48
munten penningen papiergeld coins medals paper money zaterdag 8 november 2014 Amsterdam Marriott Hotel 52 veiling / auction MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS

Page 1: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

munten • penningen • papiergeld

coins • medals • paper money

zaterdag 8 november 2014 Amsterdam Marriott Hotel

52veil ing / auction

MUNTENVEILINGINTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS

Page 2: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Amsterdam, oktober 2014

Geachte relatie,

Bijna één jaar hebben wij de tijd gehad om materiaal voor deze veiling bij elkaar te krijgen en dat is gelukt in de vorm van ruim 1400 kavels. Een prachtige collectie munten van Wilhelmina en Juliana, met smaak verzameld in de 80-er en 90-er jaren. Deze collectie is met de verzamelaar de wereld over gereisd om, nadat helaas bleek dat de kinderen geen belangstelling voor munten hadden, uiteindelijk bij ons in de veiling te eindigen. Daarin dus veel leuke stukken welke wij ooit zelf hebben geleverd, zoals de 2 1/2 cent 1942 zink uit de Doorduin Van Meurs collectie en twee mooie 1944 Denver dubbeltjes. Voorts leuke proof series van 1948 en 1950, beide in originele doosjes van 's Rijksmunt, alsmede andere jaren uit de periode 1950/1970.

Uit een nalatenschap mochten wij een enorme voorraad moderne munten ontvangen, zowel van Nederland als de andere eurolanden. Heel veel sets, herdenkingsmunten en gouden euro's, door ons laag getaxeerd. Voor deze prijzen worden ze zeker verkocht en kunt u er mogelijk een interessant koopje bij vinden. Deze verzamelaar had echter ook een neus voor mooie, betaalbare koninkrijksmunten. Zijn collectie bestond uit munten onder € 500,-, maar van extreem mooie kwaliteit met veelal de originele muntkleur.

Uit het niets werden wij bezocht door iemand met een mooi oud envelopje met daarin enkele uiterst zeldzame bankbiljetten van Nederland en Duitsland. Nooit eerder zagen wij de 10 en de 60 gulden bankbiljetten 1914, beide in zeer fraai of betere kwaliteit! Ook de papieren tientjes uit 1852 met handtekening Betz en 1894 zijn geen alledaagse verschijningen. Voor veel verzamelaars misschien de enige mogelijkheid om ooit zo'n biljet te bemachtigen.

Andere inzendingen die ons zijn toevertrouwd bestonden uit enkele verzamelingen Koninkrijk op jaartal verzameld, waarbij veel schaarse gouden dukaten, totaal liefst 35 gouden tientjes en ruim 30 zilveren 3 guldenstukken van Koning Willem I. Voorts de schaarse 5, 10 en 20 gulden stukken van Koning Willem II en III, soms in topconditie, maar deze keer ook in iets mindere, dus betaalbare kwaliteit.

Graag ook uw aandacht voor een kleine, maar leuke afdeling Noodmunten van diverse steden zoals Leiden, Haarlem, Zierikzee, Breda en Amsterdam. Dit internationale verzamelgebied staat volop in de belangstelling en wij verwachten een liefhebber te vinden voor deze stukjes.

De indeling van deze grote veiling is anders dan gebruikelijk. Gezien de grote hoeveelheid kavels, veilen wij eerst de kleine afdelingen, vervolgens de lots en partijen Koninkrijk. Zodoende hebben wij voor de lunch al het volume achter de rug en gaan wij daarna verder met losse kavels. U kunt vanaf 9.00 uur alle nog niet geveilde kavels bekijken, ook als wij al aan het veilen zijn.

Hoewel ik er eigenlijk geen aandacht meer aan wilde besteden, wil ik iedereen bedanken voor het medeleven en de lieve berichten die wij als team hebben ontvangen na de roofoverval op onze zaak. Uw steun heeft ons als team erg goed gedaan!

Ik ontmoet u graag tijdens de kijkdagen op kantoor en/of de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Als u persoonlijk niet aanwezig kunt zijn, dan is uw biedlijstje natuurlijk van harte welkom. Wij zullen uw opdracht met zorg uitvoeren.

Onze nieuwe service LIVE BIDDING biedt u de mogelijkheid om LIVE mee te bieden tijdens de veiling, alle details vindt u op blz. 43 van deze catalogus en op onze website aamuntenveiling.com

Tot slot nog even informatief, u had het misschien al gezien, maar sinds mei is onze nieuwe website aamuntenveiling.com in de lucht, misschien leuk om even een kijkje te nemen of uw verzamelvrienden in het buitenland op leuke kavels te attenderen.

Met numismatische groet,

Muntenveiling

Theo Peters

Page 3: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

VEILING 52 AUCTION Zaterdag 8 november 2014 Saturday November 8, 2014 Aanvang: 10.30 uur Starting 10.30 a.m.

Amsterdam Marriott HotelStadhouderskade 21, Amsterdam

Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075682 (direct) - Phone during the auctionFax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction

e-mail [email protected]

MUNTENVEILINGINTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS LID

Nieuwezijds Voorburgwal 252 Tel. (020) 626 18 18 [email protected] RR Amsterdam - NL Fax (020) 622 24 54 www.aamuntenveiling.com

Kijkgelegenheid

Op kantoorNieuwezijds Voorburgwal 252, AmsterdamAlle kavelsDinsdag 4 november 2014 10.00 - 17.00 uurWoensdag 5 november 2014 10.00 - 22.00 uurDonderdag 6 november 2014 10.00 - 22.00 uurVrijdag 7 november 2014 10.00 - 16.00 uur(uitsluitend na telefonische afspraak)

In de veilingzaalAlle (niet geveilde) kavelsZaterdag 8 november 2014 9.00 - 17.00 uur

Viewing Times

At our officeNieuwezijds Voorburgwal 252, AmsterdamAll lotsTuesday November 4, 2014 10 a.m. - 5 p.m.Wednesday November 5, 2014 10 a.m. - 10 p.m. Thursday November 6, 2014 10 a.m. - 10 p.m.Friday November 7, 2014 10 a.m. - 4 p.m.(by appointment only)

At the auction roomsAll lots (still to go)Saturday November 8, 2014 9 a.m. - 5 p.m.

LIVE BIDDING kijk op: www.aamuntenveiling.com

Page 4: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014

Veiling indeling / Table of contents Kavel nrs. / Lot numbers

1e zitting 10.30 uur: / First session 10.30 a.m.:

Penningen & varia - Medals and miscellaneous 1-33

Papiergeld - Papermoney 34-73

Antieke munten - Ancients 74

Buitenlandse munten - Foreign coins 75-264

Provinciale munten - Provincial coins 265-319

Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321

Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324

Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 325-352

Moderne uitgifte KNM / Modern issues Dutch Mint 353-448

Koninkrijk der Nederlanden lots - Kingdom of The Netherlands lots 449-533

2e zitting 13.00 uur: / Second session 1 p.m.:

Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands 534-1452

Literatuurverwijzing

Alm. = NVMH MuntalmanakvdCH. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent.CNM = Catalogus Nederlandse Munten 1555-1806. Passon en van der Wis.Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800.D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux.Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World.GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713.Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins.Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money.Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975.Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948.S. = S.. Standard Catalogue of British Coins.V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840.

De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening NL71 INGB 0005 5197 88 of ABN AMRO rekening NL59 ABNA 0408 8128 85 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam.

A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account NL71 INGB 0005 5197 88 or ABN AMRO account NL59 ABNA 0408 8128 85 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam.

BELANGRIJK

1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen.

2. Alle goederen dienen uiterlijk 29 november 2014 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen.

IMPORTANT

1. All sales are for cash or check payment in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises.

2. All purchases must be collected and paid prior to November 29, 2014. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date.

Kwaliteiten / Grades of preservationNederlands English Deutsch FrancaisGepolijste stempels proof polierte platte flan BruniFDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coinPrachtig extremely fine vorzüglich superbeZeer fraai very fine sehr schön trés beauFraai fine schön beauBijna/vrijwel nearly/almost fast presque

Page 5: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

VEILING 52Zaterdag 8 november 2014 – Aanvang 10.30 uurVandaag kunt u van 9.00 tot 17.00 uur alle kavels nog niet geveilde kavels bezichtigen.

Maak van de kijkgelegenheid gebruik, het is zeker in uw belang!

PENNINGEN & VARIA

Nederland

01 1752. Willem V van Oranje Nassau 4 jaar ridder van de kouseband. Jong borstbeeld met pluimhoed door J.G. Holtzhey. V.L. 326. Zilver 39 mm. Prachtig/FDC.

250

02 1861. Beloningspenning onderwijs J. de Wijs te West-zaan. Vgl. Dirks 777. Zilver. 51 mm. Prachtig.

03 Gouden rijder 1750. Officiële naslag ‘s Rijksmunt 1960 met mmt visje.

200

04 Halve gouden rijder 7 gulden (1750). Officiële naslag ‘s Rijksmunt 1960 met mmt visje en 10 gulden 1897.

05 Unie van Utrecht daalder goud 1979. Proof. 125

06 10 Gulden goud 1818. Replica in goud 585/1000 door HNM. 3,51 gram.

07 Stedepenningen. Lot divers. bod

08 Lot moderne penningen, casinogeld, etc. in 2 laden. bod

09 De Nederlandse Ecucollectie. Vnl. zilver. 12 ex. 50

10 Ecu´s en ecubrieven. Flinke doos w.o. zilver. 50

11 Lot moderne penningen, zilveren daalders, etc. 50

12 Lot penningen divers. Brons/koper, veel groot for-maat. Deels in originele doosjes Begeer. 67 ex.

13 Lot penningen met thema Porsche. Koper/brons. 31 ex. 50

14 Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Cultureel Erfgoed v.a. 1838. 12 x zilver.

15 Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Het Ne-derlands Koningshuis 1813-1909. 12 x zilver.

16 Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Glorious Revolution 1688-1702. 13 x zilver.

75

17 Lot moderne penningen en penningsets w.o. zilver. 75

18 Ecu´s. Flinke doos met veel zilver. Bekijken! 100

19 Eurodollars zilver proof. In cassette. 12 ex. 100

20 Penningen modern. Vnl. zilver, 1x goud Amalia 2003 in cassette HNM.

21 Verhuisdoos vol met diverse penningseries w.o. zilver + euro 12 landenalbum, etc. etc.

22 Vorstenhuizen. Vnl. zilver in houten cassette. 24 ex. 100

23 Nederland in oorlog. Zilver proof. 30 ex. 150

24 Ecu, euro´s en andere penningen. Vnl. zilver. In luxe Lindner koffer. 43 ex.

200

25 Moderne penningen meest zilver door HNM/KNM. 118 ex.

250

26 Penningserie Willem-Alexander & Maxima. Zilver proof. 51 ex.

250

27 Lot moderne gouden penningen, w.o. Kronings-dukaat goud. 9 ex.

300

28 Ecu´s. 12 Complete series inclusief goud. 400

29 Lot gouden penningen, ecu´s, etc. 15 ex. 500

30 Euro voorlopers goud. In luxe houten cassette. 12 ex. 600

31 Bleyensteinse Duit 1819. Afslag in goud - in 1962 uitgegeven door Fa. F. van Lanschot ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan (Sch. 382d).

32 Ministerie van oorlog. Serie plastic geld. 6 ex. 50

33 Misslagen. 5 blanco muntplaatjes en metalen strip waar muntplaatjes zijn uitgestanst. Leuk geheel.

PAPIERGELD

Nederland & Overzeese gebieden

34 1 Gulden zilverbon 1914. Alm. 01-1c. Zeer fraai. 75

35 1 Gulden zilverbon 1916. Alm. 02-1b. Met perforatie. UNC.

36 1 Gulden zilverbon 1916. Alm. 02-3. Zeer fraai+. 75

37 1 Gulden zilverbon 1920. Alm. 03-1a. Zeer fraai/prachtig. 75

kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie

Papiergeld - Papermoney 34-73

Antieke munten - Ancients 74

Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen

slechts indien nodig tot uw maximum gaan.

Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding

to your maximum only if necessary.

Page 6: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

44 10 Gulden 1921. Alm. 38-1b. Fraai/zeer fraai. 125

45 10 Gulden 1945 II. Alm. 46-1. Vrijwel UNC. Schaars. 300

46 10 Gulden 1949. Alm. 47-1. Prachtig. 100

47 10 Gulden 1953. Alm. 48-1a. UNC. 50

48 10 Gulden 1953. Alm. 48-1b. UNC. 40

49 20 Gulden 1955. Alm. 60-1. Prachtig. 200

50 20 Gulden 1955. Alm. 60-1. Zeer fraai/prachtig. Fris biljet. 150

51 25 Gulden 1955. Alm. 83-1a. UNC. 75

52 50 Gulden 1982. Alm. 100-1. UNC 50

53 60 Gulden 1914 bankbiljet. 1 Augustus 1914. Hand-tekening: Moens/Vissering. Uiterst zeldzaam biljet. Alm. 107-1. Vercoulen 71.1. Nooit eerder aangeboden, uiterst zeldzaam topstuk! Zeer fraai/prachtig. 25000

54 100 Gulden 1977. Alm. 123-1. UNC. 75

55 Lot. Nederland en Overzee w.o. 25 gld 1955 en 1971. 17 ex.

56 Lot. 5 Gulden 1973(24-1); 10 gulden 1968(49-1a), 1997(50-1); 25 gulden 1989(85-1); 100 gulden 1992(124-2a). UNC.

57 Lot. 1 t/m 100 gulden. 32 Exemplaren, w.o. UNC. 150

58 Lot. 1 t/m 100 gulden w.o. 2 1/2 gulden 1949 (Alm. 16-1a) en 100 gulden 1970 (Alm. 122).

200

38 2 1/2 Gulden zilverbon 1918. Alm. 12-4b. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit.

500

39 5 Gulden zilverbon 1944. Alm. 22-1a. Ca. prachtig. 100

40 10 Gulden 1852 muntbiljet. 15 Augustus 1865. Hand-tekening: Betz. Alm. 31-6; Vercoulen 22.6. Uiterst zeldzaam topbiljet. Fraai+.

12500

41 10 Gulden 1894 muntbiljet. 15 Januari 1898. Hand-tekening: Moens/Pierson. Alm.34-4; Vercoulen 24.4. Biljet op keerzijde iets beschreven. Ruim zeer fraai. 4000

42 10 Gulden 1904. Alm. 36-4b. Fraai. 100

43 10 Gulden 1914 bankbiljet. 1 Augustus 1914. Hand-tekening: Moens/Vissering. Uiterst zeldzaam biljet. Alm. 37-1. Vercoulen 26.1. Cijfer 12 met potlood. Mooie zeer fraai. 12500

Page 7: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

67 USA. 1 Dollar 1886 series.Pick 321. Fine/fine+. 200

68 World. Lot including some German notgeld. 25

69 World. Lot papermoney in 2 albums. 270 pcs. 25

70 World. Lot papermoney in album. 226 pcs. 25

71 World. Lot papermoney including Great Britain, France, Poland. 157 pcs.

72 World. Collection in 5 albums. Brazilië, Ghana, Portugal, Mozambique and more colonies. Attractive lot!

250

73 World. Great lot, unsorted. Great adventure! 250

ANCIENTS

74 Ancients. Collection Greek, Roman and Byzantine coins. Copper/silver. No high end coins, but lots of affordable decent coins. 268 pcs.

250

75 Australia. Sydney 2000. Set with 5 dollars silver. Proof. 16 pcs.

76 Austria. 10 Francs gold 1892. XF. 60

77 Austria. 20 Francs gold 1892. UNC. 120

78 Austria. 25 Euro gold 2002. Philharmoniker. Proof. 150

79 Austria. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 75

80 Belgium. 20 Francs gold 1865. VF. 120

81 Belgium. 20 Francs gold 1865. VF. 120

82 Belgium. 20 Francs gold 1867. XF. 120

83 Belgium. 20 Francs gold 1868. XF. 120

84 Belgium. 20 Francs gold 1869. VF 120

85 Belgium. 20 Francs gold 1870. XF 120

86 Belgium. 20 Francs gold 1871. XF. 120

87 Belgium. 20 Francs gold 1874. VF. 120

88 Belgium. 20 Francs gold 1875. A.UNC. 140

89 Belgium. 20 Francs gold 1876. XF. 120

90 Belgium. 20 Francs gold 1877. XF. 120

91 Belgium. 20 Francs gold 1877. UNC. 120

92 Belgium. 20 Francs gold 1878. XF. 120

93 Belgium. 20 Francs gold 1882. UNC. 120

94 Belgium. 20 Francs gold 1914. UNC. 120

95 Belgium. 20 Francs gold 1914. UNC. 125

96 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2011. Albertus II. Proof. 40

97 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2012. Paola. Proof. 40

98 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2013. Fabiola. Proof. 40

99 Belgium. 25 Euro gold 2008. Olympics. Proof. 60

1000 Belgium. 50 Euro gold 2011. Deep sea exploration. Proof.

150

1010 Belgium. 50 Euro gold 2011. Polar year. Proof. 150

59 Nette verzameling in album. 1/250 gulden. Over het algemeen goede kwaliteit.

750

60 Nette verzameling en doubletten in album. 1/1000 gulden. Meest mooie kwaliteit, w.o. divers UNC.

2000

61 Batavia. Wisselbrief. 50

Foreign

62 Austria. 1 Gulden 1888 issue. Pick A.156. About very fine. 20

63 Germany. 5 Marks 1882 issue. Pick 4. About very fine. 500

64 Germany. 20 Marks 1882 issue. Pick 5. About very fine. 1500

65 Germany. 20 Marks 1882 issue. Pick 5. About very fine. 1500

66 Straits settlements. 10 Cents 1919 issue. B. Signature title: Treasurer. Pick 8. Fine.

FOREIGN COINS / BUITENLANDSE MUNTEN

23% plus 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price.

This amount includes a non-deductible sales tax.

Page 8: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

137 France. 40 Francs gold 1818A. XF. 250

138 France. 10 Euro gold 2003. 1 year Euro. Proof. 150

139 France. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 100

140 Prussia. 10 Marks gold 1896a. XF. 75

141 Schlesien. Silver plated bronze medal no date (19th century). 29 mm, 7,7 gr. XF.

142 Germany. 20 Euro gold 2010 A/J. Proof. 5 pcs. 350

143 Germany. 20 Euro gold 2011 A/J. Proof. 5 pcs. 350

144 Germany. 20 Euro gold 2012 A/J. Proof. 5 pcs. 350

145 Germany. 100 Euro gold 2002. Proof. 300

146 Germany and states. Small lot including 2, 3 and 5 marks silver. Additional some other foreign.

150

147 Germany. BU sets 2002/2005 A/J and 2010 A/J. 25 pcs. 125

148 Germany. BU sets 2005A/J and set with 12x 1 euro. 40

149 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1911. XF. 75

150 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1913. XF. 75

151 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1915. UNC. 80

152 Great Britain. Sovereign gold 1911. VF. 150

153 Great Britain. Sovereign gold 1913. UNC. 150

154 Great Britain. Sovereign gold 1958. UNC. 150

155 Great Britain. Sovereign gold 1957. UNC. 150

156 Great Britain. Sovereign gold 1958. UNC. 150

157 Great Britain. Sovereign gold 1963. UNC. 150

158 Great Britain. Sovereign gold 1966. UNC. 150

159 Great Britain. Sovereign gold 1967. UNC. 150

160 Great Britain. Sovereign gold 1968. UNC. 150

161 Great Britain. Sovereign gold 1974. UNC. 160

162 Greece. 100 Euro gold 2004. Knossos. Proof. 200

163 Greece. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 100

164 Greece. Olympics Athens 2004. Lot mainly silver commemoratives. 35 pcs.

150

165 Hungary. 10 Kroner gold 1910. XF 75

166 Hungary. 20 Corona gold 1915. UNC. 120

167 Ireland. 20 Euro gold 2009. Irish banknotes. Proof. 30

168 Ireland. BU sets 2003/2012 complete. 10 pcs. 75

169 Italian States. 20 Lires gold 1809M. F/VF. 120

170 Italian States. 40 Lires gold 1808M. VF+. 300

171 Italy. 20 Lires gold 1882/overdate. UNC. 150

172 Italy. 20 Euro gold 2008. European Art. Proof. 120

173 Italy. BU sets 2002/2010 complete. 9 pcs. 75

174 Italy. Olympics Torino 2006. Lot silver commemoratives. Proof. 11 ex.

102 Belgium. 50 Euro gold 2012. Paul Delvaux. Proof. 150

103 Belgium. 50 Euro gold 2013. Hugo Claus. Proof. 150

104 Belgium. 100 Euro gold 2010. Philippe. Proof. 300

105 Belgium. 100 Euro gold 2011. Victor Horta. Proof. 300

106 Belgium. 100 Euro gold 2012. Mercator. Proof. 300

107 Belgium. 100 Euro gold 2013. Boudewijn. Proof. 300

108 Belgium. BU sets 1999/2012 complete. 12 pcs. 200

109 Belgium. Lot collected by date including lots of silver. 250

110 Canada. 100 Dollars gold 1976. 1/2 ounce fine gold. Proof.

300

111 Canada. 100 Dollars gold 1977. Proof. 300

112 Canada. 200 Dollars gold 2009. Proof. 300

113 Canada. Maple leaf jubilee set gold 2009. 1, 1/2, 1/10 and 1/20 ounce.

1000

114 Canada. Olympics 1976. Complete set of 28 silver coins. UNC.

125

115 Canada. Silver ounces (9) and proofset. 90

116 Denmark. 10 Kroner gold 1908. UNC. 100

117 Denmark. 10 Kroner gold 1908. UNC. 100

118 Denmark. 20 Kroner gold 1910. UNC. 200

119 Denmark. Lot. Krone 16895GS F/VF; 2 skilling 1785/ DCL XF+, 1836 IFF UNC; Rigsbanktaler 1844 FK/FF, XF. 4 pcs.

120 Estland. 100 Kuoni gold 2007. Proof. 125

121 Finland. 10 Marks gold 1882. XF. 75

122 Finland. 50 Euro gold 2012. Design capitol. Proof. 150

123 Finland. 100 Euro gold 2010. 150 Year coins of Finland. Proof.

175

124 Finland. 100 Euro gold 2011. Bank of Finland. Proof. 175

125 Finland. BU sets 1999/2011 complete. 11 pcs. 75

126 France. Louis d’or 1691A. KM 278.1. F/VF. 450

127 France. 20 Francs gold 1858BB. VF. 120

128 France. 20 Francs gold 1860A. A.UNC. 120

129 France. 20 Francs gold 1895A. UNC. 120

130 France. 20 Francs gold 1897A. UNC. 120

131 France. 20 Francs gold 1907. UNC. 120

132 France. 20 Francs gold 1908. UNC. 120

133 France. 20 Francs gold 1912. UNC. 120

134 France. 20 Francs gold 1914. UNC. 120

135 France. 20 Francs gold 1914. UNC. 120

136 France. 40 Francs gold 1810W. Lusterous A.UNC. 300

U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling.

Page 9: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

217 Switzerland. Klosters Schweizer Skischule. Gold medal. bid

218 Turkey. 25 Kurush gold 1966. UNC. 50

219 Turkey. 25 Kurush gold 1974. UNC. 50

220 Turkey. 50 Kurush gold 1972. UNC. 100

221 USA. 2 1/2 Dollars 1925 and 10 dollars 1895. Restrikes. 100

222 USA. 5 Dollars gold 1986. Proof. 150

223 USA. 5 Dollars gold 1987. Proof. 150

224 USA. 5 Dollars gold 1988. BU. 150

225 USA. 5 Dollars gold 1989. Proof. 150

226 USA. 5 Dollars gold 1991. Proof. 150

227 USA. 10 Dollars gold 1907. Lusterous A.UNC. 350

228 USA. Nice old collection with Trade dollars 1873/1877 (5), Morgan dollars 1878/1921 (91) including 1885cc UNC, modern dollars, 1/2 dollars., etc. Must be seen!

1500

229 USA. Silver eagles 1986/2011. UNC. 26 pcs. 250

230 USA. Silver eagles 1986/2012. PROOF. 43 pcs. 750

231 USA. Lot modern sets, silver dollars, state quarters, president dollars.

232 Venezuela. Libertad gold 1930. UNC. 75

Lots foreign/ lots buitenland

233 Euro. Lot 2 euro commemoratives including Vatican 2012, San Marino 2013, Monaco 2011 en 2012. 12 pcs.

234 Euro. BU sets including Finland 2002. 8 pcs. 50

235 Euro. Lot mainly silver euro commemoratives. 16 pcs. 75

236 Euro. Mixed lot including silver commemoratives. 100

237 Euro. Lot silver commemoratives including Spain Dali silverset 2009.

238 Euro. Mixed lot including silver commemoratives. 2 Albums. 125

239 Euro. Lot 2 euro commemoratives including Vaticaan and San Marino 2008. 52 pcs.

125

240 Euro. Lot BU sets including San Marino 2002, Vatican 2008, 2011. 24 pcs.

125

241 Euro. Lot 2 euros commemoratives 2006/2012. 150

242 Euro. Lot euro series including 12 countries in album. 150

175 Japan. 10.000 Yen gold 2009. Proof. 400

176 Luxemburg. BU sets 2002, 2003 and 2008/2010. 5 pcs. 50

177 Mexico. 2 Pesos gold 1945. UNC. 30

178 Mexico. 5 Pesos gold 1955. UNC. 75

179 Portugal. 2002/2007. Euro series including 2007. 150

180 Portugal. BU set 2007. 125

181 Portugal. BU sets 2002, 03, 04, 05, 06, 08, 09. 7 pcs. 100

182 Portugal. BU sets 2002/2011 complete. 10 pcs. 150

183 Portugal. Euros. Lot silver commemoratives. 100

184 Portugal. Pre euro, year sets and silver commemoratives. 100

185 Portugal (pre euro), Brazil & other colonies. Huge lot in 5 albums. Carefully collected, lots of silver. Must be seen!

500186 Russia. 5 Roubles gold 1897. XF. 75

187 Russia. 5 Roubles gold 1898. XF. 75

188 Slovenia. BU sets 2007/2010 complete. 4 pcs. 40

189 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 1980. UNC. 150

190 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2006. Proof. 150

191 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2008. Proof. 150

192 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2009. Proof. 150

193 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2010. Proof. 150

194 Spain. 200 Euro gold 2003. Taurus. Proof. 250

195 Spain. BU sets 2002/2011 complete. 12 pcs. 75

196 Sweden. Lot. Ore 1672 F/F+, 1686 F/VF; 2 ore 1666 VF; 4 ore 1607 f/F+; 5 ore 1692 F/VF; 1/8 rijgsdaler 1767AL VF; riksdaler 1775OL VF; 1/6 rigsdaler 1803OL, A.XF. 8 pcs.

100197 Switzerland. 10 Francs gold 1912. XF. 60

198 Switzerland. 10 Francs gold 1913. XF. 60

199 Switzerland. 10 Francs gold 1914. XF. 60

200 Switzerland. 10 Francs gold 1915. UNC. 60

201 Switzerland. 10 Francs gold 1915. XF. 60

202 Switzerland. 10 Francs gold 1922. UNC. 60

203 Switzerland. 10 Francs gold 1922. XF. 60

204 Switzerland. 20 Francs gold 1883. XF. 120

205 Switzerland. 20 Francs gold 1883. XF. 120

206 Switzerland. 20 Francs gold 1886. UNC. 130

207 Switzerland. 20 Francs gold 1890. XF. 120

208 Switzerland. 20 Francs gold 1892. XF. 120

209 Switzerland. 20 Francs gold 1895. UNC. 130

210 Switzerland. 20 Francs gold 1896. UNC. 130

211 Switzerland. 20 Francs gold 1898, 1900, 1902. XF. 3 pcs. 350

212 Switzerland. 20 Francs gold 1905, 07, 08, 09, 10. XF. 5 pcs. 600

213 Switzerland. 20 Francs gold 1911, 14, 14, 15, 18. XF. 5 pcs. 600

214 Switzerland. 20 Francs gold 1913, 16, 22, 25, 27. XF. 5 pcs. 600

215 Switzerland. 20 Francs gold 1930, 35, 35, 47, 49. XF. 5 pcs. 600

216 Switzerland. 250 Francs gold 1991. UNC. 150

Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden:

1. Verkoop direct á contant.2. Verkoop via onze internationale muntenveiling.

3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie.

Page 10: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Breda

268 Noodmunt. Tweegulden 1625. Cnm. 2.09.9. Zeer fraai. 500

269 Noodmunt. Tweegulden 1625. Cnm. 2.09.9. Zeer fraai+. 600

270 Noodmunt. Dubbele stuiver 1625. Cnm. 2.09.11. Iets zwak, overigens ruim zeer fraai.

150

Gelderland

271 Arnoldus goudgulden z.j. In doosje KNM. 150

272 St. Jansgoudgulden z.j. D.604. Fraai/zeer fraai. 150

273 Leeuwendaalder 1641. D.869; Cnm 2.17.114. Fraai/zeer fraai.

274 Leeuwendaalder 1643. D.869; Cnm 2.17.114. Fraai/zeer fraai.

275 Nederlandse rijksdaalder 1623. D.938; Cnm 2.17.121. Fraai/zeer fraai.

Groningen

276 Noodmunt. 12 1/2 Stuiver 1672. Cnm. 2.20.4. D.738. Zeer fraai.

277 Noodmunt. 25 Stuiver 1672. Cnm. 2.20.3. D.737. Zeer fraai/prachtig.

150

243 Euro. Lot silver euro commemoratives. 36 pcs. 150

244 Euro. Large lot sorted by date in small ‘huzarensaladedoosjes’. Great adventure!

250

245 Euro. Collection 1999/2011 in 16 albums. All coins from BU sets. Additional 2 euro´s, silver commes, etc.

1000

246 World. Large box world coins. 25

247 World. Mixed lot including some silver coins. 25

248 World. Lot modern sets including some silver. 40

249 World. Large box with 6 albums and extras. 40

250 World. Mixed lot including some silver, sets, etc. 40

250a World. Mixed lot including some silver in 2 albums 50

251 World. Mixed lot in 7 albums including some silver and paper money.

252 World and Ancients. Mixed lot including some Russia. 50

253 World. Lot foreign coins including some silver. 50

254 World. Lot foreign coins including some silver. 50

255 World. Lot foreign coins including some silver. 50

256 World. Mixed lot including some silver. 50

257 World. Nice small lot including some mint errors. 50

258 World. Mixed lot including 2 small gold coins. 100

259 World. Lot silver commemoratives. 48 pcs. 200

260 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250

261 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250

262 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250

263 World. Lot gold coins including some early Netherlands. 8 pcs.

400

264 World. Smallest gold coins of the world. 24 pcs. Proof. 750

PROVINCIALE MUNTEN

Amsterdam

265 Noodmunt. 5 Stuiver 1578. Cnm. 2.02.16. Ca. zeer fraai. 150

266 Noodmunt. 10 Stuiver 1578. Cnm. 2.02.10. D.192. Prachtig.

500

267 Noodmunt. 40 Stuiver 1578. Soldeervaasje. Cnm. 2.02.19. D.198. Prachtig. Ex. Schulman 1989.

600

Page 11: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

285 Noodmunt. Velddaalder van 28 stuiver 1574. Ruitvormig muntplaatje. Cnm. 2.32.10. D.169b. Prachtig. Mooie patina. Zeldzaam.

2000

286 Noodmunt. Velddaalder van 28 stuiver 1574. Ruitvormig muntplaatje. Cnm. 2.32.10. D.169b. Zeer fraai. Zeldzaam.

1250

Maastricht

287 Noodmunt. 16 Stuiver 1579. Cnm. 2.33.7. vG 154. Fraai/zeer fraai.

Overijssel

288 Bourgondische kruisrijkdaalder 1567. Cnm 2.38.14. Fraai-. 40

Utrecht

289 Leeuwendaalder 1643. D.843; Cnm 2.43.64. Ca. zeer fraai. 50

290 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1761. Cnm. 2.43.106. D.1055. Bijna prachtig met mooie donkere patina.

125

291 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1763/62. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig. FDC. Mooie kleur.

200

Haarlem

278 Noodmunt. Halve daalder van 16 stuiver 1572. Cnm. 2.23.8. D.147. Prachtig. Zeldzaam.

1500

Holland

279 Gouden rijder 1750/49. Cnm.2.28.47. D.782. Zeer fraai. 500

280 Dubbele gouden dukaat 1781. D.773; Cnm 2.28.52. Ruim zeer fraai.

750

281 Leeuwendaalder 1589. D.831; Cnm 2.28.66. Zeer fraai. 60

282 Leeuwendaalder 1666. Schaars jaar. Cnm. 2.28.68. Ca. prachtig met iets stempelglans!

283 Dukaton of zilveren rijder 1757. D.1014; Cnm 2.28.84. Ca. zeer fraai.

80

Leiden

284 Noodmunt. Gulden papier 1574. Cnm. 2.32.2. Ruim zeer fraai.

300

Page 12: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

306 West-Friesland. Lotje w.o. guldens 1764, 94. 10 ex. 50

307 Zeeland. Lotje w.o. 4 scheepjesschellingen. 16 ex. 75

308 Lotje divers w.o. leeuwendaalder. 50

309 Lotje divers w.o. leuke duiten en iets zilver. 28 ex. 50

310 Lot 1 guldens. Gel. 1735, Hol. 1792, Utr. 1791, Wfr. 1764, Ove 1720. Ca. zeer fraai. 5 ex.

75

311 Lot divers w.o. Holland guldens 1762, 93 en 95. 13 ex. 75

312 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber!

313 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber!

314 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber!

315 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber!

316 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber!

317 Leuk oud lotje vnl. provinciaal, iets buitenland. Ma-tige kwaliteit, wel leuk in fraai oud doosje.

318 Lot provinciale munten w.o. scheepswrak De Liefde, De Rooswijk en Vliegendhart. 6 ex.

125

319 Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, meest zilver inclusief enkele hele en halve leeuwendaalders uit V.O.C. Schip De Campen. 42 ex.

250

BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1805

320 Holland. 3 Gulden 1795. Sch.79. Ca. zeer fraai. 100

321 West-Friesland. 3 Gulden 1795. Sch.85. Zeer fraai/pr. 100

KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON

322 Gouden dukaat 1808/07. Sch.120a. Mooie duidelijke overslag. Zeer fraai.

350

323 Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Zeer fraai+. 125

324 50 Stuiver 1808. Sch.149. Fraai/zeer fraai. 125

OVERZEESE GEBIEDEN

Nederlandse Antillen

325 5 Gulden goud 1980. Prooflike. 75

326 10 Gulden goud 1980. Prooflike. 150

327 10 Gulden goud 2007. Proof. 30

328 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 50

329 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 50

330 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 3 ex. 150

331 300 Gulden goud 1980. UNC. 100

Aruba

332 Aruba. 10 Florin goud 2004. Juliana. Proof. 35

333 Aruba. 10 Florin goud 2009. Carnaval. Proof. 35

334 Aruba. 100 Florin goud 2001. Proof. 150

292 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1766. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig.

150

293 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1769. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig/FDC.

200

294 Driegulden 1793. D.1150; Cnm 2.43.117. Zeer fraai. 50

295 Gulden 1793. Cnm. 2.43.121. Prachtig+. 35

Stad-Utrecht

296 Duit 1755. Cnm 2.44.21. FDC. 30

297 Duit 1791. Cnm 2.44.22. FDC. 30

West-Friesland

298 Gouden rijder 1750. Cnm. 2.46.3. D.843. Prachtig/prachtig+.

700

299 Driegulden 1793. D.1147; Cnm 2.46.55. Zeer fraai. 50

Zeeland

300 Dukaton of zilveren rijder 1790. D.1128; Cnm 2.49.58. Ca. zeer fraai.

75

Zierikzee

301 Noodmunt. Daalder van 32 stuivers (1575). Controle-merk 6 mm. Cnm. 250.6. Zeer fraai/prachtig.

1000

Lots provinciaal

302 Gelderland en steden. Lotje w.o. dubbele groot, 1/5 Philipsdaalder, guldens 1763, 1764. 13 ex.

303 Holland. Lotje w.o. guldens 1762, 64, 65, 93, 94, 95; 2 stuivers (20). 36 ex.

304 Overijssel, Friesland, Groningen. Lotje w.o. guldens 1763, 64, 65. 14 ex.

305 Utrecht. Lot w.o. 3 deniers, 1/4 gulden 1758 prachtig. 23 ex. 75

Page 13: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

364 50 Gulden zilver 1982/1998. Proof(8), fdc(2); 10 gulden 1994/1999. proof(5), fdc(1).

365 Zilveren dukaten 1989/2013 compleet. 27 ex. 300

366 Zilveren dukaten 1993, 94, 95; Beneluxset 1994, etc. etc. 50

367 Zilveren dukaten 1993/2007 compleet. 15 ex. Proof. 150

368 Zilveren dukaten 2008/2014 compleet. 12 ex. Proof. 200

369 Jaarsets FDC 1971/2002 compleet in 2 albums. 200

370 Jaarsets FDC 1972, 1972 rksd, 1973, 1974, 1975. 100

371 Jaarsets FDC 1974, 1975. 20

372 Jaarsets FDC 1973/2001 compleet. 29 ex. 50

372a Jaarsets FDC 1976/1993 overcompleet. 30 ex. 40

373 Jaarsets FDC 1976/2001 compleet. 25 ex. 40

374 Jaarsets FDC 1977/2000. 48 ex. 75

375 Jaarsets FDC 1979/2001 overcompleet. 51 ex. 60

376 Jaarsets FDC 1980(4), 1999(2), 2000(4); BU met euro 1999(2), 2000(2), 01(2), 02, 03(2), 09. Met stickertjes. 20 ex.

40377 Jaarsets FDC 1980/2002 compleet in 2 albums. 22 ex. 50

378 Jaarsets FDC 1982/2001 compleet in album. 20 ex. 40

379 Jaarsets Proof 1982/1995 compleet. 14 ex. 40

380 Jaarsets Proof 1982/2001 compleet. 20 ex. 75

381 Jaarsets Proof 1983/1995 compleet en 2006. 14 ex. 50

382 Jaarsets Proof 1996(3), 97(3), 98(4), 99(3), 2012. 14 ex. 50

383 Jaarsets Proof 1982/1995 compleet. 14 ex. 30

384 Jaarsets Proof 1982/2001 overcompleet. 23 ex. 75

384a Jaarsets Proof 1982/93 overcompleet. 17 ex. 25

385 Jaarsets Proof 1983/2011 compleet. 19 ex. 60

386 Jaarsets Proof 1996/2001 overcompleet. 7 ex. 30

387 Jaarsets Proof 2000, 2004 t/m 2012. 10 ex. 125

388 Jaarsets Proof euro 1999/2013 compleet. 15 ex. 200

389 Jaarsets Proof euro 1999/2014 compleet. 16 ex. 225

390 Euro voorlopers 1996/1998. 5 euro(6), 10 euro(6), 20 euro(6), 50 euro(3) en 100 euro goud.

125

391 Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 3 ex. 200

392 Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 6 ex. 400

393 Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 6 ex. 400

394 Euro voorlopers. Serie 5-100 euro Tromp, Hooft, Oldenbarnevelt, Escher and 100 euro goud Barentz en Huygens.

400395 Herdenkingsmunten 2, 5 en 10 euro w.o. zilver. 125

396 Herdenkingsmunten w.o. zilver. 75

397 Herdenkingsmunten 2002/2014 compleet. Proof in fotoverpakking. 5 euro(24), 10 euro(4). 28 ex.

250

398 Herdenkingsmunten 5 en 10 euro in fotoverpakking. Proof. 17 ex.

150

399 Herdenkingsmunten 5 euro en 10 euro 2002/2011, w.o. 1e dag coincards(6).

400 Herdenkingsmunten 5 euro(23) en 10 euro(3) 2002/2008 in fotoverpakking, coincard, etc. 26 ex.

150

401 Herdenkingsmunten 5 euro(24) en 10 euro(4) 2002/2013. Meest proof. 28 ex.

250

402 Herdenkingsmunten 5 euro(8) en 10 euro(3) 2002/2007. Meest proof. 11 ex.

75

403 Herdenkingsmunten 5 euro(8) en 10 euro(3) 2002/2007. Meest proof. 11 ex.

75

404 Herdenkingsmunten 5 zilver 2003/2009 in foto- verpakking. Proof. 9 ex.

75

405 Herdenkingsmunten zilver 2002/2009. 5 Euro (9), 10 euro (3). Proof.

Nederlands Indië

335 Ned. Indië. 1 Cent 1945p. Misslag, doorboring 50% uit het midden. Leuk!

Lots Overzeese gebieden

336 Aruba. 5 florin zilver (11), 10 florin zilver (8), 25 florin zilver (7), 50 florin zilver. 27 ex. Proof.

200

337 Aruba. Jaarsets FDC/BU 1987/2012 compleet in 3 albums. 26 ex.

338 Aruba. Jaarsets FDC/BU 1986/2013 overcompleet. 33 ex. 50

339 Aruba en Ned. Antillen. Jaarsets FDC 1979/2000. 34 ex. 40

340 Aruba en Ned. Antillen. Lot w.o. 18 zilveren herdenkingsmunten.

150

341 Curacao. Lot 1 ct/ 2 1/2 gulden. Nette kwaliteit. 15 ex. 50

342 Ned. Antillen. 5 Gulden zilver (5), 10 gulden zilver(3), 25 gulden zilver(8). 17 ex. Meest proof.

150

343 Ned. Antillen. Jaarsets FDC/BU 1991/2012 compleet in 2 albums. 22 ex.

344 Ned. Antillen. Jaarsets FDC/BU 1979/2013 compleet. 33 ex. 50

345 Suriname. Jaarsets BU 2004/2010 compleet in album. 7 ex. 50

346 Suriname. Jaarsets BU 2004/2010 compleet. 7 ex. 50

347 Curacao/ Ned. Antillen. Klein lotje op jaartal w.o. zilver.

348 Overzee. Lot divers w.o. 5x zilver herdenking. 50

349 V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. 20 ex. 50

350 V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. Hele en halve duiten, etc. 61 ex.

75

351 V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. Hele en halve duiten, etc. 79 ex.

352 V.O.C. duiten, Ned. Indië, Curacao, Ned. Antillen en Suriname.

250

MODERNE UITGIFTEN ‘S RIJKSMUNT/ KNM

353 10 Gulden zilver. UNC 1970; FDC 1997, 1999; Proof 1994(4), 95(2), 96(2), 99. 12 ex.

75

354 10 Gulden zilver. FDC 1996, 97, 99; 50 gulden FDC 1982/1998 compleet. 12 ex.

75

355 10 Gulden zilver. Proof 1973(2), 94/99 compleet; 50 gulden Proof 1982/1998 compleet. 17 ex.

356 10 Gulden zilver. Proof 1973(4), 94(8), 95(8), 96(7), 97(8), 99(5); fdc 1997(3); unc 1970(7), 73(2), 97(3), 99. 56 ex.

250357 10 Gulden zilver. Proof 1994, 96, 97, 99; 50 gulden

zilver 1984, 87, 88, 91, 94, 95, 98. Proof.

100358 10 Gulden zilver. 1970 unc(2), 73 proof(3); 50 gulden

fdc (5); zilveren dukaat 1989.

75359 50 Gulden zilver 1982 t/m 1998 compleet. Proof.

9 ex.

100360 50 Gulden zilver fdc 1984(2), 88, 91, 98; unc 1984,

87(9), 90. 16 ex.

100361 50 Gulden zilver proof 1982(2), 84(2), 87(2), 88(10),

90(2), 91(3), 94(2), 95(2). 25 ex.

200362 50 Gulden zilver proof 1982, 84(2), 87(2), 88(3), 90(2),

91(2), 94(2), 95(2), 98. 17 ex.

175363 50 Gulden zilver proof 1982, 84, 87, 88, 90, 91, 94,

95, 98(6). 14 ex.

125

Page 14: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

KONINKRIJK LOTS EN PARTIJEN

449 1/2 Cent 1821 U, 21 B, 22 U, 22 B, 23 U, 23 B, 24 U, 27 U, 27 B, 29 U, 31 U, 32, 37. Fraai en zeer fraai. 13 ex.

250

450 1/2 Cent 1821 U, 22 U, 22 B, 27 U, 31, 32, 37. Zeer fraai en beter. 7 ex.

451 1/2 Cent 1841, 43, 46, 47; 10 cent 1848, 49; 25 cent 1848(2), 49. Diverse kwaliteiten. 9 ex.

452 1/2 Cent 1851 fdc, 1876 unc; 1 cent 1863 fdc; 2 1/2 cent 1890 pr; 1/2 gulden 1848 pr; 1 gulden 1848 zf. 6 ex.

453 1/2 Cent 1863, 64, 65, 67, 69, 70, 72, 73, 75, 76, 77, 78, 84, 85. Meest FDC. 14 ex.

250

454 1/2 Cent 1891, 98, 1903/1940 compleet. Meest FDC. 20 ex. 75

455 1/2 Cent 1928/1940. Compleet. FDC. 7 ex. en inhuldi-gingspenning 1898.

456 1 Cent 1821 U, 22 U, 22 B, 23 U, 23 B, 24 U(2), 26 U, 26 B, 27 U, 27 B, 28 U, 28 B, 30, 31, 37. Fraai en zeer fraai. 16 ex.

200457 1 Cent 1821 U, 22 B, 23 U, 23 B, 26 U, 26 B, 27 U, 28

U, 28 B, 30U. Zeer fraai en beter. 10 ex.

150458 1 Cent 1862, 63, 70, 73, 75, 76, 77-1, 77-2, 78, 80, 81,

82, 83, 84. Meest FDC. 14 ex.

150459 1 Cent 1892, 96, 97, 98, 99, 1901k, 01g, 02, 04, 05, 06.

Meest FDC. 11 ex.

100460 1 Cent 1913, 14, 1917/1948 compleet. Meest FDC. 26 ex. 100

461 2 1/2 Cent 1877, 80, 81, 83, 84. Meest FDC. 5 ex. 100

462 2 1/2 Cent 1894, 98, 1912/1941 compleet. Meest FDC. 11 ex. 200

463 5 Cent 1825 B, 26 B, 27 U(2), 27/18 U. Zeer fraai en beter. 5 ex.

464 5 Cent 1826 B, 27 U, 27 B, 28 B(2). Ca. zeer fraai. 5 ex. 150

465 5 Cent 1850, 55, 59, 62, 63, 68, 69, 76, 79, 87. Prachtig en FDC. 10 ex.

466 5 Cent 1907 zf; 10 cent 1896 pr, 1906 fdc; 1/2 gulden 1898 pr, 1909 pr; 1 gulden 1897 pr; 2 1/2 gulden 1929 pr+. 7 ex.

100467 5 Cent 1907/1940 + 1948 compleet. FDC. 15 ex. 100

468 10 Cent 1825 U, 25 B, 26 U, 26 B, 27 U, 27 B, 28 U, 28 B. Ca. zeer fraai. 8 ex.

125

469 10 Cent 1825 U, 25 B(2), 27 B, 28 U; 1 gulden 1840. Zeer fraai en beter. 6 ex.

150

470 10 Cent 1862, 77, 82, 85,87, 89, 90. Prachtig en FDC. 7 ex. 150

471 10 Cent 1897, 1903, 04, 05, 06. Meest FDC. 5 ex. 150

472 10 Cent 1910/1925 compleet. Meest FDC. 12 ex. 150

473 10 Cent 1926/1941 en 1948 compleet. FDC. 12 ex. 100

474 25 Cent 1823/22 B, 24 B, 25 U, 25 B, 26 B, 27 B, 29 B, 30 U, 30 B. Zeer fraai en beter. 9 ex.

200

475 25 Cent 1824 B, 25 U, 25 B, 26 U, 26 B, 27 B, 29 B, 30 U, 30 B en 1 gulden 1840. Ca. zeer fraai. 10 ex.

250

476 25 Cent 1894 FDC, 1895b fraai, 1897 UNC. 3 ex. 150

477 25 Cent 1898, 1901a, 1901b/1906. UNC/FDC. 8 ex. Mooi lot!

750

478 25 Cent 1910/1925 compleet. FDC. 11 ex. 250

479 25 Cent 1926/1941 en 1948 compleet. FDC. 6 ex. 100

480 1/2 Gulden 1847, 48, 48/47; 1 gulden 1843/1849 compleet. Diverse kwaliteiten. 12 ex.

150

481 1/2 Gulden 1857, 58, 59, 63, 66, 68. Prachtig en FDC. 6 ex. 150

482 1/2 Gulden 1898 /1909 compleet. FDC. 7 ex. 500

483 1/2 Gulden 1910/1930 compleet. Meest FDC. 10 ex. 150

484 1 Gulden 1840/2001 in cassette HNM. 25 ex. 100

485 1 Gulden 1854, 55, 56, 64. Prachtig en FDC. 4 ex. 200

486 1 Gulden 1898, 1913, 14, 15, 16, 17. UNC/FDC. 6 ex. 300

487 1 Gulden 1922/1940 compleet. FDC. 11 ex. 100

406 Herdenkingsmunten in coincard, w.o. Erasmus en 1e dag coincards. 42 ex.

175

407 Coincards. Huwelijk, Van Gogh, Geboorte en EU. 4 ex. 400

408 Coincards. Huwelijk, Van Gogh, Geboorte en EU. 4 ex. 400

409 Coincards. Lot 2, 5 en 10 euromunten. 62 ex. 300

410 Coincards 1e dag. 5 Euro 2009 Nederland-Japan. 25

411 Coincards 1e dag. 5 verschillende. 50

412 Jaarsets BU 1999/2013 overcompleet. 17 ex. 100

413 Jaarsets BU 1999/2011. 11 ex. 75

414 Jaarsets BU 1999/2013. 20 ex. 125

415 Jaarsets BU 1999/2014. 33 ex. 150

416 Jaarsets gulden en euro, themasets, etc. 75

417 Muntmeestersets 2003/2006 compleet. 4 ex. 100

418 Benelux. BU sets 2003/2012 compleet. 10 ex. 150

419 Benelux. BU sets 2003, 04, 2006/13. 10 ex. 200

420 Dag van de Muntsets and Guest of Honour 2002/2012 compleet. 16 ex.

200

421 Holland Coin Fair sets 1992/2001 compleet. 20 ex. 20

422 Holland Coin Fair sets 1994/2012 compleet. 19 ex. 100

423 Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 25 ex.

200

424 Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 45 ex.

250

425 Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 46 ex.

250

426 Promotiesets. 2002/2003. V.O.C. 1/6 compleet in doos. 50

427 Promotiesets. 2002/2003. V.O.C. 1/6 compleet in doos. 50

428 Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos.

429 Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos.

430 Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos.

431 Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos.

432 Promotiesets. 2007 De Ruyter in zilver. 1/6 compleet in doos.

433 Promotiesets. 2007 De Ruyter in zilver. 1/6 compleet in doos.

434 Promotiesets divers w.o. V.O.C. 1/6. 50

435 Promotiesets, baby, huwelijk, dag van de munt, etc. 11 ex. 50

436 Promotiesets. VVV 2002, 03, 04; Habsburger 2003; Duisenberg 2003; Basel 2005; Nijntje 2005. 7 ex.

437 Promotiesets Habsburgerset, VOC 1/6, HCF 2006, etc. 100

438 Themasets 2003/2012 compleet. 10 ex. 100

439 Themasets 2004, 06, 07, 08, 09. 5 ex. 50

440 Themasets 2004/2013. 9 ex. 75

441 Divers w.o. Maxi gulden, diverse sets en zilveren herdenkingsmunten.

442 Divers zoals zilveren dukaten, 10 guldens, muntsets, mini muntsets, etc.

75

443 Divers. De Muntclub. Doos muntsets, w.o. zilver 21 ex. 20

444 Lot moderne uitgiften w.o. veel betere coincards en penningen in coincards.

400

445 Mini muntsets 1998, 1999, 2000, 2001(2) en 2002 met euro’s.

446 Moderne uitgiften w.o. Juliana zilverschat, V.O.C duitenset, promotiesets, etc.

447 Diverse guldenproducten, set VOC duiten, Set Romeinen, Alexander Tetradrachme.

448 Eurosets w.o. VOC sets 1/6, miniset 2002, abdicatie 1 en 2. 100

Page 15: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

521 Verzameling in album. 1/2 Cent / 5 cent w.o. betere jaren en kwaliteiten.

400

522 Willem I. 1/2 Cent 1821 U, 23 U, 31; 1 cent 1827 U, 28 U; 5 cent 1827 U, 28 B; 10 cent 1826 U, 27 U; 25 cent 1825 U en 1 gulden 1840. Mooi lot. Zeer fraai/FDC.

400523 Willem II. 1/2 Cent 1843, 46, 47; 10 cent 1849; 25 cent

1849(2); 1 gulden 1843, 46L, 46z; 2 1/2 gulden 1842, 43, 44, 45a, 45b, 46z, 48, 49. Mooi lot. Zeer fraai/FDC.

400524 Willem II. Mooie collectie in voordrukalbum.

1/2 Cent 1843; 10 cent 1848, 49(2); 25 cent 1849; 1/2 gulden 1847, 48, 48/47; 1 gulden 1845a, b, 46L, 47, 48; 2 1/2 gulden 1842, 45a, 46L, 46z, 47, 48, 49. Zeer fraai en beter.

400525 Handelslot in 3 albums divers meest zilver, w.o.

Juliana 1 gulden(119), 2 1/2 gulden(57), 10 gulden(34), 50 gulden(7).

500526 Handelslot in album divers meest 10 cent / 2 1/2

gulden. Veel beter materiaal. 227 ex.

500527 Koninkrijk. Lot van 1/2 cent / 2 1/2 gulden.

Kwaliteitslot met betere jaren en kwaliteiten. Moet gezien worden!

500528 Koninkrijk. Typeverzameling in album, w.o. vele

betere jaren en kwaliteiten.

750529 Koninkrijk. Typeverzameling in album, w.o. vele

betere jaren en kwaliteiten.

750530 Verzameling in album. 10 Cent/2 1/2 gulden w.o.

betere jaren en kwaliteiten.

750531 Wilhelmina in album. Mooie verzameling, veel FDC

kwaliteit. 25 cent / 2 1/2 gulden en USA geslagen en zinkgeld.

750532 Willem III. Mooie collectie in voordrukalbum.

1/2 Cent / 2 1/2 gulden w.o. betere jaren. Zeer fraai en beter.

1000533 Wilhelmina. Mooie collectie in 2 voordrukalbums.

1000

488 2 1/2 Gulden 1842/1849 compleet. Diverse kwaliteiten. 11 ex.

250

489 2 1/2 Gulden 1860, 65, 66(2), 71. Prachtig en beter. 5 ex. 200

490 2 1/2 Gulden 1929/1940 compleet. UNC/FDC. 10 ex. 100

491 USA geslagen 1941/944. 1 ct / 2 1/2 gld. Meest FDC. 17 ex. 50

492 Zinkgeld 1941/1943. Compleet behalve 2 1/2 ct 1942zink. FDC. 14 ex.

493 Juliana. 1 Gulden 1954/1967 en 2 1/2 gulden 1959/1966. Meest FDC.

494 Juliana. 1 Gulden 1954/1967 en 2 1/2 gulden 1959/1966. Meest FDC.

494a 10 Gulden zilver 1973(3); 50 gulden 1982, 84, 87, 88(2), 90(2), 91(2). Proof. 12 ex.

494b Koninkrijk modern, w.o. 5x 50 gulden fdc, en iets Porsche peningen.

494c Koninkrijk w.o. enkele gouden dukaat 1986, dubbele gouden dukaat 1988.

225

494d Koninkrijk w.o. zilver 1 gulden (114), 2 1/2 gulden (79), 10 gulden (6) en 50 gulden (6).

400

494e Koninkrijk w.o. Wilhelmina rijksdaalder (28). 200

494f Juliana en Beatrix in 2 albums. 50

495 Koninkrijk. Lotje divers modern gulden en euro. 25

496 Koninkrijk. Lot divers Nederland en Overzee. Meest zilver. 18 ex.

497 Verhuisdoos met restanten. Veel voor weinig. 25

498 Juliana/Beatrix. Lot divers w.o. iets zilver. 40

499 Juliana. Compleet in album. 50

500 Juliana. Compleet in album. 50

501 Juliana. Compleet in album met varianten en enkele misslagen.

75

501a Juliana. 1 cent/10 gulden. Meest FDC. Mooi geheel. 400

502 Juliana. 1 cent/10 gulden. Meest FDC. Mooi geheel. 400

503 Juliana/Beatrix in 2 albums. 75

504 Juliana en Beatrix divers w.o. zilver. 3 Albums. 100

505 Juliana en Beatrix divers guldens, euro’s w.o. zilver. 125

506 Beatrix. Compleet in voordrukalbum met diverse extra’s als gouden dukaat 1985, 5 gulden 2000 klein mmt en leuke misslag.

125507 Beatrix. 1980/2001 compleet met zilver in album. 150

508 Lot vnl. Willem I, II, III. Leuk uitzoekpartijtje, veel betere jaren, matige kwaliteit.

509 Nederland en Overzee w.o. zilver. 50

510 Koninkrijk. 1/2 Gulden 1921/1930 (31); 2 1/2 gld 1874(2), 1933, 1938.

75

511 Lot divers w.o. 1 gulden 1892, 97, 1904, 08, 16. 75

512 Album koninkrijk divers meest zilver. 100

513 Koninkrijk. Juliana zilver 1 gld(4), 2 1/2 gulden(8), 10 gld; Beatrix 50 gld (10) en iets buitenland.

514 Wilhelmina in album w.o. 2 1/2 Gulden zilver 7x. 100

514a Kwaliteitslot 1/2 cent/1 gulden. UNC/FDC. 20 ex. 100

515 Handelslot in album divers meest 1/2 centen, centen en 2 1/2 centen. 352 ex.

150

516 Willem I, II, III. Lotje divers w.o. 2 1/2 gulden(7), 10 cent 1853. 25 ex.

150

517 Lotje divers w.o. 2 1/2 gulden 1929/1940(10), 10 en 50 guldens zilver.

200

518 Koninkrijk. Collectie vnl. Wilhelmina w.o. betere jaren/kwaliteiten.

250

519 Willem III. 2 1/2 Gulden zilver 1850/1874. 20 Verschillende jaren. Nette kwaliteit.

250

520 Wilhelmina in album. Mooie verzameling, veel FDC kwaliteit. 1/2 Cent t/m 25 cent.

300

IMPORTANT!Please send or fax us your bids early. Bids of

the same amount will be considered in the order of their arrival.

Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts.

BELANGRIJK!Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen

gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott

Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt.

PAUZEU en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe.

Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan.

Page 16: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

548 1/2 Cent 1826 B. Fraai. 75

549 1/2 Cent 1827. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde.

550 1/2 Cent 1828 U. FDC. Originele muntkleur. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit!

800

551 1/2 Cent 1828 U. Zeer fraai+. 250

552 1/2 Cent 1828 B. FDC. Mooie kleur. 700

553 1/2 Cent 1828 B. Fraai/zeer fraai. 150

554 1/2 Cent 1829 U. Prachtig. 150

555 1/2 Cent 1832. FDC. 125

556 1/2 Cent 1832. Variant met lage 2. Prachtig. 75

557 1/2 Cent 1837. FDC. 150

558 1/2 Cent 1841. FDC. 225

559 1/2 Cent 1841. UNC. 200

560 1/2 Cent 1846. FDC. 125

561 1/2 Cent 1846. FDC. 125

562 1/2 Cent 1847. FDC. Mooie kleur. 175

563 1/2 Cent 1850. FDC. 75

564 1/2 Cent 1850. FDC. 75

565 1/2 Cent 1851. FDC. 75

566 1/2 Cent 1851. FDC. 75

567 1/2 Cent 1852. FDC. 500

568 1/2 Cent 1852. Prachtig. 175

569 1/2 Cent 1853. FDC. 100

570 1/2 Cent 1853. FDC. 100

KONINKRIJK DER NEDERLANDEN

1/2 Cent

534 1/2 Cent 1819 U. Fraai+. Schaars. 400

535 1/2 Cent 1821 B. Zeer fraai+. 500

536 1/2 Cent 1822 U. FDC. Fantastische mooie originele kleur!

250

537 1/2 Cent 1822 U. FDC. Mooie kleur. 200

538 1/2 Cent 1822 U. Variant met lage tweede 2. FDC. 200

539 1/2 Cent 1822 B. FDC. 300

540 1/2 Cent 1823 U. Prachtig+. 100

541 1/2 Cent 1823 B. FDC. 200

542 1/2 Cent 1823 B. FDC. 200

543 1/2 Cent 1824 U. Fraai. 50

544 1/2 Cent 1824 B. Zeer fraai. 250

545 1/2 Cent 1826 U. Zeer fraai+. Zeldzaam. 2500

546 1/2 Cent 1826 B. FDC. Mooie kleur. 600

547 1/2 Cent 1826 B. Zeer fraai+. 150

1813- heden

Page 17: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

17

600 1 Cent 1821. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde.

601 1 Cent 1821 B. Fraai. 200

602 1 Cent 1822 U. FDC. Sublieme kleur. 175

603 1 Cent 1822 U. FDC. Sublieme kleur. 175

604 1 Cent 1822 B. FDC. Sublieme kleur. 250

605 1 Cent 1823 U. FDC. Mooie stempelglans. 200

606 1 Cent 1826 U. FDC. Sublieme kleur. 200

607 1 Cent 1823 B. FDC. 250

608 1 Cent 1827 U. FDC. 125

609 1 Cent 1827 B. FDC. 200

571 1/2 Cent 1854. FDC. Mooie kleur 75

572 1/2 Cent 1854. FDC. Mooie kleur 75

573 1/2 Cent 1854. Misslag, 20% decentrisch geslagen. Leuk! 100

574 1/2 Cent 1855. Prachtig. Schaars. 400

575 1/2 Cent 1855. Ca. prachtig. Schaars. 350

576 1/2 Cent 1857. FDC. 75

577 1/2 Cent 1857. FDC. Mooie kleur. 75

578 1/2 Cent 1859. FDC. 75

579 1/2 Cent 1859. FDC. 75

580 1/2 Cent 1861. FDC. 75

581 1/2 Cent 1862. FDC. 100

582 1/2 Cent 1862. FDC. 100

583 1/2 Cent 1862. UNC. 75

584 1/2 Cent 1865. FDC. 75

585 1/2 Cent 1876. FDC. 50

586 1/2 Cent 1876. FDC. 50

587 1/2 Cent 1883. FDC. 100

588 1/2 Cent 1886. FDC. 75

589 1/2 Cent 1891. Perfecte kleur. FDC. 40

590 1/2 Cent 1894. Perfecte kleur. FDC. 40

591 1/2 Cent 1898. FDC. 100

592 1/2 Cent 1900. Mooie kleur. FDC. 60

593 1/2 Cent 1901. Mooie kleur. FDC. 25

594 1/2 Cent 1915. FDC. 35

595 1/2 Cent 1917. FDC. 75

596 1/2 Cent 1922. FDC. 25

597 1/2 Cent 1922/21. Mooie duidelijke overslag. Prachtig. 350

1 Cent

598 1 Cent 1819 U. Fraai. Schaars. 250

599 1 Cent 1821 U. FDC. 200 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling.

Page 18: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

643 1 Cent 1902b. FDC. 50

644 1 Cent 1905. FDC. 25

645 1 Cent 1907. FDC. 50

646 1 Cent 1907. FDC. Mooie kleur. 60

647 1 Cent 1913. FDC. 40

648 1 Cent 1914. FDC. 25

649 1 Cent 1915. FDC. 25

650 1 Cent 1915. FDC. 25

651 1 Cent 1916. FDC. 30

652 1 Cent 1924. FDC. Sublieme kleur. 125

653 1 Cent 1929. FDC. 10

654 1 Cent 1930. FDC. 15

655 1 Cent 1950, 51, 52, 53, 66 en 25 cent 1954. Originele kleur. FDC.

656 1 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20

657 1 Cent 1971. Misslag. Verhoogde buitenrand. 20

2 1/2 Cent

658 2 1/2 Cent 1880. FDC. 30

659 2 1/2 Cent 1884. FDC. 40

660 2 1/2 Cent 1886. FDC. Mooie kleur. 50

661 2 1/2 Cent 1890. FDC. Mooie kleur. 50

662 2 1/2 Cent 1894. FDC. 125

663 2 1/2 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur. 100

664 2 1/2 Cent 1898. FDC. 100

665 2 1/2 Cent 1903. FDC. 30

666 2 1/2 Cent 1903. FDC. 30

667 2 1.2 Cent 1904. FDC. 30

668 2 1/2 Cent 1905. FDC. 30

669 2 1/2 Cent 1906. FDC. 30

670 2 1/2 Cent 1912. FDC. 100

671 2 1/2 Cent 1914. FDC. 100

672 2 1/2 Cent 1919. FDC. 30

610 1 Cent 1827 B. FDC. Mooie kleur. 200

611 1 Cent 1828 B. FDC. 250

612 1 Cent 1828 B/_. Onebekende overslag . FDC. 250

613 1 Cent 1831. Prachtig. 100

614 1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur. 75

615 1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur. 75

616 1 Cent 1860. FDC. 60

617 1 Cent 1860. FDC. 60

618 1 Cent 1861. FDC. 60

619 1 Cent 1862. FDC. 60

620 1 Cent 1864. FDC 60

621 1 Cent 1864. FDC. 60

622 1 Cent 1870. FDC. 40

623 1 Cent 1870. FDC. 40

624 1 Cent 1873. FDC. 40

625 1 Cent 1892. FDC. Mooie lichte kleur. 75

626 1 Cent 1892. FDC. Mooie lichte kleur. 75

627 1 Cent 1892. FDC. Mooie kleur. 75

628 1 Cent 1896. FDC. 125

629 1 Cent 1897. FDC. 150

630 1 Cent 1897. FDC. 150

631 1 Cent 1898. FDC. 50

632 1 Cent 1898. FDC. 50

633 1 Cent 1899. FDC. 50

634 1 Cent 1900a. FDC. Mooie kleur. 40

635 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50

636 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50

637 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50

638 1 Cent 1900b. FDC. 40

639 1 Cent 1901g. FDC. 40

640 1 Cent 1901k. FDC. Mooie kleur. 30

641 1 Cent 1901k. FDC. Mooie kleur. 30

642 1 Cent 1902b. FDC. 50

Stuur uw biedingen tijdig in!

Fax 020 6222454 e-mail [email protected]

Page 19: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

19

684 5 Cent 1828 B. UNC. 250

685 5 Cent 1848a. Kort borstbeeld. Mooi stukje. UNC. Zeldzaam.

2500

686 5 Cent 1868. FDC. 125

687 5 Cent 1908. FDC. Sublieme kleur. 25

688 5 Cent 1909. FDC. Sublieme kleur! 100

689 5 Cent 1909. FDC. Sublieme kleur! 100

690 5 Cent 1909. Prachtig/FDC. 40

691 5 Cent vierkant. Misslag. Blanco muntplaatje. Leuk! 50

692 5 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20

693 5 Cent 1975. Misslag. Verhoogde buitenrand. 20

10 Cent

694 10 Cent 1819 U. Schaars. UNC. Schaars. 2500

695 10 Cent 1822 U. Zeer fraai-. 250

696 10 Cent 1823 B. UNC. Zoals gebruikelijk iets zwak geslagen.

750

697 10 Cent 1823 B/2_. Onbekende overslag! Leuk. Ca. zeer fraai.

250

698 10 Cent 1825 B. FDC. 200

673 2 1/2 Cent. Misslag. Blanco muntplaatje met kartelrand. 50

674 2 1/2 Cent 1942 zink. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC met miniem vlekje. Toen wij dit stuk in 1993 verkochten was het vlekje identiek, dus het wordt niet erger. Uiterst zeldzaam topstuk! Ex. Collecie Doodruin Van Meurs 1993. Gekeurd NVMH.

15000

5 Cent

675 5 Cent 1819 U. Zeer fraai/prachtig. Schaars.

350

676 5 Cent 1822 U. Zeer fraai. 150

677 5 Cent 1822 U. Fraai/zeer fraai. 150

678 5 Cent 1825 B. FDC. 200

679 5 Cent 1826 B. FDC. 200

680 5 Cent 1826. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde.

681 5 Cent 1827 U. FDC. 150

682 5 Cent 1827/18 U. FDC. 150

683 5 Cent 1827/18. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde.

Please post your bids!

Fax +31 (0)20 6222454 e-mail info@ aamuntenveiling.com

Page 20: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

716 10 Cent 1856/53. FDC. 700

717 10 Cent 1859. UNC. 175

718 10 Cent 1863. FDC. 200

719 10 Cent 1863. UNC. Mooie patina. 150

720 10 Cent 1868. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 1250

721 10 Cent 1869. UNC. 150

722 10 Cent 1871. UNC. 150

723 10 Cent 1873. FDC. 175

724 10 Cent 1874a. 1e halfjaar. Zeer fraai+. 350

725 10 Cent 1874b. 2e halfjaar. UNC. 175

726 10 Cent 1876. UNC. 100

727 10 Cent 1878. FDC. 125

728 10 Cent 1879. FDC. 125

729 10 Cent 1880. FDC. 125

730 10 Cent 1881. UNC. 50

731 10 Cent 1882. FDC. Mooie kleur. 70

732 10 Cent 1884. FDC. 100

733 10 Cent 1884. Prachtig. 50

734 10 Cent 1885. FDC. Mooie patina. 60

735 10 Cent 1890. FDC. Mooi strak en helder stukje. 75

736 10 Cent 1892. FDC. Melkwit stukje! 80

737 10 Cent 1892. FDC. Mooie patina. 80

738 10 Cent 1893. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 250

739 10 Cent 1893. FDC. 80

740 10 Cent 1893. FDC. 80

741 10 Cent 1894. FDC. Mooie patina. 150

742 10 Cent 1894. FDC. Mooie patina. 150

743 10 Cent 1895. FDC. 200

744 10 Cent 1895. FDC. 200

745 10 Cent 1895. FDC. 200

699 10 Cent 1826 U. FDC. 100

700 10 Cent 1826 U. UNC. 100

701 10 Cent 1826 B. UNC. 150

702 10 Cent 1826 B. UNC. 150

703 10 Cent 1827 U. FDC. 60

704 10 Cent 1828 U. FDC. Mooie kleur. 125

705 10 Cent 1849b. Zonder punt. Mooie melkwitte FDC. Schaars.

1200

706 10 Cent Koning Willem III, keerzijde gegraveerd met sierletters H.G. Leuk.

bod

707 10 Cent 1849. Willem III. FDC. Lichte patina. 250

708 10 Cent 1849. Willem III. FDC. Sublieme kleur. 250

709 10 Cent 1849. Willem III. Prachtig. 100

710 10 Cent 1850. UNC. 300

711 10 Cent 1850. Prachtig. 150

712 10 Cent 1853. FDC. 300

713 10 Cent 1853/43(?). Mogelijk onbekende overslag. FDC. 350

714 10 Cent 1855. FDC. 350

715 10 Cent 1855. FDC. Mooi strak stukje! 350

Page 21: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

770 10 Cent 1980. Misslag. 30% decentrisch geslagen. 15

771 10 Cent 1980. Misslag. 75% decentrisch geslagen. 20

772 10 Cent Juliana. Misslag. 70% decentrisch geslagen. 50

773 10 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20

25 Cent

774 25 Cent 1822 U. Ca. fraai. 200

775 25 Cent 1823/22 B. Prachtig. 300

776 25 Cent 1823/22 B. Zeer fraai. 125

777 25 Cent 1824 B. FDC 175

778 25 Cent 1824 B. UNC. 150

779 25 Cent 1825 U. UNC. 125

780 25 Cent 1825/23 U. Onbekende overslag! FDC. Sublieme kleur.

350

781 25 Cent 1826 U. FDC. 125

782 25 Cent 1826 U. UNC. 125

783 25 Cent 1826 B. FDC. Mooie melkwitte kleur. 150

746 10 Cent 1896. FDC. 90

747 10 Cent 1896. UNC. 80

748 10 Cent 1898. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

250

749 10 Cent 1898. FDC. 160

750 10 Cent 1901. FDC. 160

751 10 Cent 1901. UNC. 150

752 10 Cent 1901. UNC. 150

753 10 Cent 1905. FDC. 125

754 10 Cent 1906. FDC. 60

755 10 Cent 1910. FDC. Melkwitte kleur. 100

756 10 Cent 1911. FDC. 60

757 10 Cent 1912a. Ca. prachtig. Schaars. 200

758 10 Cent 1921. FDC. Melkwit stukje! 40

759 10 Cent 1926. FDC. 60

760 10 Cent 1936. FDC. 5

761 10 Cent 1944 Denver. FDC. Mooie beginnende patina. Uiterst zeldzaam topstuk. Gekeurd NVMH. 12500

762 10 Cent 1944 Denver. UNC. Uiterst zeldzaam topstuk. Gekeurd NVMH.

10000

763 10 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 750

764 10 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 750

765 10 Cent 1945pe. Prachtig/FDC. 650

766 10 Cent 1962. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde.

767 10 Cent 1977. Misslag. 15% decentrisch geslagen. 50

768 10 Cent 1979. Misslag. 10% decentrisch geslagen. 25

769 10 Cent 1980. Misslag. 65% decentrisch geslagen. 30

Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst!

Page 22: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

798 25 Cent 1890a. Prachtig. 200

799 25 Cent 1892. FDC. 250

800 25 Cent 1892. FDC-. Mooie kleur. 200

801 25 Cent 1893. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC-.

300

802 25 Cent 1893. FDC. 250

803 25 Cent 1893. Prachtig+. 125

804 25 Cent 1894. FDC-. Mooie kleur. 200

805 25 Cent 1895a. FDC. 300

806 25 Cent 1895a. FDC. 300

807 25 Cent 1895a. Prachtig+. 125

808 25 Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Bijna prachtig. Schaars.

500

809 25 Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Zeer fraai+.

200

810 25 Cent 1896. FDC. Sublieme kleur! 500

811 25 Cent 1896. FDC. 450

812 25 Cent 1897. FDC. 100

813 25 Cent 1897. UNC. 75

814 25 Cent 1897. UNC. 75

815 25 Cent 1898. FDC. Mooie patina. 600

816 25 Cent 1901a. Brede hals. FDC. 600

817 25 Cent 1901a. Brede hals. Prachtig. 300

818 25 Cent 1901b. FDC. 125

784 25 Cent 1827 B. FDC. 250

785 25 Cent 1828 B. Ca. zeer fraai. 200

786 25 Cent 1829 U. Zeer fraai. Schaars. 350

787 25 Cent 1830 U. FDC. Mooie melkwitte kleur. 250

788 25 Cent 1830 B. Prachtig. 175

789 25 Cent 1848a. Met punt achter jaartal. FDC. 100

790 25 Cent 1848a. FDC. Mooie melkwitte kleur. 100

791 25 Cent 1849. FDC. 75

792 25 Cent 1849. FDC. 75

793 25 Cent 1887. Prachtig+. 550

794 25 Cent 1887. Prachtig. 500

795 25 Cent 1889. FDC. 550

796 25 Cent 1889. Prachtig+. 350

797 25 Cent 1890a. Met punt achter jaartal. UNC. 350

De veilingcommissie bedraagt 23% plus e 2,50 kavelgeld per kavel.

Page 23: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1/2 Gulden

846 1/2 Gulden 1818 U. Zeer fraai. 300

847 1/2 Gulden 1818 U. Ca. zeer fraai. 250

848 1/2 Gulden 1818 U. Fraai/zeer fraai. 200

849 1/2 Gulden 1819 U. Prachtig. 500

850 1/2 Gulden 1819 U. Ca. zeer fraai. 250

851 1/2 Gulden 1819 U. Fraai. 125

852 1/2 Gulden 1822 U b. Prachtig/FDC. 600

853 1/2 Gulden 1822 U b. Fraai+. 150

854 1/2 Gulden 1829/23 B. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit.

600

855 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai+. 175

856 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai. 150

857 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai. 150

819 25 Cent 1902. FDC. Mooie frisse kleur. 125

820 25 Cent 1903. FDC. 125

821 25 Cent 1903. UNC. 100

822 25 Cent 1904. FDC. 125

823 25 Cent 1904. FDC. Mooie patina. 125

824 25 Cent 1904. UNC. 100

825 25 Cent 1905. UNC. 100

826 25 Cent 1906. FDC. 100

827 25 Cent 1910. FDC. 200

828 25 Cent 1911. FDC. 125

829 25 Cent 1912. FDC. 125

830 25 Cent 1913. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. PCGS PF61.

500

831 25 Cent 1913. UNC. 150

832 25 Cent 1914. FDC. 60

833 25 Cent 1915. FDC. Mooie kleur. 125

834 25 Cent 1916. Prachtig+. 50

835 25 Cent 1917. FDC. 40

836 25 Cent 1918. FDC. 30

837 25 Cent 1925. FDC. Melkwitte FDC! 100

838 25 Cent 1925. FDC. 75

839 25 Cent 1941. Met gegraveerde helm en Wilhelmina Londen. Leuk!

840 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 200

841 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 200

842 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 200

843 25 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20

844 25 Cent 1972. Misslag. 10% decentrisch geslagen. 20

845 25 Cent 1980. Misslag. Hapje uit muntplaatje. 20

AA Muntenveiling biedt u de mogelijkheid om tijdens de veiling online mee te bieden, dus overal ter wereld.

U bent er LIVE bij als de hamer valt en u kunt zelf mee bieden.

AA Muntenveiling offers you the opportunity to join LIVE INTERNET BIDDING, everywhere in the world.

Page 24: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

876 1/2 Gulden 1929b. UNC. 75

877 1/2 Gulden 1930. Met bubbel in muntplaatje. Apart! 50

1 Gulden

878 1 Gulden 1818 U. Enkele krasjes boven het jaartal, overigens een mooie zeer fraai. Zeer zeldzaam.

2000

879 1 Gulden 1819 U. Zeer fraai. 350

880 1 Gulden 1820 U. FDC. Mooie beginnende patina. 650

881 1 Gulden 1820 U. Zeer fraai+. 200

882 1 Gulden 1820 U. Zeer fraai. 150

883 1 Gulden 1820 U. Fraai/zeer fraai. 125

884 1 Gulden 1821 U. Prachtig. 250

885 1 Gulden 1821 U. Zeer fraai. 150

886 1 Gulden 1821 U. Ca. zeer fraai. 140

858 1/2 Gulden 1830 B/_. Zeer fraai. 200

859 1/2 Gulden 1847. FDC. Mooie melkwitte kleur. 175

860 1/2 Gulden 1848. Prachtig. 50

861 1/2 Gulden 1850. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Sublieme kwaliteit. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk. Slechts enkele stuks geslagen.

8000

862 1/2 Gulden 1857. UNC. 125

863 1/2 Gulden 1860. FDC. Mooie frisse kleur. 150

864 1/2 Gulden 1861. FDC. 150

865 1/2 Gulden 1862. FDC. 150

866 1/2 Gulden 1864. UNC. 125

867 1/2 Gulden 1866. FDC. Schaars. 200

868 1/2 Gulden 1868/_. Onbekende overslag. UNC. 125

869 1/2 Gulden 1898. FDC. 150

870 1/2 Gulden 1905. FDC. Fantastisch stuk! Mooiste exemplaar dat ik ooit heb gezien.

125

871 1/2 Gulden 1910. FDC. 100

872 1/2 Gulden 1913. FDC. 60

873 1/2 Gulden 1921. FDC. 25

874 1/2 Gulden 1921. FDC. 25

875 1/2 Gulden 1922. FDC. 20

Page 25: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

904 1 Gulden 1832/24 U. Prachtig. 250

905 1 Gulden 1832/24 U. Zeer fraai/prachtig. 200

906 1 Gulden 1837. Prachtig. 250

907 1 Gulden 1837. Prachtig. 250

908 1 Gulden 1837. Prachtig-. 225

909 1 Gulden 1840. Nette zeer fraai. 75

910 1 Gulden 1840. Ca. zeer fraai. 70

911 1 Gulden 1840. Zeer fraai-. 60

912 1 Gulden 1842a. Kort borstbeeld. Ca. prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/843.

750

913 1 Gulden 1842b. Bijna zeer fraai. 200

914 1 Gulden 1843. FDC. Sublieme kleur! 650

915 1 Gulden 1844. UNC. 500

916 1 Gulden 1844. Zeer fraai/prachtig. 150

917 1 Gulden 1845a. FDC. Beginnende patina. 200

887 1 Gulden 1823 U. Prachtig. 450

888 1 Gulden 1823 U. Zeer fraai. 250

889 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai/prachtig. 200

890 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai/prachtig. 200

891 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai. 150

892 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai/prachtig. 250

893 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai+. 150

894 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai+. 150

895 1 Gulden 1824 U b. Montageplekje in het veld, overigens zeer fraai.

896 1 Gulden 1828 U. Zeer fraai. 500

897 1 Gulden 1829 B. Zeer fraai. 250

898 1 Gulden 1829 B. Fraai+. 250

899 1 Gulden 1829 B. Fraai+. 150

900 1 Gulden 1831/21 U. Mooie duidelijke overslag. Zeer fraai/prachtig.

400

901 1 Gulden 1832. FDC. Mooi melkwit stuk! 600

902 1 Gulden 1832. Zeer fraai. 150

903 1 Gulden 1832. Ca. zeer fraai. 140

Page 26: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

936 1 Gulden 1896. Prachtig. 750

937 1 Gulden 1896. Zeer fraai/prachtig. 500

938 1 Gulden 1897. FDC. Melkwit topstukje. 150

939 1 Gulden 1897. FDC. Melkwit topstukje. 150

940 1 Gulden 1897. FDC. 140

941 1 Gulden 1898. FDC. 225

942 1 Gulden 1898. FDC. 225

943 1 Gulden 1901. FDC. Mooi strak stukje. 250

944 1 Gulden 1901. FDC. Mooie patina. 250

945 1 Gulden 1901. FDC. 225

918 1 Gulden 1847. UNC. Mooie kleur. 150

919 1 Gulden 1848. FDC. Beginnende patina. 125

920 1 Gulden 1849. FDC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 650

921 1 Gulden 1851. FDC. Mooi melkwit stuk. 200

922 1 Gulden 1851. FDC. 200

923 1 Gulden 1855. FDC. 125

924 1 Gulden 1857. FDC. 150

925 1 Gulden 1858. FDC. Melkwitte kleur! 150

926 1 Gulden 1859. UNC. 125

927 1 Gulden 1860. UNC. 125

928 1 Gulden 1861. FDC. 125

929 1 Gulden 1863. FDC. 80

930 1 Gulden 1865. FDC. 80

931 1 Gulden 1865. FDC. Mooie patina. 80

932 1 Gulden 1866. FDC. 300

933 1 Gulden 1892. FDC. Mooi strak stuk met lichte kleur. 150

934 1 Gulden 1892. FDC. 140

935 1 Gulden 1892. UNC. 125

Stuur uw biedingen tijdig in!

Page 27: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

27

962 1 Gulden 1913. Misslag. Decentrisch geslagen met opstaande rand. Leuk stukje!

963 1 Gulden 1914. FDC. 90

964 1 Gulden 1914. UNC. 75

965 1 Gulden 1915. FDC. 90

966 1 Gulden 1916. FDC. 125

967 1 Gulden 1917. FDC. 175

968 1 Gulden 1917. Prachtig+. 80

969 1 Gulden 1923. FDC. 40

970 1 Gulden 1928. FDC. 40

971 1 Gulden 1930. FDC. 35

972 Zilveren Hendrik 1935. ‘s Hertogenbosch. FDC. 30

973 1 Gulden 1938. FDC. 15

974 1 Gulden 1940. Met gegraveerde helm en Wilhelmina in Londen. Leuk!

975 1 Gulden 1944pe a. FDC. 50

976 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250

977 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250

978 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250

979 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Zeer fraai.

150

980 1 Gulden 1945pe. FDC. Mooie kleur. 1750

981 1 Gulden 1945pe. Prachtig+. 1500

946 1 Gulden 1904. UNC. 175

947 1 Gulden 1905. Prachtig+. 125

948 1 Gulden 1905. UNC. 250

949 1 Gulden 1906. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. UNC.

750

950 1 Gulden 1906. FDC. Mooi strak stukje met sublieme kleur!

1000

951 1 Gulden 1906. Prachtig. 500

952 1 Gulden 1907. UNC. 75

953 1 Gulden 1908. FDC. 90

954 1 Gulden 1908. FDC. 90

955 1 Gulden 1909. Prachtig. 75

956 1 Gulden 1909. Prachtig. 75

957 1 Gulden 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC. Subliem stuk!

1500

958 1 Gulden 1910. UNC-. Schaars in deze mooie kwaliteit. 750

959 1 Gulden 1911. FDC. Mooie patina. 250

960 1 Gulden 1912. UNC. Schaars. 200

961 1 Gulden 1913. FDC. Melkwit! 125

Please post your bids!

Page 28: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

995 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai/prachtig. 300

996 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200

997 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200

998 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200

999 2 1/2 Gulden 1841. Fraai/zeer fraai. Schaars. 350

1000 2 1/2 Gulden 1845a. UNC. 500

1001 2 1/2 Gulden 1846L. UNC. 400

1002 2 1/2 Gulden 1847/_. FDC. Fantastische kleur! 250

1003 2 1/2 Gulden 1848. Prachtig+. 100

1004 2 1/2 Gulden 1849. Willem II. Zeer fraai/prachtig. 150

1005 2 1/2 Gulden 1849. Willem III. Ca. prachtig. 250

982 1 Gulden 1945pe. Prachtig+. 1500

983 1 Gulden Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje met randschrift.

984 1 Gulden Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje zonder randschrift.

985 1 Gulden 1980. Flinke opstaande rand, decentrisch geslagen.

986 Eru goud gulden 1999 in goudkuipje. 400

987 1 Gulden goud 2001. Proof. 250

988 1 Gulden goud 2001. Proof. 250

989 1 Gulden goud 2001. Proof. 250

990 1 Gulden goud 2001. Proof. 250

991 1 Gulden goud 2001. Proof. 250

2 1/2 Gulden

992 Rijksdaalder of zilveren dukaat 1816. UNC met sublieme stempelglans.

1250

993 Rijksdaalder of zilveren dukaat 1816. Prachtig. 750

994 2 1/2 Gulden 1840. Prachtig/FDC. Mooie kleur. 600

Page 29: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1018 2 1/2 Gulden 1857. FDC. Mooie melkwitte kleur. 200

1019 2 1/2 Gulden 1857. UNC. 150

1020 2 1/2 Gulden 1858. FDC. 175

1021 2 1/2 Gulden 1859. FDC. 175

1022 2 1/2 Gulden 1859. UNC. 150

1023 2 1/2 Gulden 1860. Ca. prachtig. 200

1024 2 1/2 Gulden 1861a. Prachtig. 175

1025 2 1/2 Gulden 1862b. FDC. Mooie melkwitte kleur! 250

1026 2 1/2 Gulden 1864b. FDC. Mooie patina. 175

1027 2 1/2 Gulden 1867. UNC. 100

1028 2 1/2 Gulden 1868. UNC. 100

1029 2 1/2 Gulden 1869. FDC. 125

1030 2 1/2 Gulden 1870. FDC. 100

1031 2 1/2 Gulden 1872. FDC. 100

1032 2 1/2 Gulden 1873. FDC. 100

1033 2 1/2 Gulden 1874a. UNC. 80

1034 2 1/2 Gulden 1874b. FDC. 80

1035 2 1/2 Gulden 1898a. FDC. Mooie donkere patina! 650

1036 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai+. 175

1037 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai. 150

1038 2 1/2 Gulden 1932b. Grof haar. Ruim prachtig. Schaars in deze kwaliteit.

200

1006 2 1/2 Gulden 1850. FDC. Mooi helder exemplaar! 200

1007 2 1/2 Gulden 1850. UNC. 150

1008 2 1/2 Gulden 1851a. FDC. 225

1009 2 1/2 Gulden 1851b. UNC-. 175

1010 2 1/2 Gulden 1851b. Prachtig+. 80

1011 2 1/2 Gulden 1852a. UNC. 175

1012 2 1/2 Gulden 1852a. Prachtig+. 90

1013 2 1/2 Gulden 1852a. Prachtig. 75

1014 2 1/2 Gulden 1853/52. Zeer fraai/prachtig. 400

1015 2 1/2 Gulden 1854/52. Prachtig+. 500

1016 2 1/2 Gulden 1855. Prachtig+. 125

1017 2 1/2 Gulden 1856. FDC. 350

Page 30: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1046 3 Gulden 1820 U b. Medailleslag. Schaars. Iets oneffen op het muntplaatje. Overigens Prachtig/prachtig+.

3000

1047 3 Gulden 1821 U. Zeer fraai+. 500

1048 3 Gulden 1821 U a. Zonder Michaut. Zeer fraai. 400

1049 3 Gulden 1822 U. Zeer fraai+. 600

1050 3 Gulden 1822 U a. Zonder Michaut. Prachtig-. 1000

1051 3 Gulden 1823 U. Zeer fraai+. 600

1039 2 1/2 Gulden 1932b. Prachtig. 150

1040 2 1/2 Gulden 1938b. Prachtig. 100

1041 2 1/2 Gulden 1980. Misslag, zwak geslagen met opstaande rand.

1042 2 1/2 Gulden Beatrix. Misslag. Zwak geslagen. Leuk. 50

3 Gulden

1043 3 Gulden 1818 U. Zeer fraai/prachtig. 600

1044 3 Gulden 1819 U. Zeer fraai/prachtig. 600

1045 3 Gulden 1820 U. Zeer fraai+. 500

Page 31: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

31

1060 3 Gulden 1832/23. Prachtig-. Beginnende patina. 600

1061 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai/prachtig. 550

1062 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai. 400

1063 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai-. 350

1064 3 Gulden 1832/24 U. Fraai/zeer fraai. 350

1052 3 Gulden 1824 U. Zeer fraai. 400

1053 3 Gulden 1824 U c. Streepje tussen kroon en wapen. Zeer fraai/prachtig. 500

1054 3 Gulden 1830/20. Zeer fraai. 400

1055 3 Gulden 1830/24. Prachtig-. Beginnende patina. 600

1056 3 Gulden 1831/24. Ca. zeer fraai. 400

1057 3 Gulden 1831/24. Ca. zeer fraai. 400

1058 3 Gulden 1832/21. Zeer fraai/prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/1001. 550

1059 3 Gulden 1832/22. Prachtig/FDC. 750

www.aamuntenveiling.com

Page 32: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1068 Proofserie 1953. 1-5 cent. Ex. Collectie Doorduin Van Meurs.

250

1069 Proofserie 1954. 1-5-10-25 cent. 400

1070 Proofserie 1958. 1-5-10-25 cent en 1 gulden. 500

1071 Proofserie 1962. 1-5-10-25 cent en 2 1/2 gulden. 500

1072 Proofserie 1964. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. 500

Proof munten Wilhelmina & Juliana geslagen met gepolijste stempels

1065 Proofserie 1948 met ‘proef’ op de halsafsnede. In origineel doosje ‘s Rijksmunt. Zeldzaam.

2500

1066 Proofserie 1950 met ‘proef’ op de halsafsnede. In ori-gineel doosje ‘s Rijksmunt. Zeldzaam. Ex. NMV 1989.

2500

1067 Proofserie 1951. 1-5-10-25 cent. 500

Page 33: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

33

1079 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 400

1080 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 400

1081 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig-. 350

1082 5 Gulden goud 1843. Vrijwel FDC. Mooie kleur 3000

1083 5 Gulden goud 1843. Prachtig. 2000

1084 5 Gulden goud 1848. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk!

9000

1085 5 Gulden goud 1912. FDC. 100

1086 5 Gulden goud 1912. FDC. 100

1087 5 Gulden goud 1912. FDC. 100

1088 5 Gulden goud 1912. FDC. 100

1089 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1090 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1091 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1092 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1093 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1094 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75

1095 5 Gulden goud 1912. Zeer fraai. 60

5 Gulden verbronsd nikkel

1096 5 Gulden Beatrix. Misslag. Blanco en te dun munt-plaatje met onderste deel van het randschrift.

75

1097 5 Gulden Beatrix. Misslag. Blanco muntplaatje met randschrift.

1073 Proofserie 1967. 1-5-10-25 cent, 1 gulden zilver en 1 gulden nikkel.

500

1073a Proofserie 1968. 1-10-25 cent en 1 gulden. 400

1074 Proofserie 1969 vis. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. Ex. Collectie Doorduin Van Meurs.

500

5 Gulden goud

1075 5 Gulden goud 1826 B. Prachtig+. 400

1076 5 Gulden goud 1826 B. Zeer fraai/prachtig. 300

1077 5 Gulden goud 1827 U. Prachtig. 500

1078 5 Gulden goud 1827 U. Zeer fraai/prachtig. 400

U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen.

Page 34: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

34

1107 10 Gulden goud 1824 B. Ca. prachtig. 350

1108 10 Gulden goud 1824 B. Zeer fraai/prachtig. 250

1109 10 Gulden goud 1825 U. Prachtig. 700

1110 10 Gulden goud 1825 U. Zeer fraai-. 400

1111 10 Gulden goud 1825 B. UNC. 500

1112 10 Gulden goud 1825 B. Prachtig. 400

1113 10 Gulden goud 1827 B. Prachtig/FDC. Mooie kleur. Schaars.

2000

1114 10 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 1500

1115 10 Gulden goud 1828 B. Prachtig+. 450

1116 10 Gulden goud 1828/27 B. Mooie overslag, sublieme kleur. Liefhebbersstukje! FDC.

2500

1117 10 Gulden goud 1828/27 B. Mooie overslag. FDC. 1750

1118 10 Gulden goud 1830 U. FDC. Zeldzaam mooi stukje met stempelglans!

900

10 Gulden goud

1098 10 Gulden goud 1819 U. Zeer fraai/prachtig. 3000

1099 10 Gulden goud 1822 U. Tikje in de rand, overigens zeer fraai-.

2500

1100 10 Gulden goud 1823 U. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit.

1500

1101 10 Gulden goud 1823 U. Prachtig/prachtig+. 1200

1102 10 Gulden goud 1824 U. UNC. 1000

1103 10 Gulden goud 1824 U. Zeer fraai/prachtig. 500

1104 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig+. 400

1105 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig+. 400

1106 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig. 400

Page 35: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1133 10 Gulden goud 1840. Zeer fraai. 350

1134 10 Gulden goud 1842. Prachtig/FDC.

5000

1135 10 Gulden goud 1842. Ca. zeer fraai. Komt niet veel voor in deze betaalbare kwaliteit.

3000

1136 10 Gulden goud 1848. Fraai/zeer fraai. Zeldzaam. 4000

1137 10 Gulden goud 1851. Ca. prachtig. 2000

1138 10 Gulden goud 1875. Prachtig/FDC. 150

1139 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140

1140 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140

1141 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140

1142 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140

1143 10 Gulden goud 1875. Zeer fraai+. 130

1144 10 Gulden goud 1875. Zeer fraai+. 130

1145 10 Gulden goud 1876. FDC. 150

1146 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 140

1147 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 140

1148 10 Gulden goud 1877 met zilveren penning. 150

1149 10 Gulden goud 1877. FDC. 150

1150 10 Gulden goud 1877. FDC. 150

1151 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 140

1152 10 Gulden goud 1879. FDC. 150

1153 10 Gulden goud 1879. FDC. 150

1154 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig/FDC. 250

1155 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig/FDC. 250

1119 10 Gulden goud 1830 U. UNC. 750

1120 10 Gulden goud 1831. Prachtig+. 1000

1121 10 Gulden goud 1832. Prachtig+. 400

1122 10 Gulden goud 1832. Zeer fraai-. 350

1123 10 Gulden goud 1833. Prachtig. 500

1124 10 Gulden goud 1833. Zeer fraai.+. 400

1125 10 Gulden goud 1837. Prachtig+. 500

1126 10 Gulden goud 1837. Prachtig. 450

1127 10 Gulden goud 1837. Zeer fraai/prachtig. 500

1128 10 Gulden goud 1839. UNC. 700

1129 10 Gulden goud 1839. Ca. prachtig. 500

1130 10 Gulden goud 1839. Ca. prachtig. 500

1131 10 Gulden goud 1840. UNC. 500

1132 10 Gulden goud 1840. Prachtig. 450

Page 36: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

20 Gulden goud

1202 20 Gulden goud 1848. Fraai/zeer fraai. Zeldzaam. 5000

1203 20 Gulden goud 1850. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Subliem stuk, FDC.

7500

Gouden dukaat

1204 Gouden dukaat 1814. Zeer fraai/prachtig. 150

1205 Gouden dukaat 1814. Zeer fraai. 140

1206 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Prachtig. 250

1207 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Prachtig. 250

1208 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Zeer fraai/prachtig. 200

1209 Gouden dukaat 1815. Sch.202. Prachtig. 300

1210 Gouden dukaat 1815. Sch.202. Prachtig. 300

1211 Gouden dukaat 1816. Prachtig. 350

1212 Gouden dukaat 1816. Zeer fraai/prachtig. 250

1213 Gouden dukaat 1816. Zeer fraai/prachtig. 250

1214 Gouden dukaat 1817 U. Prachtig. 450

1215 Gouden dukaat 1817 U. Zeer fraai. 200

1156 10 Gulden goud 1880. FDC. 175

1157 10 Gulden goud 1880. Prachtig. 150

1158 10 Gulden goud 1885. FDC. 175

1159 10 Gulden goud 1885. Prachtig. 150

1160 10 Gulden goud 1886. FDC. 175

1161 10 Gulden goud 1886. FDC. 175

1162 10 Gulden goud 1887. FDC. 175

1163 10 Gulden goud 1887. FDC. 175

1164 10 Gulden goud 1888. FDC. 250

1165 10 Gulden goud 1888. Prachtig. 175

1166 10 Gulden goud 1889. FDC. 150

1167 10 Gulden goud 1889. FDC. 150

1168 10 Gulden goud 1897a. FDC. 175

1169 10 Gulden goud 1897b/9_. FDC. 200

1170 10 Gulden goud 1897b/9_. UNC. 200

1171 10 Gulden goud 1898a. FDC. 250

1171a 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250

1172 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250

1173 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250

1174 10 Gulden goud 1911. FDC. 150

1175 10 Gulden goud 1911. FDC. 150

1176 10 Gulden goud 1912. FDC. 150

1177 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 140

1178 10 Gulden goud 1913. FDC. 150

1179 10 Gulden goud 1913. FDC. 150

1180 10 Gulden goud 1917 met zilveren penning. 150

1181 10 Gulden goud 1917. FDC. 150

1182 10 Gulden goud 1917. FDC. 150

1183 10 Gulden goud 1917. FDC. 150

1184 10 Gulden goud 1917. Prachtig+. 140

1185 10 Gulden goud 1917. Zeer fraai. 130

1186 10 Gulden goud 1925b. FDC. 150

1187 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140

1188 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140

1189 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140

1190 10 Gulden goud 1926. FDC. 150

1191 10 Gulden goud 1926. FDC. 150

1192 10 Gulden goud 1927. FDC. 150

1193 10 Gulden goud 1927. FDC. 150

1194 10 Gulden goud 1932. FDC. 150

1195 10 Gulden goud 1932. FDC. 150

1196 10 Gulden goud 1933. FDC. 150

1197 10 Gulden goud 1933. FDC. 150

1198 10 Gulden goud 1933. Prachtig+. 140

1199 10 Gulden goud 1875, 76, 77. 3 ex. 400

1200 10 Gulden goud 1911, 12, 13, 17. 4 ex. 550

1201 10 Gulden goud 1925, 26, 27, 32, 33. 5 ex. 650

Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen.

Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid.

Page 37: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1235 Gouden dukaat 1829 U. Prachtig. 200

1236 Gouden dukaat 1829 U. Zeer fraai. 125

1237 Gouden dukaat 1829 U. Zeer fraai. 125

1238 Gouden dukaat 1829 B. Prachtig. Schaars. 750

1239 Gouden dukaat 1830 U. Prachtig. 200

1240 Gouden dukaat 1830 U. Zeer fraai. 125

1241 Gouden dukaat 1831. UNC. 250

1242 Gouden dukaat 1831. Prachtig. 200

1243 Gouden dukaat 1833. Zeer fraai/prachtig. 300

1244 Gouden dukaat 1833. Zeer fraai/prachtig. 300

1245 Gouden dukaat 1834. Zeer fraai. 350

1246 Gouden dukaat 1835. Zeer fraai. 300

1247 Gouden dukaat 1835. Kras keerzijde, overigens zeer fraai.

150

1248 Gouden dukaat 1836. UNC. 500

1249 Gouden dukaat 1836. Prachtig+. 400

1250 Gouden dukaat 1837. Prachtig. 200

1251 Gouden dukaat 1837. Prachtig. 200

1252 Gouden dukaat 1838. Prachtig. 200

1253 Gouden dukaat 1838. Zeer fraai. 150

1254 Gouden dukaat 1839. Prachtig. 250

1255 Gouden dukaat 1839. Zeer fraai/prachtig. 200

1256 Gouden dukaat 1840 fakkel. Sch.224. Prachtig. 350

1257 Gouden dukaat 1840 fakkel. Sch.224. Zeer fraai/prachtig.

250

1216 Gouden dukaat 1818 U. Prachtig. 150

1217 Gouden dukaat 1818 U. Prachtig. 150

1218 Gouden dukaat 1818 U. Zeer fraai. 125

1219 Gouden dukaat 1819 U. Prachtig. 250

1220 Gouden dukaat 1819 U. Zeer fraai-. 150

1221 Gouden dukaat 1820 U. Prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/1109.

500

1222 Gouden dukaat 1820 U. Ca. prachtig. 350

1223 Gouden dukaat 1821 U. Prachtig. 400

1224 Gouden dukaat 1821 U. Prachtig. 400

1225 Gouden dukaat 1822 U. Zeer fraai+. 300

1226 Gouden dukaat 1822 U. Krasjes in het veld, overigens zeer fraai.

250

1227 Gouden dukaat 1825 B. FDC. Zeldzaam stuk in topkwaliteit!

1500

1228 Gouden dukaat 1827 U. Prachtig. 250

1229 Gouden dukaat 1827 U. Zeer fraai+. 150

1230 Gouden dukaat 1828 U. Prachtig/ FDC. 250

1231 Gouden dukaat 1828 U. Ca. zeer fraai. 150

1232 Gouden dukaat 1828/27 U. Ca. zeer fraai. 400

1233 Gouden dukaat 1828 B. Prachtig-. 450

1234 Gouden dukaat 1828 B. Zeer fraai. 250

Page 38: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

1274 Gouden dukaat 1916. Prachtig/prachtig+. 600

1275 Gouden dukaat 1917. FDC. 100

1276 Gouden dukaat 1917. UNC. 75

1277 Gouden dukaat 1920. Zeer fraai/prachtig. 100

1278 Gouden dukaat 1921. FDC. 75

1279 Gouden dukaat 1921. UNC. 70

1280 Gouden dukaat 1922. Ca. zeer fraai. 300

1281 Gouden dukaat 1923. Ca. zeer fraai. 125

1282 Gouden dukaat 1924. Ca. zeer fraai. 125

1283 Gouden dukaat 1925. UNC. 75

1284 Gouden dukaat 1925. Zeer fraai. 60

1285 Gouden dukaat 1926. Ca. zeer fraai. 100

1286 Gouden dukaat 1927. FDC. 75

1287 Gouden dukaat 1927. FDC. 75

1288 Gouden dukaat 1927. UNC. 70

1289 Gouden dukaat 1927. UNC. 70

1290 Gouden dukaat 1928. FDC. 75

1291 Gouden dukaat 1928. FDC. 75

1292 Gouden dukaat 1928. UNC. 70

1293 Gouden dukaat 1928. UNC. 70

1294 Gouden dukaat 1928. Prachtig. 60

1295 Gouden dukaat 1932. Prachtig/prachtig+. Schaars. 1500

1296 Gouden dukaat 1937. FDC. 75

1297 Gouden dukaat 1937. UNC. 70

1298 Gouden dukaat 1960. FDC. 150

1299 Gouden dukaat 1960. FDC. 150

1300 Gouden dukaat 1972. Prooflike. 75

1301 Gouden dukaat 1972. Prooflike. 75

1302 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75

1303 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75

1304 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75

1305 Gouden dukaat 1974b. Prooflike. 200

1306 Gouden dukaat 1974b. Prooflike. 200

1307 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 75

1308 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 75

1309 Gouden dukaat 1976. Prooflike. 75

1310 Gouden dukaat 1976. Prooflike. 75

1311 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 75

1312 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 75

1313 Gouden dukaat 1985. Proof. 75

1314 Gouden dukaat 1986. Proof. 75

1258 Gouden dukaat 1840 lelie. Sch.225. Zeer fraai/prachtig.

350

1259 Gouden dukaat 1840 lelie. Sch.225. Fraai/zeer fraai. 150

1260 Gouden dukaat 1841 fakkel. Sch.504. Prachtig. 200

1261 Gouden dukaat 1841 fakkel. Sch.504. Prachtig. 200

1262 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Prachtig. 150

1263 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Zeer fraai+. 140

1264 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Zeer fraai. 125

1265 Gouden dukaat 1849. Zeer fraai/prachtig. 175

1266 Gouden dukaat 1849. Ca. zeer fraai. 150

1267 Gouden dukaat 1895. Ca. zeer fraai. 400

1268 Gouden dukaat 1899. Ca. zeer fraai. 400

1269 Gouden dukaat 1901. Ca. zeer fraai. 500

1270 Gouden dukaat 1908. Prachtig+. 600

1271 Gouden dukaat 1910. Zeer fraai/prachtig. 400

1272 Gouden dukaat 1913. Prachtig/prachtig+. 500

1273 Gouden dukaat 1914. Zeer fraai. 350

Page 39: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

39

Dukatenset

1360 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1361 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1362 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1363 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1364 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1365 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1366 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1367 Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof. 225

1368 Dukatenset 1999. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

226

1369 Dukatenset 2000. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.

225

1370 Dukatenset 2001. Goud en zilver. Proof. 80

1371 Dukatenset 2001. Goud en zilver. Proof. 80

1372 Dukatenset 2004. Goud en dubbel goud. Proof. 225

2 Euro

1373 2 Euro 2001. Misslag met afwijkende rand. Leuk! 50

1374 2 Euro 2013 (vrijwel) zonder randschrift. Verpakt in cassette ‘officiële laatste slag’. Oplage ca. 60 stuks. Proof. Schaars.

1250

1315 Gouden dukaat 2003. Proof. 75

1316 Gouden dukaat 2004. Proof. 75

1317 Gouden dukaat 2005. Proof. 75

1318 Gouden dukaat 2005. Proof. 75

1319 Gouden dukaat 2005. Proof. 75

1320 Gouden dukaat 2006. Proof. 75

1321 Gouden dukaat 2006. Proof. 75

1322 Gouden dukaat 2007. Proof. 75

1323 Gouden dukaat 2007. Proof. 75

1324 Gouden dukaat 2008. Proof. 75

1325 Gouden dukaat 2008. Proof. 75

1326 Gouden dukaat 2010. Proof. 75

1327 Gouden dukaat 2011. Proof. 75

1328 Gouden dukaat 2012. Proof. 100

1329 Gouden dukaat 2013. Proof. 100

1330 Gouden dukaat 1960, 72, 74a, 74b, 75, 78. 6 ex. 500

1331 Gouden dukaat 1960, 72, 74a, 75, 76, 78. 6 ex. 400

1332 Gouden dukaat 1972, 1974a, 1975. 3 ex. 200

1333 Gouden dukaat 1972, 85, 90 en 93. 4 ex. 250

1334 Gouden dukaat 1985 t/m 2011 compleet. Proof. 25 ex. 1750

1335 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91. Proof. 5 ex. 300

1336 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90. Proof. 4 ex. 250

1337 Gouden dukaat 1985, 86, 94 en 95. Proof. 4 ex. 250

1338 Gouden dukaat 1985, 86. Proof. 2 ex. 120

1339 Gouden dukaat 1991, 92, 93, 94. Proof. 4 ex. 250

1340 Gouden dukaat 1993, 94, 95, 97, 98. Proof. 5 ex. 300

1341 Gouden dukaat 1995, 96, 97, 98. Proof. 4 ex. 250

1342 Gouden dukaat 1999, 2000, 01, 02, 03. Proof. 5 ex. 300

1343 Gouden dukaat 1999, 2000, 01, 02, 03. Proof. 5 ex. 300

Dubbele gouden dukaat

1344 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof. 150

1345 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof. 150

1346 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof. 150

1347 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof. 150

1348 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof. 150

1349 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof. 150

1350 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof. 150

1351 Dubbele gouden dukaat 2002. Proof. 150

1352 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof. 150

1353 Dubbele gouden dukaat 2004. proof. 150

1354 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof. 150

1355 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof. 150

1356 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof. 150

1357 Dubbele gouden dukaat 2012. Proof. 200

1358 Dubbele gouden dukaat 2013. Proof. 200

1359 Dubbele gouden dukaat 1988/2011 compleet. Proof. 17 ex.

2500

Page 40: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

10 Euro goud

1375 10 Euro goud en zilver 2002. Huwelijk. Proof in houten cassette.

150

1376 10 Euro goud en zilver 2002. Huwelijk. Proof in cassette.

150

1377 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof. 140

1378 10 Euro goud en 5 euro zilver 2003. Van Gogh. Proof in cassette HNM.

140

1379 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof. 140

1380 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 140

1381 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 140

1382 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof. 140

1383 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof. 140

1384 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof. 140

1385 10 Euro goud 2006. Australië. Proof. 140

1386 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof. 140

1387 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 140

1388 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 140

1389 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof. 140

1390 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140

1391 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140

1392 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140

1393 10 Euro goud 2010. Manhattan. Proof. 140

1394 10 Euro goud 2009. Manhattan. Proof. 140

1395 10 Euro goud 2009. Japan. Proof. 140

1396 10 Euro goud 2010. Havelaar. Proof. 140

1397 10 Euro goud 2010. Waterland. Proof. 140

1398 10 Euro goud 2011. Schilderkunst. Proof. 140

1399 10 Euro goud 2011. Schilderkunst. Proof. 140

1400 10 Euro goud 2011. Muntgebouw. Proof. 140

1401 10 Euro goud 2011. Wereldnatuurfonds. Proof. 140

1402 10 Euro goud 2012. Tulp. Proof. 140

1403 10 Euro goud 2012. Beeldhouwkunst. Proof. 140

1404 10 Euro goud 2012. Grachtengordel. Proof. 140

1405 10 Euro goud 2013. Vrede van Utrecht. Proof. 200

1406 10 Euro goud 2013. Rietveld. Proof. 200

1407 10 Euro goud 2013. Vredespaleis. Proof. 200

20 Euro goud

1408 20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 200

1409 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 200

50 Euro goud

1410 50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 300

1411 50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 300

Prestige en combisets

1412 Combiset Vrede 2005. 5 Euro zilver en 10 euro goud. Proof.

150

1413 Combiset Australië 2006. 5 Euro zilver en 5 dollar zilver. Proof.

1414 Combiset Australië 2006. 5 Euro zilver en 5 dollar zilver. Proof.

1415 Prestigeset Manhattan 2009. Proof. 200

1416 Prestigeset Manhattan 2009. Proof. 200

1417 Prestigeset Japan 2009. Proof. 200

1418 Prestigeset Waterland 2010. Proof. 200

1419 Prestigeset Max Havelaar 2010. Proof. 200

1420 Prestigeset Max Havelaar 2010. Proof. 200

1421 Prestigeset Schilderkunst 2011. Proof. 200

1422 Prestigeset Schilderkunst 2011. Proof. 200

1423 Prestigeset Muntgebouw 2011. Proof. 200

1424 Prestigeset Grachtengordel 2012. Proof. 200

1425 Koninklijke Prestigeset 2013. Proof. 600

Speciale muntsets

1426 Promotieset De Campen I 1995 met hele leeuwendaalder.

1427 Promotieset De Campen II 1996 met halve leeuwendaalder.

75

1428 Promotieset Vliegend Hart zilver 1997. 100

1429 Promotieset Vliegend Hart zilver 1997. 100

1430 Promotieset Vliegend Hart goud 1997, met gouden dukaat 1729. In luxe cassette.

400

1431 Promotieset Akerendam I 1999, met gouden dukaat 1724.

400

1432 Promotieset Akerendam I 1999, met gouden dukaat 1724. Stickertje op set geplakt.

300

1433 Promotieset Akerendam II 2001, met zilveren 2 stuiver 1724.

1434 Kerstset met gouden penning 2003. Schaars. 250

1435 Rembrandt goud collectie 2006 met 6 proofsets en 10 euro goud.

250

1436 De Ruyter goud collectie 2007 met 6 proofsets en 10 euro goud.

250

1437 Twee Eeuwen Amsterdam 2008 met 6 proofsets en 10 euro goud.

250

Page 41: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

41

Nagekomen inzendingen / Late arrivals

Proof munten Juliana geslagen met gepolijste stempels

1438 1 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

75

1439 5 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

1440 10 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

75

1441 10 Cent 1968. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

75

1442 25 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

1443 1 Gulden 1967 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

1444 1 Gulden 1967 nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

1445 1 Gulden 1968 nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

1446 2 1/2 Gulden 1959 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

250

1447 2 1/2 Gulden 1960 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.

250

1448 10 Gulden 1970 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Oplage ca. 40 ex. Zeldzaam.

750

1449 Proofserie 1960. 1-5-10-25 cent en 2 1/2 gulden. 500

1450 Proofserie 1965. 1-5-10-25 cent en 1 gulden. 400

1451 Proofserie 1969 haan. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden.

500

1452 Proofserie 1970. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. 500

EINDE VEILING / END OF SALEWij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren.

We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales.

ColofonFotografie: Estom Foto Producties

DTP: iM Creative

Onze volgende veiling staat gepland voor het voorjaar 2015. U kunt nu al inzenden voor deze veiling.

Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken.

Our next auction is scheduled for spring 2015. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on important consignments.

Page 42: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Onze volgende veiling staat gepland voor het voor-

jaar 2015. U kunt nu al inzenden voor deze veiling.

Voor belangrijke objecten willen wij u graag

bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een

renteloos voorschot te verstrekken.

BIED INFORMATIE SERVICE

Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE?

De bied informatie service is de gelegenheid om

telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te

discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen

u helpen uw bieding meer kans van slagen te

geven, geheel aangepast aan eventuele andere

biedingen en het actuele niveau van de markt.

Wat wij beslist niet doen is het noemen van het

hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die-

gene die dat bod heeft gedaan.

Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw

reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen

heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge-

wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden

op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu

biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans

van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde

bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben

kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop

al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden,

maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar

andere kavels.

Overigens is het zo dat hoe later u in de week van

de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren

over de actuele stand van zaken!

U kunt ons bellen gedurende de week vooraf-

gaand aan de veiling.

BID INFORMATION SERVICE

What is the BID INFORMATION SERVICE?

The Bid Information Service is an opportunity to

telephone one of our experts and discuss bids that

have already been made. We can help improve your

bid’s chance of success, by bringing it into line with

other bids and the current level of the auction.

What we definitely will not do is reveal the level of

the highest bid. We believe such behavior would be

improper towards the person who has made that

bid. What we will do is tell you which of the bids on

the list you have submitted have the greatest

chance of success and which do not. If you wish,

you can then increase your bid or bid at other lots.

The great advantage is that you will be bidding for

those lots you will have the most chance of buying.

Fewer bidders will be disappointed, since they will

already have decided not to increase their bids for

certain lots (for which the prices were already very

high). Instead they can turn their attention to other

lots.

Of course, the later in the week of auction you ring,

the more information we can provide on the cur-

rent state of the bidding.

Please ring during the week before the auction.

Our next auction is scheduled for spring 2015.

Consignments are welcome. We are prepared to

grant an immediate interest free advance on

important consignments.

Page 43: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

43

Live Internet Bidding via www.aamuntenveiling.com

AA Muntenveiling biedt u de mogelijkheid om tijdens de veiling online mee te bieden, dus overal ter wereld. U bent er LIVE bij als de hamer valt en u kunt zelf mee bieden.

Let op:• U moet zich registreren met email adres and wachtwoord om mee te kijken en bieden met de veiling• U dient zich uiterlijk 24 uur voor de aanvang van de veiling te registreren• De rekeningen komen gewoon vanuit AA Muntenveiling• U betaalt alleen voor de via LIVE BIDDING gekochte kavels 3% extra commissie.

Voor meer informatie over deze service zie www.aamuntenveiling.com of bel 020-6261818.

Please note:• You will need to register with an email address and password in order to view the auction• You need to register 24 hours before the auction starts• Invoices will be sent out in the normal way directly from AA Muntenveiling• Only for lots bought through LIVE BIDDING there will be an additional charge of 3%.

For more information about this service look at www.aamuntenveiling.com or call +31(0)20-6261818

Page 44: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN

In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veiling-houder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is.Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol één en ander, voor zover nodig, op te helderen.

Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen.

Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd.

Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghou-der- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bie-ding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding?

De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken.

Enkele praktijkvoorbeelden:

Een munt is getaxeerd op 100

Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen:Inzet 80,-kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour.

Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,-Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,-

Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,- Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op mini-maal 110,-.

Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,-Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,- voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-.

Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,-Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt.

Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-.Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnen-gekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-.

Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk.

Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen?

Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden:1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke

munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-.

Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt.

Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken.

2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondings- verschillen kunnen hierbij optreden.

3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het bied-formulier.

4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxa-ties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zul-len u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld.

N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren.

Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven.

Theo Peters (eigenaar Muntenveiling)

Page 45: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

UW collectie bij ONS onder de hamer?

Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818

Muntenveiling - International Coin Auctioneers

Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen!

ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN!De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de over-gang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt. U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen.Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs, krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen!

Uw voordelen als inzender:• Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld.• Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade.• Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies.• De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk.• De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland.• De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur.• Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%.• Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren.• Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten.• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd.• Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.

De inlevervoorwaarden zijn als volgt:

• Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste 250,-.• Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres.• Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten.• De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW.• Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden.• Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk.

U kunt uw inzending bij ons aanbieden door telefonischeen afspraak te maken. Dit kan dagelijks op telefoon-nummer 020-6261818.

Page 46: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Het Amsterdam Mariott Hotel is een topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam.Het hotel is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer en beschikt te vens over een royale parkeer- gelegenheid.

Onze veilingen vinden doorgaans plaats in de Edam/Volendam zalen, welke gesitueerd zijn op de eerste verdieping.

U zult zien dat de perfecte ambiance van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft.

Nieuwezijds VoorburgwalOnze winkel en kantoor zijn gelegen aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252.U bereikt ons met tramlijn 1, 2 of 5, uitstappen op halte Magna Plaza.Dan ca. 150 meter doorlopen naar nummer 252 (schuin achter het paleis op de Dam).

Het Amsterdam Marriott Hotel is gelegen aan de Stadhouderskade 21 tegenover het Leidseplein.Het hotel is bereikbaar vanaf het Central Station via tramlijnen 1, 2 of 5 (halte Leidseplein). Marriott HotelMarriott Hotel

Page 47: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

47

VEILINGVOORWAARDEN

1. De verkoop geschiedt à contant met 23% opgeld en 2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aange-vangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrek king tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht.

2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging.

3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen.

4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht.

5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergis singen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper.

6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren.

7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de be taling, het risico bij de toeslag.

8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen.

9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten.

10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen.

11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten.

12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook.

13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing.

Extract of the conditions of sale1. The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 23% and 2,50 for each seperate lot for commission (VAT included).2. All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated.3. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days.4. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers.5. Only the Dutch text of conditions of sale is in force.

Auszug aus den Versteigerungsbedingungen1. Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 23% und 2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer).2. Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt.3. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen.4. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers.5. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig.

VOCABULAIREbankbiljetten paper money monnaie de papier banknotenbrons bronze bronze bronze(erz)buitenland foreign countries pays étranger auslandbijna nearly presque fastdiv. kwal. mixed quality qual.div. versch.erhaltunggedecentr. off centre décentré dezentriertgemonteerd mounted monté eingefasstgep.stempels proof flan poli polierte plattegeslagen minted frappé geprägtgoud gold d’or goldhoofdz(akelijk) mostly pour la plupart meistkartelrand milled edge dentelure gerippter randkl(ein formaat) note size petit format klein formatkleur colour couleur farbekoper copper(brass) cuivre kupferkrasjes scratches rayures kratzerkijkgelegenheid on view exposition besichtigungk.z. rev. revers rückseiteleuke koop important lot important bedeutend losmisslag error erreur fehler

min(iem) little petite unbedeutendmuntmeester mintmaster dir. de la monnaie münzmeistermuntvondst hoard trouvaille fundnaslag restrike fausse nachprägungo.a. such as entre autres u.a.opbrengst result prix atteint ergebnisoplage mintage tirage auflagepenningen medals médailles comm. gedenkmünzenrandschade damaged rim dégats á tranche randfehlerrandschrift legend légende umschrifttaxatie estimation estimation schätzungvar(iëteit) variety variété abartverzameling collection collection sammlungv.z. obverse avers vorderseitezeldzaam rare rare seltenzeer zeldzaam very rare grande rareté sehr seltenzilver silver argent silberzink zinc zinc zinkz.j. no date sans date o.j.

Page 48: MUNTENVEILING Muntenveiling... · 2020. 5. 19. · Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden

Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten,

penningen en papiergeld. Ons team van experts

heeft al duizenden collecties verkaveld en onder

de hamer gebracht, waaronder enkele bekende

verzamelingen en muntvondsten. De vele com-

plimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van

onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze

motivatie om ook uw collectie ooit te mogen

veilen. Want voorop staat:

veilen is een kwestie van vertrouwen!

Uw voordelen als inzender:

• Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig

door onze experts verkaveld.

• Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies,

diefstal, brand en waterschade.

• Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies.

• De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris,

gehouden en is voor iedereen toegankelijk.

• De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden

koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en

buitenland.

• De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een

uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur.

• Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer

op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede

stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop-

percentage schommelt tussen de 98 en 100%.

• Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop-

garantie, dus géén retouren.

• Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de

veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen

‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten.

• Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk.

• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij

ons gewaarborgd.

• Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct

à contant tegen de hoogste marktprijs.

Uw collectie bij ons onder de hamer?

of

liever contanteafhandeling?

MuntenveilingInternational Coin Auctioneers

UW MUNTEN VERKOPEN ?