53
1 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Muntenveiling 397 Kantoor / Office: Rietdijk B.V. Noordeinde 41 2514 GC The Hague The Netherlands NVMH lid NVPH lid Telefoon / Phone connections: Muntenveiling: +31 - (0) 70-364 78 31 Coin auction: Postzegelveiling +31 - (0) 70-364 79 57 Stamp auction: Buiten kantooruren: +31 - (0)6-20 47 95 85 Non office hours: Fax: +31 - (0) 70-363 28 93 Internet / Web connections: Online catalogue & result list Mail: [email protected] Web: www.rietdijkveilingen.com Bankgegevens / Bank accountnumber: Bank : ING Bank Account: 42 08 75 BIC: INGBNL2A IBAN: NL77INGB0000420875 Veilingzaal / Auction room: Paleiskerk Paleisstraat 8 2514 JA ’s-Gravenhage +31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. * Niet! op het terrein van de veilingzaal Paleiskerk parkeren. * Er is koffie en frisdrank verkrijgbaar gedurende de veilingdag. * Vriendelijk verzoek telefoons tijdens de veiling uit te zetten. © 2014 Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V. PTS Lid London Agenda veiling 397 Kijkdagen: Ten kantore Noordeinde 41 Den Haag tussen 10.00 en 17.00 uur. Maandag 8 december 2014. Dinsdag 9 december 2014. Woensdag 10 december 2014. Kijkgelegenheid op de veilingdag: Ten kantore Noordeinde 41 Den Haag tussen 9.30 en 12.00 uur. Donderdag 11 december 2014. Veiling: Paleiskerk Paleisstraat 8 ’s-Gravenhage Donderdag 11 december 2014 Aanvang 13.00 uur .

Page 1: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014

                                  Muntenveiling 397

Kantoor / Office: Rietdijk B.V. Noordeinde 41

2514 GC The Hague The Netherlands NVMH lid NVPH lid

Telefoon / Phone connections: Muntenveiling: +31 - (0) 70-364 78 31

Coin auction: Postzegelveiling +31 - (0) 70-364 79 57

Stamp auction: Buiten kantooruren: +31 - (0)6-20 47 95 85 Non office hours:

Fax: +31 - (0) 70-363 28 93 Internet / Web connections: Online catalogue & result list Mail: [email protected] Web: www.rietdijkveilingen.com

Bankgegevens / Bank accountnumber: Bank : ING Bank Account: 42 08 75 BIC: INGBNL2A IBAN: NL77INGB0000420875

Veilingzaal / Auction room: Paleiskerk Paleisstraat 8 2514 JA ’s-Gravenhage +31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. * Niet! op het terrein van de veilingzaal Paleiskerk parkeren. * Er is koffie en frisdrank verkrijgbaar gedurende de veilingdag. * Vriendelijk verzoek telefoons tijdens de veiling uit te zetten.

© 2014 Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V.

PTS Lid

London

Agenda veiling 397

Kijkdagen:

Ten kantore Noordeinde 41 Den Haag tussen 10.00 en 17.00 uur.

Maandag 8 december 2014. Dinsdag 9 december 2014.

Woensdag 10 december 2014.

Kijkgelegenheid op de veilingdag:

Ten kantore Noordeinde 41 Den Haag tussen 9.30 en 12.00 uur.

Donderdag 11 december 2014.

Veiling:

Paleiskerk Paleisstraat 8 ’s-Gravenhage

Donderdag 11 december 2014 Aanvang 13.00 uur .

Page 2: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Kwaliteits- en zeldzaamheidsaanduidingen Proof Proof Een stuk niet voor omloopdoeleinden, maar speciaal voor verzamelaars

geslagen. Veelal met gepolijste stempels en een spiegelend veld. Prooflike Prooflike FDC geslagen met reguliere stempels en spiegeling van het veld. BU Brillant UNC Uncirculated. Gelijkend op Proof, maar zonder de spiegeling van het veld.

FDC Fleur de Coin “Bloem van het stempel”, een munt die nog niet in omloop is geweest,

maar zoals die uit de muntpers is gekomen.

UNC Uncirculated Niet in omloop geweest en vertoont geen sporen van slijtage. Het object is in de staat zoals het tijdens het productieproces is bedoeld.

AU Almost UNC (Papiergeld) met minieme gebreken. Geen vouwen en gaatjes, doch niet geheel perfect, maar wel vrijwel UNC. PR Prachtig Het stuk is slechts even in omloop is geweest en vertoont nog nauwelijks sporen van slijtage. ZFR Zeer Fraai Het stuk is iets langer in omloop geweest en vertoont enkele sporen van slijtage. FR Fraai Het stuk is langere tijd in omloop geweest en vertoont meerdere sporen van slijtage. ZG Zeer Goed Het stuk is veel in omloop geweest en vertoont behoorlijke slijtage plekken. G Goed Het stuk is zeer lang in omloop geweest en vertoont grote plekken

van slijtage. + / - Plus / Min Specifieke kwaliteitsaanduidingen of een stuk:

iets mooier ( aangegeven met “+” ), dan wel iets minder mooi is ( aangegeven met “-“ ), dan wel zich tussen de kwaliteiten bevindt ( / ).

S Schaars Scarce Moeilijk te vinden

R Zeldzaam Rare Weinig stukken bekend

RR Zeer Zeldzaam Very Rare Zeer weinig stukken bekend

RRR Uiterst Zeldzaam Extremely Rare Slechts enkele stukken bekend

U Uniek Unique Unicum

Foto Photo In de fotobijlage opgenomen

 Uw collectie ook professioneel laten veilen?

Neem vrijblijvend contact  met ons op.  Wij zijn u graag van dienst!

070‐364 78 31

Page 3: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Malieveld – Koningskade 1 bis

NS Centraal station – Prinses Irenestraat 1

Rijnstraat – Rijnstraat 8

Helicon – Zwarte weg 40

Muzenplein – Fluwelen Burgwal 54

Pleingarage – Plein 25

Noordeinde – Heulstraat 21

Turfmarkt – Schedeldoekshaven 200

Grote Markt – Kalvermarkt 32G

Stadhuis – Schedeldoekshaven 90

Spui Centre – Spui 160

Veerkaden – Amsterdamse Veerkade 30

Markthof – Gedempte Gracht 605

Lutherse Burgwal – Lutherse Burgwal 25

City Parking – Laan 5 – 7

Torengarage – Geest 1

Bereikbaarheid / How to visit us Rietdijk Postzegel- en Muntenveilingen B.V. Ons kantoor is gevestigd aan het Noordeinde 41 schuin tegenover het Koninklijk Paleis. De veilingzaal is om de hoek van ons kantoor aan de Paleisstraat 8.

Rietdijk Stamp and Coin auctions. Our office is situated across the Royal Palace at Noordeinde 41 in The hague. The auctionroom is the Palace Church, which is situated around the corner of our office at the Paleisstraat nr. 8. Openbaar vervoer: / Public transportation:

Vanaf Den Haag CS / From Den Haag CS

Bus 24 (richting Kijkduin) Halte Kneuterdijk

Tram 3 (richting Den Haag Loosduinen) Halte Spui

Tram 17 (richting Statenkwartier) Halte Kneuterdijk

Vanaf Den Haag HS / From Den haag HS

Tram 1 (richting Scheveningen) Halte Kneuterdijk

Tram 16 (richting Statenkwartier) Halte Buitenhof

Parkeergarages: / Parkings:

Kantoor / Office Noordeinde 41

Veilingzaal / Auction Room

Paleisstraat 8

Met de auto:

Parkeren in de Parkstraat, Paleisstraat,

Amaliastraat, Mauritskade, of Noordeinde.

Let op: In het centrum van Den Haag is het

betaald parkeren. Laden en lossen is

mogelijk tot circa 1 uur na de

veilingzittingen. Bij Rietdijk kunt u op eigen

risico uw auto tijdens het laden en lossen op

de stoep plaatsen maar NIET parkeren.

Opgelet: komt u met de auto? De Mauritskade is in 2014 gestremd!

Page 4: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Bibliografie en bronnen AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen. - Culemborg, 2006. Bax. De Nederlandse militaire ridderorden en onderscheidingen / W.F. Bax. - Den Haag, 1951. Beeld. De Beeldenaar : tweemaandelijks tijdschrift voor de numismatiek in Nederland en België. BMC. British Museum Catalogue . -, London 1873-1927, 29 volumes, 10,688 pages, 952 plates, 15 maps. v.d. Ch. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent / P.O. van der Chijs, 9 dln. C. Coins of the World / W.D. Craig. Cr. Roman Republican Coinage Vol I-II / M.H. Crawford. - Cambridge 1974 D. De gouden Benelux / A. Delmonte, 1964 De zilveren Benelux / A. Delmonte, 1967, (suplement) 1975 Dav. European Crowns 1484-1800 / Davenport. - Frankfurt, Galesburg, 1961 Dirks Beschrijving der Nederlandse Penningen / J. Dirks, Haarlem, 1889/1894 Dug. Le jeton historique des 17 provinces de Pays Bas / J.F. Dugniolle. – Bruxelles, 1876/1880 Evers Onderscheidingen : Leidraad voor decoraties van het koninkrijk der Nederlanden / mr. C.H. Evers, 2001 Fr. Gold coins of the World : from ancient times to the present / Friedberg. – New York, 2003, 7th edition GH. Les Monnais des Pays Bas, Bourguignons et Espangnols 1434-1713 / H.E. van Gelder, M. Hoc, Amsterdam. - 1960, 1964 (suplement) Hofst. Geschiedenis van de Utrechtse Universiteit in penningen / N.F. Hofstee. - Utrecht, 1986 J. Die Deutsche München seit 1871 / K. Jaeger. – Neuwied/Osnabrück. - 1991 JMP. Jaarboek voor munt- en penningkunde, Amsterdam, 1914-1999 JP. Chris van de Hoef, 1875-1933 Tentoonstellingscatalogus / L.F. Jintes & J.T. Pol-Tyszkiewicz, 1994 KB. Penningen geslagen of gegoten door de Koninklijke Begeer 1880-1975 Kienast. The medals of Karl Goetz / C.W. Kienast.- Artus : Cleveland, 1967 + Suplement 1986 KM. Catalogue of modern world coins / Krause Mishler, 1600- 5e ed. / 1700- 5e ed. / 1800- 7e ed. / 1900- 40e ed. / 2000- 6e ed. KPK. Catalogus der Nederlandse en op Nederland betrekking hebbende gedenkpenningen 1430-1813 / KPK, ‘s-Gravenhage1903/1906, 2 vol. vL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen / G. Van Loon 1723-1731, ’s-Gravenhage, (5 vols.) VvL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen ten vervolge op het werk van mr. G. Van Loon. – ’s-Gravenhage, 1982 Mev. De Nederlandse Bankbiljetten van 1814 tot heden / J. Mevius, F.G. Leliveldt. – Vriezenveen, 1981 MK. Muntkoerier / onder red. van T. Passon. - Omnitrading : Apeldoorn MMW. Orders and decorations of the Netherlands / H.G. Meijer, C.P. Mulder, B.W. Wagenaar, 1984 P. Standard Catalogue of World Papermoney / A. Pick, 1800 / 1900 / Specialized Issues, 1994/1995 Pas. Catalogus van de Nederlandse munten geslagen op naam van Philips de II tot en met de Bataafse republiek 1555-1805 / T. Passon, Muntkoerier, 2010 PW. Handboek Nederlands kopergeld van 1523 – 1797 / D. Purmer, H.J. van der Wiel. – Vriezenveen, 1996, 240 p. PWP. Handboek van de Nederlandse provinciale muntslag 1573-1806 / D. Purmer, H.J. van der Wiel, 2006. 267 p. RIC. The roman Imperial Coinage / H. Mattingly and E.A. Sydenham. - Vol I-X, Londen, 1923 S. Standard Catalogue of Britisch Coins / H.A. Seaby & P.J. Seaby. - London, 2002 37th ed. S&B World War II remembered / C.F. Schwan, J.E. Boling, 1995 Schl. Numismatique de l’Orient latin / G. Schlumberger. - Parijs, 1878. Sear. Roman, Greek, Greek Imperial, Byzantine Coins and their values / D. R. Sear. - London, 1987-2000 Steenb. Schepping in beelden : Niel Steenbergen / W. van der Kam, 1999. Til. Handzame sculptuur : De geschiedenis van de Vereniging voor Penningkunst / Louk Tilanus. - 2000 TMP. Tijdschrift voor munt en Penningkunde / Amsterdam, 1893-1914 T&J Het Noodgeld van Nederland in de tweede Wereldoorlog / A. Toele, H. Jacobi. – Penningkabinet : Leiden, 1996 Tokenbook Tokenbook : 17th, 18th& 19th Century Tokens and their Values / P. and B. R. Withers, 2010 V. Nederland en Kolonies van 1572-1840 / P. Verkade, Schiedam, 1848 VanH. Atlas der munten van België : van kelten tot heden / H. Vanhoudt. - 2007 Zw. Nederlanse Penningen 1864-1898 / W.K.F. Zwierzina. – Amsterdam, 1902-1905 Koninkrijk Nederland NVMH Muntalmanak van de N.V.M.H. / N.V.M.H, 2014 Sch. Handboek der Nederlandse Munten van 1795-1975 / J. Schulman. – Amsterdam, 1975 Scho. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948 / C. Scholten. – Amsterdam, 1951 Diverse: www.coinarchives.com / A.J. Gatlin, 2014. Veilingcatalogi en opbrengstlijsten uit het archief van Rietdijk.

Page 5: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage

11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Losse nummers Kavelnummer

Antiek / Middeleeuwen / Zuidelijke Nederlanden 1 - 4

Provinciaal 5 - 61

Koninkrijk Nederland 62 - 138

Gouden Euro munten 139 - 146

Overzeese Rijksdelen 147 - 164

Gouden Dukaten 165 - 257

Gouden Vijfjes 258 - 267

Gouden Tientjes 268 - 336

Buitenland Munten en tokens 337 - 453

Penningen Willem Verbon 454 - 490

Penningen Nederland 491 - 511

Penningen Nederlands-Indië 512 - 513

Penningen buitenland 514 - 520

Penningen goud 521 - 546

Munten verwerkt in sieraden en naslagen 547 - 554

Onderscheidingen 555 - 560

Horloge 561 - 561

Witte mappen Kavelnummer Antiek en Provinciaal 601 - 608 Koninkrijk Nederland en Overzeese Rijksdelen 609 - 634 Penningen 635 - 643 Nederland & buitenland gouden munten penningen engros 644 - 650 Papiergeld Nederland en buitenland 651 - 658 Papiergeld verzamelingen & samenstellingen 659 - 670

Albums Kavelnummer

Koninkrijk Nederland 801 - 823

Euro’s 824 - 827

Buitenland papiergeld 828 - 838

Dozen Kavelnummer Gouden munten en muntsets in originele verpakking 901 - 953 Verzamelingen en partijen papiergeld 954 - 961 Platina munten en muntsets in originele verpakking 962 - 963 Horloge’s 964 - 965 Sieraden 966 - 967 Zilveren munen en muntsets, aantallen 968 - 1021 Antiek, Primitief en plaatgeld 1022 - 1032 Kunst en huisvlijt 1033 - 1034 Diversen avontuurlijke partijen en samenstellingen 1035 - 1109

Page 6: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

    Vocabulaire Nederlands English Deutsch Français

Kwaliteit Quality standards: Qualitäts angaben: Qualité: FDC UNC Stempelglanz Fleur de Coin Prachtig (PR) Extremely fine Vorzüglich Superbe Zeer Fraai (ZFR) Very fine Sehr Schön Très beau Fraai (FR) Fine Schön Beau Zeer Goed (ZG) Fair Sehr gut Très bien Goed (G) Good Gut Bien Metalen: Metals: Metalle: Métal: Brons (AE) Bronze Bronze Bronze Goud (AU) Gold Gold D’or Koper (CU) Copper Kupfer Cuivre Lood (PB) Lead Blei Plomb Platina (PT) Platinum Platin Platine Tin (SN) Tin Zinn Étain Zilver (AR) Silver Silber Argent Zink (ZN) Zinc Zink Zinc Bankbiletten Paper money Banknoten Monnaie de papier Buitenland Foreign countries Ausland Pays étranger Bijna Nearly / Almost Fast Presque Bijv.(oorbeeld) For example Zum Beispiel Par exemple Div. Kwal. Mixed quality Verscheidene Erhaltung Qual. Div. Dozen Boxes Kasten Boîtes Falsificatie Forgery Fälschung Falsification Gedecentreerd Off centre Dezentriert Décentré Gegoten Mouled Gegossen Fondu Geh.(eel) alsvoren Similar lot Gleiches Los Pareil lot Gemonteerd Mounted Eingefasst Monté Gepolijste stempels Proof Polierte Platte Plan poli Geslagen Minted Geprägt Frappè Gladde rand Plain edge Glatter Rand Cordon lisse Gietpenning (GP) Cast medal Gegossener Gedenkmünz Coelé médailles commemorative. Gr.(oot) Formaat Commercial size Gröss Format Grand format Hoofdz.(akelijk) Mostly Meist Pour la plupart Kartelrand Milled edge Gerippter Rand Dentelure Kl.(ein) Formaat Note size Klein Format Petit format Kleur Colour Farbe Couleur Krasjes Scratches Kratzer Ravures Kijkgelegenheid On view (viewing) Besichtigung Exposition Keerzijde (Kz.) Rev(erse) Rückseite Revers (Lichte) rand schade((L)rs.) Minor) rim damage (Leichte) Randfehler (Petits) dégâts à tranche Leuke koop Important lot Bedeutend Los Lot important Misslag Error (mintstrike) Fehler (Münzschlag) Erreur Min.(iem) Little Unbedeutend Petite Muntmeester Mint master Münzmeister Dr. de la monnaie Muntteken Mint mark Münzzeichen Déférent Muntvondst Hoard Fund Trouvaille Naslag Restrike Nachprägung Fausse Naar links (N.l.) To the left nach Links à droite Naar rechts (N.r.) To the right nach Rechts à gauche Onder andere (O.a.) Such as U(nter) A(ndere) Entre autres Opbrengst Result Ergebnis Prix atteint Orders Orders Kaufaufträge Ordres d’achat Oplage Mintage Auflage Tirage Partij Lot Partie (Loss) Parti Penningen Medals Gedenkmünzen Médailles commemorative Randschade Damaged rim Randfehler Dégâ Randschrift Legend Umschrift Légende Tax.(atie) Tax. Estimation Schätzung Estimation Uitgifte Issue Ausgabe Émission Var.(iëteit) Variety Abart Varieté Varia Miscellane Varia Varieté Verzameling Collection Sammlung Collection Voorzijde (Vz.) Obverse Vorderseite Avers Weegschaal Scale Waage Balance Zeldzaam Rare Selten Rare

Page 7: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Losse nummers / Collecties / Inzetten / Contact / Opbrengsten

Losse nummers Voor losse munten en papiergeld is in de veilingcatalogus een taxatie opgenomen. Losse nummers hebben ook een inzet (de startprijs). Onder deze startprijzen wordt niet verkocht. Inzetprijzen zijn afhankelijk van de zeldzaamheid van het object maar vooral ook van de kwaliteit. Globaal bedraagt de startprijs 80% van de aangeven taxatie, voor gouden munten en penningen echter 90% van de taxatie. Wilt u exacte indicatie van startprijs c.q. verwachte opbrengst van een kavel? Neemt u dan contact op met een van onze medewerkers tijdens de kijkdagen, ze staan u graag te woord.

Door het grote aantal schriftelijke biedingen dat wij voorafgaand aan de veilingen op losse nummers ontvangen, veranderen geregeld de startprijzen. Het opnemen van een inzet bij losse nummers is hierdoor geen goede richtlijn voor het doen van biedingen. De startprijzen (inzetten) staan wel op alle kavels. Wij hebben er voor gekozen om taxaties in de veilingcatalogus op te nemen. De uiteindelijke opbrengst kan uiteraard behoorlijk hoger liggen. Op losse nummers is een garantieregeling ten aanzien van echtheid en kwaliteit van toepassing. Kopers kunnen hun aankopen die vallen onder de garantieregeling, tegen kosten, laten keuren door daarvoor aangewezen keurmeesters van de NVMH.

Collecties, samenstellingen, partijen, verzamelingen en dozen Collecties, verzamelingen en partijen zijn eveneens allemaal voorzien van een taxatie afgedrukt in de veilingcatalogus en een inzet (een startprijs, aangegeven op het kavel). Deze startprijs is tegelijkertijd de minimumverkoopprijs. De ervaring heeft geleerd dat de opbrengsten, zeker van verzamelingen, soms beduidend hoger kunnen liggen dan de startprijzen. Op verzamelingen, collecties, partijen, restanten en dozen geldt geen garantieregeling. Samenstellingen en collecties in mappen, albums en dozen worden onder geen beding retour genomen! Hiervoor verwijzen wij naar onze kijkdagen.

Contact tijdens de veilingperiode Tijdens de kijkdagen staan wij u graag te woord met al uw vragen ten aanzien van het materiaal. De veilingdag is voor ons team van medewerkers echter een bijzonder drukke dag. Wij begrijpen uw nieuwsgierigheid of u een kavel wel of niet heeft, maar vragen om uw geduld. Tijdens de veilingzittingen, maar niet voorafgaand kunt u bij de entree van de veilingzaal de resultaten opvragen van reeds geveilde kavels. Informatie over reeds uitgebrachte biedingen wordt niet verstrekt. Controle en publicatie van de opbrengsten De dagen na de veiling controleren wij de resultaten met de door de deurwaarder genoteerde resultaten. Wanneer de veiling plaats heeft op donderdag wordt er op vrijdag gecontroleerd en zullen de resultaten de daaropvolgende maandag op de website worden gepubliceerd.

Opbrengsten Ook na publicatie zijn alle opbrengsten onder voorbehoud van controle en wijzigingen. Na de veiling zijn er kleine correcties en wijzigingen mogelijk. U kunt aan de livestream uitzendingen en gepubliceerde opbrengstlijsten als bieder, koper of inzender dus geen rechten ontlenen.

Page 8: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Bieden A.) Persoonlijk in de veilingzaal Bieden kan met een biednummer in de veilingzaal. Dit nummer kunt u voorafgaande aan de zitting verkrijgen bij de ingang van de veilingzaal. Wij verzoeken u vriendelijk dit nummer bij het verlaten van de veilingzaal weer in te leveren. U krijgt de nota in de veilingzaal waarna de kavels ten kantore kunnen worden afgerekend en afgehaald. U kunt bij ons op kantoor met PIN betalen, wij accepteren echter geen creditcards.

B.) Schriftelijk, door middel van verzending van een biedbriefje Bieden kan ook schriftelijk met het biedformulier uit deze veilingcatalogus. De veilingmeester zal uw bieding voor u uitvoeren als ware u in de zaal, met andere woorden; zo voordelig mogelijk voor u aan te kopen. Bij een gelijkluidend bod heeft de schriftelijke bieding die het eerste bij ons binnen is voorrang. Toezenden kan per post, per fax of via e-mail. Een biedformulier treft u in deze veilingcatalogus maar u kunt het ook downloaden vanaf onze website: www.rietdijkveilingen.com.

C.) Controle en voorbehoud toewijzing Wij mogen iedere veiling een groot aantal schriftelijke biedingen ontvangen. Uiteraard zijn wij daar trots op en zien dat als een blijk van vertrouwen. Wij vragen u uw biedbriefje duidelijk in te vullen en te controleren om vervelende fouten te vermijden. Wij doen dan onze uiterste best uw orders zo secuur en voordelig mogelijk uit te voeren. Wij behouden ons echter altijd het recht voor, een bieding niet uit te voeren; bijvoorbeeld indien een beschrijving van een los nummer in de catalogus niet correct is. Bij gelijkluidende biedingen heeft in de regel het zaalbod voorrang boven een schriftelijk bod, ook al is dat eerder uitgebracht.

D.) Biedstappenschema waarmee de veilingmeester het bod verhoogt: Toewijzing van kavels volgt 1 bod boven tot het dan toe hoogste bod volgens het biedstappenschema.

Van: Tot: Met: - € 20,- € 1,- € 20,- € 50,- € 2,- € 50,- € 100,- € 5,- € 100,- € 400,- € 10,- € 400,- € 1.000,- € 20,- € 1.000,- € 2.000,- € 50,- € 2.000,- € 4.000,- € 100,- € 4.000,- € 10.000,- € 200,- € 10.000,- € 20.000,- € 500,- € 20.000,- - € 1.000,-

Naar eigen inzicht kan de veilingmeester, in incidentele gevallen, in de zaal van dit schema afwijken.

E.) Toewijzing Wij verzoeken u, uw bieding zo tijdig mogelijk te verzenden. Bij het te laat of niet correct ontvangen van uw biedbriefje kan de bieding niet worden uitgevoerd. Bij toewijzing van kavels bij gelijke biedingen heeft de zaal (in principe) voorrang gevolgd door het laagste (schriftelijke) biednummer, doch altijd bepaald door de veilingmeester. Een spoedige inzending van uw schriftelijke biedingen is daarmee ook in uw eigen belang. Biedingen lager dan de inzet (startprijs) zullen geen resultaat genereren en worden door ons terzijde gelegd. Let op: Bij onze veiling is geen sprake van een naverkooplijst. Rietdijk is een echt veilinghuis met originele inzendingen en verkoopt derhalve louter materiaal van derden, de kavels worden dus alleen via de veilingprocedure verkocht.

Page 9: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Informatie over onze service Veilingcommissies. Voor inzendingen berekenen wij in de regel 15% commissie. Voor grote en waardevolle objecten is reductie bespreekbaar! Voor inzendingen met een opbrengst tot € 450,- bedraagt de commissie 20%. Voor grote en bewerkelijke partijen welke in verhouding een lage waarde vertegenwoordigen kan de veilingcommissie variëren tussen 17½% en 20% excl. BTW. (ter plekke te bepalen door de taxateur). Keuringen. Munten die dubieus zijn, of die als ze voorzien zijn van een keurmerk, méér zullen opbrengen, worden door ons voorafgaand aan de veiling aan een erkend expert ter keuring aangeboden. De ons in rekening gebrachte kosten worden aan de inzender doorberekend. Geheimhouding. Over inzenders wordt door ons nimmer informatie aan derden verstrekt. Limietprijzen. Limieten kunnen slechts worden geaccepteerd in zeer bijzondere gevallen en moeten door ons redelijk worden geacht. Mocht de limiet bij verkoop niet bereikt worden dan is 5% van die limiet verschuldigd. Op inzendingen waarop een voorschot is verstrekt kunnen geen limieten worden geaccepteerd. Een veilingopdracht is gedurende zes maanden onherroepelijk, daarna kan zij, tenzij de veiling reeds gepubliceerd is, herroepen worden tegen betaling van kosten en 5% van de gestelde limiet respectievelijk van de verkoopwaarde na taxatie door de veilinghouder, met een minimum van € 100,- per totale inzending. Taxaties. Uw collectie kan op ons kantoor of bij u thuis getaxeerd worden. Op kantoor is de taxatie in de regel gratis. Moet de collectie bij u thuis getaxeerd worden met de intentie deze collectie ter veiling aan te bieden, dan is dit ook kosteloos. Wordt een taxatierapport verlangd of moet de collectie bij u thuis worden getaxeerd dan gelden onderstaande tarieven:

2% van de getaxeerde waarde met een minimum van € 200,- voor een taxatie bij u thuis; Reiskosten en BTW (over de taxatiekosten) worden extra in rekening gebracht; Bij zeer hoge waarde wordt ons tarief gereduceerd.

NB. taxatiekosten worden gerestitueerd wanneer de verzameling binnen 6 maanden door ons wordt verkocht. Verzekering. Uw inzending is, zolang deze op ons kantoor aanwezig is, tegen brand en inbraak verzekerd. Alle aan ons geadresseerde zendingen zijn, mits aangemeld, automatisch tegen transportschade of verlies verzekerd op de gebruikelijke condities. Hiervoor worden geen extra kosten in rekening gebracht. Verkaveling. Het verkavelen geschiedt op vakkundige wijze die naar onze mening de hoogste opbrengst mag doen verwachten. De veilinghouder houdt zich derhalve het recht voor de verzameling te splitsen of samen te voegen, collecties te comprimeren (boeken met weinig volume) en lege albums, boeken, cassettes of ander materiaal dat geen waarde vertegenwoordigt niet in de veiling op te nemen. Rietdijk houdt zich het recht voor binnen een termijn van 2 weken na de veiling niet verkochte kavels alsnog tegen de inzet toe te slaan. Reclamerecht van kopers en afrekening. Volgens de veilingvoorwaarden hebben de kopers een reclamerecht gedurende 14 dagen na de veiling. Deze termijn kan worden verlengd i.v.m. expertise van bewuste kavels op voorwaarde dat de veilinghouder tevoren op de hoogte is gesteld van keuring. Bij goedkeuring van materiaal zijn de kosten van keuring voor de koper. Bij afkeuring van het materiaal zijn de keurkosten voor de inzender. In verband daarmee vindt afrekening met inzenders als regel vanaf ± 6 weken na de veiling plaats. Keuring van (met name) buitenlands materiaal kan echter (aanmerkelijk) langer duren! Ingevolge de veilingvoorwaarden worden inzendingen pas afgerekend wanneer deze zijn goedgekeurd.

Page 10: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Extra service via onze website www.rietdijkveilingen.com

A) Catalogus bekijken op internet

Op 2 manieren kunt u op onze website onder het hoofdstuk munten en online-veilingcatalogus de veilingcatalogus in zijn geheel terugvinden.

1) PDF-catalogus (de internet versie van de papieren veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is beschikbaar als pdf-bestand waarbij door middel van het “klikken” op “foto” bij een los nummer een afbeelding van het bewuste kavel is te zien. Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven. Deze foto’s zijn zoals opgenomen in de papieren versie van de veilingcatalogus, maar uiteraard te vergroten!

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/postzegelveilingen-catalogus.php

2) Online veilingcatalogus (de internet-zoek-versie van de veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is ook beschikbaar middels een “zoek-balk” op de website. In deze zoekbalk kunt u elke gewenste zoekterm ingeven. De server zoekt dan in de veilingcatalogus naar overeenkomende bestanden en laat u deze zien. Natuurlijk kunt u ook zoeken op kavelnummer. Ook hier kunt u weer doorklikken naar de bijbehorende afdelingen (door te klikken op “foto” of “pdf”). Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven.

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/postzegelveilingen-catalogus-online.php

B) Veiling volgen via Internet

Tijdens de veiling kunt u op onze website de veiling “live” volgen via onderstaande link. Deelnemen aan de veiling via deze weg is niet mogelijk, er is ongeveer 30 seconden vertraging op de lijn. Zowel bieders als inzenders kunnen op afstand volgen wat de betreffende kavels (onder voorbehoud van controle en wijzigingen) opbrengen.

Link: http://www.rietdijk-veilingen.com/veilingzaallive.php

Page 11: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Verkoop- en leveringsvoorwaarden Gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te ’s-Gravenhage.

’s-Gravenhage, 26 maart 2003, Kamer van Koophandel Haaglanden Nr. 270.90.000.

Algemeen

A) In deze voorwaarden wordt verstaan onder:

Verkoper / Inzender: Degene die de goederen heeft ingebracht ter verkoop of diens lastgever. Koper: Degene aan wie ter veiling de kavel is toegewezen Veilinghouder / Veilingmeester: J.K. Rietdijk Postzegelveilingen B.V. Noordeinde 41 2514 GC 's-Gravenhage

Veiling: Iedere openbare verkoping die door of vanwege de veilinghouder wordt gehouden. B) De veilinghouder is jegens de koper en de verkoper niet gehouden tot andere verplichtingen dan in deze algemene

voorwaarden omschreven.

C) Kosten en commissies, genoemd in deze algemene voorwaarden zijn inclusief BTW.

Betaling en levering

1. De koopprijs is de prijs van iedere kavel verhoogd met 22% opgeld en € 2,- tafelgeld.

2. Na het einde van elke zitting bestaat de gelegenheid om de volledige koopprijs van gekochte kavels te voldoen. Bij volledige en onmiddellijke betaling zal de gekochte kavel ter beschikking worden gesteld aan de koper.

3. Indien de koopprijs niet onmiddellijk en volledig na de zitting wordt voldaan, zal de veilingmeester de koper van de kavel een nota

toezenden welke binnen 10 dagen na afloop van de veiling volledig dient te zijn voldaan. Het kavel kan dan door de koper in ontvangst worden genomen of zal door de veilingmeester voor rekening en risico van de koper aan de koper worden toegezonden.

4. Indien de koper de koopprijs niet tijdig en volledig voldoet, wordt de koper over de koopprijs verplicht tot een rentevergoeding

over het openstaande bedrag. Deze rentevergoeding bedraagt 2% over iedere maand of gedeelte daarvan, berekend over de koopprijs en de reeds verschuldigde rente vergoedingstermijnen.

5. De veilingmeester is gerechtigd om, indien de koper in gebreke blijft om de koopprijs binnen een termijn van 4 weken na afloop van

de veiling te voldoen, de gekochte kavels te her veilen. Alle rechten van de koper vervallen door het in gebreke blijven bij de betaling van de gekochte kavels. Een nadere ingebrekestelling van de koper door de veilingmeester ter zake is onverplicht. Evenmin is het noodzakelijk om ontbinding van de koop te doen vorderen.. In geval de koper in gebreke mocht blijven de goederen te betalen, behoudt de veilinghouder zich het recht voor ten opzichte van de inzender de verkooptransactie te beschouwen als niet te hebben plaats gevonden.

6. Ingeval artikel 5 wordt toegepast blijft de koper verplicht tot vergoeding van alle schaden, kosten en renten welke alle dienen te

worden voldaan binnen 8 dagen na opgave daarvan. Een eventueel voordeel uit meeropbrengst bij her veiling van de kavel blijft uitsluitend en volledig bij de veilingmeester.

7. Eventuele buitengerechtelijke kosten welke voortvloeien uit het niet, niet tijdig of niet volledig betalen door de koper zullen geheel

voor rekening van de koper komen. Ook eventuele terug vorderingskosten, ingeval de koper reeds de beschikkingsmacht over de gekochte kavel heeft, blijven geheel voor rekening van de koper.

8. De koper verkrijgt de eigendom van de gekochte kavel onmiddellijk na volledige en tijdige betaling.

9. Zodra de kavel door de veilingmeester is toegewezen aan een koper, draagt die koper het volledige risico van het kavel.

Kwaliteit en reclames

10. Alle kavels worden verkocht zoals zij ter tafel zijn aangeboden.

Page 12: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

11. Munten, voorzien van munthouders of certificaten van erkende keurmeesters van als bonafide bekend staande handelaren, worden als zodanig verkocht.

12. Behoudens van zich in restanten en verzamelingen bevindende munten, garandeert de veilingmeester de echtheid van munten.

13. Indien een gegarandeerde munt blijkens een expertise van een algemeen erkend expert als niet echt wordt gekwalificeerd, kan: tot uiterlijk 14 dagen na afloop van de veiling worden gereclameerd; de gehele kavel wordt alsdan voor de volle koopprijs teruggenomen. Keurkosten worden dan verrekend met de verkoper. De bedoelde termijn kan worden verlengd indien de koper de munten wenst te laten keuren. In dergelijke situaties dient de koper de veilingmeester binnen 5 dagen na afloop van de veiling te informeren onder opgave van de kavels welke ter keuring worden voorgelegd.

14. Keuringen van Nederlands materiaal worden uitsluitend geaccepteerd indien en voor zover zij worden verricht door de NVMH. Ingeval van expertises door andere keurmeesters behoudt de veilingmeester zich het recht voor een contra-expertise te laten verrichten door de NVMH en die keuringsuitslag als bindend te aanvaarden zowel door de koper, verkoper en veilingmeester.

15 a. De kwaliteit der kavels wordt naar beste weten omschreven.

b. Eventuele reclames dienaangaande dienen binnen 14 dagen na afloop van de veiling worden ingediend bij de veilingmeester. c. De onder b. genoemde reclames zullen uitsluitend in behandeling worden genomen indien het kavels betreffen welke in de veilingcatalogus beschreven zijn als losse nummers.

d. Wanneer in de veilingcatalogus staat vermeld merendeels pracht ex., merendeels fraai ex. of merendeels prachtig wordt daaronder verstaan het merendeel van de in de catalogus aangegeven waarde.

e. Voor kwaliteitsomschrijvingen met gebreken zichtbaar of de foto is die foto bepalend en worden reclames dienaangaande niet geaccepteerd. Op verzamelingen en restanten worden reclames niet geaccepteerd. Collecties, mappen, samen- stellingen, verzamelingen, partijen, dozen en restanten zijn te allen tijde uitgesloten van elke reclame ten aanzien van de inhoud, staat, kwaliteit en de omschrijving van het kavel.

f. Ingeval van geaccepteerde reclames dienen de kavels in dezelfde staat zoals deze ter veiling zijn aangeboden te worden terug

geleverd. Indien de kavels in een andere, waarde en-of verminderende staat worden terug geleverd, is de veilingmeester gerechtigd de reclame te weigeren.

g. Kavels die ter keuring aan keurmeesters worden voorgelegd worden eerst dan met een verkoper/inzender afgerekend wanneer de keuringsuitslag hiervan van bekend (en positief) is. Ter keuring gestelde kavels ontslaan de koper niet van de betalingsverplichtingen zoals omschreven bij artikel 1 tot en met 9 van deze verkoop- en leveringsvoorwaarden. Alle kosten van de keuringen zijn bij goedkeuring van het kavel voor de koper en bij afkeuring voor de inzender/verkoper van het bewuste kavel.

16 a: De veilinghouder is slechts de organisator van de veiling. Nimmer zal hij of diens bedrijf (vennoten) aansprakelijk zijn of kunnen

kunnen worden gesteld of gehouden voor andere kwesties dan de commissie, welke berekend wordt over de waarde van de transactie. De waardering van de kwaliteit en/of de waarde van de aangeboden kavels is volledig voor rekening en risico van de

inzender/verkoper van het kavel en de koper van het kavel. 16 b: De koper handelt voor eigen rekening en risico. Dwaling aan de zijde van de koper kan nimmer een andere garantie aangaande kwaliteit van de kavels bieden dan in artikel 13, 14 en 15 hiervoor omschreven. 17. Toegang tot en deelname aan de veiling kan door de veilingmeester naar diens eigen inzichten worden geweigerd. 18. Alle kavels worden toegewezen aan de hoogst biedende. 19. De veilingmeester is gerechtigd de toewijzing in afwijking van artikel 18 te onthouden. 20. Iedere deelnemer verklaart bij deelname aan de veiling als koper en/of als verkoper/inzender bekend te zijn met de algemene

voorwaarden van de veilinghouder. Indien de regels der veiling onvoldoende of in het geheel onduidelijk zijn, is de deelnemer gehouden vooraf verduidelijking te vragen en krijgen van de veilinghouder, dan wel af te zien van deelname aan de veiling.

De deelnemer verklaart door de deelname aan de veiling bekend te zijn met de algemene voorwaarden en af te zien van ieder beroep op dwaling ter zake.

        21.     Eenieder handelt op eigen rekening, risico en titel. Elk beroep door een koper op een lastgever  wordt als nietig beschouwd.

Page 13: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Graag uw aandacht!

Meebieden met de veiling.

U kunt aan de veiling deelnemen met behulp van een biednummer dat u vanaf 20 minuten voor

aanvang van de zitting bij de administratie in de veilingzaal kunt verkrijgen. U dient zich hiervoor

in te schrijven bij de entree van de veilingzaal. Het biednummer is voor de gehele veiling te

gebruiken. Wanneer u het nummer niet meer nodig heeft, verzoeken wij u dit nummer weer in te

leveren.

Nota van uw aankopen.

Kavels worden niet meegenomen naar de veilingzaal maar zijn tijdens de veiling, na toeslag en

uitsluitend met uw nota, ten kantore af te halen. Tijdens de veiling kunt u de nota van uw

aankopen verkrijgen bij de administratie in de veilingzaal. Hiermee kunt u op kantoor de kavels

afrekenen en meenemen. Op kantoor worden tijdens de veiling GEEN notoa’s gemaakt.

Veiling live op internet.

De veiling is via onze website live te volgen op onderstaande link:

http://www.rietdijk-veilingen.com/veilingzaallive.php

N.B.:

* Alle toeslagen zijn onder voorbehoud van controle en wijzigingen.

* Aan de uitzending kunt u geen rechten ontlenen.

* Het is niet mogelijk live mee te bieden.

* Veilingzaal-live is een service voor schriftelijke bieders en inzenders.

Volgende veiling

Tijdens de kijkdagen is er gelegenheid tot het inleveren van materiaal voor de 398e veiling die in

het voorjaar van 2015 zal worden gehouden. Inzendingen worden per heden aangenomen.

U bent van harte welkom.

Page 14: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

AANTE KENINGEN

Drukwerk D.A.B. Drukwerk Advies Bureau Burg. Nederbragtpark 51 2272 BA Voorburg Tel: +31 (0)70 – 321 20 84 E-mail: [email protected]

Page 15: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Orderlijst voor de 397e Muntenveiling

Opdracht. Ondergetekende geeft Rietdijk B.V. Den Haag, opdracht om voor hem/haar te trachten zo billijk mogelijk, doch hoogstens tegen de aangegeven maximum toeslagprijzen, de hieronder genoemde kavels te kopen. Extra kosten zullen hiervoor niet in rekening worden gebracht. Ingevolge de verkoopvoorwaarden wordt de toeslagprijs verhoogd met 22 % (incl. BTW) en € 2,- tafelgeld (incl. BTW) voor elke koop.

Order. Please bid on my behalf (up to the limits only if necessary) for the following lots in accordance with your conditions of sale, added with 22 % (incl. VAT) and € 2,- for auctioneers commission and expenses for each lot.

Naam:

Straat:

Postcode: Woonplaats:

E-mail: @

Biednummer:

S.V.P. Vrijlaten t.b.v. adminstratie.

Klantnummer:

Kavel bod kavel bod kavel bod kavel bod

Indien nodig verhoog mijn biedingen met: / If required increase my bids with: 10% 20%

De kavels worden afgehaald. / I will collect the lots at your office.

Verzoeke toezending per post (aangetekend). / I request to send my lots by mail (Registered).

S.V.P. aankruisen wat gewenst is / Please strike the appropriate box / Handtekening z.o.z. / Signature P.T.O.

Bij toeslag onder € Verzending per gewone post voor mijn eigen risico.

Page 16: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Handtekening / Signature:

Referenties / References:

Page 17: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Donderdagmiddag 11 december 2014 Veiling 397

Nr. Taxatie

17

MUNTENVEILING 397

DONDERDAG 11 DECEMBER 2014 Paleiskerk

Paleisstraat 8 ‘s-Gravenhage

AANVANG 13.00 UUR

Kijkgelegenheid (op kantoor Noordeinde 41)

Maandag 8 december 2014 van 10.00 uur tot 17.00 uur Dinsdag 9 december 2014 van 10.00 uur tot 17.00 uur Woensdag 10 december 2014 van 10.00 uur tot 17.00 uur Donderdag 11 december 2014 van 09.30 uur tot 12.00 uur

ANTIEK

Macedonië

1 Macedonië. Alexander III de Grote [336-323 v. Chr.] AE. Gouden Stater ca. 330-320 v. Chr. Amphipolis. Vz.: kop van Athene met Korintische helm naar rechts. Kz.: Nike met Stylis en krans. Müller 751, Price 176. 8,44 gr., ø 18 mm. ZFR . Foto

900

Middeleeuwen en Zuidelijke Nederlanden 2 Middeleeuwen. Dorestad. AR. Denarius 804-840 op naam van Lodewijk de Vrome. Gewicht 1,48

gram, ø 20 mm. ZFR. Foto 200

3 Provinciaal Zuidelijke Nederlanden (Luik) [1751]. AE. 4 Liard. Vz.: EP. ET.PRIN.LEO.DVX.B.M.F.C.L.H 4 L. Kz.: I.THEOD.CAR.D.G.BAV.D. 1751. Op naam van Johann Theodor van Beieren - Luik (1744-1763) K.M.: 159. ZFR+

4 Middeleeuwen. Gelderland (Arnhem) [1361-1371]. AR. Plak of Dubbele Groot. Vz.: klimmende leeuw. Kz.: bloemkruis met dubbele omranding. 3,73 gr., ø 30 mm. v.d. Ch.. V 2. ZFR-.

75

PROVINCIAAL

Gelderland 5 Gelderland [1756]. AR. Duit, zilveren afslag. Vz.: "D / GEL / RIAE / 1756". Kz.: gekroond

provinciewapen. 3,6 gr., ø 23 mm. V.: 19.7. ZFR. (montagespoor in rand). Foto 50

6 Gelderland [1652]. AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard en pijlenbundel. Kz.: 5-regelige tekst in versierd kastje. Op oneffen muntplaatje, omgemund? 3,47 gram, ø 24 mm. V.: 2.2. D.: 649. FR/ZFR. Foto

200

7 Huissen stad [z.j.]. AE. Duit. Vz.: stadswapen met kroon. Kz.: "CVSA / HVIS / SIAE" binnnen 2 halve bladerkransen. 1,94 gr., ø 21 mm. V. 210.3. FR.

Utrecht 8 Utrecht (stad) [1739]. AR. Duit, zilveren afslag. Vz.: "STAD / UTRECHT / 1739". Kz.: gekroond

stadswapen, gehouden door 2 klimmende leeuwen. 3,92 gr., ø 22 mm. V.: 116.6. ZFR. Foto 50

Page 18: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

9 Utrecht [1765]. AR. 1 Gulden. Vz.: staande Nederlandse maagd; in de rechterhand een speer met Vrijheidshoed, met de linkerarm steunend op de Bijbel, die op een sokkel staat. Omschrift: "HANC TVEMVR - HAC NITIMVR" (de vrijheid verdedigen wij, op het geloof steunen wij). Jaartal 1765 in de afsnede eronder. Kz.: gekroond Generaliteitswapen aan weerszijden de waarde aanduidingen "1" en "G". Omschrift: "MOneta:ARGentea:ORDinum:FOED:BELGii:TRAIectum." Nederlandse Middenstandsbank prijslijst december 1975 no. 1138 D.: 1182. 10,62 gram, ø 31 mm. Zeldzaam in deze kwaliteit. PR. Foto

75

10 Utrecht (provincie) [1764]. AR. ½ zilveren Rijder of ½ Dukaton. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en geheven zwaard als ruiter naar rechts boven wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 leeuwen boven een cartouche met jaartal 1764. V.: 100.4. D.: 1055. 16,15 gram, ø 36 mm. ZFR+/PR-. Foto

80

11 Utrecht (provincie) [1782]. AR. Halve Dukaton of ½ Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het provinciewapen zonder hartschild. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen; jaartal in een cartouche eronder. 16 gr., ø 35 mm. V.:100.4, D.:1055. ZFR. Foto

12 Utrecht (provincie) [1791]. AR. Dukaton of zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp boven wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen boven cartouche met jaartal 1791 gehouden door 2 leeuwen. 32,52 gram, ø 42 mm met kabelrand. V.: 100.3, D.: 1031. ZFR+. Foto

120

13 Utrecht (provincie) [1612]. AR. Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: naar rechts gewend anoniem borstbeeld met geschouderd zwaard in linkerhand en lint met een vereenvoudigd provinciewapen in de rechterhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen splitst het jaartal. V.: 103.3, D.: 942. 27,62 gram, ø 42 mm. ZFR. Foto

14 Utrecht (provincie). AU. 7 Gulden of Halve gouden Rijder. Vz.: geharnaste ruiter rijdend naar rechts met zwaard, daaronder gekroond provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen tussen 7-GI. 5 gram., ø 20 mm. D.97, V. 99.2. PR. Foto

300

15 Utrecht (provincie) [1596] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard. Kz.: 5-relige tekst in kastje. Hoog staande 6 van 1596 overslag??. 3,49., ø 22 mm. V.: 98,3, D.: 963. ZFR-. Foto

200

16 Utrecht (provincie) [1729] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard en pijlenbundel. Kz.: 5-relige tekst in versierd kastje. Rozet tussen benen van de ridder onregelmatig muntplaatje. 3,52 gr., ø 23 mm. V.: 98,4, D.: 965. ZFR-. Foto

200

Holland 17 Holland [1740] AU. Scheepjesschelling afslag in goud. Vz.: gekroond provinciewapen van Holland

(klimmende leeuw) splitst "6" en "S". Erboven het jaartal 1740 gesplitst door de punten van de kroon. Omschrift: "MONETA:NOVA:ORDINUM:HOLLANDIAE:ET:WESTFRISIAE:" Kz.: oorlogsschip varend naar rechts. Omschrift: "VIGILATE DEO CONFIDENTES". 6,76 gram, ø 27 mm D.: 816. Zeldzaam! FDC. Foto

1500

18 Holland [1755]. AU. Scheepjesschelling afslag in goud. Vz.: gekroond provinciewapen van Holland (klimmende leeuw) splitst "6" en "S". Erboven het jaartal 1755 gesplitst door de punten van de kroon. Omschrift: "MONETA:NOVA:ORDINUM:HOLLANDIAE:ET:WESTFRISIAE:" Kz.: oorlogsschip varend naar rechts. Omschrift: "VIGILATE DEO CONFIDENTES". 6,76 gram, ø 27 mm D.: 816PR. Schaars! Foto

800

19 Holland [1749]. AR. 1 Gulden. Vz.: staande Nederlandse maagd; in de rechterhand speer met vrijheidshoed, met linkerarm steunend op Bijbel die op een sokkel staat. Omschrift: "HANC TUEMUR-HAC NITIMUR" (de vrijheid verdedigen wij op het geloof steunen wij). Jaartal 1749 in afsnede onder de maagd. Kz.: gekroond Generaliteitswapen aan weerszijden de waarde aanduidingen "1" en "G". Omschrift: "MOneta:ARGentea:ORDinum:FAEDerati:BELGii: HOLLandiae." Nederlandse Middenstandsbank prijslijst december 1975 no. 556. V.: D.: 1179. ø 31 mm, 10,37 gram. Schaars in deze kwaliteit! PR. Foto

75

20 Holland [1578]. AR. ½ Leeuwendaalder op Hollandse muntvoet. Vz.: geharnaste ridder kijkend over de linker schouder met schild met daarop een vereenvoudigd provinciewapen. Kz.: klimmende leeuw. 13,01 gram, ø 34 mm. V.: 48.4 D.: 860. FR (slagbreukje).

21 Holland 15??. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder kijkt over de linker schouder met voor zich een schild met daarop een vereenvoudigd provinciewapen. Kz.: klimmende leeuw. V.: 48.3 D. 831. 26,76 gram, ø 40 mm. FR/ZFR-.

Page 19: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

19

22 Holland [1576]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder kijkt over de linkerschouder met voor zich een schild met vereenvoudigd proviciewapen. Kz.: klimmende leeuw. 26,74 gram, ø 40 mm. V.: 48.2 D.: 830. (Enige jaartal in dit type) FR .

23 Holland [1788]. AR. Zilveren Rijder of Dukaton. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en geheven zwaard boven wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 leeuwen boven cartouche met jaartal 1788. 32,44 gram, ø 42 mm. V.:41.4, D. 1014. FR/ZFR.

80

24 Holland [1693]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, zwaard en wapen. Kz.: gekroond Generatiteitswapen. 28,07 gram, ø 40 mm. V.: 47.4 D.: 969. FR.

25 Holland [1751]. AU. 14 Gulden of Gouden Rijder. Vz.: geharnaste ridder. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. 9,93 gr, ø 26 mm. V.: 40.4, D.: 782. ZFR. Foto

350

26 Holland [1763]. AU. 14 Gulden of Gouden Rijder. Vz.: geharnaste ruiter rijdend naar rechts, onder het paard het provinciewapen. Kz.: gekroond wapen der Staten Generaal, gehouden door twee leeuwen. 10 gram., ø 26 mm. D. 782, V. 40,4. PR. Foto

500

27 Holland [1763]. AU. 14 Gulden of Gouden Rijder. Vz.: geharnaste ridder op paard met geheven zwaard boven wapen van Holland. Kz.: Generaliteitswapen gesplitst '14' / "GL". Kabelrand. 9,91., ø 27 mm. V.: 40,5, D.: 783. ZFR+/PR. Foto

400

28 Holland [1750] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: ridder met geschouderd zwaard. Kz.: 5-relige tekst in versierd kastje. Met kabelrand. 3,47 gram, ø 22 mm. V.: 39,6, D.: 986. ZFR . Foto

160

29 Holland [1758] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard en pijlenbundel. Kz.: 5-relige tekst in versierd kastje. Met kabelrand. 3,43 gram., ø 21 mm. V.: 39,6, D.: 775. ZFR. Foto

160

30 Holland [1759] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard. Kz.: 5-relige tekst in versierd kastje. Zonder MMT (haan). 3,48 gram., ø 22 mm. V.: 59,5, D.: 838. ZFR. Foto

160

Zeeland 31 Zeeland [1759]. AE. Duit. Vz.: "ZEE / LAN / DIA / 1759". Kz.: gekroond provinciewapen in laat-

Renaissancestijl. 2,96 gr., ø 22 mm. V. 96.3. FR. 35

32 Zeeland [1777]. AR. 1/8 Dukaat of Pietje. Vz.: ridder met zwaard, wapen en lint. Kz.: gekroond Generaliteitswapen omgeven met bloemelementen. 3,50 gram, ø 21 mm. ZFR+ V. 84.7 D. ZFR+.

33 Zeeland [1775]. AR. Scheepjesschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: naar rechts varend oorlogsschip. 4,73 gr., ø 24 mm. V.: 93.4. ZFR-.

34 Zeeland [1690]. AR. Dubbele Daalder van 10 Schelling. Vz.: door een lint verbonden en radiaal staande wapens van Middelburg, Veere, Goes, Tholen, Zierikzee en Vlissingen rondom het wapen van de Eerste Edele. Kz.: geharnaste ridder met geheven zwaard en linkerhand in de zij met provinciewapen. 30,9 gr., ø 42 mm. V.: 90,3 D.: 1085-1085A. Gepoetst. FR.

80

35 Zeeland [1701]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden. 27,5 gr., ø 38 mm. V.: 86,1, D.:976. FR/FR+. Montagesporen.

36 Zeeland [1704]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden. 27,5 gr., ø 40 mm. V.: 86,1 D.: 976. FR.

37 Zeeland [1706]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden. 27,6 gr., ø 38 mm. V.: 86.1, D.: 976. FR/ZFR.

38 Zeeland [1727]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, een geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden. 27,7 gr., ø 40 mm. geschroefd. V.: 86,1, D.: 976. FR+.

39 Zeeland [1750]. AR. Zilveren Dukaat (geschroefd). Vz.: ridder met lint en wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen geplitst jaartal aan weerszijden. V.: 86.3, D.: 977. FR/ZFR.

Page 20: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

40 Zeeland [1770]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: staande geharnaste ridder, zwaard in rechterhand en gekroond provinciewapen voor zich houdend. Omschrift: "MONeta:NOVa:ARGentea:PROVvincarum:CONFOEDeratum:BELGicarum:ZELandiae" met muntteken Burcht rechts boven de ridder. Kz.: gekroond Generaliteitswapen splitst het jaartal "17" en "70". Omschrift: "CONRODIA RES PARVAE CRESCUNT". Nederlandse Middenstandsbank prijslijst december 1975. D.976(B.a.). 27,80 gram, ø 40 mm. Schaars in deze kwaliteit. PR. Foto

150

41 Zeeland [1771]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal aan weerszijden. 27,4 gr., ø 39 mm. Voorzien van een kabelrand haakje aan de onderkant van de 7 in het jaartal '71. V.: 86.3, D.: 977. ZFR. Foto

42 Zeeland [1773]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp, geschouderd zwaard in de rechterhand en het gekroonde provinciewapen in de linkerhand. Kz.: gekroond Generaliteitswapen; gesplitst jaartal ter weerszijden. Voorzien van een kabelrand, jaartal met rechte 7. 27,6 gr., ø 40 mm. V.: 86.3 D.: 977. ZFR-.

43 Zeeland [1773 met gebogen 7]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: ridder met lint en wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal aan weerszijden. 27,46 gram, ø 40 mm. V.: 86.3, D.: 977. ZFR.

44 Zeeland [1763]. AU. Gouden Rijder of 14 Gulden. Vz.: geharnaste ridder op paard met geheven zwaard boven het wapen van Zeeland. Kz.: gekroond Generaliteitswapen splitst "14 " en "Gl" jaartal boven kroon . MMT Burcht (Middelburg). 9,93 gram, ø 27 mm. V.: 79.3 D.: 889. PR- Foto

450

West-Friesland 45 West-Friesland [1598]. AR. Stuiver. Vz.: gekroond landswapen met gespleten jaartal aan weerzijden

van de kroon. Kz.: lang gelelied kruis met "W" "F" (West-Friesland) in het hart op vierpas. V.: 73.2 D.- Pannekeet WES26, 1,52 gram, ø 23 mm. FR+.

46 West-Friesland [1686]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: door middel van lint verbonden gekroonde wapens, radiaal geplaatst van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik. Kz.: geharnaste ridder met geheven zwaard en provinciewapen. 15,15 gr., ø 34 mm. V.: 67.3-4, D.: 1081-1081A. FR.

47 West-Friesland [1648]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: klimmende leeuw. Kz.: geharnaste ridder met lint en sjerp voor een provinciewapen. V.: 66.4. D.: 836. 25,82 gram, ø 39 mm. ZFR-.

48 West-Friesland [1791]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen splitst de waarde aanduiding "3" en "G". Kz.: Nederlandse maagd met speer en vrijheidshoed, jaartal 1791 in de afsnede. V. 69, D. 1147. 31,10 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

80

49 West-Friesland [1780]. AR. Halve Dukaton of ½ zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en zwaard als ruiter naar rechts boven wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen boven cartouche gehouden door 2 leeuwen met daarin het jaartal 1780. 16,24 gram, ø 38 mm. V.: 62.2 D.: 1050. ZFR-. Foto

70

50 West-Friesland [1676]. AR. Dukaton of zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met geheven zwaard als ruiter naar rechts boven wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen boven een cartouche van bladornamenten met daarin het jaartal 1676. 32,17 gram, ø 42 mm. V.: 62.1, D.: 1020 (wat aangevreten) FR.

80

51 West-Friesland [1785]. AR. Dukaton of zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en zwaard als ruiter naar rechts. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door twee leeuwen boven cartouche met jaartal 1785 versierd met bladornamenten. 32,04 gram, ø 42 mm. ZFR-. Foto

200

52 West-Friesland [1792/1]. AR. Dukaton of zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ruiter rijdend naar rechts, onder het paard het gekroonde wapen van West-Friesland, 2 aanziende, gaande leeuwen boven elkaar. Omschrift: "MONETA:NOVA:ARGENTEA:CONFOEDERATARUM:BELGICARUM: PROVINCIARUM:WESTFRISIAE". Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen boven een bladornament, cartouche met jaartal 1792 overslag uit 1791. Omschrift: "CONCORDIA RES PARVAE CRESCUNT." Met kabelrand. Uit verkoop Nederlandse Middenstandsbank Prijslijst december 1975, nr. 1307. V.: 62.1 D.: 1022. 32,49 gram, ø 42 mm. Vrijwel FDC! Foto

400

53 West-Friesland [1587]. AR. Vz.: boer met klapmuts en zwaard naar rechts splitst het jaartal 15 / 87. Omschrift: "DEVS FORTITUDO ET SPES NOSTRA. Kz.: gehelmd provinciewapen met 2 aanziende gaande leeuwen boven elkaar naar links. Omschrift "MONETA NOVA ARGENTA DOMINIII WESTFRISIAE." Zie coininvestment catalogus nr. 7 kavel 180. 29,12 gram. ø 40 mm. D.: 925 V.: 63.1. Vrijwel PR. Foto

450

Page 21: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

54 West-Friesland [1622]. AR. Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: gelauwerd en geharnast borstbeeld met geschouderd zwaard naar rechts. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal. 28 gr., ø 41 mm. V.: 64,3, D.: 940. FR.

70

55 West-Friesland [1595] AU. Enkele Dukaat goud. Hongaars type. Vz.: gekroond landswapen met jaartal erboven. Kz.: geharnaste staande koning. Overslag over 1593. 3,48gr., ø 22 mm. V.: 59.1, D.: 833. ZFR. Foto

160

56 West-Friesland [1642] AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard en pijlenbundel. Kz.: 5-relige tekst in versierd kastje. Omschrift "WES" MMT Lelie. 3,47 gram, ø 22 mm. V.: 59,4, D.: 837. ZFR. Foto

200

Overijssel 57 Overijssel [1748]. AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard &

pijlenbundel. Kz.: 5-regelige tekst in versierd kastje. Muntmeesterteken Haan. Omschrift "TRANS". 3,53 gram, ø 21 mm. V.: 134.3. D.: 1056. ZFR. Foto

250

58 Deventer [1666]. AR. Leeuwendaalder op stedelijke muntvoet. Vz.: geharnaste ridder. Kz.: klimmende leeuw naar links. V.: 150.3, D.: 858. 26,4 gr., ø 40 mm. FR+.

70

59 Deventer [1684]. AR. 28 Stuiver. Vz.: gekroonde adelaar uit het stadswapen. Kz.: gekroonde 2-koppige adelaar met rijksappel. V.: 154.1 D.: 1111 19,36 gram, ø 41 mm. FR-.

Friesland 60 Friesland [1696]. AR. ½ 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen. Kz.: Nederlandse maagd. V.:

126.2, D.: 1160, 15,70 gram, ø 32 mm. ZFR-. Foto 120

Bataafse Republiek 61 Utrecht. Bataafse Republiek [1796]. AR. Zilveren Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en

geschouderd zwaard voor het stadswapen met lint. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitst jaartal aan weerszijden. Met kabelrand. 28,07 gram, ø 40 mm. V.106.1 D.: 982A. ZFR. Foto

Koninkrijk Holland 62 Koninkrijk Holland [1807b]. AU. Enkele Dukaat Utrecht. Lodewijk Napoleon. Met rechte 7. FR

(montagespoor en randschade). Foto 200

63 Koninkrijk Holland. AU. Enkele Dukaat goud 1809 Lodewijk Napoleon. Vz.: borstbeeld naar links. Kz.: gekroond wapenschild. 3e type. Zeldzaam! ZFR/PR. Foto

350

Page 22: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

Koninkrijk der Nederlanden

1 Cent 64 1 Cent 1822U Willem I. ZFR-. 8

65 1 Cent 1837 Willem I. Originele muntkleur. UNC. Foto 80

66 1 Cent 1863 Willem III. PR+. 15

67 1 Cent 1870 Willem III. ZFR+. 15

68 1 Cent 1876 Willem III. Mooie patina. PR 20

69 1 Cent 1876 Willem III originele muntkleur. PR+. 15

70 1 Cent 1881 Willem III originele muntkleur. PR+. 8

2½ Cent 71 2½ Cent 1877. PR+. 20

72 2½ Cent 1890 Willem III originele muntkleur. PR+. 15

5 Cent 73 5 Cent 1825B Willem I. ZFR-. 20

74 5 Cent 1827U Willem I. PR-. Foto 40

75 5 Cent 1876 Willem III. PR. 20

76 5 Cent 1879 Willem III. PR. 10

77 5 Cent 1887 Willem III. MMT bijl/ster. ZFR/PR. 20

78 5 Cent 1887 Willem III. ZFR/PR. 15

10 Cent 79 10 Cent 1882 Willem III. PR. 30

80 10 Cent 1885 Willem III. ZFR+. 30

81 10 Cent 1889 Willem III. PR-. 20

82 10 Cent 1892 Wilhelmina hangend haar. PR-. Foto 30

83 10 Cent 1893 Wilhelmina. ZFR/PR. Foto 30

84 10 Cent 1903 Wilhelmina. PR+. Foto 25

85 10 Cent 1903 Wilhelmina. PR-. 12

86 10 Cent 1906 Wilhelmina. PR-. 15

87 10 Cent 1912b Wilhelmina. Met lage kroon. PR. 25

25 Cent 88 25 Cent 1826U Willem I. PR. Foto 60

89 25 Cent 1897 Wilhelmina. PR-. Foto 70

90 25 Cent 1897 Wilhelmina hangend haar. PR-. Foto 30

91 25 Cent 1901B Wilhelmina (smalle hals). ZFR+. Foto 50

½ Gulden 92 ½ Gulden 1829B Willem I. FR . Foto 120

93 ½ Gulden 1848 Willem II. PR-. Foto 25

94 ½ Gulden 1858 Willem III. PR. Foto 25

95 ½ Gulden 1858 Willem III. ZFR/PR. Foto 40

96 ½ Gulden 1859 Willem III. ZFR/PR. Foto 40

Page 23: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

97 ½ Gulden 1863 Willem III. ZFR+. Foto 40

98 ½ Gulden 1898 Wilhelmina. ZFR-. 40

99 ½ Gulden 1905 Wilhelmina. PR. Foto 30

100 ½ Gulden 1906 Wilhelmina. ZFR-. Foto 50

101 ½ Gulden 1906 Wilhelmina. ZFR-. Foto 50

102 ½ Gulden 1907 Wilhelmina. PR . 20

103 ½ Gulden 1907 Wilhelmina. ZFR-. 15

104 ½ Gulden 1908 Wilhelmina. PR. Foto 25

105 ½ Gulden 1909 Wilhelmina. PR. Foto 30

106 ½ Gulden 1912 Wilhelmina. ZFR+. 20

107 ½ Gulden 1919 Wilhelmina. ZFR+. 20

1 Gulden 108 1 Gulden 1824U Willem I. PR-. Foto 200

109 1 Gulden 1824U Willem I. FR/ZFR-. Foto 100

110 1 Gulden 1840 Willem I. ZFR- 50

111 1 Gulden 1847 Willem II. PR-. Foto 40

112 1 Gulden 1858 Willem III. PR+. Foto 50

113 1 Gulden 1861 Willem III. PR-. Foto 50

114 1 Gulden 1892 Wilhelmina hangend haar. ZFR+. Foto 50

115 1 Gulden 1892 Wilhelmina hangend haar. ZFR+. 35

116 1 Gulden 1892 Wilhelmina hangend haar. PR-. 40

117 1 Gulden 1892 Wilhelmina hangend haar. PR+. Foto 30

118 1 Gulden 1897 Wilhelmina met gepolijste stempels geslagen. ZFR+. Foto 100

119 1 Gulden 1907 Wilhelmina. PR+ 25

120 1 Gulden 1907 Wilhelmina met opgestoken haar. PR. Foto 30

121 1 Gulden 1909 Wilhelmina. ZFR. 25

122 1 Gulden 1911 Wilhelmina. ZFR/PR. Foto 110

123 1 Gulden 1940 "Wilhelmina in London" bewerkt muntplaatje Wilhelmina met helm als verzetsdaad. ZFR-.

124 1 Gulden 1944A Wilhelmina. ZFR+ 25

125 1 Gulden goud 2001 Beatrix. Proof. Foto 330

126 1 Gulden goud 2001 Beatrix. Proof. Foto 330

2½ Gulden 127 2½ Gulden 1840 Willem I. ZFR (Hakje in de rand). Foto 200

128 2½ Gulden 1873 Willem III. PR. 30

129 2½ Gulden 1874 Willem III. ZFR+ 20

130 2½ Gulden 1898A Wilhelmina. (Punt tussen P en Pander). ZFR. Foto 200

131 2½ Gulden 1898A Wilhelmina. (Punt tussen P en Pander niet te zien). ZFR-. Foto 150

132 2½ Gulden 1932B Wilhelmina variant met grof haar. ZFR-. 50

133 2½ Gulden 1932B Wilhelmina variant met grof haar. ZFR-. 50

134 2½ Gulden 1940 Wilhelmina. ZFR+. 20

3 Gulden 135 3 Gulden 1832/24 Willem I overslag. ZFR+. Foto 500

Page 24: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

10 Euro goud 136 Nederland misslagen. 10 Cent 1980 Juliana. Verschoven muntplaatje. ZFR. Foto 50

137 Nederland misslagen. 10 Cent 1980 Juliana, deels incuse geslagen. ZFR. Foto 50

138 Nederland misslagen. 10 Cent 19?? Juliana. Misslag. ZFR. Foto 50

139 10 Euro goud Beatrix 2002. Huwelijksmunt. Proof. 140

140 10 Euro goud Beatrix 2003. Van Goghtientje. Proof. 140

141 10 Euro goud Beatrix 2006. Rembrandttientje. Proof. 140

142 10 Euro goud Beatrix 2007. Michel De Ruytertientje. Proof. 140

143 10 Euro goud Beatrix 2007. Michiel de Ruytertientje. Proof. 140

144 10 Euro goud Beatrix 2008. Architectuurtientje. Proof. 140

145 10 Euro goud Beatrix 2009. 400 Jaar Nederland-Japan. Proof. 140

146 10 Euro goud Beatrix 2009. 400 Jaar Nederland-Japan. Proof. 140

OVERZEESE RIJKSDELEN

V.O.C. 147 V.O.C. [1752]. AR. Duit afslag in zilver. Vz.: gekroond provinciaal wapenschild. Kz.: V.O.C. 1752.

Geslagen in provincie Holland. Scholten 131. ZFR. Foto 50

Nederlands Indië 148 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. 1 Gulden. Vz.: driemaster in binnen cirkel. Kz.:

Generaliteitswapen. 10,46., ø 32 mm. Sch. 488b. ZFR. Foto 60

149 Nederlands-Indië. ½ Gulden 1826 Willem I. ZFR. 35

Nederlandse Antillen 150 Nederlandse Antillen. 5 Gulden goud 1980 Beatrix. Proof. 70

151 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Proof. 70

152 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979, 100 Gulden goud 1978 en 300 Gulden goud 1980 Juliana. Proof. (3).

345

153 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 en 300 Gulden goud 1980 Juliana. Proof. (2) 170

154 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. Proof. 140

155 Nederlandse Antillen. 200 Gulden goud 1976 Juliana. Proof. Foto 160

156 Nederlandse Antillen. 200 Gulden goud 1977 Juliana. Proof. Foto 160

157 Nederlandse Antillen. 200 Gulden goud 1980a Juliana met muntmeesterteken. Proof. 100

158 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980. Juliana met muntmeesterteken. Proof. 100

Aruba 159 Aruba. 10 Florin goud 2004. Twee vorstinnen Juliana en Beatrix. 1,25 gram. ZFR . 25

160 Aruba. 50 Florin goud 1991 Beatrix. Proof. 150

161 Aruba. 50 Florin goud 1991. Beatrix. Proof. 150

162 Aruba. 50 Florin goud 1991. Beatrix. Proof. 150

163 Aruba. 100 Florin goud 1996. Beatrix. Proof. 150

164 Aruba. 100 Florin goud 1999. Beatrix. Proof. 150

Page 25: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

Enkele gouden Dukaten

165 Enkele Dukaat goud 1814 Willem I. ZFR. Foto 100

166 Enkele Dukaat goud 1908 Wilhelmina. Schaars. ZFR+. Foto 300

167 Enkele Dukaat goud 1908 Wilhelmina. Schaars. ZFR+. Foto 300

168 Enkele Dukaat goud 1908 Wilhelmina. Schaars. ZFR. 300

169 Enkele Dukaat goud 1910 Wilhelmina. Schaars. ZFR. Foto 300

170 Enkele Dukaat goud 1916 Wilhelmina. Schaars. ZFR+. Foto 300

171 Enkele Dukaat goud 1916 Wilhelmina. Schaars. ZFR. Foto 280

172 Enkele Dukaat goud 1916 Wilhelmina. Schaars. ZFR. Foto 280

173 Enkele Dukaat goud 1916 Wilhelmina. Schaars ZFR. Foto 280

174 Enkele Dukaat goud 1920 Wilhelmina. ZFR. 75

175 Enkele Dukaat goud 1920 Wilhelmina. ZFR. 75

176 Enkele Dukaat goud 1921 Wilhelmina. ZFR+. 75

177 Enkele Dukaat goud 1921 Wilhelmina. ZFR+. 75

178 Enkele Dukaat goud 1921 Wilhelmina. ZFR. 75

179 Enkele Dukaat goud 1921 Wilhelmina. ZFR. 75

180 Enkele Dukaat goud 1926 Wilhelmina. ZFR. 75

181 Enkele Dukaat goud 1926 Wilhelmina. ZFR. 75

182 Enkele Dukaat goud 1926 Wilhelmina. ZFR. 75

183 Enkele Dukaat goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 75

184 Enkele Dukaat goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 75

185 Enkele Dukaat goud 1928 Wilhelmina. ZFR+. 75

186 Enkele Dukaat goud 1928 Wilhelmina. ZFR+. 75

187 Enkele Dukaat goud 1928 Wilhelmina. ZFR. 75

188 Enkele Dukaat goud 1937 Wilhelmina. PR. 75

189 Enkele Dukaat goud 1972 Juliana. Prooflike. (2) 150

190 Enkele Dukaat goud 1972, 1974, 1975 Juliana. Proof. (3). 220

191 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Muntslag. Prooflike. 75

192 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. ZFR. 75

193 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Muntslag. Prooflike. 75

194 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Prooflike. (2). 150

195 Enkele Dukaat goud 1975A Juliana. Prooflike 75

196 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Prooflike. 75

197 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Proof. 75

198 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Proof. (2) 150

199 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 150

200 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 150

201 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 150

202 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2). 150

203 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2). 150

204 Enkele Dukaat goud 1985, 1986 Beatrix. Proof. (2) 150

205 Enkele Dukaat goud 1985, 1986, 1990 Beatrix. Proof. (3) 230

206 Enkele Dukaat goud 1985, 1998 Beatrix. Proof. (2). 150

207 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 75

208 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 75

209 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. (2) 150

210 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. (2). 150

Page 26: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

211 Enkele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 75

212 Enkele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 75

213 Enkele Dukaat goud 1989, 1990 Beatrix. Proof. (2). 150

214 Enkele Dukaat goud 1990 Beatrix. Proof. 75

215 Enkele Dukaat goud 1990 Beatrix. Proof. 75

216 Enkele Dukaat goud 1990 Beatrix. Proof. 75

217 Enkele Dukaat goud 1990, 1991, 1992 Beatrix. Proof. (3). 220

218 Enkele Dukaat goud 1990, 1991, 1992 Beatrix. Proof. (3). 220

219 Enkele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 75

220 Enkele Dukaat goud 1991, 1992 Beatrix. Proof. (2). 220

221 Enkele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 75

222 Enkele Dukaat goud 1993 Beatrix. Proof. 75

223 Enkele Dukaat goud 1993, 1994 Beatrix. Proof. (2). 150

224 Enkele Dukaat goud 1993, 1994 Beatrix. Proof. (2). 150

225 Enkele Dukaat goud 1993, 1994 Beatrix. Proof. (2) 150

226 Enkele Dukaat goud 1995, 1996 Beatrix. Proof. (2) 150

227 Enkele Dukaat goud 1997, 1998, 1999 Beatrix. Proof. (3). 220

228 Enkele Dukaat goud 2000, 2001 Beatrix. ZFR. (2). 150

229 Enkele Dukaat goud 2008 Beatrix. Proof. 75

Dubbele gouden Dukaten

230 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

231 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

232 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

233 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

234 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

235 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

236 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

237 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

238 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

239 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 150

240 Dubbele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 150

241 Dubbele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 150

242 Dubbele Dukaat goud 1989 Beatrix. Proof. 150

243 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 150

244 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 150

245 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 150

246 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 150

247 Dubbele Dukaat goud 1991 Beatrix. Proof. 150

248 Dubbele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 150

249 Dubbele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 150

250 Dubbele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 150

251 Dubbele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 150

252 Dubbele Dukaat goud 1999 Beatrix. Proof. 150

253 Dubbele Dukaat goud 1999 Beatrix. Proof. 150

254 Dubbele Dukaat goud 1999 Beatrix. Proof. 150

255 Dubbele Dukaat goud 1999 Beatrix. Proof. 150

Page 27: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

27

256 Dubbele Dukaat goud 2000 Beatrix. Proof. 150

257 Dubbele Dukaat goud 2006 Beatrix. Proof. 150

Gouden Vijfjes 258 5 Gulden goud 1827B Willem I. ZFR+. Foto 300

259 5 Gulden goud 1827B Willem I. FR/ZFR. Foto 120

260 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

261 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

262 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

263 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

264 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

265 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

266 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

267 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 70

Gouden Tientjes 268 10 Gulden goud 1824B Willem I. ZFR. Foto 400

269 10 Gulden goud 1824B Willem I. Lichte randschade. ZFR. Foto 380

270 10 Gulden goud 1825B Willem I. ZFR. Foto 300

271 10 Gulden goud 1826B Willem I. Zeer Zeldzaam!! ZFR/PR. Foto 4000

272 10 Gulden goud 1827B Willem I. Lichte randschade, montagesporen, gepoetst. FR/ZFR. Foto 300

273 10 Gulden goud 1842 Willem II. Met gepolijste stempels geslagen. Uiterst Zeldzaam!! Foto 6000

274 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 140

275 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 140

276 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

277 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

278 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

279 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

280 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

281 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. (2) 280

282 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. (2) 280

283 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. (2) 280

284 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. (2) 280

285 10 Gulden goud 1875, 1876 Willem I. ZFR/PR. (2) 280

286 10 Gulden goud 1875, 1876 Willem III. ZFR. (2) 280

287 10 Gulden goud 1875, 1876, 1879 Willem III. ZFR. (3). 420

288 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 140

289 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 140

290 10 Gulden goud 1876, 1877 Willem III. ZFR/ PR. (2) 280

291 10 Gulden goud 1876, 1877 Willem III. ZFR. (2). 280

292 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 140

293 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR+. 140

294 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 140

295 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 140

296 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 140

297 10 Gulden goud 1879 Willem III. PR. 140

298 10 Gulden goud 1879 Willem III. PR-. 140

299 10 Gulden goud 1879 Willem III. PR-. 140

Page 28: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

300 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR+. 140

301 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR. 140

302 10 Gulden goud 1880 Willem III. ZFR+. 140

303 10 Gulden goud 1880 Willem III. ZFR+. 140

304 10 Gulden goud 1880 Willem III. ZFR. 140

305 10 Gulden goud 1885 Willem III. PR. 140

306 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR. 140

307 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR. 140

308 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR-. 140

309 10 Gulden goud 1886 Willem III. ZFR. 140

310 10 Gulden goud 1886 Willem III. ZFR. 140

311 10 Gulden goud 1886 Willem III. ZFR. 140

312 10 Gulden goud 1887 Willem III. ZFR. Foto 160

313 10 Gulden goud 1888 Willem III. ZFR. Foto 160

314 10 Gulden goud 1889 Willem III. PR. 140

315 10 Gulden goud 1889 Willem III ZFR+ 140

316 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR+. 140

317 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 140

318 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 140

319 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 140

320 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 140

321 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. PR-. 140

322 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR+. 140

323 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

324 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

325 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

326 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

327 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

328 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

329 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina hangend haar, parels vast. ZFR. 140

330 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend, haar parels los. PR-. 140

331 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. PR. 140

332 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR+. 140

333 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR+. 140

334 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

335 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

336 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

337 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

338 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

339 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

340 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

341 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

342 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

343 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

344 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR. 140

345 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. Overslag. ZFR. 140

346 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina hangend haar, parels los. ZFR-. 150

347 10 Gulden goud 1897B/189- Wilhelmina hangend, haar parels los. Overslag. PR. 140

Page 29: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

348 10 Gulden goud 1897B/189- Wilhelmina hangend haar, parels los. Overslag. ZFR+. 140

349 10 Gulden goud 1897B/189- Wilhelmina hangend haar, parels los. Lichte randschade. Overslag. FR/ZFR.

140

350 10 Gulden goud 1898A Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR+. Foto 250

351 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR. Foto 250

352 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR-. Foto 250

353 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR-. Foto 250

354 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR. Foto 250

355 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR. Foto 250

356 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. PR. Foto 250

357 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina (z. punt tussen P en Pander). Inhuldigingstientje. ZFR. Foto 250

358 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina. Inhuldigingstientje. Gemonteerd geweest. 6,58 gr. FR. 140

359 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. ZFR. 140

360 10 Gulden goud 1911, 1912 Wilhelmina. ZFR. (2). 280

361 10 Gulden goud 1911, 1912 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

362 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 140

363 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR/ZFR+ . (2) 280

364 10 Gulden goud 1912, 1913 Wilhelmina. ZFR/ZFR+. (2) 280

365 10 Gulden goud 1912, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2). 280

366 10 Gulden goud 1912, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

367 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. PR. 140

368 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR. 140

369 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR. 140

370 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR. 140

371 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

372 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

373 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2). 280

374 10 Gulden goud 1913, 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

375 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

376 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

377 10 Gulden goud 1925 Wilhelmina. ZFR. 140

378 10 Gulden goud 1925, 1926 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

379 10 Gulden goud 1925, 1926, 1927 Wilhelmina. ZFR. (3) 420

380 10 Gulden goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 140

381 10 Gulden goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 140

382 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR. 140

383 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR. 140

384 10 Gulden goud 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR. (2). 280

385 10 Gulden goud 1932, 1933 Wilhelmina. ZFR. (2) 280

386 10 Gulden goud 1933 Wilhelmina. ZFR. Toegevoegd 2½ Gulden Wilhelmina 1929. ZFR. (2) 145

Page 30: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

BUITENLAND

Amerika (V.S.) 387 Amerika (V.S.) 1 Cent type Lincoln K.M.: 201 misslag / error-strike slechts ca. 30% op het

muntplaatje (jaartal onzichtbaar). Foto 70

388 Amerika (V.S.). 20 Dollar goud 1897S. K.M.: 74.3 Liberty coronet head. ZFR. Foto 700

389 Amerika (V.S.). 20 Dollar 1904. K.M.: 74.3 Liberty coronet head. ZFR. Foto 700

390 Amerika (V.S.). 10 Dollar goud 2008. K.M.: 217 Liberty Dollar. Proof. 195

391 Australië. Sovereign goud 1900. K.M.: 13 Victoria. ZFR. 170

392 Australië [2013]. 2 Dollar goud Koala, netto 0,5 gr. Mexico [1865]. 1 Peso goud Maximiliano Emperator, netto 0,5 gr. (2)

393 België. 20 Francs goud 1865. K.M.: 23 Leopold I. ZFR. 130

394 Canada. 10 Dollar goud 2008. Elizabeth II. Proof. 180

395 Australië. 25 Dollar goud 2008. Elizabeth II. Proof. 180

Canada 396 Canada. 50 Dollar goud 1980. K.M.: 125.1 Elizabeth II Maple Leaf. UNC. Foto 700

397 Canada. 50 Dollar goud 2013. Elizabeth II. Proof. Foto 700

398 Canada. 50 Dollar goud 2013. Elizabeth II. Proof.| Foto 700

399 Canada. 100 Dollar goud 1977. K.M.: 119 Elizabeth II. Silver Jubilee. Proof. 330

400 Canada. 100 Dollar goud 1978. K.M.: 122 Elizabeth II. Vliegende ganzen. Proof. 360

401 Canada. 100 Dollar goud 1979. K.M.: 126 Elizabeth II. Internationaal jaar van het kind. Kinderen hand in hand. Proof.

360

402 Canada. 100 Dollars goud 1980. K.M.: 129 Elizabeth II. Man in kayak. Proof. 360

China 403 China (Republiek). 1 Dollar jaar 1 (1914). K.M. Y329.1 Fat man. ZFR-. Foto 85

404 China (Republiek). 1 Dollar jaar 9 (1920). K.M.: Y329.6 Fat man. ZFR-. Foto 85

405 China. 20 Yuan goud 2013, 3 drinkende Panda's, Gold Bullion Coinage. Proof. 60

406 China. 50 Yuan goud 2009. Vz.: 2 zittende etende jonge panda's. Kz.: hemelse tempel. Tevens 10 Yuan zilver K.M.: 1931 (2). (3). Foto

407 China. 100 Yuan goud 2008. K.M.: 1824. Proof. Foto 180

Duitsland 408 Duitsland (Beieren). 5 Mark 1911D. K.M.: 999. Otto Prinz Regent Luitpold. PR-. Foto 130

409 Duitsland (Frankfurt). 2 Gulden 1848. K.M.: 337 Constitutional Convention 18 May 1848. ZFR/PR. Foto

150

410 Duitsland (Saksen) [1776]. AR. 1 Thaler 1778EDC. K.M.: 992.1 Friedrich August III. 27,57 gr., ø 40 mm. FR. Toegevoegd Brunswick-Wolfenbüttel 12 Mariëngroschen 1744 (1/3 Thaler) 1744IBH. K.M.: 867. Karl I. 6,49 gr., ø 31 mm. FR. (2).

411 Duitsland (Württemberg). 5 Mark 1906F. K.M.: 632 Willem II. Meest lastige jaar uit deze reeks, oplage slechts 45.000 exemplaren. ZFR. Foto

412 Duitsland (Weimar). 5 Reichsmark Eichenbaum 1932D. ZFR-. Foto 85

413 Cuba. AR. 50 Pesos 1993. K.M.: 400 nationaal wapen. St. Jacobi op steigerend paard. Proof. 40

414 Ecuador/Galapagos. AR. 50 Reales 1987. K.M.: M5 schildpad. Eiland aanzicht met schip en zon erboven. Proof. Foto

Page 31: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

31

Engeland 415 Engeland. Rozennobel op naam van Edward IV [1461-1470, 1471-1483]. AU. Muntmeesterteken

kroon. Vz.: Edward IV, gekroond met zwaard en wapenschild Engeland-Frankrijk staand in een schip met roos op de boord waarop banier met letter E. EDWARD DI GRA REX ANGL Z FRANC DNS IB. Kz.: stralende roos op gebloemd kruis met kroon en luipaard in iedere hoek. Kroon. IHC AVT TRANSIENS PER MEDVM ILLORVM IBAT. 7,66 gram, ø 35 mm North 1549-type VIIIa. Kleine bloemen in tussenruimtes ME-trefoil DIVM I-trefoil BAT. Afkomstig uit de muntvondst Huins 2004. ZFR- een paar lichte knikjes op de rand niet gebogen geweest, Zeer schaars! Foto

1500

416 Engeland. ½ Crown 1689 AR. K.M.: 472.1 het type met Engels wapen (geen Frans wapen) William en Mary, dubbelportret. Uitzonderlijk mooi! PR Foto

400

417 Engeland. Sovereign goud 1968. K.M.: 908 Elizabeth II. ZFR. 170

418 Engeland. 1 Sovereign goud 2008. K.M.: 1002 Elizabeth II. Proof. 180

Tokens 419 Engeland Tokens Essex Walthamstow. AE. British Copper Company. Vz.: HALFPENNY

wandelende leeuw naar links boven 1814 onder afsnede. Kz.: zittende Britannica omgeven door eikenkrans GEEN BCC in afsnede. Vermoedelijk contemporaire vervalsing, zie Tokenbook. Davis 42 (Tokenbook 615 RR). ZFR-. Foto

150

420 Engeland Tokens. Yorkshire Hull. AR. 6 Pence 1911. Vz.: Hull en 1911 boven schild. Kz.: Rudston and Preston om 6D. ZFR. (Tokenbook 17).

421 Engeland Tokens. Non Local 12 Pence / Shilling AR Vz.: FOR USE AND ACCOMODATION skep and bees 12 PENNY TOKEN. Kz.: Britannia staand naar links. (Tokenbook 8). RR (zeer schaars) ZFR. Foto

150

422 Engeland Tokens. Non Local. 6 Pence AR 1812. Vz.: FOR USE & ACCOMODATION 6 PENNY TOKEN rondom tafel met bijenkorf in het midden 1812 in afsnede. Kz.: Britannia staand naar links steunend op een kanon. Davis 17. (Tokenbook 17) FR+/ZFR Schaars! Foto

200

423 Engeland Tokens Wales. Flintshire (Holywell) Flintshire Bank. AR Shilling 1811. Vz.: FLINTSHIRE BANK boven wapenschild. AUGUST 12 1811 eronder. Kz.: FLINTSHIRE ONE SHILLING om BANK TOKEN en MHO een knoop. Davis 1 (Tokenbook 1-3). ZFR. Foto

Frankrijk 424 Frankrijk. 10 Francs goud 1866A. K.M.: 800.1 Napoleon III. ZFR-. 80

425 Frankrijk. 20 Francs goud 1811. K.M.: 695.1 Napoleon empereur. ZFR. 130

426 Haïti. AR. 25 Gourdes 1968. K.M.:67.1 kunstvoorwerpen. Nationaal wapen. Proof. 30

427 Japan. 2 Bu (Nibu) goud Mutsuhito periode 0.223 en zilver 0.777 legering, Gewicht 2,82 gr., 12 x 18 mm. ZFR-

428 Liechtenstein. 5 Frank 1915 K.M.: Y#4 Johann II. UNC! Foto 250

Mexico 429 Mexico (koloniaal Spanje) [1735]. AR. Pillar Dollar / 8 Reales, op naam van Philles V, koning van

Spanje gedurende zijn 2e regeerperiode van 1724-1746. Geslagen in Mexico, stad gemunt door Manuel de Léon en Francisco de la Pena y Flores. K.M.: 103. ø 39 mm, 28.83 gram. Het eerste type van de Mexico Pillar geslagen voor circulatie. ZFR/PR. Foto

400

430 Mexico. 8 Reales 1772. F.M. Kopstaand. K.M.: 106.1 Charles III. FR+. Foto 150

431 Mexico. 1/4 Onza goud 2008. K.M.: 673. Proof. 180

Oostenrijk 432 Oostenrijk. 20 Frank/8 Florin goud 1892. UNC. 130

433 Oostenrijk. Dukaat goud 1915. K.M.: 2267 Franz Joseph I ZFR+. 80

434 Oostenrijk. 100 Euro goud 2012. K.M.: 3095 Wiener Philharmoniker. Proof. Foto 715

435 Peru. 8 Reales 1811. K.M.: 106,2 Ferdinand VII. ZFR. Foto 60

Page 32: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

Rusland 436 Rusland. 1 Roebel 1859 Herdenkingsmonument Nicolaas I. K.M.: Y28 Alexander III. Zeldzaam en

veel gezocht! PR-! Foto 1000

437 Rusland. 100 Roebel goud 1977. K.M.: A163. Olympische spelen. Proof. 340

438 Rusland. 100 Roebel goud 1979. K.M.: 173 Olympiade 1980. Velodrome. Proof. 360

Spanje 439 Spanje. 20 Reales 1823. K.M. 561. S.R. Ferdinand VII. ZFR. Foto 120

440 Spanje. 25 Pesetas goud 1878. K.M.: 673 Alfonso XII. ZFR. 180

441 Sao Tomé e Principe. AR. 3500 Dubras 1990. K.M.: 46 landswapen. Zwemmende schildpad. Proof. 30

Zuid Afrika 442 Zuid-Afrika. AR. 2 Shillings 1892. K.M.: 6. Paul Kruger. ZFR. Foto 30

443 Zuid-Afrika. 1/4 Krugerrand goud 2008. K.M.: 106. Proof. 195

444 Zuid-Afrika. Krugerrand goud 1975. K.M.: 73. ZFR+. Foto 720

Zwitserland 445 Zwitserland. 5 Francs 1865 Schützentaler. Schaffhausen. Vz.: wapen in vierpas. Omschrift:

"EIDGENOSSISCHES SCHÜTZENFEST IN SCHAFFHAUSEN" Kz.: Helvetia gezeten naar rechts met kind staand voor een schild KM.: X#s8. Oplage slechts 10.000 ex. UNC! Foto

400

446 Zwitserland 5 Francs 1869 Schützentaler Zug. Vz.: twee gekruiste geweren achter twee wapenschildjes Zwitserland en Zug. Omschrift: "EIDGENOSSISCHES SCHÜTZENFEST 1869 IN ZUG." Kz.: staande ridder met bijl en vlag in de afsnede het jaartal "1422". Omschrift: "HANS LANDWING RETTET DAS PANNER BEI ARBEDO". K.M.: X#S10. Oplage slechts 6.000 ex. PR ! Foto

400

447 Zwitserland. 20 Francs goud 1914. K.M.: 35.1. ZFR. 130

448 Zwitserland. 20 Francs goud 1922B. K.M.: 35.1. Vreneli. ZFR. 145

449 Zwitserland. 20 Francs goud 1922B. K.M.: 35.1. ZFR. 130

450 Zwitserland. 20 Francs goud 1935B. K.M.: 35.1. ZFR. 130

451 Zwitserland. 20 Francs goud 1935B K.M.: 35.1. ZFR. (2). 260

452 Zwitserland. 20 Francs goud 1935, 1947. K.M.: 35.1, 35.2. ZFR. (2). 260

453 Zwitserland. 20 Francs goud 1947. K.M.: 35.2. ZFR. 130

Page 33: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

33

PENNINGEN

Penningen Willem Verbon 454 Nederland penningen [z.j.]. Willem Verbon. AE. Angelus Merula, een van de eerste protestanten,

priester van Hoogvliet. Vz.: portret naar links-enface van Angelus Merula (Engel Willemszoon de Merle). Kz.: glad. 227 gram, ø 68 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

455 Nederland penningen [1956]. Willem Verbon. AE. Paul Nygh penning. Vz.: portret Paul Nygh naar rechts. Kz.: tekst "Niet wie gy zyt maar wat gy zyt". 749, 261 gram, ø 88 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

456 Nederland penningen [1963]. Willem Verbon. AR & AE. Humanitaspenning. Vz.: afbeelding van Jason met schild in de linkerhand. Kz.: tekst "Per ardorem ad hvmani tatem". 233, 211 gram, ø 83 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

457 Nederland penningen [1963]. Willem Verbon. AE. Humanitaspenning. Vz.: afbeelding van Jason met schild in de linkerhand. Kz.: tekst "Per ardorem ad hvmani tatem". 214 gram, ø 83 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

458 Nederland penningen [1968]. Willem Verbon. AE. Schilder Kees van Dongen. Vz.: portret van de schilder Kees van Dongen naar rechts. Kz.: tekst "Kees van Dongen Delfshaven 1877 Monte Carlo 1968". 303 gram, ø 84 mm. Penning bestaat uit twee gemonteerde helften. Door Willem Verbon. PR. Foto

459 Nederland penningen [1969]. Willem Verbon. AR. Caland-penning, promotiepenning Rotterdamse haven. Vz.: portret naar links van Pieter Caland 1826-1902. Omschrift: "STICHTING HAVENBELANGEN ROTTERDAM". Kz.: golfjes. 412 gram, ø 98 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

460 Nederland penningen [1969]. Willem Verbon. AE (2), AR. Havenvakschool. Vz.: afbeelding Erasmus met op de achtergrond de haven van Rotterdam. Omschrift: "VERVOER- en HAVENOPLEIDINGEN MCMLXIX". Kz.: tekst "Roterodamvm Erasmi vrbs portvs primvs interpares". 289, 332, 255 gram, ø 91, 90, 90 mm. Toegevoegd: exemplaar met dezelfde voorzijde in zilver en keerzijde glad, eveneens toegevoegd een proef. Door Willem Verbon. PR. (3). Foto

461 Nederland penningen [1969]. Willem Verbon. AE. A.J. Teychine Starkenburg (1880-1975), vooraanstaand Rotterdammer. Vz.: portret naar rechts van A.J. Teychine Starkenburg. Kz.: omschrift: "VERVOER- EN HAVENOPLEIDINGEN ROTTERDAM". 273, 275 gram, ø 75, 76 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

462 Nederland penningen [1975]. Willem Verbon. AE. Erasmus. Vz.: 1. portret Erasmus naar rechts "ERASM ROTT M". 2. zittende Erasmus "ROTM ERASM VRB". Kz.: tekst "Homi nes non nascvnt vrsedfin gvntvr". 522, 458 gram, ø 85 mm onregelmatig, 100 mm onregelmatig. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

463 Nederland penningen [ca. 1980]. Willem Verbon. AR & AE. Erepenning van het Anjerfonds. Vz.: portret prins Bernhard naar rechts. Omschrift: "BERNHARDUS BATAVIAE PRINCEPS". Kz.: anjer met omschrift: "TVA RES AGITVR". 368, 291 gram, ø 85 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

464 Nederland penningen [1986]. Willem Verbon. AE, AR. 75e Verjaardag prins Bernhard. Vz.: portret prins Bernhard naar rechts met gekroond monogram. Kz.: omschrift: "BERNHARD PRINS DER NEDERLANDEN, GENERAAL VAN ORANJE". 31, 30 gram, ø 34 mm. Door Willem Verbon. PR. (2).

465 Nederland penningen [1987]. Willem Verbon. AR & AE. 75 Jaar N.O.C. 1912-1987. Vz.: bovenaan de Olympische ringen, in het midden de Nederlandse leeuw met aan weerszijden '1912 1987' en onderaan N.O.C. Kz.: naakte mannelijke discuswerper met links ter hoogte van zijn heup de Olympische ringen. 303, 23 gram, ø 35, 82 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

466 Nederland penningen [1988]. Willem Verbon. AU. Vz.: Karel de Grote te paard. Omschrift: "DE NEDERLANDEN MCMLXXXVIII". Kz.: keten met daarin de letters EURO. 900/1000, 17 gram, ø 29 mm. Gladde rand. In tegenstelling tot de zilveren en nikkelen uitgave is de tekst op kz hier "EURO" i.p.v. "ECU". Door Willem Verbon. PR. Foto

380

467 Nederland penningen [1990]. Willem Verbon. AE, AR, CU & verzilverd (zilveren expl. gemerkt en genummerd 101). Graaf Henegouwen gaf stadsrechten aan Rotterdam in 1340. Vz.: naar rechts gekeerd portret van koningin Beatrix. Kz.: rechtsgaand ruiterstandbeeld van graaf Willem IV van Henegouwen (naar zegel uit 1340). 107, 107,108, 125 gram, ø 60 mm. Door Willem Verbon. PR. (4). Foto

Page 34: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

34

468 Nederland penningen [z.j., 1991, 1997]. Willem Verbon. AE (2), AR. Zeilen. Vz.: 1. achterzijde van een klassiek zeil/oorlogsschip. 2. Hellevoetsluis-Den Helder Heliuskopcke race. 3. achterzijde van een klassiek zeil/oorlogsschip. Kz.: 1. William & Mary Yachtclub. 2. glad. 3. Stichting Twinning Hellevoetsluis-Torbay. 142, 146, 176 gram, ø 68 mm. Door Willem Verbon. PR. (3).

469 Nederland penningen [1991]. Willem Verbon. AE, AR. Oprichting Zadkine College. Vz.: portret naar rechts-enface Ossip Zadkine 1890-1967. Omschrift: "ZADKINE COLLEGE ROTTERDAM MCMXCI". Kz.: glad. 135, 181 gram, ø 70 mm. Door Willem Verbon. PR. (2).

470 Nederland penningen [1992]. Willem Verbon. AU, AR, AE, verzilverd. Verdrag van Maastricht 1992. Vz.: plattegrond van het Europa van de twaalf lidstaten, omgeven door tekst en een rand van twaalf schakels. Kz.: naakte Europa op de rug gezien, te midden van bloemen en takken, in krans van twaalf 5-puntige sterren, met palmtak in de rechterhand. 62, 61, 77, 63 gram (AU-expl. getoetst op 18 krt.), ø 50 mm. Door Willem Verbon. PR. (4). Foto

1750

471 Nederland penningen [1992]. Willem Verbon. AE. Meester J. Dutilh-prijs. Vz.: portret naar rechts van J. Dutilh. Omschrift: "HISTORISCH GENOOTSCHAP ROTERODAMUM". Kz.: tekst "ROTE RODAMVM FORTIS VRBS HISTORIA CONSC IVS". 143 gram, ø 70 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

472 Nederland penningen [1992]. Willem Verbon. AE. Olympisch goud 1928 Bep van Klaveren. Vz.: enface portret van Bep van Klaveren. "Bep van Klaveren 1907-1992". Kz.: "1928/Amsterdam" Olympische ringen "Olympisch goud". 226 gram, ø 64 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

473 Nederland penningen [1993]. Willem Verbon. AE. 50-jarig huwelijksjubileum ouders Verbon. Vz.: dubbelportret ouders Verbon. Omschrift: "FINIS CORONAT OPUS" (eind goed, al goed). Kz.: 1943 - 7 juli - 1993. Omschrift: "HERMANUS BAPTIST VERBON - JACOBA DOUWE". 130 gram, ø 60 mm. Door Willem Verbon. PR.

474 Nederland penningen [1993]. Willem Verbon. AE. Kamer van Koophandel. Vz.: god Hermes/Mercurius. Omschrift: "ROTTERDAM CHAMBER OF COMMERCE". Kz.: portret Erasmus "Roterodamum erasmi vrbs" en schip "portvs primvs interparis". 373 gram, ø 97 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

475 Nederland penningen [1994]. Willem Verbon. AE, lichte legering. Lodewijk Pincoffs, Rotterdams zakenman. Vz.: portret Lodewijk Pincoffs enface naar links. Omschrift: "LODEWIJK PINCOFFS 1827-1911". Kz.: glad. 282 gram, ø 90 mm. Door Willem Verbon. PR.

476 Nederland penningen [1994]. Willem Verbon. AE, donkere legering. Lodewijk Pincoffs, Rotterdams zakenman. Vz.: portret Lodewijk Pincoffs enface naar links. Kz.: glad. Omschrift: "LODEWIJK PINCOFFS 1827-1911". 339 gram, ø 90 mm. Door Willem Verbon. PR.

477 Nederland penningen [1995]. Willem Verbon. AE. Herdenking Bep van Klaveren. Vz.: boksende Bep van Klaveren kijkend naar rechts. Kz.: tekst "IIe memorial Bep van Klaveren 25-9-1995". 81 gram, ø 49 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

478 Nederland penningen [1995]. Willem Verbon. AR, AE (2). Herdenkingspenning Cape Cod, Pilgrimfathers. Vz.: pelgrims met Bijbel met tekst : The tide which stays for no man was calling them away". Omschrift: "1995 THE PILGRIMS 1620 ROTTERDAM DELFSHAVEN CAPE COD". Kz.: glad. 481, 347, 344 gram, ø 98 mm. Door Willem Verbon. PR. (3). Foto

90

479 Nederland penningen [1996]. Willem Verbon. AE. A.S. Nolst Trinité. Vz.: portret van A.S. Nolst Trinité naar rechts gekeerd. Kz.: tekst "A.S. Nolst Trinité Rotterdam 1996". 234 gram, ø 69 mm. Door Willem Verbon. PR.

480 Nederland penningen [1996]. Willem Verbon. AR, AE. 85e Verjaardag prins Bernhard. Vz.: naar links gekeerd portret van prins Bernhard. Omschrift: "BERNHARDUS BATAVIAE PRINCEPS" AET 85. Kz.: glad. 293, 270 gram, ø 80 mm. Door Willem Verbon. PR. (2). Foto

481 Nederland penningen [1996]. Willem Verbon. AE. 85e Verjaardag prins Bernhard. Vz.: naar links gekeerd portret van prins Bernhard. Omschrift: "BERNHARDUS BATAVIAE PRINCEPS". AET 85. Kz.: glad. Door Willem Verbon. PR. Foto

482 Nederland penningen [1997]. Willem Verbon. AE, AR. Ontwerp gelijkend op penning t.g.v. 85e verjaardag prins Bernhard. Vz.: portret naar links van prins Bernhard. Omschrift: "BERNHARD kroontje". Kz.: glad. 94, 79 gram, ø 58 mm. Door Willem Verbon. PR. (2).

483 Nederland penningen [1997]. Willem Verbon. AE. 50 Jaar Marshallhulp. Vz.: portret George C. Marshall naar links enface. Omschrift: "1880 GEORGE C. MARSHALL 1959 SOLDIER STATESMAN". Kz.: 1947 tekst: "The city of Rotterdam commemorates the 50th anniversary of the Marshall plan 1947". 160, 157, 159 gram, ø 68 mm. Door Willem Verbon. PR. (3). Foto

Page 35: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

484 Nederland penningen [1998]. Willem Verbon. Verzilverd. Verovering van de Zilvervloot door Piet Hein. Vz.: linksgewend portret van Piet Hein met plooikraag. Links voor en links boven: handtekening van Piet Hein met jaartallen "1577-1629". Kz.: tekst: "PARA CON MEMORAR LA PRE SENTACION A LA CUIDAD DE MATANZAS DE LA ESTATUA DE PIET HEIJN POR EL ALCALDE DE ROTTERDAM BRAM PEPER EN NOMBRE DE LA CIUDAD DE ROTTERDAM Y NIREF 1998".

485 Nederland penningen [1999]. Willem Verbon. AE. Onthulling beeld koningin Wilhelmina op de Kop van Zuid te Rotterdam. Vz.: portret, borstbeeld koningin Wilhelmina, rechts aanziend en gekroonde "W". Kz.: 12-regelige tekst: "Op de Kop van Zuid te Rotterdam werd op 24 september 1999 door Bernhard Prins der Nederlanden het door Willem Verbon vervaardigde Wilhelmina gedenkteken in aanwezigheid van velen onthuld". 103 gram, ø 59 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

486 Nederland penningen [2000]. Willem Verbon. AE. 72e Verjaardag Tom Westermeijer. Vz.: portret Tom Westermeijer naar rechts. Omschrift: "TOM WESTERMEIJER AET LXII-MM". Kz.: 1. rechtsgaand ruiterstandbeeld van graaf Willem IV van Henegouwen (naar zegel uit 1340). 2. portret koningin Beatrix naar rechts. 122, 119 gram, ø 58 mm. Door Willem Verbon. PR. (2).

487 Nederland penningen [2001]. Willem Verbon. AR. Herdenking van de overtocht naar Engeland van Willem III in 1688. Vz.: Admiraliteitsgebouw Hellevoetsluis met daar onder een gekroonde "W", portret Willem III en zeilschip. Kz.: "Rotterdam", handtekening Willem Verbon. 925/1000, 274 gram, ø 80 mm. Door Willem Verbon. PR. Foto

65

488 Nederland penningen [2001]. Willem Verbon. AR. Herdenking van de overtocht naar Engeland van Willem III in 1688. Vz.: Admiraliteitsgebouw Hellevoetsluis met daar onder een gekroonde "W", portret van Willem III en zeilschip. Kz.: "Rotterdam", met handtekening Willem Verbon. 260 gram, ø 80 mm. Door Willem Verbon. PR.

65

489 Nederland penningen. Willem Verbon. AR, verzilverd. Kleine studie en ontwerpverzameling betreffende de penning door Willem Verbon met als onderwerp diverse verjaardagen in het Koninklijk Huis, waarbij Juliana, Beatrix, Willem-Alexander, Johan Friso alle in min of meer dezelfde stijl. De verzameling bevat in groter formaat enkelzijdige proeven portret van Beatrix en een portret van Willem-Alexander, beide ø 63 mm. Beatrix 50 jaar (2, verschillende legeringen), Willem-Alexander 21 jaar (2, verschillende legeringen), Juliana 80 jaar (2, verschillende legeringen), Juliana 80 jaar in kleiner formaat in zilver en brons ø 22 mm (2) en Johan Friso 21 jaar (1), alle ø 39 mm. Leuke koop.

70

490 Nederland penningen Willem Verbon. AE. Kleine studie en ontwerpverzameling betreffende de penningen door Willem Verbon met diverse onderwerpen en proeven n.a.v. grotere werken (bronzen beelden) waarbij meest enkelzijdige proeven. Bevat o.a. Churchill, Humanitas, H. Chabot, S.G. Doorenbos, gestyleerde bloem (Beatrix), Rotterdam (2). Aardige studieverzameling uit de persoonlijke collectie van de kunstenaar.

Penningen Nederland 491 Nederland penningen. Zilveren geslagen penning op de vrede van Rijswijk [1697] Lodewijk de XIV,

de zonnekoning 1643-1715. Vz.: geharnaste buste Lodewijk met lang golvend haar naar rechts. Omschrift: "LUDOVICUS MAGNUS RES CHRISTIANISSIMUS"/ "R". Kz.: koning presenteert een olijftak aan een knielende vrouw op de grond met wapenschild met daarop 3 lelies. Omschrift: "PATER PATRIAE"/ "PAX CVM.GERM.HISP.ANGL.ET BAT./ 1697 / Door J. Mauger, Parijs (Frankrijk). 158 gr., ø 69 mm. ZFR-, gereinigd. Foto

150

492 Nederland penningen. Michiel de Ruyter, Slag bij Agosta. [1907]. AE. Vz.: en face geharnaste buste van Michiel de Ruyter. Omschrift: "MICHAEL DE RUYTER PROVINCIARVM CONFOEDERAIT: / BELGIC ARCHITHA /LASSVS DVX ET EQVES, Kz.: afbeelding van de slag bij Agosta in 1666/1676, zeeschepen in oorlog. PVGNADO in de afsnede. 150 gram, ø 71 mm. Door C. Adolfszoon. vL. III 186/176; Med. Ill. I 522.169; KPK 961; vHvB. Plaat I,3..Naslag 's Rijks Munt. 1907 ingeslagen in de rand. 150 gram, ø 71 mm. ZFR. Foto

493 Nederland penningen [1923]. Vriendschap met Japan. Vz.: elkaar handenschuddende Japanner en Nederlander. "Eeuwenoude vriendschap indachtig Japan". Kz.: 8-regelige tekst "Steunpenning voor de slachtoffers van de groote ramp in vlammenrand." (aardbeving Yokohama). 36 gram, ø 40 mm. In origineek doosje. ZFR. Foto

Page 36: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

494 Nederland penningen [1926]. AE. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik 25 jaar getrouwd. Vz.: de naar links gewende borstbeelden van Wilhelmina en Hendrik binnen een parelrand met omschrift:"KONGINGIN WILHELMINA PRINS HENDRIK DER NEDERLANDEN." Vz.: een schip (vorstelijke huwelijksboot) naar rechts met op de zeilen de door de Kroon gedekte wapens van Nederland en Mecklenburg Schwerin, de mast met bloemen versierd en op de achtersteven het koninklijk paar onder een gekroond paviljoen met omschrift: "25 JARIG HUWELIJK VAN H.M. KONINGIN WILHELMINA EN PRINS HENDRIK. Voorzijde door J.J. van Goor, Keerzijde door C.J. van der Hoef (gesigneerd CJH) geslagen. 82, gr., ø 60 mm. KPK 177 Zwierzina 1935 nr. III 36. ZFR. Foto

495 Nederland penningen [1927] AE. Charles Lindbergh. Vz.: buste van Charles Lindbergh naar rechts. Omschrift: Col.Charles A. Lindbergh. "The Conquereor of the Atlantic Ocean. Kz.: gekroonde gestyleerde arend naar links. "1927""MAY 21". Door Carel J.J. van Goor. 44 gram, ø 48 mm. In origineel doosje. ZFR+ (wat vlekjes). Foto

496 Nederland penningen [1931]. AE. Onderzeedienst. Vz.: een meeuw, twee zeilboten en een onderzeeër op volle zee voor gekroond wapenschild met de jaartallen 1906-1931. Kz.: "Nederlandse Onderzeedienst 25-jarig bestaan". Gekroond anker. 46 gram, ø 49 mm. Door Chris van de Hoef JP 251. In origineel doosje. ZFR. Foto

497 Nederland penningen [1932]. AE. Slag om de Javazee. Vz.: slagschip met daar achter vier vaandels, omschrift: COMBINED STRIKING FORCE 27 FEBRUARI 1942 N.O.I. / Opschrift: in de golven "ALL SHIPS FOLLOW ME" Kz.: zinkend schip in woeste golven op volle zee. Omschrift.: HERDENKING SLAG IN DE JAVAZEE 1942-1952. 82 gram, ø 59 mm. In origineel doosje. ZFR+. Foto

498 Nederland penningen. [z.j.]. AE. Anthony van Leeuwenhoek, plaquette. Vz.: borstbeeld en face naar links 1632-1932 Anthoni / van Leeuwenhoek. Kz.: blanco. 59 x 45 mm. In origineel doosje. ZFR.

499 Nederland penningen. [1932]. Cornelis Jacobus Snijders. Vz.: buste naar links, omschrift "CORNELIS JACOBUS" "SNIJDERS". Kz.: 10-regelige tekst "OPPER / BEVELHEBBER / VAN / LAND-EN ZEEMACHT / - / HIJ WAAKTE VAN / AUGUSTUS 1914 / TOT / NOVEMBER 1918 / VOOR 'S LANDS / VEILIGHEID. 72 gram, ø 59 mm. In origineel doosje. ZFR. (wat gevlekt).

500 Nederland penningen Koninklijk Huis [1934]. AE. Koningin Juliana 25 jaar. Vz.: Juliana prinses der Nederlanden AET 25. Kz.: Nederland en Oranje 30 april 1934. 76 gram, ø 58 mm. In origineel doosje. PR

501 Nederland penningen. [1935]. AE. Tocht H.MS.K.XVIII Den Helder-Soerabaja - 14 november 1934 - 11 juli 1935. Vz.: landkaart en onderzeeër. Kz.: 20-regelige tekst "COMMAND...STANDJE". 50 gram, ø 50 mm. In orgineel doosje. ZFR. Foto

502 Nederland penningen [1935]. AE. Plebisciet Saarland. Vz.: "SAARLAND PLEBISCIET" Weegschaal gehouden door zwaard "13 JAN" ring van wapenschilden "1935" Kz.: kaart van Saarland, omschrift: "NEDERLAND'S BIJSTAND AAN DEN VOLKERENBOND". 78 gram, ø 59 mm. In origineel doosje. ZFR. Foto

503 Nederland penningen Hoorn [1936]. AE. Prijspenning. Vz.: hoofdtoren in Hoorn gebouwd in 1532, een verdedigingstoren die hoorde bij de in 1508 begonnen omwalling van de stad. Kz.: gegraveerd in sierlijke bladomlijsting, boven gekroonde posthoorn op wapenschild. Aangeboden door: "H.W.V. U.D.I. S.O.S. HOORN 14 JUNI 1936 TOCHT ROND HET IJSELMEER. 47 gr., ø 50 mm. ZFR. Foto

504 Nederland penningen [1937]. VPK 1937-1 AE. Vz.: Jhr. Mr. B.C. de Jonge Gouveneur Generaal van Nederlands-Indië. Vz.: portret van dhr. de Jonge naar rechts. Kz.: wapen met helm, gehouden leeuw en griffioen. 78 gram, ø 60 mm. Door L. Wenckbach. ZFR .

505 Nederland penningen Koninklijk Huis. [1938]. Geboorte van Beatrix. Vz.: zittende baby in bloemenveld onder de zon. Omschrift "ORANJE'S GROEI, NEERLANDS BLOEI". Kz.: Oranjeboom met lint met opschrift "BEATRIX 31-1-38" omschrift: VERBINDT ORANJE EN NEDERLAND" "EEN NIEUWE TELG EEN NIEUWE BAND". 74 gram, ø 59 mm. In origineel doosje. ZFR+.

506 Nederland penningen. Spoorwegstaking [1944]. AE. Vz.: N.V. NEDERLANDSE SPOORWEGEN gevleugeld wiel op rails. Kz.: Nederlandse leeuw "TER HERINNERING AAN DE EENDRACHTIGE OPVOLGING VAN HET STAKINGSBEVEL / 17 SEPTEMBER 1944. 48 gram, ø 50 mm. Toegevoegd zilveren penning met draagoog Vz.: "N.V." / gevleugeld wiel / "1 JULI" / "1886". Kz.: "VOOR" / "TROUW" / "AAN DE" / "ORGANI" / "SATIE." Beide ZFR. Foto

Page 37: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

507 Nederland penningen [1947-2] VPK. AE. Japanse vrouwenkampen door T. Leeser. Vz.: geboeide vrouwenfiguur met omschrift "FIER EN ONGEBROKEN". Kz.: palmbomen met opschrift "HULDE/AAN/DE/NEDERLANDSE/VROUWEN IN/DE JAPANSE/CONCENTRATIEKAMPEN". 78 gr., ø 60 mm. PR- Foto

508 Nederland penningen [1950]. VPK 1950-2 AE. Jubileum van de Vereniging voor Penningkunst door J. Gutterswijk en H. Wetselaar. Vz.: zittend naakt vrouwenfiguuur die een penning bestudeerd. Kz.: embleem VPK met omschrift:"VERENIGING VOOR PENNINGKUNST 1925-1950". ø 60 mm, 78 gram ZFR.

509 Nederland penningen VPK [1953]. AE. Watersnood 1953. Vz.: mannenfiguur reikt met gestrekte armen net boven het water. Opschrift: "WATERSNOOD 1953" Kz: vliegende duif met olijftak. "NIL DESPERANDUM" (wanhoop niet) "GEN. S. 11". VPK logo. 70 gram, ø 57 mm. In origineel doosje. PR. Foto

510 Nederland penningen. AE. Afscheid Pierter Clardij van de PTT. Vz.: staande Griekse figuur met lauwerkrans. "TEN AFSCHEID STAATSBEDRIJF DER P.T.T." Kz.: Mercurius met cape en Mercuriusstaf door de wolken. "AAN / PIETER CLARDIJ / DIE VAN 16 NOVEMBER 1913 TOT EN MET / 30 NOVEMBER 1957 IN DIENST WAS VAN / HET STAATSBEDRIJF DER PTT / LAATSTELIJK ALS EMPLOYÉ / 2E KLASSE DER PTT TE / 'S-GRAVENHAGE. 86 gram, ø 60 mm. PR.

511 Nederland penningen [1996] Delft. AE. Lorentzmedaille. Vz.: portret H.A. Lorentz. Kz.: eivormig voorwerp met pijl en "D". Omschrift: "RECIPROCITY 1896-1996 A.T. DE HOOP". 206 gr., ø 67 mm. Uniek? PR. Foto

90

Penningen Nederlands Indië 512 Nederlands-Indië penningen [1937]. AE. Prijspenning. Vz.: "PASAR GAMBIR". Kz.:

"POSTZEGELVERZAMELCLUB BATAVIA TENTOONSTELLING 1937". 24 gr., ø 40 mm. In origineel doosje. ZFR. Foto

513 Nederlands-Indië [ca. 1930]. AR. Prijspenning. Jaarmarkt Batavia ongegraveerd. Stadswapen Batavia "STADSGEMEENTE BATAVIA" in de vorm van een schildje. Keerzijde blanco. 31,16 gr., 50x34 mm. In origineel doosje. PR. Foto

Penningen buitenland 514 Duitsland penningen [1832]. AR. Johan Wolfgang Goethe. Vz.: gelauwerde buste naar links

"JO.W.D.GOETHE NAT.D.XXVII AUG MDCCXXXXIX". Kz.: Goethe in mantel met harp op de rug van een zwaan naar de hemel gedragen. "AD ASTRA REDITT D XXII MART MDCCCXXII". 29 gr., ø 42 mm. Door Gottfried Bernhard & F. Koenig Loos (G. Loos Dir.). PR. Foto

85

515 Duitsland penningen [1880]. SN. Kathedraal van Keulen. Vz.: der Dom zu Köln. Kz.: Anbetung der hl. drei Könige, zittende Maria met kind. Dombild zu Köln. 65 gram, ø 50 mm. Door Drentwett. In origineel doosje. Proof.

516 Duitsland penningen. [z.j.]. AE. Goethe, plaquette. Vz.: borstbeeld naar links TELCS / Goethe. Kz.: blanco. 55 x 48 mm. In origineel doosje. ZFR.

517 Ludwig von Beethoven [1907]. AU. Penning van Ludwig von Beethoven. 4,97 gr., 999/1000, netto 4,96 gr., ø 12 mm. Tevens zilveren penning Ludwig Von Beethoven 24,35 gr., 999/1000, netto 24,33 gr., ø 40 mm. PR. (2). Foto

120

518 Frankrijk penningen [1878]. AE. Tentoonstelling in Parijs. Vz.: borstbeeld Marianne naar links "REPUBLIQUE * FRANCAISE *. Kz.: blik in vogelvlucht op het paleis Camp de Mars. Omschrift: "EXPOSITION UNIVERSELLE. In de afsnede "PALEIS DU CAMP DE MARS / PARIS 1878. Door Oudine/Lagranse. In origineel (iets beschadigd) doosje. 58 gram, ø 50 mm. ZFR-.

519 Oostenrijk penningen [1881]. Huwelijk van kroonprins Rudolf met Stephanie van België. Vz.: dubbelportret van kroonprins Rudolf en Stephanie van België. Omschrift: "KRONPRINZ . ERZHERZOG . RUDOLPH PRINZESSIN . STEPHANIE". Kz.: zinnebeeldende voorstelling van 2 engelenfiguren die twee wapenschilden vasthouden gedrapeerd in vaandels. Omschrift: "DIE K K REICHSHAUPT UND RESIDENZSTADT WIEN ZUR FEIER DER VERMAEHLUNG AM X MAI MDCCCLXXXI. 64 gram, ø 50 mm. Wat krasjes in het veld, overigens ZFR . Foto

520 Zwitserland Zürich penningen [1899]. AR. Vz.: figuur met kruisboog. Omschrift: “Z. ERINNERUNG A.D. 1. KNABENSCHIESSEN DES VEREINIGTEN ZURICH 1899". Kz.: schutterijwapen geflankeerd door 2 leeuwen. Met draagoog. 15,09 gram, ø 34 mm. ZFR. Foto

Page 38: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

Penningen goud 521 Nederland penningen [1965]. 300 Jaar Korps Mariniers. AU. Vz.: 3 mariniers die op het strand

landen. Kz.: gekroond embleem Korps Mariniers. Bruto 6 gr., 900/1000, netto 5,4 gr., ø 22 mm. Proof.

130

522 Nederland penningen [1965]. 300 Jaar Korps Mariniers. AU. Vz.: 3 mariniers die op het strand landen. Kz.: gekroond embleem Korps Mariniers. Bruto 6 gr. 900/1000 netto 5,4 gr., ø 21 mm. Proof.

125

523 Nederland penningen [1968]. Koninklijk Huis. AU. Geboorte Prins Friso. Vz.: Z.K.H. Prins Johan Friso 25-9-1968. Kz.: familiewapen. Bruto 3,36 gr., 900/1000, netto 3,02 gr., ø 17 mm. Proof.

70

524 Diverse penningen [z.j]. AU. Churchill. Vz.: chiefs in the second war 1939-1945. Kz.: Cusus uit memoria vival. Bruto gewicht 52,5 gr., 986/1000, netto gewicht 51,76 gram, ø 30 mm. (3). Foto

1200

525 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Vz.: portret Juliana en Bernhard. Kz.: provinciewapens. Bruto 8,12 gr., 900/1000, netto 7,3 gr., ø 25 mm. Proof.

180

526 Nederland penningen [1979]. 50 Uniedaalders. AU. Unie van Utrecht. Vz.: staande leeuw met pijlenbundel en Vrijheidshoed. Kz.: gekroond wapen. Bruto 6,72 gr., 900/1000, netto 6,03 gr., ø 22 mm. Proof.

140

527 Nederland penningen [1979]. 50 Uniedaalders. AU. Unie van Utrecht. Vz.: staande leeuw met pijlenbundel en Vrijheidshoed. Kz.: gekroond wapen. Bruto 6,72 gr., 900/1000, netto 6,03. ø 22 mm. Proof.

130

528 Nederland penningen [1979]. 50 Uniedaalders. AU. Unie van Utrecht. Vz.: staande leeuw met pijlenbundel en Vrijheidshoed. Kz.: gekroond wapen. Bruto 6,72 gr., 900/1000, netto 6,03 gr. ø 22 mm. Proof.

130

529 Nederland penningen [1979]. 50 Uniedaalders. AU. Unie van Utrecht. Vz.: staande leeuw met pijlenbundel en Vrijheidshoed. Kz.: gekroond wapen. Bruto 6,72., 900/1000, netto 6,03. ø 22 mm. Proof.

130

530 Nederland penningen [1963]. AU. Vz.: Hendrick De Keyser en Jacob Van Campen. Kz.: in het midden een kroon met de drie kruizen van Amsterdam. Bruto gewicht 8,03 gram 900/1000, netto gewicht 7,22 gram, ø 19 mm. ZFR. (3).

165

531 Nederland penningen [1964]. AU. Martin Luther King. Vz.: Civil Rights Act. Kz.: Martin Luther King. Bruto gewicht 50,01 gram, 900/1000, netto gewicht 45 gram, ø 38 mm. ZFR. Foto

1050

532 Penning goud [1964]. AU. Martin Luther King penning. Bruto 49,92 gram, 900/1000, netto 44,93 gram. Vz.: Civil rights act. Kz .: Martin Luther King. ZFR. Foto

1050

533 Nederland penningen [1964]. AU. Willem van Oranje. Vz.: portret Willem van Oranje 'eenheid door saamhorigheid'. Kz.: Nederlands wapen omringd door dubbele rij wapenschilden. Bruto gewicht 34,89 gram, 900/1000, netto gewicht 31,40 gram, ø 35 mm. ZFR. Foto

720

534 Nederland penningen [1964] Koninklijk Huis. AU. Willem van Oranje Vz.: Willem van Oranje "eenheid door saamhorigheid". Kz.: Nederlands wapen omringd door dubbele rij met wapenschilden. Bruto 35 gram, 900/1000, netto 31,5 gram, ø 35 mm. UNC. Foto

720

535 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Koninklijk Huis. Vz.: Willem-Alexander en de drie vorstinnen. Kz.: officieel wapen prins Willem-Alexander en prinses Maxima. Bruto 31,13 gr. 999/1000 netto 31,10 gr., ø 38,6 mm. Proof. Foto

720

536 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Koninklijk Huis. Vz.: in het midden een medaillon met het portret van koningin Wilhelmina en prins Hendrik onder een baldakijn van oranje takken. Kz.: de Nederlandse maagd houdt de koninklijke borelingen in de armen. Bruto 31,1 gr. 999/1000 netto 31,07 gr., ø 38,6 mm. Proof. Foto

720

537 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Koninklijk Huis, 1898 inhuldiging Wilhelmina. Vz.: inhuldigingstientje koningin Wilhelmina. Kz.: 10 Gulden 1898. Bruto 31,1 gr. 999/1000 netto 31,07 gr., ø 38,6 mm. Proof. Foto

720

538 Nederland penningen [z.j]. AU. Vz.: Willem-Alexander Prins van Oranje, Prins der Nederlanden. Kz.: "de Koning regeert, ontvangt en resideert". Proof.

539 Nederland penningen. Koninklijk Huis. AU. Diamanten bruiloft van Prinses Juliana en Prins Bernhard 7 januari 1997. Vz.: dubbelportret. Kz.: "ALDUS HEBT GIJ BEIDEN ONS VOLK DE HAND GEREIKT EN HET HEEFT DIE MET GRAAGTE GEGREPEN" om een veer waarmee de trouwakte destijds is getekend boven een JB monogram. 3,394 gram, 900/1000. ø 21 mm. PR.

90

540 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Verzameling van 3 gouden penningen met Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Bruto 20,16 gr. 900/1000 netto 18,14 gr., ø 22,5 mm. Proof. (3).

460

Page 39: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

39

Penningen goud engros 541 Diverse landen penningen. AU. 3 penningen met het thema Europa. Bruto 1,5 gr. 585/1000 netto

0,87 gr., ø 10 mm. (3) 20

542 Amerika (V.S.) penningen [z.j.]. AU. Vz.: John F. Kennedy Kz.: familiewapen. Bruto gewicht 3,5 gram, 986/1000, netto gewicht 3,45 gram, ø 19 mm. ZFR.

80

543 Amerika (V.S.) penningen [1970]. AU. Ruimtevaart. Vz.: failed mission to the moon. Kz.: Apollo XIII John Sigert, Jamesa Lovel jr., Fred W. Haise jr. Bruto 6,75 gr., 900/1000, netto 6,07 gr., ø 21 mm. Proof.

140

544 Amerika (V.S.) penningen [z.j.]. AU. Vz.: Robert F. Kennedy, Martin Luther King en John F. Kennedy for Peaceland. Kz.: Abraham Lincoln Memorial Gettysburg [1663]. Bruto 6,75 gr., 900/1000, netto 6,07 gr., ø 22 mm. Proof.

155

545 Venezuela penningen [1958]. AU. Churchill. Vz.: Churchill chief in the second World War. Kz.: Jefes en la secunda guerra. Bruto 11,8 gr., 900/1000, netto 10,62 gr., ø 20 mm. Proof. (2).

245

546 Nederland naslagen. 10 Gulden goud 1898 Wilhelmina. Bruto 2,04 gr., 585/1000, netto 1,19 gr. Proof.

Munten verwerkt in sieraden 547 Munten verwerkt in sieraden. Goud. Rond muntplaatje met "I Love you" tweezijdig weergegeven.

Bruto 2,52 gram 750/1000 netto 1,89 gram ø 16 mm. 45

548 Munten verwerkt in sieraden. 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina in randje met draagoog. 60

549 Munten verwerkt in sieraden. Naslag 5 Gulden Koningin Wilhelmina. Bruto gewicht 5.15 gram, 585/1000, netto gewicht 3.01 gram ø 21 mm.

70

550 Munten verwerkt in sieraden. Naslag 10 Gulden goud 1897 hangend haar. Bruto 7,41 gram 585/1000 netto 4,33 gram ø 23 mm in muntrand.

551 Munten verwerkt in sieraden. AU. Naslag 7 Gulden/Halve gouden Rijder met draagoog 1750. Provincie Holland bruto gewicht 5,42 gram, 900/1000, netto gewicht 4,88 gram, ø 20 mm.

110

552 Munten verwerkt in sieraden. AU. 10 Gulden met draagoog, bruto gewicht 6,91 gram, 900/1000, netto gewicht 6,1 gram, ø 22 mm. Gepoetst.

140

553 Munten verwerkt in sieraden. AU. Hanger met opengewerkte rand en draagoog waarin geklemd 10 Gulden goud 1897. Bruto 12,83, diverse gehalten, netto 9,5 gr. 61 cm.

200

554 Munten verwerkt in sieraden. AU. Broche met daarin 2 Doppie D'oro (60 Paoli) [1786] K.M.: 317 (gaatje geboord). Gewicht munt ca. 10 gr., 917/1000, rand ca. 3,7 gr., 585/1000. Netto gewicht totaal circa 11,33 gr. Foto

260

Onderscheidingen 555 Nederland onderscheidingen [1873-1874]. Atjeh medaille. AE. Vz.: naar links gewend portret van

koning Willem III. Kz.: Oranje en eikentak ATJEH / 1873 EN 1874 (zonder lint en draagoog, bovenrand wat bijgewerkt). Ø 36 mm, 29,39 gram ZFR-. Foto

556 Nederland onderscheidingen. Herinneringsmedaille luchtbescherming. [1949]. AE. Rond. Vz.: vrouwenfiguur biedt 2 kinderen bescherming tegen 3 vliegtuigen. Kz.: Luchtbescherming 1940-1945. Nederlandse leeuw op schildje. Lint met 2 banen (blauw/wit). 17 mm, ø 21 mm. Evers pag. 94. ZFR-. Foto

557 Nederland onderscheidingen.[1877]. AR. Medaille voor IJver en Trouw in zilver. Vz.: Borstbeeld Willem III naar rechts. "KONING WILLEM III KONING DER NEDERLANDEN G.H.V.L. Kz.: voor / IJVER / en / TROUW in eikenkrans. Oranje lint. Met ontwerpersmonogram I.P. Menger in de halsafsnede. Bax. 1924 MMWW. p. 116. ZFR+ Foto

558 Nederland onderscheidingen [z.j.]. AU. Onderscheiding voor trouwe dienst (leger). Vz.: "voor trouwen dienst". Kz.: gekroonde "W". ø 25 mm. Toegevoegd draagteken. Vz.: voor trouwen dienst. Kz.: gekroonde W. ø 10,5 mm. Totaal Bruto 19,9 gr. ZFR. Foto

600

559 Nederland onderscheidingen [1958]. Vrijwilligersmedaille in origineel doosje. Vz.: stralenbundel boven "PATRIAE SERVIRE LIBERTAS" (De vrijheid het vaderland te dienen), boven een slang Kz.: Nederlands wapen. Groen lint met 2 smalle oranje verticale banen. Evers pag. 68. PR. Foto

Page 40: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

560 Servië onderscheidingen. [1883]. Orde van St. Sava. Kruis van de 5e klasse in het 2e type (met rood gewaad). Vz.: 4-armig geëmailleerd kruis met blauwe en witte emaillering in het centrumgedeelte de heilige St. Sava met rood gewaad. Kz.: het jaartal 1883 in goudkleurig opschrift en een vergulde omkransing. Lichtblauw/wit lint in 3-hoeksvouw met draagspeld. Op de draagring de kentekenen "Dianakopf 2A en GAS (G.A. Scheid). ZFR. Foto

150

Horloges 561 Horloge. Omega Seamaster automatic calendar [± 1960]. Ongerestaureerde maar in goede staat

met edelstalen flexband. Recentelijk geserviced. 150

VERZAMELINGEN IN WITTE MAPPEN

Verzamelingen Antiek en Provinciaal 601 Antiek Romeins. Verzameling met zilveren Denarius (12), waarbij verschillende keizers o.a. Marcus

Aurelius, Gordinanus, Septimus Severus en Elagablus. (12). 280

602 Antiek Romeins. Verzameling zilveren Denarii, met verschillende keizers o.a. Septimus Severus, Faustina II, Hadrianus en Marcus Aurelius. (9).

250

603 Middeleeuwen Holland [1222-1304]. AR. Kopje. Floris IV / Floris V. (2). Tevens Jan I / Jan II. FR. (3).

604 Diverse Provinciaal. Lotje waarbij 2 Groningse Duiten in zeer mooie kwaliteit, 9 Duiten, 1 Bezemstuiver, 2 Dubbele Stuivers en een verzilverde vervalsing uit de tijd van een 6 Stuiver van Groningen. (13).

605 Provinciaal. Verzameling, waarbij Arnoldus Goudgulden en Stedelijke Gulden van Overijssel, alsmede 7 Duiten (9).

606 Provinciaal [1754-1791]. Verzameling op albumbladen. Gemiddelde kwaliteit FR. (22) 60

607 Provinciaal. Verzameling op muntblad, waarbij 1 Stuiver Gelria [1614], 2 dubbele Stuivers en 7 Duiten van verschillende gebieden in diverse kwaliteit. (10)

608 Provinciaal. Verzameling met Duiten (14), Dubbele Duiten (5), 1 Gulden 1800 uit Holland, etc. (23).

Verzamelingen Koninkrijk Nederland 609 Nederland Koninkrijk. Collectie tussen ½ Cent en 2½ Gulden. Tevens 2 exemplaren provinciaal. 150

610 Nederland [1846-1921]. Verzameling tussen ½ Cent en 1 Gulden. (18). 100

611 Nederland [1822-1874]. Kleine leuke verzameling vnl. Willem III met o.a. ½ Cent [1822 en 1873], 2½ Cent [1877] en 2½ Gulden [1848 en 1870] in gevarieerde kwaliteit. (19)

80

612 Nederland misslagen 10 Cent [1975-1979] en 25 Cent [1970-1980]. Verzameling waarbij 1970 en 1980 met hoge rand en verschoven muntplaatjes. (10).

613 Nederland Amerikaanse slag/Duitse bezetting [1941-1944]. Amerikaanse slag 1 Cent t/m 2½ Gulden, waarbij 10 Cent [1944] 1 Gulden [1943] 2½ [1943] en zinken munten. (29)

0

614 Nederland [1823-1940]. Verzameling ½ Cent waarbij mooie 1861, 1894 en 1900. Gemiddeld ZFR. (32).

80

615 Nederland [1822-1938]. Verzameling ½ Cent op albumbladen. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (42). 70

616 Nederland [1822-1934]. Verzameling 1 Cent op albumbladen, waarbij 1822U, 1828 (2), 1837 en 1924. Gemiddelde kwaliteit FR. (73).

617 Nederland [1875-1877]. Partijtje 1 Cent Willem II 1875 (2) en 1876 (7). Gemiddelde kwaliteit ZFR+. Tevens 1877 (1) PR. (10).

75

618 Nederland [1877-1941]. Verzameling 2½ Cent waarbij mooie 1877 en 1903. Gemiddeld ZFR. (23). 70

619 Nederland [1877-1941]. Verzameling 2½ Cent op albumbladen. Gemiddeld ZFR. (21). 40

620 Nederland [1825-2000]. Verzameling 5 Cent waarbij mooie 1825b (75). Tevens 15 penningen. Gemiddeld ZFR. (91).

621 Nederland [1827-1943]. Collectie 5 Cent op albumbladen, waarbij 1827U en 1909. ZFR/PR. (20). 60

Page 41: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

41

622 Nederland [1827-1995]. Verzameling 10 Cent waarbij mooie 1874, 1918 en 1944. Gemiddeld ZFR. (44).

623 Nederland [1827-1943]. Verzameling 10 Cent op albumbladen met o.a. 1892, 1903 en 1912. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (25).

624 Nederland [1823-1954]. Verzameling 25 Cent waarbij mooie 1914 en 1916. Gemiddeld ZFR. (28). 60

625 Nederland [1848-1943]. Verzameling 25 Cent op albumbladen met o.a. 1912 en 1915. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (22).

626 Nederland [1905-1930]. Verzameling ½ Gulden op albumbladen, waarbij 1905, 1908, 1909, 1910, 1912, 1913 en 1919. ZFR/PR. (13).

627 Nederland [1830-1930]. Verzameling ½ Gulden waarbij mooie 1848, 1913 en 1919. Gemiddeld ZFR. (17).

70

628 Nederland [1892-1940]. Verzameling 1 Gulden Wilhelmina, waarbij de jaren 1905, 1909, 1916 en 1917. Gemiddelde kwaliteit ZFR+. (22)

120

629 Nederland [1892-1943]. Collectie met 1 en 2½ Guldens op albumbladen, waarbij 1 Gulden 1892 en 1 Gulden 1913. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (17).

630 Nederland [1845-1875]. Verzameling 2½ Gulden op albumbladen, waarbij 1845 en 1846. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (15)

180

631 Nederland [1847-2001] en 5 Gulden [1990-2000]. Verzameling 2½ Gulden en 5 Gulden waarbij mooie 1847, 1850 en 1872. Gemiddeld ZFR. (63).

170

632 Nederland [1929-1939]. Verzameling 2½ Gulden Wilhelmina. (10). 80

633 Nederland muntsets [1972-1975]. Plastic strips van Rijksmunt 1972 met sticker 5 munten, 1973 met opdruk 5 munten, 1974 met opdruk 3 munten, 1975 met opdruk 6 munten (inclusief 25 Cent 1974). Alle FDC. (4).

634 Nederland minimuntset [2002]. Minimuntset uitgegeven t.b.v. Madurodam. Dit is het 1e jaar met euro's. Deze zijn op last van de ECB teruggetrokken wegens verbod op namaak (verkleinen) van euromunten. Daarna niet meer gemaakt. Schaars! Toegevoegd minimuntset Gulden [2001]. (2)

Verzamelingen buitenland 635 Diverse landen zilvergeld. 43 zilveren munten met o.a. Duitsland, Oostenrijk, Nederland en Mexico

in verschillende gehalten. Bruto ca. 772 gr., netto ca. 580 gr. (43) 150

636 Diverse landen zilvergeld. Partijtje van 28 munten en 1 zilverbaartje op 2 muntbladen waarbij Nederland, Oostenrijk, Duitsland, Canada. Bruto gewicht ca. 588 gr., netto gewicht ca. 440 gr. (29)

110

637 Diverse landen. Diverse munten van verschillende landen o.a. 5 Frank, 5 Korona, en zilver Dollar. (6)

70

638 Euro munten [2003-2004]. Diverse, alle verschillende munten van San Marino en Monaco uit 2002 & 2004. UNC. (12).

639 Duitsland [1861-1912]. Lot zilver met Bayern (1) en Pruissen (4). Gemiddelde kwaliteit ZFR+. 80

640 Duitsland. Diverse op albumblad, waarbij 5 Mark 1932 en 5 Mark Hindenburg (3). Gemiddeld ZFR. (14).

641 Vaticaan Euroset [2004]. Complete set in originele verpakking 1 Cent t/m 2 Euro Johannes Paulus XXIII. UNC.

642 Vaticaan Euroset [2005] Muntset 2005a Johannes Paulus II. 85.000 ex. Kaftje iets beschadigd. 70

643 Vaticaan Euroset [2007]. Complete set in originele verpakking 1 Cent t/m 2 Euro Benedictus XVI. UNC.

80

Verzamelingen goud engros 644 Nederland herslagen. AU. Herslagen o.a. 10 Gulden (2), 20 Gulden (1). Bruto 17,5 gram

585/1000, netto 10,24 gram. PROOF.(5) 230

645 Aruba en Samoa goud. Verzameling 10 Florin Aruba, 10 Tala Samoa en toegevoegd naslag Liberty Dollar 2006. Bruto 10,2 gr., netto 7 gr. (3).

160

646 Diverse landen goud. Twee oude (Duitse?) goud Guldens en 8-kantige California gold Indian head 1852 restrike. (3)

200

Page 42: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

647 Diverse landen goud. Liberia 10 Dollar (2), 25 Dollar en Australian Nugget 4 Dollar. Toegevoegd naslag 1 Dollar Amerika. Diverse gehalten. Bruto 2,54 gr., netto 2,1 gr. (5)

648 Zwitserland. 20 Francs goud 1935. K.M.: 35. ZFR. (4). 520

649 Zwitserland. 20 Francs goud 1935. K.M.: 35.1. ZFR. (3). 390

650 Nederland penningen. Koninklijk Huis. AU. Diamanten bruiloft Juliana-Bernhard (3,49 gr., 916/1000) en 4 penningen Wilhelmina (4x 1,66 gr., 750/1000). Netto 8,18 gr. PR. (5).

190

Papiergeld 651 Nederland papiergeld zilverbon [1920]. 1 Gulden zilverbon. AV.: 3.1b, Muntalmanak 3-1b met

handtekeningen van Kulenkamp Lemmens & De Vries. Vrijwel UNC. Foto 150

652 Nederland papiergeld muntbiljet [1945]. 1 Gulden muntbiljet. AV.: 6.1.c1, Muntalmanak 6-1c. serienummer met 1 cijfer, 2 letters, 6 cijfers (cijfertype A). Vrijwel UNC. Foto

653 Nederland papiergeld zilverbon [1918]. 2½ Gulden zilverbon 1927. AV.: 10.7, Muntalmanak 12-7 met handtekeningen Luysterburg & De Geer. Vrijwel UNC. Foto

654 Nederland papiergeld. Muntbiljet TIEN GULDEN AV.: 23.6 met handtekening van Godin de Beaufort en serienummer FY 01063. Diverse vouwen, wat dunner op de vouwlijnen, her en der randgebrekjes (o.a. scheurtje rechts onder) maar de algehele conditie is veel beter dan gebruikelijk aangetroffen voor dit biljet! FR. Uitermate zeldzaam! Foto

2500

655 Nederland papiergeld. Muntbiljet TIEN GULDEN AV.:24a.2 met handtekening Harte van Tecklenburg - Moens en serienummer 04811 OC. Diverse vouwen maar geen scheurtjes/randgebreken overall conditie veel beter dan gemiddeld aangetroffen voor dit type. Zeer Zeldzaam! FR/ZFR. Foto

2200

656 Nederland papiergeld [1929]. 100 Gulden AV.: 80.1b.5 (6 september 1929). FR+. Foto 50

657 Nederland Noodgeld [W.O.II]. Provincie Friesland: "Goed voor een Gulden" serie No. 962 372. Volstrekt gewaarborgd door de provincie Friesland. Leeuwaarden, 12 mei 1940. Gedrukt in blauw/donkerblauw. FR.

658 Australië papiergeld. 5 Pound 1960-1965. Pick 35. PR-. 120

Verzamelingen papiergeld 659 Nederland papiergeld [1939]. 20 Gulden A.V.: 41.1b.3 met buiten omloopstempel BO4c diagonaal

2x op voorzijde en 2x op achterzijde, tevens twee ruitvormige ponsgaten. Toegevoegd 5 Gulden Vondel.

660 Nederland papiergeld. Klein lotje papiergeld waarbij AV.: 31 ZFR-, AV.: 35 FR, AV.: 36 ZFR-/PR- (2), AV.: 37 AU en 100 Gulden de Ruiter AV.: 86 AU. (10)

90

661 Nederland papiergeld. 5, 10, 25, 100, 1000 Gulden "Schoolgeld" door de Noord Nederlandse Stempel & Leermiddelen fabriek. Tevens 25 Gulden (Neerbosch) en wat diverse fantasie biljetten. Gemiddeld ZFR/PR. (11)

662 Nederland papiergeld. Partijtje papiergeld, met o.a. AV.: 4.1, 11.1b, 36.1 en 50.1. (18). 40

663 Nederland en Nederlands-Indië papiergeld. Map met 7 biljetten, waarbij nr. AV.: 2, AV.:3, AV.: 13, AV.: 18. Tevens wat Nederlands-Indië. Kwaliteit van ZFR tot AU. (7). Foto zie internet!

80

664 Frankrijk en (voormalige) gebieden papiergeld. Interessante collectie van 8 bankbiljetten, alle AU met o.a. Nieuw Caledonië, Tahiti, Comoren en Hebriden. (8)

200

665 Zuid-Afrikaanse Republiek papiergeld [1900]. Gouvernements noodset van £ 1,- Pick 54b ZFR, £ 5,- Pick 55b ZFR-, £ 10,- Pick 56a ZFR+,

666 Papua Nieuw Guinea papiergeld. Verzameling van 18 verschillende biljetten waarbij opdrukvarianten. Vnl. UNC/AU. (18)

80

667 Zuid-Afrikaanse Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £ 1,- Pick 54b ZFR, £ 5 Pick 55b ZFR-, £ 10,- Pick 56a ZFR,

80

668 Nederland papiergeld. 10 Gulden AV.: 30.1 (3), 10 Gulden AV.: 31.2 (25), 10 Gulden AV.: 31.1 (8). Tevens wat divers papiergeld.

669 Engeland papiergeld. 10 Pounds 2000 Darwin. Pick 389 AU. (2). Toegevoegd Nepal 10 Mohur/Rupees 1951 Pick nr. 6. AU.

670 Oude aandelen Nederlands-Indië. Partijtje diverse oude aandelen, waarbij met coupons. Meest grote maatschappijen in Bandung / Jakarta. (19)

70

Page 43: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

43

VERZAMELINGEN IN ALBUMS EN RINGBANDEN

Verzamelingen Koninkrijk Nederland 801 Nederland Wilhelmina [1892-1944]. Collectie van ½ Cent t/m 2½ Gulden in twee Hartberger

muntalbums, kwaliteit gemiddeld FR+/ZFR-, waarbij o.a. ½ Gulden 1906, 1 Gulden 1906, Rijksdaalder 1898, grof haar variant 1938, her en der ook ZFR+ o.a. 25 Cent 1904 en 1906. Zeer aardige startcollectie en prima gevuld met ook de betere jaren. (249).

750

802 Nederland [1850-1980]. Verzameling tussen ½ Cent 1900 en 2½ Gulden 1980 in ringband waarbij beter materiaal. Diverse kwaliteit waarbij ook mooi! Gemiddeld ZFR. Tevens wat zilvergeld Juliana in aantallen en iets O.R.

450

803 Nederland [1832-1982]. Type verzameling in Hartberger ringband met ruim 90 verschillende voor-oorlogse type munten vanaf ½ Cent t/m ƒ 50,- 1982. Tevens Juliana op jaartal compleet met in totaal circa 270 gram netto zilver. Mooi koop!

500

804 Nederland Koninkrijk [1845-1943]. Prachtpartij tussen 5 Cent en 2½ Gulden in ringband. Bevat o.a. mooie 1 Gulden 1892.

300

805 Nederland Wilhelmina [1892-1948]. Verzameling van bijna 200 munten in ringband, waarbij ½ Cent (30), 1 Cent (40), 2½ Cent (12), 5 Cent (14), 10 Cent (37), 25 Cent (22), ½ Gulden (13), 1 Gulden (15) en 2

300

806 Nederland [1912-1991]. Verzameling tussen ½ Cent en ƒ 50,- incl. zilver, waarbij wat Wilhelmina, vnl. Juliana en iets materiaal van Beatrix. (299)

190

807 Canon van Nederland. Combinatieverzameling van postzegels en zilveren penningen in luxe ringband, waarbij € 177,- frankeergeldige postzegels (alle € 0,44) en 42 zilveren penningen elk 9,20 gr. bruto 925/1000 8,51 gr. netto. Totaalgewicht zilver ca. 357 gr.

190

808 Provinciaal. Lotje met 8 Duiten, 2 Stuivers, 8 Dubbele Stuivers, 1 Kwart Gulden, vier 6 Stuivers, een 10 Stuiver, een 1 Gulden, een 30 Stuiver een zilveren Dukaat Utrecht 1680, 1 Roosschelling van 6 Stuivers Holland. Totaal 27 munten van de diverse gebieden. Gemiddeld ZFR. (27)

190

809 Nederland zilvergeld. Collectie in album, waarbij 2½ Gulden (35) en 1 Gulden (48) vnl. Juliana. Toegevoegd album buitenland. Bruto ca. 983 gr., netto ca. 704 gr.

160

810 Nederland Willem I, II en III [1821-1890]. Verzameling op type en jaartal in ringband tussen ½ Cent 1823 en 2½ Gulden 1874. Kwaliteit divers, doch her en der hoog genoteerd o.a. 5 Cent 1853. Avontuurlijke koop! (89)

150

811 Nederland [1846-2001]. Verzameling 1 Gulden, waarbij mooie 1846, 1863, 1913. Gemiddeld ZFR. (60).

150

812 Nederland Juliana & Beatrix [1948-2001]. Verzameling op 20-vaks muntbladen in ordner waarbij wat zilvergeld.

150

813 Nederland Beatrix [1980-2000]. Verzameling in ringband op jaartal tussen 1 Gulden dubbelportret en 5 Gulden 2000 met ƒ 10,- 1994 (1), en ƒ 10,- (4), en ƒ 50,- (13) en zilveren Dukaat (2). Netto gewicht zilver 413 gr.

120

814 Nederland Zilver. Zilveren munten van 1954 t/m 2007 met o.a. 1 Gulden (10), Dukaat (1), 10 Gulden (6) en 2½ Gulden (7). Waarbij wat diverse. (73)

110

815 Nederland. Verzameling in album waaronder nominaal en zilver. (69) 110

816 Nederland Wilhelmina [1891-1948]. Verzameling tussen ½ Cent 1891 en 2½ Gulden 1933 in album, waarbij wat zilver.

817 Nederland [1822-1980]. Verzameling 1 Cent, waarbij mooie 1876, 1915, 1942. Gemiddeld ZFR. (94).

70

818 Nederland Juliana [1950-1980]. Verzameling in ringband op jaartal tussen 1 Cent 1950 en 10 Gulden 1973, waarbij zilvergeld ƒ 1,- (9), ƒ 2,50 (4), ƒ 10,- (7). Netto gewicht zilver 206 gr.

819 Nederland Juliana [1950-1980]. Verzameling in ringband compleet op jaartal tussen 1 Cent 1950 en 10 Gulden 1973, waarbij zilvergeld ƒ 1,- (10), ƒ 2,50 (7), ƒ 10,- (2). Netto gewicht zilver 152 gr.

820 Nederland Juliana [1950-1980]. Complete verzameling tussen 1 Cent en 10 Gulden in album. Bruto 220 gr., netto 158 gr., zilver. ZFR.

821 Nederland Juliana [1950-1980]. Complete verzameling tussen 1 Cent en 10 Gulden in album. Bruto 220 gr., netto 158 gr. zilver. ZFR.

Page 44: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

822 Nederland Beatrix [1980-1990]. Collectie in Hartberger album waarbij 4 Vijftig Guldenstukken. 40

823 Overzeese Rijksdelen [1897-1980]. Verzameling tussen 1 Cent en 50 Gulden in 2 albums. 60

Verzamelingen Euros 824 Euro's [2001-2011]. Collectie op type en jaartal in 2 ringbanden, waarbij ook wat sets. Hoge

nominale waarde! 160

825 Nederland Euro's. Album met 2 Euro (97). Nominaal € 194,-. 150

826 Euro collectie. Map met Euro's nominaal €65,- 55

827 Europa. Collectie in 2 ringbanden met vnl. Duitsland, België en Frankrijk alsmede iets diverse. Bevat wat zilver.

Verzamelingen buitenland 828 Motief Diana. Collectie van circa 50 crown size munten waarbij wat zilver met vnl. (voormalige)

Engelse koloniën op 3 muntbladen en wat los materiaal in ringband. 120

829 Canada. Verzameling van 66 munten en penningen in ringband, waarbij wat zilver en speciale series quarters. (66)

830 Duitsland. 5 Mark (35) en 10 Mark (10), waarbij zilver in ringband. Bruto 378 gr., netto 236 gr. (46)

55

831 Finland [1865-2000]. Uitgebreide gespecialiseerde collectie op jaartal en type met vele varianten opgezet in 3 albums tussen 1 Pennia 1865 en 1000 Marka incl. beter materiaal uit de beginperiode en aardige afdeling zilver. Prachtkoop!

600

832 Rusland/Sovjet-Unie. Moderne verzameling herdenkingsroebels met 1 Roebel (49) 2 Roebel (29) 3 Roebel (51) en 5 Roebel (15) in ringband, waarbij veel zilver. Tevens wat diverse. Bruto 1574 gr., netto 1232 gr. (151).

300

833 Rusland/Sovjet-Unie. Ringband met zowel oud als nieuw materiaal en ook wat papiergeld (26). Tevens iets buitenland en Nederland, waarbij 9 zilveren Guldens. (170)

834 Nederland papiergeld [1938-1992]. Verzameling tussen 1 Gulden zilverbon AV.: 4 en 1000 Gulden AV.: 106A in ringband, waarbij AV.:18, 31, 32, 36, 37, 38, 48, 50, 55, 85 en 86 (26). Toegevoegd wat moderne vergulde maaksels van het Muntenhuis (11). Leuke koop! Totaal (38)

250

835 Amerika (V.S.) papiergeld. 1 Dollar (115), 2 Dollar (17), 5 Dollar (2), 10 Dollar (3) en wat hoge waarden fantasiegeld (30). Totaal (167)

836 China papiergeld. Collectie van z.g.n. "Hell-money" papiergeld bestemd om mee te geven aan overledenen door middel van verbranding. In album waarbij documentatie en bundels. Aardige verscheidenheid

837 Frankrijk papiergeld assignaten. Insteekboek met ruim 280 assingnaten (alle los, geen veldelen) waarbij een grote variatie aan serienummers, typen en handtekeningvarianten. Tevens enige (overstempelde) vervalsingen. Leuke koop en weinig in deze hoeveelheid aangeboden. (283).

838 Japan papiergeld. Album met 47 oude Japanse biljetten met o.a. 3 Bu, 5 Bu, 50 Wen, 100 Wen, 500 Wen, 1 zilver Shun en diverse zilverbonnen, opgezet op insteekkaarten, jaartal vertaling bijgevoegd. Prachtige verzameling, zelden in deze hoeveelheid aangeboden. (47).

350

Page 45: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

VERZAMELINGEN EN PARTIJEN IN DOZEN

Gouden munten en muntsets 901 Nederland 10 Gulden goud [1932]. Wilhelmina. ZFR. Toegevoegd zilveren penning 25 gr.,

925/1000. In presentatieset. (2) 150

902 Nederland 10 Gulden goud [1925]. Wilhelmina. ZFR. Toegevoegd zilveren penning 25 gr., 925/1000. In presentatieset. (2)

150

903 Nederland [2002]. Huwelijksmunt. 10 Euro goud en 10 Euro zilver Beatrix. In originele verpakking. (2).

150

904 Engeland. Doosje met 2 Pond goud 2009. K.M.: 1115b Elizabeth II. Bruto 15,98 gr. 916/1000 netto 14,63 gr. Proof.

335

905 Nederland Euro's [2002]. 10 Euro goud en 10 Euro zilver in originele houten verpakking (Huwelijksmunt). Brutogewicht goud 6,72 gr., netto gewicht 6,04 gr. (2).

145

906 Canada. 200 Dollar goud 1990. K.M.: 178 Elizabeth II. Proof. 360

907 Nederland Dukatenset [1996]. Beatrix. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1). In orginele verpakking. Proof.

225

908 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1992]. Beatrix. Incl. zilveren Dukaat. In originele verpakking. Proof. (3)

225

909 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1) en zilveren Dukaat (1). In orginele verpakking. Proof. (3)

240

910 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1996]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 225

911 Nederland penningen [1990]. AU. 300 Daalder. Stichting Amsterdam bouwt Oostindië-Vaarder. Bruto 9,8 gr., 585/1000, netto 5,7 gr., ø 26 mm. Speciale set incl. bronzen en zilveren penning alsmede oude V.O.C. Duit. In speciaal mapje. PR. (4).

130

912 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1) en zilveren Dukaat (1). In originele verpakking. Proof. (3)

230

913 Engeland luxeset 1990. Halve, Hele en Dubbele Sovereign en 5 Pond goud 1990. PS.68 (K.M.: 942-945). Elizabeth II. In originele presentatiecassette. Proof. (4).

1450

914 Nederland Dukatenset [1996]. Beatrix. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1). In orginele verpakking. Proof.

190

915 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1) en zilveren Dukaat (1). In orginele verpakking. Proof. (3)

240

916 China Olympiade 2008. Olympiade munten in bijpassend luxe kistje 150 Yuan goud. Bruto 10,38 gr. 999/1000 netto 10.37 gr. KM.: 1700-1701. Proof. (2) 10 Yuan zilver. Bruto 31,1 gr. 999/1000, netto 31,07 gr. K.M.: 1843-1846. ø 40 mm. (4).

500

917 Nederland. 10 Gulden goud 1933 Wilhelmina. Toegevoegd zilveren penning. Vz.: borstbeeld oudere Wilhelmina. Kz.: Bijbel. Uitgegeven door de ING bank 925/1000, 25 gram. "Het laatste goud van Wilhelmina". In origineel doosje. (2).

150

918 China [2013]. 10 Yuan zilver en 20 Yuan goud. Setje 3 drinkende Panda's. In presentatiedoosjes. (2)

80

919 China [2013]. 10 Yuan zilver en 20 Yuan goud. Setje 3 drinkende Panda's. In presentatiedoosjes. (2).

80

920 Nederland Dubbele Dukaat goud [2000]. Beatrix. In orginele verpakking. Proof. 150

921 Finland. 50 Euro 2003 goud Bi-metaal K.M.: 113. Goud 6,9 gr., 750/1000, netto 5,18 gr. Zilver 5,9 gr., 925/1000, netto 4,63 gr. In originele verpakking. Proof.

120

922 Nederland Enkele Dukaat goud [1995 en 1996]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

923 Nederland Enkele Dukaat goud [1997 en 1998]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

924 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In orginele verpakking. Proof. 330

925 Nederland Dubbele Dukaat goud [2000]. Beatrix. In orginele verpakking. Proof. 150

926 Nederland Enkele Dukaat goud [1995 en 1996]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

927 Nederland Enkele Dukaat goud [1997 en 1998]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

928 Nederland Enkele Dukaat goud [2000 en 2001]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 130

Page 46: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

929 Nederland Enkele Dukaat goud [1999 en 2000]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

930 Nederland Enkele Dukaat goud [1999 en 2001]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 150

931 Nederland [1875 en 1917]. 10 Gulden goud 1875 Willem III. Toegevoegd zilveren penning 25 gr., 925/1000. 10 Gulden goud Wilhelmina 1917. Toegevoegd zilveren penning 25 gr., 925/1000. Beide in presentatieset. ZFR+ (4)

300

932 Nederland Enkele Dukaat goud [2008]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. 75

933 Nederland Enkele Dukaat goud [2009]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. 75

934 Nederland 10 Euro goud [2009]. Beatrix. Manhattantientje. In originele verpakking. Proof. 140

935 Nederland 10 Euro goud [2008]. Beatrix. Architectuurtientje. In originele verpakking. Proof. 140

936 Nederland Euro's [2006]. 10 Euro goud Beatrix. Australiëtientje. In originele verpakking. Proof. 140

937 Nederland Dukatenset [1989]. Enkele Dukaat goud (1), Dubbele Dukaat goud (1), zilveren Dukaat (1). Beatrix. In originele verpakking. Proof. (3)

225

938 Frankrijk [1996]. 100 Francs / 15 Euro goud. Vincent van Gogh. Vz.: Vincent van Gogh met hoed naar zelfportret. Kz.: 100 Francs /15 Euro "Trésors de Musées d'Europe, over Europese vlag. ø 31 mm. Bruto gewicht 17 gr., 920/1000 netto gewicht ca. 15,65 gram. Oplage slechts 5000 exemplaren in origineel doosje van Monnaie de Paris. Proof.

390

939 Nederland. 10 Gulden goud 1876 Willem III. Toegevoegd zilveren penning. Vz.: borstbeeld Koning Willem III. Kz.: Nederlands wapen. Uitgegeven door de ING bank 925/1000, 25 gram. In origineel doosje. (2)

150

940 Nederland. 5 Gulden goud 1912 Wilhemina. Toegevoegd zilveren penning. Vz.: borstbeeld jongere Wilhelmina. Kz.: Paleis het Loo. Uitgegeven door de ING bank 925/1000, 25 gram. In origineel doosje. (2)

75

941 Nederland penningen [z.j]. Porter set t.g.v. 650 jaar Rotterdam 1340/1990, waarbij gouden penning 15,5 gr., 750/1000, netto 11,63 gr. Tevens bronzen en zilveren penning in originele verpakking.

270

942 Zuid-Korea Olympiade. 25000 Won goud. K.M.: 72. 50000 Won goud. K.M.: 73. 5000 Won zilver. K.M.: 70. 5000 Won zilver. K.M.: 71. 10000 Won zilver. K.M.: 76. 10000 Won zilver. K.M.: 77. Bruto goud 50,43 gr., 925/1000, netto 46,65 gr. Bruto zilver 100,86, 925/1000, netto 93,31 gr. In originele verpakking. Proof.

1100

943 Nederland Euro's. 10 Euro goud en 5 Euro zilver in luxe presentatieset samen met een Delftsblauwe tegel van Rembrandt van Rijn.

140

944 Cook Islands. Collectie munten van bedreigde diersoorten o.a. przewalskipaard, reuzenpanda, kolibri en Indische olifant. Alle in originele verpakking. Bruto 14,52 gr., 999/1000, netto 14,5 gr. (12).

340

945 Diverse landen. Leuke collectie in luxe doos met 21 gouden muntjes, o.a James Cook, gehaaide legende van de Cook eilanden, marine life, protection pacific wild life en president Obama. Toegevoegd 2 gouden munten Europa en 50 Euro. bruto 21,93 gr., netto 21,01 gr. (21).

480

946 Wereld 'Kleinste gouden muntencollectie'. 44 Munten in originele doos met o.a., 20 Yuan China (3) K.M.: 1586, 1661, 1707 Taj Mahal, Martin Luther, Samoa Sisifo en Dr. David Livingstone. Bruto 52,54 gr., netto 52,48 gr.

1200

947 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Willem Alexander en Maxima. Verzameling van 14 gouden penningen. Bruto 66,5 gr. 585/1000, netto 38,9 gr., ø 22,5 mm. (14)

900

948 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. "Oranje-Boven-Goud-Collectie". Verzameling van 15 gouden penningen met diverse leden van het Koningklijk Huis door de eeuwen heen. Bruto 52,41 gr. 916/1000, netto 48 gr., ø 21 mm. (15)

1100

949 Nederland penningen [z.j.]. AU. Vnl. Koninklijk Huis. Verzameling van 10 penningen (het waardevolste goud van Nederland). Bruto 35 gr., 585/1000, netto 20,47 gr., ø 21 mm. (10)

510

950 Nederland penningen [z.j]. AU. Vnl. Koninklijk Huis. Verzameling van 19 gouden penningen (Het waardevolste goud van Nederland). Bruto 66,5 gr., 585/1000 netto 38,9 gr., (19).

900

951 Nederland penningen [z.j]. AU. 'Het verdwenen goud van Nederland'. Verzameling van 19 gouden penningen met diverse leden van het Koninklijk Huis door de eeuwen heen. (19).

900

952 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Het verdwenen goud van Nederland. Verzameling van 9 gouden penningen met diverse leden van het Koninklijk Huis door de eeuwen heen. Bruto 31,5 gr. 585/1000 netto 18,42 gr., ø 21 mm. (14)

420

Page 47: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

47

953 Nederland penningen [z.j.]. Koninklijk Huis. AU. Verzameling van 14 gouden penningen Willem Alexander als koning geportretteerd in goud door beroemde medailleurs. Bruto 41,88 gr. 585/1000, netto 24,49 gr., ø 21 mm. (12)

560

Verzamelingen papiergeld 954 Duitsland papiergeld Noodgeld. Partij van vele honderden biljetten deels in bundels nog met

wikkels in doosje. Grote variëteit aan materiaal! 200

955 Duitsland en Oostenrijk papiergeld. Verzameling/partij van ruim 300 biljetten vnl. Stedengeld, waarbij vele kleurrijke motieven en een grote verscheidenheid aan steden, dorpen en materiaal. Enkele boekjes toegevoegd.

160

956 België en Frankrijk papiergeld. Verzameling/partij van ruim 100 biljetten Nood- en Stedengeld in doosje, waarbij ook wat diverse papiergeld wereld en iets muntenmateriaal op bladen.

70

957 Duitsland en Oostenrijk papiergeld. Doosje met circa 250 biljetten Nood- en Stedengeld. Aardige mix doch diverse kwaliteit.

958 Diverse landen papiergeld. Doosje met circa 1000 biljetten, deels bundels van vele diverse landen o.a. veel Azië. Tevens iets Europa en Zuid-Amerika. Leuk gevarieerd geheel.

150

959 Nederland papiergeld [2001]. In acrylhars gegoten serie papiergeld van ƒ 10,- t/m ƒ 1000,- met toelichting van DNB.

960 Thailand papiergeld. Doosje met circa 220 biljetten, waarbij in aantallen meest 10/20/60 en 100 Bath in diverse kwaliteit. Modern materiaal meest AU, ouder (gelopen) materiaal meest FR.

961 Nederland papiergeld. Verzameling biljetten met o.a. 1000 Gulden nr.152-1. Tevens wat diverse. FR.

80

Platina munten en muntsets 962 Canada. Proofset 30, 75, 150 en 300 Dollar platina 1990. PS 15 (K.M.: 174-177). Poolberen. In

luxe originele verpakking. Proof. (4). Foto 1500

963 Amerika (V.S.). 100 Dollar platina 2011. Liberty. Bruto 31.12 gr., 999/1000, netto 31,1 gr. Proof. Foto

745

Horloges 964 Sieraden horloge. Witgouden herenhorloge Omega Constellation met 24 steen automatisch Omega

uurwerk kal. 711 nr. 26067833 (kastnummer 151 7252 153.7255 en C31304). Rond model met zilverkleurige wijzerplaat met streepjes aanduiding. Vast Milanaise band met klapslot nr. 351.002. Ingestempeld op de sluiting, import gehaltekleur, gewichtskleuren Omega merk 750/1000, 18 krt. (Importeur A.Kinsbergen te Amsterdam (1975-1986). Gewicht inclusief uurwerk 78.5 gram, in originele doos. Bijgevoegd taxatierapport € 4.500,- (2005). Foto

2000

965 Sieraden. Horloge Patek Philippe. 18 karaat gouden zakhorloge met ringen met witte wijzerplaat met een Romeins cijferindex, groot en een Arabische cijferindex kleiner in de rand. Aparte secondenwijzer boven de 6 in de wijzerplaat met Arabische cijferindex. Serie nr.: 102 108 (uurwerknummer), Kast nr .: 214 286 achterwijze gravure AW in sierletters. Gravure aan de binnenkant van het dekseltje "19 novembre 1895". Wijzerplaat: ø 42 mm. Totale gewicht 92,20 gram. In origineel met velours ingelegd doosje. "Patek Philippe 1889". Foto

1500

Sieraden 966 Diverse. Kistje met gouden damesring met donkerrode steen. Bruto 4,46 gr., inclusief steen

585/1000. Tevens draagoog en armband met dezelfde steen maakt de set compleet en ook diverse. 100

967 Doosje diverse met zilveren 1e en 2e gehalte en verzilverde sieraden waarbij slavenarmbanden, kettingen, hangers met diverse voorstellingen o.a. vis, religie, Koningshuis, tevens wat ringen oorbellen en plaatjes, leuke gevarieerde koop! (ca. 40).

80

Zilvergeld, zilveren penningen en zilver 968 Nederlandse Antillen/Aruba [1990-2000] zilvergeld. Doosje met 25 Florin (17), 25 Gulden (1) en

25 Gulden (11). Bruto 757 gr., netto 709 gr. 140

Page 48: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

48

969 Nederland zilvergeld. Kistje 1 Gulden Juliana (369). Bruto 2398 gr., netto 1726 gr. 390

970 Duitse Rijk zilver. Kistje met o.a. 2 Reichsmark 1937 (5), 1938 (7) K.M.: 93 Hindenburg. 5 Reichsmark K.M.: 83 kerk Potsdam 1934 (4), 1935 (5). Bruto 457 gr., netto 364 gr. (41).

971 Nederland zilvergeld. Partij in kistje met o.a. 50 Gulden (50), 10 Gulden 1970/1973 (6), 10 Gulden Beatrix (19). Netto 1600 gr.

400

972 Nederland zilvergeld. Doosje met Beatrix met o.a 10 Gulden (18) en 10 Gulden (15) Benelux. Toegevoegd 8x 10 Euro. Bruto 615 gr., netto 470 gr. (41)

90

973 Nederland zilvergeld. Doosje munten met o.a. 2½ Gulden Juliana, 10 Gulden Juliana, 10 Gulden Beatrix en 50 Gulden Beatrix. Toegevoegd 5 penningen Nederland. Bruto 760 gr., netto 620 gr. (38).

974 Nederland zilvergeld. Kist met 2½ Gulden Juliana (192). Bruto 2880 gr., netto 2073 gr. 520

975 Nederland zilver. Kistje waarbij wat zilver 25 Cent t/m 50 Gulden Beatrix en Juliana, plus wat diverse. Bruto gewicht 273 gram, netto gewicht 196 gram.

976 Nederland zilvergeld. Partijtje met 1, 2½, 10 en 50 Gulden Juliana en Beatrix. Bruto 979 gr., netto 786 gr. (65)

180

977 Nederland zilvergeld. Kistje met o.a. 1 Gulden (66), 2½ Gulden (33) Juliana en 5 Euro Beatrix (11). Bruto 1379 gr., netto 1034 gr.

200

978 Nederland zilvergeld. Doosje met 50 Gulden Beatrix. Bruto 700 gr., netto 647 gr. (28). 130

979 Australië. 30 Dollar zilver 1992. K.M.: 181 kookaburra op stronk kijkend naar rechts. Proof. 330

980 Nederland zilvergeld. Kistje met voornamelijk Beatrix, waarbij 10 en 50 Gulden. Bruto 473 gr., netto 392 gr. (23)

90

981 Penningen zilver. Kistje met 22 penningen voornamelijk thema Euro. Bruto 560 gr. 925/1000 netto 518 gr. (22).

125

982 Nederland zilvergeld. Kistje met o.a. 10 Gulden Juliana (12) en 50 Gulden Beatrix (41). Bruto 1583 gr., netto 1407 gr. (72)

360

983 Nederland zilvergeld. Partijtje Juliana en Beatrix met o.a. 50 Gulden (9) en zilveren Dukaten. Bruto 863 gr., netto 697 gr. (59)

200

984 Europa penningen zilver. Kistje met 36 penningen thema Europa. Bruto 690 gr. 999/1000 netto 689 gr. (36).

170

985 Nederland zilvergeld. Doosje met Juliana en Beatrix met o.a 1 Gulden (57), 2½ Gulden (48), 10 Gulden (4) en 1 Gulden 2001 (11). Bruto 1268 gr., netto 929 gr. (120)

180

986 Diverse. Kistje met o.a. zilvergeld tussen 1 Gulden en 50 Gulden, 2 zilveren penningen 999/1000, 400 jaar handel Nederland-Japan, Beatrix 10 Euro, Canada 25 Olympiade Dollar, diverse mini zilverbaartjes thema scheepvaart en goudbaar 1 gram (1). Bruto zilver 704 gr., netto 617 gr. (75).

140

987 Penningen diverse. Kistje met 12 penningen vanaf 1714 met o.a. Engeland, Duitsland en Nederland. Interessant!.

150

988 Nederland zilvergeld. Kistje Juliana en Beatrix met 1 t/m 50 Gulden en 5 Euro en 10 Euro. Bruto 780 gr., netto 652 gr. (53)

150

989 Nederland zilvergeld. Kistje met ƒ 2,50 Wilhelmina (2), ƒ 1,- Juliana (20), ƒ 2,50 Juliana (7), 275

990 Nederland zilvergeld. Wilhelmina 10 Cent (5), 25 Cent (4), ½ Gulden (2), 1 Gulden (3), 2½ Gulden (2), Juliana 1 Gulden (27), 2½ Gulden (32), 10 Gulden (12), Beatrix 10 Gulden 1994 (1), 10 Gulden (7), 50 Gulden (3), zilveren Dukaat (1), 25 Gulden Aruba (1). Bruto gewicht zilver ca. 1295 gr., diverse gehalten, netto gewicht ca. 970 gr. (100)

240

991 Rusland [1987-1991]. Verzameling met moderne 1, 3 en 5 Roebel in sealing. 30

992 Panama. 20 Balboas zilver 1979b. K.M.: 44. Proof. 50

993 Nederland zilveren Dukaten [1994-2007]. 14 zilveren Dukaten in 2 originele cassettes. Bruto 395 gr., netto 345 gr. (14).

70

994 Nederland Koninklijk Huis. 'Oranje boven' collectie met 28 penningen. Bruto 675 gr., netto 624 gr. (28).

125

995 Canada Olympiade Montreal [1976]. Verzameling van 56 zilveren munten in 3 Lindner cassettes. 5 Dollar, 10 Dollar K.M.: 84-114, 2x complete serie aanwezig. Bruto gewicht 2041 gram, 925/1000, netto 1888 gram. Mooie koop (56).

500

996 Motief WWF. Collectie van 25 munten in originele verpakking, o.a. Snowleopard, Temminck's Colobus, Babirusa, Montagu's Harrier en Pygmy Hippopotamus. Bruto 486 gr., netto 449 gr. (25)

Page 49: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

49

997 Nederland penningen. Verzameling van 2x 36 penningen thema Koningshuis in 2 speciale Munthuis-cassettes. Elke penning 24,9 gram zilver gehalte 925/100. Totaal bruto gewicht 1792 gram, netto gewicht ca. 1658 gram. Het geheel heeft betrekking op de plaats van Willem-Alexander in het Koningshuis, de troonswisseling en de hele geschiedenis eromheen. (72)

500

998 Nederland penningen zilver. Collectie van 14 penningen "De geschiedenis van de Nederlandse munt". Tevens 6 andere munten. Bruto 500 gr., netto 460 gr. (23).

999 Diverse landen zilver. Doos met 60 zilveren munten/penningen. Bruto circa 1118 gr., diverse gehalten, netto circa 974 gr. (60)

190

1000 Motief WNF Wildlife. Collectie van 42 zilveren munten in 2 originele dozen met bedreigde diersoorten o.a. Axishert, Kalijfazant en Cubaanse fluitgans. Bruto 1353 gr., netto 1251 gr. (43)

280

1001 Europa penningen. AR. Europese zeehelden. Bruto 614 gr., netto 567. (25). 110

1002 Speciale set WNF munten [1986-1988]. Complete set van 25 zilveren munten van bedreigde diersoorten in originele doos. Bruto 707 gr., netto 654 gr. (25)

150

1003 Canada zilver Aviaton. Complete set van 10 Aviaton-munten in bijpassende propellor-vormige cassette. Bruto 311 gr., netto 287 gr. (10)

65

1004 Nederland zilver. Doos met Piekenset (2), zilveren Dukatenset en zilveren Dukaten (4). Bruto 368 gr., netto 318 gr.

1005 China [2011-2014]. 10 Yuan zilver 2011, 2012, 2013 (2) Panda's, 2014 en "draken" medaille (zonder jaar). In originele groene doosjes. (6)

90

1006 Nederland zilveren Dukaat [1989, 1992 t/m 2000]. Beatrix. Proof. (11) 60

1007 Finland. Doos met proofmunten en proofsets van 1996, 2010, waarbij 10 Euro (10), Marka (23), 5 Euro (11) en proofsets (2).

250

1008 Speciale set vergulde zilveren postzegels. Luxe map met 73 vergulde zilveren replica's van de 1e postzegels, uitgegeven door Franklin Mint. Netto gewicht zilver ca. 700 gr.

170

1009 Nederland zilver. 'Oranje boven' verzameling van 29 penningen. In originele verpakking. Bruto 725 gr., netto 665 gr. (29).

130

1010 Diverse landen. Collectie zilveren penningen in originele verpakking. Bruto circa 1562 gr., netto circa 1350 gr. (71).

270

1011 Nederland zilvergeld. Doos met zilveren munten: o.a. 5 Euro (4) en 5 Euro in originele verpakking (5) Totaal (9), 1 Gulden 1864 Willem III FR en 10 Gulden Beatrix (7). Bruto 1020 gr., netto 856 gr. (65).

190

1012 Nederland zilvergeld. Kistje met 10 Cent t/m 50 Gulden. Voornamelijk Wilhelmina en Juliana met diverse gehalten. Ook wat diverse. Bruto 1098 gr., netto 828 gr.

210

1013 Nederland zilvergeld. 1 Gulden Juliana (5), 2½ Gulden Juliana (23), 50 Gulden Beatrix (10), plus wat diverse muntsets. Bruto 1097 gr., netto 840 gr.

200

1014 Nederland penningen zilver. Diverse zilveren penningen (35) vnl. ECU's in diverse gehalten vnl. 925/1000. Ook wat diverse. Bruto 834 gr., netto 773 gr.

175

1015 Nederland penningen Koninklijk Huis. AR. Diverse penningen met als onderwerp Koninklijk Huis met o.a. het bezoek aan Oman, wintersportvakantie in Lech, bezoek aan Antarctica en Prinsjesdag. Bruto 325 gram, netto 300 gram. (13).

1016 Europa penningen. AR. Penningen van Euro landen. Bruto ca. 480 gram, netto ca. 479 gram. (26). 90

1017 Diverse landen Euro zilver. Collectie van 40 exemplaren in 2 dozen. Diverse gehalten. Bruto ca. 853 gr., netto ca. 780 gr.

150

1018 Europa penningen zilver. 24 penningen van belangrijke personen binnen Europa, o.a. Anders Zorn, Konrad Adenauer en Johan van Oldebarneveldt. Bruto 579 gr., netto 534 gr. (24).

110

1019 Nederland penningen. Koninklijk Huis. Verzameling in luxe muntkoffer op 4 Lindner plateau's met in totaal 48 verschillende penningen, waarbij veel crownsize zilver. Bruto ca. 700 gr. (meest 925/1000) netto ca. 640 gr. (48)

175

1020 Nederland penningen. Verzameling in 4 Lindner laden in speciaal koffertje, waarbij 25 Schilling stukken (12) van Oostenrijk 800/1000 en diverse vnl. Nederlandse penningen 925/1000 (52). Bruto gewicht 1289 gram, netto gewicht ca. 1170 gram. (64)

350

1021 China [1993-2013]. 10 Yuan zilver 1993, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Panda's. In originele rode doosjes. (6)

90

Page 50: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

Antiek-, Primitief en Plaatgeld 1022 Antiek. Verzameling op 3 Lindner plateaus merendeels gedetermineerd vnl. Romeins kopergeld.

Gevarieerde kwaliteit met grote verscheidenheid. (68) 300

1023 Antiek [134 v. Chr.-79 n. Chr.]. Collectie tussen bronzen Prutah van Johannes Hyrcanus t/m zilveren Denarius van Vespasianus in luxe doosje van het HNM. (12)

1024 Primitief geld Azië en Afrika. Houten 'huisvormige' schatkist (zonder sleutel, wel open) met daarin een 5-tal laden met vakjesindeling met daarin een enorme verscheidenheid aan primitieve betaalmiddelen waarbij Chinees porceleingeld (85), Oosters kogelgeld (20), Afrikaanse kraaltjes (85), parelmoer schijfjes (8), klei (4) en enige diverse waarbij gevouwen staafjes (3). Prachtige verzameling in authentieke presentatie ondergebracht. Mooie koop! (222).

250

1025 Primitief geld diverse landen. AE. Verzameling van 20 armbanden in diverse vormen, uitvoeringen en gewichten in 2 grote plastic kratten met een grote verscheidenheid aan modellen en vormen, meest "open" slavenarmbanden een kleiner aantal geheel aangesloten. Leuke koop, weinig in deze hoeveelheid aangeboden. Schriftelijke bieders let op: zeer zwaar kavel!

250

1026 Primitief geld. Ghissi Twists Afrika (Sierra Leone, Liberia, Guinee) [ca. 1890]. FE. Gedraaide ijzerstaafjes met een wigvormig uiteinde aan de ene zijde en een min of meer ovale knop aan de andere zijde. Afrikaans primitief geld, 3 exemplaren verschillend in lengte: 46 cm, 33 cm, 23 cm. Apart. FR/ZFR-. (3).

1027 Primitief geld. Katanga kruis. AE. X-vormig koperen kruis dat wanneer het geen dienst deed als geld, ook als wapen zeer goed van pas kwam. 564 gram, 20,5 x 20,5 cm. ZFR-.

70

1028 Primitief geld diverse landen. Bot/hoorn. Klein partijtje van apart primitief geld in plastic kratje, waarbij potvistand en 3 bot vormen. Zeer ongewoon. (4).

1029 Zweden plaatgeld [1750]. AE. ½ Daler 9,7 x 9 cm, 400 gram. 5 instempelingen, 4x Zweedse kroon / "FRS" / "1750" centrale instempeling "½ Daler" / "SILF:MYNT" KM.: PM65 ZFR.

150

1030 Zweden plaatgeld [1729]. AE. 1 Daler 11,2x13 cm 780 gram. 5 instempelingen 4x Zweedse Kroon / "FRS" / "1729" centrale instempeling "1 Daler" / "SILF MYNT" KM.: PM8 ZFR. Foto

250

1031 Zweden plaatgeld [1743]. AE. ½ Daler 17 x 8,8 cm, 400 gram. 5 instempelingen 4x een Zweedse Kroon / "FRS" / "1743" centrale instempeling "½ Dale SILF:MYNT" KM. PM65 FR. Foto

200

1032 Zweden plaatgeld [1740]. AE. 4 Daler 24x23 cm 3,08 kilo. 5 instempelingen 4 x Zweedse kroon / "FRS" / "1740" centrale instempeling "4 Daler" SILF:MYNT, FR/ZFR. Foto

300

Kunst en huisvlijt 1033 Kunst. Paard. Oud Chinees beeldje gegoten/gebakken aardewerk in de vorm van een paard. Hoogte

85 mm., lengte 100 mm., breedte 34 mm. Gewicht 126 gram en schaafplekje achterzijde. 40

1034 China. Huisvlijt / Kunst van cashmunten. AE. Twee dierfiguren gemaakt van hout, touwtjes en cashmuntjes van China, voorstellende een draak (20x25x5cm) en een varken (16x4x9 cm). Door de ouderdom (versleten touwtjes) wat gebrekkig maar zeer decoratief. (2).

Vele diversen en avontuurlijke partijen en partijtjes 1035 Vaticaan Euro's. Doosje met Vaticaansets 2012, 2013 en 2 Eurosets 2008, 2010, 2011, 2012,

2013. Sede Vacante (1). Tevens wat los materiaal. (18) 200

1036 Nederland Euro's. Doosje met voornamelijk 5 en 10 Euro munten op coincards. Tevens wat diverse Euromunten.

1037 Nederland Euro's. Partij Coincards in doosje met 5 Euro (73) en 10 Euro (7). (80). 400

1038 Nederland Euro's. Doosje met 10 Euro (3), 5 Euro (26), 2 Euro (11) en 10 Cent (3). Nominale waarde € 180,-. (43).

120

1039 Nederland Euro's [2003-2010]. Doosje met 5 Euro (33) en 10 Euro (3), waarbij zilver en deels in coincards. (36)

120

1040 Diverse landen Eurosets. Partijtje Eurosets in blik met o.a. proofset Luxemburg (11) en Malta (2). Toegevoegd Het Japan Vijfje (2).

1041 Nederland zilver Euro's en diverse. Doosje met zilveren munten met o.a 2½ Gulden (11), 5 Euro (4), portretten van prinses Diana en Eurosets (16) van o.a. Malta en Latvija. Bruto 507 gram, netto 421 gram.

150

Page 51: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

51

1042 Nederland Euro's. Doos met 5 Euro (26) en 10 Euro (6), deels in coincards. Tevens wat diverse met ook buitenland, waarbij zilver.

200

1043 Euro sets. Doos met Eurosets van € 0,01 t/m € 2,- van diverse landen, waarbij Nederland met zowel Proof, FDC, UNC en BU uitvoeringen. Tevens andere landen o.a. Ierland, Oostenrijk, België, Slovenië, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Goede doelen sets en wat diverse. Totaal (49)

160

1044 Nederland Euro's. Doos met Euro's met o.a. Eurosets en proofsets. Nominaal € 185,-. 150

1045 Finland 1 en 2 Euro Cent [1999-2000]. 1 Euro Cent 1999 (2000) en 2 Euro Cent (1950) in originele rolletjes van de Finse Munt. Tevens wat diverse rolletjes Nederland 1 en 2 Cent. Totale nominale waarde circa € 65,-.

1046 Doosje diverse. Diverse landen waarbij wat zilver. Bruto 320 gram, netto 266 gram. 70

1047 Overzeese Rijksdelen. Kistje met partij Koninkrijk waarbij vnl. Nederlands-Indië. Ook enkele V.O.C. Duiten.

75

1048 Diverse. Doosje diverse landen vnl. modern. Bevat ook wat penningen, insignes, etc. 40

1049 Nederland Koninkrijk. Kistje met partij brons met ½ Cent t/m 2½ Cent. Tevens wat zink en cupro nikkel.

1050 Finland [1999]. 10 Markkaa Bi-metaal. K.M.: 91a. Fins voorzitterschap van de EU. Goud 8,8 gr., 585/1000, netto 5,15. In originele verpakking. Oplage 3000 exemplaren. Proof.

300

1051 Diverse landen zilver. Partijtje in blik met o.a. Olympiade 1988 in Seoul. In originele verpakking. Diverse gehalten. (20).

1052 Diverse landen. Avontuurlijk blikje diverse, waarbij 2½ Gulden Willem II 1847. 25

1053 Diverse. Doosje waarbij wat Nederland, porselein geld, etc. Bevat o.a. zeedierenmotief. 50

1054 Diverse. Kistje met ouder materiaal meest Europa, waarbij wat vooroorlogs en iets papiergeld. Avontuurlijk!

1055 Diverse penningen Thema Koninklijk Huis. [30-er jaren]. Lotje met diverse penningen o.a. Wilhelmina, geboorte penning Beatrix, Willem van Oranje, 3e eeuwfeest Nederland-Curaçao onder Koningin Wilhelmina, leuk gevarieerd lot (10).

70

1056 Doosje penningen [1789-1995]. Diverse thema's o.a. luchtvaart, vrijheidspenning, Vincent van Gogh, Louis XVI. (25).

70

1057 Nederland muntsets. Muntsets van 1998-2001, 1998 (9), 1999 (9), 2001 (5). (Totaal 23 sets). 70

1058 Diverse landen penningen. Doosje met ruim 3 kilo vnl. moderne penningen. Avontuurlijk! 30

1059 Nederland. Diverse in doos, waarbij o.a. mini coinset 2001 (7), 500 Stuivers 1980 in originele zak, etc. Toegevoegd Russische Olympiade set zilver 1980 (5).

110

1060 Nederland penningen [1972-1993]. Collectie penningen Niel Steenbergen. Kist met P7201, P7302, P7906, P8005, P8905 en P9303, waarbij afwijkend model. Toegevoegd pauselijke penning 1985, bezoek Paus Johannes Paulus II. (8).

350

1061 Amerika (V.S.). Diverse in doos met o.a. proofsets (20), nominaal in insteekmapjes (19) en 2 albums, waarbij ook buitenland.

70

1062 Nederland penningen. AE. "Beatrix"-collectie van 16 moderne penningen naar ontwerp van Wienecke, betreffende de geschiedenis van het Nederlands Koninklijk Huis vanaf Willem van Oranje tot en met Beatrix. 15 penningen elk 58 gr., ø 49 mm. en 1 penning van 142 gr., ø 69 mm. (16)

1063 Nederland en wat diverse. Avontuurlijke vakjesbak met daarin vnl. Nederland van ½ Cent t/m € 10,-, waarbij wat (voor-oorlogs) zilver en diverse moderne Euro's (ruim € 200,-). Tevens wat ingeraamd materiaal vnl. ½ Cent en 1 Cent en iets buitenland.

250

1064 Nederland diverse. Doos waarbij wat jaarsets, kistje zilver bruto 340 gr., etc. 100

1065 Muntsets. Doosje met circa 70 sets, waarbij veel Nederland, iets Amerika (V.S.), Canada en wat diverse landen.

1066 Benodigdheden. Luxe afsluitbare muntkoffer met 7 laden waarin plaats voor 338 munten (indelingen 77/40/24 vaks) met 2 sleutels.

1067 Nederland. Diverse in 2 albums, waarbij wat zilver. 40

1068 Nederland. Verzameling/partij op 16 Lindner muntladen vanaf Willem III, waarbij ook wat zilver. 70

1069 Diverse landen. Doos met album Euro's (11) plus diverse losse muntsets (30). Nominaal € 625,-. 500

1070 Finland muntsets. Partij met 42 muntsets, waarbij enkele doubletten in doos. (42) 140

Page 52: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

1071 Nederland. Doos muntsets 1982 t/m 1995 (14 in blauw) 1996 t/m 2001 (6 in bordeauxrood), sets in "boekvorm" Proof 1987 t/m 2000 (14), in kunststof cassette tussen 1982 en 1986 (12), alsmede enkele andere FDC. (51)

1072 Nederland jaarsets [1965-2001]. 5 Schulman jaarsets 1965, 1966, 1967, 1968, 1969 en FDC Rijksmunt jaarsets tussen 1976-2001 (30). Tevens doosje diverse waarbij iets zilver.

70

1073 Aland en Finland sets. Partijtje muntsets uit de periode 2005-2013, waarbij doubletten. Toegevoegd 5 Euro (2) Aland 150 jaar demilitarisering en 100 MK Aland/Finland. (22).

70

1074 Nederland. Doos met diverse munten los in doosje waarbij wat buitenland, 2 ringbanden met diverse munten. Bruto ca. 410 gr., netto 375 gr.

90

1075 Nederland Euro's. Partijtje muntsets met 5 Euro (26) en 10 Euro (3). Nominale waarde € 160,-. (29)

130

1076 Diverse. Doos met o.a. 18 zilveren munten. Toegevoegd 3 doosjes diverse. Bruto 670 gr., netto 610 gr.

130

1077 Wereld. Doos met verzameling in 2 ringbanden. Tevens wat diverse, waarbij o.a. 4 Bijbelse munten in luxe verpakking.

1078 Nederland diverse. Partijtje in 3 albums en doosje vnl. Juliana en Beatrix. Ook iets vooroorlogs en zivergeld met ƒ 1,- (14), ƒ 2,50 (9), ƒ 10, 1994 (2),

80

1079 Wereld. Collectie van A t/m Z in 5 ringbanden met vele diverse landen inclusief hier en daar wat zilver.

250

1080 Penningen motief Beethoven. Zeer interessante collectie van 41 penningen diverse metalen waarbij zilver. Tevens 10 diverse munten met afbeelding Beethoven, alsmede kistje diverse. Leuke partij! (41)

400

1081 Nederland muntsets [1982-2001]. Partij proofsets in blauwe en bordeauxrode verpakking. Alle dubbel en 1988 3x. (39).

1082 Nederlandse Antillen/Aruba [1983-2008]. Doos muntsets Nederlandse Antillen [1983-2008] (59) en Aruba [1986-2008] (15), waarbij doubletten. (82)

1083 Nederland muntsets [1980-1992]. Partij van ruim 160 FDC-sets, waarbij ruim 100x 1980 in doos. 70

1084 Nederland. Collectie vanaf 1892 in album plus diverse in doosje. Ook wat O.R. in doos. 150

1085 Nederland muntsets. Partij muntsets o.a. Gulden set (30). Nominale waarde € 110,-. 150

1086 Finland. Partij opgezet in 4 ringbanden van rijp tot groen, waarbij wat zilver. 250

1087 Diverse munten. Doos met verschillende munten waarbij V.O.C.-set, meerdere Guldensets, Euro collectie in luxe doos en zilveren euro collectie. Bruto 306 gram, netto 275 gram.

70

1088 Nederland muntsets en wat zilver. Doos met o.a. CoinFairsets (11), Geboortesets (17), de laatste Gulden (10) en Huwelijkssets (2). Bruto 265 gr., netto 223 gr. zilver.

130

1089 Finland muntsets. Collectie muntsets in doos van 1974 t/m 2011. Alle verschillend. (62) 250

1090 Nederland. Krat met albums en los materiaal, waarbij commerciële promotieset Eru 1988 (zonder hoesje), wat zilveren penningen. Bevat ook een album buitenland.

1091 Diverse landen. Avontuurlijke partij waaronder 1 en 2 Cent, verschillende proofsets en Finse 1 en 2 Cent. Leuke uitzoekpartij in zwaar krat.

1092 Nederland muntsets. Grote doos met o.a. Proofsets [1982-2001] (21) en FDC-sets [1979-2001] (35), waarbij iets Overzeese Rijksdelen en enkele doubletten. Tevens speciale set Munthuizen der 7 Verenigde Nederlanden (8). (64)

1093 Diverse. Album met munten in 1e dag-enveloppen van de wereld o.a. Engeland, Spanje, Griekenland, cassette met coinsets of all nations 2 volumes, Washington Quarters verzameling in 2 mapjes (80 munten) plus kistje diverse.

1094 Nederland. Partij met van alles en nog wat: o.a. 3 albums waarbij Juliana compleet, diverse penningen en sets van de (ING) bank van o.a. Wilhelmina. Tevens wat ouder materiaal in wisselende kwaliteit. Avontuurlijk geheel in grote doos.

200

1095 Nederland muntsets [1980-2006]. Doos munsets met zowel FDC- als PROOF-sets, waarbij doubletten. Tevens 4 minimuntsets Madurodam. (77)

1096 Wereld diverse. Avontuurlijke verhuisdoos, waarbij Nederland met muntsets en penningen, 10 ringbanden met diverse, Amerika (V.S.) met speciale sets van Kennedy en Elvis Presley, doosje met los materiaal, etc.

Page 53: Muntenveiling 397...5 Muntenveiling 397 donderdag 11 december 2014 Veilingindeling 397 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ‘s-Gravenhage 11 december 2014 aanvang 13.00 uur

Nr. Taxatie

53

1097 Materiaal. 10 Lembit opbergcassettes, elk van hard plastic met 4 lades met diverse vakinstellingen. Onderlaag van vilt in verschillende kleuren (vnl. groen). Het geheel in verhuisdoos en mooie kwaliteit.

120

1098 Literatuur. Doos met circa 60 banden vnl. Nederland, waarbij "De munten van de Nederlandsche Gebiedsdeelen Overzee 1601-1948" / C. Scholten, 1951 gebonden editie, Schulman 1966, Verkade, etc.

1099 Nederland FDC-sets [1980-2001]. 1980 (8), 1982 (4), 1983 (9), 1984 (9), 1985 (9), 1986 (9), 1987 (8), 1988 (8), 1989 (3), 1990 (3), 1991 (8), 1992 (3), 1993 (2), 1994 (3), 1995 (4), 1996 (4), 1997 (4), 1998 (4), 1999 (4), 2000 (6), 2001 (10). (Totaal 122 sets).

1100 Nederlandse Antillen en Aruba. Partij met muntsets: Nederlandse Antillen 65 muntsets uit de periode 1980-2002, Aruba 66 muntsets uit de periode 1986-2001. Toegevoegd een set met een munt van 25 Florin en een 5 klein biljet.

1101 Diverse landen. Verhuisdoos met 3 albums, wat sets, circa 20 kilo los materiaal met daarin heel veel avontuur, een doosje met vnl. ingeraamd materiaal uit Nederland, etc. Leuke uitzoekpartij!

180

1102 Nederland. Doos diverse met vnl. moderne munten en penningen in albums, cassettes en doosjes met wat zilvergeld, waarbij netto ca. 580 gram met Juliana ƒ 10,- (14), ƒ 2,50 (1), ƒ 1,- (1) Beatrix

200

1103 Nederland. Album met 1 Cent t/m 2½ Gulden, met enig zilver. Minimuntset 1998, 26 munsets van Nederland en Aruba, 6 Eurosets, diverse munten o.a. 1 Gulden t/m 20 Gulden en 10 Eurocent t/m 2 Euro, album telefoonkaarten en Eurocollecties. Tevens Juliana set.

150

1104 Diverse landen. Verzameling in 5 albums en een kistje waarbij ook wat moderne munt- en penningsets Nederland. O.a. inhuldigingsetjes Beatrix (13). Leuk geheel met zowel rijp als groen materiaal.

80

1105 Nederland. Diverse, in grote doos met kistjes, los materiaal, etc., waarbij ook wat buitenland. Avontuurlijk geheel.

70

1106 Literatuur. Muntboek door P. Verkade, herdruk met donkergele kaft en het boek Nederlandse munten 1795-1969 door J. Schulman. Beide netjes.

1107 Nederland en Overzeese Rijksdelen. Krat met circa 20 kilo deels op muntbladen, waarbij iets zilver en wat vooroorlogs.

1108 Diverse landen. Krat met circa 20 kilo avontuurlijk materiaal, waarbij vooroorlogs en iets zilver. 200

1109 Nederland. Partij Centen Juliana in 7 albums en kistje. Totaal ruim 6100 exemplaren (ruim 12 kilo). Tevens wat diverse moderne muntsets en papiergeld buitenland in een grote doos.

EINDE VEILING 397

DANK VOOR UW AANDACHT

GRAAG TOT ONZE VOLGENDE VEILING DIE

IN JUNI 2015 PLAATS ZAL GAAN VINDEN.

INZENDINGEN ZIJN VAN HARTE WELKOM

WIJ WENSEN U PRETTIGE FEESTDAGEN

EN EEN VOORSPOEDIG 2015!