Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

156
Notarishuis Arnhem Veilingen & Taxaties Kunst & Antiek 7 t/m 10 april 2014 Voorjaarsveiling

Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014 Kijkdagen 3 tot en met 6 april Veiling 7 tot en met 10 april Info: www.notarishuis-arnhem.nl

Transcript of Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Page 1: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Notarishuis ArnhemVeilingen & Taxaties

Kunst&Antiek7 t/m 10 april 2014

Voorjaarsveiling

Page 2: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

< Afbeelding voorzijde Mogelijk Michiel Jansz. van Mierevelt monogram (1616) (Delft 1566 - 1641 Delft)Damesportretpaneel - 79 x 58,5 cm

Page 3: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling

Page 4: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Notarishuis ArnhemTaxaties en Veilingen BV

DirectieR.C.J. von Schükkmann, RegisterVeilinghouderen RegisterTaxateur in kunst, antiek en inboedelgoederen

Bakkerstraat 19, 6811 EH ArnhemTelefoon +31 (0)26 4425900Fax +31 (0)26 4433195E-mail [email protected]

BankrelatieABN-AMRO Bank, rekeningnr. 51 24 44 277t.n.v. Stichting Derdengelden Arnhem

IBAN NL22ABNA0512444277BIC ABNANL2A

BTW nr. NL807397283B01Handelsregister Arnhem 09098138

Federatie van Taxateurs Makelaars Veilinghouders in Roerende Zaken

Betaling uitsluitend à contant of dmv pinnenVeilingkosten bedragen 28%

Afhalen van goederen:De gekochte goederen kunnen worden betaald en afgehaald tijdens en na afloop van iedere zitting, met uitzondering van de meubelzitting op woensdagavond 9 april (na deze zitting bestaat er wel de mogelijkheid totafhalen), doch uiterlijk op dinsdag 15 april 2014 tot 16.00(!) uur.

Afhaalmogelijkheden:Dinsdag 8 april van 12.30 tot 17.00 uurWoensdag 9 april van 12.30 tot 17.00 uurDonderdag 10 april van 9.00 tot 17.00 uurVrijdag 11 april van 9.00 tot 16.00 uurZaterdag 12 april van 9.00 tot 12.00 uurMaandag 14 april van 9.00 tot 16.00 uurDinsdag 15 april van 9.00 tot 16.00 uur

Tijdens de kijkdagen is het Notarishuis Arnhem uitsluitend toegankelijk via de voordeur aan deBakkerstraat 19.

Op circa 200 meter afstand van het Notarishuis zijn de parkeergarages Broerenstraat en Langstraat.

Sluitingstijden parkeergarages:Broerenstraat di en wo: 20.00 uurdo: 23.00 uurLangstraatdi, wo en do: 22.30 uur

Voor het afhalen van uw veilingaankopen is ons achter-terrein bereikbaar. Informeer naar de mogelijkheden.

Verzend- en bezorgserviceWe bieden u de mogelijkheid om uw aankopen te latenopsturen of bezorgen. Informeer naar de mogelijkheden.

Page 5: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Kijkdagen

NB! De Algemene Veilingvoorwaarden vindt u achterin deze catalogus

De veiling geschiedt ten overstaan van één der Arnhemse Notarissen: Van der Stap Notarissen BV

Dirkzwager, Advocaten & Notarissen NVDen Hartog Heuff Notarissen

DNA-Notaris

Volgorde van Verkoop

Donderdag 3 april 2014 (van 13.00 tot 21.00 uur)

Vrijdag 4 , zaterdag 5 en zondag 6 april 2014 (van 10.00 uur tot 17.00 uur)

Sluiting online veiling

Maandag 7 april, vanaf 19.00 uur

Maandag 7 april, vanaf 20.00 uur

Aanvang zaalzittingen

Dinsdag 8 april, 19.00 uur

Woensdag 9 april, 13.30 uurvervolgens om 19.00 uur

Donderdag 10 april, 13.30.00 uurvervolgens om 19.00 uur

Schilderijen, aquarellen, pastels, tekeningen en grafiekJuwelen, sieraden en horloges

Schilderijen en aquarellen

AziaticaMeubelen, klokken, spiegels,lampen, tapijten etc.

Kleingoed en variaZilveren voorwerpen en bestekgoed

Nrs. 301 t/m 548

Nrs. 2001 t/m 2262

Nrs. 1 t/m 253

Nrs. 601 t/m 934Nrs. 1001 t/m 1200

Nrs. 1301 t/m 1485Nrs. 2301 t/m 2507

Page 6: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1

9 11

Page 7: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 5

Dinsdag 8 april 2014, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 1 t/m 253Schilderijen, aquarellen en tekeningen

1 J. Voerman Jr. ges. (Hattem 1890 - 1976 Laren) ‘Kerstroos’marouflé - 21,5 x 15 cm€ 800 - € 1.2002 Konrad Nachenius ges. Wintergezichtpaneel - 7,5 x 9 cm€ 50 - € € 1003 G. Stegeman ges. (Aalten 1858 - 1940 Arnhem) Huis aan het water paneel - 23 x 28 cm€ 60 - € 804 Mogelijk C. Vreedenburgh ges. (Woerden 1880 - 1946 Laren) Haventjeboard - 22 x 30 cm€ 1.000 - € 1.2005 G. Stegeman ges. (Aalten 1858 - 1940 Arnhem) Gezicht op Arnhem karton - 19 x 21 cm€ 100 - € 150

6 A. Markus ges. (1930) (Arnhem 1870 - 1950 Oosterbeek) Boerderijtje in landschap marouflé - 16 x 22 cm€ 150 - € 2007 B.C.C. (Cor) Noltée ges. (Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht) Dorpsstraat paneel - 19,5 x 26 cm€ 250 - € 3508 Dirk Smorenberg ges. (Alkmaar 1883 - 1960 Oud-Loosdrecht) Gezicht op de Loosdrechtse Plassen olieverf op doek op board - 22 x 31 cm€ 800 - € 1.0009 J.F.P. Portielje ges. (1869) (Amsterdam 1829 - 1908 Antwerpen)Damesportretpaneel - 11 x 9 cm€ 800 - € 1.00010 W. Verschuur Jr. (Amsterdam 1841 - 1936 Zwitserland) Rustend paard 16 x 15 cm€ 500 - € 700

11 N.J. Roosenboom ges. (op achterzijde)(Ransdorp 1805 - 1880 Assen)Figuren in landschap paneel - 11 x 10 cm€ 300 - € 40012 F. Bobeldijk ges.(Koog a.d. Zaan 1876 - 1964 Amsterdam)Stadsgezicht en Paard met wagenmarouflé - 13 x 21,5 cm (2x)€ 300 - € 50013 Onbekend Korenschovenpaneel - 20 x 30 cm€ 60 - € 8014 W.G.F. Jansen ges. (Harlingen 1871 - 1949 Blaricum)Aangemeerde zeilboot paneel - 25 x 28 cm€ 500 - € 70015 W.G.F. Jansen ges. (Harlingen 1871 - 1949 Blaricum)Molen in rivierlandschapdoek - 33 x 43 cm€ 800 - € 1.000

Page 8: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

16 B.C.C. (Cor) Noltée ges. (Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht) Paard en wagen op de kade doek - 35 x 50,5 cm€ 300 - € 50017 Omgeving P.G. van OsRustend jongetje bij vee in boomrijk landschapkarton - 30 x 24 cm€ 200 - € 30018 E. Woutersen van Doesburgh ges.(Amsterdam 1875 - 1957 Bloemendaal)Interieur paneel - 32,5 x 26,5 cm€ 500 - € 70019 H. van Leeuwen (Van Oudewater) ges.(Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Stalinterieur met geitenpaneel - 22,5 x 29,5 cm€ 350 - € 500

20 Mogelijk Chr. Dommershuijzen ges.Stadsgezicht met figuren aquarel - 25 x 18 cm€ 300 - € 50021 B.C.C. (Cor) Noltée ges. (Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht)Boerin bij boerderij marouflé - 23 x 18,5 cm€ 300 - € 50022 Cornelis Kuijpers ges. (Gorinchem 1864 - 1932 Soest) Koeien in landschapdoek - 22 x 43 cm€ 300 - € 50023 P. Franken ges. (Tilburg 1866 - 1911 Den Haag) Grazende schapen doek - 66 x 89 cm€ 200 - € 300

24 OnbekendWinterlandschap naar Apol doek - 80 x 105 cm€ 300 - € 50025 K. Maks initialen (Amsterdam 1876 - 1967 Amsterdam)Circuspaard in piste gouache - 47 x 66 cm€ 2.000 - € 4.00026 B.W. Priestman ges. (1911) (1868 - 1951) Boerin met koeien in zomers landschapdoek (schilfertje) - 71 x 92 cm€ 2.000 - € 2.20027 Fritz Genutat ges. (1922) (1876 - ?) Marktpleindoek - 80 x 106 cm€ 500 - € 700

2519

Page 9: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 7

34 35

28 H.M. Krabbé ges. (Londen 1868 - 1931 Amsterdam) Damesportret aquarel - 30 x 24 cm€ 100 - € 15029 Onbekend Haventjedoek - 21 x 27 cm€ 250 - € 35030 E.A. Jansen ges. (Kralingen 1877 - 1957 Mannheim) ‘Geraniums in gemberpot’marouflé - 29 x 24 cm€ 80 - € 120

31 Joop Kropff ges. (Den Haag 1892 - 1979 Delft) Haventjemarouflé - 19,5 x 24,5 cm€ 300 - € 40032 A.J. Groenewegen ges. (Rotterdam 1874 - 1963 Horn) Landschap met molen marouflé - 15 x 23 cm€ 250 - € 35033 M. Gidding ges. (Roterdam 1863 - 1925 Den Haag) Melkende boer in landschapdoek - 35 x 50 cm€ 450 - € 550

34 Jan Rijlaarsdam ges. (geb. Nieuwkoop 1911) Straattafereel met figuren doek - 45 x 35 cm€ 800 - € 1.00035 H. (Hobbe) Smith ges.(Witmarsum 1862 - 1942 Amsterdam)Platbodem in volle wind marouflé - 49 x 70 cm€€ 1.000 - € 1.50036 Jan Korthals ges. Straatje in Nice doek - 70 x 40 cm€ 600 - € 800

Page 10: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

39

46 47

41

Page 11: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 9

5150

37 Mogelijk A. Mauve (Zaandam 1838 - 1888 Arnhem) Boerin in duinlandschap doek - 58 x 48 cm€ 300 - € 50038 J.W. Gruijter ges. (Gruyter) (Amsterdam 1856 - 1908 Egmond) Zeegezichtdoek - 43 x 65 cm€ 250 - € 35039 F.G.W. Oldewelt ges.(Amsterdam 1857 - 1935 Laren NH) ‘Onwillig model’doek - 65 x 45 cm€ 500 - € 70040 J. Maris ges. (Den Haag 1837 - 1899 Karlsbad) ‘Vroege lente’doek - 33,5 x 25,5 cm€ 5.000 - € 7.00041 S. (Sientje) Mesdag-van Houten (initialen) (Groningen 1834 - 1909 Den Haag)Houtsprokkelaarsterdoek - 50 x 60 cm€ 600 - € 800

42 Frans Slager ges. (’s- Hertogenbosch 1876 - 1953 Meerhout)Bomenrij in landschap marouflé - 29 x 12 cm€ 100 - € 15043 Anna M. v. Houten ges. Stilleven met Imari porselein doek - 50 x 80 cm€ 200 - € 40044 H. (Hobbe) Smith ges. (Witmarsum 1862 - 1942 Amsterdam) Gezicht op het IJ gemengde techniek - 45 x 54 cm € 1.300 - € 1.50045 Camille Renard ges. Ontmoeting in park aquarel - 46 x 30 cm€ 200 - € 30046 S. (Sientje) Mesdag-van Houten ges.(Groningen 1834 - 1909 Den Haag) Stilleven met fruit aquarel - 24,5 x 36,5 cm€ 400 - € 600

47 J.H. Wijsmuller ges. (1878) (Amsterdam 1855 - 1925 Amsterdam)Stadsgezicht Amsterdam aquarel - 33 x 48 cm€ 500 - € 80048 F.H. van Rossum du Chatel ges. (Leiden 1856 - 1917 Yokohama) Visser in bootje aquarel - 51 x 35 cm€ 150 - € 20049 Giampiero Restellini (1895 - 1978) Schoentje passen aquarel - 46 x 30 cm€ 300 - € 50050 L.F.H. (Louis) Apol ges. (Den Haag 1850 - 1936 Den Haag) Boerderijtje in winterlandschap gemengde techniek - 23 x 29 cm€ 700 - € 90051 L.F.H. (Louis) Apol ges. (Den Haag 1850 - 1936 Den Haag) Gelders winterlandschap met reiziger en paard met wagen aquarel - 10 x 13 cm€ 900 - € 1.000

Page 12: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

52 L.F.H. (Louis) Apol ges. (Den Haag 1850 - 1936 Den Haag) Boerin met geit bij boerderij gemengde techniek - 17 x 23 cm€ 400 - € 60053 F.E. Lintz ges. (Den Haag 1833 - 1909 Den Haag)Vissersvrouwen in gesprek en Visvangstaquarel - 29 x 35 cm (2x)€ 500 - € 70054 R. Brakenburg ges. (1682) (Haarlem 1650 - 1702 Haarlem) ‘De verliezer’paneel - 49 x 39,5 cm€ 1.800 - € 2.20055 Simon Andreas Krausz ges. (Den Haag 1760 - 1825 Den Haag) Boerin bij de koeien in Hollands rivierlandschappaneel - 31 x 39 cm € 600 - € 800

56 H.E. Rademaker ges.(1864) (Doesburg 1820 - 1885 Doesburg) Vele figuren op landweg bij kerkje doek - 65 x 89 cm€ 2.000 - € 3.00057 C.H.J. Leickert ges. (Brussel 1816 - 1907 Mainz) IJsvermaak paneel - 21 x 29 cm € 1.000 - € 1.20058 J.A.B. Stroebel ges. (Den Haag 1821 - 1905 Leiden) Interieur paneel - 16 x 21 cm€ 550 - € 750

59 Schwebach ges. Jachttafereeldoek - 25 x 34 cm€ 200 - € 30060 A. Feudel ges. 1908(Harthau 1857 - 1929 Katwijk) Melktijd in de vroege ochtend paneel - 20 x 29 cm€ 400 - € 60061 Theodor Gerard ges. (1874) (1829 - 1895) Vrouw met appels paneel - 22 x 17 cm€ 800 - € 1.20062 H. Breling ges. (Burgdorf 1849 - 1914 Fischerhude) Interieur met dronkaard paneel - 31 x 26 cm€ 2.500 - € 3.000

53 53

Page 13: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 11

54

56

61

58

62

Page 14: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

64

63

65

66

63 G. Verbeet ges. (1854) (’s-Hertogenbosch 1838 - 1916 ’s-Hertogenbosch) Fruitstilleven op plint 51 x 40 cm€ 1.500 - € 2.000

64 Jan Jacob Spohler ges. (Nederhorst den Berg 1811 - 1866 Amsterdam)Hollands riviergezicht met figuren bij een molen,omstreeks 1845-1850paneel - 21,5 x 26,5 cm€ 2.500 - € 3.500

65 H. Breukelaar (1809- 1839) Schaatsend paar in Urker klederdracht doek - 96 x 76 cm€ 5.000 - € 7.000

Page 15: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 13

67

71

66 T.H.B.J. (Thamine) Tadema-Groeneveld ges. (Utrecht 1871 - 1938 Zandvoort) Hollands strandgezicht met schelpenvissers doek - 75,5 x 101 cm€ 5.000 - € 7.00067 Albert Rieger ges. (Triëst 1834 - 1905 Wenen) ‘Auslaufender Dampfer in den Nordsee bei Götheborg’doek - 90 x 124 cm€ 2.000 - € 3.000

68 Julius Seyler ges.(1873 - 1955) Strandgezict met schelpenvisser paneel - 60 x 88 cm€ 300 - € 50069 H.J. Scholtenmonogram (Amsterdam 1824 - 1907 Heemstede) Interieur met figuren paneel - 30 x 23 cm€ 600 - € 80070 G.A. Roth ges. (Amsterdam 1809 - 1887 Amsterdam)Riviergezichtpaneel - 18,5 x 24,5 cm€ 200 - € 400

71 Johannes Franciscus Hoppenbrouwersges. (Den Haag 1819 - 1866 Den Haag) Gelders landschap met schaapsherder en zijn kudde paneel - 36,5 x 53 cm€ 4.000 - € 6.00072 J.H. Weijns (Weyns) ges. (Zwolle 1864 - 1945 Rotterdam) Huis met moestuindoek - 41 x 60 cm€ 300 - € 500

75

Page 16: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

80

79

73 J.H. Weijns (Weyns) ges. (Zwolle 1864 - 1945 Rotterdam) Besneeuwde boerderij doek - 55 x 66 cm€ 600 - € 80074 J.P.P. (Paul) Bodifée ges. (1899)(Amsterdam 1866 - 1938 Deventer) Gezicht op achterhuizen doek - 42 x 59 cm (beschadigd)€ 300 - € 50075 A.M. Gorter ges. (Almelo 1866 - 1933 Amsterdam) Koeien in landschap bij beek doek - 40 x 49 cm€ 700 - € 900

76 T. van Oorschot ges. (Schijndel 1910 - 1989 Schijndel) Asters in kruik doek - 76 x 61 cm€ 300 - € 50077 T. van Oorschot ges. (Schijndel 1910 - 1989 Schijndel)‘Voorjaarsbloemen’doek - 80 x 60 cm€ 250 - € 35078 Adriaan Marinus Geijp ges. (Middelburg 1855 - 1926 Den Haag) Hollands riviergezicht met molens en vissers doek - 44 x 60 cm€ 800 - € 1.200

79 H.A. (Han) van Meegeren ges. (Deventer 1889 - 1947 Amsterdam) Herder met schapen doek - 70 x 50 cm€ 1.500 - € 2.00080 H.F.C. ten Kate ges. (1853) (Den Haag 1822 - 1891 Den Haag) Interieur met figuren doek - 75 x 96,5 cm € 3.000 - € 4.00081 Toegeschreven aanAert Jansz.Marienhof(1626 - ca. 1660) De Heilige familie met Engelen doek - 83 x 105 cm€ 4.000 - € 6.000

81

Page 17: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 15

8685

8483

82 G. Stegeman ges. (Aalten 1858 - 1940 Arnhem) Drinkend vee bij drenkplaats marouflé - 60 x 80 cm€ 200 - € 30083 Julius Seyler ges. (1873 - 1955)Boer met vee op landweg board - 60 x 80 cm€ 500 - € 80084 Jan Korthals ges. (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam) Gezicht op de Amsteldoek - 60 x 80 cm€ 1.000 - € 1.500

85 W. de Zwart ges. (Den Haag 1862 - 1931 Den Haag) Boer met koeien huiswaarts doek - 35 x 42,5 cm€ 1.000 - € 1.20086 J.H. Wijsmuller ges. (Amsterdam 1855 - 1925 Amsterdam) Eenden aan waterkant aquarel - 33 x 53 cm€ 700 - € 90087 F.J. van Rossum du Chattel ges.(Leiden 1856 - 1917 Yokohama) Landschap met bruggetje doek - 40 x 57 cm€ 600 - € 800

88 L.T.J. (Louis) Meijs ges. (1972) (Scheveningen 1902 - 1995 Den Haag)Bloemstilleven doek - 45 x 55 cm€ 600 - € 80089 J. Fabius ges. Peinzende monnik paneel - 24 x 20,5 cm€ 100 - € 20090 Onbekend (18e/19e eeuw) IJsgezichtpaneel - 23 x 34 cm€ 800 - € 1.000

Page 18: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

93 94

91 OnbekendPluimvee in landschappaneel - 20 x 30 cm€ 400 - € 60092 Omgeving Andreas Schelfhout(Den Haag 1787 - 1870 Den Haag) Reiziger in glooiend Gelders landschapaquarel - 18 x 26 cm€ 250 - € 300

93 Jacob Jan Coenraad Spohler initialen(Amsterdam 1837 - 1923 Amsterdam) Hollands zomers riviergezicht paneel - 16 x 13 cm€ 1.800 - € 2.20094 Jacob Jan Coenraad Spohler initialen(Amsterdam 1837 - 1923 Amsterdam) Hollands winterlandschap met molen en schaatserspaneel - 16 x 13 cm€ 1.800 - € 2.200

95 Willem Vester (Heemstede 1824 - 1895 Haarlem) Hollands winterlandschap met molen en schaatsers en Zomerlandschappaneel (2x) - 14,5 x 18,5 cm € 1.800 - € 2.20096 N. Riegen ges. (Amsterdam 1827 - 1889 Amsterdam) Zomers rivierlandschap paneel - 20 x 30 cm€ 800 - € 1.000

95

Page 19: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 17

9697

99

97 Hermanus Charles Ch. Bogman ges. (1861 - 1921)Koeien in landschapdoek - 33 x 53 cm€ 800 - € 1.00098 H. Robbe ges. (Courtrai 1807 - 1899 Brussel)Mus bij druiventrossen en rozentakkendoek - 36,5 x 44,5 cm € 3.000 - € 4.000

99 Carl Jütz I ges. (1838 - 1916)Pluimvee bij mesthoopovaal paneel - 16,5 x 21,5 cm€ 3.000 - € 5.000100 C.H.J. Leickert ges. (Brussel 1816 - 1907 Mainz) Zomers stadsgezicht met vele figurendoek - 60 x 50,5 cm€ 6.000 - € 8.000

101 OnbekendFiguren in landschap doek - 29,5 x 48,5 cm€ 100 - € 150102 Naar Joseph Wright of DerbyPortret van een vrouw doek - 75 x 64 cm€ 100 - € 150

Page 20: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

103108

109

103 Dionijs Verburgh initialen (circa 1650/ voor 1722) Reizigers in landschap doek 33.5 x 29.5 cm€ 1.500 - € 2.000104 Vermoedelijk P. Schiedges Jr. ges. (Den Haag 1860 - 1922 Amersfoort) Zeegezicht met schepen paneel - 67 x 95 cm € 1.000 - € 1.200105 Onbekend (17e/18e eeuw) Veldslagdoek - 27,5 x 34,5 cm€ 200 - € 300

106 Onbekend (17e/18e eeuw) Madonnapaneel - 23 x 16,5 cm€ 700 - € 900107 Onbekend (19e eeuw)Mythologische voorstelling in de sfeer van Rubensdoek - 30 x 23 cm € 300 - €500108 Onbekend (18e eeuw) Portret van edelman doek - 49 x 39 cm€ 500 - € 700109 W. Tübke ges. (1929 - 2004) Compositie met figuren gemengde techniek - 41 x 57 cm€ 1.000 - € 1.500

110 Onbekend (19e eeuw) Meisje met hoofddoekdoek - 63 x 49,5 cm€ 100 - € 200111 Onbekend (17e/18e eeuw) Man met speer paneel - 50 x 38 cm€ 150 - € 200112 Onbekend (17e eeuw) Stilleven met dode vogels doek - 60 x 49 cm€ 700 - € 900113 Jan Vonck ges. (1631 - 1663) Stilleven met dode vogelspaneel - 47,5 x 48 cm€ 1.000 - € 1.500

Page 21: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 19114

113

114 Mogelijk Michiel Jansz. van Miereveltmonogram (1616) (Delft 1566 - 1641 Delft)Damesportretpaneel - 79 x 58,5 cm€ 4.000 - € 6.000115 Jan van Hamere (?)Portret van een man - ‘die gij siet en ben ick niet’doek - 74 x 65 cm€ 500 - € 700

116 J.G. Siemer ges. ‘Kasbah Tetuan, Marokko’doek - 30 x 40 cm€ 200 - € 300117 Onduidelijk ges. (1976) Oosters tafereel met marktbootjes doek - 61 x 82,5 cm€ 200 - € 400

118 Hollandse School (18e eeuw) Reizigers in een avondlandschap paneel - 31,5 x 40 cm€ 400 - € 600119 Onbekend (18e eeuw)Madonna met kindkoper - 33 x 27 cm€ 800 - € 1.200

112

119

Page 22: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

120 135

137147

149 177

Page 23: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 21

120 Pieter Aartsz. Blaauw ges. (1801) (Hoorn 1744 - 1808 Medemblik) Marine met Hollandse schepen bij de kust op woelige zeeaquarel op papier - 26,2 x 32 cm(gesigneerd met naamsvariant P. Blau)€ 800 - € 1.000121 H. Endlich ges. (J. Knikker Jr.) (Den Haag 1880 - 1965 Den Haag)Bloemstilleven in gemberpot doek - 51 x 40 cm€ 200 - € 300122 Jan Tiele ges. (Utrecht 1884 - 1956 Arnhem) Fruit stilleven doek - 30 x 55 cm€ 80 - € 120123 Hollandse school, Paul Bodiféegemerkt Boerderijtje bij Giethoorn in de winterpaneel - 38 x 57 cm€ 300 - € 500124 J.H. Kaemmerer ges. (Den Haag 1894 - 1979 Den Haag) Moeder met kind en geit doek - 50 x 40 cm€ 200 - € 300125 H.A. van Ingen ges. (Renkum 1846 - 1920 Renkum) Trekpaardpaneel - 32 x 39 cm€ 100 - € 150126 T.J.D. (Dorus) Arts ges.(Bergharen 1901 - 1980 Canada) Vrouw op landweg doek - 45 x 35 cm€ 120 - € 150127 G. Stegeman ges. (Aalten 1858 - 1940 Arnhem) ‘Hooioogst Oostvoorne’marouflé - 37 x 44 cm € 100 - € 150128 Frits Gips ges. (1861 - 1961) Bosgezicht met berken marouflé - 38 x 26,5 cm€ 100 - € 150129 Frans Slager ges. (’s-Hertogenbosch 1876 - 1953 Meerhout)‘Studie Mariënwaard’ doek - 41 x 30 cm € 100 - € 150

130 Frans Slager ges. (’s-Hertogenbosch 1876 - 1953 Meerhout)Boom met opgedrukte wortels doek - 30 x 40 cm€ 100 - € 200131 G. Altmann ges. (Rotterdam 1877 - 1940 Rotterdam) Plasgezichtdoek - 30 x 50 cm€ 100 - € 200132 G.J.H. Poggenbeek (Geo) ges. (Amsterdam 1853 - 1903 Amsterdam) ‘Eenden aan de sloot’aquarel - 21 x 41,5 cm€ 700 - € 900133 H. van Gessel ges. (1882 - 1947) Binnenhaven te Dordrecht doek - 45 x 35 cm€ 80 - € 120134 H. van Gessel ges. (1882 - 1947) Stadsgezicht met figuren, mogelijk Amersfoortdoek - 45 x 33,5 cm€ 100 - € 150135 D.J. van Haaren ges.(Amsterdam 1878 - 1953 Amsterdam)Stadsgezicht Amsterdam doek - 33 x 47 cm€ 600 - € 800136 T.J.D. (Dorus) Arts ges. (Bergharen 1901 - 1980 Canada) Landweg met poel board - 50 x 60 cm€ 120 - € 150137 Johan Meijer ges. (Amsterdam 1885 - 1970 Laren)Winterlandschap doek - 61 x 101 cm€ 300 - € 500138 Onbekend monogram (19e/20e eeuw)Havengezichtpaneel - 38 x 45 cm€ 200 - € 300139 Carl Nielsen ges. 1923 Deens dorpsgezicht in de winter doek - 68 x 88 cm€ 120 - € 150140 H.C. van Mourik ges. (Tiel 1877 - 1944 Tiel) Oogsttijddoek - 73 x 90 cm€ 500 - € 700

141 J. van Trirum ges. (Rotterdam 1924) Handwerkend meisje doek - 40 x 50 cm€ 200 - € 300142 Onduidelijk ges. Figuren in boereninterieur doek - 36 x 41 cm€ 100 - € 200143 Jan Knikker Sr. ges. (Hillegom 1889 - 1957 Den Haag) Man in bootjedoek - 40 x 60 cm€ 600 - € 800144 F.A. Hoogstraten ges. Moeder en kind bij wieg doek - 50 x 60 cm€ 200 - € 300145 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Gezicht op vijver doek - 62 x 82 cm€ 300 - € 500146 J.C. van Rijsewijk ges. (geb. Arnhem 1928) Stadsgezicht met gracht marouflé - 60 x 80 cm€ 200 - € 300147 Frans Berntsen ges. (1940)Waterleliesboard - 71 x 98 cm€ 100 - € 150148 A.J. Zwart ges. (1924) (Rijswijk 1903 - 1981 Laren) Landschapdoek - 30 x 40 cm€ 300 - € 500149 Jan Simon Knikker ges. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag) Havengezicht bij de Grote Kerk, Dordrecht paneel - 18 x 24,5 cm€ 800 - € 1.000150 J.C. van Essen ges. (Amsterdam 1854 - 1936 Scherpenzeel) Gezicht op ven marouflé - 21 x 32 cm€ 200 - € 300151 J.S. (Jan) Knikker Jr. ges. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag) Ploegende boer met op de achtergrondCuneratoren, Rhenendoek - 60 x 90 cm€ 300 - € 500

Page 24: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

152 T.J.D. (Dorus) Arts ges.(Bergharen 1901 - 1980 Canada) Bosvendoek - 40 x 60 cm€ 100 - € 150153 G.F. van Schagen ges. (Den Haag 1880 - 1968 Laren) Koeien in landschap doek - 37 x 67 cm€ 300 - € 500154 Emile Louis Meret ges. (1893) ‘Villers sur Marin’doek - 46 x 65 cm€ 200 - € 300155 Onduidelijk ges. Boerderij in besneeuwd landschap paneel - 50 x 41 cm€ 100 - € 150156 H. Frauenfelder ges. (1916) (Vught 1885 - 1922 De Kaag) ‘De Kaag’doek - 30 x 40 cm€ 100 - € 150157 A. van Everdingen ges. (Utrecht 1832 - 1912 Utrecht) Figuren in polderlandschap paneel - 30 x 44 cm€ 400 - € 600158 Marinus Zwart ges.Blaricum in de sneeuwdoek - 30 x 40 cm€ 60 - € 80159 Rudolf Négely ges. (1883 - 1950)Zuidelijk kustgezicht doek - 60 x 80 cm € 300 - € 500160 Rudolf Négely ges. (1930) (1883 - 1950)Havengezicht met zeilboten doek - 42 x 51 cm€ 400 - € 600161 K. Ooyevaar ges. Huizen en Hoofdtoren te Hoorndoek - 50 x 40 cm€ 200 - € 300162 P.J.A. Wagemans ges. (Den Haag 1879 - 1955 Den Haag) Rotterdams havengezicht doek - 40 x 80 cm€ 300 - € 500

163 Surie ges. Visser met uitgestalde vis doek - 90 x 70 cm€ 80 - € 120164 Bernard Buffet ges. (’65) Vissersboten op het strand doek - 50 x 100 cm€ 500 - € 700165 W. Jits Poll ges. ‘Sacre Coeur Paris 55’ - Portret van jongedamedoek - 65 x 75 cm€ 100 - € 150166 F. Wiechers ges. (1964) Golfgreen met clubhuis doek - 60 x 80 cm€ 150 - € 200167 A.P.J. Sibens ges. (Wouw 1906 - 1964 Eindhoven) Brabantse boerderijdoek - 70 x 50 cm€ 100 - € 200168 R. Lary ges. Stillevendoek - 38 x 33 cm€ 100 - € 150169 P. in ’t Hout ges. (Den Haag 1879 - 1965 Den Haag) Stilleven paneel - 28 x 22 cm€ 80 - € 120170 H. Broedelet ges. (Delfshaven 1877 - 1966 Deventer) Viooltjes in gemberpotpaneel - 22 x 29 cm (kras)€ 80 - € 120171 G. Braakensiek ges. Vijzelmarouflé - 30 x 25 cm€ 50 - € 100172 Machiel Brandenburg ges. (1957)Kerstroosboard - 35 x 54 cm€ 100 - € 150173 John Haskins ges.Koeien aan de waterkant paneel - 24 x 30 cm€ 80 - € 120174 H. van Gessel (Delfgaauw 1882 - 1947)Bloemstillevendoek - 51 x 41 cm€ 100 - € 150

175 Onduidelijk ges.Bloemstillevenovaal doek - 53 x 61 cm€ 100 - € 150176 H. Smith(Witmarsum 1862 - 1942 Amsterdam)Bloemstilleven van chrysanten in Imari pot doek - 79 x 59 cm€ 150 - € 200177 R. Jongman ges. (Tietjerksteradeel 1887 - 1958 Amsterdam)Boerderijen onder bomen doek - 60 x 65 cm€ 200 - € 300178 Frans Berntsen ges. 1944 Bloemstillevenboard - 59 x 77 cm€ 80 - € 120179 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam)Bloemstillevenkarton - 30 x 24 cm€ 50 - € 80180 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Gezicht op bruggetje marouflé - 27 x 37 cm€ 80 - € 120181 W. Zwart ges. initialen(Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Bosrandpaneel - 26 x 34 cm€ 80 - € 120182 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) ‘de Witte Villa, Arnhem’paneel - 27 x 34 cm€ 80 - € 120183 W. Zwart initialen (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Bosgezicht paneel - 21 x 36 cm€ 50 - € 80184 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam)Bloemstillevenpaneel - 18 x 30 cm€ 50 - € 80185 W. Zwart (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Parkvijverkarton - 23 x 30 cm€ 60 - € 80

Page 25: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 23

179

186

192

186 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Zeisende boer marouflé - 36 x 26 cm€ 600 - € 800187 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Vijver met zwanenmarouflé - 30 x 40 cm€ 60 - € 80188 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Woonboten in de poldermarouflé - 27 x 37 cm€ 150 - € 200189 Mogelijk H. Endlich (J. Knikker)(1911 - 1990) Polderlandschapmarouflé - 20 x 26 cm€ 200 - € 300

190 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Figuren bij gracht doek - 50 x 40 cm€ 150 - € 200191 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Zwanen in parkvijver doek - 40 x 52 cm€ 80 - € 120192 J.M. Beek ges. (Arnhem 1879 - 1965 Den Haag)Winterlandschap met bruggetje doek - 55 x 86 cm€ 200 - € 300193 Y.H. (Ype) Wenning ges. (Leeuwarden 1879 - 1959 Wassenaar)Boerenschuur in landschap doek - 66 x 44,5 cm€ 300 - € 500

194 H.W.C. van Schaik ges.(Beetsterzwaag 1872 - 1946 Meppel) Bospad bij herfst paneel - 30 x 49,5 cm€ 200 - € 400195 L.W. (Louis) van Soest ges. (Indië 1867 - 1948 Den Haag) Figuren bij kerkportaal doek - 70 x 63 cm€ 150 - € 200196 B.C. van Ettinger ges. (Den Haag 1916 - 1991 Den Haag) Hofvijver Den Haag board - 61 x 81 cm€ 100 - € 150197 Joh. W. Pootjes ges. Haventje board - 45 x 100 cm€ 150 - € 200

193

Page 26: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

198 Onduidelijk ges.Havengezichtdoek - 51 x 60 cm€ 150 - € 200199 B. Maris ges.Bloemstillevendoek - 80 x 60 cm€ 100 - € 150200 Jan de Leeuw ges. Winter bij Schoorl paneel - 69 x 80 cm€ 150 - € 200201 Leo Franssen ges. (Roermond 1905 - 1990 Roermond)Bloemstillevendoek - 100 x 80 cm€ 400 - € 600202 Jan Knikker Sr. ges. (Hillegom 1889 - 1957 Den Haag) ges. Visser in polderlandschap met molensdoek - 40 x 60 cm€ 500 - € 700203 F.A. Mooy ges. (Haarlem 1884 - 1968 Baarn) Boerderij in landschap paneel - 23,5 x 32 cm€ 200 - € 300204 Hollandse School J.J.C. Spohler gemerktHaventjepaneel - 12 x 16 cm€ 600 - € 800205 P. Permeke ges.(1918 - 1990) Landschapboard - 30 x 40 cm € 300 - € 500206 L.W.R. Wenckebach ges. (Den Haag 1860 - 1937 Santpoort) Bosgezicht doek - 32,5 x 41,5 cm€ 150 - € 200207 A. J. van Eybergen ges. (pseudoniem voor Cor Bouter) Kleermaker met pijp doek - 30,5 x 24,5 cm€ 100 - € 150208 Onbekend (19e eeuw) Herenportret doek (beschadigd) - 74 x 54 cm€ 100 - € 150

209 Theuns ges. Man met baard paneel (barst) - 53 x 45 cm€ 100 - € 150210 Onbekend (19e eeuw) Herberginterieur met figuren paneel - 40 x 30 cm€ 200 - € 400211 H. Ykelenstam (IJkelenstam) ges. (’43)(Utrecht 1897 - 1993 Amsterdam) Boerderij ‘De Eenhoorn’ te Midden-Beemsterdoek - 70 x 60 cm€ 200 - € 300212 OnbekendPortret van Wilhelmina gemengde techniek - 57 x 47 cm€ 200 - € 400213 E. (Edith Elizabeth) Pijpers(Amsterdam 1886 - 1963 Amersfoort) Portret van boer doek - 58 x 49 cm€ 200 - € 300214 Onduidelijk ges. Drie vrouwenfiguren met engel paneel - 30 x 20 cm€ 100 - € 200215 W. Bosma ges. (1952) (Amsterdam 1902 - 1985 Amsterdam)Bloemstillevendoek - 50 x 40 cm€ 250 - € 350216 W.A. van Deventer ges. (1844) (Den Haag 1824 - 1893 Den Haag) Strandgezicht papier op karton - 46,5 x 59,5 cm€ 1.000 - € 1.500217 P.A. Schipperus ges. (Rotterdam 1840 - 1929 Den Haag)Houtsprokkelaars aquarel - 73 x 51 cm€ 300 - € 500218 L.W.(Louis) van Soest ges. (Indië 1867 - 1948 Den Haag) Stadsgezicht in de winter board - 50 x 40 cm€ 500 - € 700219 D.A.C. Artz ges. (Den Haag 1837 - 1890 Den Haag)‘Boerenfamilie bij kampvuur in het bos’ paneel - 27 x 39 cm€ 2.000 - € 4.000

220 A.P. Schotel ges. (19210) (Dordrecht 1890 - 1958 Laren) ‘Mistige ochtend Volendam’doek - 41 x 60,5 cm€ 3.000 - € 4.000221 G.H. Hendriks ges. (Amsterdam 1804 - 1859) Schepen op de Zuiderzee doek - 42 x 56 cm€ 3.000 - € 4.000222 Cornelis Kuijpers ges.(Gorinchem 1864 - 1932 Soest) Koeien in zomers landschap doek - 35 x 58 cm€ 400 - € 600223 J. Hubert ges. (1901) Spelende kittens pastel - 40 x 62 cm€ 800 - € 1.200224 C.D.L. (Constant) Artz ges. (Parijs 1870 - 1951 Soest) Eendenfamilie aan waterkant aquarel - 38 x 50 cm€ 1.000 - € 1.500225 H.J. Haverman ges. (Amsterdam 1857 - 1928 Den Haag) Zittend meisje met poes op schoot doek - 45 x 33 cm€ 1.500 - € 2.000226 J.W.H. (Willem) Witjens ges. (Den Haag 1884 - 1962 ’s-Hertogenbosch)Gezicht op sluis doek - 40 x 60 cm€ 300 - € 500227 Emile Vernier ges. (1829 - 1887)Vissersboten op strand doek - 42 x 70 cm€ 2.000 - € 3.000228 G.W. Dijsselhofmonogram(Zwollerkarspel 1866 - 1924 Bloemendaal)Vissendoek - 45 x 51 cm€ 1.000 - € 1.500229 A.J.G. Colnot ges. (geb. Amsterdam 1887) Gezicht op Neerkanne, België board - 43 x 60 cm € 500 - € 800

Page 27: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 25

220

216

217

219

223 225

Page 28: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

229

227 228

231

243 244

Page 29: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 27248

230 B. Westendorp-Osieck (Amsterdam 1880 - 1968 Amsterdam) Stilleven met appels en fles doek 40 x 50 cm€ 400 - € 600231 D.H.W. (Dirk) Filarski ges. (Amsterdam 1885 - 1964 Zeist) Landschap in Zuid-Frankrijk doek - 46 x 56,5 cm€ 500 - € 800232 W. van Duivenvoorde Stilleven board - 46 x 60 cm€ 125 - € 175233 P.L.C. (Pol) Dom ges.(Antwerpen 1885 - 1978 Den Haag)Stillevengouache - 64 x 57 cm€ 300 - € 500234 H.A. (Henk) Munnik ges. (Middelburg 1912 - 1997 Den Haag) Stillevendoek - 51 x 40,5 cm€ 400 - € 600235 P.A. (Peter) van den Braken ges.(Eindhoven 1896 - 1979 Eindhoven)Bloemstilleven doek - 50 x 40 cm€ 100 - € 200236 S.N. (Nicolaas) Bastert ges. (Maarseveen 1854 - 1939 Loenen aan de Vecht)‘Aan de Vecht’doek - 35,5 x 60 cm€ 300 - € 500237 O.B. de Kat ges. (1959) (Dordrecht 1907 - 1995 Laren) Vrouwelijk naakt aquarel - 28 x 45,5 cm€ 800 - € 1.000238 Jean Leon ges. Slapende vrouw paneel - 10 x 23,5 cm€ 400 - € 600

239 Onduidelijk ges. Strandtafereel met figuren paneel - 21 x 26 cm€ 400 - € 600240 W. van Leen ges. (Dordrecht 1753 - 1825 Delft) Vangst van de dag paneel - 40 x 30 cm€ 2.500 - € 3.500241 C. Immerzeel ges. Koeien in landschap bij maanlicht paneel - 22 x 32 cm€ 1.000 - € 1.200242 W. Verschuur Jr. ges. (1870) (Amsterdam 1841 - 1936 Zwitserland) Figuren aan meer paneel - 21 x 27 cm (afgebeeld in Pieter Scheen)€ 1.000 - € 1.200243 Joop Stierhout ges. (Arnhem 1911 - 1982 Amsterdam)Hobbemakade bij het Rijksmuseum doek - 60.5 x 70 cm€ 800 - € 1.000244 A.P.E. (Antoon) Kruijsen ges. (Boxtel 1898 - 1977 Chartres) Landschapmarouflé - 34 x 25 cm € 300 - € 400245 A.P.E. (Antoon) Kruijsen ges. (Boxtel 1898 - 1977 Chartres) Peuter op potje doek - 61,5 x 46 cm € 600 - € 800246 C. Verschuur ges. (Gouda 1888 - 1966 Den Haag) Melktijddoek - 37 x 48 cm € 400 - € 600247 W. Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Visser langs de dijk doek - 35 x 54 cm € 400 - € 600

248 Anton Reinbold ges. (1881 - 1968) ‘‘Im Mai (Waltzman)’doek - 84 x 75 cm € 200 - € 300249 Anton Reinbold ges. (1881 - 1968) ‘Um die Osterzeit (Waltzman)’doek - 70 x 70 cm € 200 - € 300250 Onbekend (W. Maris gemerkt) Koeien in landschapschilderskarton - 30 x 46 cm€ 300 - € 500251 N.J. Roosenboom ges. Figuren op landweg paneel - 32,5 x 40 cm € 300 - € 500252 Onduidelijk ges. Valkeniersjachtdoek - 74 x 59 cm € 800 - € 1000253 E. de Kat ges. (1962) (Vlissingen 1904 - 1974 Haarlem) Visserdoek - 100 x 76 cm € 300 - € 500

Page 30: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

306

315

318

308

Page 31: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 29

301 Bekker ges. ‘American touristst on a Dutch cow’zeefdruk 6/50 - 50 x 50 cm€ 40 - € 60302 Bekker ges. ‘Dancing Woman’ en Vogelkooizeefdruk (2x) - 40 x 60 cm [2x]€ 20 - € 30303 Bekker ges. ‘Carnavalsgasten’zeefdruk 9/50 - 50 x 55 cm€ 30 - € 50304 V.d. Walle ges. ‘Sunset’zeefdruk - 55 x 40 cm€ 30 - € 50305 Anne Huitema ges.‘De Swaan’kleurets 5/50 - 62 x 48 cm€ 30 - € 50306 Ad Willemen ges. (1990) (Tilburg 1941 - 2013 Tilburg) ‘An appendix for J.K. Huysmans & Rebours’ kleurets 7/20 - 63 x 48 cm€ 80 - € 120

307 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) Zonder titelO.I.-inkttekening - 60 x 80 cm€ 70 - € 100308 Peter van den Braken(Eindhoven 1896 - 1979 Eindhoven) ‘Finland 074’doek - 60 x 80 cm€ 1.000 - € 1.200309 Onduidelijk ges.Kalkoenen doek - 60 x 50 cm€ 50 - € 80310 P.H. Joosse ges. ‘Janusfiguur met zes gezichten’doek - 80 x 50 cm€ 50 - € 70311 Guy van den Branden ges. (’73)Compositie zeefdruk 56/200 - 62 x 47 cm€ 30 - € 50312 Francois Bret ges. Mansportretlitho 17/60 - 55 x 44 cm€ 30 - € 50

313 JAS (J.A. Smit) ges. Tulpenzeefdruk (4x) - 27 x 27 cm [4]€ 120 - € 150314 Koppenhagen ges. Compositie linosnede (5x) - diverse maten [5]€ 30 - € 50315 G.J. Schäperkötter (geb. 1914)Compositie met gezicht doek - 100 x 80 cm€ 500 - € 700316 Arnold Polak (’65) ‘Verdreven uit het paradijs’doek - 60 x 50 cm€ 150 - € 200317 H. Löfgren monogram Stilleven met citroenen doek - 51 x 65 cm€ 80 - € 120318 Hub Hierck ges. (Den Haag 1917 - 1978 Den Haag) ‘Madi Natrum’doek - 50 x 60 cm€ 200 - € 300

Sluiting online veiling, 7 april 2014, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 301 t/m 548Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek

322

Page 32: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

325

337

323

324

333

336

Page 33: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 31338

319 P. Wiegman ges. (’83) (geb. Heemstede 1930) Abstracte compositie doek - 80 x 60 cm€ 500 - € 700320 J.P. initialen (1974) Mathematische voorstelling paneel - 60 x 60 cm€ 20 - € 30321 Henk v.d. Plas (1967) Gekleurd inlegwerk paneel - 60 x 70 cm€ 30 - € 50322 Bram Bogaart ges. (’89) Compositie gemengde techniek op geschept papier 66/9980 x 117 cm€ 500 - € 700323 Ad Willemen ges. (1983) (Tilburg 1941 - 2013 Tilburg) ‘Principle of weaving II’ets 2/10 - 98 x 74 cm€ 100 - € 150324 Corneille (C. van Beverloo) ges. (’90) (Luik 1922 - 2010 Parijs) Compositiezeefdruk 83/200 - 63 x 82 cm€ 200 - € 400325 Engelbert L’Hoëst ges. (Amersfoort 1919 - 2008 Soesterberg)Landschappaneel - 100 x 80 cm€ 800 - € 1.000

326 P. Middelhoek ges. (Brielle 1930 - 2004) ‘Stilleven met soepterrine met droogbloemen en groene vaas’doek - 80 x 80 cm€ 200 - € 250327 Bekker ges. ‘Nieuwsgierige beesten’zeefdruk - 50 x 50 cm€ 30 - € 50328 Mogelijk Marc ChagalCircusvoorstelling litho - 67 x 50 cm€ 50 - € 80329 Manier Affandi Balinese danseres doek - 90 x 70 cm€ 100 - € 150330 Aliotti ges. (’73) Boten op het strand gouache - 56 x 75 cm€ 30 - € 50331 J.P. Foppen ges. Moderne voorstelling doek - 48 x 58 cm€ 30 - € 50332 Eugène Terwindt ges. (’96) ‘Feed your artists gold’foto - 28 x 20 cm€ 100 - € 150

333 Joan MiroCompositielitho - 31 x 48,5 cm€ 150 - € 200334 Corneille (C. van Beverloo) ges. (2001)(Luik 1922 - 2010 Parijs) Zelfportret met naakt zeefdruk 33/100 - 26 x 18 cm€ 150 - € 200335 Terence Tarsnane ges. ‘Night Flower’doek - 40 x 40 cm€ 60 - € 80336 Charlotte Molenkamp ges. (geb. Tilburg 1955) Abstracte compositie doek - 177 x 174 cm€ 1.500 - € 2.000337 B. Milajlovic ges. (1990) Compositie met figuren doek - 153 x 138 cm€ 800 - € 1.000338 Martin van Wordragen ges. (1993) (1928 - 2011) ‘Intocht van de olifanten’doek - 150 x 150 cm€ 800 - € 1.000339 Janna ges. Compositiedoek - 100 x 100 cm€ 100 - € 150

339

Page 34: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

32344341

340 Janna ges. Abstracte compositie doek - 100 x 100 cm€ 100 - € 150341 Janna ges. Compositie met figuur doek - 70 x 70 cm€ 100 - € 150342 Janna ges. Compositie met figuur doek - 90 x 70 cm€ 100 - € 150343 Janna ges. Abstracte compositie doek - 80 x 80 cm€ 50 - € 80344 Janna ges. Compositie met clowns doek - 70 x 90 cm€ 120 - € 150345 Janna ges.Abstracte compositie doek - 100 x 100 cm€ 100 - € 150346 Janna ges.Abstracte compositie marouflé - 63 x 73 cm€ 100 - € 150347 Janna ges. Compositie met figuren olieverf op papier - 41 x 41 cm€ 80 - € 120

348 Janna ges. Compositie met gezichten paneel - 50 x 40 cm€ 50 - € 80349 Janna ges. Abstracte compositie doek - 40 x 50 cm€ 50 - € 80350 Janna ges. Compositiedoek - 40 x 30 cm€ 50 - € 80351 Janna ges. Abstracte compositie paneel - 30 x 40 cm€ 50 - € 80352 Onduidelijk ges.Bonte specht op tak aquarel - 26,5 x 33 cm (glasplaat gebroken)€ 30 - € 50353 Johan Adolph Rust ges. (Amsterdam 1828 - 1915 Amsterdam) Schepen voor de Hollandse kustaquarel - 26 x 42,5 cm€ 300 - € 500354 Omgeving Jan Striening (Haarlem 1827 - 1903 Rotterdam) Figuurstudie van een vrouw met mand gemengde techniek - 22,5 x 14 cm€ 50 - € 80355 J. M. (Jo) Drinkwaard ges. 1953(geb. 1920) Danseresgemengde techniek - 32 x 23 cm€ 180 - € 220

356 J. M. (Jo) Drinkwaard ges. 1953(geb. 1920)Danseresgemengde tegniek - 22,5 x 29,5 cm€ 180 - € 220357 Onduidelijk ges. ca. 1900 Marktplein met bedrijvigheid opgehoogde aquarel - 25 x 48 cm€ 400 - € 600358 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘Onschuld met paard’gemengde techniek - 70 x 90 cm€ 1.000 - € 1.200359 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘Ik heb lief ’houtskooltekening op doek - 70 x 60 cm€ 600 - € 800360 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘Anton en Emeke’zeefdruk 28/150 - 57 x 79 cm€ 400 - € 500361 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘Emeke’gemengde techniek - 33 x 40 cm€ 800 - € 1.000362 Anton Heijboer ges. (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘De vier bruiden’gemengde techniek - 80 x 110 cm€ 800 - € 1.000

Page 35: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

363 Luuc van Antwerpen ges. (’86) ‘Het broekje aan deurkruk’doek - 90 x 70 cm€ 80 - € 120364 C. Kortlang ges. (’94) Compositiekleurets 6/15 - 60 x 45 cm€ 50 - € 80365 Carel Willink ‘Landschap met omgevallen beeld’zeefdruk - 66 x 88 cm€ 200 - € 300

366 Ben Hens ges. (1991) ‘Turks huis’olieverf op papier - 66 x 96 cm€ 80 - € 120367 Walter van Oel ges. (1989) (geb. Den Haag 1948) Abstracte compositie doek - 150 x 60 cm€ 1.200 - € 1.500368 Walter van Oel ges. (1989) (geb. Den Haag 1948) Abstracte compositie doek - 150 x 60 cm€ 1.200 - € 1.500

369 V.d. Walle ges. Compositiezeefdruk - 116 x 83 cm€ 30 - € 50370 Mengels Handen zeefdruk - 113 x 80 cm€ 20 - € 30371 J. Eggens5 moderne schilderstukken van in lijstjes diverse maten [5]€ 30 - € 50

Voorjaarsveiling 2014/ 33

357

358

360

364

Page 36: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

34375

372

374

372 Nico Vrielink ges. (1993) (Reusel 1958) Portret van Jeanne tekening - 22 x 35 cm€ 300 - € 500373 Nico Vrielink ges. (1992) (Reusel 1958) ‘Eh quoi, tu es jalouse’houtskooltekening - 47 x 64 cm€ 600 - € 800374 Nico Vrielink ges. (1996) (Reusel 1958)Portret van Jeanneolieverf op papier - 48 x 17 cm€ 800 - € 1.200

375 Nico Vrielink ges. (1999) (Reusel 1958) ‘Slaapkamerscène met Jeanne’doek - 81 x 100 cm€ 3.000 - € 4.000376 Salvador Dali ges.Zonder titel ets 58/250 - 17,5 x 12,5 cm€ 100 - € 200377 Pieter Jansen ges. (1968) Abstracte compositie gemengde techniek - 89 x 69 cm€ 100 - € 150378 Pieter Jansen ges. ‘Rode stad ‘doek - 50 x 50 cm€ 150 - € 200

379 Pieter Jansen ges.Paar balletschoentjes doek - 50 x 40 cm€ 100 - € 150380 Pieter Jansen ges. Balletschoentjesboard - 25,5 x 46,5 cm€ 100 - € 150381 Pieter Jansen ges. Geranium voor tralies paneel - 24 x 20 cm€ 100 - € 150382 Pieter Jansen ges. ‘Doolhof ’ en ‘Hijskraan’olieverf op linnen 10,5 x 10 en 11,5 x 11 cm [2x]€ 100 - € 150

Page 37: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 35

377

379

391

383 Pieter Jansen ges. (1995) Compositie van gezichten marouflé - 25 x 25 cm€ 100 - € 150384 Pieter Jansen ges. Rotterdam olieverf op linnen - 24 x 18 cm€ 100 - € 150385 Pieter Jansen ges.Begonia in mand paneel - 24 x 20 cm€ 100 - € 150386 Gravure in vergulde lijst ‘Silenus’43 x 58 cm€ 50 - € 80

387 Anton Heijboer ges. 1998(Sabang 1924 - 2005 Den Ilp) ‘De vrouw in de orde die de man schept, in kunst is hij leider’kleurets - 19 x 36 cm€ 250 - € 350388 H.V. initialenWinterlandschap board - 47 x 44,5 cm€ 500 - € 700389 Ad Willemen ges. (1983) (geb. 1941 - 2013 overl.) ‘Surimono II’kleurets 16/20 - 30 x 21 cm€ 40 - € 60

390 J.J.H. van Leeuwen ges. (geb. Den Haag 1962) Strandgezicht met figuren paneel - 18 x 24 cm€ 300 - € 500391 A.H. Gouwe ges. (1918) (Alkmaar 1875 - 1965 Tahiti) Ploegende boer gemengde techniek - 46,5 x 95 cm (kleine oppervlaktebeschadigingen in de lucht)€ 300 - € 500392 Onduidelijk ges.Schapen in landschap aquarel - 45 x 74 cm (glas ontbreekt)€ 100 - € 150

Page 38: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

393 E.F. v.d. Burgh ges. (1967) Grondwerkersboard - 60 x 90 cm€ 50 - € 80394 Manier van H. Malfait Werkers op het land gemengde techniek - 51 x 72 cm€ 70 - € 100395 Mogelijk atelier Johan Dijkstra Liggend vrouwelijk naakt aquarel - 50 x 63 cm€ 50 - € 80396 Paul van Esch ges. (jan. 1965) enOnbekendModerne voorstelling litho - 63 x 46 en 35 x 46 cm [2]€ 20 - € 30397 Herman Gordijn ges. (1985) ‘Lida aan de klavecimbel’linosnede - 80 x 50 cm€ 60 - € 80398 Jan Sluijters (’s-Hertogenbosch 1881 -1957 Amsterdam)Affiche - Artiesten Winterfeest ’s-Gravenhage1919 - kleurenlitho - 70 x 50 cm€ 200 - € 300399 Bern. A. van Beek ges. (1875- 1941)Plasgezicht bij Kortenhoef aquarel - 31 x 47 cm€ 100 - € 150400 Willem E. Roelofs Jr. ges. (1974- 1950) Bloemstilleven in glazen vaas aquarel - 32 x 25 cm € 75 - € 100401 J.J. van de Sande Backhuyzen ges.(1897) (Den Haag 1835 - 1925 Den Haag) Boerin op het land aquarel - 29 x 45 cm (vochtschade)€ 100 - € 150402 Victor Linfort ges.‘Synthesis’paneel - 40 x 30 cm€ 150 - € 200403 Gerrit Neven ges. Uiterwaarden Waal aquarel - 35 x 45 cm€ 240 - € 280404 E.R. Homan ges. (’90) ‘Yellowstone River’ets 19/60 - 26,6 x 38,8 cm€ 100 - € 150

405 J. le Blanc ges.Riviergezicht met zeilboten aquarel - 27 x 43 cm€ 80 - € 120406 Johan Haak ges. Edelsmidstudietekening - 42 x 33 cm€ 150 - € 200407 Willem Zwart ges. (Warffum 1867 - 1957 Amsterdam) Mijn dochter Truus tekening - 29 x 24 cm€ 50 - € 80408 A. Orselli ges. In het casino aquarel - 29 x 45 cm€ 400 - € 600409 Käthe Kolwitz‘Hunger’houtsnede - 39 x 28,5 cm€ 200 - € 300410 Adri Bleuland van Oordt ges. (1894)(Katendrecht 1865 - 1948 Hilversum) Meisje met hoed en bloemen gekleurde krijttekening - 66 x 48 cm€ 100 - € 150411 G.C.L. Windt ges.(Den Haag 1868 - 1949 Den Haag) Molen in landschap aquarel - 48 x 35 cm€ 80 - € 120412 Mogelijk G.H. Breitner (Rotterdam 1857 - 1923 Amsterdam) Moeder met sprokkelhout en kind en Stilleven met blakeraquarel op voor- en achterzijde 37,5 x 22 cm (2x)€ 100 - € 150413 B.C. Koekkoek ges. (Middelburg 1803 - 1862 Kleef ) 4 studietekeningen - diverse maten [4x]€ 400 - € 600414 B.C. Koekkoek ges. en initialen(Middelburg 1803 - 1862 Kleef ) 5 studietekeningen - diverse maten [5x]€ 400 - € 600

415 B.C. Koekkoek ges. (Middelburg 1803 - 1863 Kleef ) 4 studietekeningen - diverse maten [4x]€ 400 - € 600416 J.P. SimonVrouwen bij waterpomp aquarel - 17 x 11,5 cm€ 250 - € 350417 J. Surie ges. (Amsterdam 1879 - 1970 Amsterdam)Stilleven met fruit aquarel - 19 x 33,5 cm€ 100 - € 200418 J. Boucher ges. Herder met schapen gekleurde tekening - 17 x 23 cm (beschadigd)€ 200 - € 300419 F. Holleman ges. (Leiden 1908 - 1999 Voorburg) Kagermeer in de winter aquarel - 14 x 21 cm€ 150 - € 200420 M.A.J. (Marius) Bauer initialen (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam) Kashbaets - 11 x 11 cm€ 60 - € 80421 M.A.J. (Marius) Bauer initialen (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)Stadsgezicht met ossenwagen ets - 18 x 13 cm€ 60 - € 80422 W.A. (Willem) Witsen gesigneerd(Amsterdam 1860 - 1923 Amsterdam)Wintergezicht met gracht ets - 12 x 12 cm€ 40 - € 60423 J. Elsinga ges.(Wommels 1893 - 1969 Leeuwarden)‘Dokkumer Ee’aquarel - 15 x 20 cm€ 100 - € 150424 Onduidelijk ges. ‘Braconnage’gemengde techniek - 27 x 36,5 cm€ 30 - € 50425 C.J.M. monogramMan en vrouw met hond ingekleurde ets - 29 x 20 cm € 30 - € 50

Page 39: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 37414

408

400 402

423

Page 40: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

426 427

428 429

426 J. Mankes ges. (1914) (Meppel 1889 - 1920 Eerbeek) Vader Mankes zwartkrijttekening - 18 x 15 cm (Herkomst nalatenschap kunstenaar veiling Sotheby’s Amsterdam)€ 450 - € 550427 J. Mankes ges. (Meppel 1889 - 1920 Eerbeek) Kraai met mugje houtsnede - 11,5 x 10 cm€ 450 - € 550428 H.E. Vinke ges. (Utrecht 1831 - 1904 Arnhem) Vader en zoon aquarel - 14 x 9 cm€ 150 - € 200

429 A.M. Luijt ges. (Sliedrecht 1879 - 1951 Wassenaar) Bij de paardenrennen gemengde techniek - 17 x 13,5 cm€ 250 - € 350430 N. van Berghem ges. (1644) (Haarlem 1620 - 1683 Amsterdam) Ruiters met schapen ets - 15,5 x 17,5 cm€ 50 - € 80431 A.J.A. ‘Anton’ Pieck ges. (Scheveningen 1894 - 1982 Maartensdijk) Oud vrouwtje in straat ets - 14 x 15 cm€ 60 - € 100

432 Mogelijk Isaac Israëls (Amsterdam 1865 - 1934 Den Haag) Liggende vrouw studietekening/aquarel - 18 x 26 cm€ 100 - € 150433 Mogelijk Isaac Israëls Paarden in de paddock studietekening - 14 x 18 cm€ 20 - € 30434 Mogelijk J. ‘James’ Ensor (Oostende 1860 - 1949 Oostende) Figuren in tram potloodtekening - 15,5 x 11,5 cm€ 100 - € 200

Page 41: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 39

435 Mogelijk Leo Gestel (Woerden 1881 - 1944 Hilversum) Figuren in park krijttekening - 17 x 27 cm€ 100 - € 200436 J.Th. ‘Jan’ Toorop ges. (1905) (Java 1858 - 1928 Den Haag) Portretlitho - 16,5 x 12,5 cm€ 120 - € 150437 Mogelijk Leo Gestel (Woerden 1881 - 1944 Hilversum) Boerin met vee tekening - 24,5 x 31,5 cm€ 400 - € 600

438 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) Gezicht op de Waal bij Rotterdam aquarel - 23 x 42 cm€ 200 - € 300439 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) Havengezichtaquarel - 26,5 x 41,5 cm€ 200 - € 300440 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) Gezicht op Enkhuizenaquarel - 28 x 43 cm€ 200 - € 300

441 Jaroslav Setelik ges. (’21) (1881 - 1955) ‘Haarlem’aquarel - 38 x 27 cm (glas ontbreekt)€ 200 - € 300442 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) Stadsgezicht met haven aquarel - 28 x 38 cm€ 200 - € 300443 J aroslav Setelik ges. (’22) (1881 - 1955) ‘Arnhem’aquarel - 40 x 26 cm€ 200 - € 300

431 438

440 443

Page 42: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

40444 464

444 Jaroslav Setelik ges. (1921) (1881 - 1955) Figuren bij poortje Elburg aquarel - 27 x 43 cm€ 200 - € 300445 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) ‘Veere’aquarel - 26 x 42 cm€ 200 - € 300446 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) Amsterdamse poort te Haarlem aquarel - 28 x 18 cm€ 200 - € 300447 Jaroslav Setelik ges. (1881 - 1955) ‘Haarlem’ en ‘Delft’tekening en reproductie 24 x 19,5 en 31 x 35 cm [2]€ 200 - € 300448 C. Verschuur ges. (Gouda 1888 - 1966 Den Haag) 2 exterieuren met figuren aquarel (2x) - 31 x 26 cm [2x]€ 300 - € 500449 E.M. Peters ges. Berkenbomen aquarel - 29 x 20 cm€ 40 - € 60450 Mogelijk atelier Theodoorvan Hoytema (1863 - 1917) Studie van veldmuizen marouflé - 60 x 40 cm€ 50 - € 80

451 Thomas RossStrandgezichtkleurets - 21 x 46 cm€ 125 - € 175452 2 silhouet prenten in lijst 40 x 80 cm [2]€ 30 - € 50453 John Joans‘Departure to school’ en ‘Return from school’gekleurde gravure (2x)45 x 60 cm - in mahonie lijsten [2x]€ 100 - € 150454 M.A.J. ‘Marius’ Bauer ges. (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam) De kroning van Tsaar Nicolaas II ets - 55,5 x 67,5 cm€ 400 - € 600455 Gravure in lijst ‘Alckmaar’60 x 102 cm € 50 - € 80456 Gravure in lijst ‘Haagse kermis met de optreckende burgerij’ 73 x 100 cm€ 50 - € 80457 Piet Klaasse ges. (’79) Koeien in de stal litho - 40 x 55 cm€ 50 - € 80458 C.G. ‘Lien’ Verburgt Kramers initialenStillevenaquarel - 47 x 39 cm€ 100 - € 150

459 Jac. J. Koeman ges. (Edam 1889 - 1978 Bergen) Stillevenaquarel - 38 x 48 cm€ 100 - € 150460 Omgeving J.Th. Toorop(eind 19e/begin 20e eeuw) Landarbeider zittend op bankje uitkijkend over een akker pastel - 47 x 30 cm€ 250 - € 350461 Henriëtte A.M. Pessers ges. (Tilburg 1899 - 1986 Heeze) Stilleven met zonnebloemen doek - 75 x 50 cm€ 300 - € 500462 M.E. Bueren ges. (1923) Herfstboeket met gemberpot ovaal paneel - 41 x 58 cm€ 150 - € 200463 6 ingekleurde gravures met bijbelsevoorstellingen in lijsten 20 x 30 cm [6]€ 200 - € 300464 Nicolas Hammel ges. (1995) Voorstelling met vogels gemengde techniek - 64 x 49 cm€ 200 - € 300

Page 43: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 41

465 Theo Schildkamp ‘Sperwer met geslagen prooi’aquarel - 26,5 x 18 cm€ 40 - € 60466 Theo Schildkamp ges. (1977) ‘Klapekster met opgeprikte prooien op prikkeldraad’aquarel - 23 x 23 cm€ 50 - € 80467 Poppe Damave ges.Towerbridge London aquarel - 11 x 15 cm€ 50 - € 80468 Onbekend 2 portretten studietekening (2x) - 11 x 9 cm [2x]€ 50 - € 70469 Corneille (C. van Beverloo) ges. (2004)(Luik 1922 - 2010 Parijs) Vrouw, kat en vogel kleurlitho - 57 x 76 cm€ 180 - € 220470 Corneille (C. van Beverloo) (Luik 1922 - 2010 Parijs) ‘Femme, oiseau et fleur exotique’kleurlitho - 66 x 51 cm€ 100 - € 150471 Jan Cremer ges. (’03) (geb. Enschede 1940)Moderne compositie van een landschap zeefdruk 43/250 - 71 x 90 cm€ 80 - € 120

472 Jan Cremer ges. (’03) (geb. Enschede 1940) Moderne compositie van een landschap zeefdruk 66/250 - 71 x 90 cm€ 80 - € 120473 Corneille (C. van Beverloo) ges. (’82) (Luik 1922 - 2010 Parijs) Vogels met vrouw kleurlitho 86/200 - 33 x 23 cm€ 120 - € 150474 Corneille (C. van Beverloo) ges. (’04)(Luik 1922 - 2010 Parijs) Compositie van vogels en hoofd kleurltiho 197/200 - 56 x 76 cm€ 150 - € 200475 Jan Cremer ges. (2003) (geb. Enschede 1940) Moderne compositie van landschapzeefdruk 65/250 - 70 x 90 cm€ 150 - € 200476 Jan Cremer ges. (’01) (geb. Enschede 1940) Moderne compositie met tulpen zeefdruk - 104 x 75 cm€ 150 - € 200477 Janna ges. Compositie met figuren zeefdruk 2/98 - 70 x 70 cm€ 80 - € 120

478 Janna ges.Compositie van spelende kinderen zeefdruk 55/98 - 58 x 81 cm€ 80 - € 120479 Jan Cremer ges. ('01) (geb. Enschede 1940) Compositie van tulpen zeefdruk - 105 x 75 cm€ 80 - € 120480 Jan Cremer ges. (’01) (geb. Enschede 1940) Compositie met tulpen zeefdruk 123/250 - 105 x 75 cm€ 80 - € 120481 Jan Cremer ges. (’90) Compositiezeefdruk 56/250 - 73,5 x 53 cm€ 150 - € 200482 J. Sirks ges. (Rotterdam 1885 - 1938 Zeist) ‘Viaduct Rotterdam’ets - 47 x 63 cm€ 50 - € 80483 Marcel Schellekens ges. (2002) ‘Saskia bukkend’kleurets - 89 x 69,5 cm€ 100 - € 150484 Grote map met schetsen, tekeningen,grafiek, studies enz.€ 100 - € 150

474477

Page 44: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

42510491

485 Herman Brood (Zwolle 1945 - 2001 Amsterdam) ‘De klare jubel’gemengde techniek op papier - 27 x 19 cm€ 40 - € 60486 Pablo Picasso ‘Atelier au de Modèls’litho - 36 x 23 cm€ 50 - € 80487 Suze Slager- van Velsen ges. (Oostburg 1883 - 1964 ’s-Hertogenbosch)Vrouw bij vuurplaats ets - 24 x 34 cm€ 40 - € 60488 2 gravures in vergulde lijsten ‘Gravée d’près le Tableau Original du Teniers’ 18 x 23,5 cm (2x)€ 50 - € 80489 P.M. Slager Sr. ges. (’s-Hertogenbosch 1841 -1912 ’s-Hertogenbosch) Begrafenisstoet op het ijstekening - 33 x 53 cm€ 80 - € 120490 J.A. Zandleven ges. (Koog a/d Zaan 1868 - 1923 Rhenen) ‘De Den’rood/zwart krijttekening - 58 x 44 cm€ 200 - € 300

491 Jan Rijlaarsdam ges. (Nieuwkoop 1911 - 2007) Parijsgemengde techniek - 38,5 x 27 cm€ 400 - € 600492 Jaap Min ges. (Bergen 1914 - 1987 Bergen) Italiaans dorpsgezicht gemengde techniek - 59 x 45 cm€ 300 - € 500493 Emmie Smit-de Reus ges. Bloemen aquarel - 30 x 44 cm€ 50 - € 80494 Johanna Heijboer ges. (zus van Anton Heijboer) ‘Afscheid van de tuin 1995’aquarel - 35 x 50 cm€ 80 - € 120495 Pierre Mortier‘La Seigneurie d’Utrecht’gravure - 44 x 58 cm€ 40 - € 60496 Cornelis Danckerts‘Zeelandia Comitatus’handgekleurde gravure - 40 x 50 cm€ 100 - € 150

497 Onduidelijk ges.Bloemstilleven met boek aquarel - 42 x 40 cm€ 80 - € 120498 Martin Monnickendam ges. (1950)(Amsterdam 1874 - 1943 Amsterdam) Oude toegangsdeur pastel - 37 x 26 cm€ 200 - € 400499 Cuno Brinks ges. Jozef en Maria met kindje Jezus gouache - 47 x 32 cm€ 40 - € 60500 Dirk Baksteen ges. (1928) ‘Einde oktober’ets - 34 x 24 cm€ 60 - € 80501 C.H. Hammes ges. (Andijk 1872 - 1965 Nijmegen) Landschapets 21/150 - 21 x 29 cm€ 50 - € 80502 Lucas van Leyden Knielende vrouw aan het hof gravure - 27 x 22 cm€ 80 - € 120503 H.A. van Eys ges. (1823) Meisje met juk zwartkrijttekening - 37 x 22 cm€ 80 - € 120

Page 45: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 43

504 J.Th. TooropSt. Antonius abt reproductie 17/100 - 24,5 x 15 cm€ 30 - € 50505 SteinlenOp het terras bij de paardenmarkt litho - 29 x 23 cm€ 100 - € 150506 Toulouse-LautrecVrouwenfiguurlitho - 34 x 24,5 cm€ 50 - € 100507 Toulouse-Lautrec Dansend stel litho - 31 x 22,5 cm€ 50 - € 100

508 Toulouse-Lautrec Compositie van twee figurenlitho - 33 x 21 cm€ 50 - € 100509 Jaap Min (Bergen 1914 - 1987 Bergen)Madonna met kind kleurenhoutsnede - 24 x 21 cm€ 80 - € 120510 Meta Plückebaum ges. Kittens met kikker ingekeurde ets - 26 x 20 cm€ 30 - € 50511 J.E. Karsen (Amsterdam 1860 - 1941 Amsterdam)Huis met voortuintjeets - 23,5 x 19,5 cm€ 30 - € 50

512 Joh. D. Looyer ges. ‘Voorjaar 1957’aquarel - 20 x 30 cm€ 30 - € 50513 H.J. ten Cate ges. (Zutphen 1867 - 1955 Den Haag)Figuur in winterlandschap met boerderij gouache - 22 x 28 cm€ 100 - € 150514 Piet Klaasse ges. Ruiters met jachthondenpastel - 26 x 26 cm€ 80 - € 120515 Onbekend Poezen met trekkaraquarel - 23,5 x 16 cm€ 200 - € 300

514

515

513

Page 46: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

516 Johannes Bosboom ges. (Den Haag 1817 - 1891 Den Haag) ‘Coblence’aquarel - 13 x 9,5 cm€ 300 - € 500517 Wim Romijn ges. ‘Tweespan trekpaarden voor sleepbord’aquarel - 18 x 37 cm€ 400 - € 600518 Grietje Postma ges. (2000) Open veld met bomenhoutsnede - 16 x 55 cm€ 30 - € 50519 Onduidelijk ges.Stadsgezicht met vaartinkttekening - 17 x 24 cm€ 50 - € 80520 Hendrik Spilman initialen (1721- 1784) Voorstelling naar Jan van Goyenets - 17 x 27 cm€ 80 - € 120521 J.E. van Son ges. (Zwammerdam 1861 - 1942 Den Haag)Boerderij aan het wateraquarel - 18 x 23 cm€ 50 - € 80522 A. Mauve ges. (Zaandam 1838 - 1888 Arnhem) Huisje aan vaartstudietekening - 22 x 22 cm€ 100 - € 150523 Suze Slager-van Velsen ges. (Oostburg 1883 - 1964 ’s-Hertogenbosch)Dorpsgezichtets - 19 x 26 cm€ 40 - € 60524 Suze Slager-van Velsen ges. (Oostburg 1883 - 1964 ’s-Hertogenbosch)Boerderijtje ets - 17 x 21 cm€40 - € 60525 Koppenhagen ges. Compositielinosnede (5x) - diverse maten [5]€ 30 - € 50526 Demarteau4 roodkleurige Franse gravures met jachttaferelen 22 x 32 cm [4]€ 100 - € 150

527 De Greef ges. 4 voorstellingen met oevervogels handgekleurde litho’s - 36 x 52 cm [4]€ 150 - € 200528 Kees C. Bol ges. (1950) (Oegstgeest 1916 - 2009 Waalwijk) Stilleven met bloemen en druiven board - 47 x 33 cm€ 200 - € 300529 Jo Kruijder-Bouwman ges. Jongen in de sneeuwstorm doek - 40 x 30 cm€ 50 - € 80530 Ermanno Toschi ges. (Lugo 1906 - 1999 Fiesole) ‘La mia famiglia’paneel - 44 x 32 cm€ 100 - € 150531 Max Hartwig ges. Berglandschapmarouflé - 10 x 13 cm€ 120 - € 150532 L.P.M. Ector ges. (Eindhoven 1921) ‘Boerderij aan de Brandkuil’doek - 50 x 60 cm€ 100 - € 200533 A.C. van Noort ges. (Bennebroek 1914 - 2003) Figuren op strand paneel - 50 x 70 cm€ 350 - € 450534 A.C. van Noort ges. (Bennebroek 1914 - 2003) Amsterdams stadsgezicht paneel - 30 x 45 cm€ 100 - € 200535 A.C. van Noort ges. (Bennebroek 1914 - 2003) Amsterdams stadsgezicht paneel - 30 x 45 cm€ 100 - € 200536 A.C. van Noort ges. (Bennebroek 1914 - 2003) Spelende kinderen op het strand in Zandvoort paneel - 34,5 x 43,5 cm€ 250 - € 350537 A.P.N. ‘Adriaan’ Vermunt ges. (Den Haag 1907 - 1993 Den Haag)Winterlandschappaneel - 30 x 40 cm€ 250 - € 350

538 H.R. Daniëls ges. (geb. Beverwijk 1949) Strandgezichtpaneel - 30 x 40 cm€ 200 - € 300539 H.R. Daniëls ges. (geb. Beverwijk 1949) Strandgezichtpaneel - 13 x 18 cm€ 200 - € 300540 Schutz ges. Botter op strand paneel - 13 x 18 cm€ 250 - € 350541 J. Brolsma ges. Ruiter langs vaart in de winter paneel - 20 x 25 cm€ 150 - € 200542 Annemie van de Ven ges. (2005) ‘Paarse bamboe’aquarel - 53 x 37 cm€ 50 - € 80543 Annemie van de Ven ges. (2006)‘Lotusbloem, sumi-e’aquarel - 97 x 60 cm€ 50 - € 80544 P. Deunhouwer ges. (3-’65) (geb. Utrecht 1928) ‘De brug’board - 120 x 212€ 1.000 - € 1.200545 Mogelijk Permeke Landschapkarton - 40 x 50 cm€ 500 - € 700546 Onduidelijk ges. Vrouw met waaier aan tafel marouflé - 40 x 51 cm€ 50 - € 80547 Leonard De Buck ges. Arbeidster karton - 29 x 22 cm€ 60 - € 80548 Corneille ges. (’90) (C. van Beverloo)(Luik 1922 - 2010 Parijs) Compositiezeefdruk - 121 x 77 cm € 600 - € 800

Page 47: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 45

533 535

517

516

Page 48: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

610

63046

Page 49: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 47

Woensdag 9 april 2014 (vanaf 13.30 uur)

Veilingnrs. 601 t/m 934Aziatica

601 6 diepe blauw Chinese borden met decorvan draak - 19e eeuw - ø 16 cm (schilfers) [6]€ 80 - € 120602 11 diverse blauw Chinese schoteltjes en 4 deksels - 18e/19e eeuw (1 met barstje) [15]€ 50 - € 100603 Blauw Chinees bord - Kangxi (bodem-barst) met zilveren voet als coupe - h. 21,5 cm€ 80 - € 120604 5 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers en 1 met barstje) [5]€ 100 - € 150605 Chinees Imari theepot - 18e eeuw h. 14 cm (deksel beschadigd)€ 150 - € 200606 2 blauw Chinese dekselkannetjes en vaasje - 18e eeuw - h. 8 en 5 cm [3]€ 100 - € 150607 Blauw Chinese kom met decor van draken 18e eeuw - ø 15,5 cm€ 150 - € € 200608 Blauw Chinese kom - 18e eeuw - ø 15 cm€ 150 - € 200609 3 blauw Chinese schotels - 18e eeuw ø 27 cm (1 met barst) [3]€ 200 - € 300

610 Diep famille verte dubbelbord - Kangxi ø 25 cm € 300 - € 400611 8-kantige Chinees Imari theebus met zilveren dop - 18e eeuw - h. 11 cm€ 80 - € 120612 2 Amsterdams bonte kommen - 18e eeuwø 15 cm (1 met barst) [2]€ 150 - € 250613 Ovale blauw Chinese mand op onder-schotel - 18e eeuw -17 x 20,5 en 19,5 x 23 cm [2]€ 250 - € 350614 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw met zilveren hengsel - ø 29,5 cm (schilfer en 2 haarlijnen)€ 80 - € 120615 Diepe blauwe Japanse schotel - ca. 1700 ø 31 cm (barst)€ 80 - € 120616 Gecontourneerd blauw Chinees schaaltje(rand gerestaureerd) en beschadigde gekleur-de Chinese vrouw met vaas - 18e/19e eeuw ø 17,5, h. 24 cm [2]€ 80 - € 120

617 4 gekleurde Chinese kopjes, 4 schoteltjesen 5 dekseltjes - 19e eeuw (3 kopjes en 1 dekselbarstje, 2 deksels schilfers) [13]€ 100 - € 200618 Diep blauw Chinees bord (schilfers) enschotel - 18e eeuw - ø 21 en 27 cm [2]€ 80 - € 120619 3 blauw Chinese schotels - ø 28,5 cm (2 met schilfer)[3]€ 200 - € 300620 2 blauw Chinese dekselkommen 19e eeuw - ø 15 cm (1 deksel rand hersteld) [2]€ 250 - € 350621 Blauw Chinese pelgrimsfles met oren 19e eeuw - h. 21,5 cm (boorgaatje)€ 180 - € 220622 2 blauw Chinese pelgrimsflessen19e eeuw - h. 16 cm [2]€ 500 - € 700623 3 blauw Chinese schoteltjes en kom18e/19e eeuw (schilfers) [4]€ 60 - € 80624 Paar blauw Chinese bekers met oor (1 met randbeschadiging) en 3 schaaltjes18e/19e eeuw - h. 11 cm [5]€ 100 - € 150

620, 621, 622

Page 50: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

48

625 Paar Chinees Imari kommen en 6-kantigJapans Imari schaaltje - h. 7 cm en ø 14 cm(alle barst) [3]€ 50 - € 100626 Blauw Chinese klapmuts - Wanli ø 21,5 cm (barsten)€ 80 - € 120627 5 blauw Chinese kopjes (1 met barst) en 5 schoteltjes (3 met barst en 1 met schilfer) en5 diverse schaaltjes - 18e/19e eeuw [15]€ 80 - € 120628 Diepe blauw Chinese schotel - 19e eeuw ø 24,5 cm€ 70 - € 100629 Paar blauw Chinese schotels - 19e eeuw ø 29 cm€ 200 - € 400630 Ovale blauw Chinese terrine - h. 25 cmop onderschotel - l. 32,5 cm - 18e eeuw [2]€ 400 - € 600631 2 achtkantige famille rose schoteltjesmet decor van haan en famille verte schotel18e eeuw - ø 15,5 cm en ø 27,5 cm (alle met barst) [3]€ 50 - € 80632 Diep gekleurd Chinees bord - 19e eeuw ø 24,5 cm€ 100 - € 150633 3 blauw Chinese gemberpotten19e eeuw - h. 21 cm (schilfers) [3]€ 150 - € 200

634 Blauwe Japanse kom - 19e eeuw - ø 22 cm€ 200 - € 300635 Famille verte kom - 19e eeuw - ø 22 cm€ 200 - € 300636 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjes19e eeuw (barstjes) [12]€ 100 - € 200637 6-kantige blauw Chinese dekselpot 19e eeuw - h. 19 cm (schilfers)€ 80 - € 120638 Paar Chinees Imari borden (barsten enschilfers), 4 kopjes (3 met schilfers en 1 metbarst) en 5 schoteltjes (3 met schilfers en 1 metbarst) - 18e eeuw - ø 23 en 11,5 cm [11]€ 60 - € 80639 Blauw Chinese kalebasfles en gemberpot19e eeuw - h. 15 en 17,5 cm [2]€ 100 - € 150640 4 capucijner borden met famille rosedecor - 18e eeuw - ø 22,5 cm (1 met schilfer) [4]€ 300 - € 500641 Eierschaal porseleinen Chinese vaas metbeschildering van winterlandschap - 1e helft20e eeuw - h. 26 cm€ 150 - € 200642 10 blauw Chinese kopjes (3 gaaf ) en 10 schoteltjes (2 gaaf ) met decor van Joosje te paard - 19e eeuw - ø 13,5 cm [20]€ 40 - € 60

643 Famille rose bord (19e eeuw) enSwankalok schaaltje - ø 23 en h. 7 cm (schilfers) [2]€ 100 - € 150644 Blauw Chinese vaas met decor van figuren - 19e eeuw - h. 19 cm€ 80 - € 120645 Blauw Chinees vaasje met decor van zotjeen lange lijs - 19e eeuw - h. 14,5 cm (stelrandbeschadiging) € 40 - € 60646 10 diverse blauw Chinese kopjes (deelsschilfers) en 5 schoteltjes - 18e/19e eeuw [15]€ 40 - € 60647 Blauw Chinese gemberpot - 19e eeuw h. 17 cm (deksel beschadigd)€ 60 - € 80648 7 blauw Chinese kopjes, 4 schoteltjes en 2 bibelots - 18e/19e eeuw (2 kopjes barst en 1 bibelot randschilfer) [13]€ 80 - € 120649 10 blauw Chinese kopjes en 10 schoteltjes19e eeuw (schilfers en 2 kopjes en 3 schoteltjes barst)[20]€ 100 - € 150650 Famille verte schotel - 19e eeuw - 27 cm € 80 - € 120651 5 gekleurde Chinese kopjes en 4 schoteltjes - 19e eeuw (beschadigd) [9]€ 80 - € 120

634

Page 51: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 49

640

650

Page 52: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

652 Onderglazuur rood met blauw Chinesevaas met decor van draken - h. 19 cm€ 400 - € 600653 Amsterdams bonte theebus - 18e eeuw h. 13 cm (deksel schilfers)€ 180 - € 220654 Blauw Chinese kraaikom - Wanli - h. 9 cm(miniem barstje)€ 250 - € 350655 Blauw Chinese kom - Kangxi ø 20 cm (gelijmd)€ 50 - € 100656 Blauw Chinese kom - 18e eeuw - ø 19 cm(gelijmd)€ 50 - € 100657 Japans Imari schotel - 19e eeuw - ø 46 cm(gerestaureerd)€ 60 - € 80658 Paar blauwe Japanse vazen (1 beschadigd)19e eeuw - h. 37 cm€ 150 - € 200659 Bronzen hoofd van Boeddha - h. 30 cm€ 50 - € 80660 Blauw Chinese pot met deksel - Kangxi h. 62 cm (deksel randbeschadigingen)€ 2.000 - € 4.000661 Bronzen staande Boeddha - h. 66 cm€ 100 - € 150

662 Bronzen Chinees vaasje en ovale jardinnière met reliëf van vogels h. 20 cm en h. 14 x b. 33 cm [2]€ 60 - € 80663 Cloisonné kom met gecontourneerderand - 19e eeuw - ø 30 cm€ 150 - € 200664 Gekleurde Chinese schaal met gecontourneerde rand - ø 37 cm (schilfers)€ 100 - € 150665 Paar groen geglazuurde Chinese tempelleeuwen op voet - 19e eeuw h. 25 cm (schilfers en 1 bal ontbreekt) [2]€ 120 - € 150666 Famille verte ghendi - 19e eeuw h. 23 cm (miniem barstje in rand)€ 150 - € 200667 Bruin geglazuurd Chinees vaasje 19e eeuw - h. 13 cm (stelrand schilfer) € 30 - € 50668 Paar cloisonne vazen met decor van draken - 19e eeuw - h. 33 cm [2]€ 150 - € 200669 Gekleurd Chinese vaas - 20e eeuw - 41 cm€ 20 - € 30670 Vierkant Satsuma dienblad ca. 1900 - 37 x 37 cm€ 80 - € 120

671 Gelakt houten Chinees kistje - 19e eeuwh. 10, br. 21,5 en d. 15 cm€ 300 - € 500672 Gesneden houten Chinees bijouteriekistje € 250 - € 350673 Verguld bronzen Hindoe-godin op osThailand - Rathanakushin stijl - h.34 cm€ 100 - € 150674 Amsterdams bonte kom - 18e eeuw ø 12 cm€ 80 - € 120675 Amsterdams bonte kom - 18e eeuw ø 11 cm (barst)€ 100 - € 150676 Vierkante Satsuma wierookbrander ca. 1900 - h. 9,5 cm (hoekje beschadigd)€ 180 - € 220677 Encre de Chine bord - 18e eeuw ø 22,5 cm (rand gelijmd)€ 80 - € 120678 4 blauw Chinese kopjes en 7 schoteltjesKangxi (schilfers en 3 kopjes en 2 schoteltjes barst)€ 180 - € 220679 Ronde gesneden rode lakdoos met emailbinnenzijde - h. 7,5 cm€ 180 - € 220

652

Page 53: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 51

660

671, 672

Page 54: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

684

686, 687

Page 55: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 53

680 Gesneden roodgelakte Chinese doos h. 4,5 cm€ 50 - € 80681 Ovaal gecontourneerd Chinees emailschaaltje - 22 x 27 cm€ 30 - € 50682 Gesneden jaden siervaas op houten sokkel - h. 18 cm€ 80 - € 120683 2 gesneden jaden eenden op houten sokkeltjes - h. 8 cm [2]€ 80 - € 120684 2 gesneden jaden vogels op tak op houtensokkels - h. 16 cm (1 klauw licht beschadigd)[2]€ 150 - € 200685 4 gesneden jaden eenden en 2 konijntjes(deels beschadigd) [6]€ 50 - € 80

686 Vierkant Kanton email blaadje 18,5 x 18,5 cm€ 300 - € 500687 Kanton email kopje en schoteltje metEuropese voorstelling - 18e/19e eeuw(schoteltje beschadigd) [2]€ 250 - € 350688 Chinees email dekselpotje - h. 9 cm€ 100 - € 150689 Kanton email schotel - ø 30 cm€ 100 - € 200690 Rijkbewerkt ajour zilveren Chinees kofferkistje - h. 7, br. 13, d. 7,5 cm€ 400 - € 600691 Ivoren Chinese poederdoos, tempel-leeuw als stempel en gesneden flacon [3]€ 50 - € 80692 2 diverse ivoren netsukes, man op bankje en oude man op paard [4]€ 100 - € 150

693 Gesneden ivoren arend op houten sokkeltje - h. 7 cm€ 30 - € 50694 Gesneden ivoren penselenbeker (bodem ontbreekt en beschadigd)€ 70 - € 90695 Ivoren okimono - figuur op lotusbladh. 9 cm€ 80 - € 120696 Ivoren netsuke - drakenboot met figurenh. 4,5 cm (beschadigd)€ 100 - € 150697 Gesneden Chinees ivoren Hotei - h. 14 cm€ 50 - € 80698 Ivoren okimono - man met apenh. 20 cm€ 200 - € 300699 Gesneden ivoren Chinese groep 2 figuren met hond - h. 7 cm€ 40 - € 60

690

Page 56: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

54700 702

700 Gesneden houten met ivoren man mettrommel - h. 20 cm€ 300 - € 500701 Gesneden ivoren Chinese groep vrouw met kind - h.12 cm€ 40 - € 60702 Paar rijkgesneden ivoren Chinese dekselvazen - h. 35 cm€ 300 - € 500703 Blauw Chinees bord met bloemdecor 18e eeuw - ø 24,5 cm (schilfertje)€ 80 - € 120704 2 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23,5 cm (schilfers)€ 70 - € 90705 3 diverse blauw Chinese gemberpotten18e/19e eeuw - h. 11, 14 en 14,5 cm (1 deksel ontbreekt)€ 80 - € 120

706 9 diverse blauw Chinese kopjes en 11 schoteltjes - 18e/19e eeuw (enkele beschadigd) [20]€ 100 - € 150707 Ronde bronzen schijf met reliëf van draken - ø 30 cm€ 50 - € 100708 Rijkbewerkte verzilverde opiumpijp l. 56 cm€ 300 - € 500710 3 bronzen wijsgeren op houten sokkel19e eeuw - h. 13,5 cm€ 80 - € 120711 Gesneden bamboe Chinese penselenpoth. 17 cm€ 80 - € 120712 Verguld bronzen zittende Boeddha Tibet - 19e eeuw - h. 12 cm€ 400 - € 600713 Antieke bronzen wierookbrander ø 13 cm€ 400 - € 600

714 Cloisonné bloempot - h. 15 cm€ 500 - € 700715 Blauw Chinese kom - Kangxi ø 16 cm (gerestaureerd)€ 350 - € 450716 2 blauw Chinese dubbelborden - Kangxi ø 26 cm (schilfertjes en 1 met barstje) [2]€ 300 - € 500717 4 Chinees Imari kopjes en 4 schoteltjes18e eeuw (3 kopjes en 1 schoteltjes barstje) [8]€ 150 - € 200718 5 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22 cm (schilfers en 1 met barst) [5]€ 80 - € 120719 3 diverse blauw Chinese borden 18e eeuw (schilfers en 2 met barst) [3]€ 60 - € 80720 4 diverse diepe blauw Chinese borden18e eeuw - ø 22 cm (3 met barstjes) [4]€ 50 - € 80

Page 57: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 55

714

716

Page 58: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

56728

725

Page 59: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 57734

721 8 blauwe Japanse kopjes, 8 schoteltjes en6 dekseltjes - 19e eeuw (2 dekseltjes gelijmd)[22]€ 80 - € 120722 5 blauw Japanse kopjes, 2 schoteltjes en 9 dekseltjes [16]€ 80 - € 120723 Paar diepe Chinees Imari borden 18e eeuw - ø 22,5 cm (1 met bodembarst) [2]€ 50 - € 80724 15 diverse blauw Chinese kopjes en 16 diverse schoteltjes - 18e/19e eeuw (deels beschadigd) [31]€ 100 - € 200725 Grote gekleurde Samson schotel 19e eeuw - ø 56 cm€ 1000 - € 1500

726 Lot van 19 diverse jaden en spekstenensnuisterijen en koralen lepeltje (2 beschadigd) [19]€ 80 - € 120727 Lapis lazuli siervaas, wijsgeer, liggendeBoeddha en schildpad op houten sokkeltjes h. 3,5 tot 15 cm€ 150 - € 200728 Gesneden jaden siervaas en paarse bergkristallen siervaas op houten sokkel h. 15 en 17 cm€ 200 -€ 300729 Jaden sauskom, siervaas (beschadigd),presse-papier en gesneden turquoise siervaash. 6 tot 12 cm€ 80 - € 120

730 5 diverse gesneden ivoren netsukes [5]€ 130 - € 150731 Gesneden ivoren netsuke slapende man met aap€ 100 - € 150732 3 diverse gesneden ivoren netsukes€ 100 - € 150733 Gesneden houten aap op schildpad en vrucht [2]€ 100 - € 150734 Ingelijste Chinese rolschildering metvoorstelling van figuren in landschap 65 x 32 cm€ 100 - € 150

Page 60: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

58

735 Chinese rolschildering Figuren in landschap - (19e eeuw) 138 x 64 cm (scheurtjes)€ 150 - € 200736 Zijden Chinese mantel (beschadigd)€ 50 - € 80737 Bronzen wierookpot - h. 36 cm€ 50 - € 100738 Gesneden houten Hotei op sokkel 19e eeuw - h. 30 cm€ 150 - € 200739 Gesneden houten Chinees mansfiguur h. 23 cm (voeten gerestaureerd)€ 200 - € 300740 Japans Imari bord - ca. 1700 - ø 22 cm€ 70 - € 90741 Paar blauw Chinese vazen - 19e eeuw h. 19 cm [2]€ 60 - € 80742 Gekleurde Chinese theebus met mandarijnen decor en zilveren dop - h. 15 cm€ 200 - € 300743 3 blauw Chinese schotels - 18e eeuw ø 26 en 29 cm (2x) (2 met barst en 1 met schilfer) [3]€ 80 - € 120744 4 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers en 1 met haarlijn) [4]€ 80 - € 120745 2 Chinees Imari dubbelborden - 18e eeuwø 26 cm [2]€ 100 - € 150746 Chinees Imari trekpotje - 18e eeuw h. 10 cm € 150 - € 200747 10 blauw Chinese kommetjes - 19e eeuwø 11 cm (schilfers en 1 met barst) [10]€ 50 - € 100748 Blauw Japans vaasje - 18e/19e eeuw h. 10 cm€ 40 - € 60749 Gekleurde Chinese schaal met deksel ca. 1900 - ø 19 cm€ 80 - € 120750 Paar blauw Chinese dekselvazen - 19eeeuw - h. 32 cm (beide deksels schilfers) [2]€ 300 - € 500751 5-delig blauw Chinees kaststel - 18e/19eeeuw - h. 30 cm (1 vaas beschadigd, 1 dekselbeschadigd en barst) [5]€ 400 - € 600

752 3 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23,5 cm (schilfers) [3]€ 30 - € 50753 3 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (schilfers en 2 met haarlijn) [3]€ 50 - € 70754 6 blauw Chinese dubbelborden 18e eeuw - ø 26 cm (schilfers en 2 met minieme barstjes) [6]€ 300 - € 500755 9 blauw Chinese kopjes en 4 schoteltjes18e eeuw (2 schoteltjes barstje) [13]€ 80 - € 120756 2 blauw Chinese dubbelborden met bloemenmanddecor - 18e eeuw - ø 26 cm (1 met schilfer en 1 met randrestauraties) [2]€ 150 - € 200757 Paar blauw Chinese schotels met bloemenmanddecor - 18e eeuw - ø 27,5 cm (1 met haarlijn) [2]€ 250 - € 350758 6- kantige famille verte vaas - Kangxi h. 28 cm (hals gerestaureerd)€ 400 - € 600759 Paar diepe famille rose borden - 18e eeuwø 21,5 cm [2]€ 80 - € 120760 3 blauw Chinese borden - Kangxi ø 22 cm (2 met schilfer) [3]€ 80 - € 120761 Paar gesneden spekstenen foodogs h. 21 cm€ 300 - € 500762 Gesneden houten Indonesische danseresh. 43 cm€ 300 - € 500763 Gesneden houten Balinees vrouwen -figuur met hert - h. 54 cm (licht beschadigd)€ 150 - € 200764 Gesneden agaten sierstuk - l. 8 cm€ 150 - € 200765 Gesneden spekstenen stempel - h. 7,5 cm€ 100 - € 150766 Gesneden ivoren stempel - h. 6 cm€ 100 - € 150767 Gesneden ivoren penselenbeker (standring beschadigd) en 2 diverse beeldjes19e eeuw - h. 10 en 13 cm (2x) [3]€ 150 - € 200768 Gesneden ivoren beeldje op houten voetstukje - h. 6,5 cm€ 80 - € 120

769 3 diverse porseleinen snuffbottles [3]€ 50 - € 100770 Paar cloisonné dekseldozen met draak ø 11 cm€ 800 - € 1.000771 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 32 cm€ 80 - € 120772 Blauw Chinees bord - Kangxi (merk en periode) - ø 25,5 cm (barstje)€ 200 - € 400773 Ronde famille verte onderzetter - ø 23 cm€ 250 - € 350774 6 achtkantige blauw Chinese borden,waarvan 1 diep - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers en 1 met haarlijn) [6]€ 200 - € 250775 6 blauw Chinese borden met bloemdecor18e eeuw - ø 23 cm (2 met schilfers en 2 methaarlijn) [6]€ 300 - € 500776 3 diverse blauw Chinese borden 18e eeuw - ø 21, 22,5 en 23 cm (schilfertjes en 1 met haarlijn) [6]€ 60 - € 80777 Diepe Chinees Imari schotel - 18e eeuw ø 27 cm€ 80 - € 120778 Gekleurde Chinese dekseldoos met lig-gend figuur - 19e eeuw - h. 15 cm (beschadigd)€ 400 - € 600779 Paar blauw Chinese gemberpotten metdeksels - 19e eeuw - h. 24 cm (1 deksel gelijmd) [2]€ 200 - € 300780 Blauw Chinese vaas - Kangxi h. 26 cm (hals gerestaureerd)€ 300 - € 500781 Paar powderblue vazen met famille verte perken - 19e eeuw - h. 20 cm [2]€ 300 - € 500782 Paar gekleurde Chinese dakvorsten h. 28 cm [2]€ 200 - € 300783 Blanc-de-Chine Kwan Yin op houtenvoetstuk - 19e eeuw h. 83 cm (licht beschadigd)€ 400 - € 600784 Beschilderde aardewerk vaas Han-dynastie - h. 46 cm (Oxford test aanwezig)€ 1.000 - € 1.200

Page 61: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 59

760 775

770

Page 62: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

60784

780 781

Page 63: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 61790

785 786

785 Aardewerk kameel met sancai glazuurTang-dynastie - h. 39 cm€ 2.000 - € 3.000786 Aardewerk paard met sancai glazuurTang-dynastie - h. 33 cm€ 1.500 - € 2.000787 Polychroom aardewerk dienaar Han-dynastie - h. 30 cm€ 400 - € 600

788 Polychroom aardewerk man met hoedTang-dynastie - h. 36 cm€ 600 - € 800789 Polychroom aardewerk vrouwenfiguurTang-dynastie - h. 26 cm (hals gelijmd)€ 100 - € 150790 Paar geglazuurde aardewerk eendenTang-dynastie - h. 15,5 en 16 cm [2]€ 400 - € 600

791 Rijkgesneden benen samoerai zwaard l. 75 cm€ 80 - € 120792 Schildpadden waaier, beschadigde gelakte Chinese waaier met beschildering,benen waaier met aquarel beschildering, celluloid waaier en benen waaier (deels beschadigd) [5]€ 60 - € 80

Page 64: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

62

793 Parasol en waaier met rijkgesneden ivoren heft en waaier met veren [3]€ 60 - € 80794 Rijkbewerkt bronzen Chinees wierookvat - h. 53 cm (beschadigd)€ 100 - € 150795 Rijkbewerkte bronzen oosterse wandversiering - ø 37€ 100 - € 150796 Rond bronzen Chinese gebedsschaal met reliëf van karakters - ø 29 cm€ 50 - € 80797 Polychroom houten tempel wachter h. 54 cm€ 100 - € 200798 Polychroom houten Kwan Yin zittend op leeuw - h 47 cm (beschadigd)€ 300 - € 500799 4-armige gepatineerd bronzen Shiva op 3-koppige olifant - h. 20 cm€ 50 - € 80800 Ivoren Indiase naaikist met inlegwerkVizagapatam - 19e eeuw h. 14, br. 32 en d. 23 cm (beschadigd)€ 300 - € 500801 Kanton email schotel - 19e eeuw ø 40 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 300802 Bruin geglazuurde martavan kruik 19e eeuw - h. 30 cm (beschadigd)€ 100 - € 150803 Blauw Chinese vaas - 19e eeuw - h. 17,5 cm€ 50 - € 80804 3 blauw Chinese kannen - Transition h. 21,5 cm (restauraties) [3]€ 1.500 - € 2.000805 Blauw Chinese kan - Transition h. 17,5 cm (gerestaureerd)€ 300 - € 500806 Gesneden en verguld houten Chineessierstuk - 43 x 30 cm€ 100 - € 150807 2 gesneden en vergulde houten Chinese sierstukken 25 x 78 cm (2x)€ 150 - € 200808 Tanka - 103 x 64 cm€ 50 - € 100809 Tanka - 88 x 54 cm€ 50 - € 100810 Gesneden schelp op houten voetstuk h. 22 cm € 180 - € 220

811 Gesneden schelp (schilfer) op houtenvoetstuk - h. 30 cm€ 180 - € 220812 Yixing theepot met reliëf van bloemen19e eeuw - h. 11cm€ 100 - € 200813 Yixing theepot met reliëf van bloemen in vakverdeling - 18e eeuw h. 8,5 cm (haarlijn, tuit schilfers en enkelebloemen beschadigd)€ 300 - € 400814 Deels geglazuurde Yixing theepot metduivelswerk - h. 17 cm€ 300 - € 500815 Polychroom bronzen zittende priesterMing - h. 26 cm€ 400 - € 600816 Gesneden jaden sierstuk met paradijsvogel op houten sokkel - h. 50 cm€ 300 - € 500817 Gesneden jaden sierstuk met paradijsvogel op houten sokkel - h. 50 cm(licht beschadigd)€ 300 - € 500818 Rijkgesneden jaden offerpot met dekselh. 94 cm. (licht beschadigd)€ 300 - € 500819 Gesneden witmarmeren sierstuk metvrouwenfiguur - h. 61 cm (beschadigd)€ 200 - € 400820 2 bewerkte hoorns met decor van tijgersh. 40 cm€ 100 - € 150821 Gekleurde Chinese zittende Boeddha ca. 1900 - h. 23 cm€ 800 - € 1.200822 Famille rose schotel - 18e eeuw - ø 35,5 cm€ 300 - € 500823 3 achtkantige Chinees Imari borden 18e eeuw - ø 22 cm (1 met schilfertjes) [3]€ 300 - € 400824 Sang de boeuf vaas - 19e eeuw - h. 27 cm€ 400 - € 600825 Blanc de Chine Kwan Yin - h. 35 cm(beschadigd)€ 50 - € 80826 9 diverse eierschaal porseleinen Japanse kopjes, 11 schoteltjes en 3 deksels (enkele delen beschadigd) [23]€ 80 - € 120827 Jaden handspiegel - l. 27 cm€ 180 - € 220

828 Gesneden jade sierstuk met vogel h. 8 cm€ 200 - € 400829 Gesneden jade sierstuk - 7,5 cm€ 400 - € 600830 Gesneden ivoren kistje h. 5,5, br. 24,5 en d. 9,5 cm € 350 - € 450831 Gesneden slagtand op houten voetstuk l. 43 cm€ 200 - € 300832 Jaden vaasje - h. 9 cm€ 180 - € 220833 2 famille verte pelgrimsflessen - 19e eeuwh. 20 cm [2]€ 300 - € 500834 Ovaal blauw Chinees dekselbakje 18e eeuw - h. 9 cm (knopje gelijmd)€ 250 - € 350835 6 Chinees Imari kopjes en 6 schoteltjes18e eeuw - (schilfertjes en 3 kopjes en 3 schoteltjes barstjes) [12]€ 180 - € 220836 8 diverse Yixing theepotten h. 6,5 tot 15,5 cm€ 180 - € 220837 8-kantige Japans Imari schotel - 18e eeuwø 31 cm€ 150 - € 200838 Gekleurde Chinese gemberpot - 19e eeuwh. 26 cm€ 50 - € 80839 Paar gekleurde Chinese vazen 1e helft 20e eeuw - h. 25 cm€ 100 - € 150840 Famille verte schotel met decor vanleeuw - Kangxi ø 35 cm (kleine randrestauraties)€ 2.000 - € 3.000841 Famille verte schotel - Kangxi ø 34,5 cm (randbeschadiging)€ 700 - € 900842 3-delig gekleurd Samson kaststel metfamille rose decor van hanen h. 20,5 en 24 cm (1 vaas gelijmd) [3]€ 100 - € 150843 8 Amsterdams bonte kopjes en 8 schoteltjes - 18e eeuw (schilfers en 5 kopjes barstje)€ 100 - € 150844 Lowestoft theepot met zilveren montuur18e eeuw - h. 11,5 cm€ 150 - € 200

Page 65: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 63823

804

798

Page 66: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

64

840

841

829

860

850

Page 67: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 65

861

870

845 Paar bewerkte bronzen Chinese vazen 19e eeuw - h. 24,5 cm€ 80 - € 120846 Japanse kleurenhoutsnede in lijst 20 x 54 cm€ 50 - € 70847 Tanka in lijst - 76 x 58 cm€ 80 - € 120848 6 diverse Swatow vaasjes h. 4 tot 6 cm [6]€ 50 - € 80849 4 diverse blauw Chinese vaasjes h. 5 cm (1 met randbeschadiging) en dekseldoosje (randbeschadiging) [5]€ 30 - € 50850 6 blauw Chinese kommetjes en 6 schoteltjes - 19e eeuw (1 kopje haarlijn en 1 schoteltje haarlijn en schilfer) [12]€ 700 - € 900851 4 diverse Yixing theepotten met reliëfvan bloemen - h. 7-13 cm [4]€ 50 - € 100852 Yixing trekpot - h. 7 cm€ 80 - € 120853 Kalebasvormige Yixing trekpotje h. 7.5 cm€ 40 - € 60

854 Deels geglazuurde Yixing theepot h. 13 cm€ 150 - € 200855 2 Yixing theepotten met decor van bloesemtakken - h. 6,5 en 8 cm€ 150 - € 200856 4 diverse Yixing theepotten h. 6 tot 10 cm [4]€ 50 - € 80857 Yixing theepot met reliëf van bloemen h. 12 cm€ 80 - € 120858 3 diverse Yixing trekpotten h. 9-10 cm (1 tuit gelijmd) [3]€ 100 - € 150859 Deels geglazuurde Yixing theepot h. 11 cm€ 80 - € 120860 Blauw Chinees bord - Costerman oproer,Rotterdam - Kangxi - ø 20 cm (minieme schilfertjes)€ 1.500 - € 2.000861 Blauw Chinese schotel met decor vanEuropese figuren - Kangxi - ø 36 cm (randrestauratie en barst)€ 400 - € 600862 Diep blauw Chinees bord - Kangxi ø 22 cm (schilfers)€ 250 - € 350

863 Paar blauw Chinese vaasjes met zilverenmontuur als strooibusen - h. 12 cm [2]€ 80 - € 120864 2 diverse blauw Chinese roomschaaltjes18e eeuw (1 met barst en 1 met schilfer) ø 16 cm [2]€ 20 - € 40865 3 diverse blauw Chinese roomschaaltjes18e eeuw - ø 16,5 cm [3]€ 70 - € 90866 8 diverse blauw Chinese schoteltjes 18e eeuw - ø 12 cm (2 gaaf ) [8]€ 30 - € 50867 Blauw Chinees vaasje, trekpotje (tuit schilfertje en knopje montuur) en 2diverse kommetjes (1 schilfer) - h. 6 cm [4]€ 50 - € 80868 2 blauw Chinese dubbelborden met decor van bloemenmand - 18e eeuw ø 26 cm (schilfers) [2]€ 150 - € 200869 Chinees Imari theepot - 18e eeuw h. 10 cm (hersteld met zilver montuur)€ 150 - € 200870 Blauw Chinese pot met deksel - Kangxi h. 60 cm (gerestaureerd)€ 3.000 - € 4.000

Page 68: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

66

873 874

880

871 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 28 cm € 30 - € 50872 6 blauw Chinese borden met decor vanpioenroos - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers en 1 beschadigd) [6]€ 80 - € 120873 Blauw Chinese kom - Kangxi - ø 21,5 cm(barst en rand kleine restauraties)€ 500 - € 700874 Famille verte wapenschotel - ‘OVERYSEL’Kangxi - ø 30,5 cm (gerestaureerd)€ 500 - € 700

875 6-kantige opengewerkte blauw Chineseparfumbrander - h. 23 cm€ 500 - € 700876 Diepe blauw Chinese schotel - Kangxi ø 34 cm (randschilfers)€ 300 - € 500877 Blauw Chinese schotel met decor vankoekoek bij zijn huisje - Kangxi - ø 38,5 cm(schilfers en barst)€ 100 - € 150878 Blauw Chinese schotel met decor vanvaas - 18e eeuw - ø 34,5 cm (barst) € 200 - € 300

879 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 28,5 cm (schilfers)€ 60 - € 80880 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjesmet decor van hanen - 18e eeuw (schilfertjes en 1 schoteltje barst) [12]€ 200 - € 400881 Amsterdams bonte theepot en melkkan18e eeuw (tuit theepot schilfer en dekselroomkan ontbreekt) - h. 12 en 10 cm [2]€ 150 - € 200

Page 69: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 67

883

882 4 gekleurde Chinese kopjes en 4 schoteltjes met mandarijnen decor 18e eeuw (2 kopjes en 1 schoteltje barst) [8]€ 80 - € 120883 Paar blauw Chinese kannetjes met dekseltjes - 19e eeuw - h. 14 cm [2]€ 600 - € 800

884 2 capucijner theepotten met Imari perken - 18e eeuw h. 12 cm (1 deksel randbeschadiging) [2]€ 400 - € 600885 6 gekleurde Chinese kopjes en 6 schoteltjes - 18e/19e eeuw (1 schoteltje schilfer) [12]€ 100 - € 150

886 4 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers en 1 rand gelijmd) [4]€ 500 - € 700887 4 blauw Chinese borden - Kangxi ø 23 cm (1 met randschilfer en 1 met bodembarst) [4]€ 300 - € 500

887

Page 70: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

68891

889, 890

Page 71: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 69

888 Diep blauw Chinees bord met figuren in landschap - Wanli - ø 20 cm (barstjes)€ 150 - € 200889 Diep famille rose bordje - 18e eeuw ø 17,5 cm € 100 - € 200890 Gekleurd Chinees potje met deksel 19e eeuw - h. 8,5 cm€ 500 - € 700891 3 gekleurde Chinese kopjes met oor en 3schoteltjes met mandarijnendecor 18e eeuw [6] € 400 - € 600892 Amsterdams bonte kom - 18e eeuw ø 19 cm (minieme schilfertjes)€ 1.200 - € 1.500

893 6 diepe blauw Chinese borden - 18e eeuwø 23 cm (2 met schilfer) [6]€ 200 - € 300894 5 famille rose borden met decor vanpioenroos - 18e eeuw - ø 23 cm (3 met schilfers en 1 met barst) [5]€ 450 - € 550895 Yixing theepot - 18e eeuw - h. 11,5 cm (2 kleine reliëfjes ontbreken)€ 1.200 - € 1.500896 2 diverse Yixing theepotten - h. 8 en 9 cm(dekseltje schilfer) [2]€ 40 - € 60

897 Yixing theepot - h. 9 cm€ 80 - € 120898 3 diverse Yixing theepotten h. 6 tot 12 cm (1 met schilfers) [3]€ 80 - € 120899 Vierkante Yixing theepot - h. 6 cm (dekseltje schilfer) € 50 - € 80900 Ovale Yixing theepot met reliëf van bloemen - h.10 cm€ 60 - € 80901 4 diverse Yixing theepotten en marmeren theepot h. 5 tot 9 cm (tuit schilfers) [5]€ 50 - € 80

895

892

894

Page 72: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

70

902

903, 904, 905

910

Page 73: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 71

912

902 Diepe blauwe Japanse schotel - ca. 1700 ø 34 cm€ 300 - € 500903 Blauwe Japanse Ghendi - ca. 1700 h. 20 cm (randschilfer)€ 400 - € 600904 Blauwe Japanse dekselpot - ca. 1700 h. 30 cm€ 1.000 - € 2.000905 Blauwe Japanse kan - ca. 1700 - h. 22 cm€ 700 - € 900906 Japans Imari bord - ca. 1700 - ø 21 cm€ 50 - € 70907 4 achtkantige Japans Imari kopjes en 4 schoteltjes - 18e eeuw [8]€ 80 - € 120

908 Diep blauw Chinees bord - Wanli ø 20,5 cm (schilfers en standring boorgaatje)€ 150 - € 200909 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaal18e eeuw - 29 x 37 cm (randschilfer aan achterzijde)€ 100 - € 150910 2 ovale blauw Chinese terrines met deksels - 18e eeuw - h. 17 cm [2] € 700 - € 900911 Paar blauw Chinese sauskommen 18e eeuw - h.13 cm (1 met gerestaureerd oor en 1 met schilfers en boorgaten) [2]€ 250 - € 350912 Paar gekleurde Chinese kommen in originele cassette begin 20e eeuw - ø 14 cm [2]€ 2.000 - € 3.000

913 12 gekleurde Chinese kopjes in doos 1e helft 20e eeuw - h. 5.5 cm [12]€ 500 - € 700914 Paar famille verte bordjes met decor van draken ø 14.5 cm (1 met randbeschadiging) [2]€ 700 - € 900915 Blauw Chinees potje en 2 miniatuur vaasjes - 18e eeuw - h. 6 en 7 cm [3]€ 100 - € 150916 Paar miniatuur blauw Chinese kannen18e eeuw - h. 8 cm (dekseltje schilfer) [2]€ 100 - € 150917 2 miniatuur blauw Chinese gemberpotten - 18e eeuw - h. 4,5 cm [2]€ 100 - € 150

915, 916, 917

Page 74: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

72920 t/m 924

918 4 Lowestoft dubbelborden - 18e eeuw ø 25,5 cm [4]€ 200 - € 250919 5 Lowestoft schotels - 18e eeuw ø 28 cm [5]€ 300 - € 400920 8-kantige Chinees Imari theebus 18e eeuw - met zilveren dop - h. 13 cm€ 200 - € 300921 8-kantige blauw Chinese theebus 18e eeuw - met zilveren dop - h. 13 cm€ 150 - € 250922 Blauw Kangxi theebus met zilveren dop18e eeuw - h. 14 cm€ 300 - € 500923 Blauw Kangxi knobbelvaas met zilveren montuur - h. 31,5 cm€ 1.000 - € 1.500

924 Blauw Kangxi vaas met zilveren montuur als kan - h. 23 cm€ 300 - € 500925 Blauw Kangxi kommetje met zilverenhengsel - ø 12.5 cm (randbeschadiging)€ 100 - € 150926 Blauwe Kangxi schotel met zilverenhengsel - ø 27 cm€ 300 - € 500927 Blauw Kangxi bord met zilveren hengselø 19,5 cm (schilfers en barstje)€ 100 - € 150928 2 famille verte borden met decor vanlange lijzen - Kangxi - ø 24 cm (1 met schilfersen miniem barstje en 1 met bodembarst) [2]€ 200 - € 400929 Serie van 5 achtkantige blauw Chinesekommen met gecontourneerde rand en decorvan lange lijzen - Kangxi - ø 21 cm (randschilfers en 1 met miniem barstje) [5]€ 4.000 - € 6.000

930 8 blauw Chinese bibelots - 18e eeuw h. 4 tot 7.5 cm (3 met schilfer)€ 100 - € 150931 Gekleurde Chinese hoofdsteun metdecor van draken - h. 10,5 cm€ 80 - € 120932 Paar blauw Chinese zoutvaatjes 18e eeuw - h. 4 cm (1 gelijmd) [2]€ 50 - € 80933 Blauw Chinese vaas - 19e eeuw h. 39 cm€ 50 - € 80934 3-delig blauw Chinees kaststel 19e eeuw - h. 37 en 40 cm € 300 - € 500

Page 75: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 73929

928

Page 76: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

101274

1011

1010

Page 77: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 75

Woensdag 9 april 2014 (vanaf 19.00 uur)

Veilingnrs. 1001 t/m 1200Meubelen, klokken, spiegels, lampen, tapijten enz.

1001 3-delig marmeren met koperen en nikkelen Art Deco klokkenstel - h. 33 cm [3]€ 200 - € 4001002 2-deurs noten Art Deco vitrinekast h. 127 cm€ 150 - € 2501003 3-delig marmeren Art Deco klokkenstelh. 26 en 21 cm (kleine randbeschadigingen) [3]€ 100 - € 1501004 Eiken etagère - h. 117, br. 83 en d. 49 cm€ 80 - € 1201005 Paar witgelakte houten Franse arm-fauteuils met rode en groene geschorenvelours - h. 110 [2]€ 80 - € 1201006 Mahonie tabouret met gestreepte stof19e eeuw€ 100 - € 1501007 Ronde mahonie tafel met ingelegde biesø 98 cm€ 100 - € 150

1008 Gepatineerd bronzen jongen als fonteinh. 78 cm€ 100 - € 2001009 Palissander banjobarometer met thermometer€ 100 - € 1501010 Mahonie Louis XVI penantkast metjaloeziedeuren en lade - h. 87, b. 90 en d.43 cm€ 300 - € 5001011 Mahonie Louis XVI bakbarometer h. 124 cm€ 1.400 - € 1.6001012 Mahonie Louis XVI halfmaan speeltafelh. 76, br. 80 en d. 40 cm€ 400 - € 600

1013 Mahonie Willem III stommeknecht met2 laden - h. 89, br. 50 en d. 39 cm€ 100 - € 2001014 Mahonie Frans wandtafeltje met ladenen marmeren blaadje- 18e/19e eeuw h. 70, br. 53 en d. 30 cm€ 100 - € 1501015 6-armige bronzen bolkroon - h. 80 cm€ 200 - € 3001016 2-deurs mahonie penantkast met lade - begin 19e eeuw - h. 90, br. 98 en d. 46 cm€ 150 - € 2001017 Mahonie Empire armstoel bekleed metbeige velours€ 150 - € 2501018 Mahonie Biedermeier stommeknechth. 84 cm€ 80 - € 1201019 Mahonie Biedermeier naaitafeltje € 150 - € 250

1001

Page 78: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

761021

1020 1022

Page 79: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 77

1020 Mahonie Empire trumeau met lade enwitmarmeren blad - h. 90, br. 130 en d. 50 cm€ 600 - € 8001021 2-deurs noten kruisvoetkabinet met 3 laden in de onderkast - 18e eeuw h. 228, br. 177 en d. 56 cm€ 2.000 - € 3.0001022 Rozenhouten Franse commode metgrijs marmeren blad - 18e eeuw h. 80, br. 93 en d. 44 cm€ 1.000 - € 1.5001023 Iepen Louis XVI armstoel met gesneden pijlen in rug€ 80 - € 120

1024 Terracotta beeld - Jongen met kip en duifAnne de Liedekerke - h. 70 cm (vinger gelijmd)€ 100 - € 1501025 2-deurs mahonie Louis XVI kabinet met 3 laden en 2 deuren in onderkast h. 264, br. 174 en d. 56 cm€ 1.500 - € 2.5001026 Eiken ridderfauteuil bekleed metgebloemde groene stof€ 80 - € 1201027 Mahonie Engelse banjobarometer met thermometer - h. 95 cm€ 100 - € 150

1028 Eiken Friese staartklok€ 100 - € 2001029 Mahonie Empire naaitafeltje h. 78 cm (blad beschadigd)€ 150 - € 2001030 Vergulde bronzen Empire pendule onder stolp - h. 27 cm (inclusief stolp 38 cm)€ 700 - € 9001031 Groot Tabriz tapijt - 437 x 327 cm€ 200 - € 3001032 Hamadan loper - 283 x 83 cm€ 50 - € 801033 Bachtiari loper - 347 x 105 cm€ 150 - € 200

1025

Page 80: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

781045 1050

1044

Page 81: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 79

1034 Groot figuraal Perzisch tapijt390 x 300 cm€ 1.000 - € 1.2001035 Keshan tapijt - 197 x 127 cm€ 40 - € 601036 Groot Saruck tapijt - 407 x 303 cm€ 400 - € 6001037 Groot Heriz tapijt - 397 x 287 cm (gesleten)€ 300 - € 5001038 Groot India Bidjar tapijt 354 x 245 cm€ 400 - € 6001039 Yagli tapijt - 190 x 120 cm€ 500 - € 7001040 Koerdisch Shirwan tapijt - 178 x 100 cm€ 300 - € 400

1041 Eiken Louis XVI armstoel bekleed met blauwe velours€ 200 - € 3001042 Paar noten Franse armstoelen bekleed met gestreepte stof [2]€ 150 - € 2001043 Miniatuur noten vitrinekast met 4 laden in de onderkast - h. 96 cm€ 300 - € 5001044 Eiken Louis XVI kastje met opstand,lade en jaloeziedeuren h. 132, br. 84 en d. 46 cm€ 400 - € 6001045 Mahonie Engelse speeltafel met snijwerk - 18e eeuw€ 300 - € 500

1046 Eiken met mahonie Engelse staandeklok - h. 230 cm€ 300 - € 5001047 Mahonie theestoof met geelkoperenketel € 30 - € 501048 Friese stoelklok€ 200 - € 4001049 Mahonie speeltafel/stommeknecht 19e eeuw € 100 - € 2001050 Vergulde bronzen Empire pendule Pre. Dupuia à Paris - h. 40 cm € 2.000 - € 3.0001051 2-deurs noten vitrinekast met 2 orgel-gebogen deuren in de onderkast 18e/19e eeuw - h. 244, br. 169 en d. 49 cm€ 1.000 - € 1.500

1051

Page 82: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

80

1057

1060

1058

Page 83: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 81

1052 Rond mahonie Engels klaptafeltje ø 59 cm€ 80 - € 1201053 2-deurs olijfhouten kruisvoetkabinetmet 2 laden - ca. 1700 h. 217, br. 133 en d. 49 cm (fineerbeschadiging)€ 800 - € 1.2001054 6 satijnhoten Louis XVI stoelen en 2 armstoelen met ingelegde medaillons€ 600 - € 8001055 Antieke 1-deurs eiken hangvitrinekasth. 93 cm€ 100 - € 1501056 Mahonie Engels staande klok metmaan- en datumaanduiding - h. 230 cm € 300 - € 5001057 2-deurs noten kabinet met 4 laden in de gebogen onderkast - 18e eeuw h. 225, br. 158 en d. 54 cm€ 800 - € 1.200

1058 Eiken Friese kortstaartklok met mechaniek van jachttafereel - h. 125 cm€ 800 - € 1.2001059 Noten Frans tweezits bankje metgestreepte velours - h. 87 en br. 120 cm€ 150 - € 2501060 2 iepen Louis XVI armstoelen bekleedmet gestreepte groene velours [2]€ 200 - € 3001061 Groot Perzisch tapijt - 350 x 250 cm€ 400 - € 6001062 Kazak tapijt - 207 x 143 cm€ 100 - € 1501063 Afghan tentvoorhang - br. 137 cm€ 100 - € 150

1064 Groot Meshed tapijt - 385 x 300 cm€ 250 - € 3501065 Shirwan tapijt - 203 x 109 cm € 100 - € 1501066 Kazak tapijt - 188 x 124 cm (gesleten en gerestaureerd)€ 80 - € 1201067 Arad tapijt - 385 x 255 cm (gesleten)€ 100 - € 1501068 Groot Keshan tapijt - 384 x 287 cm€ 350 - € 4501069 Kirman tapijt - 145 x 95 cm€ 50 - € 1001070 Afghaan tapijt - 197 x 134 cm€ 200 - € 3001071 6 mahonie Willem III stoelen bekleedmet groene velours€ 200 - € 300

1071

Page 84: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

82

1072

1073

Page 85: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 83

1072 Mahonie Willem III bank bekleed metgroene velours - h. 117 en br. 180 cm€ 300 - € 4001073 2 mahonie Willem III armfauteuilsbekleed met groene velours€ 150 - € 2001074 Mahonie Willem III uitschuiftafel met 1 tussenblad - bladmaat 135 x 107 cm€ 150 - € 200

1075 Vuurvergulde bronzen pendule 19e eeuw - h. 46 cm€ 1.000 - € 1.5001076 Marmeren borstbeeld van vrouw h. 65 cm € 100 - € 150

1077 Barometer in gesneden en vergulde houten lijst met kuif - 18e eeuw - h. 90 cm€ 300 - € 5001078 Butlerspiegel in gesneden en verguldehouten lijst met adelaar - 18e eeuw - h. 102 cm€ 300 - € 5001079 2 mahonie Louis XVI armstoelen en 4 stoelen bekleed met blauwe damast [6]€ 500 - € 700

1074

1079

1075

Page 86: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

84

1080 Orgelgebogen noten commode metmarketterie - Duitsland, 18e eeuw h. 90, br. 120 en d. 65 cm€ 3.000 - € 5.0001081 Geelkoperen beddenpan met houten steel - l. 105 cm€ 40 - € 601082 Mahonie Engelse ladekast h. 103, br. 110 en d. 53 cm€ 200 - € 4001083 Gietijzeren tuinvaas - h. 37 cm€ 50 - € 80

1084 Gecanneleerde ronde grijze marmeren zuil - h. 79 cm€ 400 - € 6001085 Paar gelobde terracotta tuinvazen h. 78 cm€ 100 - € 1501086 Groengeschilderde tuintafel op gietijzeren onderstel - bladmaat 197 x 60 cm€ 150 - € 2001087 Groengeschilderde houten tuinbank op ijzeren onderstel - l. 200 cm€ 80 - € 120

1088 4-deurs eiken hoekkast met gebogenfront en 3 laden - ca. 1800 h. 221, br. 110 en d. 70 cm€ 400 - € 6001089 8 eiken Louis XVI stoelen bekleed metgeschoren beige velours (2 stoelen van later datum)€ 400 - € 6001090 Noten staand horloge met maan- endatumaanduiding - 19e eeuw - gesigneerdPaulus Bramer, Amsterdam - h. 294 cm€ 4.000 - € 6.000

1080

1080

1093

Page 87: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 851097

1091 Antieke lantaarnklok op houten stoel van latere datum - h. 60 cm (3 cartouches ontbreken)€ 500 - € 7001092 Mahonie Empire armstoel bekleed met groene velours€ 80 - € 1201093 Mahonie Biedermeier bank bekleed met groene velours - l. 195 cm€ 300 - € 500

1094 In hoogte verstelbare bedtafel 19e eeuw - bladmaat 82 x 45 cm€ 80 - € 1201095 Zwartmarmeren Empire kolom-pendule - h. 46 cm€ 400 - € 6001096 Eiken Friese staartklok met achter- glasschildering in dubbele kap - h. 150 cm (licht beschadigd)€ 300 - € 500

1097 Halfronde mahonie Engelse vitrinekast met inlegwerk - ca. 1900h. 184, br. 125 en d. 47 cm€ 400 - € 6001098 Mahonie Willem III secretaireh. 190, br. 105 en d. 53 cm€ 300 - € 5001099 Mahonie Willem III armstoel en 2 stoelen bekleed met groene velours [3]€ 150 - € 200

Page 88: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

86

1100

1105

1111

Page 89: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 87

1100 Ingelegde palissander kolompendulemet verguld montuur onder stolp - h. 67 cm(inclusief stolp)€ 300 - € 5001101 Mahonie schrijftafel met 2 laden en zilveren herinneringsapplique - 1851 h. 90, br. 100 en d. 59 cm€ 200 - € 3001102 Mahonie Willem III speeltafel € 80 - € 1201103 Noten Willem III spinnenkop theetafelmet ingeklegd blad - bladmaat 83 x 63 cm(knop ontbreekt)€ 100 - € 1501104 Ronde mahonie Engelse salontafel 19e eeuw - ø 89 cm€ 100 - € 150

1105 2-deurs noten kruisvoetkabinet metlade - 18e eeuw - h. 177, br. 114 en d. 47 cm€ 700 - € 9001106 Mahonie Louis XVI secretaire h. 149, br. 94 en d. 46 cm€ 400 - € 6001107 Ronde mahonie tafel - 19e eeuw ø 99 cm€ 100 - € 1501108 4 mahonie Engelse stoelen bekleed met grijze stof - 19e eeuw [4]€ 100 - € 1501109 Mahonie Engelse toilettafel met spiegelopstand - 19e eeuw h. 190, br. 135 en d. 60 cm€ 200 - € 400

1110 1-deurs noten vitrinekast met 3 laden en 2 deurtjes in dubbelgebogen onderkast h. 190, br. 116 en d. 35 cm (reconstructies)€ 200 - € 4001111 Eiken Engels buffet met 5 laden en klepca. 1800 - h. 98, br. 161 en d. 56 cm€ 400 - € 6001112 Noten Engelse tafelklok met maanstandh. 38 cm€ 200 - € 3001113 Zwart gelakte Engelse tafelklok h. 37 cm€ 100 - € 2001114 Ronde mahonie Biedermeier coulissen-tafel - ø 130 cm - met 5 grenen tussenbladen à 54 cm€ 200 - € 300

1109

Page 90: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

881125

1123

Page 91: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 89

1115 Ingelegde pallisander kolompendule19e eeuw - h. 48 cm€ 200 - € 3001116 Miniatuur 2-deurs noten glazenkastmet 3 laden in de gebogen onderkast 19e eeuw - h. 132 cm€ 200 - € 4001117 Grote mahonie Biedermeier boekenkastmet 2 deuren en schuifdeur - h. 255, br. 295 end. 70 cm (zijprofiel ontbreekt)€ 2.000 - € 4.0001118 Paar mahonie Biedermeier stoelenbekleed met gestreepte stof [2]€ 50 - € 80

1119 Eiken klepbureau met 3 laden in de dubbelgebogen onderkast op klauwpoten 18e eeuw - h. 110, br. 107 en d. 60 cm€ 300 - € 5001120 Noten Engelse hoekkast met glasdeur h. 210, br. 110 en d. 45 cm€ 150 - € 2001121 Mahonie Willem III armstoel bekleedmet beige velours € 80 - € 1201122 Antieke rechthoekige kastanjehoutenSpaanse wandtafel met 3 laden h. 82, br. 178 en d. 65 cm€ 200 - € 300

1123 Antiek rijkgestoken eiken kistje h. 42, br. 72 en d. 35 cm€ 200 - € 3001124 Rijkbewerkte 2-deurs eiken kast meto.a. jachttafereel - 19e eeuw h. 194, br. 166, d. 67 cm € 1.000 - € 1.5001125 Zwartgelakte mahonie Willem III arm-stoel met handwerktapisserie en rode velours€ 250 - € 3501126 Sumack Kazak tapijt - 230 x 106 cm€ 250 - € 3501127 Antiek Malayer tapijt - 196 x 136 cm€ 2.000 - € 3.000

1127

Page 92: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

901055

1028

1029

Page 93: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 91

1128 Tabriz tapijt - 205 x 157 cm€ 2.200 - € 2.5001129 Antiek Ninxia tapijt - 205 x 157 cm€ 1.000 - € 1.2001130 Yalameh tapijt - 157 x 110 cm€ 300 - € 5001131 Geschoren wollen Chinees tapijt 295 x 197 cm€ 120 - € 1501132 Shaswan loper - 395 x 115 cm€ 300 - € 5001133 Groot Heriz tapijt - gesleten 363 x 253 cm€ 80 - € 1201134 5 diverse Perzische kleedjes, tasje en 4 kussens [10]€ 50 - € 801135 Eiken Engelse tafelklok ‘Westminster’h. 44 cm€ 300 - € 5001136 Eiken Friese staartklok € 150 - € 2501137 Rond zwart gelakt Willem III bijzet-tafeltje met ingelegd blad - ø 52 cm€ 100 - € 2001138 Eiken Friese staartklok met wekker- en scheepjesmechaniek - h. 150 cm€ 200 - € 400

1139 Noten Louis XVI wandtafeltje met in-gelegde bies en lade - h. 76, br. 60 en d. 37 cm€ 200 - € 3001140 Polychroom houten Chinese kist h. 60, br. 103 en d. 51 cm€ 200 - € 3001141 Rijkbewerkt noten Willem III buffet met opstand - h. 196, br. 172 en d. 52 cm€ 300 - € 5001142 Mahonie gebeitste toilettafeltafel metwitmarmeren blad - h. 112, br. 116 en d. 55 cm€ 60 - € 801143 Ovale mahonie Willem III tafel op zwenkwielen - 127 x 100 cm€ 60 - € 801144 2-delige mahonie Engelse tafel met 2 tussenbladen à 46 cm - 156 x 106 cm€ 400 - € 6001145 2 Mahonie Willem III armstoelen met kuif € 100 - € 2001146 Mahonie Louis XVI bakbarometer A. Papi, ’s-Gravenhage - h. 120 cm€ 1.500 - € 2.0001147 Ronde mahonie Engelse tafel metbewerkte voet - 19e eeuw - ø 131 cm€ 150 - € 200

1148 6 iepen Louis XVI stoelen met gesnedenrug en bekleed met gestreepte groene velours € 300 - € 5001149 Rijkbewerkt noten Willem III buffetmet opstand - h. 220, br. 135 en d. 52 cm€ 300 - € 5001150 Meekrapkleurige eiken Friese staart-klok met kwartierslag en bruidskrans h. 150 cm€ 400 - € 6001151 Mahonie Engels breistoeltje op zwenkwielen - ca. 1900€ 50 - € 1001152 Antiek 1-deurs eiken hangvitrinekastjemet lade - h. 72, br. 100 en d. 26 cm€ 100 - € 1501153 Antieke eiken dekenkist met gestokenfront - h.71, br. 147 en d. 63 cm€ 200 - € 3001154 Lot van diverse oude goochelaars-attributen€ 80 - € 1201155 Noten staand horloge met maan-,seconde- en datumaanduiding - Jean Baron,Utrecht - h. 265 cm€ 3.000 - € 4.0001156 Stel mahonie Empire armfauteuils€ 800 - € 1.000

1056

Page 94: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

92

1157 Bronzen sculptuur - De zaaierH. Gauquif - h. 79 cm€ 1.500 - € 2.0001158 Bronzen sculptuur - Venus van Miloh. 67 cm€ 400 - € 6001159 Bronzen sculptuur - ‘L’Artisan’ - Martialh. 76 cm€ 600 - € 8001160 Noten staand horloge met speelwerk,maan-, seconde- en datumaanduiding 2e helft 18e eeuw - h. 306 cm€ 8.000 - € 10.0001161 Ronde mahonie Biedermeier tafel ø 100 cm€ 100 - € 1501162 4 mahonie Biedermeier stoelen bekleedmet gele gestreepte velours [4]€ 80 - € 1201163 2-deurs mahonie Biedermeier penantkast met toogdeuren en lade h. 97, br. 102 en d. 44 cm€ 100 - € 1501164 Noten Willem III secretaire h. 156, br. 110 en d. 50 cm€ 200 - € 4001165 2-deurs noten Drentse kast - 18e eeuw h. 210, br. 206 en d. 80 cm€ 600 - € 800

1166 Antieke eiken dikkop staartklok metmaan- en datumaanduiding€ 400 - € 6001167 Mahonie Engelse staande klok h. 210 cm€ 500 - € 7001168 Geelkoperen comtoise met datum-aanduiding en vouwslinger - Charler Seng,Fontenay le-Comte€ 100 - € 1501169 Haantjescomtoise met draadslinger € 100 - € 1501170 2-deurs noten kabinet met 4 laden enschrijflade in gebogen onderkast - 18e eeuwh. 235, br. 173 en d. 62 cm€ 2.000 - € 3.0001171 Rechthoekige eiken uitschuiftafel met lade en bolpoten - bladmaat 115 x 76 cm€ 200 - € 3001172 Eiken kussenkast met leeuwenkoppenh. 170, br. 150 en d. 63 cm€ 250 - € 3501173 Eiken staande klok - h. 253 cm€ 250 - € 3501174 Antieke 2-deurs gesneden eiken kussenkast met leeuwenkoppen h. 185, br. 190 en d. 80 cm€ 800 - € 1.200

1175 Geschilderde houten consoleklok 18e eeuw - h. 67 cm€ 1.000 - € 1.5001176 Noten staande klok met seconde- endatumaanduiding - W.M. Smith, London h. 249 cm€ 3.500 - € 4.0001177 Luiks percussiegeweer - ‘Ganzenroer’ l. 153 cm€ 400 - € 6001178 Rijkgestoken eiken halbank met klep l. 145, br. 102 en d. 48 cm€ 300 - € 5001179 Eiken speeltafel - ca. 1880 € 1.00 - € 1501180 Noten commode met 4 laden - 19e eeuwh. 100, br. 140 en d. 65 cm€ 150 - € 2501181 Mahonie gebeitste vruchtboomhoutenladekast - h. 90, br. 120 en d. 52 cm€ 80 - € 1201182 Ovale mahonie Willem III salontafel metgecontourneerde rand - 100 x 58 cm€ 50 - € 801183 Ronde mahonie salontafel - Empire stijlø 80 cm€ 100 - € 150

1157 1158 1159

Page 95: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 93

1184 Antieke gietijzeren haardplaat met bijbelse voorstelling - 83 x 66 cm€ 80 - € 1201185 Marmeren pendule met gebronsde zinken herdershond - ca. 1880 - h. 59 cm€ 200 - € 3001186 Oude kluis - h. 64, br. 46 en d. 36 cm€ 50 - € 801187 Ovaal noten Willem III dienblad metinlegwerk - 85 x 60 cm€ 40 - € 601188 2 diverse oude bruinlederen koffers€ 40 - € 601189 Rechthoekige eiken Engelse tafel metlade - 18e eeuw - h. 72, br. 88 en d. 56 cm€ 300 - € 5001190 Eiken staande klok met inlegwerk h. 253 cm€ 800 - € 1.0001191 Mahonie Willem III speeltafel€ 100 - € 1501192 Rechthoekige mahonie theetafel h. 79, br. 73 en d. 49 cm€ 100 - € 150

1193 Geschilderd houten Indiaas speelgoedpaard€ 200 - € 3001194 Grote vergulde houten zittendeBoeddha - h. 85 cm€ 300 - € 5001195 Vergulde houten zittende Boeddha h. 62 cm€ 300 - € 5001196 Gesneden polychroom houten olifantmet jong - h. 75 cm€ 200 - € 4001197 Mahonie vleugel - Steinway & Sons h. 195, br. 148 en d. 200 cm€ 3.000 - € 4.0001198 Stel witgelakte armstoelen - 18e eeuw€ 300 - € 5001200 Beschilderd houten ladekastje met kleph. 69, br. 56 en d. 45 cm€ 100 - € 150

1260

1275

Page 96: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1307

13041301

131194

Page 97: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 95

Donderdag 10 april 2014 (vanaf 13.30 uur)

Veilingnrs. 1301 t/m 1485Kleingoed en varia

1301 Gekleurd plateel vaas - Arnhem h. 25 cm€ 50 - € 801302 Gekleurde plateel vaas met orenArnhem - h. 25 cm (schilfertjes en barst)€ 50 - € 801303 Gekleurde plateel vaas - Arnhem h. 22 cm (gerestaureerd)€ 50 - € 801304 Paar gekleurde plateel vazen Rozenburg - h. 21 cm [2]€ 300 - € 5001305 Gekleurde plateel vaas - Arnhem h. 25,5 cm€ 80 - € 1201306 3 gele plateel koppen op zwarte schotels RAM Arnhem [6]€ 50 - € 1001307 Paar gekleurde plateel vazen Rozenburg - h. 34 cm (beschadigd) [2]€ 500 - € 7001308 Gekleurde plateel schotel - ø 41 cm€ 80 - € 120

1309 Cameoglazen vaas - h. 48 cm € 200 - € 3001310 Gekleurd glazen vaas en geïriseerdgroen glazen Jugendstil vaasje h. 14 en 9 cm (randbeschadiging)€ 40 - € 601311 2 diverse gekleurde glazen vazen Floris Meydam, Leerdam - h. 12 en 15 cm€ 80 - € 1201312 Rose glazen schaal - Ikora - WMF ø 39 cm€ 100 - € 1501313 4 diverse gekleurde glazen presse-papiers€ 50 - € 1001314 Groen/bruin geglazuurde keramiek vaasmet oren - Brouwer’s Aardewerk - h. 21 cm€ 30 - € 501315 Geïriseerde keramiek vaas De Porceleyne Fles - h. 11 cm (rand hersteld)€ 40 - € 601316 Bruine geglazuurde keramiek vaas Jan van der Vaart - h. 16 cm€ 40 - € 60

1317 Gekleurde plateel vaas - Velsen - h. 14 cm€ 40 - € 601318 Gecontourneerde glazen schaal met zilveren bloem- en bladrankversiering ø 30 cm€ 30 - € 501319 Geslepen kristallen fruittest met zilveren hengsel op onderschotel€ 80 - € 1201320 Paar geslepen kristallen gembercoupesh. 30 cm [2]€ 150 - € 2501321 Geslepen kristallen jampot met zilverenknop op onderschaaltje - h. 16,5 cm€ 50 - € 801322 Paar geslepen kristallen peper- en zoutstellen met zilveren houders en doppen h. 22 cm (armen gesoldeerd) [2]€ 80 - € 1201323 8 diverse oude glazen flesjes en flessenh. 8 tot 30 cm (1 beschadigd en 1 met schilfer) [8]€ 50 - € 80

1320

Page 98: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

96

1324 Kristallen Louis XVI inktpot met geelkoperen montuur - h. 9 cm€ 50 - € 801325 Geëtst glas op voet - ‘Vivat Hensel in deKelder’ - 18e eeuw - h. 15,5 cm€ 500 - € 7001326 Beschilderde glazen Jugenstil vaas h. 27,5 cm€ 150 - € 2001327 Gekleurd porseleinen groep - Twee oudevrouwen - Royal Copenhagen - h. 30 cm€ 80 - € 1201328 4 diverse gekleurde porseleinen beeldjesB & G Copenhagen - h. 9-18 cm [4]€ 80 - € 1201329 2 gekleurde porseleinen beelden Panda’s - Royal Copenhagen - h. 13 en 17 cm [2]€ 80 - € 1201330 4 diverse gekleurde porseleinen beeldjesdierfiguren - B & G Copenhagen h. 9 tot 12,5 cm [4]€ 100 - € 2001331 2 gekleurde porseleinen beeldjes Moeder met kind en Man met mandolineB & G Copenhagen - h. 22 en 28 cm [2]€ 50 - € 801332 2 gekleurde porseleinen beelden en vaasRoyal Copenhagen - h. 12-17 cm [3]€ 80 - € 120

1333 Witte biscuit groep - h. 21 cm (vingertje beschadigd)€ 50 - € 801334 69 stuks blauw aardewerk eetserviesRörstrand (schilfers) [69]€ 200 - € 3001335 Creamware chocoladeketel - 19e eeuw(tuit barstje)€ 50 - € 801336 Gekleurde porseleinen papegaai opbronzen voetstuk - Duitsland, 19e eeuw h. 25 cm (vleugel licht beschadigd)€ 60 - € 801337 Blauwe Saksische theebus met zilveren dop - h. 15 cm€ 50 - € 1001338 2 blauw/wit porseleinen schalen enbotervloot met uimotief - Meissen [3]€ 30 - € 501339 Gekleurde porseleinen engel bij zuilMeissen - h. 16,5 cm€ 100 - € 2001340 2 gekleurde porseleinen bloem-dragertjes - Duitsland - 19e eeuw - h.12 cm(licht beschadigd) [2]€ 40 - € 60

1341 3 porseleinen borden met beschilderingvan vogels - Meissen - ø 24 cm (2 met schilfers) [3]€ 150 - € 2001342 Rond bietenrood beschilderd deksel-terrientje op onderschotel - Wenen - 19e eeuw(deksel schilfertjes)€ 150 - € 2001343 Paar polychroom en vergulde porseleinen vazen - Limoges - h. 32 cm [2]€ 300 - € 5001344 Worcester dekselkannetje - h. 13 cm€ 40 - € 601345 Beschilderd porseleinen kop en schotel19e eeuw - h. 9 cm€ 80 - € 1201346 Beschilderd porseleinen kop en schotel19e eeuw - h. 10 cm€ 80 - € 1201347 Paar opalineglazen vazen met Chinese beschildering - 19e eeuw - h. 28 cm (1 rand gelijmd) [2]€ 100 - € 1501348 2 antieke groene glazen flessen h. 13 en 16 cm [2]€ 150 - € 2001349 4 mangaankleurige tegels en Delftsblauw bord - ø 22,5 cm (bord barst) [5]€ 80 - € 120

13391325

Page 99: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 97

1342 1343

1345, 1346

1347 1353

Page 100: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

98

1355

1358

1359

Page 101: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 99

1350 Delfts blauwe schotel en 2 borden 18e eeuw - ø 35 cm (schotel randbeschadiging) [3]€ 50 - € 1001351 3 gekleurde Delftse borden - 18e eeuw ø 24 cm [3]€ 100 - € 1501352 Diep polychroom Delfts bord ø 22,5 cm (schilfer)€ 60 - € 801353 Polychroom Delfts spreukenbord 18e eeuw - ø 23 cm € 80 - € 1201354 Delfts blauwe wandschotel (restauraties) en polychroom bord (schilfers)18e eeuw - ø 31 en 22 cm [2]€ 50 - € 801355 5-delig polychroom Delfts kaststel De Drie Klokken - h. 34 cm (1 vaas barst en 2 knoppen gelijmd) [5]€ 300 - € 5001356 Delfts blauwe boterpot - 18e eeuw h. 8 cm (bodembarst)€ 60 - € 801357 Paar Delfts blauwe dekselvazen18e/19e eeuw - h. 21 cm (1 hals beschadigd) [2]€ 80 - € 120

1358 Paar gecontourneerde Delfts blauweschalen met decor van haan - 18e eeuw [2]ø 23 cm € 200 - € 3001359 Delfts blauw wijwaterbakje - 18e eeuw h. 15 cm (glazuurbeschadiging) € 100 - € 1501360 4 miniatuur Delfts blauwe vazen enkraagkandelaar (schilfers) - 18e/19e eeuw h. 7 tot 11 cm [5]€ 100 - € 1501361 5-delig Delfts blauw kaststel metChinees decor - gemerkt De Drie Klokken18e/19e eeuw - h. 31 cm (2 vazen gerestaureerden 2 deksels beschadigd) [5]€ 200 - € 3001362 Polychroom Delfts pannenkoekbord ø 23 cm€ 80 - € 1201363 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 23 cm (oor gerestaureerd)€ 40 - € 601364 Antieke bruine stenen baardmankruikmet zegel - h. 37 cm€ 150 - € 200

1365 Porseleinen bord met beschildering van kwartels in landschap - M.O.L. - ø 25 cm€ 80 - € 1201366 Blauw 4-tegeltableau met decor van hond - 26 x 26 cm (randbeschadiging)€ 80 - € 1201367 Mangaankleurig 6-tegeltableau metdecor van paard - 26 x 39 cm (licht beschadigd)€ 150 - € 2001368 2 mangaankleurige 6-tegeltableaus met voorstelling van poes en uil - 18e eeuw39 x 26 cm (restauraties) [2]€ 600 - € 8001369 2 houten met smeedijzeren en bronzenlansen - Midden Sumatra€ 150 - € 2001370 Houten met smeedijzeren lans waaraanpaardenhaar - vermoedelijk Flores (Toembak)Sumatra€ 350 - € 5001371 Dubbelloops centraalvuurgeweer (doorboord)€ 100 - € 150

1368

1364

Page 102: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1001384

1372 Enkelloops percussiegeweer€ 80 - € 1201373 Zwaard met houten greep met ivoreninlegwerk€ 100 - € 1501374 Pendang (type 1) - Atjeh, Sumatra€ 250 - € 3501375 Pendang (type 1) - Atjeh, Sumatra€ 200 - € 3001376 Sikin pasangan met bewerkte hoornengreep - Atjeh, Sumatra€ 100 - € 1501377 2 diverse sikin pendangs met bewerktehoornen grepen (1 met goudinleg) [2]Atjeh Sumatra€ 200 - € 3001378 Pendang met zilveren greep en metrotan omvlochten schede - VOC. 1794€ 200 - € 3001379 Sikin pasangan met bewerkte hoornengreep en schede - Atjeh, Sumatra€ 150 - € 2001380 Mandau met bewerkte hoornen greepmet haar€ 80 - € 1201381 Balato zwaard - Nias, Sumatra met bewerkte houten greep en schede met geelkoperen montuur€ 90 - € 120

1382 Sikin panjang - Atjeh, Sumatra metbewerkte houten schede en met bewerktehoornen greep waaraan zilveren montuur€ 150 - € 2001383 Sikin pasangan met bewerkte hoornengreep en ivoren schip - Atjeh, Sumatra€ 80 - € 1201384 Pickelhaube - 19e eeuw € 200 - € 3001385 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501386 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501387 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501388 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501389 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501390 Pickelhaube - 19e eeuw € 100 - € 1501391 Vergulde houten monnik als schemerlamp€ 50 - € 801392 Bronzen zittende Boeddha - h. 40 cm€ 80 - € 120

1393 Blauw Chinese vaas - h. 45 cm (kopie)€ 200 - € 3001394 Ovaal en rechthoekig Chinees dien-blaadje ingelegd met parelmoer - 35 x 24 en 62 x 17 cm (ovaal blaadje beschadigd) [2]€ 80 - € 1201395 Houten Afrikaans masker met schelpjesh. 34 cm€ 50 - € 801396 Houten Afrikaans apenmaskerBambeleke - h. 32 cm€ 80 - € 1201397 Houten Afrikaans masker met stekel-varkenpennen - Bambeleke - h. 40 cm€ 80 - € 1201398 3 albums met oude ansichtkaarten€ 50 - € 801399 Antiek beschilderd houten dienblad 49 x 32 cm€ 100 - € 1501400 Verzilverde gans voor fois-gras h. 24 cm€ 50 - € 801401 Bronzen jachthond - h. 12 cm€ 40 - € 601402 Bronzen jachthond - h. 12 cm€ 40 - € 601403 Bronzen hond - h. 15 cm€ 40 - € 60

Page 103: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 101

1404 Bronzen sculptuur van 2 figuren opmarmeren voetstuk - Wout Ceysens - h. 21 cm€ 100 - € 1501405 Bronzen sculptuur op marmeren voetstuk - Jef Wishaupt - h. 39 cm€ 200 - € 3001406 Fuut met jongen op nest Coba ’95 - h. 19, br. 34 cm€ 150 - € 250

1407 Bronzen bizon - h. 19 cm€ 100 - € 2001408 Bronzen veulen - onbekend monogram h. 25 cm€ 150 - € 2501409 Paar antieke bronzen kandelaars h. 16 cm [2]€ 20 - € 30

1410 Paar verzilverde kandelaars - 19e eeuwh. 27 cm€ 100 - € 1501411 Paar rijkbewerkte bronzen kandelaars h. 24 cm€ 80 - € 1201412 Paar bronzen Empire kandelaars h. 23 cm€ 800 - € 1.000

1405

1406

1406 1412

Page 104: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

102

1419

1429 1433

1434

Page 105: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1031436

1413 Bronzen vijzel met stamper ‘Ert Godt boven al, anno 1608’ - h. 12 cm (randbeschadiging)€ 500 - € 7001414 Bronzen vijzel met stamper ‘Lof Godt van al, anno 1628’ - h. 10 cm€ 300 - € 5001415 Bronzen vijzel met stamper ‘Lof Godt van al’ - 1639 - h. 10 cm€ 300 - € 5001416 Bronzen Biedermeier vijzel met stamper h. 12 cm€ 30 - € 501417 Mahonie inktstel met bronzen montuur18e eeuw - h. 7,5 cm€ 300 - € 5001418 Marmeren vaas met koperen en cloisonné montuur - 19e eeuw - h. 18,5 cm(vaas gerestaureerd)€ 150 - € 2001419 Bronzen blad met hagedis B. Zoppo, Capri 1905 - l. 23 cm€ 100 - € 1501420 Paar verzilverde Joodse penkandelaarsh. 40 cm (doorgepoetst)€ 300 - € 5001421 Gesneden palmhouten met palissandercrucifix - h. 65 cm€ 50 - € 80

1422 Feestdagenicoon met bewerkt bronzenkruis - Rusland, 19e eeuw - paneel - 35 x 29 cm€ 150 - € 2001423 Ikoon - Griekenland, 19e eeuw Engel Gabriël met de blijde boodschap Mariapaneel 33,5 x 24 cm€ 80 - € 1201424 Ikoon - Griekenland, 19e eeuwOpwekking van Lazarus door Jezus paneel - 41,5 x 30 cm€ 80 - € 1201425 Ikoon - Rusland, 18e/19e eeuw Madonna met kind - paneel - 45 x 34,5 cm€ 80 - € 1201426 Pinksterikoon - Griekenland, 19e eeuwpaneel - 35 x 24 cm€ 80 - € 1201427 Ikoon - Rusland, 19e eeuw ‘Ontslapende Moeder Gods’paneel - 44 x 38 cm€ 100 - € 2001428 Gesneden ivoren corpus aan ebbenhouten kruis - h. 45 cm (beschadigd)€ 80 - € 1201429 Antieke eiken schooltas met kerfsnijwerk - 1792€ 80 - € 1201430 Miniatuur mahonie vitrinekast h. 61 cm€ 150 - € 200

1431 Mahonie likeurkelder met 4 flacons 19e eeuw - h. 24 cm (deels beschadigd)€ 50 - € 801432 Mahonie Biedermeier theekistje metgeelkoperen beslag€ 40 - € 601433 Mahonie likeurkelder met 6 bijbehorende glazen karaffen (schilfer),schaaltje (schilfer) en 2 glaasjes - 19e eeuw h. 23 cm€ 300 - € 5001434 Mahonie schrijfcassette - 19e eeuw h. 11 cm€ 80 - € 1201435 Noten schrijfcassette - 19e eeuw h. 16 cm€100 - € 2001436 Houten speelgoedtram - Amsterdam,1916 - l. 55 cm (licht beschadigd)€ 80 - € 1201437 Barograaf in mahonie kast L.J. Harri, Amsterdam€ 100 - € 1501438 ‘Beschryvinge der stadt Amsterdam’Casparis Commelin - 1694 (vochtschade)€ 150 - € 2001439 2 ovale stippelgravures in noten lijstjes18 x 13 cm (2)€ 100 - € 200

Page 106: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1041442

1440 2 miniatuur schilderingen in ivorenlijstjes - Interieur met figuren en Exterieur metfiguren - 25 x 23 en 28 x 24 cm [2](maten inclusief lijst)€ 100 - € 1501441 Geschilderd miniatuur met voorstellingvan figuren in landschap in noten lijstje 6 x 9 cm€ 150 - € 2001442 Gesneden albasten reliëf in verguldehouten lijst - De kruisdraging - Mechelen,16e/17e eeuw - 23 x 20 cm (restauraties)€ 300 - € 5001443 Rijkgesneden benen koker - 12 x 5 cm€ 100 - € 1501444 Gesneden ivoren handgreep van wandelstok met decor van jager h. 15 cm€ 50 - € 801445 Fragment van mammoettand en kies l. 60 en 12 cm€ 100 - € 1501446 Koperen met geelkoperen doofpot enkoperen appelketel - h. 40 en 23 cm [2]€ 40 - € 60

1447 Bronzen paard - 2/12 Bronsgieterij Stijlaart, Tiel - h. 35 cm€ 200 - € 3001448 Zittende bronzen poes op marmerenvoet - Fremiet - h. 11 cm€ 60 - € 801449 Bronzen arbeider met kruiwagen ophouten voet - E. Drouot - h. 25 cm€ 120 - € 1501450 Bronzen atleet met bal op marmerenvoet - E. Hamburger - h. 24 cm€ 120 - € 1501451 Bronzen sculptuur - ‘Cloire et fortune’E. Picault - h. 29,5 cm€ 200 - € 3001452 Bronzen bronsgieter op marmeren voeth. 27 cm€ 100 - € 1501453 Bronzen zittende jongen op marmerenrots - h. 21 cm€ 150 - € 2001454 Paar polychroom aardewerk leeuwenals kandelaars - 19e eeuw - h. 24 en 25 cm (1 hoofdje gelijmd) [2]€ 200 - € 300

1455 Majolica Albarello - vermoedelijk 19e eeuw - h. 26 cm (randschilfer)€ 400 - € 6001456 Gekleurde aardewerk Perzische pot vermoedelijk 19e eeuw - h. 13 cm€ 300 - € 4001457 Rijkbewerkte achtkantige metalen oosterse tabaksdoos€ 100 - € 1501458 Paar gebronsd zinken eekhoorns opmarmeren voet als boekensteun - h. 15 cm€ 100 - € 1501459 Grijsgeschilderde gipsen vrouw metboog - Art Deco - h. 44 cm (barst)€ 80 - € 1201460 Okergeschilderde gipsen vrouw metfazant - Art Deco - h. 45 cm€ 80 - € 1201461 Verzilverd bronzen sculptuurWaterdraagster - h. 30 cm€ 200 - € 3001462 Bronzen sculptuur met ivoren gezichten handen - ‘Liseuse par Carrier Belleuse’h. 27 cm (1 duim hersteld)€ 500 - € 700

Page 107: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 105

1464

1450

1463 Ovaal gesneden ivoren dekseldoosjemet jongentje op slak - h. 6,5 cm€ 80 - € 1201464 Gesneden ivoren groep van putti metzwaan - A. Kauzmann, Geisslingen h. 11, br. 16,5 cm (voetstuk gelijmd) € 600 - € 800

1465 2 diverse gesneden benen doosjes, ivoren zittende Boeddha en Balinees beeldjeh. 2 tot 16 cm [4]€ 80 - € 1201466 Gesneden ivoren balboekje, mand,emmer en kokertje - h. 3,5 tot 6,5 cm [4]€ 80 - € 120

1467 Kristallen theebus met zilveren dop h. 14,5 cm (dop deukjes en miniem gaatje)€ 50 - € 801468 Antieke blauwe aardewerk schotel ø 29,5 cm (rand gerestaureerd)€ 40 - € 60

Page 108: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

106

1469 2 blauw Chinese borden - 19e eeuw ø 24 cm€ 80 - € 1201470 Gelakte houten oosterse schaal en kommetje - ø 23 en 13 cm [2]€ 40 - € 601471 Likeurkelder belijmd met schildpadingelegd met florale motieven in Boulle-techniek met uitneembare houder waarin 4glazen likeurflacons met originele stoppen en 16 likeurglaasjes op vierkante voet beschilderd met gouden strooibloempjesJean Rennes, Frankrijk - ca. 1880 h. 28, br. 37 en d. 27 cm€ 1.500 - € 2.0001472 Mahonie Biedermeier likeurkelder met 4 diverse karaffen en glaasje - h. 33 cm (stopje en karaf beschadigd) € 100 - € 200

1473 Mahonie Louis XVI theekist met ingelegde bies en geelkoperen bussen€ 200 - € 3001474 Mahonie Biedermeier theekist€ 100 - € 2001475 Schildpadden lepelkistje€ 150 - € 2001476 Schildpadden lepelkistje€ 150 - € 2001477 Gesneden ivoren Madonna in foudraalh. 11 cm€ 50 - € 1001478 Ronde geelkoperen reiswekker h. 15 cm€ 100 - € 1501479 Geelkoperen reiswekker - h. 14 cm€ 80 - € 120

1480 Geelkoperen capucineklokje - Frankrijkca. 1830 - h. 25 cm€ 700 - € 9001481 Geelkoperen mini skeletklok op zwart-gelakt houten voetstuk met stolp - h. 27 cm€ 500 - € 7001482 Bewerkte geelkoperen reiswekker inlederen foudraal - h. 12 cm€ 200 - € 3001483 Bronzen sculptuur op zwart marmerenvoetstuk - ‘De Kus’ - h. 23 cm€ 200 - € 3001484 Groene gepatineerde bronzen roerdomp - h. 37 cm€ 300 - € 5001485 Gesneden ivoren Afrikaanse dekseldoos19e/20e eeuw - h. 15 cm€ 50 - € 80

1471

Page 109: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1071484

1475, 1476

1473, 1474

Page 110: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

2016, 2017108

2001, 2002, 2003

2004 t/m 2011

Page 111: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 109

Sluiting online veiling, 7 april 2014, vanaf 20.00 uur

Veilingnrs. 2001 t/m 2262Juwelen, sieraden en horloges

2001 Zilveren kraagcollier met gebogenstaafschakels - Bent Knudsen, Denemarkengemerkt sterling Denmark Bent K nr.197gehalte 0.925 - 96 gram€ 250 - € 3502002 Vergulde zilveren margriet als brochemet turquoise emaille blaadjes Anton Michelsen, Kopenhagen (1893/?) gehalte 0.925 - 8.7 gram€ 50 - € 802003 Zilveren margriet als hanger met zwarte emaille blaadjes - model Daisy Georg Jensen, Denemarken - gemerkt 925 SDenmark - 18.5 gram€ 100 - € 1502004 Stijve zilveren slagarmband uitlopendin 2 abstracte bladeren - Georg Jensen,Denemarken - gemerkt 925 S Danmark 58 gram€ 200 - € 3002005 Zilveren ring met holle schijf van breednaar smal uitlopend - Georg Jensen,Denemarken - gemerkt 925 S Denmark nr. 450 13 gram - maat 52€ 100 - € 1502006 Zilveren ring met brede vlakke c waar-tussen een cabochongeslepen hematietGeorg Jensen, Denemarken - gemerkt 925 SDenmark nr.351 ND - 16.2 gram - maat 52€ 100 - € 150

2007 Paar zilveren oorclips met brede vlakkec waartussen een cabochongeslepen hematietGeorg Jensen, Denemarken - gemerkt 925 SDenmark ND 1999 - 7 gram€ 100 - € 1502008 Zilveren broche - Georg Jensen,Denemarken - gemerkt 925 S 328 NJ - 24 gram€ 50 - € 1002009 Zilveren ring met golvende lijnen en 3cabochongeslepen citrienen - Georg Jensen,Denemarken - gemerkt 925 S Denmark nr. 2618 gram - maat 53€ 80 - € 1202010 Zilveren ring met golvende lijnen en 3cabochongeslepen maanstenen - GeorgJensen, Denemarken - gemerkt 925 SDenmark nr. 261 - 8 gram - maat 53€ 80 - € 1202011 Lang zilveren collier met 13 ajour ster-schakels en zilveren sterhanger - GeorgJensen, Denemarken - gemerkt 925 S - 117 cm60 gram€ 200 - € 3002012 15-rijige armband met fijne zoetwaterparels op zilverdraad geregen met zilverenstaafslot - 16.3 gram€ 100 - € 1502013 2-rijig granaten collier met zilverentonslot waarin 2 granaten - gehalte 0.835€ 200 - € 300

2014 Zilveren staafjescollier met vaste zilve-ren staafhanger waarin ronde ruwe amethistAlton Pege, Falköping, Zweden - 1969 gehalte 0.835 - 27 gram€ 80 - € 1202015 Zwaardvormige zilveren clipbrochemet hamerslag en driehoek - gemerkt R4 contour onduidelijk, vermoedelijk Fa. Gebr.Reggers, Amsterdam (1925/1971) - 5.9 gram(metalen clip)€ 100 - € 1502016 Zilveren rollerball met rasterversieringGeorg Jensen, Denemarken - gemerkt 925 sDesign Torsten Thorup Georg Jensen 42 gram€ 100 - € 1502017 Zilveren vulpotlood met zwarteChinese lak - Georg Jensen, Denemarkengemerkt 925 S Denmark - 43 gram€ 80 - € 1202018 Georg Jensen Quartz gouden pols-horloge met gevlochten gouden band - GeorgJensen, Denemarken - gemerkt 750 Design1347 Thorup & Bonerup 95369 - 75.3 gram in etui€ 1.800 - € 2.0002019 Gouden jasseroncollier en gouden hanger met brede vlakke c waartussen cultivéparel - Georg Jensen, Denemarken - gemerkt750 Denmark ND 1999 - 7.5 gram in etui€ 250 - € 350

2018 t/m 2023

Page 112: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

110

2020 Gouden collier met lusschakels en 6 getordeerde tonschakels gehalte 0.585 - 43.7 gram - l. 82 cm€ 800 - € 1.0002021 Gouden armband met boomschors-versiering - Björn Weckström, Finland 1995gehalte 0.585 - 11.5 gram€ 250 - € 3502022 Lapponia gouden ring met deels gesatineerde driehoekvormige versieringgehalte 0.585 - 6.3 gram - maat 56€ 150 - € 200

2023 Lapponia gouden ring met deels gesatineerde rotsbreuk versiering gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 52€ 100 - € 1502024 Lang gouden bollencollier gehalte 0.585 - 49.4 gram - l. 87 cm€ 800 - € 1.0002025 Gouden jasseroncollier en bijbehorende gouden jasseronarmband gehalte 0.585 - 26.5 gram€ 400 - € 500

2026 Handgemaakte zilveren kraag methamerslag als halssieraad met briljant -geslepen diamant, 2 gouden boordknoopjesen gouden hanger met ovaalgeslepen citrien ca. 0.12 ct. - gehalte 0.585 en 0.925 - 158 gram€ 200 - € 3002027 Gouden hanger met ovale briljant-geslepen citrien - gehalte 0.585 - 7.1 gram€ 120 - € 1502028 Brede gouden fantasie schakelarmbandgehalte 0.585 - 41.5 gram€ 650 - € 750

2032 t/m 2035

2037 t/m 2041

Page 113: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1112044 t/m 2046

2029 Ebel Sportwave Gold Lunette Quartzstalen damespolshorloge met witte wijzer-plaat, datumaanduiding en stalen band metvouwsluiting€ 150 - € 2502030 Baume & Mercier Genève Quartz gouden met stalen polshorloge met zwartelederen band € 450 - € 6002031 Baume & Mercier Genève Handopwindrechthoekig gouden polshorloge met zwartewijzerplaat en zwarte lederen bandZwitserland - gehalte 0.750 € 300 - € 5002032 Witgouden fantasie schakelcollier verbonden met geelgouden fantasie schakel-collier en bijpassende 2-kleuren ronde gouden broche/hanger - gehalte 0.750 89.9 gram€ 1.800 - € 2.2002033 2-kleuren gouden schakelcollier metgladde en gevlochten ovale schakels gehalte 0.750 - 125.7 gram€ 2.500 - € 3.0002034 Gesatineerde gevlochten 2-kleurengouden armband - gehalte 0.750 - 78.5 gram(slot dicht gesoldeerd)€ 1.500 - € 2.000

2035 Concord Delirium Mariner Quartz gouden damespolshorloge met aflopendegouden schakelband gehalte 0.750 - 55.6 gram - nr. 5076651-555697 (losse schakels 3.6 gram)€ 2000 - € 3.0002036 Grillige gouden ring met 2 paars/grijzebarok zoetwater parels - gehalte 0.833 10.4 gram - maat 54 (1 parel beschadigd)€ 100 - € 1502037 Schlegel & Plana handopwind recht-hoekig gouden damespolshorloge met jadewijzerplaat en gouden schakelband waarinrechthoekige jade plaatjes - design Julia PlanaZwitserland - gehalte 0.750 - 95 gram € 2.000 - € 3.0002038 Gouden ring met 6 rechthoekige jadeplaatjes - design Julia Plana gehalte 0.750 - 10.2 gram - maat 54€ 250 - € 3502039 Gouden ring met ovaalgeslepen citrienen 2 triangelgeslepen peridots gehalte 0.750 - 3.5 gram - maat 56€ 200 - € 300

2040 Gouden ring met kussenvormige malachiet - gehalte 0.585 - 10.5 gram - maat 63€ 150 - € 2002041 Blancpain Handopwind gouden polshorloge met groene lederen band gehalte 0.585€ 150 - € 2002042 2-kleuren gouden fantasie gourmet-collier - gehalte 0.750 - 36 gram€ 750 - € 8502043 2-kleuren gouden slavenarmband metfiletrand en 5 briljantgeslepen diamanten ca. 0.10 ct. - gehalte 0.750 - 25 gram met certificaat€ 600 - € 8002044 Cultivé parelcollier met gevlamd gouden slot met 15 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.11 ct. - gehalte 0.585€ 300 - € 4002045 Gouden entouragering met cultivéparel en 14 briljantgeslepen diamanten ca. 0.70 ct. - gehalte 0.750 - 9.3 gram - maat 55€ 750 - € 9002046 Gouden ring met cultivé parel en 4 briljantgeslepen diamanten waaromheenbolle schijf met openingen - ca. 0.08 ct. gehalte 0.585 - 10.7 gram€ 200 - € 300

Page 114: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1122056 t/m 2060

2047, 2048, 2049

Page 115: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 113

2047 Gouden halssieraad met 4 briljant-geslepen diamanten in witgouden rondzet-ting en 25 achtkantgeslepen diamanten inovale zetting - gehalte 0.585 - 28.8 gram€ 1.000 - € 1.5002048 Gouden dubbele rijring met 10 prinses-geslepen diamanten waartussen witgoudendwarsbalkjes - ca. 0.25 ct. - gehalte 0.750 10.7 gram - maat 53€ 500 - € 6002049 Omega Constellation Quartz goudendamespolshorloge met 34 briljantgeslependiamanten rondom de kast en bruine lederenband - ca. 0.34 ct. - gehalte 0.750€ 500 - € 7002050 Brede gouden gourmetarmband gehalte 0.585 - 24 gram€ 400 - € 6002051 Gouden halssieraad met visgraat-schakel en gevlochten dubbel middenstukwaarin 5 cultivé parels gehalte 0.585 - 14 gram€ 220 - € 2502052 Gouden Milanees collier gehalte 0.585 - 9.3 gram€ 150 - € 2002053 Gouden dubbele strikbroche met cultivé parel - gemerkt MH in gearceerd hartgehalte 0.585 - 9.7 gram€ 150 - € 2002054 Paar galopperende gouden paarden alsbroche - gehalte 0.585 - 23.7 gram€ 600 - € 700

2055 Gouden veerbroche gehalte 0.585 - 13 gram€ 180 - € 2202056 Gouden slagarmband uitlopend in 3 ovale blaadjes met 9 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.20 ct. gehalte 0.585 - 16.8 gram€ 400 - € 6002057 Gouden slagring uitlopend in 3 ovaleblaadjes met 7 briljantgeslepen diamantenca. 0.22 ct. - gehalte 0.585 - 4.9 gram - maat 54€ 200 - € 3002058 Gouden halssieraad met scharnierendebloemschakels waarin 85 zaadpareltjes 16.2 gram€ 400 - € 5002059 Stijve gouden spijlenarmband met 5bloempjes waarin 38 zaadpareltjes gehalte 0.585 - 13.2 gram€ 300 - € 4002060 Gouden rijring met 5 zaadpareltjesgehalte 0.750 - 4 gram - maat 57€ 100 - € 1502061 Jaeger-leCoultre Handopwind goudendamespolshorloge met 2-rijige gouden bandZwitserland - gehalte 0.750 - 22 gram€ 700 - € 9002062 3-rijig fijn gouden schakelcollier metgouden kubusjes - gehalte 0.585 - 10 gram€ 150 - € 200

2063 Gouden bandring met 26 briljant-geslepen diamanten in 2 rijen gezet gehalte 0.750 - 4.6 gram - maat 56€ 150 - € 2002064 Gouden Venetiaans collier met rondehanger waarin grote halfparel - collier gehalte 0.585 - 6.5 gram€ 80 - € 1202065 Paar gouden oorbellen met trapgesle-pen amethist en cultivé parel - gehalte 0.585€ 300 - € 5002066 Gouden ring met ovale witte streep-agaat met intaglio en 20 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.40 ct. - gehalte 0.585 16.2 gram - maat 60€ 500 - € 6002067 Brede gouden alliancering met 228 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.15 ct.gehalte 0.750 - 15.5 gram - maat 55€ 1.000 - € 1.2002068 Gouden armband met 4 rijen bezet metachtkantgeslepen diamanten en prinses-geslepen toermalijnen in de kleurtintengroen, blauw, roze en geel gehalte 0.750 - 22.4 gram€ 1.500 - € 2.0002069 29-rijig bloedkoralen collier met geribdgouden tonslot - gehalte 0.750€ 800 - € 9002070 Gouden ring met ovale cabochon-geslepen bloedkoraal en onyx gehalte 0.750 - 14.9 gram - maat 52€ 600 - € 700

2065 t/m 2073

Page 116: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

114

2071 Gouden ring met 2 marquisegeslepenbloedkoralen, 2 marquisegeslepen onyxen enbriljantgeslepen diamant - ca. 0.05 ct. - mt. inruit SIE ADAMISS NS gehalte 0.750 - 6.1 gram - maat 54€ 180 - € 2202072 Paar bolle gouden oorclips met cirkel-motief, cabochongeslepen bloedkoraal en 7 briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.05 ct. - gehalte 0.750 -14.9 gram€ 600 - € 7002073 Gouden ring met vierkante cabochon-geslepen turkoois, 2 pendeloquegeslepenrobijnen, onyx en 48 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.28 ct. gehalte 0.585 - 8.9 gram - maat 54€ 600 - € 7002074 Gouden tennisarmband met 62 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.95 ct.gehalte 0.585 - 13.9 gram€ 1.750 - € 2.0002075 Aflopende gouden alliancering met 17briljantgeslepen diamanten in rondzettingca. 1.71 ct. - gehalte 0.585 - 4.3 gram - maat 55€ 1.300 - € 1.4002076 Gouden cirkelbroche met 4 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.30 ct. - gemerktGL* in ovaal - gehalte 0.750 - 19.3 gram€ 600 - € 800

2077 Stijve gouden armband met baguette-geslepen saffier en 36 briljantgeslepen diamanten - ca. 2.12 ct. gehalte 0.750 - 17.6 gram€ 1.000 - € 1.2002078 Eterna Quartz gouden damespols-horloge met achtkantgeslepen diamant op 12uur, 11 briljantgeslepen diamanten op de wijzerplaat en 40 briljantgeslepen diamantenrondom de kast en geribde gouden band ca. 0.15 ct. - gehalte 0.750 - 45.4 gram€ 900 - € 1.2002079 L.U. Chopard Handopwind goudendamespolshorloge met witte wijzerplaat engouden schakelband ehalte 0.750 - 26.8 gram€ 400 - € 5002080 Gouden armbandhorloge met 22 briljantgeslepen diamanten rondom de kasten dubbelgeribde jasseron schakelarmbandK.A. Citroen, Amsterdam (1963/1989) ca. 0.22 ct. - gehalte 0.750 - 89 gram (1 wijzer ontbreekt)€ 1.600 - € 1.8002081 Multi colour zoetwater parelcollier metgouden magneetbolslot waarin 18 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.072 ct. - gemerkt585 Langer Austria - 41 parels ø ca. 10-11 mm - l. 46 cm€ 750 - € 900

2082 Gouden bloembroche met geslepenbergkristallen blaadjes waarin 3 briljant-geslepen diamanten en 16 diverse geslepenedelstenen - ca. 0.20 ct. gehalte 0.750 - 55 gram€ 1.700 - € 1.8002083 Stijve gouden armband met geslepenbergkristallen blaadjes en 9 briljantgeslependiamanten - ca. 0.20 ct. gehalte 0.750 - 17.4 gram€ 700 - € 8002084 Gouden ring met 5-hoekige lapis lazuliin gouden nestje - gemerkt 585 FB gehalte 0.585 - 4.8 gram€ 100 - € 1502085 2 lange grijze zoetwater parelcolliers (2 lengtes)€ 40 - € 602086 Brede bolle gouden ring met 5 ajourharten bezet met 130 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.98 ct. gehalte 0.750 - 24.8 gram - maat 54€ 1.600 - € 1.8002087 Brede gouden lusring met 90 briljant-geslepen diamanten waartussen zwarte gourmetschakel - ca. 1.13 ct. gehalte 0.750 - 9.5 gram - maat 55€ 1.200 - € 1.500

2081 t/m 2084

Page 117: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 115

2093 t/m 2096

2086 t/m 2091

2088 2-kleuren gouden schakelbrochegemerkt Pomellato, Italië - gehalte 0.750 25.2 gram€ 900 - € 1.0002089 BVLGARI roodgouden ring met ovalebriljantgeslepen Fancy Champagne diamantca. 1.02 ct. - gehalte 0.750 - 4.3 gram - maat 56(signatuur aan binnenzijde ring is nauwelijksleesbaar)€ 2.500 - € 3.5002090 Brede roodgouden met geelgoudenschakelarmband met bollen en waaiers gehalte 0.585 - 59.7 gram€ 1.200 - € 1.500

2091 Brede roodgouden met geelgoudenschakelarmband met halve bollen en gebogenstaafjes - gehalte 0.585 - 33.8 gram (deukjes)€ 700 - € 8002092 Gouden damespolshorloge met 6 wit-gouden waaiers bezet met 37 briljantgeslependiamanten en gouden band in vorm van waaierschakels - jaren 40 - ca. 1.37 ct. gehalte 0.750 - 41.5 gram Quartz uurwerk is defect € 1.400 - € 1.6002093 Gouden halssieraad met 21 briljant-geslepen robijnen, 4 briljantgeslepen diamanten en 22 achtkantgeslepen diamanten - jaren ’40 - ca. 0.66 ct. gehalte 0.750 - 45.2 gram€ 1.200 - € 1.500

2094 Roodgouden strikring met 12 caré-geslepen robijnen en 24 achtkantgeslependiamanten - jaren ’40 - ca. 0.45 ct. gehalte 0.750 - 11.9 gram - maat 55€ 600 - € 8002095 Roodgouden rijring met 5 prinses-geslepen robijnen en 80 achtkantgeslependiamanten in 5 vierkanten gezet - ca. 0.32 ct.gehalte 0.585 - 3 gram - maat 57€ 300 - € 4002096 Gouden vlinderbroche/hanger met 6 achtkantgeslepen diamanten, saffieren,robijnen en smaragden - ca. 0.06 ct. gehalte 0.750 - 2 gram€ 150 - € 200

Page 118: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

116

2098, 2099

2100 t/m 2105

Page 119: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 117

2097 Roodgouden collier en ronde hangermet geslepen amethist waaromheen 30 briljantgeslepen diamantjes - ca. 0.10 ct.gehalte 0.750 en 0.585 - 6.2 gram€ 200 - € 2502098 Cartier Tank Francaise Automatic stalen polshorloge met witte wijzerplaat,datumaanduiding en stalen band met vouw-sluiting - CC448102-2302 met certificaat inetui - groot model€ 1.800 - € 2.2002099 Cartier Tank Francaise Quartz stalendamespolshorloge met witte wijzerplaat enstalen band met vouwsluiting CC 752522-2384 in etui€ 1.400 - € 1.6002100 Ebel Beluga Quartz stalen damespols-horloge met 28 achtkantgeslepen diamantenlangs de kast, parelmoeren wijzerplaat en stalen band met vouwsluiting - ca. 0.28 ct.€ 900 - € 1.0002101 Witgouden slavenarmband met 10 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.2 ct. gehalte 0.585 - 16.5 gram€ 800 - € 1.0002102 Witgouden spang met 4 zoetwaterparels - gehalte 0.585 - 15.2 gram€ 200 - € 3002103 Piaget witgouden hart als hanger met23 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.750 - 21.9 gram - l. 5 cm aan gerhodineerd zilveren spiraalcollier€ 1.800 - € 2.000

2104 Witgouden collier en witgouden hanger van 5 ineengestrengelde harten bezet met witte en en Fancy cognac briljantgeslepen diamanten - ca. 1.00 ct. gehalte 0.750 - 16.9 gram€ 900 - € 1.0002105 Witgouden slagring met vele zwartebriljantgeslepen diamanten in pavézettingwaarlangs witte briljantgeslepen diamantengemerkt Effy - ca. 2.25 ct. gehalte 0.750 - 9.5 gram - maat 55€ 950 - € 1.0502106 Witgouden slagring met 41 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.41 ct. gehalte 0.750 - 6.3 gram - maat 54€ 400 - € 6002107 Brede witgouden ring met markies-geslepen zwarte diamant - AmsterdamseDiamant Maatschappij bv, Amsterdam(1965/heden) - ca. 0.80 ct. gehalte 0.585 - 7.6 gram - maat 55€ 350 - € 4002108 Paar witgouden rozetoorbellen metonyx en witgouden ajour applique met 13 achtkantgeslepen diamanten per bel ca. 0.22 ct. - gehalte 0.585 - 4.9 gram€ 400 - € 5002109 Paar witgouden creolen met 25 briljant-geslepen diamanten per bel - ca. 1.00 ct.gehalte 0.750 - 11.3 gram€ 800 - € 900

2110 Paar witgouden solitairoorbellen metbriljantgeslepen diamant in rondzetting ca. 0.40 ct. - gehalte 0.750 - 1.9 gram€ 450 - € 5502111 Witgouden tennisarmband met 52 briljantgeslepen diamanten in rondzettingca. 2.17 ct. - gehalte 0.585 - 12.9 gram€ 2.000 - € 2.5002112 Witgouden tennisarmband met 51 briljantgeslepen diamanten in spiraalzettingca. 1.50 ct. - gehalte 0.585 - 13.9 gram€ 1.100 - € 1.2002113 Aflopende witgouden alliancering met19 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.67 ct.gehalte 0.585 - 3.4 gram - maat 54€ 1.200 - € 1.4002114 Witgouden alliancering met 22 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.62 ct.gehalte 0.750 - 4.7 gram - maat 54€ 1.100 - € 1.2002115 Witgouden halssieraad met deels gesatineerde ovale lusschakels gehalte 0.585 - 37 gram€ 500 - € 6002116 Witgouden armband met 16 ovale schakels en 10 briljantgeslepen diamanten ca. 0.95 ct. - gehalte 0.750 - 45.6 gram€ 1.400 - € 1.6002117 Juvenia Handopwind witgoudendamespolshorloge met lapis lazuli wijzer-plaat en witgouden band met ovale schakelsmet boomschorsversiering gehalte 0.750 - 46 gram € 1.200 - € 1.500

2116, 2117

Page 120: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

118

2118 Stowa Handopwind witgouden dames-polshorloge met 20 briljantgeslepen diamanten en gesatineerde witgouden bandca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 45.4 gram€ 1.200 - € 1.5002119 Omega De Ville Automatic stalendamespolshorloge met blauwe lederen band€ 500 - € 7002120 Ronde witgouden cirkelbrochegevormd door 12 konische plaatjes waarop 6konische lapis lazuli schijfjes - gehalte 0.75020 gram€ 500 - € 7002121 Brede platina ring met lapis lazuli banden 2 geelgouden banden - gemerkt Luth Bijoux - gehalte 0.950 - 21.6 gram - maat 54€ 500 - € 7002122 Witgouden halssieraad met geel-gouden slot - gehalte 0.585 - 47.5 gram€ 650 - € 7502123 Witgouden rijring met 5 prinses-geslepen diamanten - ca. 1.00 ct. gehalte 0.750 - 4.7 gram - maat 53€ 700 - € 800

2124 Witgouden rijring met 3 briljant-geslepen amethisten en 2 briljantgeslependiamanten - ca. 0.37 ct. - gehalte 0.585 3.7 gram - maat 54 € 450 - € 5502125 Paar witgouden oorhangers met pendeloquegeslepen blauwe topaas en briljantgeslepen diamant - ca. 0.56 ct. gehalte 0.585 - 2.3 gram€ 650 - € 7502126 Paar witgouden oorhangers met emeraldgeslepen blauwe topaas en briljant-geslepen diamant - ca. 0.34 ct. gehalte 0.585 - 5.5 gram€ 500 - € 6002127 Witgouden halssieraad uitlopend instrikrozet waarin 69 briljantgeslepen diamanten - ca. 2.00 ct. - gehalte 0.750 18 gram€ 800 - € 1.0002128 2-rijige witgouden armband waartus-sen 33 briljantgeslepen diamanten - ca. 4.95ct. (piqué) - gehalte 0.750 - 25.4 gram€ 2.000 - € 2.500

2129 Witgouden slagarmband met gesatineerde bolschakels en 35 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.58 ct. gehalte 0.750 - 29.8 gram € 1.000 - € 1.2002130 Witgouden rozetring met briljant-geslepen diamant en 12 achtkantgeslepen diamanten - 2.4 gram - maat 51€ 450 - € 5002131 Lang cultivé parelcollier met ajour wit-gouden bolslot - gehalte 0.585 - l. 94 cm € 200 - € 3002132 Witgouden slagring met langwerpigezoetwater parel, 2 bolsjewiekgeslepen diamanten en 2 achtkantgeslepen diamantenca. 0. 20 ct. - gehalte 0.585 - 3.3 gram€ 130 - € 1502133 Witgouden ring met 7 zoetwater parelsin rondzetting - gemerkt HUG - gehalte 0.75011.6 gram - maat 53€ 150 - € 200

2118 t/m 2121

Page 121: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 119

2134 Baume & Mercier Genève Handopwindwitgouden damespolshorloge met 2 briljant-geslepen diamanten en 8 achtkantgeslependiamanten rond de kast en witgouden bandca. 0.12 ct. - Zwitserland gehalte 0.750 - 26.2 gram€ 500 - € 6002135 Rolex Precision Handopwind witgouden damespolshorloge met 24 achtkantgeslepen diamanten rondom de kasten witgouden band - ca. 0.072 ct. Zwitserland - gehalte 0.750 - 20.4 gram (uurwerk vastgelopen)€ 700 - € 9002136 Witgouden ring met vierkantvormigecirkel waarin 5 briljantgeslepen diamantenca. 0.30 ct. - gemerkt GL* in ovaal gehalte 0.750 - 10.1 gram - maat 52€ 450 - € 5502137 Witgouden entouragering met halfparel en 40 tapered baguettegeslepen diamanten - ca. 3.5 ct. gehalte 0.750 - 15.6 gram - maat 53€ 2.500 - € 3.0002138 Witgouden Art Deco stijl schakel-armband met robijnen, briljantgeslepen diamanten en achtkantgeslepen diamantenca. 1.89 ct. - gehalte 0.585 - 15.1 gram€ 2.400 - € 2.600

2139 Paar witgouden Art Deco stijl oorhangers met 17 carrégeslepen robijnen en27 achtkantgeslepen diamanten per bel ca. 0.55 ct. - gehalte 0.585 - 6.8 gram€ 750 - € 8502140 Witgouden slagring met ovale briljant-geslepen robijn, 6 baguettegeslepen diamanten en 6 briljantgeslepen diamantenca. 0.80 ct. - gehalte 0.585 - 5.4 gram - maat 66€ 500 - € 7002141 Stijve witgouden armband met 6 ovalebriljantgeslepen saffieren en 7 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.59 ct. gehalte 0.585 - 12.4 gram€ 2.000 - € 2.5002142 Bandring met 3 briljantgeslepen saffieren, 8 baguettegeslepen diamanten en30 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.20 ct.beneden wettelijk platinagehalte - 8.2 grammaat 55€ 900 - € 1.0002143 Witgouden Art Deco stijl schakelarm-band met 76 carrégeslepen saffieren en 133briljantgeslepen diamanten - ca. 0.97 ct.gehalte 0.585 - 14.6 gram € 1.600 - € 1.800

2144 Paar platina met witgouden oorhangers met 3 briljantgeslepen saffierenen 3 briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.30 ct. (oud slijpsel) - gehalte 0.585 en0.950 - 3.6 gram€ 500 - € 6002145 Witgouden tennisarmband met 25 briljantgeslepen saffieren en 25 briljant-geslepen diamanten - ca. 3.07 ct. gehalte 0.750 - 13.6 gram€ 3.000 - € 4.0002146 Witgouden entouragering met briljantgeslepen saffier en 8 briljantgeslependiamanten - ca. 0.40 ct. - gehalte 0.750 10.4 gram€ 400 - € 6002147 Witgouden prinsessenring met 3 briljantgeslepen diamanten en 20 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.78 ct. (piqué)gehalte 0.585 - 4.3 gram - maat 59€ 400 - € 5002148 Witgouden prinsessenring met 17 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.60 ct.gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 56€ 500 - € 7002149 Witgouden prinsessenring met 21 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.40 ct. (oud slijpsel) - gehalte 0.750 - 4.7 gram maat 53€ 900 - € 1.000

2138 t/m 2143

Page 122: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

120

2150 Art Deco witgouden armband metronde gesneden jaden en ovale onyx schakels19.4 gram€ 500 - € 7002151 Platina slagring met cultivé parel, roosgeslepen diamant en 12 achtkantgeslependiamanten - ca. 1.30 ct. - gehalte 0.950 4.1 gram - maat 55€ 90 - € 1.1002152 Witgouden ring met bolsjewiek-geslepen Fancy Champagne diamant metentourage van 16 smaragden en 16 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.53 ct. gehalte 0.585 - 5.8 gram - maat 54€ 1.500 - € 1.8002153 Tiffany & Co. witgouden strikring metpendeloque briljantgeslepen Fancy Lemondiamant en pendeloque briljantgeslepenwitte diamant - jaren ’60 - ca. 2.02 ct. gehalte 0.750 - 4.3 gram - maat 57€ 3.500 - € 4.0002154 L.U. Chopard Genève Handopwind wit-gouden damespolshorloge met 25 achtkant-geslepen diamanten rondom de kast, 2 cirkelsmet 26 achtkantgeslepen diamanten en wit-gouden band - ca. 0.33 ct. gehalte 0.750 - 26.1 gram€ 1.300 - € 1.4002155 Platina met gouden rivièrebroche en 13briljantgeslepen diamanten waaromheen 16diamanten - ca. 2.18 ct. (oud slijpsel) gehalte 0.950 en 0.585 - 7.9 gram€ 1.500 - € 2.000

2156 Platina rivièrebroche met ovaal middenwaarin 3 briljantgeslepen diamanten en 40achtkantgeslepen diamanten - ca. 1.28 ct.gehalte 0.950 - 6.8 gram€ 750 - € 9002157 Witgouden slagring met 2 briljant-geslepen diamanten en 6 achtkantgeslependiamanten - ca. 0.70 ct. - gehalte 0.585 2.2 gram - maat 52€ 600 - € 7002158 Fijn platina halssieraad met ovale slag-cirkel waaraan 2 pampels met 2 briljant-geslepen diamanten en 10 achtkantgeslependiamanten - ca. 1.00 ct. (oud slijpsel) gehalte 0.950 - 4.1 gram€ 1.700 - € 1.8002159 Paar witgouden Art Deco stijl oorhangers met 10 briljantgeslepen diamanten en bloedkoralen pegel per belca. 0.14 ct. - gehalte 0.585 - 4.3 gram€ 350 - € 4002160 Brede bolle ovale witgouden fantasie-ring met 11 briljantgeslepen diamanten ca. 0.70 ct. - gehalte 0.585 - 6.6 gram - maat 51€ 600 - € 8002161 Art Deco Handopwind platina dames-polshorloge geheel bezet met briljant-geslepen diamanten, achtkantgeslepen diamanten en geslepen saffieren en zwartestoffen band - ca. 2.26 ct. (oud slijpsel) gehalte 0.950 - 24.7 gram€ 2.500 - € 3.000

2162 Art Deco platina kubusring met carré-geslepen saffier en 5 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.70 ct. (oud slijpsel) gehalte 0.950 - 4 gram - maat 56€ 1.000 - € 1.2002163 Art Deco platina broche met 21 briljant-geslepen diamanten en 72 achtkantgeslependiamanten - ca. 2.00 ct. - gehalte 0.950 - 12.1 gram€ 1.600 - € 1.8002164 Art Deco witgouden ring met briljant-geslepen diamant - ca. 0.08 ct. gehalte 0.585 - 1.7 gram - maat 52€ 100 - € 1502165 Witgouden staafhanger met 26 briljantgeslepen diamanten in 2 rijen gezetgehalte 0.585 - 4.1 gram€ 150 - € 2002166 Witgouden ‘Engelse’ ring met getintebriljantgeslepen diamant - ca. 0.23 ct. gehalte 0.585 - 6.1 gram€ 150 - € 2002167 Gouden gourmetcollier en Jugendstilgouden bloemhanger met 4 ovale cabochon-geslepen melkopalen - gehalte 0.750 17.7 gram€ 500 - € 7002168 Paar spitsovale broches met lichtblauw emaille - gemerkt 14K - 3.2 gram (beide met kleine schilfer)€ 100 - € 150

2150 t/m 2156

Page 123: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 121

2167

2161, 2162, 2163

2169 Gouden armband met 10 ovale cabochongeslepen melkopalen gehalte 0.750 - 4.4 gram€ 150 - € 2002170 Gouden naambroche ‘Baby’ - gesletenkeur - 1.8 gram€ 50 - € 802171 Gouden broche met inscriptie Bébé en 2 bloempjes - Parijs, gehalte 0.750 - 1.1 gram€ 50 - € 802172 Gouden veiligheidsspeld als brochemet 5 oriëntpareltjes - gemerkt 15 ct. 1.3 gram€ 50 - € 80

2173 Spitsovale gouden met zilveren speldmet 21 halfpareltjes gehalte 0.585 en 0.835 - 6.3 gram€ 150 - € 2002174 2-kleuren gouden staafbroche met 4briljantgeslepen diamanten, 4 zaadparels, 12diamanten en robijnen rand - ca. 0.05 ct.gehalte 0.750 - 5.2 gram (1 robijn ontbreekt)€ 150 - € 2002175 Gouden speld met briljantgeslepen diamant in witgouden rondzetting ca. 0.27 ct. (oud slijpsel en piqué) gehalte 0.585 - 2.9 gram€ 100 - € 150

2176 Geribde stijve gouden armband met 8 briljantgeslepen robijnen en 7 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.32 ct. (oud slijpsel)gehalte 0.585 - 11.5 gram in etui (soldeerplekje)€ 600 - € 8002177 Gekruisde gouden staafspeld met rozetwaarin 8 briljantgeslepen diamanten en 2briljantgeslepen diamanten aan uiteinde ca. 1.17 ct. (oud slijpsel) - 4.2 gram€ 600 - € 800

Page 124: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

122

2184 t/m 2187

2178 Gouden prinsessenring met briljant-geslepen diamant, 2 briljantgeslepen saffieren en 41 achtkantgeslepen diamantenca. 0.60 ct. (oud slijpsel) gehalte 0.585 - 3.7 gram€ 300 - € 5002179 Gouden platina prinsessenring met 2briljantgeslepen diamanten - ca. 0.60 ct., 3briljantgeslepen diamanten - ca. 0.09 ct. (oudslijpsel) waaromheen achtkantgeslepen diamanten - gehalte 0.585 en 0.950 - 4.4 gram€ 1.000 - € 1.2002180 2-kleuren ajour gouden hanger met marquisegeslepen aquamarijn en 3 diamanten - ca. 0.08 ct. - 3.9 gram€ 200 - € 250

2181 Gouden slagring met cultivé parel en 15briljantgeslepen diamanten - ca. 0.70 ct.gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 59€ 600 - € 7002182 2-kleuren gouden railspeld met gravering en 14 roosgeslepen diamanten afgewisseld met 21 carrégeslepen smaragdengehalte 0.585 - 5.5 gram€ 600 - € 8002183 Gouden ring met emeraldgeslepensmaragd en 2 briljantgeslepen diamanten(oud slijpsel) - ca. 0.60 ct. gehalte 0.750 - 3.8 gram - maat 52€ 600 - € 700

2184 Paar gouden met zilveren veervormigemutsenspelden met ieder 54 roosgeslependiamanten in dichte zetting - J. van Wijk,Amsterdam (1829/1863) gehalte 0.750 en 0.833 - 27 gram€ 500 - € 7002185 Gouden met zilveren ajour voluten broche/hanger waarin 7 roosgeslepen diamanten en vele diamanten in dichte zetting - gehalte 0.585 en 0.925 - 15.3 gram€ 1.000 - € 1.5002186 Ajour gouden met zilveren speld met 43roosgeslepen diamanten - 9.8 gram in etui€ 750 - € 1.000

2179 t/m 2183

Page 125: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 123

2187 Gouden slagbroche met ovale rozet metpendeloque roosgeslepen diamant waarom-heen 14 roosgeslepen diamanten in dichtezetting - middensteen 7.6 x 5.8 x 1,1 mm, ca. 0.40 ct. - gehalte 0.585 - 5.3 gram in etui€ 500 - € 7002188 Ajour schildvormige gouden met zilveren broche met vele roosdiamanten 7 gram€ 300 - € 4002189 Fijn zilveren collier en gouden pendeloquehanger waarin 17 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting gehalte 0.585 en 0.835 - 4.3 gram€ 250 - € 3502190 Gouden rozetring met 13 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting middensteen ca. ø 6.4 mm, ca. 0.30 ct. gehalte 0.585 en 0.835 - 6.1 gram - maat 54 € 250 - € 3502191 Gouden rozetring met 15 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting gehalte 0.585 en 0.835 - 3.5 gram - maat 45€ 200 - € 3002192 Gouden entouragering met 25 roos-geslepen diamanten in zilveren zetting gehalte 0.585 en 0.835 - 6.3 gram - maat 59€ 200 - € 300

2193 Gouden entouragering met ovale briljantgeslepen smaragd en 10 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting gehalte 0.585 en 0.835 - 4.2 gram - maat 59€ 300 - € 5002194 Gouden entouragering met 15 bolsjewiekgeslepen diamanten - 3.4 grammaat 55€ 200 - € 2502195 Gouden speld met gouden bloem-applique waarin 7 roosgeslepen diamantenen zaadparel in dichte zetting gehalte 0.585 - 4.2 gram€ 100 - € 1502196 3-rijig gouden jasseroncollier met ovaal gouden slot met pendeloquegeslepen diamant in dichte zilveren zetting gehalte 0.585 - 20.8 gram€ 350 - € 5002197 Gouden kruis als hanger met 15 diamantjes in dichte zilveren zetting gehalte 0.585 en 0.835 - 9.4 gram€ 200 - € 300

2198 Gouden met zilveren bloemhanger metbriljantgeslepen diamant en vele roos-geslepen diamanten ca. 3.25 ct. - gehalte 0.750 en 0.925 - 13.2 gram€ 2.000 - € 2.5002199 Gouden met zilveren blaadjes met veleroosgeslepen diamanten als hanger methaakmechanisme - ca. 1.60 ct. gehalte 0.750 en 0.925 - 9.3 gram€ 700 - € 8002200 3- rijig gouden jasseroncollier met gouden kapittelslotgehalte 0.585 - 10.8 gram€ 170 - € 2002201 Brede gouden armband met fijne gravering, koningsblauw emaille lint enblaadjes met 34 roosgeslepen diamanten ca. 1850 - ca. 5.00 ct. - gehalte 0.750 34.9 gram€ 3.500 - € 4.0002202 Aflopend bloedkoralen collier met gouden bloedkoralen bolsluiting€ 150 - € 2002203 4-rijig bloedkoralen coller met ovaalfiligrain gouden slot met ovale bloedkoraal19e eeuw - gehalte 0.585€ 400 - € 600

2198 2201

Page 126: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1242222, 2223, 2224

2204 t/m 2209

Page 127: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1275

2204 Ronde gouden medaillonbroche metcabochongeslepen bloedkoraal waaromheenkoordranden en parelrand in orgineel lederen etui - 19e eeuw - 9.4 gram (gewicht zonder glas)€ 300 - € 5002205 Stijve gouden klemarmband uitlopendin 2 ramskoppen met ronde cabochon-geslepen saffieren ogen en 16 briljantgeslependiamanten - ca. 0.32 ct. - gehalte 0.750 37.7 gram€ 1.000 - € 1.2002206 Brede 2-kleuren gouden gesparmbandmet ajour rand en gouden applique met briljantgeslepen robijn - Frankrijk gehalte 0.750 - 43.4 gram (kleine beschadiging)€ 800 - € 1.0002207 Ovale gouden broche met ovale briljantgeslepen citrien in kroontjeszettingen fijne koordrandversiering - gehalte 0.5856.1 gram€ 150 - € 2002208 Gouden broche met ovale briljant-geslepen amethist en 8 zaadparels in kroontjeszetting - gehalte 0.585 10.7 gram€ 150 - € 2002209 Gouden broche met ovale briljant-geslepen amethist - gehalte 0.585 - 6.2 gram€ 100 - € 1502210 Gouden broche met ovale briljant-geslepen amethist met fijne koordrand enbrede rand - gehalte 0.585 - 15.8 gram€ 200 - € 3002211 Gouden ring met ovale briljantgeslepenamethist en entourage van 14 zaadparelsgehalte 0.585 - 4.5 gram€ 100 - € 1502212 Ronde gouden broche met zwart fondwaarop gouden bloemapplique met 2 pampels waaromheen koordrand, graveringen kwastje - gehalte 0.585 - 15.4 gram € 200 - € 2502213 In memoriam set b.u.: Ovale broche en paar ovale oorhangers met onyx rand engouden met zilveren monturen in orgineel lederen etui€ 200 - € 3002214 5-rijig gouden jasseroncollier met ovaalgouden slot met in memoriam haarwerk enfiligrain rand - gehalte 0.750 - 35 gram€ 600 - € 700

2215 Gouden broche met blauw mozaïekwaarin vogeltje en fijngeribde gecontour-neerde rand met gravering gehalte 0.585 - 7.4 gram € 100 - € 1502216 Vergulde tiara met filigrain kroonranden bloedkoralen in etui - ca. 1850€ 300 - € 5002217 Gouden kruis als hanger met 6 ovalegeslepen almandien granaten gehalte 0.585 - 2.8 gram€ 100 - € 1502218 Gouden bootjesarmband met ovale filigrain schakels waarin ovale geslepenalmandien granaten, rechthoekige filigraintussenschakels en bakslot gevormd door 2 inelkaar verstrengelde handen - gesleten keur12 gram (7 extra beschadigde schakels - 4.6 gram)€ 200 - € 3002219 Gouden armband met 7 gespvormigerepoussé schakels - gemerkt wolfskopje 1831 - 1893 - 17.5 gram€ 250 - € 3502220 Gouden armband met 8 voluutvormigerepoussé schakels waarin 4 ovale briljant-geslepen citrienen - gehalte 0.585 - 16.7 gram€ 300 - € 5002221 3-rijig zoetwater parelcollier met open-gewerkt gouden met zilveren voluutslot met 3ovale briljantgeslepen citrienen, parelpampelen 6 diamanten - gehalte 0.585 en 0.925€ 300 - € 4002222 Gecontourneerd ivoren zeepje metblauw/paars interieur waarop 7-delig goudennaaigarnituur met stippelgravering - gehalte0.585 - 23 gram (inclusief schaar)(vingerhoedje iets afwijkend, Frans gekeurd)€ 500 - € 6002223 Pendeloque kristallen parfumflaconmet gouden repoussé dop en gouden hals metbloem en meandergravering - gehalte 0.585 inlederen foudraal (stopje ontbreekt en scharnier foudraal los)€ 150 - € 2002224 Dubbele gouden sloten met banden -decor op ovaal en zuilvorm - Mt. onduidelijkLeeuwarden - 1828 - gehalte 0.833 64 gram (zwarte velours bijbel beschadigd)€ 1.400 - € 1.5002225 Ronde doublé knijpbril in lederen etuimet insectenversiering (sleets)€ 30 - € 50

2226 Gouden spillegang herenzakhorlogemet bewerkte deels ajour wijzerplaat metdatumaanduiding, gedreven gouden overkastmet voorstelling van soldaten met onthoofding in voluutlandschap - uurwerkges. Graham London - ca. 1750 - 115 gram(overkast gaatjes)€ 1.000 - € 1.2002227 Gouden spillegang herenzakhorlogemet witte emaille wijzerplaat, gedreven gouden overkast met voorstelling van staande man bij zittende vrouw en putto involuutlandschap - uurwerk ges. BernierLondon - ca. 1750 - 151 gram€ 1.500 - € 2.0002228 Gouden herenzakhorloge met witteemaille wijzerplaat en medaillongravering,uurwerk verrijkt met muziek en slagwerk 19e eeuw - gehalte 0.585 - 140 gram€ 1.500 - € 2.0002229 Gouden herenzakhorloge met witteemaille wijzerplaat, uurwerk verrijkt metmuziek en slagwerk bij volle maan en kwartierslag - begin 19e eeuw gehalte 0.750 - 145 gram€ 1.500 - € 2.0002230 Zilveren spillegang herenzakhorlogemet slingergang en zilveren bewerkte wijzer-plaat met maanaanduiding en zilveren over-kast - uurwerk ges. David Lestourgeon,London - ca. 1680 - 143 gram€ 1.500 - € 2.0002231 Zilveren spillegang herenzakhorlogemet zilveren bewerkte wijzerplaat met datumaanduiding, gedreven zilveren over-kast met erotische emaille voorstelling enkoperen met zilveren overkast - uurwerk ges.Boisson & Fils, London - ca. 1700 - 151 gram€ 1.500 - € 2.0002232 Zilveren herenzakhorloge met repetitieaangedreven door 2 vergulde putti opkoningsblauw emaille bewerkte wijzerplaatkast ges. Müller, Augsburg - ca. 1830 122 gram€ 1.500 - € 2.0002233 Zilveren spillegang herenzakhorloge inzilveren overkast en glazen stolp op houtenvoetstuk - uurwerk ges. Andr. VermeulenAmsterdam 997 - 98 gram€ 300 - € 500

Page 128: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

2234 Spillegang herenzakhorloge met witteemaille wijzerplaat in bewerkte overkast metentourage van glassteentjes aan voor- en achterzijde en koningsblauw emaille waaropajour rozetapplique - uurwerk ges. Durand ATinchebray - ca. 1800 - 142 gram€ 1.500 - € 2.0002235 Zenith gouden herenzakhorloge metmedaillongravering en gravering op binnen-deksel van Grand Prix Paris 1900 medailleD’or Genève 1896 - Zwitserland gehalte 0.585 - 80 gram€ 350 - € 5002236 Zenith Deck Chronomètre MoonPhases Handopwind zilveren herenzak-horloge in orgineel houten etui gehalte 0.925 - 208 gram€ 2.400 - € 2.6002237 9-karaat savonette dameshanghorlogeaan 9-karaat strikbroche - gehalte 0.375 26.6 gram€ 250 - € 3502238 Lange gouden sautoir met platte jasseronschakel - gehalte 0.585 - 12 gram€ 200 - € 3002239 Gouden horlogeketting met koord-schakel en opengewerkte pampel gehalte 0.585 - 21.3 gram€ 350 - € 4502240 Gouden horlogeketting gehalte 0.585 - 24.9 gram € 350 - € 5002241 Paar gouden knoopmanchetknopengehalte 0.585 - 7.8 gram€ 120 - € 1502242 Paar achtkantige geribde goudenjumelles - gehalte 0.585 - 13.7 gram€ 250 - € 3502243 Paar grillige vierkante manchetknopenmet 2 verschillende mechaniekengemerkt 0.833 en 0.585 - 17.5 gram€ 150 - € 2002244 Paar witgouden rokknoopjes met parelmoer - gehalte 0.585 - 5.1 gram€ 100 - € 1502245 3 gouden boordknoopjes met parel-moer en zwarte emaille rand en zaadparelgehalte 0.585 - 2.9 gram€ 120 - € 1502246 Omega Automatic Chronomètre gouden herenpolshorloge met bruine lederenband - Zwitserland - gehalte 0.750€ 900 - € 1.000

2247 Omega Automatic stalen heren -polshorloge met zwarte lederen band€ 100 - € 1502248 Omega De Ville Automatic vierkantverguld stalen herenpolshorloge met datumaanduiding en bruine lederen band€ 100 - € 1502249 Movado FAB Suisse handopwind gouden polshorloge met bruine lederen bandFrankrijk - gehalte 0.750 (en extra losse zwarte lederen band)€ 150 - € 2002250 Pontiac Nageur Memomatic rond verguld stalen herenpolshorloge met datumaanduiding en zwarte lederen band€ 100 - € 1502251 Tissot Automatic Militar handopwindgoud op stalen polshorloge met bruine lederen band€ 80 - € 1202252 Chronographe Suisse handopwindroodgouden polshorloge met zwarte pijl-staartroggen band - gehalte 0.750 (en extra losse bruine lederen band)€ 200 - € 3002253 Leuba Genève Antimagnetic goudenpolshorloge met zwarte pijlstaartroggenband - Zwitserland - gehalte 0.750 (deksel deukjes)€ 200 - € 3002254 Chronographe Suisse handopwindroodgouden polshorloge met zwarte wijzer-plaat en zwarte lederen band (kast ongemerkt en deksel metaal)€ 100 - € 1502255 Actua Genève Antimagnetic goudenpolshorloge met zwarte lederen bandZwitserland - gehalte 0.750 (deukjes en scheurtjes)€ 150 - € 2002256 Walker Extra La Chaux de Fonds Ancre17 Rubis handopwind gouden polshorlogemet bruine lederen band - Zwitserland gehalte 0.750 (deukjes)€ 150 - € 2002257 IWC Porsche Design titanium polshorloge met datumaanduiding garantiebewijs 1983€ 100 - € 1502258 Longines Dolce Vita Quartz stalenherenpolshorloge met bruine lederen band€ 120 - € 150

2259 Nitor Chronograph stalen herenpols-horloge met datumaanduiding en stalenband met vouwsluiting€ 50 - € 1002260 Movado Chronograph Quartz stalenherenpolshorloge met datumaanduiding enstalen band met vouwsluiting€ 300 - € 5002261 Citizen Aqualand Eco-Drive Quartz stalen herenpolshorloge met oranje rubberenband€ 100 - € 1502262 Breitling Chronomètre CrosswindAutomatic gouden met stalen herenpols-horloge met datumaanduiding en goudenmet stalen band met vouwsluiting€ 3.000 - € 4.000

126

Page 129: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1272236 2262

2226 t/m 2235

Page 130: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

2301, 2302, 2303

2304128

Page 131: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 129

2305 t/m 2309

Donderdag 10 april 2014 (vanaf 19.00 uur)

Veilingnrs. 2301 t/m 2507Zilveren voorwerpen en bestekgoed

2301 Zilveren voorzittershamer met blad-ranken en gesatineerde vlamversiering A. van Berkel, Utrecht (1918/1930) gehalte 0.835 - 326 gram - l. 27 cm€ 200 - € 3002302 Paar zilveren kandelaars met fijne gravering, parelrand op achthoekige voetPolen - gehalte 0.800 - 1198 gram (gevuldevoetstukken en deukjes) - h. 30,5 cm€ 400 - € 6002303 Serie van 4 ronde zilveren kandelaarsmet filetranden - Zilverstad Schoonhoven BV,Schoonhoven (1982/heden) - 1987 en 1988 (3x)gehalte 0.835 - 1091 gram (gevulde voetstukken) - h. 19 cm€ 400 - € 600

2304 5-delig zilveren koffie- en theeserviesmet zilveren kop en schotel en zilveren taart-vork, alle met gevlochten bandversieringV.A. Petrov, Moskou - 1884 - 84 Solotnik,gehalte 0.875 - 1312 gram (koffiekan deukjes)€ 500 - € 7002305 Paar zilveren bekertjes met niëllo toog-versiering en vergulde binnenzijde - gemerktm hamer en sikkel in vijfpuntster 875 96 gram€ 100 - € 1502306 Bewerkte zilveren smorrenkan metslang als greep uitlopend op de deksel 190 gram (deukjes)€ 100 - € 150

2307 Rond zilveren bordje met bewerkte randgemerkt Pak 94 Sil - 142 gram - ø 15 cm€ 50 - € 1002308 2 ronde zilveren bordjes met palmetten-rand - gemerkt 900 GH - 347 gram - ø 18.5 cm€ 100 - € 1502309 Rechthoekige zilveren snuifdoos metPerzische reliëfvoorstelling - 128 gram € 100 - € 1502310 Filigrain zilveren speelkaarthouder metChinese draken - Chinees gekeurd - 74 gramin etui (filigrain beschadigd)€ 50 - € 100

Page 132: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

130

2311 18 tafellepels, 15 tafelvorken, 9 dessert-lepels en 12 dessertvorken - Spatelmodel uitlopend in accolade en opgelegd wapen opde achterzijde - gemerkt 800 - 2892 gram€ 750 - € 8502312 12 viscouverts - Spatelmodel met acanthusblad - gemerkt 800 en driehoek met 3 sterren in de punten - 1561 gram€ 500 - € 7002313 Paar 5-lichts zilveren kandelaars, gecontourneerd vierkant model met voluutarmen gehalte 0.835 - 4337 gram (gevulde voetstukken) - h. 46 cm€ 1.000 - € 1.5002314 5-lichts zilveren kandelaar, gecontour-neerd vierkant model - gehalte 0.925 412 gram (zonder voetvulling) - h. 19 cm€ 200 - € 3002315 Gecontourneerd rechthoekig zilverendienblad - Gerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - 1948 - gehalte 0.835 - 483 gram28,5 cm x 21,5 cm€ 150 - € 200

2316 Gecontourneerd ovaal zilveren dienbladgehalte 0.835 - 426 gram - 32 x 25 cm€ 120 - € 1502317 Gecontourneerde ronde zilveren schaalop gecontourneerde voet - R.K. Mack,’s-Gravenhage (1933/1974) - 1944 gehalte 0.835 - 583 gram - ø 25 cm€ 200 - € 3002318 Zilveren toastrek - Fa. Dahlia,Amsterdam (1920/1958) - 1937 gehalte 0.835 - 120 gram€ 100 - € 1502319 12 Art Deco zilveren hors d’oeuvre messen - 1910 (6x) en 1916 (6x) gehalte 0.835 - 275 gram€ 100 - € 1502320 6 zilveren messenleggers met gestileerde krul en filetrand - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961)gehalte 0.835 - 109 gram € 50 - € 100

2321 Zilveren ijsdienlepel en 12 zilveren ijslepels met getorste steel uitlopend in abstracte tulp - J. Boon, Schoonhoven(1893/1925) - gehalte 0.835 - 189 gram€ 150 - € 2002322 Zilveren visdienschep uitlopend in puntmet filetrand - Zilverfabriek Voorschoten NV,Voorschoten (1925/1961) - 1929 gehalte 0.835 - 111 gram€ 80 - € 1202323 Rond zilveren pijpcomfoor met spijlen,en houten greep - pseudo keuren gehalte 0.835 - 321 gram€ 200 - € 3002324 6 zilveren viscouverts uitlopend in puntZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - 1936 - gehalte 0.835 - 540 gram€ 200 - € 3002325 Paar zilveren vleesvorkjes uitlopend inpunt - Zilverfabriek Voorschoten NV,Voorschoten (1925/1961) - 1936 gehalte 0.835 - 68 gram€ 30 - € 50

2313, 2314

Page 133: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 1312334

2329, 2330, 2331

2326 6 zilveren viscouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1966 - Puntfilet - gehalte 0.835 - 497 gram€ 250 - € 3002327 Zilveren vlalepel - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1938 - Puntfilet - gehalte 0.835 - 65 gram€ 30 - € 502328 11 tafelmessen en 12 dessertmessen metzilveren heften - Gerritsen & van Kempen NV,Zeist (1926/1961) - 1942 - Puntfilet en tafelmesmet Gero verzilverd heft - Puntfilet€ 250 - € 3502329 Ronde zilveren schaal met hamerslaggehalte 0.925 - 292 gram - ø 18 cm€ 100 - € 2002330 Ovale zilveren schaal met koordrand,hamerslag en gekrulde acanthusblad potengehalte 0.800 - 673 gram - 29 x 20 cm€ 200 - € 300

2331 Getordeerde ronde zilveren kom methamerslag en bolpootjes gehalte 0.835 - 144 gram - ø 14.5 cm€ 80 - € 1202332 Konische zilveren vaas met hamerslagop getordeerde ronde voet - Zwitserlandgehalte 0.835 - 458 gram - h. 22 cm Inscriptie Nijmegen 11-7-’37 aangeboden doorden Lt. Kolonel H.P. van Vuuren GarnizoensCommandant Nijmegen€ 150 - € 2002333 Zilveren vaas met reliëfbloemversieringop ronde voet gehalte 0.800 - 588 gram - h. 28.5 cm€ 150 - € 250

2334 4-delig zilveren koffie- en theeservies opovaal zilveren blad met reliëfvoluutmedail-lons, bloemen en voluutgrepen Koch & Bergfeld, Duitsland - gehalte 0.800 3309 gram - bladmaat 42 x 34 cm (deukjes, deksel van suikerpot ontbreekt)€ 800 - € 1.0002335 Deels ajour rijkbewerkte gecontourneerde ronde zilveren schaal op voet Duitsland - gehalte 0.800 - 405 gramø 28 cm€ 250 - € 3502336 Zilveren tafelblik met lauwerkrans en strik - gehalte 0.950 - 340 gram € 80 - € 1202337 12 zilveren toespijslepels met voluut medaillon en bloempjes M.H. Wilkens & Söhne, Duitsland gehalte 0.925 - 240 gram in etui€ 100 - € 150

Page 134: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1322341, 2342

2340

2338 12 vergulde zilveren theelepels en klont-jestang met bewerkte steel en eikelbekroningkeuren onleesbaar, belastingstempel wolfs-kopje (1831/1893) - 203 gram in ovaal etui€ 200 - € 2502339 Zilveren tafelgarnituur met bewerkterand waarop rozen, acanthusbladeren enwapenapplique, b.u.: ovale visschaal, rondedienschaal, ronde coupe en 2 bleikristallenvingerkommen op schotels - Portugal1886/1938 - gemerkt Leitao Sie 1e Titulo gehalte 0.916 - 3022 gram€ 1.000 - € 1.200

2340 Achtkantig zilveren dienblad met ajouropstaande toogrand, geïntegreerde hand-grepen en ajour toogvoetstukken - Portugalgehalte 0.833 - 2996 gram - 51 x 35 cm € 1.000 - € 1.2002341 Ovale ajour zilveren jardinière met spijlen, bloemguirlandes waarop putti enblauwe glazen binnenbak - Duitsland gehalte 0.925 - 320 gram - 21 x 16 cm€ 500 - € 700

2342 Ovale ajour zilveren broodmand met medaillons, guirlandes, bladranken uitlopend in handgrepen en blauwe glazen binnenbak - William Hutton & Sons Ltd.,Sheffield - 1909 gehalte 0.925 - 507 gram - 32 x 19 cm€ 800 - € 1.0002343 Rechthoekig zilveren dienblad metbloemrand, met schelp en culot versierdehoeken en met schelpbekroonde voluut-grepen - A. Bros Ltd., Birmingham - 1927gehalte 0.925 - 3630 gram - 64 x 38 cm inscriptie en in houten cassette met paarsevelours binnenzijde€ 1.000 - € 1.200

Page 135: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 133

2344 8 zilveren viscouverts met ivoorkleurigecelluloid heften - Elkington & Co.,Birmingham - 1961 - gehalte 0.925 in groenetui€ 250 - € 3502345 6 zilveren fruitcouverts met ivoor-kleurige celluloid heften - William Hutton &Sons Ltd., Londen - 1902 - gehalte 0.925€ 150 - € 2002346 6 zilveren vismessen met gravering enivoorkleurige celluloid heften - FrederickElkington, Birmingham - 1872 en 1877 gehalte 0.925€ 75 - € 1002347 12 zilveren fruitcouverts met bewerktezilveren strikheften - John Henry Potter,Sheffield - 1908 - gehalte 0.925 in houten etuimet paarse velours binnenzijde€ 250 - € 350

2348 Vierkante zilveren inktpothouder metkristallen pot met ronde zilveren dop - JohnGrinsell & Sons, Londen - 1898 gehalte 0.925 - 300 gram (zonder inktpot)€ 300 - € 4002349 Ronde zilveren inktpothouder met verzwaarde voet - Charles Boyton & Son Ltd.,Londen - 1923 - gehalte 0.925€ 150 - € 2002350 Ovale zilveren koffiepot met brede tuiten zwarte houten greep en gravering van uilwaaronder lint met inscriptie ‘Sapientia DeiDonum’ (De wijsheid van Gods gave)Viners Ltd. Sheffield - 1930 gehalte 0.925 - 681 gram€ 200 - € 300

2351 Ronde zilveren roomkan John Pound & Co - 1907 gehalte 0.925 - 163 gram (gebruikssporen)€ 100 - € 1502352 Zilveren roomkan met gedreven bloem-culots en vergulde binnenzijde - M. Freeman,Londen - 1900 - gehalte 0.925 - 106 gram€ 100 - € 1502353 6 fruitmesjes met zilveren heftenThomas Bradbury and Sons Ltd., Sheffield1915 € 40 - € 602354 Ronde zilveren onderzetter met guillochering en bakelieten binnenzijde J. Collyer Ltd., Birmingham - 1937 gehalte 0.925 - ø 12.5 cm€ 100 - € 150

2344, 2345, 2346

2343

Page 136: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

134

2355 4-delig rond zilveren theeservies metbrede bolle buik - Gerritsen & van KempenNV, Zeist (ca.1926/1961) - 1948 en 1950 gehalte 0.835 - 877 gram € 400 - € 5002356 Ovale zilveren schaal met ajouropstaande volutenrand en voluutgrepenA.J.W. Bouman, Groningen & Enschede(1953/1974) gehalte 0.835 - 419 gram - 32 x 20,5 cm€ 300 - € 5002357 Zilveren dienblad met ajour opstaandevolutenrand met gravering en geïntegreerdehandgrepen - 19e eeuw gehalte 0.835 - 346 gram - 27 x 16 cm€ 300 - € 5002358 Paar gefacetteerde glazen waterkannenmet zilveren hals, zilveren deksel en zilverengreep - Winkeliersmerk A. Bonebakker &Zoon - Fa. A. Bonebakker Jzn, Amsterdam(1891/1915) - 1914 - gehalte 0.925 - h. 22 cm € 150 - € 2002359 Balustervormige zilveren suikerstrooi-bus met staande knorren en palmettenrandenFa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1914 gehalte 0.835 - 176 gram (deukjes)€ 100 - € 150

2360 Paar zuilvormige zilveren kandelaars op ronde voet met filetrand - C.F. Wewer,Schoonhoven (1915/1932) - 1929 gehalte 0.835 - 548 gram (gevulde voetstukken en deukjes) - h. 16,5 cm€ 200 - € 3002361 Ovale ajour zilveren kluwenmand metgeribde randen en schild - 1907 gehalte 0.835 - 101 gram€ 100 - € 1502362 Ovale ajour zilveren bonbonmandKempen, Begeer & Vos, Voorschoten(1920/1931) - 1922 - gehalte 0.835 - 64 gram€ 60 - € 802363 Paar houten flessenbakken met geribdezilveren randen - gehalte 0.835€ 80 - € 1202364 Gecontourneerde ovale noten lepelkistmet zilveren suikerschep, zilveren theeschepen 12 zilveren theelepels - F. Woortman,Amsterdam (1875/1893) - 1883 en 1884Hollands glad - gehalte 0.835 - 266 gram (suikerschep gerestaureerd)€ 300 - € 4002365 7-delig zilveren hors d’oeuvrestelZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - Hollands glad gehalte 0.835 - 197 gram€ 100 - € 150

2366 12 zilveren dessertlepels en 10 zilverendessertvorken - Erven R. Feenstra, Sneek(1893/1902) - 1897 - Hollands gladgehalte 0.835 - 1057 gram (initialen) € 400 - € 5002367 6 zilveren viscouverts - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1933 - Hollands glad - gehalte 0.835 - 587 gram€ 200 - € 3002368 Zilveren aspergetang - Fa. J.M. vanKempen & Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1903Holands glad - gehalte 0.835 - 171 gram € 100 - € 1502369 Ovaal houten dienblad met ajouropstaande zilveren rand met bloem en bladranken en geïntegreerde handgrepenAmsterdamse Keur CV, Amsterdam (1954/h)1955 - gehalte 0.835 - 36,5 x 26 cm€ 100 - € 1502370 Ovaal zilveren blad met ajour blad-ranken - Zaanlandse Zilversmederij,Amsterdam/ Haarlem (1920/1990) - 1926gehalte 0.835 - 418 gram - 31 x 22 cm€ 150 - € 2002371 Gecontourneerde ronde zilveren flessenbak met voluten en bloemen Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1886 gehalte 0.835 - 89 gram€ 80 - € 120

2355, 2356, 2357

Page 137: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 135

2372 Ajour zilveren bonbonmand met voluten en voluutgrepen - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1937 - gehalte 0.835 - 108 gram€ 70 - € 1002373 Zilveren tafelschuier met bloem-gravering en rococogreepFa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1901 - gehalte 0.835 - 130 gram€ 100 - € 1502374 Zilveren taartschep met deels gesati-neerde gecontourneerde ajour schep en rijkegravering - 1888 gehalte 0.835 - 75 gram€ 100 - € 1502375 12 zilveren mokkalepels uitlopend inpunt met fijne gravering - Fa. A.J. Driesen,Schoonhoven (1910/1956) gehalte 0.835 - 88 gram€ 50 - € 802376 12 zilveren theelepels met waaier waarinajour blokrand - Fa. A.J. Driesen,Schoonhoven (1910/1956) - gehalte 0.835 - 87 gram in etui€ 60 - € 802377 9 zilveren taartvorken met fijne gravering - Wed. J. Huisman, Schoonhoven(1917/1926) - 1922 gehalte 0.835 - 106 gram€ 50 - € 602378 Ovale zilveren koektrommel met filetranden en fijne gravering op de deksel Mt. deels onleesbaar - 1872 gehalte 0.835 - 268 gram (deukjes)€ 200 - € 3002379 Ovale opalien glazen koektrommel opschotel met zilveren montuur (trommel kleine schilfer bodemrand)€ 150 - € 2002380 Ovale ajour zilveren broodmand metgeribde rand en leeuwenmaskers met zilverenringen als handgrepen - Kempen Begeer &Vos, ’s-Hertogenbosch & Utrecht &Voorschoten (1920-1931) - 1923 gehalte 0.835 - 337 gram - 26,5 x 18 cm€ 200 - € 3002381 Ovale ajour zilveren broodmand metgeribde rand en leeuwenmaskers met zilverenringen als handgrepen - Fa. J.M. van Kempen& Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1912 gehalte 0.835 - 398 gram - 26,5 x 18 cm€ 200 - € 300

2382 Ovale ajour zilveren broodmand metgeribde rand en leeuwenmaskers met zilverenringen als handgrepen - Kempen Begeer &Vos, ’s-Hertogenbosch & Utrecht &Voorschoten (1920-1931) - 1923 - gehalte 0.835348 gram - 26.5 x 18 cm (deukjes)€ 200 - € 3002383 Rechthoekige zilveren doos met ruit-versiering en houten binnenzijde Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1919 gehalte 0.835 - 422 gram - 15,5 x 8 x 7,5 cm€ 200 - € 2502384 Zilveren dienlepel met fijne hulstblad-gravering en ronde konische greep - Mt. FD inrechthoek - Essayeursteken S. Groth,Denemarken - 1884 - 100 gram€ 100 - € 1502385 Zilveren taartschep - EssayeurstekenC.F. Heise (1904/1932), Denemarken Mt. Georg Jensen (1915/1930) gehalte 0.925 - 77 gram€ 100 - € 1502386 12 Art Deco zilveren theelepels en 12 ArtDeco zilveren taartvorken - Gerritsen & vanKempen NV, Zeist (1926/1961) - gehalte 0.835 - 324 gram in 2 etui’s € 120 - € 1502387 12 zilveren theelepels - Kon. van Kempenen Begeer BV, Zeist (1961/heden) - ontwerpGustav Beran - model 400 gehalte 0.835 - 151 gram in etui€ 70 - € 1002388 12 Art Deco zilveren taartvorken Fa. H. Hooijkaas, Schoonhoven (1913/1943)gehalte 0.835 - 157 gram in etui€ 120 - € 1502389 7 zilveren tafellepels en 6 zilveren tafel-vorken - Gebr. T.& J. Huisman, Schoonhoven(1934/1961) - 1937 - Haags lofje gehalte 0.835 - 770 gram (2 met initialen)€ 250 - € 3502390 6 zilveren dessertcouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden)1966, 1967 en 1969 (10x) - Haags lofje gehalte 0.835 - 528 gram€ 200 - € 3002391 6 zilveren viscouverts - C.L.J. Begeer,Utrecht (1904/1951) - 1915 - Haags lofje gehalte 0.835 - 543 gram (initiaal H)€ 180 - € 220

2392 6 zilveren dessertvorken, 6 dessert-messen met zilveren heften, kaasschaaf metzilveren heft, 2 zilveren botermessen, 2 zilveren vleesvorken en zilveren jamlepelKon. van Kempen en Begeer BV, Zeist(1961/heden) - Haags lofje - gehalte 0.835 - 391gram (gewicht zonder messen en kaasschaaf )€ 200 - € 3002393 Zilveren soepdienlepel - J. Zinger,Amsterdam (1932/1941) - 1938 - Haags lofjegehalte 0.835 - 226 gram € 80 - € 1202394 Zilveren rijstdienlepel - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1964 - Haags lofje - gehalte 0.835 - 130 gram€ 60 - € 802395 Paar zilveren groentelepels - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1968 en 1969 - Haags lofje gehalte 0.835 - 200 gram€ 80 - € 1202396 Paar zilveren sauslepels - Gebr. T. & J.Huisman, Schoonhoven (1934/1961) - 1935Haags lofje - gehalte 0.835 - 123 gram€ 60 - € 802397 Zilveren sauslepel - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1942 - Haags lofje - gehalte 0.835 - 70 gram€ 30 - € 502398 Paar zilveren botermesjes - Gebr. T. & J.Huisman, Schoonhoven (1934/1961) - 1940 enzilveren sardienschepje - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961)Haags lofje - gehalte 0.835 - 94 gram€ 60 - € 802399 Kleine wildschaar met zilveren heftenZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - Haags lofje - gehalte 0.835€ 40 - € 602400 7-delig gelobd zilveren koffie- en thee-servies met gedreven bloemen op ovaal zilveren blad met gedreven bloemenrandMexico - gehalte 0.925 - 4242 gram bladmaat 50 x 35 cm€ 2.500 - € 3.5002401Ovaal zilveren blad en 12 zilveren pastilleschaaltjes met gedreven bloemenrandgemerkt Maciel - gehalte 0.925 - 670 grambladmaat 29 x 18.5 cm€ 200 - € 2502402 8 zilveren bloembakjes - Mexico gehalte 0.925 - 646 gram€ 200 - € 250

Page 138: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

136

2408, 2409, 2410

2403 Ovale gelobde zilveren theebus gemerkt La Joya - Mexico gehalte 0.925 - 276 gram€ 200 - € 3002404 12 zilveren tafelcouverts met reliëf-versiering van Franse Lelie, lauwerkrans engravering van bekroond wapen - Frankrijkgehalte 0.950 - 2076 gram in etui€ 800 - € 1.0002405 12 oestervorken met opgelegde medail-lonversiering op achterzijde - Mt. A waaronder 2 in ruit - Frankrijk gehalte 0.840 - 280 gram€ 80 - € 1002406 Vismes en zilveren vismes met zilverenkonische heften met guillochering en medaillon - Frankrijk - gehalte 0.950 in etui€ 50 - € 802407 4-delig ovaal zilveren koffie- en theeservies met parelrand en houten voluut-grepen op ovaal zilveren blad met parelrandIndia - gehalte 0.925 - 4460 gram Bladmaat 64 x 39 cm (bladrand licht deukje)€ 1.500 - € 2.000

2408 Zilveren tafelgarnituur met parel -randen waarin 2 gegolfde glazen karaffen en 2gegolfde glazen bekers - Fa. J.M. van Kempen& Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1886 gehalte 0.835 (jaartalinscriptie 1862)€ 400 - € 6002409 Paar zilveren flessenbakken met ajouropstaande eierlijst en parelrand - G. Wijland,Schoonhoven (1975/h) - 1977 gehalte 0.835 - 225 gram€ 80 - € 1202410 4 zilveren onderzetters met ajouropstaande rand en parelrand - gemerkt WE1921 en 2 zilveren onderzetters met ajouropstaande rand en parelrand - J.Ph. de Vries,Hoorn (1911/1935) - 1913 gehalte 0.835 - 306 gram€ 120 - € 1502411 Ovale zilveren broodmand met gegraveerde pauwen waaromheen ajour voluten, parelrand, strikhandgreepjes enklauwpootjes - J. Postmus, Amsterdam(1905/1955) - 1921 - gehalte 0.835 - 569 gram 35 x 23 cm (enkele restauratieplekjes)€ 600 - € 800

2412 Ovale ajour zilveren broodmand metspijlen en parelrand - J. Vos & Co. NV,Haarlem (1915/1920) - 1911 gehalte 0.925 - 407 gram - 31 x 18 cm€ 250 - € 3502413 Ovale ajour zilveren cakemand metparelrand - Fa. A. Presburg & Zoon, Haarlem(1951/heden) - 1968 gehalte 0.835 - 182 gram - 23 x 15 cm € 150 - € 2502414 Ovale ajour zilveren jardinière metparelrand, zilveren klauwpootjes en blauwekunststof binnenbak - 1913 gehalte 0.835 - 232 gram - 21,5 x 10 cm€ 200 - € 3002415 Ovale ajour zilveren bonbonmand mettoogspijlen, parelrand en geïntegreerdehandgrepen - A. Meijer, Schoonhoven(1914/1927) - 1918 - gehalte 0.835 - 107 gram€ 100 - € 1502416 Grote ovale ajour zilveren broodmandmet spijlen, bloemkelken, parelrand en geïntegreerde handgrepen - Fa. Dahlia,Amsterdam (1920/1958) - 1926 gehalte 0.835 - 684 gram - 39 x 23 cm€ 500 - € 700

Page 139: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 137

2411

2417 Zilveren hostidoosje met bekroningvan kruis - Frankrijk - gehalte 0.835 - 33 gram€ 50 - € 802418 Houten flessenbak met geribde zilverenrand en parelrand - gehalte 0.835€ 60 - € 802419 Ovaal zilveren pijpcomfoor met ajourrand, parelranden en ovaal zwart houtenvoetstuk met zilveren bolpootjes - vermoede-lijk V.C. Beumke, Amsterdam (1757/1782) - 1772gehalte 0.934 - 204 gram (zonder voetstuk)€ 800 - € 1.000

2420 Ovaal zilveren pijpcomfoor met ajourrand, parelranden, koperen binnenbak enovaal bruin houten voetstuk met bolpootjesJ.A. de Haas, Amsterdam (1796/1835) - 1804gehalte 0.934 - 234 gram (zonder voetstuk en binnenbakje)€ 600 - € 8002421 Zilveren aspergeschep met fijne stip-pelgravering - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1910 - Parelrandgehalte 0.835 - 107 gram € 80 - € 120

2422 Paar bladvormige zilveren pasteischep-pen met bladnerven - Mt. sterretje R kleine 2(onbekend) - 1900 - Parelrand gehalte 0.835 - 130 gram€ 100 - € 1502423 2 zilveren groentelepels met monogramTO - Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1902 - Parelrand gehalte 0.835 - 242 gram€ 70 - € 100

2419, 2420

Page 140: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

138

2425, 2427

2424 12 zilveren viscouverts met monogramTO - G. Regtdoorzee Greup, Schoonhoven(1888/1915) - 1907 Parelrand - gehalte 0.835 - 878 gram€ 300 - € 5002425 Empire zilveren tafelgarnituur met palmetranden en ajour opstaande rand waarin 2 kristallen olie- en azijn karaffenGent (1815/1832) gehalte 0.934 - 524 gram (oor gelijmd)€ 400 - € 600

2426 Geslepen kristallen strooibus met zilveren dop en zilveren voet - 1827 gehalte 0.835 - 235 gram€ 80 - € 1002427 Paar geslepen kristallen zoutvaten in zilveren montuur met 3 gebogen pootjesop zeshoekig voetstuk met holle zijde Mt. onduidelijk - 1822 gehalte 0.835 - 89 gram (schilfers) € 400 - € 600

2428 Gecontourneerd ovaal zilveren inktstelmet zilveren greep en 2 kristallen inktpotjesmet zilveren doppen en gravering J.M. van Kempen, Utrecht (1835/1858) - 1853gehalte 0.835€ 200 - € 3002429 Geslepen kristallen strooibus metgegraveerde zilveren dop en zilveren voet H. Hemelbach, ’s-Hertogenbosch (1854/1901)1859 - gehalte 0.835 - 173 gram (schilfers)€ 80 - € 120

2430

Page 141: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 139

2430 4-delig zilveren tafelgarnituur metronde spijlen buik, 6-hoekige bovenzijde envierkante voetstukken met gravering, culotsen bolpootjes, alle met blauwe glazen binnen-bakjes - H. Hemelbach, ’s-Hertogenbosch(1854/1901) - 1856 - gehalte 0.835 - 934 gram (2 met barst)€ 1.000 - € 1.2002431 Paar ovale ajour zilveren zoutvaatjesmet palmetranden, zilveren bolpootjes enblauwe glazen binnenbakjes - L.J. Limburg,Amsterdam (1900/ca.1925) - gehalte 0.835 83 gram (1 binnenbakje beschadigd)€ 60 - € 802432 Paar ovale ajour zilveren zoutvaatjesmet spijlen, parelrand, krulpootjes en blauweglazen binnenbakjes - J.A. v.d. Dussen,’s-Gravenhage (1903/1917) - 1907 gehalte 0.835 - 54 gram€ 50 - € 80

2433 Paar ovale ajour zilveren zoutvaatjesmet strikguirlandes, medaillons, leeuwen-maskers en blauwe glazen binnenbakjes J.H. Schijfsma, Sneek (1902/1911) gehalte 0.835 - 90 gram (schilfer)€ 50 - € 802434 Zilveren sladiencouvert met bloem-gravering - J.H. Schouten, Amsterdam(1846/1869) - 1863 - gehalte 0.835 - 144 gram€ 100 - € 1502435 Zilveren sladiencouvert met gravering J. van Vorst, Rotterdam (1845/1862) - 1853gehalte 0.835 - 116 gram (restauratieplek)€ 100 - € 1502436 Zilveren soepdienlepel met recht-hoekige bak en gravering - Winkeliersmerk G. Verschuur - J.A. de Haas, Amsterdam(1840/1844) - 1841 - gehalte 0.835 - 174 gram€ 80 - € 120

2437 Zilveren soepdienlepel met rechthoekige bak en hartenfilet met acanthusbladbekroning - Mt. ? gehalte 0.835 - 187 gram € 100 - € 1502438 Zilveren soepdienlepel met recht-hoekige bak en filetrand met acanthusblad-bekroning - J.H. Schouten, Amsterdam(1846/1869) - 1854 - gehalte 0.835 - 148 gram€ 80 - € 1202439 Zilveren soepdienlepel met ovale bak J. Helweg, Amsterdam (1822/1853) - 1834Rondfilet - gehalte 0.835 - 187 gram€ 60 - € 802440 2 zilveren sauslepels met ovale bak J.H. Eversbag (1840/1873) - 1849 gehalte 0.835 - 103 gram€ 50 - € 80

2444

Page 142: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1402445 t/m 2448

2441 7-delig zilveren dienstel met filetranduitlopend in accolade b.u.: soepdienlepel, 4 groentelepels en 2 sauslepels - Fa. J.M. vanKempen & Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1897(6x) en 1874 - gehalte 0.925 - 681 gram en 0.835169 gram in etui (monogram PK)€ 400 - € 5002442 4 zilveren tafelcouverts met filetranduitlopend in accolade - Wed. H. Helweg,Amsterdam (1858/1875) - 1868 - gehalte 0.925546 gram€ 250 - € 3502443 4 zilveren dessertcouverts met filetranduitlopend in accolade - Fa. J.M. van Kempen &Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1875 gehalte 0.835 - 369 gram€ 150 - € 2002444 Zilveren koffiefiltreerkan op comfoormet lobben, geribde randen, schubben,mythologische dierfiguren als bekroning enals schenktuit, zwarte houten voluutgreep enzwart houten voetstuk op bolpootjes - J. Even& A. Roelofs, Amsterdam (1834/1841) - 1838gehalte 0.925 - 1517 gram€ 2.000 - € 2.500

2445 Ovale zilveren roomkan met staandeknorren, palmetranden, voluutgreep uit-lopend in rozetten en zilveren bolpootjes J.J.J. Peeters, Rotterdam ( 1825/1853) - 1841gehalte 0.925 - 245 gram (deukjes)€ 150 - € 2002446 Ovale zilveren suikercoupe met staandeknorren, palmetranden, voluutgrepen uit-lopend in rozetten en zilveren bolpootjesMt. onduidelijk - 1905 - gehalte 0.925 326 gram € 150 - € 2002447 Ovale zilveren theepot met slang-bekroning staande knorren, palmetranden,voluutgreep uitlopend in rozetten en zilverenbolpootjes - W.H. Weenink & Zoon, Zwolle(1836/1847) - 1837 - gehalte 0.925 - 449 gram(deukjes)€ 300 - € 3502448 Zilveren koffiekan met slangbekroningen zwarte houten voluutgreepWinkeliersmerk A. Bonebakker & Zoon P. Pieterse, Amsterdam (1846/1870) - 1857gehalte 0.925 - 650 gram € 300 - € 400

2449 Ovale zilveren theebus met geribderand - C. Ilcken, Delft - 1838 - gehalte 0.835 181 gram (scheurtje bij scharnier)€ 400 - € 6002450 Rechthoekig zilveren pijpcomfoor metschuingeribde rand, koperen binnenbak enzwart houten voetstuk - Wed. B. Gillis, ’s-Hertogenbosch (1833/1859) - 1838 gehalte 0.835€ 300 - € 4002451 Zilveren dienschep met rijke ajour gravering rondom een ovaal verdiepte vormen ivoren handgreep - WinkeliersmerkBonebakker & Zoon - H.F. Koen, Amsterdam(1821/1852) - 1850 - gehalte 0.925 - 164 gram(restauratieplekje)€ 100 - € 1502452 ZiIveren visdienschep met ajour blad-gravering en ivoren greep H.J. van Harderwijk, Utrecht (1843/1902) - 1876 gehalte 0.835€ 150 - € 2002453 Zilveren taartschep met ajour voluut-gravering en ivoren heft - 1846 - gehalte 0.835€ 150 - € 200

Page 143: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 141

2457 t/m 2466

2454 Zilveren visdienschep met ajour vis-graatversiering en ivoren heft - J. van Wijk,Amsterdam (1819/1846) - 1836 - gehalte 0.835(gerestaureerd)€ 100 - € 1502455 Spitsovale zilveren dienlepel metebbenhouten steel - J. Lameer, Rotterdam1805 - gehalte 0.925 - 17 gram€ 100 - € 1502456 Zilveren mergboor - J. Helweg,Amsterdam (1822/1853) - gehalte 0.835 39 gram€ 100 - € 1502457 Ovale geribde zilveren sigarenkoker T.C. Moot, Amersfoort/ Duiven (1812/1831)1820 - gehalte 0.835 - 122 gram (initialen JJ)€ 200 - € 3002458 Rechthoekige zilveren sigarenkokermet gravering - 1875 - gehalte 0.835 - 141 gram€ 150 - € 200

2459 Rechthoekig zilveren doosje met rijkereliëfversiering en aan 2 zijden te openenOngemerkt€ 100 - € 1502460 Zilveren nootmuskaatraspdoosje metmedaillongravering en guillochering - Mt.onduidelijk - 1867 - gehalte 0.835 - 31 gram€ 100 - € 1502461 Ovaal zilveren vinegraittedoosje metgravering, filigrain binnendeksel en verguldebinnenzijde - Samuel Pemberton,Birmingham - 1803 - gehalte 0.925 - 13 gram€ 100 - € 1502462 Rechthoekig geribd zilveren snuif -doosje - B. Enzering, Amsterdam (1812/1836)1818 - gehalte 0.835 - 31 gram€ 100 - € 1502463 Tonneauvormig zilveren lodereindoosjemet sterren en stippels in rasters - Wed. A.G.Kooiman, Schoonhoven (1837/1879) - 1839gehalte 0.835 - 20 gram€ 100 - € 150

2464 Rond zilveren pepermuntdoosje met gravering - Mt. onduidelijk - 1823 gehalte 0.835 - 26 gram€ 70 - € 1002465 Rond zilveren pillendoosje met fraaielijngravering en koordrand - I. van den Berg,Schoonhoven (1815/1819) - 1817 - gehalte 0.83531 gram€ 100 - € 1502466 Rond zilveren pillendoosje met fijnebogen- en lijnengravering - C. v. DamKooijman, Schoonhoven (1837/1862) - 1847gehalte 0.835 - 23 gram€ 100 - € 1502467 Achtkantig zilveren lodereindoosje metfijne gravering - J. Beeling, Leeuwarden(1846/1888) - 1862 - gehalte 0.835 - 25 gram (initialen)€ 100 - € 150

Page 144: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

142

2489 t/m 2492

2484 t/m 2488

2493 t/m 2498

Page 145: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 143

2468 Oktogoonvormig zilveren loderein-doosje met bandendecor - 1894 (scheurtjedeksel) en oktogoonvormig zilveren loderein-doosje met gravering - 1875 (gesoldeerd)€ 100 - € 1502469 Rechthoekig zilveren lodereindoosjemet gravering en holle deksel - 1864 (scheurtjes) en rechthoekig zilveren loderein-doosje met gravering en bolle zijde - 1874 (gesoldeerd)€ 100 - € 1502470 3 miniatuur zilveren muziek-instrumenten, alle met reliëfvoorstellingenvan putti - tafelharp, viool en mandolinegehalte 0.835 75 gram€ 150 - € 2002471 Miniatuur zilveren beddenpan met fijnegravering - Fa. J. Zwanenburg & Zoon, Sneek(1900/1933) - gehalte 0.835 - 15 gram€ 50 - € 702472 Rond miniatuur zilveren wandbord met parelrand - gemerkt dolfijn in driehoek,belasting-stempel voor oud en inlands(1893/1906) 52 gram - ø 10 cm€ 100 - € 1502473 Zwarte velours tas met halfronde zilveren beugel waarop putti - Mt. onbekend,Amsterdam - 1740€ 300 - € 4002474 Zilveren tashaak met zilveren cartouche waarin figuur met zwaard - Hoorn1775 - 50 gram€ 200 - € 3002475 Paar ronde filigrain zilveren broek -stukken - C. Seth, Leeuwarden (1767/1811) 126 gram€ 200 - € 3002476 Rechthoekige zilveren flacon met reliëf-versiering van bloemen en voluten en 4 krulpootjes pseudo keuren en belastingstempel € 100 - € 1502477 Mes met zilveren heft met reliëfbanden-decor, bekroning van hond en bruine lederenschede - 19e eeuw€ 100 - € 1502478 Ovale gelobde zilveren bandewijnkommet reliëfvoorstellingen en gegoten mascaronhandgrepen - pseudo keuren Fa. A. de Haas, Sneek (1877/1966) - 1907 gehalte 0.835 - 116 gram€ 150 - € 200

2479 12 messen met zilveren pistoolheftenJ. Buissink, Leeuwarden (1765/1808) Jaarletter F - gehalte 0.925 € 600 - € 8002480 19 zilveren tafellepels met filetrand uit-lopend in accolade - R. Helweg, Amsterdam(1778/1843) - 1798 - gehalte 0.934 - 1325 gram (3 lepels gesoldeerd)€ 500 - € 7002481 5 zilveren koffielepels - Mt. WT in recht-hoek en lopende leeuw en 11 zilveren koffie-lepels - H. van der Laan de Vries, Haarlem 1912 - alle met schuingeribde rand en voluut-medaillon - 277 gram€ 100 - € 1502482 Zilveren bowllepel met ovale gecontourneerde bak en ebbenhouten steelThomas Shepherd, Londen - 1770 (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 70 - € 1002483 Zilveren bowllepel met ovale bak enhouten steel - Vroeg 19e eeuw - ZII gekeurd€ 50 - € 1002484 Ovale gedreven zilveren brandewijn-kom met gekroonde medaillons, bloemen,voluten en gegoten handgrepen met putti bij bloemenmanden - F.I. Edema, Sneek - 1733 238 gram (enkele scheurtjes)€ 400 - € 6002485 Zilveren theepot met rijke reliëfversie-ring van putti in bladranken, zeemeermin-nentuit en bekroning van op bazuin blazendezeemeerman - pseudo keuren - 395 gram€ 250 - € 3502486 Ronde gedreven zilveren brandewijn-kom - P. Roorda, Sneek (1757/1793) Alleen Mt. gekeurd - 74 gram€ 200 - € 3002487 Zilveren brandewijnlepel met bloem-medaillon en bekroning van zwaan De Zuidelijke Nederlanden (1809/1814) gehalte 0.835 - 24 gram€ 100 - € 1502488 Zilveren brandewijnlepel met reliëf-voorstelling van vrouw, gekroonde rozet metvoluten en bekroning van putto - gemerkt RS18e eeuw - 20 gram (gerestaureerd)€ 30 - € 502489 Miniatuur zilveren man in slede voort-getrokken door paard - A. van Geffen,Amsterdam (1728/1769) - 1767 - 52 gram€ 2.000 - € 2.500

2490 Miniatuur vergulde kaarsensnuiter € 50 - € 1002491 Boekvormige zilveren pomander metajour voorstelling van jachthond, vogels envoluten aan jasseronketting, middels schuifjete openen - Amsterdam 18e eeuw - 41 gram€ 300 - € 4002492 Zilveren boek als doosje met bloemen-mandgravering in medaillon - P. Geyskes,Schoonhoven (1788/1832) - 47 gram (1 zijde beschadigd, 1 zijde hoekrestauratie)€ 50 - € 1002493 Cartouchevormig zilveren loderein-doosje met reliëfvoorstelling van figuren envoorstelling van jachthond op de deksel F. Botteljon, Amsterdam (1770/1811) - 16 gram(initialen GAO)€ 200 - € 3002494 Cartouchevormig zilveren loderein-doosje met reliëfvoorstelling van bloem-stukken - F. Botteljon, Amsterdam (1770/1811)16 gram€ 200 - € 3002495 Cartouchevormig zilveren loderein-doosje met reliëfvoorstelling van figuren C. Woortman, Amsterdam (1778/1801) - 1782 13 gram (gesoldeerd)€ 200 - € 3002496 Cartouchevormig zilveren loderein -doosje met reliëfvoorstelling van de jacht enCladdagh symbool gemerkt H in rechthoeken 4 bollen in rechthoek - 16 gram€ 100 - € 1502497 Oktogoonvormig zilveren loderein-doosje met reliëfvoorstelling van vogels inmedaillon en voorstelling van figuur metharp - vermoedelijk J. Lankhorst, Amsterdam(1712/1744) - 15 gram€ 200 - € 3002498 Ovaal zilveren lodereindoosje met fijnegravering op de deksel - Utrecht (1810-1812)gehalte 0.833 - 20 gram€ 200 - € 300

Page 146: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

1442501, 2502

2499, 2500

Page 147: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Voorjaarsveiling 2014/ 145

2499 Rechthoekige schildpadden sirihkistmet zilveren beslag - 18e eeuw gemerkt belastingstempel dolfijn in contour (periode 1859/1893) - 20 x 13 x 7 cm (inscriptie 10 November 1930)€ 1.000 - € 1.2002500 Zilveren sirihkistje met rijke gravering,rozetschroefjes en voluutgreepjes, binnen-zijde met uitneembare vakverdeling vermoedelijk 18e eeuw - gemerkt belasting-stempel J in contour (periode 1906/1953) 742 gram - 15 x 11 x 6 cm€ 1.000 - € 1.200

2501 Paar Empire ovale gecanneleerde zilveren kandelaars met filetranden op ovalevoet - D.W. Rethmeijer, Amsterdam (1812/1821)Gehalteteken van De Zuidelijke Nederlanden(1794/1830) - gehalte 0.950 - 851 gram (houtgevulde voetstukken) - h. 28 cm € 2.000 - € 3.0002502 Empire zilveren tafelgarnituur metgevleugelde spfinxen op klauwpootjes enspinnewebrozetten waarin 2 blauwe glazenbakjes met geslepen rozetten - Marc Jacquart,Paris - rond 1800 - 272 gram€ 600 - € 800

2503 3-delig Empire zilveren tafelgarnituurmet gevleugelde kariatide op driepoot waarinblauwe glazen bakjes - Luik - De ZuidelijkeNederlanden (1814/1831) - gehalte 0.833€ 600 - € 8002504 Louis XVI zilveren zoutvathouder met2 ovale ajour adelaarschuitjes waarin blauweglazen binnenbakjes verbonden door harpmet acanthusbladeren - Leuven De Zuidelijke Nederlanden (1798/1809) gehalte 0.800 - 227 gram€ 500 - € 700

2503, 2504

Page 148: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

146

2505 Paar Louis XVI ovale 3-lichts zilverenkandelaars met parelranden en acanthus-bladeren, demonteerbaar tot 1-lichts kandelaar - A.H. Paap, Amsterdam (1775/1816)1793 - gehalte 0.934 - h. 48 cm en 29 cmLossingsteken N, Haarlem van 1795 totaal-gewicht 3212 gram (gevulde voetstukken) beide lichte restauratieonderaan schacht€ 4.000 - € 6.000

2506 6 Empire ovale zilveren kandelaars metgeribde banden - A.H. Paap, Amsterdam(1775/1816) - 1805 (5x) en 1807gehalte 0.934 - h. 29 cm - 5 kandelaars voor-zien van gildekeuren in bodemrand,1 kandelaar voorzien van keuren uitKoninkrijk Holland (1806/1810) totaal-gewicht 3401 gram (gevulde voetstukken waarvan 2 los)€ 8.000 - € 10.000

2507 Louis XIV ronde zilveren waterketel opajour zilveren comfoor met opgelegde versieringselementen waaronder lambre-quins en ajour rasters - A. Coolhaas, Utrecht(1726/1755) - 1734 - gehalte 0.934 - 1743 gramOnderzijde ketel en comfoor vollediggekeurd, trembleerstreek onderkant ketel enbinnenkant comfoor, brander van laterdatum met ZII gekeurd€ 4.000 - € 6.000

2505

Page 149: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

2506

2507Voorjaarsveiling 2014/ 147

Page 150: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

AAliotti 330

Altmann, G. 131

Antwerpen, Luuc van 363

Apol, L.F.H.(Louis) 50, 51, 52

Arts, T.J.D. (Dorus) 126, 136, 152

Artz, C.D.L. (Constant) 224

Artz, D.A.C. 219

BBaksteen, Dirk 500

Bastert, S.N.(Nicolaas) 236

Bauer, M.A.J. (Marius) 420, 421, 454

Beek, Bern. A. van 399

Beek, J.M. 192

Bekker 301-303, 327

Berghem, N. van 430

Berntsen, Frans 147, 178

Blaauw, Pieter Aartsz. 120

Blanc, J. le 405

Bleuland van Oordt, Adri 410

Bobeldijk, F. 12

Bodifée, Paul 74

Bogaart, B. 322

Bogman, Hermanus Charles Ch. 97

Bol, Kees C. 528

Bosboom, Johannes 516

Bosma, W. 215

Boucher, J. 418

Braakensiek, G. 171

Branden, Guy van den 311

Brandenburg, Machiel 172

Braken, P.A. (Peter) van den 235, 308

Brakenburg, R. 54

Breling, H. 62

Bret, Francois 312

Breukelaar, H. 65

Brinks, Cuno 499

Broedelet, H. 170

Brolsma, J. 541

Brood, Herman 485

Buck, Leonard De 547

Bueren, M.E. 462

Buffet, Bernard 164

Burgh, E.F. v.d. 393

CCate, H.J. ten 513

Index Schilderijen, Grafiek

Gidding, M. 33

Gips, Frits 128

Gordijn, Herman 397

Gorter, A.M. 75

Gouwe, A.H. 391

Greef, De 527

Groenewegen, A.J. 32

Gruijter, J.W. 38

HHaak, Johan 406

Haaren, D.J. van 135

Hamere, Jan van 115

Hammel, Nicolas 464

Hammes, C.H. 501

Hartwig, Max 531

Haskins, John 173

Haverman, H.J. 225

Heijboer Anton 307, 358-362, 387

Heijboer, Johanna 494

Hendriks, G.H. 221

Hens, Ben 366

Hierck, Hub 318

Hollandse school 118, 123

Holleman, F. 419

Homan, E.R. 404

Hoogstraten, F.A. 144

Hoppenbrouwers, Johannes

Franciscus 71

Hout, P. in ’t 169

Houten, Anna M. v. 43

Hubert, J. 223

Huitema, Anne 305

IImmerzeel, C. 241

Ingen, H.A. van 125

JJanna 339-351, 477, 478

Jansen, E.A. 30

Jansen, Pieter 377-385

Jansen, W.G.F. 14, 15

JAS (J.A. Smit) 313

Joans, John 453

Jongman, R. 177

Joosse, P.H. 310

Jütz, Carl 99

KKaemmerer, J.H. 124

Karsen, J.E. 511

Kat, O.B. de 237

Kate, H.F.C. ten 80

Klaasse, Piet 457, 514

Knikker, Jan Simon 149

Knikker Jr., J.S. (Jan) 151

Knikker Sr, Jan 143, 202

Koekkoek, B.C. 413-415

Koeman, Jac. J. 459

Kolwitz, Käthe 409

Koppenhagen 314, 525

Korthals, Jan 36, 84

Kortlang, C. 364

Krabbé, H.M. 28

Krausz, Simon Andreas 55

Kropff, Joop 31

Kruijder-Bouwman, Jo 529

Kruijsen, A.P.E. (Antoon) 244, 245

Kuijpers, C. 22, 222

LLary, R. 168

Leen, W. van 240

Leeuw, Jan de 200

Leeuwen, J.J.H. van 390

Leeuwen van Oudewater, H. van 19

Leickert, C.H.J. 57, 100

Leon, Jean 238

Leyden, Lucas van 502

L’Hoëst, Engelbert 325

Linfort, Victor 402

Lintz, F.E. 53

Löfgren, H. 317

Looyer, Joh. D. 512

Luijt, A.M. 429

MMaks, K. 25

Mankes, Jan 426, 427

Marienhof, Aert Jansz. 81

Maris, B. 199

Maris, J. 40

Markus, Anton 6

Mauve, A. 37, 522

Meegeren, H.A. (Han) van 79

Meijer, Johan 137

Chagall, Marc (toegeschreven aan)

328

Colnot, A.J.G. 229

Corneille (C. van Beverloo) 324, 334,

469, 470, 473, 474

Cremer, Jan 471, 472, 475, 476, 479,

480, 481

DDali, Salvador 376

Damave., Poppe 467

Danckerts, Cornelis 496

Daniëls, H.R. 538, 539

Demarteau 526

Deunhouwer, P. 544

Deventer, W.A. van 216

Dijsselhof, G.W. 228

Dom, P.L.C. (Pol) 233

Dommershuijzen, Chr. 20

Drinkwaard, J. M. (Jo) 355, 356

Duivenvoorde, W. van 232

EEctor, L.P.M. 532

Eggens, J. 371

Elsinga, J. 423

Endlich, H. (= J. Knikker jr.) 121, 189

Esch, Paul van 396

Essen, J.C. van 150

Ettinger, B.C. van 196

Everdingen, A. van 157

Eybergen, A. J. van 207

Eys, H.A. van 503

F Fabius, J. 89

Feudel, A. 60

Filarski, D.H.W. (Dirk) 231

Foppen, J.P. 331

Franken, P. 23

Franssen, Leo 201

Frauenfelder, H. 156

GGeijp, A.M. 78

Genutat, Fritz 27

Gerard, Theodor 61

Gessel, H. van 133, 134, 174

148

Page 151: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Meijs, L.T.J. 88

Mengels 370

Meret, Emile Louis 154

Mesdag-van Houten, S. (Sientje) 41,

Middelhoek, P. 326

Mierevelt, Michiel Jansz. van 114

Milajlovic, B. 337

Min, Jaap 492, 509

Miro, Joan 333

Molenkamp, Charlotte 336

Monnickendam, Martin 498

Mooy, F.A. 203

Mortier, Pierre 495

Mourik, H.C. van 140

Munnik, H.A. (Henk) 234

NNachenius, Konrad 2

Negely, Rudolf 159, 160

Neven, Gerrit 403

Nielsen, Carl 139

Noltée, B.C.C. 7, 16, 21

Noort, A.C. van 533-536

OOel, Walter van 367, 368

Oldewelt, F.G.W. 39

Oorschot, T. van 76, 77

Ooyevaar, K. 161

Orselli, A. 408

PPermeke, P. 205

Pessers, Henriëtte A.M. 461

Peters, E.M. 449

Picasso, Pablo 486

Pieck, A.J.A. (Anton) 431

Pijpers, E. (Edith Elizabeth) 213

Plas, Henk v.d. 321

Plückebaum, Meta 510

Poggenbeek, G.J.H. 132

Polak, Arnold 316

Poll, W. Jits 165

Pootjes, Joh. W. 197

Portielje, J.F.P. 9

Postma, Grietje 518

Priestman, B.W. 26

RRademaker, H.E. 56

Reinbold, Anton 248, 249

Renard, Camille 45

Restellini, Giampiero 49

Riegen, N. 96

Rieger, A. 67

Rijlaarsdam, Jan 34, 491

Rijsewijk, J.C. van 146

Robbe, H. 98

Roelofs jr, Willem E. 400

Romijn, Wim 517

Roosenboom, N.J. 11

Ross, Thomas 451

Rossum du Chattel, F.J. van 48, 87

Roth, G.A. 70

Rust, Johan Adolph 353

SSande Backhuyzen, J.J. van de 401

Schagen, G.F. van 153

Schaik, H.W.C. van 194

Schäperkötter, G. J. 315

Schellekens, Marcel 483

Schiedges Jr., P. 104

Schildkamp, Theo 465, 466

Schipperus, P.A. 217

Scholten, H.J. 69

Schotel, A.P. 220

Schutz 540

Schwebach 59

Setelik, Jaroslav 438-447

Seyler, Julius 68, 83

Sibens, A.P.J. 167

Siemer, J.G. 116

Simon, J.P. 416

Sirks, J. 482

Slager, Frans 42, 129, 130

Slager sr., P.M. 489

Slager-van Velsen, Suze 487, 523, 524

Sluijters, Jan 398

Smit-de Reus, Emmie 493

Smith, H. (Hobbe) 35, 44, 176

Smorenberg, Dirk 8

Soest, L.W. (Louis) van 195, 218

Son, J.E. van 521

Spilman, Hendrik 520

Spohler, Jan Jacob 64

Spohler, Jacob Jan Coenraad 93, 94,

204

Stegeman, G. 3, 5, 82, 127

Steinlen 505

Stierhout Joop 243

Stroebel, J.A.B. 58

Surie 163, 417

TTadema-Groeneveld, T.H.B.J.

(Thamine) 66

Tarsnane, Terence 335

Teixera, H. 332

Theuns 209

Tiele, Jan 122

Toorop, J.Th. (Jan) 436, 504

Toschi, Ermanno 530

Toulouse Lautrec, Henri de 506-508

Trirum, J. van 141

Tübke, W. 109

VVerbeet, G. 63

Verburgh, Dionis 103

Verburgt-Kramers, C.G. (Lien) 458

Vermunt, A.P.N. (Adriaan) 537

Ven, Annemie van de 542, 543

Vernier Emile 227

Verschuur, C. 246, 448

Verschuur Jr., W. 10, 242

Vester, Willem 95

Vinke, H.E. 428

Voerman Jr., J. 1

Vonck, Jan 113

Vreedenburgh, C. 4

Vrielink, Nico 372-375

WWagemans, P.J.A. 162

Walle, V.d. 304, 369

Weijns, J.H. 72, 73

Wenckebach, L.W.R. 206

Wenning, Y.H. (Ype) 193

Westendorp-Osieck, B. 230

Wiechers, F. 166

Wiegman, P. 319

Wijsmuller, J.H. 47, 86

Willemen, Ad 306, 323, 389

Willink, Carel 365

Windt, G.C.L. 411

Witjens, J.W.H. 226

Witsen, W.A. (Willem) 422

Wordragen, Martin van 338

Woutersen van Doesburgh, E. 18

YYkelenstam, H. 211

ZZandleven, J.A. 490

Zwart, A.J. 148

Zwart, Marinus 158

Zwart, W. 85, 145, 179-188 , 190, 191,

247, 407

Voorjaarsveiling 2014/ 149

Page 152: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

150

Artikel 1 Toepasselijkheid1.1Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing opalle onderdelen van de relatie tussen de veiling-houderen de koper waaronder die betreffende koop, verkoop,bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalo-gisering, bewaring. Onder koper wordt mede de aspirantkoper verstaan die deelneemt aan de veiling.1.2Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleenmoge-lijk indien en voorzo-ver uitdrukkelijk schriftelijkdoor de veilinghouder aanvaard.1.3De toepasselijkheid van de algemene voorwaardenwordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt doorpublicatie in de catalogus voorafgaande aan de veilingen/of mededeling voorafgaand aan de veiling. Een iederdie aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennende toepasselijkheid van deze voor-waarden volledig teaanvaarden.

Artikel 2 Informatie-/onderzoeksplicht2.1Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijkeof mondelinge inlichtingen worden door de veilinghou-der en zijn personeel naar beste weten verstrekt.2.2De koper dient vóór de koop de staat en de beschrij-ving van een voorwerp in de catalogus of kavellijst teneigen genoegen nauwkeurig en deskundig te (laten)inspecteren en een eigen oordeel te vormen over de matewaarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijvingervan en de koper dient waar redelijkerwijs nodig ofgewenst onafhankelijk advies van deskundigen in te roe-pen, terwijl de koper niet op illustraties in de catalogusdient af te gaan. Indien in de catalogus bepaalde gebre-ken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat eenindicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan dekoper geen rechten kan ontlenen. 2.3De veilinghouder kan niet aansprakelijk gehoudenworden voor de juistheid van de beschrijving in de cata-logus of op andere wijze kenbaar gemaakt, van materia-len zoals bijvoorbeeld houtsoorten, stoffen, legeringen,aardewerk, porselein en diamant, een en ander met uit-zondering van edele metalen. De veilinghouder aan-vaardt alleen aansprakelijkheid voor onjuiste omschrij-vingen voor zover voorzien in artikel 6 van deze voor-waarden.

Artikel 3 Bieden3.1De koper kan in persoon bieden. Tevens is het de

koper mogelijk per telefoon te bieden, of door achterla-ting van een schriftelijke biedopdracht. Andere biedme-thoden, bijvoorbeeld elektronische of door middel vanhet internet of mondelinge biedopdrachten, staan alleenter beschikking indien deze uitdrukkelijk door de vei-linghouder worden aangeboden.3.2 Schriftelijke biedopdrachten dienen ondubbelzinnigen duidelijk te zijn en naar het oordeel van de veiling-houder tijdig genoeg voor de aanvang van de veilingzit-ting door de veilinghouder te zijn ontvangen. Indien ermeerdere schriftelijke biedopdrachten door de veiling-houder worden ontvangen waarbij de te bieden bedragengelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedin-gen op het voor-werp zijn, wordt het voorwerp verkochtaan de persoon wiens bieding door de veilinghouder heteerst is ontvangen.

3.3 Biedopdrachten hoeven slechts te worden uitgevoerdindien de veilinghouder redelijkerwijs daartoe gelegen-heid heeft en de veilinghouder heeft te allen tijden hetrecht van het voeren van een biedopdracht af te zien. 3.4 Indien koper telefonisch wil bieden, dient dit uiter-lijk een dag voor de veiling schriftelijk met de veiling-houder te worden overeengekomen.3.5De veilinghouder sluit steeds iedere aansprakelijk-heid ter zake van het om welke redenen dan ook niet sla-gen van een telefonische bieding uit, evenals het omwelke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijkebieding, elektronische bieding of bieding door middelvan het internet.

Artikel 4 Totstandkoming koopovereenkomst4.1De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing.Van definitieve toewijzing is sprake wanneer de veiling-houder het bod van de koper heeft geaccepteerd dan welhet voorwerp aan de koper heeft toegeslagen.4.2Alle voorwerpen worden verkocht in de toestandwaarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden.

Artikel 5 Verplichtingen koper5.1De koper dient zich op eerste verzoek van de veiling-houder te legitimeren.5.2De koper wordt geacht voor zichzelf te hebbengekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich opeen lastgever te kunnen beroepen. 5.3De rechten en plichten uit hoofde van de koopover-

eenkomst en deze algemene voorwaarden komen uitslui-tend toe aan de koper en kunnen door deze niet aan der-den worden overgedragen.

Artikel 6 Terugnameverplichting veiling -houder6.1Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in decatalogus of kavellijst uitgesloten, is – onverminderd deartikelen 2 en 4.2 – de veilinghouder bereid een geveildvoorwerp tegen gelijktijdige restitutie van de in reke-ning gebrachte koopprijs en veilingkosten terug tenemen, indien de koper binnen een periode van drieweken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouderbewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebre-ken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is,dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan dekoper op het ogenblik van toewijzing bekend warengeweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechtstegen een aanmerke-lijk lagere prijs gekocht zou hebben.Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie vanhet voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage enrestauraties).6.2De veilinghouder is niet bereid tot terugname indiende omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tij-dens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijvingmondeling of schriftelijk aan het publiek werd medege-deeld.6.3De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koperhet geveilde niet kan teruggeven in dezelfde staat alswaarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoorde-ling van de veilinghouder.

Artikel 7 Rechten veilinghouder en veiling-meester7.1De veilinghouder en de veilingmeester behouden zichde volgende rechten voor:a. zonder opgave van redenen personen als bieder ofkoper te weigeren;b. te allen tijde wijziging te brengen in de orde van ver-koop;c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen;d. kopen te combineren of te splitsen;e. kopen niet te gunnen of op te houden;f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen,of een koop ongedaan te maken zonder dat een biedervan vergissingen gebruik mag maken en zich in dat

Algemene VoorwaardenGeldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken. Deze Algemene Voorwaarden zijn gedeponeerd bij de

Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met ingang van 30 maart 2004 onder Nr. DS. 40530226.

Page 153: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

geval op een totstandgekomen koopovereenkomst magberoepen;g.na toewijzing onmiddellijk gehele of gedeeltelijkebetaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmachtvan betaling de veilinghouder en de veilingmeester hetrecht hebben de koopovereenkomst ongedaan te makenen daarna het betreffende voorwerp te herveilen en hetbod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen;h. indien de koper weigert op eerste verzoek volledigenaam en adres aan de veilinghouder bekend te maken endaarop betrekking hebbende legitimatie te tonen, dekoopovereenkomst te ontbinden en te herveilen;i. voorwerpen niet over te schrijven van de rekening vande oorspronkelijke koper op die van een ander;j. gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven;k. namens kopers of verkopers biedingen uit te brengen;l. voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling eengeschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en eeneventuele koopovereenkomst te ontbinden.

Artikel 8 Betaling/eigendomsoverdracht8.1De betaling door de koper van de koopsom in Euroverhoogd met veilingkosten, andere kosten en eventueleBTW, één en ander als door de veilinghouder vast te stel-len, moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpenplaatsvinden en binnen de door de veilinghouder te stel-len termijn, zonder dat korting of verrekening is toege-staan, een en ander tenzij anders is overeengekomen. 8.2 Een beroep op de zogenaamde margeregeling kan uit-sluitend worden gedaan indien vooraf aan de veilingaan alle terzake geldende voorschriften is voldaan onderandere met betrekking tot de inkoop-verklaring. Zulkster uitsluitende beoordeling van de veilinghouder.8.3De eigendom van de voorwerpen gaat niet eerderover dan na volledige betaling van de koopsom en ingeval van niet-tijdige betaling niet eerder dan na volle-dige betaling van de koopsom inclusief de in artikel 9genoemde kosten.

Artikel 9 Niet-tijdige betaling9.1 Bij niet-tijdige betaling zal de veilinghouder aan dekoper rente in rekening mogen brengen gelijk aan dewettelijke rente verhoogd met 3% dan wel – naar keuzevan de veilinghouder – 1% per maand, te rekenen vanafde datum waarop de betalingstermijn is verstreken.Tevens komen alle gerechtelijke en buitengerechtelijkekosten voor rekening van de nalatige koper, welke kos-ten worden begroot op 15%van de koopsom vermeerderd met de veilingkosten meteen minimum van € 250 (zegge: tweehonderdvijftigEuro), onverminderd het recht om de werkelijke kostente verhalen. 9.2De veilinghouder heeft tevens het recht om, indien dekoper de betalingstermijn overschrijdt en daardoor van

rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomst schrifte-lijk te ontbinden. Eventuele gedeeltelijke betalingen ver-vallen in geval van ontbinding bij wijze van vergoedingvan schade aan de veilinghouder die tevens het rechtheeft de volledige schade, zoals een mindere opbrengst,en kosten op de koper te verhalen en het geveilde onmid-dellijk of later te herveilen of uit de hand te verkopen. Denalatige koper kan geen aanspraak maken op een even-tuele meeropbrengst.

Artikel 10 Ophaaltermijn10.1De koper is verplicht de gekochte voorwerpen totzich te nemen en af te (laten) halen binnen de door deveilinghouder aan te geven termijn. Behoudens het rechtvan de veilinghouder een kortere of langere termijn aante geven geldt als uiterlijke ophaaltermijn, een termijnvan vijf werkdagen na de laatste veilingdag.10.2 Bij nalatigheid van de koper het gekochte af tenemen en op te (laten) halen binnen de gestelde termijnis de koper van rechtswege in verzuim en is het gesteldein artikel 9 van overeenkomstige toepassing. Tevensheeft de veilinghouder het recht het gekochte voor reke-ning en risico van de koper in opslag te geven, waarbijvervoerskosten en het daaraan verbonden risico eve-neens ten laste van de koper komen.

Artikel 11 Onverkochte voorwerpen11.1 Indien een voorwerp ter veiling onverkocht blijft,heeft de veilinghouder gedurende een periode van tiendagen na de veiling het recht doch nimmer de plicht hetonverkochte voorwerp alsnog te verkopen tenzij andersovereengekomen met de inbrenger.11.2De veilinghouder zal een dergelijke verkoop na vei-ling (‘aftersale’) alleen aangaan indien die verkoop kangeschieden voor een prijs die resulteert in een bedrag datminimaal gelijk is aan de netto verkoopopbrengst waar-op de verkoper recht zou hebben gehad indien het voor-werp voor de voor deze veiling geldende limiet zou zijnverkocht, zulks tenzij een andere regeling met verkoperwordt overeengekomen. 11.3Een aankoop door een koper in de zin van dit artikelgeldt als aankoop ter veiling waarop deze algemenevoorwaarden onverkort van toepassing zullen zijn.

Artikel 12 Aansprakelijkheid veilinghouder12.1De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorschade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstin-gen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten,passe-partouts etc., behoudens het geval dat de schade isveroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van deveilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulpperso-nen of personeelsleden.12.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijk voorbedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade.

12.3De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorenig ongeval of enige vorm van schade iemand overko-men in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegen-heid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de vei-ling plaats heeft of waar de verkochte goederen wordenafgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroor-zaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de vei-linghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonenof personeelsleden en/of behoudens voor zover door eenverzekering van de veilinghouder gedekt. 12.4Het betreden van de gebouwen of terreinengeschiedt op eigen risico.

Artikel 13 Foto’s en illustraties13.1De veilinghouder is gerechtigd alle ter verkoop aan-geboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren ofanderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden opwelke wijze dan ook, zowel voor, tijdens als na de vei-ling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepa-lingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op aldeze afb.en.

Artikel 14 Diversen14.1Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid vanéén der bepalingen van deze algemene voorwaarden laatde geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In hetgeval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onver-bindend zijn, worden tussen koper en veilinghouder ver-vangende bepalingen overeengekomen die wel geldigzijn en die het meest de inhoud en strekking van de nieti-ge, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en)benaderen. 14.2Op deze algemene voorwaarden is uitsluitendNederlands recht van toepassing. 14.3Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit ofverbandhoudende met een tussen de veilinghouder en dekoper gesloten koop-overeenkomst, de totstandkomingvan een koopovereenkomst of deze algemene voorwaar-den worden uitsluitend ter beslechting voor-gelegd aande bevoegde rechter te Amsterdam, behoudens het rechtvan de veilinghouder om het geschil aanhangig temaken bij de bevoegde rechter in het arrondissement vande koper.

Federatie Taxateurs Makelaars Veilinghouders in roe-rende zaken en Machinerieën.Het auteursrecht is uitdrukkelijk voorbehouden.Overname en hante-ring van deze voorwaarden is alleenaan de leden van voormelde Federatie toegestaan.

Betaling uitsluitend a contant of dmv pinnen ofchippen. Veilingkosten bedragen 28%

Voorjaarsveiling 2014/ 151

Page 154: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

152

Op kunstwerken in deze veiling kan het Volgrecht van toepassingzijn. Het Volgrecht is met ingang van 1 april 2006 ingevoerd engeldt voor:Originele kunstwerken gemaakt door (op het moment van verkoop)levende kunstenaars of kunstenaars niet langer dan zeventig jaaroverleden, die onderdaan of inwoner zijn van een land aangeslotenbij de EU of EER of van een land dat een gelijk Volgrecht toekent.

Notarishuis Arnhem zal de wettelijk verplichte volgrecht -vergoeding verhalen op de koper en zorgdragen voor de financiëleafwikkeling.

De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf € 3.000,00 over de verkoopprijs, inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages:

> € 3.000,00 - < € 50.000,00 4%> € 50.000,00 - < € 200.000,00 3%> € 200.000,00 - < € 350.000,00 1%> € 350.000,00 - < € 500.000,00 0,5%> € 500.000,00 0,25%

VolgrechtVerklaring van de catalogustermen

1. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/voornamen en achternaam met ges(igneerd), evt. jaartallen van de kunstenaar, zonder verdere voorbehouden of beperkingen, is naar onze meningeen werk van deze kunstenaar.

2. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/ voornamen en ach-ternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar, met de toevoeging ‘toegeschreven aan’ is naar onze mening waarschijnlijk een werk van deze kunstenaar.

3. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/achternamen en achternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar met toevoeging(en) ‘atelier’, ‘school van’ of ‘omgeving van’ is naar onze mening geen werkvan de kunstenaar maar een werk uit de periode van de kunstenaar,waarschijnlijk gemaakt onder zijn invloed.

4. Een werk vermeld met een naam, maar met de toevoeging(en)‘naar’, ‘manier van’, ‘navolger’ of ‘kopie’, is naar onze mening geenwerk van de genoemde kunstenaar.

5. Een werk vermeld als Hollandse school, Vlaamse school, etc. is eenwerk van een onbekende kunstenaar, naar onze mening gemaakt indat land of die streek.

6. Eventuele beschadigingen en restauraties worden naar eer engeweten vermeld, met uitzondering van restauraties van schilderijen,meubelen en tapijten. Echter volledigheid kan hieromtrent niet gegarandeerd worden.

7. Wanneer het woord stijl direct wordt gevolgd door een stijlperiode,betekent dit dat het object niet authentiek is uit deze periode, maarwel in deze stijl is vervaardigd.

8.Tijdens de kijkdagen kunnen de goederen bekeken worden op eventuele gebreken; de in de vitrines uitgestalde goederen worden opverzoek getoond.

9.Achter de omschrijving van de goederen treft u richtprijzen aan;hierbij zij vermeld, dat deze prijzen schattingen zijn en dat de veilingopbrengsten zowel hoger als lagerkunnen uitvallen.

10.Opgegeven afmetingen zijn circa in centimeters: hoogte x breedte x diepte.

Page 155: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014
Page 156: Catalogus Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2014

Druk: Coers & Roest/ Ontwerp: OfD, Loek Kemming

1

2 3

1

1

1

1

0

1

www.notarishuis-arnhem.nl