Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

196
Notarishuis Arnhem Veilingen & Taxaties Kunst & Antiek 18 t/m 21 april 2016 Voorjaarsveiling

Kijkdagen in Arnhem Donderdag 14 tot en met zondag 17 april. Telkens van 10.00 tot 17.00 uur.

Transcript of Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Page 1: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Notarishuis ArnhemVeilingen & Taxaties

Kunst&Antiek18 t/m 21 april 2016

Voorjaarsveiling

Page 2: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

< Afbeelding voorzijde 1 H.J.C. Linse (Amsterdam 1843 - 1906 Den Haag)Elegante dame bij schilder plein air paneel - 46 x 33,5 cm - ges. r.o.

Page 3: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling

Page 4: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Notarishuis ArnhemTaxaties en Veilingen BV

DirectieR.C.J. von Schükkmann, RegisterVeilinghouderen RegisterTaxateur in kunst, antiek en inboedelgoederen

Vestiging ArnhemBakkerstraat 19, 6811 EH Arnhem

Vestiging DuivenNieuwgraaf 34, 6921 RK Duiven

ContactgegevensTelefoon +31 (0)26 4425900Fax +31 (0)26 4433195E-mail [email protected]

BankrelatieABN-AMRO Bank, rekeningnr. 51 24 44 277t.n.v. Stichting Derdengelden Arnhem

IBAN NL22ABNA0512444277BIC ABNANL2A

BTW nr. NL807397283B01Handelsregister Arnhem 09098138

Federatie van Taxateurs Makelaars Veilinghouders in Roerende Zaken

Betaling uitsluitend à contant of dmv pinnenVeilingkosten bedragen 29%

Afhalen van goederen:De gekochte goederen kunnen worden betaald en afgehaald tijdens en na afloop van iedere zitting, met uitzondering van de meubelzitting op woensdagavond 20 april (na deze zitting bestaat er wel de mogelijkheidtot afhalen), doch uiterlijk op dinsdag 26 april 2016 tot16.00 (!) uur.

Afhaalmogelijkheden:Dinsdag 19 april van 13.00 tot 21.00 uurWoensdag 20 april van 13.00 tot 17.00 uur Donderdag 21 april van 9.00 tot 17.00 uur Vrijdag 22 april van 9.00 tot 16.00 uur Zaterdag 23 april van 9.00 tot 12.00 uur Maandag 25 april van 9.00 tot 16.00 uurDinsdag 26 april van 9.00 tot 16.00 uur

Tijdens de kijkdagen is het Notarishuis Arnhem uitsluitend toegankelijk via de voordeur aan deBakkerstraat 19.

Op circa 200 meter afstand van het Notarishuis zijn de parkeergarages Broerenstraat en Langstraat.

Sluitingstijden parkeergarages:Broerenstraat di en wo: 20.00 uurdo: 23.00 uurLangstraatdi, wo en do: 22.30 uur

Voor het afhalen van uw veilingaankopen is ons achter-terrein bereikbaar. Informeer naar de mogelijkheden.

Verzend- en bezorgservice:We bieden u de mogelijkheid om uw aankopen te latenopsturen of bezorgen. Informeer naar de mogelijkheden.

Page 5: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Kijkdagen

NB! De Algemene Veilingvoorwaarden vindt u achterin deze catalogus

De veiling geschiedt ten overstaan van één der Arnhemse Notarissen: Hekkelman Advocaten & Notarissen

Nationale Notaris Arnhem 026 Notariaat Fechner

Dirkzwager advocaten & notarissen

Volgorde van Verkoop

Donderdag 14, vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 april 2016 (van 10.00 uur tot 17.00 uur)

Sluiting online-veiling

Maandag 18 april vanaf 19.00 uur

Maandag 18 april, vanaf 19.30 uur

Maandag 18 april, vanaf 19.45 uur

Maandag 18 april, vanaf 20.15 uur

Maandag 18 april, vanaf 21.00 uur

Aanvang zaalzittingen

Dinsdag 19 april, vanaf 19.00 uur

Woensdag 20 april, vanaf 19.00 uur

Donderdag 21 april, vanaf 13.30 uur

Schilderijen, aquarellen, pastels, tekeningen en grafiek

Tapijten

Kleingoed en varia

Juwelen, sieraden en horloges

Zilveren voorwerpen, miniaturen, bestekgoed etc.

Schilderijen en aquarellen

Meubelen, klokken, spiegels,lampen etc.

Aziatica

Nrs. 301 t/m 503

Nrs. 1201 t/m 1245

Nrs. 1301 t/m 1510

Nrs. 2001 t/m 2280

Nrs. 2401 t/m 2536

Nrs. 1 t/m 231

Nrs. 1001 t/m 1141

Nrs. 601 t/m 873

Voorjaarsveiling 2016/ 3

Page 6: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

14 214

1

Page 7: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 5

Dinsdag 19 april 2016, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 1 t/m 231Schilderijen, aquarellen en tekeningen

1 H.J.C. Linse (Amsterdam 1843 - 1906 Den Haag)Elegante dame bij schilder plein air paneel - 46 x 33,5 cm - ges. r.o.€ 700 - € 9002 W. Verschuur jr.(Amsterdam 1841 - 1936 Zwitserland)Tweespan in zomerlandschap paneel (lichte verfschade)24 x 32 cm - ges. l.o.€ 300 - € 5003 G.F. van Schagen(Den Haag 1880 - 1968 Laren)‘Peperpoorthuis hofje Groningen’schilderskarton - 27 x 23,5 cm ges. r.o. en gedat.1928€ 300 - € 5004 L. (Louis) Soonius(Den Haag 1883 - 1956 Den Haag)‘Nootdorp’ doek - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 4005 H. Broedelet(Delfshaven 1877 - 1966 Deventer)Interieur met waterput marouflé - 35 x 25 cm - ges. r.o.€ 200 - € 3006 Willem Oppenoorth(Amsterdam 1847 - 1905 Utrecht)Man op punter in de vaart bij molen doek - 20 x 30 cm - ges. r.o.€ 100 - € 2007 H. de Groot(Havelte 1872 - 1967 Vries)Boerenerfpaneel - 29 x 21 cm - ges. r.o€ 150 - € 2508 J.H. Doeleman(Rotterdam 1848 - 1913 Den Haag)Polderlandschap met hooiwagen en wipmolenpaneel - 22 x 32,5 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800

9 C.H. Meiners(Amsterdam 1819 - 1894 Amsterdam)Vissers aan de oever marouflé - 31 x 26 cm - ges. l.o. en gedat. 1852€ 400 - € 60010 Mogelijk Ph.L.J.F. Sadée(Den Haag 1837 - 1904 Den Haag)Arbeiders aan waterkant marouflé - 23 x 34 cm - ges. l.o. Herkomst: kunsthandel C.M. van Gogh,Amsterdam€ 200 - € 40011 Toon Koster(Schiedam 1913 - 1989 Woerden)Huizen langs de vaart bij avondschemeringboard - 18 x 24 cm - ges. l.o.€ 300 - € 50012 Ch. Dankmeijer(Amsterdam 1861 - 1923 Den Haag)Man in roeiboot bij kasteel paneel - 17,5 x 23 cm - ges. r.o.€ 100 - € 20013 E. (Evert) Moll(Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Figuren bij aangemeerde boot paneel - 21 x 27 cm - ges. l.o.€ 200 - € 40014 W.C. Nakken(Den Haag 1835 - 1926 Den Haag)Boeren werkend op het landmarouflé - 22 x 23 cm - ges. l.o.€ 800 - € 1.00015 S.N. (Nicolaas) Bastert(Maarseveen 1854 - 1939 Loenen aan de Vecht)Gezicht op de watermolen in Haaksbergenmarouflé - 19 x 27,5 cm - ges. r.o. (Amsterdam, Maatschappij Arti et Amicitiae(expositie eigen bezit 5/6-5/7 1971)€ 200 - € 40016 E.J. Moerenhout(België, 19e eeuw)Houtwerker met paarden paneel - 20 x 26 cm - ges. r.o. (verso titel)€ 200 - € 400

17 B.C.C. (Cor) Noltee(Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht)Stadsgezicht met stratenmakers board (krasjes) - 25 x 41 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70018 P.F. van Os(Amsterdam 1808 - 1892 Haarlem)Stalinterieur met paard, ezel en bok paneel - 21 x 26 cm - ges. r.o. € 200 - € 40019 C.P. Gruppe(Picton 1860 - 1940 Rockport)Zuid-Hollands landschap met brug marouflé - 16 x 26 cm - ges. l.o.€ 250 - € 35020 F. Keelhoff(Neerharen 1820 - 1891 Brussel)Badende vrouwen in zomers landschappaneel - 20 x 17 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70021 Evert Pieters(Amsterdam 1856 - 1932 Laren)Kippen bij boerenschuur doek - 117 x 177 cm - ges. l.o. (expositie: Antwerpen, Campo & Campodecember 1994)€ 1.000 - € 2.00022 H. van Leeuwen (Van Oudewater)(Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Zonnig Alpenlandschap met riviertje‘Hohenschwangau’doek - 115 x 160 cm - ges. l.o.€ 300 - € 50023 H. van Leeuwen (Van Oudewater)(Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Boerderij met erf board - 25 x 40 cm - ges.l.o.€ 200 - € 30024 T.F. Goedvriend(Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)Bosgrond met paddestoelen paneel - 19 x 28 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150

Page 8: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

33

3736

Page 9: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 7

25 W.C. Nakken(Den Haag 1835 - 1926 Den Haag)Panoramisch vergezicht marouflé - 13 x 30 cm - ges. l.o.€ 150 - € 25026 A.J. Groenewegen(Rotterdam 1874 - 1963 Horn)Rozen in vaas marouflé - 25 x 23 cm - ges. r.o.€ 80 - € 12027 H. van Leeuwen (Van Oudewater) (Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Kasteel in de winter marouflé - 20 x 15,5 cm - ges. l.o.€ 150 - € 25028 J.S. (Jan) Knikker Jr.(Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Stadsgezicht Elburg doek - 24 x 18 cm - ges. r.o. (herkomst: Kunstkontakt, KunsthandelRoozemond, Amsterdam)€ 250 - € 35029 Onduidelijk ges.Liggend vrouwelijk naakt board - 25 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400

30 H.J. (Hendrik) Valk(Zoeterwoude 1897 - 1986 Arnhem)Stilleven met Delfts blauw wijwaterbakje schildersboard - 19 x 13 cm - ges. r.o. en onduidelijk gedat.€ 150 - € 25031 Onduidelijk ges.Spelende kinderen in het park paneel - 16,5 x 29 cm - ges. r.o.€ 300 - € 50032 Jan Poortenaar(Amsterdam 1886 - 1958 Naarden)Gezicht op Venetiëdoek - 30 x 35,5 cm - ges. r.o.€ 150 - € 25033 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Damesportret naar P.P. Rubens potloodtekening - 20 x 15 cm ges. op achterzijde€ 300 - € 50034 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Stadsgezicht potloodtekening - 16 x 20,5 cm - ges. l.o. € 300 - € 500

35 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)‘Johanna van Beek bij de overstroming der Bommelerwaard’aquarel (scheurtje) - 26 x 31 cm ges. op achterzijde€ 400 - € 60036 O. (Otto) Eerelman(Groningen 1839 - 1926 Groningen)Ploegende boer in heuvelachtig landschap bij Arnhemaquarel - 48 x 69,5 cm - ges. r.o. € 2.000 - € 3.00037 R.A.A. Graafland Jhr.(Maastricht 1875 - 1940 Heerlen)‘In gedachten verzonken’marouflé - 29,5 x 23,5 cm monogram l.o. en gedat. ’35€ 700 - € 90038 J.F.C. (Johan) Scherrewitz(Amsterdam 1868 - 1951 Hilversum)Boerenerf met ossenkar doek - 50 x 66 cm - ges. r.o.€ 2.500 - € 3.500

Page 10: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

40 41

39 Mogelijk D.A.C. Artz(Den Haag 1837 - 1890 Den Haag)Luisterend meisje doek - 30 x 41 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80040 J. de Rijk(Hilversum 1806 - 1882 Hilversum)Geiten bij drenkplaats doek - 75 x 66 cm - ges. l.o.€ 500 - € 80041 G. Craeijevanger(Utrecht 1810 - 1895 Utrecht)Figuren in boomrijk zomerlandschap doek - 74 x 60 cm - ges. m.o. gedat. 1880€ 4.000 - € 6.00042 J.S.H. Kever(Amsterdam 1854 - 1922 Laren)Moeder met kinderen in Larens interieur doek - 66 x 80 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000

43 R. Knötel(Glogôw Malopolski 1857 - 1914 Berlijn)Inspectie van de Hongaarse troepen tijdens de Habsburgse periodegouache - 60 x 100 cm - ges. r.o. en gedat. 1913€ 1.000 - € 2.00044 J.G. Smits(Den Haag 1823 - 1910 Den Haag)Houtsprokkelaarsters aquarel - 21 x 33,5 cm - ges. l.o.€ 250 - € 35045 A.E.H. (Alice) Ronner(Brussel 1857 - 1906)Stilleven met Oost-Indische kers en perzikendoek/marouflé - 48 x 60 cm ges. r.m. en gedat. 1898€ 400 - € 600

46 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)Frans havengezicht doek - 75 x 91 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80047 M.J. de Jongere (Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam)Rotterdams havengezicht met loodsboot doek - 50 x 80 cm - ges. r.o.€ 1.000 - € 1.20048 M.J. de Jongere(Amsterdam 1912 - 1977 Rotterdam)Rotterdams havengezicht doek - 40,5 x 80,5 cm - ges. r.o.€ 1.000 - € 1.50049 J.P. (Joop) Molenaar(Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichtdoek - 25 x 45 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800

Page 11: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 9

43

47

48

Page 12: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

50 Johan Barthold Jongkind(Lattrop 1819 - 1891 Grenoble)‘Marine, Dutch vessels on the English coast’ doek - 58,5 x 80 cm - ges. r.o. en gedat. 1864(herkomst Kunsthandel E.J. van Wisselingh)€ 15.000 - € 25.000

Page 13: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 11

55

58

59

51 Henri Roidot(Anderlecht 1877 - 1960 Lingebeek)Bomen langs een waterpartij paneel - 19,5 x 31,5 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70052 C. van Leemputten(Werchter 1841 - 1902 Schaarbeek)Haan met kippen paneel - 16,5 x 19 cm - ges. r.o. en gedat. 1863€ 700 - € 90053 J. C. Watelet (Beauraing 1867 - 1954 Brussel)Dame in witte avondjurk doek - 90 x 70 cm - ges. m.o. en gedat. 1929€ 3.000 - € 4.000

54 D. Schulman(Hilversum 1881 - 1966 Laren)Winterse zonsondergang te Laren doek - 50 x 70 cm - ges. l.o.€ 3.000 - € 4.00055 E.L. (Elchanon) VerveerDen Haag 1826 - 1900 Den Haag)Op de uitkijk doek - 58 x 39,5 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00056 Hollandse school (19e eeuw)Koeien aan waterkant doek - 40 x 50 cm - gemerkt W. Maris€ 300 - € 50057 Onduidelijk ges.Zeegezicht met schepen in de schemering paneel - 30 x 46,5 cm - ges. l.o. en gedat. 1867€ 300 - € 500

58 A. van Everdingen (Utrecht 1832 - 1912 Utrecht)Landschap met ruiter en schip paneel - 17 x 28,5 cm - ges. l.o. (achter lijst)€ 500 - € 70059 A. Verhoesen (Utrecht 1806-1881 Utrecht)Stier en koeien in weidelandschap paneel - 14 x 17,5 cm - ges. m.o. en gedat. 1874(herkomst: H. Parson jr., Kalverstraat 144,Amsterdam, omstreeks 1874)€ 1.800 - € 2.20060 A. Verhoesen (Utrecht 1806 - 1881 Utrecht)Hoenderhof paneel - 15 x 20 cm - ges. l.o. en gedat. 1877€ 1.500 - € 2000

Page 14: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

61

6968

61 N. (Nicolaas) Riegen (Amsterdam 1827-1889 Amsterdam)Zeegezicht met schipbreuk paneel - 30 x 47 cm - ges. l.o. en gedat. 1861 € 1.500 - € 2.00062 J.E. van de Wetering de Rooij(Woudrichem 1877-1972 Den Haag)Wintergezicht met figuren bij stadspoort aan het water doek - 60 x 92 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 1.20063 D. Schulman (Hilversum 1881 - 1966 Laren)‘Na de regen’doek - 47 x 75 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800

64 Chr. van der Windt (Brussel 1877 - 1952 Leiden)Boer bij hooiberg marouflé - 15 x 29 cm - ges. l.o. (herkomst Kunsthandel Sala)€ 800 - € 1.20065 Hollandse school (19e eeuw)Figuren in winterslandschap bij ruïne paneel - 21 x 28 cm € 500 - € 70066 A.N.M. Karssen (geb. Den Haag 1945)Breiend meisje bij deuropening paneel - 30 x 22 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80067 J. Kuijpers (Fijnaart 1819 - 1892 Amstelveen)Rustende jagers in zomerlandschap doek - 40,5 x 38 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600

68 J.W. Bilders (Utrecht 1811 - 1890 Oosterbeek)Bosgezicht met houtsprokkelaarster paneel - 16 x 13 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80069 A. Eversen (Amsterdam 1818 - 1897 Delft)Zomers dorpsgezicht met figuren marouflé - 25 x 31 cm - signatuur resten l.o.(vergelijk met: P. Overduin, ‘Adrianus Eversen(1818 - 1897). Schilder van stads- en dorps -gezichten’, Wijk en Aalburg 2010 pag. 209,catnr. 21-11 (met afb.)€ 1.800 - € 2.20070 J.M. Jansen (Angerlo 1811 - 1857 Utrecht)Wandelaar in landschap paneel - 27 x 34 cm - ges. m.o€ 300 - € 500

62

Page 15: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1377

72

71

73

71 G. Heerebaart (Amsterdam 1829 - 1915 Amsterdam)Figuren bij huizen aan beek paneel - 24 x 33 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 1.50072 P.G. Vertin (Den Haag 1813 - 1893 Den Haag)Zicht op St. Janskerk te Gouda paneel - 24 x 20 cm - ges. r.o.€ 1.500 - € 2.00073 P.G. Vertin (Den Haag 1813 - 1893 Den Haag)Winters stadsgezicht met figuren doek - 43 x 26 cm - ges. l.o. en gedat. 1881€ 3.000 - € 4.000

74 B.G. ten Berge (Alkmaar 1835 - 1875 Alkmaar)Herderin met schapen in landschap doek - 26 x 36 cm - ges. l.o. en gedat. 1863€ 700 - € 90075 Everhardus Koster (Den Haag 1817 - 1892 Dordrecht)Riviergezicht met schepen doek - 52 x 82 cm - ges. l.o.€ 1.000 - € 2.000

76 E. Voet (Haarlem 1827 - 1905 Overveen)Marskramer in landschap paneel - 18,5 x 24 cm - ges. r.o. en gedat. 1847€ 400 - € 60077 W. Vester (Heemstede 1824 - 1871 Haarlem)IJsvermaakpaneel - 27 x 36 cm - initialen m.o.€ 1.500 - € 2.000

Page 16: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

78

79

81

78 A. Waldorp (Den Haag 1803 - 1866 Amsterdam)Figuren bij bomschuiten op het strand paneel - 27 x 36 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00079 A. Waldorp (Den Haag 1803 - 1866 Amsterdam)Figuren in zeilschepen bij kalm weer paneel - 43 x 62 cm ges. l.m. in zeil en gedat. 1837€ 2.000 - € 3.00080 Hollandse school (19e eeuw)Stadsgezicht met figuren op markt doek - 55,5 x 70 cm - P.G. Vertin gemerkt€ 1.000 - € 1.500

81 Toegeschreven aan W.J.J. Nuijen (Den Haag 1813 - 1839 Den Haag)Hollands havengezicht met schepen en figurendoek - 70,5 x 90 cm (Vergelijk met: Christie’s, Amsterdam 11 mei2011, lotnr. 112 (met afb.) en: Sotheby’sAmsterdam 15 december 2009, lotnr. 24 (met afb.) zie verder voor een tweede kleinere – minder uitgewerkte – versie:Christie’s London, 14 maart 2007, lotnr. 33(met afb.)€ 2.500 - € 3.500

82 W. Roelofs (Amsterdam 1822 - 1897 Antwerpen)Rustende figuren aan beekje bij molen doek - 45 x 64 cm - initialen l.o. (te dateren circa 1847)€ 2.000 - € 3.00083 W. Koekkoek (Amsterdam 1839 - 1895 Amstelveen)Stadsgezicht met bevroren vaart paneel (barst hersteld) - 30,5 x 43 cm ges. r.o.€ 1.000 - € 1.500

Page 17: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 15

84

85

84

84 J.H.B. Koekkoek (Amsterdam 1840 - 1912 Hilversum)Twee havenmonden met schepen paneel - 12 x 18 en 12,5 x 18,5 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.50085 N. (Nicolaas) Riegen (Amsterdam 1827 - 1889 Amsterdam)Riviergezicht met uitzeilend vissersschip paneel - 24,5 x 36 cm - ges. l.o.€ 1.200 - € 1.500

86 A.H. Bakhuijzen Jr. (Den Haag 1826 - 1878 Middelburg)Boer met vee op landweg bij boerderij paneel - 12,5 x 16,5 cm - ges. r.o. (verso herkomstlabel Gemeentemuseum Den Haag)€ 500 - € 700

87 J.F. Hulk Sr. (Amsterdam 1829 - 1911 Haarlem)Havengezichtpaneel - 23,5 x 32 cm € 1.400 - € 1.600

Page 18: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

88

88 Isaac Israels (Amsterdam 1865 - 1934 Den Haag)Russische balalaikaspelers doek - 111 x 87 cm - atelierstempel r.o.€ 15.000 - € 20.000

Page 19: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 179794

92

93

89 A.M. Geijp(Middelburg 1855 - 1926 Den Haag) Arbeider met hond op bospad doek - 68 x 93,5 cm - ges. r.o. € 700 - € 90090 J.S. Menage (Stuvenberg) (Leeuwarden 1809 - 1869 Leeuwarden)Figuren bij herberg aan landweg doek - 42,5 x 54,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1859€ 300 - € 50091 C.H.J. Leickert (Brussel 1816 - 1907 Mainz)Zicht op figuren bij molen en boerderij paneel - 21 x 27 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.00092 C.H.J. Leickert (Brussel 1816 - 1907 Mainz)IJsgezicht met schaatsers paneel - 22,5 x 33 cm - ges. r.o.€ 3.000 - € 5.000

93 J.H.L. (Louis) Meijer (Amsterdam 1809 - 1866 Utrecht)Zeegezicht met boten en figuren paneel - 16 x 26 cm - ges. l.o.€ 2.000 - € 3.00094 A.J. Couwenberg Jzn. (Delft 1806 - 1844 Arnhem)Romantisch landschap met visser bij ruïne in maanlichtpaneel - 11,5 x 14,5 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.00095 Vermoedelijk P.P. Schiedges (Den Haag 1813 - 1876 Den Haag)Schepen op zee doek - 52 x 75 cm - ges. l.o. en gedat. 1866€ 600 - € 800

96 Hollandse school (19e eeuw)(mogelijk omgeving H. van Hove)Dienstmeid in interieur doek - 40 x 34 cm€ 100 - € 20097 J.J. Zuidema Broos (Vorden 1833 - 1882 Vorden)Dorpsgezicht met bruiloft doek - 55 x 68,5 cm - ges. l.o.€ 6.000 - € 8.00098 L.J. van Erven Dorens (Amsterdam 1832 - 1900 Amsterdam)Gezin in interieur doek - 83 x 62 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1.000

Page 20: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

99

99 Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915 Den Haag)Bomschuiten op de Noordzee paneel - 70 x 110 cm - ges. r.o.€ 60.000 - € 80.000

100 Toegeschreven aan Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915 Den Haag)Seinpostduin, Scheveningen paneel - 70 x 115 cm€ 8.000 - € 12.000

Page 21: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 19

103

106

104

105

101 D. van Bergen Boerenerf met vee doek - 36 x 46,5 cm - ges. r.o. € 1.000 - € 1.500102 Mogelijk C.F. Daubigny (Parijs 1817 - 1878 Parijs‘Landschap’ doek (verfschilfers) - 41 x 61 cm ges. l.o.€ 2.000 - € 3.000

103 Franse school (19e eeuw)Landschap met oude eik en rotsblokken,mogelijk bij Barbizondoek - 51 x 61 cm€ 250 - € 350104 W.G.F. Jansen (Harlingen 1871 - 1949 Blaricum)Boer met paard en wagen op landweg doek - 36 x 45,5 cm - ges. l.o€ 600 - € 800

105 W.H. Singer Jr. (Pittsburgh 1868 - 1943 Olden)Bomen in berglandschap doek - 46 x 55 cm - ges. l.o.€ 3.000 - € 4.000106 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Havengezichtdoek - 60 x 76 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000

Page 22: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

107 G.J. Delfgaauw (Monster 1882 - 1947 Den Haag)Polderlandschap met molens doek - 59 x 100 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1.200108 D. Schulman (Hilversum 1881 - 1966 Laren)Gezicht op Rhenen aan de Rijn doek - 53 x 88 cm - ges. l.o.€ 1.500 - € 2.000109 J. Sirks (Rotterdam 1885 - 1938 Zeist)Boedererij in zomers landschap doek - 73 x 93 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300

110 B.P. Viegers (Den Haag 1866 - 1947 Nunspeet)‘Gracht bij de Marekerk te Leiden’doek - 60 x 80 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800111 M. (Martin) van Waning (Den Haag 1889 - 1972 Den Haag)Binnenhaven Enkhuizen doek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350112 H.D. Kruseman van Elten (Amsterdam 1829 - 1904 Parijs)Figuren in boomrijk landschap paneel (verfschilfer r.o.) - 20 x 24,5 cm ges. r.o. € 400 - € 600

113 P. Plas (Alkmaar 1810 - 1853 Alkmaar)Vee in landschap doek - 51 x 61 cm - ges. r.o. en gedat. 1852 € 300 - € 500114 Toegeschreven aan Herman van der Myn (1684 - 1741)Fruitstilleven doek - 40,5 x 51,5 cm € 3.000 - € 4.000115 Toegeschreven aan Hendrik van derBorcht (I) (Brussel 1583 - 1651/60 Frankfurt)Bloemstillevenpaneel - 35 x 26 cm - monogram r.o.€ 400 - € 600

108 110

107

Page 23: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 21

114

115

116 118

116 Mogelijk Abraham van Calraet (1642 - 1722)Stilleven met vissen paneel - 32,5 x 47 cm - initialen r.o.€ 600 - € 800117 Verheijen (19e eeuw)Stilleven met fruit en roemer paneel - 38 x 31 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700

118 Onbekend (18e/19e eeuw)Reizigers in landschap paneel - 20 x 26 cm€ 150 - € 250119 OnbekendFiguren in opening van grot marouflé - 17,5 x 23 cm € 100 - € 150

120 Navolger van K. MolenaerIJspretdoek - 40 x 54 cm - ges. in slee€ 800 - € 1.200

Page 24: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

121 Mogelijk Salomon Koninck(Amsterdam 1609 - 1659 Amsterdam)Portret van rabbijn paneel (ovaal) - 51 x 42,5 cm € 1.500 - € 2.500122 Mogelijk Ary de Voys (1631 - 1680)Herenportret marouflé - 17 x 14 cm€ 500 - € 700123 Onbekend (17e eeuw)Portret van een non met crucifix doek - 93,5 x 79 cm - met bijbehorend rapportStichteres Het Franse Meisjespensionaat teBeek Ubbergen€ 1.500 - € 2.000

124 Onbekend (17e eeuw)Portret van Gerlag van den Capellen et Boedelhof,eerste van den Canselier der forstenhof Gelre enGraafschap Zutphen doek - 70 x 57 cm € 800 - € 1.000125 Onbekend (18e eeuw)Portret van Johann Hendrik Georg Werninghdoek - 95 x 73,5 cm € 800 - € 1.200126 OnbekendHerberginterieur naar David Teniers II paneel (beschadigd) - 44 x 55 cm€ 400 - € 600

127 T.T. Oostenga (Zoutkamp 1812 - 1865 Groningen)Herberginterieur met figuren paneel - 41,5 x 49 cm - ges. l.o. en gedat. 1847€ 300 - € 500128 Onbekend (17e eeuw)Vee bij waterdrinkplaats paneel (gebarsten) - 60 x 83 cm€ 600 - € 800129 Gaspar de Witte(1624 - 1681)Figuren bij ruïne marouflé - 51 x 66 cm€ 1.000 - € 1.500

122121

Page 25: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 23

123 124

125

Page 26: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

De economie van de stad Arnhem kende in de 17e eeuw eengrote bloeiperiode, mede doordat de veerpont over de rivierde Rijn in 1601 in het bezit van de stad kwam en omdat er in

1603 de schipbrug werd aangelegd. Daarnaast werd er in de periode1608-1610 tussen Arnhem en Nijmegen een trekvaart, De Grift, aangelegd. Deze vooruitstrevende veranderingen maakten de bereikbaarheid van de stad voor boeren uit de Betuwe en koopliedenuit de stad Nijmegen een stuk eenvoudiger.In deze periode schilderde Salomon Jacobsz. van Ruysdael (Naarden,ca. 1600/1603-1670 Haarlem) dit imposante panoramische vergezichtop de stad Arnhem, vanuit het noordoosten gezien. De torens van de Sint-Janskerk en de Eusebiuskerk domineren hetaanzicht van de stad en haar glooiende, landelijke omgeving. Het isherfst. Onder een lichtbewolkte hemel passeren twee veedrijvers meteen kudde koeien en rusten reizigers uit onder een paar grilligebomen. Schuin achter hen verschijnen nog meer reizigers met eenhuifkar, vergezeld door ruiters. Salomon van Ruysdael, een kunstschilder en tekenaar uit de GoudenEeuw, is vooral bekend om zijn rivierlandschappen. Hij was een oomvan de beroemde kunstschilder Jacob van Ruisdael (1628/1629-1682)en heeft zijn neef waarschijnlijk in de kunsten onderwezen. Bekend isdat Salomon van Ruysdael in 1623 in het Haarlemse Sint-Lucas gilde werd opgenomen. Het verhaal gaat dat Van Ruysdael mogelijkonderricht kreeg van Esaias van de Velde (1587-1630), die hem in iedergeval in zijn vroege periode beïnvloedde. Vermoedelijk is Salomon

van Ruysdaels keuze voor Arnhem geïnspireerd door het oeuvre vantijdgenoot Jan van Goyen (1596-1656). Van Goyens vroegste werk metArnhem als onderwerp dateert reeds uit 1633. Het waren Van Goyenen Van Ruysdael die in de jaren ’30 van de 17e eeuw een nieuwe, meermonochrome schilderstijl ontwikkelden. Hoewel Van Ruysdael zijnhele leven in Haarlem bleef wonen en werken, heeft hij regelmatigdoor Holland gereisd om inspiratie op te doen. Salomon van Ruysdael vervaardigde tussen 1641 en 1659 enkele werken met de stad Arnhem in de verte, waarvan dit schilderij uit1641 compositorisch tot één van de meest geslaagde en indrukwek-kendste voorbeelden kan worden gerekend. Een ander voorbeeld vaneen belangrijk schilderij met Arnhem als onderwerp schilderdeSalomon in 1651 en stelt een levendig rivierlandschap voor met deRijn en Arnhem in het verschiet. Dit paneel bevindt zich in de collectie van het Russische museum DeHermitage in Sint-Petersburg (Stechow, 1975, catnr. 369).

Een belangrijke impuls in de herwaardering voor het oeuvre vanSalomon van Ruysdael werd in het jaar 1936 gegeven, toen de befaam-de Amsterdamse kunsthandelaar Jacques Goudstikker (1897-1940)een eerste solotentoonstelling met werken van deze kunstenaar organiseerde. Bijzonder is, dat het nu bij het Notarishuis Arnhem terveiling aangeboden schilderij als bruikleen uit particulier bezit opdeze tentoonstelling van Goudstikker te zien was. Het was toen echter niet te koop.

Page 27: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

130 Salomon Jacobsz. van Ruysdael(Naarden 1600/03 - 1670 Haarlem)Panoramisch gezicht op Arnhem vanuit hetnoordoosten geziendoek - 89 x 111 cm - ges. l.o. en gedat. 1641.Herkomst: veiling B. von Schwentner &Marcus Amadeo, Wenen, 19 december 1871,catnr. 135; N. Steinmeyer, Keulen, 1886; veilingFreiherr von Fechenbach e.a., Keulen, 29 mei

1889, catnr. 64 (verkocht aan Goudstikker);veiling F. von Clavé-Bouhaben, Keulen, 4 juni1894, catnr. 298; particuliere collectie,Nederland. Literatuur: tent.cat. Amsterdam,kunsthandel J. Goudstikker N.V., ‘Catalogusder tentoonstelling van werken door Salomonvan Ruysdael (…)’, 1936, pag. 16, catnr. 18;Wolfgang Stechow, 'Salomon van Ruysdael:eine Einführung in seine Kunst mit

kritischem Katalog der Gemälde (...)', zweiteAuflage, Berlin 1975, pag. 96, catnr. (StechowNr. 186) (met afb. nr. 18 [Tafel 13]).Tentoongesteld: Düsseldorf, 1886, nr. 290;Amsterdam, Kunsthandel J. Goudstikker NV(Heerengracht 458), januari t/m februari 1936,catnr. 18. € 40.000 - € 60.000

Voorjaarsveiling 2016/ 25

130

Page 28: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

134

135 136

131 Jacob Isaaksz. van Ruysdael (Haarlem 1628/29 - 1682 Amsterdam)Bosgezicht met figuren doek - 86 x 65 cm - ges. r.o.€ 4.000 - € 6.000132 Omgeving Michiel Jansz. vanMierevelt (Delft 1566/1567-1641)Portret van een welgestelde dame met halssieraaddoek - 70 x 57 cm€ 2.500 - € 3.500133 Haarlemse school (17e eeuw)Boerderij aan water paneel - 25 x 35,5 cm € 500 - € 700

134 B.P. Ommeganck (Antwerpen 1755 - 1826 Antwerpen)Schapen in landschap paneel (breukje) - 28 x 36 cm - ges. l.o.€ 800 - € 1.200135 M. Carrée (Den Haag 1657 - 1727 Alkmaar)Herders met vee bij ruïne doek - 48 x 63,5 cm - ges. l.o.€ 2.500 - € 3.500

136 Onbekend (17e eeuw)Rustende herder met vee in landschap doek - 36 x 45 cm € 700 - € 900137 Onbekend (17e eeuw)Herders met vee in landschap doek - 83,5 x 108,5 cm - onduidelijk ges. r.o.€ 1.500 - € 2.000138 Onbekend (17e eeuw)Jachtstilleven met geschoten wild in de trant van Bernard de Bridt doek - 94 x 97 cm onbekend monogram en gedat. r.o.€ 500 - € 700

131

Page 29: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 27

138

144140

139 J.H. initialenHoenderhof papier op paneel - 18 x 15 cm - init. r.m.€ 200 - € 400140 Navolger van Roelant Savery en Gillis Claesz de Hondecoeter (eerste helft 17e eeuw)Dierfiguren in landschappaneel - 28,5 x 35,5 cm(herkomst: collectie Goudstikker)€ 800 - € 1.200

141 Onbekend (17e eeuw)Geboorte van Christus doek - 44 x 35 cm€ 200 - € 300142 Onbekend (17e/18e eeuw)Bijbelse voorstelling doek (beschadigd) - 59 x 75 cm € 500 - € 800143 Onbekend (19e eeuw)Dorpsgezicht met figuren en vee doek - 36 x 46 cm€ 300 - € 500

144 Onbekend (18e/19e eeuw)Winters stadsgezicht Arnhem met deWalburgiskerk en Lauwersgracht doek - 63,5 x 74,5 cm € 800 - € 1.200145 P.F. Casteels (ca. 1675-?)Mercurius en de oude man Battus doek - 76 x 53 cm € 400 - € 600

Page 30: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

146 J.H. Verheijen (Verheyen) (Utrecht 1778 - 1846 Utrecht)Stadsgezicht schildersboard - 38 x 30 cm € 800 - € 1.000147 L.P. (Louis) Stutterheim (Rotterdam 1873 - 1943 Gouda)Boerderij in landschap doek - 25 x 35 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350148 F. Courtens (Dendermonde 1854 - 1943 Brussel)Aangemeerde boten doek - 40 x 29 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300149 G.F. van Schagen (Den Haag 1880 - 1968 Laren)Huis aan vaart doek - 28,5 x 42,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1925€ 200- € 300150 A.J.M. Steinmetz (Den Haag 1867 - 1950 St. Gilles)Melktijd doek - 42 x 30 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200

151 J. Jans (Almelo 1893 - 1963 Almelo)Aardappelrooiers in duinlandschap bij Katwijk doek - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350152 G. Altman (Rotterdam 1877 - 1940 Rotterdam)Stalinterieur met koe en kippen paneel - 23 x 30 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350153 A. Markus (Arnhem 1870 - 1950 Oosterbeek)Gezicht op binnenhaven doek - 38 x 50 cm - ges. l.o. en gedat. 1903€ 150 - € 250154 Prof. J.H. Jurres (Leeuwarden 1875 - 1946 Amsterdam)Drinkende soldaten bij bron doek - 30 x 45 cm - ges. r.o. € 700 - € 900155 J.P.P. Bodifée (Amsterdam 1866 - 1938 Deventer)‘Het Overijssels Kanaal tussen Deventer en Raalte’paneel - 28 x 44 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500

156 B.W. Weijers (20e eeuw)Polderlandschap met punter marouflé - 32 x 56 cm - ges. l.o€ 80 - € 120157 A. Kikkert (Rotterdam 1914 - 1995 Brouwershaven)Duinlandschap doek - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250158 G. Hageman (20e eeuw)Vissersboten in de haven doek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150159 Willem van Nieuwenhoven (Rotterdam 1879 - 1973 Laren)‘De Koperslager’doek - 40 x 30 cm - ges. r.b.€ 250 - € 350160 J.S. (Jan) Knikker Jr. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Plasgezicht doek - 30 x 50 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500

151 154

155

Page 31: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 29

172169

173

161 Martin van Waning (Den Haag 1889 - 1972 Den Haag)Zeilboten voor de kust doek - 33,5 x 47,5 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150162 B.J. Brouwer (Diepenveen 1872 - 1936 Voorburg)Boerin in moestuin doek - 37 x 40 cm - ges. l.o.€ 150 - € 250163 A. van den Berg (Den Haag 1852 - 1944 Den Haag)Buurtpraatje karton - 30 x 40 cm - ges. r.o en gedat. 1913€ 150 - € 200164 Omgeving W.B. Tholen (Amsterdam 1860 - 1931 Den Haag)Havengezicht te Hoorn met de Oude Hoofdpoort marouflé - 34 x 49 cm € 300 - € 500165 Theodoor Soeterik (Utrecht 1810 - 1883 Utrecht)Landschap met molen doek - 41,5 x 51,5 cm - init. l.o. en gedat. 1842€ 400 - € 600

166 B. Arps (Culemborg 1865 - 1938 Oosterbeek)Stadsgezicht met haventje doek - 42 x 65 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300167 H. van Leeuwen (Van Oudewater) (Ter Aar 1890 - 1972 Voorburg)Kerkinterieur met figuren doek - 60 x 40 cm - ges. l.o.€ 100 - € 200168 W.F. Boekstal (Amsterdam 1887 - 1957 Amsterdam)Boer op met kippen op erf paneel - 32 x 48 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300169 J. Jungblut (Saarburg 1860 - 1912 Düsseldorf )Figuren in winterlandschap bij maanlicht doek - 34 x 60,5 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500170 Toegeschreven aan Fedor van Kregten(Diever 1871 - 1937 Den Haag)Koeien aan de waterkant doek - 35 x 49 cm€ 100 - € 200

171 J. (James) de Rijk (Hilversum 1806 - 1882 Hilversum)Herder met rustend vee bij waterput paneel (beschadigd) - 33 x 45 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500172 J.S. (Jan) Knikker Jr. (Leiden 1911 - 1990 Den Haag)Ploegende boer in landschap bij Groesbeek doek - 50,5 x 70,5 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700173 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Jagers in landschap doek - 35 x 53,5 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400174 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878 - 1955 Den Haag)Gezicht op bosven paneel (schilfer) - 29 x 18 cm - ges. r.o. € 200 - € 400175 J. van Vuuren (Molenaarsgraaf 1871 - 1941 Ermelo)Bosgezicht met beek doek - 35 x 50 cm - ges. .r.o.€ 200 - € 400

Page 32: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

30186

176

182

187

176 A.M. Geijp (Middelburg 1855 - 1926 Den Haag)Winterlandschap met figuren bij molen doek - 37 x 54 cm - initialen r.o.€ 600 - € 800177 T.J.D. (Dorus) Arts (Bergharen 1901 - 1980 Canada)Bosgezicht met ven schildersboard - 49 x 70 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300178 X. (Xeno) Münninghoff (Deventer 1873 - 1944 Barneveld)Heidelandschap, omgeving Oosterbeek doek - 61 x 101 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600179 F. Hogerwaard (Batavia 1882 - 1921 Den Haag)Gezicht op kasteel Doorwerth doek - 50 x 65 cm - ges. r.o. € 200 - € 400

180 J. Martin (20e eeuw)Molen aan poldervaart doek - 60 x 50 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300181 A.M. Geijp (Middelburg 1855 - 1926 Den Haag)Landschap met visser in roeiboot doek - 59 x 44 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300182 A.J. Zwart (Rijswijk 1903 - 1981 Laren)‘Ibiza’doek - 60 x 90 cm - l.o. ges.€ 400 - € 600183 M.A. Koekkoek II (Amsterdam 1873 - 1944 Amsterdam)Pluimvee bij schuur doek - 26 x 34,5 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700

184 C.A.J. Schermer (Den Haag 1824 - 1915 Den Haag)Hooiende boeren marouflé -29 x 43 cm - atelierstempel r.o.€ 200 - € 300185 H. van Gessel (1882 - 1947)Zonnig erf met kippen doek - 35 x 45 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250186 J. Holtrop (Lemmer 1917 - 1995 Lemmer)Gezicht op de IJsseldijk doek - 35 x 45 cm - ges. r.o.€ 700 - € 900187 A.C. Wijnstroom (Amsterdam 1888 - 1971 Blaricum)Zomerse bloementuin doek - 53 x 71 cm - ges. l.o. en gedat. 1933€ 300 - € 500

Page 33: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 31

198 204

188 F.I. (Felix) Hess (Amsterdam 1878 - Sobibor 1943)Rustende Larense marktvrouw bij groentekraam doek - 80 x 60 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600189 J.L. van der Meide (Gouda 1910 - 2003 Rotterdam)Plasgezicht met waterlelies doek - 60 x 100 - ges. r.o.€ 150 - € 250190 Sophie Pir (1858-1936)Drie hondjes op tafel met boeken doek - 48 x 60 - ges. r.o.€ 400 - €600191 F.G.W. Oldewelt (Amsterdam 1857 - 1935 Laren)Portret van een hond doek - 42 x 32 cm - ges. l.b. en gedat. ’91€ 800 - € 1.000192 P. Arntzenius (Den Haag 1883 - 1965 Den Haag)Bloemstillevendoek - 26,5 x 31 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400193 J. Wiegers(Kommerzijl 1893 - 1959 Amsterdam)Stilleven met roze roos doek - 39 x 33 cm - initialen r.o. en gedat. 1939€ 300 - € 500

194 M. MalmesStilleven karton - 40 x 30 cm - ges. l.o. en gedat. 1914 € 250 - € 350195 J. (Jan) Tiele (Utrecht 1884 - 1956 Arnhem)Bloemstilleven doek - 44 x 38 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150196 V. Bauffe (Bergen 1849 - 1921 Den Haag)Bloemen in kan doek - 52 x 39 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350197 T. Münninghoff-van Vliet (Amsterdam 1879 - 1960 Oosterbeek)Stilleven met zeester en vaas paneel - 25 x 30 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120198 X. (Xeno) Münninghoff (Deventer 1873 - 1944 Barneveld)Herder met schapen richting kooi doek - 44 x 66 cm - ges. l.o. en gedat. 1899€ 600 - € 800199 J. Carbaat (Koog a/d Zaan 1866 - 1925 Rhenen)Stilleven met appels karton - 24 x 32 cm - ges. r.o. en gedat. 1911€ 100 - € 150

200 C.L. Windt(Amsterdam 1902 - 1961 Beekbergen)Stilleven met aardappels doek - 36 x 50 cm - ges. l.o.€ 80 - € 120201 A.G. Gerritsen (Twello 1897 - 1989 Deventer)Stilleven met groene kan en fruit doek - 66 x 55 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300202 Henk Bos(Huizen 1901 - 1979 Huizen)Stilleven met tinnen kan en vissen doek - 50 x 56 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500203 C.L. Windt (Amsterdam 1902 - 1961 Beekbergen)Stilleven met flessen en walnoten doek - 35,5 x 41 cm - ges. r.o. en gedat. 1919 € 100 - € 150204 A. Fresco (’s-Hertogenbosch 1903 - 1942 Auschwitz)Stilleven met vissen doek - 40 x 46 cm - ges. r.o. € 300 - € 50

Page 34: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

205

206

205 H.F.N. (Henk) Helmantel (geb. Westeremden 1945)‘Stilleven met bronzen kan’board - 101 x 122 cm - ges. r.o. en gedat. 2009€ 15.000 - € 25.000

206 H.F.N. (Henk) Helmantel (geb. Westeremden 1945)Stilleven met koffiepot en kalebassen board - 37 x 49 cm - ges. r.o. en gedat. 2015€ 3.000 - € 5.000

Page 35: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 33

211212

213

207 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram m.o.€ 1.800 - € 2.200208 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram r.o.€ 1.800 - € 2.200209 Nora Buzek (20e eeuw)Bloemstilleven op plint paneel - 80 x 60 cm - monogram l.o.€ 1.800 - € 2.200

210 P.F.N.J. (Floris) Arntzenius (Soerabaja 1864 - 1925 Den Haag)Portret van de heer en mevrouw Mutters- van der Gardedoek (2x) - 53 x 40 cm - ges. r.o. en gedat. 1903€ 400 - € 600211 P.F.N.J. (Floris) Arntzenius (Soerabaja 1864 - 1925 Den Haag)Binnenhaven te Scheveningen marouflé - 34,5 x 44,5 cm - ges. r.o.€ 4.000 - € 6.000

212 Isaac Israels (Amsterdam 1865 - 1934 Den Haag)Portret van de heer J.H. Haasdoek - 50 x 40 cm - ges. r.b. en gedat. 1931€ 3000 - € 5.000213 Onbekend (19e eeuw)Damesportret doek ovaal - 50 x 43 cm€ 400 - € 600214 De Werd‘Christus en de rijke man’ naar Heinrich Hofmannmarouflé - 115 x 141 cm - ges. r.o. € 300 - € 500

Page 36: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

34

219218

215 Onbekend (19e eeuw)Het laatste sacrament doek - 100 x 78 cm € 300 - € 500216 A. Kuijpers (Gorinchem 1862 - 1945 Amsterdam)Wintergezicht met molen doek - 40 x 30 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500217 E. HouthekietHavengezicht Antwerpen doek - 36 x 54,5 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400218 D. Muehlhaus (Dordrecht 1907 - 1981 Dordrecht)Stadsgezicht Parijs doek - 40 x 60 cm - ges. r.o. € 300 - € 500

219 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)Stadsgezicht Parijs doek - 50 x 60 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800220 HoekWinterstadsgezicht met gracht doek - 40 x 60 cm - ges. r.o€ 150 - € 250221 A.G. Hulshoff Pol (Hengelo 1883 - 1957 Hilversum)Landschap met dorp aan de horizon schildersboard - 50 x 60 cm - ges. r.o.€ 100 - € 200222 OnbekendLandschap paneel - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150

223 H.N. (Henk) Dekker (Gouda 1897 - 1974 Den Haag)Zeilschip voor de kust doek - 46 x 60 cm - l.o. ges.€ 200 - €400224 J. (Johan) Meijer (Amsterdam 1885 - 1970 Laren)Besneeuwd landschap met beek doek - 40 x 80 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600225 J. (Johan) Meijer (Amsterdam 1885 - 1970 Laren)‘Zonnebloemen in gemberpot’doek - 32 x 40 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300

224

Page 37: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 35

226

228 230

227

226 H.H. Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden)‘Keesje in pension’schildersboard - 36 x 36 cm - monogram l.o.en gedat. ’68€ 1.400 - € 1.600227 H.H. Kamerlingh Onnes (Zoeterwoude 1893 - 1985 Leiden)Echtpaar aan tafel schildersboard - 40 x 34 cm monogram r.o. en gedat. ’66€ 1.000 - € 1.500

228 G. Wiegman (Delfshaven 1875 - 1964 Schiedam)Duingezicht met dorp aan de horizon doek - 40 x 61 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250229 Jaap Min (Bergen 1914 - 1987 Bergen)Stilleven met vissen doek - 32,5 x 52 cm - ges. l.o.€ 700 - € 900

230 C.H.C. Beekman (Den Haag 1887 - 1964 Blaricum)‘Bloemen en vruchten’doek - 30,5 x 46 cm - ges. r.o. (expositie: ‘De Onafhankelijke’, Verz. v. beel-dende kunstenaars, Najaarstentoonstelling1940, Amsterdam)€ 1.500 - € 2.500231 S. (Suze) Robertson (Den Haag 1855 - 1922 Den Haag)Stilleven marouflé - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300

Page 38: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

309308

301 303

305

Page 39: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 37

301 P. Landkroon (geb. Amsterdam 1907)Oudezijds Kolk, Amsterdam doek - 50 x 70 cm - ges. l.o. en gedat. ’44€ 300 - € 500302 H.J.B. Mengels (Heerlen 1921 - 1995 Heerlen)Schuren langs vaart board - 46 x 60 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120303 J. Zwaan (geb. 1953)Moestuin bij kasteel Wijk bij Duurstede doek - 50 x 65 cm€ 400 - € 600304 H.J.B. Mengels (Heerlen 1921 - 1995 Heerlen)Gezicht op Weinhaus board - 55,5 x 69,5 cm ges. r.o.€ 120 - € 150305 P. Landkroon (geb. Amsterdam 1907)Gezicht op bouwput met werkers board - 40 x 50 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500

306 J. VisserDroogvallende haven van Honfleur doek - 55 x 70 cm - ges. l.o. en gedat. ’78 (kleine beschadiging)€ 150 - € 200307 M.J.M. (Mathieu) Wiegman (Zwolle 1886 - 1971 Bergen)Portret van P. Heskes doek - 81 x 65 cm - ges. r.b. € 500 - € 700308 M. DiemelPortret van man met hoed doek - 36 x 30 cm - ges. r.b. en gedat. 1928 (studie)€ 400 - € 600309 C.J. (Chris) Lanooy (Ameland 1881 - 1948 Epe)Landschap met bloesembomen doek - 52 x 70 cm€ 400 - € 600310 T. van der Horst (Arnhem 1921 - 2003)Gezicht op achterhuizen aan vaart doek - 50 x 70 cm - ges. r.o. gedat. 1946€ 200 - € 400

311 H.H. (Harmen) Meurs (Wageningen 1891 - 1964 Ermelo)Stadsgezicht Brugge doek - 65 x 81 cm - ges. r.o. en verso en gedat.1937/1938€ 500 - € 700312 Maurice PaulAsters in vaas marouflé - 43 x 36 cm - ges. r.o. € 100 - € 150313 H. Meijer (Groningen 1884 - 1970 Wassenaar)‘Korenveld bij Aalden’doek - 50 x 75 cm - ges. r.o. en gedat. 1967€ 300 - € 500314 F. MeppelinkChrysanten in pul doek - 70 x 53 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150315 T.F. Goedvriend (Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)‘Koningin van de Nacht’board - 76 x 65 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200

Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 301 t/m 503Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek

311

Page 40: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

319 321

324

316 C.J. (Chris) Lanooy (Ameland 1881 - 1948 Epe)Paddenstoelen doek (2 verfschilfertjes) - 74 x 100 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500317 Adrianus Johannes Zwart (Rijswijk 1903 - 1981 Laren)‘Waterlelies’doek - 61 x 71 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600318 Mogelijk L.J. Eland (Indië 1884 - 1952 Den HaagGezicht op het Tobameer, Sumatra doek - 51 x 85 cm - gedat. 1951€ 200 - € 300

319 SasBedrijvigheid in een Indische havendoek - 41 x 59 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250320 H. Herrmann (Berlijn 1858 - 1942 Holland)Indische rijstvelden marouflé - 28 x 34.5 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350321 S.Djoprijay‘G. Gede Bogor’doek - 40 x 60 cm ges. r.o.en gedat. 22-3-1957€ 40 - € 60

322 F. Bakker (Rotterdam 1871 - 1944 Den Haag)Kinderen met oppas in tuin marouflé - 39 x 43 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400323 Barbara van Houten (Groningen 1862 - Den Haag 1950)Portret van mevrouw Van der Graag met honddoek - 89 x 69 cm - initialen linksonder€ 350 - € 500324 Georges de Sloovere (Brugge 1873 - 1970 Brugge)Landschap met boom en hooimijten doek - 60 x 50 cm - r.o. ges.€ 300 - € 500

323

Page 41: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 39

325

326

327

325 Georges de Sloovere(Brugge 1873 - 1970 Brugge)Lentezon op bospad doek - 100 x 80 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600326 Georges De Sloovere (Brugge 1873 - 1970 Brugge)Kippen bij ijskelder doek - 80 x 80 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800

327 M.C. Escher (Leeuwarden 1898 - 1972 Hilversum)‘Dag en nacht’houtsnede - 38,7 x 67,7 cm - ges. l.o. € 8.000 - € 12.000328 A.M. Wortel (geb. Alkmaar 1929)‘Wij en onze bodem die we een beetje ontgroeid zijn’gemengde techniek - 16 x 23 cm ges. r.b. en gedat. ’77€ 180 - € 220

329 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussem II, nr 102 pentekening - 22 x 13,5 cm - ged. 1957€ 75 - € 100330 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussum II tekening - 22 x 13,5 cm - ged. 1957 € 100 - € 150

Page 42: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

40343 347

331 Siep van den Berg (1913 - 1998)Bussem II, nr 192 pentekening - 22 x 13,5 cm - gedat. 1957€ 75 - € 100332 George Braque (1882 - 193)Vogel op ovale ondergrond kleurlitho - 17 x 12 cm€ 80 - € 120333 George Braque (1882 - 193)Stilleven met kan litho - 22 x 19 cm€ 100 - € 150334 Russische schoolAbstractpaneel - 37,5 x 28,5 cm€ 200 - € 250335 Harry Visser (geb. 25-5-’29)Stilleven met eend en schilderstukjes doek - 30 x 40 - ges. op achterzijde en gedat. ’76€ 30 - € 50

336 Corneille (C. van Beverloo) (Luik 1922 - 2010 Parijs)‘Mounira a la fleur’kleurlitho 59/200 - 73 x 54 cm - ges. r.o. gedat.1993 (beschadigd)€ 250 - € 350337 Dodog Soeseno‘Fortune with red fish’zeefdruk - 56 x 76 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60338 Kees van Dongen(1877 - 1968)‘Ferzsade et l’oiseau parleur’kleurenhoutsnede - 18 x 13 cm€ 100 - € 150339 Kees van Dongen (1877 - 1968)‘Le vieux jardinier’kleurenhoutsnede - 18 x 13 cm€ 100 - € 150340 Map met diverse zeefdrukken, lino snedes, houtsnedes, w.o. Th. van der Horst, Marten Hendriks, Ad Gerritsen16 x 12 tot 31 x 22 cm€ 20 - € 40

341 Pablo Picasso‘Maternité’kleurlitho nr. 521/1000 - 50 x 65 cm€ 40 - € 60342 Johannes Theodorus Giesen (Den Haag 1983)Damesportret houtsnede - 49 x 30 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120343 W.F. Sinemus (Amsterdam 1903 - 1987 Den Haag)Compositie gouache - 64 x 44 cm € 350 - € 500344 Theo van der Horst(Arnhem 1921 - 2003)‘Matelda’aquarel - 75 x 54 cm - ges. r.o. en gedat. 14 augustus 1996 € 20 - € 40345 Pim Trooster (geb. Almelo 1954)Zonder titel board - 120 x 80 cm ges. r.o. en gedat. ’86€ 20 - € 40

Page 43: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 41

349

350

348

346 Herma van Wijk‘De danser’gouache op board - 122 x 122 cm - ges. op achterzijde en gedat. 16-12-’89€ 20 - € 40347 Diana van den Berg (Den Haag 1923 - 1997 Den Haag)Surrealistische voorstelling met schedels paneel (krasje) - 75 x 100 cm - ges. l.o. en gedat. 1956€ 800 - € 1.200

348 Peter Donkersloot (geb. Vlaardingen 1930)Portret van David Bowie paneel - 120 x 80 cm - ges. r.o. en gedat. 1993€ 1.400 - € 1.600

349 Nico VrielinkDubbelportret van Jane zeefdruk - 100 x 70 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300350 Willem Boer LefferVisioen van de schilder board - 52,5 x 58 cm - ges. l.o. en gedat. jan. 1951€ 100 - € 150

Page 44: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

351

356

351 Reinald van den Steene (Rotterdam 1937 - 2009 Amersfoort)Portret van man met snorkarton - 53 x 42 cm - ges. r.b.€ 60 - € 80352 Nico HoeveCompositiedoek - 60 x 50 cm € 50 - € 70353 Mogelijk J. Nanninga (Winschoten 1904 - 1962 Den Haag)Stilleven met fruit en stenen kruik doek - 60 x 50 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300354 Hans Kanters (geb. Amsterdam 1947)‘l’Ane’pentekening - 18,5 x 24 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300

355 G. van Velde (Lisse 1898 - 1977 Cachan bij Parijs)Serie II kleurlitho - 16 x 16 cm€ 100 - € 150356 Joan Miro(1893 - 1983)‘Miro Graveur’kleurenhoutsnede - 29 x 25 cm€ 250 - € 350357 H. van Steenwijk (Amsterdam 1864 - 1937 Haarlem)Bergmeer met zeilbootjes pastel - 30 x 43 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300358 Andre Derain (1880 - 1954)Standing woman litho - 37 x 25 cm - gedat. 1957 € 80 - € 120

359 Kees van Dongen (1877 - 1968)Babylon litho op Japon Ancien - 34 x 24 cm - gedat.1948€ 300 - € 500360 P. Alechinsky (geb. Brussel 1927)‘Composition VII’kleurlitho - 37 x 26 cm € 100 - € 150361 Alberto Giacometti (1901 - 1966)‘Femme II’litho - 38 x 28 cm - gedat. 1961 € 120 - € 150362 Andre Derain (1880 - 1954)‘Figure III’litho - 38 x 28 cm - gedat. 1957€ 100 - € 150

Page 45: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 43364 367

365

363 G.H.J. de Groot‘Mos 6’ en ‘Mos 10’aquatint (2x) - 26 x 40 cm€ 100 - € 200364 Anton Heijboer (Sabang 1924 - 2005 Den Ilp)‘Le vin de Dieu’kleurets - 36 x 36 cm - ges. m.o. gedat. 1984€ 100 - € 150365 Pablo Picasso (1881 - 1973)Atelier Sketch litho 221/500 - 26 x 42 cm - atelierstempelrechts gedat. 1955 € 700 - € 900

366 Gregor Esper Hagen(Trondheim 1964 - 2008 Amsterdam)Golfspelerdoek - 151 x 95 cm - ges. r.m. gedat. 2007€ 300 - € 400367 Peter SchenkCompositie doek - 80 x 94 cm - ges. r.o. en gedat. 2005€ 50 - € 80368 Joop Klinkhamer (geb. Den Haag 1923)‘Harlekijn’doek - 100 x 80 cm (beschadigd)€ 100 - € 200

369 Onduidelijk ges.Abstract figuur doek - 99 x 79 cm € 300 - € 500370 A.C. (Ad) Snijders(geb. Eindhoven 1929)‘Distelpluis’board - 90 x 59 cm - verso ges. en gedat. 1961€ 200 - € 400371 Jan de Beus‘Studie voor landschap met figuur’doek - 80 x 100 cm ges. achterzijde en gedat. 1991€ 100- € 150

Page 46: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

44375

379

372

374

Page 47: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 45

382

383

372 C. Wouters‘Pink lady’ gemengde techniek - 100 x 70 cm - ges. l.o. € 80 - € 120373 Manu Baeyens‘Exchange of vieuws’gemengde techniek - 123 x 78 cm€ 40 - € 60374 Michael Harrison‘Falling Alice’ kleurets 6/75 - 57 x 48 cm - ges. r.o.€ 50 - € 100375 Michael Harrison‘The Disapearing World’kleurets - 57 x 49 cm - ges. r.o.€ 50 - € 100

376 G.J. Grassère (Nijmegen 1901 - 1986 Zoetermeer)Compositie zeefdruk nr. 14/100 - 50 x 64 cm - ges. r.o.€ 20 - € 40377 V. Sudranek de MeeuwModerne voorstelling met duif en gezichtenkleurlitho 83/100 - 44 x 33 cm€ 40 - € 60378 J.A. Smit (JAS)Tulpen zeefdruk (4x) - ges. r.o.€ 100 - € 150379 Anita Ford‘Contrast’zeefdruk 18/24 - 48 x 29 cm - ges. r.o. en gedat. ’79€ 50 - € 70

380 Jan Krejci ‘The toys of my Kate’kleurets 20/30 - 40 x 25 cm - ges. r.o. € 40 - € 60381 Oscar Verpoorten‘Toren lichtschip Texel’kleurets 12/25 - 66 x 30 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150382 Oscar Verpoorten‘Vuurtoren den Oever’kleurets 16/25 - 56 x 33 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150383 Auk van Pronk9 diverse kleuretsen in lijst- 15 x 10 tot 16 x 10 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120

Page 48: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

387386

384 v. Vlijmen8 diverse kleuretsen in lijst 11 x 10 tot 16 x 11 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120385 Jos MertensTwee naakte dames in bos collage - 28 x 21 cm€ 40 - € 60

386 Jan Meijer‘Vue de mon atelier’doek - 65 x 50 cm - ges. r.o. en gedat. 1988€ 300 - € 500387 B. ten Hoope (geb. Bussum 1920)Zittend naakt gemengde techniek - 60 x 42 cm - ges. r.o.€ 150 - € 250

388 C.A.B. Bantzinger (Gouda 1914 - 1985 Amstelveen)Drie wulpse dames litho 19/40 - 54 x 41 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60389 Gerrit Willem van Yperen (Hilligersberg 1882)‘Vieux Port de Marseille’aquarel - 44 x 56 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120

389

Page 49: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 47

391390

399

390 Freek v.d. Berg (Amsterdam 1918 - 2000 Vaessen)‘Amstel’aquarel - 37 x 48 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600391 J.G Kobs‘Len III’tekening - 49 x 64 cm - ges. l.o. en gedat. 1980€ 200 - € 400392 A. Gerritsen (Arnhem 1943)‘Errico Malatesta’zeefdruk 39/50 - 50 x 65 cm - ges. l.o. en gedat.1973€ 100 - € 150

393 Lukas RoelsStaand vrouwelijk naakt foto - 47 x 17 cm€ 40 - € 60394 Lukas RoelsZittend vrouwelijk naakt foto - 47 x 47 cm€ 40 - € 60395 Martin Ware (London 1946)‘Fog I’ en ‘Fog II’kleurets 6/10 - 40 x 50 cm ges. r.o. en gedat. 1980€ 80 - € 120

396 Lucas Roels‘Zonnebloem 1992’ingekleurde foto - 21 x 21 cm - ges. l.o.€ 30 - € 50397 OnbekendPendant van vrouwelijk naakt ingekleurde foto (2x) - 15 x 10 cm € 30 - € 50398 Onduidelijk ges.Liggend vrouwelijk naakt ets 130/500 - 20 x 16 cm - ges. r.o. en gedat. ’83€ 40 - € 60

403

Page 50: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

48

405

399 D. KoningDamesportret houtsnede - 27 x 19 cm - ges. r.o.€ 30 - € 50400 A. Gerritsen (Arnhem 1943)‘Neger, duizendpoot, el khefir, loletta, la chouanne’zeefdruk 71/100 - 70 x 53 cm - ges. r.o. en gedat. 1977€ 100 - € 150401 Theo Onnes en Lilly Derksen ‘Pink’, ‘Vallen is vliegen’ en Vis bij buste zeefdruk (2x) en kleurlitho 140/15017,5 x 30 - 48 x 38 cm - ges. ‘92€ 40 - € 60402 Jacques Slegers (1936 - 2000)Compositie nr. 30/2 doek - 30 x 40 cm - ges. op spieraam€ 250 - € 350403 G. Hordijk (Den Haag 1899 - 1958 Amsterdam)‘Chevreuse’doek (gaatje) - 27 x 40 cm - ges. r.o. en gedat. ’27€ 200 - € 400

404 W. Neuhof (Maastricht 1904 - 1982 Maastricht)Vrouwelijk naakt paneel - 24 x 19 cm - ges. r.o. € 300 - € 500405 B. RobbeToiletmakende dame doek - 33 x 22 cm - ges. r.o.€ 225 - € 250406 Peter Ras (1969), J. Uniese en Evert van de Berg‘Tank in actie’, ‘Vliegtuigwrak in de Sahara’ en‘Vliegende koffers’ingekleurde ets (3x) - 22 x 35 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60407 A. Steenvoorden‘Luther’ets 1/24 - 18 x 42 cm - ges. l.o. en gedat. ’85€ 30 - € 50408 J.G. VeldheerMolen te Nieuwendam houtsnede - 21 x 15 cm€ 30 - € 50409 W.O.J. Nieuwenkamp (Amsterdam 1874 - 1954 San Domenico)De Waag, Enkhhuizen en Gevel Mariakerk,Hoornhoutsnede (2x) - 21 x 15 cm (1 glasplaat gebroken)€ 40 - € 60

410 Jan SchonkTwee paradijsvogels ets - 20 x 26 cm€ 40 - € 60411 Hans de Wit‘H- oren’doek - 119,5 x 85 cm - ges. r.o. en gedat. 1991€ 200 - € 400412 A.C. van Noort (Bennebroek 1914 - 2003)Strandgezicht met figuren doek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800413 A.C. van Noort (Bennebroek 1914 - 2003)Strandgezicht met figuren doek - 80 x 120 cm - ges. r.o.€ 700 - € 900414 A.N.M. Karssen (geb. Den Haag 1945)Figuren bij boten op het strand doek - 45 x 60 cm - ges. l.o.€ 1.200 - € 1.500415 Herman van WissenFiguren langs strand doek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600

413

Page 51: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 49417

416414

416 P. RenardStrandgezicht paneel - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500417 J.J.H. van Leeuwen (geb. Den Haag 1962)Zomers standgezicht met figuren doek - 50 x 70 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600418 P. RenardStrandgezicht met spelende kinderen paneel - 13 x 18 cm - ges. l.o. € 300 - € 500

419 P. RenardStrandgezicht met figuren paneel - 30,5 x 41 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200420 SchützStrandgezicht met bomschuiten paneel - 20 x 25 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500421 SchützStrandgezicht met bomschuit paneel - 12 x 17 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350

422 Huib DanielsStrandgezicht met spelende kinderen paneel - 13 x 18 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150423 J.P. (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichtingekleurde tekening - 55 x 98 cm ges. r.o. en gedat. 10-4-’45€ 100 - € 150

418

Page 52: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

424 J.P (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Waterwerken aquarel - 46 x 44.5 cm - ges. r.o. en gedat. 10-4-’55€ 60 - € 80425 J.P. (Joop) Molenaar ges. (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezicht Terschelling gekleurde tekening - 38 x 57 cm ges. r.o. en gedat. ’53€ 100 - € 150

426 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Veeretekening - 46 x 69 cm - ges. r.o. en gedat. ’61€ 40 - € 60427 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Riviergeicht met afgemeerde tjalken gekleurde tekening - 46 x 64 cm - ges. l.o.€ 60 - € 80428 (Joop) Molenaar (Rotterdam 1914 - 1990 Rotterdam)Havengezichttekening - 34 x 59 cm - ges. l.o.€ 40 - € 60

429 Mogelijk H.H. Kamerlingh OnnesMeisje bij appels gemengde techniek - 27 x 19 cm - initialen r.o. € 200 - € 300430 Ant. Vijftigschild (Nijmegen 1902 - 1981 Blaricum)Besneeuwd dorpsgezicht doek - 91 x 121 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300431 P.A. CattiStraattafereel Palermo aquarel - 58 x 49 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500

424

431

432 433

Page 53: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 51

435 437

438

432 Hans J. Reuhfz‘Nach der Schneeschmelze’gemengde techniek - 70 x 80 cm ges. en gedat. 1920€ 200 - € 300433 H.A. (Han) van Meegeren (Deventer 1889 - 1947 Amsterdam)Jezus in de hof van olijven pastel - 60 x 50 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400434 J.C.K. Klinkenberg (Den Haag 1852 - 1924 Den Haag)Stadsgezichtaquarel - 51 x 36 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350435 J.H. Koekkoek (Veere 1778 - 1851 Amsterdam)Molen met huizen te Rotterdam aquarel - 60 x 40 cm - ges. L.v. Staaten € 350 - € 500

436 J.S.H. Kever (Amsterdam 1854 - 1922 Laren)Werkende boer op het land aquarel/krijttekening - 49 x 39 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300437 P.A. Schipperus (Rotterdam 1840 - 1929 Den Haag)Gezicht op dorp aquarel - 52 x 70 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600438 A.J. van Driesten (Leiden 1878 - 1969 Oegsgeest)Dorpsrand met kerk aquarel - 54 x 74 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600439 Marjon de WitVissershavengouache - 46 x 60 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60

440 Mogelijk Willem MarisKoeien in de wei aquarel - 44 x 58 cm € 100 - € 150441 C. Vreedenburgh (Woerden 1880 - 1946 Laren)Boerderij aan landweg en Boerderij met hooimijt aquarel (2x op 1 papier) - 33,5 x 48 cm ges. r.o. (1x)€ 150 - € 250442 Hanns Herkendell (Düsseldorf 1941)‘Weinstadt Bacharach’olieverf op papier - 40 x 50 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150443 Toegeschreven aan H. KnipAlpenlandschap met herder gemengde techniek - 52 x 67 cm € 500 - € 700

443

Page 54: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

444 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van maarts viooltjeopschrift ‘Dubbele Meert Viol’ - linksonder nummer 470 (afgeplakt); afbeelding oorspronkelijk behorend tot een album metminimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen, 1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.

Provenance:Privé collectie Hope, Elswout (Overveen)Privé collectie Mw. Lennart, New York, tot1971.Kunsthandel S. Nystad, Lochem/Den Haag,1971 - na 1981.

De Latijnse naam voor dit bloempje is ViolaOdorata Duplex Violacea, het betreft hier eenexemplaar met het dubbele aantal kroon -bladeren (duplex), wat roze van kleur is (violacea).€ 300 - € 500

445 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van de vroege sterhyacintopschrift ‘Vroege Hyacithus’ - linksonder nummer 64 (afgeplakt); afbeelding oorspron-kelijk behorend tot een album met minimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen,1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.

Provenance:Privé collectie Hope, Elswout (Overveen)Privé collectie Mw. Lennart, New York, tot1971. Kunsthandel S. Nystad, Lochem/Den Haag,1971 - na 1981.

De Latijnse naam voor deze bloem is ScillaBifolia.€ 300 - € 500

446 Balthasar van der Ast(Middelburg 1593/4 - 1657 Delft)Studie van maarts viooltjeopschrift ‘Dubbele Meert Viol’ - linksonder nummer 469 (afgeplakt); afbeelding oorspronkelijk behorend tot een album metminimaal 483 bladen Album van bloemen en schelpen, 1632-1657.Zwart krijt en waterverf met penseel oppapier312 x 202 mm.

Latijnse naam voor deze bloem is Viola DuplexLilacina; het betreft hier een exemplaar meteen dubbel aantal kroonbladeren (duplex),paars van kleur (lilacina).€ 300 - € 500

Balthasar van der Ast was een schilder van stillevens met bloemen, vruchten schelpen en klein gedierte. Hij werd geboren in Middelburg waar hij vanaf 1615 leerling was in de

studio van zijn zwager van Ambrosius Bosschaert de Oude(Antwerpen 1573 - 1621 Den Haag), die hetzelfde genre beoefende.Later heeft hij in Bergen op Zoom en Utrecht gewerkt. Vanaf 1632 washij lid van het Sint-Lucasgilde te Delft. Toen hij hier werkte en woon-de heeft hij aan het Album van bloemen en schelpen gewerkt. Ditalbum is in losse bladen opgedeeld en de bladen zijn apart verkocht.

Mogelijk zijn de bladen bijgesneden want oorspronkelijk zou hetmonogram ‘BA’ rechtsonder hebben gestaan (RKD en vergelijk deafbeelding van (toen nog toegeschreven aan) Bartholomeus Assteynin Bekoring van het kleine geschreven door L.J. Bol, 1957, een uitgavevan Stichting Openbaar Kunstbezit). Op basis van het sierlijke schriftonder de waterverftekeningen werden deze bladen aanvankelijk toe-geschreven aan Bartholomeus Assteyn (Dordrecht 1607 - 1667Dordrecht) die ‘in de manier van Balthasar van der Ast’ schilderde. Dehuidige toeschrijving dateert uit 1994 en is van Sam Segal (vlgs. RKD).

Drie bloemtekeningen van Balthasar van der Ast

Page 55: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 53

445

446

444

Page 56: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

54

451

452

455454

447 Onbekend (18e eeuw)Wintergezicht met schaatsers achterglasschilderij - 33,5 x 41,5 cm € 500 - € 800448 Robert Ferdinand Verheijnen(Amsterdam 1877 - 1960 Amsterdam)Clownpaneel - 18 x 13 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300449 Evert Moll Gezicht op achterhuizen en kerk en Havengezicht gekleurde tekening (beschadigd) en aquarel23 x 24 en 13.5 x 20 cm - ges. 2x(1 glasplaat ontbreekt)€ 150 - € 200

450 Vermoedelijk W. RoelofsOude schuur aan waterkant O.I.-inkttekening - 11,5 x 18,5 cm€ 60 - € 80451 A.F. Pieck (Den Helder 1895 - 1987 Overveen)Boegbeeld van een schip aquarel - 23 x 19 cm - ges. r.o.€ 2.000 - € 3.000452 Onduidelijk ges.Stadsgezicht met figuren in de avond gemengde techniek - 33 x 23 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350453 Manier G.J.H. PoggenbeekPolderlandschap met knotwilgen aquarel - 24 x 29 cm€ 100 - € 150

454 C. Rochussen (Kralingen 1814 - 1894 Rotterdam)‘De garde van het kasteel’aquarel - 26,5 x 20,5 cm - C.R. initialen r.o.€ 150 - € 200455 G. Craeijevanger (Utrecht 1810 - 1895 Utrecht)Familie in interieur aquarel - 18 x 25,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1866 € 300 - € 500456 W.G. Hofker(Den Haag 1902 - 1980 Amsterdam)‘Overijssel’ets - 20 x 32 cm - ges. r.o. en gedat. 1936€ 80 - € 120

Page 57: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 55

462 462

457 W.G. Hofker (Den Haag 1902 - 1980 Amsterdam)Werkpaard mezzotint - 20 x 24 cm - ges. l.o.€ 40 - € 60458 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Feestelijke intocht’ets nr. 94 - 52 x 69 cm - ges. 1908 r.o.€ 300 - € 500459 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Akedysseril - 3viziers’ets nr. 70 - 22 x 20 cm ges. r.o.€ 200 - € 300460 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Straat in Damascus’ets nr. 99 - 23,5 x 15,5 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300461 M.A.J. (Marius) Bauer (Den Haag 1867 - 1932 Amsterdam)‘Bij de tempel’ets nr. 11 - 17,5 x 23 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300462 Prof. D. Dupont‘l’Outillage’ets nr. 54 - 18 x 30 cm - ges. r.o. € 60 - € 80

463 J.H. van Mastenbroek (Rotterdam 1870 - 1945 Rotterdam)Hooischuit aan de kade tekening - 19 x 30 cm - ges. r.o. en 14 december1900 gedateerd (beschadigd)€ 100 - € 150464 F.H. Hendriks (Arnhem 1808 - 1865 Arnhem)‘Oude muurhuizen’O.I.-inkttekening - 25 x 17 cm - initialen r.o.€ 100 - € 200465 Britse school (19e eeuw), Samuel Prout of omgevingFiguren bij gotische kerk O.I.-inkttekening - 26 x 18 cm € 150 - € 200466 T.F. Goedvriend (Rheden 1879 - 1969 Warnsveld)Huizen met bootjes in winters landschap tekening - 15 x 24 cm - ges. r.o.€ 60 - € 80

467 J.H. Doeleman (Rotterdam 1848 - 1913 Den Haag)Figuren in winters landschap aquarel - 48 x 33 cm - ges. m.o.€ 80 - € 120468 Jan Korthals (Amsterdam 1916 - 1972 Amsterdam)‘Place de la Concorde, Paris’aquarel - 28 x 39 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200469 Mariska KohutovaMeisjesportret gemengde techniek - 32 x 24 cm - ges. r.o. engedat. 1940€ 30 - € 50470 Victor Abbingmap met 17 tekeningen van metaalbewerkersen 14 studietekeningen 28 x 20 tot 31 x 45 cm€ 80 - € 120471 J. Mankes (Meppel 1889 - 1920 Eerbeek)Damesportrethoutsnede - 10,5 x 9,5 cm (vochtplekjes)€ 200 - € 300472 G.C. GorterBloemstilleven met rozen aquarel - 27 x 38 - ges. r.o.€ 80 - € 120

Page 58: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

56

473 G.J. Bos (Utrecht 1860 - 1943 Zutphen)Boerin met koe aan rivier aquarel - 22 x 33 cm - ges. l.o.€ 80 - € 120474 W.C. Staring (Laren 1847 - 1916 Zutphen)‘Intocht van Karel de Stoute in Trier’aquarel - 28 x 20 cm - monogram€ 100 - € 150475 C. Kimmel (Middelburg 1804 - 1877 Middelburg)Idyllisch Alpenlandschap houtskooltekening - 31 x 40 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200476 M. Römer WegmanDame met hoed en bontstola aquarel - 42 x 24 cm€ 50 - € 80

477 A.A.P. van Derkzen (Delft 1878 - 1961 Bedford Quebec)Havengezicht krijttekening - 43,5 x 58 cm ges. l.o. en gedat. 1939€ 60 - € 80478 Karel Nicolaas Storm van ’s-Gravensande (Breda 1884 - 1924 Den Haag)Venetiaanse gondel in de lagune litho - 37 x 52 cm€ 80 - € 120479 J.B. Jongkind (Lattrop 1819 - 1891 Grenoble)‘Vue du port au chemin de fer a Honfleur’ets - 25,5 x 32 cm - ges. in de plaat r.o. en

gedat. 1866 € 200 - € 400

480 J.W.H. (Willem) Witjens (Den Haag 1884 - 1962 ’s-Hertogenbosch)Havengezicht ets - 30 x 43 cm - ges. met potlood r.o. en initialen in de plaat l.o. en gedat. 1929€ 60 - € 80481 Ingekleurde kopergravure in bewerkte vergulde lijst‘Vera Effigie’s’ 51 x 40 cm€ 80 - € 120482 Priorato (1606 - 1678)Stadsplan Deventer 1635 gravure - 32 x 42 cm€ 80 - € 120483 Ingekleurde gravureMechelen 46 x 57 cm€ 50 - € 70

473

477

474

Page 59: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 57

479

486

484 F.J.D. Boers (Bressoux 1914 - 1987 Lage Vuursche)‘Lovran’aquarel - 47 x 32 cm - ges. m.o.€ 40 - € 60485 Onbekend (19e eeuw)Neushoornvogel op tak ingekleurde gravure - 42 x 32,5 cm € 100 - € 150486 JeskaMan en maitresse gemengde techniek - 41 x 34 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300487 OnbekendMediterraans havengezicht paneel - 23,5 x 39,5 cm € 100 - € 150488 Joseph BlesAangemeerde zeilschepen met figuren aquarel (2x) - 11 x 15 cm - ges. r.o. en l.o.€ 80 - € 120489 A. Markus (Arnhem 1870 - 1950 Oosterbeek)Molen aan het water en Zandverstuivingtekening (2x) - 15 x 23 en 21 x 29 cm monogram en gedat. 1943€ 60 - € 80490 Corné BuijsVarkens bij sloot O.I.-inkttekening - 17 x 22 cm - ges. r.o. engedat. 1779€ 60 - € 80

491 Onbekend (19e eeuw)Figuren bij watermolen aquarel - 15 x 20 cm€ 30 - € 50492 H.A.L. Wichers (Taroetoeng 1893 - 1968 Nijmegen)Bosgezicht in de herfst gouache - 11 x 16 cm - ges. r.o.€ 60 - € 80493 Mogelijk Nicolaas WieartVissers op het water en Sloep met figurenaquarel (2x) - 14 x 21 cm (zuurplekjes)€ 80 - € 120494 Paul SignacAangelegde schepen op de Seine ets - 12 x 19 cm - ges. in de plaat l.o.€ 100 - € 200495 D.J. Bles‘A Paris’tekening - 15 x 20 cm ges. r.o. en 1843 gedat.€ 60 - € 80496 Onduidelijk ges.Strandgezicht met figuren studietekening - 13,5 x 22,5 cm€ 80 - € 120497 Atelier J.E. Akkeringa (Buitenzorg 1861 - 1942 Amersfoort)Zittende meisjes studietekening (2x) - 15 x 13 cm atelierstempel l.o. - in één lijst (zuurplekjes)€ 80 - € 120

498 GravureZwolle in mahonie lijst - 13 x 20 cm€ 30 - € 50499 Jan de Beijer (1703 - 1780)Het Koerhuis en Oude Wagt-toren buiten Deventer gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100500 Jan de Beijer (1703 - 1780)‘De Berg kerk en Berg poort te Deventer, gezien vaanaf de Houtmarkt in 1758’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100501 A. Mauve(Zaandam 1838 - 1888 Arnhem) Melkende boer bij koeienaquarel - 10 x 18 cm - ges. r.o. € 300 - € 500502 Toegeschreven aan W. Hendriks(Amsterdam 1744 - 1831 Haarlem) ‘Op de Paaschberg bij Ede 9 juni 1783’ aquarel - 27 x 41 cm € 100 - € 200503 Mogelijk Nicolaes WicartHollands landschapaquarel - 24 x 36 cm € 100 - € 150

Page 60: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

605

62058

Page 61: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 59

Donderdag 21 april 2016, zaalzitting vanaf 13.30 uur

Veilingnrs. 601 t/m 873Aziatica

601 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan figuren in landschap - 19e eeuw - ø 28 cm(barst)€ 150 - € 200602 Rechthoekig blauw Chinees jardinière h. 6, br. 22 en d. 15 cm € 100 - € 150603 Blauw Chinese bloempot met decor van draken - 19e eeuw - h. 12 cm € 250 - € 350604 Paar Chinees Imari dubbelborden 18e eeuw - ø 25,5 (1 met barst)€ 100 - € 150605 3 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en decor van vogels - Kangxi ø 21,5 cm€ 300 - € 500606 Blauw Chinese vaas met decor van vogels - 19e eeuw - h. 26 cm € 200 - € 300607 4 diepe blauw Chinese borden met decor van pagode - 18e eeuw - ø 23 cm € 150 - € 250608 6 blauw Chinese schaaltjes - 19e eeuw ø 13 cm (1 met barst) € 80 - € 120

609 Blauw Chinees dubbelbord met decorvan bloemen en kostbaarheden - 18e eeuw ø 25,5 cm (schilfertje)€ 80 - € 120610 Blauw Chinese schotel met decor vanvrouwenfiguur in landschap - 18e eeuw ø 28 cm (schilfertje)€ 80 - € 120611 Famille verte bord met decor van pioenrozen - 18e eeuw - ø 23,5 cm€ 150 - € 250612 Diepe melk en bloed schotel - 18e eeuw ø 28 cm € 100 - € 200613 Diep gekleurd Kanton dubbelbord 19e eeuw - ø 25 cm€ 80 - € 120614 Ovale gekleurde Kanton terrine oponderschotel - 19e eeuw - ø 21,5 en h. 17 cm € 100 - € 150615 6 gekleurde Kanton borden met wapen‘Felicior quo certior’ - 19e eeuw - ø 21,5 cm € 150 - € 250616 Gekleurd Chinees paar - 19e eeuw h. 26 en 27 cm (gerestaureerd)€ 250 - € 350

617 Diepe blauw Chinese schaal met gecontourneerde rand en decor van kostbaarheden - 18e eeuw - ø 20,5 cm € 50 - € 100618 Paar blauw Chinese schalen - 18e eeuw ø 26,5 cm € 100 - € 150619 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjesmet gecontourneerde rand - 18e eeuw (1 kopje en 2 schoteltjes schilfer)€ 100 - € 200620 Blauw Chinese schotel met decor vanlange lijzen - Kangxi - ø 33,5 cm (glazuurbeschadiging en schilfers)€ 300 - € 500621 Diep blauw Chinees bord - Kangxiø 21,5 cm € 250 - € 350622 Ronde blauw Chinese dekseldoos metbloemdecoratie - 19e eeuw - h. 8,5 cm en ø 14 cm€ 80 - € 120623 Blauw Chinese klapmuts met decor van pagode - 18e eeuw - ø 14,5 en h. 7 cm€ 150 - € 250624 Powder blue kom met zilverkleurigedecoratie - 18e eeuw - ø 16,5 cm € 30 - € 500

624

Page 62: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

626

625

641

Page 63: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 61

625 Paar 8-kantige blauw Chinese kommenKangxi - h. 6,5 en ø 12 cm (1 met schilfertjes)€ 200 - € 400626 Blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - Kangxi - ø 38,5 cm € 800 - € 1.000627 6 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (3 met schilfers)€ 250 - € 350628 Sang de boeuf schenkkan - 19e/20e eeuwh. 24,5 cm € 100 - € 150629 Powder blue vaas met goud beschildering - Kangxi - h. 21 cm (hals barst en rand gerestaureerd)€ 200 - € 300630 Spinach and egg kom - 18e/19e eeuw ø 19 cm (barst en rand gelijmd)€ 150 - € 250631 4 gekleurde Chinese kommen - 19e eeuwø 11 cm (1 met barstje)€ 150 - € 200632 Paar blauw Chinese terrines - 18e eeuw h. 12 cm (1 met barstje)€ 150 - € 250

633 8-kantige blauw Chinese schaal metdecor van pagodes - 18e eeuw - 20 x 28 cm€ 80 - € 120634 4 achtkantige blauw Chinese schaaltjesmet decor van bloemen - 18e eeuw - 18 x 25 cm(schilfertjes en 1 met bodembarst)€ 150 - € 250635 2 diepe blauw Chinese borden met decorvan Joosje te paard - 18e eeuw - ø 19,5 cm (1 gelijmd en 1 met barst)€ 100 - € 150636 3 blauw Chinese kopjes (1 met schilfer) en 2 schoteltjes (schilfers) met decor van zotje en lange lijs - Kangxi€ 50 - € 100637 Blauw Chinees bord met decor van hert19e eeuw - ø 20 cm (schilfer)€ 100 - € 200638 3 famille rose borden - 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 150639 Paar famille rose borden met decor vanpioenroos - 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 150

640 2 famille rose dubbelborden met decorvan paradijsvogel in landschap - ø 25,5 cm (1 met bodembarst) € 50 - € 100641 Famille rose Chine de commande serviesmet decor van wapen bestaande uit theepot,pattipan, spoelkom, roomkan, 2 kop en schotels, dekselpotje, bord en schaaltje 18e eeuw (beschadigd)€ 600 - € 800642 Capucijner dekselpot met famille roseperken - 18e eeuw - h. 18,5 cm (deksel schilfer)€ 150 - € 250643 Capucijner pot met famille rose perken18e eeuw - h. 15 cm € 80 - € 120644 Famille verte dekselpot met decor vancracked ice en prunus bloesem - 19e eeuw h. 40 cm (rand van pot en deksel gerestaureerd)€ 300 - € 500645 Gekleurde Chinese vaas - ca. 1900 h. 42 cm (gerestaureerd) € 800 - € 1.000

645

Page 64: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

62

646 Celadon bord - Ming - ø 25,5 cm (barsten)€ 200 - € 300647 Celadon schaal met gecontourneerderand en reliëf van draak 19e eeuw of vroeger - ø 37 cm € 800 - € 1.200

648 Diepe blauw Chinese kom - 19e eeuw ø 29 cm€ 100 - € 200649 Blauw Chinese schotel - Kangxi ø 35 cm (barst en schilfers)€ 150 - € 250650 Gesneden ivoren Japanse groep van figuren en kraanvogel - ca. 1900 - h. 5,5 cm€ 400 - € 600

651 Gesneden ivoren Japanse groep van moeder met kinderen - ca. 1900 - h. 9,5 cm€ 400 - € 600652 Gesneden ivoren Chinese plaquette metvoorstelling van krijgers en draak - ca. 1900 14 x 27 cm € 150 - € 200

647

651

650

651

Page 65: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 63

653 Gesneden ivoren Chinese dekselbekermet diverse dierfiguren - ca. 1900 - h. 17 cm € 400 - € 600654 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer op houten sokkel - ca. 1900 - h. 23/26,5 cm € 100 - € 150655 Gesneden ivoren Japanse geisha ca. 1900 - h. 26,5 cm € 300 - € 500656 Paar soft paste Chinese gemberpotjesmet houten montuur op sokkel - 18e/19e eeuw h. 16,5/12,5 cm € 500 - € 700657 Gekleurde Chinese kom met mandarijnen decor - 18e eeuw - ø 23,5 cm (gerestaureerd)€ 100 - € 200

658 Gekleurde Chinese kom met mandarijnen decor - 18e eeuw - ø 24 cm(gerestaureerd)€ 100 - € 200659 Celadon pot met oortjes - h. 30 cm(beschadigd)€ 200 - € 400660 2 famille rose schotels - 18e/19e eeuw ø 37,5 cm (1 beschadigd)€ 100 - € 150661 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm (handvat barstje)€ 250 - € 350662 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 13 cm (deksel en tuit schilfers) € 100 - € 150

663 Famille rose theepot - 18e eeuw h. 12,5 cm (schilfertjes)€ 150 - € 250664 6 famille rose kopjes en 6 schoteltjes met decor van feniks - 18e eeuw (1 schoteltje met schilfertjes)€ 200 - € 400665 2 gekleurde Chinese dekselkannetjes 18e eeuw - h. 12,5 cm (1 tuitje en dekseltjeschilfer en 1 dekseltje randbeschadiging)€ 200 - € 400666 Chinees Imari trekpotje - 18e eeuw h. 6 cm€ 100 - € 150667 3 diepe famille rose borden - 18e eeuw ø 23,5 cm (1 met schilfertjes)€ 100 - € 200

653

664

Page 66: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

64

668 Diepe 8-kantige famille rose jardinière19e eeuw - h. 8, br. 22,5 en d. 17 cm€ 100 - € 200669 Grote blauw Chinese gemberpot metdecor van prunus - 19e eeuw - h. 33 cm € 800 - € 1.000670 Paar blauw Chinese schaaltjes metgecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 16 cm(schilfertjes en 1 met barstje)€ 150 - € 250671 2 achtkantige blauw Chinese schalen met decor van vogels - 18e eeuw 17,5 x 25,5 en 21 x 29 cm € 100 - € 200672 Paar 8-kantige blauw Chinese schalenmet decor van pagodes - 18e eeuw - 25 x 33 cm€ 100 - € 200673 Ovale blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - 18e eeuw 37 x 44 cm (schilfertjes)€ 150 - € 250

674 8-kantige blauw Chinese terrine 18e eeuw - h. 22 cm € 250 - € 350675 Blauw Chinese vaas met decor van draak en feniks - 19e eeuw - h. 60 cm € 200 - € 400676 Mosgroene Chinese vaas - 19e eeuwh. 48 cm (restauratie, bakfout en bodembarst)€ 200 - € 300677 Blauw Chinese kraagvaas - 19e eeuw h. 45 cm (sterbarst en boorgat)€ 80 - € 120678 Gekleurde Kanton vaas met reliëf van salamanders - 19e eeuw - h. 63 cm (restauratie aan hals)€ 200 - € 400679 Diepe gecontourneerde blauwe Japanseschaal - 19e eeuw - ø 35 en h. 10,5 cm € 80 - € 120680 Blauwe Arita schotel - ca. 1700 ø 39,8 cm (haarlijntje)€ 200 - € 400681 Paar 8-kantige Japans Imari schotels 18e eeuw - ø 26 cm € 300 - € 500

682 Paar Japans Imari schotels - ca. 1700 ø 31 cm € 500 - € 700683 2 Japans Imari koppen en 2 schotels18e eeuw € 200 - € 400684 Paar blauwe Arita kommen - ca. 1700 ø 10 cm € 800 - € 1000685 3 blauw Japanse kommen met 4 dekselsen 4 schotels - 19e eeuw (1 kom stelrandbeschadigd)€ 200 - € 300686 6-kantige Satsuma koro - ca. 1900 h. 14 cm € 500 - € 700687 Satsuma vaas - ca. 1900 - h. 26 cm € 400 - € 600688 Satsuma vaas - ca. 1900 - h. 26 cm € 600 - € 800689 Satsuma vaas met oren - ca. 1900 h. 19,5 cm € 400 - € 600

674669

Page 67: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 65

686 t/m 689

681

684

Page 68: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

66

690 Paar cloisonné vazen - 19e eeuw h. 57 cm € 800 - € 1.200691 10 blauw Chinese borden met decor vanboom - 18e eeuw - ø 22,5 cm (5 met schilfers)€ 200 - € 300

692 4-delig blauw Chinees kaststel - 18e eeuwh. 24,5 en 31 cm (1 dekselvaas en vaas schilfer,1 vaas schilfers en 1 deksel gelijmd)€ 250 - € 350693 Paar Chine de commande kop en schotels - 18e eeuw € 500 - € 700

694 6-kantig blauw Chinees vaasje met decorvan lange lijzen - Kangxi - h. 9 cm € 250 - € 350695 Blauw Chinees vaasje - 18e/19e eeuw h. 7 cm € 200 - € 300

693

690

Page 69: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 67

700

696 Paar blauw Chinese borden met decorvan bloemenmand - 18e eeuw - ø 21,5 cm(schilfertjes)€ 150 - € 200697 Blauw Chinese schotel met decor vanbamboe en bloemen - 18e eeuw - ø 32 cm € 300 - € 500698 Blauw Chinese schotel met decor vanbamboe en bloemen - 18e eeuw - ø 35 cm € 300 - € 500

699 7 blauw Chinese borden met decor vanboom - 18e eeuw - ø 22,5 cm (schilfertjes)€ 400 - € 600700 Paar vierkante blauw Chinese deksel-potten - Kangxi - h. 31,5 cm (schilfers, 1 potmet randbeschadiging en 1 deksel gelijmd)€ 1.500 - € 2.500701 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 41 cm€ 200 - € 300

702 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 45 cm € 300 - € 500703 Paar ovale blauw Chinese schotels 18e eeuw - 45 x 38 cm€ 400 - € 600704 Ovale blauw Chinese lekschaal 18e eeuw - 44 x 38 cm€ 250 - € 350

703

Page 70: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

68

705 Ronde blauw Chinese lekschaal 18e eeuw - ø 44 cm € 250 - € 350706 Yixing trekpotje - 19e eeuw - h. 7 cm € 100 - € 150707 Yixing theepot met zilveren hengsel 18e eeuw - h. 15 cm (tuit schilfertjes)€ 600 - € 800

708 Paar famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm € 80 - € 120709 10 blauw Chinese borden met decor van bamboe - 18e eeuw - ø 22,5 cm (schilfers en 1 met barst)€ 300 - € 500

710 Polychroom houten Chinese vaas met decor van draken op sokkel - ca. 1900 h. 33,5 cm (sokkel licht beschadigd)€ 100 - € 200711 Gesneden houten zittende Guanyin met kind op schoot - h. 36 cm € 200 - € 400

706, 707

705

Page 71: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 69

712 Deels vergulde bronzen zittendeBoeddha - h. 17 cm (beschadigd)€ 100 - € 150713 8-kantige bewerkte metalen met geel-koperen dekseldoos met reliëf van Shiva h. 6 cm (licht beschadigd)€ 500 - € 700

714 Blauw Chinese schotel - Wanli ø 26 cm (barsten en schilfers)€ 100 - € 200715 Blauw Chinese kraaienkom - Wanli ø 14,2 cm (schilfers)€ 200 - € 400

716 Diepe blauw Chinese schotel - Wanli ø 31,5 cm (barsten en schilfer)€ 200 - € 300717 Blauw Chinese klapmuts met decor van vogel - Wanli - ø 14 cm (schilfertjes)€ 200 - € 300

712, 713

715, 716, 717

Page 72: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

70

720 721

718 6 blauw Chinese borden (1 met schilfer)en 6 diepe borden (4 met schilfers) met decorvan pagodes - 18e eeuw - ø 23 cm € 300 - € 500719 Blauw Chinese vaas met onderglazuurrood - 18e eeuw - h. 35 cm € 400 - € 600720 Paar turkoois Chinese olifanten 19e eeuw - h. 16,5 cm € 800 - € 1.000

721 Paar gekleurde Chinese olifanten 19e eeuw - h. 13,5 cm € 400 - € 600722 Spinach and egg theepot met foo dog19e/20e eeuw - h. 18,5 cm € 100 - € 150723 Paar blanc de Chine neushoornbekers 19e eeuw of vroeger - h. 8 cm (1 met barst)€ 400 - € 600

724 Paar blanc de Chine neushoornbekers18e/19e eeuw - h. 6 cm (schilfertjes)€ 400 - € 600725 Gekleurde Chinese kop - 19e eeuw h. 7 cm (barstje)€ 50 - € 100726 6 Chinees Imari borden met bloemdecor18e eeuw - ø 23,5 cm (4 met barst en 1 metschilfer)€ 250 - € 350

719

Page 73: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 71

736

727 4 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22,5 cm€ 100 - € 150728 Blauw Chinese kom (bodembarst) enbibelot - Diana Cargo en Vung Tau Cargo h. 5,5 tot 7 cm € 80 - € 120729 Gesneden rose koralen Chinese groepvan vrouw en kind - h. 9 cm € 250 - € 350730 Rechthoekig gesneden jaden Chineesdekselpotje op houten sokkel - h. 11/8 cm € 150 - € 200

731 Bergkristallen Hotei - h. 9,5 cm € 300 - € 500732 2 grote glazen Chinese snuffbottles met beschildering aan binnenzijde - h. 12,5€ 500 - € 700733 Paar Peking-glazen vazen - ca. 1900 h. 28 cm € 700 - € 900734 Paar cloisonné vazen met decor van kraanvogels - ca. 1900 - h. 19 cm € 200 - € 400

735 8-kantige cloisonné vaas op houten sokkel - ca. 1900 - h. 39 cm € 250 - € 350736 Bewerkte bronzen Chinese vaas met olifantsoren - ca. 1900 - h. 32 cm € 400 - € 600737 Bewerkte bronzen Chinese vaas met oren19e eeuw - h. 50 cm (deukjes)€ 500 - € 700738 Gekleurde Japanse kraagvaas met olifantsoren - 19e eeuw - h. 57 cm € 300 - € 500

732

737

Page 74: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

72

740

743

Page 75: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 73

739 Blanc de Chine zittende Boedha 19e/20e eeuw - h. 37 cm € 400 - € 600740 Paar famille verte vazen - 19e eeuw h. 48 cm € 3.000 - € 4.000741 Gekleurde Chinese vaas - eerste helft 20e eeuw - h. 41,5 cm (boorgat hersteld)€ 500 - € 700742 Famille rose dekselschaal met millefleurdecor - 19e eeuw - ø 27 cm € 300 - € 500743 Famille rose schotel met decor van insecten en bloemen - 18e eeuw - ø 31 cm € 400 - € 600744 Famille rose kan met deksel - 18e eeuw h. 17 cm € 400 - € 600

745 Paar famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (1 met bodembarst)€ 80 - € 120746 3 famille rose borden met decor vanvogels en bloemen - 18e eeuw - ø 23 cm (1 gerestaureerd)€ 150 - € 250747 3 Chinees Imari borden - 18e eeuw ø 22 cm (3 met bodembarst)€ 100 - € 150748 Ovaal Chinees Imari scheerbekken 18e eeuw - 26 x 30 cm € 300 - € 500749 Japans Imari scheerbekken - ca. 1700 ø 27 cm € 250 - € 350750 Paar Japans Imari puntflessen - ca. 1700h. 24 cm € 300 - € 500

751 4-delig Japans Imari kaststel met haan op deksels - ca. 1700 - h. 17,5 en 26 cm € 300 - € 500752 Grote blauw Japanse schotel met decorvan draken - 19e eeuw - ø 62 cm€ 300 - € 500753 Grote gekleurde Japanse schotel metdecor van vogels - ca. 1900 - ø 56 cm (2 barsten)€ 150 - € 250754 Blauw Chinese schotel met decor vanrivierlandschap - 19e eeuw - ø 47 cm € 300 - € 500755 Gekleurde Chinese schotel met decor van draken - 19e eeuw - ø 39 cm € 400 - € 600

750755

Page 76: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

74

756

767

764

Page 77: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 75

769 770 771 772

756 2 Chinese rolschilderingen in lijstMoeder met kinderen 19e eeuw - 58 x 36 cm € 600 - € 800757 2 Chinese aquarellen op zijde in lijstVogels bij bloesembomen 38 x 42 cm € 100 - € 200758 Chinese rolschildering in lijst met decorvan oude wijsgeer - 19e eeuw - 95 x 33 cm € 100 - € 150759 Chinese rolschildering in lijst met decorvan figuren en paarden in landschap 19e eeuw - 140 x 54 cm (licht beschadigd)€ 300 - € 500760 Chinese rolschildering in lijst Hotei met kinderen 19e eeuw - voormalige collectie Maartje Draak138 x 73 cm € 300 - € 500761 Map met 4 Chinese rolschilderingenFiguren in landschap 19e eeuw (lichte vochtschade)€ 400 - € 600762 Tanka met voorstelling van levensboomin lijst - 49 x 36 cm€ 60 - € 80

763 Tanka in lijst - 41 x 28 cm€ 50 - € 70764 Bronzen zittende Boeddha op houtensokkel - 19e eeuw of vroeger - h. 25/20 cm € 400 - € 600765 Bronzen zittende Boeddha - 19e eeuw of vroeger - h. 24 cm (beschadigd)€ 100 - € 150766 Bewerkt antiek jaden kommetje ø 13, h. 6 cm€ 300 - € 500767 Rijkgesneden ivoren Chinese vaas aanhouten houder - ca. 1900 - h. 55 cm € 800 - € 1.200768 Gesneden ivoren deels polychroomJapanse visser - ca. 1900 - h. 12 cm € 150 - € 250769 Gesneden ivoren Chinese man met stokca. 1900 - h. 20 cm € 300 - € 500770 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer ca. 1900 - h. 21 cm € 300 - € 500771 Gesneden ivoren Japanse man met vogelca. 1900 - h. 23 cm € 300 - € 500

772 Gesneden ivoren Japanse marskramerca. 1900 - h. 27 cm € 400 - € 600773 3 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22 cm (schilfertjes en 1 met kleine rand-restauratie)€ 100 - € 150774 4 achtkantige blauw Chinese borden met decor van insecten - 18e eeuw - ø 21 cm (schilfers en 2 met barst)€ 150 - € 250775 Paar diepe blauw Chinese borden metgecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 23 cm (1 met bodembarst en 1 met barst)€ 80 - € 120776 Paar diepe blauw Chinese borden metdecor van koekoek bij zijn huisje - 18e eeuw ø 23 cm (beide schilfer)€ 150 - € 250777 Paar blauw Chinese vaasjes met decorvan lange lijzen - 18e/19e eeuw - h. 17 cm (1 met standring schilfer)€ 300 - € 500778 8-kantige gekleurde Chinese schotel 18e eeuw - 25,5 x 33,5 cm (schilfer)€ 80 - € 120

Page 78: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

7876

779 8-kantige gekleurde Chinese schotel 18e eeuw - 33,5 x 41 cm € 100 - € 200780 8-kantige blauw Chinese terrine 18e eeuw - h. 22 cm (rand restauraties)€ 100 - € 200781 Paar blauw Chinese sauskommen oponderschotels - 18e eeuw (1 sauskom kleinerandrestauratie)€ 200 - € 400

782 Blauw Chinese kraagvaas met decor vanPhoenix - 18e eeuw - h. 45 cm (barst)€ 700 - € 900783 Blauw Chinese pot - ca. 1900 - h. 44 cm(bodembarst)€ 500 - € 700784 Famille rose pot met decor van figuren in landschap - Republiek - h. 35 cm € 800 - € 1.200

785 Blauw Chinese vaas - Kangxi-stijl 19e eeuw - h. 45 cm (kleine restauratie aan rand)€ 1.000- € 1.500786 Paar diepe blauw Chinese borden metdecor van Joosje te paard - Kangxi - ø 23 cm(minieme schilfertjes aan rand en standring)€ 400 - € 600

784 785

786

Page 79: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 77

787 Wucai pot met decor van Phoenix 19e eeuw - h. 19,5 cm € 600 - € 800788 3 diverse blauw Chinese gemberpottenmet geelkoperen deksels - 18e/19e eeuw h. 24 tot 30 cm (1 met stelrandbeschadigingenen 1 met schilfers aan stelrand)€ 150 - € 200789 Blanc de Chine Guanyin - h. 43 cm € 400 - € 600790 Blanc de Chine Guanyin - h. 51,5 cm€ 400 - € 600791 3 ronde en 3 rechthoekige geborduurdeChinese kleedjes met bloemen, insecten envogels - ø 40 en 36 x 43 cm € 80 - € 120792 Paar 8-kantige blauw Chinese warm -waterborden - 18e eeuw - ø 24 cm (1 tuit schilfertje)€ 200 - € 400793 Blauwe Swatow schotel - 16e/17e eeuw ø 36 cm (schilfers en barstje)€ 200 - € 400

794 Famille verte Swatow schotel 16e/17e eeuw - ø 36 cm (barsten)€ 150 - € 250795 Diepe verte Swatow schotel 16e/17e eeuw - ø 38,5 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 400796 Diepe famille verte Swatow schotel16e/17e eeuw - ø 38 cm (randschilfers en gerestaureerd)€ 200 - € 400797 Groengeglazuurde aardewerk vaas Tang Dynastie - h. 33 cm € 400 - € 600798 Chinese vaas met zilveren rand - h. 26 cm € 100 - € 200799 Bewerkte bronzen wierookpot met orenMing - h. 34,5 cm € 2.000- € 3.000800 Bronzen Chinese schaal met reliëf vandraken - 19e eeuw - ø 24 cm € 300 - € 500801 Gesneden houten Chinese dronkaard ca. 1900 - h. 19,5 cm € 200 - € 300

802 Gesneden houten Arhat 1e helft 20e eeuw - h. 26 cm € 100 - € 200803 Gesneden houten Chinese krijger tepaard - h. 37 cm (polychroomresten en lans ontbreekt)€ 100 - € 150804 Gesneden spekstenen oosterse tempel-wachter - h. 47 cm (polychroomresten)€ 150 - € 250805 Antieke polychroom gesneden houtenChinese god - h. 42 cm (voet gerestaureerd)€ 200 - € 400806 Gesneden en verguld houten Chineesfragment - 42 x 30 cm € 200 - € 400807 Paar cloisonné pelikanen - 19e eeuw h. 47 cm (beide beschadigd aan voet)€ 1.000 - € 1.200808 Paar gekleurde Chinese liggende foodogs - h. 24 cm € 1.000 - € 1.200

799

793

Page 80: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

78

810

812

809 Gekleurde Chinese vaas met decor van draken - ca. 1900 - h. 50 cm € 1.500 - € 2.500810 Paar gekleurde Kanton borden 19e eeuw - ø 21,5 cm € 150 - € 250811 Langwerpige Kanton emaille dekseldoos - 18e/19e eeuw - l. 19 cm (rand deksel beschadigd)€ 250 - € 350

812 3-delig Kanton emaille kaststel 18e/19e eeuw - h. 11,5 tot 16,5 cm (1 kleine vaas gerestaureerd)€ 400 - € 600813 Gesneden ivoren Chinees sierstuk met decor van figuren - ca. 1900 - h. 25 cm € 300 - € 500814 Gesneden gekleurde ivoren Japanse wijsgeer op houten sokkel - ca. 1900h. 26/23 cm€ 200 - € 400

815 Gesneden en deels polychroom ivorenChinese dame met lotusbloem op houten sokkel - ca. 1900 - h. 23,5/28 cm € 400 - € 600816 Rijkgesneden ivoren Chinese groep metvrouwfiguur en zotje op houten voetstuk h. 28/36 cm (gelijmd)€ 200 - € 300817 Satsuma beeld van man op karbouw ca. 1900 - h. 27 cm€ 150 - € 250

809

Page 81: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 79

823

818 Paar gekleurd Chinese vazen - 19e eeuwh. 30 cm € 100 - € 150819 Famille rose dekselvaas met decor vankostbaarheden - 19e eeuw - h. 45 cm € 150 - € 250820 Chinees Imari vaas met verguld bronzen montuur - 18e eeuw - h. 40 cm € 1.500 - € 2.000

821 5-delig blauw Japans kaststel - ca. 1700 h. 16,5 en 26,5 cm (deksels en 1 stelvaas beschadigd)€ 400 - € 600822 Paar satsuma vazen met mille fleur decor - ca. 1900 - h. 45,5 cm€ 800 - € 1.000

823 6 blauw Chinese borden met decor van figuren bij prieel - 18e eeuw - ø 23,5 cm (enkele schilfertjes)€ 300 - € 500824 6 blauw Chinese kopjes en 5 schoteltjesKangxi - ø 7 en 10,5 cm (1 schoteltje beschadigd)€ 150 - € 250

822820

Page 82: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

80

825 5 capucijner kopjes en 6 schoteltjes met blauw decor van hanen - 18e eeuw ø 8,5 en 13,5 cm (1 kopje barst)€ 150 - € 250826 Blauw Chinese schotel met decor van figuren - 18e/19e eeuw - ø 36 cm (schilfer doorlopend in barst)€ 300 - € 500827 Paar Satsuma vazen - ca. 1900 h. 55 cm (1 met bakfout in bodem)€ 200 - € 400828 Chinees Imari theepot - 18e eeuw h. 10,5 cm € 150 - € 250829 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm € 150 - € 250830 Amsterdams bonte theepot - 18e eeuw h. 12 cm (tuit en deksel schilfertjes)€ 150 - € 250831 Rechthoekige aan twee zijden bewerkteinktsteen in etui - 19e eeuw - 18 x 11,5 cm € 500 - € 700832 Gepatineerd bronzen meerarmige Shivamet 3 hoofden en opgelegde turkooisjes opvergulde troon - h. 38 cm € 500 - € 700

833 Japanse lakdoos voor tabak - ca. 1900 h. 10, br. 25 en d. 16 cm (randbeschadiging)€ 100 - € 150834 Famille verte vaas - 19e eeuw - h. 45 cm(boorgat hersteld)€ 400 - € 600835 Rijkgesneden ivoren sierstuk met diversedierfiguren - India - circa 1900 - h. 80 cm€ 1000 - € 1.500836 Tibetaanse thanka - 18e/19e eeuw 100 x 66 cm€ 200 - € 400837 Paar diepe blauw Chinese schotelsKangxi - ø 27 cm (1 met barsten en 1 met schilfers)€ 500 - € 700838 Diepe blauw Chinese schotel - Kangxi ø 27 cm € 700 - € 900839 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor van lotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (3 met minimale schilfertjes)€ 400 - € 600

840 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor vanlotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (schilfers)€ 200 - € 400841 4 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en ijzerrood decor van lotusbloem - 18e eeuw - ø 20 cm (schilfers en 2 met barsten)€ 100 - € 200842 Blauw Chinese vaas - 19e eeuw - h. 36 cm € 1.800 - € 2.200843 Diepe blauw Chinese schaal - 18e eeuw ø 39 cm (schilfers en rand gelijmd)€ 150 - € 250844 4 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (enkele met schilfertjes)€ 300 - € 500845 Blauw Chinese kom met gecontour-neerde rand en decor van Joosje te paardKangxi - ø 20,5 cm € 1.000 - € 1.500846 Blauw Chinese vaas met decor van langelijzen en vergulde olifantsoortjes - Kangxi h. 29 cm (beschadigd)€ 250 - € 350

831

Page 83: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 81

838

845

847 6-kantig blauw Japans trekpotje 18e eeuw - h. 6,5 cm (deksel schilfer aan onderzijde)€ 200 - € 300848 Blauw Chinese theebus met decor van vissers - Kangxi - met zilveren montuurvan later datum (gedeukt) - h. 13,5 cm€ 200 - € 300849 Blauw Chinese theebus met decor vanlange lijzen - Kangxi - h. 13,5 cm (dop ontbreekt)€ 300 - € 500

850 Blauw Chinese Ghendi - 18e eeuw - metzilveren montuur van later datum - h. 21 cm € 600 - € 800851 Blauw Chinees vaasje met decor vankostbaarheden - Kangxi - en zilveren montuur van later datum - h. 16 cm € 500 - € 700852 Paar blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm € 400 - € 600853 Gelakt houten Chinese dekseldoos h. 8, br. 25 en d. 16 cm € 300 - € 500

854 Achterglas wanddecoratie met zilverenreliëf van Chinese dame - 54 x 36 cm € 800 - € 1.000855 Paar 8-kantige blauw Chinese schotelsmet gecontourneerde rand en bloemdecor18e eeuw - 35,5 x 42 cm (1 met bodembarst)€ 300 - € 500856 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaalmet gecontourneerde rand en bloemdecor18e eeuw - 30 x 38 cm (randbeschadiging)€ 150 - € 250

842

Page 84: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

82

860

857 Paar blauw Chinese schotels met bloemdecor - 18e eeuw ø 38,5 cm (schilfers en 1 met barst)€ 200 - € 400858 Rechthoekige blauw Chinese lekschaal18e eeuw - 46,5 x 36,5 cm€ 300 - € 500

859 Japans Imari vaas met decor van vogelsca. 1700 - h. 42 cm (sterbarst)€ 500 - € 700

860 Japans Imari dekselpot - ca. 1700 h. 65 cm (deksel beschadigd)€ 1.500 - € 2.000861 6 blauw Chinese kopjes met oor en 6schotels met decor van pagode - 18e eeuw(schoteltje bakfout, minieme schilfers)€ 100 - € 200

Page 85: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 83

862 6 gekleurde Chinese kopjes en 6 schoteltjes met mandarijnen decor - 18e eeuwø 8,5 en 13,5 cm (enkele met schilfertjes)€ 200 - € 400863 6 blauw Chinese kleine kopjes en 6 schoteltjes - Kangxi - ø 4 en 7 cm (2 kopjes en 1 schoteltje barstje)€ 150 - € 250

864 Ovale blauw Chinese botervloot 18e eeuw - h. 7 cm € 250 - € 350

865 Blauw Chinese olie- en azijnkan met dubbele hals - Kangxi - h. 20 cm (tuiten schilfertjes en 1 tuit barstje)€ 300 - € 500866 Blauw Chinees bord met gecontour-neerde rand - Kangxi - met bewerkt zilverenBiedermeier hengsel, 1853 - ø 25 cm € 100 - € 150

864, 865

862

Page 86: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

867 Eiermodel blauw Chinese theebusKangxi -met zilveren montuur van laterdatum - h. 16/11 cm € 600 - € 800868 Blauw Chinese theebus met decor van lange lijzen - Kangxi - met zilveren montuur van later datum - h. 19 cm (randbeschadiging)€ 300 - € 500

869 Blauw Chinese theebus met decor vanlange lijs en zotje - 18e eeuw - met zilverenmontuur van later datum - h. 19 cm (beschadigd aan voet)€ 150 - € 250870 Paar lotusbloem-vormige blauw Chinese schalen - Kangxi - ø 23 cm € 400 - € 600

871 3 diepe blauw Chinese schotels metgecontourneerde rand en bloemdecor Kangxi - ø 28,5 cm€ 800 - € 1.000872 Vierkant blauw Chinees vaasje Kangxi - h. 12 cm€ 100 - € 150873 8-kantige blauw Chinese stemcupKangxi - h. 11,5 cm€ 200 - € 400

84

867, 868, 869

Page 87: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 85

870

871

Page 88: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1001 1005

100386

Page 89: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 87

Woensdag 20 april 2016, zaalzitting vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 1001 t/m 1138Meubelen, klokken, spiegels, lampen enz.

1006

1001 Vintage design fauteuil van gebogengelamineerd palissander - Hans Brattrud voor Hove Möbler (licht beschadigd)€ 600 - € 8001002 2-zits halfrond-gebogen mahonie halbank met groene lederen bekleding ca. 1900€ 100 - € 1501003 Paar rotan fauteuils op chromen onderstel met teakhouten armleggers Dirk van Sliedregt voor Gebr. Jonkers, model 727€ 400 - € 600

1004 Rijkgesneden 8-kantige houtenChinese hokker met rood marmeren blaadjeh. 48 cm€ 150 - € 2501005 Mahonie armfauteuil bekleed met ribcord - Jac van den Bosch, Binnenhuis Amsterdam € 300 - € 5001006 4-deurs mahonie buffetkast met glasdeuren, spiegelopstand en snijwerkAmsterdamse school h. 150, br. 150 en d. 46 cm€ 200 - € 300

1007 10 eiken Art Deco stoelen en 2 armstoelen bekleed met blauw damast€ 300 - € 4001008 Rechthoekige eiken Art Deco coulissetafel met 3 vurenhouten tussen -bladen à 50 cm bladmaat 110 x 138 tot 288 cm € 200 - € 3001009 Gesneden hardhouten Chinese bank en 3 fauteuils - br. 190 cm€ 2.000 - € 3000

Page 90: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

88

1010 Mahonie Louis XVI bakbarometer metthermometer - P. Wast en zoon, Amsterdamh. 126 cm€ 600 - € 8001011 2-deurs mahonie kabinet met 4 laden in gebogen onderkast - 18e eeuw h. 254, br. 176, d. 64 cm€ 1.500 - € 2.0001012 Louis XVI pendule met wit- en zwart-marmeren obelisken en verguld bronzenmontuur waarop bekroning van zonnewijzerD’Arras Paris - h. 55 cm€ 1.200 - € 1.6001013 9-lichts geelkoperen zakkroon met kristallen pegels en 6 armen - h. 100 cm € 250 - € 350

1014 Geelkoperen kroon met 18-houders,kristallen pegels en kralen h. 76 cm (beschadigd)€ 500 - € 7001015 2 zijden wandversieringen met 18e eeuwse Duitse handwerk fragmenten 291 x 80 cm (2x) € 1.200 - € 1.6001016 Gesneden houten Maria Magdalena Frankrijk/België ca. 1800 - h. 140 cm (onderdeel van een calvarie, licht beschadigd)€ 700 - € 9001017 Palissander Engelse canapétafel met lade en kleppen - 2e helft 19e eeuw h. 70, br. 75 en d. 59 cm€ 200 - € 300

1018 Mahonie Engels buffet met ingelegdebies, rijkgesneden poten, 2 laden, deur en jaloeziedeur - 19e eeuw - h. 92, br. 183 en d. 73 cm€ 500 - € 7001019 Ovale mahonie coulissetafel met 4 tussenbladen - 19e eeuw bladmaat 134 x 112 tot 240 cm € 700 - € 9001020 Mahonie Empire chaise-longuemet gesneden zwanenhals en bekleed met gestreepte stof - br. 170€ 300 - €5001021 Vuurvergulde bronzen Empire penduleLe Roy H. ru Du Roi à Paris - h. 64 cm € 1.500 - € 2.000

1011

1010

Page 91: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 89

1012

1018

1020

1021

Page 92: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

90

1022 Mahonie Louis XVI bakbarometer h. 130 cm (restauraties) € 300 - € 5001023 Vergulde bronzen Franse pendule metzittende cupido op marmeren voet - 19e eeuwh. 47 cm (emaille wijzerplaat beschadigd)€ 700 - € 9001024 6 mahonie stoelen met ingelegde biesen blauwe gestoffeerde zittingen - 19e eeuw€ 600 - € 800

1025 Rechthoekige spiegel in rijkgesnedeneiken lijst met kuif - 18e/19e eeuw 90 x 45 cm (kuif gerestaureerd)€ 150 - € 2501026 Rechthoekige spiegel in vergulde Louis XVI lijst - 96 x 44 cm€ 200 - € 3001027 Vuurvergulde bronzen pendule met zittend jongetje - à Bruxelles - h. 68 cm € 300 - € 5001028 Antieke eiken Friese kortstaartklok h. 119 cm€ 300 - € 500

1029 2-deurs antieke eiken Gelderse kast h. 196, br. 163, d. 68 cm€ 800 - € 1.2001030 4-deurs rijkgesneden eiken met palissander en ebbenhouten kast met 2 laden17e eeuw - h. 200, br. 160, d. 63 cm€ 1.500 - € 2.5001031 5 mahonie Empire stoelen en 2 bijbehorende armstoelen bekleed met gestreepte stof€ 300 - € 500

1028

1029

Page 93: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 91

1030

1031

Page 94: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

92

10351033

1032

Page 95: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 93

1032 2-zits mahonie Empire bank bekleedmet gestreepte stof - h. 88 en br. 148 cm€ 300 - € 5001033 Mahonie Empire chiffonière op polychroom klauwpoten h. 147, br. 93, d. 46 cm€ 400 - € 6001034 Mahonie Empire trumeau met grijsmarmeren blad bladmaat 59,5 x 42,5 cm€ 150 - € 250

1035 4-deurs palissander met ebbenhoutenkussenkast met 2 laden - 17e eeuw - h. 224, br. 160, d. 66,5 cm€ 1.000 - € 1.5001036 Rechthoekige mahonie tafel met 2 kleppen, wieltjes en lade - eerste kwart 19e eeuw - 68 x 90/145 cm€ 300 - € 5001037 Rechthoekige spiegel in rijkbewerkte vergulde Louis XV lijst met kuif h. 185, br. 70 cm€ 700 - € 900

1038 Mahonie staande klok met dag- en datumaanduiding - Fromanteel & Clarke h. 211,5 cm€ 6.000 - € 8.0001039 Vuurvergulde bronzen Louis XVI cartelklok - de Belle, à Paris - h. 70 cm€ 1.800 - € 2.2001040 4-deurs mahonie Louis XVI hoekkast h. 236, br. 110, d. 70 cm€ 1.000 - € 1.500

1038 1040

1039

Page 96: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

94

1042

1041

1047

Page 97: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 95

1041 Gesneden eiken Madonna met kindVlaams 2e helft 18e eeuw - h. 110 cm (beschadigd, polychroomresten)€ 500 - € 7001042 2-deurs noten vitrinekast met 3 laden in de dubbelgebogen onderkast h. 235, br. 190 en d. 43 cm (restauraties)€ 800 - € 1.2001043 Mahonie Engelse theetafel met lade 18e eeuw - bladmaat 94 x 54 cm€ 200 -€ 3001044 Paar 4-armige glazen kandelaars met kristallen pegels - h. 75 cm (1 bobèche afwijkend en 1 rozet gebroken) € 400 - € 600

1045 Schildpadden consoleklok met bronzen montuur - Frankrijk, ca. 1880 h. 53 cm€ 200 - € 3001046 6 iepen Louis XVI stoelen en armstoel met gesneden adelaarskoppen (3 van later datum)€ 300 - € 5001047 Noten staand horloge met maan-,datum-, dagaanduiding en speelwerk, w.o.Het Wilhelmus - Gerrit Bramer, Amsteldamh. 265 cm€ 10.000 - € 15.000

1048 Met diverse houtsoorten ingelegdeFranse commode met bronzen beslag en marmeren blad - h. 81, br. 96, d. 47,5 cm € 300 - € 5001049 2-deurs mahonie Directoire klapbuffet met geelkoperen bies h. 96, br. 120 en d. 61 cm€ 300 - € 5001050 4 mahonie armstoelen met zwanenhalsen bekleed met damast - Empire-stijl, 19e eeuw (bekleding sleets)€ 2.000 - € 3.000

1046

1050

Page 98: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

96

1052

1055

Page 99: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 97

1051 Zwartgelakt houten Frans buffet met 2 gebogen glasdeuren en in middendeur biscuit medaillon - 2e helft 19e eeuw h. 113, br. 153, d. 45 cm€ 600 - € 8001052 Mahonie Louis XVI commode met grijsmarmeren blad - h. 87, br. 128, d. 61 cm€ 1.000 - € 1.5001053 Palissander Franse vitrinekast metgebogen deur, intarsia en verguld bronzenbeslag - h. 167, br. 88, d. 45 cm€ 700 - € 900

1054 Paar mahonie Louis XVI armstoelenbekleed met gele damast€ 200 - € 3001055 Orgelgebogen noten klepbureau metvitrineopstand - h. 205, br. 100 en d. 50 cm€ 1.000 - € 1.5001056 Mahonie Biedermeier meidenkast mettoogdeuren en lade - h. 153, br. 98 en d. 46 cm€ 250 - € 3501057 8 mahonie Willem III stoelen bekleedmet groengestreepte stof (1 poot gelijmd)€ 300 - € 500

1058 Mahonie Louis XVI poudreuse met ladeen messing beslag - h. 79, br. 77 en d. 44 cm€ 700 - € 9001059 Vuurvergulde bronzen Empire pendulemet symbolen van schone kunsten h. 55 cm (becijfering wijzerplaat sleets)€ 1.200 - € 1.5001060 Witgelakte houten Empire trumeaumet spiegelopstand, verguld snijwerk engroenmarmeren blad - h. 314, br. 126 en d. 46 cm (licht beschadigd)€ 1.000 - € 2.000

1060

1059

Page 100: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

98

1065

1070

1064

Page 101: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 99

1061 2-deurs mahonie met ebbenhoutenkussenkast met kolommen en laden 19e eeuw - h. 230, br. 202, d. 75 cm€ 1.200 - € 1.6001062 1-deurs noten en zwartgelakte Fransevitrinekast - 19e eeuw - h. 106, br. 90, d. 40 cm(1 zijruit ontbreekt)€ 300 - € 5001063 Mahonie secretaire met geelkoperenbies en witmarmeren blad - 19e eeuw h. 155, br. 81, d. 39,5 cm€ 500 - € 7001064 Smeedijzeren Duitse geldkist met op de sleutel het wapen van de stad Neurenberg 17e eeuw - h. 36, br. 71, d. 40 cm€ 1.500 - € 2.000

1065 Bronzen scheepskanon - 17e eeuw l. 108 cm€ 1.500 - € 2.0001066 4 iepen Louis XVI stoelen en 2 armstoelen bekleed met blauwe stof (1 beschadigd en bekleding sleets)€ 300 - € 5001067 2-deurs mahonie Engelse vitrine ca. 1900 - h. 71, br. 120, d. 43 cm€ 300 - € 5001068 4-deurs eiken Engelse hoekkast metglasdeuren in de bovenkast - 19e eeuw h. 211 br. 100, d. 70 cm€ 400 - € 6001069 Mahonie Directoire secretaire met marmeren blad - h. 153, br. 98 en d. 45 cm€ 700 - € 900

1070 Djatihouten Koloniale kist met bronzen beslag op losse zwartgelakte bolpoten - 18e eeuw - h. 70/93, br. 170, d. 70 cm€ 1.000 - € 2.0001071 Noten Willem III bonheur h. 215, br. 125 en d. 50 cm€ 500 - € 7001072 4 mahonie Willem III stoelen bekleedmet groene velours € 150 - € 2501073 Mahonie Willem III bankstel en 2 fauteuils bekleed met groene velours € 400 - € 600

1073

Page 102: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1074

1074 Mahonie Engelse staande klok met marquetterie en maan- en datumaanduidingFollit Lich - h. 250€ 500 - € 7001075 1-deurs mahonie vitrinekast met 2 deuren in de onderkast - 18e eeuwh. 185, br. 178, d. 52 cm€ 1.500 - € 2.000

1076 2-deurs ingelegd palissander Engelswandmeubel met etagère en spiegelopstand,2 deurtjes en lade - 19e eeuw h. 226, br. 132, d. 78 cm€ 500 - € 7001077 Geelkoperen scheepsbarometer op houten plank - Glasgow Edinburgh &Liverpool No 4020 - h. 116 cm€ 200 - € 300

1078 Rechthoekige geslepen spiegel in rijkgesneden noten lijst met kuif en geelkoperen luster - 18e eeuw h. 100, br. 64 cm (luster van later datum)€ 800 - € 1.0001079 Wortelnoten klepbureau met 4 laden in dubbelgebogen onderkast - 18e eeuw h. 109, br. 133, d. 66 cm€ 600 - € 800

1075

Page 103: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 101

1085

1087

1080 Antieke Friese stoelklok - h. 64 cm€ 300 - € 5001081 Ronde Eiken Engelse klaptafel 19e eeuw - ø 96 cm€ 100 - € 1501082 Rechthoekige mahonie Engelsetafelvitrine - 52 x 43 cm€ 150 - € 2001083 Eiken Louis XVI halfmaantafeltje 78 x 40 cm€ 400 - € 600

1084 Mahonie Empire bank bekleed metbeige velours - br. 120 cm€ 400 - € 6001085 Mahonie barometer met thermometerAug. Santi, Marseille - h. 103 cm € 300 - € 5001086 1-deurs mahonie kast met 2 laden, gebogen deur en pilaren - 19e eeuw h. 155, br. 71 en d. 47 cm € 200 - € 400

1087 Polychroom gesneden houten‘Onbevlekte Ontvangenis’ op grijsgeschilderdehouten zuil - 19e eeuw - h. 90/160 cm (beschadigd)€ 400 - € 6001088 Dubbelgebogen eiken commode opklauwpoten - 18e eeuw - h. 74, br. 95 en d. 49€ 150 - € 2501089 Eiken Engels klepbureau met 4 laden18e eeuw - h.104, br. 93 en d. 52 cm€ 300 - € 500

Page 104: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

102

1102

1100

1090 Palissander kolompendule met marquetterie en verguld bronzen montuur19e eeuw - h. 51,5 cm€ 200 - € 3001091 Ronde palissander Engelse tafel 19e eeuw - ø 123 cm€ 150 - € 2501092 4 iepen Louis XVI stoelen bekleed met blauwe stof€ 300 - € 500

1093 Gesneden eiken bedsteebankje 17e eeuw - l. 83., br. 34, h. 44 cm€ 200 - € 4001094 Rechthoekige eiken betaaltafel 17e eeuw - 170 x 82 cm€ 1.200 - € 1.5001095 2-deurs eiken luierkabinetje op kruisvoet met lade - 17e eeuw h. 142, br. 84 en d. 40 cm€ 200 - € 300

1096 3-delig eiken Engels topbureau 18e eeuw - h. 222, br. 102 en d. 61 cm€ 700- € 9001097 Wandklok met glazen wijzerplaat in geelkoperen rand - 19e eeuw Chonon Gennotte à Huy€ 200 - € 3001098 4-deurs eiken wandkast - 18e eeuw h. 75, br. 249, d. 43 cm€ 150 - € 250

Page 105: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1031103

1099 Bewerkte mahonie Willem III voltairebekleed met gebloemde stof€ 150 - € 2501100 Noten staand horloge met marquetterievan bloemen, vogels en vlindersWillem Bramer, Campen - eerste kwart 18e eeuw - h. 260 cm (secondewijzer ontbreekt)€ 4.000- € 6.0001101 Mahonie Biedermeier bank bekleed metgestreepte en gebloemde damast - br. 180 cm€ 200 - € 4001102 Gesneden houten corpus Noord-Frankrijk ca. 1800 h. 140 cm (incompleet en beschadigd)€ 400 - € 600

1103 6-deurs noten boekenkast met 3 glas-deuren in de bovenkast en 3 laden en 3 deurenin de onderkast - h. 308, br. 190 en d. 60 cm € 500 - € 1.0001104 Polychroom gesneden houten staandebiddende man - 18e/19e eeuw - h. 90 cm€ 200 - € 3001105 Rijkbewerkt houten Chinees tafel-scherm met enerzijds beschildering van figuren in landschap en anderzijds met edelstenen opgelegde voorstelling van vogelsen vlinders bij bloesemboom - h. 79 cm€ 250 - € 350

1106 Eiken staande klok Francis Shuttleworth - h. 244 cm € 400 - € 6001107 Rijkgesneden Schwarzwalder armfauteuil bekleed met moderne stof 2e helft 19e eeuw€ 150 - € 2501108 Mahonie Engels toilet met 2 laden 19e eeuw - h. 104 cm € 100 - € 1501109 2-deurs eiken kabinet met 4 laden in deonderkast - 18e eeuw - h. 225, br. 180 d. 57,5 cm € 400 - € 6001110 2 gesneden eiken kariatiden met korenaren en schaap - 19e eeuw - h. 111 cm € 600 - € 800

1110

Page 106: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

104

1120 1122

Page 107: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 105

1111 Eiken Engelse staande klok met ingelegde noten bies en maan- en datumaanduiding - h. 235 cm (ruit barst)€ 400 - € 6001112 Mahonie Engelse banjobarometer met thermometer - 19e eeuw - h. 103 cm € 100 - € 2001113 Rijkgesneden 1-deurs noten kast 2e helft 19e eeuw - h. 141, br. 90, d. 50 cm € 200 - € 4001114 Eiken topbureau met 3 laden in onderkast - Noord-Frankrijk, 18e eeuwh. 232, br. 117, d. 66 cm€ 1.500 - € 2.0001115 Antieke Friese stoelklok - h. 76 cm€ 300 - € 5001116 Mahonie chiffonière met schrijflade 19e eeuw - h. 149, br. 106 en d. 54 cm€ 300 - € 5001117 Eiken Empire ladekast h. 94, br. 90,5, d. 49 cm€ 150 - € 2501118 Gesneden noten bergère bekleed met groene stof - Louis XVI stijl € 150 - € 2501119 Schaalmodel Urker Schokker - Sven Dekker, Deventer h. 112, l. 107 en br. 34 cm € 500 - € 7001120 2-delige mahonie Biedermeier secretaire, interieur met inlegwerk, marmeren zuiltjes en schrijflade h. 230, br. 114 en d. 57 cm € 600 - € 800

1121 Gesneden houten schildknaap met lansh. 97 cm (lans van later datum)€ 150 - € 2501122 Eiken Louis XVI topbureau h. 236, br. 100, d. 56 cm€ 800 - € 1.2001123 Groengeschilderde Willem III bonheurmet paar bijbehorende consoles h. 222, br. 130, d. 53 cm € 300 - € 5001124 Zwarte marmeren pendule met groenmarmeren kolommen - ca. 1880 - h. 46 cm€ 150 - € 2501125 Bronzen kloosterbel met ijzeren klepelaan smeedijzeren beugels - h. 44 cm€ 400 - € 6001126 2-deurs eiken kabinet met 3 laden ingebogen onderkast - 18e eeuwh. 249, br. 180 en d. 60 cm€ 300 - € 5001127 Antieke eiken dekenkist met gestokenen ingelegd front - h. 70, br. 33, d. 54 cm€ 300 - € 5001128 Rijkbewerkte 2-deurs eiken kast metijzeren beslag - 17e eeuw - h. 124, br. 90, d. 50(reconstructies)€ 300 - € 5001129 Rijkgesneden houten pendule metromantisch paar - h. 76 cm€ 700 - € 9001130 Ronde mahonie coulissetafel met tweevurenhouten tussenbladen - bladmaat ø 140tot een lengte van 236 cm€ 100 - € 150

1131 1-deurs mahonie Engels muziekkastjemet inlegwerk, laden en vitrineklep - ca. 1900h. 123, br. 63, d. 34 cm€ 300 - € 5001132 2-deurs mahonie Engels kabinet met 4 laden in de onderkast - 18e/19e eeuw h. 197, br. 130, d. 163 cm€ 300 - € 5001133 Zwartgelakte houten fauteuil met vergulde oosterse decoratie en rieten bespanning€ 100 - € 1501134 Ingelegd mahonie Engels hoekvitrine-kastje - h. 166, br. 64, d. 45 cm€ 200 - € 4001135 Mahonie Willem III bonheur h. 200, br. 106, d. 46 cm€ 300 - € 5001136 Ronde mahonie Engelse theestoof h. 50 cm (binnenbak ontbreekt)€ 80 - € 1201137 3-slags Schwarzwalder zomerhaard-scherm met handwerk in medallion h. 100 cm € 100 - € 1501138 2-deurs eiken kruispootkabinet 18e eeuw - h. 165, br. 141, d. 54 cm (kruis heeft reconstructies)€ 300 - € 500

1127

Page 108: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

106

1202

Page 109: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 107

1209

Veilingnrs. 1201 t/m 1245Tapijten

1201 Antiek Turkman tapijt ca. 1880 - 400 x 220 cm€ 1.200 - € 1.5001202 Zijden Hereke tapijt ca. 1940 - 175 x 85 cm€ 700 - € 9001203 Zijnden Guhm tapijt ca. 1940 - 200 x 132 cm€ 1.500 - € 2.0001204 Beloudj tapijtje - ca. 1900 - 73 x 63 cm€ 150 - € 2001205 Tabriz tapijt - 395 x 360 cm€ 1.500 - € 1.7001207 Antiek Sumach parel Shasvan tapijt ca. 1880 - 105 x 52 cm€ 200 - € 3001208 Beloudj tapijtje - ca. 1900 - 88 x 73 cm€ 200 - € 3001209 Antieke Sumach parel Shasvan ca. 1880 - 100 x 43 cm€ 250 - € 350

1210 Antieke Sumach Shasvan tas ca. 1880 - 55 x 68 cm€ 400 - € 6001211 Afshar tas - ca. 1900 - 64 x 63 cm€ 200 - € 3001212 Afshar tas - ca. 1900 - 65 x 65 cm€ 200 - € 3001213 Bolan Kelim - Teheran ca. 1920 - 263 x 137 cm€ 800 - € 1.0001214 Hamadan Sarab tapijt ca. 1900 - 350 x 113 cm€ 1.200 - € 1.5001215 Russiche loper - ca. 1900 - 355 x 102 cm€ 400 - € 6001216 Groot Afghan tapijt - 420 x 280 cm€ 200 - € 4001217 Groot Deventer tapijt € 200 - € 4001218 Groot Keshan tapijt - 475 x 330 cm€ 1.200 - € 1.500

1219 Isfahan tapijt - 150 x 104 cm€ 200 - € 3001220 2 Beloudj tapijtjes - ca. 1900 80 x 63 cm (2x)€ 250 - € 3501221 Zarab loper - 405 x 94 cm (licht sleets)€ 150 - € 2001222 Bidjar tapijt - 384 x 207 cm€ 600 - € 8001223 Zijden Ghum tapijt - 280 x 200 cm€ 400 - € 6001224 Bachtiari tuintapijt - 200 x 114 cm€ 150 - € 2501225 Groot Tabriz tapijt - 390 x 300 cm€ 1.000 - € 1.2001226 Groot oosters tapijt met Tabriz decor 322 x 244 cm€ 600 - € 8001227 Groot Kars Kazak tapijt - 308 x 196 cm€ 300 - € 500

Page 110: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

108

1213

1210

Page 111: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 109

1242

1228 Groot Kirman tapijt - 445 x 348 cm (gesleten)€ 150 - € 2501229 Groot Naïn tapijt - 370 x 257 cm € 300 - € 5001230 Groot Sarouck tapijt - 385 x 275 cm€ 800 - € 1.0001231 Groot Kirman tapijt - 376 x 263 cm€ 800 - € 1.0001232 Heriz loper - 364 x 113 cm€ 300 - € 5001233 Perzische loper - 300 x 100 cm (gesleten)€ 200 - € 4001234 Bidjar loper - 300 x 92 cm€ 300 - € 500

1235 Groot Meshed tapijt - 345 x 248 cm€ 500 - € 7001236 Turkse ezeltas - 114 x 45 cm€ 80 - € 1201237 Tabriz loper - 360 x 90 cm€ 300 - € 4001238 Kazak tapijt - 180 x 102 cm (gesleten)€ 80 - € 1201239 Zijden Kaysery tapijt - 186 x 123 cm€ 250 - € 3501240 Europees textiel kleed - 260 x 160 cm1€ 80 - € 2201241 Thais wandkleed met figuren en olifanten - 160 x 240 cm € 200 - € 400

1242 Wollen Chinees tapijt met voorstellingvan bloemenvazen en vleermuizen 124 x 187 cm € 400 - € 6001243 Soumack ezeltas - 107 x 39 cm € 200 - € 4001244 Zijden figuraal Guhm tapijtje 68 x 74 cm € 400 - € 6001245 Kaukasisch tapijt - 200 x 160 cm € 400 - € 600

Page 112: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1302 1303110

1301

Page 113: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 111

Sluiting online-veiling maandag 18 april, vanaf 19.45 uur

Veilingnrs. 1301 t/m 1510Kleingoed en varia

1301 Paar gekleurde plateel jardinières Jan Mijnlief, Holland, Utrecht - h. 26 cm(afgebeeld in boek De Collectie Holland, pag. 79)€ 2.000 - € 4.0001302 Gekleurde plateel vaas met oren Jan Mijnlief, Holland, Utrecht - h. 22 cm(afgebeeld in boek De Collectie Holland, pag. 41)€ 500 - € 7001303 Gekleurde plateel vaas met decor vandraak - Jan Mijnlief, Holland, Utrecht h. 22,5 cm (afgebeeld in boek De CollectieHolland, pag. 84) € 600 - € 8001304 Gekleurd plateel bord met decor vanzonnebloem - Jan Mijnlief, Holland, Utrechtø 22,5 cm (afgebeeld in boek De CollectieHolland pag. 59) € 300 - € 5001305 Gekleurde plateel vaas met oren enbloemdecoratie - De Distel, Amsterdam h. 23 cm€ 250 - € 350

1306 Gekleurde plateel vaas St. Lucas, Utrecht - h. 25 cm€ 60 - € 801307 Chris van der HoefZittend aapjezwarte klei - h. 9,5 cm (kleine beschadiging aan wang)€ 200 - € 3001308 Rode persglazen vaas - mogelijk Dali h. 16 cm€ 80 - € 1201309 Geïriseerde gekleurde glazen Jugendstilvaas - h. 15 cm (barstjes)€ 200 - € 4001310 Ruitvormige gekleurde glazenJugendstil vaas - Baccarat, Paris - 1897 h. 20,4 cm€ 300 - € 5001311 Paté de verre glaasje - C. Vessière, Nancyh. 11 cm€ 50 - € 701312 Gekleurd glazen kom - S.A. Carlsson,Transjo Sweden - datering 11-’91 - ø 25 cm€ 80 - € 120

1313 Geïriseerde en gekleurde glazenJugendstil vaas met 3 oren Glasfabriek Elisabeth, W. Habel - 1900/1905 h. 18,5 cm€ 300 - € 5001314 Gekleurde geïriseerde glazen schaalmogelijk Loetz - ca.1900 - h. 12, ø 29 cm€ 150 - € 2501315 Art Nouveau tafelschemerlamp metpersglazen kap en bewerkte zwartmetalenvoet - h. 44 cm (kap schilfer)€ 150 - € 2501316 Geëtste glazen vaas - Vianne - h. 29 cm€ 60 - € 801317 Dikwandige blank- met bruinglazenvaas - Exbor Czechoslovakia - h. 27 cm€ 150 - € 2501318 Witte glazen vaas met blauwe aderen h. 23 cm€ 150 - € 2001319 Geelglazen vaas met blauwe rand Art Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 150

1307

Page 114: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

112

1320 Zachtgeelglazen vaas met blauwe randArt Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 1501321 Wit- met grijsglazen vaas onduidelijk ges. - h. 20 cm€ 80 - € 1201322 4 diverse vierkante geëtste glazen vazenh. 14 tot 22,5 cm€ 100 - € 1501323 2 diverse achtkantige geëtste glazenvazen - Art Czech Republic - h. 16.5 en 20 cm€ 100 - € 150

1324 Glazen presse-papier met bloem h. 10 cm € 60 - € 801325 Geel glas op voet en 6 glaasjes h. 16,5 en 8 cm € 100 - € 1501326 Glazen sculptuur van liefdespaaronduidelijk ges. - h. 29 cm € 40 - € 601327 Gekleurde porseleinen HyacintharaEns, Volkstedt - ca. 1930 - h. 34 cm€ 150 - € 200

1328 Gekleurde porseleinen groep van hazewindhonden - Max Herman Fritz,Hutschenreuther - h. 30 cm€ 150 - € 2001329 Paar gekleurde Jugendstil aardewerkvazen en jardinière - Mettlach - h. 18 tot 43 cm€ 500 - € 7001330 Gekleurde porseleinen Duitse valkZeitler - h. 24 cm€ 80 - € 120

1329

1325

Page 115: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 113

1331 Gekleurde porseleinen Duitse herderNymfenburg - 1890 - h. 14 cm€ 100 - € 1501332 Gekleurde porseleinen pekineesNymfenburg - 1895 - h. 19 cm€ 200 - € 3001333 Gekleurde porseleinen spanielNymfenburg - 1890 - h. 20 cm€ 150 - € 2501334 Gekleurde porseleinen eendengroepHutschenreuther - ca. 1930 - h. 24 cm€ 150 - € 2501335 Gekleurde porseleinen paardengroepHutschenreuther - ca. 1930 - h. 29 cm€ 150 - € 250

1336 Gekleurde porseleinen kaketoe opboomstronk - Ens, Volkstedt - ca. 1940 h. 33 cm€ 80 - € 1201337 Gekleurde porseleinen buizerdHutschenreuther - ca. 1930 - h. 44 cm€ 150 - € 2001338 Gekleurde porseleinen zittende poesNymfenburg - 1890 - h. 30 cm€ 250 - € 3501339 Polychroom en vergulde porseleinenvaas met vrouwenhoofden als oren - K.P.M h. 44 cm (gerestaureerd) € 150 - € 2501340 Gekleurde porseleinen Franse vaas met geelkoperen montuur en cloisonné decoraties op onyx voet - 19e eeuw - h. 30 cm€ 200 - € 300

1341 Paar polychroom en vergulde Fransevazen met verguld geelkoperen montuur 19e eeuw - h. 37 cm € 200 - € 4001342 Paar beschilderde terracotta kommen19e eeuw - ø 14,5 cm € 50 - € 1001343 5 gekleurde porseleinen kopjes en 6 schoteltjes met beschildering van diverselandschappen - Sèvres (1 schoteltje beschadigd)€ 100 - € 150

1340 1341

Page 116: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

114

1344 Polychroom en vergulde porseleinenEmpire kop en schotel Gezicht op Hamburgh. 10 cm (oor hersteld)€ 100 - € 1501345 Polychroom en vergulde porseleinentrembleuse - K.P.M. - h. 10,5 en ø 14 cm€ 200 - € 3001346 11 stuks porseleinen koffie- en theeserviesgoed met bloembeschilderingWenen - 19e eeuw (deels beschadigd)€ 200 - € 400

1347 Met bloemen beschilderd porseleinenservies bestaande uit koffie- en theepot,roomkan, theebus, suikerpot, spoelkom,ovaal schaaltje, 22 diverse kopjes en 18 schoteltjes - Meissen - 18e eeuw (7 kopjes, 4 schoteltjes, 2 deksels beschadigden schoteltje en schaaltje met schilfer)€ 1.000 - € 1.5001348 Polychroom en vergulde porseleinensuikerpot en kop en schotel - 18e/19e eeuw h. 15 cm (standring schilfer)€ 80 - € 120

1349 Gekleurd porseleinen man en vrouwWenen - h. 12 cm (licht beschadigd)€ 100 - € 1501350 Rijkgesneden meerschuimen pijp h. 80 cm (minieme beschadiging)€ 100 - € 1501351 2 antieke gekleurde aardewerk schenkkannen - Zuid-Europa - h. 22 cm (1 met geelkoperen deksel)€ 60 - € 801352 Fayence apothekerspot - Italië - 17e eeuwh. 18 cm (glazuurbeschadiging)€ 300 - € 500

1344

1347

Page 117: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 115

1353 2 Delfts blauwe apothekers potten met geelkoperen deksel - 18e eeuw - h. 20 cm (1 met barsten)€ 80 - € 1201354 Paar ovale Delfts blauwe schotels metgecontourneerde rand en Chinees decor 18e eeuw - 27 x 21 cm € 150 - € 250

1355 Diepe Delfts blauwe schotel met gecontourneerde rand - Van Duijn - ø 35 cm€ 150 - € 2501356 Paar mangaankleurige 6-tegeltableausmet voorstelling van boerin met koe en boermet hengst in houten lijst - 42 x 29 cm€ 200 - € 400

1357 Mangaankleurig 12-tegeltableau metvoorstelling van doedelzakspeler in landschap - 18e /19e eeuw - 53 x 40 cm in eikenlijst (5 tegels beschadigd en 1 tegel afwijkend)€ 100 - € 1501358 Mangaankleurig 12-tegeltabeau in eiken lijst - ‘Hemelvaart, J.C.’ - 18e/19e eeuw 52 x 39 cm€ 200 - € 300

1354

1358

Page 118: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

116

1359 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 44 cm€ 80 - € 1201360 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 34 cm€ 80 - € 1201361 Antieke bruine stenen baardmankruikh. 16 cm (oor gelijmd)€ 30 - € 501362 Rijkbewerkte stenen baardmankruik 19e eeuw - h. 25 cm (barstje)€ 80 - € 1201363 Antieke groene fles - h. 22 cm€ 200 - € 3001364 6 antieke slingerglazen - h. 17 cm (2 met schilfers)€ 250 - € 3501365 Glas met gravering ‘De Goede Vriendschap’ 18e eeuw - h. 16 cm€ 100 - € 150

1366 Glas met gravering van Tudor-roos 18e eeuw - h. 16 cm€ 150 - € 2501367 Gesneden ivoren corpus aan schildpadden kruis - Frans/Vlaams, 1e helft 18e eeuw - h. 47 cm (1 hand beschadigd en kleine beschadigingaan doornenkroon, diverse beschadigingenaan kruis)€ 300 - € 5001368 Gesneden ivoren Duitse roependeChristus aan zwartgelakt houten kruisca.1800 - h. 46,5 cm € 300 - € 5001369 Gesneden polychroom houten engelVlaams, 2e helft 19e eeuw - h. 45 cm (schilfers)€ 150 - € 2501370 Gesneden eiken Maria uit een annunciatiegroep - Vlaams, 16e/17e eeuw h. 23/28 cm (beschadigd)€ 100 - € 150

1371 Gesneden houten graf-Christus ca. 1800 - h. 16 cm € 80 - € 1201372 Gesneden en polychroom houten Mariamet kind en Maria onder het kruisZuid Tirol - 18e/19e eeuw - h. 22 en 26 cm € 300 - € 5001373 Opengesneden bewerkte ivoren bol metaan binnenzijde een gesneden voorstellingvan Kerk en Staat - 19e eeuw h. 5,5 en ø 5,5 cm€ 200 - € 3001374 Russische ikoon Moeder Gods van Kazan begin 20e eeuw - 31 x 26 cm€ 150 - € 2501375 Ikoon Moeder Gods van de onverwachte vreugdeRusland - 19e/20e eeuw - 44 x 39 cm (gerestaureerd)€ 150 - € 250

1364

Page 119: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 117

1373

1367 1369

Page 120: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

118

1385

1377

Page 121: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 119

1376 4 boeken in lederen band (sleets)‘Trophées du duche de Brabant’F. Christophre Butkens - Chretien van Loon,la Haye 1724€ 300 - € 5001377 14 diverse werken en vertalingen van en door J. van den Vondel in perkamentenbanden - 1646 - 1707€ 500 - € 7001378 Boek in perkamenten band ‘Redenerende Practyco over ’t oeffenen van ’t Notaris Ampt’1e en 2e deel - J. Ratelband, Amsterdam 1742€ 80 - € 1201379 Boek in lederen band ‘Quaestionum Juris Publici’ - Cornelii vanBynkershoek - Joannem van Kerckhem - 1787€ 40 - € 601380 5 boeken in lederen band ‘Geest der Wetten’ - De Montesquieu Willem Holtrop, Amsterdam 1785 4 delen en register€ 150 - € 200

1381 3 boeken (sleets) ‘Historie der stad en meyerye van ’s Hertogenbosch’ - 2e, 3e en 4e deel Meester Johan Hendrik van Heuren J. van Schoonhoven en comp. Utrecht 1776 tot 1778 € 100 - € 2001382 Boek in lederen band (beschadigd)‘Beginsels der Natuurkunde beschreeven ten dienste der Landgenooten’ Petrus van Musschenbroek Samuel Luchtmans, 1736€ 200 - € 4001383 Mapje met 100 gravures 18e/19e eeuw - 7 x 8 cm€ 80- € 1201384 Mahonie Engelse schrijfcassette 19e eeuw - h. 16, br. 40 en d. 30 cm (1 dopje ontbreekt)€ 100 - € 1501385 Palissander schrijfcassette met geelkoperen beslag en geheime lade Tomson Birmingham - 19e eeuwh. 17, br. 50 en d. 27 cm (inlegwerk incompleet, scharnier beschadigd en entree ontbreekt)€ 200 - € 300

1386 Sacrofaagvormig mahonie Engelsetheekist - 19e eeuw - h. 18, br. 31 en d. 27 cm € 100 - € 2001387 Palissander schrijfcassette met ingelegde bies in deksel - 19e eeuw h.18, br. 30 en d. 18 cm€ 80 - € 1201388 Mahonie likeurkelder met ingelegdebies en 6 beschilderde glazen karaffen begin 19e eeuw - h. 24, br. 30 en d. 28 cm(fineerschade en spiegeltje gebroken)€ 150 - € 2501389 Mahonie Directoire likeurkelder met ingelegde geelkoperen bies en diversebeschilderde glazen karaffen h. 27, br. 28 en d. 19 cm€ 150 - € 2501390 Palissander tabaks- en sigarenkist met ingelegde deksel - 19e eeuw h.13, br. 22,5 en d. 12 cm€ 50 - € 701391 Antieke eiken Duitse documentenkistmet parquetterie en bronzen montuur h. 14, br. 46 en d. 29 cm€ 700 - € 900

1391

Page 122: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

120

1392

1395

Page 123: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 121

1392 Ovaal mahonie dienblad en theekistingelegd met geelkoperen biezen en motieven - eind 18e eeuw 45,5 x 62 en h. 10,5, br. 15,5 en d. 11 cm€ 700 - € 900

1393 Rechthoekig mahonie theekist met geelkoperen bies - 18e eeuw h. 14, br. 25 en d. 15 cm € 400 - € 6001394 Rechthoekige mahonie theekist h. 12, br. 13 en d. 10 cm € 80 - € 120

1395 Geelkoperen microscoop in mahonie kist - W&S Jones, London h. 6,5, br. 18,5 en d. 15,5 cm€ 100 - € 200

1393

Page 124: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

122

1396 Noten miniatuur staand horloge met horlogeuurwerk - Dawson, London h. 48 cm (wijzers ontbreken)€ 150 - € 2501397 Mahonie tafelpendule - 19e eeuw h. 32 cm€ 100 - € 1501398 Oude opgezette zeeschildpad l. 70 cm (2 schildjes ontbreken en lichte beschadiging)€ 200 - € 300

1399 Hoorns van Amerikaanse Longhorn br. 190 cm€ 500 - € 7001400 IJzeren speerpunt - l. 54 cm€ 30 - € 501401 Bootvormig gesneden houten Afrikaans spel - h. 9 en l. 63 cm€ 40 - € 60

1402 Afrikaans terracotta vruchtbaarheids-beker (beschadigd) en wijnbeker Bakuba, Zaïre - h. 19 cm en 14 cm€ 30 - € 501403 Lederen Afrikaanse waterkruik metgesneden houten stop - h. 51 cm€ 40 - € 601404 2 diverse houten Afrikaanse kammenLuga en Ashanti - h. 23 en 24 cm€ 30 - € 50

1419

1421

1422

Page 125: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 123

1405 Gesneden houten met lederenAfrikaanse insectenverjager - l. 55 cm€ 40 - € 601406 Gesneden houten Afrikaans masker h. 29 cm€ 30 - € 501407 Gesneden houten Afrikaans staandevrouw - h. 45 cm (beschadigd)€ 30 - € 501408 Gesneden houten Afrikaans opzet-masker met schelpjes - h. 34 cm€ 30 - € 501409 Gesneden houten Afrikaanse buffelkopals masker versierd met gele, groene, witteglaskralen en schelpjes - h. 57 cm€ 50 - € 701410 Gesneden polychroom houtenAfrikaanse wandversiering in de vorm vaneen masker versierd met schelpen en riet l. 75 cm (beschadigd )€ 30 - € 501411 Gesneden houten Afrikaanse zittendeman met stenen ogen - h. 73 cm (beschadigd)€ 40 - € 60

1412 Paar gesneden houten Afrikaanse tweeling beeldjes met kralen Yoroebe, Nigeria - h. 25 cm€ 30 - € 501413 Gesneden houten Afrikaanse vrouwmet kind - h. 30 cm€ 30 - € 501414 Gesneden stenen Afrikaans vrouwen-figuur - h. 25 cm € 250 - € 3501415 Gesneden houten Balinese sculptuurvan demon - A.A. Gedetjetug 1e helft 20e eeuw - h. 44 cm € 400 - € 6001416 Op doek geschilderde oosterse wand-versiering - ca. 1920 - 139 x 120 cm€ 100 - € 1501417 Schildpadden reisbestek met benen stokjes - l. 26 cm € 80 - € 1201418 Tanto met gelakte schede en greep l. 30 cm € 200 - € 300

1419 Ponjart - Nederland, Vrijmetselarij l. 42 cm € 500 - € 7001420 Marine ponjart P. Mansveld en zoon, ’s Gravenhage - l. 37 cm€ 180 - € 2201421 Dubbelloops vuursteen pistool Griffin, New Bond street, London - ca. 1780 l. 42 cm€ 1.800 - € 2.2001422 Vuursteen pistool met bewerkt bronzenmontuur - I. Pietro, Italië - 2e helft 18e eeuwl. 44 cm € 1.500 - € 2.0001423 Metalen vuursteenpistool met gravering en afdraaibare loop - Engeland ca. 1800 - l. 27 cm € 1.500 - € 2.0001424 Metalen vuursteenpistool met gravering - Engeland - ca. 1800 - l. 20,5 cm € 1.500 - € 2.0001425 Koperen kraantjeskan op comfoor 19e eeuw - h. 42 cm € 80 - € 120

1423

1424

Page 126: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

124

1431, 1432

1450

Page 127: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1451

Voorjaarsveiling 2016/ 125

1426 Zwartgelakte tinnen kraantjeskan metvergulde bloembeschildering op geelkoperenkomfoor - h. 53 cm€ 40 - € 601427 Gepatineerde koperen Empire kraantjeskan - h. 60 cm€ 50 - € 701428 2 diverse antieke bronzen Spaanse vijzels - h. 8 en 9 cm (1 met stamper)€ 50 - € 701429 Bronzen vijzel ‘Petrus van den Ghein me fecit 1544’h. 11 cm (met afwijkende stamper)€ 200 - € 3001430 Antieke bronzen vijzel - h. 12 cm€ 250 - € 3501431 Bewerkte bronzen vijzel ‘Amor vincit ommia anno 1643’h. 11 cm (deukje aan rand)€ 300 - € 5001432 Bewerkte bronzen vijzel ‘Harmannes T.G. Fransina v. Dorsten S.H.F. 1675’h. 14,5 cm€ 600 - € 8001433 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 8,5 cm€ 80 - € 1201434 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 10 cm (kleine randbeschadiging)€ 80 - € 120

1435 2 antieke bronzen vijzels met stamper h. 7,5 cm€ 80 - € 1201436 Antieke bronzen vijzel met stamper h. 9 cm€ 80 - € 1201437 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van Adam en EvaNeurenberg, 16e eeuw - ø 38,5 cm€ 400 - € 6001438 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van St. ChristoffelNeurenberg,18e eeuw - ø 47 cm€ 250 - € 3501439 Antieke 3-armige geelkoperen kaarsenkroon - h. 20 cm€ 200 - € 3001440 Gesneden houten beeld van Heilige met polychroomresten - h. 50 cm € 100 - € 1501441 Gebeeldhouwd stenen Romeins hoofdh. 15, br. 9 en d. 12 cm€ 40 - € 601442 Gebeeldhouwd stenen Egyptisch hoofd12,5 x 6 cm€ 100 - € 150

1443 Antiek gebeeldhouwd stenen hoofdbodemvondst - 15 x 10 cm€ 50 - € 1001444 Polychroom aardewerk Egyptisch masker op gesneden houten ondergrond 23 x 18 cm€ 100 - € 1501445 Terracotta Zuid-Amerikaanse offerschaal gedragen door figuren ø 20 en h. 14 cm (icht beschadigd)€ 80 - € 1201446 Fossiel kaakfragment van een krokodilvermoedelijk Egypte - h. 9, br. 26 en d. 14 cm€ 100 - € 1501447 Bewerkt metalen armfragment van oosters harnas en bewerkte geelkoperen oosterse vaas - h. 31 en 17 cm€ 250 - € 3501448 Petit point met voorstelling van driemaster in lijst - 44 x 54 cm € 200 - € 3001449 Rijkgesneden eiken pijpenrek h. 38 en br. 91 cm € 200 - € 3001450 Polychroom houten engel - 18e/19e eeuwh. 52 cm € 500 - € 8001451 Rijkgesneden rechthoekig benen metebbenhouten kistje - 19e eeuw h. 17, br. 20 en d. 12,5 cm € 1.000 - € 1.500

Page 128: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

126

1452 Ovaal miniatuur pendant van man envrouw geschilderd op ivoor in rechthoekigezwartgelakte houten lijst - 9 x 7 cm€ 150 - € 2501453 Rechthoekige gelakte Russische doos h. 4,5, br. 24,5 en d. 11,5 cm€ 50 - € 1001454 Rechthoekig lakdoosje met voorstellingvan figuren - Palack - h. 4, br. 8 en d. 6 cm € 50 - € 1001455 Rechthoekig lakdoosje met voorstellingvan jager te paard - Palack h. 2,5, br. 6 en d. 4,5 cm € 50 - € 1001456 Rechthoekig lakdoosje met voorstelling van theedrinkende Russischefiguren Marina Butozina - Palack h. 2,5, br. 8 en d. 6 cm € 50 - € 1001457 Niervormig zwartgelakt dienblad metvoorstelling van vogel en vlinder - 30 x 42 cm€ 300 - € 5001458 Rechthoekig gelakt metalen dienbladmet geometrisch decor - ca. 1870 48,5 x 62 cm € 50 - € 100

1459 Gelakt metalen dienblad met gecontourneerde rand en beschildering van vogel en bloemen - ca. 1870 - 52 x 65 cm € 50 - € 1001460 Rijkgesneden ivoren met geelkoperentoneelkijker in lederen etui - h. 10 cm € 50 - € 1001461 Ovaal toiletspiegeltje in gepatineerd en verguld bronzen Empire standaard h. 28,5 cm€ 600 - € 8001462 Paar geelkoperen kandelaars 19e eeuw - h. 20 cm € 100 - € 1501463 Paar geelkoperen kandelaars 19e eeuw - h. 24 cm € 80 - € 1201464 Paar bronzen kandelaars 1e helft 19e eeuw - h. 12,5 cm€ 200 - € 4001465 Paar bewerkte geelkoperen kandelaarsmet vierkante voet - ca. 1900 (gestempeld) h. 21 cm€ 60 - € 801466 Antieke geelkoperen wandblaker h. 17 cm€ 40 - € 60

1467 Bronzen bestekschede - l. 19 cm€ 300 - € 5001468 Paar handgesmede ijzeren laarzen-trekkers - 19e eeuw - l. 16 cm€ 50 - € 701469 Roggenhuiden brillenkoker met houten bril - h. 9,5 cm€ 80 - € 1201470 Bronzen schenkkan met gans en arendals oor - h. 25 cm€ 150 - € 2001471 Bronzen faun als kandelaar - h. 18,5 cm€ 150 - € 2001472 Bronzen Weense bulldog op onyx asbak20e eeuw - h. 10 cm€ 150 - € 2001473 2 diverse op zijde geschilderde Perzischevoorstellingen in lijst - 87 x 52 en 72 x 48 cm€ 150 - € 2501474 G. de VreeseBoerinwit marmer - h. 67 cm€ 800 - € 1.0001475 Bronzen danseres met geelkoperen hoepels op zwarte marmeren voetstuk h. 48/60 cm € 250 - € 350

1457

Page 129: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 127

1482

1485

Page 130: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

128

1483

1488

Page 131: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 129

1490

1476 Bronzen pendant van Chinese man envrouw op marmeren voetstuk - h. 13,5/19 cm € 800 - € 1.0001477 Dennis Jones‘Balls to the wall’ brons op marmeren voetstuk - h. 34/40 cm€ 200 - € 3001478 Georges Omerth Brullende leeuwbrons op stenen voet - h. 31/40 cm€ 400 - € 6001479 OnbekendStaande naakte manbrons op marmeren voetstuk - h. 20/29 cm€ 100 - € 1501480 P.J. Mêne Jachthondbrons - h. 17 cm€ 300 - € 5001481 P.J. Mêne Jachthondbrons - h. 21 cm€ 300 - € 500

1482 P.J. Mêne ‘Arabe’ brons op marmeren voetstuk - h. 20,5/22,5 cm€ 500 - € 8001483 Carlier Landarbeiderbrons - h. 21 cm€ 100 - € 1501484 Charlotte van Pallandt Voorstelling met figuren bronzen plaquette - 18 x 29 cm € 200 - € 3001485 Van TuilJongen met geit brons op marmeren voetstuk - h. 23/26,5 cm € 700 - € 9001486 E. van Teeseling Groep van figuren brons - h. 50 cm€ 800 - € 1.200

1487 Onbekend Neushoorn brons - l. 36 cm € 500 - € 7001488 Barue De smid brons - h. 57 cm€ 400 - € 6001489 Jul. Bernaerts Knielende vrouw met kind brons op zwartmarmeren voetstuk h. 22/25 cm€ 250 - € 3501490 E. Villanis ‘Fille d’eve’brons - h. 52 cm € 1.500 - € 2.5001491 E. Picault ‘Cloire et fortune’brons - h. 61 cm (incompleet)€ 400 - € 600

Page 132: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

130

Charles Hendrik Marie van Wijk werd geboren te Den Haag op 31 januari 1875 als zoon van Hendrik Bernardus van Wijk,kopergieter, en Petronella Philippina Windt.

Hij studeerde eerst aan de Koninklijke Academie van BeeldendeKunsten in Den Haag onder leiding van Eugène Lacomblé en daarnaook in Brussel (1896-1897) en Parijs. Hij trouwde in 1902 met AnnaMaris, dochter van schilder Jacob Maris. Hij woonde en werkte

voornamelijk in Den Haag, naast enige tijd in Voorburg. Van Wijk maakte figuren ontleend aan het platteland (Veluwe) en het vissersleven (Volendam, Scheveningen en Katwijk). Later vervaardig-de hij ook veel monumenten. Naast het beeldhouwen in steen was hijook de techniek van het bronsgieten machtig. Hij was lid van de kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae te Amsterdam en behaaldetalrijke onderscheidingen.

1493

1495

1494

‘Beeldhouwer van een vrij en ongebonden volk’

Page 133: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1492 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje met muts polychroom gips - h. 15 cm € 300 - € 5001493 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje brons op marmeren voetstuk - h. 13/21 cm € 500 - € 700

1494 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Babykopje brons op marmeren voetstuk - h. 13,5/26,5 cm € 600 - € 800

1495 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Scheveningse vissersvrouw brons - h. 22 cm € 600 - € 8001496 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Man met pijp brons - h. 38 cm € 700 - € 900

Voorjaarsveiling 2016/ 131

1496

Page 134: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

132

1497 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) Man met zeis brons - h. 50 cm € 1.500 - € 2.500

1498 C.H.M. van Wijk (Den Haag 1875 - 1917 Den Haag) ‘Naar huis’brons - h. 56 cm € 2.000 - € 4.000

1499 HoudonDe godin Diana brons op groen marmeren voet h. 61/63.5 cm€ 700 - € 900

1497

1498

Page 135: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 133

1500 C. de Brauwer ‘Eva’brons - h. 90 cm€ 500 - € 7001501 Onbekend Zittende vrouw met geit terracotta - h. 34 cm€ 150 - € 2501502 Paar 6-armige deels vergulde bronzen Charles X kandelaars - h. 72 cm€ 1.800 - € 2.200

1503 Rechthoekige rijkbewerkte geelkoperen speeldoos met nachtegaal h. 4,5, br. 10,5 en d. 6,5 cm (vleugeltje ontbreekt)€ 600 - € 8001504 Antieke tinnen Engelse schotel ø 42,5 cm € 80 - € 1201505 Antieke tinnen Engelse schotelø 38 cm € 80 - € 1201506 Antieke tinnen Engelse bierpul h. 17 cm € 100 - € 150

1507 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 24 cm € 80 - € 1201508 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 34 cm € 100 - € 1501509 Antieke tinnen Duitse dekselkan h. 34 cm € 100 - € 1501510 Antieke tinnen eikelkan h. 39 cm (gedeukt en gesoldeerd)€ 100 - € 150

1503

Page 136: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

2002, 2003

134

2004, 2005

Edelstenen ontlenen vaak hun schoonheid aan bijzondere kleureffecten, zoals we dat zien in het regenboogkleurige spel van de opaal. Opalen kunnen worden onderverdeeld in verschillende variëteiten. De bekendste zijn de zwarte en witte opaal, in talloze donkere en lichte variaties, en de vuuropaal. Er zijn ook boulder opalen, dan is de opaal inge-

sloten in het moedergesteente. Bij matrixopalen bevat het gesteente met opaal gevulde aders en poriën. In deze veiling komteen unieke collectie (nrs. 2001 t/m 2038) juwelen met opalen, ontworpen en vervaardigd door edelsmeden, onder de hamer. Bijzonder is een gouden broche/hanger met een grote opaalsteen (nummer 2005). Van opalen van deze grootte zijn er maar zes wereldwijd bekend. Deze collectie omvat twee daarvan, waarvan één als losse steen (nummer 2023).

2001

Page 137: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 135

Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 20.00 uur

Veilingnrs. 2001 t/m 2280Juwelen, sieraden en horloges

2001 Gouden choker, genaamd ‘Seasight’.Opgebouwd uit gouden draad met ovalecabochongeslepen boulder opaal - ontwerpen vervaardiging Marloes Buijvoets,MLDesign - gehalte 0.750 - 45.9 gram € 1.500 - € 2.0002002 Gouden broche, genaamd ‘La GrandeMarquise’. Opgebouwd uit grote ronde fraai-bewerkte schijf bezet met marquise cabochongeslepen opaal van zeer bijzonderekwaliteit en 11 briljantgeslepen diamanten inde tinten wit, blauw, bruin, paars en groen.Tevens te dragen als hanger - ontwerp en ver-vaardiging in 2005 Michael Zobel, Konstanz,Duitsland - ca. 0.25 ct. - gehalte 0.750 21.6 gram - ø 5 cm, l. opaal 4 cm€ 2.500 - € 3.500

2003 Paar gouden oorhangers, genaamd‘Oriental Delight’. Opgebouwd uit 6 mat-bewerkte driehoekige schakels bezet metdriehoek geslepen opaal en 6 briljantgeslependiamanten in de tinten wit, blauw, bruin,paars en groen - ontwerp en vervaardigingMichael Zobel, Konstanz, Duitsland ca. 0.17 ct. - gehalte 0.750 - 4.4 gram - l. 3 cm€ 500 - € 7002004 Gouden ring, genaamd ‘Opal Fury’.Opgebouwd uit brede bandring bezet mettrapezium cabochongeslepen opaal en briljantgeslepen diamant - ontwerp en vervaardiging meestergoudsmeden DIART,Beek - ca. 0.09 ct. - gehalte 0.750 - 9.5 grammaat 54€ 400 - € 600

2005 Gouden ring, genaamd ‘Evening Glow’.Opgebouwd uit brede bandring en wit-gouden vlakke draadring bezet met driehoekcabochongeslepen opaal en 8 briljant-geslepen diamanten - ontwerp en vervaardi-ging meestergoudsmeden DIART, Beek ca. 0.11 ct. - gehalte 0.750 - 9.5 gram - maat 54€ 700 - € 9002006 Gouden halssieraad, genaamd ‘Ingrid’sFavourite’. Opgebouwd uit gebogen staafjeswaarvan 3 met fijne draadverbindingen enbezet met pendeloque cabochongeslepenopaal - ontwerp en vervaardiging DianaLemmens meestergoudsmid DIART, Beekgehalte 0.750 - 21.8 gram - l. 44 cm€ 1.000 - € 1.500

2006

Page 138: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

136

2007, 2015

2008, 2009, 2010

2007 Gouden hanger, opgebouwd uit gesatineerde witgouden staf bezet met4 briljant-geslepen diamanten, waaraan eenwaaier-vormige gouden pampel bezet metwaaiervormige geslepen opaal - ontwerp en vervaardiging meestergoudsmeden DIART,Beek - ca. 0.04 ct. - gehalte 0.750 - 8.5 gram l. 4.4 cm€ 700 - € 900

2008 Gouden ring, genaamd ‘Triangle’.Opgebouwd uit brede ring en bezet met driehoekvormige geslepen opaaldoublet ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim,Duitsland - gehalte 0.750 -11.6 gram - maat 54€ 500 - € 7002009 Gouden ring, genaamd ‘Trapezium’.Opgebouwd uit brede deels gesatineerdeslagring en bezet met trapezium geslepenopaaldoublet - ontwerp en vervaardigingCéDé, Pforzheim, Duitsland - gehalte 0.7507.6 gram - maat 52€ 300 - € 500

2010 Gouden hanger, genaamd ‘Trapezium’.Opgebouwd uit brede gesatineerde slagvormen bezet met trapezium opaaldoublet ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim,Duitsland - gehalte 0.750 - 5.1 gram - l. 2.1 cm€ 300 - € 500

Page 139: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 137

2011, 2012

2013, 2014

2011 Gouden halssieraad, genaamd ‘Elegance Suprème’. Opgebouwd uit 13 gebogen staafjes bezet met 13 driehoek cabochongeslepen opalen - ontwerp en vervaardiging Has Çevik, Arnhem gehalte 0.750 - 12.9 gram - l. 47 cm€ 500 - € 8002012 Gouden halssieraad, genaamd‘Souplesse’. Opgebouwd uit spiraalcollier met9 gebogen buisjes bezet met 5 marquise cabochongeslepen opalen en 5 vierkantecabochongeslepen opalen - ontwerp en vervaardiging Has Çevik, Arnhem gehalte 0.750 - 11.9 gram - l. 42 cm€ 500 - € 800

2013 Gouden broche, opgebouwd uit wit-gouden en geelgouden slingerlijn. Centraalbezet met trapezium facetgeslepen vuuropaalen op een hoekpunt een driehoek cabochon-geslepen opaal - ontwerp en vervaardigingMarloes Buijvoets, MLDesign vuuropaal afkomstig uit Mexico gehalte 0.750 10.6 gram - l. 6.3 cm€ 500 - € 700

2014 Gouden oorclip en gouden oorbel,genaamd ‘Asymetrie uit één stuk’, met geslepen opaal - ontwerp Neukomm,Burgdorf, Zwitserland - gehalte 0.750 5.4 en 2 gram - l. 2.3 cm en l. 1.6 cm€ 500 - € 7002015 Paar gouden manchetknopen, opgebouwd uit gesatineerde ellips en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal ontwerp en vervaardiging AnnetteBoonzaaijer, Skulp Amerongen gehalte 0.750 - 11 gram - 2.5 x 1.1 cm€ 400 - € 600

Page 140: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1382021, 2022

2018, 2019

2016, 2017

Page 141: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 139

2016 Paar witgouden oorclips, genaamd‘Rectangular’. Opgebouwd uit rechthoek enbezet met rechthoekige geslepen opaal-doublet - ontwerp en vervaardiging CéDé,Pforzheim, Duitsland - gehalte 0.750 8.5 gram - l. 1.9 cm€ 500 - € 7002017 Gouden ring, genaamd ‘Rectangular’.Opgebouwd uit brede ring en bezet metrechthoekige opaaldoublet - ontwerp en vervaardiging CéDé, Pforzheim, Duitslandgehalte 0.750 - 8 gram - maat 54€ 500 - € 7002018 Gouden halssieraad, met ‘TechniekMokumé-gané’. Opgebouwd uit vossestaartcollier met gebogen staaf bezet met driehoek-vormige cabochongeslepen groene toermalijn waaronder een driehoekvormigeMokumé versiering - ontwerp en vervaardiging Ute Tobisch Goldschmiede-atelier, Kleinostheim Duitsland gehalte 0.750 - 11.4 gram - l. 58 cm€ 300 - € 500

2019 Paar gouden oorbellen met ‘TechniekMokumé-gané’. Opgebouwd uit pijl bezet metdriehoekvormige cabochongeslepen groenetoermalijn en driehoekvormige Mokumé versiering - ontwerp en vervaardiging UteTobisch Goldschmiedeatelier, KleinostheimDuitsland - gehalte 0.750 - 7.9 gram - l. 3.6 cm€ 250 - € 3502020 Paar gouden oorbellen, opgebouwd uitgesatineerde rechthoek met staf en puntbezet met driehoekvormige cabochon-geslepen groene toermalijn - ontwerp en vervaardiging Ute TobischGoldschmiedeatelier, KleinostheimDuitsland - gehalte 0.750 - 6.7 gram - l. 3.6 cm€ 250 - € 3502021 Gouden broche, genaamd ‘Vlucht 1’.Opgebouwd uit 2 witgouden draden en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal ingeelgouden zetting - ontwerp en vervaardiging Helmar Hubbes DIART, Beekgehalte 0.750 - 1.1 gram € 30 - € 50

2022 Gouden broche, genaamd ‘Vlucht 2’.Opgebouwd uit 3 witgouden draden en bezetmet marquise cabochongeslepen opaal endriehoek cabochongeslepen opaal in geel-gouden zettingen - ontwerp en vervaardigingHelmar Hubbes DIART, Beek - gehalte 0.750 3 gram € 70 - € 1002023 Marquise cabochongeslepen opaal ‘La Grande Marquise’ - Import Birkenfeld l. 4 cm, br. 1.7 cm€ 1.000 - € 1.2002024 Driehoekvormige facetgeslepen vuuropaal - Emil Weis Opals KG, Mexico ca. 3.07 ct.€ 100 - € 1502025 Boulder opaal met bijzondere paarsekleur - Emil Weis Opals KG, Australia ca. 18.50 ct.€ 150 - € 2002026 Trapgeslepen vuuropaal - Mexico 8 x 6 mm, ca. 1.00 ct.€ 200 - € 300

2023 t/m 2038

Page 142: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

140

2027 2 cabochongeslepen opalen Josef Michel Opals, Australia € 600 - € 8002028 Trapeziumvormige opaal Coober Pedy, Australië€ 150 - € 2002029 Ovale cabochongeslepen vuuropaalEmil Weis Opals KG, Mexico - ca. 1.41 ct.€ 100 - € 1502030 Ovale cabochongeslepen vuuropaalEmil Weis Opals KG, Mexico - ca. 0.87 ct.€ 70 - € 1002031 2 ovale cabochongeslepen vuuropalenEmil Weis Opals KG, Mexico€ 30 - € 502032 2 paar ovale cabochongeslepen opalenChris Price Opals, Australia € 180 - € 2202033 Ovale cabochongeslepen opaal Chris Price Opals, Australia - 1.3 gram 19.9 x 14.6 mm€ 100 - € 1502034 Ovale cabochongeslepen opaal Chris Price Opals, Australia - 2.1 gram21.4 x 13.1 mm€ 100 - € 1502035 2 diverse opalen ‘free form’ Coober Pedy, Australië€ 200 - € 3002036 Boulder opaal Emil Weis Opals KG, Australia € 200 - € 3002037 Boulder opaal Josef Michel Opals, Australia € 180 - € 2202038 Boulder opaal Emil Weis Opals KG, Australia € 60 - € 80

2039 Handgemaakte gouden hanger metjade en lapis lazuli aan gouden spiraalcolliergehalte 0.750 - 18.3 gram - hanger 4.5 x 3 cm encollier l. 42 cm€ 400 - € 6002040 Gouden draadarmband met 6 zoetwaterparels - gemerkt Le-Gi, Italië gehalte 0.750 - 17.5 gram - binnenmaat is verstelbaar - ca. 6.8 x 5.5 cm€ 600 - € 8002041 Handgemaakte gouden draadring met2 cultivé parels - gehalte 0.585 - 4.7 gram maat 52€ 100 - € 1502042 Handgemaakte witgouden draadringmet grijze en witte cultivé parel gehalte 0.585 - 3.7 gram - maat 54€ 100 - € 1502043 Gouden halssieraad. Opgebouwd uitgeelgouden en witgouden vierkante slingerstaafschakels waarvan 3 bezet met 8 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.20 ct. gehalte 0.585 - 18.3 gram - l. 42 cm€ 600 - € 7002044 Gouden Toi et Moi ring met 15 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.30 ct. gehalte 0.585 - 8.3 gram - maat 56€ 250 - € 3502045 Gouden slavenarmband met briljantgeslepen diamant- ca. 0.55 ct. (piqué) gehalte 0.585 - 23.5 gram binnenmaat 6 x 5.3 cm (deukje aan onderzijde)€ 700 - € 9002046 9-karaat ring met smaragdkristallengezet in ‘nestje’ waaromheen 5 briljant-geslepen diamanten en 2 slingerlijnen ca. 0.30 ct. - 14.9 gram - maat 53€ 600 - € 8002047 Grote gouden bloemring bezet diversekleuren toermalijn in diverse slijpvormen. De bloemblaadjes hebben een omranding vanbriljantgeslepen diamanten - gemerkdBellarri - ca. 0.20 ct. - gehalte 0.750 - 11.1 grambloem ø 22 mm - maat 54€ 700 - € 9002048 Paar roségouden oorhangers met cultivé parel, grote ovale briljantgeslepenamethist en briljantgeslepen diamant (oud slijpsel) - ca. 0.44 ct. - gehalte 0.585 22.7 gram - l. 4 cm (1 amethist beschadigd)€ 200 - € 300

2049 Paar roségouden solitairoorhangersmet briljantgeslepen diamant - ca. 0.32 ct.gehalte 0.585 - 3.3 gram - l. 2 cm€ 350 - € 5002050 Paar gouden staafoorhangers met bolletjes waaraan hart bezet met opaal en 24 briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.48 ct. - gehalte 0.750 - 7 gram - l. 6 cm€ 450 - € 6002051 Ovale gouden ring met halronde bloed-koraal en halfronde onyx - gehalte 0.750 9.4 gram - bovenzijde 2.4 x 1.8 cm - maat 54€ 350 - € 5002052 Vierkante gouden ‘trap’ ring met centraal een witgouden band bezet met 17 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.20 ct.gehalte 0.750 - 15 gram - maat 52€ 600 - € 8002053 Brede ‘gezwarte’ witgouden koordringmet gebroken wit emaille en bezet met 24briljantgeslepen diamanten - gemerkd Maria Grazia Cassetti - ca. 0.32 ct. gehalte 0.750 - 16.7 gram - maat 52€ 700 - € 8002054 Niessing moderne gouden bandringmet schuifbare baguettegeslepen diamantgemerkd NIESSING 750 K0547A 502872 ca. 0.33 ct. - gehalte 0.750 - 14.4 gram - maat 53€ 600 - € 8002055 Brede gouden ring met prinsesgeslepencitrien waaromheen 36 briljantgeslepen diamanten - gemerkd Bron 750 R9361 0022888 ca. 0.36 ct. - gehalte 0.750 - 12.5 gram maat 60€ 600 - € 8002056 Gouden ring met 36 briljantgeslepenblauwe topazen in ovale halve bol gezetgehalte 0.750 - 5.7 gram - maat 55€ 150 - € 200

Page 143: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 141

2039, 2040

2051 t/m 2055

2046, 2047

Page 144: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

142

2057 t/m 2062

2057 BVLGARI lang gouden fantasie figarocollier met 12 ovale cabochongeslepen toermalijnen in de tinten groen, geel en roze - gesmerkd BVLGARI - gehalte 0.750 156 gram - l. 81 cm€ 6.000 - € 8.0002058 Paar grote getorste gouden creolengehalte 0.585 - 4.7 gram - ø 3 cm€ 100 - € 1502059 Getordeerde 9-karaat slavenarmbandgemerkt 375 - 9.6 gram - binnenmaat 6 x 5 cm€ 100 - € 1502060 Gouden halssieraad met centraal eenslagversiering bezet met 68 achtkantgeslependiamanten - ca. 0.68 ct. - gehalte 0.750 15.4 gram - l. 38 cm€ 700 - € 9002061 Paar gouden oorhangers met houtgemonteerd waarover een gouden vlecht-patroon bezet met 16 briljantgeslepen diamanten per bel - gemerkt TCTEM 750 klaver - ca. 0.32 ct. - gehalte 0.750 - 11.2 gram l. 2 cm€ 500 - € 700

2062 Cartier Paris handopwind goudendamespolshorloge met bruine lederen bandgemerkt op deksel Cartier Paris 960560341Zwitserland, gehalte 0.750 - ø 25 mm€ 500 - € 7002063 2 witgouden koordringen - gemerkt CB750, Bucherer Zwitserland - gehalte 0.750 2.4 gram - maat 52 en 2 gouden koordringengehalte 0.585 - 2.5 gram - maat 52€ 100 - € 1502064 Paar gouden oorhangers met afneem-bare bolle ronde ajour hanger bezet met 16briljantgeslepen diamanten per bel - ca. 0.29ct. - gehalte 0.585 - 2.9 gram - ø 1.2 cm€ 300 - € 4002065 Witgouden ajour ‘harp’ ring met cen-traal een briljantgeslepen diamant waarom-heen 34 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.75ct. en 0.61 ct. - gehalte 0.750 - 6.8 gram maat 52 (inclusief Identification report IGIInternational Gemological Institute)€ 2600 - € 30002066 Gouden dame als broche met zwartemaille en 11 briljantgeslepen diamantengemerkd A &... deels leesbaar, Alessandria,Italië (1968/heden) - ca. 0.05 ct. - gehalte 0.750 4 gram - l. 4.4 cm€ 500 -€ 700

2067 Gouden met witgouden ajour ‘harp’ring met centraal een ovale briljantgeslepensaffier waaromheen 34 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.51 ct. gehalte 0.750 - 7.1 gram - maat 52€ 800 - € 1.0002068 Bolle gouden ring met 14 ronde cabochongeslepen saffieren en 46 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.23 ct.gehalte 0.750 - 4.5 gram - maat 57€ 300 - € 5002069 Gouden ring met 5 carrégeslepen saffieren en 8 briljantgeslepen diamanten op rij gezet - gemerkt ASP 750 - ca. 0.08 ct.gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 56€ 250 - € 3502070 Gouden alliancering met 10 briljant-geslepen saffieren en 10 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.04 ct. - gehalte 0.585 3.1 gram - maat 58€ 800 - € 1.0002071 Gouden ring met ovale briljantgeslepensaffier en 2 trilliongeslepen diamanten ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 6.6 gram - maat 54€ 500 - € 700

Page 145: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1432077 t/m 2081

2072 Gouden ring met 3 briljantgeslependiamanten op rij gezet in brede ronde zettingen waartussen 2 witgouden balkjes ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 - 6.6 gram - maat 55€ 400 - € 6002073 Gouden ring met ovale briljantgeslependiamant en 12 briljantgeslepen diamanten ca. 0.49 ct. - gehalte 0.750 - 4.5 gram - maat 61€ 350 - € 5002074 Paar gouden rozetoorhangers met gouden pampel geheel bezet met 22 briljant-geslepen diamanten - ca. 2.30 ct. gehalte 0.585 - 10.7 gram - l. 3.2 cm€ 1.500 - € 2.0002075 Gouden tennisarmband met 93 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.76 ct.gehalte 0.585 - 6.2 gram - l. 18.5 cm€ 1.300 - € 1.500

2076 Paar gouden creolen met 9 briljant-geslepen diamanten per bel - ca. 1.15 ct.gehalte 0.750 - 3.3 gram - ø 13 mm€ 500 - € 7002077 Gouden collier en solitairhanger metbriljantgeslepen diamant - ø 7.87-7.90, h. 4.85 mm. ca. 1.80 ct. (zwarte insluitselonder de tafel) - gemerkt CB 750 op collier,Bucherer Zwitserland - gehalte 0.750 4.1 gram - in etui van Bucherer€ 5.000 - € 7.0002078 Gouden halssieraad van 2-rijige palmierschakel waartussen centraal 17 cultivé parels verlopend in grootte gehalte 0.750 - 42.1 gram - l. 43 cm€ 750 - € 900

2079 Brede bolle gouden ‘vlechtwerk’ ringmet 17 cultivé parels en 88 briljantgeslependiamanten - ca. 0.88 ct. - gehalte 0.750 21 gram - maat 54 - bovenzijde 2.5 x 3 cm€ 1.200 - € 1.5002080 Paar gouden oorbellen met mabé parel in rondzetting en clipmechanisme gehalte 0.585 - 4.5 gram - ø 14 mm€ 100 - € 1502081 Lang cultivé parelcollier met goudenbolslot bezet met 5 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.09 ct. - gehalte 0.585 l. 91 cm€ 250 - € 3502082 Gouden parelclip met 4 briljant-geslepen saffieren in chatonzetting gehalte 0.585 - 4.1 gram - l. 2.4 cm€ 100 - € 150

Page 146: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

144

2083, 2084, 2085

2087 t/m 2092

2083 Gouden bloembroche met witte briljantgeslepen stenen en 8 ovale briljantgeslepen kleurstenen gehalte 0.585 - 11.3 gram - l. 5.5 cm€ 200 - € 3002084 Gouden broche in de vorm van eenbloemboeket met strik. Bezet met geslepensaffier, 2 geslepen robijnen en 9 briljant-geslepen diamanten (oud slijpsel en bolsjewiek slijpsel) - ca. 0.75 ct. gehalte 0.585 - 7.6 gram - l. 4.6 cm€ 350 - € 500

2085 Gouden bloembroche met emaille bloemetjes en 14 robijntjes - Italië gehalte 0.750 - 15 gram - l. 6 cm (2 robijntjes ontbreken)€ 500 - € 7002086 Brede gouden ring met bolle slagversiering waarop 2 blaadjes gehalte 0.750 - 6.4 gram - maat 53€ 100 - € 150

2087 Gouden halssieraad met oplopendeplatte gourmetschakel en centraal een pendeloque cabochongeslepen robijn waaromheen 34 briljantgeslepen diamantenimporteursteken Steltman Juwelier BV, ’s-Gravenhage (?1957/?1968) - ca. 0.61 ct.gehalte 0.750 - 39.7 gram - l. 42 cm in etui van Steltman€ 1.200 - € 1.500

Page 147: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1452093 t/m 2095 en 2097

2088 Gouden ring met centraal een ovalecabochongeslepen robijn en aan weerszijden4 carrégeslepen robijnen, waaromheen 26 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.44 ct.gehalte 0.750 - 6.8 gram - maat 55€ 450 - € 5502089 Brede 2-kleuren gouden ring met centraal een ovale briljantgeslepen robijnwaaromheen 12 briljantgeslepen diamantenca. 0.12 ct. - gehalte 0.750 - 8.3 gram - maat 52€ 250 - € 3502090 Paar gouden oorbellen met slag-versiering bezet met 5 briljantgeslepen robijnen en 30 briljantgeslepen diamantenper bel - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - ca. 0.60 ct. - gehalte 0.750 11.7 gram - in etui van Bucherer (te dragen als clip of als steker)€ 600 - € 8002091 Brede gouden ring met slagversieringbezet met 10 briljantgeslepen robijnen en 57briljantgeslepen diamanten - gemerkt CB750, Bucherer Zwitserland - ca. 0.57 ct. gehalte 0.750 - 9.6 gram maat 57 - in etui van Bucherer€ 600 - € 800

2092 Paar gouden oorbellen met 3 ovale briljantgeslepen robijnen en 2 briljant-geslepen diamanten per bel - gemerkt CB 750,Bucherer Zwitserland - ca. 0.06 ct. gehalte 0.750 - 3.8 gram - in etui van Bucherer€ 200 - € 3002093 Bouchard Geneve Quartz goudendamespolshorloge met 33 briljantgeslependiamanten rondom de kast en bewerkte gouden schakelband - ca. 0.33 ct. gehalte 0.585 - 29.6 gram€ 600 - € 8002094 Bucherer Automatic gouden dames-polshorloge met bewerkte gouden bandZwitserland - gehalte 0.750 - 46.5 gram in etui van Bucherer€ 1.000 - € 1.200

2095 Omega gouden handopwind dames-polshorloge met gouden band. Versierd metdubbele rij van cirkelvormige boomschors-schakels - ontwerp van Gilbert Albert voorOmega - jaren 70 - 28 gram - l. 16 cm € 350 - € 5002096 Handopwind gouden damespols-horloge met 6 achtkantgeslepen diamantenen gouden schakelband - ca. 0.15 ct. gehalte 0.750 - 15.2 gram - l. 16 cm€ 200 - € 3002097 Favit handopwind gouden damespols-horloge met ronde bloemvormige dekselbezet met 6 saffieren en 6 robijnen. De gouden band is oplopend met fijne zigzag-bewerking en gravering - gehalte 0.750 30.2 gram - l. 16 cm€ 600 - € 8002098 Brede gouden klemarmband metbloemgravering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 20 gram binnenmaat 6 x 5 cm - in etui van Bucherer€ 400 - € 600

Page 148: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

146

2108 t/m 2113

2099 Brede gouden schakelarmband metbloemgegraveerde staafjes en aan weers -zijden een dubbele gourmetschakel gehalte 0.750 - 44.5 gram - l. 19 cm€ 900 - € 1.0002100 Brede fijnbewerkte 3-kleuren goudenschakelarmband met ruitvormig patroonItalië - gehalte 0.750 - 103.4 gram l. 21 cm, br. 3.3 cm€ 2.200 - € 2.400

2101 Brede gouden schakelarmband met druppelvormige schakels waarop strikversieringen - Italië gehalte 0.750 - 37.7 gram - l. 19 cm€ 800 - € 1.0002102 Gouden gesparmband met v-vormigeschakel en ajour ‘spijltjes strik’ als gesp Frans exportkeur (1879/2000) - gehalte 0.75066.7 gram - l. 21 cm, sluitingen op 16, 17 en 18 cm (1 schakel los)€ 1.300 - € 1.500

2103 Roségouden hanger met ‘spijltjes waaier’ en veer waarop witgouden halve maanbezet met 4 achtkantgeslepen diamanten ca. 0.06 ct. - gehalte 0.585 - 9.3 gram l. 4.5 cm€ 200 - € 3002104 Brede bolle gouden ring met fijne rasterversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 4.9 gram maat 53 - in etui van Bucherer€ 100 - € 150

2099, 2100, 2101

Page 149: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1472121, 2122

2105 Bolle gouden ‘tulband’ ring waaroverwitgouden slinger bezet met 7 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.05 ct. gehalte 0.750 - 5.4 gram - maat 51€ 250 - € 3502106 Gouden broche met 3 gekrulde pluim-veren waarover witgouden slingers bezet met7 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.07 ct.gehalte 0.750 - 9.1 gram - l. 3.5 cm€ 200- € 3002107 Roségouden slagbroche met ‘spijltjes-waaier’ bezet met zaadparels en met wit-gouden halve maan bezet met 3 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.04 ct. gehalte 0.585 - 9.3 gram - l. 4.5 cm€ 200 - € 3002108 Gouden met witgouden konings-schakel collier - gehalte 0.585 - 62.5 gram l. 80 cm€ 2.000- € 2.2002109 Gouden strikring met 9 briljant-geslepen diamanten in witgouden zettingenca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 7.3 gram - maat 57€ 400 - € 5002110 Bolle gouden ring met geribde witgouden banen waartussen geelgoudenkoorden - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 5.2 gram maat 54€ 120 - € 150

2111 Brede bolle gouden ring met schuineribversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 10.7 gram maat 55 - in lederen buidel van Bucherer€ 250 - € 3502112 Bolle gouden koordring met briljant geslepen diamant (oud slijpsel) en 18 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct. gehalte 0.750 - 10.5 gram - maat 53€ 900 - € 1.0002113 Gouden koordhanger in de vorm vanbloem met ovale briljantgeslepen amethist en14 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.65 ct.gehalte 0.585 - 8.5 gram - 37 x 26 cm€ 500 - € 7002114 Gouden ring met ovale briljantgeslepenamethist in krulversierde zetting gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 58€ 100 - € 1502115 Gouden ring met emeraldgeslepen amethist in bladgevormde kroonzettinggehalte 0.750 - 10.8 gram - maat 55€ 130 - € 1502116 Gouden koningsschakel collier gehalte 0.585 - 30.6 gram - l. 92 cm€ 500 - € 7002117 Gouden gourmet armband gehalte 0.585 - 24.7 gram - l. 20 cm€ 400 - € 500

2118 Gouden broche met 4 gestileerde bladeren bezet met 8 briljantgeslepen robijnen in witgouden zetting en witgoudenbrochering - gehalte 0.750 - 9.9 gram - l. 6 cm(tevens draagbaar als hanger)€ 200 - € 3002119 Gouden markiesring met 5 briljant-geslepen diamanten en 2 achtkantgeslependiamanten (oud slijpsel) - ca. 0.35 ct. gehalte 0.750 - 4.1 gram - maat 61 (1 diamant heeft schilfer)€ 200 - € 3002120 Gouden markiesring met 19 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.65 ct. gehalte 0.750 - 2.6 gram - maat 59€ 300 - € 5002121 Gouden ring met 47 robijnen waartussen 2 bloemetjes bezet met 2 saffierenen 12 diamanten, allemaal briljantgeslepenimporteursteken Steltman Juwelier BV, ’s-Gravenhage (1968/heden) - ca. 0.30 ct.gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 56 in etui van Steltman€ 400 - € 6002122 Paar 2-kleuren gouden oorbellen in devorm van een hart bezet met 47 saffierenwaartussen 3 bloemetjes bezet met 2 robijnenen 16 diamanten per bel, allemaal briljant-geslepen - importeursteken SteltmanJuwelier BV, ’s-Gravenhage (1968/heden) ca. 0.32 ct. - gehalte 0.750 - 10.4 gram - maat 56in ringenetui van Steltman€ 600 - € 800

Page 150: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

148

2129 t/m 2133

2123 Gouden hart als hanger, geheel bezetmet 55 briljantgeslepen diamanten, de achterzijde is opengewerkt met in het midden een hartje - ca. 0.50 ct. gehalte 0.750 3.9 gram - l. 2 cm€ 350 - € 5002124 Gesatineerde gouden schakelarmbandin de vorm van ‘klavertje vier’ bezet met 5 briljantgeslepen smaragden en 5 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.25 ct. gehalte 0.750 - 16.2 gram - l. 17.5 cm€ 700 - € 9002125 Gouden slagbroche met witgouden‘spijltjes waaier’ bezet met 3 robijnen, 3 saffieren, 2 smaragden en diamanten, allemaal briljantgeslepen - ca. 0.12 ct. gehalte 0.585 - 9.4 gram - 5.7 gram€ 200 - € 250

2126 Paar gouden oorhangers met centraaleen saffier, robijn en smaragd waaromheeneen slingerlijn bezet met 34 briljantgeslependiamanten per bel - ca. 0.36 ct. - gehalte 0.7505.8 gram - l. 2.2 cm€ 400 - € 6002127 Ovale gouden ring met schuingeribdeversiering en 23 briljantgeslepen diamantenca. 1.0 ct. - gehalte 0.750 - 12.7 gram - maat 57(1 diamant met schilfer)€ 500 - € 6002128 Gouden platte gourmet armband met centraal een slagversierde ruit bezet met briljantgeslepen diamant - ca. 0.10 ct. gehalte 0.585 - 15 gram - l. 19 cm€ 350 - € 500

2129 Witgouden rozettenhanger met 33 briljantgeslepen diamanten aan fijn witgouden collier ca. 2.07 ct. - gehalte 0.750 - 7.2 gram - l. 45 cm€ 1.000 - € 1.2002130 Witgouden ring met konische kubus -geslepen maansteen met aan weerszijden 16 champagnekleurige briljantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 6 gram - maat 54€ 700 - € 9002131 Ronde witgouden broche met dendrietagaat en 31 briljantgeslepen diamanten ca. 2.00 ct. - gehalte 0.750 - 10 gram - ø 3 cm(tevens draagbaar als hanger)€ 1.400 - € 1.600

Page 151: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1492138 t/m 2141

2132 Witgouden 3-rijige rijring met 21 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.50 ct.gehalte 0.585 - 8.1 gram - maat 60€ 1.100 - € 1.2002133 Witgouden ‘bladrank’ armband met 110 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.65 ct.gehalte 0.750 - 19.5 gram - l. 18 cm€ 1.600 - € 1.8002134 Witgouden ring bezet met ovale cabochongeslepen jade waaromheen 12 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.30 ct.gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 55€ 350 - € 5002135 Bolle witgouden ring met overlappendelusversiering - gemerkt CB 750, BuchererZwitserland - gehalte 0.750 - 9.1 gram maat 52€ 200 - € 3002136 Moderne witgouden alliancering metribversiering en 14 briljantgeslepen diamanten - gemerkt Pierre - ca. 0.70 ct.gehalte 0.750 - 5.2 gram - maat 51€ 450 - € 5502137 Witgouden alliancering met 24 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.80 ct.1.8 gram - maat 54€ 200 - € 3002138 Lang cultivé parelcollier met ovaal wit-gouden spijlenslot en centraal een cultivéparel waaromheen 7 briljantgeslepen saffieren en 7 briljantgeslepen diamanten ca. 0.21 ct. - gehalte 0.585 - l. 92 cm€ 500 - € 700

2139 Witgouden ring met briljantgeslependiamant op verdiept blauw emaille schotelwaaromheen geschulpte rand met 24 acht-kantgeslepen diamanten middensteen ca. 0.30 ct. en ca. 0.12 ct. gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 51€ 300 - € 4002140 Witgouden rozetring met rechthoek-geslepen saffier en 14 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.14 ct. - gehalte 0.750 2.9 gram - maat 50€ 500 - € 7002141 Witgouden entouragering met cushiongeslepen saffier waaromheen 16 briljantgeslepen diamanten. De draad -gevormde scheen heeft 2 halve manen bezetmet 10 briljantgeslepen diamanten ca. 1.16 ct. - 9.3 gram - maat 50 (inzet bandje,rondist van saffier heeft 2 schilfers)€ 1.000 - € 1.5002142 Paar witgouden bloemoorhangers metblauw emaille en bezet met 11 achtkant-geslepen diamanten per bel - ca. 0.16 ct.gehalte 0.585 - 2 gram - ø 10 mm€ 300 - € 4002143 Paar witgouden oorbellen met zoetwater parel - gemerkt CB 750 op poussettes, Bucherer Zwitserland gehalte 0.750 - 6.2 gram - in etui van Bucherer€ 100 - € 150

2144 Stijve witgouden armband met 11 briljantgeslepen saffieren en 18 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.50 ct. gehalte 0.585 - 13.3 gram binnenmaat 5.5 x 4.5 cm€ 600 - € 7002145 Brede witgouden schakelarmband metcentraal een v-vormige overslag bezet met 10briljantgeslepen saffieren - Italië gehalte 0.750 - 39.9 gram - l. 19 cm€ 900 - € 1.0002146 Witgouden rozethanger met 7 briljant-geslepen diamanten aan witgoudenVenetiaans collier - ca. 0.42 ct. - gehalte 0.5854.1 gram - l. 40 cm€ 300 - € 5002147 Witgouden rijring met 5 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.75 ct. gehalte 0.585 - 1.8 gram - maat 49€ 400 - € 5002148 Witgouden halssieraad met centraal 58 briljantgeslepen diamanten op rij gezet ca. 5.00 ct. - gehalte 0.585 - 17 gram - l. 45 cm€ 3.500 - € 4.0002149 Witgouden tennisarmband met 82 briljantgeslepen diamanten - ca. 2.10 ct.gehalte 0.750 - 9.1 gram - l. 18 cm€ 1.700 - € 2.0002150 Witgouden tennisarmband met 78 briljantgeslepen diamanten - ca. 3.00 ct.gehalte 0.585 - 8.1 gram - l. 19 cm€ 2.000 - € 2.200

Page 152: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

150

2151 Witgouden ring met 26 calibrégeslepenrobijnen en 15 briljantgeslepen diamanten ca. 0.44 ct. - gehalte 0.585 - 3.1 gram - maat 54€ 600 - € 8002152 Paar witgouden dubbele rozetoorhangers met ovale briljantgeslepen robijnen 24 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.80 ct.gehalte 0.750 - 9.2 gram - l. 3 cm (de stekers en de poussettes hebben eenschroefsluiting) (1 robijn schilfertje en 1 robijn oppervlakte glis)€ 2.000 - € 2.5002153 Witgouden rozethanger met een pendeloque briljantgeslepen diamant waar-omheen 12 briljantgeslepen diamanten aan 9-karaat collier - middensteen ca. 1.50 ct. en ca.0.60 ct. - gehalte 0.585 en 0.375 - 9.2 gram l. 46 cm€ 1.500 - € 2.000

2154 Witgouden hanger met ovale briljant-geslepen amethist en 6 briljantgeslepen diamanten aan witgouden spiraalcollier ca. 0.08 ct. - gehalte 0.585 - 8.6 gram - l. 42 cm€ 400 - € 6002155 Paar witgouden dubbele rozet-oorhangers met pendeloque briljantgeslepensmaragd en 26 briljantgeslepen diamantenca. 2.70 ct. - gehalte 0.750 - 11.4 gram - l. 3.5 cm(de stekers en de poussettes hebben eenschroefsluiting)€ 2.000 - € 2.5002156 Bolle witgouden ‘tulband’ ring met 19briljantgeslepen smaragden en 18 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.00 ct. gehalte 0.585 - 4.7 gram - maat 54€ 750 - € 1.000

2157 Witgouden slagring met 2 ovale briljantgeslepen smaragden en 8 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.21 ct. gehalte 0.585 - 5.6 gram - maat 54€ 350 - € 5002158 Witgouden alliancering met 31 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.92 ct. gehalte 0.585 - 1.5 gram - maat 59€ 600 - € 8002159 Witgouden alliancering met 31 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.16 ct. gehalte 0.585 - 2.7 gram - maat 60€ 700 - € 9002160 Witgouden alliancering met 21 briljant-geslepen diamanten - ca. 1.02 ct. gehalte 0.585 - 1.7 gram - maat 52/53€ 700 - € 800

2152 t/m 2155

Page 153: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1512164 t/m 2168

2161 Witgouden halssieraad met centraal 7 bewerkte halve bollen waartussen 6 acht-kantgeslepen diamanten in spiegelchaton-zetting - ca. 0.09 ct. gehalte 0.585 - 14.7 gram - l. 34 cm€ 250 - € 3502162 Bewerkte witgouden parelclip met 6 zoetwater parels in diverse tinten gehalte 0.750 - 4.4 gram - l. 2.3 cm€ 100 - € 1502163 Brede ovale witgouden ring met 32 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.55 ct.gehalte 0.750 - 11.5 gram - maat 56€ 700 - € 9002164 Witgouden halssieraad met centraaleen driehoekvormige onyx en 29 achtkant-geslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.20 ct.gehalte 0.585 - 18.8 gram - l. 43 cm€ 600 - € 8002165 Witgouden armband met centraal eendriehoekvormige onyx en 18 achtkant-geslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.18 ct.gehalte 0.585 - 16.4 gram - l. 16 cm€ 500 - € 700

2166 Witgouden ring met een driehoek-vormige onyx en 9 achtkantgeslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.06 ct. gehalte 0.585 - 3.9 gram - maat 45€ 100 - € 1502167 Paar witgouden oorclips met driehoek-vormige onyx en 9 achtkantgeslepen diamanten op rij gezet - ca. 0.18 ct. gehalte 0.585 - 6.3 gram € 250 - € 3502168 Witgouden hanger met 2 organischeovale schakelvormen met zwart emaille en 83briljantgeslepen diamanten aan witgoudenjasseron collier - ca. 0.50 ct. - gehalte 0.75019.8 gram - hanger l. 4.5 cm en collier l. 42 cm€ 850 - € 1.0002169 Omega handopwind witgouden dames-polshorloge met donkerblauwe wijzerplaat enbewerkte witgouden schakelband gehalte 0.585 - 44.2 gram - l. 17.5 cm€ 750 - € 1.0002170 Brede witgouden bandring met 4 prinsesgeslepen zwarte diamanten en 2 prinsesgeslepen witte diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.750 - 16.9 gram - maat 64€ 700 - € 800

2171 Brede witgouden slagring bezet met 136briljantgeslepen diamanten - ca. 2.45 ct.gehalte 0.750 - 12.6 gram - maat 53€ 1.800 - € 2.2002172 Paar brede witgouden slagoorbellenbezet met 40 briljantgeslepen diamanten perbel - ca. 0.75 ct. - gehalte 0.750 - 4.6 gram l. 1.3 cm€ 600 - € 7002173 Witgouden ‘Vliegende uil met vangst vanpegel’ als hanger geheel bezet met 75 briljant-geslepen diamanten aan witgouden jasseroncollier - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 - 9.9 gramhanger l. 6.5 cm en collier l. 44 cm€ 800 - € 1.0002174 Paar witgouden oorbellen in de vormvan vleugels bezet met 23 champagne-kleurige briljantgeslepen diamanten per belca. 0.46 ct. - gehalte 0.750 - 6.4 gram - l. 2.4 cm€ 500 - € 600

Page 154: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

152

2175, 2176

2175 Witgouden Omega collier met 2 vierkante witgouden cliphangers. Een hangerbezet met 16 briljantgeslepen peridots waaromheen 24 briljantgeslepen diamanten.En een hanger bezet met 16 briljantgeslepenzwarte diamanten waaromheen 24 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.80 ct. gehalte 0.585 - 48.4 gram - l. 42 cm€ 1.500 - € 1.8002176 Witgouden ring met 25 briljant-geslepen diamanten in vierkant gezet ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 5.4 gram - maat 53€ 400 - € 6002177 Witgouden ring met grote vierkantecabochongeslepen lavendelblauwe chalcedoon waarover 2 witgouden banden,een bezet met 12 briljantgeslepen diamantengemerkd RIZIT - ca. 0.12 ct. - gehalte 0.75010.4 gram - ø 20 mm - maat 54€ 400 - € 5002178 Paar witgouden oorhangers met 4 briljantgeslepen diamanten in rondzettingop rij gezet waaraan pendeloque briljant-geslepen blauwe topaas per bel - ca. 0.65 ct.gehalte 0.585 - 7.4 gram - l. 3.5 cm€ 850 - € 1.000

2179 Paar witgouden rozetoorhangers metovale briljantgeslepen blauwe topaas en 14briljantgeslepen diamanten per bel ca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 4.6 gram - l. 12 mm€ 600 - € 8002180 Festina Chrono Quartz witgoudendamespolshorloge met 312 briljantgeslependiamanten rondom de ovale kast, waaraanwitgouden schakelband met vouwsluiting900-132-001 - ca. 1.56 ct. gehalte 0.750 - 119.7 gram horlogekast 4.3 x 3.4 cm - in orginele cassette€ 3.000 - € 4.0002181 Gemerkt Choices by DL stijve bredewitgouden armband. Voorzien van klik -systeem met 3 paar verwisselbare kop -monturen van roségoud, geelgoud en wit-goud. Waarbij 4 paar verwisselbare facet -geslepen edelstenen. Amethist, rozenkwarts,bergkristal en rookkwarts gemerkt CHOICES BY DL Gassan Diamonds BV, Amsterdam(1991/heden) - gehalte 0.750 - 100.3 gram binnenmaat 6.3 x 4.5 cm in orginele cassette en extra cassette€ 3.000 - € 4.000

2182 Paar gouden oorhangers van scharnierende holle vierkante schakels inroodgoud en witgoud. Waarvan de onderstewitgouden schakel bezet met 23 briljant-geslepen diamanten per bel gemerkt A. Farinn - ca. 1.00 ct. gehalte 0.750 - 22.5 gram - l. 5.8 cm€ 1.250 - € 1.5002183 Roségouden alliancering met 22 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.12 ct.gehalte 0.585 - 1.9 gram - maat 52€ 700 - € 9002184 Roségouden alliancering met 26 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.50 ct.gehalte 0.585 - 3 gram - maat 58€ 900 - € 1.0002185 Roségouden gourmet collier gehalte 0.585 - 41.5 gram - l. 44 cm€ 600 - € 800

Page 155: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 153

2180, 2181

2182

Page 156: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

154

2186 Witgouden solitairring met roos-geslepen diamant in dichte zetting ø 7.9 x 6.9 mm, h. 1.8 mm, ca. 0.60 ct. gehalte 0.585 - 1.9 gram - maat 53€ 350 - € 5002187 Witgouden ring met bolsjewiek-geslepen diamant in vierkante zetting metaan weerszijden een bolsjewiekgeslepen diamant - middensteen ø 6.56 - 7.78 mm, h. 5.10 mm, ca. 1.25 ct. (piqué en oppervlakteglis) en 0.10 ct. - gehalte 0.585 - 3.2 gram maat 51€ 1.500 - € 2.0002188 Ovale witgouden met platina cirkel-broche met strik en bezet met 23 briljant-geslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 1.20 ct.gehalte 0.750 en 0.950 - 9.1 gram - l. 5.4 cm€ 1.000 - € 1.2002189 Witgouden slagring met 2 briljant-geslepen diamanten - ca. 0.62 ct. en 0.65 ct.gehalte 0.585 - 3.2 gram - maat 53/54€ 1.000 - € 1.5002190 Witgouden ring met cultivé parel enaan weerszijden 4 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.04 ct.- gehalte 0.585 2.8 gram - maat 47€ 100 - € 1502191 Witgouden ring met cultivé parel en 2briljantgeslepen diamanten op vertikale rijgezet. De scheen is bezet met 8 achtkant-geslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.55 ct.gehalte 0.585 - 3.3 gram - maat 51€ 250 - € 3502192 Platina alliancering met 25 achtkant-geslepen diamanten. De zijkanten van de ringzijn gegraveerd - ca. 0.75 ct. - gehalte 0.585 3.2 gram - maat 55€ 300 - € 500

2193 Witgouden rivièrespeld met 8 bolsjewiekgeslepen diamanten - ca. 2.35 ct.(piqué) - gehalte 0.585 - 6.6 gram - l. 7.6 cm€ 1.800 - € 2.2002194 Witgouden solitairhanger met briljant-geslepen diamant in spiegelchaton zetting ø 6.32 - 6.47 mm, h. 4.26 mm, ca. 0.95 ct.(piqué) -gehalte 0.585 - 1.7 gram (het hangoogis voorzien van clipmechanisme)€ 800 - € 1.0002195 Witgouden halssieraad met witgoudenstaafhanger waarin 2 briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.55 ct. L.B. Postma, Amsterdam/Haarlem (1930/1947)gehalte 0.585 - 2.1 gram - l. 45 cm€ 300 - € 5002196 Eszeha handopwind witgouden dames-polshorloge met 6 briljantgeslepen diamanten en 24 achtkantgeslepen diamanten rondom de kast, waaraan gevlochten witgouden band - ca. 0.66 ct.gehalte 0.585 - 17.8 gram - l. 18 cm€ 400 - € 6002197 Witgouden ring met cultivé parel enaan weerszijden een achtkantgeslepen diamant in vierkante zetting - ca. 0.06 ct.gehalte 0.750 - 2.3 gram - maat 56 (1 zetpoot gaatje)€ 100 - € 1502198 Witgouden ring met 3 zoetwater parelsen 7 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.585 - 3 gram - maat 59€ 150 - € 2002199 Witgouden slagring met grote briljant-geslepen diamant en 2 briljantgeslepen dia-manten (oud slijpsel) - middensteen ø 7.78-8.12, h. 4.50 mm, ca. 1.75 ct. en overig 0.16 ct. -gehalte 0.585 - 2.8 gram - maat 49€ 8000 - € 10 000

2200 Fijne witgouden druppelvormige hanger met centraal een pendeloquegeslepenroosdiamant in dichte zilveren zetting, waar-omheen 23 roosgeslepen diamanten en 3 carrégeslepen saffieren. De achterzijde isgeelgoud. Gemonteerd aan witgouden jasseron collier - middensteen l. 9.96 mm, br. 8 mm, h. 2.1 mm, ca. 1.00 ct. gehalte 0.585 en 0.925 - 8.5 gram - l. 44 of 49 cm€ 1.500 - € 2.5002201 Rechthoekige zilveren snuifdoos, verrijkt met koordrand en bekroonde briljantvormige zilveren applique bezet met12 calibrégeslepen saffieren en 41 achtkant-geslepen diamanten - ca. 0.21 ct. gehalte 0.925 - 66 gram - 7 x 5 cm (de binnenzijde deksel heeft een spiegel metmontuur, bodem deukje en verstevigd aanbinnenzijde)€ 300 - € 5002202 Platina lorgnet met 10 calibrégeslepensaffieren en 62 roosgeslepen diamantengehalte 0.950 - 41.3 gram (2 diamanten ontbreken) - met lederen etui E.B. Memoritz€ 600 - € 8002203 Piaget handopwind ovaal goudendamespolshorloge. Verrijkt met 34 achtkant-geslepen diamanten en zwart emaille, waar-aan zwarte lederen band - gehalte 0.750 24 x 15 mm - l. 20 cm (emaille kleine schilfers)€ 400 - € 6002204 Gouden slagring met cultivé parel, 2 briljantgeslepen diamanten en 8 achtkant-geslepen diamanten in witgouden zetting ca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 2.3 gram - maat 60€ 600 - € 800

2186 t/m 2190

Page 157: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 155

2199 2200

2201, 2202

Page 158: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

156

2205 Gouden rozetring met ovale briljant-geslepen saffier en 12 bolsjewiekgeslepen diamanten in open zilveren zetting - ca. 1.2 ct.Rusland (1958/1994) - gehalte 0.583 en 0.8753.3 gram - maat 53 (saffier heeft oppervlaktekrassen)€ 700 - € 9002206 Gouden ring met ‘antiek’ geslepen smaragd in hoge zetting bezet met 71 roos-diamanten - gehalte 0.585 - 6.8 gram - maat 56(enkele diamantjes ontbreken)€ 1.000 - € 1.2002207 Gouden slagring met cultivé parel en 18 roosgeslepen diamanten - gehalte 0.750 4.1 gram - maat 56€ 200 - € 3002208 Gouden rozetring met 13 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting ca. 2.00 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 6.7 grammaat 54€ 1.700- € 1.8002209 Gouden slagring met 2 ronde cabochongeslepen smaragden waaromheen 8 briljantgeslepen diamanten en 2 achtkant-geslepen diamanten in open zilveren zettingca. 0.24 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 3.9 grammaat 55 (smaragden oppervlakte glis)€ 250 - € 3502210 Gouden rozetring met ovale cabochon-geslepen blauwe glassteen, zogenaamde‘paste’, waaromheen een zilveren rand bezetmet 16 briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 0.80 ct. - gehalte 0.585 en 0.9253.7 gram - maat 50€ 600 - € 800

2211 Bewerkte ovale ring met blauwe emaillewaarop een zilveren bloemapplique, waar-omheen een zilveren rand bezet met 28 roos-geslepen diamanten - gehalte 0.585 en 0.9258.8 gram - maat 50€ 700 - € 8002212 Zilveren hanger met 12 roosgelepen dia-manten in dichte zettting aan gouden gour-met collier - ca. 0.30 ct. - gehalte 0.835 en0.750 - 9.6 gram - l. 42 cm€ 300 - € 5002213 Paar gouden met zilveren oorhangersmet 2 bloemetjes bezet met 9 roosgeslependiamanten in dichte zetting per bel. Voorzienvan schroefmechanisme - gehalte 0.585 en0.835 - 8.7 gram - 3.7 cm€ 200 - € 3002214 Gouden ster met 41 roosgeslepen diamanten in dichte zetting en 8 cultivéparels in open spiegelchaton zetting. Te dragen als broche en als hanger middensteen 6.70 - 4.17 mm, h. 1 mm, ca. 0.30 ct. en 0.36 ct. gehalte 0.750 9.4 gram - 4 x 3 cm€ 700 - € 9002215 Gouden halssieraad met bismarck schakel. Waaraan centraal gouden pampelsafgewisseld door parelpampelsgehalte 0.585 - 15.4 gram - voorzien van 2bakslotjes daardoor draagbaar in 2 lengtes l. 38 cm en 44 cm € 250 - € 350

2216 Gouden knoopbroche met zaadparel19e eeuw - gehalte 0.585 - 3.2 gram - ø 2.2 cm€ 50 - € 702217 Ronde gouden broche met koordranden cirkel van korenaren waarin centraal ovale cabochongeslepen turkoois - 19e eeuw gehalte 0.750 - 9 gram - ø 3.6 cm€ 180 - € 2202218 Paar gouden oorhangers met gevlochten haar - Nederland (1853/1906)gehalte 0.585 - 1.3 gram - l. 5 cm€ 100 - € 1502219 Gevlochten gouden collier met 2 gouden geribde bolslotjes - gehalte 0.58553 gram - l. 87 cm€ 750 - € 8502220 Gouden jasseron collier met bolslotgehalte 0.585 - 9.4 gram - l. 120 cm€ 300 - € 4002221 Gouden halssieraad van gevlochtenMilanese schakel waarop 8 gouden bolletjesItalië - gehalte 0.750 - 29.3 gram - l. 33.5 cm€ 650 - € 7502222 Breed oplopende gouden armband met centraal een gecontourneerde rechthoek waarin blauw emaille. Verrijkt met een gouden bloemapplique met strik en voluten-rand. De armband heeft rijke gravering en eengespsluiting met veiligheidskettingNederland (1814/1906) - gehalte 0.750 40.2 gram - 6.5 x 5 cm of 6 x 4.7 cm€ 500 - € 700

2205 t/m 2210

Page 159: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 157

2214, 2215

2221, 2222

Page 160: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

158

2223 Gouden broche met Jugendstil lijnen -patroon uitlopend in 2 vleugels bezet metparel waaraan een gouden pampel, van laterdatum, met cultivé parel - gehalte 0.585 10.5 gram - 5.6 x 5.5 cm€ 300 - € 500

2224 Gouden sieradenset met bloedkoralen,bestaande uit: Collier met ruitvormige scha-kels afgewisseld door bloedkoralen schakels.Met centraal 4 pompoengeslepen bloed -koralen. Waarbij een hanger en paar oor -hangers met filigrain versiering en pompoen-geslepen bloedkoralen - gehalte 0.750 29.8 gram - l. collier 60 cm, l. hanger 3 cm en l. oorhangers 5 cm€ 1.000 - € 1.200

2225 Gouden hanger met bloedkoralen pampel - gehalte 0.585 - 3.8 gram bloedkoraal l. 30 en ø 8 tot 10 mm (dikstepunt)€ 120 - € 1502226 Paar gouden oorbellen met boutonbloedkoraal per bel - gehalte 0.585 - 2.1 gram ø ca. 8.3 mm€ 120 - € 150

2223

2224 t/m 2227

Page 161: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 159

2227 Gouden slagring met 2 bouton bloed-koralen - 3.9 gram - ø ca. 7.6 mm - maat 56€ 100 - € 1502228 Gouden sieradenset met ronde licht-groene jade schijf waarin een Chinees teken,bestaande uit: Hanger en paar oorhangersgehalte 0.585 - hanger ø 3.6 cm en oorhangersl. 2.4 cm€ 200 - € 3002229 Gouden schakelarmband met olifantenhaar gemonteerd en gouden karabijnsluiting - gehalte 0.585 - 7.4 gram l. 19 cm€ 200 - € 3002230 Gouden schakelcollier met olifanten-haar gemonteerd en gouden karabijnsluitinggehalte 0.585 - 14.2 gram - l. 39 cm€ 400 - € 6002231 Gouden ring met olifantenhaar gemonteerd - gehalte 0.750 5 gram - maat 54 (breukje)€ 70 - € 100

2232 Paar gouden oorbellen met koord-versierde halve bol gehalte 0.585 - 4.6 gram - ø 1.3 cm€ 100 - € 1502233 Gouden ring met koordversierde halve bol - gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 50 ø 1.3 cm€ 100 - € 1502234 Gouden slangenarmband gehalte 0.585 - 45.5 gram€ 800 - € 1.2002235 Langwerpige jade met gesneden voorstelling van drakenkop en katachtige.In gouden draadmontuur als broche gehalte 0.585 - 28.7 gram - l. 8 cm€ 100 - € 1502236 Jade staafbroche met gouden montuurgemerkt met Chinese keurtekens en 18 gehalte 0.750 - ø 5 mm, l. 4 cm€ 80 - € 1202237 Jade collier met gouden bollen en gouden jasseron schakel - gehalte 0.585 70 gram - l. 86 cm€ 200 - € 300

2238 Gouden markiesring bezet met 15citroengele briljantgeslepen diamanten (oud slijpsel) - ca. 1.25 ct. - gehalte 0.750 3.7 gram - maat 55€ 700 - € 8002239 Fijne gouden ring met briljantgeslependiamant in ruit gezet - ca. 0.01 ct.gehalte 0.585 - 1.1 gram - maat 56€ 50 - € 702240 Gouden staafbroche met centraal eenronde gouden schijf bezet met 4 geslepen saffieren en 5 roosgeslepen diamanten inopen zetting - Gebr. Goossen, Amsterdam(1929/1947) - gehalte 0.585 - 4 gram - l. 5.8 cm€ 100 - € 1502241 Gouden staafbroche met ovale cabochongeslepen prehniet en fijne wit-gouden bladversiering - gehalte 0.585 2.0 gram - l. 5.8 cm € 40 - € 602242 Paar roségouden ‘telraam’ manchet-knopen - gehalte 0.585 - 8.4 gram - l. 2 cm€ 250 - € 350

2228 t/m 2236

Page 162: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

160

2243, 2244

2243 Ovale gouden broche met geschilderdminiatuur damesportret. De rand is gecontourneerd en verrijkt met graveringNederland (1853/1906) - gehalte 0.585 5.3 gram - 6.2 x 5.3 cm€ 150 - € 2002244 Tweezijdige ovale gouden medaillon-hanger. Een zijde met miniatuur heren-portret geschilderd op ivoor. De andere zijdemet in memoriam haarwerk op ivoor enmonogram DGR.gehalte 0.750 - 21 gram - 5 x 4.3 cm (hangoog afgebroken en 1 glas schilfer)€ 150 - € 2002245 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van ‘Hebe met drink-schaal in haar hand en met de drinkende adelaarvan Zeus aan haar zijde’. De rand is gesatineerden verrijkt met bogen, granulé versiering enkoordranden - Nederland (1853/1906) gehalte 0.583 - 17.2 gram - 5.6 x 4.8 cm€ 400 - € 6002246 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van ‘Musicerende putti’. De rand is gecontourneerd en verrijktmet gravering - zwijnskopje gemerkt, belastingmerk voor buitenlands en oude werken (1831/1893) - gehalte 0.585 - 26 gram 8 x 6.7 cm€ 1.000 - € 1.500

2247 Ovale gouden broche waarin schelp-camee met voorstelling van straattafereel met twee wandelende dames kijkend naarwagenmenner met tweespan, zogenaamde‘Biga’ - Nederland (1906/1953) - gehalte 0.58520 gram - 6 x 4.8 cm€ 350 - € 5002248 Gouden halssieraad, zogenaamd ‘bootjescollier’. Verrijkt met 20 ovale bloed-koralen camee vrouwportretten waaromheenfiligrain cirkelrand en verbonden door filigrain rozetten - H. van Homberg NV,Amsterdam (1966/1996) - gehalte 0.585 57.3 gram - l. 47.5 cm€ 2.000 - € 3.0002249 Gouden halssieraad, zogenaamde ‘bootjescollier’ met ovale filigrain schakelsbezet met gefacetteerde granaten afgewisselddoor filigrain bloemschakels - 19e eeuwgehalte 0.585 - 23.5 gram - l. 42 cm€ 700 - € 8002250 Armband, zogenaamde ‘bootjesarm-band’. Verrijkt met 10 ovale lavacamee vrouw-portretten in de tinten groen, bruin en zwart -gemerkt 12 K, beneden wettelijk goudgehalte16.5 gram - l. 18 cm (waarbij extra bakslot met 3 lava cameeënwaarvan 1 defect - 5.9 gram)€ 350 - € 5002251 Zilveren armband, zogenaamde ‘bootjesarmband’. Verrijkt met 7 ovale lava -cameeën waarvan 5 met vrouwportret en 2 met herenportret - gehalte 0.835 - 36 gramin etui (1 camee randbeschadiging en soldeerplek)€ 150 - € 250

2252 Ovale gouden broche met fraaie agatencamee van vrouwportret in kroonzetting met gladde ronde omranding - meestertekenk ster in ovaal, afgeslagen in steker en deelsleesbaar - Nederland (1853/1906) gehalte 0.585 - camee 42 x 30 mm, dikte 18.4 mm€ 650 - € 8002253 Gouden ring met ovale schelpcameevan vrouwportret - gehalte 0.585 - 5.2 grammaat 53€ 80 - € 1202254 Een als camee bestoken zeeschelp metvoorstelling van ‘De Drie Gratiën’ gemonteerdop voetstuk als lamp - h. 19 cm€ 100 - € 1502255 Paar zilveren oorhangers met 2 diverseedelstenen en fossiel per bel - gemerkt Aryo 925 - l. 4.5 cm€ 50 - € 802256 Zilveren armband met 8 diverse edelstenen en 3 fossielen - gemerkt Aryo 925 l. 18.5 cm€ 100 - € 2002257 Zilveren filigrain schakelarmband met 5 bolle tonneauvormige schakels bezet met 5 ovale cabochongeslepen groene agaten China - gehalte 0.925 - 44.6 gram - l. 17.5 cm€ 200 - € 3002258 Kristallen parfumflacon met goudendop en stopje op gouden voet met bloem-versieringen in foedraal - 19e eeuw gehalte 0.585 (deukjes)€ 50 - € 70

Page 163: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 161

2245 t/m 2250

2258 t/m 2264

Page 164: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

162

2266 2268

2267, 2269 t/m 2271

Page 165: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 163

2259 Rechthoekige schildpadden doos waarin 10-delige gouden naaigarnituur,bestaande uit: sleutel als schuifpotlood,priem, schaar, vingerhoed, rijgnaald, naaldenkoker, 2 garenklosjes, kleine kristallen parfumflacon en fraai klein pillendoosje - 19e eeuw - gehalte 0.750 en0.583 - 45 gram (inclusief schaar en parfum-flacon) - schildpadden doos 18.5 x 12 cm(schaar gerestaureerd)€ 750 - € 1.0002260 2 stervormige gouden garenwindersmet gravering vermaakt tot broche gehalte 0.585 - 4.8 gram - ø 3 cm (tinsoldeer)€ 100 - € 1502261 Gouden vingerhoed - C. La Bie,Amsterdam (1782/1823) - 1805 - 10 gram (3 gaatjes)€ 250 - € 3502262 Spitsovale geparelde gouden gesp metijzeren montuur - keuren onduidelijk lees-baar - 18e eeuw - 5.1 gram - l. 3 cm€ 100 - € 2002263 Gefacetteerd streepagaten pijpje metgouden montuur waarop gravering 19e eeuw - gehalte 0.585 - 14.5 gram - l. 9 cm€ 100 - € 150

2264 Gouden maliënbeurs met 4 bolpampelsen met gouden beugel verrijkt met voluutgravering - 19e eeuw - Frankrijk, gehalte 0.750 - 28 gram€ 650 - € 8002265 Vergulde zilveren face-à-main met gravering - Parijs (1838/1962) - gehalte 0.800 € 30 - € 502266 Gouden savonette herenzakhorlogemet slagwerk. De wijzerplaat is geëmailleerdmet rood en blauw emaille waarop 2 schild-wachten staan. Bij het slagwerk slaan dearmen de bellen aan. De binnendeksel isgemerkt Automate Répétition à QuartzSilencieuse Rocail - Zwitserland (1880/1934)gehalte 0.750 - 125.3 gram - ø 5.8 cm€ 1.000 - € 1.5002267 Gouden herenzakhorloge. De zilverenwijzerplaat heeft een datum aanduiding eneen rasterpatroon, gemerkt met RobertBrandt & Ce. - gehalte 0.750 - 74.5 gram ø 5.3 cm€ 500 - € 7002268 Zilveren herenzakhorloge met witteemaille wijzerplaat, entourage van emailleranden en op achterzijde een emaille vrouwenpotret. De binnenkant van de dekselis gemerkt met Chinees teken in cirkel. De binnendeksel is van glas waaronder hetrijkbewerkte uurwerk te zien is gehalte 0.925 - 112.5 gram - ø 5.6 cm€ 400 - € 600

2269 Verguld spillegang herenzakhorlogemet witte emaille wijzerplaat en in gedrevenoverkast met allegorische voorstelling uurwerk gemerkt T. Moore Londen - 84 gramø uurwerk 4 cm, overkast 4.6 cm€ 300 - € 5002270 Verguld zilveren spillegang herenzak-horloge met witte emaille wijzerplaat en ingedreven vergulde zilveren overkast met allegorische voorstelling - uurwerk gemerktJames Paterson Edinburgh No1 - Londen 1803gehalte 0.925 - 139 gram - ø uurwerk 4.9 cm,overkast 5.6 cm€ 300 - € 5002271 Zilveren spillegang herenzakhorlogemet witte emaille wijzerplaat, entourage van2 parelranden en op achterzijde ovale emaillevoorstelling van moeder met kind in haararmen - Frankrijk (1819/1838) - gehalte 0.800125.3 gram - ø 5.3 cm€ 300 - € 5002272 Meistersinger scrypto limited edition‘Edition 1Z’ handopwind stalen herenpols-horloge met orginele bruine lederen band en vouwsluiting - 222/036 - 86.7 gram ø 43 mm - met certificaat 2005€ 500 - € 700

2272

Page 166: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

164

2273 2274

2273 Christiaan van der Klaauw AriadneAutomatic gouden herenpolshorloge met groene lederen band en gouden doorn-sluiting - No. 003 18K - gehalte 0.750 125.5 gram - ø 41 mm€ 6.000 - € 8.0002274 Tag Heuer Monaco Vintage GulfLimited Edition Automatic stalen herenpols-horloge met orginele zwarte lederen band envouwsluiting - CW2118 VB1739 0896/4000104.5 gram - 38 x 38 mm € 900 - € 1.2002275 Franck Muller Casablanca SaharaAutomatic stalen herenpolshorloge met orginele bruine lederen band en doorn-sluiting - No 191 2852 CASA SAHARA 48.7 gram - 30 x 44 mm (vochtschade)€ 700 - € 900

2276 Cartier Santos 100 Automatic goud metstalen herenpolshorloge met bruine lederenband en vouwsluiting - 1904-2004 582999CE2656 - 135 gram - 41 mm (saffieren kroon beschadigd)€ 1.250 - € 1.5002277 Arnold & Son 7 Days White EnsignLimited Edition stalen herenpolshorloge metorginele gele rubberen band en doornsluiting071/100 No 294 E - 111 gram - ø 44 mm met certificaat 2006 (2 wijzers los)€ 700 - € 9002278 IWC Portuguese ChronographAutomatic roségouden herenpolshorlogemet bruine lederen band en gouden doorn-sluiting - 3110200 gehalte 0.750 - 106.9 gram - ø 41 mm€ 5.500 - € 6.000

2279 Jaeger-LeCoultre Reverse Grand Taillehandopwind stalen herenpolshorloge metoriginele zwarte lederen band en doorn-sluiting - 270.8.62 1824451 - 55.4 gram 26 x 42 mm€ 1.200 - € 1.5002280 Cartier Santos 100 Automatic goudenmet stalen herenpolshorloge waaraan goudenmet stalen band en vouwsluiting - 169674MX3001 - 151.8 gram - ø 42 mm€ 1.200 - € 1.500

Page 167: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 165

2275 2276

2277 2278

2279 2280

Page 168: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

2404

2401 2403

166

Page 169: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 167

Sluiting online-veiling, maandag 18 april 2016, vanaf 21.00 uur

Veilingnrs. 2401 t/m 2536Zilveren voorwerpen, bestekgoed, miniaturen etc.

2401 Jugendstil getordeerde kristallen karafmet zilveren schenkmontuur. Verrijkt metflorale motieven. De greep is gevormd dooreen bloemensteel. Voorzien van vergulde binnenzijde waarin bajonet binnenmontuurmet kristallen ijsreservoir - gemerkt Koch &Bergfeld, Bremen Duitsland - rond 1900gehalte 0.800 - nr 44164 - binnenwerkgemerkt belastingteken wolfskop in driehoek(1893/1906)€ 200 - € 4002402 Paar zilveren tafelfazanten - ZaanlandseZilversmederij, Amsterdam/Haarlem(1920/1990) - 1962 - gehalte 0.835 - 546 gram l. 24 en 23 cm (1 teen van klauw ontbreekt)€ 200 - € 4002403 Bolle ronde zilveren bloempot met 6gedreven bloemen en geplooide voetZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - 1928 - gehalte 0.835 - 314 gram ø 12 en h. 13.5 cm (deukjes)€ 100 - € 150

2404 Paar zilveren borden met geplooiderand. Op achterzijde gravure van monogramWR met kroon en 1891, ‘Wilhelm Rex 1891’.Toegeschreven aan Wilhelm II Koning vanPruissen - gemerkt SY & WAGNER BERLINgehalte 0.800 - 528 gram - ø 22.5 cm€ 300 - € 5002405 6-persoons zilveren tafelcassette - Kon.van Kempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden)1961 tot 1964 - Gustav Beran - Model Jeunessegehalte 0.835 - 2720 gram (gewicht zondermessen) en 4008 gram (gewicht met messen(1 tafelmes ontbreekt)€ 900 - € 1.3002406 Zilveren pasteischep met versiering vancannelures en uitlopend in punt - Fa. T.L. Uriot & Zoon, Amsterdam (1883/1909)1906 - gehalte 0.835 - 52 gram€ 30 - € 502407 Zilveren bonbontang met fijne gegraveerde bandjes - C. Boon, Schoonhoven(1925/1940) - 1925 - gehalte 0.835 - 49 gram€ 40 - € 60

2408 Paar zilveren botermesjes met ajourdriehoekbekroning Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - gehalte 0.835 46 gram€ 40 - € 602409 Zilveren theezeef op zilveren lekbakGerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)1944 - model 210 - gehalte 0.835 - 73 gram€ 40 - € 602410 Zilveren roomlepel Gerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - model 210 gehalte 0.835 - 26 gram€ 40 - € 602411 Zilveren natfruitschep met ajour banenversiering in cirkel in de lepelbak ensteel uitlopend in punt met filetrand Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1924 gehalte 0.835 - 56 gram€ 40 - € 60

2402

Page 170: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

168

2416

2423

Page 171: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 169

2412 10 zilveren theelepels, zilveren suikerschep en zilveren vleesdienvork Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)Gustav Beran - model 400 gehalte 0.835 - 181 gram (suikerschep met inscriptie Kerst)€ 50 - € 1002413 Zilveren bowllepel, zilveren suikerschepen zilveren theeschep - SchoonhovenseZilverfabriek Fa. H. Hooijkaas, Schoonhoven(1924/1943) - model Moustache met hamerslaggehalte 0.835 - 121 gram€ 60 - € 802414 12 zilveren theelepels met hamerslag en bewerkte bogenrand - C.F. Wewer,Schoonhoven (1915/1968) - gehalte 0.835 118 gram - in etui€ 70 - € 1002415 12 zilveren theelepels met hamerslag en acanthusblad bekroning - J. Niekerk,Schoonhoven (1901/1943) - gehalte 0.835 133 gram € 50 - € 100

2416 6 zilveren kandelaartjes in de vorm vaneen narcis - A.M.F. Lambooij, Heemstede(1977/heden) - gehalte 0.835 100 gram - ø 5 en h. 1 cm en ø voor kaars 1 cm€ 100 - € 1502417 2-delig zilveren roomstel met houtenhandgreepjes - Gerritsen & van Kempen NV,Zeist (1926/1961) - 1932 - gehalte 0.835 97 gram (roomkan deukje)€ 70 - € 1002418 Spitsovaal zilveren blaadje C.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1933 gehalte 0.835 - 149 gram - 23 x 15 cm€ 70 - € 1002419 Paar zilveren flessenbakken met ajouropstaande rand en losse glazen bodems C.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1930 gehalte 0.835 - 99 gram - ø 9.3 cm (1 glazen bodem beschadigd en 1 glazenbodem schilfers)€ 70 - € 100

2420 Rond zilveren roomstel met hamerslagen halfronde opstaande oren op ovaal zilveren blad met hamerslag - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1932 - gehalte 0.835 - 490 gram - 26 x 19.5 cm(roomstel deukjes)€ 100 - € 1502421 Ovaal zilveren dienblad met ajouropstaande cirkelrand en geïntegreerde hand-grepen - gehalte 0.835 - 1181 gram - 37 x 33.5 cm€ 300 - € 5002422 Rechthoekige zilveren tabaksdoos metgelobde rand en ivoren staf als duimrust. De deksel heeft een vergulde binnenzijde ende doos een houten binnenzijde - Oostenrijkgehalte 0.925 - 19 x 12 cm€ 100 - € 1502423 Ovale gecontourneerde zilveren dekschaal - M.H. Wilkens & Söhne, Duitslandgehalte 0.830 - 1138 gram - 32.5 x 22.5 cm€ 200 - € 4002424 Zilveren Menorah, zevenarmige Joodsekandelaar - gehalte 0.835 - 971 gramh. 26.5 cm€ 250 - € 350

2424

Page 172: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1702437

2425

Page 173: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

1Voorjaarsveiling 2016/ 1712438, 2440, 2439

2425 Rechthoekige zilveren doos met rijkegravering en ruitvormig applique waarinovale cabochongeslepen lapis lazuli. De hoeken zijn afgevlakt en voorzien van voluutgevormde pootjes. De binnenzijde isverguld - gehalte 0.835 - 560 gram - 20 x 11 cm € 200 - € 3002426 Ovale zilveren hengselschaal met ajouropstaande rand versierd met guirlandes enluit spelende putti, voorzien van uitneem-bare glazen bodem en staande op bolpootjesgemerkt Sterling Silver - gehalte 0.925 235 gram - 27 x 15 cm€ 150 - € 2002427 Zilveren coupe op hoge zilveren voet,zogenaamde ‘tazza’. Verrijkt met gravering,knorren en geribde randen - Portugal(1938/1984) - gehalte 0.916 - 790 gram ø 24 cm en h. 20.5 cm€ 250 - € 3502428 Zilveren coupe op ronde zilveren voet.Verrijkt met bloemgravering, knorren enkoordranden - Portugal (1938/1984) - gehalte0.916 - 607 gram - ø 21 cm en h. 12 cm€ 200 - € 3002429 5-lichts zilveren kandelaar met strik-medaillons, slingerlijnen en parelranden D.J. Aubert, ’s-Gravenhage/Voorburg(1958/heden) - gehalte 0.835 - 1139 gram h. 42 cm€ 300 - € 500

2430 12 zilveren viscouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1998 - Hollands glad - gehalte 0.925 1048 gram€ 600 - € 8002431 6 zilveren viscouverts - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961)Hollands glad, model 1060 - 1937 gehalte 0.835 - 590 gram€ 400 - € 6002432 12 zilveren tafelcouverts - J. van den Broek, Amsterdam (1822/1860) 1852Hollands glad - gehalte 0.835 - 1673 gram€ 600- € 8002433 12 zilveren dessertcouverts - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1999 - Hollands glad - gehalte 0.925 1163 gram€ 600 - € 8002434 2 zilveren groentelepels - Winkeliers-merk HOEKER & ZOON - D. van Outvorst &Zoon, Amsterdam (1905/1916) - 1906 Hollands glad - gehalte 0.925 - 253 gram€ 100 - € 1502435 12 zilveren taartvorken - Kon. van Kempen en Begeer BV, Zeist(1961/heden) 1977 - Hollands glad - gehalte 0.835 - 208 gram€ 80 - € 1202436 12 zilveren theelepels - Kon. vanKempen en Begeer BV, Zeist (1961/heden) 1978 - Hollands glad - gehalte 0.835 - 218 gram€ 80 - € 120

2437 Ronde zilveren champagnekoeler met 2 grote voluutgrepen waarop acanthusblad-versiering en staande op ronde voet Walker & Hall, Sheffield - 1951 - gehalte 0.925 912 gram - h. 23 cm€ 300 - € 5002438 Bewerkte zilveren rammelaar met fluitje, belletjes en parelmoeren greep George Unite, Birmingham - 1880 gehalte 0.925 - l. 18 cm€ 100 - € 1502439 Zilveren ‘parasol’ rammelaar met fluit-je, belletjes en fijne parelranden - Duitsland,gemerkt 835S gehalte 0.835 - 57 gram - l. 16 cm€ 100 - € 1502440 Zilveren beker met vergulde binnen-zijde - meesterteken ECP in 3 cirkelsgehalte 0.950 - 148 gram (klein deukje langs de bodemrand)€ 50 - € 702441 Ronde zilveren coupe met gedrevenbloemversiering en op hoge houtgevulde voetWilliam Hutton & Sons Ltd, Chester - 1911gehalte 0.925 - 212 gram - ø 17 cm en h. 9.5 cm€ 100 - € 1502442 Rond zilveren cabaret met fraaie gecontourneerde rand en op slakkenhuis-gevormde pootjes Edward Barnard & Sons Ltd., Londen - 1969gehalte 0.925 - 867 gram - ø 31 cm€ 300 - € 500

Page 174: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

172

2449

2443 Gecontourneerd rond zilveren cabaretmet knorrenrand en op klauwpootjesMappin & Webb, Sheffield - 1912 - gehalte0.925 - 306 gram - ø 21 cm€ 200 - € 3002444 Gecontourneerd vierkant zilveren cabaret op gekrulde pootjes A.E. Poston & Co Ltd, Sheffield - 1943 gehalte 0.925 - 864 gram - 30 x 30 cm€ 300 - € 5002445 3-delig gefacetteerd zilveren theeservies Viners Ltd Edward Viner, Sheffield 1937gehalte 0.925 - 1038 gram€ 400 - € 600

2446 Zilveren sauskom met gefacetteerdeovale buik, snaveltuit en voluutgreep Walker & Hall, Birmingham - 1918 gehalte 0.925 - 114 gram - 14.5 x 8 cm€ 80 - € 1202447 3-delig zilveren hors d’oeuvrestelHenry Wigfull, Sheffield - 1919 gehalte 0.925 - 84 gram€ 50 - € 1002448 5 zilveren viscouverts met graveringvan vis en bekroning van parelmedaillonwaarin gravure van bekroond schild met sleutel - gemerkt Duitsland 800 H. Meyen &Co - gehalte 0.800 - 490 gram€ 150 - € 200

2449 Gecontourneerd zilveren visdien -couvert met fraaie gravering van paling op de dienvork en gravering van karper op hetdienmes en met parelmoeren heften C.J. Begeer, Utrecht (1868/1920) - 1901 gehalte 0.835 - 278 gram€ 100 - € 1502450 Zilveren viscouvert met zilveren heftenuitlopend in punt met filetrand Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1915 gehalte 0.835 - 90 gram€ 40 - € 60

2348

Page 175: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1732457

2456

2451 Zilveren viscouvert met gravering engeribde zilveren heften Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1894 gehalte 0.835 - 76 gram€ 40 - € 602452 Paar fraaie zilveren natfruitscheppenmet ajour versiering - Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1901 Rondfilet gehalte 0.835 - 170 gram€ 100 - € 150

2453 Zilveren aspergetang - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1932 - Dubbelfilet - gehalte 0.835 - 209 gram€ 80 - € 1202454 6 zilveren oestervorkjes - J.A.A.Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist (1906/1919)Rondfilet - gehalte 0.835 - 113 gram€ 50 - € 702455 6 zilveren fruitmessen met geribde zilveren heften - keuren onduidelijk leesbaargehalte 0.835 - 291 gram € 100 - € 150

2456 Ovaal zilveren dienblad met filetrand en geïntegreerde handgrepen Zilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) 1925 gehalte 0.835 - 771 gram - 41 x 17 cm€ 300 - € 5002457 Paar ovale ajour zilveren bonbon-manden. Verrijkt met ajour spitsbogen enrondbogen waarlangs parelrand en filetrandC.L.J. Begeer, Utrecht (1904/1951) - 1911 en 1914gehalte 0.835 - 230 gram - 19 x 9 cm€ 200 - € 300

Page 176: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

174

2458 Kelkvormige zilveren kinderbeker met parelrand langs de bovenrandWinkeliersmerk BEGEER C.J. Begeer, Utrecht (1868/1920) - 1914 gehalte 0.835 100 gram (deukje)€ 50 - € 1002459 4 zilveren tafelcouverts J.A.A. Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist(1903/1924) 1917 - Parelrand gehalte 0.835 - 566 gram€ 200 - € 3002460 4 zilveren dessertcouverts J.A.A. Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist (1903/1924) -1918 (2x) en 1919 (6x) Parelrand - gehalte 0.835 - 366 gram€ 150 - € 2502461 4 tafelmessen met zilveren heften Gebr. Huisman, Schoonhoven (1961/h) - 1982Parelrand - gehalte 0.835 € 100 - € 1502462 4 dessertmessen met zilveren heftenGebr. Huisman, Schoonhoven (1961/h) - 1982Parelrand - gehalte 0.835 € 100 - € 1502463 4 zilveren viscouverts - H.M. Mansvelt,Rotterdam (1883/ca.1922) - 1919 - Parelrandgehalte 0.835 - 389 gram€ 150 - € 2502464 12 zilveren oestervorkjes Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1885 (7x) en 1896 (5x) Parelrand - gehalte 0.835 190 gram€ 70 - € 1002465 Zilveren bowllepel met schelpvormigelepelbak en gedraaide ebbenhouten steelmeesterteken onduidelijk - 1873 gehalte 0.835 - l. 26 cm€ 50 - € 1002466 6 zilveren koffielepels met hamerslagen krulversiering - Zwitserland, gemerkt 835Sgehalte 0.835 - 176 gram€ 70 - € 1002467 Zilveren dienschep met hamerslag,geribde nodus en ebbenhouten lelie-bekroning - Helsinki - 1953 gehalte 0.813 - 114 gram - l. 14.5 cm€ 40 - € 60

2468 Zilveren brijlepel. Verrijkt met hamer -slag, de steel heeft 2 slakkenhuisversieringenen is uitlopend in spatel met bogenrandessayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 - gehalte 0.826 - 154 gram l. 37 cm (inscriptie achterzijde)€ 100 - € 1502469 Zilveren compotelepel. Verrijkt methamerslag en bekroning van waterlelie essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 gehalte 0.826 - 69 gram l. 23.4 cm€ 50 - € 1002470 2 zilveren vleesvorkjes en zilveren theelepel met bekroning van Franse lelieessayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) 1922 en 1923 gehalte 0.826 - 36 gram€ 30 - € 502471 Zilveren bestekgoed - model FrenchLily, ‘Fransk Lilje’ - gemerkt H. Kyster (4x)essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1923 - gehalte 0.826 - 550 grambestaande uit: 8 tafelvorken, 3 toespijslepels,suikerschep en 5 theelepels (3 met initialen E.L.)€ 150 - € 2502472 Zilveren briefopener met bekroningvan koningin Thyra Danebod, ‘Gewapend met zwaard en vlag, de wacht over het hele land’essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1913 - gehalte 0.826 21 gram(gebruikssporen)€ 30 - € 502473 Zilveren briefopener met bekroningMaria met kindje Jesus - gemerkt Ringsted1918 - essayeursteken C.F. Heise, Denemarken(1904/1932) - 1917 - gehalte 0.826 - 47 gram(inscriptie)€ 30 - € 502474 2-delig rond zilveren roomstel methamerslag. De suikerpot heeft een bol -bekroning en de roomkan een voluutgreep,beide aan de onderzijde inscriptie ‘1921 1Sept.1946’ - Georg Jensen (1933/1944) gemerkt HN 925.S Denmark GJ Sterling 847A gehalte 0.925 216 gram - ø 6 en 8 cm (deukjes)€ 200 - € 300

2475 Ronde gelobde vergulde zilveren‘Margret’ beker. Verrijkt met gravering. De onderzijde is gegraveerd met bekroondmonogram MM OCT. 1975 gemerkt A. Michelsen Copenhage SterlingDenmark gehalte 0.925 - 114 gram - h. 6 cm€ 50 - € 1002476 26 vergulde zilveren theelepelsgevormd door bloem en blad versieringenC.M. Cohr Factory, Fredericia essayeurs-teken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) 1948 en 1950 (2x) gehalte 0.826 - 237 gram€ 150 - € 2502477 Pasteischep, broodvork en vlees -dienmes met zilveren heften in Rococo stijlessayeursteken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) - 1948 - gehalte 0.826€ 50 - € 1002478 Komkommercouvert met zilveren heften waarop 2 overlappende hartvormenessayeursteken J. Sigsgaard, Denemarken(1933/1960) - 1948 - gehalte 0.826€ 50 - € 702479 Zilveren bestekgoed - model Saxon flower, ‘Sachisk design’ - C.M. Cohr Factory,Fredericia - essayeursteken J. Sigsgaard,Denemarken (1933/1960) - 1950 t/m 1960gehalte 0.826 - 328 gram (gewicht zonder messen) - bestaande uit: 6 dessertlepels, 5 messen, toespijslepel, suikerschep en servetband€ 150 - € 2502480 2 diverse zilveren suikerscheppen en 2 zilveren theelepels met florale versieringenDenemarken - 1938, 1958 en 1959 gehalte 0.826 - 51 gram€ 30 - € 502481 Vleesdienvork met zilveren heft waaropopengewerkte florale bekroning gemerkt Berg - essayeursteken J. Sigsgaard,Denemarken (1933/1960) - 1950 gehalte 0.826€ 40 - € 60

Page 177: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 175

2468

2474

Page 178: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

176

2482

2482

Page 179: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 177

2482 Rechthoekig zilveren presenteer -schaaltje met fraaie gravering van Chinesefiguren in landschap bij pagode en ajouropstaande rand met verhalende voorstellingvan Chinese figuren, staande op geribde bolpootjes gemerkt Chinese keurtekens WH 90 enChinees karakter - 206 gram - 16.4 x 11.4 cm€ 300 - € 500

2483 Ronde zilveren Oosterse coupe. Verrijkt met gedreven reliëfvoorstelling vandansende figuren in boomlandschap gehalte 0.800 296 gram - ø 15 en h. 9 cm€ 100 - € 1502484 6 zilveren viscouverts Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)- 1928 - Haags lofje - gehalte 0.835 - 575 gram€ 400 - € 6002485 6 zilveren viscouverts - Gerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - Haags lofje 1930 gehalte 0.835 - 556 gram€ 400 - € 600

2486 Zilveren pasteischep met ajour banenin de schep Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)1931 - Haags lofje gehalte 0.835 - 58 gram€ 40 - € 602487 6 zilveren theelepels Gerritsen & van Kempen NV, Zeist (1926/1961)Haags lofje - gehalte 0.835 - 80 gram€ 40 - € 60

2483

Page 180: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

178

2488 t/m 2497

2498, 2499, 2500

Page 181: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 179

2502

2488 Zilveren kurkentrekker met cilinder-vormig trekkershuis en parelmoeren hand-vat. Versierd met parelrand en getordeerdebanden - meesterteken SP in ovaal, vermoedelijk J. van der Stiepel, Amsterdam(1779/1813) - 20 gram - l. 8.5 cm (doorn afgebroken)€ 300 - € 5002489 Rond wit marmeren bakje op filigrainzilveren voetstuk met bolpootjes gehalte 0.800 - 58 gram - ø 7 cm€ 30 - € 502490 Schelpvormig zilveren pepermunt-doos met reliëfversiering van bloemen op dedeksel en reliëfversiering van bloemplukkendechtpaar in landschap - J. Oranje, Middelburg(1817/1843) - gehalte 0.835 35 gram (gebruikssporen)€ 50 - € 1002491 Zilveren bloemenmand als loderein-doos met bandelwerk en schild - D.H. GreupSr., Schoonhoven (1837/1864) - 1842 gehalte 0.835 - 15 gram€ 100 - € 1502492 Zilveren boek als lodereindoos meesterteken onduidelijk - Amsterdam rond 1800 - 13.8 gram € 100 - € 150

2493 Bewerkt zilveren kabinet als loderein-doos met tekst ‘DIT KABINET HEB IK VANDOEN HET IS ALWEER EEN NIEUW FATZOEN’D. de Jong Wz., Groningen (1899/1941)gemerkt met pseudo keuren gehalte 0.835 - 28 gram€ 100 - € 1502494 Rechthoekige tweevaks zilveren post -zegeldoos met stippelgravering en inscriptie‘POSTZEGELS’ - G. Regtdoorzee Greup,Schoonhoven (1864/1888) - 1861 gehalte 0.835 - 30 gram€ 50 - € 1002495 Geribde zilveren muntenkoker met 5 cents als bodem en deksel - Willem III - 1850waarin enkele muntjes - gehalte 0.835 13 gram (deksel vast)€ 50- € 1002496 Bewerkte zilveren tamboereernaald-houder - 19e eeuw - gehalte 0.835 - 8 gram€ 30 - € 502497 Tapstoelopende rechthoekige zilverenreisnecessaire met reliëfvoorstelling van ridder en jonkvrouw waaromheen voluten enbloemen. Met roosgeslepen rode steen alsknopje en met houten interieur vermoedelijk 18e eeuw - 31 gram (gewicht zonder binnenwerk, attributen ontbreken en gaatje)€ 50 - € 100

2498 Miniatuur zilveren treeft - Onduidelijkgekeurd met gilde keuren, extra gemerkt metherkeur ZII - gehalte 0.835 - 10 gram€ 100 - € 1502499 Paar driehoekvormige miniatuur zilveren zoutvaten met staand figuurtjegemerkt met pseudokeuren gehalte 0.835 - 42 gram€ 50 - € 702500 Miniatuur zilveren treeftA. Effemans, Amsterdam (1705/1734) extra gemerkt met herkeur van ongekroondstadskeur Gouda en gemerkt met gearceerdeJ, belastingstempel oud en inlands (1906/1953)12 gram€ 100 - € 2002501 12 zilveren koffielepels met fijne stippelrandgravering - meesterteken L in ruitmet 2 stippen - gemerkt met boomtak - DeZuidelijke Nederlanden (1815/1832) - 154 gram€ 100 - € 1502502 Rechthoekige zilveren mosterdpot en 3 rechthoekige zilveren zoutvaten. Versierdmet palmetranden en staande op klauwbol-pootjes. Voorzien van trapgeslepen kristallenbinnenbakjes - Winkeliersmerk DIEMONT H. Smits, Amsterdam (1815/1836) - 1819 gehalte 0.925 - 297 gram (met 3 benen schepjes, parelmoeren schepjeen kristal schilfers)€ 600 - € 800

Page 182: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

180

2506

2510

2503 Paar kristallen zoutvaten op vierkantezilveren voet met schuingeribde banden enfiletrand, staande op bolpootjes J. Schalkwijk, Rotterdam (1818/1847) gehalte 0.835 (schilfers)€ 150 - € 2502504 Kristallen mosterdpot met zilverendop, zilveren voluutgreep op vierkante zilveren voet met bolpootjes. Verrijkt met vergulde binnenzijde, schuingeribde bandenen filetrand - J.G. Grebe Jr., Rotterdam(1827/1861) - 1832 - gehalte 0.835 (schilfers)€ 150 - € 250

2505 4-delig kristallen mosterdstel met zilveren monturen en op gefacetteerde zilveren voeten . Verrijkt met geribde banden,waarbij zilveren mosterdlepel en paar zilveren zoutschepjes met vergulde lepel-bakjes - mosterdpot en zoutvaten D.L.Bennewitz, Amsterdam (1818/1826), strooibusT.G. Bentveld, Amsterdam (1815/1853) en lepeltjes S. Woortman, Amsterdam(1816/1844) - gehalte 0.925 en 0.835 (schilfers en kristallen mosterdpot defect) € 200 - € 400

2506 Paar achtkantige zilveren koek-trommels op achtkantig zilveren blad.Verrijkt met schuingeribde banden J.M. van Kempen Jr., Utrecht (1835/1858) 1842 - gehalte 0.835 1483 gram - blad 31.5 x 23.5 cm€ 1.000 - € 1.2002507 Zilveren suikerstrooilepel met ovaleajour lepelbak waarlangs parelrand en steeluitlopend in punt met filetrand H.W. van Giffen, Groningen (1815/1830) - 1817 gehalte 0.835 - 31 gram€ 100 - € 150

Page 183: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 181

2511 2512

2508 Zilveren tafellepel met gravering enmonogram PH 1796 - meesterteken FCH vermoedelijk Enkhuizen 18e eeuw - 58 gram(deukje)€ 30 - € 502509 Zilveren lepel met pied-de-biche. De lepelbak heeft inscriptie ‘Anna Van HoornVrou van Samuel tak van gebr 1714 gest 1739’L. van der Woord, Vlissingen - 1785 - 50 gram€ 50 - € 1002510 6 zilveren tafelcouverts - J. vanTonningen (1715/1766) of J. Tiddens (1718/1739)Delft - jaarletter X, 1727 of 1751 - 742 gram (initialen E.V.A.D)€ 400 - € 600

2511 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rondcentrum waarin bekroond alliantiewapen J. Logerath I, ’s-Gravenhage (1726/1754) jaarletter V, 1742 - 844 gram - h. 20.5 cm Het wapen behoort vermoedelijk bij Willem Baron van Wassenaer (1712-1783) enJohanna Wilda van Wijhe Vrouwe van Echteld(1720-1754)€ 5000 - € 7000

2512 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rondcentrum waarin bekroond alliantiewapen J. Logerath I, ’s-Gravenhage (1726/1754) jaarletter D, 1750 - 858 gram - h. 20.5 cm Het wapen behoort vermoedelijk bij Arent van Wassenaer (1669-1721) en Anna Margaretha Bentinck (1683-1763)€ 5000 - € 7000

Page 184: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

182

2513

2514

2515

Page 185: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1832517 2518

2513 Ovale zilveren tabaksdoos. De dekselheeft een rijke gravure van bekroond wapen-schild waarin staande leeuw en aan weerszij-den een gehelmde leeuw. Met omlijsting vanfijne zigzagrand en vergulde binnenzijde W. Husselman, Deventer (1829/1870) - 1827gehalte 0.835 - 217 gram - 14.5 x 10 cm€ 300 - € 5002514 4-delig zilveren mosterdstel. Verrijktmet guirlandes, eierlijsten en acanthus-bladeren en met blauwe glazen binnenzijdebestaande uit: Mosterdpot, peperstrooibus enpaar zoutvaten - A. van Beul, ’s-Hertogenbosch (1793/1811) - 1792/1793 (2x) enJ. van Dungen, ’s-Hertogenbosch (1790/1807)422 gram - h. 14 cm, ø 6 cm, zoutvaten 8 x 5.6 cm (glas strooier kleiner formaat, 1 zoutvat sterslijpsel in bodem en beide zoutvaten schilfers)€ 700 - € 900

2515 Ovaal zilveren zoutvat met ajour wandverrijkt met ruiten, ellipsen en cirkels.Staande op klauwbolpootjes en met blauweglazen binnenzijde - meesterteken PR inrechthoek - eind 18e eeuw - 74 gram 8.3 x 5.7 cm (schilfer)€ 200 - € 3002516 Ajour zilveren mosterdpot met bloem-bekroning en blauwe glazen binnenzijdeAmsterdam, vermoedelijk 1791 en lossingteken L van 1795 (restauratieplekjes, marriage met klauwpootjes en blauw glas schilfer)€ 300 - € 500

2517 Zilveren kandelaar. Getorst model verrijkt met rocailles, schelpen en bloemen J. Seeser, Groningen - 1771/1772 - 465 gram h. 26 cm (met gedreven zilveren bobèche vanlater datum)€ 2.000 - € 3.0002518 Balustervormige zilveren theeketel.Verrijkt met holle en bolle godrons, fijne geciseleerde bladranken op gepointilleerdeondergrond waartussen cannelures. Hetscharnierende hengsel heeft een gezwarthouten greep en de tuit wordt gevormd dooreen drakenkop - gemerkt HB aaneen, vermoedelijk H.H. Braam, IJsbrechtumFriesland (1786/1808) - 428 gram - h. 16.5 cm€ 1.000 - € 1.500

Page 186: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

184

2519

2519 3 opaline glazen mosterdpotten met zilveren doppen en zilveren zwanenhalsgevormde handgrepen, staande op voetstukvan 3 gevleugelde adelaarskoppen verrijktmet bloemen en schelpen en 3 deels verguldezilveren mosterlepeltjes. Daarbij 4 bijbehorende opaline glazen zoutvaten met 3 deels vergulde zilverenzoutschepjes - H.G. Esser, Weert (1838/1892)zwaardje gekeurd€ 700 - € 900

2520 Capucijner schoteltje op zilveren voetstuk van 3 gevleugelde adelaarskoppen verrijkt met bloemen en schelpen H.G. Esser, Weert (1838/1892) - zwaardjegekeurd (schoteltje barst en voet 2 gaatjes)€ 30 - € 502521 Zilveren visdienschep met ajour bladversiering in de schep en geribd heft P.L. Uriot, Amsterdam (1815/1865) gehalte 0.835 - 138 gram€ 100 - € 200

2522 Zilveren visdienschep met rijke ajourvoluutgravering en ivoren heft J. van Wijk Jr., Amsterdam (1846/1875) - 1847 gehalte 0.835 - 144 gram€ 250 - € 3502523 Zilveren sladiencouvert met rijke gravering A. de Rooij, ’s-Hertogenbosch (1868/1887) 1879gehalte 0.835 - 158 gram€ 100 - € 150

2523

Page 187: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1852524

2524 Ronde lichtgroene jade kom op verguldzilver voetstuk van Henri Duponchel,Parijs(1794/1868). Het voetstuk is een vierpasmet bandversieringen van rood wit en blauwemaille waarop 4 panters behangen met druivenranken. De panters dragen de bodem-ring van de jade kom die is versierd met rooden wit emaille - gemerkt DUPONCHEL gehalte0.950 - 976 gram - ø 15.5 cm en h. 12 cm (het donkerblauwe emaille heeft schilfers)€ 1.000- € 1.500

Page 188: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

186

2525

2525 Ronde rozenkwarts coupe op rozen-kwarts voet. Verrijkt met vergulde zilverenmonturen met geribde randen en halve malachieten nodus. De bovenrand heeftinscriptie ‘10 maart 1966’ - gemerkt WolfersFrères A925 en J. Steltman - gehalte 0.925 519 gram - ø 12 cm en h. 6 cm€ 250- € 5002526 Ovale vergulde zilveren snuifdoos.Verrijkt met gravering. De binnenzijde van de deksel is gegraveerd met het Wapenvan Spanje waaronder de handtekeningenvan Koning Juan Carlos en Koningin SofiaSpanje, keurteken van 1934/1988 gehalte 0.915 - 69 gram - 7 x 5 cm€ 150 - € 2002527 Vierkante zilveren presenteerdoos metrijke toogversiering in graveer- en etstech-niek waarop gouden applique met wapen-schild van Iran - gehalte 0.925 - 566 gram 16 x 16 cm in origineel blauw etui€ 300 - € 5002528 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak, de steel versierd met kabelrand enfiletrand en met waaierbekroning J. Even en A. Roelofs, Amsterdam - 1840 gehalte 0.925 - 213 gram€ 80 - € 120

2529 Zilveren soepdienlepel S. Woortman, Amsterdam - 1826 Dubbel Rondfilet - gehalte 0.835 - 201 gram€ 80 - € 120 2530 Zilveren soepdienlepel met drievoudige filetrand rond de stomphoek lepelbak G. Peeters, Rotterdam - 1832 - drievoudigRondfilet eindigend met lof gehalte 0.835 - 159 gram€ 70 - € 100 2531 Zilveren soepdienlepel met eivormigelepelbak - Cornelis Rudolf Stolting,Amsterdam - 1790 - glad model - 238 gram(wapengravure)€ 200 - € 3002532 Zilveren soepdienlepel Jacobus Schrader, Gorinchem - 1787 glad model met waaiervorm aanzet achterop lepelbak - 203 gram€ 200 - € 3002533 Zilveren theebus. Rechthoekig oplopend model met bolle schouders enrechthoekige bovenzijde met licht bolle deksel. Versierd met getorste randen William Hutton & Sons Ltd, Birmingham1903 - gehalte 0.925 - 124 gram - h. 7 cm (deukje en oppervlakte scheurtje op naad)€ 80 - € 120

2534 Ovale zilveren jardinière met bloemguirlandes, eierlijsten en klauwpoten.Voorzien van uitneembare blauwe glazen binnenzijde - 1904 - gehalte 0.835 zilver 500 gram - l. 25.5, br. 19.2, h. 8 cm€ 150 - € 2002535 3 zilveren tafellepels en 4 zilveren tafelvorken - L. Brouwer, ’s-Gravenhage(1760/1808) - 1764 (4x) en 1771 (3x) - 490 gram € 150 - € 2002536 9-persoons zilveren tafelcassette Robbe & Berking, Duitsland Model Belvédère - in nieuwstaat en in gelakthouten ladenblok - gehalte 0.925 108-delig - totale gewicht 6802 gram. Bestaande uit; 9 dessertcouverts, 10 dessert-messen, 9 tafelcouverts, 9 tafelmessen, voorsnijcouvert, soepdienlepel, sauslepel,aardappellepel, groentelepel, compotelepel,wildschaar, 4 kreeftenvorken, botermes,kaasmes, taartschep, 12 theelepels, 12 koffielepels, 12 taartvorken, suikertang,suikerlepel, roomlepel en vleesvork€ 5000 - € 6000

Page 189: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Voorjaarsveiling 2016/ 1872527

2526 2526

Page 190: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

AAbbing, V. 470

Akkeringa, Atelier J.E. 497

Alechinsky, P. 360

Altmann, G. 152

Arntzenius, P. 192

Arntzenius, P.F.N.J. 210, 211

Arps, B. 166

Arts, T.J.D. (Dorus) 177

Artz, D.A.C. 39

Assteyn, B. 444, 445, 446

BBaeyens, M. 373

Bakhuijzen, A.H. 86

Bakker, F. 322

Bantzinger, C.A.B. 388

Bastert, S.N.(Nicolaas) 15

Bauer, M.A.J. (Marius) 458 t/m 461

Bauffe, V. 196

Beekman, C.H.C. 230

Beijer, J. de 499, 500

Berg, A. van den 163

Berg, D. van den 347

Berg, J.F. v.d. 390

Berg, S. van den 329 t/m 331

Berge, B.G. ten 74

Beus, J. de 371

Bilders, J.W. 68

Bles, J. 488, 495

Bodifée, J.P.P. 155

Boekstal, W.F. 168

Boers, F.J.D. 484

Bos, G.J. 473

Bos, H. 202

Braque, G. 332, 333

Britse school 465

Broedelet, H. 5

Brouwer, B.J. 162

Buijs, C. 490

Buzek, N. 207 t/m 209

CCalraet, A. 116

Carbaat, J. 199

Carree, M. 135

Casteels, P.F. 145

Catti, P.A. 431

Corneille 336

Index Schilderijen, Grafiek

Hageman, G. 158

Hagen, G.E. 366

Harrison, M. 374, 375

Heerebaart, G. 71

Heijboer, A. 364

Helmantel, H.F.N. 205, 206

Hendriks, F.H. 464

Herkendell, H. 442

Herrmann, H. 320

Hess, F.I. (Felix) 188

Hoek 220

Hoeve, N. 352

Hofker, W.G. 456, 457

Hogerwaard, F. 179

Hollandse school (17e eeuw) 132

Hollandse school (19e eeuw) 56, 65,

80, 96

Holtrop, J. 186

Hondecoeter, G.C. 140

Hoope, B. ten 387

Hordijk, G. 403

Horst, Theo van der 310, 344

Houten, B. van 323

Houthekiet, E. 217

Hulk, J.F. Sr. 87

Hulshoff Pol, A.G. 221

IIsraels, I. 88, 212

JJans, J. 151

Jansen, J.M. 70

Jansen, W.G.F. 104

Jeska 486

Jongere, M.J. de 47, 48

Jongkind, J.B. 50, 479

Jungblut, J. 167

Jurres, J.H. 154

KKamerlingh Onnes, H.H. 226, 227,

429

Kanters, H. 354

Karssen, A.N.M. 66, 414

Keelhoff, F. 20

Kever, J.S.H. (Hein) 42, 101, 436

Kikkert, A. 157

Kimmel, C. 475

Klinkenberg, J.C.K. 434

Klinkhamer, J. 368

Knikker Jr., J.S.(Jan) 28, 160, 172

Knip, H. 443

Knötel, R. 43

Kobs, J.G. 391

Koekkoek, J.H. 435

Koekkoek, J.H.B. 84

Koekkoek II, M.A. 183

Koekkoek, W. 83

Kohutova, M. 469

Koninck, S. 121

Koning, D. 399

Korthals, J. 46, 219, 468

Koster, E. 75

Koster, T. 11

Krejci 380

Kregten, F. van 170

Kruseman van Elten, H.D. 112

Kuijpers, A. 216

Kuijpers, J. 67

LLandkroon, P. 301, 305

Lanooy, C.J. (Chris) 309, 316

Leemputten, C. van 52

Leeuwen, J.J.H. van 417

Leeuwen (Van Oudewater), H. van

22, 23, 27, 167

Leffer, W.B. 350

Leickert, C.H.J. 91, 92

MMankes, J. 471

Maris, W. (mogelijk) 440

Markus, A. 153, 489

Malmes, M. 194

Martin, J. 180

Mastenbroek, J.H. van 463

Meegeren, H.A. van 433

Meide, J.L. van der 189

Meijer, H. 313

Meijer, J. 224, 225, 386

Meijer, J.H.L. (Louis) 93

Meiners, C.H. 9

Mengels, H.J.B. 302, 304

Meppelink, F. 314

Mertens, J. 385

Mesdag, H.W. 99, 100

Courtens, F. 148

Couwenberg, A.J. Jzn. 94

Craeijevanger, G. 41, 455

DDaniëls, H. 422

Dankmeijer, Ch. 12

Daubigny, C.F. 102

Dekker, H.N. 223

Delfgaauw, G.J. 107

Derain, A. 358, 362

Derkzen, A.A.P. van 477

Diemel, M. 308

Djoprijay, S. 321

Doeleman, J.H. 8, 467

Dongen, K. van 338, 339, 359

Donkersloot, P. 348

Driesten, A.J. van 438

Dupont, D. 462

EEerelman, O. 33 t/m 36

Eland, L.J. 318

Erven Doren, L.J. van 98

Escher, M.C. 327

Everdingen, A. van 58

Eversen, A. 69

FFord, A. 379

Fresco, A. 204

GGeijp, A.M. 89, 176, 181

Gerritsen, A.G. 201, 392, 400

Gessel, H. van 185

Giacometti, A. 361

Giesen, J.Th. 342

Goedvriend, T.F. 24, 315, 466

Gorter, G.C. 472

Graafland, Jhr. R.A.A. 37

Grassère, G.J. 376

Groenewegen, A.J. 26

Groot, G.H.J. de 363

Groot, H. de 7

Gruppe, C.P. 19

HHaarlemse school (17e eeuw) 133

188

Page 191: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Meurs, H.H. (Harmen) 311

Min, J. 229

Myn, H. van der 114

Miro, J. 356

Moerenhout, E.J. 16

Molenaer, A. 120

Molenaar, J.P. 49, 423 t/m 428

Moll, E. (Evert) 13, 106, 173, 174, 449

Muehlhaus, D. 218

Münninghoff - van Vliet, T. 197

Münninghoff, Xeno 178, 198

NNakken, W.C. 14, 25

Nanninga, J. 353

Neuwhof, W. 404

Nieuwenhoven, W. van 159

Nieuwenkamp, W.O.J. 409

Noltée, B.C.C. (Cor) 17

Noort, A.C. van 412, 413

Nuijen, W.J.J. 81

OOldewelt, F.G.W. 191

Ommeganck, B.P. 134

Onnes, Th. 401

Oostenga, T.T. 127

Oppenoorth, W. 6

Os, P.F. 18

PPaul, M. 312

Picasso, Pablo 341, 365

Pieck, A.F. 451

Pieters, E. 21

Pir, S. 190

Plas, P. 113

Poggenbeek, G.J.H. 453

Poortenaar, J. 32

Priorato, G.G. 482

Pronk, A. van 383

RRas, P. 406

Renard, P. 416, 418, 419

Reuhfz, H.J. 432

Riegen, N. 61, 85

Rijk, J. de 40, 171

Robbe, B. 405

Robertson, S. 231

Rochussen, C. 454

Roelofs, W. 82, 450

Roels, L. 393, 394, 396

Roidot, H. 51

Römer Wegman, M. 476

Ronner, A.E.H. 45

Russische school 334

Ruysdael, J.I. 131

Ruysdael, S.J. 130

SSadée, Ph.L.J.F. 10

Sas 319

Schagen, G.F. van 3, 149

Schenk, P. 367

Schermer, C.A.J. 184

Scherrewitz, J.F.C. 38

Schiedges, P.P. 95

Schipperus, P.A. 437

Schonk, J. 410

Schulman, D. 54, 63, 108

Schütz 420, 421

Signac, P. 494

Sinemus, W.F. 343

Singer Jr., W.H. 105

Sirks, J. 109

Slegers, Jac. 402

Sloovere, G. de 324, 325, 326

Smit, J.A. (JAS) 378

Smits, J.G. 44

Snijders, A.C. 370

Soesenso, D. 337

Soeterik, Th. 165

Soonius, L. (Louis) 4

Staring, W.C. 474

Steene, R. van den 351

Steenvoorden, A. 407

Steenwijk, H. van 357

Steinmetz, A.J.M. 150

Storm, K.N. 478

Stutterheim, L.P. 147

Stuyvenberg, Menage 90

Sudranek de Meeuw, V. 377

TTholen, W.B. 164

Tiele, J. 195

Trooster, P. 345

VValk, H.J. 30

Velde, G. van 355

Veldheer, J.G. 408

Verheijen 117

Verheijnen, R. 448

Verheyen, J.H. 146

Verhoesen, A. 59, 60

Verpoorten, O. 381, 382

Verschuur Jr., W. 2

Vertin, P.G. 72, 73

Verveer, E.L. 55

Vester, W. 77

Viegers, B.P. 110

Vijftigschild, Ant. 430

Visser, J. 306

Visser, Harry 335

Vlijmen, v. 384

Voet, E. 76

Voys, A. de 122

Vreedenburgh, C. 441

Vrielink, N. 349

Vuuren, J. van 175

WWaldorp, A. 78, 79

Waning, M. van 111, 161

Ware, M. 395

Watelet, J.C. 53

Weijers, B.W. 156

Werd de 214

Wetering de Rooy, vermoedelijk

J.E. van de 62

Wichers, H.A.L. 492

Wieart, N. 493

Wiegers, J. 193

Wiegman, G. 228

Wiegman, M.J.M. 307

Wijk, H. van 346

Wijnstroom, A.C. 187

Windt, Chr. van der 64

Windt, C.L. 200, 203

Wissen, H. van 415

Wit, H. de 411

Wit, M. de 439

Witjens, J.W.H. 480

Witte, C. de 129

Wortel, A.M. 328

Wouters, C. 372

YYperen, G.W. van 389

ZZuidema Broos, J.J. 97

Zwaan, J. 303

Zwart, A.J. 182, 317

Voorjaarsveiling 2016/ 189

Page 192: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

190

Artikel 1 Toepasselijkheid1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing opalle onderdelen van de relatie tussen de veiling-houderen de koper waaronder die betreffende koop, verkoop,bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalo-gisering, bewaring. Onder koper wordt mede de aspirantkoper verstaan die deelneemt aan de veiling.1.2 Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleenmoge-lijk indien en voorzo-ver uitdrukkelijk schriftelijkdoor de veilinghouder aanvaard.1.3 De toepasselijkheid van de algemene voorwaardenwordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt doorpublicatie in de catalogus voorafgaande aan de veilingen/of mededeling voorafgaand aan de veiling. Een iederdie aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennende toepasselijkheid van deze voor-waarden volledig teaanvaarden.

Artikel 2 Informatie-/onderzoeksplicht2.1 Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijkeof mondelinge inlichtingen worden door de veilinghou-der en zijn personeel naar beste weten verstrekt.2.2 De koper dient vóór de koop de staat en de beschrij-ving van een voorwerp in de catalogus of kavellijst teneigen genoegen nauwkeurig en deskundig te (laten)inspecteren en een eigen oordeel te vormen over de matewaarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijvingervan en de koper dient waar redelijkerwijs nodig ofgewenst onafhankelijk advies van deskundigen in te roe-pen, terwijl de koper niet op illustraties in de catalogusdient af te gaan. Indien in de catalogus bepaalde gebre-ken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat eenindicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan dekoper geen rechten kan ontlenen. 2.3De veilinghouder kan niet aansprakelijk gehoudenworden voor de juistheid van de beschrijving in de cata-logus of op andere wijze kenbaar gemaakt, van materia-len zoals bijvoorbeeld houtsoorten, stoffen, legeringen,aardewerk, porselein en diamant, een en ander met uit-zondering van edele metalen. De veilinghouder aan-vaardt alleen aansprakelijkheid voor onjuiste omschrij-vingen voor zover voorzien in artikel 6 van deze voor-waarden.

Artikel 3 Bieden3.1 De koper kan in persoon bieden. Tevens is het dekoper mogelijk per telefoon te bieden, of door achterla-ting van een schriftelijke biedopdracht. Andere biedme-thoden, bijvoorbeeld elektronische of door middel van

het internet of mondelinge biedopdrachten, staan alleenter beschikking indien deze uitdrukkelijk door de vei-linghouder worden aangeboden.3.2 Schriftelijke biedopdrachten dienen ondubbelzinnigen duidelijk te zijn en naar het oordeel van de veiling-houder tijdig genoeg voor de aanvang van de veilingzit-ting door de veilinghouder te zijn ontvangen. Indien ermeerdere schriftelijke biedopdrachten door de veiling-houder worden ontvangen waarbij de te bieden bedragengelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedin-gen op het voor-werp zijn, wordt het voorwerp verkochtaan de persoon wiens bieding door de veilinghouder heteerst is ontvangen.3.3 Biedopdrachten hoeven slechts te worden uitgevoerdindien de veilinghouder redelijkerwijs daartoe gelegen-heid heeft en de veilinghouder heeft te allen tijden hetrecht van het voeren van een biedopdracht af te zien. 3.4 Indien koper telefonisch wil bieden, dient dit uiter-lijk een dag voor de veiling schriftelijk met de veiling-houder te worden overeengekomen.3.5 De veilinghouder sluit steeds iedere aansprakelijk-heid ter zake van het om welke redenen dan ook niet sla-gen van een telefonische bieding uit, evenals het omwelke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijkebieding, elektronische bieding of bieding door middelvan het internet.

Artikel 4 Totstandkoming koopovereenkomst4.1 De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing.Van definitieve toewijzing is sprake wanneer de veiling-houder het bod van de koper heeft geaccepteerd dan welhet voorwerp aan de koper heeft toegeslagen.4.2 Alle voorwerpen worden verkocht in de toestandwaarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden.

Artikel 5 Verplichtingen koper5.1 De koper dient zich op eerste verzoek van de veiling-houder te legitimeren.5.2 De koper wordt geacht voor zichzelf te hebbengekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich opeen lastgever te kunnen beroepen. 5.3 De rechten en plichten uit hoofde van de koopover-eenkomst en deze algemene voorwaarden komen uitsluitend toe aan de koper en kunnen door deze nietaan derden worden overgedragen.

Artikel 6 Terugnameverplichting veiling houder6.1 Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in de

catalogus of kavellijst uitgesloten, is – onverminderd deartikelen 2 en 4.2 – de veilinghouder bereid een geveildvoorwerp tegen gelijktijdige restitutie van de in reke-ning gebrachte koopprijs en veilingkosten terug tenemen, indien de koper binnen een periode van drieweken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouderbewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebre-ken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is,dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan dekoper op het ogenblik van toewijzing bekend warengeweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechtstegen een aanmerke-lijk lagere prijs gekocht zou hebben.Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie vanhet voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage enrestauraties).6.2 De veilinghouder is niet bereid tot terugname indiende omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tij-dens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijvingmondeling of schriftelijk aan het publiek werd medege-deeld.6.3 De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koperhet geveilde niet kan teruggeven in dezelfde staat alswaarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoorde-ling van de veilinghouder.

Artikel 7 Rechten veilinghouder en veilingmeester7.1 De veilinghouder en de veilingmeester behouden zichde volgende rechten voor:a. zonder opgave van redenen personen als bieder ofkoper te weigeren;b. te allen tijde wijziging te brengen in de orde van ver-koop;c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen;d. kopen te combineren of te splitsen;e. kopen niet te gunnen of op te houden;f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen,of een koop ongedaan te maken zonder dat een biedervan vergissingen gebruik mag maken en zich in datgeval op een totstandgekomen koopovereenkomst magberoepen;g. na toewijzing onmiddellijk gehele of gedeeltelijkebetaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmachtvan betaling de veilinghouder en de veilingmeester hetrecht hebben de koopovereenkomst ongedaan te makenen daarna het betreffende voorwerp te herveilen en hetbod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen;h. indien de koper weigert op eerste verzoek volledigenaam en adres aan de veilinghouder bekend te maken en

Algemene VoorwaardenGeldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken. Deze Algemene Voorwaarden zijn gedeponeerd bij de

Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met ingang van 30 maart 2004 onder Nr. DS. 40530226.

Page 193: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

daarop betrekking hebbende legitimatie te tonen, dekoopovereenkomst te ontbinden en te herveilen;i. voorwerpen niet over te schrijven van de rekening vande oorspronkelijke koper op die van een ander;j. gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven;k. namens kopers of verkopers biedingen uit te brengen;l. voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling eengeschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en eeneventuele koopovereenkomst te ontbinden.

Artikel 8 Betaling/eigendomsoverdracht8.1 De betaling door de koper van de koopsom in Euroverhoogd met veilingkosten, andere kosten en eventueleBTW, één en ander als door de veilinghouder vast te stel-len, moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpenplaatsvinden en binnen de door de veilinghouder te stel-len termijn, zonder dat korting of verrekening is toege-staan, een en ander tenzij anders is overeengekomen. 8.2 Een beroep op de zogenaamde margeregeling kanuitsluitend worden gedaan indien vooraf aan de veilingaan alle terzake geldende voorschriften is voldaan onderandere met betrekking tot de inkoop-verklaring. Zulkster uitsluitende beoordeling van de veilinghouder.8.3 De eigendom van de voorwerpen gaat niet eerderover dan na volledige betaling van de koopsom en ingeval van niet-tijdige betaling niet eerder dan na volle-dige betaling van de koopsom inclusief de in artikel 9genoemde kosten.

Artikel 9 Niet-tijdige betaling9.1 Bij niet-tijdige betaling zal de veilinghouder aan dekoper rente in rekening mogen brengen gelijk aan dewettelijke rente verhoogd met 3% dan wel – naar keuzevan de veilinghouder – 1% per maand, te rekenen vanafde datum waarop de betalingstermijn is verstreken.Tevens komen alle gerechtelijke en buitengerechtelijkekosten voor rekening van de nalatige koper, welke kos-ten worden begroot op 15%van de koopsom vermeerderd met de veilingkosten meteen minimum van € 250 (zegge: tweehonderdvijftigEuro), onverminderd het recht om de werkelijke kostente verhalen. 9.2 De veilinghouder heeft tevens het recht om, indiende koper de betalingstermijn overschrijdt en daardoorvan rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomstschriftelijk te ontbinden. Eventuele gedeeltelijke betalin-gen vervallen in geval van ontbinding bij wijze van ver-goeding van schade aan de veilinghouder die tevens hetrecht heeft de volledige schade, zoals een mindereopbrengst, en kosten op de koper te verhalen en hetgeveilde onmiddellijk of later te herveilen of uit de handte verkopen. De nalatige koper kan geen aanspraakmaken op een eventuele meeropbrengst.

Artikel 10 Ophaaltermijn10.1 De koper is verplicht de gekochte voorwerpen tot

zich te nemen en af te (laten) halen binnen de door deveilinghouder aan te geven termijn. Behoudens het rechtvan de veilinghouder een kortere of langere termijn aante geven geldt als uiterlijke ophaaltermijn, een termijnvan vijf werkdagen na de laatste veilingdag.10.2 Bij nalatigheid van de koper het gekochte af tenemen en op te (laten) halen binnen de gestelde termijnis de koper van rechtswege in verzuim en is het gesteldein artikel 9 van overeenkomstige toepassing. Tevensheeft de veilinghouder het recht het gekochte voor reke-ning en risico van de koper in opslag te geven, waarbijvervoerskosten en het daaraan verbonden risico eve-neens ten laste van de koper komen.

Artikel 11 Onverkochte voorwerpen11.1 Indien een voorwerp ter veiling onverkocht blijft,heeft de veilinghouder gedurende een periode van tiendagen na de veiling het recht doch nimmer de plicht hetonverkochte voorwerp alsnog te verkopen tenzij andersovereengekomen met de inbrenger.11.2 De veilinghouder zal een dergelijke verkoop na vei-ling (‘aftersale’) alleen aangaan indien die verkoop kangeschieden voor een prijs die resulteert in een bedrag datminimaal gelijk is aan de netto verkoopopbrengst waar-op de verkoper recht zou hebben gehad indien het voor-werp voor de voor deze veiling geldende limiet zou zijnverkocht, zulks tenzij een andere regeling met verkoperwordt overeengekomen. 11.3 Een aankoop door een koper in de zin van dit artikelgeldt als aankoop ter veiling waarop deze algemenevoorwaarden onverkort van toepassing zullen zijn.

Artikel 12 Aansprakelijkheid veilinghouder12.1 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorschade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstin-gen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten,passe-partouts etc., behoudens het geval dat de schade isveroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van deveilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulpperso-nen of personeelsleden.12.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijkvoor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade.12.3 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorenig ongeval of enige vorm van schade iemand overko-men in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegen-heid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de vei-ling plaats heeft of waar de verkochte goederen wordenafgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroor-zaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de vei-linghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonenof personeelsleden en/of behoudens voor zover door eenverzekering van de veilinghouder gedekt. 12.4 Het betreden van de gebouwen of terreinengeschiedt op eigen risico.

Artikel 13 Foto’s en illustraties13.1 De veilinghouder is gerechtigd alle ter verkoop aan-geboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren ofanderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden opwelke wijze dan ook, zowel voor, tijdens als na de vei-ling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepa-lingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op aldeze afb.en.

Artikel 14 Wet consumentenkoopAankopen op een internetveiling vallen onder de wetconsumentenkoop. Particuliere kopers hebben hierdoor14 dagen bedenktijd. Aankopen op een zaalveiling vallenniet onder deze wet.

Artikel 15 Diversen14.1 Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid vanéén der bepalingen van deze algemene voorwaarden laatde geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In hetgeval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onver-bindend zijn, worden tussen koper en veilinghouder ver-vangende bepalingen overeengekomen die wel geldigzijn en die het meest de inhoud en strekking van de nieti-ge, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en)benaderen. 14.2 Op deze algemene voorwaarden is uitsluitendNederlands recht van toepassing. 14.3 Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit ofverbandhoudende met een tussen de veilinghouder en dekoper gesloten koop-overeenkomst, de totstandkomingvan een koopovereenkomst of deze algemene voorwaar-den worden uitsluitend ter beslechting voor-gelegd aande bevoegde rechter te Amsterdam, behoudens het rechtvan de veilinghouder om het geschil aanhangig temaken bij de bevoegde rechter in het arrondissement vande koper.

Federatie Taxateurs Makelaars Veilinghouders in roe-rende zaken en Machinerieën.Het auteursrecht is uitdrukkelijk voorbehouden.Overname en hante-ring van deze voorwaarden is alleenaan de leden van voormelde Federatie toegestaan.

Betaling uitsluitend a contant of dmv pinnen ofchippen. Veilingkosten bedragen 29%

Voorjaarsveiling 2016/ 191

Page 194: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

192

Op kunstwerken in deze veiling kan het Volgrecht van toepassingzijn. Het Volgrecht is met ingang van 1 april 2006 ingevoerd engeldt voor:Originele kunstwerken gemaakt door (op het moment van verkoop)levende kunstenaars of kunstenaars niet langer dan zeventig jaaroverleden, die onderdaan of inwoner zijn van een land aangeslotenbij de EU of EER of van een land dat een gelijk Volgrecht toekent.

Notarishuis Arnhem zal de wettelijk verplichte volgrecht -vergoeding verhalen op de koper en zorgdragen voor de financiëleafwikkeling.

De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf € 3.000,00 over de verkoopprijs, inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages:

> € 3.000,00 - < € 50.000,00 4%> € 50.000,00 - < € 200.000,00 3%> € 200.000,00 - < € 350.000,00 1%> € 350.000,00 - < € 500.000,00 0,5%> € 500.000,00 0,25%

VolgrechtVerklaring van de catalogustermen

1. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/voornamen en achternaam met ges(igneerd), evt. jaartallen van de kunstenaar, zonder verdere voorbehouden of beperkingen, is naar onze meningeen werk van deze kunstenaar.

2. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/ voornamen en ach-ternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar, met de toevoeging ‘toegeschreven aan’ is naar onze mening waarschijnlijk een werk van deze kunstenaar.

3. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/achternamen en achternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar met toevoeging(en) ‘atelier’, ‘school van’ of ‘omgeving van’ is naar onze mening geen werkvan de kunstenaar maar een werk uit de periode van de kunstenaar,waarschijnlijk gemaakt onder zijn invloed.

4. Een werk vermeld met een naam, maar met de toevoeging(en)‘naar’, ‘manier van’, ‘navolger’ of ‘kopie’, is naar onze mening geenwerk van de genoemde kunstenaar.

5. Een werk vermeld als Hollandse school, Vlaamse school, etc. is eenwerk van een onbekende kunstenaar, naar onze mening gemaakt indat land of die streek.

6. Eventuele beschadigingen en restauraties worden naar eer engeweten vermeld, met uitzondering van restauraties van schilderijen,meubelen en tapijten. Echter volledigheid kan hieromtrent niet gegarandeerd worden.

7. Wanneer het woord stijl direct wordt gevolgd door een stijlperiode,betekent dit dat het object niet authentiek is uit deze periode, maarwel in deze stijl is vervaardigd.

8.Tijdens de kijkdagen kunnen de goederen bekeken worden op eventuele gebreken; de in de vitrines uitgestalde goederen worden opverzoek getoond.

9.Achter de omschrijving van de goederen treft u richtprijzen aan;hierbij zij vermeld, dat deze prijzen schattingen zijn en dat de veilingopbrengsten zowel hoger als lagerkunnen uitvallen.

10.Opgegeven afmetingen zijn circa in centimeters: hoogte x breedte x diepte.

Page 195: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek
Page 196: Voorjaarsveiling Kunst en Antiek

Druk: Coers & Roest/ Ontwerp: OfD, Loek Kemming

1

2 3

1

1

1

1

0

1

www.notarishuis-arnhem.nl