Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

204
Notarishuis Arnhem Veilingen & Taxaties Kunst & Antiek 9 t/m 12 november 2015 Najaarsveiling

Veiling 9 tot en met 12 november | Kijkdagen 5 tot en met 8 november in Arnhem

Transcript of Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Page 1: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Notarishuis ArnhemVeilingen & Taxaties

Kunst&Antiek9 t/m 12 november 2015

Najaarsveiling

Page 2: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

< Afbeelding voorzijde 698Blauw geglazuurde kom met deksel waarop fabeldier Yongzheng merk en periode - Ø 18,5 en h. 15 cm

Page 3: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling

Page 4: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Notarishuis ArnhemTaxaties en Veilingen BV

DirectieR.C.J. von Schükkmann, RegisterVeilinghouderen RegisterTaxateur in kunst, antiek en inboedelgoederen

Vestiging ArnhemBakkerstraat 19, 6811 EH Arnhem

Vestiging DuivenNieuwgraaf 34, 6921 RK Duiven

ContactgegevensTelefoon +31 (0)26 4425900Fax +31 (0)26 4433195E-mail [email protected]

BankrelatieABN-AMRO Bank, rekeningnr. 51 24 44 277t.n.v. Stichting Derdengelden Arnhem

IBAN NL22ABNA0512444277BIC ABNANL2A

BTW nr. NL807397283B01Handelsregister Arnhem 09098138

Federatie van Taxateurs Makelaars Veilinghouders in Roerende Zaken

Betaling uitsluitend à contant of dmv pinnenVeilingkosten bedragen 28%

Afhalen van goederen:De gekochte goederen kunnen worden betaald en afgehaald tijdens en na afloop van iedere zitting, met uitzondering van de meubelzitting op woensdagavond 11 november (na deze zitting bestaat er wel de mogelijk-heid tot afhalen), doch uiterlijk op dinsdag 17 november2015 tot 16.00 (!) uur.

Afhaalmogelijkheden:Dinsdag 10 november van 13.00 tot 21.00 uurWoensdag 11 november van 13.00 tot 17.00 uur Donderdag 12 november van 9.00 tot 17.00 uur Vrijdag 13 november van 9.00 tot 16.00 uur Zaterdag 14 november van 9.00 tot 12.00 uur Maandag 16 november van 9.00 tot 16.00 uurDinsdag 17 november van 9.00 tot 16.00 uur

Tijdens de kijkdagen is het Notarishuis Arnhem uitsluitend toegankelijk via de voordeur aan deBakkerstraat 19.

Op circa 200 meter afstand van het Notarishuis zijn de parkeergarages Broerenstraat en Langstraat.

Sluitingstijden parkeergarages:Broerenstraat di en wo: 20.00 uurdo: 23.00 uurLangstraatdi, wo en do: 22.30 uur

Voor het afhalen van uw veilingaankopen is ons achter-terrein bereikbaar. Informeer naar de mogelijkheden.

Verzend- en bezorgservice:We bieden u de mogelijkheid om uw aankopen te latenopsturen of bezorgen. Informeer naar de mogelijkheden.

Page 5: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Kijkdagen

NB! De Algemene Veilingvoorwaarden vindt u achterin deze catalogus

De veiling geschiedt ten overstaan van één der Arnhemse Notarissen: Hekkelman Advocaten en Notarissen

Dirkzwager Advocaten & Notarissen NVNationale Notaris Arnhem BVDNA-Duijne Notaris ArnhemDen Hartog Heuff Notarissen

026 Notariaat FechnerNotariskantoor Karel van de Kamp

Volgorde van Verkoop

Donderdag 5, vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 november 2015 (van 10.00 uur tot 17.00 uur)

Sluiting online-veiling

Maandag 9 november vanaf 19.00 uur

Maandag 9 november, vanaf 20.00 uur

Maandag 9 november, vanaf 21.00 uur

Aanvang zaalzittingen

Dinsdag 10 november, vanaf 19.00 uur

Woensdag 11 november, vanaf 13.30 uur

Woensdag 11 november vanaf 19.00 uur

Donderdag 12 november, vanaf 10.30 uurvervolg om 13.30 uur

Schilderijen, aquarellen, pastels, tekeningen en grafiekJuwelen, sieraden en horloges

Zilveren voorwerpen, miniaturen, bestekgoed, collectie soepdien -lepels etc.

Schilderijen en aquarellen

Kleingoed en varia

Meubelen, klokken, spiegels,lampen, tapijten etc.

Aziatica

Nrs. 301 t/m 461

Nrs. 2001 t/m 2197

Nrs. 2301 t/m 2663

Nrs. 1 t/m 217

Nrs. 1301 t/m 1595

Nrs. 1001 t/m 1232

Nrs. 601 t/m 800Nrs. 801 t/m 955

Najaarsveiling 2015/ 3

Page 6: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

6 7

1

Page 7: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 5

Dinsdag 10 november 2015, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 1 t/m 217Schilderijen, aquarellen en tekeningen

1 L.F.H. (Louis) Apol(Den Haag 1850-1936 Den Haag)Winters bosgezicht met sluisjegouache - 12 x 18 cm - ges. l.o.€ 1000 - € 20002 D.A.C. Artz(Den Haag 1837-1890 Den Haag)Breiend meisje in de duinengouache - 12 x 9 cm - ges. r.o.€ 300 - € 5003 J. van Vuuren(Molenaarsgraaf 1871-1941 Ermelo)Gezicht op boerderijtjedoek - 18 x 24 cm - ges. l.o.€ 150 - € 250

4 E. (Evert) Moll (Voorburg 1878-1955 Den Haag)Havengezichtmarouflé - 20 x 26 cm - ges. r.o.€ 500 - € 7005 L. (Louis) Soonius(Den Haag 1883-1956 Den Haag)‘Nootdorp’ doek - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600

6 M.A.J. (Marius) Bauer(Den Haag 1867-1932 Amsterdam)‘Aan de bron’ doek - 32 x 24 cm - ges. l.o. (Herkomst: E.J. van Wisselingh & Co.Amsterdam. Inv.nr. 6449)€ 500 - € 7007 W. (Wilhelm) Velten(St. Petersburg 1847-1929 München)Gezicht op Duitse stadpaneel - 23 x 33 cm - ges. r.o. en gedat. (1879)€ 400 - € 600

Page 8: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1113

15 16

Page 9: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 7

8 H. Endlich (pseudoniem voor J. Knikker)(1911-1990)Hollands polderlandschap met visser in bootjemarouflé - 21 x 31 cm - ges. r.o.€ 150 - € 2009 Jean d’ Alheim(St. Petersburg 1832/1840-1894 Parijs)‘An der Cote d’Azur’doek - 46 x 68 cm ges. r.o.€ 400 - € 60010 B.J. Brouwer(Diepenveen 1872-1936 Voorburg)Koeien in Hollands weidelandschapdoek - 26 x 36 cm - ges. l.o. € 200 - € 30011 F.H. Hendriks(Arnhem 1808-1865 Arnhem)Figuren in stuwwallandschap bij Wolfhezepaneel - 15 x 19,5 cm - te dateren 1840-1850€ 500 - € 70012 J.W. Bilders(Utrecht 1811-1890 Oosterbeek)Figuren voor kerkruïneaquarel - 31 x 25 cm - ges. l.o.€ 150 - € 20013 Garcia(Spanje/Italië 19e eeuw)Elegante figuren in een paleisgouache op zijde - 21,5 x 52 cm - ges. l.o.€ 400 - € 60014 S.N. (Nicolaas) Bastert(Maarseveen 1854-1939 Loenen aan de Vecht)Hooiende boeren in weidelandschappaneel - 17,5 x 27 cm€ 350 - € 500

15 J.C.K. Klinkenberg(Den Haag 1852-1924 Den Haag)Zeeuws meisjemarouflé - 20 x 16 cm - init. r.o. (Herkomst collectie Fred Klomp)€ 1000 - € 120016 Wilhelm Groegler(München 1839-1897 München)Meisje met bloemenpaneel - 30 x 24,5 cm - ges. l.o.€ 200 - € 40017 Onduidelijk ges.Damesportretmetaal - 23 x 18 cm - ges. l.o.€ 100 - € 15018 M. Roman(Freiburg 1849-1910 Karlsruhe)Landschap met burchtpaneel - 13,5 x 21 cm - ges. l.o.€ 150 - € 20019 E.A. Meissner(1837-1902)Herder met schapen bij zonsondergangboard - 16,5 x 26,5 cm - ges. l.o€ 150- € 20020 Hollandse school(20e eeuw)Binnenhaventje met plezierbotenmarouflé - 30 x 30 cm € 200 - € 30021 B.C.C. (Cor) Noltee(Den Haag 1903-1967 Dordrecht)Boot in binnenhavenpaneel - 35 x 50 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1000

22 M. Lotze(Freibergsdorf 1809-1890 München)Herder met schapen in landschappaneel - 16,5 x 36,5 cm - ges. r.o.€ 250 - € 35023 A. Verhoesen(Utrecht 1806-1881 Utrecht)Kippen bij een ruïnepaneel - 17,5 x 23,5 - ges. l.o. en gedat. 1873€ 2500 - € 300024 A. Verhoesen(Utrecht 1806-1881 Utrecht)Koeien in weidelandschappaneel - 11,5 x 16,5 cm - ges. l.o. en gedat. 1866€ 1000 - € 150025 J.F. Hoppenbrouwers(Den Haag 1819-1866 Den Haag)Landschap met avondroodpaneel - 16 x 22 cm - ges. l.o. en gedat. 1847€ 250 - € 35026 Philipp Röth(Darmstadt 1841-1921 München)Ruiter in landschapmarouflé - 16 x 20 cm - ges. r.o.€ 100 - € 15027 Mogelijk M.A.J. (Marius) Bauer(Den Haag 1867-1932 Amsterdam)‘Na de slag’ingekleurde pentekening - 28 x 37 cm ges. l.o.€ 300 - € 500

Page 10: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

842

39

3737

Page 11: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 9

28 W. Vaarzon Morel I(Arnhem 1901-1982 Veere)‘Een van de laatste keren dat er nog paarden werden aangevoerd in Purmerend’marouflé - 57 x 65 cm - ges. r.o. (Afgebeeld in Encyclopedie van Zeeland, deel III)€ 2000 - € 300029 E. (Evert) Moll(Voorburg 1878-1955 Den Haag)Havengezichtdoek - 25 x 40 cm - ges. r.o.€ 2500 - € 350030 W.C.C. Bleckmann(Batavia 1853-1942 Den Haag)Riviergezicht met overzetpaneel - 24,5 x 59 cm - ges. l.o.€ 500 - € 70031 C.E. Ahrendts(Den Haag 1822-1898 Den Haag)Gezicht op Deventerpaneel - 17,5 x 22 cm - ges. r.o.€ 500 - € 70032 Hendricus F. Wiertz(Amsterdam 1784-1858 Nijmegen)Landschap met ruitermarouflé - 20,5 x 27 cm - ges. l.o.€ 1300 - € 1500

33 A. Windmaier(Pfarrkirchen 1840-1896 München)Rivierlandschapdoek - 20 x 34 cm - ges. r.o. München€ 200 - € 30034 Alexandre Paul Jos. Veron Bellecourt(1773-1838)Spelvermaakpaneel - 22 x 16 cm - ges. r.o.€ 2500 - € 350035 Onduidelijk ges.(19e eeuw)Exterieur met figurenpaneel - 16 x 21,5 cm - ges. r.o.€ 400 - € 60036 E.V. Luminais(Nantes 1822-1896 Parijs)Landschap met ruitersdoek - 32 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 40037 J.E. Morel I(Amsterdam 1835-1905 Weesp)Zomer- en Winterlandschap met figurenpaneel - 20 x 30 en 20 x 29,5 cm ges. l.o. en r.o.€ 2000 - € 300038 H.J. van der Weele(Middelburg 1852-1930 Den Haag)Houtsprokkelaars op bospadpaneel - 21,5 x 16 cm - ges. l.o.€ 350 - € 500

39 H. Hulk(Amsterdam 1842-1937 Haarlem)Botter op het stranddoek - 20 x 30 cm - ges.r.o€ 1000 - € 120040 H. Smith(Witmarsum 1862-1942 Amsterdam)Zeilboot op zeepaneel - 12 x 15,5 cm - ges. r.o.€ 300 - € 50041 L.F.H. (Louis) Apol (Den Haag 1850-1936 Den Haag)Winters bosgezichtdoek - 25,5 x 33,5 cm - ges. l.o.(opgespannen op groter, nieuw spieraam)€ 1500 - € 200042 Europese School‘Ein Spiel’paneel-50 x 36 cm - ges. l.b.€ 400 - € 60043 J.S.H. (Hein) Kever(Amsterdam 1854-1922 Laren)Moeder bij wieg in interieurdoek - 101 x 127 cm - ges. l.o.€ 2500 - € 350044 C. Raaphorst(Nieuwkoop 1875-1954 Wassenaar)Vijf spelende poezen bij gordijndoek - 77 x 64 cm - ges. r.o.€ 2000 - € 3000

Page 12: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1053 53

77

49

Page 13: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 11

55

56

45 W. Roelofs(Amsterdam 1822-1897 Antwerpen)Landschap bij Abcoudedoek - 55,5 x 86 cm - ges. l.o.€ 6000 - € 800046 Ludwig Gebhardt(München 1830-1908 München) Rivierlandschappaneel - 52 x 90 cm - ges. r.o. München€ 1000 - € 150047 Kleefse school (omstreeks 1840) mogelijk J.B. Klombeck (Kleef 1815-1893 Kleef )Panoramisch stadsgezicht met figurenmarouflé - 19,5 x 25 cm€ 1800 - € 220048 Philipp Röth(Darmstadt 1841-1921 München)Erf met kippenkarton - 17 x 26 cm - ges. l.o. 1897€ 100 - € 15049 J.G. Vogel(Ho0ge Zwaluwe 1828-1915 Velp)Zomers dorpsgezicht met figuren bij stijgerdoek - 34,5 x 50,5 cm - ges. r.o. en l.o.€ 1500 - € 2000

50 J. Voerman Sr.(Kampen 1857-1941 Hattem)IJsselgezicht met turfstekerspaneel - 39 x 64 cm - ges. r.o.€ 4000 - € 600051 C.D.L. (Constant) Artz(Parijs 1870-1951 Soest)Eend met kuikens aan waterkantpaneel - 24 x 18 cm - ges. l.o.€ 500 - € 70052 W. Verschuur Jr.(Amsterdam 1841-1936 Zwitserland)Militairen in winterlandschappaneel - 28,5 x 43 cm - ges. l.m.€ 2000 - € 300053 G. Buitendijk Kuyk(Hardinxveld 1805-1884 Arnhem)Moeder met kind en bellenblazer bij vensterdoek - 59,5 x 48 cm - ges. r.o.€ 4000 - € 600054 Heinrich Karl Jäckel(Duitsland 19e eeuw)Stadsgezicht Rothenburgdoek - 62 x 89 cm - ges. l.o.€ 3000 - € 400055 Everhardus Koster(Den Haag 1817-1892 Dordrecht)Riviergezicht met schependoek - 52 x 82 cm - ges. l.o.€ 2000 - € 4000

56 Romain Steppe(Antwerpen 1859-1927 Antwerpen)Schepen in de havendoek - 40,5 x 60,5 cm - ges. l.o.€ 2500 - € 350057 J.H.J. Nooteboom(Groningen 1811-1878 Amsterdam)Wandelende figuren in boomrijk landschapdoek - 28 x 35 cm - ges. m.o.€ 400 - € 60058 OnbekendVrouw op landwegpaneel - 25 x 37 cm - gedat. 31-9-1871 € 150 - € 25059 H.D. Kruseman van Elten(Amsterdam 1829-1904 Parijs)Figuren in boomrijk landschappaneel - 20 x 24,5 cm - ges. r.o. (kleine beschadiging)€ 800 - € 100060 Onbekend(19e eeuw)‘Voralpenlandschaft’ doek - 26 x 32 cm - ond. ges. l.o.€ 150 - € 200

Page 14: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

61 61

65

66 66

62

Page 15: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 13

67 67

7170

61 Frans van Severdonck(Brussel 1809-1889 Brussel)Schapen in landschap met eenden aan de waterkantpaneel (2x) - 17 x 25 cm - ges. l.o. en r.o. engedat. 1878€ 1500 - € 200062 B.C. Koekkoek(Middelburg 1803-1862 Kleef )Figuren bij ruïnetekening - 15 x 19 cm - init. r.o. en te dateren omstreeks 1820€ 400 - € 60063 C.C. Dommelshuizen(Utrecht 1842-1928 Den Haag)Gezicht op Kanselarij te Leeuwardenaquarel - 22,5 x 17,5 cm - ges. r.o en gedat. 1901€ 400 - € 60064 Onbekend(19e eeuw)Figuren bij huis in berglandschapaquarel - 24 x 34 cm - onduidelijk ges. r.o.€ 100 - € 150

65 C. Rochussen(Kralingen 1814-1894 Rotterdam)‘De garde van het kasteel’ aquarel - 26,5 x 20,5 cm - monogram l.o.€ 300 - € 50066 Hollandse School(18e eeuw)‘Utrechtse poort’ en ‘Het DoorgeschutWeesperzijde’aquarel (2x) - 21,5 x 36,5 cm€ 600 - € 80067 J.M.H. (Mari) ten Kate(Den Haag 1831-1910 Driebergen)Kinderen bij deuropening en Kinderen bij konijnenhokaquarel (2x) - 24 x 30 cm - ges. l.o. en r.o. en gedat. 1864€ 1500 - € 2000

68 G. Craeijevanger(Utrecht 1810-1895 Utrecht)Familie te paard in landschapaquarel - 37 x 47 cm - ges. m.o. en gedat. 1868€ 400 - € 60069 Toegeschreven aan A. Schelfhout(Den Haag 1787-1870 Den Haag)Reizigers in Duits landschappastel - 21,5 x 29 cm€ 300 - € 50070 Karel Frans Phillippeau (1825-1897)Rustende familie onder boompartijaquarel - 17 x 27 cm - ges. r.o.€ 1500 - € 200071 H. Ronner-Knip(Amsterdam 1821-1909 Brussel)Liggende poes bij waaierkarton - 22 x 31 cm - ges. r.o.€ 4000 - € 6000

Page 16: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

74

81

84

86

85

87

Page 17: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1588 89

72 G.H. Göbell(Raalte 1786-1833 Deventer)Sallands landschap met figurendoek - 54 x 66,5 cm - ges. r.o.€ 600 - € 80073 Henriëtte Georgette Bannier Nilant(1812-1855)Koeien bij drenkplaatsdoek - 44 x 55 cm - monogram r.o. en gedat. 1842€ 800 - € 120074 Désiré Donny(Brugge 1798-1861 Brussel)Rustende herder met schapen bij bergmeerpaneel - 27 x 39,5 - ges. l.o.€ 2000 - € 300075 G.J. Delfgaauw(Monster 1882-1947 Den Haag)Molen in polderlandschapdoek - 50 x 80 cm - ges. l.o.€ 1000 - € 120076 G.F. van Schagen(Den Haag 1880-1968 Laren)Kippen bij boerderijdoek - 40 x 54 cm - ges. l.o.€ 250 - € 35077 L.W. (Louis) van Soest(Indië 1867-1948 Den Haag)Dorpsgezicht in de winterschilderskarton - 50 x 40 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500

78 Johann Eduard Karsen(Amsterdam 1860-1941 Amsterdam)Figuur op brug, Oudezijds AchterburgwalAmsterdamdoek - 37 x 45 cm - ges. l.o. Daarbij boek ‘Eduard Karsen en zijn vaderKaspar’ met uitgave tentoonstelling Stedelijk Museum Schiedam € 2000 - € 300079 B.J. Brouwer(Diepenveen 1872-1936 Voorburg)‘Kerk te Ooi’doek - 50 x 60 cm - ges. r.o.€ 250 - € 35080 G. Altmann(Rotterdam 1877-1940 Rotterdam)Koeien bij poel en boerderijdoek - 60 x 80 cm - ges. r.o.€ 200 - € 40081 John Hulk Jr.(Amsterdam 1855-1913 Vreeland)Eendenjachtdoek - 61 x 91,5 cm - ges. r.o.€ 800 - € 120082 Willem Frederik Hulk(Amsterdam 1852-1924 Londen)Hoedster met vee bij drenkplaatsdoek - 101,5 x 76 cm - ges. l.o.€ 800 - € 120083 L. Houbaer(1861-1935)Herder met schaapskudde bij zonsondergangdoek - 90 x 70,5 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600

84 C.A. Waning(Den Haag 1861-1929 Den Haag)Gezicht op binnenhavendoek - 70 x 100 cm - ges. r.o.€ 800 - € 120085 M. (Martin) van Waning(Den Haag 1889-1972 Den Haag)Vermoedelijk ophaalbrug bij Overschiedoek (licht beschadigd) - 100 x 150 cm ges. r.o.€ 400 - € 60086 K. Wagner(Wenen 1856-1921 Perchtoldsdorf )Hollandse haven met figuren op de kadedoek - 50 x 82 cm - ges. r.o.€ 1000 - € 120087 Verheijen (19e eeuw)Stilleven met fruit en roemerpaneel - 38 x 31 cm - ges. l.o.€ 1000 - € 120088 A. Hulk(Londen 1813-1897 Zevenaar)Schepen voor anker bij zonsondergangdoek - 15,5 x 23 cm - ges. l.o.€ 2000 - € 250089 J.J.C. Spohler(Amsterdam 1837-1894 Amsterdam)Hollands rivierlandschap met veerpont en figuren bij Overschiedoek - 44 x 67 cm - ges. r.o. (Herkomst: Cooling Galleries, Engeland,jaren ’50)€ 2500 - € 3500

Page 18: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

9596

91

92

90 Albertus Verhoesen(Utrecht 1806-1881 Utrecht)Vee in zomerlandschapmarouflé - 63 x 81 cm - ges. l.o. en gedat. 1849€ 1000 - € 150091 P.G. Vertin(Den Haag 1813-1893 Den Haag)Zomers stadsgezicht, Alkmaardoek - 63 x 50 cm - ges. r.o.€ 5500 - € 650092 P.G. Vertin(Den Haag 1813-1893 Den Haag)Winters stadsgezicht met figurendoek - 43 x 26 cm - ges. l.o. en gedat 1881€ 5500 - € 6500

93 Jan Evert Morel II(Amsterdam 1835-1905 Weesp)Moeder met kind op bospadpaneel - 26 x 19,5 cm - ges. r.o.€ 700 - € 90094 J.C. Janson(Leiden 1763-1823 Den Haag)Wintergezicht met schaatsenrijderspaneel - 24 x 38 cm - ges. r.o.€ 2500 - € 350095 J.H.L. (Louis) Meijer(Amsterdam 1809-1866 Utrecht)Bedrijvigheid aan de kadepaneel - 47 x 62 cm - ges. l.o. en gedat. 1841€ 3000 - € 4000

96 L.J. Kleijn(Loosduinen 1817-1897 Den Haag)Hollands winterlandschap met schaatsenrijdersbij Dordrechtdoek - 55 x 75 cm - ges. r.o. (literatuur: P.A. Scheen, Honderd jarenNederlandsche schilder- en teekenkunst.De romantiek met voor- en natijd (1750-1850),Den Haag 1946, afb.nr. 254)€ 12000 - € 15000

Page 19: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1798 99

97

97 L.J. Kleijn(Loosduinen 1817-1897 Den Haag)Panoramisch gezicht op Delftpaneel - 43,5 x 61 cm - ges. r.o.€ 15000 - € 20000

98 Omgeving J.L. Dijckmans(1811-1888)Vrouw met haan en poespaneel - 43,5 x 35,7 (Vergelijk met: Amsterdam Museum, inv.nr. SA 2957)€ 700 - € 900

99 Adriaan de LelieFiguren bij vensterpaneel - 57 x 48 cm - ges. l.o.€ 1000 - € 1500

Page 20: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

101

104 107

100 Willem Roelofs Sr.(Amsterdam 1822-1897 Berchem)Rustende jagers in zomerlandschappaneel - 42 x 55,5 cm - ges. l.o. en gedat. 1840€ 2000 - € 4000101 W. Roelofs Sr.(Amsterdam 1822-1897 Berchem)Figuren in zomers landschap met molensaquarel - 27 x 37 cm - ges. l.o. en gedat. 1847(aan achterzijde papier tweede aquarel vanfiguren in landschap)€ 1000 - € 1500

102 Vermoedelijk J.G. Casteelen(Leiden 1795-1847 Leiden)Man en vrouw met koeien in landschapdoek - 33 x 38 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500103 J.H.B. Koekkoek(Amsterdam 1840-1912 Hilversum)Schelpenvisser op het stranddoek - 41,5 x 51 cm - ges. l.o.€ 1500 - € 2000104 L.J. Kleijn(Loosduinen 1817-1897 Den Haag)IJsgezicht met schaatsenrijderspaneel - 24 x 32,5 cm - ges. r.o.€ 3000 - € 5000

105 C.H.J. Leickert(Brussel 1816-1907 Mainz)Figuren in rivierlandschap bij avondpaneel - 15 x 21,5 cm - init r.o.€ 1500 - € 2000 106 A. (Antonie) Waldorp(Den Haag 1803-1866 Amsterdam)Stadsgezicht met figurenpaneel - 15 x 19,5 cm - signatuur-resten r.o.€ 1800 - € 2200107 C.H.J. Leickert(Brussel 1816-1907 Mainz)Rivierlandschap met ondergaande zonpaneel - 15,5 x 21 cm - ges. r.o.€ 3500 - € 4500

Page 21: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2014/ 19

110

112

111

108 Vermoedelijk J.F. Spohler(Rotterdam 1853-1923 Amsterdam)Zomers stadsgezicht met figurenpaneel - 32 x 26 cm - met signatuur Ch. Leickert r.o.€ 800 - € 1200109 W.J.J. Nuijen(Den Haag 1813-1839 Den Haag)Schelpenverkoopster in de duinenpaneel - 36,5 x 44 cm ges. r.o. en gedat. 1839 € 5000 - € 7000

110 Jan Lodewijk Jonxis(Utrecht 1789-1867 Utrecht)Figuren in interieurdoek - 62 x 49,5 cm - ges. m.b.€ 1000 - € 1500111 F. van Severdonck en R. Favelle (1809-1889 en 19e eeuw)Kinderen in zomers landschappaneel - 25 x 35,5 cm - ges. l.o. en r.o. € 4000 - € 6000

112 Antoinette Cécile H. HaudebourtLescot(1784-1845)Gezelschap en muzikant voor een herbergdoek - 39 x 31 cm - ges. m.o.€ 4000 - € 6000113 Onbekend(17e eeuw)Herders met vee in landschapdoek - 83,5 x 108,5 cm - onduidelijk ges. r.o.€ 2000 - € 3000

Page 22: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

114

114 Italiaanse school(18e eeuw)Altaarstuk met Heilige, draak, cupido’s en figurentoogvormig doek - 258 x 126 cm€ 800 - € 1200115 Italiaanse school(18e eeuw)Altaarstuk met Heilige, Petrus, engelen en figurentoogvormig doek - 258 x 126 cm€ 800 - € 1200116 Italiaanse school(18e eeuw)Altaarstuk met Mariatoogvormig doek - 270 x 104 cm (verf beschadiging)€ 400 - € 600

117 Italiaanse school(1760)Altaarstuk met Madonna, kindje Jezus, cupido’sen figurentoogvormig doek - 224 x 113 cm (beschadigd)€ 400 - € 600118 Onbekend (19e eeuw)Gebed voor de maaltijd doek - 32 x 40 cm - monogr. l.o.€ 200 - € 300119 Karel Frerik Bombled(Amsterdam 1822-1902 Chantilly)Landschap met ruitersdoek - 37 x 48 cm ges. l.o.€ 400 - € 600

120 Gaspar de Witte(1624-1681)Figuren bij ruïnemarouflé - 51 x 66 cm€ 2500 - € 3500121 Mogelijk Jan Dircksz Both(1615-1652)Figuren in berglandschappaneel - 31 x 36 cm - ges. l.o.€ 500 - € 800122 J. NeuhuisZittende statige man in stoel doek - 120 x 95 cm - ges. r.m.€ 400 - € 600

115

Page 23: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 21

119120

125

126

123 Onbekend(19e eeuw)Portret van Jacob Adriaan Everhard de Veije de Burine (1767-1837)doek - 47,5 x 42 cm€ 300 - € 500

124 Jan van Delft ges. (Waalwijk 1879-1952 Tilburg)Portret van de heer en mevrouw Van Nispendoek (2x) - 75 x 58 cm - ges. r.b. en l.b.€ 400 - € 600125 A. de Noter‘Hivert Porte d' Anvers’marouflé - 50 x 70 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800

126 L.F.H. (Louis) Apol(Den Haag 1850-1936 Den Haag)Ingang aan de achterzijde Huis ten Bosch in Den Haagdoek - 55 x 76,5 cm - ges. l.o.€ 12000 - € 15000

Page 24: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

127

145

128

133

139

152

Page 25: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 23

127 J.J. Destree(Laeken 1827-1888 Den Haag)Panorama op Scheveningendoek - 51 x 75,5 cm - ges. r.o. en gedat. 1871€ 7000 - € 9000128 Fernand Toussaint(1873-1956)Uitvarende zeilbotendoek - 30 x 40 cm - ges. l.o. € 1200 - € 1500129 A. van den Berg(Den Haag 1852-1944 Den Haag)Dames bij stadspoortkarton - 30 x 40 cm - ges. r.o en gedat. 1913€ 300 - € 500130 O. Hamel(1866-1950)Havengezicht marouflé - 31 x 41 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150131 OnbekendRoeiboot in polderlandschap paneel - 30 x 50 cm - onduidelijk ges. en gedat. 1874€ 150 - € 200132 M. van Waning(Den Haag 1889-1972 Den Haag)Riviergezicht bij Dordrechtdoek - 42 x 58 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300133 J.S. (Jan) Knikker Jr.(Leiden 1911-1990 Den Haag)Gezicht op Zierikzeedoek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600134 A.A. van Hoijtema(Delft 1875-1967 Den Haag)Stilleven met cactusschildersboard - 35 x 27 cm - ges. r.b.€ 200 - € 300135 Mogelijk O.W.A. (Albert) Roelofs(Schaerbeek 1877-1920 Den Haag)Landschappaneel - 31,5 x 36 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800136 E. (Evert) Moll(Voorburg 1878-1955 Den Haag)Havengezichtdoek - 25 x 35 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600

137 K. TerrowWintergezichtpaneel - 50 x 39 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150138 Vermoedelijk J.E. van de Wetering de Rooy(Woudrichem 1877-1972)Figuren met paard en wagen aan de vaartpaneel - 21 x 33 cm met signatuur W. de Zwart€ 500 - € 700139 A. Windmaier(Pfarrkirchen 1840-1896 München)Landschapdoek - 36 x 29 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300140 Frederik Whitehead(Leamington Spa 1853-1938 Leamington Spa)Landschap met vendoek - 38 x 30 cm ges. r.o.€ 200 - € 300141 A.J.A. Hagen(Kampen 1896-1967 Rotterdam)Bloemen in vaaskarton - 41,5 x 23 cm - ges. l.o.€ 200 - € 300142 Leendert Vols(1873-1908) Landschap met geitenhoederspaneel - 24 x 25 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150143 G. Hageman (20e eeuw)Vissersboten in de havendoek - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400144 José Weiss(Parijs 1859-1919 Parijs)Landschap met rivierpaneel - 24,5 x 38 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700145 P.P. Schiedges Jr.(Den Haag 1860-1922 Amersfoort)Korenschovendoek - 37 x 50 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150146 Hortensy van Puyenbroeck(Antwerpen 1924-1957 Antwerpen)Bloemstillevendoek - 35 x 25 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150

147 J.E. van de Wetering de Rooy(Woudrichem 1877-1972)Riviergezicht met botendoek - 35 x 42 cm - ges.€ 450 - € 550148 T.J.D. (Dorus) Arts(Bergharen 1901-1980 Canada)Bosgezicht met hout sprokkelende vrouwpaneel - 57 x 51 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400149 H.P. van der Haar(Avenhorn 1867-1938 Wassenaar)Huis met bloementuindoek - 49 x 59 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600150 B.J. Brouwer(Diepenveen 1872-1936 Voorburg)Broeksloot met boerderij en ophaalbrugdoek - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600151 Hortensy van Puyenbroeck(Antwerpen 1924-1957 Antwerpen)Vergeet-me-nietjes in aardewerk potdoek - 40 x 35 cm - ges. r.o.€ 100 - € 200152 W.C. Rip(Rotterdam 1856-1922 Den Haag)‘Plas Loenen Vreeland’doek - 42 x 60 cm - ges. r.o. en verso gedat. 1895€ 400 - € 600153 T.J.D. (Dorus) Arts(Bergharen 1901-1980 Canada)Oude boerderij bij vendoek - 50 x 70 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400

Page 26: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

154

156

158 159

154 T.J.D. (Dorus) Arts(Bergharen 1901-1980 Canada)Bosvenpaneel - 50 x 60 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600155 E. Frankfort(Meppel 1864-1920 Laren)Interieur met figurendoek - 49 x 59 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600156 Xeno Münninghoff (Deventer 1873-1944 Barneveld)Gezicht op uiterwaardendoek - 29 x 55 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400

157 Anthony van der Helden(1835-1902)Rivierlandschap met koeienpaneel - 50 x 33 cm - ges. l.o.€ 700 - € 900158 J.H. Weijns (Weyns) (Zwolle 1864-1945 Rotterdam)‘Molen aan de Oostzeedijk Rotterdam’marouflé - 55 x 36 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1000159 C.D.L. (Constant) Artz(Parijs 1870-1951 Soest)Eend met kuikens in de slootpaneel - 50 x 40 cm - ges. r.o.€ 1000 - € 1500

160 A.M. Geijp(Middelburg 1855-1926 Den Haag)Landschap met visser in roeibootdoek - 59 x 44 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600161 Jan van Vuuren(Molenaarsgraaf 1871-1941 Ermelo)Boereninterieurmarouflé - (beschadigd) - 47 x 61 cm -ges. l.o.€ 200 - € 400162 F.I. (Felix) Hess(Amsterdam 1878-Sobibor 1943)Rustende Larense marktvrouw bij groentekraamdoek - 80 x 60 cm - ges. l.o.€ 800 - € 1000

Page 27: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 25165

162160

163 J.H. Doeleman (Rotterdam 1848-1913 Den Haag)Bosrandpaneel - 34 x 46,6 cm - ges. l.o. en gedat. 15 mei 1909€ 200 - € 300164 R. Larij(Dordrecht 1855-1932 Dordrecht)Bosrand in de herfstpaneel - 23 x 35 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500

165 A.W. (August) van Voorden(Rotterdam 1881-1921 Rotterdam)Boerderij in Hollands winterlandschapdoek - 66 x 99,5 cm - ges. r.o. (Herkomst: Drs. de Jong, voormalig directeurMeyes en Höweler te Amsterdam)€ 4000 - € 6000166 H.H. (Harmen) Meurs(Wageningen 1891-1964 Ermelo)Gezicht op Bruggedoek - 65 x 81 cm - ges. r.o.en verso en gedat. 1937/1938€ 800 - € 1000

167 D. Meesters(Den Haag 1899-1950 Amsterdam)Houthakkers met malle jandoek - 58 x 98 cm - ges.r.o. en gedat. 1944€ 250 - € 350168 M. (Martin) van Waning(Den Haag 1889-1972 Den Haag)Binnenhaven Enkhuizendoek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500

Page 28: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

169 G.C. Krol(Rotterdam 1882-1950 Enschede)Houthakkers met malle janges. l.o. en gedat. 1918€ 300 - € 500170 G. van der Laan(Heerenveen 1844-1915 Den Haag)Bomschuit op zeeschilderkarton - 15,5 x 18,5 cm - init l.o.€ 300 - € 500171 F.J.J.A. Berntsen(Nijmegen 1903-1980 Nijmegen)Gezicht op Antwerpenschilderskarton - 32,5 x 81 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150172 F. Halberg-KraussLandschapkarton - 30 x 50 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150

173 A.M. Florimond van Acker(Brugge 1858-1940 Brugge)Figuren in restauratieatelierdoek - 80 x 100 cm - ges. r.o.€ 800 - € 1000174 A.J.A. Pieck(Scheveningen 1894-1982 Maartensdijk)Zicht op bomen en huizenmarouflé - 29 x 44 cm - ges. r.o.€ 200 - € 400175 KompoelHanengevechtdoek - 35x46 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150176 HasimIndonesische vrouwdoek - 68 x 44 cm - ges. r.o.€ 100 - € 200

177 W.G.F. Jansen (Harlingen 1871-1949 Blaricum)Schelpenvisser in de brandingdoek - 35 x 56 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600178 A.J. Zwart(Rijswijk 1903-1981 Laren)Boerin langs waterkantdoek - 50 x 70 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200179 F.J. van Rossum du Chattel(Leiden 1856-1917 Yokohama)Boerderijtje met ophaalbrug aan de vaartaquarel - 54 x 37 cm - r.o. ges.€ 500 - € 700

180

174

181

185

Page 29: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 27189

192 192

180 H.J.H. Knip (’s-Hertogenbosch 1819- 1897 ’s-Hertogenbosch)Landweg met vee en figurengouache - 50 x 83 cm - ges. l.o.€ 400 - € 600181 W. Steelink Jr.(Amsterdam 1856- 928 Voorburg)Herder met schaapskudde31 x 39 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700182 W.H. van der Nat(Leiden 1864-1924 Leiden)Het huis van de klompenmakeraquarel - verso ges. € 400 - € 600183 M.J. de Jongere (Drulman)(1912-1978)Havengezichtaquarel - 39 x 60 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350184 Aris Knikker(Haarlem 1887-1962 Den Haag)Man in zeilboot in polderslootpaneel - 30 x 24 cm - ges. l.o.€ 450 - € 550185 E. Ydema (Idema, IJdema)(Wymbritsradeel 1876-1937 Voorburg)‘Zeilende schepen’doek - 50,5 x 40,5 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600

186 Mogelijk J. Nanninga(Winschoten 1904-1962 Den Haag)Stilleven met fruit en flesdoek - 60 x 50 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500187 Vermoedelijk T.H.B.J. GroeneveldTadema(Utrecht 1871-1938 Zandvoort)Figuur en paarden bij botter op het stranddoek - 42,5 x 30 cm€ 250 - € 350188 J.R. initialenJongensportretdoek - 47 x 42 cm - gedat. 1906€ 100 - € 150189 OnbekendMeisje in gele jurk(in de sfeer van M.C.G. Bruigom)doek - 66 x 50 cm - monogr. r.o.€ 200 - € 400190 Europese SchoolPortret van een diensterdoek - 60 x 50 cm€ 150 - € 200191 Hortensy van Puyenbroeck(Antwerpen 1924-1957 Antwerpen)Meisjesportretdoek - 55 x 46 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120

192 P.F.N.J. Arntzenius (Soerabaja 1864-1925 Den Haag)Portret van de heer en mevrouw Mutters-van der Gardedoek (2x) - 53 x 40 cm - ges. r.o. en gedat. 1903€ 800 - € 1200193 Omgeving Jan Nicolier(1840-1880)Het aanzoekmetaal - 30 x 24 cm€ 200 - € 300194 Hollandse School (17e eeuw)Figuren met vee in landschap(in de sfeer van Philips Wouwerman)doek - 41 x 61 cm€ 600 - € 800195 Toegeschreven aan J. J. de Cossiau(1674-1734)Figuren in berglandschap met riviertje doek - 61 x 82 cm€ 500 - € 700196 Hollandse school(circa 1900)Schaatsenrijders in landschap met molensdoek - 30 x 46 cm - met signatuur J.C. Spohler€ 500 - € 700197 Theo van Wijngaarden(Rotterdam 1874-1952 Voorburg)Boerin in interieurdoek - 50 x 35 cm - ges. r.o. en gedat. 1910€ 400 - € 600

Page 30: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

201

200

199

202

198 Reinier Siebrand Bakels(Den Hoorn 1873-1956 Den Haag)‘Kerk van Maassluis’ doek - 61,5 x 41 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500199 Reinier Siebrand Bakels(Den Hoorn 1873-1956 Den Haag)Zonsondergang op Texel doek - 45 x 66 cm - atelierstempel op achterzijde€ 500 - € 700200 Adolphe Wansart (1873-1954)Strandgezicht met figurenboard - 34 x 51 cm - ges. r.o.€ 3500 - € 4000201 David Schulman(Hilversum 1881-1966 Laren)‘Spakenburg’doek - 40 x 60 cm - ges. l.o.€ 700 - € 900

202 T. (Therèse) Schwartze(Amsterdam 1851-1918 Amsterdam)Portret van jonge vrouw doek - ovaal 73 x 60 cm - ges. r.o.€ 1200 - € 1500203 G.W.P. van Dokkum(Utrecht 1870-1931 Utrecht)Bosgezicht met bruggetjedoek - 31 x 44,5 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120204 G.W.P. van Dokkum(Utrecht 1870-1931 Utrecht)Stilleven met pauwenveerpaneel - 47 x 31 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120

205 W.J. Pol(Leek 1905-1988 Frankrijk)Sampamsdoek - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500206 OnbekendBoomgaard in de sfeer van van Goghdoek - 38 x 55 cm - onduidelijk ges. r.o.€ 100 - € 150207 H.F. (Herman) Bieling(Rotterdam 1887-1964 Rhoon)Zittend naaktaquarel - 21 x 27 cm - ges. l.o. en gedat. 1925€ 150 - € 200208 H.F. (Herman) Bieling(Rotterdam 1887-1964 Rhoon)Balletdanseresdoek - 41 x 30,5 cm - ges. l.o.€ 100 - € 200

Page 31: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 29

206

207

213209

209 C.J. (Chris) Lanooy (St. Annaland 1881-1948 Epe)Landschapdoek - 51 x 70 cm€ 350 - € 450210 R.W.M. Posthuma(1886-1962)Noord-Afrikaans stadsgezichtdoek - 101 x 80 cm - r.o. en gedat. 1952€ 200 - € 400211 Cornelis Verschuur(Gouda 1888-1966 Den Haag)Hooitijd doek - 60 x 100,5 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500

212 H. van Leeuwen (Van Oudewater)(Ter Aar 1890-1972 Voorburg)Zonnig Alpenlandschap met riviertje‘Hohenschwangau’ doek - 115 x 160 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700213 Jaap Min(Bergen 1914-1987 Bergen)Havengezicht in Volendamdoek - 60 x 50 cm - ges. l.o.€ 500 - € 700214 J.P. Veth(Dordrecht 1864-1925 Amsterdam) Portret van een vrouwdoek - 61 x 51 cm - ges. € 300 - € 500

215 Karl Mayr(1816/1889) ‘Beethovenhaus Heilenstadt Wien’schilderskarton - 36,5 x 48 cm ges. r.o. en gedat. 1886 € 200 - € 400216 J. Wigersma(Hoorn 1877-1957 Haarlem) Stadsgezicht Amsterdam met ST. Nicolaaskerkdoek - 63 x 77 cm - ges. r.o. € 3000 - € 4000217 Reinier Siebrand Bakels(Den Hoorn 1873-1956 Den Haag) Zicht op de kerk van Dordrecht marouflé - 40 x 29 cm - ges. l.o. 1914 € 150 - € 200

Page 32: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

307

301

303

305

30630

Page 33: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 31

309

310

301 Jan Kelderman(Dordrecht 1741-1820 Dordrecht)Clown met viooldoek - 65 x 45 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300302 Kustiwa ges.Ploegende boer en karbouw in Indonesisch landschapdoek - 60 x 40 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150303 Willem Boer LefferVisioen van de schilderboard - 52,5 x 58 cm - ges. l.o. en gedat. jan. 1951€ 200 - € 400304 Agnes van den Brandeler(geb. Delft 1918)‘Weg naar Beek Ubbergen’doek - 54 x 72 cm - ges. l.o. en gedat. 1981€ 100 - € 150

305 Rouslan Caenko‘Pionier met vliegtuig’doek - 65 x 45 cm - l.o. ges. en gedat. 1985 - metboekje€ 300 - € 500306 E.P. Rade‘Summer in Bergland’gemengde techniek - 54 x 44 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150307 E.P. Rade‘Summer in Bergland’gemengde techniek - 54 x 45 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150

308 VisserDroogvallende haven van Honfleurdoek - 55 x 70 cm - ges. l.o. en gedat. ’78€ 200 - € 300309 Eric de VreeStilleven met tol en knikkerspaneel - 22,5 x 32 cm - initialen r.o.€ 500 - € 700310 Kris DuysStilleven met koffiekopdoek - 30 x 30 cm - ges. r.b. en gedat. nov. ’94€ 300 - € 500311 Barbara van Houten(Groningen 1862-1950 Den Haag)Greta Langenrijs met hond op schootdoek - 50 x 40 cm - init. l.b.€ 100 - € 150

Sluiting online-veiling, 9 november 2015, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 301 t/m 461Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek

Page 34: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

312

313

314

316 322

Page 35: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 33

325

323

312 J. Peltier(1907-1984)Havengezicht ‘Torcello’doek - 73,5 x 92 cm - ges. l.o.€ 200 - € 400313 Lies Arntzenius(Den Haag 1902-1982 Den Haag)Duizendschonen in vaasdoek - 40 x 30 cm - ges. l.o.€ 100 - € 150314 Ans YpelaarMozes voert zijn volk door Rode Zeekarton - 40 x 122 cm€ 30 - € 50315 C. Vreedenburgh(Woerden 1880-1946 Laren)Huizen aan het water doek - 50 x 60 cm€ 200 - € 300316 C. Vreedenburgh(Woerden 1880-1946 Laren)Boerderij aan landweg en Boerderij met hooimijt aquarel (2 x op 1 papier) - 33,5 x 48 cm ges. r.o. (1x)€ 300 - € 400

317 Bert KellerZonder titelkleurets nr. 40/47 - 39 x 49 cm - ges. r.o.€ 40 - € 60318 Joop van den BroekCompositiegoache - 55 x 68 cm - ges. r.o. en gedat. ’67€ 80 - € 120319 Max BillCompositie4-kleuren zeefdruk - 42 x 42 cm - ges. r.o. engedat. 1971€ 50 - € 80320 Mark BrusseModerne voorstelling van uitbarsting kleurenlitho 146/150 - 70 x 50 cm - ges. r.o. engedat. ’90€ 50 - € 80

321 G.J. Grassère(Nijmegen 1901-1986 Zoetermeer)Compositie zeefdruk nr. 14/100 - 50 x 64 cm - ges. r.o.€ 50 - € 70322 J.J.M. Henneman(geb. Haarlem 1942)Blokken met roodlitho nr. 30/100 - 40 x 32 cm - ges. r.o. € 80 - € 120323 Jan Cremer(geb. Enschede 1940)Landschapzeefdruk nr. 40/150 - 55 x 108 cm - ges. r.o. engedat. 2000€ 150 - € 200324 G.J. Grassère(Nijmegen 1901-1986 Zoetermeer)Wintergezichtkarton - 70 x 80 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120325 P. Fraterman(Den Haag 1910-1969 Den Haag)‘Kan met herfstbloemen’board - 95 x 80 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600

Page 36: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

34

327 329

340

343

346345

Page 37: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 35

326 Peter Klashorst(geb. Santpoort 1957)Damesportret met hoeddoek - 70 x 70 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300327 Peter Klashorst(geb. Santpoort 1957)Damesportretdoek - 70 x 70 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300328 Jos Leurs‘Roussilon (Vauchise)’ doek (verfschade) - 60 x 80 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150329 Chris le Roy(Deventer 1884-1969 Nijmegen)Stilleven met lidcactusaquarel - 62 x 47 cm - ges. r.o. en gedat oktober1956€ 200 - € 300330 LandzaatAbstractzeefdruk nr. 8/50 (3x) - 40 x 40 cm - ges. r.o. engedat. ’73€ 20 - € 40331 Gisèle d’Ailly van Waterschoot van der Gracht(1912-2013)Zittend vrouwelijk naaktaquarel (met opdracht ‘Voor Reinoud enKeeske in oude vriendschap van Gisèle’) 16,5 x 13,5 cm - ges. l.o.€ 300 - € 500332 P. Citroen(Berlijn 1896-1983 Wassenaar)Zieke dochter Paulienhoutskooltekening (waterschade) - 31 x 30 cmges. r.o. en gedat. 14 XI ’44€ 250 - € 350

333 P. Citroen(Berlijn 1896-1983 Wassenaar)Sterfbed van oma Bendin- Liskaljettekening - 23 x 27 cm - r.o. ges. en gedat 16 XI ’41€ 300 - € 500334 Geo Ham‘Monaco 2 Avril 1934’ zeefdruk - 100 x 65 cm€ 100 - € 150335 Jan Sluijters(’s-Hertogenbosch 1881-1957 Amsterdam)Artiesten Winterfeest ’s-Gravenhage 1919kleurlitho - 72 x 50 cm € 250 - € 350336 Thomas FloraMap met 11 etsen nr. 1926/2000 - 23,5 x 33 cmges. r.o. en gedat. ’87/’88 € 100 - € 150337 Riemko HoltropAbstractgemengde techniek - 16 x 25 cm - initialen r.o.met boek€ 200 - € 300338 Corneille (C. van Beverloo)(Luik 1922-2010 Parijs)‘Unique’ zeefdruk nr. 112/250 - 20 x 14,5 cm€ 100 - € 150339 Wijmpje BosCompositie met gezichtentekening - 24 x 16,5 cm - ges. r.o. en gedat. ’89€ 30 - € 50340 Richard SmeetsAbstracte voorstelling van een figuurzeefdruk - 90 x 70 cm - ges. r.o. en gedat. ’90€ 40 - € 60

341 Joop van den BroekCompositie paneel - 49 x 120 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120342 Pim Trooster(geb. Almelo 1954)Moderne voorstellingboard - 120 x 80 cm - ges. r.o. en gedat. ’86€ 50 - € 80343 Theo van der Horst(Arnhem 1921-2003)‘Matelda’aquarel - 75 x 54 cm - ges. r.o. en gedat. 14augustus 1996 € 40 - € 60344 Anne Semler‘Vangst’ zeefdruk - 79,5 x 60 cm - ges. r.o. en gedat. ’90(glas ontbreekt)€ 10 - € 20345 Anton Heijboer‘De danser’ paneel - 80 x 110 cm ges. op achterzijde en gedat. 16-12-’89€ 50 - € 70346 Anton Heijboer(Sabang 1924-2005 Den Ilp)Kipgouache - 65 x 75 cm - ges. m.o.€ 250 - € 350347 Herma van Wijk‘De danser’paneel - 122 x 122 cm - ges. op achterzijde en gedat. 16-12-’89€ 50 - € 70348 Paulo da San Lorenzo‘Spirales’paneel - 100 x 150 cm - ges. l.b. en gedat. 1995€ 300 - € 500

348

Page 38: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

352

354

355

358

359 360

Page 39: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 37362 368

349 Herman Brood(Zwolle 1945-2001 Amsterdam)‘Spoelt u maar’zeefdruk - 33 x 21 cm - ges. r.o.€ 80 - € 120350 Richard Lee BartonAbstractiondoek - 40 x 50 cm - ges. r.o. en gedat. 2008€ 275 - € 400351 Jan Meijer‘Vue de mon atelier’doek - 65 x 50 cm - ges. r.o. en gedat. 1988€ 500 - € 700352 ConstantKrokodilolieverf op papier - 21,5 x 35 cm - ges. l.b.€ 450 - € 550353 Joan MiroCompositiekleurlitho - 32 x 23 cm € 300 - € 500354 E.A.M. Brands(geb. Amsterdam 1913)Compositielitho - 28 x 28 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500355 Jacobus Cornelis Schouten(Nijmegen 1901-1986 Zoetermeer)Woeste zeedoek - 48,5 x 48,5 cm - ges. r.o.en gedat. 1931€ 100 - € 150

356 G.J. Grassère(Nijmegen 1901-1986 Zoetermeer)Twee figuren in atelierlitho 10/27 - 34 x 25 cm - ges. m.b.€ 40 - € 60357 Bram van der VeldeAbstracte compositiekleurlitho - 37 x 27 cm€ 50 - € 70358 Armando (H.D. van Dodeweerd)(geb. Amsterdam 1929)Dierfiguurlitho 51/120 - 38 x 50 cm - ges. r.o. en gedat. ’97€ 500 - € 700359 Pablo Picasso‘Avant la Pique’ litho - 37 x 54 cm - atelierstempel 1-6-1960€ 300 - € 500360 Corneille (C. van Beverloo)(Luik 1922-2010 Parijs)Deux femmes et l’oiseaukleurlitho 200/200 - 37 x 48 cm - ges. r.o. engedat. ’98€ 150 - € 200361 Herman Brood(Zwolle 1945-2001 Amsterdam)Compositiezeefduk nr. 55/150 - 25 x 35 cm ges. m.o.€ 80 - € 120362 Herman Brood(Zwolle 1945-2001 Amsterdam)‘Lekker ding’zeefdruk 188/300 - 35 x 36 cm - ges. m.o.€ 100 - € 150

363 Rity Jansen Heijtma‘Untitled 1’ en ‘Untitled 3’zeefdruk (2x) nr. 9/50 en 14/50 - 65 x 66 cmges. r.o. en gedat. 1986€ 20 - € 40364 J. Batterman(geb. Amsterdam 1909)‘De Feestdis’ zeefdruk - 27 x 20 cm - ges.€ 40 - € 60365 Kees van Dongen(1877-1968)‘La montagne des nuages’kleurenhoutsnede - 17 x 13 cm € 80 - € 120366 Siep van den Berg(1913-1998)Bussem II, nr 192pentekening - 22 x 13,5 cm - 1957€ 75 - € 100367 Siep van den Berg(1913-1998)Bussem II, nr 102 pentekening - 22 x 13,5 cm - 1957€ 75 - € 100368 Han Mes(geb. Koog aan de Zaan 1936)Drie figurenolieverf - 14 x 16 cm - ges. r.o. en gedat. ’67€ 100 - € 150

Page 40: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

369 Staf Beerten(geb. Beverlo 1930)‘Verliefden’paneel - 28 x 16 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300370 Harry VisserStilleven met eend en schilderstukjesdoek - 30 x 40 - ges. op achterzijde en gedat.’76€ 80 - € 120371 Naar Kees van DongenDamesportretaquarel - 29 x 21 cm€ 100 - € 150

372 Salvador Dali‘Cheval de course’kleurlitho - 34 x 44 cm - ges. r.o. met certificaat en beschrijving in map € 450 - € 550373 Marc Chagall‘Les ames mortes’kleurlitho - 56 x 38 cm€ 30 - € 50374 Pablo Picasso‘Maternitè’kleurlitho nr. 521/1000 - 50 x 65 cm€ 100 - € 120

375 Karel Appel‘In Action’kleurlitho - 79,6 x 60 cm - 1968€ 100 - € 150376 A.M. Wortel(geb. Alkmaar 1929)‘Wij en onze bodem die we een beetje ontgroeid zijn’gemengde techniek - 16 x 23 cm - ges. r.b. engedat. ’77€ 180 - € 220377 Russische schoolAbstractpaneel - 37,5 x 28,5 cm€ 200 - € 250

372

370

Page 41: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 39

375

376

383

384

378 JAS (J.A. Smit)Tulpenzeefdruk (4x) - 28 x 28 cm - ges. r.o. en gedat.’98 en ’99€ 150 - € 200379 Vermoedelijk A. van der ValkMonnikpaneel - 17 x 14 cm€ 100 - € 150380 OnbekendBalinees meisje board - 24 x 18 cm€ 150 - € 200

381 W.J.P. van der Does(Rotterdam 1889-1966 Zeist)Eiland in Scandinavische zee papier op karton - 24 x 43 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350382 OnbekendOpenbare verkoopdoek - 33 x 41 cm€ 300 - € 500

383 Rudolf de Bruijn OuboterStilleven met 2 poppenaquarel - 46 x 33 cm - init. en gedat. 20 sept. 1934€ 300 - € 500384 F. Masereel(1889-1972)Vrouwelijk naakt bij stoeltekening - 9 x 11 cm - init.€ 300 - € 500

Page 42: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

388386

397

385 Mogelijk Godfried SchalkenPortret en figuurstudie(op voor- en achterzijde) tekening - 28 x 26 cm€ 100 - € 150386 Philipp Röth(Darmstadt 1841-1921 München)Landschap met geitenhoederaquarel - 25 x 33 cm - ges. l.o.€ 80 - € 120387 SoewardjaIndonesisch straattafereelaquarel - 24 x 27 cm€ 80 - € 120388 W.G. Hofker(Den Haag 1902-1980 Amsterdam)Werkpaardets - 20 x 24,5 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150389 R. de Bruijn Ouboter(Den Haag 1902-1980 Amsterdam)Ameryllis in gemberpot aquarel - 36 x 26 cm - ges. r.o. en gedat. 1933€ 300 - € 500

390 E.H. init.Landschap aquarel - 15,5 x 21,5 cm - gedat. juli ’78€ 20 - € 40391 Gordon HargraveFiguren in winters straatjegouache - 45 x 28 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150392 Gordon Hargrave‘Old Street in York’aquarel - 60 x 30 cm € 100 - € 150393 W. de Haas(Rotterdam 1880-1943 Den Haag)Stierenkopgekleurde krijttekening - 55 x 24 cm - ges. r.o.€ 150 - € 200394 J. Briede(Rotterdam 1885-1980 Amsterdam)Interieurpentekening - 62 x 49 cm - ges. l.o. en gedat. 1942€ 120 - € 150

395 Onduidelijk ges.Moeder en dochter in Nederlands Indië gekleurde krijttekening - 50 x 64 cm gedat. augustus 1944€ 50 - € 70396 Wilhelmina Carbin-Gips(Vrijendam 1897-1975 Oosterbeek)Berglandschapgewassen inkttekening - 63 x 50 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700397 H. Koekkoek Jr.(Amsterdam 1836-1909 Londen)De Maas bij Dordrecht en Rivier bij Rotterdamaquarel (2x) - 30 x 40 cm ges. l.o. L. van Staaten € 350 - € 500398 E.C.L. Arntzenius(Den Haag 1902-1982 Den Haag)Stilleven met bloeiende plantaquarel - 29 x 36 cm - ges. l.o. en gedat. 1945 € 350 - € 500

Page 43: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 41403 404

400 400

399 Isaac Israels(Amsterdam 1865-1934 Den Haag)Portret van Ree Versteraquarel - 33 x 20 cm - atelierstempel€ 300 - € 500400 Onbekend18e eeuwBij de hoefsmid en Figuren in landschapaquarel (2x) - 23 x 33,5 cm€ 200 - € 300401 J.E. Akkeringa(Buitenzorg 1861-1942 Amersfoort)Boom aan de rand van de duinentekening - 27,5 x 39 cm - ges. r.o.€ 100 - € 150

402 Carel Lodewijk Hansen(Amsterdam 1765-1814 Vaassen)Figuur in landschap aquarel - 36 x 50 cm -ges. op achterzijde € 100 - € 150403 J.C. Pabst(Den Haag 1853-1928 Den Haag)Staphorster boerin op erfaquarel - 30 x 47 cm - ges. l.o.€ 150 - € 200404 Fried PalBallerina naar Degasgekleurde krijttekening - 28 x 20 cm - ges. l.o.€ 600 - € 800

405 E. van Drielst‘Op de Paaschberg bij Ede 9 juni 1783’ aquarel - 27 x 41 cm€ 50 - € 80406 OnbekendBedelend meisjestudietekening - 23 x 26 cm€ 100 - € 150407 Mogelijk Willem MarisKoeien in de weitekening/aquarel - 44 x 58 cm € 200 - € 300

Page 44: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

408

415

423

408 Johannes Bosboom(Den Haag 1817-1891 Den Haag)Kerkinterieur met figurenaquarel - 24 x 18 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700409 Onbekend(19e eeuw)Oude boomaquarel - 24,5 x 35 cm€ 40 - € 60410 OnbekendKoeien bij boomtekening - 30 x 40 cm€ 30 - € 50

411 Mogelijk Isaac IsraëlsVrouwen bij marktkraamaquarel - 28,5 x 27 cm€ 100 - € 150412 Onbekend monogramFiguren op het strandaquarel - 36,5 x 46 cm - init. H.B. (ruit ontbreekt)€ 50 - € 80413 Mogelijk P.G. van OsHoeders met vee in landschapgemengde techniek - 26 x 35,5 cm€ 150 - € 200

414 G. SöhlkeDames in parkgemengde techniek - 28 x 37,5 cm ges. r.o. en gedat. 20 juli ’69€ 40 - € 60415 F. Lebret(Dordrecht 1820-1909 Dordrecht)Exterieur met paard en wagen en veeaquarel - 27 x 36 cm - ges. r.o. € 350 - € 500416 naar J.H. WeissenbruchPolderlandschapaquarel - 34 x 46 cm€ 80 - € 120

Page 45: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 43

426 429

417 Naar Willy SluiterCaféscènestudietekening - 28 x 23 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300418 Naar Willy SluiterWandelende herenstudietekening - 29 x 23 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300419 Naar Willy SluiterWandelaars studietekening - 24 x 22 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300420 Naar Willy Sluiter‘Scheveningen’tekening - 23 x 30,5 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300421 Jan van der SterrenDorpje in Indonesiëdoek - 30 x 40 - ges. r.o.€ 80 - € 120422 OnbekendBijbelse voorstellingsepia - 19 x 25,5 cm€ 100 - € 150423 H. Smith(Witmarsum 1862-1942 Amsterdam)Botters op het wateraquarel - 14,5 x 10,5 cm - ges. r.o.€ 400 - € 600

424 E.L. Verveer(Den Haag 1826-1900 Den Haag)Vissersvrouwaquarel - 23,5 x 15,5 cm - ges. r.o.€ 180 - € 220425 H.E. Vinke(Utrecht 1831-1904 Arnhem)Vader en zoon aquarel - 14 x 9 cm - ges. r.b. en gedat. 1854 € 50 - € 70426 H.G. GandyGezicht op haven van Hong Kongaquarel - 20 x 33 cm - ges. l.o. en gedat 1923 € 250 - € 350427 Onduidelijk ges.Strandgezicht met figurenstudietekening - 13,5 x 22,5 cm€ 100 - € 150428 Atelier J.E. AkkeringaZittende meisjesstudietekening (2x) - 15 x 13 cm atelierstempel l.o. - in één lijst€ 80 - € 120429 Rudolphe BanetFigurenpaneel - 12 x 17 cm - ges. r.o.€ 250 - € 350

430 A.J.A. Pieck(Scheveningen 1894-1982 Maartensdijk)Winkelinterieurets - 17 x 12 cm ges. r.o. en gedat. Amerfoort ’46€ 100 - € 150431 A.J.A. Pieck(Scheveningen 1894-1982 Maartensdijk)Landschap met hekets - 23 x 16,5 cm€ 60 - € 80432 Jan de Beijer(1703-1780)‘De Berg kerk en Berg poort te Deventer, gezien vanaf de Houtmarkt in 1758’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100433 Jan de Beijer(1703-1780)‘De Waag en Hoofdwagt te Deventer’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100434 Jan de Beijer(1703-1780)‘De Groote Kerkhof te Deventer met de Duinpoort’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100

Page 46: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

44437

437

436

435 Jan de Beijer(1703-1780)‘Het Koerhuis, en Oude Wagttoren buitenDeventer’gravure - 17 x 21 cm€ 70 - € 100436 J. Mankes(Meppel 1889-1920 Eerbeek)Kraai houtsnede - 18 x 24 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500437 J. Mankes(Meppel 1889-1920 Eerbeek)Herdenkingsuitgave III, Nr. 6- 60 Stoel de Groot P17, Vader Mankes de Groot P18en Witte geit de Groot P32 - houtsnede (3x)€ 800 - € 1000

438 J. Mankes(Meppel 1889-1920 Eerbeek)Herdenkingsuitgave II, Nr 14- 60 Raaf op berkenboom de Groot PG, Egel deGroot P40 Ziber Wyanelotte de Groot P47houtsnede (3x)€ 800 - € 1000439 J. Mankes(Meppel 1889-1920 Eerbeek)Herdenkingsuitgave I - Zelfportret de GrootP16, Parelhoen de Groot Nestkuiken de GrootP44 - houtsnede (2x)€ 700 - € 900440 Fons van der Velde‘Universiteit’ ets - 29,5 x 22 cm € 60 - € 80

441 B.A. Bongers(Den Haag 1866-1949 Delft)Stadsgezicht met grachtgekleurde tekening - 30 x 34 cm€ 60 - € 80442 Naar Th. de BockWasvrouw op stoepjeaquarel - 25 x 17 cm€ 100 - € 150443 Petrus SchenkArnhem en Rosendaelgekleurde gravure (2x) -15 x 19 cm€ 60 - € 80444 Jean Covens & Corneille MortierGekleurde gravure in lijst Plattegrond van Parijs, zijn voorburgen en omliggende plaatsen - 57 x 77 cm€ 100 - € 150

437

Page 47: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 45

444 445

449451

445 Joan Janssonius‘Ducatus Gelriae’ingekleurde gravure - 40 x 54 cm (scheur)€ 150 - € 200446 Joan BlaeuZutpheningekleurde gravure - 40 x 51 cm€ 100 - € 150447 Galeazzo Gualdo Priorato(1606-1678)Stadsplan Deventer 1635gravure - 32 x 42 cm€ 80 - € 120

448 OnbekendArnhemium Gelriae in Ripa Rheni Opp.gravure - 19 x 26,5 cm€ 60 - € 80449 J.J. van den BergheExterieur met figuren gekleurde gravure - 30 x 35,5 cm€ 50 - € 70450 Jan StolkerMapje met drie mezzotinten € 70 - € 100

451 P. RenardStrandgezichtpaneel - 13 x 18 cm - ges. r.o.€ 300 - € 500452 A.P.N. (Adriaan) Vermunt(Den Haag 1907-1993 Den Haag)Winterlandschappaneel - 13 x 18 cm - ges. l.o. € 300 - € 500

Page 48: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

453 A.N.M. Karssen(geb. Den Haag 1945)IJsgezicht met schaatsenrijders paneel - 29 x 40 cm - ges. r.o.€ 2000 - € 3000454 P. RenardStrandgezichtpaneel - 30 x 40 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300455 SchützStrandgezicht met bomschuitenpaneel - 30 x 40 cm - ges. l.o.€ 250 - € 350

456 J.J.H. van Leeuwen(geb. Den Haag 1962)Strandgezicht paneel - 20 x 25 cm - ges. r.o.€ 200 - € 300457 P. RenardWintergezicht met schaatserspaneel - 40 x 50 cm - ges. r.o.€ 350 - € 500458 A.C. van Noort(Bennebroek 1914-2003)Strandgezicht bij Zandvoortdoek - 70 x 90 cm - ges. r.o.€ 500 - € 700

459 A.C. van Noort(Bennebroek 1914-2003)Strandgezicht bij Zandvoortdoek - 80 x 120 cm - ges. r.o.€ 600 - € 800460 Murri SondraIndische voorstelling in Kamasan-stijlKlungkung Bali - 128 x 138 cm€ 150 - € 200461 Boek met ca. 30 aquarellen, sepia’s en enkele gravures € 400 - € 600

453

Page 49: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 47

456

454

458

454

Page 50: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

665

601

48614, 615 617, 618

Page 51: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 49

Donderdag 12 november 2015, vanaf 10.30 uur

Veilingnrs. 601 t/m 800Aziatica

601 Blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - Kangxi - ø 27 cm (schilfertjes en haarlijn)€ 400 - € 600602 Paar blauw Chinese kommen met deksels19e eeuw - ø 19 cm (randbeschadiging)€ 150 - € 250603 8-kantige blauw Chinese schaal 18e eeuw - 21 x 28,5 cm (schilfers en barstje)€ 80 - € 120604 5-delig famille rose kaststel - 18e eeuw h. 16 cm (schilfers en enkele restauraties)€ 100 - € 150605 Lowestoft schotel met gecontourneerderand - 18e eeuw - ø 35 cm (gerestaureerd)€ 80 - € 120606 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 33,5 cm (barsten)€ 60 - € 80607 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 38,5 cm€ 200 - € 400608 Diepe blauw Chinese schotel - 18e eeuw ø 37,5 cm (gerestaureerd)€ 100 - € 150609 Diepe blauw Chinese schotel - ca. 1800 ø 39 cm (gerestaureerd)€ 400 - € 600

610 2 famille verte borden met decor van draken in rand - Kangxi - ø 22 cm€ 200 - € 300611 Rijkbewerkte ivoren Chinese handschoenenkist - 19e eeuw h. 5,5, br. 22 en d. 9,5 cm€ 200 - € 400612 Rijkgesneden ivoren Chinese waaier met beschilderd zijden blad - 19e eeuw (blad gesleten)€ 150 - € 250613 Gesneden ivoren Chinees mondstuk met reliëf van draak - 19e eeuw - l. 13 cm€ 80 - € 120614 Gesneden ivoren Chinese keizer op houten sokkel - ca. 1900 h. 26/30 cm (gelijmd)€ 200 - € 400615 Gesneden ivoren Chinese vrouw metscepter op houten sokkel ca. 1900 - h. 25/28,5 cm€ 300 - € 500616 Gesneden ivoren Chinees vrouwenfiguurop houten sokkel - ca. 1900 - h. 15/18,5 cm€ 300 - € 500617 Gesneden ivoren Chinese krijger op houten sokkel - ca. 1900 - h. 15,5/18,5 cm€ 600 - € 800

618 Gesneden ivoren Chinese houtsprokkelaar - ca. 1900 - h. 14 cm€ 200 - € 400619 Gesneden ivoren Chinese godin met kindca. 1900 - h. 23 cm€ 300 - € 500620 Gesneden ivoren Chinees vrouwenfiguurmet bloemen op houten sokkel - ca. 1900 h. 18,5/21 cm€ 250 - € 350621 Gesneden ivoren Chinese vrouwenfiguurmet bloemen op houten sokkel - ca. 1900 h. 20,5/23 cm€ 300 - € 500622 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer ophouten sokkel - ca. 1900 - h. 31/34,5 cm€ 400 - € 600623 Gesneden ivoren Chinese vrouwenfiguurmet bloemen op houten sokkel - ca. 1900 h. 12/16,5 cm€ 250 - € 350624 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjes18e eeuw (2 kopjes schilfers en 1 kopje barst)€ 80 - € 120625 6 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjes18e eeuw (1 kopje gelijmd en 1 schoteltje schilfer)€ 80 - € 120

610

Page 52: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

626 7 lowestoft borden - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers)€ 200 - € 300627 2 Chinese borden - Binh Thuan shipwreck - ø 26 cm € 200 - € 300628 5 Swatow vaasjes en 2 Chinees Imaribibelots - 18e eeuw en vroeger h. 4,5 tot 7,5 cm€ 100 - € 200629 Celadon kom en schoteltje - Ming ø 16,5 en 14,5 cm (beide barsten)€ 400 - € 600630 Paar celadon kommetjes, vaasje, vaasjemet oren, vaas en schaaltje€ 100 - € 200631 Crème Chinees schaaltje met reliëf vanschildpad en bruin geglazuurd stenen vaasjemet oren - ø 12,5, h. 17 cm€ 300 - € 350632 Bruine geglazuurde porseleinen Japansepad - ca. 1900 - h. 13 cm€ 500 - € 700633 Paar gekleurde Japanse penselenbekersop pootjes gedecoreerd met bamboo 19e eeuw - h. 13 cm (stelrand beschadigd)€ 150 - € 200

634 Grote blauw Japanse schotel met decorvan draken - 19e eeuw - ø 62 cm€ 500 - € 700635 Famille verte pot - 19e eeuw - h. 35 cm€ 300 - € 500636 Melk en bloed kraagvaas - 19e/20e eeuwh. 57 cm (randschilfertje)€ 200 - € 400637 Paar gekleurde Kanton dekselvazen op houten sokkels - 19e eeuw h. 41 cm (deksels schilfers)€ 300 - € 500638 Gekleurde Chinese dekselpot - 19e eeuwh. 28 cm (gerestaureerd en deksel schilfertje)€ 150 - € 200639 Blauw Chinese gemberpot met houtendeksel op sokkel - 19e eeuw - h. 24 cm€ 200 - € 300640 Blauw Chinese kom met decor van snoeken baars - 18e eeuw ø 20 cm (schilfers, miniem barstje)€ 200 - € 300641 Blauw Chinese gemberpot met decor vanprunes - 18e eeuw - h. 24 cm (deksel gelijmd)€ 300 - € 500

642 Rond en 8-kantig blauw Chinees bord 18e eeuw - ø 23 cm€ 40 - € 60643 Paar diepe blauw Chinese borden 18e eeuw ø 22,5 cm (1 met barst en 1 met randherstellingen)€ 150 - € 200644 Paar diepe blauw Chinese schotelsKangxi - ø 27 cm (randschilfers)€ 200 - € 300645 8-kantige blauw Chinese schaal 18e eeuw - 34,5 x 41 cm (glazuurschade)€ 200 - € 300646 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaal18e eeuw - 28,5 x 37,5 cm€ 500 - € 700647 8-kantige blauw Chinese schaal 18e eeuw - 29 x 36,5 cm (bodembarst)€ 150 - € 200648 8-kantige blauw Chinese schaal 18e eeuw - 28,5 x 36 cm€ 300 - € 500649 Blauw Chinese dekselpot met oren 18e eeuw - ø 12 cm€ 100 - € 150

634

Page 53: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 51

637

644

650

Page 54: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

651

657

666

650 Blauw Chinese kom met bovenglazuurgoudbeschildering - 18e eeuw ø 29 cm (vervaardigd voor de Perzische markt)€ 1000 - € 1500651 Blauw Chinees warmwaterbord 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 150652 12 blauw Chinese kopjes en 13 schoteltjesmet decor van snoek en baars Kangxi (6 kopjes met schilfer en 2 beschadigden 8 schoteltjes schilfers)€ 200 - € 400653 Blauw Chinese schotel - 18e eeuw -ø 32 cm (schilfers)€ 200 - € 400654 Diep blauw Chinees dubbelbord 18e eeuw - ø 26 cm (bodembarst)€ 150 - € 200

655 Blauw Chinese schotel met gecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 34,5 cm€ 400 - € 600656 Gelobde diepe blauw Chinese schaal 18e eeuw - ø 25,5 cm€ 100 - € 150657 Vierkante blauw Chinese tegel - 17e eeuw19,5 x 19,5 cm (randschilfer)€ 400 - € 600658 Gelobde diepe Lowestoft schaal metgecontourneerde rand - 18e eeuw - ø 26 cm€ 200 - € 300659 4 Lowestoft kommen - 18e eeuw ø 14 cm (3 met barst)€ 100 - € 150660 3 famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (1 met schilfertjes)€ 150 - € 200

661 Diep famille rose bord met capucijneronderzijde - 18e eeuw - ø 24 cm€ 100 - € 150662 Diep famille rose bord - 18e eeuw ø 24,5 cm (restauraties en barst)€ 60 - € 80663 Paar famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (schilfers)€ 100 - € 150664 Famille rose theepot - 18e eeuw h. 10 cm (deksel schilfer)€ 20 - € 300665 Famille rose theepot - 18e eeuw h. 12 cm€ 150 - € 200

Page 55: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 53

666 4 famille rose borden met gecontourneerde rand - 18e eeuw ø 22,5 cm (schilfers en 1 met barstje)€ 400 - € 600667 2 famille rose vaasjes, 2 kopjes, 3 schoteltjes en wapenkopje - 18e eeuw (2 vaasjes en 1 schoteltje gerestaureerd)€ 150 - € 250668 Famille rose theepot - 18e eeuw - h. 11,5cm (tuit schilfertje)€ 200 - € 300669 Famille rose schotel - 18e eeuw - ø 38 cm(schilfers en bodembarst)€ 400 - € 600

670 Famille rose schotel - 18e eeuw ø 35,5 cm (randrestauratie)€ 300 - € 500671 9 famille rose kopjes en 9 schoteltjes 18e eeuw (1 kopje barst en 1 beschadigd, 2 schoteltjes barst en schilfer)€ 100 - € 150672 Gekleurde Chinese kop en schotel metlichtblauw fond - 18e eeuw€ 150 - € 200673 Famille verte kopje met omgeslagen randKangxi - h. 4,5 cm (barstje)€ 50 - € 80

674 Famille verte vaas met decor van vrouwenfiguren - 19e eeuw - h. 47 cm€ 600 - € 800675 Paar spinach and egg tempelleeuwen als wierookhouders - 18e eeuw - h. 20,5 cm (1 gerestaureerd)€ 300 - € 500676 Rechthoekig Yixing theepot met leeuwop deksel - 18e eeuw h. 13 cm (deksel beschadigd)€ 80 - € 120677 Yixing theepot - 18e eeuw - h. 10 cm€ 300 - € 500678 Yixing trekpotje - 19e eeuw - h. 7 cm€ 100 - € 150

674 677, 678

675

Page 56: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

54690

690

693

685

679 Sang de boeuf vaas met karakters oponderzijde - h. 20 cm800 1000680 Sang de boeuf pot met hertenkoppen 19e eeuw - h. 26,5 cm€ 300 - € 500681 Flambé geglazuurde dekselpot China, 19e eeuw h. 31 cm€ 300 - € 500682 Sang de boeuf dekselpot - 19e eeuw h. 30 cm€ 300 - € 500683 Sang de boeuf vaas - 19e eeuw h. 20 cm (barst)€ 100 - € 200

684 Famille rose dekselpot - 18e/19e eeuw h. 23,5 cm (deksel randschilfers)€ 250 - € 350685 2 gekleurde Chinese dekselpotten metdecor van vogels en vlinders 1e helft 19e eeuw - h. 18,5 en ø 20 cm € 300 - € 500686 Famille rose klapmuts - 20e eeuw ø 16,5 cm€ 200 - € 300687 Gekleurde Kanton theepot - 19e eeuw h. 24 cm€ 200 - € 300688 Famille rose bord - ca. 1900 ø 23,5 cm (barstje)€ 100 - € 150

689 Gekleurde Chinese kop en schotel ca. 1900€ 60 - € 80690 Famille rose vaas met decor ‘Hundredbats’ - Guangxu (merk en periode) - h. 33 cm€ 4000 - € 6000691 2 diverse gekleurd Chinese dekselpotten19e eeuw - h. 10 en 27 cm€ 40 - € 60692 Chinese schaal met karakters - 19e eeuwø 19 cm € 200 - € 300693 Paar rijkgesneden rode lakvazen begin 20e eeuw - h. 26 cm€ 500 - € 700

Page 57: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 55

698

694 Paar famille rose vazen met gespiegelddecor op houten sokkels - 19e eeuw h. 60/72 cm (sokkels gelijmd)€ 600 - € 800695 3-delig blauw Chinees kaststel - 19e eeuwh. 18,5 en 23,5 cm (deksel gelijmd)€ 500 - € 700

696 Famille verte bloempot - 1e helft 19eeeuw ø 35 cm€ 2000 - € 3000697 Blauw Chinese zittende Boeddha 19e eeuw - h. 20 cm€ 300 - € 500

698 Blauw geglazuurde kom met dekselwaarop fabeldier - Yongzheng merk en periode - ø 18,5 en h. 15 cm€ 3000 - € 5000699 Gekleurde Chinese kandelaar 19e/20e eeuw - h. 20 cm € 200 - € 300

Page 58: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

56

700 Famille rose schotel - 19e eeuw ø 36,5 cm€ 400 - € 600701 Gesneden ivoren boom met spelendekindereren bij schommel - 19e eeuw - h. 17 cm€ 150 - € 200702 Gesneden ivoren Chinese monnik metgebedszweep - ca. 1900 - h. 10 cm€ 150 - € 200703 Gesneden ivoren Chinees vrouwenfiguurmet bloemen op houten sokkel - ca. 1900 h. 21,5/26 cm€ 400 - € 600704 Gesneden ivoren Chinees vrouwenfiguurmet bloemen op houten sokkel - ca. 1900 h. 30/34 cm€ 400 - € 600705 Rijkgesneden slachttand met figuren opgesneden houten standaard - China, 19e eeuwlengte 45 cm, h. sokkel 14 cm€ 800 - € 1000706 Rijkgesneden ivoren Chinese penselen-beker op houten sokkel - 19e eeuw h. 12,5/17 cm€ 800 - € 1000707 Gesneden ivoren Japanse man met aapca. 1900 - h. 22 cm€ 350 - € 500

708 Gesneden ivoren Japanse groep metdiverse figuren - ca. 1900 - h. 7,5 cm€ 200 - € 300709 Gesneden ivoren Japanse hout -sprokkelaar - ca. 1900 h. 18 cm (lichtbeschadigd)€ 200 - € 300710 Gesneden ivoren Japanse groep van man en demoon - ca. 1900 h. 13,5 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 300711 Gesneden ivoren Japanse groep metman, kind en aap - ca. 1900 - h. 9 cm€ 300 - € 500712 Gekleurd Chinees bord met Kakiemondecor - 18e eeuw - ø 23 cm (kleine randherstellingen en barstjes)€ 200 - € 300713 Blauwe Japanse kom met decor van leeuwen en Europese figuren - 19e eeuw ø 19 cm€ 300 - € 500714 Japans Imari kom - 19e eeuw ø 18,5 cm (schilfertjes)€ 150 - € 200715 4 blauwe Japanse dekselkommen 18e/19e eeuw - ø 12,5 cm€ 300 - € 500

716 Bruine stenen martavan met dierfigurenals oren - China, 19e eeuw - h. 30 cm (randbeschadiging en 1 oor gerestaureerd)€ 200 - € 300717 Blauw Chinese wijnkoeler - 18e/19e eeuwh. 25 cm (sterbarst)€ 200 - € 400718 Blauw Chinese wijnkoeler - 18e/19e eeuwh. 25 cm (sterbarst)€ 200 - € 400719 Rijkbewerkt bronzen Chinees waterpotjemet lepeltje en relief van draken - h. 5,5 cm€ 300 - € 500720 2 diverse bronzen oosterse olielampjesh. 13,5 en 14 cm€ 200 - € 300721 Bewerkte geelkoperen Tibetaanse kan h. 27 cm€ 200 - € 300722 Bronzen zittende Boeddha - 19e eeuw h. 36 cm€ 250 - € 350723 Vergulde bronzen zittende Boeddha 1e helft 19e eeuw - h. 51 cm€ 1000 - € 2000724 Bronzen zittende Boeddha - 18e eeuw of vroeger - h. 57 cm€ 1000 - € 1500

700 705, 706

Page 59: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 57723, 724

715

713

Page 60: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

58725, 726

725 Diepe blauw Chinese schotel - Wanli ø 35,5 cm€ 500 - € 700726 Diepe blauw Chinese schotel - Wanli ø 36 cm€ 500 - € 700727 Blauw Chinese klapmuts - Wanli ø 10,5 cm€ 100 - € 150728 Blauw Chinese wijnkan - Wanli h. 26,5 cm (deksel afwijkend en schilfer)€ 500 - € 700729 Blauw Chinese lijmpot met hengsel 17e eeuw - h. 14,5 cm€ 1000 - € 1500730 8-kantige diepe blauw Chinese schaal 18e eeuw - 30 x 25 cm€ 200 - € 300731 Paar blauw Chinese schotels - 18e eeuw ø 31,5 cm (1 met barst)€ 400 - € 600732 Ovale blauw Chinese terrine - 18e eeuw24 x 28 cm (deksel ontbreekt)€ 200 - € 300733 Chinees Imari scheerbekken - 18e eeuw25 x 30,5 cm € 200 - € 300

734 Japans Imari scheerbekken - 18e eeuw ø 27 cm€ 300 - € 500735 Japans Imari scheerbekken - 18e eeuw ø 25 cm€ 300 - € 500736 Japans Imari scheerbekken - 18e eeuw ø 25,5 cm€ 300 - € 500737 Japans Imari scheerbekken - 18e eeuw ø 26,5 cm€ 300 - € 500738 Japans Imari scheerbekken - 18e eeuw ø 26 cm€ 300 - € 500739 Japans Imari dekselvaas - ca. 1700 h. 70 cm (deksel beschadigd)€ 300 - € 500740 Grote celadon vaas - 20e eeuw - h. 55 cm€ 700 - € 900741 Paar Chinees Imari schotels - 18e eeuw ø 35,5 cm (1 met schilfer)€ 500 - € 700742 5 famille rose borden - 18e eeuw - ø 23 cm(1 bord schilfer en 1 beschadigd)€ 300 - € 500

743 4 famille rose borden met decor vanpioenrozen - 18e eeuw - ø 22,5 cm (randbeschadigingen en 1 met barst)€ 150 - € 250744 Paar 8-kantige famille rose borden enschaal - 18e eeuw - ø 22 en 27,5 x 19 cm (borden randbeschadiging)€ 100 - € 150745 5 diepe famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (3 met schilfers en 1 met bakfout)€ 200 - € 300746 6 gekleurde Chinese kopjes en 6 schoteltjes - 18e eeuw (1 kopje en 1 schoteltjemet minimale schilfertjes)€ 180 - € 220747 Blauw Chinees dekselkannetje - 18e eeuwh. 14 cm (gerestaureerd)€ 50 - € 100748 Blauw Chinese knobbelvaas - Kangxi h. 19 cm (gerestaureerd)€ 300 - € 500749 6 diverse blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjes met decor van lange lijzen 18e eeuw (2 schoteltjes schilfers)€ 100 - € 150

Page 61: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 59

739

741

729

Page 62: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

763

750

750 Paar blauw Chinese dekselpotten Kangxi - h. 28,5 cm (deksels beschadigd)€ 2000 - € 3000751 Gesneden ivoren Chinees vrouwenfiguurmet lotusbloem op houten sokkel - ca. 1900 h. 23/27 cm € 200 - € 400752 Gesneden ivoren Chinese figuren bijboom - ca. 1900 - h. 21 cm€ 300 - € 500753 Gesneden ivoren Japanse man met kindca. 1900 - h. 19,5 cm€ 300 - € 500754 Gesneden ivoren Japanse visser met kikker - ca. 1900 - h. 18,5 cm€ 300 - € 500

755 Gesneden ivoren Chinese man met waaier en boek - ca. 1900 - h. 19 cm€ 250 - € 350756 Gesneden ivoren Chinese boot met muzikanten - ca. 1900 - l. 29 cm€ 200 - € 400757 Gesneden ivoren Japanse man met aapca. 1900 - h. 14 cm€ 400 - € 600758 6-kantige celadon vaas - 19e eeuw h. 21 cm€ 300 - € 500759 8-kantige blauw Chinese vaas - 19e eeuwh. 30 cm (rand gerestaureerd)€ 400 - € 600

760 Famille verte schaal - 19e eeuw ø 28 en h. 9 cm € 400 - € 600761 Paar 8-kantige famille verte borden 19e eeuw - ø 25 cm€ 300 - € 500762 Paar blauw geglazuurde porseleinenpapegaaien - China, 19e eeuw - h. 25,5 cm€ 200 - € 400763 2 gekleurd Chinese fruitstukken 19e eeuw - h. 15 cm€600 - € 800764 Famille verte theebus met decor vanhanen - 19e eeuw - h. 28 cm€ 200 - € 300

Page 63: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 61

765 766

774

765 Paar gekleurde Chinese vazen Republiek - h. 46,5 cm€ 4000 - € 6000766 Gekleurde Chinese schotel met decor van draken - 19e eeuw - ø 40,5 cm€ 500 - € 700767 Sang de boeuf vaas - 19e eeuw h. 53 cm (kraag barstjes)€ 300 - € 500

768 Peperkleurige Chinese vaas 18e/19e eeuw - h. 44 cm (barst in hals)€ 300 - € 500769 Bruin geglazuurde aardewerk vaas metreliëf van draak - 18e/19e eeuw - h. 30,5 cm€ 400 - € 600770 Blauw Chinese dekselpot - 19e eeuw h. 62 cm (deksel randbeschadiging)€ 600 - € 800771 Paar gekleurde Chinese vazen met decorvan krijger en geisha’s h. 46 cm (1 met barstje en schilfer)€ 500 - € 700

772 Famille rose dekselkannetje met decorvan pioenroos - 18e eeuw - h. 12 cm€ 200 - € 300773 Famille rose dekselkannetje met decorvan herten - 18e eeuw - h. 13 cm€ 100 - € 150774 Famille verte kan - Kangxi - h. 17,5 cm(tuit randbeschadiging)€ 600 - € 800775 Famille rose saucière - 18e eeuw - l. 24 cm€ 150 - € 250

Page 64: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

62

776 2 diverse famille rose saucières - 18e eeuwl. 22 cm€ 150 - € 250777 6 famille rose kopjes en 6 schoteltjes 18e eeuw (1 kopje schilfer, 1 schoteltje barst en2 met schilfer)€ 100 - € 200778 2 diverse famille rose borden - 18e eeuw21,5 en 22 cm (schilfers) € 80 - € 120

779 3 diepe famille rose borden - 18e eeuw ø 22,5 (1 gelijmd, 1 glazuurschade)€ 200 - € 400780 12 famille rose borden - 18e eeuw ø 23 cm (2 met barst en 5 met schilfers)€ 300 - € 500781 9 blauw Chinese borden - 18e eeuw ø 23 cm (4 met schilfers en 1 met bodembarst)€ 500 - € 700

782 Diepe famille rose schotel - 18e eeuw ø 38,5 cm€ 700 - € 900783 Gekleurde Chinese vaas op houten sokkel19e/20e eeuw - h. 38,5 cm (gerestaureerd)€ 400 - € 600

779

781 782

Page 65: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 63

784, 785, 786

788, 789

784 Famille rose ghendi met zilveren montuur - 18e/19e eeuw - h. 26 cm€ 400 - € 600785 Powderblue ghendi met zilveren montuur - 18e eeuw - h. 29 cm (beschadigd)€ 400 - € 600786 Blauw Chinese ghendi met bewerkt zilveren montuur - 18e eeuw - h. 21 cm€ 600 - € 800

787 Blauw Chinese theepot met zilverenleeuw als knop - 18e eeuw - h. 14,5 cm (tuit en deksel beschadigd)€ 100 - € 150788 Blauw Chinese sprenkelaar met zilveren dop - Kangxi - h. 24 cm (bakfoutje)€ 500 - € 700789 Lotusbloem-vormige blauw Chineesbord - 18e eeuw ø 25 cm (randschilfers en barstje)€ 100 - € 150

790 Blauw Chinese kom - 18e eeuw - ø 17 cm€ 300 - € 500791 Blauw Chinees theepotje - 18e eeuw h. 8,5 cm (tuitschilfertje)€ 100 - € 150792 Blauw Chinese kom met decor van zotjesMing - ø 15,5 cm (gelijmd)€ 100 - € 150793 Blauw-witte Chinese Guanyin - 19e eeuwh. 12 cm€ 100 - € 150

Page 66: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

64

794 798

795

794 Blauw Chinese schotel met decor vandierfiguren - 19e eeuw - ø 30,5 cm€ 500 - € 700795 2 diverse blauw Chinese schotels metdecor van paarden en zotjes - 19e eeuw ø 38 en 37 cm € 600 - € 800

796 2 diverse 8-kantige blauw Chineseschaaltjes - 18e eeuw - 18 x 25 en 18,5 x 27 cm€ 200 - € 400797 2 diverse 8-kantige blauw Chineseschaaltjes - 18e eeuw - 16 x 24 cm€ 200 - € 300798 Blauw met melk en bloed schaal metopengewerkte rand - Kangxi - ø 26 cm€ 700 - € 900

799 Chinees Imari sprenkelaar - 18e eeuw h. 18 cm (standring schilfer)€ 200 - € 300800 Chinees Imari theepot - 18e eeuw h. 10 cm€ 100 - € 200

Page 67: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 65

Donderdag 12 november 2015, vanaf 13.30 uur

Veilingnrs. 801 t/m 1064Aziatica

801 Paar ovale blauw Chinese schalen met decor van pioenroos en perkje 34 x 25 cm (schilfers)€ 80 - € 120802 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaal18e eeuw - 27,5 x 36 cm (schilfertjes)€ 400 - € 600803 Diepe 8-kantige blauw Chinese schaal 18e eeuw - 29 x 36,5 cm (schilfertjes)€ 500 - € 700

804 7 achtkantige blauw Chinese koppen en 6 schotels met decor van de acht onsterfelijken - 19e eeuw (1 kop barst en 3 schotels beschadigd)€ 200 - € 400805 Amsterdams bonte kom - 18e eeuw ø 15 cm (schilfers)€ 150 - € 200806 Ronde blanc de Chine dekseldoos metreliëf van bloesemtakken - 17e eeuw - ø 15 cm(miniem schilfertje)€ 300 - € 500

807 Porseleinen vaas met reliëf van vogels enbloemen op houten sokkel - Japan, 19e eeuwh. 25 en 29 cm€ 150 - € 200808 Crème aardewerk Chinese kom - Sung ø 12,5 cm (schilfers)€ 200 - € 300809 Celadon vaas met oren - 19e/20e eeuw h. 20,5 cm€ 150 - € 200810 Celadon schaal - Ming - ø 44 cm (vergulde randrestauratie)€ 1000 - € 1500

810807

Page 68: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

66

811, 812

811 Blauwe Swatow kom - 16e/17e eeuw h. 14,5, ø 32 cm (schilfers en barsten)€ 250 - € 350812 Diepe blauwe Swatow schotel 16e/17e eeuw - ø 38 cm (schilfers)€ 600 - € 800813 Diepe famille verte Swatow schotel16e/17e eeuw - ø 38 cm (gelijmd)€ 400 - € 600814 Grote blauw Chinese schotel met decor van figuren en pagode - 18e eeuw ø 48 cm (beschadigd)€ 250 - € 350815 Blauw Chinese schotel met decor van bloemen en draken - 19e/20e eeuw ø 37 cm (barsten)€ 200 - € 300

816 Diepe blauw Chinese schotel ø 35,5 cm (barstje en schilfers)€ 150 - € 200817 Gesneden ivoren Chinese groep met muzikanten - ca. 1900 - h. 15,5 cm€ 300 - € 500818 Gesneden ivoren Japanse liggende man op bank op houten sokkel - ca. 1900 h. 10,5/13 cm€ 400 - € 600819 Gesneden ivoren Japanse groep methouthakker op houten sokkel - ca. 1900h. 15/18 cm€ 400 - € 600820 Gesneden benen Chinese koker - ca. 1900l. 15,5 cm€ 50 - € 100

821 2 diverse gesneden ivoren Japanse dekseldozen met decor van dierfiguur op deksels - ca. 1900 - ø 6,5 cm€ 80 - € 120822 Gesneden ivoren Chinese vrouw met vis op houten sokkel - ca. 1900 - h. 18/22 cm€ 200 - € 400823 Gesneden ivoren Japanse vrouw metoogst - ca. 1900 h. 29,5 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 400824 Gesneden ivoren Chinese man met waaier - ca. 1900 - h. 21 cm€ 300 - € 500825 Gesneden ivoren Chinese wijsgeer ca. 1900 - h. 31 cm€ 400 - € 600

828, 829, 830

Page 69: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 67

841

826 Gesneden ivoren steigerend paard met man - ca. 1900 - h. 4 cm€ 150 - € 200827 3 gesneden ivoren netsukes van Ratten,Konijn op bamboo en Paard met jongen h. 1,5 tot 3,5 cm€ 200 - € 300828 Gesneden jaden tempelleeuw op houten sokkel - h. 4 cm€ 60 - € 80829 Gesneden houten netsuke van 2 jongehonden - Tomotada - h. 4 cm€ 100 - € 200830 2 diverse Japanse inro’s - 19e eeuw h. 6,5 cm€ 100 - € 150831 3 diverse bronzen tsuba's - Japan, 18e/19e eeuw - ø 6 tot 7,5 cm€ 150 - € 200

832 3 diverse bronzen tsuba’s - Japan, 18e/19e eeuw - ø 6,5 tot 8,5 cm€ 150 - € 200833 4 diverse bronzen tsuba’s - Japan, 18e eeuw - ø 6,5 tot 7,5 cm€ 150 - € 200834 Japanse lakdoos voor tabak - ca. 1900 h. 10, br. 25 en d. 16 cm (randbeschadiging)€ 200 - € 300835 Set van 10 Japans gelakte tafeltjes met voorstellling van het rijstgroeiproces in originele kist - ca. 1900€ 800 - € 1200836 Japans gelakt bijouteriekastje opgelegd met ivoor en parelmoer - ca. 1900 h. 20, br. 30 en d. 20 cm (1 stukje oplegwerk ontbreekt)€ 150 - € 200

837 Paar roodgelakte houten Chinesearmstoelen met goudbeschildering van pagode in landschap - 19e eeuw - h. 105 cm€ 600 - € 800838 Zijden Chinees tapijt - 187 x 195 cm€ 150 - € 200839 2 zijden Chinese borduursels in lijst 153 x 68 cm€ 700 - € 900840 2 borduursels in lijst - 19e eeuw Man met scepter en Man met vruchten49 x 32 cm (2x)€ 250 - € 350841 Chinees borduursel van Chinees karakterin lijst - 69 x 40 cm€ 500 - € 700842 Chinese rolschildering - 19e eeuw 180 x 87 cm€ 300 - € 500

838

Page 70: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

68

849, 850

851, 853

843 Tanka in lijst - Mandela - 19e eeuw 86 x 70 cm€ 700 - € 900844 Tanka in lijst ‘De vijf Boeddhistische scholen’Mandela - ca. 1900 - 92 x 67 cm€ 700 - € 900845 Tanka in lijst - Mandela - ca. 1900 80 x 58 cm€ 700 - € 900846 2 Perzische aquarellen in lijst - 18e eeuw21 x 14,5 cm€ 200 - € 300847 4 Perzische aquarellen in lijst - 19e eeuw33 x 22 cm€ 300 - € 500

848 3 Japanse kleurenhoutsneden in lijst 33 x 21 cm€ 50 - € 100849 Opengewerkte gekleurd Japanse vaas en decor van bloemen - Mikawachi - ca. 1900 h. 19 cm€ 300 - € 500850 Blauw Japanse puntfles - 19e eeuw h. 18 cm€ 250 - € 350851 2 Japans Imari dekselpotten - ca. 1700 ø 13 cm€ 200 - € 300

852 6 Japans Imari kopjes en 6 schoteltjes ca. 1700 (1 kopje barst en 2 schoteltjes schilferen barst)€ 50 - € 70853 Blauw Japans bord met gecontourneerderand - ca. 1700 - ø 21 cm€ 100 - € 150854 6 blauw Chinese schotels - 18e eeuw ø 27 cm (schilfers en 2 met randbeschadiging)€ 180 - € 220855 Japans Imari dekselkop en schotel ca. 1700 € 100 - € 150856 Japans Imari theepot - ca. 1700 h. 8 cm€ 250 - € 350

Page 71: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 69

860

857 8-kantige famille verte theepot, 2 kopjesen 2 schoteltjes - 18e eeuw € 250 - € 350858 5 famille verte kopjes en 5 schoteltjes 18e eeuw (1 kopje en 1 schoteltje schilfers)€ 150 - € 250859 4 diverse famille rose kopjes en 4 diverse schoteltjes - 18e eeuw (3 kopjes en 1 schoteltje beschadigd)€ 150 - € 200860 Japans bord met familiewapen vanNichols - 19e eeuw - ø 22,5 cm€ 150 - € 200

861 Bladvormige blauw Chinese patipan 18e eeuw - 20 x 14,5 cm€ 150 - € 200862 Blauw Chinese theebus met zilveren dop19e eeuw - h. 16,5 cm€ 200 - € 300863 Lowestoft bord met opengewerkte rand18e eeuw - ø 24 cm€ 100 - € 150864 Famille verte vaas - 19e eeuw h. 16,5 cm (gerestaureerd)€ 100 - € 150

865 Famille rose dekseldoos met reliëf vanbloesemtakken - Guangxu (merk en periode)h. 5, br. 10,5 en d. 8 cm€ 500 - € 700866 Sang de boeuf vaas op houten sokkel 19e eeuw - h. 42 cm (stelrand beschadiging)€ 300 - € 500867 Paar Cloisonné vazen met decor vankraanvogels - 19e/20e eeuw - h. 19,5 cm€ 150 - € 200868 Paar cloisonné dekselpotten 19e/20e eeuw - h. 13 cm€ 150 - € 200

865 865

Page 72: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

70

869

874 875

872

Page 73: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 71

877, 878, 879

880 881

869 Cloisonné vaas - 19e eeuw h. 65 cm € 700 - € 900870 5 blauw Chinese kopjes en 6 schoteltjesKangxi (4 kopjes en 4 schoteltjes schilfers)€ 150 - € 200871 Blauw Chinese kom - Kangxi ø 15 cm (2 barsten)€ 80 - € 120872 Paar blauw Chinese kardinaalsbordenKangxi - ø 23 cm (schilfertjes)€ 300 - € 500873 Blauw Chinees bord met gecontourneer-de rand - Kangxi - ø 16 cm€ 100 - € 150

874 Blauw Chinese schotel met decor vanlange lijzen - Kangxi ø 37 cm (schilfertjes en barstje van circa 2 cm)€ 1000 - € 1500875 Paar vierkante blauw Chinese vazen metdeksels - Kangxi h. 29 cm (enkele glazuurschilfers)€ 8000 - € 12000876 Paar blauw Chinese borden - Kangxi ø 23 cm€ 300 - € 500

877 Blauw Chinees bord - Wanli ø 21 cm (barst)€ 80 - € 120878 Diep blauw Chinees bord met gecontourneerde rand - Wanli - ø 20 cm€ 150 - € 250879 Diep blauw Chinees bord met gecontourneerde rand - Wanli - ø 20 cm€ 150 - € 250880 Grote blauw Chinese schotel - Wanli ø 49 cm€ 3000 - € 5000881 Grote blauw Chinese schotel - Wanli ø 51 cm (3 barstjes)€ 2000 - € 4000

Page 74: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

72

882 885

891, 892

Page 75: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 73893

900

882 Blauw Chinese kan - 17e eeuw - h. 25 cm€ 2000 - € 3000883 Bronzen Boeddhahoofd op houten voetstuk - vermoedelijk Thailand, 16e eeuw h. 13 cm€ 500 - € 700884 6-armige bronzen Chinese Boeddha oplotustroon - 18e/19e eeuw h. 24 cm (beschadigd en incompleet)€ 400 - € 600885 Vergulde bronzen Tibetaanse ‘Witte Tara’19e/20e eeuw - h. 32 cm€ 800 - € 1000886 Gesneden stenen Indiase Vishnu h. 27 cm€ 200 - € 300887 Gesneden houten zittende Boeddha h. 21,5 cm€ 100 - € 150888 Bronzen Chinese man op hert - 19e eeuwh. 14,5 cm€ 300 - € 500

889 Bronzen Chinese man met kind op hert18e/19e eeuw - h. 17,5 cm€ 300 - € 500890 Opengewerkte bronzen siervaas metdiverse figuren - h. 17 cm€ 200 - € 300891 Bruin gepatineerde bronzen Chinesewierookpot - Hsuan-Tê gemerkt 18e eeuw - h. 9 cm en ø 17 cm€ 800 - € 1000892 Bruin gepatineerde bronzen Chinesewierookpot op houten voet - 19e eeuw - h. 13/18, ø 22 cm€ 300 - € 500893 Rijkbewerkte bronzen Chinese wierook-brander - 18e/19e eeuw - h. 59 cm€ 1000 - € 1200894 Grote bewerkte bronzen Chinese wierookpot met houten deksel, voetstuk optafel - 19e eeuw - h. 150 cm€ 1500 - € 2000

895 Crème aardewerk Chinese wierookpot17e eeuw - ø 17,5 cm (barst)€ 600 - € 800896 Gesneden jaden Chinees sierstuk h. 15,5 cm€ 150 - € 200897 Paar groene jade Chinese kommen ø 13 cm€ 100 - € 150898 Bronzen Chinese plaquette met reliëf van leeuw en draak - 19e eeuw - ø 22 cm€ 200 - € 300899 Verzillverde driemaster op gesnedenhouten voetstuk - h. 26,5 cm € 300 - € 500900 Rijkbewerkte 8-kantige deels vergulde en met zilver ingelegde Japanse koperentabaksdoos, zogenaamde Sawasa - ca. 1700 h. 3,7, br. 11 en d. 5,7 cm€ 1500 - € 2000

Page 76: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

7874

916

912

901 Gesneden ivoren geisha met waaier ca. 1900 - h. 27 cm (gerestaureerd)€ 200 - € 400902 Gesneden ivoren Japanse bloemenmandca. 1900 - h. 15 cm € 200 - € 300903 Gesneden ivoren Japanse penselenbekermet reliëf van leeuwen - ca. 1900 - h. 13 cm(bodem beschadigd)€ 200 - € 300904 Gesneden ivoren sierstuk op houtenstandaard - ca. 1900 - h. 19/22 cm€ 200 - € 400905 Bronzen Japanse lezende jongen metsprokkelhout - ca. 1900 - h. 24 cm € 300 - € 500906 Bronzen Japanse wierookbrander19e/20e eeuw - h. 14 cm € 80 - € 120907 Gepatineerde bronzen Japanse steelvaash. 28,5 cm€ 150 - € 200908 Zwarte aardewerk Raku theekom, stenen vaasje en gesneden houten Japans bladgesigneerd aan onderzijde - h. 6 tot 17 cm€ 100 - € 150

909 Bladvormig zwartgelakte bronzen wierookbrander met verzilverd binnenwerken bijbehorend kistje - Tanaka Hideaki 23,5 x 15 cm€ 200 - € 300910 Metalen Japanse fruitschaal met ajourrand in bijbehorende kist Kobayashi Shomin (1912-1994) - ø 34 cm€ 200 - € 300911 3 blauw Japanse kommen met 4 dekselsen 4 schotels - 19e eeuw (1 kom stelrand beschadigd)€ 200 - € 300912 9 blauw Japanse kopjes en 9 schoteltjes19e eeuw (6 kopjes en 1 schoteltje met schilfers) € 200 - € 400913 Polychroom en verguld houten beeld van wachter - h. 46 cm (gerestaureerd)€ 400 - € 600914 Geelgeglazuurde Chinese stemcup metdecor van draken - h. 10,5 cm€ 200 - € 300915 Geelgeglazuurde Chinese beker metdecor van draak - 19e/20e eeuw - h. 11 cm€ 100 - € 150916 Nest van 9 gekleurde Chinese kommetjesmet decor van Romance of the western chamber - 19e eeuw - ø 5,3 tot 11 cm€ 600 - € 800

917 Paar famille verte rolwagenvazen 19e eeuw - h. 48 cm€ 3500 - € 4500918 3 gekleurde Chinese koppen - 18e eeuw (2 met barst en 1 gerestaureerd)€ 50 - € 70919 2 gekleurde Chinese kopjes en 2 schoteltjes - Yongzheng - h. 7 en ø 14 cm(1 kopje randbeschadiging en 1 schoteltjerandbeschadiging en barstje)€ 200 - € 400920 Diep blauw Chinees bord met decor vanparasol-dames en decor van insecten oponderzijde - 18e eeuw - ø 16 cm (schilfertjes)€ 800 - € 1200921 2 blauw Chinese schaaltjes - 19e eeuw ø 13 cm (1 met barst)€ 100 - € 150922 Blauw Chinese dekselkom - 18e eeuw ø 15 cm (gerestaureerd)€ 400 - € 600923 Grote blauw Chinese klapmuts met decorvan sprinkhaan - Wanli - ø 26,5 cm€ 800 - € 1000924 Grote blauw Chinese klapmuts metblauw decor van sprinkhaan - Wanli - ø 26 cm€ 800 - € 1000925 Famille rose schotel - 18e eeuw ø 35 cm (barst)€ 400 - € 600

Page 77: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 75

919

920 922

923, 924

Page 78: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

76

931

926 4 diepe en 4 platte blauw Chinese borden18e eeuw ø 23,5 cm (5 met schilfers en 1 met barst)€ 150 - € 200927 Paar Chinees Imari schotels - 18e eeuw ø 36 cm (1 met schilfers en barst)€ 300 - € 500928 Chinees Imari schotel - 18e eeuw ø 39 cm (randrestauratie)€ 200 - € 400929 10 blauw Chinese dubbelborden metgecontourneerde rand en decor van Joosje te paard - Kangxi - ø 26 cm (enkele schilfers en 1 met bodembarst)€ 2000 - € 4000

930 6 blauw Chinese dubbelborden metgecontourneerde rand en decor van Joosje te paard - Kangxi ø 26 cm (enkele met schilfers)€ 1000 - € 1500931 6 blauw Chinese dubbelborden metgecontourneerde rand en decor van Joosje tepaard - Kangxi - ø 26 cm (enkele met schilfersen 1 met barstje)€ 1000 - € 1500932 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en decor van Joosje te paard - Kangxi ø 23 cm (schilfers en 1 met barst)€ 800 - € 1200

933 6 blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en decor van Joosje tepaard - Kangxi - ø 23 cm (schilfertjes)€ 800 - € 1200934 3 diepe blauw Chinese borden metgecontourneerde rand en decor van Joosje te paard - Kangxi ø 23 cm (schilfertjes en 1 met barstje)€ 300 - € 500935 Diepe Swatow schotel - 16e/17e eeuw ø 40 cm€ 600 - € 800936 7 famille verte borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (1 bord gaaf )€ 400 - € 600

937

Page 79: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 77

937 6 famille rose borden - 18e eeuw ø 22,5 cm (1 bord schilfers)€ 800 - € 1000938 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan parasoldames - Kangxi (merk en periode) - ø 34,5 cm (schilfertjes)€ 1500 - € 2000

939 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan parasoldames - Kangxi (merk en periode)ø 34,5 cm (schilfertjes)€ 1500 - € 2000

940 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan lange lijzen - Kangxi (merk en periode) ø 34,5 cm (schilfers)€ 1500 - € 2000941 Diepe blauw Chinese schotel met decorvan krijgers - Kangxi (Chenghua gemerkt) ø 34,5 (schilfers en 4 haarlijnen aan de rand)€ 1000 - € 1500

938 939

940 941

Page 80: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

78

942

946, 949, 950

951, 952

Page 81: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 79

942 Blauw Chinese schotel met decor van figuren in landschap - Kangxi (Chenghua gemerkt) - ø 33 cm € 1000 - € 1500943 Chinees Imari trekpotje - 18e eeuw h. 5 cm (deksel glazuurbeschadiging)€ 80 - € 120944 Ivoren Chinees mondstuk met 8-karaatmontuur van draak - l. 9 cm€ 100 - € 150945 5 blauw Chinese kopjes en 5 schoteltjesKangxi - (1 kopje barst)€ 200 - € 300946 Paar blauw Chinese trekpotjes met decorvan lange lijzen - Kangxi - h. 7 cm (1 met barst)€ 400 - € 600947 Paar blauw Chinese vaasjes met decorvan lange lijzen - Kangxi - h. 10,5 cm (1 vaasje schilfertjes en halsrestauratie)€ 400 - € 600

948 6 diverse blauw Chinese vaasjes - Kangxih. 9 tot 11,5 cm (1 met barst, 1 met bakfout, 1 gelijmd en 1 met schilfertje)€ 250 - € 350949 B lauw Chinese kom met gecontourneer-de rand en decor van lange lijzen - Kangxi ø 12 cm (schilfer aan stelrand)€ 300 - € 500950 Blauw Chinees kommetje met decor van zotjes - Kangxi - ø 11 cm € 300 - € 500951 Blauw Chinese klapmuts - Kangxi ø 21 cm (haarlijn en schilfertjes)€ 500 - € 700

952 Paar blauw Chinese borden met gecontourneerde rand en decor van lange lijzen - Kangxi - ø 19 cm (1 bord gekramd)€ 400 - € 600953 Groot 5-delig blauw Chinees kaststelKangxi - h. 45 en 47 cm (4 vazen schilfers aan voet, 1 vaas rand -schilfer, 1 vaas bakfout, 1 deksel 2 barstjes, 2 deksels afwijkend en randen geslepen totjuiste formaat)€ 10000 - € 15000954 Rijkbewerkt houten Chinees tafel-scherm met enerzijds beschildering van figuren in landschap en anderzijds met edel-stenen opgelegde voorstelling van vogels envlinders bij bloesemboom - h. 79 cm € 500 - € 700955 Lotusvormige blauw Chinese schotel met zilveren hengsel - 18e eeuw Ø 31 cm (1 punt gelijmd) € 100 - € 200

953

Page 82: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1001

1002 100480

Page 83: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 81

Woensdag 11 november 2015, vanaf 19.00 uur

Veilingnrs. 1001 t/m 1232Meubelen, klokken, spiegels, lampen, tapijten enz.

1011

1001 Eiken Art Deco chaise longue bekleedmet geruite stof - h. 75, br. 173 en d. 66 cm€ 150 - € 2001002 Gehamerde koperen Art Deco penduleh. 30 cm€ 100 - € 1501003 Geschilderde houten stoel naar ontwerp van Gerrit Rietveld€ 300 - € 5001004 Steffen Christensen (Copenhagen 1941)Moderne sculptuur - brons op marmerenvoetstuk - h. 63 / 128 cm€ 1500 - € 2000

1005 Groot Tabriz tapijt - 390 x 280 cm € 3500 - €45001006 Paar vergulde houten armstoelenbekleed met gele damast€ 300 - € 5001007 Rechthoekige rijkgesneden en vergulde houten tafel - 19e/20e eeuw bladmaat 77 x 50 cm€ 200 - € 3001008 Ovale spiegel in rijkbewerkte en vergulde houten lijst - 20e eeuw - 106 x 77 cm€ 100 - € 200

1009 Gesneden noten Willem III barometermet thermometer - h. 96 cm€ 100 - € 2001010 Rechthoekige spiegel in mahonieEmpire lijst met geelkoperen beslag 100 x 77 cm€ 100 - € 1501011 Gesneden noten Engelse pianostoel 2e helft 19e eeuw € 150 - € 200

Page 84: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

82

1014

1017

1012

1015

Page 85: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 83

1012 Ingelegd mahonie zomerhaardschermmet handwerk - 19e eeuw - h. 120 en br. 88 cm€ 300 - € 5001013 Mahonie Biedermeier theestoof metgeelkoperen binnenbak en koperen ketel h. 52 cm€ 80 - € 1201014 Mahonie trumeau met snijwerk 19e eeuw - h. 93, br. 96 en d. 49 cm€ 300 - € 5001015 Ronde noten tafel met gesneden poten19e eeuw - ø 135 cm€ 300 - € 5001016 Mahonie halfmaantafel met lade en ingelegde bies - 19e eeuw h. 77, br. 91 en d. 47 cm€ 200 - € 3001017 Palissander Engelse canapétafel met lade en kleppen - 2e helft 19e eeuw h. 70, br. 75 en d. 59 cm€ 200 - € 4001018 Gesneden mahonie armstoel bekleedmet gestreepte groene velours Louis XVI stijl - ca. 1900€ 100 - € 1501019 Paar mahonie Empire armstoelenbekleed met gele velours (bekleding gesleten)€ 700 - € 900

1020 Ronde mahonie Empire salontafel met marmeren blad op zwenkwielen ø 80 cm (blad gerestaureerd)€ 700 - € 9001021 Vuurvergulde bronzen Empire penduleh. 37 cm€ 800 - € 12001022 Paar 3-armige vuurvergulde en gepati-neerd bronzen kandelaars - 1e helft 19e eeuwh. 56 cm€ 700 - € 9001023 6-lichts bronzen discuskroon Empire stijl - ø 50 cm€ 400 - € 6001024 Rechthoekige spiegel in vergulde Louis XVI lijst met maskers en Romeinsefiguren - 81 x 43 cm€ 200 - € 4001025 Halfronde mahonie Empire trumeaumet marmeren blad - h. 86, br. 86 en d. 37 cm(fineer beschadiging)€ 1000 - € 12001026 Khamseh kussen - 62 x 54 cm€ 80 - € 1201027 Beloudj kussen - 63 x 50 cm€ 80 - € 1201028 Groot Sarouck tapijt - 510 x 316 cm€ 1000 - € 1200

1029 2 Turkeman kussens 83 x 36 en 76 x 32 cm€ 60 - € 801030 Barami en Gaskay tas 32 x 38 en 27 x 31 cm€ 120 - € 1501031 Groot Tabriz tapijt - 400 x 290 cm€ 1600 - € 18001032 Sarik pendjerelik - 130 x 44 cm€ 150 - € 2001033 Soumack tapijt - 100 x 77 cm€ 80 - € 1201034 Groot Meshed tapijt - 333 x 260 cm€ 1600 - € 18001035 Gaskay tapijtje en Afshar Soumackkameeltas - 52 x 57 en 87 x 55 cm€ 120 - € 1501036 Engsi fragment - 141 x 132 cm€ 150 - € 2001037 2-deurs noten kabinet met openslaande knieën en 4 laden in de dubbelgebogen onderkast - 18e eeuw h. 255, br. 190 en d. 70 cm€ 1500 - € 20001038 4 iepen Louis XVI stoelen bekleed met blauwe stof€ 500 - € 700

1021, 1022

1025

Page 86: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

84

1050

1049

1051

Page 87: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 85

1039 Mahonie Biedermeier trumeau h. 85, br. 75 en d. 49 cm€ 300 - € 5001040 Ovale mahonie coulissetafel met 4 tussenbladen - 19e eeuw bladmaat 134 x 112 tot 240 cm € 1000 - € 15001041 3-zits noten Biedermeier bank bekleed met oudroze velours h. 88, br. 200 en d. 75 cm€ 300 - € 5001042 2-deurs mahonie Biedermeier penantkast met lade en grijs marmeren bladh. 87, br. 78 en d. 43 cm€ 200 - € 3001043 Cilindervormig mahonie Biedermeiernachtkastje met grijsmarmeren blad h. 80 en ø 40 cm€ 200 - € 4001044 Iepen Louis XVI armstoel bekleed met rode velours€ 100 - € 150

1045 Mahonie Louis XVI halfmaanspeeltafelmet lade - h. 76, br. 76 en d. 37 cm€ 400 - € 6001046 2-deurs rozenhouten Louis XVI penantkast met lade - h. 85, br. 77 en d. 39 cm€ 300 - € 5001047 Paar groen porseleinen olielampen metbronzen montuur als tafelschemerlamp h. 57 cm€ 150 - € 2001048 Mahonie Louis XVI ladekast h. 96, br. 102 en d. 44 cm€ 300 - € 5001049 8 mahonie Louis XVI stoelen bekleedmet gele velours (3 van later datum)€ 700 - € 9001050 Mahonie Louis XVI poudreuse met ladeen messing beslag - h. 79, br. 77 en d. 44 cm€ 800 - € 1200

1051 Wit met zwart marmeren Louis XVIkolompendule met vuurverguld bronzenmontuur en beelden - Gavelle L. né à Paris h. 60 cm (marmer beschadigd)€ 1500 - € 20001052 Rozenhouten Louis XVI poudreuse metingelegde bies - h. 73, br. 75,5 en d. 46 cm€ 600 - € 8001053 Mahonie Engelse dumbwaiter 19e eeuw - h. 111 cm € 400 - € 6001054 2 iepen Louis XVI spijltjes armstoelenen 2 stoelen bekleed met groene stof€ 400 - € 6001055 Mahonie Louis XVI wandtafel met ladein gebogen front - h. 73, br. 72 en d. 41,5 cm€ 600 - € 8001056 Eiken Louis XVI hoekkast met jaloezie-deur en lade - h. 100, br. 65 en d. 45 cm€ 300 - € 500

1055 1056

Page 88: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

86

1058

1064

1057

Page 89: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 87

1057 2-deurs Chinees gelakte houten hoek-kast - 18e/19e eeuw - h. 184, br. 90 en d. 60 cm€ 700 - € 9001058 Rijkgesneden polychroom houtenChinees bed - 19e eeuw - l. 168 cm€ 300 - € 5001059 Bewerkte geelkoperen zakkroon metkristallen kralen - h. 150 cm - ø 68 cm€ 2000 - € 30001060 Rechthoekige mahonie Louis XVI tafelmet 2 laden, geelkoperen beslag en pootjes h. 76, br. 117 en d. 75 cm€ 1000 - € 1500

1061 Ronde mahonie Engelse salontafel 18e eeuw - ø 80 cm€ 400 - € 6001062 Rechthoekige mahonie Engelse theetafel met 2 laden - 18e eeuw bladmaat 80 x 54 cm (fineerschade)€ 200 - € 4001063 Mahonie Engelse theetafel met lade 18e eeuw - bladmaat 94 x 54 cm€ 300 - € 5001064 Ronde palissander Engelse tafel 19e eeuw - ø 123 cm€ 300 - € 500

1065 Wit marmeren Louis XVI kolom -pendule met vuurvereguld bronzen montuurà Paris - h. 50 cm€ 800 - € 12001066 2-deurs mahonie Louis XVI kabinet h. 254, br. 196 en d. 66 cm€ 2500 - € 35001067 Mahonie Directoire chiffoniere metmarmeren blad - h. 153, br. 98 en d. 45 cm€ 800 - € 10001068 Gecontourneerde Antwerpse spiegel in lijst met schildpad decor - 19e/20e eeuw 69 x 105 cm€ 200 - € 300

1065

1066

Page 90: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

88

1070

1080

Page 91: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1069 Marmeren Charles X pendule metbronzen beslag en vrouwfiguur - 19e eeuw h. 46 cm€ 200 - € 4001070 Ovale mahonie Engelse wijnkoeler met geelkoperen banden - 18e eeuw h. 50, br. 68 en d. 42 cm€ 400 - € 6001071 Mahonie Engelse dumbwaiter - 19e eeuwh. 116 en ø 58 cm€ 400 - € 6001072 Kirman tapijt met voorstelling ‘Dochter van Iran’ - 94 x 61,5 cm€ 200 - € 300

1073 Figuraal Kirman tapijt met voorstelling van Sjah Abbas - 76 x 61,5 cm€ 300 - € 5001074 2 stuks Frans textiel 119 x 53 en 115 x 20 cm€ 120 - € 1501075 Kazak tapijt - 245 x 172 cm€ 400 - € 6001076 Shirwan tapijt - 164 x 102 cm (gesleten)€ 200 - € 3001077 Senneh Kelim tapijt - 170 x 120 cm€ 150 - € 2001078 Bachtiari tapijt - 200 x 132 cm€ 150 - € 200

1079 Groot Pakistan Ziegler tapijt 426 x 389 cm€ 300 - € 5001080 8 mahonie stoelen met ingelegde biesen blauwe gestoffeerde zittingen - 19e eeuw € 700 - € 9001081 Noten staand horloge met maan- en datumaanduiding Johannes IJswald, Amsterdam - 18e eeuw h. 261 cm€ 4000 - € 60001082 2-deurs noten glazenkast met 3 laden in de gebogen onderkast - 18e eeuw h. 242, br. 192 en d. 58 cm€ 700 - € 900

Najaarsveiling 2015/ 89

10821081

Page 92: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

90

1083

1087

1089

1090

Page 93: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 91

1083 Noten naaitafel met schaakbord op blad2e helft 19e eeuw - h. 78 cm€ 300 - € 5001084 Zakkroon met kristallen pegels en kralen - h. 127 cm€ 500 - € 7001085 6-armige bronzen kroon - h. 85 cm€ 150 - € 2001086 8-armige bronzen kaarsenkroon h. 87 cm€ 100 - € 1501087 Palissander Engelse stickbarometermet ingelegde ivoren bies - 19e eeuw h. 99 cm (knopje ontbreekt)€ 200 - € 4001088 Geslepen Soester spiegel in noten lijsth. 67 cm€ 60 - € 801089Antieke matglazen eierlamp met gravering en bronzen montuur - h. 65 cm€ 250 - € 3501090 Ingelegde mahonie Louis XVI half-maankast met jaloezie deuren, 2 laden enmarmeren blad - h. 83, br. 98 en d. 45 cm€ 1500 - € 20001091 Antiek Eiken Fries kantoortje - h. 113 cm€ 300 - € 500

1092 Vergulde houten Louis XVI pendule Jan Hendrik Kühn, Amsterdam h. 46, br. 34 en d. 22 cm€ 1000 - € 15001093 Ronde mahonie Engelse salontafel 18e eeuw - ø 73 cm€ 200 - € 3001094 Mahonie speeltafel - 19e eeuw bladmaat 84 x 41 cm€ 150 - € 2501095 6 iepen Louis XVI spijltjesstoelenbekleed met blauwe stof€ 700 - € 9001096 Palissander kolompendule met marquetterie en bronzen montuur 19e eeuw - h. 48 cm€ 250 - € 3501097 Noten tafelklok met vergulde houtendolfijnen - Oostenrijk 19e eeuw - h. 38 cm€ 300 - € 5001098 Roodmarmeren pendule met verguldebronzen cupido - 2e helft 19e eeuw - h. 52 cm€ 400 - € 6001099 Eiken Friese staartklok met wekker en mechaniek, voorstellende de slag bijWaterloo - h. 157 cm€ 300 - € 500

1100 Zwartgelakte mahonie tafelklok metmaan- datum- en dagaanduiding A. Hoevenaer, Arnhem - 18e eeuw - h. 54 cm€ 5000 - € 70001101 Eiken Engels klepbureau met 4 laden18e eeuw - h. 108, br. 90 en d. 50 cm€ 300 - € 5001102 Eiken buikcommode met 4 laden 18e eeuw - h. 77, br. 88 en d. 47 cm€ 200 - € 4001103 Mahonie Engelse hoekkast met 2 dichte en 2 glasdeuren - 19e eeuw h. 207, br. 124 en d. 73 cm€ 400 - € 6001104 Eiken ladekast - 18e eeuw h. 89, br. 96 en d. 60 cm€ 80 - € 1201105 Mahonie Engels klepbureau met 4 laden18e eeuw - h. 105, br. 105 en d. 53 cm€ 300 - € 5001106 4-deurs eiken met palissander en ebbenhouten kussenkast met kolommen 19e eeuw - h. 237, br. 192 en d. 78 cm€ 2500 - € 3500

1092

Page 94: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

92

1097

1095

1100

Page 95: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 93

1107 Ronde mahonie Biedermeier coulissentafel met 3 tussenbladen à 45 cm - ø 139 en l. 275 cm€ 300 - € 5001108 Mahonie cilinderbureau met grijsmarmeren blad - 19e eeuw h. 118, br. 117 en d. 55 cm€ 800 - € 12001109 Paar kersenhouten Empire armfauteuils bekleed met rode stof€ 400 - € 600

1110 Noten klepbureau met 1-deurs vitrineopstand en 3 laden en 2 zijdeurtjes in dubbelgebogen onderkast h. 240, br. 120 en d. 50 cm€ 1500 - € 20001111 Deels gepatineerd en deels verguldbronzen pendule met borstbeeld - 19e eeuwh. 53 cm (slinger ontbreekt)€ 400 - € 6001112 1-deurs rozenhouten Franse vitrinekastmet gebogen ruiten en bronzen beslag h. 168, br. 88 en d. 47 cm€ 800 - € 1000

1113 Mahonie Engels sideboard met 2 deuren, 2 laden en glazen blad ca. 1800 - h. 105, br. 183 en d. 57 cm€ 200 - € 4001114 Soumack Azerbaijan tapijt - 100 x 51 cm€ 100 - € 1501115 Mossoul Jaff tapijtje - 54 x 42 cm€ 80 - € 1201116 Kazak tapijt - 180 x 102 cm (gesleten)€ 150 - € 2001117 Groot Keshan tapijt - 475 x 330 cm€ 1400 - € 1600

1108

1110

Page 96: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

94

1122

11261135

Page 97: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 95

1118 Groot Keshan tapijt - 358 x 250 cm€ 300 - € 5001119 Isfahan tapijt - 150 x 104 cm€ 200 - € 3001120 Groot Meshed tapijt - 386 x 294€ 300 - € 5001121 Groot Arad tapijt - 350 x 255 cm€ 200 - € 3001122 Figuraal Perzisch tapijt - 190 x 162 cm€ 200 - € 4001123 India Sarouck tapijt - 299 x 211 cm€ 300 - € 5001124 Mahonie Empire chiffonière h. 153, br. 101 en d. 46 cm€ 300 - € 5001125 Palissander kolompendule met marquetterie en verguld bronzen montuur 19e eeuw - h. 51,5 cm€ 300 - € 5001126 Zwartgelakte mahonie lierpendule metverguld bronzen montuur - H. Bovet a Berlineerste helft 19e eeuw - h. 40 cm€ 300 - € 5001127 Ronde palissander tafel - 19e eeuw ø 130 cm (voet fineerschade)€ 200 - € 3001128 Mahonie Engelse gatelegtafel 18e/19e eeuw - bladmaat 107 x 47 tot 147 cm€ 200 - € 4001129 1-deurs mahonie vitrinekast met ladeEmpire stijl, ca. 1900 h. 162, br. 90 en d. 47 cm € 300 - € 5001130 Mahonie Engelse ladekast met 2-deursvitrineopstand, bovenste lade als schrijfladeca. 1800 - h. 224, br. 107 en d. 46 cm€ 300 - € 5001131 1-deurs mahonie met noten vitrinekastmet inlegwerk en bronzen beslag - 19e eeuwh. 103, br. 79 en d. 31 cm€ 300 - € 5001132 Vuurvergulde bronzen Louis XVI pendule met kariatiden als kolommen h. 42 cm€ 700 - € 9001133 Mahonie Louis XVI klapbuffet h. 88,5 tot 139,5, br. 105 en d. 50 cm€ 300 - € 5001134 Ronde mahonie coulissetafel met 7 afwijkende tussenbladen ø 123 tot lengte 547 cm € 150 - € 200

1135 Noten staand horloge met maan-,seconde- en datumaanduiding A. v. F. Haakma, Leeuwarden 18e eeuw - h. 285 cm€ 6000 - € 80001136 Mahonie Louis XVI armstoel bekleedmet grijze stof€ 100 - € 1501137 Ingelegd noten Duits klepbureau 19e eeuw - h. 97, br. 103 en d. 45 cm€ 200 - € 4001138 Eiken kantoortje met dubbele kapmaan- en datumaanduiding h. 125 cm (kuif gelijmd)€ 400 - € 6001139 Koperen Biedermeier doofpot met binnendeksel - h. 40 cm € 60 - € 801140 Geelkoperen melkemmer - 19e eeuw h. 34 cm€ 60 - € 801141 Schuitvormige mahonie theestoof metgeelkoperen banden - ca. 1800 - h. 32 cm€ 100 - € 2001142 Mahonie Engelse hangoortafel metingelegde bies - ca. 1900 - 85 x 67 cm€ 100 - € 1501143 Vuurvergulde bronzen pendule metluitspeler - begin 19e eeuw - h. 22 cm€ 300 - € 5001144 Mahonie cilinderbureau met 3 laden in de gebogen onderkast - 18e eeuw h. 113, b. 121 en d. 63 cm (zijkanten beschadigd)€ 600 - € 8001145 1-deurs eiken vitirinekast met 2 deurenin de onderkast en rijkgesneden kuif 1e helft 20e eeuw - h. 225, br. 141 en d. 36 cm € 600 - € 8001146 3-delig eiken Engels topbureau 18e eeuw - h. 222, br. 102 en d. 61 cm€ 1000 - € 15001147 Mahonie Soester spiegel met kuif18e/19e eeuw - 74 x 35 cm€ 150 - € 2501148 2-deurs mahonie Engelse vitrinekastmet ingelegde bies - ca. 1900 h. 162, br. 107 en d. 37 cm€ 400 - € 6001149 2-deurs teakhouten vitrinekast op tafel-poot - 19e eeuw - h.145, br. 134 en d. 52 cm€ 400 - € 600

1150 Rechthoekig mahonie schrijfbureaumet groen lederen blad en verguld bronzenbeslag - Empire stijl h. 71,5, br. 185 en d. 80 cm€ 2500 - € 35001151 Vuurvergulde bronzen Empire pendulemet vrouw en cupido - Petit a Paris - h.47 cm € 2000 - € 30001152 Antiek eiken Amsterdammertje h. 65 cm€ 1700 - € 20001153 Mahonie gebeitst noten klapbuffet met4 laden en jaloeziedeuren in gebogen front h. 97 tot 150, br. 97 en d. 58 cm€ 400 - € 6001154 4 mahonie stoelen en 2 armstoelenbekleed met gestreepte velours - ca. 1900€ 300 - € 5001155 2-deurs zwartgelakte houten Napoleon III boekenkast met ingelegde biesen bronzen beslag - h. 105, br. 119 en d. 33 cm€ 400 - € 6001156 Paar rijkbewerkte noten armstoelenbekleed met geel/groene stof - 17e eeuw € 600 - € 8001157 Mahonie Willem III bijzettafeltje metgecontourneerde rand - bladmaat 78 x 49 cm€ 80 - € 1201158 Mahonie Engelse toilettafel met spiegelopstand - 2e helft 19e eeuw h. 168, br. 110 en d. 50 cm€ 150 - € 2001159 Rijkgestoken mahonie Willem III voltaire bekleed met geschoren velours € 150 - € 2001160 2-deurs mahonie Engelse kast met 2-deurs vitrineopstand - 19e eeuw h. 198, br. 109 en d. 36 cm€ 500 - € 7001161 Mahonie Engels toilet met lade en aatjes achter de klep - 19e eeuw - h. 98 cm€ 200 - € 4001162 Eiken Engels tinbuffet - 18e eeuw h. 218, br. 187 en d. 48 cm€ 600 - € 8001163 Antieke eiken Friese staartklok metmaanstand en wekkermechanisme 152 cm (1 ruitje gebroken)€ 300 - € 5001164 Zijden Kashmir tapijt - 185 x 124 cm€ 100 - € 1501165 Groot Isfahan tapijt - 415 x 300 cm€ 600 - € 800

Page 98: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

96

1150

1148

1151

Page 99: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 97

1156

1152

Page 100: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

981186

1181 1188

Page 101: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 99

1166 Nain tapijt - 270 x 160 cm€ 150 - € 2501167 Tabriz loper - 335 x 80 cm€ 200 - € 3001168 Europees textiel kleed - 260 x 160 cm€ 180 - € 2201169 Groot Tabriz tapijt - 340 x 250 cm€ 1000 - € 12001170 Malayer tapijt - 110 x 87 cm€ 200 - € 4001171 Groot Bochara tapijt 345 x 230 cm (gesleten)€ 300 - € 5001172 Bidjar loper - 500 x 94 cm€ 800 - € 10001173 Zijden Kaysery tapijt - 186 x 123 cm€ 250 - € 3501174 Shuval Turkman tapijt - 110 x 74 cm€ 150 - € 2001175 Bidjar tapijt - 290 x 200 cm€ 200 - € 4001176 Eiken kast met 3 deuren en 2 laden - 1787h. 139, br. 175 en d. 49 cm€ 600 - € 8001177 Paar kastanjehouten Spaanse armstoelen - 18e eeuw - h. 137 cm€ 600 - € 8001178 Mahonie Willem III voltaire (damasten bekleding gesleten)€ 80 - € 1201179 2-deurs eiken met palissander kast met lade in voetstuk - 17e eeuw h. 200, br. 170 en d. 66 cm€ 600 - € 8001180 8-lichts geelkoperen kaarsenkroon metkristallen kralen en 3 lampen - h. 100 cm€ 300 - € 5001181 Grijs met wit marmeren Louis XVIkolompendule met vuurvergulde bronzenmontuur - h. 42 cm€ 1000 - € 15001182 2-deurs mahonie Louis XVI kabinet met 3 laden in de onderkast h. 250, br. 190 en d. 65 cm€ 2000 - € 30001183 Mahonie Louis XVI klapbuffet h. 93, br. 132, d. 53 cm€ 250 - € 3501184 Rijkbewerkte palissander schrijftafelmet rood lederen blad - 2e helft 19e eeuw h. 100, br. 103 en d. 55 cm€ 200 - € 400

1185 Antieke Delfts blauwe kalebasvaas met Chinees decor en bronzen montuur alstafelschemerlamp - h. 83 cm€ 300 - € 5001186 2-deurs noten Engels kabinet met 4 laden in de onderkast - 18e eeuw h. 181, br. 149 en d. 52 cm€ 700 - € 9001187 Mahonie Engelse side-table met 3 ladenh. 81, br. 57 en d. 44 cm€ 200 - € 4001188 Consoleklok belijmd met schildpad enbronzen monturen - Macé a Paris (achterplaat) - 18e eeuw - h. 97 cm€ 1500 - € 25001189 Halfronde mahonie Engelse trumeaumet witmarmeren blad - 2e helft 19e eeuw h. 75, br. 90 en d. 48 cm€ 200 - € 4001190 Ronde mahonie Biedermeier tafel metvierkante voet - ø 140 cm€ 150 - € 2001191 Mahonie Biedermeier trumeau metgrijsmarmeren blad - h. 80, br. 80 en d. 34 cm€ 150 - € 2001192 Rechthoekige zwartgebeitste salontafelmet ivoren inlegwerk - 19e eeuw bladmaat 114 x 75 cm (inlegwerk incompleet)€ 300 - € 5001193 Ronde mahonie Engelse salontafel 19e eeuw - ø 114 cm€ 80 - € 1201194 3-zits gestoken en gebeitste beukenFranse bank bekleed met gestreepte stofh.120, br. 187 en d. 60€ 200 - € 4001195 Tabriz loper - 360 x 90 cm€ 300 - € 4001196 Perzisch tapijt - 160 x 110 cm€ 50 - € 1001197 Shiraz tapijt - 272 x 160 cm€ 150 - € 2001198 Sarab loper - 494 x 92 cm€ 200 - € 3001199 Noten staande klok met seconde- endatumaanduiding - W.M. Smith, London h. 249 cm€ 400 - € 6001200 Polychroom houten schommelpaard op beuken voet - 2e helft 19e eeuw h. 120 en br. 140 cm€ 1200 - € 1500

1201 Ovale spiegel in vergulde lijst op gemarmerde houten achtergrond - 85 x 75 cm€ 150 - € 2501202 2-deurs mahonie Louis XVI kabinet met 3 laden in de onderkast -h. 220, br. 158 en d. 53 cm€ 300 - € 5001203 Antiek 2-deurs eiken luierkabinetje opkruisvoet met lade - h. 142, br. 84 en d. 40 cm€ 250 - € 3501204 6 mahonie Engelse stoelen - 18e eeuw € 400 - € 6001205 2-deurs eiken kabinet met 3 laden in gebogen onderkast - 18e eeuw h. 249, br. 180 en d. 60 cm€ 500 - € 7001206 Eiken dekenkist met briefpanelen 18e eeuw - h. 68, br. 140 en d. 53 cm€ 120 - € 1501207 Antieke eiken dekenkist met panelen opsloffen - h. 70, br. 123 en d. 63 cm€ 150 - € 2501208 Borduurwerk in lijst - Religieuze voor-stelling - 47 x 52 cm (beschadigd)€ 200 - € 3001209 Antieke eiken ladenkast op bolpoten h. 92, br. 97 en d. 57 cm€ 300 - € 5001210 4-deurs eiken kussenkast met 2 laden enleeuwenmaskers - 17e eeuw h. 172, br. 142 en d. 69 cm€ 1000 - € 15001211 Antieke 2- deurs noten pastoorskastgedecoreerd met ranken en engelen - h. 220,br. 210 en d. 78 cm€ 400 - € 6001212 Gesneden houten staande Paus Pius V19e eeuw - h. 118 cm (handen ontbreken)€ 200 - € 4001213 Gesneden houten polychroom beeld van staande biddende man - 18e/19e eeuw h. 90 cm€ 400 - € 6001214 Gesneden eiken Johannes de Doper op console - h. 90 cm€ 200 - € 3001215 Gesneden eiken heilige - ‘Berouw’ h. 93 cm€ 200 - € 300

Page 102: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1216

1216 Rijkbewerkt houten Schwarzwalderwerktafeltje met 2 klepjes h. 70, br. 49 en d. 45 cm € 150 - € 2501217 Eiken flap-aan-de-wand met gesnedenvoet - 19e eeuw - h. 146 en ø 100 cm€ 100 - € 1501218 2-deurs eiken Louis XVI hoekvitrinekasth. 136, br. 102 en d. 55 cm€ 500 - € 7001219 2-deurs mahonie kabinet met 3 laden in de onderkast - 19e eeuw h. 206, br. 156, d. 57 cm€ 700 - € 9001220 Witgeschilderde en vergulde houtenLouis XVI consoletafel met roze marmerenblad - h. 84, br. 96 en d. 41 cm€ 300 - € 5001221 Witgelakte met vergulde houten Louis XVI armstoel met rieten bespanning€ 300 - € 500

1222 Zwartgelakte antieke houten Gildekistmet beschildering - Zuid Duitsland, 1662 h. 26, br. 56 en d. 31 cm€ 1500 - € 20001223 Ingelegde noten commode metvitrineopstand - h. 200, br. 100 en d. 60 cm € 600 - € 8001224 Noten Duitse commode met 3 laden in gebogen front - 19e eeeuw h. 82, br. 106, d. 55 cm€ 200 - € 3001225 Noten Duits schrijfbureau h. 79, br. 117 en d. 66 cm€ 300 - € 5001226 Gecontourneerde zwartgelakte Franseschilderijklok met barometer en speelwerk19e eeuw - 87 x 58 cm€ 1500 - € 20001227 Noten Engelse tafelklok - h. 47 cm€ 150 - € 200

1228 Marmeren met gebronsd zinken pendule met beeld van slang en paard h. 48 cm € 400 - € 6001229 Vuurvergulde wandklok met mechaniek van smederij in achtkantigezwartgelakte metalen kast - 19e eeuw Leopold Kotzbeletz InTabor ø 38 cm en h. 47 cm (wijzerplaat emaille schilfers) € 600 - € 8001230 Grote blauw Chinese bloempot metdiverse decoraties op houten voet - 20e eeuwh. 42 cm € 100 - € 1501231 Geslepen Soester spiegel in eiken lijstmet kuif - 107 x 75 cm € 80 - € 1201232 1-deurs eiken vitrinekastje op tafelvoetmet lade - 18e eeuw - h. 154, br. 69 en d. 35 cm € 300 - € 500

Page 103: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 101

1222

1226

Page 104: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1306

1302

1307

1301

102

Page 105: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 103

Woensdag 11 november 2015, vanaf 13.30 uur

Veilingnrs. 1301 t/m 1586Kleingoed en varia

1311

1301 Gekleurde eierschaalporseleinen vaasmet 4 oren - Samuel Schellink Rozenburg, Den Haag - 1902 h. 27 cm (restauratie aan 1 oor)€ 2500 - € 35001302 Gekleurde plateel vaas met oren enbloemdecoratie - De Distel, Amsterdam h. 23 cm€ 400 - € 6001303 Gekleurde plateel vaas met decor van vissen - A. Sterken - Amphora Holland h. 26 cm (barst)€ 80 - € 120

1304 Gekleurde plateel vaas - model 2144decor Breetvelt - Zuid-Holland, Gouda h. 31,5 cm€ 150 - € 2001305 Gekleurde plateel vaas - model 2144decor Breetvelt - Zuid-Holland, Gouda h. 31,5 cm€ 150 - € 2001306 Gekleurde plateel schotel met decorvan vogels op tak - Zuid-Holland - ø 42 cm€ 100 - € 2001307 Gekleurde plateel Jugendstil schotel L. Chevroton - Mettlach - ø 46 cm€ 150 - € 200

1308 Keramiek Mariabeeld Wim A. M. Harzing, (1925) Rijsenburg h. 43 cm€ 250 - € 3501309 Groen plateel vaasje St. Lukas, Utrecht - h. 9 cm€ 50 - € 1001310 7 groene wijnglazen A.D. Copier, Leerdam h. 19 cm (2 met schilfer)€ 100 - € 1501311 Groene glazen vaas A.D. Copier, Leerdam - Unica W.1006 h. 41,5 cm€ 200 - € 400

Page 106: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

104

1312 Gecontourneerde geïriseerde gekleurde glazen Jugendstil schaal met bronzen montuur vermoedelijk Loetz - h. 16 cm € 500 - € 700

1313 Geïriseerde gekleurde glazen Jugendstilvaas - ‘Dunkelblau verlaufend Phänomen Gre166’ - J.L. Witwe, Klostermühle - 1898/1900 h. 33 cm - ges. op onderzijde€ 800 - € 12001314 Geïriseerde gekleurde glazen Jugendstilvaas - h. 15 cm€ 200 - € 400

1315 Geïriseerde gekleurde glazen Jugendstilvaas - ‘Candia Papillon’ - J.L. Witwe,Klostermühle - 1902 - h. 16 cm€ 300 - € 5001316 Geïriseerde glazen Jugendstil vaasje met oor - J.L. Witwe, Klostermühle, voor Lobmeyer, Wenen - 1898 - h. 14 cm € 200 - € 400

1312, 1313

1314, 1315, 1316

Page 107: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1051319, 1320

1317, 1318

1317 Geïriseerde en gekleurde glazenJugendstil vaas met 3 oren Glasfabriek Elisabeth, W. Habel - 1900/1905 h. 18,5 cm€ 300 - € 500

1318 Geïriseerde groenglazen vaas metboomschorsreliëf - h. 16 cm€ 100 - € 1501319 Vierkante glazen Jugendstil vaasHarrach’sche Glassfabrik - 1900/1905 h. 20,2 cm€ 200 - € 300

1320 Ruitvomige gekleurde glazen Jugendstilvaas - Baccarat, Paris - 1897 - h. 20,4 cm€ 300 - € 5001321 Cameoglazen vaas Gallé - h. 45 cm (hals afgeslepen)€ 300 - € 500

Page 108: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

106

1322, 1323, 1324

1325

1322 Cameoglazen steelvaas Gallé - h. 29 cm€ 300 - € 500

1323 Cameoglazen vaas met decor van takkenGallé - h. 32 cm€ 400 - € 6001324 Cameoglazen Jugenstil vaas Val Saint-Lambert - voor 1914 - h. 31 cm € 600 - € 800

1325 2 diverse cameoglazen vaasjes Gallé - h. 9,5 en 17 cm€ 500 - € 700

Page 109: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 107

1326, 1327

1326 Ruitvormig pâte de verre vaasje Daum, Nancy - h. 11 cm€ 200 - € 3001327 Pâte de verre glaasje C. Vessière, Nancy - h. 11 cm€ 100 - € 1501328 Cameoglazen vaas met zilveren montuur - Gallé - h. 12 cm€ 300 - € 500

1329 2 diverse achtkantige geëtste glazenvazen - Art Czech Republic - h. 16.5 en 20 cm€ 100 - € 1501330 4 diverse vierkante geëtste glazen vazenh. 14 tot 22,5 cm€ 100 - € 1501331 Geslepen kristallen piramide Bohemia Crystal, Czech Republic h. 20 cm (schilfers)€ 60 - € 80

1332 Geelglazen vaas met blauwe rand Art Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 1501333 Geelglazen vaas met blauwe rand Art Czech Republic - h. 30 cm€ 100 - € 1501334 Geel- met groenglazen vaas Art Czech Republic - h. 21 cm€ 150 - € 200

1328 1334

Page 110: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

108

1341

1337 1339

Page 111: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 109

1335 Wit- met grijsglazen vaas Onduidelijk ges. - h. 20 cm€ 80 - € 1201336 Pâte de verre vaasje met oortjes h. 13 cm€ 100 - € 1501337 Dikwandige blankglazen vaas met paarse ringen - Libensky - h. 14 cm€ 150 - € 2501338 Wit glazen vaas met blauwe aderen h. 23 cm€ 150 - € 2001339 Moderne glazen vaas met decor vanvogels - Hadeland S.B. - h. 18 cm€ 100 - € 200

1340 Dikwandige blank- met bruinglazenvaas - Exbor Czechoslovakia - h. 27 cm€ 150 - € 2001341 Bruin glazen vaas Floris Meijdam, Leerdam - Unica FM 85053 h. 19 cm€ 300 - € 5001342 Glazen presse-papier met bloem h. 10 cm € 60 - € 801343 Gekleurde glazen dekselpot met gouden insluitsels - h. 10,5 cm€ 80 - € 120

1344 Cameoglazen plaquette met romantische voorstelling en 2 cameoglazenplaquettes met jonge vrouwen 10 x 7,5, 7 x 5,5 en 5,5 x 6 cm € 100 - € 1501345 Moderne gekleurde en geïriseerde glazen vaas Trout Studio - h. 9 cm€ 50 - € 1001346 Moderne gekleurde en geïriseerde glazen vaas - B. Vallion, Boda - h. 25 cm€ 60 - € 801347 Geïriseerde glazen vaas met Jugendstil motieven - Oostenrijk - h. 12 cm€ 100 - € 150

1344

Page 112: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

110

1349

1348

Page 113: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 11113591357

1348 Olijfgroene cameoglazen vaas metblauw en verguld reliëf van bladeren Legras - h. 64,5 cm€ 1000 - € 15001349 Ronde transparant glazen plaquette met afbeelding van Louis Pasteur René Lalique - ø 10 cm (schilfer)€ 150 - € 2001350 Rood geëtst Boheems kristallen bokaalmet voorstelling van Lochbrunnen enWiesbaden - h. 16 cm€ 100 - € 1501351 Geslepen kristallen herinneringsbokaalmet gravering - 1841 - h. 15 cm€ 80 - € 1201352 2 kleine, 2 grote beschilderde glazen knijpflessen en 3 likeurglaasjes h. 12,5 tot 30 cm€ 100 - € 1501353 Geslepen kristallen Waterford coupe en karaf - h. 19 en 27 cm€ 80 - € 120

1354 Paar geslepen kristallen zoutvaatjes h. 10 cm (schilfers)€ 80 - € 1201355 2 diverse antieke geslepen en geëtsteglazen bruidsflessen - h. 20 en 24 cm € 150 - € 2501356 Geëtst glazen bruidsfles 19e eeuw - h. 22 cm€ 80 - € 1201357 Geëtst glazen slingerglas, geëtst glasmet groene decoratie en glazen bokaal h. 12 tot 20,5 cm€ 150 - € 2501358 Antieke groene glazen noppenbeker en glazen kandelaar - h. 18 en 17 cm€ 80 - € 1201359 Geëtste glazen bokaal met jachttafereel18e eeuw - h. 21 cm€ 500 - € 700

1360 9 antieke glazen spitsen h. 19,5 cm€ 100 - € 1501361 18 geslepen antieke wijnglazen - h. 13 cm€ 100 - € 1501362 11 geslepen groene glazen wijnglazen h. 12 cm€ 100 - € 1501363 4 diverse groene glazen wijnglazen€ 60 - € 801364 6 geslepen groene glazen wijnglazen h. 13 cm (1 met schilfer)€ 80 - € 1201365 6-persoons aardewerk Engels mokkaservies met beschilderingen van diverse kunstenaars - Royal Worcester (tuit barst)€ 150 - € 2501366 11 stuks porseleinen koffie- en theeserviesgoed met bloembeschildering Wenen - 19e eeuw (deels beschadigd)€ 300 - € 500

Page 114: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

112

1365

1368, 1369, 1370

1367

Page 115: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 113

1371

1372

1367 Paar gekleurde porseleinen kandelaarsMeissen - h. 25 cm€ 150 - € 2501368 Polychroom en vergulde porseleinenkoffiekan - 18e/19e eeuw - h. 24,5 cm€ 300 - € 5001369 Polychroom en vergulde porseleinentrembleuse - K.P.M. - h. 10,5 en ø 14 cm€ 200 - € 3001370 8-kantige blauwe met vergulde porseleinen kop en schotel - Kuzneczova,Beluva (Rusland)€ 150 - € 200

1371 6 blauwe met vergulde porseleinen borden met opengewerkte rand en beschildering van Duitse landhuizen en landschappen - Nymphenburgh - ø 22 cm€ 300 - € 5001372 Gekleurde porseleinen doedelzakspeleren bloemenmeisje - 19e eeuw -h. 30 cm (minieme beschadiging)€ 300 - € 5001373 Gekleurde porseleinen dame met hondjes - 19e eeuw - h. 24 cm€ 100 - € 150

1374 Paar polychroom en vergulde porseleinen vazen Limoges - 19e eeuw h. 32 cm€ 200 - € 4001375 Gekleurde porseleinen wandplaquettemet mythologische voorstelling Capo-di-Monte - 37 x 47 cm in houten lijst€ 300 - € 5001376 Mangaankleurig tegeltableau metspreuk - ‘De bouwman wacht van s’Heeren hand, Veel milden zegen op het land’18e eeuw - 52 x 39 cm in eiken lijst€ 100 - € 150

1374

Page 116: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

114

1385

1377

1377 Mangaankleurig tegeltableau met voorstelling van figuren in landschap 18e eeuw - 39 x 52 cm (5 tegels gerestaureerd)€ 1200 - € 15001378 Mangaankleurig tegeltableau met voorstelling van doedelzakspeler 18e /19e eeuw - 53 x 40 cm in eiken lijst (5 tegels beschadigd en 1 tegel afwijkend)€ 300 - € 5001379 Gecontourneerde gekleurde aardewerkplaquette - Tichelaar - 19e eeuw - 37 x 30 cm€ 200 - € 3001380 5-delig blauw aardewerk kaststelTichelaar - 19e eeuw - h. 30 en 44 cm€ 500 - € 700

1381 8-kantige Delfts blauwe pot 18e eeuw - h. 38 cm (randbeschadiging)€ 100 - € 1501382 Paar 8-kantige Delfts blauwe knobbelvazen - 19e eeuw, De Claauw gemerkth. 31 cm (1 met randschilfer)€ 200 - € 3001383 3-delig Delfts blauw kaststel 18e eeuw - h. 25 en 35 cm (randen en deksels beschadigd)€ 100 - € 150

1384 5-delig Delfts blauw kaststel metChinees decor 19e eeuw - h. 20 en 26 cm (2 vazen gerestaureerd)€ 200 - € 3001385 Paar ovale Delfts blauwe schalen metgecontourneerde rand en Chinees decor De Porceleyne Byl - 22 x 27 cm (1 met schilfer en glazuur beschadiging)€ 200 - € 3001386 2 diverse Delfts blauwe pompadourschotels Lampetkan en De Griekse A 18e eeuw - ø 34,5 cm€ 200 - € 300

Page 117: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 115

1388

13901389

1387 Delfts bauwe schotel met bloemdecor18e eeuw - ø 35 cm€ 100 - € 1501388 Paar Delfts blauwe pauwenveerschotels18e eeuw - ø 34,5 cm€ 250 - € 3501389 Delfts blauwe schotel met Wanli decorcirca 1700 - ø 40 cm€ 200 - € 300

1390 Delfts blauwe schotel met Chineesdecor 18e eeuw - ø 35,5 cm€ 100 - € 1501391 Delfts blauwe schotel met decor van bloemenmand De 3 Klokken - 18e eeuw - ø 34 cm€ 100 - € 200

1392 Delfts blauwe schotel 18e eeuw - ø 32 cm€ 80 - € 1201393 Delfts blauwe pauwenschotel De Claauw - 18e eeuw - ø 32 cm€ 100 - € 1501394 Gekleurde Delftse schotel 18e eeuw - ø 35 cm€ 100 - € 150

Page 118: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1412, 1414

1403

116

1395, 1396

Page 119: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1415Najaarsveiling 2015/ 117

1395 Gekleurde Delftse schotel 18e eeuw - ø 33,5 cm€ 100 - € 1501396 Gekleurde Delftse schotel 18e eeuw - ø 34,5 cm€ 100 - € 1501397 Gekleurde Delftse schotel 18e eeuw - ø 33 cm (randbeschadiging)€ 50 - € 1001398 Delfts blauw pauwenbord De Claauw - 18e eeuw ø 23 cm (randbeschadiging)€ 50 - € 1001399 Delfts blauw bord met decor van Chinees perkje De Claauw - 18e eeuw - ø 26 cm€ 80 - € 1201400 Paar Delfts blauwe borden met decor van bloemenmand De Porcelyne Byl - 18e eeuw - ø 25 cm€ 100 - € 2001401 Paar Delfts blauwe borden met bloemdecor - 18e eeuw - ø 23 cm€ 100 - € 200

1402 2 diverse Delfts blauwe borden circa 1700 - ø 25 cm€ 100 - € 2001403 Gekleurd Delfts spreukenbord 18e eeuw - ø 22 cm€ 100 - € 1501404 9 Delfts blauwe borden met spreuken18e eeuw - ø 23 cm (1 bord afwijkend)€ 300 - € 5001405 3 Delfts blauwe borden met decor van bloemenmand 18e eeuw - ø 22,5 cm (randbeschadiging)€ 100 - € 1501406 8-kantige Delfts blauwe pot 18e eeuw - h. 25 cm€ 60 - € 801407 8-kantige Delfts blauwe pot 18e eeuw - h. 22,5 cm€ 60 - € 801408 2 diverse Delfts blauwe potten 18e eeuw - h. 17,5 en 22 cm (beide met randbeschadiging)€ 80 - € 1201409 Paar Delfts blauwe dekselvazen Van Duijn - 18e eeuw - h. 35 cm€ 100 - € 150

1410 2 diverse Delfts blauwe kannen 17e/18e eeuw - h. 19 en 20 cm (1 gerestaureerd)€ 80 - € 1201411 Delfts blauwe kan met tinnen deksel 18e eeuw - h. 24 cm€ 100 - € 1501412 Delfts blauwe dekselkan met tinnenmontuur - 18e eeuw h. 22,5 cm (glazuurbeschadiging)€ 100 - € 2001413 Delfts blauwe kan met tinnen deksel 18e eeuw - h. 24 cm€ 100 - € 1201414 Delfts blauwe kan met tinnen deksel 18e eeuw - h. 23 cm€ 100 - € 2001415 5-delig Delfts blauw kaststel ’t Fortuyn - 18e eeuw - h. 25 en 33 cm (3 vazen schilfers en 2 deksels beschadigd)€ 300 - € 5001416 Blauw aardewerk kan met tinnen dekselFrankfurt - 18e eeuw - h. 20,5 cm€ 80 - € 120

Page 120: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

118

1417 1421

1422 1424

Page 121: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1417 Delfts blauwe wandschotel met Chinees decor - 17e/18e eeuw - ø 40 cm€ 200 - € 3001418 Delfts blauwe schotel 18e eeuw - ø 34,5 cm€ 80 - € 1201419 Blauwe aardewerk schotel met Wanlidecor - Frankfurt - circa 1700 - ø 39,5 cm€ 150 - € 2001420 2 diverse gekleurde aardewerk plooischotels - Haarlem/Delft - 17e eeuw ø 34 cm (barstjes)€ 150 - € 2501421 Delfts blauwe tabakspot met geelkoperen deksel - 18e eeuw h. 26/32 cm (randschilfer)€ 100 - € 1501422 Fayence apothekerspot - Italie 17e eeuw - h. 18 cm (glazuurbeschadiging)€ 500 - € 7001423 Gedreven geelkoperen doopschotel met St. Joris te paard - Neurenberg, 16e eeuw ø 38,5 cm (gesoldeerd)€ 250 - € 350

1424 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van Adam en EvaNeurenberg, 16e eeuw - ø 38,5 cm€ 700 - € 9001425 Gedreven geelkoperen doopschotel met voorstelling van St. ChristoffelNeurenberg, 18e eeuw - ø 47 cm€ 500 - € 7001426 Gedreven geelkoperen doopschotel met tulband - Neurenberg, 16e eeuw ø 46,5 cm€ 800 - € 10001427 Ikoon in antieke rijkgesneden houten lijst - dagmaat 33 x 18 cm€ 80 - € 1201428 Ikoon - Rusland, begin 19e eeuw Moeder Gods, Hodigitria met Antipas enStefanida - 44,5 x 36,5 cm€ 500 - € 7001429 Fijngesneden zachthouten corpus17e/18e eeuw - h. 53 cm (1 teen, 1 vinger en doornenkroon beschadigden 1 teen gerestaureerd)€ 300 - € 500

1430 9 miniatuur schilderijtjes in één 8-kantige zwartgelakte lijst met mahoniepasse-partout - 48 x 48 cm€ 700 - € 9001431 Gesneden eiken Mariabeeld h. 23 en 28 cm (beschadigd)€ 100 - € 1501432 Paar gesneden polychroom houten staande figuren op voet h. 25 cm (1 gerestaureerd)€ 150 - € 2001433 Gesneden ivoren Heilige hersteld met kunststof kruis van later datum ca. 1900 - h. 29 cm€ 100 - € 2001434 Statenbijbel met kaarten in lederen band met geelkoperen sloten Jacob & Hendrik Keur - 1741€ 500 - € 7001435 Boek in perkamenten band ‘Beschryvinge der Stadt Gorinchem en landen van Arkel’ door Cornelis van Zomeren - 1755€ 100 - € 150

Najaarsveiling 2015/ 1191429

Page 122: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1436 Boek in perkamenten band ‘Oude Chronycke ende historien van Holland’door W. van Gouthoeven - 1636€ 100 - € 1501437 Boek in perkamenten band ‘De Nederlantsche Heraut’door Thomas de Roux - 1672€ 100 - € 1501438 Boek in perkamenten band ‘Algemeen Wapenboek van het Koningrijk der Nederlanden’ - 1830€ 300 - € 500

1439 Boek in perkamenten band ‘Groot Gelders Placaet-Boeck’door W. van Loon - 1e deel 1701€ 100 - € 1501440 Boek - ‘Adelyk en aanzienelyk Wapen-boek van de zeven provincien’door Abraham Ferwerda - 1760€ 100 - € 1501441 Boek in perkamenten band ‘Alle de XIV. boeken van de GeldersseGeschiedenissen’ door Arend van Slichtenhorst (enkele kaarten en de rug beschadigd)€ 150 - € 200

1442 Boek in perkamenten band ‘Beschryving der Stad Delft’ - 1729 (inclusief grote kaart)€ 300 - € 5001443 Boek in lederen band ‘Nieuwe Chronyk van Zeeland’door M. Smallegange - 1e deel - 1696 (band beschadigd)€ 300 - € 5001444 Deels ingevuld wapenboek W. Alfred de Bijlandt€ 100 - € 200

120

1442

1443

Page 123: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1445 Boek - ‘Historische beschryvinge van de Reformatie der Stadt Amsterdam’door Isaak Le Long - 1729€ 150 - € 2501446 Boek - ‘Beschrijving der Stad Leyden’door Frans van Mieris - 1e, 2e en 3e deel - 1762tot 1784 € 250 - € 350

1447 Boek in lederen band ‘Het derde deel van het groot Geldersche placaet boeck’ door Henrik Cannegieter - 3e deel € 150 - € 250

1448 Boek in lederen band ‘Aloude Hollandsche histori’ door Gerard van Loon - 1e deel - 1734€ 300 - € 5001449 3 boeken - ‘Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche oudheden en gezigten’1e tot en met 6e deel (rug beschadigd)€ 100 - € 150

Najaarsveiling 2015/ 121

1446

1448

Page 124: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1450 Boek - ‘Beschryving der stad Bergen op den Zoom’ door J. Wagenaar - 1747€ 200 - € 4001451 Latijns boek met diverse gravures€ 150 - € 2501452 3 boeken met perkamenten band ‘Leven der doorluchtige Heeren van Arkel Endejaar Beschrijving van der stad Gorinchem’door Abraham Kemps ‘Gereformeerde Landtrechten Ende Gewoonten van het Rijck Nymegen’door Elisabeth van Biesen de Haas - 1687 en ‘De Kronyk van Egmondt’€ 100 - € 1501453 Boek - ‘Het verheerlykt Nederland of Kabinet van Hedendaagsche gezigten’door Isaak Tirion - 1745€ 200 - € 4001454 Boek - ‘Hedendaagsche historie, of tegenwoordige staat van alle volkeren’door Isaak Tirion - delen XIX en XX (beide delen m.b.t. Zeeland)€ 200 - € 400

1455 Boek in perkamenten band ‘’t Leeven en daden der doorluchtighfte zeeheldenen Ontdeckers van Landen Beginnende metChristoffel Colombus en eyndigende met denAdmirael M.A. de Ruyter’ door Jan Claesz. tenHoorn en Jan Bouwman - 1676€ 200 - € 4001456 Boek - ‘Schatkamer der Nederlandsse oudheden’ door Lud. Smids - 1737€ 150 - € 2501457 Boek - ‘De Lustplaats Soelen’door Claas Bruin - 1742€ 80 - € 1201458 3 boeken - ‘Amsteldamsche jaarboeken’door Jacobus Kok - deel 1 tot met 3 - 1781€ 100 - € 2001459 5 boeken ‘De inlandsche kunst en nijverheid in NederlandsIndië’ door J.E. Jasper en Mas Pirngadie deel 1 tot met 5€ 500 - € 700

1460 Polychroom met stof bekleed houtenmasker - Bali - h. 48 cm€ 100 - € 2001461 Polychroom met stof bekleed houtenmasker - Bali - h. 56 cm€ 100 - € 2001462 Bronzen ketel Borneo - 19e eeuw - h. 19 cm€ 200 - € 3001463 Rijkgesneden houten Indische lezenaarh. 29 cm€ 80 - € 1201464 Terracotta Afrikaanse vruchtbaarheids-beker (beschadigd) en palmhouten wijnbekerBakuba, Zaïre - h. 19 cm en 14 cm€ 100 - € 1501465 Polychroom terracotta Afrikaanse vruchtbaarheids schaal h. 27 cm (beschadigd)€ 80 - € 1201466 Aardewerk Afrikaanse offerschaal met vruchtbaarheidsfiguren - h. 21 cm€ 80 - € 120

122

1460 1461

Page 125: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 123

1484

14851479

Page 126: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

124

1467 Lederen Afrikaanse waterkruik metgesneden houten stop - h. 51 cm€ 100 - € 1501468 Houten deurslot met gravering op standaard - h. 26 tot 30 cm€ 80 - € 1201469 2 diverse gesneden houten Afrikaanseneksteunen - Dogon (1x) - h. 13 en 16 cm€ 80 - € 1201470 Gesneden houten Afrikaans hoofd als Pende vijzel - h. 12 cm€ 80 - € 1201471 2 diverse houten Afrikaanse kammenLuga en Ashanti - h. 23 en 24 cm€ 80 - € 120

1472 Gesneden houten met lederenAfrikaanse insectenverjager - l. 55 cm€ 100 - € 1501473 Met slangenhuid bekleed Afrikaanssnaarinstrument met gesneden ivoren hals l. 93 cm (beschadigd)€ 150 - € 2001474 Bootvormig gesneden houten Afrikaans spel - h. 9 en l. 63 cm€ 100 - € 2001475 Houten Afrikaanse schildpadkruk Lobi - h. 14 cm€ 80 - € 120

1476 Gesneden houten Afrikaanse kruk h. 33 cm€ 100 - € 2001477 Gesneden houten Afrikaanse deurCongo - h. 119 en br. 49 cm cm - ca. 1930€ 200 - € 3001478 Gesneden houten Afrikaanse zittendeman op kruk - h. 77 cm (beschadigd)€ 150 - € 2501479 Gesneden houten Afrikaanse zittendeman met stenen ogen - h. 73 cm (beschadigd)€ 150 - € 2501480 Spijkerfetisj beeld van krijger met dolkBa-songe, Zaïre - h. 58 cm€ 150 - € 200

1486 1487

Page 127: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 125

1481 Polychroom houten Afrikaans borststuk van vrouw - h. 50 cm€ 100 - € 1501482 Gesneden houten Afrikaans staandevrouw - h. 45 cm (beschadigd)€ 50 - € 801483 4 diverse gesneden houten Afrikaanse beeldjes - h. 18 tot 29 cm€ 80 - € 1201484 Gesneden houten Afrikaans opzetmasker met schelpjes - h. 34 cm€ 80 - € 1201485 Houten Pende opzet masker - Zaïre h. 40 cm€ 100 - € 150

1486 Gesneden polychroom houtenAfrikaans masker - Baoule - h. 64 cm€ 150 - € 2501487 Gesneden houten Afrikaanse buffelkopals masker versierd met gele, groene, witteglaskralen en schelpjes - h. 57 cm€ 150 - € 2501488 Gesneden polychroom houtenAfrikaanse wandversiering in de vorm vaneen masker versierd met schelpen en riet l. 75 cm (beschadigd )€ 80 - € 1201489 Gesneden houten Afrikaans masker h. 45 cm€ 80 - € 120

1490 Gesneden houten Afrikaans masker h. 29 cm€ 80 - € 1201491 Gesneden houten Afrikaanse vrouwmet kind - h. 30 cm€ 80 - € 1201492 Gesneden houten Afrikaans fetisjbeeldvan staande vrouw - Yaka - h. 30 cm€ 80 - € 1201493 Paar gesneden houten Afrikaanse tweeling beeldjes met kralen - Yoroebe,Nigeria - h. 25 cm€ 80 - € 120

1492

Page 128: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

126

1494 2 diverse gesneden houten Afrikaanseweefspoelen op voet - Bamhara - 21 en 25 cm€ 80 - € 1201495 Smeedijzeren kapmes met houten heften geelkoperen banden - l. 38 cm€ 80 - € 1201496 IJzeren speerpunt - l. 54 cm€ 80 - € 1201497 Antiek Spaans dubbelloops dames percussiegeweer met gravering en gesnedenkolf - l. 116 cm€ 120 - € 1501498 Enkelloops percussie tuingeweer l. 118 cm€ 100 - € 1501499 Antiek dubbelloops jachtgeweer met gravering - W&J Davis, Birmingham l. 119 cm€ 600 - € 8001500 Vuursteen ‘Donderbus’ - London 1785 l. 74 cm€ 900 - € 1200

1501 Oude revolver met houten greep in lederen holster - l.28 cm€ 300 - € 5001502 Gesneden noten dolfijn als fragment 18e eeuw - 115 cm€ 250 - € 3501503 Paar gesneden houten penkandelaren h. 42 cm (1 pen ontbreekt)€ 100 - € 1501504 Klein bronzen scheepskanon l. 42 cm€ 100 - € 1501505 Bronzen vijzel ‘Petrus van den Ghein me fecit 1544’ h. 11 cm (met afwijkende stamper)€ 500 - € 7001506 2 diverse antieke bronzen Spaanse vijzels - h. 8 en 9 cm (1 met stamper)€ 100 - € 2001507 Antieke bronzen en geelkoperen kandelaar - h. 13 en 11 cm€ 80 - € 120

1508 Antieke bronzen kandelaar en bewerkte Indiase maatbeker - h. 17 en 10 cm€ 80 - € 1201509 Antieke bronzen kan - h. 13 cm€ 40 - € 601510 Antieke ovale geelkoperen tabaksdoosmet gravering en rekentabel - ‘Regt Door Zee’ l. 15 cm€ 50 - € 801511 Antieke tinnen dekselkan - h. 26 cm€ 80 - € 1201512 Paar antieke bronzen penkandelaars h. 34 cm€ 100 - € 2001513 Grote koperen appelketel - h. 25 cm€ 80 - € 1201514 Zwartgelakte tinnen kraantjeskan metvergulde bloembeschildering op geelkoperenkomfoor - h. 53 cm€ 80 - € 120

1499

1499 1501

Page 129: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1271519 1523

1522

1515 Gepatineerde koperen Empire kraantjeskan - h. 60 cm€ 100 - € 1501516 Rechthoekig gelakt metalen dienblad 67 x 50 cm€ 50 - € 1001517 Ovaal mahonie kuipblad met geelkoperen banden - 19e eeeuw - 58 x 36 cm€ 50 - € 1001518 Noten plaatjeskijker - 19e eeuw € 100 - € 150

1519 Mahonie Biedermeier theekist h.15, br. 32 en d. 16,5 cm€ 150 - € 2001520 Palissander tabaks- en sigarenkist met ingelegde deksel - 19e eeuw h.13, br. 22,5 en d. 12 cm€ 100 - € 1501521 Palissander schrijfcassette met ingelegde bies in deksel - 19e eeuw h.18, br. 30 en d. 18 cm€ 150 - € 250

1522 Antieke eiken Duitse documentenkistmet parquetterie en bronzen montuur h. 14, br. 46 en d. 29 cm€ 800 - € 12001523 Mahonie Directoire likeurkelder met ingelegde geelkoperen bies en diverse beschilderde glazen karaffen h. 27, br. 28 en d. 19 cm€ 300 - € 5001524 Mahonie likeurkelder met ingelegdebies en 6 beschilderde glazen karaffen begin 19e eeuw - h. 24 cm (fineerschade en spiegeltje gebroken)€ 300 - € 500

Page 130: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

128

1527

15261525

1525 Mahonie likeurkelder met 6 beschilderde glazen karaffen, 2 glaasjes endienblaadje - 1e helft 19e eeuw - h. 22,5 cm € 200 - € 3001526 Mahonie Louis XVI bestekkist met inlegwerk als brievenkist - h. 39 cm€ 300 - € 5001527 Ovaal mahonie dienblad en theekistingelegd met geelkoperen biezen en motieven - eind 18e eeuw 45,5 x 62 en h. 10,5, br. 15,5 en d. 11 cm€ 800 - € 1200

1528 Geelkoperen microscoop met toebehoren in mahonie kast - 19e eeuw h. 40,5 cm€ 250 - € 3501529 Geelkoperen microscoop in mahoniekistje - h. 5, br. 16 en d. 11 cm€ 80 - € 1201530 Paar handgesmede ijzeren laarzentrekkers - 19e eeuw - l. 16 cm€ 150 - € 200

1531 Fossiel met vis (vermoedelijk Brazilië) h. 8 en br. 41 cm€ 200 - € 3001532 Palissander schrijfcassette met marquetterie in deksel - 19e eeuw h. 16, br. 46 en d. 27 cm€ 200 - € 3001533 Palissander kist met intarsia - 19e eeuwh. 25, br. 31 en d. 31 cm€ 150 - € 200

Page 131: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 129

1528

1531

1532, 1533

Page 132: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1534 3 diverse keramiek vazen h. 19,5, 20 en 19 cm (2 beschadigd)€ 200 - € 4001535 Bruingeglazuurde keramiek kan h. 23 cm€ 150 - € 2501536 Stenen kannetje (bakfouten), trechterbeker en deksel - Siegburg - 16e eeuwh. 9, 13 en ø 8 cm€ 200 - € 300

1537 Antieke stenen baardmankruik h. 16 cm (oor gelijmd)€ 80 - € 1201538 Bavelaar met voorstelling van rivierlandschap - h. 17, br. 24 en d. 5 cm€ 200 - € 3001539 2 bavelaartjes - Dorp aan het water enHuis aan het waterh. 11, br. 16 en d. 4 cm en h. 9, br. 12 en d. 3,5 cm€ 200 - € 300

1540 Groep met ivoren vos en haan bij houten boom - h. 13,5 cm (licht beschadigd)€ 150 - € 2501541 Roggenhuiden brillenkoker met schildpadden bril - h. 19 cm€ 100 - € 1501542 Roggenhuiden brillenkoker met houten bril - h. 9,5 cm€ 80 - € 120

130

1545 1546

1535 1538

Page 133: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 131

1547 1548

1549

1543 2 schildpadden lorgnets, geelkoperenlorgnet aan collier en 3 diverse antieke brillenwaarvan 1 in koker€ 150 - € 2501544 3 ovale geschilderde miniatuur dames-portretten in zwartgelakte lijsten - 14 x 12 cm€ 150 - € 2501545 Ovaal miniatuur herenportret in geelkoperen lijst - 17e eeuw - h. 11 cm€ 700 - € 900

1546 Miniatuur portret van baby en dame invergulde lijsten en overlijsten - 26 x 23 cm (2x)€ 400 - € 6001547 Antieke fijngesneden en deels verguldeivoren waaier met beschilderd papieren bladin vergulde en gesneden houten lijst met strik55 x 34 cm 18e/19e eeuw€ 300 - € 5001548 Gesneden ivoren briefopener metvrouw met bloemenmand - 19e eeuw vermoedelijk Dieppe - 19e eeuw - l. 24 cm€ 200 - € 400

1549 3 diverse op ivoor geschilderde Indiaseminiaturen waarvan 1 ingelegd met zaadpareltjes en kleursteentjes - 19e eeuw15,5 x 7 (2x) en 12,5 x 9 cm€ 150 - € 2501550 Gelakte Russische doos h. 4,5, br. 24,5 en d. 11,5 cm€ 100 - € 1501551 Verguld bronzen fotolijstje met voorstelling van pijl en boog in krans op achterzijde - 19e eeuw - 7 x 5,5 cm€ 80 - € 120

Page 134: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

132

1558 1559, 1560

1552 Bewerkt geelkoperen speldenkussenmet guirlandes - Louis XVI stijl - h. 9 cm€ 50 - € 1001553 Geslepen toogvormig tafelspiegeltje in bewerkte geelkoperen lijst - 19e eeuw h. 34 cm€ 200 - € 3001554 Paar bronzen Empire kandelaars h. 12,5 cm€ 200 - € 3001555 Paar gepatineerde en vergulde bronzenkandelaars - Charles X - h. 28 cm€ 300 - € 5001556 Paar 3-lichts gepatineerde en verguldebronzen Empire wandlusters - h. 27 cm€ 400 - € 6001557 Paar 3-armige bronzen gepatineerde en deels vergulde wandlusters - Charles X h. 16 cm (1 bobèche en bloem ontbreken) € 250 - € 350

1558 Paar bronzen Empire kandelaren metfiguur van man en vrouw - h. 43 cm€ 600 - € 8001559 Vergulde bronzen Empire pendulette h. 16 cm€ 300 - € 5001560 Vergulde bronzen cartelklok met gepatineerde Moor - Delarue Paris - 19e eeuwh. 30 cm € 250 - € 3501561 Geelkoperen reiswekkertje met geëmailleerde zijden - 19e eeuw - h. 10,5 cm€ 200 - € 3001562 Met schildpad belijmd houten Franstafelklokje met bronzen montuur - 19e eeuwh. 20 cm€ 300 - € 5001563 Vervallen1564 Bronzen sluitgewicht - h. 4,5 cm€ 50 - € 100

1565 Bronzen sculptuur op marmeren voetstuk - ‘Moissonneuse’ - E. Drouot, met bronsgietersstempel Bronze Garanti au TietreParis - h. 25 tot 28,5 cm€ 300 - € 5001566 Bronzen sculptuur ‘Sportsman’ - J. Cardona met bronsgieters-stempel ‘Bronze Garanti au Titre L.V. Depusée’h. 30 cm€ 200 - € 3001567 Bronzen sculptuur ‘Forgeron’ - A. Gaudez - h. 61 cm€ 500 - € 7001568 Bronzen sculptuur ‘Vendengeuse’ - Larroux, met bronsgieters-stempel ‘Societé des bronzes de Paris’ h. 56 cm€ 600 - € 800

Page 135: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 133

1565 1566

1567 1568

Page 136: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

134

1569

1571

1569 Bronzen sculptuur ‘Le soldat de Marathon’- Cortot F. Barbedienne, Fondeur - h. 51 cm€ 400 - € 6001570 Bronzen sculptuur van Gevecht van twee tijgers - E. Drouot h. 28 cm€ 200 - € 3001571 Bronzen sculptuur van Afrikaan met leeuw op marmeren voetstuk h. 26 en l. 83,5 cm€ 500 - € 700

1572 Bronzen sculptuur ‘Nudo Sullo Seoglio’ - E. Cedrachi - h. 49,5 cm€ 300 - € 5001573 Bronzen sculptuur op zwart met roodmarmeren voetstuk Jongengshoofd - Dégas - h. 17 en 46 cm€ 2000 - € 4000

1574 Bronzen sculptuur Moeder met kind - Kees Verkade initialen 1978brons - h. 20 cm (met certificaat)€ 800 - € 12001575 Bruin gepatineerde bronzen sculptuurGroep van figuren - Nic Jonk (Schermerhorn 1928-1994 Alkmaar) h. 26 cm (met bijbehorende documentatie)€ 500 - € 700

Page 137: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 135

1572 1573

1574 1575

Page 138: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1576 Bronzen sculptuur Groep van figuren - E. van Teeseling - h. 50 cm€ 1400 - € 16001577 Visintin - Zwaanbrons op witmarmeren voetstuk - h. 46 cm€ 500 - € 700

1578 Bronzen figuur Ellie Dunnenwold - h. 28 cm€ 80 - € 1201579 Louis XVI pendule met vuurverguldegriffioenen op wit marmeren voet - h. 34 cm(wijzerplaat beschadigd, marmer schilfer)€ 600 - € 800

1580 Ovaal toiletspiegeltje in gepatineerd en verguld bronzen Empire standaard h. 28,5 cm€ 800 - € 1000

136

1576 1577

Page 139: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 137

1579

1580

Page 140: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1581 Vuurverguld bronzen inktstel met adelaar op groen marmeren voet - 19e eeuw h. 25 en l. 55 cm (binnenbakjes ontbreken en 1 scharnier defect)€ 700 - € 9001582 Polychroom gesneden houten liggende hond - 18e eeuw - h. 8 cm€ 200 - € 3001583 Koudbeschilderde Weens bronzen jachthond - h. 11 cm€ 120 - € 1501584 2 diverse Weens bronzen everzwijnen h. 6,5 en 8,5 cm€ 200 - € 4001585 Rijkgesneden eiken pijpenrek h. 38 en br. 91 cm € 350 - € 500

1586 Paar rijkbewerkte bronzen coupes 19e eeuw - h. 26,5 cm€ 300 - € 5001587 Delfts blauwe arreslee - 18e eeuw h. 11 cm (gerestaureerd) € 80 - € 1201588 Delfts blauw haringschaaltje De Porceleyne Bijl - 18e eeuw l. 29 cm (gerestaureerd) € 250 - € 3501589 Paar gekleurde Delftse knobbelvazen18e/19e eeuw - h. 24 cm (1 met randschilfer)€ 250 - € 350

1590 Wit Delfts paard met gekleurde koudbeschildering - 18e eeuw h. 24 cm (beschadigd) € 300 - € 5001591 Gekleurd Delfts paard - 18e eeuw h. 23 cm (gerestaureerd) € 400 - € 6001592 Gekleurde Delftse vaas - 17e/18e eeuw h. 22,5 cm € 200 - € 3001593 Gekleurde Delftse zittende poes 18e eeuw - h. 7 cm € 150 - € 2001594 2 beschilderde porseleinen dekselkoppen op onderschotels - 18e eeuw(beide knopjes gelijmd) € 250 - € 350

1381581

Page 141: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 139

1582, 1583, 1584

1585

Page 142: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2002 t/m 2006140

2001

Page 143: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 141

Sluiting online-veiling, 9 november 2015, vanaf 20.00 uur

Veilingnrs. 2001 t/m 2197Juwelen, sieraden en horloges

2001 Grote ovale gouden ‘Markiezen’ ringmet koningsblauw fond waarop 7 roos -geslepen diamanten en entourage van 16roosgeslepen diamanten in dichte zilverenzetting - ca. 2.50 ct. - rond 1780 13.8 gram - maat 53€ 1500 - € 20002002 Fijn gouden collier en ‘Markiezen’ hanger met koningsblauw fond waarop 7 roosgeslepen diamanten en entourage van34 roosgeslepen diamanten in dichte zilverenzetting - ca. 2.00 ct. - rond 1780 collier gehalte 0.585 - totaal 9.9 gram (oorspronkelijk een ring en blauw fond heeftbarst in het midden)€ 1300 - € 15002003 Zilveren bloembroche met bloemknopen blaadjes. Centraal een ‘en tremblant’bloem waarin een bolsjewiekgeslepen diamant. De broche is geheel bezet met 90roosgeslepen diamanten in open zetting. ca. 1.10 ct. - ca. 1860/1880 - 13 gram€ 1000 - € 12002004 Gouden bloembroche geheel bezet metroosgeslepen diamanten in dichte zilverenzetting - ca. 1.40 ct. - gehalte 0.750 - 5.1 gram€ 500 - € 700

2005 Gouden strikbekroonde hartbrochemet 9 geslepen robijnen en 64 diamanten,alle in briljant of achtkant oud slijpsel, gezetin open zilveren zetting. ca. 1.26 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 8.3 gram€ 800 - € 12002006 Gouden broche met 2 pendeloque roos-geslepen diamanten en entourage van 24roosgeslepen diamanten in dichte zilverenzetting. ca. 1.00 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 7.4 gram€ 500 - € 7002007 Fijn gouden halssieraad met centraaleen s-vorm waarin 2 roosgeslepen diamantjesen 2 pampels bezet met pendeloque roosge-slepen diamant in dichte zetting. ca. 1.30 ct. - gehalte 0.585 - 6.9 gram€ 1000 - € 12002008 Gouden rozetring met 9 roosgeslependiamanten en entourage van 24 diamantjes indichte zilveren zetting. ca. 0.85 ct. - gehalte 0.585 - 4.9 gram - maat 65€ 350 - € 500

2009 Gouden rozetring met ajour bogen-rand, bezet met 13 roosgeslepen diamanten indichte zilveren zetting - ca. 0.15 ct. gehalte 0.585 en 0.925 - 6.8 gram - maat 58€ 100 - € 1502010 Gouden rozetspeld met 13 roosgeslependiamanten in dichte zilveren zetting. ca. 0.35 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 4.9 gram€ 300 - € 4002011 Langwerpige gouden broche met 30roosgeslepen diamanten in open zilveren zet-ting en 15 zaadparels in schuine banen gezet.ca. 0.30 ct. - Parijs (1838/1847) - gehalte 0.750en 0.925 - 5.6 gram€ 300 - € 5002012 Paar oorclips in de vorm van ‘Hoorn desOvervloeds’. Bezet met 7 roosgeslepen diaman-ten in dichte zilveren zetting, 3 achtkantge-slepen diamanten en entourage van zaadpa-rels. Met witgouden clipmechanisme. ca. 0.20 ct. - gehalte 0.585 - 8.3 gram€ 250 - € 3502013 Gouden dubbele slingerbroche metcentraal een bloem, geheel bezet met roosge-slepen diamanten in dichte zetting - ca. 1.00ct. - Mt. IK 3 in ruit - gehalte 0.585 - 6.8 gram€ 700 - € 900

2013

Page 144: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1422020 t/m 2024

2014, 2015

2016 t/m 2019

Page 145: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 143

2025, 2026, 2027

2014 Gouden bloemring met 3 briljant -geslepen diamanten als bloemknoppen enbriljantgeslepen diamanten als takje. ca 1.04 ct. (oud slijpsel) - gehalte 0.585 2.3 gram maat 51€ 600 - € 8002015 Spitsovale gouden staafbroche metcentraal een gouden bloem bezet met 2 bolsjewiekgeslepen diamanten als bloem-knoppen en 2 roosgeslepen diamanten alsblaadjes - ca. 1.05 ct. - gehalte 0.585(1906/1953) - 5.1 gram€ 500 - € 7002016 Gouden gourmetcollier met solitair-hanger waarin citroengele bolsjewiek -geslepen diamant. ø 6.19 - 6.54 mm., h. 4.66 mm. - ca. 1.00 ct.(piqué) gehalte 0.585 - 3.5 gram€ 1500 - € 20002017 Gouden rivière-armband met 17 briljantgeslepen diamanten - ca 3.90 ct. (oud slijpsel) en 29 roosgeslepen diamantenin de zetpootjes - gehalte 0.585 - 13.4 gram (3 diamantjes ontbreken)€ 2000 -€ 30002018 Gouden rijring met 5 briljantgeslependiamanten - ca 0.94 ct. (oud slijpsel en piqué)en 8 roosgeslepen diamanten in de zetpootjesgemerkt 18 ct. gehalte 0.750 - 2.4 gram - maat 48€ 500 - € 700

2019 Gouden slagarmband met 2 briljant -geslepen diamanten gezet in 2 chatons. ca. 1.50 ct. (oud slijpsel) - gehalte 0.585 15.6 gram (1 diamant zwarte insluitsel langsrand en schilfertje en 2 zetpootjes gesleten)€ 1300 - € 15002020 Gouden broche met volutenrand enovale bloedkoralen camee van vrouwportretwaaraan afneembare pampelhanger met 2bloedkoralen bollen - gehalte 0.585 - 9.8 gram(onderdeel van sieraad vermaakt tot broche,aan uiteinde scheurtjes)€ 200 - € 2502021 Gouden broche met ovale bloedkoralencamee van vrouwportret in kroonzetting envoluutversiering aan weerszijde. gehalte 0.585 - 3 gram (onderdeel van sieraadvermaakt tot broche, tinsoldeer)€ 70 - € 1002022 Bloedkoralen ‘kazen’ collier met bloed-koralen bolslot - ø ca. 8.7 - 10.4 mm - 53 gram€ 400 - € 6002023 5-rijig bloedkoralen ‘kazen’ collier metrond filigrain gouden haakslot. gehalte 0.585 - 9 gram - ø ca. 5 - 5.8 mm (slot enkele restauratieplekjes)€ 600 - € 8002024 Lang aflopend bloedkoralen collier metgeribd gouden tonslot - gehalte 0.585 - ø ca.4.5 - 7 mm - 27 gram€ 150 - € 200

2025 Bloedkoralen armband, bestaande uit 5 rijen van bloedkoralen ‘stokjes’ kralen metkussenvormig gouden bakslot met graveringen voluutversiering en 2 gouden verbindings-staafjes - gehalte 0.585 - 34.2 gram€ 250 - € 3502026 Paar gouden oorclips, bestaande uit 2 rijen van bloedkoralen ‘stokjes’ kralen opgebogen gouden basis. gehalte 0.585 - 10.7 gram€ 150 - € 2502027 Gouden ring met bloedkoralen ‘stokjes’ kralen, gezet als telraam in 2 rijen gehalte 0.585 - 8.2 gram - maat 59€ 150 - € 2502028 Gouden ring met ovale cabochon -geslepen bloedkoraal waaromheen dubbelekoordranden. gehalte 0.585 - 6.7 gram - maat 58 € 70 - € 100

Page 146: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

144

2029 t/m 2032

2029 Ovale gouden broche met fraaie agaten camee van vrouwportret in kroon -zetting met gladde ronde omranding.Meesterteken k ster in ovaal, afgeslagen in steker en deels leesbaar - eikenblaadjegekeurd (1853/1906) - gehalte 0.585 camee 42 x 30 mm, dikte 18.4 mm€ 1000 - € 15002030 Ovale koperen broche met lava cameevan ‘De Drie Gratiën’€ 70 - € 100

2031 Ovale gouden broche met lichtrozeschelp camee van vrouwportret. 19e eeuw - gehalte 0.585€ 100 - € 1502032 Ovale gouden broche met lichtrozeschelp camee van vrouwportret.19e eeuw - gehalte 0.585€ 100 - € 150

2033 Gecontourneerde ronde goudenmedaillonhanger met fraaie mozaïek voor-stelling van kever in wit kruis waaromheen 4 rode driehoeken en 4 blauwe bogen, hetmontuur is verrijkt met filigrain rozetten ca. 1870 - gehalte 0.750 - 25.1 gram€ 700 - € 10002034 Antiek Indiaas zoetwater parelsautoirmet bewerkte gouden tussenschakels en gouden veerringsluiting - zogenaamde ‘Basrapearls’ - gehalte 0.585 - 32 gram€ 500 - € 700

2033, 2034

Page 147: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 145

2035 Gouden halve maanbroche bezet met 17 zaadparels - gehalte 0.558 - 1.8 gram€ 80 - € 1202036 Gouden steekspeld met hoefijzer waarin beschilderde porseleinen voorstellingvan Jockey en entourage van zaadparels. gehalte 0.585 - 1.5 gram€ 100 - € 1502037 Brede gouden in memoriam bandringmet tekst in Gotisch letterschrift waarom-heen beschadigd zwart emaille en inscriptieaan de binnenzijde - Aston & Son, Sheffield1896 - gehalte 0.750 - 4.1 gram - maat 57€ 70 - € 1002038 Gouden halssieraad met centraal eenknoopversiering uitlopend in 2 puntvormigepegeltjes - gehalte 0.750 - 14 gram€ 250 - € 3502039 Brede gevlochten gouden gesparmbandmet gesatineerde voluutversiering. vermoedelijk Frankrijk 19e eeuw - 70.6 gram(slot incompleet)€ 1200 - € 1500

2040 Ronde gouden broche met gesp -versiering en briljantgeslepen amethist inkroonzetting - 19e eeuw gehalte 0.585 - 8.3 gram (speld is metaal)€ 100 - € 1502041 Gouden broche met ovale cabochon -geslepen opaal en 2 ronde cabochongeslepenturkooizen - gehalte 0.750 - 4.2 gram€ 150 - € 2002042 Stijve gouden slangenarmband metovale cabochongeslepen rode steen op zijnkopje en 2 rode oogjes. gehalte 0.585 - 13.6 gram€ 250 - € 3502043 Gouden slangenbroche met briljant -geslepen smaragd op zijn kopje en blauwesaffieren oogjes - gehalte 0.750 - 3.8 gram€ 100 - € 1502044 Paar gouden bloemoorhangers metkwastje - gehalte 0.585 - 2.4 gram€ 70 - € 100

2045 Lange geribde gouden jasseron sautoirgehalte 0.585 - 32.8 gram - l. 137 cm (1 beschadigde schakel)€ 500 - € 7002046 Gouden jasseron sautoir met goudenveerringsluiting. gehalte 0.585 - 12.9 gram - l. 146 cm (sleets)€ 200 - € 3002047 Gouden dameshanghorloge met wittewijzerplaat en Romeinse cijfers. De achterzijde met een medaillongraveringwaaromheen een fijne rasterversiering en eengegraveerde krans - Frankrijk, gehalte 0.750 (1838/1847) - 25.6 gram€ 200 - € 3002048 Gouden dameshanghorloge met wittewijzerplaat en Romeinse cijfers. De achter zijde met een medaillongraveringwaaromheen een fijne rasterversiering en een gegraveerde randen - Zwitserland gehalte 0.583 - 25.6 gram€ 150 - € 200

2039, 2040

2042, 2043

Page 148: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

146

2049, 2050, 2051

2052, 2053

Page 149: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 147

2049 Montreux gouden dameshanghorlogemet bewerkte wijzerplaat met koningsblauweemaille rand. De achterzijde is voorzien vankoningsblauw emaille waarin gouden rozen-tak. Daarbij een grote ovale gouden brochemet voluten, koningsblauw emaille en 20 roosgeslepen diamanten. ca. 0.20 ct. - gehalte 0.750 - 36.1 gram€ 1000 - € 12002050 Gouden dameshanghorloge metbewerkte wijzerplaat met blauwe emaillebecijferings vakjes. De achterzijde is voorzienvan koningsblauw emaille waarin emaillepeinture van rozentak. Daarbij een goudenstrikbroche met koningsblauw emaille. gehalte 0.750 - 15.9 gram (broche schilfers)€ 300 - € 5002051 Chopard Genève handopwind goudendameshanghorloge met zwarte Romeinse cijfers en geheel met gebloemde versiering.gehalte 0.750 - 17.9 gram€ 400 - € 6002052 Achtkantige kristallen parfumflaconmet gouden montuur, waarop fijne graveringen kurken stopje met gouden bolletje. 19e eeuw - gehalte 0.585 (schilfer bij bodemrand)€ 150 - € 200

2053 Ovale Saksische porseleinen parfum -flacon met gouden montuur waarop gravering en slingerrand en ronde goudenstop met vierkante studsversiering - 19e eeuw gehalte 0.585€ 100 - € 1502054 9 karaat rosé dubbele oplopende gourmet horlogeketting - Birmingham gehalte 0.375 - 33.5 gram€ 350 - € 5002055 9 karaat rosé cachet met rijkbewerkteband en greep en bezet met heliotroop. ongemerkt - 13 gram€ 100 - € 1502056 Gouden herenzakhorloge met uurslag-werk. Voorzien van zilveren wijzerplaat metzwarte Romeinse cijfers en bloemguirlandelangs de rand. De achterzijde heeft een cirkelrasterpatroon - gemerkt PB2015 1622 gehalte 0.750 - 111 gram€ 400 - € 6002057 Gouden herenzakhorloge met wittewijzerplaat en Romeinse cijfers. De achter -zijde met een medaillongravering waarom-heen een fijne rasterversiering - Zwitserlandgehalte 0.583 - 56.8 gram€ 200 - € 300

2058 Groot zilveren spillengang zakhorlogemet witte wijzerplaat waaromheen zigzaggravering en bol glas. De achterzijde heeft eengegraveerde voorstelling van vrouw bij hetwater. De binnendeksel heeft een graveringvan een kasteel aan het water - gemerkt binnenzijde deksel F. Andre, gemerkt binnen -zijde uurwerk Frans Kerschbaum in Joslowitzbegin 19e eeuw - gehalte 0.800 - 130 gram€ 250 - € 3502059 Rolex Oyster Perpetual Day-DateAutomatic gouden herenpolshorloge waar-aan gouden band voorzien van vouwsluiting.nummer T693551 - gehalte 0.750 - 144 gram in groen lederen Rolex etui€ 5000 - € 70002060 Zenith gouden herenpolshorloge metoriginele bruine lederen band met hagedis-motief - gehalte 0.750 - 47.5 gram - in etui€ 400 - € 6002061 Raymond Weil Geneve Tango Quartzgoud met stalen herenpolshorloge met datumaanduiding - nr.5380 K002751€ 300 - € 5002062 Paar moderne gebogen vierkante gouden manchetknopen met ingeslepenhematiet - gehalte 0.750 - 14 gram - in etui€ 300 - € 500

2054, 2055, 2056 2058

Page 150: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

148

2060 t/m 2063

2065, 2066

2067, 2068

2069 t/m 2073

Page 151: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 149

2074, 2075, 2076

2063 Paar gouden boordknopen met kussenvormige cabochongeslepen hematieten carrégeslepen diamant - ca. 0.30 ct.Frankrijk - gehalte 0.750 - 6 gram€ 400 - € 6002064 Parker gouden ballpoint met raster -gravering - gehalte 0.585 - 23.3 gram€ 200 - € 3002065 Art Deco 2-kleuren gouden broche metrechthoekige geslepen onyx waarin centraaleen briljantgeslepen diamant en entouragevan 50 achtkantgeslepen diamanten. ca. 1.31 ct. - gehalte 0.585 - 9.1 gram (middensteen oppervlakte glis)€ 800 - € 10002066 Art Deco 2-kleuren gouden ring metrechthoekige geslepen onyx waarin centraaleen briljantgeslepen diamant en entouragevan 22 briljantgeslepen diamanten. ca. 0.50 ct. - gehalte 0.585 - 3.9 gram - maat 51(gesleten)€ 250 - € 3502067 Platina rivière armband met 20 briljant-geslepen diamanten en 13 rechthoekige geslepen onyx. De zijkanten zijn verrijkt metfraaie gravering - ca. 2.40 ct. - gehalte 0.950 -12.8 gram€ 1000 - € 1200

2068 Art Deco handopwind platina dames-polshorloge met achthoekige wijzerplaatrondom trapsgewijs bezet met 48 achtkant -geslepen diamanten. Uitlopend in zwartestoffen koordband met 2 platina verbindings-ringen, ieder bezet met 3 achtkantgeslependiamanten. En witgouden haaksluiting metveiligheidsketting - ca. 1.00 ct. - gehalte 0.950€ 600 - € 8002069 Witgouden rivièrespeld met 8 bolsjewiekgeslepen diamanten - ca. 2.35 ct.(piqué) - gehalte 0.585 - 6.6 gram€ 2000 - € 25002070 Art Deco witgouden armband met cartouchevormig middenstuk bezet met 3 briljantgeslepen diamanten waaromheenrijke milligrain versiering. ca. 0.25 ct. - gehalte 0.585 - 3.5 gram€ 250 - € 3502071 Witgouden entouragering met bolsjewiekgeslepen champagnekleurige diamant - ca. 1.50 ct. (7.68 x 7.08 mm, h. 5.52 mm) en entourage van 12 briljant geslepen diamanten ca 0.48 ct. - gehalte 0.585 - 4.4 gram - maat 53€ 1500 - € 20002072 Paar 2-kleuren gouden oorhangersmet cultivé parel, 2 roosgeslepen diamantenen bolsjewiekgeslepen diamant als pampel,met schroefmechanisme - ca. 0.40 ct. - mees-terteken onduidelijk leesbaar - eikenblaadjegekeurd (1906/1953) - gehalte 0.585 - 2.7 gram€ 200 - € 400

2073 Witgouden jasseron collier met ArtDeco witgouden en platina hanger in de vormvan een cirkel met waaierversiering. Geheelbezet met 11 briljantgeslepen diamanten. (oud slijpsel) en 15 roosgeslepen diamanten ca. 0.66 ct. - gehalte 0.585 - 3.8 gram€ 500 - € 7002074 Witgouden solitairring met briljant -geslepen diamant - ca. 1.84 ct. (piqué) gehalte 0.585 - 2.8 gram - maat 53€ 2000 - € 30002075 Witgouden slavenarmband. De bovenzijde bezet met 44 briljantgeslependiamanten. De onderzijde is gesatineerd.Geheel omringd met dubbele parelranden ende zijkanten voorzien van rijke gravering. ca. 1.00 ct. - gehalte 0.750 - 22 gram€ 1400 - € 16002076 Platina alliancering met 27 achtkant -geslepen diamanten. ca. 1.00 ct. - gehalte 0.950 - 2.6 gram - maat 53€ 400 - € 6002077 Platina broche in de Art Deco stijlgeheel bezet met 93 briljantgeslepen diamanten en 44 achtkantgeslepen diamanten. Tevens draagbaar als hanger doorinklapbaar hangoog - ca. 6.50 ct. (oud slijpsel)gehalte 0.950 - 20.6 gram€ 4000 - € 6000

2077

Page 152: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

150

2081, 2082

2078, 2079

2102 t/m 2107

2085

Page 153: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 151

2078 Witgouden ring met witte cabochon -geslepen opaal en entourage van 18 briljant-geslepen diamanten en 16 achtkantgeslependiamanten - ca. 0.70 ct. - gehalte 0.750 - 7.7gram - maat 53€ 600 - € 8002079 Paar ronde witgouden oorclips met 11 briljantgeslepen diamanten per bel, gezetin bol waaromheen brede cirkel met holle enbolle zijde.ca. 0.90 ct. - gehalte 0.750 - 21.3 gram€ 1200 - € 15002080 Witgouden halssieraad met briljant -geslepen diamant - ca. 0.24 ct. (piqué) gehalte 0.585 - 2.8 gram€ 200 - € 3002081 Omega Meister handopwind wit -gouden damespolshorloge met 28 briljant -geslepen diamanten rondom de kast, 8 briljantgeslepen diamanten bij de waaier-vormige bandaanzet uitlopend in 3-rijige witgouden band. ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 24.4 gram (1 beschadigde schakel bij de gespsluiting)€ 900 - € 10002082 Platina entouragering met centraal eenbriljantgeslepen diamant - ca. 0.59 ct., waaromheen 2 rijen met samen 22 briljant -geslepen diamanten - ca. 0.68 ct. - afsluitendmet een kraag van 22 tapered baguette -geslepen diamanten, de scheen is ook verrijktmet aan weerszijde 2 tapered baguette -geslepen diamanten - ca. 3.9 ct. - mt. V2Kgehalte 0.950 - 10.3 gram - maat 57€ 2500 - € 35002083 Witgouden visgraatschakel armbandmet middenstuk waarin 18 briljantgeslependiamanten en 6 marquisegeslepen diamanten - ca. 1.22 ct. gehalte 0.585 - 26.5 gram€ 600 - € 8002084 Witgouden alliancering met 28 briljantgeslepen diamanten. ca. 1.00 ct. - gehalte 0.585 - 2.6 gram - maat 55€ 500 - € 7002085 Baume & Mercier handopwind wit -gouden damespolshorloge met witgoudenband geheel met bewerkte bladversiering.Zwitserland, gehalte 0.750 - 65 gram€ 900 - € 1200

2086 Lang cultivé parelcollier met wit -gouden bolslot met 6 briljantgeslepen diamanten en 12 achtkantgeslepen diamanten - ca. 0.24 ct. - gehalte 0.750€ 150 - € 2002087 Witgouden clip met cultivé parel en 12 briljantgeslepen diamanten, geschikt om 2 strengen te verbinden.ca. 0.60 ct. - gehalte 0.750 - 3.7 gram€ 250 - € 3502088 Witgouden ring met cultivé parel en 8 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.40 ct.gehalte 0.585 - 4.7 gram - maat 55€ 150 - € 2002089 Witgouden halssieraad met cultivéparel, 13 briljantgeslepen diamanten en 21 achtkantgeslepen diamanten. ca. 1.10 ct. - gehalte 0.750 - 24.5 gram (1 diamant ontbreekt)€ 700 - € 9002090 Paar witgouden oorclips met cultivéparel, 5 briljantgeslepen diamanten en 5 achtkantgeslepen diamanten. ca. 0.32 ct. - gehalte 0.585 - 6.7 gram€ 250 - € 3502091 Cultivé parelcollier met gesatineerdrond witgouden slot met 4 briljantgeslependiamanten - ca. 0.20 ct. gemerkt JKa 750 - gehalte 750€ 150 - € 2002092 Spitsovale witgouden draadbroche metwaaiervormige spijlen bezet met 15 briljant-geslepen diamanten. ca. 1.29 ct. - gehalte 0.585 - 6.5 gram€ 600 - € 8002093 Witgouden ring met 19 briljant -geslepen diamanten in gekrulde slinger gezetca. 0.40 ct. - gehalte 0.750 - 1.8 gram - maat 52€ 400 - € 6002094 Witgouden schakelarmband met 24 briljantgeslepen diamanten ca. 0.84 ct. gehalte 0.750 - 10.1 gram€ 900 - € 12002095 Paar witgouden creolen, geheel bezetmet 29 briljantgeslepen diamanten per belca. 1.00 ct. - gehalte 0.750 - 4.8 gram€ 800 - € 10002096 Witgouden halssieraad met pendeloque briljantgeslepen robijn, 16 briljantgeslepen diamanten en 6 marquisebriljantgeslepen diamanten ca. 1.70 ct. - gehalte 0.750 - 20.8 gram€ 1000 - € 1200

2097 Paar witgouden oorclips met ovale briljantgeslepen robijn, 3 marquisegeslependiamanten en 9 briljantgeslepen diamantenca. 3.0 ct. - Gübelin, Zwitserland gehalte 0.750 - 8.4 gram€ 1500 - € 20002098 Witgouden entouragering met ovalebriljantgeslepen robijn en 16 briljantgeslependiamanten.ca. 1.12 ct. - gehalte 0.750 - 4.6 gram - maat 54€ 500 - € 7002099 Witgouden kraal met 7 briljant -geslepen robijnen en bewerkte bladversieringgehalte 0.585 - 3.4 gram€ 70 - € 1002100 3-rijige cultivé parelarmband met wit-gouden bloemslot met 6 cultivé parels, 12 briljantgeslepen robijnen, briljantgeslependiamant en 6 achtkantgeslepen diamanten.ca. 0.10 ct. - gehalte 0.585€ 250 - € 3502101 Witgouden clip opgebouwd uit gebogen spijlen bezet met 3 ovale briljant -geslepen robijnen, 4 briljantgeslepen robijnen en 8 briljantgeslepen diamanten,geschikt om 2 strengen te verbinden. ca. 0.40 ct. - gemerkt JKa 750 - gehalte 0.7508 gram€ 250 - € 3502102 Witgouden ring met ovale briljant -geslepen robijn waaromheen 14 briljant -geslepen diamanten.ca. 1.30 ct. - gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 51€ 750 - € 9002103 Witgouden ring met ovale briljantge-slepen robijn en aan weerszijde 3 trapsgewijze bogen bezet met 18 briljant -geslepen diamanten.ca. 0.18 ct. - gehalte 0.750 - 8.7 gram - maat 55€ 600 - € 8002104 Brede witgouden slagring met 208 briljantgeslepen diamanten in 22 rijengezet - ca. 2.08 ct. - Italië gehalte 0.750 - 13.5 gram - maat 54€ 1500 - € 20002105 Brede witgouden ring met bolle recht-hoekige bovenzijde geheel bezet met 106 briljantgeslepen diamanten. ca. 1.60 ct. gehalte 0.750 - 12.4 gram - maat 56€ 1500 - € 2000

Page 154: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1522118 t/m 2124

2106 Witgouden tennisarmband met 40prinsesgeslepen diamanten.ca. 6.00 ct. - gehalte 0.750 - 22.8 gram€ 4500 - € 60002107 Tahiti parelcollier, bestaande uit 37 parels in grijsgroene tinten met ovaal wit-gouden magneetslot - ø 10.5 - 13.4 mm gehalte 0.585 - 89 gram - l. 48 cm€ 800 - € 10002108 Witgouden armband met centraal 3 ellipsen verbonden door 2 ruiten bezet met40 briljantgeslepen diamanten - ca. 1.54 ct.gehalte 0.585 - 12.2 gram - inclusief certificaatSiebel 1989€ 900 - € 13002109 Witgouden slagring met 15 briljant -geslepen diamanten. ca 1.98 ct. - gehalte 0.585 - 6.1 gram - maat 55€ 800 - € 12002110 Witgouden rozetring met 7 briljantge-slepen diamanten - ca. 0.50 ct. - gehalte 0.5852.7 gram - maat 53 (1 diamant met schilfer)€ 300 - € 4002111 Witgouden sterring met 19 briljant -geslepen diamanten.ca. 0.60 ct. - gehalte 0.585 - 2.9 gram - maat 47€ 400 - € 6002112 Paar witgouden solitairoorbellen metbriljantgeslepen diamant per bel. ca. 0.34 ct. - gehalte 0.585 - 3.3 gram€ 350 - € 5002113 Witgouden alliancering met 26 briljant-geslepen diamanten in railzetting.ca. 2.60 ct. - Italië - gehalte 0.750 - 5 grammaat 65€ 1500 - € 2000

2114 Witgouden collier en witgouden hanger in vorm van kruis geheel bezet met 16 briljantgeslepen diamanten en 14 taperedbaguettegeslepen diamanten. ca. 0.56 ct. - gehalte 0.585 en 0.750 - 7.1 gram€ 500 - € 7002115 Witgouden slagring met schuine staaf-vormige onyx en 10 achtkantgeslepen diamanten in twee halve bollen gezet. ca. 0.10 ct. - gehalte 0.585 - 6.1 gram - maat 52€ 200 - € 3002116 Witgouden ring met trapgeslepen onyxen 5 briljantgeslepen diamanten. ca. 0.17 ct. - gehalte 0.585 - 3.6 gram - maat 53€ 300 - € 5002117 Paar witgouden oorhangers met eikel-vormige geslepen onyx en 48 briljantgeslependiamanten per bel.ca. 0.62 ct. - gehalte 0.585 - 13.4 gram€ 700 - € 9002118 Brede witgouden bandring met 3 ovalebriljantgeslepen saffieren en entourage van48 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.96 ct.gehalte 0.750 - 14.9 gram - maat 54€ 1500 - € 20002119 Platina ring met briljantgeslepen diamant en cirkel entourage van 14 geslepensaffieren - ca. 0.34 ct. - gehalte 0.750 - 3 grammaat 53€ 650 - € 8002120 Witgouden broche in de vorm van eenvolutenkrans met 8 briljantgeslepen saffierenen 24 briljantgeslepen diamanten.ca. 1.20 ct. - gehalte 0.585 - 9.4 gram€ 600 - € 800

2121 Brede witgouden ring met ovale briljantgeslepen saffier en entourage van 80 briljantgeslepen diamanten in 12 gebogenrijen gezet - ca. 1.00 ct. - Italiëgehalte 0.750 - 16.4 gram - maat 55€ 1500 - € 20002122 Witgouden vlieg als broche met 10 briljantgeslepen saffieren en 8 achtkant -geslepen diamanten.ca. 0.15 ct. - gehalte 0.585 - 3.7 gram€ 350 - € 5002123 Witgouden ring met ovale briljant -geslepen saffier en entourage van ajour rand gevormd door driehoeken bezet met 14 achtkantgeslepen diamanten.ca. 0.28 ct. - gehalte 0.585 - 3 gram - maat 53€ 400 - € 6002124 Witgouden ring met ovale briljant -geslepen saffier en 10 achtkantgeslepen diamanten in ster gezet met entourage vanbogenrand waarin 10 geslepen saffieren. De scheen is bewerkt en aan weerszijde bezetmet 3 achtkantgeslepen diamanten.ca. 0.27 ct. - gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 54€ 450 - € 5502125 2-kleuren gouden ‘vlam’ ring metkoningsblauw emaille en 12 achtkantgeslependiamanten - ca. 0.10 ct. - ImporteurstekenJ.G.W. Estéjé, Amsterdam (1966/?)gehalte 0.750 - 14.7 gram - maat 52€ 600 - € 8002126 Witgouden ‘cirkel’ ring met mabe parelin roodgouden rondzetting en 12 briljant -geslepen diamanten in 2 bogen gezet waar-omheen driekwart witgouden cirkelboog ca. 0.12 ct. - gehalte 0.585 - 8.5 gram - maat 51 € 200 - € 300

Page 155: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 153

2126 t/m 2132

2133 t/m 2139

2127 Witgouden armband met 4 cultivéparels en 4 roodgouden bloemvormige tussenschakels - gehalte 0.585 - 3.8 gram€ 70 - € 1002128 3-kleuren gouden slagring met 27 briljantgeslepen diamanten. ca. 0.70 ct. - gehalte 0.585 - 310 gram - maat 50€ 700 - € 9002129 Paar roodgouden oorhangers, opgebouwd uit cirkels, geheel bezet met 85 briljantgeslepen diamanten per bel. ca. 2.80 ct. - gehalte 0.750 - 11 gram€ 2000 - € 30002130 Brede roodgouden ring met scharnierende O-vormige schakels, waarvan5 bezet met ieder 34 briljantgeslepen diamanten. ca. 1.70 ct. - gehalte 0.750 - 21.7 gram - maat 55€ 1800 - € 2200

2131 Brede roodgouden lusring met 90 briljantgeslepen diamanten waartussenhematieten gourmetschakel - ca. 1.13 ct.gehalte 0.750 - 9.5 gram - maat 55€ 1200 - € 15002132 BVLGARI roodgouden ring met ovalechampagnekleurige briljantgeslepen diamant - ca. 1.02 ct. - gehalte 0.585 - 4.3 grammaat 56 (signatuur aan binnenzijde ring islicht leesbaar, gesigneerd 14K in ruit 6.7 grBVLGARI 1965 1.02 ct., de B is weggevallen)€ 2500 - € 30002133 Roodgouden rozetring met briljant -geslepen blauwe topaas en 14 briljant -geslepen diamanten. ca. 0.28 ct. - gehalte 0.585 - 4 gram - maat 55€ 300 - € 500

2134 Paar witgouden oorhangers met pendeloque briljantgeslepen blauwe topaasen 4 briljantgeslepen diamanten per bel. ca. 0.56 ct. - gehalte 0.585 - 7 gram€ 700 - € 9002135 Paar witgouden oorhangers met carré-geslepen blauwe topaas, 3 baguettegeslepenblauwe topazen en 4 briljantgeslepen diamanten per bel.ca. 0.38 ct. - gehalte 0.585 - 6 gram€ 500 - € 7002136 3-rijige gouden armband met 28 edel-stenen in diverse kleuren en slijpvormen.Waartussen 7 cultivé parels. Verbonden doorrechthoekige schakels bezet met 48 briljant-geslepen diamanten. ca. 1.44 ct. - gehalte 0.750 - 54.1 gram€ 4500 - € 5000

Page 156: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1542147 t/m 2150

2137 Paar witgouden oorbellen met emeraldgeslepen amethist en 3 achtkant -geslepen diamanten per bel.ca. 0.06 ct. - gehalte 0.585 - 5.4 gram€ 300 - € 4002138 Gouden hart als hanger, geheel bezetmet 55 briljantgeslepen diamanten, de achterzijde is opengewerkt met in het midden een hartje. ca. 0.50 ct. - gehalte 0.750 - 3.9 gram€ 400 - € 6002139 Ronde gouden hanger bezet met 4 ‘Fourever’ geslepen diamanten - ca. 1.00 ct.Diamond Piont - gehalte 0.750 - 2 gram€ 1800 - € 22002140 Gouden tennisarmband met 72 briljantgeslepen diamanten.ca. 1.00 ct. - gehalte 0.585 - 9.9 gram€ 600 - € 8002141 Witgouden rijring met 3 marquise briljantgeslepen diamanten en 4 emerald -geslepen diamanten.ca. 0.80 ct. - gehalte 0.750 - 3.5 gram - maat 52€ 600 - € 8002142 Brede 2-kleuren gouden slagring metcentraal een briljantgeslepen diamantca. 0.82 ct. en entourage van 40 briljant -geslepen diamanten in 6 rijen gezet.ca. 1.32 ct. - Italië gehalte 0.750 - 9.6 grammaat 56€ 1500 - € 20002143 Paar gouden oorhangers waaraanronde deels gerhodineerde ajour hanger bezetmet 16 briljantgeslepen diamanten per bel.ca. 0.29 ct. - gehalte 0.585 - 3.1 gram€ 300 - € 400

2144 Paar gouden oorhangers waaraanronde deels gerhodineerde ajour hanger bezetmet 9 briljantgeslepen diamanten per bel.ca. 0.28 ct. - gehalte 0.585 - 2.7 gram€ 250 - € 3502145 Fijn gouden gourmet collier en 2-kleuren gouden hanger met grijze tahitiparel en ovale briljantgeslepen roze saffier.gehalte 0.750 - 7.2 gram€ 200 - € 3002146 Gouden gourmet collier en gouden hanger met 3 cultivé parels in de tinten wit,grijs en roze waaromheen 3 briljantgeslependiamanten.ca. 0.03 ct. - gehalte 0.585 - 6.3 gram€ 150 - € 2002147 Paar ronde gouden oorclips met grotemabe parel - ø ca. 19 mm - gemerkt MG 750gehalte 0.750 - 23.8 gram€ 300 - € 5002148 Handgemaakte stijve gouden armband.Oplopend van smal naar breed met centraaleen ovale rozet applique bezet met grotecabochongeslepen maansteen en entouragevan 6 briljantgeslepen saffieren en 6 bolsjewiekgeslepen diamanten. De rozet isafneembaar middels een scharnier.ca. 0.68 ct. - gehalte 0.585 - 29.6 gram (1 diamant schilfer)€ 850 - € 10002149 Gouden ring met ovale rozet bezet metgrote cabochongeslepen chatoyantie maan-steen en entourage van 5 briljantgeslepen saffieren en 5 briljantgeslepen diamanten. ca. 0.49 ct. - gehalte 0.585 - 13 gram - maat 47€ 650 - € 750

2150 Gouden alliancering met 10 briljant -geslepen saffieren en 10 briljantgeslepen diamanten. ca. 0.84 ct. - gehalte 0.585 - 3.3 gram - maat 55€ 700 - € 9002151 Gouden solitairring met briljant -geslepen saffier en aan weerszijde 2 rijenbezet met 16 briljantgeslepen diamanten.ca. 0.32 ct. - gehalte 0.585 - 3.5 gram - maat 55€ 250 - € 3502152 Gouden bandring met ovale briljant -geslepen saffier en 2 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.14 ct. - Engelandgehalte 0.750 - 3.1 gram - maat 52€ 150 - € 2002153 Paar gouden oorbellen met ovale briljantgeslepen saffier en briljantgeslepen diamant per bel - ca. 0.14 ct. - Engeland gehalte 0.750 - 2.3 gram€ 150 - € 2002154 Rechthoekige ajour gouden ring metbriljantgeslepen saffier, briljantgeslepenrobijn en briljantgeslepen diamant.ca. 0.05 ct. - Italië gehalte 0.750 - 7.3 gram - maat 53€ 300 - € 4002155 Oplopende bewerkte gevlochten gouden choker - gehalte 0.750 - 112.2 gram€ 2000 - € 30002156 Grote vijfhoekvormige gouden hangermet geslepen malachiet. gehalte 0.585 - 26.5 gram - h. 5, br. 4 cm€ 100 - € 1502157 Driehoekvormige cabochongeslepeneilat bezet met 8 briljantgeslepen diamantenMet gouden montuur te dragen als hanger enbroche met dubbele witgouden brochering.ca. 0.36 ct. - gehalte 0.750 - 21.4 gram€ 700 - € 900

Page 157: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 155

2155 t/m 2158

2160 t/m 2163

2158 Gouden ring met grote ovale cabochon-geslepen onyx - Grossé Germany 1972 gehalte 0.750 - 15.8 gram - maat 52 (onyx opnieuw vastzetten)€ 400 - € 6002159 Gouden ring met ovale cabochon -geslepen groene agaat.gehalte 0.585 - 6.7 gram - maat 48€ 100 - € 1502160 Fijn gouden koordcollier en goudenhanger met schaargeslepen groene toermalijn waarboven 3 briljantgeslepen diamanten - ca. 0.22 ct. - Gübelin,Zwitserland gehalte 0.750 - 8 gram€ 250 - € 350

2161 Paar gouden oorclips met schaar -geslepen groene toermalijn waaronder 3 briljantgeslepen diamanten rond 4 goudenblaadjes gezet - ca. 0.30 ct. - Gübelin,Zwitserland - gehalte 0.750 - 7.5 gram€ 350 - € 5002162 Gouden ring met schaargeslepen groene toermalijn, 2 baguettegeslepen diamanten en 2 briljantgeslepen diamanten.ca. 0.35 ct. - Gübelin, Zwitserlandgehalte 0.750 - 3.7 gram - maat 55€ 200 - € 300

2163 Gouden Jugendstil ring met voorstel-ling van vrouwportret met lang haar en diadeem bezet met 2 smaragdjes en roos -geslepen diamant.ca. 0.01 ct. - meesterteken MG + in ovaal,mogelijk M.G. Goudsmit, ’s-Gravenhage(1895/1920) - gehalte 0.585 - 4.1 gram - maat 53€ 200 - € 3002164 Lang oplopend jadeïeten collier metgesatineerde bolslot - l. 80 cm€ 500 - € 700

Page 158: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

156

2164, 2165, 2166

2170 t/m 2173

Page 159: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 157

2165 Ovale gouden broche met gesnedenjade met voorstelling van bloemen en entourage van gouden draadbogen rand.gehalte 0.585 - 5.2 gram€ 200 - € 3002166 Gouden krakeling halssieraad met 3 ronde gesneden jaden schijfjes.Koninklijke edelmetaalindustrie Jan Hessing,Voorburg (1930/1963) - ca. 1960gehalte 0.585 - 28.5 gram€ 700 - € 9002167 Paar gouden oorclips in de vorm van dezon met cultivé parel waaromheen draad -gevormde zonnestralen.gehalte 0.585 - 7 gram€ 100 - € 1502168 2-rijig cultivé parelcollier met ovaalgouden slot met koord en draadversiering encentraal een cultivé parel - gehalte 0.585€ 250 - € 3502169 Brede bolle gouden ring met 56 briljantgeslepen diamanten in 4 rijen gezet.ca. 0.70 ct. - gehalte 0.750 - 7 gram - maat 55€ 350 - € 5002170 Gouden entouragering bezet met 42 briljantgeslepen diamanten.ca. 1.85 ct. - gehalte 0.585 - 6 gram - maat 55€ 800 - € 1000

2171 Gouden halssieraad met massievegourmet schakels. Waaraan 2 grote ovaleogen en een cirkelvormige panter. Geheel bezet met 30 briljantgeslepen diamanten en smaragden oog. ca. 2.30 ct. - gehalte 0.750 - 63.3 gram€ 3500 - € 40002172 Brede oplopende gouden slagring met85 briljantgeslepen diamanten in 5 rijen gezet- ca. 1.00 ct. - gehalte 0.750 - 13.3 gram€ 800 - € 10002173 Paar ovale gouden creolen van smal naarbreed uitlopend. De voorzijde is verdeeld intwee rijen bezet met 24 briljantgeslepen diamanten per bel - ca. 2.40 ct. - Italië gehalte 0.750 - 16.5 gram€ 2500 - € 30002174 Gouden halssieraad met centraal eengouden en witgouden gebogen staaf waartus-sen een briljantgeslepen diamant - ca. 0.12 ct.gesigneerd LeChic - gehalte 0.585 - 14 gram€ 500 - € 7002175 Gouden halssieraad met gourmet -schakel en centraal 3 briljantgeslepen diamanten in witgouden rondzetting waartussen witgouden balkjes.ca. 0.30 ct. - gehalte 0.585 - 39 gram€ 1200 - € 15002176 Paar gouden creolen met prinses -geslepen diamant per bel. ca. 0.23 ct. - gehalte 0.585 - 7.6 gram€ 250 - € 350

2177 Gouden slingerarmband met geel -gouden geribde bolletjes en 87 briljant -geslepen diamanten in witgouden chaton -zettingen. ca. 3.27 ct. - gehalte 0.750 - 30.3 gram€ 2000 - € 30002178 Gouden armband met rijk middenstukbezet met 18 marquisegeslepen robijnen en 23 briljantgeslepen diamantenca. 1.30 ct. - gehalte 0.750 - 16 gram€ 500 - € 7002179 Gouden schakelarmband met raster-gravering waarin waaiers - Portugal, Porto(1938/1984) - gehalte 0.800 - 56.8 gram (en 2 losse schakels - 2.8 gram)€ 1200 - € 15002180 Paar ronde gouden oorclips met grotecabochongeslepen rhodochrosiet.ø ca. 19 mm - gehalte 0.585 - 20.1 gram€ 200 - € 3002181 Ovale gouden broche met witrozeschelp camee van vrouwportret waaromheen4 geslepen robijnen - gehalte 0.750€ 100 - € 1502182 Ovale gouden ring met witroze schelpcamee van vrouwportret - gehalte 0.750maat 55€ 100 - € 1502183 Gouden schakelarmband met 7 groteemeraldgeslepen aquamarijnen.gehalte 0.750 - 30.7 gram (schilfertjes en band licht sleets)€ 700 - € 900

2180 t/m 2184

Page 160: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

158

2185, 2186, 2187

2192, 2195, 2196

Page 161: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 159

2184 Paar gouden oorbellen met ovale cabochongeslepen opaal en briljantgeslependiamant.ca. 0.02 ct. - gehalte 0.750 - 7.8 gram € 250 - € 3002185 Moderne gouden crucifix hangerItalië - gehalte 0.750 - 17 gram€ 350 - € 5002186 Gouden schakelcolliergehalte 0.585 - 9.9 gram€ 150 - € 2002187 Gouden ring, van smal naar breed uitlopend in 6 konische vierkante staven metvachtstructuur bezet met 6 carré cabochon-geslepen tijgerogen.gehalte 0.750 - 13 gram - maat 52€ 400 - € 6002188 Gouden halssieraad met dubbele gebogen staafschakels afgewisseld door dubbele staafschakels met rasterversiering.gehalte 0.585 - 17 gram€ 250 - € 350

2189 Oplopend wit koralen stokjescolliermet kapittelslot waaraan gouden cliphangermet trapgeslepen peridoot - Bron BV,Schoonhoven (1969/h) - gehalte 0.585€ 150 - € 2002190 Rose koralen tak met handgemaaktgouden montuuur aan gouden cliphanger.Dineke Helsloot, Muiden gesigneerd ‘the age of...’ - gehalte 0.750 - l. 9 cm€ 300 - € 4002191 Paar ronde gouden oorclips met grote cabochongeslepen bloedkoraal met volutenrand - ø ca. 14 mmgehalte 0.750 - 14.4 gram€ 200 - € 3002192 Gouden ‘horse bit’ armband met onyxItalië gehalte 0.750 - 61.2 gram (deukje langs rand)€ 1600 - € 18002193 Verguld zilveren halssieraad met krakelingschakels waarop fijne bloemetjes. Met centraal 3 grote ovale schakels bezet met3 cabochongeslepen barnstenen. Geheel versierd met emaille en bezet met 17 cultivéparels - gemerkt 925 - 58.8 gram€ 150 - € 200

2194 Brede handgemaakte ajour zilverenarmband met 13 diverse cabochongeslepenagaten - gesigneerd MIR. 925 ontwerpster Mirjam de Haan gehalte 0.925 - 113 gram(2 breukjes langs rand)€ 200 - € 3002195 Gouden pauw geheel bezet met saffieren, smaragden, robijnen en diamanten in diverse slijpvormen en in zilveren open zetting. Te dragen als broche en als hanger. ca. 3.00 ct. - gehalte 0.585 en 0.835 - 27.2 gram€ 1800 - € 2200 2196 Deels gematteerd gevlochten witgouden halssieraad - gehalte 0.585 41 gram€ 600 - € 800 2197 Rechthoekig ivoren zeepje met 5-delig gouden naaigarnituur met fijne stippel -gravering 19e eeuw - gehalte 0.585 - 13.7 gram (gewicht zonder schaar)€ 300 - € 500

2197

Page 162: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2303 t/m 2309

2301, 2302

1602313, 2314, 2315

Page 163: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 161

Sluiting online-veiling, 9 november 2015, vanaf 21.00 uur

Veilingnrs. 2301 t/m 2663Zilveren voorwerpen, bestekgoed, miniaturen, collectie soepdienlepels etc.

2301 4-delig zilveren theeservies. Geheel verrijkt met hamerslag, eierrand en houtenvoluutgrepen. Op bijbehorend ovaal zilverendienblad met opstaande rand afgewerkt meteierrand - gemerkt Begeer, v. Kempen & Vos835M No.12989 28 - gehalte 0.835 - 1752 grambladmaat 28 x 38 cm (theepot deukje)€ 500 - € 7002302 Rond zilveren blad. Geheel verrijkt methamerslag en bewerkte rand - gemerkt 835Mgehalte 0.835 - 301 gram - ø 24 cm€ 100 - € 1502303 Ronde zilveren coupe. Geheel verrijktmet hamerslag en met omhoog gedrevenmiddelpunt waarin ivoren ring - Portugalgehalte 0.925 - 139 gram - ø 13.5 cm€ 80 - € 1202304 Ronde zilveren coupe. Geheel verrijktmet hamerslag en opengewerkt middenstukgevormd door druiventrossen. Staand opvlakke ronde voet - Dansk GuldsmedeHandvaerk, Copenhage (1964/1973) gehalte 0.925 - 118 gram - ø 10.6 cm, h. 7 cm€ 100 - € 1502305 Zilveren eierdop met gestileerd maskerEssayeur C.F. Heise, Denemarken (1904/1932)1911 - gehalte 0.835 - 39 gram€ 50 - € 802306 Zilveren dientang met gestileerde bladgevormde bakjes - Dansk GuldsmedeHandvaerk, Copenhage (1964/1973) gehalte 0.925 - 66 gram€ 40 - € 602307 Zilveren taartschep met hamerslag en 2 gestileerde opgelegde voluutversieringenFa. H. Hooijkaas, Schoonhoven - 1926 gehalte 0.835 - 64 gram€ 50 - € 702308 Kleine vierkante zilveren trekpotOostenrijk-Hongarije (1886/1922) gehalte 0.800 - 129 gram - h. 9 cm€ 100 - € 150

2309 Zilveren bakje, van rond naar vierkant uitlopend met bolle zijde gemerkt Pampaloni Sterling, Italië gehalte 0.925 - 168 gram - 10 x 10 cm inclusief orginele stoffen zakje€ 100 - € 1502310 12 zilveren taartvorken ontwerp H.J. Valk, model 202 - Gerritsen &van Kempen NV, Zeist (ca. 1926/1961) gehalte 0.835 - 197 gram€ 70 - € 1002311 12 spitsovale zilveren mokkalepelsGerritsen & van Kempen NV, Zeist(ca.1926/1961) - gehalte 0.835 - 89 gram€ 50 - € 702312 Zilveren bonbonlepel met fijne stippel-randgravering en spatelvormige steel uit einde - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1908 gehalte 0.835 - 42 gram€ 30 - € 502313 Zilveren schenkkan met vlakke ovalebuik, snaveltuit en getordeerde handgreep.Staande op ovale voet M.H. Wilkens & Söhne, Duitsland gehalte 0.835 - 545 gram h. 22 cm€ 150 - € 2002314 Rechthoekig zilveren theedoos modelmet afgeronde hoeken, met scharnierendelicht gebolde deksel en ingesnoerde randWinkeliersmerk Hauptmann & CompOostenrijk-Hongarije (1886/1922) gehalte 0.800 - 493 gram (deukjes)€ 200 - € 300

2315 Gecontourneerde ovale zilveren schaal.Geheel verrijkt met hamerslag en culot -versiering op de hoeken. Staande op 4 brede toogpootjes - M.T. Wetzlar, Duitsland gehalte 0.800 - 528 gram - 31 x 21 cm€ 150 - € 2002316 Zilveren ijsemmer, vormgegeven inomgekeerd klokvormig model met strakhengsel. Staand op geprofileerde ronde voetM.H. Wilkens & Söhne, Duitsland gehalte 0.830 - 448 gram - ø 13.5 cm en h. 25 cm (1 schroef ontbeekt)€ 150 - € 2002317 Rond zilveren blad met palmetrandM.H. Wilkens & Söhne, Duitsland gehalte 0.925 - 788 gram - ø 33 cm€ 50 - € 1002318 Gecontourneerde ronde zilveren schotelmet filetrand - M.H. Wilkens & Söhne,Duitsland - gehalte 0.830 - 1051 gram - ø 39 cm(bovenzijde monogam LH, onderzijdeinscriptie)€250 - € 3502319 Ovale zilveren bouilloire. Verrijkt metstaande knorren, parelrand en pijnappel -bekroning. In fraaie zilveren houder metovale voet en voorzien van brander W. Stüttgen, Duitsland - gehalte 0.800 2174 gram (brander deukjes)€ 800 - € 10002320 Ovale zilveren bouilloire. Verrijkt metstaande knorren, parelrand en pijnappel -bekroning. In fraaie zilveren houder met ovale voet en voorzien van branderDuitsland gehalte 0.830 - 1630 gram€ 500 - € 700

Page 164: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

162

2321 3-delig ovaal zilveren theeservies metgelobde buik en knorrenranden. De theepotheeft een ebbenhouten rozetbekroning, voluutgreep en vergulde binnenzijde. De suikerpot heeft een gelobde deksel metrozetbekroning en 2 grote oren, staande opovale voet. En de roomkan heeft een groot ooren vergulde binnenzijde - 19e eeuw 13 lötig, gehalte 0.8125 - 1660 gram (inscriptie 9 November 1823)€ 400 - € 6002322 Ovaal blad met zilveren gelobde rand,palmetrand en zwartgelakte houten bodemgehalte 0.835 - 47 x 37.5 cm (de bodemaanzet heeft tinsoldeer)€100 - € 1502323 Zilveren koffiefiltreerkan met geribdebandversiering en houten voluutgreep W.C. Hessenberg & Sohn, Frankfurt 1e kwart19e eeuw - 13 lötig, gehalte 0.8125 - 666 gram(deukjes)€ 200 - € 3002324 6 fruitcouverts met zilveren heftenDubbelfilet - gemerkt 830S€ 150 - € 2002325 Zilveren aspergeschep met fraaie spijlenbak waarin ovaal en stippellijn -gravering - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1919 - Dubbelfiletgehalte 0.835 - 113 gram€ 100 - € 150

2326 Voorsnijcouvert met zilveren heftenKempen Begeer & Vos, ’s-Hertogenbosch &Utrecht & Voorschoten (1920-1931) enZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - Dubbelfilet€ 70 - € 1002327 Zilveren vleesvork - Fa. J.M. van Kempen& Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1898Rondfilet - gehalte 0.835 - 76 gram€ 30 - € 502328 Zilveren bonbonlepel - Fa. J.M. vanKempen & Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1877Rondfilet - gehalte 0.835 - 38 gram€ 20- € 402329 12 zilveren tafelcouverts - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1925 - Dubbelfilet - gehalte 0.835 - 1710 gramin etui (alle met initialen B.de M.) € 600 - € 8002330 12 zilveren tafelcouverts Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1920 en 1923 - Dubbelfilet gehalte 0.835 - 995 gram in etui (alle met initialen B.de M.) € 600 - € 800

2331 Zilveren soepdienlepel, 2 zilveren sauslepels en zilveren vlalepel - ZilverfabriekVoorschoten NV, Voorschoten (1925/1961) 1925 - Rondfilet en Dubbelfilet (1x) gehalte 0.835 - 431 gram€ 200 - € 3002332 12-persoons zilveren tafelcassetteZilverfabriek Voorschoten NV, Voorschoten(1925/1961) - 1925 - Dubbelfilet en 5 itemsRondfilet - gehalte 0.835 - 4717 gram bestaande uit: 12 tafelcouverts, 12 dessert -couverts, 12 viscouverts, soepdienlepel, 2groentelepels, 2 aardappellepels, 2 sauslepels,botermes en etensschuifje (de couverts allemet initialen LvN). Waarbij 12 tafelmessen en 12 dessertmessen met zilveren heftenDubbelfilet€1200 - € 15002333 Ovale ajour zilveren jardinière. Verrijktmet cartouches, strikbekroningen en voluut-ranken. Met 2 acanthusbladgevormde hand-grepen en geelkoperen binnenbak D met zigzag - gemerkt 800 - 908 gram 40 x 22 cm, h. 12 cm€ 500 - € 7002334 Ovale gecontourneerde zilveren schaal.Verrijkt met hamerslag, voluten en schelp-motieven. Met 2 voluutgevormde hand -grepen. Staand op 4 voluutgevormde potengehalte 0.835 - 1320 gram€ 350 - € 500

2321, 2323

Page 165: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 163

2333

2334

Page 166: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

1642339, 2340

2335 t/m 2338

Page 167: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1652341 t/m 2347

2335 3-delig zilveren theeservies. Verrijkt metreliëfversiering van vogels, bloemen en fruit.De theepot heeft een bekroning van peer metblad. De suikerpot heeft een bekroning vandruiventros - gehalte 0.835 - 1346 gram€ 400 - € 6002336 Rechthoekig zilveren dienblad. Verrijktmet gravering van familiewapen waarom-heen voluutgravering met bloemenmandenen adelaars. De rand is gecontourneerd metvoluten en heeft 2 cartouchegevormde hand-grepen - 13 lötig, gehalte 0.8125 - 930 gram 61 x 43 cm€ 200 - € 4002337 Zilveren musje - gehalte 0.925 - 40 gram€ 80 - € 1202338 Paar zilveren tafelfazanten gehalte 0.835 - 508 gram€700 - € 9002339 Ovaal zilveren dienblad. Verrijkt metcentraal een bloemenkrans medaillon metstrik en initialen AD. Waaromheen guilloche-ring met stippen. De rand is gecontourneerdmet medaillonvoluten en de grepen hebbenstriklinten en acanthusbladeren - gemerktmet Frans exportkeur van 1840/1879 2590 gram - 61 x 43 cm€ 800 - € 1000

2340 Zilveren bouilloire met bolle buik,gecanneleerde hals en pijnappelbekroning.Geheel verrijkt met verfijnde acanthusblad-versiering. Staand op rond zilveren comfoormet ajour bladrank en 4 medaillonbekroondeklauwpoten - Roussel, Frankrijk gehalte 0.950 - 1951 gram€ 800 - € 10002341 Zilveren visdienschep met ajour voluut-versiering in de schep waarlangs een ajourrand in kader van stippelgravering J.A.A. Gerritsen NV, Amsterdam & Zeist(1903/1924) - 1920 - Hollands glad gehalte 0.835 - 80 gram€ 80 - € 1202342 Zilveren visdienschep waarin ajour voluutgravering met zeepaardje. De steel isuitlopend in punt en voorzien van een fijnezigzagrand - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1919 gehalte 0.835 - 102 gram€ 70 - € 1002343 Rond zilveren bord met palmetrand engravering van wapen en letter K in de randvermoedelijk Betrand & Frion, Frankrijk(1798/1809) - gehalte 0.950 - 611 gram - ø 24 cm€ 300 - € 400

2344 Ovale zilveren saucière met fraaie adelaar als handgreep. Op vaste zilverenonderschotel. Geheel verrijkt met palmet -randen Frankrijk - gehalte 0.925 - 692 gram€ 500 - € 7002345 Zilveren soepdienlepel Spatel - meesterteken CL met kruis en bekroning in contour - Parijs (1781/1789) 256 gram€ 150 - € 2002346 Ovale zilveren terrine met gedrevenbandversiering van togen, bloemen en culots.De deksel heeft een bekroning van een liggen-de stier - Wenen - 1857 - 13 lötig, gehalte 0.8125363 gram - h. 12, br. 21, d. 13.5 cm (klein scheurtje bij greep)€ 100 - € 1502347 Zilveren koffiekan. Kastanjevaas modelmet bladranken. De tuit is versierd met eenkamelenkop, de deksel heeft een bekroningvan een zwaan, voorzien van houten greep.Staande op driepoot gevormd door dolfijnenop ronde basement - Johann Martin Schott,Frankfurt - 1e kwart 19e eeuw gehalte 0.8125 - 808 gram€ 600 - € 800

Page 168: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

166

2348 Toiletnecessaire met zilveren monturen in mahonie houten toiletkast Hermann Behrnd, Duitsland gehalte 0.830 - 21-delig€ 600 - € 8002349 2-delige bureauset met leder bekleedverrijkt met geribd zilveren beslag. Bestaandeuit brievenkast en map - William Chinnery,Londen - 1908 - gehalte 0.925 - h. 21, br. 31 end.14 cm en map l. 30 en br. 23 cm€ 300 - € 5002350 Ronde zilveren brander, cilindrischmodel met 3 verdikte banden. Het lont -schoteltje is middels schroefdraad uitneem-baar - Arthur Martin Parsons & Frank HerbertParsons - Londen - 1911 Winkeliersmerk ø 6.3 cm, h. 8.5 cm€ 70 - € 100

2351 Rechthoekige fotolijst met leder bekleeden verrijkt met zilveren rand waarin heren-portret. De rand is geheel opengewerkt metbloemen en voluten. Als bekroning een cartouche waarin initialen AC. Voorzien vangeslepen glas - Deakin & Francis,Birmingham - 1924 gehalte 0.925 - h. 46 x br. 31.5 cm€ 200 - € 4002352 Paar zilveren kandelaars in de vorm vaneen Korintische zuil op trapgevormde gevul-de voet - Britton, Gould & Co, Birmingham1932 - gehalte 0.925 - 2130 gram - h. 31 cm € 400 - € 6002353 Rond zilveren cabaret met gecontour-neerde filetrand. Staande op 3 pootjes Harry Atkin, Sheffield - 1920 gehalte 0.925 - 733 ø 31 cm€ 250 - € 350

2354 Kussenvormige zilveren bouilloire metschuingeribde randen en voluutgreep.Staande op comfoor met acanthusbladbekroonde klauwpoten - Hamilton & Co. Ltd.,Londen - 1908 - gehalte 0.925 - 1329 gram€ 500 - € 7002355 Kussenvormige zilveren bouilloire metgebogen knorren, bewerkte randen en schelp-versieringen. Staande op comfoor met acanthusblad bekroonde schelppoten George Nathan & Ridley Hayes, Chester - 1913gehalte 0.925 - 1343 gram€ 500 - € 700

2348

Page 169: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 167

2351, 2352

2354, 2355

Page 170: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

168

2358 t/m 2363

2353, 2356, 2357

2356 3-delig zilveren koffie- en theeservies.Verrijkt met bloemen, volutenbanden engekrulde pootjes. De koffiepot heeft een eikel-bekroning, de theepot een bloembekroningPaul Storr, Londen - 1833 - WinkeliersmerkStorr & Mortimer - gehalte 0.925 - 2613 gram€ 800 - € 10002357 Rond zilveren cabaret met rijkgegotengecontourneerde rand met 3 portretten vanBacchus, druivenbladranken en schelpen, inhet midden van het blad een monogram SAJBE. Wakeling, Londen - 1750 - gehalte 0.9251625 gram - ø 38 cm (gerestaureerd langs de rand)€ 500 - € 700

2358 Rond verguld zilveren doosje. Met bolledeksel en bolle wand, geheel versierd metguillochering en verrijkt met wit emaille. De deksel heeft een emaille krans van blauwestrikjes en roze rozen met groene blaadjesGekeurd met importkeur van Birminghamvan 1904/1975 - gehalte 0.925 - 47 gram€ 100 - € 1502359 Zilveren doosje. Zeshoekig model,geheel versierd met guillochering. De dekselen de wanden zijn verrijkt met azuurblauwemaille. De deksel heeft in het midden eenajour cirkel met gegraveerde voorstelling vanvogeltje op hek. De binnenzijde is verguld Meesterteken L&C in ovaal - Hongarije(1919/1937) gehalte 0.900 - 46 gram€ 100 - € 150

2360 Zilveren doosje. De deksel en de wandzijn versierd met guillochering en verrijktmet koningsblauw emaille. De binnenzijde isverguld - Meesterteken E.S in rechthoekOostenrijk/Hongarije (1866/1937) gehalte 0.750, beneden Nederlands wettelijkzilvergehalte - 37 gram€ 100 - € 1502361 Rechthoekige zilveren sigarettenkoker.Geheel versierd met guillochering en verrijktmet okergeel emaille. De binnenzijde is verguld - Duitsland gemerkt ‘Swan’ mark, Frans importkeur(1896/1970) gehalte 0.900 - 72 gram (schilfertjes langs rand)€ 70 - € 100

Page 171: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 169

2362 Zilveren sigarettenkoker. De deksel isversierd met guillochering en verrijkt metblauw en lavendelpaars emaille waarin 4 rozentakken. De binnenzijde is verguldgehalte 0.935 - 91 gram€ 50 - € 702363 Rond zilveren fotolijstje met emaille. De rand is versierd met guillochering en verrijkt met paars emaille waarop witte strikjes en witte roosjes Nederland (1906/1953) - ø 6 cm (1 schilfertje)€ 100 - € 150

2364 Zilveren ‘trompe l’oeil’ tabaksdoos.Rechthoekig model met gravering van hout-nerven waarover sigarenbandjes metRussische inscripties - Meesterteken A.C inrechthoek, vermoedelijk Alekseì V. Stepanov,Moskou (1847/1898) - 84 solotnik, gehalte 875/1000 - 344 gram€ 2000 - € 3000

2365 Reisikoon met zilveren oklad. Metgeschilderde afbeelding van Heilige Johannesmet in zijn linkerhand een lange dunne stafmet bekroning van kruis. Het zilver is fijn -gegraveerd en deels verguld - meesterteken BB in ovaal - St. Petersburg 2e helft 19e eeuw - 84 zolotnik, gehalte 0.8759.3 x 7.4 cm - 114 gram€ 300 - € 500

2364

2365

Page 172: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

170

2366, 2367, 2368

2369

Page 173: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1712370, 2371, 2372

2366 2-delig zilveren theeservies, geheelgetordeerd met bolle buik. Verrijkt met blad-versiering verwerkt in de tuit, de grepen en inde krulpootjes. Beide met bloembekroning en fijne gravering van bekroond monogramCOOC - Gustav Magnus Akerblom St. Petersburg - 1851 - 84 zolotnik, gehalte 0.875 - 1795 gram€ 600 - € 8002367 Zilveren beker met bewerkte band waarin gravering van bladrank met niëlloMoskou - 1844 - 84 zolotnik, gehalte 0.875 - 40 gram€ 50 - € 1002368 Ovale gelobde zilveren suikerpot.Verrijkt met voluutversiering, grote voluut-oren en parelmoeren bekroning. De binnen-zijde is verguld - St. Petersburg - 1839 84 zolotnik, gehalte 0.875 - 526 gram€ 150 - € 2002369 Rijkbewerkte zilveren lampvoet, getordeerd balustervormig model verrijktmet bladeren, bloemen, voluten en schelp -motieven. Op de gelobde voet een graveringvan een bekroond monogram TC - meester -teken C.T St. Petersburg - 1838 - 88 zolotnik,gehalte 0.916 - 1880 gram - h. 49 cm€ 600 - € 8002370 Ovaal ajour zilveren mand met rijk -gegraveerde bladranken met bloemen en fruitwaarlangs gecontourneerde voluutranden.Voorzien van 2 voluutgrepen met bloementaken staande op 4 voluutpootjes - ZaanlandseZilversmederij, Amsterdam/Haarlem(1920/1990) - 1924 gehalte 0.835 - 703 gram - 37 x 22 cm€ 500 - € 7002371 Achtkantig zilveren cabaret met

gebloemde gecontourneerde rand, staandeop bolpootjes - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1901 gehalte 0.835 - 559 gram€ 200 - € 3002372 3-delig rond zilveren theeservies enrond zilveren comfoor. Verrijkt met medaillongravering en tooggravering langsde randen en voorzien van voluutgrepen Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) 1867, 1871 en 1872 gehalte 0.925 - 1230 gram€ 500 - € 7002373 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak en steel uitlopend in punt met filetrand - J. Carrenhof, Amsterdam(1799/1838) 1803 - Winkeliersmerk Diemont 55 gram (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 60 - € 802374 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak en steel uitlopend in punt met file-trand - J. Carrenhof, Amsterdam (1799/1838)1806 - Winkeliersmerk Diemont 53 gram (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 60 - € 802375 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak en steel uitlopend in punt met filetrand - H. Lintvelt, Amsterdam (1797/1833)1807/1809 - 30 gram€ 60 - € 802376 Zilveren suikerstrooilepel met kussen-vormige lepelbak en steel uitlopend in puntmet filetrand - P.H. la Ruelle, Amsterdam(1802/1823) - 1806 53 gram (breukje bij steelaanzet)€ 60 - € 80

2377 Zilveren suikerstrooilepel met spits -ovale lepelbak en steel uitlopend in punt metgravering - A. Koekebakker, Amsterdam(1791/1811) - 1807/1809 28 gram (restauratie bij steelaanzet)€ 60 - € 802378 Zilveren suikerstrooilepel met spits -ovale lepelbak en steel uitlopend in punt metparelrand en inscriptie - A. Koekebakker,Amsterdam (1791/1811) - 1807 - 32 gram (restauratie bij steelaanzet) - inscriptie ‘Dezerter Gedachtenis door Diewertje Cleemlert Wed. P.F.Dekker aan B.H.van Ree Ao 1807’€ 60 - € 802379 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak met parelrand en steel uitlopend inpunt met parelrand - M. Logerath,Amsterdam (1767/1814) - 1806Winkeliersmerk Diemont - 43 gram (klein breukje bij steelaanzet)€ 60 - € 802380 Zilveren suikerstrooilepel met kussen-vormige lepelbak en steel uitlopend in puntmet parelrand - J. Carrenhof, Amsterdam(1799/1838) - 1806 - Winkeliersmerk Diemont55 gram (breukje bij steelaanzet en initialen WEJ)€ 60 - € 802381 Zilveren suikerstrooilepel met ovale lepelbak en steel uitlopend in punt met filetrand - C. Brinkering, Amsterdam(1779/1815) 1806 - 29 gram (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 30 - € 50

Page 174: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

172

2385, 2386, 2387

2388 t/m 2391

Page 175: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1732392, 2393, 2394

2382 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak en steel uitlopend in punt met filet -rand - C. Brinkering, Amsterdam (1779/1815)1805 - 29 gram (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 30 - € 502383 Zilveren suikerstrooilepel met ovalelepelbak en steel uitlopend in punt met filet -rand - P.H. la Ruelle, Amsterdam (1802/1823)1809 - 46 gram (gerestaureerd bij steelaanzet)€ 60 - € 802384 Zilveren suikerstrooilepel metgeschulpte ovale lepelbak met ajour versiering van pijlen en sterren, de steel voor-zien van meandergravering en kastanjevaasbekroning - H. Nijman, Kampen (1795/1811)(1809/1810) - gehalte 0.833 - 35 gram€ 80 - € 1202385 Ovale ajour zilveren broodmand metgrote parelrand langs de boven en onderranden geïntegreerde handgrepen - Fa. J.M. vanKempen & Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1899gehalte 0.835 - 26 x 19 cm€ 400 - € 6002386 Ovale gecontourneerde ajour zilverenbroodmand met spijlen en parelrand Fa. Dahlia, Amsterdam (1920/1958) - 1926gehalte 0.835 - 391 gram - 30 x 21 cm (miniem breukje op de verbindingsnaad)€ 200 - € 300

2387 Ovale ajour zilveren broodmand met 4 waaiers waaromheen bogen en voluten. De rand is voorzien van een parelrand en 2 voluutgrepen met bloem. Staande op 4 klauwpootjes - A. Meijer, Schoonhoven(1914/1927) - 1920 gehalte 0.835 - 570 gram - 38 x 25 cm€ 450 - € 6002388 Paar zwartgelakte houten flessenbakkenmet zilveren parelrand - Fa. J.M. van Kempen& Zn., Voorschoten (1858/1924) - gehalte 0.835€ 100 - € 1502389 Ronde zilveren bouilloire met parel-rand. In fraaie zilveren houder gevormd door2 voluten met rozetten en acanthusblad.Staande op, met hout gevulde, ronde voetmet parelrand waarin zilveren brander Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten(1858/1924) - 1886 gehalte 0.835 - 1802 gram€ 600 - € 8002390 Zilveren druivenschaar met fijne gravering en parelrand - Fa. J.M. van Kempen& Zn., Voorschoten (1858/1924) - 1891 gehalte 0.835 - 50 gram€ 50 - € 1002391 Zilveren druivenschaar met geribde grepen en rozetten Wed. J. Heuvel, Amsterdam (1826/1830) - 1827 gehalte 0.835 - 93 gram€ 50 - € 100

2392 3-delig rond zilveren mosterdstel metvergulde binnenzijde. Bestaande uit mosterd-pot met eikelbekroning en voluutgreep,staande op ronde voet. En paar zoutvatenstaande op schelpenvoetjes - Fa. Lang &Koops, Rotterdam (1847/1864) - 1855 gehalte 0.925 en paar zilveren zoutlepeltjesmet narcisbekroning gehalte 0.835 - 318 gram€ 250 - € 3502393 Paar ronde zilveren zoutvaten met kristallen binnenbakjes. Het zilver is gedecoreerd met 3 kastanjevazen bekroondmet lauwer krans waarop 2 libelles. Samenvormend het driepoot voetstuk. Verbondendoor een gevlochten cirkelrand en eenacanthus bladrand - Parijs (1803/1809) gehalte 0.950 - 106 gram€ 400 - € 6002394 Ronde zilveren dekselkom met houtenbolbekroning en ovale duimrust. Op zilverenkomfoor met 3 acanthusblad bekroondeklauwpoten. Staand op houten basement metzilveren rand. Geheel verrijkt met fijne parel-randen en palmetranken - H. Smits,Amsterdam (1815/1836) - 1825 - gehalte 0.925€ 500 - € 700

Page 176: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

174

2395 Inktstel met tonneau vormige zilverenbasement en schanierende zilveren hand-greep. Waarin 3 ronde kristallen inktpottenmet zilveren doppen. Staand op 4 zilverenbolpootjes - P.G. Petersen, Amsterdam(1816/1846) - 1834 gehalte 0.835 (penhouder ontbreekt)€ 300 - € 5002396 Zilveren stempel met ivoren handvat.De stempel heeft monogram WVIL waaromheen lauwerkrans. De rand heeft eeninscriptie ‘OP Uw 40 Ste VERJARING 18 3/21 23’.Het ivoor is balustervormig met geribde randen inscriptie ‘Tergedachtenis’€ 50 - € 1002397 Tapstoelopende zilveren naaldenkokermet bandendecor van guirlandes en bloemenmet cachet aan bovenzijde waarin initialenAB - Schoonhoven - ca. 1750-1800 - 23 gram € 100 - € 1502398 Tapstoelopende zilveren naaldenkokermet bandendecor van bloemen met cachetaan bovenzijde waarin initialen SFW meesterteken W in vierkant, Amsterdamca.1750-1800 - 17 gram € 100 - € 150

2399 Zilveren koffervormig lodereindoosjemet fijne gravering van 2 peren en 4 rozettenC. Snel, Schoonhoven - 1805 - 24 gram€ 150 - € 2002400 Zilveren doosje. Bestaande uit ovalebasis van 2 stapeldozen met inkerving vanCHRIS INFIRM. Met bekroning van rondedoos waarop gravering van monogram HSmet kruis waaromheen 4 bogen. Geheel metvergulde binnenzijde - J.J. Oosterbaan Jr.,Leeuwarden - 1864 - gehalte 0.835 - 57 gram€ 100 - € 1502401 Geribd vierkant zilveren pepermunt-doosje met schildje en schuingeribde randen - meesterteken onduidelijk - 1852 gehalte 0.835 - 28 gram€ 80 - € 1202402 Geribd rond zilveren pillendoosje met gevlochten bandversiering en fijne parel -randen - meesterteken onduidelijk - 1824 gehalte 0.835 - 26 gram€ 80 - € 1202403 Rechthoekig zilveren zwavelstokdoosjemet rijke voluutgravering - H. van Delden &Zoon, Zwolle (1814/1858) - 1838 gehalte 0.835 - 27.3 gram€ 80 - € 120

2404 Zilveren kurkentrekker. Geheel geribdmet bolle banden - meesterteken deels leesbaar, DB waarboven vis in vierkant enzwaardje gekeurd (trekker ontbreekt)€ 100 - € 1502405 Zilveren kurkentrekker met bewerktcilindervormig trekkershuis en zilverenhandvat met versiering van kastanjevaas metguirlandes - gemerkt onduidelijk keur inbodem en gekroonde O, herkeuringstekenvan 1807 - ca. 1780-1800€ 150 - € 502406 Miniatuur zilveren brandewijnkom A. van Geffen, Amsterdam (1728/1769) - 176412 gram€ 200 - € 3002407 Miniatuur zilveren kom -J. van Sommerwil, Amsterdam (1764/1802)1764 - 15.6 gram€ 150 - € 2502408 Miniatuur zilveren schuimspaan J. van Sommerwil, Amsterdam (1764/1802)1788 - 8.9 gram€ 100 - € 150

2395 t/m 2405

Page 177: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 175

2406 t/m 2423

2409 Miniatuur zilveren brijlepel meesterteken onduidelijk leesbaar, vermoedelijk Gouda - 1773 4 gram - l. 6 cm€ 100 - € 1502410 Miniatuur zilveren blaker meesterteken onduidelijk leesbaar, 18e eeuw13.2 gram€ 150 - € 2502411 Miniatuur zilveren treeft A. van Geffen, Amsterdam (1728/1769) - 1752 8 gram€ 150 - € 2502412 Miniatuur zilveren koekenpan A. van Geffen, Amsterdam (1728/1769) - 175113.7 gram (steelbekroning ontbreekt)€ 150 - € 2502413 Ovale miniatuur zilveren koektrommelGemerkt wolfskopje, belastingstempel(1831/1893). In de bodem afslag van sleutel endeel van R in schild. In de deksel een ciseleer-streek - 6 gram€ 50 - € 100

2414 5 miniatuur zilveren wijnglazengemerkt dolfijn, belastingstempel voor ouden buitenlands werk (1859/1893) - 19 gram€ 150 - € 2002415 Miniatuur zilveren vleesvork - gemerktmet gearceerde J, belastingstempel oud eninlands (1906/1953) - 1.3 gram - l. 4.3 mm€ 30 - € 502416 Miniatuur zilveren treeft - J. Borduur,Amsterdam (1731/1766) - 1749 - 9 gram€ 80 - € 1202417 Miniatuur zilveren spies van een draai -spit - 18e eeuw - Bijltje gekeurd, belasting -stempel van (1853/1927) voor in handel terug-kerende voorwerpen met gehaltemerken vanvoor 1814 - en sporen van keuren (gesoldeerd bij het puntje)€ 30 - € 502418 Miniatuur zilveren schuimspaan 18e eeuw - gehalte 0.835 - 4.5 gram€ 50 - € 70

2419 Miniatuur zilveren schuimspaan J. Borduur, Amsterdam (1731/1766) - 1749 10 gram€ 80 - € 1202420 Miniatuur zilveren comfoor Maria Breda, Amsterdam (1736/1758) - 1742 25 gram€ 150 - € 2502421 Miniatuur zilveren waterketel P. van Sommerwil II, Amsterdam (1764/1802)53 gram€ 300 - € 5002422 Miniatuur zilveren snavelkan Johannes Adrianus van Geffen, Amsterdam(1766/1798) - 1774 - gekeurd bijltje gehalte 0.835 - 41.3 gram (houten steel en knopje ontbreken)€ 300 - € 5002423 Miniatuur zilveren comfoor op gebogendriepoot - gemerkt gekroonde B en keur &, De Zuidelijke Nederlanden, keur voor kleinbuitenlands werk (Ètranger) (1809/1814)gehalte 0.835 - 15 gram (inscriptie J.K. 1 jaar)€ 100 - € 150

Page 178: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

176

2426

2427

Page 179: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 177

2424 Miniatuur ovale gevlochten zilveren mand met 2 vissen - meesterteken onduidelijk - 19e eeuw - 8.9 gram€50 - € 802425 Miniatuur zilveren vogelkooi in standaard met parelranden, s-voluten en 2 putti op hoge voet - Pseudo keuren, 19e eeuw - gehalte 0.835 - 80 gram € 100 - € 150

2426 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rondcentrum - D. ten Brink, Amsterdam(1682/1734) - 1714 - 789 gram - h. 18 cm € 4000 - € 60002427 Paar achtkantige zilveren kandelaarsmet lof versiering, staande op achtkantigevoet met in het midden een iets verdiept rond centrum.D. Robol, Amsterdam (1729/1749) 1739 747 gram - h. 18 cm € 4000 - € 6000

2428 Ovale ajour zilveren soezenmand.Verrijkt met fraai zaagwerk, strikmedaillonsen koordranden. Met 2 koordgevormde hand-grepen. Staande op klauwpootjes H. Nieuwenhuys, Amsterdam (1763/1803) 1780 - 425 gram - 27 x 16 cm, h. 10 cm (1 klauwpootje gerestaureerd en langs bodem-rand ontbreekt 1 gezaagd blaadje)€ 2000 - € 30002429 Zilveren brijlepel - L. Brunel,Middelburg (1760/1782) - rond 1780 233 gram - 18e eeuw€ 200 - € 300

2428

2429

Page 180: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

178

2430

2441

Page 181: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 179

2446 t/m 2450

2430 6 zilveren tafelcouverts. Versierd metenkel lof op de bak en de steeluiteinde metpuntige accolade - J. Schrader Sr., Gorinchem(1773/1811) - 1801 - gehalte 0.925 - 754 gram€ 400 - € 6002431 Zilveren tafelcouvert - R. Sondag,Rotterdam (1746/1812) - tevens gemerkt keuren uit Koninkrijk der Nederlanden metjaarletter E van 1814, minerva en gehaltetekenvan 0.925 - 127 gram (vork gerestaureerd bij deel van keuren)€ 60 - € 802432 Zilveren tafelcouvert. Versierd metenkel lof op de bak en de steeluiteinde metaccolade - C. van der Pesch, Rotterdam - 1801105 gram€ 50 - € 702433 4 zilveren tafelcouverts ’s-Hertogenbosch - 1797/1807 - 427 gram€ 200 - € 3002434 6 zilveren dessertcouverts W. van de Goorberg, Leiden (1779/1811) - 1800518 gram€ 300 - € 5002435 11 zilveren tafellepels en 12 zilveren tafel-vorken - S.G. de Mare, Utrecht (1777/1809)1806 - en bijpassende zilveren tafellepel 18e eeuw (keuren dicht gesoldeerd) 1386 gram€ 600 - € 800

2436 3 zilveren dessertcouverts - J. Massée, ’s-Gravenhage - 1787 (3x) - C. Radijs, ’s-Gravenhage - 1759 (2x) en C. Roepel, ’s-Gravenhage - 244 gram€ 150 - € 2002437 3 zilveren tafellepels en 5 zilveren tafel-vorken - J.D. Sluijter, Amsterdam (1720/1761)525 gram€ 200 - € 3002438 Zilveren tafelcouvert. Versierd metgeprofileerde rattestaart op de bak en desteeluiteinde met puntige accolade E. Knolleman, Hoorn (1768/1811) - 1781 89 gram (initialen NDS)€ 60 - € 802439 2 zilveren tafellepels en 3 zilveren tafelvorken - E. Knolleman, Hoorn (1768/1811) 1778, 1779, 1781, 1782 en 1789 - 266 gram (bij 2 vorken meesterteken onduidelijk)€ 150 - € 2002440 Zilveren tafellepel - J. Sieuwerts, Hoorn(1778/1811) - 1796 - 60 gram€ 30 - € 502441 12 zilveren tafellepels - G.J. Schuurman,Zwolle (1787/1818) en 12 zilveren tafelvorkenC.W. Rensing, Zwolle (1771/1810) - 1789gemerkt GR keur - gehalte 0.934 - 1377 gram€ 600 - € 800

2442 2 zilveren tafelcouverts - L. van Giffenen H.W van Giffen, Groningen - 1778 en 1785en 1806/1807 - 217 gram€ 100 - € 1502443 Zilveren tafelcouvert - H.W. van Giffen,Groningen (1815/1830) - gehalte 0.835 - 1816 125 gram€ 50 - € 702444 Zilveren tafellepel. Versierd met geprofileerde rattestaart op de bak en desteeluiteinde met puntige accolade vermoedelijk W. Warren, Groningen, eind1800 - 43 gram (initialen GHPH)€ 30 - € 502445 Zilveren tafellepel. Versierd met gepro-fileerde rattestaart op de bak en de steeluit-einde met puntige accolade - Groningen,1789/1790 - 41 gram (initialen PHLGNB)€ 30 - € 502446 Schuitvormig zilveren wierookscheep-je met scharnierende deksels waarop 2 gedre-ven rozetten. Staand op ronde voet met acant-husbladrand - vermoedelijk De ZuidelijkeNederlanden (1794/1830) - meesterteken MP inruit - en zilveren lepel - 18e eeuw - 220 gram(voet restauratie)€ 600 - € 800

Page 182: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

180

2447 Zilveren brandewijnkom met gedrevenreliëfvoorstelling van medaillons, vogels envoluten. De oren worden gevormd door mas-caron en 2 putti - M. Oneïdus, Sneek(1764/1807) - 1781 - 187 gram€ 750 - € 8002448 Kleurrijke kralen tas met bloemen enmeanderrand. Waaraan gecontourneerde zilveren beugel met gravering van 2 vogels envoluten - J. Labberton, Schoonhoven(1788/1809) - 1797 - en zilveren tashaak metputto - 19e eeuw€ 150 - € 2002449 Schildpadden sirihkistje met zilverenappliques, zilveren handgreepjes en zilverenpootjes. Het hoekbeslag is van metaal, vermoedelijk van later datum - 18e eeuw h. 5, br. 12.5 en d. 8 cm (linkerhoek voorzijde is gerestaureerd)€ 150 - € 2002450 Ovale zilveren bowllepel met geribderand en balijnen heft - meesterteken onduide-lijk leesbaar - Londen - 1774 - gemerkt metgekroonde O, herkeuringsteken van 1807(miniem scheurtje en deukjes) € 70 - € 100

2451 Zilveren huwelijkspenning met vergulde rand en gravering van symbolischevoorstelling van het geestelijk huwelijk met randinscriptie ‘Settet mij gelijck een en Segel opuwe herte ende gelijck een en Segel op uwe armewant de liefde is Sterck gelijck de doot en de yuer isvast gelijck de helle Cantica’.Op de andere zijde een voorstelling van dehuwelijksinzegening in een kerk, met rand -inscriptie ‘huys en de goet eruen de ouders maereen vernuftich wijf comt van den heere pro 12 eenvrint comt totten anderen in der noot maer deman en de wijf veel meer’17e eeuw - 54.4 gram -ø 6,5 cm€ 600 - € 8002452 Zilveren confiturevorkje - J. Acker,Amsterdam (1726/1785) - 1776 - 9.5 gram€ 50 - € 1002453 Zilveren confiturevorkje - F. Morellon laCave, Amsterdam (1753/1786) - 1776 - 10 gram€ 50 - € 1002454 Zilveren confiturevorkje vermoedelijk F. Morellon la Cave, Amsterdam(1753/1786) - 9.6 gram€ 50 - € 1002455 2 zilveren confiturevorkjes A. Andeles, Leeuwarden (1709/1754) - 25 gram€ 100 - € 1502456 Zilveren confiturevorkje - 18e eeuw 7.8 gram (gesoldeerd)€ 20 - € 40

2457 Zilveren sauslepel - J.D. Sluyter,Amsterdam (1720/1761) - 1731 - 77 gram€ 150 - € 2002458 Zilveren sauslepel met ovale lepelbakH.E. de Haas, Amsterdam (1835/1842) - 1839glad model - gehalte 0.835 - 48 gram€ 40 - € 602459 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - J. van de Broek, Amsterdam (1822/1860) -1825 - glad model - gehalte 0.835 - 186 gram€ 80 - € 1202460 Zilveren sauslepel met gecontourneer-de rechthoekige lepelbak en schenktuit. Desteel uitlopend in spatel met filetrand enwaaierbekroning - J.A. de Haas, Amsterdam(1840/1844) - 1844 - gehalte 0.925 - 48 gram€ 50 - € 702461 Zilveren theegarnituur in zwartgelaktehouten etui met inlegwerk. De binnenzijdeheeft een spiegeldeksel en spiegelbodem.Bestaande uit tuitzeef, klontjestang, thee-duim, suikerschep en 12 theelepels. Alle metbloemgravering - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten (1858/1924) - 1865 en 1866 gehalte 0.835 - 188 gram€ 300 - € 5002462 Ovale zilveren theepot. Verrijkt metstaande knorren en palmetrand met houten bekroning en houten voluutgreep J. Carrenhof, Amsterdam (1799/1838) 1807/1809 Winkeliersmerk Diemont 414 gram (voetrand gerestaureerd)€ 150 - € 200

2451

Page 183: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 181

2452 t/m 2456

2463 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt - N. Teuter,Amsterdam (1796/1831) - 85 gram€ 150 - € 200

2464 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne medaillongravering - J. Woortman,Amsterdam (1787/1837) - 66 gram€ 150 - € 200

2465 5 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne medail-longravering - J. Woortman, Amsterdam(1787/1837) - 1806 - 52 gram€ 100 - € 150

2463, 2471

Page 184: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

182

2478, 2479, 2475

2466 2 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne blad -gravering - H. Overhulsman, Amsterdam(1790/1811) - jaarletter 1807/1809 - 22 gram€ 40 - € 602467 2 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne graveringJ.A. de Haas, Amsterdam (1796/1835) - 1802 25 gram€ 40 - € 60

2468 5 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel met filetrand uitlopend in punt P. Esink, Amsterdam (1812/1825) - 1815 en bijpassende zilveren theelepel - 1915 - 56 gram€ 30 - € 502469 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel met filetrand uitlopend in punt K. van Zante & M. van Leeuwen, Amsterdam(1824/1830) - 1826 - 43 gram€ 30 - € 50

2470 6 zilveren koffielepels met ovale lepel-bak en steel met filetrand uitlopend in punt J. Woortman, Amsterdam (1812/1818) gemerkt met keurtekens van de ZuidelijkeNeder landen (periode 1798/1814) - 36 gram€ 30 - € 50

2472

Page 185: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 1832487, 2488, 2489

2471 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met zigzag gravering, medaillon en culotreeks L. Bouscholte, ’s-Gravenhage (1795/1811) 70 gram€ 150 - € 2002472 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne graveringJ. Kamphuis, Leiden (1786/1811) - 57 gram€ 150 - € 2002473 4 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne blad -gravering - G.H. Nieuwenhuyzen, Leiden(1792/1811) - 49 gram€ 100 - € 1502474 6 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met initialen PVOH. Vrijman, Rotterdam (1780/1811) - 88 gram€ 150 - € 2002475 2 zilveren theelepels - H. Vrijman,Rotterdam (1780/1811) - glad model - 30 gram€ 40 - € 602476 2 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne graveringlangs de rand - A. van Gelder, Utrecht(1784/1811) - 24 gram€ 40 - € 602477 2 zilveren theelepels met ovale lepelbaken steel uitlopend in punt met fijne graveringlangs de rand - K. Wijns, Zwolle (1785/1811) 19 gram (gesoldeerd)€ 20 - € 40

2478 6 zilveren koffielepels A. Janse. Middelburg (1787/1811) 4x en 2 met onduidelijke keuren Hollands glad - 82.6 gram€ 150 - € 2002479 2 zilveren theelepels F.R. Precht, Amsterdam (1744/1787) - 1774 Hollands glad - 30 gram€ 50 - € 1002480 7 diverse zilveren theelepels - rond 180094 gram€ 70 - € 1002481 Zilveren theeduim en zilveren suikerschep met bandendecorJ. Schijfsma & Zoon, Sneek (1847/1853) - 1846en Wed. A.G. Kooiman, Schoonhoven(1837/1879) - 1856 gehalte 0.835 - 20 gram€ 70 - € 1002482 Geribd zilveren zoutschepje met vergulde kolenbak en steel uitlopend in puntmet filetrand - 1826 - gehalte 0.835 - 4.7 gram€ 30 - € 502483 Gecontourneerde ronde zilveren koffie-pot met acanthusbladversiering en parelrandop de tuit en op de voluutgreep een acanthus-bladvormige duimrust. En bijbehorende zilveren roomkan met vergulde binnenzijdegemerkt IHPSS in rechthoek - 13 lötig, gehalte 0.8125 - 808 gram (koffiepot deukje binnenzijde voluutgreep)€ 200 - € 300

2484 Gelobde roomkan, beneden wettelijkzilvergehalte, met acanthusblad versierdevoluutgreep met parelrand en leeuwenmas-ker. Staande op vierkante voluutgevormdevoet - 12 lötig, gehalte 0.750 - 135 gram€ 50 - € 702485 Gecontourneerd rechthoekig zilverenjuwelendoosje met rijke gravering en metblauwe velours binnenzijde. Staande op vierkrulpootjes met roosjes gehalte 0.800 - 269 gram € 80 - € 1202486 Ovaal gecontourneerd zilveren dien-blad met volutenrand met bloemversieringenen 2 voluutgevormde handgepen gehalte 0.800 - 2366 gram - 64 x 44 cm€ 600 - € 8002487 Rechthoekige zilveren koektrommelmet filetranden - Fa. A. Presburg & Zoon,Haarlem (1951/heden) - 1961 gehalte 0.835 - 610 gram€ 250 - € 3502488 Langwerpig achthoekig zilveren bakjemet opstaande rand. De binnenrand is ver-rijkt met voluten en zigzag gravering - C.P. van der Aa, Schoonhoven (1881/1912) 1888 - gehalte 0.835 - 47 gram€ 50 - € 702489 Zilveren ijsdienschep met zilveren heftwaarop stippelgravering en meander -medaillon - W. Baksteen & C.J. Middendorp,Rotterdam (1861/1889) - 1886 gehalte 0.835 - 72 gram€ 50 - € 70

Page 186: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2490184

2490 Zilveren inktstel met geslepen kristallen inktpot op rechthoekige basement.Verrijkt met ajour togen en bekroonde guirlandes van banden en koorden. Staande op 4 tooggevormde hoeken waaropeen Maltezer kruis met bewerkte bol -versiering - gehalte 0.835 - 550 gram€ 200 - € 3002491 12 persoons zilveren bestekcassette.Verrijkt met ruitvormig rozet, cirkelranden en acanthusbladeren. In gebeitste houtenbestekkast. Bestaande uit 12 tafelcouverts, 12 dessertvorken, 12 tafelmessen, 12 dessert-messen, soepdienlepel en groentelepelBruckmann & Söhne, Duitsland gehalte 0.800 - 2218 gram (gewicht zondermessen, 3 tafelvorken gesoldeeerd)€ 700 - € 900

2492 Paar zilveren gordijnhaken met cartouche waaromheen bewerkte randen met bloem en pijnappel versiering. 146 gram (haken iets afwijkend)€ 70 - € 1002493 10 ronde Oosterse zilveren vingerkommen met hamerslag gemerkt 800 - 1099 gram€ 250 - € 350

2494 Rond zilveren bord met bolle hamerslag - China gehalte 0.835 - 232 gram - ø 21 cm€ 100 - € 1502495 5-delig Djokja theeservies op grootovaal blad. Verrijkt met reliëfversiering vanbloemen, bladeren en met gecontourneerdemedaillons waarin Wajangfiguren. Waarbij theezeef, suikerschep en 6 theelepelsgemerkt 800 HD DELUX - 4066 gram€ 800 - € 1000

Page 187: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2501

Najaarsveiling 2015/ 185

Veilingnrs. 2501 t/m 2663Zilveren soepdienlepels

2501 Soepdienlepel met zilveren montuur enparelrand, de lepelbak is vervaardigd van eenhalve kokosnoot. En een palissander steel met knoopmotief - keurtekens S in cirkel enRW in rechthoek - vermoedelijk 18e eeuw 148 gram € 200 - € 3002502 Zilveren soepdienlepel Gerardus Hendrikus Nieuwenhuyzen, Leiden1802 - glad model uitlopend in punt 222 gram€ 400 - € 600

2503 Zilveren soepdienlepel met iets verdikte bovenrand van lepelbak Pieter Mourits, Amsterdam - 1755 dubbel Rondfilet met schild aan uiteinde,enkel filet aan achterzijde - 255 gram € 400 - € 6002504 Zilveren soepdienlepel met iets verdiktebovenrand van lepelbak - Adrianus Wegman,Den Haag - 1803 - glad model - 248 gram € 400 - € 600

2505 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - meesterteken onleesbaar,Rotterdam - 1805 - glad model met markies-vormige schild met slinger en parel gravure198 gram € 400 - € 6002506 Zilveren soepdienlepel Cornelis Faes, Breda - 1802 glad model - 160 gram (gravure C:V:L, zie verder Zilver en Zilversmeden uit deBaronie van Breda pagina 257)€ 400 - € 600

2502 t/m 2509

Page 188: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

186

2507 Zilveren soepdienlepel Jacobus Schrader, Gorinchem - 1787 glad model met waaiervorm aanzet achteroplepelbak - 203 gram € 400 - € 6002508 Zilveren soepdienlepel - vermoedelijkJohannes Tuijffers, Maastricht - 1812/13 glad model uitlopend in punt 264 gram (deukjes)€ 400 - € 6002509 Zilveren soepdienlepel met kabelrandlangs de lepelbak - Hendrik W. van Giffen, Groningen - 1810/12dubbel Rondfilet - 175 gram (deukjes)€ 400 - € 6002510 Zilveren soepdienlepel Simon Woortman, Amsterdam - 1794 glad model - 213 gram € 400 - € 6002511 Zilveren soepdienlepel Pieter van Reidt, Amsterdam - 1793 glad model eindigend in stompe punt met nok - 247 gram € 400 - € 6002512 Zilveren soepdienlepel meesterteken onleesbaar, Amsterdam - 1802glad model - 209 gram (deukjes)€ 400 - € 6002513 Zilveren soepdienlepel Valentijn Casper Beumke, Amsterdam - 1777 glad model - 262 gram€ 400 - € 6002514 Zilveren soepdienlepel met eivormigelepelbak - Cornelis Rudolf Stolting,Amsterdam - 1790 glad model - 238 gram (wapengravure)€ 400 - € 6002515 Zilveren soepdienlepel an Vis, Amsterdam - 1801 glad model - 277 gram (deukjes)€ 400 - € 6002516 Zilveren soepdienlepel Valentijn Casper Beumke, Amsterdam - 1778 glad model - 262 gram (gravure TBK en restauratie in lepelbak)€ 400 - € 6002517 Zilveren soepdienlepel Hendrik Overhulsman, Amsterdam - 1797 glad model - 254 gram (gravure TFS)€ 400 - € 600

2518 Zilveren soepdienlepel meesterteken onduidelijk vermoedelijkHendrik Overhulsman, Amsterdam - 1801 glad model - 164 gram (deukjes)€ 300 - € 5002519 Zilveren soepdienlepel Jacob Sas, Amsterdam - 1764 glad model - 248 gram (deukjes)€ 400 - € 6002520 Zilveren soepdienlepel Nathaniel Teuter, Amsterdam - 1809 glad model - 204 gram (deukjes)€ 400 - € 6002521 Zilveren soepdienlepel - Hendrik Smits,Amsterdam - 1807 - Winkeliersmerk Diemontdubbel Rondfilet 245 gram (deukjes en gerestaureerd in steel)€ 400 - € 6002522 Zilveren soepdienlepel met schuit vormige lepelbak Nathaniel Teuter, Amsterdam 1807 glad model - 204 gram (deukjes)€ 400 - € 6002523 Zilveren soepdienlepel met schuit vormige lepelbakNathaniel Teuter, Amsterdam - 1809 glad model - 226 gram (gerestaureerd bij aanzet steel en deukjes)€ 200 - € 3002524 Zilveren soepdienlepel met schuit vormige lepelbak - Nathaniel Teuter,Amsterdam 1806 glad model - 213 gram (deukjes)€ 400 - € 6002525 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - C. Mensink, Amsterdam1811 - drievoudig Rondfilet uitlopend in punt200 gram € 400 - € 6002526 Zilveren soepdienlepel met parelrandrond de lepelbak - Arnoldus Schut,Amsterdam - 1807 - glad model - 227 gram(gravure rond bak ‘Jan Mulrooy Geboren den 26eJanyarij 1713 en Overleden den 23e Maart 1807’)(deukjes)€ 400 - € 6002527 Zilveren soepdienlepel meesterteken onduidelijk, vermoedelijkMartinus Logerath, Amsterdam - 1801 fijne Parelrand - 200 gram (restauratie bij aanzet steel en deukjes)€ 250 - € 350

2528 Zilveren soepdienlepel Adrianus Koekenbakker, Amsterdam - 1804glad model met kabelrand en schild gravures186 gram (restauratie bij aanzet steel)€ 200 - € 3002529 Zilveren soepdienlepel met filetrandrond de lepelbak - Francois Simons, Den Haag - 1789 - glad model - 273 gram€ 400 - € 6002530 Zilveren soepdienlepel Francois Simons, Den Haag - geen jaarletterca. 1790 glad model - 267 gram (restauratie aan steel)€ 250 - € 3502531 Zilveren soepdienlepel Francois Simons, Den Haag - 1786 glad model - 207 gram € 400 - € 6002532 Zilveren soepdienlepel Rutgerus Memeling, Den Haag - 1779 glad model 260 gram (restauratie bij aanzet steel)€ 200 - € 3002533 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - J.H. Pluijgers, Den Haag 1809 - glad model - 187 gram (gravure MVM)€ 400 - € 6002534 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - Willem van den Goorberg, Leiden - 1803glad model - 198 gram (deukjes)€ 400 - € 6002535 Zilveren soepdienlepel met parelrandrond de lepelbak - Adam Visch, Utrecht - 1782glad model met vervaagde rand gravure opsteel - 159 gram € 400 - € 6002536 Zilveren soepdienlepel Gerardus Hendrikus Nieuwenhuyzen, Leiden1807/9 - glad model uitlopend in punt met tak gravering en streepjes gravure langs rand 136 gram € 400 - € 6002537 Zilveren soepdienlepel onbekend meesterteken 3 punten boven pot?,Dordrecht - 1788 glad model uitlopend in punt - 239 gram € 400 - € 600

Page 189: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2526, 2529, 2534 t/m 2537

Najaarsveiling 2015/ 187

2538 Zilveren soepdienlepel Cornelis Milborn, Middelburg - 1795 glad model met slinger gravure langs rand177 gram € 400 - € 600

2539 Zilveren soepdienlepel met filetrandrond de lepelbak - meesterteken onduidelijk,vermoedelijk Cornelis Milborn, Middelburg1802 - glad model met slinger gravure en fijneparelrand langs rand - 149 gram € 400 - € 600

2540 Zilveren kleine soepdienlepel met filetrand rond de lepelbak - Anthonie Janse,Middelburg - geen jaarletter, gekeurd metgekroonde O, gemaakt tussen 1787 en 1807glad model met bloem gravure en slinger gravure langs rand - 112 gram € 300 - € 500

2538, 2539, 2540

Page 190: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

188

2541 Zilveren soepdienlepel met schelp -vormige lepelbak - George Baker II, London1761 - gladde ronde steel eindigend in waaier157 gram € 400 - € 6002542 Zilveren soepdienlepel met schelpvor-mige lepelbak - onbekende meester, London1799 - gladde ronde steel met lofje - 145 gram(wapengravure achter op steel)€ 400 - € 6002543 Zilveren soepdienlepel - HesterBateman, London - 1778 - gladde steel metslinger gravure en fijne arcering - 149 gram € 400 - € 6002544 Kleine zilveren soepdienlepel George Wintle, London - 1793 - glad model 170 gram (deukjes) € 400 - € 6002545 Zilveren soepdienlepel met ovale lepelbak - Peter, Ann en William Bateman,London 1799 - glad model - 188 gram (gravure MLC en deukjes) € 400 - € 6002546 Zilveren soepdienlepel - meestertekenPC met bloem in ovaal, Brussel, België ca. eind 18e eeuw - glad met ingenomenSpatel - 209 gram (gravure CI en deukjes) € 100 - € 1502547 Zilveren soepdienlepel J.B. Wallella, Gent, België - 1791 glad model met ingenomen Spatel 234 gram (gravure BH en deukjes) € 200 - € 3002548 Zilveren soepdienlepel meesterteken v7g in ruit, Zuiderlijke Neder -landen gekeurd in Maastricht tussen 1798 en1809, essayeursteken n.2. - glad model 282 gram (breuk in steel)€ 70 - € 1002549 Zilveren soepdienlepel - Lille, Frankrijkeind 18e eeuw - Spatelfilet met lof - 278 gram(monogram gravure FP en deukjes) € 200 - € 3002550 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - meesterteken ES,Kopenhagen - essayeursteken FrederikFabritius 1787-1823 en maandteken ram glad model uitlopend in punt met lauwer -kransgravure 173 gram (monogram gravure GH en deukjes) € 200 - € 300

2551 Zilveren soepdienlepel met verguldelepelbak - meesterteken onleesbaar,Duitsland - eind 18e eeuw met belastingkeur(NW) van 1809 - enkel Rondfilet met lof 273 gram (gravure GvG en deukjes) € 100 - € 1502552 Zilveren soepdienlepel - meestertekenPRACHT, waarschijnlijk Duitsland, gekeurd13 lötig en leeuw naar rechts kijkend in ovaalglad model uitlopend in punt - 238 gram(deukjes) € 80 - € 1202553 Zilveren soepdienlepel met verguldeovale lepelbak - glad model uitlopend in punt446 gram € 100 - € 1502554 Zilveren soepdienlepel - St. Petersburg,1833 - Spatel gehalte 0.875 - 191 gram (deukjes)€ 80 - € 1202555 Zilveren soepdienlepel - G.J. Buijsen,Amsterdam - 1815 - glad model uitlopend inpunt - gehalte 0.925 - 227 gram€ 80 - € 1202556 Zilveren soepdienlepel - meesterteken Tmet ? in ruit, Zuidelijke Nederlanden gekeurdin Oudenaarde - 1809-1814 - glad model uitlopend in punt - gehalte 0.800 - 215 gram€ 80 - € 1202557 Zilveren soepdienlepel met ovaleschuitvormige lepelbak - J.A. de Haas,Amsterdam - Winkeliersmerk Verschuur 1819 - glad model uitlopend in punt gehalte 0.835 - 170 gram€ 80 - € 1202558 Zilveren soepdienlepel - Meesterteken Bmet ? in ruit, Zuiderlijke Nederlanden - 18151832 - glad model uitlopend in punt - gehalte0.833 - 179 gram - monogram gravure JCVL.(deukjes)€ 80 - € 1202559 Zilveren soepdienlepel - meestertekenD met lauwerkrans in ruit, Koninkrijk België1832-1869 - glad model uitlopend in puntgehalte 0.833 - 207 gram (monogram gravure FJH.)€ 80 - € 1202560 Zilveren soepdienlepel met 3 filetranden rond de schuitvormige lepelbakA.P. Dingemans, ’s-Gravenhage - 1816 glad model uitlopend in punt gehalte 0.835 234 gram€ 80 - € 120

2561 Kleine zilveren soepdienlepel met stomphoek lepelbak - J.F.J. van den Broek,Amsterdam - 1837 - glad model gehalte 0.835 - 113 gram € 80 - € 1202562 Kleine zilveren soepdienlepel metschuitvormige lepelbak - J. Schalkwijk,Rotterdam - 1824 - glad model uitlopend inpunt - gehalte 0.835 - 96 gram (deukjes)€ 80 - € 1202563 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - Willem Milborn, Middel -burg - 1820 - glad model uitlopend in punt gehalte 0.835 - 159 gram € 80 - € 1202564 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - J. Schalkwijk, Rotterdam1826 - glad model uitlopend in punt gehalte 0.835 - 159 gram (deukjes)€ 80 - € 1202565 Zilveren soepdienlepel met ovale ver-gulde lepelbak - Weduwe W. Boermans, Venlo1862 - glad model uitlopend in punt gehalte 0.835 - 220 gram (gravure JH)€ 80 - € 1202566 Zilveren dienlepel met ovale bak inlengte richting. J. Helweg, Amsterdam - 1839 glad model - gehalte 0.835 - 188 gram (deukjes)€ 80 - € 1202567 Zilveren soepdienlepel - HerrnhutterBroedergemeente Zeist - 1819 - glad modelgehalte 0.835 - 232 gram (monogram gravureP en datum 6 juli 1893, deukjes)€ 80 - € 1202568 Zilveren soepdienlepel J.J. Torlau, Amsterdam - 1871 glad model - gehalte 0.835 - 172 gram € 80 - € 1202569 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde lepelbak - J. Helweg, Amsterdam - 1856Hollands glad - gehalte 0.835 - 175 gram € 80 - € 1202570 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - meesterteken onleesbaar - 1843glad model eindigend in stompe punt gehalte 0.835 - 173 gram € 80 - € 1202571 Zilveren soepdienlepel met viervoudigefiletrand rond de schuitvormige lepelbak.J.H. Bouscholten, ’s-Gravenhage - 1826Hollands glad - gehalte 0.835 - 153 gram€ 80 - € 120

Page 191: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2546, 2547

2549, 2550Najaarsveiling 2015/ 189

2541, 2542

Page 192: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

190

2587 t/m 2590

2572 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - J.J. Torlau, Amsterdam1880 - Winkeliersmerk S. v. Ossenbruggendrievoudig Rondfilet beginnend halverwegesteel - gehalte 0.835 - 167 gram€ 80 - € 1202573 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - N. Teuter, Amsterdam - 1826 drievoudig Rondfilet - gehalte 0.835 182 gram (deukjes)€ 80 - € 1202574 Zilveren soepdienlepel N. Teuter, Amsterdam - 1827 drievoudig Rondfilet - gehalte 0.925 224 gram (deukjes)€ 80 - € 1202575 Zilveren soepdienlepel - meestertekenonleesbaar, gekeurd in Den Haag - 1837 drievoudig Rondfilet - gehalte 0.835 - 115 gram(deukjes)€ 80 - € 120

2576 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak met schelpmotief H.A. Schuss - 1841 dubbel Rondfilet beginnend halver wege steelgehalte 0.835 - 132 gram (gravure HW en deukjes)€ 80 - € 1202577 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - B.A. Seghers?, Nijkerk1841 - drievoudig Rondfilet met gespletensteel aanzet - gehalte 0.835 - 156 gram (deukjes)€ 80 - € 1202578 Zilveren soepdienlepel met schuitvor-mige lepelbak - Nathaniel Teuter, Amsterdam1812/13 - drievoudige Rondfilet uitlopend inpunt - 181 gram (deukjes)€ 400 - € 600

2579 Zilveren soepdienlepel met dubbele filetrand rond de stomphoek lepelbak. onbekende meester SR - 1841 drievoudig Rondfilet met gespleten scheenaanzet en eindigend in stompe punt gehalte 0.835 - 194 gram € 80 - € 1202580 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Adrianus Hessels, Breda - 1838drievoudig Rondfilet met rechte steel uiteinde - gehalte 0.835 - 159 gram (deukjes)€ 80 - € 1202581 Zilveren soepdienlepel met filetrandrond de stomphoek lepelbak - J. Hoffen, Breda1838 - rechte steel met drievoudig Rondfiletgehalte 0.835 - 178 gram (deukjes)€ 80 - € 120

Page 193: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 191

2582 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Jan George Grebe jr., Rotterdam1843 - glad model met viervoudige filetrandbeginnend bij breder gedeelte van steelgehalte 0.835 - 180 gram€ 80 - € 1202583 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Jacob Lang en Christiaan Koops,Rotterdam - 1848 - glad model met drie -voudige filetrand beginnend bij bredergedeelte van steel - gehalte 0.835 - 180 gram€ 80 - € 1202584 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - meesterteken niet leesbaar - 1841glad model met viervoudige filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 177 gram€ 80 - € 1202585 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Jacob Lang en Christiaan Koops,Rotterdam - 1843 - glad model met drie -voudige filetrand beginnend bij bredergedeelte van steel - gehalte 0.835 - 140 gram€ 80 - € 1202586 Zilveren soepdienlepel - W. Baksteen enC.J. Middendorp, Rotterdam - 1873 - gladmodel met drievoudige filetrand beginnendbij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 139 gram (deukjes)€ 80 - € 1202587 Zilveren soepdienlepel met drievoudigefiletrand rond de stomphoek lepelbak G. Peeters, Rotterdam - 1832 drievoudig Rondfilet eindigend met lof gehalte 0.835 - 159 gram € 70 - € 1002588 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - meesterteken onleesbaar - 1840glad model met vijfvoudige filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel eneindigend in krul met schelpmotief gehalte 0.835 - 240 gram€ 80 - € 1202589 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J.G. Grebe, Rotterdam - 1836 - gladmodel met vijfvoudige filetrand beginnendbij breder gedeelte van steel en eindigend inkrul met schelpmotief - gehalte 0.835 - 241gram (datum gravure 7-12-1836, deukjes)€ 80 - € 120

2590 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. Even en A. Roelofs, Amsterdam1840 - glad model met krul bij aanzet bak. Enkabelrand en filetrand beginnend bij bredergedeelte van steel eindigend in waaier motiefgehalte 0.925 - 213 gram € 80 - € 1202591 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1845 glad model met kabelrand en filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel eindigend in waaier motief gehalte 0.835 - 167 gram € 80 - € 1202592 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1839Winkeliersmerk Benten - glad model metkabelrand beginnend bij breder gedeelte vansteel eindigend in waaier motief gehalte 0.835 - 152 gram (deukjes)€ 80 - € 1202593 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. Even en A. Roelofs, Amsterdam1840 - glad model met kabelrand beginnendbij breder gedeelte van steel eindigend inwaaier motief gehalte 0.835 - 151 gram (deukjes)€ 80 - € 1202594 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1848 glad model met kabelrand en filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel eindigend in waaier motief gehalte 0.835 - 162 gram € 80 - € 1202595 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Joost Even, Amsterdam - 1844 glad model met enkelvoudige filetrand enkabelrand beginnend bij breder gedeelte vansteel - gehalte 0.835 - 170 gram (gerestaureerd)€ 80 - € 1202596 Zilveren soepdienlepel - J. van Wijk,Amsterdam - 1871 - enkel Rondfilet - gehalte0.835 - 177 gram (deukje)€ 80 - € 1202597 Zilveren soepdienlepel - Fa. Eversbag envan Outvorst, Amsterdam - 1875Winkeliersmerk Benten en Zonen enkel Rondfilet - gehalte 0.925 - 230 gram € 80 - € 120

2598 Zilveren soepdienlepel W.F. Schuss, Amsterdam - 1869 enkel Rondfilet - gehalte 0.835 - 196 gram € 80 - € 1202599 Zilveren soepdienlepel Wed. H. Helweg & Zn., Amsterdam - 1879enkel rondfilet aan beide kanten - gehalte0.835 - 260 gram (monogram gravure MV)€ 80 - € 1202600 Zilveren soepdienlepel Fa. Eversbag en van Outvorst, Amsterdam1879 - Winkeliersmerk Benten en Zonen enkel Rondfilet - gehalte 0.925 - 199 gram € 80 - € 1202601 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - H.A. de Meijer, Den Haag - 1829Winkeliersmerk Meyer gehalte 0.835 - 177 gram (deukjes)€ 80 - € 1202602 Zilveren soepdienlepel met schuitvor-mige lepelbak - N. Teuter, Amsterdam - 1815 -dubbel Rondfilet - gehalte 0.925 - 153 gram(deukjes)€ 80 - € 1202603 Zilveren soepdienlepel - S. Woortman,Amsterdam - 1826 - dubbel Rondfilet - gehalte0.835 - 201 gram € 80 - € 1202604 Zilveren soepdienlepel met dubble filetrand rond de schuitvormige lepelbak.H. Smits, Amsterdam - 1835 dubbel Rondfilet, met gespleten steel aanzetgehalte 0.835 - 153 gram (deukjes)€ 80 - € 1202605 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige lepelbak - J. van Wijk, Amsterdam1829 - dubbel Rondfilet gehalte 0.835 - 161 gram (deukjes)€ 80 - € 1202606 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Ferdinand Amsen, Amsterdam1830 - dubbel Rondfilet gehalte 0.835 - 202 gram (deukjes)€ 80 - € 1202607 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1834 dubbel Rondfilet - gehalte 0.835 - 192 gram(deukjes)€ 80 - € 120

Page 194: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

192

2608 Zilveren soepdienlepel J.W. Tarner, Amsterdam - 1889 dubbel Rondfilet aan beide kanten gehalte 0.835 - 302 gram (deukjes)€ 80 - € 1202609 Zilveren soepdienlepel met schuit-vormige lepelbak - J.J. Torlau, Amsterdam1863 - dubbel Rondfilet, achterkant enkel rondfilet gehalte 0.835 - 195 gram (deukjes)€ 80 - € 1202610 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde lepelbak - Fa. J.M. van Kempen & Zn.,Voorschoten - 1870 - dubbel Rondfilet gehalte 0.835 - 169 gram (deukjes)€ 80 - € 1202611 Zilveren soepdienlepel met drievoudigefiletrand rond de stomphoek lepelbak Henri Jospeh de la Cour, Dordrecht/Breda1839 - dubbel Rondfilet, waaier motief op aanzet en eindigend in punt gehalte 0.835 - 174 gram€ 80 - € 1202612 Zilveren soepdienlepel met dubbele filetrand rond de ovale lepelbak A. van der Ven, ’s-Hertogenbosch - 1837 dubbel Rondfilet eindigend in rechte steeluiteinde - gehalte 0.835 - 241 gram (gravure FvG, restauratie en deukjes)€ 50 - € 702613 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - Adrianus Hessels, Breda - 1830 dubbel Rondfilet eindigend in rechte steeluiteinde - gehalte 0.835 - 181 gram (Gravure VG, stuk in bak gezet en deukjes)€ 50 - € 702614 Zilveren soepdienlepel met ovale lepelbak - Jan Laurensen, Amsterdam - 1835dubbel Rondfilet eindigend in punt gehalte 0.835 - 182 gram (deukjes)€ 80 - € 1202615 Zilveren soepdienlepel met vijfvoudigefiletrand rond de schuitvormige lepelbak. N. van Voorst, Utrecht - 1818 dubbel Rondfilet eindigend in punt met lofgehalte 0.835 - 178 gram (restauratie)€ 50 - € 702616 Zilveren soepdienlepel - H. Smits,Amsterdam - 1821 - Winkeliersmerk Diemontdubbel Rondfilet eindigend met schild motiefen enkel rondfilet aan achterzijde gehalte 0.925 - 271 gram (Wapen gravure en restauratie)€ 70 - € 100

2617 Zilveren soepdienlepel met dubbele filetrand rond de stomphoek lepelbak. Pieter Bouscholten - 1837 - drievoudigRondfilet eindigend in waaier vorm gehalte 0.835 - 181 gram (deukjes)€ 80 - € 1202618 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - L.N.S. van Voorst, Utrecht - 1837 - gladmodel met dubbele filetrand beginnend bijbreder omhoog gewerkt gedeelte van steelgehalte 0.835 - 165 gram (deukjes)€ 80 - € 1202619 Zilveren soepdienlepel met schuitvor-mige lepelbak - Jan van Kleef, Den Haag - 1856glad model met dubbele filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 152 gram (deukjes)€ 80 - € 1202620 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - L.N.S. van Voorst, Utrecht - 1864glad model met dubbele filetrand beginnendbij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 157 gram (deukjes)€ 80 - € 1202621 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - H.A. Schuss, Amsterdam - 1843glad model met filetrand beginnend bij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 224 gram € 80 - € 1202622 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - Jan van Kleef, Den Haag - 1842 glad model met dubbele filetrand beginnendbij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 149 gram (deukjes)€ 80 - € 1202623 Zilveren soepdienlepel F.W. Woortman, Amsterdam - 1877 glad model met dubbele filetrand beginnendbij breder gedeelte van steel gehalte 0.835 - 206 gram (deukjes)€ 80 - € 1202624 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - H.A. Schuss, Amsterdam - 1837 Winkeliersmerk van Haasel - glad model metkrul en waaier motieven, kabelrand en filetrand beginnend bij breder gedeelte vansteel - gehalte 0.835 - 195 gram (deukjes) € 80 - € 120

2625 Zilveren soepdienlepel J.W. Tarner, Amsterdam - 1885 rijk gegraveerde ajour steel - gehalte 0.835 180 gram (deukjes en kleine restauratie)€ 80 - € 1202626 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde stomphoek lepelbak. J. Mulder, Amsterdam - 1845 - rijk gegraveer-de steel met gedreven waaier motief gehalte 0.835 - 157 gram (deukjes)€ 80 - € 1202627 Zilveren soepdienlepel met geschulptegegraveerde ovale lepelbak - J. Lang en C. Koops, Rotterdam - 1857 - rijk gegraveerdeholle steel met bloem en accolade motievengehalte 0.835 - 145 gram € 80 - € 1202628 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. Hoffen, Breda - 1854 - gegraveerdegecontourneerde steel met filetrand gehalte 0.835 - 159 gram€ 80 - € 1202629 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde ovale lepelbak met schenktuit.Weduwe H. Ridder, Groningen - 1855 rijk gegraveerde steel - gehalte 0.835 151 gram€ 80 - € 1202630 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak en gravure - J.H. Eversbag,Amsterdam - 1855 - rijk gegraveerde steel metschild - gehalte 0.835 - 186 gram (deukjes)€ 80 - € 1202631 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. Schalkwijk, Rotterdam - 1843 rijk gegraveerde steel gehalte 0.835 -154 gram€ 80 - € 1202632 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - Cornelis Tevel, Middelburg - 1817 steel met bloemgravering gehalte 0.835 - 179 gram € 80 - € 1202633 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde stomphoek lepelbak D.F. Ehnle, Den Haag - 1850 - rijk gegraveerdesteel met dubbele filetrand - gehalte 0.835 127 gram (gerestaureerd)€ 50 - € 70

Page 195: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Najaarsveiling 2015/ 193

2617, 2624, 2654

2627 t/m 2632

Page 196: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2655 t/m 2658, 2660

194

2634 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1853 rijk gegraveerde steel met dubbele filetrandgehalte 0.835 - 141 gram (gravure Diakenen derNed. Herv. Gemeente 12 Juny 1854)€ 80 - € 1202635 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - S.J. van den Hoeven, Rotterdam1839 - rijk gegraveerde steel met dubbele filetrand - gehalte 0.835 - 154 gram (deukje)€ 80 - € 1202636 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde ovale lepelbak - Fa. J.M. van Kempen &Zn., Voorschoten - 1878 - gegraveerde steelgehalte 0.835 - 148 gram (deukjes)€ 80 - € 1202637 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J. van Wijk, Amsterdam - 1846 glad model met rijk gegraveerde steel gehalte 0.835 - 145 gram € 80 - € 1202638 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde stomphoek lepelbak metdubbele schenktuit - J.H. Tarner, Amsterdam1858 - steel met bloemgravering gehalte 0.835 - 183 gram (achterzijde restauratie)€ 80 - € 120

2639 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde stomphoek lepelbak J. van Wijk, Amsterdam - 1854 rijk gegraveerde steel met gespleten aanzet gehalte 0.835 - 180 gram € 80 - € 1202640 Zilveren soepdienlepel Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten - 1877gegraveerde steel - gehalte 0.835 - 136 gram€ 80 - € 1202641 Zilveren soepdienlepel G. van Harderwijk, Utrecht - jaarletter ontbreekt 1843-1914 - rijk gegraveerde steeleindigend in waaier motief gehalte 0.835 - 210 gram (deukjes)€ 80 - € 1202642 Zilveren soepdienlepel met stomphoeklepelbak - J.J. Torlau, Amsterdam - 1859Winkeliersmerk Benten en Zonen rijk gegraveerde steel gehalte 0.925 - 158 gram (deukjes)€ 80 - € 1202643 Zilveren soepdienlepel Gerrit van der Dussen, Schoonhoven - 1877 rijk gegraveerde steel gehalte 0.835 - 210 gram € 80 - € 120

2644 Zilveren soepdienlepel - meestertekenonleesbaar - 1878 - rijk gegraveerde steelgehalte 0.835 - 160 gram€ 80 - € 1202645 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde stomphoek lepelbak metschenktuit - J. van Wijk, Amsterdam - 1854rijk gegraveerde steel met gespleten aanzeteindigend in waaiermotief gehalte 0.835 - 180 gram € 80 - € 1202646 Zilveren soepdienlepel met gecontour-neerde gegraveerde ovale lepelbak met dubbele schenktuit - Yke Bakker, Amsterdam 1879 - steel met bloemgravering en meander-rand - gehalte 0.835 - 136 gram € 80 - € 1202647 Zilveren soepdienlepel - Fa. J.M. vanKempen & Zn., Voorschoten - 1879 - steel metstippelgravering - gehalte 0.835 - 136 gram € 80 - € 1202648 Zilveren soepdienlepel Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten - 1878steel met stippelgravering - gehalte 0.835 - 152 gram € 80 - € 120

Page 197: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

2663Najaarsveiling 2015/ 195

2649 Zilveren soepdienlepel met ovale lepel-bak - J.J.J. Peeters, Rotterdam - 1839 - steel metbloemgravering en drievoudige filetrandgehalte 0.835 - 138 gram (gravure JHD)€ 80 - € 1202650 Zilveren soepdienlepel - meestertekenDehaen met haantje in ruit, ZuidelijkeNederlanden - 1809-1814 - Spatelfilet met lofgehalte 0.800 - 258 gram (deukjes)€ 80 - € 1202651 Zilveren soepdienlepel met verguldelepelbak - Spatelfilet met lof gemerkt 13 lötig, gehalte 0.8125 - 322 gram (monogram gravure MJV, deukjes)€ 80 - € 1202652 Zilveren soepdienlepel Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten 1889 - Spatelfilet gehalte 0.835 - 267 gram € 80 - € 1202653 Zilveren soepdienlepel Weduwe Teunissen, Antwerpen (1814-1830)Spatel - gehalte 0.835 - 214 gram € 80 - € 1202654 Zilveren soepdienlepel - Zethelius,Zweden - 1839 - steel met dubbele filetrandenen reliëfversiering van medaillon en schelpmotieven - gehalte 0.830 - 244 gram € 80 - € 120

2655 Zilveren soepdienlepel met schuit -vormige vergulde lepelbak G.H. Bouscholten, Den Haag - 1816 glad model uitlopend in punt met markies-vormig schild met gravures en parelrandgehalte 0.835 - 272 gram (deukjes)€ 80 - € 1202656 Zilveren soepdienlepel - meesterteken‘tafel’, Duitsland - 19/20e eeuw - aan beidezijde dubbele filetrand uitlopend in punt met ovaal schild waaromheen parelrand gehalte 0.800 - 229 gram (deukjes)€ 80 - € 1202657 Zilveren soepdienlepel - J. Schijfsma Jz.,Woudsend/Sneek - 1898 - getordeerde steeldeels gesatineerd en gegraveerd met parel-rand - gehalte 0.835 - 211 gram € 80 - € 1202658 Zilveren soepdienlepel met parelrandrond de schuitvormige lepelbak Johannes Frijthoff, Rotterdam - 1817 Parelrand in punt uitlopend gehalte 0.835 - 165 gram (gerestaureerd)€ 80 - € 120

2659 Zilveren soepdienlepel - Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten 1899 - dubbele Parelrand gehalte 0.835 - 255 gram (deukjes)€ 80 - € 1202660 Zilveren soepdienlepel J. Boon, Schoonhoven - 1898 getordeerde steel waarboven glad gedeelteeindigend in driehoek met parelrand gehalte 0.835 - 206 gram (gravure 1854-23 Oct-1904)€ 80 - € 1202661 Zilveren soepdienlepel meesterteken onleesbaar - 1891 Parelrand - gehalte 0.835 - 177 gram € 80 - € 1202662 Zilveren soepdienlepel Fa. J.M. van Kempen & Zn., Voorschoten 1895 - Parelrand - gehalte 0.835 - 243 gram € 80 - € 1202663 Zilveren soepdienlepel met ovale lepelbak met blad-, bloem- en vogelmotievenS. en H. Reitsma, Sneek - 1895 getordeerde steel met parelrand en gladdedraad, waarboven blad-, bloem- en vogel-motieven gehalte 0.835 - 204 gram € 50 - € 70

Page 198: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

AAhrendts, C.E. 31

Ailly, Gisèle d’ 331

Akkering, Atelier J.E. 428

Akkeringa, J.E. 401

Alheim, Jean d’ 9

Altmann, G. 80

Apol, L.F.H. (Louis) 1,41, 126

Appel, Karel 375

Armando 358

Arntzenius, E.C.L. 398

Arntzenius, Lies 313

Arntzenius, P.F.N.J. 192

Arts, T.J.D. (Dorus) 148, 153, 154

Artz, C.D.L. (Constant) 51, 159

Artz, D.A.C. 2

BBakels, Reinier Siebrand 198, 199

Banet, R. 429

Bannier Nilant, Henriette Georgette

73

Barton, Richard Lee 350

Bastert, S.N. (Nicolaas) 14

Batterman, J. 364

Bauer, M.A.J. (Marius) 6, 27

Beerten, Staf 369

Beijer, J. de 432-435

Berg, A. van den 129

Berg, S. van den 366, 367

Berghe, J.J. van den 449

Berntsen, F.J.J.A. 171

Bieling, H.F. (Herman) 207, 208

Bilders, J.W. 12

Bill, M. 319

Blaeu, Joan 446

Bleckmann, W.C.C. 30

Bock, naar Th. de 442

Boer Leffer, W. 303

Bombled, Karel Frerik 119

Bongers, B.A. 441

Bos, W. 339

Bosboom, Johannes 408

Brandeler, Agnes van den 304

Brands, E.A.M. 354

Briede, J. 394

Broek, J. van den 318, 341

Brood, H. 349, 361, 362

Brouwer, B.J. 10, 79, 150

Index Schilderijen, Grafiek

Göbell, G.H. 72

Grassère, G.J. 321, 324, 356

Groegler, W. 16

Groeneveld Tadema, vermoedelijk

T.H.B.J. 187

HHaar, H.P. van der 149

Haas, W. de 393

Hageman, G. 143

Hagen, A.J.A. 141

Halberg-Krauss, F. 172

Ham, Geo 334

Hamel, O. 130

Hansen, Carel Lodewijk 402

Hargrave, G. 391, 392

Hasim 176

Haudebourt - Lescot, Antoinette

Cécile H. 112

Heijboer, A. 345, 346

Helden, Anthony van der 157

Hendriks, F.H. 11

Henneman, J.J.M. 322

Hess, F.I. (Felix) 162

Hofker, W.G. 388

Hoijtema, A.A. van 134

Hollandse school (20e eeuw) 20, 196

Holtrop, R. 337

Hoppenbrouwers, J.F. 25

Horst, Theo van der 343

Houbaer, L. 83

Houten, B. van 311

Hulk, A. 88

Hulk, H. 39

Hulk Jr., J. 81

Hulk, W.F. 82

IIsraels, I. 399

Israels, I. (mogelijk) 411

Italiaanse school (18e eeuw) 114-117

JJäckel, H.K. 54

ansen Heijtma, Rity 363

Jansen, W.G.F. 177

Janson, J.C. 94

Janssonius, Joan 445

Jongere, M.J. de 183

Jonxis, Jan Lodewijk 110

KKarsen, Johann Eduard 78

Karssen, A.N.M. 453

Kate, J.M.H. (Mari) ten 67

Kelderman, J. 301

Keller, B. 317

Kever, J.S.H. (Hein) 43

Klashorst, Peter 326, 327

Kleefse school 47

Kleijn, L.J. 96, 97, 104

Klinkenberg, J.C.K. 15

Knikker, A. 184

Knikker Jr., J.S. (Jan) 133

Knip, H.J.H. 180

Koekkoek, B.C. 62

Koekkoek Jr., H. 397

Koekkoek, J.H.B. 103

Kompoel 175

Koster, E. 55

Krol, G.C. 169

Kruseman van Elten, H.D. 59

Kustiwa 302

LLaan, G. van der 170

Landzaat 330

Lanooy, C.J. (Chris) 209

Larij, R. 164

Lebret, F. 415

Leeuwen, J.J.H. van 456

Leeuwen (Van Oudewater), H. van

212

Leickert, C.H.J. 105, 107

Lelie, Adriaan de 99

Leurs, Jos 328

Lorenzo, Paulo da San 348

Lotse, M. 22

Luminais, E.V. 36

MMankes, J. 436-439

Maris, W. (mogelijk) 407

Masereel, F. 384

Meesters, D. 167

Meijer, J. 351

Meijer, J.H.L. (Louis) 95

Meissner, E.A. 19

Bruijn Ouboter, Rudolf de 383, 389

Brusse, M. 320

Buitendijk Kuyk, G. 53

CCaenko, R. 305

Carbin-Gips, Wilhelmina 396

Casteelen, vermoedelijk J.G. 102

Chagall, Marc 373

Citroen, P. 332, 333

Constant 352

Corneille 338, 360

Cossiau, Jan Joost de 195

Covens, J. 444

Craeijevanger, G. 68

Cremer, J. 323, 324

DDalì, Salvador 372

Delfgaauw, G.J. 75

Delft, Jan van 124

Destree, J.J. 127

Dijckmans, omgeving J.L. 98

Dircksz Both, mogelijk Jan 121

Doeleman, J.H. 163

Does, W.J.P. van der 381

Dokkum, G.W.P. van 203, 204

Dommelshuizen, C.C. 63

Dongen, K. van 365

Dongen, K. van (naar) 371

Donny, D. 74

Drielst, E. van 405

Duys, K. 310

EEndlich, H. (J. Knikker) 8

FFavelle, R. en F. van Severdonck 111

Flora, Thomas 336

Florimond van Acker, A.M. 173

Frankfort, E. 155

Fraterman, P. 325

GGandy, H.G. 426

Garcia 13

Geijp, A.M. 160

Gebhardt, L. 46

196

Page 199: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Mes, H. 368

Meurs, H.H. (Harmen) 166

Min, J. 213

Miro 353

Moll, E. (Evert) 4, 29, 136

Morel Sr., J.E. 37

Morel II, J.E. 93

Mortier, C. 444

Münninghoff, Xeno 156

NNanninga, J. 186

Nat, W.H. van der 182

Neuhuis, J. 122

Noltée, B.C.C. (Cor) 21

Noort, A.C. van 458, 459

Nooteboom, J.H.J. 57

Noter, A. de 125

Nuijen, W.J.J. 109

OOs, P.G. van (mogelijk) 413

PPabst, J.C. 403

Pal, Fried 404

Peltier, J. 312

Phillippeau, Karel Frans 70

Picasso, Pablo 359, 374

Pieck, A.J.A. 174, 430, 431

Pol, W.J. 205

Posthuma, R. 210

Priorato, Galeazzo Gualdo 447

Puyenbroeck, Hortensy van 146, 151,

191

RRaaphorst, C. 44

Rade, E.P. 306, 307

Renard, P. 451, 454, 457

Rip, W.C. 152

Roelofs, A. (mogelijk) 135

Roelofs, W. 45, 100

Roelofs, W., Sr. 101

Rochussen, Ch. 65

Roman, M. 18

Ronner-Knip, H. 71

Rossum du Chattel, F.J. van 179

Röth, Ph. 26, 48, 386

Roy, Chris le 329

Russische school 377

SSalm, A.

Schagen, G.F. van 76

Schalken, Godfried (mogelijk) 385

Schelfhout, A. (toegeschreven aan)

69

Schenk, P. 443

Schiedges Jr., P.P. 145

Schouten, J.C. 355

Schulman, David 201

Schütz 455

Schwartze, T. 202

Semler, A. 344

Severendonck, F. van 61, 111

Sluijters, Jan 335

Sluiter, W. 417-420

Smeets, R. 340

Smit, J.A. (JAS) 378

Smith, H. 40, 423

Soest, L.W. (Louis) van 77

Soewardja 387

Söhlke, G. 414

Sondra, Murri 460

Soonius, L. (Louis) 5

Spohler, J.F. (vermoedelijk) 108

Spohler, J.J.C. 89

Steelink Jr., W. 181

Steppe, R. 56

Sterren, Jan van der 421

Stolker, J. 450

TTerrow, K. 137

Toussaint, F. 128

Trooster, P. 342

VVaarzon Morel Sr., W. 28

Valk, A. van der (vermoedelijk) 379

Velde, B. van der 357

Velde, F. van der 440

Velten, W. (Wilhelm) 7

Verheijen 87

Verhoesen, A. 23, 24, 90

Vermunt, A.P.N.(Adriaan) 452

Veron Bellecourt, Alexandre Paul

Jos. 34

Verschuur, C. 211

Verschuur Jr., W. 52

Vertin, P.G. 91, 92

Verveer, E.L. 424

Vinke, H.E. 425

Visser 308

Visser, Harry 370

Voerman Sr., J. 50

Vols, L. 142

Voorden, A.W. (August) van 165

Vree, E. de 309

Vreedenburgh, C. 315, 316

Vuuren, J. van 3, 49, 161

WWagner, K. 86

Waldorp, A. 106

Waning, C.A. 84

Waning, M. van 85, 132, 168

Wansart, Adolphe 200

Weele, H.J. van der 38

Weijns, J.H. 158

Weiss, José 144

Weissenbruch (naar) 416

Wetering de Rooy, vermoedelijk J.E.

van de 138, 147

Whitehead, Frederik 140

Wiertz, H.F. 32

Wijk, H. van 347

Wijngaarden, Theo van 197

Windmaier, A. 33, 139

Witte, vermoedelijk Casper de 120

Wortel, A.M. 376

YYdema, E. 185

Ypelaar, Ans 314

ZZwart, A.J. 178

Najaarsveiling 2015/ 197

Page 200: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

198

Artikel 1 Toepasselijkheid1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing opalle onderdelen van de relatie tussen de veiling-houderen de koper waaronder die betreffende koop, verkoop,bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalo-gisering, bewaring. Onder koper wordt mede de aspirantkoper verstaan die deelneemt aan de veiling.1.2 Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleenmoge-lijk indien en voorzo-ver uitdrukkelijk schriftelijkdoor de veilinghouder aanvaard.1.3 De toepasselijkheid van de algemene voorwaardenwordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt doorpublicatie in de catalogus voorafgaande aan de veilingen/of mededeling voorafgaand aan de veiling. Een iederdie aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennende toepasselijkheid van deze voor-waarden volledig teaanvaarden.

Artikel 2 Informatie-/onderzoeksplicht2.1 Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijkeof mondelinge inlichtingen worden door de veilinghou-der en zijn personeel naar beste weten verstrekt.2.2 De koper dient vóór de koop de staat en de beschrij-ving van een voorwerp in de catalogus of kavellijst teneigen genoegen nauwkeurig en deskundig te (laten)inspecteren en een eigen oordeel te vormen over de matewaarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijvingervan en de koper dient waar redelijkerwijs nodig ofgewenst onafhankelijk advies van deskundigen in te roe-pen, terwijl de koper niet op illustraties in de catalogusdient af te gaan. Indien in de catalogus bepaalde gebre-ken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat eenindicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan dekoper geen rechten kan ontlenen. 2.3De veilinghouder kan niet aansprakelijk gehoudenworden voor de juistheid van de beschrijving in de cata-logus of op andere wijze kenbaar gemaakt, van materia-len zoals bijvoorbeeld houtsoorten, stoffen, legeringen,aardewerk, porselein en diamant, een en ander met uit-zondering van edele metalen. De veilinghouder aan-vaardt alleen aansprakelijkheid voor onjuiste omschrij-vingen voor zover voorzien in artikel 6 van deze voor-waarden.

Artikel 3 Bieden3.1 De koper kan in persoon bieden. Tevens is het dekoper mogelijk per telefoon te bieden, of door achterla-ting van een schriftelijke biedopdracht. Andere biedme-thoden, bijvoorbeeld elektronische of door middel van

het internet of mondelinge biedopdrachten, staan alleenter beschikking indien deze uitdrukkelijk door de vei-linghouder worden aangeboden.3.2 Schriftelijke biedopdrachten dienen ondubbelzinnigen duidelijk te zijn en naar het oordeel van de veiling-houder tijdig genoeg voor de aanvang van de veilingzit-ting door de veilinghouder te zijn ontvangen. Indien ermeerdere schriftelijke biedopdrachten door de veiling-houder worden ontvangen waarbij de te bieden bedragengelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedin-gen op het voor-werp zijn, wordt het voorwerp verkochtaan de persoon wiens bieding door de veilinghouder heteerst is ontvangen.3.3 Biedopdrachten hoeven slechts te worden uitgevoerdindien de veilinghouder redelijkerwijs daartoe gelegen-heid heeft en de veilinghouder heeft te allen tijden hetrecht van het voeren van een biedopdracht af te zien. 3.4 Indien koper telefonisch wil bieden, dient dit uiter-lijk een dag voor de veiling schriftelijk met de veiling-houder te worden overeengekomen.3.5 De veilinghouder sluit steeds iedere aansprakelijk-heid ter zake van het om welke redenen dan ook niet sla-gen van een telefonische bieding uit, evenals het omwelke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijkebieding, elektronische bieding of bieding door middelvan het internet.

Artikel 4 Totstandkoming koopovereenkomst4.1 De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing.Van definitieve toewijzing is sprake wanneer de veiling-houder het bod van de koper heeft geaccepteerd dan welhet voorwerp aan de koper heeft toegeslagen.4.2 Alle voorwerpen worden verkocht in de toestandwaarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden.

Artikel 5 Verplichtingen koper5.1 De koper dient zich op eerste verzoek van de veiling-houder te legitimeren.5.2 De koper wordt geacht voor zichzelf te hebbengekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich opeen lastgever te kunnen beroepen. 5.3 De rechten en plichten uit hoofde van de koopover-eenkomst en deze algemene voorwaarden komen uitsluitend toe aan de koper en kunnen door deze nietaan derden worden overgedragen.

Artikel 6 Terugnameverplichting veiling houder6.1 Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in de

catalogus of kavellijst uitgesloten, is – onverminderd deartikelen 2 en 4.2 – de veilinghouder bereid een geveildvoorwerp tegen gelijktijdige restitutie van de in reke-ning gebrachte koopprijs en veilingkosten terug tenemen, indien de koper binnen een periode van drieweken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouderbewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebre-ken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is,dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan dekoper op het ogenblik van toewijzing bekend warengeweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechtstegen een aanmerke-lijk lagere prijs gekocht zou hebben.Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie vanhet voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage enrestauraties).6.2 De veilinghouder is niet bereid tot terugname indiende omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tij-dens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijvingmondeling of schriftelijk aan het publiek werd medege-deeld.6.3 De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koperhet geveilde niet kan teruggeven in dezelfde staat alswaarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoorde-ling van de veilinghouder.

Artikel 7 Rechten veilinghouder en veilingmeester7.1 De veilinghouder en de veilingmeester behouden zichde volgende rechten voor:a. zonder opgave van redenen personen als bieder ofkoper te weigeren;b. te allen tijde wijziging te brengen in de orde van ver-koop;c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen;d. kopen te combineren of te splitsen;e. kopen niet te gunnen of op te houden;f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen,of een koop ongedaan te maken zonder dat een biedervan vergissingen gebruik mag maken en zich in datgeval op een totstandgekomen koopovereenkomst magberoepen;g. na toewijzing onmiddellijk gehele of gedeeltelijkebetaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmachtvan betaling de veilinghouder en de veilingmeester hetrecht hebben de koopovereenkomst ongedaan te makenen daarna het betreffende voorwerp te herveilen en hetbod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen;h. indien de koper weigert op eerste verzoek volledigenaam en adres aan de veilinghouder bekend te maken en

Algemene VoorwaardenGeldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken. Deze Algemene Voorwaarden zijn gedeponeerd bij de

Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met ingang van 30 maart 2004 onder Nr. DS. 40530226.

Page 201: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

daarop betrekking hebbende legitimatie te tonen, dekoopovereenkomst te ontbinden en te herveilen;i. voorwerpen niet over te schrijven van de rekening vande oorspronkelijke koper op die van een ander;j. gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven;k. namens kopers of verkopers biedingen uit te brengen;l. voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling eengeschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en eeneventuele koopovereenkomst te ontbinden.

Artikel 8 Betaling/eigendomsoverdracht8.1 De betaling door de koper van de koopsom in Euroverhoogd met veilingkosten, andere kosten en eventueleBTW, één en ander als door de veilinghouder vast te stel-len, moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpenplaatsvinden en binnen de door de veilinghouder te stel-len termijn, zonder dat korting of verrekening is toege-staan, een en ander tenzij anders is overeengekomen. 8.2 Een beroep op de zogenaamde margeregeling kanuitsluitend worden gedaan indien vooraf aan de veilingaan alle terzake geldende voorschriften is voldaan onderandere met betrekking tot de inkoop-verklaring. Zulkster uitsluitende beoordeling van de veilinghouder.8.3 De eigendom van de voorwerpen gaat niet eerderover dan na volledige betaling van de koopsom en ingeval van niet-tijdige betaling niet eerder dan na volle-dige betaling van de koopsom inclusief de in artikel 9genoemde kosten.

Artikel 9 Niet-tijdige betaling9.1 Bij niet-tijdige betaling zal de veilinghouder aan dekoper rente in rekening mogen brengen gelijk aan dewettelijke rente verhoogd met 3% dan wel – naar keuzevan de veilinghouder – 1% per maand, te rekenen vanafde datum waarop de betalingstermijn is verstreken.Tevens komen alle gerechtelijke en buitengerechtelijkekosten voor rekening van de nalatige koper, welke kos-ten worden begroot op 15%van de koopsom vermeerderd met de veilingkosten meteen minimum van € 250 (zegge: tweehonderdvijftigEuro), onverminderd het recht om de werkelijke kostente verhalen. 9.2 De veilinghouder heeft tevens het recht om, indiende koper de betalingstermijn overschrijdt en daardoorvan rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomstschriftelijk te ontbinden. Eventuele gedeeltelijke betalin-gen vervallen in geval van ontbinding bij wijze van ver-goeding van schade aan de veilinghouder die tevens hetrecht heeft de volledige schade, zoals een mindereopbrengst, en kosten op de koper te verhalen en hetgeveilde onmiddellijk of later te herveilen of uit de handte verkopen. De nalatige koper kan geen aanspraakmaken op een eventuele meeropbrengst.

Artikel 10 Ophaaltermijn10.1 De koper is verplicht de gekochte voorwerpen tot

zich te nemen en af te (laten) halen binnen de door deveilinghouder aan te geven termijn. Behoudens het rechtvan de veilinghouder een kortere of langere termijn aante geven geldt als uiterlijke ophaaltermijn, een termijnvan vijf werkdagen na de laatste veilingdag.10.2 Bij nalatigheid van de koper het gekochte af tenemen en op te (laten) halen binnen de gestelde termijnis de koper van rechtswege in verzuim en is het gesteldein artikel 9 van overeenkomstige toepassing. Tevensheeft de veilinghouder het recht het gekochte voor reke-ning en risico van de koper in opslag te geven, waarbijvervoerskosten en het daaraan verbonden risico eve-neens ten laste van de koper komen.

Artikel 11 Onverkochte voorwerpen11.1 Indien een voorwerp ter veiling onverkocht blijft,heeft de veilinghouder gedurende een periode van tiendagen na de veiling het recht doch nimmer de plicht hetonverkochte voorwerp alsnog te verkopen tenzij andersovereengekomen met de inbrenger.11.2 De veilinghouder zal een dergelijke verkoop na vei-ling (‘aftersale’) alleen aangaan indien die verkoop kangeschieden voor een prijs die resulteert in een bedrag datminimaal gelijk is aan de netto verkoopopbrengst waar-op de verkoper recht zou hebben gehad indien het voor-werp voor de voor deze veiling geldende limiet zou zijnverkocht, zulks tenzij een andere regeling met verkoperwordt overeengekomen. 11.3 Een aankoop door een koper in de zin van dit artikelgeldt als aankoop ter veiling waarop deze algemenevoorwaarden onverkort van toepassing zullen zijn.

Artikel 12 Aansprakelijkheid veilinghouder12.1 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorschade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstin-gen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten,passe-partouts etc., behoudens het geval dat de schade isveroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van deveilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulpperso-nen of personeelsleden.12.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijkvoor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade.12.3 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voorenig ongeval of enige vorm van schade iemand overko-men in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegen-heid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de vei-ling plaats heeft of waar de verkochte goederen wordenafgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroor-zaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de vei-linghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonenof personeelsleden en/of behoudens voor zover door eenverzekering van de veilinghouder gedekt. 12.4 Het betreden van de gebouwen of terreinengeschiedt op eigen risico.

Artikel 13 Foto’s en illustraties13.1 De veilinghouder is gerechtigd alle ter verkoop aan-geboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren ofanderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden opwelke wijze dan ook, zowel voor, tijdens als na de vei-ling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepa-lingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op aldeze afb.en.

Artikel 14 Wet consumentenkoopAankopen op een internetveiling vallen onder de wetconsumentenkoop. Particuliere kopers hebben hierdoor14 dagen bedenktijd. Aankopen op een zaalveiling vallenniet onder deze wet.

Artikel 15 Diversen14.1 Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid vanéén der bepalingen van deze algemene voorwaarden laatde geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In hetgeval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onver-bindend zijn, worden tussen koper en veilinghouder ver-vangende bepalingen overeengekomen die wel geldigzijn en die het meest de inhoud en strekking van de nieti-ge, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en)benaderen. 14.2 Op deze algemene voorwaarden is uitsluitendNederlands recht van toepassing. 14.3 Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit ofverbandhoudende met een tussen de veilinghouder en dekoper gesloten koop-overeenkomst, de totstandkomingvan een koopovereenkomst of deze algemene voorwaar-den worden uitsluitend ter beslechting voor-gelegd aande bevoegde rechter te Amsterdam, behoudens het rechtvan de veilinghouder om het geschil aanhangig temaken bij de bevoegde rechter in het arrondissement vande koper.

Federatie Taxateurs Makelaars Veilinghouders in roe-rende zaken en Machinerieën.Het auteursrecht is uitdrukkelijk voorbehouden.Overname en hante-ring van deze voorwaarden is alleenaan de leden van voormelde Federatie toegestaan.

Betaling uitsluitend a contant of dmv pinnen ofchippen. Veilingkosten bedragen 28%

Najaarsveiling 2015/ 199

Page 202: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

200

Op kunstwerken in deze veiling kan het Volgrecht van toepassingzijn. Het Volgrecht is met ingang van 1 april 2006 ingevoerd engeldt voor:Originele kunstwerken gemaakt door (op het moment van verkoop)levende kunstenaars of kunstenaars niet langer dan zeventig jaaroverleden, die onderdaan of inwoner zijn van een land aangeslotenbij de EU of EER of van een land dat een gelijk Volgrecht toekent.

Notarishuis Arnhem zal de wettelijk verplichte volgrecht -vergoeding verhalen op de koper en zorgdragen voor de financiëleafwikkeling.

De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf € 3.000,00 over de verkoopprijs, inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages:

> € 3.000,00 - < € 50.000,00 4%> € 50.000,00 - < € 200.000,00 3%> € 200.000,00 - < € 350.000,00 1%> € 350.000,00 - < € 500.000,00 0,5%> € 500.000,00 0,25%

VolgrechtVerklaring van de catalogustermen

1. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/voornamen en achternaam met ges(igneerd), evt. jaartallen van de kunstenaar, zonder verdere voorbehouden of beperkingen, is naar onze meningeen werk van deze kunstenaar.

2. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/ voornamen en ach-ternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar, met de toevoeging ‘toegeschreven aan’ is naar onze mening waarschijnlijk een werk van deze kunstenaar.

3. Een werk vermeld met voorletters, voornaam/achternamen en achternaam, evt. jaartallen van de kunstenaar met toevoeging(en) ‘atelier’, ‘school van’ of ‘omgeving van’ is naar onze mening geen werkvan de kunstenaar maar een werk uit de periode van de kunstenaar,waarschijnlijk gemaakt onder zijn invloed.

4. Een werk vermeld met een naam, maar met de toevoeging(en)‘naar’, ‘manier van’, ‘navolger’ of ‘kopie’, is naar onze mening geenwerk van de genoemde kunstenaar.

5. Een werk vermeld als Hollandse school, Vlaamse school, etc. is eenwerk van een onbekende kunstenaar, naar onze mening gemaakt indat land of die streek.

6. Eventuele beschadigingen en restauraties worden naar eer engeweten vermeld, met uitzondering van restauraties van schilderijen,meubelen en tapijten. Echter volledigheid kan hieromtrent niet gegarandeerd worden.

7. Wanneer het woord stijl direct wordt gevolgd door een stijlperiode,betekent dit dat het object niet authentiek is uit deze periode, maarwel in deze stijl is vervaardigd.

8.Tijdens de kijkdagen kunnen de goederen bekeken worden op eventuele gebreken; de in de vitrines uitgestalde goederen worden opverzoek getoond.

9.Achter de omschrijving van de goederen treft u richtprijzen aan;hierbij zij vermeld, dat deze prijzen schattingen zijn en dat de veilingopbrengsten zowel hoger als lagerkunnen uitvallen.

10.Opgegeven afmetingen zijn circa in centimeters: hoogte x breedte x diepte.

Page 203: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015
Page 204: Catalogus Najaarsveiling Kunst & Antiek 2015

Druk: Coers & Roest/ Ontwerp: OfD, Loek Kemming

1

2 3

1

1

1

1

0

1

www.notarishuis-arnhem.nl