Les ivm de 4 verdiepen van het bos
Click here to load reader
-
Upload
hans-cools -
Category
Documents
-
view
1.734 -
download
2
description
Transcript of Les ivm de 4 verdiepen van het bos
KaHo Sint-LievenBachelor in het Onderwijs: Lager OnderwijsStagecoördinatie: Lieve Heylen
Campus WAASHospitaalstraat 23, 9100 Sint-Niklaas
Tel.: 03 780 89 04 Fax: 03 780 89 03E-mail: [email protected]
VERKORTE LESVOORBEREIDING
Student(e): Hans Cools
Klas 2 LO: A
Vaklector: Mevr. Pil
Stagelector: mevr. Delaruelle
Stageschool: VBS Wonderwijs Haasdonk
Stageklas: 3a
Mentor: juf Ann en juf Nicole
Datum stageles: 27-11-2008
Begin- en einduur: 14u10-14u35
LEERGEBIED: Wero ONDERDEEL: Natuur
LESONDERWERP: Een bos met 4 verdiepingen ( bodem-, krudi- ,struik-,kroonlaag )
document.doc Academiejaar: 2007-2008 p. 1/
Beoordeling van de lesvoorbereiding:Attitudes (verantwoordelijkheidszin, correct taalgebruik) – administratie (identificatiegegevens, lesgeven onder de juiste noemer, bronnen, bijlagen) – beginsituatie bepalen, doelstellingen kiezen en formuleren met verwijzing naar leerplan – krachtige leeromgeving uitwerken (correcte leerinhouden selecteren en leerervaringen structureren in lesfases, timing, werkvormen en organisatie bepalen; onderwijsleermiddelen uitwerken)
Positieve punten:
Leerpunten:
Voorbereiding nagezien
op:
door mentor: lector:
volstrektonvoldoende
onvoldoende voldoende ruim voldoende goed zeer goed
Herwerking afgegeven
op:
aan mentor: lector:
volstrektonvoldoende
onvoldoende voldoende ruim voldoende goed zeer goed
LEERPLANSITUERING:
BEGINSITUATIE: Het is herfst, de lln kennen verschillende dieren in het bos.
DOELEN: De leerlingen kunnen :
1. de verschillende lagen van het bos benoemen
2. kenmerken geven van de verschillende lagen van het bos
3. dieren op de juiste verdieping van het bos zetten
4. ervaren dat het bos uit verschillende lagen bestaat
DIDACTISCH MATERIAAL:
Foto’s
Magneten
Bord
Bril
BRONNEN: Eigen idee
document.doc p. 2/
AANTAL BIJLAGEN: 1
BORDSCHEMA
document.doc p. 3/
DOEL NR.
LESFASE - LEERINHOUD DIDACTISCH HANDELEN LEERMIDDELEN
0’-5’Inleiding:
Woordspin
Humus, takken, bomen, dieren, insecten, ….
Inleiding:
Woordspin
De lln maken een woordspin rond het bos.
5’-25’
4
25’-40’
12
.Het donkere bos
zak met mossen,(bodem of moslaag)zak met struikgewas(struiklaag)zak met takken (kruinlaag)zak met bloemen etc(kruidlaag)
speeltijd
Het donkere bos alles samen
Van hoog naar laag
Zie stencil : ‘ Een bos met 4 verdiepingen’
Het donkere bos
De leerlingen worden in 4 groepen verdeeld.Er zijn 4 grote genummerde vuilzakken, waar net 1 kinderhandje in kan . Per zak maken ze samen een blad waarop ze schrijven wat ze allemaal voelen. En waar we dat terug vinden. Om de 5 minuten worden de zakken van groep doorgegeven.
Speeltijd
Het donkere bos alles samen
De antwoorden van de verschillende groepen worden samen gebracht aan bord.VS: Zuiden we onze vier zakken op een bepaalde manier kunnen rangschikken?VS: Hoe zou je elke zak noemen?LKr: Wetenschappers hebben elk laag van het bos een naam gegeven. Je vindt deze terug op het blaadje dat ik nu uitdeel.VS: Zou je dit in elk bos terug vinden ?
document.doc p. 4/5
DOEL NR.
LESFASE - LEERINHOUD DIDACTISCH HANDELEN LEERMIDDELEN
40’-75
3
2
Dieren in het bos
Opdracht:-leef je in in je dier-vertel wat over jezelf-de klas raadt welk dier het is-we zoeken samen naar zijn plaats in het bos
Dieren in het bos
Nu heb ik onder jullie stoel een foto of een naam van een dier geplakt. Een voor een komen jullie naar voor, en zetten deze magische bril op. Met deze bril zie jet het bos door de ogen van het diertje dat op jullie briefje staat.Eerst vertel je dan wat over jezelf, wat je allemaal ziet boven en onder je, wat je allemaal doet.Dan mag de klas eens raden wie je bent of een extra vraag stellen. Als we uiteindelijk weten wie je bent gaan we op zoek naar op welke verdieping jij leeft in het bos en hangen we je op de juiste plaats aan het bord
bril foto’s dierenmagnetenbord
document.doc p. 5/5