87
  Rietdijk B.V. Noordeinde 41 2514 GC Den Haag The Netherlands Tel.: 031(0)70-364 78 31 Fax : 031(0)70-363 28 93 E-Mail: [email protected] www.rietdijkveilingen.nl  Postzegel- en muntenveilingen B.V. Muntenveiling 399 Vrijdag 11 december 2015

Page 1: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Rietdijk B.V.

Noordeinde 41

2514 GC Den Haag

The Netherlands

Tel.: 031(0)70-364 78 31

Fax : 031(0)70-363 28 93

E-Mail: [email protected]

www.rietdijkveilingen.nl

Postzegel- en muntenveilingen B.V.

Muntenveiling 399

Vrijdag 11 december 2015

Page 2: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Muntenveiling 399 Vrijdag 11 december 2015.

                                  Muntenveiling 399

Kantoor / Office: Rietdijk B.V. Noordeinde 41

2514 GC The Hague The Netherlands NVMH lid NVPH lid

Telefoon / Phone connections: Muntenveiling: +31 - (0) 70-364 78 31

Coin auction: Postzegelveiling +31 - (0) 70-364 79 57

Stamp auction: Buiten kantooruren: +31 - (0)6-20 47 95 85 Non office hours:

Fax: +31 - (0) 70-363 28 93 Internet / Web connections: Online catalogue & result list Mail: [email protected] Web: www.rietdijkveilingen.nl

Bankgegevens / Bank accountnumber: Bank : ING Bank Account: 42 08 75 BIC: INGBNL2A IBAN: NL77INGB0000420875

Veilingzaal / Auction room: Paleiskerk Paleisstraat 8 2514 JA ’s-Gravenhage +31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. * Niet! op het terrein van de veilingzaal Paleiskerk parkeren. * Er is koffie en frisdrank verkrijgbaar gedurende de veilingdag. * Vriendelijk verzoek telefoons tijdens de veiling uit te zetten.

© 2015 Rietdijk Postzegel- en Muntveilingen B.V.

PTS Lid

London

Agenda veiling 399

Kijkdagen / Viewing: Ten kantore Noordeinde 41, Den Haag op

afspraak tussen 10.00 en 17.00 uur, in

verband met de beschikbare ruimte!

Woensdag 2 december 2015

Donderdag 3 december 2015

Vrijdag 4 december 2015

Zondag 6 december 2015

Maandag 7 december 2015

Dinsdag 8 december 2015

Woensdag 9 december 2015

Donderdag 10 december 2015

Kijkgelegenheid op de veilingdag:

Vrijdag 11 december ten kantore

Noordeinde 41 ’s-Gravenhage

tussen 9.00 uur en 12.00 uur.

Veiling / Auction:

Paleiskerk Paleisstraat 8, ’s-Gravenhage Donderdag 11 december 2015

1e Zitting aanvang 13.00 uur

2e Zitting aanvang 19.00 uur

Page 3: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Kwaliteits- en zeldzaamheidsaanduidingen Proof Proof Een stuk niet voor omloopdoeleinden, maar speciaal voor verzamelaars

geslagen. Veelal met gepolijste stempels en een spiegelend veld. Prooflike Prooflike FDC geslagen met reguliere stempels en spiegeling van het veld. BU Brillant UNC Uncirculated. Gelijkend op Proof, maar zonder de spiegeling van het veld.

FDC Fleur de Coin “Bloem van het stempel”, een munt die nog niet in omloop is geweest,

maar zoals die uit de muntpers is gekomen.

UNC Uncirculated Niet in omloop geweest en vertoont geen sporen van slijtage. Het object is in de staat zoals het tijdens het productieproces is bedoeld.

AU Almost UNC (Papiergeld) met minieme gebreken. Geen vouwen en gaatjes, doch niet geheel perfect, maar wel vrijwel UNC. PR Prachtig Het stuk is slechts even in omloop is geweest en vertoont nog nauwelijks sporen van slijtage. ZFR Zeer Fraai Het stuk is iets langer in omloop geweest en vertoont enkele sporen van slijtage. FR Fraai Het stuk is langere tijd in omloop geweest en vertoont meerdere sporen van slijtage. ZG Zeer Goed Het stuk is veel in omloop geweest en vertoont behoorlijke slijtage plekken. G Goed Het stuk is zeer lang in omloop geweest en vertoont grote plekken

van slijtage. + / - Plus / Min Specifieke kwaliteitsaanduidingen of een stuk:

iets mooier ( aangegeven met “+” ), dan wel iets minder mooi is ( aangegeven met “-“ ), dan wel zich tussen de kwaliteiten bevindt ( / ).

S Schaars Scarce Moeilijk te vinden

R Zeldzaam Rare Weinig stukken bekend

RR Zeer Zeldzaam Very Rare Zeer weinig stukken bekend

RRR Uiterst Zeldzaam Extremely Rare Slechts enkele stukken bekend

U Uniek Unique Unicum

Foto Photo In de fotobijlage opgenomen

 Uw collectie ook professioneel laten veilen?

Neem vrijblijvend contact met ons op. Wij zijn u graag van dienst!

070-364 78 31

Page 4: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Malieveld – Koningskade 1 bis NS Centraal station – Prinses Irenestraat 1

Rijnstraat – Rijnstraat 8

Helicon – Zwarte weg 40 Muzenplein – Fluwelen Burgwal 54

Pleingarage – Plein 25

Noordeinde – Heulstraat 21 Turfmarkt – Schedeldoekshaven 200

Grote Markt – Kalvermarkt 32G

Stadhuis – Schedeldoekshaven 90 Spui Centre – Spui 160

Veerkaden – Amsterdamse Veerkade 30

Markthof – Gedempte Gracht 605 Lutherse Burgwal – Lutherse Burgwal 25

City Parking – Laan 5 – 7

Torengarage – Geest 1

Bereikbaarheid / How to visit us Rietdijk Postzegel- en Muntenveilingen B.V. Ons kantoor is gevestigd aan het Noordeinde 41 schuin tegenover het Koninklijk Paleis. De veilingzaal is om de hoek van ons kantoor aan de Paleisstraat 8.

Rietdijk Stamp and Coin auctions. Our office is situated across the Royal Palace at Noordeinde 41 in The Hague. The auction room is the Palace Church, which is situated around the corner of our office at the Paleisstraat nr. 8. Openbaar vervoer: / Public transportation:

Vanaf Den Haag CS / From Den Haag CS

Tram 17 (richting Statenkwartier) Halte Gravenstraat

Vanaf Den Haag HS / From Den haag HS

Tram 1 (richting Scheveningen) Halte Kneuterdijk

Parkeergarages: / Parkings:

Kantoor / Office Noordeinde 41

Veilingzaal / Auction Room

Paleisstraat 8

Met de auto:

Parkeren in de Parkstraat, Paleisstraat,

Amaliastraat, Mauritskade of Noordeinde.

Let op: In het centrum van Den Haag is het

betaald parkeren. Laden en lossen is

mogelijk tot circa 1 uur na de

veilingzittingen. Bij Rietdijk kunt u op eigen

risico uw auto tijdens het laden en lossen op

de stoep plaatsen maar NIET parkeren.

Opgelet:

Komt u met de auto? Het kantoor is alleen via

de Mauritskade te bereiken. De route via het

Lange voorhout (vanaf de A12) is afgesloten!

Page 5: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Bibliografie en bronnen AV. Catalogus van het Nederlandse Papiergeld 1814-2002 / C. Akkermans, P. Vercoulen. - Culemborg, 2006. Bax. De Nederlandse militaire ridderorden en onderscheidingen / W.F. Bax. - Den Haag, 1951. Beeld. De Beeldenaar : tweemaandelijks tijdschrift voor de numismatiek in Nederland en België. BMC. British Museum Catalogue . -, London 1873-1927, 29 volumes, 10,688 pages, 952 plates, 15 maps. v.d. Ch. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent / P.O. van der Chijs, 9 dln. C. Coins of the World / W.D. Craig. Cr. Roman Republican Coinage Vol I-II / M.H. Crawford. - Cambridge 1974 D. De gouden Benelux / A. Delmonte, 1964 De zilveren Benelux / A. Delmonte, 1967, (suplement) 1975 Dav. European Crowns 1484-1800 / Davenport. - Frankfurt, Galesburg, 1961 Dirks Beschrijving der Nederlandse Penningen / J. Dirks, Haarlem, 1889/1894 Dug. Le jeton historique des 17 provinces de Pays Bas / J.F. Dugniolle. – Bruxelles, 1876/1880 Evers Onderscheidingen : Leidraad voor decoraties van het koninkrijk der Nederlanden / mr. C.H. Evers, 2001 Fr. Gold coins of the World : from ancient times to the present / Friedberg. – New York, 2003, 7th edition GH. Les Monnais des Pays Bas, Bourguignons et Espangnols 1434-1713 / H.E. van Gelder, M. Hoc, Amsterdam. - 1960, 1964 (suplement) Hofst. Geschiedenis van de Utrechtse Universiteit in penningen / N.F. Hofstee. - Utrecht, 1986 J. Die Deutsche München seit 1871 / K. Jaeger. – Neuwied/Osnabrück. - 1991 JMP. Jaarboek voor munt- en penningkunde, Amsterdam, 1914-1999 JP. Chris van de Hoef, 1875-1933 Tentoonstellingscatalogus / L.F. Jintes & J.T. Pol-Tyszkiewicz, 1994 KB. Penningen geslagen of gegoten door de Koninklijke Begeer 1880-1975 Kienast. The medals of Karl Goetz / C.W. Kienast.- Artus : Cleveland, 1967 + Suplement 1986 KM. Catalogue of modern world coins / Krause Mishler, 1600- 5e ed. / 1700- 5e ed. / 1800- 7e ed. / 1900- 40e ed. / 2000- 6e ed. KPK. Catalogus der Nederlandse en op Nederland betrekking hebbende gedenkpenningen 1430-1813 / KPK, ‘s-Gravenhage1903/1906, 2 vol. vL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen / G. Van Loon 1723-1731, ’s-Gravenhage, (5 vols.) VvL. Beschrijving der Nederlandse Historie penningen ten vervolge op het werk van mr. G. Van Loon. – ’s-Gravenhage, 1982 Mev. De Nederlandse Bankbiljetten van 1814 tot heden / J. Mevius, F.G. Leliveldt. – Vriezenveen, 1981 MK. Muntkoerier / onder red. van T. Passon. - Omnitrading : Apeldoorn MMW. Orders and decorations of the Netherlands / H.G. Meijer, C.P. Mulder, B.W. Wagenaar, 1984 P. Standard Catalogue of World Papermoney / A. Pick, 1800 / 1900 / Specialized Issues, 1994/1995 Pas. Catalogus van de Nederlandse munten geslagen op naam van Philips de II tot en met de Bataafse republiek 1555-1805 / T. Passon, Muntkoerier, 2010 PW. Handboek Nederlands kopergeld van 1523 – 1797 / D. Purmer, H.J. van der Wiel. – Vriezenveen, 1996, 240 p. PWP. Handboek van de Nederlandse provinciale muntslag 1573-1806 / D. Purmer, H.J. van der Wiel, 2006. 267 p. RIC. The roman Imperial Coinage / H. Mattingly and E.A. Sydenham. - Vol I-X, Londen, 1923 S. Standard Catalogue of Britisch Coins / H.A. Seaby & P.J. Seaby. - London, 2002 37th ed. S&B World War II remembered / C.F. Schwan, J.E. Boling, 1995 Schl. Numismatique de l’Orient latin / G. Schlumberger. - Parijs, 1878. Sear. Roman, Greek, Greek Imperial, Byzantine Coins and their values / D. R. Sear. - London, 1987-2000 Steenb. Schepping in beelden : Niel Steenbergen / W. van der Kam, 1999. Til. Handzame sculptuur : De geschiedenis van de Vereniging voor Penningkunst / Louk Tilanus. - 2000 TMP. Tijdschrift voor munt en Penningkunde / Amsterdam, 1893-1914 T&J Het Noodgeld van Nederland in de tweede Wereldoorlog / A. Toele, H. Jacobi. – Penningkabinet : Leiden, 1996 Tokenbook Tokenbook : 17th, 18th& 19th Century Tokens and their Values / P. and B. R. Withers, 2010 V. Nederland en Kolonies van 1572-1840 / P. Verkade, Schiedam, 1848 VanH. Atlas der munten van België : van kelten tot heden / H. Vanhoudt. - 2007 Zw. Nederlanse Penningen 1864-1898 / W.K.F. Zwierzina. – Amsterdam, 1902-1905 Koninkrijk Nederland NVMH Muntalmanak van de N.V.M.H. / N.V.M.H, 2015 Sch. Handboek der Nederlandse Munten van 1795-1975 / J. Schulman. – Amsterdam, 1975 Scho. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948 / C. Scholten. – Amsterdam, 1951 Diverse: www.coinarchives.com / A.J. Gatlin, 2015. Veilingcatalogi en opbrengstlijsten uit het archief van Rietdijk.

Page 6: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Veilingindeling 399 Veilingzaal: Paleiskerk, Paleisstraat nr. 8 ’s-Gravenhage

1e Zitting 11 december 2015 aanvang 13.00 uur

Losse nummers Kavelnummer Antiek / Middeleeuwen / Zuidelijke Nederlanden 1 - 21 Provinciaal / Bataafse Republiek 22 - 124 Koninkrijk Holland / Franse inlijving 128 - 134 Koninkrijk Nederland 135 - 209 Gouden Vijfjes 210 - 231 Gouden Tientjes 232 - 308 Enkele en Dubbele gouden Dukaten, gouden Euro’s 309 - 340 Buitenland 350 - 682 Penningen Nederland 683 - 747 Penningen Nederland goud 748 - 755 Penningen buitenland goud 756 - 761 Penningen Nederland VPK 762 - 817 Penningen buitenland 818 - 845 Onderscheidingen Nederland en buitenland 846 - 868 Naslagen en munten verwerkt in sieraden 869 - 884 Diversen 885 - 886

2e Zitting 11 december 2015 aanvang 19.00 uur Witte mappen Kavelnummer

Antiek en Provinciaal 1501 - 1509 Koninkrijk Nederland en Overzeese Rijksdelen 1510 - 1532 Nederland gouden munten / penningen engros 1533 - 1545 Nederland muntsets 1546 - 1553 Penningen buitenland 1554 - 1559 Buitenland gouden munten en penningen engros 1560 - 1587 Papiergeld Nederland 1600 - 1667 Papiergeld Nederlands-Indië 1668 - 1672 Papiergeld Buitenland 1673 - 1678

Albums Kavelnummer Antiek 1801 - 1802 Koninkrijk Nederland 1803 - 1816 Penningen 1825 - 1830 Buitenland 1840 - 1846 Papiergeld Nederland en Buitenland 1850 - 1865

Dozen Kavelnummer

Gouden munten in originele verpakkingen 2200 - 2266

Zilver en zilversets in originele verpakkingen 2267 - 2320

Literatuur en literatuur samenstellingen 2321 - 2389

Muntkabinetten, papiergeld en weegschalen 2390 - 2397

Avontuurlijke partijen gehele wereld 2398 - 2540

Page 7: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Vocabulaire Nederlands English Deutsch Français

Kwaliteit Quality standards: Qualitäts angaben: Qualité: FDC UNC Stempelglanz Fleur de Coin Prachtig (PR) Extremely fine Vorzüglich Superbe Zeer Fraai (ZFR) Very fine Sehr Schön Très beau Fraai (FR) Fine Schön Beau Zeer Goed (ZG) Fair Sehr gut Très bien Goed (G) Good Gut Bien Metalen: Metals: Metalle: Métal: Brons (AE) Bronze Bronze Bronze Goud (AU) Gold Gold D’or Koper (CU) Copper Kupfer Cuivre Lood (PB) Lead Blei Plomb Platina (PT) Platinum Platin Platine Tin (SN) Tin Zinn Étain Zilver (AR) Silver Silber Argent Zink (ZN) Zinc Zink Zinc Bankbiletten Paper money Banknoten Monnaie de papier Buitenland Foreign countries Ausland Pays étranger Bijna Nearly / Almost Fast Presque Bijv.(oorbeeld) For example Zum Beispiel Par exemple Div. Kwal. Mixed quality Verscheidene Erhaltung Qual. Div. Dozen Boxes Kasten Boîtes Falsificatie Forgery Fälschung Falsification Gedecentreerd Off centre Dezentriert Décentré Gegoten Mouled Gegossen Fondu Geh.(eel) alsvoren Similar lot Gleiches Los Pareil lot Gemonteerd Mounted Eingefasst Monté Gepolijste stempels Proof Polierte Platte Plan poli Geslagen Minted Geprägt Frappè Gladde rand Plain edge Glatter Rand Cordon lisse Gietpenning (GP) Cast medal Gegossener Gedenkmünz Coelé médailles commemorative. Gr.(oot) Formaat Commercial size Gröss Format Grand format Hoofdz.(akelijk) Mostly Meist Pour la plupart Kartelrand Milled edge Gerippter Rand Dentelure Kl.(ein) Formaat Note size Klein Format Petit format Kleur Colour Farbe Couleur Krasjes Scratches Kratzer Ravures Kijkgelegenheid On view (viewing) Besichtigung Exposition Keerzijde (Kz.) Rev(erse) Rückseite Revers (Lichte) rand schade((L)rs.) Minor) rim damage (Leichte) Randfehler (Petits) dégâts à tranche Leuke koop Important lot Bedeutend Los Lot important Misslag Error (mintstrike) Fehler (Münzschlag) Erreur Min.(iem) Little Unbedeutend Petite Muntmeester Mint master Münzmeister Dr. de la monnaie Muntteken Mint mark Münzzeichen Déférent Muntvondst Hoard Fund Trouvaille Naslag Restrike Nachprägung Fausse Naar links (N.l.) To the left nach Links à droite Naar rechts (N.r.) To the right nach Rechts à gauche Onder andere (O.a.) Such as U(nter) A(ndere) Entre autres Opbrengst Result Ergebnis Prix atteint Orders Orders Kaufaufträge Ordres d’achat Oplage Mintage Auflage Tirage Partij Lot Partie (Loss) Parti Penningen Medals Gedenkmünzen Médailles commemorative Randschade Damaged rim Randfehler Dégâ Randschrift Legend Umschrift Légende Tax.(atie) Tax. Estimation Schätzung Estimation Uitgifte Issue Ausgabe Émission Var.(iëteit) Variety Abart Varieté Varia Miscellane Varia Varieté Verzameling Collection Sammlung Collection Voorzijde (Vz.) Obverse Vorderseite Avers Weegschaal Scale Waage Balance Zeldzaam Rare Selten Rare

Page 8: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Losse nummers / Collecties / Inzetten / Contact / Opbrengsten

Losse nummers Voor losse munten en papiergeld is in de veilingcatalogus een taxatie opgenomen. Losse nummers hebben ook een inzet (de startprijs). Onder deze startprijzen wordt niet verkocht. Inzetprijzen zijn afhankelijk van de zeldzaamheid van het object maar vooral ook van de kwaliteit. Globaal bedraagt de startprijs 80% van de aangeven taxatie, voor gouden munten en penningen echter 90% van de taxatie. Wilt u een exacte indicatie van de startprijs c.q. verwachte opbrengst van een kavel? Neemt u dan contact op met één van onze medewerkers tijdens de kijkdagen. Wij staan u graag te woord.

Door het grote aantal schriftelijke biedingen welke wij voorafgaand aan de veilingen op losse nummers ontvangen, veranderen geregeld de startprijzen. Het opnemen van een inzet bij losse nummers is hierdoor geen goede richtlijn voor het doen van biedingen. De startprijzen (inzetten) staan wel op alle kavels. Wij hebben er voor gekozen om taxaties in de veilingcatalogus op te nemen. De uiteindelijke opbrengst kan uiteraard behoorlijk hoger liggen. Op losse nummers is een garantieregeling ten aanzien van echtheid en kwaliteit van toepassing. Kopers kunnen hun aankopen die vallen onder de garantieregeling, tegen kosten, laten keuren door daarvoor aangewezen keurmeesters van de NVMH.

Collecties, samenstellingen, partijen, verzamelingen en dozen Collecties, verzamelingen en partijen zijn eveneens allemaal voorzien van een taxatie afgedrukt in de veilingcatalogus en een inzet welke is aangegeven op het kavel. Deze inzet is tegelijkertijd de minimumverkoopprijs. De ervaring heeft geleerd dat de opbrengsten, zeker van verzamelingen, soms beduidend hoger kunnen liggen dan de startprijzen. Op verzamelingen, collecties, partijen, restanten en dozen geldt geen garantieregeling. Samenstellingen en collecties in mappen, albums en dozen worden onder geen beding retour genomen! Hiervoor verwijzen wij naar onze kijkdagen.

Contact tijdens de veilingperiode Tijdens de kijkdagen staan wij u graag te woord met al uw vragen ten aanzien van het materiaal. De veilingdag is voor ons team van medewerkers echter een bijzonder drukke dag. Wij begrijpen uw nieuwsgierigheid of u een kavel wel of niet heeft, maar vragen om uw geduld. Tijdens de veilingzittingen, kunt u bij de entree van de veilingzaal de resultaten opvragen van reeds geveilde kavels. Informatie over reeds uitgebrachte biedingen wordt niet verstrekt. Controle en publicatie van de opbrengsten De dagen na de veiling controleren wij de resultaten met de door de deurwaarder genoteerde resultaten. Wanneer de veiling plaats heeft op donderdag wordt er op vrijdag gecontroleerd en zullen de resultaten de daaropvolgende maandag op de website worden gepubliceerd.

Opbrengsten Ook na publicatie zijn alle opbrengsten onder voorbehoud van controle en wijzigingen. Na de veiling zijn er kleine correcties en wijzigingen mogelijk. U kunt aan de livestream uitzendingen en gepubliceerde opbrengstlijsten als bieder, koper of inzender dus geen rechten ontlenen.

Page 9: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Bieden A.) Persoonlijk in de veilingzaal Bieden kan met een biednummer in de veilingzaal. Dit nummer kunt u voorafgaande aan de zitting verkrijgen bij de ingang van de veilingzaal. Wij verzoeken u vriendelijk dit nummer bij het verlaten van de veilingzaal weer in te leveren. U krijgt de nota in de veilingzaal waarna de kavels ten kantore kunnen worden afgerekend en afgehaald. U kunt bij ons op kantoor met PIN betalen, wij accepteren echter geen creditcards.

B.) Schriftelijk, door middel van verzending van een biedbriefje Bieden kan ook schriftelijk met het biedformulier uit deze veilingcatalogus. De veilingmeester zal uw bieding voor u uitvoeren als ware u in de zaal, met andere woorden; zo voordelig mogelijk voor u aan te kopen. Bij een gelijkluidend bod heeft de schriftelijke bieding die het eerste bij ons binnen is voorrang. Toezenden kan per post, per fax of via e-mail. Een biedformulier treft u in deze veilingcatalogus maar u kunt het ook downloaden vanaf onze website: www.rietdijkveilingen.com.

C.) Controle en voorbehoud toewijzing Wij mogen iedere veiling een groot aantal schriftelijke biedingen ontvangen. Uiteraard zijn wij daar trots op en zien dat als een blijk van vertrouwen. Wij vragen u uw biedbriefje duidelijk in te vullen en te controleren om vervelende fouten te vermijden. Wij doen dan onze uiterste best uw orders zo secuur en voordelig mogelijk uit te voeren. Wij behouden ons echter altijd het recht voor, een bieding niet uit te voeren; bijvoorbeeld indien een beschrijving van een los nummer in de catalogus niet correct is. Bij gelijkluidende biedingen heeft in de regel het zaalbod voorrang boven een schriftelijk bod, ook al is dat eerder uitgebracht.

D.) Biedstappenschema waarmee de veilingmeester het bod verhoogt: Toewijzing van kavels volgt 1 bod boven tot het dan toe hoogste bod volgens het biedstappenschema.

Van: Tot: Met: - € 20,- € 1,- € 20,- € 50,- € 2,- € 50,- € 100,- € 5,- € 100,- € 400,- € 10,- € 400,- € 1.000,- € 20,- € 1.000,- € 2.000,- € 50,- € 2.000,- € 4.000,- € 100,- € 4.000,- € 10.000,- € 200,- € 10.000,- € 20.000,- € 500,- € 20.000,- - € 1.000,-

Naar eigen inzicht kan de veilingmeester, in incidentele gevallen, in de zaal van dit schema afwijken.

E.) Toewijzing Wij verzoeken u, uw bieding zo tijdig mogelijk te verzenden. Bij het te laat of niet correct ontvangen van uw biedbriefje kan de bieding niet worden uitgevoerd. Bij toewijzing van kavels bij gelijke biedingen heeft de zaal (in principe) voorrang gevolgd door het laagste (schriftelijke) biednummer, doch altijd bepaald door de veilingmeester. Een spoedige inzending van uw schriftelijke biedingen is daarmee ook in uw eigen belang. Biedingen lager dan de inzet (startprijs) zullen geen resultaat genereren en worden door ons terzijde gelegd. Let op: Bij onze veiling is geen sprake van een naverkooplijst. Rietdijk is een echt veilinghuis met originele inzendingen en verkoopt derhalve louter materiaal van derden, de kavels worden dus alleen via de veilingprocedure verkocht.

Page 10: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Informatie over onze service Veilingcommissie. Voor inzendingen berekenen wij in de regel 15% commissie. Voor grote en waardevolle objecten is reductie bespreekbaar! Voor inzendingen met een opbrengst tot € 450,- bedraagt de commissie 20%. Voor grote en bewerkelijke partijen welke in verhouding een lage waarde vertegenwoordigen kan de veilingcommissie variëren tussen 17½% en 20% excl. BTW. (ter plekke te bepalen door de taxateur). Keuringen. Munten die dubieus zijn, of die als ze voorzien zijn van een keurmerk, méér zullen opbrengen, worden door ons voorafgaand aan de veiling aan een erkend expert ter keuring aangeboden. De ons in rekening gebrachte kosten worden aan de inzender doorberekend. Geheimhouding. Over inzenders wordt door ons nimmer informatie aan derden verstrekt. Limietprijzen. Limieten kunnen slechts worden geaccepteerd in zeer bijzondere gevallen en moeten door ons redelijk worden geacht. Mocht de limiet bij verkoop niet bereikt worden dan is 5% van die limiet verschuldigd. Op inzendingen waarop een voorschot is verstrekt kunnen geen limieten worden geaccepteerd. Een veilingopdracht is gedurende zes maanden onherroepelijk, daarna kan zij, tenzij de veiling reeds gepubliceerd is, herroepen worden tegen betaling van kosten en 5% van de gestelde limiet respectievelijk van de verkoopwaarde na taxatie door de veilinghouder, met een minimum van € 100,- per totale inzending. Taxaties. Uw collectie kan op ons kantoor of bij u thuis getaxeerd worden. Op kantoor is de taxatie in de regel gratis. Moet de collectie bij u thuis getaxeerd worden met de intentie deze collectie ter veiling aan te bieden, dan is dit ook kosteloos. Wordt een taxatierapport verlangd of moet de collectie bij u thuis worden getaxeerd dan gelden onderstaande tarieven:

2% van de getaxeerde waarde met een minimum van € 200,- voor een taxatie bij u thuis; Reiskosten en BTW (over de taxatiekosten) worden extra in rekening gebracht; Bij zeer hoge waarde wordt ons tarief gereduceerd.

NB. taxatiekosten worden gerestitueerd wanneer de verzameling binnen 6 maanden door ons wordt verkocht. Verzekering. Uw inzending is, zolang deze op ons kantoor aanwezig is, tegen brand en inbraak verzekerd. Alle aan ons geadresseerde zendingen zijn, mits aangemeld, automatisch tegen transportschade of verlies verzekerd op de gebruikelijke condities. Hiervoor worden geen extra kosten in rekening gebracht. Verkaveling. Het verkavelen geschiedt op vakkundige wijze die naar onze mening de hoogste opbrengst mag doen verwachten. De veilinghouder houdt zich derhalve het recht voor de verzameling te splitsen of samen te voegen, collecties te comprimeren (boeken met weinig volume) en lege albums, boeken, cassettes of ander materiaal dat geen waarde vertegenwoordigt niet in de veiling op te nemen. Rietdijk houdt zich het recht voor binnen een termijn van 2 weken na de veiling niet verkochte kavels alsnog tegen de inzet toe te slaan. Reclamerecht van kopers en afrekening. Volgens de veilingvoorwaarden hebben de kopers een reclamerecht gedurende 14 dagen na de veiling. Deze termijn kan worden verlengd i.v.m. expertise van bewuste kavels op voorwaarde dat de veilinghouder tevoren op de hoogte is gesteld van keuring. Bij goedkeuring van materiaal zijn de kosten van keuring voor de koper. Bij afkeuring van het materiaal zijn de keurkosten voor de inzender. In verband daarmee vindt afrekening met inzenders als regel vanaf ± 6 weken na de veiling plaats. Keuring van (met name) buitenlands materiaal kan echter (aanmerkelijk) langer duren! Ingevolge de veilingvoorwaarden worden inzendingen pas afgerekend wanneer deze zijn goedgekeurd.

Page 11: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Extra service via onze website www.rietdijkveilingen.com

A) Catalogus bekijken op internet

Op 2 manieren kunt u op onze website onder het hoofdstuk munten en online-veilingcatalogus de veilingcatalogus in zijn geheel terugvinden.

1) PDF-catalogus (de internet versie van de papieren veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is beschikbaar als pdf-bestand waarbij door middel van het “klikken” op “foto” bij een los nummer een afbeelding van het bewuste kavel is te zien. Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven. Deze foto’s zijn zoals opgenomen in de papieren versie van de veilingcatalogus, maar uiteraard te vergroten!

Link: http://www.rietdijkveilingen.nl/postzegelveilingen-catalogus.php

2) Online veilingcatalogus (de internet-zoek-versie van de veilingcatalogus)

De veilingcatalogus is ook beschikbaar middels een “zoek-balk” op de website. In deze zoekbalk kunt u elke gewenste zoekterm ingeven. De server zoekt dan in de veilingcatalogus naar overeenkomende bestanden en laat u deze zien. Natuurlijk kunt u ook zoeken op kavelnummer. Ook hier kunt u weer doorklikken naar de bijbehorende afdelingen (door te klikken op “foto” of “pdf”). Met behulp van de “back” toets op uw browser komt u dan weer in de veilingcatalogus op de plaats waar u was gebleven.

Link: http://www.rietdijkveilingen.nl/postzegelveilingen-catalogus-online.php

B) Veiling volgen via Internet

Tijdens de veiling kunt u op onze website de veiling “live” volgen via onderstaande link. Deelnemen aan de veiling via deze weg is niet mogelijk, er is ongeveer 30 seconden vertraging op de lijn. Zowel bieders als inzenders kunnen op afstand volgen wat de betreffende kavels (onder voorbehoud van controle en wijzigingen) opbrengen.

Link: http://www.rietdijkveilingen.nl/veilingzaallive.php

Page 12: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Verkoop- en leveringsvoorwaarden Gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te ’s-Gravenhage.

’s-Gravenhage, 26 maart 2003, Kamer van Koophandel Haaglanden Nr. 270.90.000.

Algemeen

A) In deze voorwaarden wordt verstaan onder:

Verkoper / Inzender: Degene die de goederen heeft ingebracht ter verkoop of diens lastgever. Koper: Degene aan wie ter veiling de kavel is toegewezen Veilinghouder / Veilingmeester: J.K. Rietdijk Postzegelveilingen B.V. Noordeinde 41 2514 GC 's-Gravenhage

Veiling: Iedere openbare verkoping die door of vanwege de veilinghouder wordt gehouden. B) De veilinghouder is jegens de koper en de verkoper niet gehouden tot andere verplichtingen dan in deze algemene

voorwaarden omschreven.

C) Kosten en commissies, genoemd in deze algemene voorwaarden zijn inclusief BTW.

Betaling en levering

1. De koopprijs is de prijs van iedere kavel verhoogd met 22% opgeld en € 2,- tafelgeld.

2. Na het einde van elke zitting bestaat de gelegenheid om de volledige koopprijs van gekochte kavels te voldoen. Bij volledige en onmiddellijke betaling zal de gekochte kavel ter beschikking worden gesteld aan de koper.

3. Indien de koopprijs niet onmiddellijk en volledig na de zitting wordt voldaan, zal de veilingmeester de koper van de kavel een nota

toezenden welke binnen 10 dagen na afloop van de veiling volledig dient te zijn voldaan. Het kavel kan dan door de koper in ontvangst worden genomen of zal door de veilingmeester voor rekening en risico van de koper aan de koper worden toegezonden.

4. Indien de koper de koopprijs niet tijdig en volledig voldoet, wordt de koper over de koopprijs verplicht tot een rentevergoeding

over het openstaande bedrag. Deze rentevergoeding bedraagt 2% over iedere maand of gedeelte daarvan, berekend over de koopprijs en de reeds verschuldigde rente vergoedingstermijnen.

5. De veilingmeester is gerechtigd om, indien de koper in gebreke blijft om de koopprijs binnen een termijn van 4 weken na afloop van

de veiling te voldoen, de gekochte kavels te her veilen. Alle rechten van de koper vervallen door het in gebreke blijven bij de betaling van de gekochte kavels. Een nadere ingebrekestelling van de koper door de veilingmeester ter zake is onverplicht. Evenmin is het noodzakelijk om ontbinding van de koop te doen vorderen. In geval de koper in gebreke mocht blijven de goederen te betalen, behoudt de veilinghouder zich het recht voor ten opzichte van de inzender de verkooptransactie te beschouwen als niet te hebben plaats gevonden.

6. Ingeval artikel 5 wordt toegepast blijft de koper verplicht tot vergoeding van alle schaden, kosten en renten welke alle dienen te

worden voldaan binnen 8 dagen na opgave daarvan. Een eventueel voordeel uit meeropbrengst bij her veiling van de kavel blijft uitsluitend en volledig bij de veilingmeester.

7. Eventuele buitengerechtelijke kosten welke voortvloeien uit het niet, niet tijdig of niet volledig betalen door de koper zullen geheel

voor rekening van de koper komen. Ook eventuele terug vorderingskosten, ingeval de koper reeds de beschikkingsmacht over de gekochte kavel heeft, blijven geheel voor rekening van de koper.

8. De koper verkrijgt de eigendom van de gekochte kavel onmiddellijk na volledige en tijdige betaling.

9. Zodra de kavel door de veilingmeester is toegewezen aan een koper, draagt die koper het volledige risico van het kavel.

Kwaliteit en reclames

10. Alle kavels worden verkocht zoals zij ter tafel zijn aangeboden.

Page 13: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

11. Munten, voorzien van munthouders of certificaten van erkende keurmeesters van als bonafide bekend staande handelaren, worden als zodanig verkocht.

12. Behoudens van zich in restanten en verzamelingen bevindende munten, garandeert de veilingmeester de echtheid van munten.

13. Indien een gegarandeerde munt blijkens een expertise van een algemeen erkend expert als niet echt wordt gekwalificeerd, kan: tot uiterlijk 14 dagen na afloop van de veiling worden gereclameerd; de gehele kavel wordt alsdan voor de volle koopprijs teruggenomen. Keurkosten worden dan verrekend met de verkoper. De bedoelde termijn kan worden verlengd indien de koper de munten wenst te laten keuren. In dergelijke situaties dient de koper de veilingmeester binnen 5 dagen na afloop van de veiling te informeren onder opgave van de kavels welke ter keuring worden voorgelegd.

14. Keuringen van Nederlands materiaal worden uitsluitend geaccepteerd indien en voor zover zij worden verricht door de NVMH. Ingeval van expertises door andere keurmeesters behoudt de veilingmeester zich het recht voor een contra-expertise te laten verrichten door de NVMH en die keuringsuitslag als bindend te aanvaarden zowel door de koper, verkoper en veilingmeester.

15 a. De kwaliteit der kavels wordt naar beste weten omschreven.

b. Eventuele reclames dienaangaande dienen binnen 14 dagen na afloop van de veiling worden ingediend bij de veilingmeester. c. De onder b. genoemde reclames zullen uitsluitend in behandeling worden genomen indien het kavels betreffen welke in de veilingcatalogus beschreven zijn als losse nummers.

d. Wanneer in de veilingcatalogus staat vermeld merendeels pracht ex., merendeels fraai ex. of merendeels prachtig wordt daaronder verstaan het merendeel van de in de catalogus aangegeven waarde.

e. Voor kwaliteitsomschrijvingen met gebreken zichtbaar of de foto is die foto bepalend en worden reclames dienaangaande niet geaccepteerd. Op verzamelingen en restanten worden reclames niet geaccepteerd. Collecties, mappen, samen- stellingen, verzamelingen, partijen, dozen en restanten zijn te allen tijde uitgesloten van elke reclame ten aanzien van de inhoud, staat, kwaliteit en de omschrijving van het kavel.

f. Ingeval van geaccepteerde reclames dienen de kavels in dezelfde staat zoals deze ter veiling zijn aangeboden te worden terug

geleverd. Indien de kavels in een andere, waarde en-of verminderende staat worden terug geleverd, is de veilingmeester gerechtigd de reclame te weigeren.

g. Kavels die ter keuring aan keurmeesters worden voorgelegd worden eerst dan met een verkoper/inzender afgerekend wanneer de keuringsuitslag hiervan van bekend (en positief) is. Ter keuring gestelde kavels ontslaan de koper niet van de betalingsverplichtingen zoals omschreven bij artikel 1 tot en met 9 van deze verkoop- en leveringsvoorwaarden. Alle kosten van de keuringen zijn bij goedkeuring van het kavel voor de koper en bij afkeuring voor de inzender/verkoper van het bewuste kavel.

16 a: De veilinghouder is slechts de organisator van de veiling. Nimmer zal hij of diens bedrijf (vennoten) aansprakelijk zijn of kunnen

kunnen worden gesteld of gehouden voor andere kwesties dan de commissie, welke berekend wordt over de waarde van de transactie. De waardering van de kwaliteit en/of de waarde van de aangeboden kavels is volledig voor rekening en risico van de

inzender/verkoper van het kavel en de koper van het kavel. 16 b: De koper handelt voor eigen rekening en risico. Dwaling aan de zijde van de koper kan nimmer een andere garantie aangaande kwaliteit van de kavels bieden dan in artikel 13, 14 en 15 hiervoor omschreven. 17. Toegang tot en deelname aan de veiling kan door de veilingmeester naar diens eigen inzichten worden geweigerd. 18. Alle kavels worden toegewezen aan de hoogst biedende. 19. De veilingmeester is gerechtigd de toewijzing in afwijking van artikel 18 te onthouden. 20. Iedere deelnemer verklaart bij deelname aan de veiling als koper en/of als verkoper/inzender bekend te zijn met de algemene

voorwaarden van de veilinghouder. Indien de regels der veiling onvoldoende of in het geheel onduidelijk zijn, is de deelnemer gehouden vooraf verduidelijking te vragen en krijgen van de veilinghouder, dan wel af te zien van deelname aan de veiling.

De deelnemer verklaart door de deelname aan de veiling bekend te zijn met de algemene voorwaarden en af te zien van ieder beroep op dwaling ter zake.

21. Eenieder handelt op eigen rekening, risico en titel. Elk beroep door een koper op een lastgever wordt als nietig beschouwd.

Page 14: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Graag uw aandacht!

Meebieden met de veiling.

U kunt aan de veiling deelnemen met behulp van een biednummer dat u vanaf 20 minuten voor

aanvang van de zitting bij de administratie in de veilingzaal kunt verkrijgen. U dient zich hiervoor

in te schrijven bij de entree van de veilingzaal. Het biednummer is voor de gehele veiling te

gebruiken. Wanneer u het nummer niet meer nodig heeft, verzoeken wij u dit nummer weer in te

leveren.

Nota van uw aankopen.

Kavels worden niet meegenomen naar de veilingzaal maar zijn tijdens de veiling, na toeslag en

uitsluitend met uw nota, ten kantore af te halen. Tijdens de veiling kunt u de nota van uw

aankopen verkrijgen bij de administratie in de veilingzaal. Hiermee kunt u op kantoor de kavels

afrekenen en meenemen. Op kantoor worden tijdens de veiling GEEN nota’s gemaakt.

Veiling live op internet.

De veiling is via onze website live te volgen op onderstaande link:

http://www.rietdijkveilingen.nl/veilingzaallive.php

N.B.:

* Alle toeslagen zijn onder voorbehoud van controle en wijzigingen.

* Aan de uitzending kunt u geen rechten ontlenen.

* Het is niet mogelijk live mee te bieden.

* Veilingzaal-live is een service voor schriftelijke bieders en inzenders.

Volgende veiling

Tijdens de kijkdagen is er gelegenheid tot het inleveren van materiaal voor de 400e veiling die in

het voorjaar van 2016 zal worden gehouden. Inzendingen worden per heden aangenomen.

U bent van harte welkom.

Page 15: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Vrijdagmiddag 11 december 2015 Internetcatalogus veiling 399 1ezitting

Nr. Taxatie

Muntenveiling 399 1e Zitting

11 december 2015, Aanvang 13.00 uur Paleiskerk, Paleisstraat 8, ‘s-Gravenhage

Losse nummers

Antiek

Antiek Macedonië 1 Antiek Macedonië Tetadrachme [320-324 v. Chr.]. AR. Alexander III. Vz.: Alexander de Grote met

leeuwenkop. Kz.: zittende reus met adelaar monogrma P onder troon. Arados munt. 17,5 gram, ø 24 mm. FR. Foto

Antiek Romeins 2 Antiek Romeins. Denarius. [ca. 150 v.Chr.] AR. Anoniem / Marcus Libo? Vz.: 2 ruiters te paard met

lans Usem Roma. Kz.: hoofd met helm van Roma met X. 3,6 gram, ø 20 mm. ZFR/PR. Foto 60

3 Antiek Romeins. AE. Sesterius 98-117. Vz.: gelauwerd borstbeeld van Trajanus naar rechts gewend, omschrift "IMP CAES NERVAE AVG GER DAC PM TRP COS V PP". Kz.: gezeten Dacian naar links gewend, omschrift "SPQR OPTIMO PRNCIPI" "SC" als onderschrift. ø 31 mm, 23,77 gram. FR. Foto

4 Antiek Romeins [Z.J.]. AE. Sesterius 98-117. Vz.: gelauwerd borstbeeld van Trajanus naar rechts gewend, omschrift "IMP CAES NER TRAIANO OPTIMO AVG GER DAC P M TR P COS VI P P". Kz.: gezeten Fortuna houdt een roer en horn des overvloeds, omschrift "SENATVS POPVLVS QVE ROMANVS FORT RED SC". ø 33 mm, 25,56 gram. FR /ZFR. Foto

5 Antiek Romeins. Follis [305-309]. AE. Maximinius II. Vz.: portret naar rechts omschrift "IMP CMA MAXIMINIUS" Kz.: staande figuur. Omschrift "IROMANI ANT GENIO PO PV". 9.1 gram, ø 25 mm. FR/ZFR. Foto

6 Antiek Romeins [393-423]. AU. 1 Solidus Honorius. Vz.: buste van Honorius naar rechts gewend. Kz.: staande keizer met een leeuw aan zijn voeten en een Christus staf in zijn hand. Friedberg.: 903. 4,40 gram, ø 20 mm. FR. Foto

200

Antiek Byzantijns

7 Byzantijns (Macedonië) [871-886 n.Chr]. AU. Solidus Basilios I. Vz.: tronende Christus met bijbel omschrift "IHS / XPS / REX / REGNANTIVM". Kz.: 2 aanziende gekroonde figuren die een staf vast houden met daarop Patriarchenkruis Basilios/Constatin. Sear.: 1704. 4,4 gram, ø 19 mm. ZFR+. Foto

600

Zuidelijke Nederlanden 8 Zuidelijke-Nederlanden (Brabant) [Z.J.] AE. Patagon. Vz.: 4 deligwapenschild. Kz.: knoestig kruis met

daarboven een kroon. D.: 259. 6,60 gram, ø 30 mm. FR. Foto 20

9 Zuidelijke-Nederlanden (Brabant) [155?]. AR. Philipsdaalder. Vz.: borstbeeld van Philips naar rechts gewend. Kz.: kroon boven het Spaanse wapen. D.: 12. 33,56 gram, ø 40 mm. FR.

10 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1616]. AR. Patagon. Vz.: munt geslagen in Antwerpen bedoeld voor Brabant in opdracht van het Spaanse koninklijk huis. 28,14 gram, ø 42 mm. D.: 254. Hakje uit de munt, doch ZFR-.

11 Zuidelijke-Nederlanden (Brabant) [1665]. AR. Dukaton. Vz.: borstbeeld van Philip III naar rechts gewend. Kz.: wapen wordt omhoog gehouden door 2 aanziende leeuwen. D.: 285. 32,47 gram, ø 42 mm. FR . Foto

Page 16: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

12 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [Z.J.]. AU. Carolus D'or Charles V. Vz.: gekroond en aanziend borstbeeld met in zijn linkerhand een kruis en in zijn rechterhand een zwaard. Kz.: 2 aanziende adelaars. D.: 101. 2,89 gram, ø 22 mm. ZFR. Foto

80

13 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [Z.J.]. AU. ½ Real D'or Charles V. Vz.: gekroond schild met 16 kwartieren. Kz.: gekroond wapen met 2 aanziende adelaren. Munt breuk. D.: 99. 3,47 gram, ø 25 mm. FR-. Foto

90

14 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1602]. AU. 2 Albertin Albert. Vz.: gekroond wapenschild verdeeld in 4 kwartieren. Kz.: gekroond St. Andrews kruis scheidt het jaartal. K.M.: 10.1. 5,17 gram, ø 27 mm. FR+. Foto

220

15 Vlaanderen [ca. 1360]. Dubbele Mijt Lodewijk van Malen. Vz.: een kruis. Kz.: een monogram. ø 15 mm, 0,52 gram. Verschoven muntplaatje. Goed.

16 Vlaanderen (Antwerpen) [1499-1506]. Goud Gulden Philip I (De Schone). Vz.: aanziende heilige St. Philip met een bisdom staf in zijn rechterhand en bijbel in zijn linker, gekroond Bourgondisch schild voor hem. Kz.: Bourgondisch kruis. D.: 510. 3,33 gram, ø 24 mm. FR+. Foto

150

17 Zuidelijke-Nederlanden (Brugge?) [1467/1477]. AR. Dubbele Groot / Vierlander. Vz.: vijfdelig wapenschild van Bourgondië. Kz.: lang gevoet kruis met in het centrum een lelie, in de kantons alternerend een leeuwtje en een lelie. GH.: 28. 2,87 gram, ø 27 mm. ZFR. Foto

18 Zuidelijke-Nederlanden (Kamerijk) [1568]. AR. Halve Daalder. Maximilien de Bergher Vz.: het wapen van Kamerijk. Kz.: dubbel hoofdige gekroonde adelaar. D.: 407. 14,24 gram, ø 33 mm. FR/ZFR. Foto

Oostenrijkse Nederlanden

19 Oostenrijkse Nederlanden (Brabant) [1790]. AR. 10 Sols. Leopold II. Vz.: leeuw naar rechts gewend. Kz.: 2 handen geven elkaar een hand met 11 pijlen erachter. De 11 pijlen als symbool van de 11 provincies. W.: 1158. 4,72 gram, ø 30 mm. ZFR+. Foto

270

20 Oostenrijkse Nederland (Brabant). AR. [1790]. 3 Florin. Leopold II. Vz.: staande leeuw naar links, met zijn hoofd naar rechts, houdend een zwaard in zijn rechterhand en een schild voor zich houdend. Kz.: de 11 schilden van de provincies omringen de zon. D.: 395. 32,60 gram, ø 39 mm. ZFR+. Foto

400

21 Zuidelijke Nederlanden (Brabant) [1755]. AU. 1 Sovereign Maria Theresia. Vz.: borstbeeld van Maria Theresia naar rechts gewend. Kz.: gekroond ovaal wapen. D.: 212. 5,49 gram, ø 21 mm. ZFR-. Foto

250

Provinciaal

Gelderland 22 Gelderland [1567]. AR. Vijfde Philipsdaalder. Vz.: borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt

Gelders kruis gesplitst jaartal eronder. Kz.: gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van 2 vuurstalen geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies. Van der Chijs XXVI.21. 6,78 gram, ø 29 mm. ZG.

23 Gelderland [1765]. AR. Halve Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 10.3 D.: 998. 13,78 gram, ø 34 mm. ZFR+.

70

24 Gelderland [1563]. AR. Halve Philipsdaalder. Vz.: borstbeeld van Philips II naar links, door mt Gelders kruis gesplitst jaartal eronder. Kz.: gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van 2 vuurstalen geplaatst op een kruis van knoestige stokken, dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies. D.: 62. 15,47 gram, ø 36 mm. FR.

25 Gelderland [1699]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 10.1-2 D.: 963-966. 27,97 gram, ø 39 mm. ZG/FR.

Page 17: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

26 Gelderland [1619]. AR. Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand, en een geschouderd zwaard in de rechter. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 911 D.: 938-938c. 28,31 gram, ø 41 mm. ZG. Foto

27 Gelderland [Z.J.]. AR. Snaphaanschelling Karel van Egmond. Vz.: provincie wapen geplaatst op een weelderig versierd kruis met op de uiteinden der armen een klimmende leeuw. Kz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met een geheven zwaard in zijn rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard. D.: 516. 7,71 gram, ø 33 mm. FR.

80

28 Gelderland [1659]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperen paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, eronder een bladornament. V.: 4.3 D.: 1009. 32,02 gram, ø 44 mm. ZG/FR. Foto

29 Gelderland [1666]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting, met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperen paard op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, eronder een bladornament. V.: 4.3 D.: 1009. 32,57 gram, ø 43 mm. ZFR. Foto

90

30 Gelderland [1792]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder. V.: 5.1 D.: 1010. 32,66 gram, ø 42 mm. ZFR. Foto

Heerlijkheden en Steden 31 Gelderland (Hertogdom) [1423-1473]. AU. Gouden Rijder / Goud gulden Arnoud van Egmond. Vz.:

Hertog met geheven zwaard te paard naar rechts Kz.: Wapen van Gelderland op kort gebloemd kruis. D.: 602. 3,07 gram, ø 24 mm. Enkele breukjes. FR+. Foto

200

32 Batenburg [Z.J.]. AR. Daalder. Vz.: gekroonde 2 koppige adelaar, de borst bedekt door het wapen van Bronckhorst - Batenburg. Kz.: gekroonde klimmende leeuw met gespleten staart. D.: 539. 26,65 gram, ø 41 mm. Stempel breuk. FR/ZFR. Foto

33 Heerenberg [1559]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: geharnast borstbeeld van de graaf naar links gewend met de linkerhanden aan het gevest van zijn zwaard en de rechter rustend op zijn helm, gesplitste jaartal aan weerszijden, hoofd van de graaf doorbreekt de cirkel. Kz.: gekwartierd wapen 1 Homoet 2 Boxmeer 3 Hedel 4 Stevensweert en over alles heen Bergh, gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns. D.: 611. 22,18 gram, ø 41 mm. FR. Foto

34 Nijmegen [Z.J.]. AR. Karolusdaalder. Vz.: borstbeeld van Karel V naar rechts gewend. Kz.: gekroonde dubbel koppige adelaar. D.: 663. 28,30 gram, ø 40 mm. FR. Foto

Utrecht 35 Utrecht (provincie) [1586]. AR. 20ste Reaal / Stoter. Vz.: pijlenbundel in een versierde ovaal. Kz.: naar

recht gewend geharnast en gelauwerd anoniem borstbeeld. V.: 101.2. 2,98 gram, ø 25 mm. ZG. 20

36 Utrecht (provincie) [1571/1572?]. AR. Vijfde Philipsdaalder. Vz.: borstbeeld van Philips II naar rechts, door mt stadswapen gesplitst jaartal eronder. Kz.: gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen vergezeld van 2 vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragende het kleinood van de Orde van het Gulden Vlies. Van der Chijs XXII.5. 5,76 gram, ø 26 mm. ZG.

37 Utrecht (Provincie) [1794]. AR. 1 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linker elleboog steunend op een rechtopstaande zuil met daarop een bijbel, jaartal onder de afsneden. V.: 11.2 D.: 1182. 10,54 gram, ø 31 mm. ZFR.

38 Utrecht (provincie) [1649/1648?]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het vereenvoudigde provinciewapen aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw. D.: 844-845. 27,24 gram, ø 40 mm. FR+. Foto

Page 18: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

39 Utrecht (provincie) [1685]. AR. Daalder. Vz.: onder 2 vruchtdragende lauwertakken het gekroonde provinciewapen zonder hartschild, gehouden door 2 klimmende leeuwen, eronder in een cartouche in 2 regels "concordia res / parvae crescunt." Kz.: de gekroonde wapens van het bisdom en graafschap Holland en daaronder van de Stad Utrecht, geflankeerd door links de gekroonde wapens van Amersfoort en Wijk bij Duurstede en rechts van Rhenen en Montfoort. V.: 109.4 D.: 1086. 15,61 gram, ø 35 mm. Mooie patina. FR/ZFR. Foto

40 Utrecht (provincie) [1786]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een zuil met daarop een rechtop staande bijbel. V.: 111.1 D.: 1150. 31,69 gram, ø 40 mm. FR+. Foto

41 Utrecht (provincie) [1622]. AR. Rijksdaalder. Vz.: naar recht gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld, met het vereenvoudigde provinciewapen aan een lint in de linkerhand, en een geschouderd zwaard in de rechter. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitst jaartal met Romeinse I aan weerszijden. V.: 103.3 D.: 942. 28,62 gram, ø 40 mm. ZG. Foto

42 Utrecht (provincie) [1697]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand, het provinciewapen zonder hartschild met de linker voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. V.: 105.3 D.: 981-981a. 26,90 gram, ø 38 mm. ZG+. Foto

43 Utrecht (provincie) [1788]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met sjerp en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich houdend, gesplitst jaartal aan weerszijden. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. V.: 106.1 D.: 982-982a. 27,99 gram, ø 39 mm. FR+. Foto

44 Utrecht (provincie) [1772]. AR. Halve Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen zonder hartschild. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 100.4 D.: 1055. 16,16 gram, ø 35 mm. Met bloemrand. ZFR. Foto

70

45 Utrecht (provincie) [1780]. AR. Halve Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen zonder hartschild. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 100.4 D.: 1055. 16,27 gram, ø 35 mm. ZFR. Foto

46 Utrecht (provincie) [1748]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 100.3 D.: 1031-1032. 32,67 gram, ø 41 mm. Met bloemrand, prijs niet genoteerd. ZFR. Foto

350

47 Utrecht (provincie) [1758]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 100.3 D,: 1031-1032. 32,53 gram, ø 42 mm. Met bloemrand schaars? Krassen in het veld. ZFR. Foto

120

48 Utrecht (provincie) [1794]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperen paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 100.3 D.: 1031-1032. 32,25 gram, ø 42 mm. ZFR+. Foto

49 Utrecht (provincie) [1791]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperen paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen. V.: 100.3 D.: 1031-1032. 32,56 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

70

50 Utrecht (provincie) [1649]. AU. Dukaat. Vz.: staande geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker, gesplitst jaartal aan weerszijden. Kz.: versierd kastje met vijf regels "mo.ord/ provin/ foeder/ belg.ad/ leg.imp." V.: 98.3 D.: 963. 3,13 gram, ø 22 mm. FR. Foto

120

Page 19: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

51 Utrecht (provincie) [1724]. AR. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, en een pijlenbundel in de linker. Gesplitste waarde aanduiding aan weerszijden. Kz.: in een versierd kastje 5 regels MO.ORD/PROVIN/FOEDER/BELG.AD/LEG.IMP. D.: 965 V.: 98.4. 3,53 gram, ø 22 mm. FR/FR+. Foto

200

52 Utrecht (Provincie) [1760]. AU. 7 Gulden of ½ Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 99.2 D.: 971. 5 gram, ø 21 mm. ZFR+. Foto

250

53 Utrecht Provincie [1761]. AU. Gouden Rijder of 14 Gulden. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp en geheven zwaard gezeten op een naar rechts galopperend paard met provincie wapen op de voorgrond. Kz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden en het jaartal boven de kroon. V.: 99.1 D.: 970. 9,93 gram, ø 27 mm. Montagesporen. ZFR-. Foto

300

Holland 54 Holland [1404-1417]. AR. Dubbele Groot. Vz.: een leeuw in een tuin, een schild omhoog houdend.

Kz.: in 4 velden gesplitst met fleurale versiering. 2,74 gram, ø 27 mm. FR. Foto 25

55 Holland [1739]. AE. Duit. Vz.: muntmeesterteken rozet HOL/LAN/DIA/1739. Kz.: klimmende leeuw met een speer waarop een vrijheidshoed binnen een gesloten omheining. 3,17 gram en 2,75 gram, ø 22 mm en 23 mm. V.: 57.6. Pw.: 2007-2007.12. Beiden PR. (2)

56 Holland misslag Duit. AE. Vz.: in 5 regels mt / hol / lan / dia / jaartal. Kz.: klimmende leeuw met een speer waarop een vrijheidshoed binnen een gesloten omheining. V.: 57.6 PVW: 2007-2007.12. 3,27 gram, ø 21 mm. Door misslag jaartal niet leesbaar doch ZFR. Foto

57 Holland [1738]. AU. 1 Stuiver. Vz.: in 4 regels "ROZET/HOL/LAN/DIA/1738". Kz.: binnen een lauwerkrans een bundel van 7 pijlen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 56.6 D.: 820. 1,67 gram, ø 16 mm. Muntplaatje wat oneffen doch ZFR. Foto

200

58 Holland [1751]. AR. Halve Generaliteitsgulden van X Stuiver. Vz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden, met jaartal boven de kroon. Kz.: Nederlandse maagd in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een zuil waarop een rechtop staande bijbel. V.: 53.3 D.: 1198. 5,11 gram, ø 27 mm. FR.

59 Holland [1589]. AR. Halve Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard, en met de rechter een schild met een klimmende leeuw aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw. V.: 48.4. 13,47 gram, ø 38 mm. Hak uit de munt. FR-.

60 Holland [1589]. AR. Leeuwendaalder. Vz.: geharnaste ridder kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard, en met de rechter een schild met klimmende leeuw aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw. V.: 48.3 D.: 831. 26,87 gram, ø 40 mm. ZG/FR.

61 Holland [1673]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde provinciewapen met de linker aan een lint voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. V.: 47.4 D.: 969-969a. 27,83 gram, ø 40 mm. Breuk in de munt. FR-.

62 Holland [1592]. AR. Gehelmde Rijksdaalder. Vz.: provinciewapen gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns. Kz.: naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld, met een geschouderd zwaard in de rechterhand. V.: 45.3 D.: 922. 28,61 gram, ø 39 mm. FR.

70

63 Holland [1600]. AR. Gehelmde Rijksdaalder. Vz.: provinciewapen gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns. Kz.: naar rechts gewend geharnast borstbeeld met een geschouderd zwaard rechts. V.: 45.3 D.: 922. 28,56 gram, ø 40 mm. FR. Foto

70

64 Holland [1780/1776. AR. ½ Dukaton. Vz.: geharnaste ruiter met geheven zwaard, galopperend naar rechts, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in cartouche van bladornamenten eronder. V.: 42.2 D.: 1047. 16,29 gram, ø 35 mm. ZFR. Foto

70

65 Holland [1679]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperen paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder. V.: 41.4 D.: 1014-1014a. 32,40 gram, ø 40 mm. FR. Foto

120

Page 20: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

66 Holland [1790]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperen paard op de voorgrond het gekroonde provinciewapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche van bladornamenten eronder. V.: 41.4 D.: 1014-1014a. 33,06 gram, ø 42 mm. Enkele deukjes in de munt. FR. Foto

West-Friesland 67 West-Friesland [1780]. AE. Duit. Vz.: gekroond landswapen tussen 2 vruchtdragenden lauwertakken.

Kz.: in 5 regels: rozet/ west/ fri/ sia/ 1980. 3,06 gram, ø 21 mm. V.: 76.7. PVW: 3014-3014.2. ZFR. Foto

68 West-Friesland [1791]. AE. 1 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linker elleboog steunend op een zuil met daarop een staande bijbel. V.: 70.1-1, D.: 1180. 10,55 gram, ø 32 mm. FR.

69 West-Friesland [1686]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: de onderling met een lint verbonden, radiaal geplaatste wapens van Hoorn, Enkhuizen en Medemblik, waardeaanduiding en jaartal tussen lint en wapens. Kz.: geharnaste ridder met een sjerp om een geschouderd zwaard in de linkerhand, en met de rechter het gekroonde landswapen aan een lint voor zich houdend. V.: 67.2 D.: 1080-1080a. 15,26 gram, ø 33 mm. ZG.

70 West-Friesland [1592]. AR. Gehelmde Rijksdaalder. Vz.: landswapen gedekt door een gekroonde helm met cimier en lambrekijns. Kz.: naar rechts gewend geharnast en gelauwerd borstbeeld met een geschouderd zwaard in de rechterhand. V.: 64.1 D.: 923. 28,86 gram, ø 40 mm. FR+. Foto

120

71 West-Friesland [1771]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om een geschouderd zwaard in de rechterhand, het gekroonde landswapen met de linker aan een lint voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitst jaartal aan weerszijden. V.: 65.4 D.: 971-971b. 27,77 gram, ø 38 mm. ZFR.

72 West-Friesland [1695]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd, in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed met de linker elleboog steunend op een zuil met daarop een rechtop staande bijbel, jaartal in de afsneden. V.: 69.1-3 D.: 1147-1147b. 31,41 gram, ø 40 mm. ZG. Foto

73 West-Friesland [1791]. AR. 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen met gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd met in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linker elleboog steunend op een rechtop staande zuil met daarop een bijbel, jaartal in de afsneden. 31,45 gram., ø 39mm. V.: 69.4 D.: 1147- 1147a. ZFR.

75

74 West-Friesland [1784]. AR. Halve Dukaton / Halve Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde landswapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde aanziende klimmende leeuwen, jaartal in cartouche van bladornamenten eronder. V.: 62.2 D.: 1050. 16,22 gram, ø 32 mm. Met klop. FR. Foto

75 West-Friesland [1662?]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met een geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard met op de voorgrond het landschapswapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen eronder een bladornament. Laatste cijfer van het jaartal is moeilijk te lezen. V.: 61.1 D.: 1019-1019c. 32,60 gram, ø 44 mm. FR. Foto

Enkhuizen 76 Enkhuizen [1677]. AR. 2 Stuiver. Vz.: gekroond landswapen tussen B en P. Kz.: in vijf regels 3

rozetten/west/frisia/1677. 0.88 gram, ø 17 mm. V.: 74.5. FR/ZFR. 35

Zeeland 77 Zeeland [1738]. AR. Hoedjesschelling / 6 Stuiver. Vz.: gekroond provinciewapen, gesplitst jaartal aan

weerszijden. Kz.: naar links gewende liggende leeuw met in zijn klauwen een lans met een vrijheidshoed. 4,36 gram, ø 26 mm. VDW.: IX. Dit is een vervalsing uit de tijd (Contemporaine). FR.

Page 21: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

78 Zeeland [1763]. AR. 1 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd in de rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed met de linkerelleboog steunend op een zuil waarop een rechtop staande bijbel. V.: 91.3 D.: 1181. 10,57 gram, ø 30 mm. Enige vlekjes op de munt overigens ZFR. Foto

79 Zeeland [1623]. AR Halve Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechter. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitst jaartal aan weerszijden. V.: 85.2 D.: 957. 14,23 gram, ø 31 mm. FR-.

80 Zeeland [1624]. AR. Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand, en een geschouderd zwaard in de rechter. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitst jaartal aan weerszijden. V.: 85.1 D.: 941-941a. 28,56 gram, ø 38 mm. FR.

81 Zeeland [1680]. AR. Daalder van 30 Stuiver. Vz.: versierd negendelig schild met 1 eerste edele, 2 Middelburg, 3 Zierikzee, 4 Goes, 5 Tholen, 6 Vlissingen, 7 en 8 gedemaskeerd en 9 Veere. Kz.: geharnaste ridder met een sjerp om een geschouderd zwaard in rechterhand, met de linker een lint voor zich houden. V.: 90.1 D.: 1082-1082a. 15,53 gram, ø 35 mm. FR. Foto

82 Zeeland [1769]. AR. 1/8 Dukaat of Pietje. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand, en met de linker het provinciewapen voor zich houdend. Kz.: gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon. V.: 87.4. 3,28 gram, ø 20 mm. ZFR. Foto

83 Zeeland [1786]. AR. 1/8 Dukaat of Pietje. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich houdend, gesplitste waarde aanduiding aan weerszijden. Kz.: met bladornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon. V.: 87.4. ø 21 mm, 3,49 gram. ZFR.

84 Zeeland [1764]. AR. Kwart Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand, en met de linker het provinciewapen voor zich houdend. Kz.: gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen jaartal boven de kroon. V.: 87.3 D.: 1008a. 6,68 gram, ø 28 mm. Stempel breuk. ZFR-.

85 Zeeland [1765]. AR. Kwart Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich houdend. Kz.: gekroond en met bloemornamenten versierd Generaliteitswapen, jaartal boven de kroon. V.: 87.3 D.: 1008a. 6,78 gram, ø 28 mm. FR.

86 Zeeland [1660]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich houdend, gesplitste jaartal aan weerszijden. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. V.: 85.3 D.: 975-975a. 27,96 gram, ø 41 mm. Enkele breukjes in de munt. ZG. Foto

87 Zeeland [1793]. AR. Dukaat. Vz.: geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en met de linker het provinciewapen voor zich houdend. Kz.: gekroond Generaliteitswapen. V.: 86.3 D.: 976-978. 27,57 gram, ø 40 mm. FR. Foto

88 Zeeland [1689]. AR. Dubbele Daalder van 10 Schelling. Vz.: de met een lint aan elkaar verbonden en radiaal rond het wapen van de eerste edele geplaatste wapens van Middelburg, Zierikzee, Goes, Tholen, Vlissingen en Veere, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: geharnaste ridder met een sjerp om, een geschouderd zwaard in de rechterhand, de linker in de zij en het gekroonde provincie wapen staand voor zijn rechterbeen. V.: 90.4 D.: 1074-1074a. 31,31 gram, ø 40 mm. FR. Foto

89 Zeeland [1660]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard met op de voorgrond het provincie wapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen eronder een bladornament. V.: 81.1 D.: 1024-1026. 32,55 gram, ø 43 mm. FR. Foto

90 Zeeland [1760]. AR. Dukaton. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provincie wapen. Met grond onder het paard. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in cartouche eronder. V.: 81.4 D.: 1028-1028A. ø 41 mm, 32,57 gram. Montage sporen, mooie patina. FR+. Foto

Page 22: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

91 Zeeland [1792]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om en met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het gekroonde provinciewapen met de grond onder het paard. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, jaartal in een cartouche eronder. V.: 81.4 D.: 1028-1028a. 32,60 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

92 Zeeland [1597]. AU. Enkele Dukaat goud. Vz.: staande geharnaste ridder met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel in zijn linker, gesplitste waarde aanduiding aan weerszijden. Kz.: in een versierd kastje 5 regels "MO.ORD/PROVIN/FOEDER/BELG.AD/LEG.IMP". V.: 78.5 D.: 883. 3,5 gram, ø 21 mm. FR. Foto

150

93 Zeeland [Z.J.]. AU. ½ Rozenobel op Engelse muntvoet. Vz.: gekroonde geharnaste vorst met een geschouderd zwaard in de rechterhand en een schild met het Zeeuwse wapen in zijn linker, frontaal op een schip met op boord een roos en een vaan met het Zeeuwse wapen op de achtersteven. Kz.: binnen een parelcirkel en een dubbellijnige (onderbroken) achtpas een stralende zon met daaromheen radiaal en om en om geplaatst vier gekroonde gaande luipaarden en vier lelies. V.: 77.2 D.: 872. 3,65 gram, ø 27 mm. ZFR-. Foto

650

Overijssel 94 Overijssel [1590]. AR. Bourgondische Kruisdaalder. Vz.: gekroond vonkend vuurstaal, geplaatst op

een kruis van knoestige stokken gesplitst jaartal aan weerszijden. Kz.: gekroond Oostenrijk-Bourgondisch wapen, omhangen met het keten van de Orde van het Gulden Vlies. V.: 137.1 D.: 805. 28,81 gram, ø 41 mm. Mooie patina. ZFR. Foto

150

95 Overijssel [1766]. AE. Duit. Vz.: gekroond provinciewapen. Kz.: binnen een krans van twee bloemtakken onder en boven verbonden door een rozet in vijf regels: mmt adelaar tussen rozetten/over/ijssel/1766/borstbeeld van Willem V naar links op twee Oranjetakken. Mmt adelaar min of meer gedetailleerd gesneden met de kop visueel naar links en de vleugels omhoog. 2,81 gram, ø 20 mm. V.: 145.5, PVW.: 7010-7010.1. ZFR.

96 Overijssel [1735]. AR. 1 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitste met waarde aanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd met in haar rechterhand een speer waarop een vrijheidshoed en met de linkerelleboog steunend op een zuil met daarop een rechtop staande bijbel, jaartal in de afsneden. 10,47 gram, ø 30 mm. V.: 141,6. D.: 1184. ZFR.

97 Overijssel [1563]. AR. Philipsdaalder. Vz.: borstbeeld van Philips II naar links door munt teken kruis gesplitst jaartal. Kz.: gekroond Spaans-Oostenrijks-Bourgondisch wapen, vergezeld van twee vuurstalen, geplaatst op een kruis van knoestige stokken en dragen het kleinood van de orde van het Gulden vlies. D.: 49-49a. 28,77 gram, ø 37 mm. ZG .

98 Overijssel [1685]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: aan de zijkant en onderkant met bladornamenten versierd gekroond gekwartierd wapen 1 en 4 Overijssel en 2 en 3 gedemaskeerd, jaartal tussen de fleurons van de kroon. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar, de borst bedekt door een rond schild met de waardeaanduiding erop. V.: 142.4 D.: 1105. 19,22 gram, ø 40 mm. ZFR-.

Drie-steden 99 Driesteden [1555]. AR. Zilveren Daalder. Vz.: borstbeeld van Karel V met een kroon, zwaard en

rijksappel. Kz.: wapenschildjes van de 3 steden Deventer, Kampen en Zwolle. D.: 673. 28,38 gram, ø 40 mm. Gemonteerd geweest. ZFR.

100 Driesteden [1587]. AR. Arendsdaalder. Vz.: de naast elkaar geplaatste wapens der 3 steden, aan een lint hangend aan erboven geplaatste gekroonde helmen, op de linker helm een banier met het wapen van Kampen, op de middelste 3 pluimen en op de rechter een banier met het wapen van Zwolle jaartal eronder. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar borst bedekt door de rijksappel. Munt iets verkleurd. D.: 680. 29,17 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

90

Page 23: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Deventer 101 Deventer [1619]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroond en met bladornamenten versierd

gekwartierd wapen 1 en 4 Deventer 2 en 3 overzicht, jaartal met punten aan weerszijden boven de kroon. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar de borst bedekt door de rijksappel waarop de waardeaanduiding. V.: 153.2 D.: 1107. 19,62 gram, ø 36 mm. ZFR-. Foto

80

102 Deventer [1619]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroond met bladornamenten versierd gekwartierd wapen 1 en 4 Deventer 2 en 3 overzicht, jaartal met punten aan weerszijden boven de kroon. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar, de borst bedekt door de rijksappel waarop de waarde aanduiding. Enkele putjes in de rand. V.: 153.2 D.: 1107. 20,18 gram, ø 36 mm. FR/ZFR.

Kampen 103 Kampen [1660?]. AE. Duit. Vz.: binnen een krans van vier afwisselend door een rozet of twee cirkels

aan elkaar verbonden lauwertakken het stadswapen. Kz.: binnen een krans van bloem en bladornamenten. 1,41 gram, ø 20 mm. V.: 167.5. Pw.: 7205-7205.3. ZFR-.

104 Kampen [Z.J.]. AR. Arendschelling van 6 Stuiver. Vz.: gekroond wapen van Castilië-Leon-Granada, geplaatst op een kruis van knoestige stokken. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar. N in Campen in spiegelbeeld. V.: 896. 5,44 gram, ø 30 mm. ZFR. Foto

105 Kampen [1580]. AR. Arendrijksdaalder. Vz.: de naast elkaar geplaatste wapens der 3 steden met linten hangend aan erboven geplaatste gekroonde helmen, op de linker helm een banier met het wapen van Kampen, op de middelste 3 pluimen en op de rechter een banier met het wapen van Zwolle. Het jaartal eronder. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar, de borst bedekt door de rijksappel. V.: 146.1 D.: 680-680b. 28,60 gram, ø 40 mm. FR/ZFR. Foto

106 Kampen [1597]. AR. Arendrijksdaalder. Vz.: stadspoort met jaartal tussen de torens. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar de borst bedekt door de rijksappel. Stempelbreuk. V.: 160.1 D.: 700-700b. 28,55 gram, ø 40 mm. ZG. Foto

80

107 Kampen [1685/1686?]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroond en met bladornamenten versierd gekwartierd wapen 1 en 4 Kampen 2 en 3 doorsneden en beladen met balken, verkort jaartal aan weerszijden van de middelste fleuron van de kroon. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar, de borst bedekt door de rijksappel. Hollandse klop. V.: 164.3-4 D.: 1113. 18,08 gram, ø 38 mm. FR. Foto

108 Kampen [1659]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het stadswapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende leeuwen, versiering van bladornamenten eronder. V.: 159.3 D.: 1039-1039a. 31,56 gram, ø 44 mm. ZFR. Foto

90

109 Kampen [1669]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond het stadswapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, versiering van bladornamenten. Enkele putjes in het veld. V.: 159.3 D.: 1039-1039a. 32,27 gram, ø 41 mm. FR. Foto

110 Kampen [1669]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard in de rechterhand, gezeten op een naar rechts galopperen paard, op de voorgrond het stadswapen. Kz.: gekroond Generaliteitswapen, gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen, versiering van de bladornamenten eronder. V.: 159.3 D.: 1039-1039a. 27,41 gram, ø 39 mm. FR-.

Zwolle 111 Zwolle [1639]. AR. Halve Leeuwendaalder op stedelijke muntvoet. Vz.: geharnaste ridder met een

sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het stadswapen aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw op een begroeide grond, gesplitste jaartal aan weerszijden. D.: 889 PVW.: 135-136,139. 13,33 gram ø 36 mm. ZG/FR.

Page 24: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

112 Zwolle [1648]. AR. Halve Leeuwendaalder op muntvoet. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het stadswapen aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw op begroeide grond. V.: 172.5 D.: 889. 13,39 gram, ø 33 mm. ZG/FR.

113 Zwolle [1648?]. AR. Leeuwendaalder op stedelijke muntvoet. Vz.: geharnaste ridder met een sjerp om, kijkend over zijn linkerschouder, de linkerhand aan het gevest van zijn zwaard en met de rechter het stadswapen aan een lint voor zich houdend. Kz.: klimmende leeuw op begroeide grond. V.: 172.2 D.: 866. 26,09 gram, ø 40 mm. FR/ZFR. Foto

114 Zwolle [1621?]. AR. Florijn van 28 Stuiver. Vz.: gekroond en rondom met bladkrulornamenten versierd stadswapen, gesplitst jaartal tussen de fleurons van de kroon. Kz.: gekroonde tweekoppige adelaar, de borst bedekt door rijksappel waarop de waardeaanduiding (28). V.: 174.2 PVW.: 187-190. 19,92 gram, ø 38 mm. FR-. Foto

115 Zwolle [1656]. AR. Stedelijke Rijksdaalder. Vz.: gekroond wapen beladen met een klimmende leeuw, gesplitste jaartal aan weerszijden. Kz.: gelauwerd borstbeeld van de keizer naar rechts gewend, met stadswapen aan een lint in de linkerhand en een geschouderd zwaard in de rechterhand. CIVITATVS i.p.v CIVITATIS. V.: 171.2 D.: 722. 28,81 gram, ø 43 mm. ZFR. Foto

110

116 Zwolle [1659]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard op de voorgrond het stadswapen. Kz.: gekroond wapenschild beladen met een klimmende leeuw, gehouden door 2 gekroonde en aanziende leeuwen, eronder een bladornament. De kroon is gedekt door de rijksappel die het jaartal splitst. V.: 168.5 D.: 1041. 32,39 gram, ø 44 mm. ZFR. Foto

117 Zwolle [1668]. AR. Dukaton / Zilveren Rijder. Vz.: ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard, gezeten op een naar rechts galopperend paard, op de voorgrond een onversierd stadswapen dat binnen de cirkel blijft. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gehouden door 2 gekroonde en aanziende klimmende leeuwen eronder een bladornament. V.: 169.1 D.: 1042-1042a. 32,52 gram, ø 43 mm. FR/ZFR. Foto

Friesland 118 Friesland [1601]. AR. Kwart Florijn van 7 Stuiver. Vz.: aan de zijkant en de onderkant met

lelieornamenten versierd gekroond provinciewapen. Kz.: anoniem borstbeeld van een edelman met een klapmuts op, en een geschouderd zwaard in de rechterhand, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. V.: 127.4 D.: 1103. 4,67 gram, ø 26 mm. FR/ZFR. Foto

119 Friesland [1600]. AR. Snaphaanschelling. Vz.: provinciewapen geplaatst op een gelelied kruis. Kz.: geharnaste ridder in middeleeuwse toernooi uitrusting met geheven zwaard gezeten op een naar rechts galopperend paard, jaartal in de afsneden. V.: 128.2 D.: 800. 5,69 gram, ø 32 mm. FR. Foto

120 Friesland [1696]. AR. Halve Generaliteit 3 Gulden. Vz.: gekroond Generaliteitswapen, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: Nederlandse maagd, in de rechter hand een speer waarop een vrijheidshoed, met de linkerelleboog steunend op een staande bijbel jaartal in de afsneden. V.: 126.2 D.: 1160. 15,63 gram, ø 34 mm. FR.

121 Friesland [1620]. AR. Nederlandse Rijksdaalder. Vz.: naar rechts gewend gelauwerd en geharnast anoniem borstbeeld met het provinciewapen aan een lint in de linkerhand een geschouderd zwaard in de rechter. Kz.: gekroond Generaliteitswapen gesplitste jaartal aan weerszijden. V.: 122.3 D.: 947. 28,79 gram, ø 41 mm. FR-. Foto

Groningen en Ommelanden 122 Groningen en Ommelanden [1771]. AE. Duit. Vz.: gekroond provinciewapen, aan weerszijden versierd

met fleurale ornamenten. Kz.: in 5 regels: mmt geknotte boom met loot tussen 2 rozetten/ gron/ en/ ommel/ 1771. 3,19 gram, ø 22 mm. V.: 183.4. PVW: 8004-8004.2-3 ZFR+. Foto

Page 25: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Groningen Stad en Lande 123 Groningen Stad en Lande [16Z6]. AR. Dubbele Flabbe. Vz.: 2 koppige adelaar met een aureolen om de

koppen, de borst gedekt door het dwarsbalkschild. Kz.: staande Sint Maarten met koorkap en staf gekleed in een tot de grond hangende albe, gesplitste jaartal aan weerszijden. V.: 185.2 D.: 734. 4,04 gram, ø 28 mm. FR/ZFR. Foto

124 Groningen Stad en Lande [16Z6]. AR. Dubbele Flabbe. Vz.: 2 koppige adelaar met een aureolen om de koppen, de borst gedekt door het dwarsbalkschild. Kz.: staande Sint Maarten met koorkap en staf gekleed in een tot de grond hangende albe, gesplitste jaartal aan weerszijden. V.: 185.2 D.: 734. 4,04 gram, ø 28 mm. FR/ZFR. Foto

Thorn 125 Thorn [1570]. AR. Rijksdaalder. Vz.: wapen van de Abdis waarboven Maria met scepter in de

linkerhand en het Christuskind op de rechterhand, aan weerszijden van Maria het gesplitste jaartal en het wapen van de Abdis haar initiale m-db. Kz.: gekroonde 2 koppige adelaar, de borst bedekt door de rijksappel. Omschrift maximili i.p.v maximilia? D.: 774. 28,10 gram, ø 37 mm. FR. Foto

Bleyenstein 126 Bleyensteinse Duit [1810]. AE. Vz.: twee lauwertakken met daartussen een Romeinse I tussen kruisjes

en het jaartal 1810 tussen punten met daaronder 2 strepen of variatie daarop. Kz.: twee lauwertakken met daartussen een verticaal gedeeld fantasiewapen waarvan het rechter vel gearceerd is. 1,74 gram, ø 17 mm. Sch. 383-382a-c. ZFR/PR.

Bataafse Republiek 127 Bataafse Republiek [1804]. AU. Dukaat. Vz.: staande geharnaste ridder met een sjerp om en met een

geschouderd zwaard in de rechterhand, en een pijlenbundel in de linker, gesplitst jaartal aan weerszijden. Kz.: in een versierd kastje vijf regels mo.ord/ provin/ foeder/ bel.ad/ leg.imp. V.: 98.4 D.: 965. 3,45 gram, ø 21 mm. FR/ZFR. Foto

150

Koninkrijk Holland

128 Koninkrijk Holland. 50 Stuiver 1808 Lodewijk Napoleon. PR. Foto 230

129 Koninrijk Holland. 50 Stuiver 1808 Lodewijk Napoleon. ZFR/ZFR. Foto 250

130 Koninkrijk Holland. Dukaat 3e type goud 1809. Lodewijk Napoleon. ZFR. Foto 300

131 Koninkrijk Holland. Enkele Dukaat 3e type goud 1810. Napoleon. LRS. (gemonteerd geweest) FR. 120

132 Koninkrijk Holland. Enkele Dukaat goud 1810 Lodewijk Napoleon. ZFR+. Foto 450

Franse Inlijving

133 5 Franc 1813u Lodewijk Napoleon. FR. Foto 100

134 Franse inlijving Nederland. 20 Franc goud 1813. Napoleon. Mint mark Flag. FR. Foto 150

Page 26: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Koninkrijk der Nederlanden

Stuivers 135 5 Cent 1862 Willem III. ZFR. 15

136 5 Cent 1869 Willem III. ZFR+. 15

137 5 Cent 1876 Willem III. ZFR+. 15

138 5 Cent 1879 Willem III. ZFR+. 15

139 5 Cent 1879 Willem III ZFR en 5 Cent 1887 Willem III ZFR+. (2) 25

Dubbeltjes 140 10 Cent 1849 Willem II. FR. 20

141 10 Cent 1905 Wilhelmina. PR. Foto 25

142 10 Cent 1905 Wilhelmina. Miniem krasje en lichtelijk verkleurd. ZFR. 20

143 Nederland misslag. 10 Cent 1966 Juliana. Verschoven muntplaatje. ZFR+. 25

144 Nederland misslag. 10 Cent 1980 Juliana verschoven muntplaatje. 15

145 Nederland misslag. 10 Cent Juliana. Verschoven muntplaatje. ZFR . Foto 30

Halve Guldens 146 ½ Gulden 1861 Willem III. ZFR. 30

147 ½ Gulden 1907 Wilhelmina. ZFR. 30

148 ½ Gulden 1908 Wilhelmina. ZFR. 25

1 Guldens 149 1 Gulden 1821 Willem I. FR-. 50

150 1 Gulden 1840 Willem I. FR/ZFR. Foto 80

151 1 Gulden 1840 Willem I FR en 2½ Gulden 1840 Willem I FR/ZFR-. (2) 100

152 1 Gulden 1847 Willem III. ZFR/ZFR+. Foto 25

153 1 Gulden 1848 Willem II. ZFR. Foto 30

154 1 Gulden 1848 Willem II. Enige zwarte vlekjes op de munt. ZFR. 25

155 1 Gulden 1904 Wilhelmina. ZFR. Foto 25

156 1 Gulden 1907 Wilhelmina. ZFR+. 20

157 1 Gulden 1931 Wilhelmina in Londen. Verzets Gulden. FR. Foto 15

158 1 Gulden 1944p Wilhelmina. Nederlanden niet onder halssnede. FR. 20

Rijksdaalders 159 2½ Gulden 1840 Willem I. FR/ZFR. Foto 150

160 2½ Gulden 1841 Willem II. FR+/ZFR-. Foto 150

161 2½ Gulden 1842 Willem II. ZFR/ZFR+. Foto 80

162 2½ Gulden 1849 Willem II. ZFR/ZFR+. 50

163 2½ Gulden 1857 Willem III. ZFR. 30

164 2½ Gulden 1862B Willem III. Met punt tussen I en P. ZFR. Foto 30

165 2½ Gulden 1864B Willem III. Zonder punt tussen I en P. ZFR/ZFR+. Foto 40

166 2½ Gulden 1867 Willem III. ZFR. 20

167 2½ Gulden 1869 Willem III. ZFR. 20

Page 27: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

168 2½ Gulden 1874 Willem III. FR+. 25

169 2½ Gulden 1932A en 1932B Wilhelmina. Normaal haar en grof haar. ZFR. (2) 75

170 2½ Gulden 1940. Wilhelmina. ZFR. 30

171 2½ Gulden 1940. Wilhelmina. ZFR. 25

3 Gulden

172 3 Gulden 1818 Willem I. Putje naast het borstbeeld. ZFR+. Foto 400

173 3 Gulden 1820 Willem I. ZFR+. Foto 400

Diverse 174 Nederland. Plastic geld 5 (2), 10 en 25 Cent 1951. Juliana. Plastic geld uitgegeven door het Ministerie

van Oorlog ten bate van de Nederlandse troepen die in het buitenland oefenden. Oplage slechts 90.845 exemplaren. PR. (4) Foto

175 15 Cent Zink. Vz.: militaire apotheek 15 ct. Kz.: rijks-eigendom. Weinig aangeboden. ZFR. 20

Overzeese Rijksdelen

Nederlands Indie 176 Azië [Z.J]. AR. ½ Ropij. Vz.: Arabisch schrift. 5,74 gram, ø 18.5 mm. ZFR+. 20

177 Azië [Z.J.]. AR. 1 Ropij. Vz.: Arabisch schrift. 11,54 gram, ø 29.5 mm. ZFR+. 25

178 V.O.C. [1622-1799]. AR. Ropij 1766. Vz.: Javaans opschrift als op de gouden munten, daarboven een vierbladig muntteken (MMT 9), daaronder het jaartal 1766. Kz.: opschrift in Arabische letters als op de gouden munten, 12,40 gram, ø 25 mm. Dit betreft een schaars jaar! Scho 458E. FR/ZFR.

179 Nederlands-Indië (Java) [1802]. AR. Ropij. Vz.: slecht gevormd Arabisch schrift. Kz.: Arabisch schrift. Gekartelde rand Muntmeesterteken 6. 12,85 gram, ø 25 mm. Sch. 457g. Dit betreft een zeldzaam jaar. ZFR /PR.

65

180 Atjeh [1703-1726]. Gouden Dirham, Badr al Moenir, 23e vorst, variant zonder parelkring met kartelrand. 0.58 gram, ø 12 mm. ZFR- .

181 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. Scheepjes Gulden. Vz.: driemaster in de binnencirkel onderaan 1802 tussen haakjes en aan iedere kant een krulversiering. Kz.: Generaliteitswapen binnen een kabelrand. Mast tussen de T en de A. Sch.: 492. 10,78 gram, ø 32 mm. ZFR. Foto

182 Nederlands-Indië (Bataafse Republiek) [1802]. AR. 1 Gulden. Vz.: driemaster in binnencirkel. Kz.: Generaliteitswapen. 6,79 gram, ø 31 mm. Sch. 488a. PR. Foto

200

183 Nederlands-Indisch Gouvernement [1817 (AH 1232) ]. AR. Ropij. Vz.: Javaans opschrift als op de gouden munten, daarboven een vijfbladige bloem onderaan het Javaans jaartal. Kz.: opschrift in Arabische letters als op de gouden munten. Muntmeesterteken Z van J.A. Zwekkert. 12,48 gram, ø 25 mm. Dit betreft een zeldzaam jaar! Sch. 597A. PR.

130

184 Nederlands-Indië. 1 Gulden 1821 Willem I. ZFR. 60

185 Nederlands-Indië. 1 Gulden 1840 Willem I. FR. 40

Nederlands West Indie 186 Nederlands West-Indië [1794]. AR. Dubbele Stuiver. Vz.: gekroonde Generaliteitswapen. Kz.: grote

"W" daarboven het wapentje van de Stad Utrecht tussen 2 punten jaartal onderaan. Sch.: 1356. 1,52 gram, ø 20 mm. ZFR.

Page 28: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

187 Nederlands West-Indië [1794]. AR. 1/4 Gulden. Vz.: Nederlandse maagd houdend een speer waarop een vrijheidshoed, de linker arm steunend op een bijbel geplaatst op een zuil, jaartal in de afsneden. Kz.: Generaliteitswapen splitst 1/4 / GL. Geslagen te Utrecht. Sch.: 1355. 2,63 gram, ø 23 mm. ZFR.

70

188 Nederlands West-Indië [1794]. AR. 1/4 Gulden. Vz.: Nederlandse maagd houdend een speer waarop een vrijheidshoed, de linker arm steunend op een bijbel geplaatst op een zuil, jaartal in de afsneden. Kz.: Generaliteitswapen splitst 1/4 / GL. Geslagen te Utrecht. Sch.: 1355. 2,63 gram, ø 23 mm. Mooie patina. ZFR+. Foto

189 Nederlands West-Indië [1794]. AR. 1 Gulden. Vz.: Nederlandse maagd houdend een speer waarop een vrijheidshoed, de linker arm steunend op een bijbel geplaatst op een zuil, jaartal in de afsneden. Kz.: Generaliteitswapen splitst 1 / GL "W" eronder. Geslagen te Utrecht. Sch.: 1354. 10,51 gram, ø 30 mm. ZFR/ZFR+. Foto

400

Curaçao 190 Curaçao [ca. 1800]. 1 Stuiver. Particulier Stuivers geslagen te Willemstad, 3 verschillende variaties:

JxC= Jeserun en Co, J.J.N= J.J te Willemstad en LxC= Leyba en Co te Willemstad. Gemiddelde kwaliteit ZFR+. Schaars! (3)

191 Curaçao. 1 Stuiver 1822 Willem I. Particulier geslagen Stuiver L x C (Leyba en Co) te Willemstad. Scho.: 1410. ZFR.

Nederlandse Antillen gouden munten 192 Nederlandse Antillen. 10 Gulden goud 1980 Beatrix. ZFR-. 150

193 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Proof. 75

194 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Proof. 75

195 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. ZFR. (2) 150

196 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. Proof. (3) 230

197 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. ZFR. (2) 150

198 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana. ZFR. (2) 150

199 Nederlandse Antillen. 50 Gulden goud 1979 Juliana en 300 Gulden goud 1980 Juliana. Proof. (2) 190

200 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. Matte proof geslagen. ZFR . 150

201 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. Proof. 140

202 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1978 Juliana. ZFR. (2) 300

203 Nederlandse Antillen. 100 Gulden goud 1987 Willem I en Juliana. Proof. (2) 300

204 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana. Proof. 110

205 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980A Juliana. ZFR. 110

206 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980 Juliana. Proof. 110

207 Nederlandse Antillen. 300 Gulden goud 1980A Juliana. ZFR. 110

Aruba Gouden munten 208 Aruba. 10 Florin goud 2004 Beatrix. Proof. 30

Suriname gouden munten 209 Suriname. 100 Gulden goud 1976F. 1 jaar onafhankelijkheid. ZFR. 150

5 Gulden goud / Gouden vijfjes

210 5 Gulden goud 1827 Willem I. PR. Foto 500

Page 29: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

211 5 Gulden goud 1827b Willem I. Vlekken op de munt. ZFR. Foto 280

212 5 Gulden goud 1827b Willem I. Vlekken op de munt. Randschade. ZFR-. Foto 280

213 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

214 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

215 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

216 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

217 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

218 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

219 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

220 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

221 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

222 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

223 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 75

224 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 75

225 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. FR+. 75

226 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Enige vlekjes. ZFR. 75

227 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR-. 75

228 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Gepoetst. ZFR. 75

229 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Gepoetst. ZFR. 75

230 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. LRS. FR+. 75

231 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. LRS. FR+. 75

10 Gulden goud / Gouden Tientjes

232 10 Gulden goud 1824B Willem I. Kleine putjes in de rand. ZFR. Foto 400

233 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 150

234 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

235 10 Gulden goud 1875 Willem III. Enige vlekjes. ZFR. 150

236 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 140

237 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 140

238 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+ 140

239 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR . 150

240 10 Gulden goud 1875 Willem III. Jaartal boven het wapen. ZFR+. 150

241 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR+. 150

242 10 Gulden goud 1875 Willem III. ZFR. 140

243 10 gulden goud 1875 (2), 1876 en 1979 Willem III. ZFR. (4) 600

244 10 Gulden goud 1875 en 1876 Willem III. ZFR. (2) 300

245 10 Gulden goud 1875, 1877 en 1879 Willem III. ZFR. (3) 450

246 10 Gulden goud 1875, 1877 en 1879 Willem III. ZFR. (3) 450

247 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

248 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

249 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR. 150

250 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR+. 140

251 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR+. 140

252 10 Gulden goud 1876 Willem III. ZFR+. 140

253 10 Gulden goud 1876 en 1877 Willem III. ZFR+. (2) 300

Page 30: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

254 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR. 150

255 10 Gulden goud 1877 Willem III. Jaartal onder het wapen. ZFR+. 150

256 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR+. 140

257 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR+. 150

258 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR+. 150

259 10 Gulden goud 1877 Willem III. ZFR+. 140

260 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR. 150

261 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR. 140

262 10 Gulden goud 1879 Willem III. ZFR+. 140

263 10 Gulden goud 1880 Willem III. ZFR+. 150

264 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR . 150

265 10 Gulden goud 1885 Willem III. ZFR+. 150

266 10 Gulden goud 1886 Willem III. ZFR+. 150

267 10 Gulden goud 1887 Willem III. ZFR. 150

268 10 Gulden goud 1888 Willem III. MMT hellebaard. Bruin plekje op de munt. ZFR. Foto 160

269 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 150

270 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR. 150

271 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR+. 150

272 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR+ 140

273 10 Gulden goud 1889 Willem III. ZFR+. Foto 140

274 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. ZFR /PR. Foto 160

275 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. ZFR. 150

276 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. ZFR. Foto 150

277 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. ZFR-. 150

278 10 Gulden goud 1897A Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. ZFR. 150

279 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina. Hangend haar, parels los. ZFR. 170

280 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina. Hangend haar, parels vast. Putjes in de rand doch ZFR. 150

281 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina. Hangend haar, parels los. Dit is de variant met het positiestreepje onder de 7. ZFR/ZFR+.

150

282 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina. Hangend haar, parels los. ZFR/ZFR+. Foto 150

283 10 Gulden goud 1897B Wilhelmina. Hangend haar, parels los. ZFR. Foto 150

284 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina. zonder punt tussen P en Pander. Inhuldigingstype. ZFR+. Foto 250

285 10 Gulden goud 1898B Wilhelmina. Zonder punt tussen P en Pander. Inhuldigingstype. ZFR. Foto 250

286 10 Gulden goud 1898A Wilhelmina. met punt tussen P en Pander. Inhuldigingstype. ZFR/ZFR+. Foto 250

287 10 Gulden goud 1898A Wilhelmina. Met punt tussen P en Pander. Inhuldigingstype. LRS. ZFR. Foto 250

288 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. ZFR+. 150

289 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. ZFR . 150

290 10 Gulden goud 1911, 1912 en 1913 Wilhelmina. ZFR. (3) 420

291 10 Gulden goud 1911,1912 en 1913. Wilhelmina. ZFR+. (3) 450

292 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR. 140

293 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina. ZFR+. 150

294 10 Gulden goud 1912 (2) en 1913 Wilhelmina. ZFR. (3) 420

295 10 Gulden goud 1912 en 1917 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

296 10 Gulden goud 1912 en 1917 Wilhlemina. ZFR+. (2) 300

297 10 Gulden goud 1912 en 1917 Wilhlemina. ZFR+. (2) 300

298 10 Gulden goud 1912, 1917 en 1933 Wilhelmina. ZFR+. 450

Page 31: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

299 10 Gulden goud 1912, 1925 Wilhelmina. ZFR+. (2) 280

300 10 Gulden goud 1913 Wilhelmina. ZFR+. 150

301 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR+. 140

302 10 Gulden goud 1917 Wilhelmina. ZFR. 150

303 10 Gulden goud 1917 en 1925 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

304 10 Gulden goud 1917 en 1927 Wilhelmina. ZFR. (2) 300

305 10 Gulden goud 1925 Wilhelmina. ZFR+. (2) 280

306 10 Gulden goud 1926,1932 en 1933. Wilhelmina. ZFR+. (3) 450

307 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR+. 150

308 10 Gulden goud 1932 Wilhelmina. ZFR+. 150

Enkele gouden Dukaten 309 Enkele Dukaat goud 1849 Willem III. Gat en LRS. FR. 70

310 Enkele Dukaat goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 75

311 Enkele Dukaat goud 1927 Wilhelmina. ZFR. 85

312 Enkele Dukaat goud 1928 Wilhelmina. ZFR. 85

313 Enkele Dukaat goud 1932 Wilhelmina. Iets vuil en lrs doch schaars! ZFR-. Foto 450

314 Enkele Dukaat goud 1937 Wilhelmina. ZFR. 85

315 Enkele Dukaat goud 1972 Juliana. ZFR. 85

316 Enkele Dukaat goud 1972 Juliana. ZFR. (2) 170

317 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. ZFR+. 75

318 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. ZFR. 85

319 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Proof. (2) 170

320 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. ZFR. (2) 170

321 Enkele Dukaat goud 1974A Juliana. Proof. (3) 250

322 Enkele Dukaat goud 1985 en 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

323 Enkele Dukaat goud 1985 en 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

324 Enkele Dukaat goud 1975 Juliana. ZFR. (3) 260

325 Enkele Dukaat goud 1976 Juliana. ZFR. (2) 170

326 Enkele Dukaat goud 1978 Juliana. ZFR. (2) 170

327 Enkele Dukaat goud 1985 Beatrix. Proof. 85

328 Enkele Dukaat goud 1985 en 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

329 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. (2) 170

330 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 85

331 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 85

332 Enkele Dukaat goud 1986 Beatrix. Proof. 85

333 Enkele Dukaat goud 1986 en 1989 Beatrix. Proof. (2) 170

334 Enkele Dukaat goud 1986,1989 en 1990 Beatrix. Proof. (3) 260

335 Enkele Dukaat goud 1990 en 1996 Beatrix. Proof. (2) 170

336 Enkele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 85

Dubbele gouden Dukaten 337 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 170

338 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 170

339 Dubbele Dukaat goud 1988 Beatrix. Proof. 170

Page 32: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

340 Dubbele Dukaat goud 1992 Beatrix. Proof. 170

10 Euro goud 341 10 Euro goud 2002 Beatrix. Huwelijksmunt. ZFR+. 150

342 10 Euro goud 2004 Beatrix. Koninkrijksmunt. ZFR+. 150

Buitenland 350 Albanië. 10 Franga Ari 1927R. Zog I. K.M.: 9. Slechts 6000 exemplaren. LRS. ZFR. Foto 80

351 Afghanistan. ½ Amani goud 1925. K.M.: 911. ZFR. 70

352 Afghanistan. 1 Amani goud 1304/7 (1925). K.M.: 912. ZFR-. Foto 140

Amerika (V.S.) 353 Amerika (V.S.). 1 Cent 1840. Liberty. Dit is het type met het kleine jaartal. K.M.: 67. FR/FR+. Foto 25

354 Amerika (V.S.). 2½ Dollar goud 1915. Indian head. K.M.: 128. ZFR-. Foto 100

355 Amerika (V.S.). 5 Dollar goud 1903S. Coronet Head. K.M.: 101. ZFR. Foto 200

356 Amerika (V.S.). 5 Dollar goud 1912. Indian head. K.M.: 129. FR+. Foto 190

357 Amerika (V.S.). 5 Dollar goud 1986. Liberty. K.M.: 216. ZFR. 80

358 Amerika (V.S.). 10 Dollar goud 1899. Liberty head. K.M.: 102. ZFR+. Foto 400

359 Amerika (V.S.). 10 Dollar goud 1932. Indian head. K.M.: 130. ZFR+. Foto 400

360 Amerika (V.S.). 20 Dollar goud 1882 Liberty head. K.M.: 74.3. Naslag in 14 karaat. ZFR . Foto 480

361 Amerika (V.S.). 20 Dollar goud 1927. K.M.: 131. Met motto "In God we trust". ZFR. Foto 750

362 Amerika (V.S.). 50 Dollar goud 1986 Liberty. K.M.: 219. ZFR . 770

363 Argentinië. 1 Argentino goud 1883. K.M.: 31. Vlekjes op de munt en LRS. FR+. 180

Australie 364 Australië. ½ Sovereign goud 1858. Victoria. K.M.: 3. FR. Foto 100

365 Australië. 1 Sovereign goud 1885M. Victoria. K.M.: 7. Mint mark Melbourne. ZFR/ZFR+. Foto 200

366 Australië. 1 Sovereign goud 1870. Victoria. K.M.: 4. LRS. ZFR. Foto 220

367 Australië. 1 Sovereign goud 1873S. Victoria. K.M.: 6. Mint mark Sydney. ZFR. Foto 190

368 Australië. 1 Sovereign goud 1901. Victoria. K.M.: 15?. LRS. Mint mark Perth. FR-. 180

369 Australië. 1 Sovereign goud 1912P. George V. K.M.: 29. Mint mark Perth. ZFR-. 190

Belgie 370 België. 2 Francs 1924. K.M.: 92. Dit betreft een schaars jaar! ZFR. 20

371 België. 20 Francs goud 1865. Leopold I. Dit is type met L.Wiener. K.M.: 23. ZFR. Foto 150

372 België. 20 Francs goud 1876B. Leopold II. K.M.: 37. LRS. ZFR-. Foto 150

373 België. 20 Francs goud 1914. Albert. Dit is type A. K.M.: 78. ZFR. Foto 150

374 België. 20 Francs goud 1914. Albert. Dit is het type met omschrift "Der Belgen" positie B. K.M.: 79. ZFR+. Foto

150

375 België. 50 Ecu goud 1987 Charles V. Proof. Foto 390

376 Bulgarije. 10 Leva goud 1894. Ferdinand I als Prins. K.M.: 19. FR+. 75

Canada 377 Canada. 5 Dollars goud 1912. George V. K.M.:26. ZFR. Foto 200

Page 33: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

378 Canada. 10 Dollar goud 1986. Elizabeth II. K.M.: 136. Proof. 190

379 Canada. 20 Dollar goud 1986. Elizabeth II. K.M.: 153. Proof. 390

380 Canada. 50 Dollar goud 1983. Elizabeth II. K.M.: 125.2. ZFR+. Foto 770

381 Canada. 50 Dollar goud 1987. Elizabeth II. K.M.: 125.2. Proof. 770

382 Canada. 100 Dollar goud 1977. Elizabeth II. K.M.: 119. Proof. 390

383 Canada. 100 Dollar goud 1977. Elizabeth II. K.M.: 119. Proof. Foto 390

384 Canada. 100 Dollar goud 1977. Elizabeth II. K.M.: 119. Proof. 390

385 Canada. 100 Dollar goud 1977. Elizabeth II. K.M.: 119. Proof. 390

386 Canada. 100 Dollar goud 1977. Elizabeth II. K.M.: 119. Proof. 390

China 387 China. 1 Dollar 1933. K.M.: Y344. ZFR. Foto 20

388 China. 1 Dollar 1934. K.M.: Y345. ZFR. Foto 20

389 China. 50 Yuan goud 1985. Panda. K.M.: 113. Proof. 45

390 Chili. 1 Pesos goud 1861. Staande Liberty. K.M.: 133. FR-. 40

391 Chili. 5 Pesos goud 1895. K.M.: 153. FR+. 70

392 Chili. 20 Pesos goud 1913. K.M.: 158. ZFR-. Foto 270

393 Chili. 20 Pesos goud 1926. K.M.: 168. FR/FR+. 90

394 Costa Rica. 2 Colones goud 1926. Columbus. K.M.: 1926. ZFR-. 45

395 Costa Rica. 5 Colones goud 1899. Columbus. K.M.: 142. ZFR. 90

Colombia 396 Colombia. 2½ Pesos goud 1919. K.M.: 200. FR+. 90

397 Colombia. 5 Pesos goud 1920B. K.M.: 201.1. FR+. 180

398 Colombia. 1 Escudo goud 1836 (RU). K.M.: 81.2. Oplage niet bekend. FR+. Foto 90

399 Colombia. 5 Pesos goud 1929. K.M.: 204. ZFR. 180

400 Cuba. 20 Centavos 1932. K.M.: 13.2. Dit betreft een schaars jaar! ZFR-. 20

401 Cuba. 2 Pesos goud 1916. K.M.: 17. ZFR+ en 5 Pesos goud 1916. K.M.: 19. ZFR+. (2) 260

Denemarken 402 Denemarken. 10 Ore 1886(H). Christian IX. K.M.: 795.1. FR/FR . 25

403 Denemarken. 10 Kronen goud 1877. Christian XI. K.M.: 790.1. ZFR. Foto 100

404 Denemarken. 10 Kronen goud 1908. Frederik VIII. K.M.: 809. ZFR+. 100

405 Denemarken. 10 Kronen goud 1913. Christian X. K.M.: 816. ZFR-. 100

406 Denemarken. 20 Kronen goud 1900. Christian IX. K.M.: 791.2. ZFR+. 200

407 Denemarken. 20 Kronen goud 1908. Frederik VIII. K.M.: 810. ZFR+. 200

408 Denemarken. 20 Kronen goud 1911. Christian X. K.M.: 817.1. ZFR. 200

409 Denemarken. 20 Kronen goud 1916. Christian X. K.M.: 817.1. ZFR+. 200

Duitsland 410 Duitsland (Emden) [Z.J.] AR. Gulden (28 Stuiver). Vz.: 4 delig wapenschild. Kz.: centraal 28 omringd

door 2 adelaars. Bruijn.: 65. 19,97 gram, ø 36 mm. ZFR-. Foto 25

411 Duitsland (Frankfurt). 2 Thaler 1866. K.M.: 365. Montage sporen. ZFR+. 80

412 Duitsland (Hamburg). 8 Schilling 1726 I.H.L. K.M.: 367. FR+. Foto 20

Page 34: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

413 Duitsland (Hamburg). 5 Mark 1876. K.M.: 598. LRS. ZFR. Foto 80

414 Duitsland (Hamburg). 10 Mark goud 1908J. Gekroonde adelaar. K.M.: 608. ZFR. Foto 100

415 Duitsland (Hamburg). 20 Mark goud 1887J. Gekroonde adelaar. K.M.: 602. ZFR. Foto 180

416 Duitsland (Hanau-Muzenberg). Thaler 1771 CLR*. K.M.: 11. De munt is geklopt. VF. Foto 100

417 Duitsland (Hannover). 16 Gute Groschen 1830. K.M.: 138. Wilhelm IV. LRS. ZFR-. 20

418 Duitsland (Pruissen). 3 Mark 1914a. K.M.: 538. Wilhelm II. FR+. 20

419 Duitsland (Pruissen). 10 Mark goud 1872A. Wilhelm II. K.M.: 502. ZFR-. 90

420 Duitsland (Pruissen). 10 Mark goud 1874B. Wilhelm I. K.M.: 504. FR. 90

421 Duitsland (Pruissen). 10 Mark goud 1903. Wilhelm II. K.M.: 520. ZFR+. 90

422 Duitsland (Pruissen). 20 Mark goud 1872A. Wilhelm II. K.M.: 501. ZFR. 180

423 Duitsland (Pruissen). 20 Mark goud 1888A. Friederich III. K.M.: 515. ZFR+. 180

424 Duitsland (Pruissen). 20 Mark goud 1889A. Wilhelm II. K.M.: 516. FR. 180

425 Duitsland (Pruissen). 20 Mark goud 1893. Wilhelm II. K.M.: 521. FR+/ZFR. 180

426 Duitsland (Pruissen). 20 Mark goud 1914A. Wilhelm II. K.M.: 537. Enige vlekjes op de munt. ZFR. 180

427 Duitsland (Saxony Albertine). 1 Thaler 1834 HI. Johann Georg I. K.M.: 132. Stempelbreuk doch ZFR/ZFR . Foto

80

428 Duitsland. 20 Pfenning zink (Kantine geld) 1933-1945. Vz.: swastika kruis. Kz.: 20. ZFR. Foto 20

429 Duitsland / Oostenrijk [ca.1920]. (Briefmarken kapselgeld / Timbre incasse / Postzegelgeld). Duitsland/Dortmund 50 Pfenning Germania met reclame van DAB (Dortmunder Actien Brauerei) in plastic kapsel en Oostenrijk/Wenen 100 Schilling Meinl Kaffe met reclame van Julius Meinle koffie en thee importeur & Chocolade fabriek (gegr. 1862) in aluminium kapsel. Toegevoegd 10 Pfenning Rotiegel Krawatten. ZFR. (3) Foto

430 Duitsland (BRD). 1 Mark goud 2001F. Adelaar. K.M.: 203. In capsule. Proof. Foto 300

431 Duitsland (BRD). 5 Mark 1964. K.M.: 118.1. UNC. 30

432 Ecuador. 10 Sucres (Diez) goud 1900. K.M.: 56. De meeste munten zijn opgeslagen in de centrale bank van Ecuador. ZFR. Foto

180

Egypte 433 Egypte. 10 Qirsh goud 1871. K.M.: 259. FR en 20 Piastre 1929. K.M.: 351. FR . (2) 60

434 Egypte. 20 Piastre goud 1923. Fuad I. K.M.: 339. ZFR. 45

435 Egypte. 20 Piastre goud 1938. Farouk. K.M.: 370. ZFR-. 45

436 Egypte. 50 Piastre goud 1923. Fuad I. K.M.: 840. FR+/ZFR. 100

Engeland 437 Engeland. ½ Farthing 1844. K.M.: 738. Victoria. 2 vlekjes op de munt. ZFR+. 20

438 Engeland. 1 Penny 1895. Victoria. K.M.: 790. ZFR+. 20

439 Engeland. 2 Pence 1797. George III. K.M.: 619. Lichte randschade. ZFR/PR. 60

440 Engeland. 6 Pence 1562. Seaby.: 2596. Veld beschadigd. Elizabeth I. Deukje in de rand. FR. Foto 60

441 Engeland [1798]. AU. 1/3 Guinea George III. K.M.: 620. FR/ZFR. Foto 100

442 Engeland [1619-1625]. AU. 1/4 Laurel James I. Vz.: gelauwerd borstbeeld van James I naar links gewend. Kz.: gekroond wapenschild in 4 kwartieren verdeeld. K.M.: 68. 2,15 gram, ø 20 mm. FR. Foto

180

443 Engeland [1604-1619]. AU. 2 Crown James I. Vz.: gekroond borstbeeld van James I naar rechts gewend. Kz.: gekroond wapenschild verdeeld in 4 kwartieren. K.M.: 40. 5 gram, ø 28 mm. FR. Foto

220

444 Engeland. ½ Sovereign goud 1818. George III. K.M.: 673. FR+. Foto 200

445 Engeland. ½ Sovereign goud 1872. Victoria. K.M.: 735.2. FR. Foto 100

446 Engeland. ½ Sovereign goud 1892. Victoria. K.M.: 766. ZFR-. Foto 100

447 Engeland. ½ Sovereign goud 1900. Victoria. K.M.: 784. Groen vlekje op de munt. FR. 90

Page 35: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

448 Engeland. ½ Sovereign goud 1910. George VII. FR. 90

449 Engeland. ½ Sovereign goud 1911. George V. K.M.: 819. FR. 90

450 Engeland. ½ Sovereign goud 1914. George V. K.M.: 819 ZFR. 90

451 Engeland. ½ Sovereign goud 1982. Elizabeth II. K.M.: 922. ZFR+. 90

452 Engeland. 1 Sovereign goud 1817. George III. K.M.: 674. FR. Foto 300

453 Engeland. 1 Sovereign goud 1821. George IV. K.M.: 682. ZFR+. Foto 350

454 Engeland. 1 Sovereign goud 1829. George IV. K.M.: 696. ZFR. Foto 300

455 Engeland. 1 Sovereign goud 1888. Victoria. K.M.: 767. LRS. FR. Foto 190

456 Engeland. 1 Sovereign goud 1889. Victoria. K.M.: 767. ZFR. Foto 180

457 Engeland. 1 Sovereign goud 1898. Victoria. K.M.: 785 ZFR. 180

458 Engeland. 1 Sovereign goud 1909. Edward VII. K.M.: 805. ZFR-. 180

459 Engeland. 1 Sovereign goud 1958. Elizabeth II. K.M.: 908. ZFR. 180

460 Engeland. 1 Sovereign goud 1974. Elizabeth II. K.M.: 919. ZFR. 180

461 Engeland. 2 Pond goud 1902. Edward VII. K.M.: 806. Schaarse munt. Minime deukjes in de rand. ZFR+. Foto

750

Schotland 462 Schotland [1602]. AR. 1/8 Merk James VI. Vz.: gekroond wapenschild. Kz.: gekroonde distel. S.: 5500

K.M.: 13. 0,82 gram, ø 17 mm. VG. 20

463 Schotland [1625-1649]. AR. 30 Shilling Charles I. Vz.: Charles I op een naar links galopperend paard. Kz.: gekroond wapenschild. S.: 5553. 14,47 gram, ø 35 mm. FR+. Foto

464 Schotland [1637-1642]. AR. 30 Shilling Charles I. Vz.: Charles I op een naar links galopperend paard. Kz.: gekroond wapenschild. S.: 555b K.M.: 91. 14,60 gram, ø 37. FR. Foto

Britse gebieden 465 Engeland. 1 Dollar 1901B. Staande Brittanië. K.M.: T5. ZFR. Foto 30

466 Brits Noord Borneo. 1 Cent 1888H. K.M.: 2. ZFR+/PR. 20

467 Ethiopië. 10 Dollar goud 1966. Haile Selassie. K.M.: 38. Proof. Foto 90

468 Finland. 10 Markkaa goud 1878S. Alexander II. K.M.: 8.1. ZFR. 80

469 Finland. 20 Markkaa goud 1912. Nicholas II. K.M.: 9.2. ZFR+. 140

Frankrijk

470 Frankrijk. ½ Ecu 1686L. Louis XIV. K.M.: 261.4. FR+. Foto 400

471 Frankrijk. ECU 1757. K.M.: 512.27. Mint 9. FR+. Foto 25

472 Frankrijk. ECU 1780P. K.M.: 572. FR+. Foto 20

473 Frankrijk. AE. 5 Francs l'an 7 (1799). K.M.: 639, Dav. 81. Republiek Française. Mint mark A (Paris). ZFR-. 15

474 Frankrijk. 5 Francs AN12. K.M.: 660.1 Napoleon. FR. Foto 30

475 Frankrijk. AE. 5 Francs 1811a. K.M.: 694.1. Napoleon Empereur. Mint mark A (Paris). FR. Foto 25

476 Frankrijk. 5 Francs goud 1856A. Napoleon. Mint mark A Parijs. K.M.: 783. FR+. Foto 40

477 Frankrijk. 5 Franc goud 1864A. Napoleon III. K.M.: 803.1. FR+/ZFR. 50

478 Frankrijk. 10 Francs goud 1851A. Liberty head. Mint mark A Parijs. K.M.: 770. FR+. 70

479 Frankrijk. 10 Francs goud 1856A. Napoleon III. Mint mark A Parijs. K.M.: 784.3. FR+. 70

480 Frankrijk. 10 Franc goud 1856. Napoleon III. K.M.: 784.3. FR. 70

481 Frankrijk. 10 Francs goud 1863BB. Napoleon III. Mint mark Strasbourg. K.M.: 800.2. ZFR. 80

Page 36: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

482 Frankrijk. 10 Francs goud 1899A. Mint mark Parijs. K.M.: 830. ZFR. 75

483 Frankrijk. 10 Francs goud 1910. Gelauwerde Liberty naar rechts. K.M.: 846. ZFR+ en 20 Francs goud 1909. Gelauwerde Liberty naar rechts. K.M.: 857. ZFR+. (2)

220

484 Frankrijk. 20 Francs goud AN12A. Napoleon Bonaparte. Mint mark A Parijs. K.M.: 651. FR. Foto 150

485 Frankrijk. 20 Francs goud AN13A. Napoleon. Mint mark A Parijs. K.M.: 663.1. FR+. Foto 160

486 Frankrijk. 20 Francs goud 1808A. Napoleon I. Mint mark A Parijs. K.M.: 687.1. FR-. 140

487 Frankrijk. 20 Francs goud 1812 Napoleon. Mint mark A Parijs. K.M.: 695.1. LRS. ZFR-. 150

488 Frankrijk. 20 Francs goud 1812A. Napoleon. Mint mark A Parijs. K.M.: 695.1. FR+. 150

489 Frankrijk. 20 Francs goud 1812A. Mint mark A Parijs. K.M.: 695.1. ZFR. 150

490 Frankrijk. 20 Francs goud 1813. Mintmark Parijs. K.M.: 695.1. ZFR. 150

491 Frankrijk. 20 Francs goud 1814A. Louis XVIII. Mint mark A Parijs. K.M.: 706.1. FR+. Foto 150

492 Frankrijk. 20 Francs goud 1814A. Louis XVIII. Mint mark A Parijs. K.M.: 706.1. FR/FR+. Foto 150

493 Frankrijk. 20 Francs goud 1815A. Louis XVIII. K.M.: 706.1. FR/FR+. Foto 150

494 Frankrijk. 20 Francs goud 1824A. Louis XVIII. K.M.: 712.1. ZFR+. Foto 150

495 Frankrijk. 20 Francs goud 1824A. Louis XVIII. Mint mark A Parijs. K.M.: 712.1. FR+. 150

496 Frankrijk. 20 Francs goud 1830A. Charles X. Mint mark A Parijs. K.M.: 726.1. Enige putjes in de munt. ZFR. Foto

160

497 Frankrijk. 20 Francs goud 1831A. Louis I. Mint mark A Parijs. K.M.: 739.1. FR/FR+. 150

498 Frankrijk. 20 Francs goud 1831A. Louis Philippe I. Mint mark A Parijs. K.M.: 746.1. ZFR. Foto 150

499 Frankrijk. 20 Francs goud 1839. Louis Philippe I. K.M.: 750.1. Mint mark A Parijs. FR. 150

500 Frankrijk. 20 Francs goud 1849A. Liberty. Mint mark Parijs. K.M.: 757. FR+. 150

501 Frankrijk. 20 Francs goud 1850A. Liberty. Mint mark A Parijs. K.M.: 762. ZFR. 140

502 Frankrijk. 20 Francs goud 1852A. Napoleon III. Mint Mark A Parijs. K.M.: 774. ZFR. 150

503 Frankrijk. 20 Francs goud 1859A. Napoleon III. Mint mark A Parijs. K.M.: 781.1. FR+. 150

504 Frankrijk. 20 Francs goud 1877A. Staande Genius. Mint mark A Parijs. K.M.: 825. ZFR+. 150

505 Frankrijk. 20 Francs goud 1886A. Napoleon III. Mint mark A Parijs. K.M.: 801.1. ZFR+. Foto 150

506 Frankrijk. 20 Francs goud 1909. Gelauwerde Liberty naar rechts. K.M.: 857. ZFR. 150

507 Frankrijk. Louis D'or .1786A. Louis XVI. Mint mark A Parijs. K.M.: 591.1. Vz.: borstbeeld van Louis XVI naar links gewend. Kz.: gekroond wapen verdeeld in 2e met het wapen van Frankrijk en Navarre FR/ZFR. Foto

160

508 Frankrijk. Louis D'or. 1787D Louis XVI. Mint mark D Lyon. K.M.: 591.5 Vz.: borstbeeld van Louis XVI naar links gewend. Kz.: gekroond wapen verdeeld in 2e met het wapen van Frankrijk en Navarre. 7,54 gram, ø 23 mm. Krassen door het borstbeeld. FR. Foto

170

509 Frankrijk. 40 Franc goud 1811. K.M.: 696.1 Napoleon. ZFR-. Foto 400

510 Frankrijk. 40 Francs goud 1818W. Louis XVIII. Mint mark Lille. K.M.: 713.6. ZFR. Foto 300

511 Frankrijk. 100 Francs goud 1857. K.M.: 786.1. Napoleon. ZFR. Foto 720

512 Frans-Indo-China. Piastre 1900a. K.M.: 5a.1. PR+. Foto 80

513 Gabon. 1000 Francs goud 1969. K.M.: 6. Proof. 80

514 Griekenland. 20 Drachme goud 1884. George I. K.M.: 56. ZFR. 150

515 Guatemala. 5 Pesos goud 1869R. K.M.: 191. Mint R. ZFR. Foto 250

Hongarije 516 Hongarije. 5 Pengo 1938. K.M.: 516. Enige vlekjes op de munt. ZFR. (2) 30

Page 37: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

517 Hongarije. 4 Forint (10 Francs) goud 1884. Franz Joseph I. K.M.: 466. ZFR. 75

518 Hongarije. 8 Forint (20 Francs) goud 1872. Franz Joseph I. K.M.: 455.1. ZFR. Foto 150

519 Hongarije. 10 Korona goud 1910. Franz Joseph I. K.M.: 458. FR+. 80

520 Hongarije. 20 Korona goud 1896. Franz Joseph I. K.M.: 486. ZFR. 150

521 Ierland. Bank Token 10 Pence 1805. K.M.: TN3. ZFR-. 15

522 British India Compagnie [ca. 1678-1740]. AU. 1 Pagoda. Vz.: staande Vishnu. Kz.: bollend vlak. Friedberg.: 1571. 3,42 gram, ø 10,5 mm. ZFR. Foto

70

523 Brits-India. 1 Rupee 1835. William. K.M.: 450.7. RS Incuse op de hals. ZFR. 30

524 Indonesië. 2000 Rupiah 1974 K.M.: 39a en 5000 Rupiah 1974 K.M.: 40a. Proof. (2) 35

525 Iran. 1/4 Pahlavi goud 1960. K.M.: 1160A. FR+. 30

526 Iran. ½ Pahlavi goud 1334 (1955). K.M.: 1161. ZFR-. 90

527 Iran. 1 Toman goud 1918. Ahmad Shah. K.M.: 1918. FR+. 65

528 Isle of Man. ½ Sovereign goud 1973A. Elizabeth II. K.M.: 26. ZFR. 90

Italië 529 Italië (Florence) [1252-1422]. AU. 1 Florin. Vz.: lelie. Kz.: staande Johannes de doper. Friedberg.: 275.

3,35 gram, ø 17 mm. FR. Foto 90

530 Italië (Lombardije). 5 Lire 1848M. Staand gekroond figuur. K.M.: C# 22.3. ZFR/ZFR+. Foto 60

531 Italië (Lucca). 5 Franchi 1807. Felix en Elisa. K.M.: 24.3. ZFR-. Foto 80

532 Italië (Milaan). 1 Crocione (Kronenthaler) 1792M. Leopold II. K.M.: 236. ZFR/ZFR+. Foto 150

533 Italië (Piedmont). 5 Francs l'an 10 (1801). 2 staande figuren. K.M.: C# 4. FR+. Foto 70

534 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1823. Carlo Felice. K.M.: 118.1. ZFR. 150

535 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1826. Carlo Felice. K.M.: 118.1. ZFR+. 160

536 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1827. Carlo Felice. K.M.: 118.1. ZFR/ZFR+. Foto 170

537 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1834. Carlo Alberto. K.M.: 131.2. ZFR. 150

538 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1834. Carlo Alberto. K.M.: 131.2. FR/FR+. 140

539 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1834. Carlo Alberto. K.M.: 131.1. FR+. Foto 170

540 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1849. Carlo Alberto. K.M.: 131.2. FR+/ZFR. 150

541 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1851. Vittorio Emanuele II. K.M.: 146.2. ZFR+. 180

542 Italië (Sardinië). 20 Lire goud 1857B. Vittorio Emanuele II. K.M.: 146.2. ZFR/ZFR+. Foto 150

543 Italië (Vaticaan). 1 Doppia goud 1802 (III). Pius VII. K.M.: 1070. FR. Foto 150

544 Italië (Vaticaan). 20 Lire goud 1869 (XXIIIR). Pius IX. K.M.: 1382.4. FR. Foto 200

545 Italië (Venetië) [1343-1354]. AU. 1 Dukaat Andrea Dandolo. Vz.: de vorst van Venetië knielend voor de heilige Marcus. Kz.: staande Christus met om hem heen 9 sterren. Friedberg.: 1221. 3,36 gram, ø 19 mm. ZFR. Foto

120

546 Italië (Venetië) [1688-1694]. AU. 1 Zecchino Francesco Morosini. Vz.: de vorst van Venetië knielend voor de heilige Marcus. Kz.: staande Christus met om hem heen 16 sterren. Friedberg.: 1347. 3,51 gram, ø 21 mm. FR. Foto

120

547 Italië (Venetië) [1789-1797]. AU. 1 Zecchino Ludovico Manin. Vz.: de vorst van Venetië knielend voor de heilige Marcus. Kz.: staande Christus met om hem heen 16 sterren. Friedberg.: 1445. 3,34 gram, ø 20 mm. FR. Foto

120

548 Italië. 2 Lire 1885. Umberto I. K.M.: 23. ZFR. 35

549 Italië. 2 Lire 1925. Vittorio Emanuele III. K.M.: 63. PR. 20

550 Italië. 5 Lire 1878. Umberto I. K.M.: 20. 100.000 exemplaren. LRS. FR. 120

551 Italië. 5 Lire 1911. Vittorio Emanuele III. K.M.: 53. FR+. 100

552 Italië. 20 Lire 1928. Vittorio Emanuele I. K.M.: 70. ZFR. 30

553 Italië. 10 Lire goud 1863. Vittorio Emanuele II. K.M.: 9.2. ZFR. 80

Page 38: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

554 Italië. 10 Lire goud 1863 (TBN). Vittorio Emanuele II. K.M.: 9.2. Dit is het type met ø 18,5 mm. FR+. Foto

80

555 Italië. 10 Lire goud 1863. Vittorio Emanuele II. K.M.: 9.1. FR+. 70

556 Italië. 20 Lire goud 1862. Umberto I. K.M.: 21. ZFR. 180

557 Italië. 20 Lire goud 1867. Vittorio Emanuele II. K.M.: 10.1. FR+. 150

558 Italië. 20 Lire goud 1881R. Umberto I. K.M.: 21. LRS. ZFR. 180

559 Italië. 20 Lire goud 1882. Umberto I. K.M.: 21. FR+. 150

560 Italië. 20 Lire goud 1883/2. Umberto I. K.M.: 21. Overslag 3 over 2. ZFR. 180

561 Italië. 20 Lire goud 1886R. Umberto I. K.M.: 21. ZFR/ZFR. 180

562 Italië. 20 Lire goud 1923. Vittorio Emanuele II. K.M.: 64. Schaars type! Toetssporen doch ZFR+. Foto 250

563 Italië (koninkrijk van Napoleon). 40 Lire goud 1809. Napoleon I. K.M.: 12. ZFR. Foto 800

Japan 564 Japan. 2 Shu 1932-1958. K.M.: C#18. FR, 2 Bu 1868-1869. K.M.: C#21D. FR en 1 Shu 1868-1869. K.M.:

C#12A. FR. (3) 40

Luxemburg 565 Luxemburg. 20 Francs goud 1953. Charlotte. K.M.: XM1. ZFR. Foto 150

566 Luxemburg. 20 Francs goud 1963. Charlotte. Millennium van Luxemburg City niet voor circulatie bedoeld. K.M.: E64. ZFR. Foto

150

Mexico 567 Mexico (koloniaal Spanje) [1735]. AR. Pillar Dollar/8 Reales, op naam van Phillips V, koning van Spanje

gedurende 2e regeerperiode van 1724-1746. Geslagen in Mexico (stad), gemunt door Manuel de Leon en Francisco de la Pena y Flores. K.M.: 103. Ø 39 mm, 28,83 gram. Het eerste type van de Mexico Pillar geslagen voor circulatie. ZFR+/PR.

130

568 Mexico. 8 Reales 1767 Charles III. K.M.: 105. Met bloemrand. ZFR-. Foto 50

569 Mexico. 8 Reales 1821JJ. K.M.: 111. ZFR. 20

570 Mexico (San Luis Potosi). 8 Reales P.I. 1892 M.R. K.M.: 377.12. Mooie patina. ZFR. Foto 20

571 Mexico. 1 Pesos goud 1865. K.M.:-, 2 Pesos 1945 goud. K.M.: 461, 2½ Pesos goud 1945. K.M.: 463 en 5 Pesos goud. K.M.: 464. Alle ZFR. (4)

190

572 Mexico. Dos Pesos goud 1945. K.M.: 461. ZFR . Toegevoegd Europa penning. Bruto gewicht goud 0.75 gram, 585/1000, netto gewicht goud 0.44 gram. ZFR.

573 Monaco. 20 Francs (Vingt) goud 1878A. Charles III. K.M.: 98. FR/FR+. Foto 150

574 Noorwegen. 10 Kroner goud 1910. Haakon VII. K.M.: 375. Enkele vlekjes op de munt. ZFR. 120

Oostenrijk 575 Oostenrijk. 1 Thaler 1858A. Franz Joseph I. K.M.: 2244. ZFR+. Foto 20

576 Oostenrijk. 10 Corona goud 1912. Franz Joseph I. K.M.: 2816. ZFR. 80

577 Oostenrijk. 10 Corona goud 1912. Franz Joseph I. K.M.: 2816. ZFR. 80

578 Oostenrijk. 20 Corona goud 1915. Franz Joseph I. K.M.: 2818. ZFR+. 150

579 Oostenrijk. 20 Corona goud 1915. Franz Joseph I. K.M.: 2818. ZFR. 150

580 Oostenrijk. 1 Dukaat goud 1858. Franz Joseph I. K.M.: 2263. ZFR. Foto 100

581 Oostenrijk. 1 Dukaat goud 1915. Franz Joseph I. K.M.: 2267. ZFR. 90

582 Oostenrijk. 1 Dukaat goud 1915. Franz Joseph I. K.M.: 2267. ZFR. 85

583 Oostenrijk. 4 Florins (20 Francs) goud 1892. Franz Joseph I. K.M.: 2260. ZFR+. 75

Page 39: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

584 Oostenrijk. 8 Florin (20 Francs) goud 1892. Franz Joseph I. K.M.: 2269. ZFR+. 150

585 Oostenrijk [1892]. 8 Florin/20 Franc goud. Franz Joseph I. K.M.: 2269. ZFR+. 140

586 Oostenrijk. 8 Florin (20 Franc) goud 1892. Franz Joseph I. K.M.: 2269. ZFR+. 140

587 Oostenrijk. 25 Schilling goud 1926. K.M.: 2841. ZFR. 130

588 Oostenrijk. 1000 Schilling 1967 goud. K.M.: 2933. ZFR+. Foto 300

Peru 589 Peru. 1/5 Libra (pound) goud 1964. K.M.: 210. ZFR. 40

590 Peru. ½ Libra (Pound) goud 1908. K.M.: 209. ZFR. 90

591 Peru. 5 Soles goud 1963. Zittende Liberty. K.M.: 235. ZFR en 10 Soles goud 1965. Zittende Liberty. K.M.: 236. ZFR. (2)

160

Polen 592 Polen. Ort (18 Groszy) 1/4 Thaler 1623. K.M.: 37. Sigismund III. FR+. 15

593 Polen. 10 Zlotych goud 1925. K.M.: Y32. ZFR+. Foto 75

594 Polen. 20 Zlotych goud 1925. K.M.: Y33. ZFR. 150

Portugal 595 Portugal [1734]. AU. 400 Reis Joao V. Vz.: kroon boven Ioan V. Kz.: Jeruzalems kruis. Met bloemrand.

K.M.: 201. 1,08 gram, ø 14 mm. ZFR. Foto 35

596 Portugal [1732]. AU. ½ Escudo Joao V. Vz.: gelauwerd borstbeeld van Joao V naar rechts gewend. Kz.: gekroond wapen. K.M.: 218.7. 1,66 gram, ø 16 mm. FR+. Foto

150

597 Portugal [1751]. AU. ½ Escudo (800 Reis) Jose I. Vz.: gelauwerd borstbeeld van Jose I naar rechts gewend. Kz.: gekroond wapen van Portugal. IOSOPHUS I i.p.v. JOSEPHUS I. K.M.: 244.2. 1,58 gram, ø 15 mm. FR+. Foto

598 Portugal. 1000 Reis goud 1851. Maria II. K.M.: 486. FR-. 40

599 Portugal. 1000 Reis goud 1855. Pedro V. K.M.: 495. ZFR. Foto 50

600 Portugal. 2000 Reis goud 1868. Luiz I. K.M.: 518. FR+. 80

601 Roemenië. 20 Lei goud 1890B. Carol I. K.M.: 20. LRS. ZFR-. Foto 160

602 Roemenië. 20 Lei goud 1944. K.M.-. ZFR. 150

Rusland 603 Rusland. 50 Kopeks 1925. K.M.: 89.1. ZFR. 20

604 Rusland. 5 Roebel goud 1890. Alexander III. K.M.: Y#42. ZFR/ZFR+. Foto 200

605 Rusland. 5 Roebel goud 1898. Nicholas II. K.M.: Y#62. ZFR. 100

606 Rusland. 5 Roebel goud 1898. Nicholas II. K.M.: Y62. FR+. 100

607 Rusland. 7 Roebel (50 Kopeks) goud 1897. Nicholas II. K.M.: Y63. LRS. FR. 150

608 Rusland. 10 Roebel goud 1899. Nicholas II. K.M.: Y#62. ZFR. Foto 190

609 Rusland. 10 Roebel goud 1903. Nicholas II. K.M.: Y64. ZFR-. Foto 200

610 Rusland. 15 Roebel goud 1897. Nicholas II. K.M.: Y#65.2. ZFR. Foto 450

611 Rusland. 100 Roebel goud 1977(l) Olympiade. K.M.: Y#a163. Mint Leningrad. Proof. 390

612 Rusland. 100 Roebel goud 1978(l) Olympiade. K.M.: Y#162. Mint Leningrad. Proof. 390

613 Rusland. 100 Roebel goud 1978(m) Olympiade. K.M.: Y#151. Mint Moskou. Proof. 390

614 Rusland. 100 Roebel goud 1979(m) Olympiade. K.M.: Y#151. Mint Moskou. Proof. 390

615 Rusland. 100 Roebel goud 1979(l) Olympiade. K.M.: Y#173. Mint Leningrad. Proof. 390

616 Rusland. 100 Roebel goud 1979(m) Olympiade. K.M.: Y#174. Mint Moskou. Proof. 390

Page 40: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Sovjetunie 617 Rusland (U.S.S.R.). 1 Chervonetz goud 1975. K.M.: Y85. ZFR. 190

618 Rusland (U.S.S.R). 1 Chervonetz goud 1975. K.M.: Y85. ZFR. 190

619 Rusland (U.S.S.R.). 1 Chervonetz goud 1976. K.M.: Y85. ZFR+. (2) 390

620 Rusland (U.S.S.R.). 1 Chervonetz goud 1977. K.M.: Y85. ZFR+. 190

San Marino 621 San Marino. 20 Lire 1931. K.M.: 11. ZFR+/PR. Foto 60

622 San Marino. 5 Scudi goud 1981. Geknielde vrouw. K.M.: 130. ZFR+. Foto 340

623 Saudi Arabië. 1 Guinea goud 1950. K.M.: 36. ZFR+. 190

Servie 624 Servië. 10 Dinara goud 1882. Milan I als koning. K.M.: 16. ZFR. 75

625 Servië. 20 Dinara goud 1879. Milan I als prins. K.M.: 14. FR-. 150

626 Servië. 20 Dinara goud 1882. Milan I. K.M.: 17.1. FR-. 150

Spanje 627 Spanje [1757]. AU. ½ Escudo Ferdinand VI. Mint gekroonde M (Madrid). Montage sporen op het

wapen. FR/FR+. Foto 40

628 Spanje [1797. AU. 1 Escudo Charles IV. Vz.: borstbeeld van Charles IV naar rechts gewend. Kz.: gekroond wapen met 11 kwartieren. Mint gekroonde M (Madrid). K.M.: 434. 3,26 gram, ø 17 mm. ZFR-. Foto

180

629 Spanje. 1 Escudo goud 1785. Charles III. K.M.: 416.2A. Mint mark Sevilla. FR. Foto 80

630 Spanje. 4 Escudo's goud 1865. Isabel II. K.M.: 631.1. Oplage onbekend. ZFR. Foto 90

631 Spanje [Z.J.]. AU. ½ Reaal Philips II. Vz.: borstbeeld van Philips II naar rechts gewend. Kz.: gekroond wapenschild. D.: 628. 3,39 gram, ø 23 mm. FR. Foto

632 Spanje. 10 Pesetas 1878 DE-M. Alfonso XII. K.M.: 677. FR+. 80

633 Spanje. 20 Pesetas goud 1861. Isabel II. K.M.: 610. Oplage onbekend. ZFR+. Foto 50

634 Spanje. 20 Pesetas goud 1890. Alfonso XIII. K.M.: 693. ZFR. Foto 160

635 Spanje. 20 Pesetas goud 1896 (62). Alfonso XIII. K.M.: 709. ZFR+. Foto 150

Syrië 636 Syrië. ½ Pound goud 1950. Valk van Qureshi. K.M.: 84. ZFR. Foto 85

637 Syrië. 1 Pound goud 1950. Valk van Qureshi. K.M.: 86. ZFR. Foto 160

638 Tonga. 1/4 Koula goud 1962. Salote. K.M.: 1. ZFR+. Foto 190

Tunesie 639 Tunesië. 10 Francs goud 1891A. K.M.: 226. FR+. 75

640 Tunesië. 20 Francs goud 1892A. K.M.: 227. FR+. 150

641 Tunesië. 20 Francs goud 1901. K.M.: 227. FR+. 140

Turkije 642 Turkije. 25 Kurush goud 1963. Atatürk. K.M.: 870. ZFR. 40

643 Turkije. 100 Kurush goud 1915. K.M.: 776. ZFR. 160

644 Turkije. 100 Kurush goud 1915. K.M.: 776. ZFR/ZFR+. Foto 170

645 Turkije. 100 Kurush goud 1923/1936. Atatürk. K.M.: 855. FR. 150

Page 41: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

646 Uruguay. 5 Pesos goud 1930. K.M.: 27. Slechts 14415 exemplaren uitgegeven. ZFR. Foto 190

647 Venezuela. 10 Bolivares goud 1930. K.M.: Y31. Slechts 10% uitgegeven de rest was voor de goudreserve van het land bedoeld. ZFR+. Foto

70

648 Venezuela. 20 Bolivares goud 1888/6. K.M.: Y32. FR+. Foto 160

649 IJsland. 500 Kronen goud 1961. Jon Sigurdsson. K.M.: 14. Oplage 10.000 exemplaren. ZFR. Foto 200

650 Yugoslavië. 20 Dinara goud 1925. Alexander I. K.M.: 7. ZFR. 150

651 Yugoslavië. 1 Dukaat goud 1931. Alexander I. K.M.: 12.2. ZFR. 90

Zweden 652 Zweden. 5 Kronor goud 1881EB. Oscar II. K.M.: 756. ZFR. Foto 60

653 Zweden. 5 Kronor goud 1920. Gustaaf V. K.M.: 797. ZFR-. 50

654 Zweden. 10 Kronor goud 1883 (EB L. A.). Oscar II. K.M.: 743. ZFR. 110

655 Zweden. 20 Kronor goud 1902 EB. Oscar II. K.M.: 765. ZFR+. 200

656 Zweden / Noorwegen (Munt Unie). 1 Krona 1901. K.M.: 760. Oscar II. ZFR. 20

Zuid Afrikaanse Republiek 657 Z.A.R. 1 Penny 1892 Paul Kruger. K.M.: 2. ZFR /PR. 40

658 Z.A.R. ½ Pond goud 1896. K.M.: 9.2. ZFR+. Foto 90

659 Z.A.R. 1 Pond goud 1898. Paul Kruger. K.M.: 10.2. ZFR. Foto 250

Zuid Afrika 660 Zuid-Afrika. ½ Sovereign goud 1925. George V. K.M.: 20. ZFR. 90

661 Zuid-Afrika. 1/10 Krugerrand goud 1980. Springbok. K.M.: 105. ZFR+. 75

662 Zuid-Afrika. 1 Rand goud 1961. Springbok. K.M.: 63. ZFR. 90

663 Zuid-Afrika. 1 Rand goud 1967. Springbok. K.M.: 63. Enige vlekjes op de munt. FR+. 90

664 Zuid-Afrika. 2 Rand goud 1968. Springbok. K.M.: 64. ZFR+. 180

665 Zuid-Afrika. ½ Pond goud 1897. Paul Kruger. K.M.: 9.2. FR+. 90

666 Zuid-Afrika. ½ Pond goud 1952. George VI. K.M.: 42. ZFR+. 90

667 Zuid-Afrika. 1 Pond goud 1952. George VI. K.M.: 43. ZFR+. Foto 180

668 Zuid-Afrika. 1 Krugerrand goud 1974. Springbok. K.M.: 73. ZFR+. 770

669 Zuid-Afrika. 1 Krugerrand goud 1974. Springbok. K.M.: 73. ZFR+. Foto 770

670 Zuid-Afrika. 1 Krugerrand goud 1981. Springbok. K.M.: 73. ZFR+. 770

Zwitserland 671 Zwitserland. 5 Francs 1869 Schutzentaler Zug. Vz.: twee gekruiste geweren achter twee wapen-

schildjes Zwitserland en Zug. Omschrift "EIDGENOSSISCHES SCHUTZENFEST 1869 IN ZUG."Kz.: staande ridder met een bijl en vlag in de afsneden het jaartal "1422". Omschrift "HANS LAND-WING RETTET DAS PANNER BEI ARBEDO". K.M.: XS10. Oplage slechts 6000 exemplaren. PR!

110

672 Zwitserland. 10 Francs goud 1913 Helvetia. K.M.: 36. ZFR+. 80

673 Zwitserland. 10 Francs goud 1922. Helvetia. K.M.: 36. ZFR. 70

674 Zwitserland. 10 Franc goud 1922. K.M.: 36. Helvetia. FR. 70

675 Zwitserland. 20 Francs goud 1883 Helvetia. K.M.: 31.1 ZFR en 20 Francs goud 1886 Helvetia. K.M.: 31.2. ZFR. (2)

300

676 Zwitserland. 20 Francs goud 1891. Helvetia. K.M.: 31.3. ZFR. 140

677 Zwitserland. 20 Francs goud 1897B. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR. (2) 300

Page 42: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

678 Zwitserland. 20 Francs goud 1908 en 1935. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR+. (2) 290

679 Zwitserland. 20 Francs goud 1911B. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR-. 150

680 Zwitserland. 20 Francs goud 1922B. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR. (2) 300

681 Zwitserland. 20 Francs goud 1930B. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR. (2) 300

682 Zwitserland. 20 Francs goud 1935 LB. Helvetia. K.M.: 35.1. ZFR+. 150

Nederland historiepenningen 683 Nederland penningen [1592]. AE. Beleg van Steenwijk. Vz.: naar links gewende gekroonde leeuw met

in zijn rechter hand een geheven zwaard en in zijn linker een pijlenbundel van 7 pijlen. Kz.: opschrift "STENEVICO VETMARSCOVORD FORRECVPERATIS HOSTEPVLSOCVM GLORIA. DOMVS. NASSOVIAE. XCII." 6,05 gram, ø 28 mm. FR+.

684 Nederland penningen [1609]. AR. 12 jarig bestand Zeeland en Spanje. Vz.: een schildpad met centraal daarboven het wapen van Zeeland. Kz.: het wapenschild van Zeeland aan een lint vast. ø 30 mm, 6,04 gram. Het Twaalfjarig Bestand van Treves was een periode van twaalf jaar van wapenstilstand gedurende de Tachtigjarige Oorlog waarin niet of nauwelijks door de opstandelingen in de Republiek met de Spanjaarden werd gevochten. Het bestand duurde van 1609 tot 1621. In 1621 werden de vijandelijkheden hervat. Originele patina. ZFR. Foto

685 Nederland penningen [1609]. AR. 12 jarig bestand van Deventer. Vz.: een geharnaste man met in zijn linkerhand een vaan aan een lans en in zijn rechterhand het wapenschild van Deventer. Kz.: gekroonde rijksarend met gespreide vleugels, in de rechterpoot een rijksappel en in de linker een pijlenbundel. ø 48 mm, 58,43 gram. Geslagen op dubbel gewicht. Zeer mooi en schaars exemplaar! Rand iets gedeukt doch ZFR/ZFR+. "Het 12 jarig bestand tussen Nederland en Spanje. Op 9 April 2009 was het 400 jaar geleden dat het bestand werd getekend. Het hield een erkenning in van de onafhankelijkheid van Nederland. Het gaf vooral de handen vrij om de financiën op orde te brengen, en de rust aan de handel en vooral de landbouw". Foto

1000

686 Nederland penningen [1648]. AR. Vrede van Münster. Vz.: vrouw met mercuriustaf en hoorn des overvloeds in leeuwenkar, rijdend over oorlogstuig. Leeuwen dragen kronen, scepter en pijlenbundel. Kz.: 3 engelen, waarvan een met palmtak en een met een olijftak, houdend doek met tekst erop. Daaronder schepen en stadsgezicht van Amsterdam. Door: Johan Blum. 55,22 gram, ø 59,1 mm. Pax in Numis 99 Vl. II 32. Met een kenmerkende stempel breuk (alle exemplaren hebben die breuk). De Vrede van Münster was een verdrag dat op 15 mei 1648 in Münster gesloten werd tussen Spanje en de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, waarmee aan de Tachtigjarige Oorlog tussen Spanje en de opstandelingen in de Republiek een einde kwam en de Republiek als soevereine staat erkend werd. ZFR. Foto

600

687 Nederland penningen [1648]. AR. Vrede van Münster. Vz.: gezicht op de stad Münster, daarboven houdt een hand uit de wolken een palm en olijftak vast beschenen door het hemellicht. Kz.: 3 duiven met een vredestak in de bek, boven een kroon en scepter op een kussen. Door: Ketteler. 21,81 gram, ø 39 mm. ZFR. Foto

250

688 Nederland penningen [1659]. AE. Overlijden Johannes Lutma. Vz.: borstbeeld Johannes Lutma naar links gewend. Kz.: Opschrift "IN MEMORIAM POSTERITATIS FECIT IOHANNES LVTMA IVNIOR ANNO CICICCLI". ø 45 mm, 38,95 gram. ZFR+.

689 Nederland penningen [1691]. AE. Overlijdens penning. Vz.: een lichaam op een sarcofaag, waarboven een lint gedragen door 2 engelen waarop "ziet de dood is een ingang ter leven". Kz.: opschrift "ter gedagtenis van Ian Vignon geboren den 16 Aug 1668 inden heere ontflapen den 17 November 1691 daer is een tijd om geboren te worden en een tijt om te sterven". 47,59 gram, ø 66 mm. ZFR+. Foto

690 Nederland penningen [Z.J.]. AR. Huwelijks penning. Vz.: Opschrift "hout daer joncuron die ick bennin en anders gheen daer is mijn trouw mijn hart en in naets godt alleen den 10 Nov Nicolas de Cantelu Anna Benne". Kz.: blanco. 4,42 gram, ø 39 mm. ZFR.

691 Jetons penningen (Brugge) [1716]. AR. Kamer van Koophandel. Vz.: "CAROLUS IMPERATOR ET REX" borstbeeld naar rechts gewend. Kz.: "SIC CUR RITE UT COMPREHE NDATIS" engelen rondom wapen van Kamer van Koophandel Brugge. 7,20 gram, ø 27 mm. DUGN.: 4857. ZFR-. Foto

Page 43: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

692 Nederland penningen [1727]. AR. Vroedschapspenning van 's-Hertogenbosch. Vz.: gezicht op de stad 's-Hertogenbosch, op de voorgrond 2 staande figuren leunend op het gekroonde wapenschild. Boven de stad een banderol met daarop de tekst "SILVA DU GIS". Kz.: een altaar met 2 leunende figuren ernaast beschenen door een stralende zon boven hen, met als omschrift "VINCAT AMOR SILVAE". Zeer mooie exemplaar! 6,46 gram, ø 26 mm. ZFR+. Foto

150

693 Nederland penningen [1739]. Aluminium. Huwelijkspenning. Vz.: binnen een lauwerkrans 2 wapenschilden omschrift "Theodoor Rogge en Geert. Elisab Muilman getb XI Febr MDCCXIV". Kz.: Opschrift "wy vieren 't silver feest met harten vol lof, so geeft de goede god ons nieuwe dankens stof MDCCXXXIX". 16,37 gram, ø 44 mm. ZFR+.

694 Nederland Historiepenning [1747]. AE. Op het gedreigd, doch door een opgekomen zware storm verhinderd plunderen van het Huis van Mr. Johan Michiel Boukens, Schepen en Raad van Nijmegen. Vz.: "TIBI MILITAT AETHER" (voor u strijd de Hemel). In de afsneden "HAEC LIBertatis ERGO" (Dit om de vrijheid). Een veld waarop een schaap dat door alle kanten door roofdieren wordt bedreigd, boven aan de hemel een arm met een schild. Kz.: tekst "IOH.annis MICH.aelis ROUKENS, I.uris C.onsuLTI SCAB. int ET SENAT.oris NOVIOM.aegensis AEDES PUERP.erio.OPT.IMAE UXORSIS. AGN.etae IANN.ettea VERSPUCK SANCTAE A FURNENTE PLEBE OPPUGNattae EXORTA PROCELLA SERVATAE. PR.:die IDVS DEC.embres 1747". (Het huis van Johan Michiel Roukens, Regtsgeleerde, Schepen en Raad van Nijmegen, alwijz zijne brave huisvrouw Agneta Jeanetta Verspyk in het kraambed lag en uit dien hoofde heilig moest zijn, op den 12e December 1747 door een woedende menigte bestormd) tulpenrandversiering. 15,90 gram, ø 35 mm. Mooie patina. PR+. Foto

695 Nederland penningen [1751]. Parelmoer. Een 14 Gulden in parelmoer. Vz.: ridder galopperend naar rechts met een geheven zwaard in zijn rechterhand. Kz.: fictief wapen. 1,10 gram, ø 27 mm. ZFR+. Foto

696 Nederland penningen [Z.J. origineel uit 1756]. AE. Stolpiaans legaat. Bronzen penning naar model van een zilveren exemplaar uit 1756 van het in 1753 ingesteld Stolpiaans legaat. Vz.: een landschap met in de achtergrond bergtoppen, een stralende zon en sterren en op de voorgrond een jongeling in Grieks gewaad te midden van boeken, instrumenten, een hengelglobe en een adelaar. Hij heeft een sterrenkijker in de rechterhand en een passer in de linkerhand. Bovenzijde het rondschrift "AUCTOREM MANIFESTAT OPUS" (Zij laat de weg zien en maakt deze veilig). Onder de voorstelling een blank gelaten ruimte voor de naam van de prijswinnaar. Kz.: een altaar met opengeslagen boek. Er naast staat een vrouw met stad die een jongeling wijst op een zon stralende tempel op een berg in een landschap met bergen, bomen en planten. bovenlangs het rondschrift "PRAEMIUM MONSTRAT ITER TUTUMQUE FACIT" (het werk onthuld de auteur (GOD)). Op de afsneden aan de onderzijde het opschrift: "I.G.HOLTZHEY.FECIT" (gemaakt door J.G. Holtzhey) en "PRAE MIUM ACADLEIDENSIS EXLEGATO J. STOLP" (Universiteitsprijs wegens het legaat van J.Stolp). Door: J.G. Holtzhey naar modele van Frans van Mieris. 69,69 gram, ø 67 mm. ZFR-. Foto

697 Nederland penningen [1767]. AE. Kalender penning. Vz.: Willem de V borstbeeld naar rechts gewend. Kz.: de kalender van het jaar 1767. 13,54 gram, ø 36mm. Kalender wat versleten. FR. Foto

698 Nederland penningen [1813-1815]. AE verzilverd. Napoleon op St.Helena. Vz.: in een parelrand Napoleon gezeten op een rotseiland, naar links, met uitgestrekte rechterarm. Op de afsneden "waar zal ik ontkomen". Kz.: in een parelrand, Bonaparte op St.Helena. 5,02 gram, ø 27 mm. FR.

699 Nederland penningen [1816]. AE. Ter gelegenheid van de eerst bijeenkomst van de Provinciale Staten van Brabant. Vz.: een naar links staande leeuw kijkend naar rechts leunend met zijn linker voorpoot op het Brabantse wapenschild, en met een sabel in zijn rechter poot, onderaan op de afsneden "van den Goor F", en rondom een verhoogde rand. Kz.: de volgende tekst "lege.sacram.assert.brab.ord.bruxell.convog.Wilhelmus.rex.VIII.id.Jul.MDCCCXVI" en rondom een verhoogde rand. 45,48 gram, ø 45 mm. ZFR. Foto

700 Nederland penningen [1817]. AR. Academie van Schone Kunst. Vz.: borstbeeld van Willem I naar rechts gewend met als omschrift "Guillaume premier roi des pays-bas". Kz.: omschrift "la ville d'anvers le XVIII Octobre MDCCCXVII" opschrift "en memoire de l'installation de l'academie royale des beaux-arts". 25,21 gram, ø 33 mm. ZFR.

701 Nederland penningen [1818]. AR. 500 jarig bestaan van de illustere vrouw-broederschap. Vz.: het wapen van de illustre lieve broederschap (een lelie tussen doornen). Boven het wapen als schildhouder een zwaan, met een banderol in de snavel waarop de tekst "sicut lilium inter spinas". Kz.: binnen een krans van lauwertakken en eikentakken het opschrift "anno suculari quinto MDCCCXVIII". 23,21 gram, ø 36 mm. FR+. Foto

Page 44: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

702 Nederland penningen [1821]. AR. Zilveren huwelijk Johannes Eijmer en Alida Eijmer-Zwartenhof. Door: J.M. Lageman. Vz.: een vrouw knielend bij een huwelijksaltaar, versierd met een guirlande en het getal "25" met daarnaast een hoorn der overvloeds en een ooievaar, achter een zuil versierd met symbolen van de huwelijkstrouw. In de afsneden de tekst "aan de voorzienigheid". Kz.: op het gedrapeerde doek de graveerde namen van het zilveren paar "Johs Eijmer Ala Zwartenhof" met eronder het vers "een blyde herrinerin / hoe een oprechte trouw". Randschrift "aan onze klyndogter F.J. Klyn". 25,45 gram, ø 44 mm. Met originele houten doosje. ZFR. Foto

150

703 Nederland penningen [1831]. AR. Erepenning der Leidsche jagers. Vz.: een staande Minerva met aan helm en kuras, in haar linkerhand een speer terwijl zij met haar rechterhand een lauwerkrans uitreikt hieronder in kleine letters "V D K F (D. van der Kellen Fecit)" omschrift "C.H. van Rhemen". Kz.: binnen een krans 8 regels "hulde / van / Leydsche jonkvrouwen / aan / vaderlandsliefde / en / heldenmoed / 1830-1831". 11,28 gram, ø 32 mm. Met originele houten doosje. Lichte randschade en wat krassen in het veld doch ZFR. Foto

704 Nederland penningen [1860]. Aluminium. Eenheid. Vz.: "L'UNION FAIT LA FORCE" Onderschrift "door eenheid verbroederd" 1860 tussen zonnestralen. Kz.: omschrift "CONCORDIA RES PARVAE CRESCUNT" onderschrift "ROM XII. V.10" klein daaronder M.C. de Vries J.F. 91,97 gram, ø 64 mm. ZFR. Foto

705 Nederland penningen [1883]. AE verzilverd. Universiteit Groningen Vz.: gebouw studentensociëteit Mutua Fides. Kz.: wapen van de studentenvereniging met banier met als tekst" vindicat atque polit", bovenschrift "academia Groningana". 11,81 gram, ø 32 mm. FR+/ZFR. Foto

706 Nederland penningen [1886]. AE. 250 jaar Utrechtse hogeschool. Vz.: de verlichting voorgesteld als een vrouw die op een sokkel zit, met in haar rechterhand een fakkel en in haar linker houdt ze een gedenksteen vast waarop 1636-1886. Kz.: een stralende zon, in het midden het Utrechtse wapen. 63,17 gram, ø 47 mm. ZFR. Foto

707 Nederland penningen [1886]. AE. 250 jaar Utrechtse hogeschool. Vz.: de verlichting voorgesteld als een vrouw die op een sokkel zit, met in haar rechterhand een fakkel en in haar linker houdt ze een gedenksteen vast waarop 1636-1886. Kz.: een stralende zon, in het midden het Utrechtse wapen. 58,19 gram, ø 57 mm. Enige vlekjes op de penning. ZFR. Foto

708 Nederland penningen [1888]. AE. Zoölogisch genootschap. Vz.: olifant, tijger en een leeuw omringd door blad elementen. Met het wapen van Holland en stadswapen Amsterdam. Kz.: 1838 1 Mei 1888 omschrift" Koninklijk Zoölogisch Genootschap Natura Artis Magistra" 31,89 gram, ø 42 mm. ZFR. Foto

709 Nederland penningen [1898]. AE. Inhuldiging Wilhelmina. Vz.: borstbeeld Wilhelmina naar rechts gewend, omschrift "WILHELMINA KONINGIN DER NEDERLANDEN". Kz.: de koningin reikt haar hand aan de Nederlandse maagd aan wiers voeten de Nederlandse leeuw. 120 gram, ø 59 gram. Slechts 1130 exemplaren! ZFR. Foto

710 Nederland penningen [1898]. AE. 10e Delftsch studentenkorps. Vz.: vrouw met lang afhangend kleed, met bol in de rechterhand en spiegel in de opgeheven linker, staande op een voetstuk boven haar een stralende vijfpuntigester eronder een banderol. Kz.: een dubbele bedeltas waardoorheen twee ineen gestoken handen. 46 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

711 Nederland penningen [1898]. AE. Plaquette naar aanleiding van het aftreden van Regentes Emma. Vz.: 2 engelen houden een cartouche vast met daarop een medaillon met de afbeelding van Regentes Emma, links een staande vrouw, rechts wijst een zittende vrouw naar een gezicht op het Oranje-Nassauoord. Kz.: het gekroonde wapen van regentes Emma met als opschrift "aan hare majesteit koningin weduwe regentes van het koninkrijk 23 Nov 1890 31 Aug 1898 het dankbare Nederlandse volk". Uitgegeven door Kon. Begeer. 162 gram, ø 57 mm x 80 mm. ZFR+. Foto

80

712 Nederland penningen [1900]. AE. Referendum 1 Juli 1900. Vz.: borstbeeld van Victor de Stvers naar links gewend, omschrift "Victor de Stvers". Kz.: 2 honden houden een wapenschild omhoog omschrift "refendaris voor kunsten en wetenschappen 1875-1 Juli 1900". 135 gram, ø 65 mm. ZFR .

713 Nederland penningen [1901]. AE. Huwelijkspenning Wilhelmina en Hendrik. Vz.: het borstbeeld van koningin Wilhelmina en Hertog Hendrik naar links gewend. Kz.: Wilhelmina en Hendrik in een huwelijksbootje, met Wilhelmina aan het roer. 63,89 gram, ø 47 mm. ZFR .

714 Nederland penningen [1906]. AE. 300 jaar Rembrandt. Vz.: het aanziende borstbeeld van Rembrandt, omschrift "REMBRANDT". Kz.: een gesluierde vrouw met als omschrift "MDCCCCVI POSTERITAS NATVS MDCVI OBIIT MDCLXIX". 85 gram, ø 60 mm. ZFR.

Page 45: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

715 Nederland penningen [Z.J.]. AE. Nederlandse en Belgische penning vereniging. Vz.: anoniem borstbeeld naar links gewend, daaronder "Lente". Kz.: opkomende zon met op de voorgrond een boom met op een tak een vogel, daaronder de tekst "Ned-Belg-vereniging-van-penning-vrienden". 52,53 gram, ø 37 X 51. ZFR . Foto

716 Nederland penningen [Z.J.]. AE. Prijspenning. Vz.: borstbeeld van koningin Wilhelmina naar links gewend. Kz.: mythologisch engelfiguur met palmtak en wijzend naar een plaat (zonder inscriptie). 33,66 gram, ø 44 mm. ZFR .

717 Nederland penningen [1913-1914]. AE. Hondententoonstelling. Vz.: penning 1913 als omschrift "KYNOLOGEN CLUB ROTTERDAM". Penning 1914 hondenkop naar rechts kijkend. Kz.: penning 1913 met als opschrift "internationale hondententoonstelling Rotterdam 12 October 1913". Penning 1914 opschrift "K.C.D.H 21 Juni 1914 Den Haag". Penning 1913 31,59 gram ø 40 mm ZFR , penning 1914 16,07 gram, ø 35 mm FR . (2)

718 Nederland penningen [1926]. AE. Michiel de Ruyter. Vz.: het aanziende borstbeeld van Michiel de Ruyter met als omschrift "MICHIEL ADRIAANSZ DE RUYTER". Kz.: opschrift "29 April daar de heeren staten hunne vlag betrouwen zal ik mijn leven wagen 1676-1926". ø 59 mm, 81,24 gram. ZFR.

719 Nederland penningen [1926]. AE. Ter herdenking van Jan Steen. Vz.: borstbeeld van de schilder, omschrift "JAN STEEN 1626-1926". Kz.: achtregelig opschrift "TER HERDENKING VAN DE JAN STEEN TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL TE LEIDEN", daaronder het wapenschild met het stadswapen van Leiden. 27,05 gram, ø 41 mm. FR.

720 Nederland penningen [1930]. AE. Gedenkpenning internationale Brandweertentoonstelling te Rotterdam. Vz.: op de voorgrond vuurspuwende draak, op de achtergrond stadsaanzicht van Rotterdam. Kz.: blanco, binnen krans van eikenbladeren (onderaan gesigneerd). 96 gram, ø 59 mm. ZFR. Foto

721 Nederland penningen [1933]. 400 jaar herdenking Willem de Zwijger. Vz.: knielende Willem de Zwijger omschrift "MYN SCHILT ENDE BETROUWEN SYT GHYOGODT MYN HEER". Kz.: ijsvogel op nest omschrift "SAEVIS TRANGUIlUS IN UNDIS". MDXXXIII-MCMXXXIII. Gewicht zilver 84 gram, ø 60 mm. ZFR .

722 Nederland penningen [1934]. AR. Overlijden van Regentes Emma. Vz.: gekroonde "W" binnen een krans daaronder het Nederlandse wapen. Kz.: borstbeeld naar links gewend daaronder de tekst "Wilhelmina 1934". 12,93 gram, ø 29 mm. ZFR. Foto

723 Nederland penningen [1935]. AE. 50 jaar Rijksmuseum Amsterdam. Vz.: kop van de Nederlandse maagd met helm, geflankeerd door bloem en sleutel binnen omschrift "Nederlands wapen op de kraag van de maagd". Kz.: Nederlands wapen gekroond door een gebouw (Rijksmuseum) gemerkt op de rand. 84 gram, ø 59 mm. In origineel doosje. ZFR . Foto

724 Nederland penningen [ca. 1935]. AE. Vz.: muntende engel. Kz.: blanco. 124 gram, ø 50 mm. FR/ZFR. 15

725 Nederland penningen [1936]. AE. Derde eeuwfeest van de Utrechtse Universiteit. Vz.: aanziende uil met gespreide vleugels, klauwen en staart. Kz.: een met gespreide vleugels in de richting van de zon vliegende adelaar onderschrift "SOL IUSTITIAE ILUUSTRA NOS". Ontwerp Anna Hoes. 158 gram, ø 71 mm. ZFR. Foto

726 Nederland penningen [1940]. AE. Lotsverbondenheid. Vz.: Swastika kruis daarover heen het embleem van de NSB, die werd gebruikt tussen 1931 en 1936, omringd door rozen en een ketting die om de bloemen heen kruist omschrift, "LOTSVERBONDENHEID 10 - 14 MEI 1940" Kz.: opschrift "SAAMGEDREVEN DOOR HET LOT VEREEND IN GEVAAR" aan de uiteindes NSB emblemen en het Swastika kruis, omschrift "DIETSCHERS EN DUITSCHERS VERBONDEN IN DE TOEKOMST". 27,45 gram, ø 39 mm. ZFR. Foto

727 Nederland penningen [1942]. AE. Het overlijden van Baron van Heerdt. Vz.: aanziend borstbeeld van Baron van Heerdt, met als omschrift "ANTON GODERT ERNEST BARON VAN HEERDT". Kz.: gekroond wapen met aan beiden kanten een anker met als omschrift "GESNEUVELD A/B H.MS ISAAC SWEERS 28-7-1921 13-11-1942". 78,34 gram, ø 60 mm. ZFR.

728 Nederland penningen [1952]. AE. Slag om de Javazee. Door: B.M. Liefting. Vz.: schip varend naar links met de vlaggen van Australië, Engeland en Nederland, met de tekst "ALL SHIPS FOLLOW ME" omschrift "COMBINED STRIKING FORCE 27 FEBRUARI 1942 N.O.I.". Kz.: een zinkend schip met als omschrift "HERDENKING SLAG OM DE JAVAZEE 1942-1952". 81,63 gram, ø 60 mm. ZFR/PR.

Page 46: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

729 Nederland penningen [1952]. AR. Ter herinnering aan de landing van Jan van Riebeeck bij Kaap de Goede Hoop. Vz.: het schip de Drommedaris varend naar rechts met als omschrift "JAN VAN RIEBEECK STICHT SUID-AFRIKA 1625". Kz.: centraal bovenaan het familie wapen van Riebeeck opschrift "JAN VAN RIEBEECK GEBOREN TE CULEMBORG 1619 OVERLEDEN TE BATAVIA 1677 STICHTER EN EERSTE COMMANDEUR VAN DE NEDERZETTING AAN KAAP DE GOEDE HOOP". In origineel doosje. 20,25 gram, ø 40 mm. ZFR.

730 Nederland penningen [1953]. AE. Dijkherstel Watersnoodramp. Vz.: dijkwerker met spade omschrift "IN GELOOF EN KRACHT HET WERK VOLBRACHT". Kz.: zandzakken met ondergelopen huizen op de achtergrond omschrift "DIJKHERSTEL WATERSNOOD 1953". 98 gram, ø 64 mm. ZFR. Foto

731 Nederland penningen [1958]. AE. 75 jarig bestaan van de ANWB. Vz.: trekvogels waarvoor een vrouwfiguur haar schoonheid ontsluiert. Kz.: embleem van de ANWB door een windroos. Ontwerp van M.Kutterink. 150 gram, ø 70 mm. ZFR.

732 Nederland penningen [Z.J.]. AE. Bloedtransfusiedienst. Vz.: pelikaan beschermt haar jongen onder een kruis. "SANGUINE SANGEUINEM SNANTI". Omschrift "HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS" "BLOEDTRANSFUSIEDIENST". Kz.: buste van Dr. Landsteiner naar links, omschrift "PROF. DR. KARL. LANDSTEINER". 55 gram, ø 50 mm. In origineel doosje van de Kon. Begeer. Beloningsmedaille uitgereikt na 25 bloedtransfusies. PR.

733 Nederland penningen [1970]. AE. 100 jaar Winkler Prins. Vz.: onder het dichte bladerdak rechts van de stam staat een lezende monnik. Links van de stam het opschrift "NON SOLVS". Aan de bovenrand de tekst "ELSEVIER". Kz.: Winkler Prins mccmlxx-mcmlxx P,W boven een kroon, eronder 100 jaar Democratisering van kennis. 120 gram, ø 63 mm. ZFR.

734 Nederland penningen [1982]. AE. 600 jaar Domtoren Utrecht. Vz.: panorama met de Domtoren Kz.: arbeiders bezig met het hijsen van de Spuwer. 174 gram, ø 73 mm. ZFR/ZFR . Foto

735 Nederland penningen [1995]. AE. Nederland 50 jaar vrij. Vz.: links boven de Amerikaanse vlag daaronder de Canadese vlag, rechts onder de Engelse en daarboven de Nederlandse vlag met daarin 50 1945-1995. Kz.: opschrift "ONZE TAAL KENT GEEN WORDEN VOOR HETGEEN IN ONS ALLERHART OMGAAT, WILHELMINA 5 MEI 1945 NEDERLAND 50 JAAR VRIJ 1945-1995. 66 gram, ø 49 mm. ZFR /PR. Foto

Penningen Curaçao 736 Curaçao penning. [Z.J.]. AE. Hotel Curaçau intercontinental. Vz.: hotel Curaçau Intercontinental

onderaan de penning signatuur van de ontwerper/ontwerpster. Kz.: blanco. 346 gram, ø 100 mm. PR. Foto

Nederland armen penningen, leprozen penningen 737 Nederland penningen [1695]. AE. Armenpenning. Vz.: opschrift "ACE IESUS SPRACK 1695" ACE

(avondmaal collecte Enkhuizen) IESUS SPRACK (Jezus sprak verwijzend naar Matteüs vers 26:26:29). Kz.: blanco. Toegevoegd een loden afslag van deze penning. 6,48 gram, ø 23 mm. ZFR. (2)

738 Nederland penningen [Z.J.]. AE. 2 loden penningen van Enkhuizen. Leprozenhuis betaal penning en een Tonenloden penning. Beide met aan blanco achterkant.

Nederland Gilde penningen 739 Nederland penningen [1627]. AE. Timmermans Gilde. Vz. een markante Vlissingse fles scheidt het

jaartal "1627" met als omschrift "EENDRACHTICH WEEST TSAMEN". Kz.: 7 werktuigen en een ingeslagen Gilde nummer "61". 21,50 gram, ø 31 mm. Slechts 48 exemplaren bekend waarvan 26 in musea en 3 loden nagietingen! ZFR . Foto

200

740 Nederland penningen [1654]. AE. Scheepstimmermans Gilde. Vz.: het gekroonde wapen van Vlissingen getoond op een kleed / schild waarin 2 handvatsel openingen en onderaan uitlopend in een bandenrol met daarop de tekst "VIVE LA BOUTEILLE". Omschrift "DEKENS PIETERS LEYNSEN SYMON BEEN". Kz.: het hol van een zeegaand schip in aanbouw met een trap tegen de zijkant van het hol ernaast een zaag, bijl en diesel. Boven het hol "Het Lam Gods houdende een vaantje, ernaast een ingeslagen gilde nummer "65", omschrift "OUDERDEKEN D'HEER CORNELIS LAMPSINS ANO 1654". 55,68 gram, ø 57 mm. FR+.

Page 47: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Nederland penningen Chris van der Hoef/Wienecke

741 Nederland penningen [1913]. AR. 100 jaar onafhankelijkheid. Vz.: engel houdt een banderol met de tekst "ONAFHANKELIJKHEID". Kz.: Neptunus en Mercurius staande op een met 3 zeepaarden bespannen wagen, in de vorm van een schelp, omschrift "DE ZEE IS VRIJ, DE KOOPHANDEL HERLEEFT". 142 gram, ø 70 mm. ZFR+. Foto

150

742 Nederland penningen [1914]. AE. Medaille kunst. Vz.: in de 4 hoeken duinrozen, borstbeeld van Sietske Wienecke naar links gewend. Kz.: links en rechts de gekroonde wapens van Nederland en België, in het midden een muntpers, een metalen kan met daarop de vrienden der medaille, als kunstwerken daarboven Nederlandsch-Belgische vereniging. Door Wienecke 63,37 gram, ø 46 x 46 mm. ZFR+. Foto

743 Nederland penningen [1918]. AE. 2e jaarbeurs in Utrecht. Vz.: Mercurius met Caduceus. Kz.: centraal 1918 omschrift "TWEEDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS". 15,29 gram, ø 27 mm. Van der Hoef penning. JP. 37. ZFR+.

744 Nederland penningen [1920]. AE. Jaarbeurs in Utrecht. Vz.: hoorn des overvloeds met vruchten, omschrift "EERSTE JAARBEURS IN VREDESTIJD". Kz.: korenaar omschrift "VIERDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS". 12,01 gram, ø 9,9 mm. Een mooie V.D Hoef penning. JP.58. ZFR .

90

745 Nederland penningen [1927]. AE gegoten. Eerste postvlucht naar Nederlands-Indië. Vz.: een duif boven de wolken vliegend naar rechts met als opschrift "DE POSTDUIF". Kz.: de tekst speels afgebeeld "1927 TER HERINNERING AAN DE 1e POSTVLUCHT VAN NEDERLAND-INDIE". C.J. v.d. Hoef. Met een monogram op de voorzijden. 610 gram, ø 116 mm. ZFR+. Foto

1000

Nederland penningen Willem Verbon 746 Nederland penningen [1988]. AE. Verjaardag Willem Alexander. Door: W.Verbon. Vz.: borstbeeld

van Willem Alexander naar rechts gewend naast de hals Verbon, rechts van het borstbeeld een gekroonde "W" en "A" met daaronder 21. Kz.: een wapenschild met als omschrift "WILLEM ALEXANDER PRINS VAN ORANJE". 29,50 gram, ø 39 mm. ZFR. Foto

747 Nederland penningen [1988]. AE. Verjaardag Beatrix 50 jaar. Door W. Verbon. Vz.: mooi gedetailleerd borstbeeld van Koningin Beatrix met gekroonde letters en cijfers "B R 50" naast de hals "VERBON". Kz.: kroonjuwelen met als omschrift "BEATRIX BATAVIAE REGINA 1988". 33,49 gram, ø 37 mm. ZFR+.

Nederland gouden penningen 748 Nederland penningen goud [1898]. AU. Inhuldiging Wilhelmina. Vz.: borstbeeld van Wilhelmina naar

links gewend, omschrift "WILHELMINA KONINGIN DER NEDERLANDEN". Kz.: palmtak opschrift "te Amsterdam ingehuldigd 6 september 1898". Bruto gewicht goud 14,42 gram, 800/1000, netto gewicht goud 11,54 gram, ø 23 mm. ZFR. Foto

290

749 Nederland penningen goud. [1914]. AU. Steunpenning t.b.v. Belgische vluchtelingen. Vz.: klimmende leeuw in gesloten tuin omspoeld door golven, zwaard in de rechterpoot en pijlenbundel in de linker. Kz.: Bourgondisch vuurijzer daarachter een palmtak, links en rechts vruchtdragende Oranjetakken. Bruto gewicht goud 7,67 gram, 800/1000, netto gewicht goud ca. 6,13 gram, ø 28 mm. ZFR. Foto

160

750 Nederland penningen [1959]. Bolwerk der Vrijheid.AU. Vz.: borstbeeld van Juliana naar rechts gewend met als omschrift "JULIANA KONINGIN DER NEDERLANDEN". Kz.: gekroonde leeuw naar links gewend met in zijn rechterhand een zwaard en in zijn linker een pijlenbundel, omschrift "HOLLAND BOLWERK DER VRIJHEID". 7,66 gram, ø 25 mm. ZFR+.

170

751 Nederland penningen [1964]. AU. Universiteit Groningen. Door: M.Keester Vz.: Universiteitsgebouw Groningen omschrift "ACADEMIA GRONINGANA". Kz.: gekroond universiteitswapen tussen 1614-1964. Hofstee 5.7.71.g. 7,70 gram, ø 24 mm. ZFR. Foto

170

752 Nederland penningen [1965]. AU. Korps Mariniers. Vz.: 3 mariniers die een bootje aan land trekken omschrift "KORPS MARINIERS 1665-1965". Kz.: gekroond embleem van het korps mariniers met daaronder de tekst "QUA PATET ORDIS" (zo wijdt de wereld strekt). 6,03 gram, 900/1000, ø 21 mm. Proof geslagen. Foto

130

Page 48: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

753 Nederlands-Indië penningen [1970]. AU. 25 jaar onafhankelijkheid. Vz.: gekroond wapen scheidt "1945" van "1970" omschrift "NEDERLANDS-INDIË ½ CENT". Kz.: Arabische tekst. 3,43 gram, 585/1000, netto gewicht goud 2 gram, ø 17 mm. ZFR. Foto

754 Nederland penningen [1970]. AU. 25 jaar vrij. Vz.: 5 Cent 1940. Kz.: dubbel portret naar rechts van Wilhelmina en Juliana, omschrift "5 MEI NEDERLAND 25 JAAR VRIJ KONINGIN JULIANA KONINGIN WILHELMINA". 4,98 gram, 585/1000, ø 22 mm. FR+. Foto

70

755 Nederland penningen [1973]. AU. 25 jarig regeringsjubileum Juliana en Bernhard. Vz.: 2 leeuwen die het gekroonde Nederlandse wapen omhoog houden, met onder het wapen een banderol met daarop de tekst "JE MAINTIENDRAI". Omschrift "TER HERINNERING AAN HET 25 JARIG REGERINGS JUBILEUM". Kz.: borstbeeld van Juliana en Prins Bernhard naar links gewend omschrift "JULIANA EN BERNHARD KONINGIN EN PRINS DER NEDERLANDEN". De penning is in de rand gemerkt met een oplage cijfer "38". Bruto gewicht goud 49,94 gram, 900/1000, netto gewicht goud 44,94 gram, ø 59 mm. In origineel doosje van Kon. Begeer Voorschoten. Heeft toetsingsporen doch ZFR. Foto

1100

Buitenland penningen goud 756 Duitsland penningen [1974]. AU. WK 1974. Vz.: de wereldbeker scheidt de tekst "FIFA en 1974".

Omschrift "WORLD CUP". Kz.: Opschrift "WM74", omschrift "FUSSBALL WELTMEISTERSCHAFT IN DER B.R. DEUTSCHLAND". 3 gram, 900/1000, ø 18 mm. ZFR .

70

757 Nederland penningen [1995]. AU. 50 jaar vrij. Vz.: Nederlandse leeuw in zijn rechter hand een geheven zwaard, en in zijn linkerhand een pijlenbundel. Links van de leeuw 1995, 100 ECU onder de leeuw en het omschrift "KONINKRIJK NEDERLANDEN". Kz.: borstbeeld Wilhelmina naar links gewend met aan weerszijden de tekst "BEVRIJDING BETEKENT HET HER LEVEN VAN ALLE VRIJE HELDEN". Bruto gewicht goud 3,36 gram, 918/1000, netto gewicht goud 3,08 gram, ø 18 mm. Proof.

75

758 Nederland penningen [Z.J.]. AU. Koningshuis. Vz.: portretten van Amalia van Solms, Louise de Coligny, Beatrix en prinses Margriet. Kz.: centraal 4 vakken met daarin leeuwen en lelies. Bruto gewicht goud 14,87 gram, 750/1000, netto gewicht goud 11,15 gram. Proof. (4)

280

759 Nederland penningen [2005]. AU. 650 jaar Stadsrechten Weesp. Vz.: Weesp 650 omschrift "1355-STADSRECHTEN-2005". Kz.: kaart van Weesp. ø 30 mm. Bruto 15,63 gram, 585/1000, netto gewicht goud 9,14 gram. Proof.

230

760 Amerika penningen [1963]. AU. John F. Kennedy. Vz.: borstbeeld John F. Kennedy naar links gewend met als omschrift "JOHN F. KENNEDY 1963 A NOBEL SERVANT OF PEACE". Kz.: een man te paard met een speer in zijn rechterhand en slangen onder het paard. Paard splitst de tekst "a man does what he must". 8,44 gram, ø 26 mm. 917/1000. Toest sporen doch ZFR+. Foto

190

761 Libië penningen [AH 1390 (1970)]. Libië. AU. Vz.: Arabische tekst met het jaartal AH 1390 omringd door 2 lauwertakken. Kz.: een anoniem borstbeeld. 7,97 gram, 900/1000, ø 22 mm. ZFR.

180

Nederland penningen Vereniging voor Penningkunst (VPK) 762 Nederland penningen [1928] VPK. AE. Koninklijk huis, gesigneerd door H.Luns. Vz.: portret Koning

Willem I. Kz.: voorstelling betreffende handel, scheepvaart en verbondenheid, verbonden door vaandel met "JE MAINTIENDRAI". 54 gram, ø 60 mm. PR. Foto

763 Nederland penningen [1930] VPK. AE. Artis. Vz.: 2 vogels met daaronder Artis. Kz.: "TUCAMUR EXEMPLA NATUREA INTACTAE" (laat ons de voorbeelden der ongerepte natuur beschouwen en beschermen). 84,73 gram, ø 56 mm. In origineel doosje. ZFR.

764 Nederland penningen [1950] VPK. AE. Reis van Prins Bernhard naar West. Gesigneerd door Pol Bom. Vz.: Prins Bernhard neergezet in zijn khaki-militairen overhemd, met een verrekijker in de handen. Achter hem een kruiser en een vliegtuig. Kz.: opschrift "volken die met behoud van eigen karakter in vrijheid samengaan en een harmonische eenheid opbouwen, kunnen aan de wereld tot voorbeeld strekken." 68 gram, ø 60 mm. ZFR/PR. Foto

765 Nederland penningen [1953]. VPK. AE. Watersnood door L.O. Wenckebach. Vz.: onmetelijk watervlak, dat onvermiddelijk stijgt, een eenzaam mens die zich nauwelijks staande houdt, de handen geheven in machteloos verzet. Kz.: Noachs duif. 67 gram, ø 60 mm. ZFR/PR. Foto

Page 49: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

766 Nederland penningen [1955] VPK. AE. Tien jaar bevrijding door J. Ph. L. Petri. Vz.: vier naakte magere ineen gestrengelde figuurtjes zijn als een rasterpatroon dat aan een prikkeldraad herinnert. Kz.: een ineengedoken eenzaam fuguurtje, gehurkt met de armen rond zijn lijf op een leeg veld. 182 gram, ø 81 mm. ZFR.

767 Nederland penningen [1956] VPK. AE. John Rädecker door Han Rädecker. Vz.: Rädeckers wijkende voorhoofd. Kz.: het meisje als symbool van het immer jonge en schone, de leeuw voor de mannelijkheid, de uil voor de nacht en de duif voor de vrijheidsgedachten. 230 gram, ø 83 mm. ZFR.

768 Nederland penningen [1957] VPK. AE. Europa door Paul Grégoire. Vz.: vogel ingesloten door gebouwen met daarin afgebeeld de Gallische haan, de Duitse adelaar, de leeuw voor Nederland en België, de Italiaanse vos en de Engelse bulldog. Kz.: Europa in de gedaante van een vrouw die haar kind beschermt. 155 gram, ø 73 mm. ZFR.

769 Nederland penningen [1959] VPK. AE. Witte Cornelisz. De With door Cor van Kralingen. Vz.: naar linksgewend profielportret van de Vice- Admiraal met commandostaf in de rechter hand. Kz.: oorlogsschepen in actie. 140 gram, ø 65 mm. ZFR/PR. Foto

770 Nederland penningen [1960] VPK. AE. Multatuli Max Havelaar door Auke Hettema. Vz.: naar links gewend borstbeeld van Multatuli, met als omschrift "MULTATULI MAX HAVELAAR". Kz.: verbeeldt Douwers Dekker's toespraak tot de hoofden van Lebak met als omschrift "HOOFDEN VAN LEBAK IK GROET U". 104 gram, ø 63 mm. ZFR-.

771 Nederland penningen [1961] VPK. AE. Sweelinck door Loeki Metz. Vz.: naar links gewend portret van Sweelinck. Kz.: deze verbeeldt de leraar-organist, als centraal figuur achter het orgel in de Oude Kerk te Amsterdam. 194 gram, 93 x 67 mm. PR.

772 Nederland penningen [1962] VPK. AE. Geboortepenning door Christien Nijland. Vz.: moeder met kind omschrift "DE MENS IS EEN WERELD IN HET KLEIN". Kz.: nestelende vogels in een boom. 80 gram, ø 55 mm. ZFR-.

773 Nederland penningen [1962] VPK. AE. G.H. Breitner door Wilfried Put. Vz.: het naar rechts gewende portret van de schilder. Kz.: twee penselen met palet omschrift "GEORGE HENDRIK BREITNER". 218 gram, ø 70 mm. ZFR.

774 Nederland penningen [1963] VPK. AE. Frank Lloyd Wright door Eric Claus. Vz.: het naar links gewende portret van de architect met rechts in het vlak de naam "FRANK LLOYD WRIGHT". Kz.: opschrift "I'LL ACT AS I AM". 196 gram, ø 80 mm. ZFR.

775 Nederland penningen [1964] VPK. AE. Ruimtevaart door Jan Snoeck. Vz.: ruimtevaart als een zoekplaatje. Kz.: beeld van de ruimte met vele hemellichamen en constellaties als door een telescoop gezien. 81 gram, ø 49 mm. ZFR+.

776 Nederland penningen [1965] VPK. AE. Hendrik de Keyser door Frank Letterie. Vz.: naar links gewend borstbeeld van de Keyser, beeldhouwer en bouwmeester van de stad Amsterdam. Kz.: afgebeeld de tuchthuispoort te Amsterdam gebouwd, en gebeeldhouwd door de Keyser. 216 gram, ø 62 mm. ZFR+.

777 Nederland penningen [1966] VPK. AE. 150 jaar Koninklijk Penningkabinet door Eric Claus. Vz.: een losse belettering, geschikt rond een voorstelling van 2 bezoekers van de tentoonstelling, aandachtig gebogen over een vitrine. Daarboven een kannetje dat een muntschat geherbergd heeft. Kz.: de munt door een kopje, de penning door een paard en ruiter. Een muntweegschaaltje verwijst naar de wetenschappelijke bewerking van het materiaal. 180 gram, ø 74 mm. ZFR.

778 Nederland penningen [1967] VPK. AE. Ruiter te paard door Arthur Spronken. Vz.: het paard als romantisch symbool voor kracht en passie, is op de kleine penning plastisch en dynamisch neergezet. Kz.: in brede vlakken en minder gedetailleerd, verschijnt het paard als torso met een afgeknipte staart. 72 gram, ø 40 mm. ZFR/ZFR+.

779 Nederland penningen [1967] VPK. AE. Leda en de Zwaan door Fred Carasso. Vz.: een gehurkt naakt in vervoering, in innige omstrengeling met de zwaan, wiens snavel haar lippen raakt. Kz.:het zelfde als de VZ maar dan gezien van de achterkant. 96 gram, ø 55 mm. FR-.

780 Nederland penningen [1967] VPK. AE. Israël 1948-1968 door Theresia van der Pant. Vz.: symbolisch geladen olijfboom, een zware bijna levenloos lijkende stronk die nieuwe takken krijgt. Kz.: in het rond de tekst uit Jesaja in het ongepunterde Hebreeuws en in het Nederlands "Verblijden zullen zich de woestijn en het dorre land, jubelen zal de steppe en bloeien als een roos". 204 gram, ø 76 mm. ZFR+. Foto

Page 50: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

781 Nederland penningen [1968] VPK. AE. Herdenking begin 80-jarige Oorlog door Hemk Dannenburg. Vz.: profiel portret van Willem I prins van Oranje. Kz.: symboliseren de leeuw en de panter de strijd tussen Nederland en Spanje. 214 gram, ø 60 mm. ZFR.

782 Nederland penningen [1969] VPK. AE. Zomer door Ruth Brouwer. Vz.: moeder en kind in omranding van bladeren en vruchten onderaan geeft de "R" de signatuur van de beeldhouwster aan. Kz.: in letters en speelse decoratie de zomer verbeeld het p.k vignet met jaartal 1969 is in harmonische compositie opgenomen. 248 gram, ø 64 mm. FR-.

783 Nederland penningen [1970] VPK. AE. 150 jaar elektriciteit. Ampère door Renze Hettema. Vz.: elektronen afgebeeld die doen denken aan Braille schrift, daaronder een plastische fantasie om aan te geven dat de elektriciteit altijd aanwezig was. Kz.: strakke letters de naam van de geleerde, heeft in het midden een hand om het tastende onderzoek en het streven naar beheersing van deze geheimzinnige natuurkracht te verbeelden. 88 gram, ø 60 mm. ZFR+.

784 Nederland penningen [1970] VPK. AE. Word wat gij zijt door Floyd T. de Witt. Vz.: portret van de dochter van de beeldhouwer. Kz.: het speelelement in elk mens uitgebeeld in de vorm van een kleuter op een hobbelpaard, het omschrift "WORD WAT GIJ ZIJT". 68 gram, ø 50 mm. ZFR. Foto

785 Nederland penningen [1971] VPK. Staal. Hoekig en rond door Friedrich C.J. Wevers. Vz.: 2 vazen. Kz.: een uit het midden gelegen cirkel. 110 gram, ø 60 mm. FR.

786 Nederland penningen [1971] VPK. Staal. Hoekig en rond door Friedrich C.J. Wevers. Vz.: 2 vazen. Kz.: een uit het midden gelegen cirkel. 110 gram, ø 60 mm. FR Foto

787 Nederland penningen [1972] VPK. AE. Herder met schapen door Christel Seth-Höfner. Vz.: bollend vlak een kudde schapen die de herder volgt naar de schaapskooi. Kz.: hol middenvlak grazende schapen afgebeeld. 92 gram, ø 61 mm. FR.

788 Nederland penningen [1972] VPK. AE. Geboortepenning blanco! Vz.: 2 personen op een bank boven hen een kip en een haan omschrift "ZIJN LINKERHAND IS ONDER ZIJN HOOFD ZIJN RECHTERHAND ONTVANGT MIJ". Kz.: blanco om namen in te graveren. 56 gram, ø 47 mm. ZFR.

789 Nederland penningen [1973] VPK. AE. Vondelparkslaper door J.H. Jorna. Vz.: een naakte jongen, van bovenaf gezien, hij waant zich onbespied. Naast hem ligt zijn knapzak, een vogeltje en een bloemblad geven de verwijzing naar de openlucht. Kz.: de uil der wijsheid en het wapen van Amsterdam. 124 gram, ø 70 mm. ZFR.

790 Nederland penningen [1974] VPK. AE. Le couple door Fons Bemelmans. Vz.: beeldt een man en een vrouw uit in innige omstrengeling. Kz.: een labyrint, de weg langs de hoogten en dieptes eer de een de ander vindt. 316 gram, ø 75 mm. FR+.

791 Nederland penningen [1974] VPK. AE. Leidse Universiteit door E.K van Zanten. Vz.: een uil (oehoe) als symbool van de wijsheid en als illustratie bij het omschrift: "PRIN CEPS OMNIUM VIRTUTUM SAPIENTIA" (de eerste van alle deugden is de wijsheid). Kz.: een afbeelding geïnspireerd op een oude plattegrond van Leiden, van omstreeks 1575 met de in de stad lopende en zich in het midden splitsende Rijn. 130 gram, ø 70 mm. ZFR+. Foto

792 Nederland penningen [1976] VPK. AE. Alice in Wonderland door Marianne Letterie. Vz.: het konijn uit het boek Alice in Wonderland. Kz.: vest met knopen en zelfs een aanzet van een buikje waar te nemen. Het horloge aan de ketting, waar de naam Alice op te lezen is, zit niet in het vestzakje. 494 gram, ø 105 mm. ZFR.

793 Nederland penningen [1976] VPK. AE. Naaktstrand door Guus Helligers. Vz.: 3 kinderen die een zandkasteel maken. Kz.: moeder en grootmoeder, zij breien bloot zomerwarmte tot een winterdek. 142 gram, ø 70 mm. ZFR.

794 Nederland penningen [1977] VPK. AE. Zonder Titel door Ger Zijlstra. Vz.: compositie. Kz.: vignet van de vereniging en de signatuur van de kunstenaar. 152 gram, ø 75 mm. ZFR/PR.

795 Nederland penningen [1978] VPK. AE. Linnaeus door Christien Nijland. Vz.: portret van Carl Linnaeus. Kz.: boom met wortels, waarin verwerkt "SYSTEMA NATURAE" en "UPSALA". 214 gram, ø 65 mm. ZFR.

796 Nederland penningen [1978] VPK. Messing. Linnaeus door C. Nijland. Gietpenning. Vz.: Portret Carl Linnaeus 1707-1778. Kz.: boom met wortels waarin verwerkt "SYSTEMA NATURAE" en "UPSALA". 224 gram, ø 65 mm. FR+.

797 Nederland penningen [1978] VPK. AE. 200 jaar Teyler's Stichting door Franciska Weinberg. Vz.: ammomiet met pootafdrukken. Kz.: elektriseermachine: koperen bollen en grote glazen schijven met opschrift "Teylers Stichting". 84 gram, ø 58 mm. ZFR.

Page 51: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

798 Nederland penningen [1980] VPK. AE. Vierkant met cirkel en hoek door Lijsbeth Teding van Berkhout. Vz.: twee identieke, in elkaar draaiende vormen. Binnenzijde vignet VPK en vignet ontwerpster. 180 gram, 60 x 60 mm. ZFR-.

799 Nederland penningen [1980] VPK. AE. A bird in the hand is worth two in the bush door Theo van de Vathorst. Vz.: naaktfiguurtje. Kz.: a bird in the hand is worth two in the bush. 167 gram, ø 60 mm. ZFR.

800 Nederland penningen [1980] VPK. AE. Geboortepenning door Jet Schepp. Vz.: kindje in liggende houding, de randtekst op de voorzijde vormt met de randtekst op de keerzijde de spreuk van W. Bilderdijk "in't verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal". Kz.: binnen de tekst een kinderspeeltje. 96 gram, ø 52 mm. FR.

801 Nederland penningen [1982] VPK. AE. Kiem door Wien Cobbenhagen. Vz.: vrij ontwerp met kiem op de voorzijde. Kz.: het zwierige logo van de vereniging. 148 gram, ø 50 mm. ZFR.

802 Nederland penningen [1982] VPK. AE. Kiem door W. Kobbenhagen. Vz.: vrij ontwerp met kiem op de voorzijde. Kz.: het zwierige logo van de vereniging. 150 gram, ø 50 mm. FR.

803 Nederland penningen [1982] VPK. AE. Holle Bolle Gijs door Cornelis de Vries. Vz.: afbeelding Holle Bolle Gijs met zweep. Kz.: "menu", van de veeleter en tekst "Holle Bolle Gijs". 210 gram, ø 64 mm. FR+.

804 Nederland penningen [1983] VPK. AE. Hugo de Groot door Jos Reniers. Vz.: portret Hugo de Groot. Kz.: "Hugo Grotius", met logo. 220 gram, ø 65 mm. ZFR+.

805 Nederland penningen [1984] VPK. AE. Willy the Naughty Cat door Carla Klein. Vz.: slapende kat. Kz.: tekst: "Willy the naughty cat". 189 gram, ø 60 mm. FR.

806 Nederland penningen [1984] VPK. AE. De Bot / Günter Grass door Frank Letterie. Vz.: portret van Gunter Grass met bot. Kz.: geknielde man en gezeten vrouw met kind. 292 gram, ø 80 mm. ZFR.

807 Nederland penningen [1985] VPK. AE. Niels Holgersson door Marianne Letterie. Vz.: vliegende gans met als opschrift "GANZENVLUCHT". Kz.: 2 vliegende ganzen. 162 gram, ø 90 mm. ZFR

808 Nederland penningen [1985] VPK. AE. Niels Holgersson door Marianne Letterie. Vz.: vliegende gans met als opschrift "GANZENVLUCHT". Kz.: 2 vliegende ganzen. 162 gram, ø 90 mm. ZFR.

809 Nederland penningen [1986] VPK. AE. Duifje van Noach door Ruth Brouwer. Vz.: duifje. Kz.: Bijbelse tekst Genesis 8 vs. 11 "en zie een vers olijfblad was in haar snavel". 78 gram, ø 42 mm. FR.

810 Nederland penningen [1986] VPK. AE. Piet Esser door W.Put. Vz.: portret Piet Esser. Kz.: "Piet Esser". 189 gram, ø 63 mm. FR.

811 Nederland penningen [1987] VPK. AE. Het Nederlands Openluchtmuseum door Jannes Limperg. Vz.: vierdeling met gat "morgen is heden verleden". Kz.: het Nederlands Openluchtmuseum. 66 gram, ø 65 mm. ZFR+.

812 Nederland penningen [1988] VPK. AE. Een eeuw Concertgebouworkest door Eefke Cornelissen. Vz.: concertgebouworkest. Kz.: slinger metronoom. 98 gram, ø 70 mm. ZF"+/PR.

813 Nederland penningen [1988] VPK. AE. Rembrandt door V.S.P. Esser. Vz.: het hoofd van Rembrandt naar rechts. Kz.: "R" van Rembrandt. 206 gram, ø 65 mm. FR.

814 Nederland penningen [1990] VPK. AE. Getrapt blok door Niko de Wit. Vz.: blok, plat driedimensionaal. Open zijde, alsof men in een hoek van een kubus kijkt. Kz.: buitenhoek kubus. 246 gram, 93 x 67 mm. PR.

815 Nederland penningen [1990] VPK. AE. Het woord op afstand door Joop Hollanders. Vz.: holle en bolle vlakken. 182 gram, ø 65 mm. ZFR.

816 Nederland penningen [1991] VPK. AE. Vrouw in raam door Fons Bemelmans. Vz.: vrouw voor open raam met een vogel. Kz.: vrouw op de rug gezien, zittend voor een venster. 406 gram, ø 80 mm. ZFR.

817 Nederland penningen [1992] VPK. AE. Eeuwfeest kon. genootschap munt en penningkuntst. Vz.: koggeschip met koning. Kz.: 2 leeuwen met vuurijzer en bloeiend penningkruid. 274 gram, ø 93 mm. FR.

Page 52: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

België penningen 818 België penningen [1813]. AE. Voltooiing van het kanaal tussen Berghen en Conde. Vz.: borstbeeld

van Napoleon naar rechts gewend. Kz.: allegorische nimf die de voltooiing van de werken aan het kanaal tussen Berghen en Conde aanziet, gezeten op een boot en met in de handen een hoorn des overvloeds. 34,64 gram, ø 40 mm. FR+. Foto

819 België penningen [1813]. AE. Opening van het kanaal van Henegouwen tussen Schelde en Haine. Vz.: koning Willem I naar rechts gewend. Kz.: links de scheldegod met een roeispaan en een hoorn des overvloeds, rustend tegen een urn waarop staat "Scald". Rechts de Haine als een waternimf met een roeispaan en een urn waarop staat: Han. Bovenaan een zwervende genius met op het hoofd een stralende verspreidende vlam, hij houdt een banderol vast met daarop "navigatio patriae restitvta. 43,24 gram, ø 49 mm. ZFR. Foto

820 België penningen [1926]. AE. Huwelijkspenningen Leopold en Astrid. Vz.: de borstbeelden van Leopold en Astrid naar links gewend, omschrift "LEOPOLD ASTRID". Kz.: in een lauwerkrans het opschrift "souvenir du marriage de ll.aa.rr. Le Prince Leopold et la Princesse Astrid Novembre 1926". ø 69 mm, 124 gram. FR /ZFR-.

Duitsland penningen

821 Duitsland (Freie Hansestadt Hamburg) ½ Prive Portugalöser op het gewicht van 6 Dukaten. Geslagen ter gelegenheid van het zogenaamde Pinneberger Interimsrezess. AU [Z.J. (± 1679)] Vz.: Vredes godin (Venus) met een palmtak in de linkerhand en een geheven rechterhand staande tussen wolken. De oorlogsgod (Mars) ligt aan haar voeten omringd door wapentuig. De stralende naam “Jehova” (God). In de wolkenlucht boven Venus. Omschrift: “DEM KRIEGE WEHRT UND FRIEDEN GIBT GOTT LOB DER UNS SO GUTIG LIEBT” (Hij die oorlog afwendt en vrede geeft, looft God die welwillend van ons houdt) Kz.: De personificatie van “Goed” en “Trouw” met een palmtak en een lauriertak, staande gearmd in de wolken, onder hen vertrapt en verslagen de personificatie van “Nijd”. Omschrift: “WO GUT UND TREU SICH KUSSEN LIGSTV O NEID ZUN FUSSEN” (Waar trouw en goed zich verenen ligt de nijd aan haar voeten) Door: J. Rethe of zijn zoon Johann Reteke. Ø 40 mm, 20,91 gram, Gaed 1612, Pax in Numis 149. RR, Prachtig. Foto

4.000

Duitsland Loos-penningen

822 Duitsland penningen [Z.J.]. AR. Liefdes penning. Vz.: een engel met een zeis in zijn rechterhand met als omschrift "DIE ZEIT ENTFLIEHT". Kz.: een bloeiende roos met als omschrift "DOCH EURE LIEBE WIRD ES NIE". Door: Loos. 13,91 gram, ø 34 mm. FR/FR+. Foto

823 Duitsland penningen [1800]. AR. Zuinigheid met vlijt. Vz.: omschrift "SAMMLE WIE DIE BIENEN FUR DIE ZUKUNFT" (verzamelen zoals de bijen doen voor de toekomst). Kz.: omschrift "DANN IST WOHLERGEHEN DEIN LOHN" (dan is je welzijn je loon). Door: Loos. 8,87 gram, ø 28 mm. FR/FR+. Foto

824 Duitsland penningen (Brandenburg-Pruissen) [1800]. AR. Vz.: Moses zittend en wijzend naar een plaat met daarop de 10 geboden. Hij wijst gebod 4 aan "EER UW VADER EN UW MOEDER". Kz.: een tros druiven in een schaal met als omschrift "AUF DASS DIR'S WOHL GEHE". Door: Loos. 8,92 gram, ø 39 mm. FR+. Foto

825 Duitsland penningen [Z.J.]. AR. Vriendschap. Vz.: een engel links van een pilaar omschrift "DEIN SCHUTZGEIST KRAENZE DEINE TAGE". Kz.: een lauwertak splitst de tekst "MIT FREUNDSCHAFT LIEB UND FREUDE STETS WUNCH AUS REINEM HERZEN". Door: Loos. 13,47 gram, ø 35 mm. FR+. Foto

Page 53: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Duitsland penningen

826 Duitsland penningen [1813]. Tin. Schroef/Klemmedaille met inhoud. Vz.: aan de oorlogen van de bevrijding, 7 zuilige tempel met de 7 gekroonde wapens van de bondgenoten. Op de tempel de tekst (Hell euch vereinten) omschrift" EINTRACHT UBERWINDET ALLES". Onder de tempel het jaartal 1813. Kz.: staande Justitia, Minerva/Concordia en Pax/Sapienta omschrift "GERECHTIGHEIT WEISHEIT.U: EINIGREIT BEGLUCKEN.D:MENSCHEIT". In de penning zitten 12 blaadjes (6 met dubbelzijdige teksten en 6 met dubbelzijdige afbeeldingen) met daarop tekst en afbeeldingen van de belangrijkste veldslagen tegen Napoleon, origineel ingekleurd! Door Th. Stettner. Julius 2731, foto's zie binnenzijde omslag, prachtig historisch documentje. 33,74 gram, ø 49 mm. ZFR. Foto

300

827 Duitsland penningen [1826]. AE. Ludwig van Baden. Vz.: borstbeeld van Ludwig van Baden naar links gewend, met als omschrift "LUDWID GROSHERZOG VON BADEN ERBAUET". Kz.: omschrift "DIE MUNZSTAETTE ZU CARLSRUHE 1826". 27,07 gram, ø 40 mm. LRS. FR.

828 Duitsland penningen [1837]. AR. Johannes Gutenberg. Vz.: het standbeeld van Johannes Gutenberg omschrift "IN MEMORIAM XIV AUG. MDCCCXXXVII". Kz.: opschrift "IUHANNEM GENSFLEISCH DE GUTENBERG PATRIGIUM MOGUNTINUM. AERE PER TOTAM EUROPAM COLLATO POSUERUNT CIVES. MDCCCXXXVII". 16,34 gram, ø 32 mm. FR+. Foto

829 Duitsland penningen [1869]. AR. 20 jaar huwelijk tussen Hermine en Adolf George. Vz.: borstbeeld van Hermine van Waldeck en Adolf George van Schaumber-Lippe. Kz.: centraal XXV Jarhre unter Gottes Segen True vereint 25 October 1844-1869. 59,31 gram, ø 45 mm. Verkleurd en borstbeeld beschadigd, putje onder de afsnede. FR.

830 Duitsland (Pruissen) [1884]. AR. Troonsbestijging van Koning Wilhelm. Vz.: borstbeeld naar links gewend, met als omschrift "FRIDERICVS GVILEMVS BORVSSORVM REX" Kz.: staande Athene omschrift "ARTIBUS UMBRAM HOSTIBUS TERROREM" onder de afsnede "REGNUM ADEPTUS D XVII AUGUSTI MDCCLXXXVI". 26,67 gram, ø 41 mm. ZFR-. Foto

80

831 Duitsland penningen [Z.J.]. AE. Duitse metaalindustrie. Vz.: hurkende man met een houweel omringd door 7 figuren omschrift "REIN-NICKEL". Kz.: wereldkaart met tekst "VERENIGTE DEUTSCHE METALL-WERKE, A-G, ZWEIG-NEDERLASSUNG". Omschrift "BASSE EN SELVE ALTENA (WESTF)". 74,43 gram, ø 55 mm. Gedeeltelijk incuse geslagen. ZFR+/PR.

832 Duitsland penningen [1972]. AE. Olympische Spelen in München. Vz.: München 1972. Kz.: renner in de starthouding met aan zijn linker kant renner met een fakkel, rechtsboven de Olympische vlam. 476 gram, ø 87 mm. ZFR+. Foto

Engeland penningen 833 Engeland penningen [ca. 1900]. AE. Horatio Nelson. Vz.: vlaggenschip de Foudroyant, omschrift

"FOUDROYANT" Lord Nelson vlaggenschip, onderschrift "commenced building 1789 launched Plymouth April 1798 wrecked at Blackpool June 16 1897". Kz.: borstbeeld van Horatio Nelson, omschrift "HORATIO VISCOUNT NELSON". Onderschrift "born 29 September 1758 died 21 Oktober 1805". 28,50 gram, ø 36 mm. Uitgiften no. 311.490. In origineel doosje. ZFR.

834 Engeland penningen [1948]. AE. Olympiade deelnemers badge. Vz.: de Big Ben schijt Londen en 1948, daarboven XIV Olympiad onder de Big Ben Olympische ringen in kleur. Kz.: rec. no. 851108. 6,96 gram, ø 20 mm. ZFR. Foto

Frankrijk penningen 835 Frankrijk penningen [Z.J.]. Speelpenning. Vz.: staande Fortuna naakt op een bal, houdend een

golvende bandenrol, links en rechts van haar 2 figuren, omschrift "LA FORTUNE DISPENSE". Kz.: een oog met zonnestralen eromheen, omringd door 3 kaarten omschrift "L'ART DIRIGE STRAMAZETTON TRE SETTE". 5,52 gram, ø 24 mm. LRS doch ZFR/ZFR+. Foto

836 Frankrijk penningen [Z.J.]. Speelpenning. Vz.: staande Fortuna naakt op een bal, houdend een golvende bandenrol, links en rechts van haar 2 figuren, omschrift "LA FORTUNE DISPENSE". Kz.: een oog met zonnestralen eromheen, omringd door 3 kaarten omschrift "L'ART DIRIGE STRAMAZETTON TRE SETTE". 5,52 gram, ø 24 mm. LRS doch FR+.

Page 54: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

837 Frankrijk penningen [1757]. AE. 7 jarige oorlog van Rossbach. Vz.: Frederick the Great op een naar rechts galopperend paard. Kz.: een afbeelding van de slag van Rossbach. 36,82 gram, ø 46 mm. FR+. Foto

838 Frankrijk penningen [1804]. AE. Legioen van de eer medaille. Vz.: borstbeeld van Napoleon naar rechts gewend. Kz.: het kruis van de orde, met centraal de adelaar van Frankrijk staande op een fulmen van Jupiter, omringd door een ring waarop het motto "honneur.et.patrie". Een krans van de takken van de eik en laurier, het hun fruit omringt het kruis. 32,26 gram, ø 39 mm. ZFR+/PR. Foto

839 Frankrijk penningen [1815]. AE. Slag bij Waterloo. Vz.: borstbeeld van Napoleon naar rechts gewend. Omschrift "NAPOLEON BONAPARTE". Kz.: vechtende adelaren, met daarboven Waterloo, en daaronder 18 Juni 1815. 35,39 gram, ø 40 mm. ZFR. Foto

840 Frankrijk penning [1840]. AE. Napoleon. Vz.: borstbeeld van Napoleon naar links gewend met als omschrift "Napoleon empereur". Kz.: de begraafplaats van Napoleon met als omschrift "MEMORIAL DE ST'HELENA 5 MAI MDCCCXXI PARIS 15 DEC MDCCCXL". 34,10 gram, ø 40 mm. Zeer mooi exemplaar. ZFR+/PR.

841 Frankrijk penningen [1853-1860?]. AE. Trouwpenning. Vz.: borstbeeld van Eugenie de Montijo omschrift "EUGENIE IMPERATRIGE". Kz.: borstbeeld van Karel Lodewijk Napoleon Bonaparte omschrift "NAPOLEON III EMPEREUR". 12,76 gram, ø 27 mm. Graveur Alfred Borrel. ZFR+.

842 Frankrijk penningen [1855]. AE. Wereldtentoonstelling. Vz.: borstbeeld van Napoleon III naar links gewend. Kz.: gezeten vrouw met haar armen omhoog houdend een kroon en medaille. 11,45 gram, ø 27 mm. FR.

843 Frankrijk penningen [Z.J.]. Ouder worden. AE. Vz.: "wanneer alles verandert voor u is de aarde hetzelfde, en de zelfde zon zal u dagen." Kz.: oudere man op zijn hurken naast hem een kind gehurkt, kijkend over de zee. 60,48 gram, ø 19 X 64 mm. ZFR.

Zuid Afrikaanse Republiek penningen

844 Zuid Afrikaanse Republiek ZAR penningen [1900] Verzilverd AE. Ovaal vormige plaquette uitgereikt aan de deelnemende commissieleden van de Zuid Afrikaanse vertegenwoordigers op de Wereldtentoonstelling in Parijs. Vz.: Zuid-Afrikaanse boer met jack en hoed staat op wacht met geweer in de linkerhand, rustend op de grond met de kolf en een kogelriem dwars over de bocht, voor een boerderij. In de wolken daarboven een maagd met vlag onder een adelaar met gespreide vleugels. Kz.: tekst boven eikenkrans "République SudAfricaine" / "Exposition Universelle" / "1900" / "Souvenir". Ovaal en kantig formaat (5 hoeken en afrondig), 83,85 gram, 65 mm x 78 mm in origineel (binnenzijde en uitneemlintje wat beschadigd) fluwelen doosje, Penning. PR. Foto

300

845 Zuid-Afrika penningen [1904]. AE. Begrafenis Paul Kruger. Vz.: borstbeeld van Paul Kruger naar links gewend. Kz.: volksstem aandenken begrafenis van de grote Afrikaan Paul Kruger. 11,78 gram, ø 28 mm. ZFR+.

Nederland onderscheidingen 846 Nederland onderscheidingen [1815]. AR. Erepenning. Vz.: wapen van Utrecht onder een kroon met

daarboven een gekarteld schild, omschrift "KOMPAGNIE VRIJWILLEGE JAGERS TE PAARD NO. 5". Kz.: veldtocht 1815 binnen een krans van eikentakken. FR. Foto

847 Nederland onderscheidingen [1821]. AE. Expeditie naar palembang. Vz.: borstbeeld van Willem I naar links kijkend omschrift "WILH: NASS: BELG: REX: LUXEMB: M: DUX" (Willem van Nassau, de koning van Nederland, groot hertog van Luxemburg). Kz.: Mars god van de oorlog met een helm op, staande op een kombuis met een speer omhoog houdend, fame overvliegend met een lauwerkrans en palmtak, met als omschrift "HOSTIUM. MUNIMENTIS. EXPUGNATIS. SATRAPE. CAPTO. BELLO. CONFECTO". (vestingswerken van de vijand te zijn genomen van de storm en de Gouverneur gevangen en gedood). Decorare 29.p.6-12. ZFR. Foto

848 Nederland onderscheidingen [Z.J.]. AR. Hasseltkruis uitgegeven aan militairen die aan de 10-daagse veldtocht deelnamen. Vz.: gekroonde "W" in een lauwerkrans links tak van eikenbladen en rechts van laurierbladen. Kz.: dezelfde krans als de voorzijde gegraveerd op de armen van het kruis "trouw / aan / koning en / vaderland". Lint verkleurd. MM:58. FR. Foto

Page 55: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

849 Nederland onderscheidingen [1831]. AE. Tiendaagse veldtocht. Vz.: linksgewend borstbeeld van koning Willem I. Kz.: antieke krijgsmand zitten op een rots, met in zijn rechterhand een spies waarop de stadskroon van Hasselt, met achter hem een liggende Nederlandse leeuw. ZFR-. Foto

850 Nederland onderscheidingen [1832]. De verdedigers van de Citadel van Antwerpen. Vz.: een strijder uit de oudheid met een gebroken zwaard en schild. Met dit schild probeert hij de ruïnes van een stad te beschermen tegen een vijandige pijlenregen. Omschrift "WAT OOK VAL TROUW STAAT PAL" onderschrift "ANTWERPEN / DECEMBER MDCCCXXXII". Kz.: binnen een krans van eikenbladen de naam van de ontvanger"J. Driessen". MMW blz 63. ZFR. Foto

851 Nederland onderscheidingen [1832]. De verdedigers van de Citadel van Antwerpen. Vz.: een strijder uit de oudheid met een gebroken zwaard en schild. Met dit schild probeert hij de ruïnes van een stad te beschermen tegen een vijandige pijlenregen. Omschrift "WAT OOK VAL TROUW STAAT PAL" onderschrift "ANTWERPEN / DECEMBER MDCCCXXXII". Kz.: binnen een krans van eikenbladen de naam van de ontvanger"J. Driessen". MMW blz 63. ZFR. Foto

852 Nederland onderscheidingen [1832]. De verdedigers van de Citadel van Antwerpen. Vz.: een strijder uit de oudheid met een gebroken zwaard en schild. Met dit schild probeert hij de ruïnes van een stad te beschermen tegen een vijandige pijlenregen. Omschrift "WAT OOK VAL TROUW STAAT PAL" onderschrift "ANTWERPEN / DECEMBER MDCCCXXXII". Kz.: binnen een krans van eikenbladen de naam van de ontvanger"J. Driessen". MMW blz 63. ZFR. Foto

853 Nederland onderscheidingen [1874]. AE. Vz.: naar rechts gewend portret van Willem III met als omschrift "WILLEM III KONING DER NEDERLANDEN G.H.V.L" links onder de nek J.E. CJ. Ellion. Kz.: Atjeh 1973-1974. MMW:73. Zonder lint, enige vlekjes. FR. Foto

854 Nederland onderscheidingen [1874]. AE. Vz.: naar rechts gewend portret van Willem III met als omschrift" WILLEM III KONING DER NEDERLANDEN G.H.V.L "links onder de nek J.E. CJ. Ellion. Kz.: Atjeh 1973-1974. MMW:73. Zonder lint. ZFR. Foto

855 Nederland onderscheidingen [1898]. AE. Politie onderscheiding. Vz.: binnen een krans van lauwertakken en eikentakken, een borstbeeld van een diadeem dragende Wilhelmina met op de armen van het kruis "18 / 98 / 5-9 / sept". Kz.: "HULDE VAN AMSTELS BURGERIJE AAN DE POLITIE", onderaan een ster daaronder Begeer. ø 38 mm. ZFR.

856 1892 Officierskruis met lauwerkrans in de Orde van Oranje Nassau. Gekroond/gelauwerd Maltezerkruis. Vz.: leeuw "Je maintiendrai". Kz.: gekroonde "W", "God zij met ons". Lint met 5 banen (blauw/wit/oranje/wit/blauw) met rozet. Ø 46 mm. MMW.: pag. 34-35, Evers: pag. 125. In originele cassette. ZFR+. Foto

200

857 Nederland onderscheidingen [Z.J.]. AE. Uitgegeven aan men die deelnam aan belangrijke expedities. Vz.: kruis met op elk arm een "W" centraal borstbeeld Willem III naar links gewend met als omschrift "VOOR KRIJGSVERRICHTINGEN" met een gesp met daarop "Atjeh 1911-1914". MMW: 79. ZFR. Foto

858 Nederlands-Indië onderscheidingen [1859-1917]. Verzameling gespen die werden verkregen als men deelnam aan expedities of veldtochten. Deze gespen behoren bij het kruis der bijzondere krijgsverrichtingen met Borneo 1859-1863, Deli 1872, Atjeh 1873-1896 (2), Atjeh 1896-1900 (3), Atjeh 1901-1905, Zuid-Celebes 1903-1908, Timor 1911-1917 (2), Atjeh 1911-1914, Ceram 1915, West kust Atjeh 19125-1927. In totaal 14 stuks met 10 verschillende. Leuke koop weinig aangeboden! MMW catalogi: 75-80. Foto

80

859 Nederland onderscheidingen [Z.J.]. AE. Voor 6 maanden actieve dienst na 10 Mei 1940. Vz.: kruis met op elk uiteinde een "W" centraal borstbeeld van Wilhelmina met als omschrift "voor krijgsverrichtingen". Kz.: Kon. Begeer Voorschoten, onderaan F.S.inv. Evers: 52-53. ZFR. Foto

860 Nederland onderscheidingen [1947]. AE. Orde en vrede ereteken. Vz.: lint met daarop de ster binnen een gesp orde en vrede, daarboven 2 kruisende zwaarden en een kroon. Kz.: Fa. A. Tack Breda. Zonder gespen. Evers blz: 55. ZFR . Foto

861 Nederland onderscheidingen [1948]. AE. Inhuldiging Koningin Juliana. Vz.: borstbeeld van Koningin Juliana en prins Bernhard naar links gewend. Kz.: door koningskroon gedekte "J" met daarom heen de tekst "Juliana koningin der Nederlanden" en in kleine letters "inhuldiging 6 september 1948". Het lint heeft de kleuren oranje en Nassau blauw, iets beschadigd. In origineel doosje. Slechts 3240 exemplaren uitgereikt. MMW: blz. 122. ZFR.

Page 56: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

862 Nederland Onderscheidingen [1958]. Vrijwilligersmedaille. Vz.: stralenbundel boven "PATRIAE SERVIRE LIBERTAS" (De vrijheid het vaderland te dienen), boven een slang. Kz.: Nederlands wapen. Groen lint met 2 smalle oranje verticale banen. Evers pag. 68. In origineel doosje. PR.

863 Nederland onderscheidingen [19e eeuw]. AR. 24 jaar trouwe dienst voor militairen beneden de rang van officier. Vz.: Nederlands wapen omringd door vlaggen omschrift "voor trouwen dienst". Kz.: de sierlijke letter "W" binnen een versiering. Kz verkleurd. FR-/FR. Foto

864 Nederland onderscheidingen [Z.J.]. AE. 15 jaar actieve dienst voor officieren. Vz.: kruis met daarop "XV" voor het aantal actieve dienstjaren. Evers: 66. ZFR. Foto

865 Nederland onderscheidingen. 18 jaar trouwen dienst. Vz.: XVIII op een speld. ZFR. Foto 15

Buitenland onderscheidingen 866 Duitsland onderscheidingen [Z.J.]. Roden Kruis. Uitgegeven aan mensen die zich onderscheidden

door hun verdienste voor de zorg voor zieken in oorlogstijd. Vz.: W.R.A.V in de hoeken van het kruis en aan alle uiteinden van het kruis een kroon. Kz.: "FVER VERDIENSTE VM DAS ROTHE KREVZ". ZFR. Foto

867 1875 Frankrijk Ereteken van Verdienste voor Grande Armée 1792-1815. Rond gekroond. Brons. Vz.: gelauwerde / gekroonde buste Napoleon Bonaparte naar rechts. Kz.: "Campagnes de 1792 à 1815" rondom "A ses compagnons de gloire sa dernière pensèe Ste. Helene 5 mai 1821" in gekroonde lauwerkrans. Lint met 13 banen (afwisselend rood/groen). 30x50 mm. Door Albert Désiré Barre. ZFR. Foto

868 Oostenrijk-Hongarije onderscheiding [1916]. Vz.: kruis met een cirkel versierd met een lauwerkrans met daarin 1916. Kz.: centraal FJ (Franz Joseph) omschrift "VIRIBUS UNITIS". Geen lint. FR-. Foto

Nederland naslagen 869 5 Gulden goud 1912 Wilhelmina. Bruto gewicht goud 3,84 gram, 585/1000. Naslag in 14 karaat. Netto

gewicht goud 1,95 gram. LRS en enig vlekje. ZFR. 50

870 10 Gulden goud 1897 Wilhelmina. Bruto 6,33 gram, 585/1000. Naslag in 14 karaat. Netto 3,70 gram. ZFR.

90

871 10 Gulden goud 1887 Wilhelmina. Bruto gewicht goud 6,76 gram, 585/1000. Naslag in 14 karaat. Netto gewicht goud 3,95 gram. ZFR.

872 10 Gulden goud 1897 Wilhelmina. Bruto gewicht goud 6.77 gram, 585/1000. Naslag in 14 karaat. Netto gewicht goud 3,96 gram. ZFR.

Nederland goudbaartje 873 Nederland. AU. Goudbaartje. Vz.: 10 g. fine gold 999.9 Drijfhout melter assayer. 10 gram, 15 mm. x 25

mm. ZFR+. Foto 250

Page 57: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Munten verwerkt in sieraden 874 Munten verwerkt in sieraden. AU. 5 en 10 Gulden naslag in hanger. Bruto gewicht goud 13,47 gram,

585/1000, netto gewicht goud 7,88 gram. (2) 200

875 Munten verwerkt in sieraden. Enkele Dukaat goud 1814. Verwerkt als speld. FR. 80

876 Munten verwerkt in sieraden. 5 Gulden goud 1827 (3) en 1826. Gebruikt als manchetknopen. Bruto gewicht goud 13,31 gram, 900/1000, netto gewicht goud 11,97 gram. FR. (4)

300

877 Munten verwerkt in sieraden. Enkele Dukaat goud 1760 Holland. Vz.: staande ridder met geschouderd zwaard in de rechterhand en een pijlenbundel met 7 pijlen in de linker, gesplitste waardeaanduiding aan weerszijden. Kz.: in een versierd kastje 5 regels "MO.ORD/PROVIN/FOEDER/BELG.AD/LEG.IMP." V.: 39.6 D.: 775. 4,39 gram, ø 21 mm. ZFR.

878 Munten verwerkt in sieraden. 10 Gulden 1897b in een broche van 14 karaat. Bruto gewicht totaal 9,36 gram, bruto gewicht broche 2,64 gram, 585/1000, netto gewicht ca. 1,54 gram. ø 30 mm.

190

Sieraden 879 Sieraden. Gouden zegelring met zwarte steen. AU. Ringmaat 22 mm. Bruto gewicht goud inclusief

steen 8,75 gram, 585/1000, steen ca. 4,37 gram, netto gewicht goud ca. 2,55 gram. 65

880 Sieraden. Gouden trouwring. AU. Ringmaat 22 mm. Bruto gewicht goud 3,21 gram, 585/1000, netto gewicht goud ca. 1,87 gram.

881 Sieraden. Gouden zegelring. AU. Ringmaat 19 mm. Bruto gewicht goud 4,7 gram, 585/1000, netto gewicht goud ca. 2,75 gram.

65

882 Sieraden. Gouden ketting. AU. Bruto gewicht goud inclusief parel 2,15 gram, parel ca. 0,85 gram, 585/1000, netto gewicht goud ca. 1,3 gram. Lengte 22,5 cm.

883 Sieraden. AU. Hanger en muntrand (los) beiden 14 karaat. Bruto gewicht goud 8,15 gram, 585,1000, netto gewicht goud 4,76 gram. Hanger lengte 41 cm en muntrand ø 26 mm.

884 Zilveren Servet ringen [1915]. Zilveren servetring gegraveerd "23 Oct 1915" breed 25 mm x ø 58 mm. zilvermerk en ingeslagen verstrengelde VK, 46,25 gram (925/1000). Toegevoegd kleiner exemplaar 4,04 gram breed 15 mm x ø 25 mm, gemarkeerd met ingegraveerde H. Netto gewicht zilver ca. 46,48 gram. (2)

Diverse 885 Muntkokertje (Duitsland) [ca. 1890 begin 1900]. Messing. Rond muntkokertje met donkerrood leder

bekleed, met slijtage aan de randen en hoeken. Binnenin een maatverdeling 5/10/15/20/25 en veer onderin om de opvolgende munt beschikbaar te maken in het uitneemvakje bovenin de koker. Bedoeld voor een inhoud van Maximaal 25 gouden Duitse 20 Markstukken (het kokertje is leeg). 26 mm x 60 mm. Curieus en leuk.

886 Primitief geld. Java / Borneo. Kogelgeld FE. Bolvormig met 6 platte (naar binnen gedeukte vlakken) met fantasie slingervormige instempelingen. 32,9 gram, ø 21 mm. ZFR.

EINDE EERSTE ZITTING

(± 16.45 uur)

Page 58: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Muntenveiling 399 2e Zitting

11 december 2015, Aanvang 19.00 uur Paleiskerk, Paleisstraat 8, ‘s-Gravenhage

Verzamelingen in witte mappen

Antiek 1501 Antiek. Klein lotje van 7 munten op insteekblad waarbij zilver Romeins Syrië. Gemiddeld FR/ZFR. 170

1502 Antiek [ca. 218-395]. Verzameling met o.a. Zilveren Denarius, Gallienus, Aurelianus en Constantinus I. Leuk kavel! Gemiddeld FR-. (12)

Provinciaal 1503 Provinciaal (Holland) [ca. 1730-1791]. Verzameling 2 Stuivers (Dubbele wapenstuiver) met o.a. de

jaren 1750, 1752, 1766, 1780, 1789 en 1790. Leuk kavel! Gemiddeld FR/ZFR. (42) 120

1504 Provinciaal (Duiten) [ca. 1660-1793]. Verzameling Duiten o.a. Holland, Kampen, Zeeland en Gelderland met mooie Zeeland 1754, West-Friesland 1780 en Gelderland 1791. Gemiddeld FR/FR+

80

1505 Provinciaal [ca. 1727-1794]. Verzameling van Duit t/m 1 Gulden met o.a. 6 Stuiver 1785 Zeeland en 1 Gulden 1790 Holland. Gemiddeld FR/FR+. (22)

1506 Provinciaal [1638-1759]. Verzameling met o.a. 1/4 Gulden 1759 Holland en Snaphaanschelling Zeeland [Z.J.]. Gemiddeld ZG. (8)

1507 Provinciaal [1735-1788]. Verzameling Duiten met Duit Utrecht (Stad) 1755 ZFR, Overijssel 1768 ZFR en Gelderland 1783 plus 1788 ZFR. (4)

1508 Provinciaal (Duiten / V.O.C. Duiten) [1754-1790]. Verzameling Duiten van o.a. Holland, Zeeland, Utrecht (Provincie en Stad) en West-Friesland. Met o.a mooie Duit Stad-Utrecht 1785. Gemiddeld ZFR. (9)

1509 Provinciaal (Overijssel) [1619-1767]. Collectie Duiten met mooie 1767. Gemiddeld FR. (19) 25

Koninkrijk Nederland 1510 Nederland Willem II [1841-1849]. Verzameling met o.a. 1 Gulden 1846 en 1849 en 2½ Gulden 1842,

1843 en 1849. Leuke koop. Gemiddeld ZFR. (22) 200

1511 Nederland [1859-1867]. Map met 10 Gulden goud 1912 Wilhelmina ZFR+. Toegevoegd 1 Gulden (12). Bruto gewicht zilver 78 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 56,16 gram. Gemiddeld ZFR. (15)

160

1512 Nederland [1847-1992]. Verzameling met 2½ Gulden (15), 10 Gulden 1970/73 (8) en zilveren Dukaat (1). Bruto gewicht zilver ca. 600 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 515 gram. (24)

130

1513 Nederland Wilhelmina. Verzameling met 25 Cent (3), ½ Gulden (9), 1 Gulden (16) en 2½ Gulden (13), met o.a. 1933 grof haar. Bruto gewicht zilver 515 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 370 gram. (40)

120

1514 Nederland Willem II en Willem III [ca. 1848-1874]. Verzameling met o.a. 2½ Gulden 1848 en 1869. Gemiddeld FR/FR+. (24)

110

1515 Nederland [1722-1990]. Verzameling van 1 Cent t/m 50 Gulden met V.O.C, Nederlands-Indië en Nederland. Toegevoegd wat provinciaal. Met zilver. Gemiddeld FR+. (157)

1516 Nederland 2½ Gulden [1847-1933]. Verzameling met o.a. mooie 1874. Toegevoegd 1 Gulden 1892. Gemiddeld ZFR. (8).

90

1517 Nederland [ca. 1582-1944]. Verzameling Provinciaal en Nederland Koninkrijk met o.a. 5 Cent (14), 10 Cent (12), 25 Cent (4) en ½ Gulden (1). Met beter genoteerde munten. Toegevoegd iets Arabisch en wat Zuidelijke Nederlanden. Gemiddeld FR+. (92)

85

1518 Nederland [1876-1940]. Verzameling met ½ Cent 1885, 1 Cent 1876, 2½ Cent 1903, 10 Cent 1893 en 1897 en 2½ Gulden. Gemiddeld ZFR+. (6)

80

Page 59: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1519 Nederland [1759-1940]. Verzameling van Duit t/m 2½ Gulden met o.a. 5 Cent 1887, 25 Cent 1892, 1 Gulden 1892 en 2½ Gulden 1940. Gemiddeld ZFR leuk kavel. (47)

80

1520 Nederland zilver [1848-1973]. Verzameling met o.a. ½ Gulden 1848 en 1898. Bruto gewicht zilver 259 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 195 gram. Gemiddeld ZFR. (31)

1521 Nederland [1702-1994]. Verzameling met o.a. Duit Holland, 1 Gulden (7), 2½ Gulden (8) en 10 Gulden. Bruto gewicht zilver 202 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 148 gram. (22)

1522 Nederland [1922-1943]. Verzameling 1 Gulden Wilhelmina (71). Bruto gewicht zilver 710 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 511,2 gram. (71)

130

1523 Nederland Wilhelmina [1915-1943]. Verzameling 1 Gulden (14). Bruto gewicht zilver 140 gram, 945/1000, netto gewicht zilver 132.3. (14)

1524 Nederland 2½ Gulden Willem III [1850-1874]. Verzameling met o.a. 1852b, 1858, 1865 en 1971. Gemiddeld ZFR. (13)

150

1525 Nederland [1929-1939]. Verzameling 2½ Gulden Wilhelmina (29). Bruto gewicht zilver 725 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 525 gram. (29)

130

1526 Nederland 2½ Gulden Wilhelmina [1929-1943]. Verzameling met o.a. 1933, 1938, 1939 en 1940. Bruto gewicht zilver 250 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 231,25. Gemiddeld ZFR/ZFR+. (10)

1527 Nederland 2½ Gulden [1845]. Verzameling met de 3 typen zonder en met positiestreepje en muntmeesterteken lelie. ZFR/ZFR+. (3)

1528 Nederland Willem III [1860-1874]. Verzameling 2½ Gulden met mooie 2½ Gulden 1860. Bruto gewicht zilver 375 gram, 945/1000, netto gewicht zilver 354 gram. (15)

1529 Nederland Willem II [1847-1848]. Verzameling 2½ Gulden (16). Bruto gewicht zilver 400 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 378 gram. (16)

95

1530 Nederland 2½ Gulden Willem II [1843-1848]. Verzameling met 1843, 1845, 1846, 1847 en 1848. Gemiddeld FR+. (5)

90

1531 Nederland Wilhelmina [1929-1937]. Verzameling 2½ Gulden (15). Bruto gewicht zilver 375 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 270 gram. (15)

70

1532 Nederland misslagen [1957-1980]. Verzameling met 5 Cent 1978 (2) en 1980 verschoven muntplaatje, 25 Cent 1957 zwakke slag, 25 Cent 1962 diepe slag en 25 Cent 1964, 1969, 1975 en 1978 verschoven muntplaatjes. (9)

70

Gouden munten engros 1533 Nederland goud [1875-1877]. 10 Gulden goud 1875, 1876 en 1877. Bruto gewicht goud 20,16 gram,

900/1000, netto gewicht goud 18,14 gram. (3) 450

1534 Nederland goud [1911-1933]. 10 Gulden goud 1911, 1912, 1913, 1917, 1925, 1926, 1927, 1932 en 1933. Bruto gewicht goud 60,48 gram, 900/1000, netto gewicht goud 54,43 gram. Gemiddeld ZFR. (9)

1350

1535 Nederland goud [1911-1917]. 10 Gulden goud 1911, 1912,1913 en 1917 (2). Bruto gewicht goud 33,6 gram, 900/1000, netto gewicht goud 30,24. Alle type hermelijnen mantel. (5)

750

1536 Nederland goud [1925-1933]. 10 Gulden goud 1925,1926,1927,1932 en 1933. Bruto gewicht goud 33,6 gram, 900/1000, netto gewicht goud 30,24 gram. Alle type opgestoken haar. (5)

750

Gouden munten naslagen engros 1537 Nederland goud naslagen [1897-1912]. Verzameling met 5 Gulden goud (4) en 10 Gulden goud (1),

waaronder een 5 Gulden in een hanger. Bruto gewicht goud 18,43 gram, 585/1000, netto gewicht goud 10,78 gram. Alle 14 karaat naslagen!

270

1538 Nederland goud naslagen [1979]. 5 Gulden goud 1979 Juliana. Naslag in 14 Karaat. Bruto gewicht goud 57 gram, 585/1000, netto gewicht goud 33,34 gram. Prooflike. (19)

830

Page 60: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1539 Nederland goud naslagen [1912]. 5 Gulden goud (14 karaat). Bruto gewicht goud 71,09 gram, 585/1000, netto gewicht goud 41,58 gram. (24)

1000

1540 Nederland goud naslagen [1979]. 5 Gulden goud 1979 Juliana. Naslag in 14 karaat. Bruto gewicht goud 108 gram, 585/1000, netto gewicht goud 63,18 gram. Prooflike. (36)

1580

1541 Nederland goud naslagen [1979]. 5 Gulden goud 1979 Juliana. Naslag in 14 Karaat. Bruto gewicht goud 120 gram, 585/1000, netto gewicht goud 70.2 gram. Prooflike. (40)

1750

1542 Nederland goud naslagen [1876-1897]. 10 Gulden goud (naslag in 14 karaat). Bruto gewicht goud 86,30 gram, 585/1000, netto gewicht goud 50,49 gram. (13)

1200

Gouden penningen engros

1543 Nederland penningen goud [Z.J.]. Verzameling Koningshuis goud met o.a. Prinses Margriet, Prinses Beatrix en Prinses Irene. Bruto gewicht goud 62,99 gram, 720/1000, netto gewicht goud ca. 45,35 gram. (17)

1100

1544 Nederland penningen goud. Verzameling met replica's van zeldzame munten o.a. van 20 Gulden en 10 Gulden. Bruto gewicht goud ca. 38,39 gram, 585/1000, netto gewicht goud 22,46 gram. Proof. (11)

560

1545 Nederland penningen goud. Verzameling met allen een afbeelding van leden van het Koninklijk Huis. Bruto gewicht goud 17,47 gram, 916/1000, netto gewicht goud ca. 16 gram. Proof. (5)

400

Muntsets 1546 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Verzameling met 1998 (3), 1999 (2), 2000 (3), 2001 (3) en

2002 (3) met de Euro muntsets uitgegeven door Madurodam. 2002 is het eerste jaar met (verkleinde) Euro munten. Wegens een verbod op het namaken van de Euro zijn deze sets uiteindelijk verboden door de ECB. BU. (14)

80

1547 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Mini-muntsets uitgegeven t.b.v. Madurodam. Serie van 1998 t/m 2002, inclusief Euroset. BU. (5).

1548 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Mini-muntsets uitgegeven t.b.v. Madurodam. Serie van 1998 t/m 2002, inclusief Euroset. BU. (5)

1549 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Mini-muntsets uitgegeven t.b.v. Madurodam. Verzameling met 1998, 1999, 2000 (2), 2001 (2) en 2002 (2) met de Euro muntsets. BU. (9)

1550 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Mini-muntsets uitgegeven t.b.v. Madurodam. Verzameling met 1998 (2), 1999, 2000 (2), 2001 (2) en 2002 (2) met de Euro muntsets. BU. (9)

1551 Nederland Mini-munteset [1998-2002]. Mini-muntsets uitgegeven t.b.v. Madurodam. Verzameling met o.a. van 2002 het enige jaar met Euros. BU. (7)

1552 Nederland Mini-muntsets [1998-2002]. Verzameling Mini-muntsets t.b.v. Madurodam met 1998, 1999, 2000, 2001 en 2002 (2) het enige jaar met Euros. BU. (5)

1553 Nederland muntsets. Verzameling Coinfair herdenkingssets 1992,1993 en 1994. In originele verpakking. FDC. (3)

Penningen Nederland en buitenland 1554 Nederland penningen [1990-2001]. Verzameling penningen van o.a. V.O.C en Koningshuis. Totaal

bruto gewicht zilver ca. 535 gram, 925/1000, totaal netto gewicht zilver ca. 495 gram. ZFR. (23) 120

1555 Nederland penningen [1879-1913]. Verzameling penningen met o.a. 100 jaar Koninkrijk der Nederlanden en IJzeren Spoorweg Maatschappij. ZFR. (4)

1556 Boordgeld. Verzameling van 13 munten 5 t/m 500 in zeer goeie kwaliteit! Leuke koop. Gemiddeld ZFR .(13)

Page 61: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1557 Frankrijk penningen [Z.J.]. Verzameling Speelpenningen. Vz.: staande Fortuna op een bal met een golvende sjaal met figuren links en rechts van haar. Kz.: een oog met zonnestralen en 3 kaarten er omheen. ø 24 mm, 5,50 gram. ZFR. (2)

90

1558 Diverse penningen [ca. 1702-1859]. Verzameling met o.a. Victoria en Prins Albert, Koning Wilhelm, Dageraad onze Vrijheid en Koning Theodor, gemiddeld ZFR-. (20)

1559 Duitsland penningen [Z.J.]. Verzameling penningen van Cochem met fantasie en zilveren. Leuke koop! Gemiddeld ZFR. (5)

Munten buitenland 1560 Wereld diverse. Diverse met o.a. Provinciaal 1 Gulden (Utrecht) 1794 en wat diverse. Tevens

crownsize munten van Spanje. (20) 150

1561 Wereld zilver [ca. 1780-1996]. Verzameling met o.a. Amerika (V.S.) en Rusland. Bruto gewicht zilver ca. 420 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 370 gram. (2).

95

1562 Albanië [1931-1941]. Verzameling van 0.20 Lek t/m 10 Lek met o.a. 1 Frang Ar 1935 FR+, 1 Lek 1931 FR en 10 Lek 1939 ZFR. (9)

1563 Amerika (V.S.) ca. [1878-1964]. Verzameling met o.a. ½ Dollar (11) en 1 Dollar (3). Bruto gewicht zilver ca. 260 gram, 900/1000, netto gewicht zilver ca. 235 gram. (34)

1564 Amerika (V.S.) en Duitsland [1921-2010]. Verzameling met 10 Euro stukken Duitsland (7) en 1 Dollar Amerika (V.S.) (3). Bruto gewicht zilver ca. 215 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 195 gram. (11).

1565 China. Verzameling van Cash muntjes t/m 1 Dollar stukken. Gemiddeld ZFR. Incl. wat zilver. Toegevoegd Japanse Yen stukken (2). ( 103)

1566 China. Collectie Chinese muntjes. Gemiddeld ZFR. (6) 60

1567 Duitsland (Reich) [1874-1936]. Verzameling zilveren Mark stukken van ½ Mark t/m 5 Mark. Gemiddeld ZFR. Totaal ca. 200 Mark. ZFR (108)

250

1568 Duitsland (Porceleingeld) [1921]. Verzameling met o.a. Sachen, Munsterberg, Gruntenberg en Freibergen. Toegevoegd 2 Noodgeld muntjes van gemeente Horn. Gemiddeld ZFR . (18)

70

1569 Duitsland (Westfalen) [1921-1923]. Verzameling Duits noodgeld 50 Pfenning t/m 5 Millionen Mark. 50 Pfenning 1921 J.n9, 5 Mark 1921 J.n12, 10,000 Mark 1923 J.n20b, 1/4 Million Mark J.24 en 5 Million Mark J.n55. Gemiddeld ZFR. (5)

1570 Engeland [1797-1889]. Verzameling munten met 1 Penny 1797. K.M.: 618. FR/ZFR. (2), 1 Penny 1806. K.M.: 663. ZFR , 1 Florin 1887. K.M.: 762. ZFR/ZFR en 1 Crown 1889. K.M.: 765. ZFR/ZFR

1571 Frankrijk (Orange) [ca. 1647-1660]. Verzameling met 1 Teston [Z.J.] K.M.: 68 VG, 1 Teston [1625-1647] K.M.: 69 VG (2) en 1/12 ECU (5 Sols). K.M.: 115. VG. (4)

1572 Italië (Sardinië) [ca. 1718-1840]. Verzameling van 2 Denari t/m 5 Lire met o.a. 5 Lire 1827, 1828 en 1829. Toegevoegd 2 valse munten. Leuk kavel! (25)

220

1573 Italië (Staten) [ca. 1139-1859]. Verzameling met o.a. Genua, Milaan, Parma, Napoli en Toscane. Met mooie 4 Soldi Genua 1814, 5 Soldi Parma 1815 en 10 Tormesi Sicilië 1857. Leuke koop zeker bezichtigen! (65)

150

1574 Italië (Koninkrijk van Napoleon) [1810-1813]. Verzameling van 1 Centesimo/Centesimi t/m 5 Lire met o.a. 5 Soldi 1810 en 1813, 1 Lire 1809 en 1810 en 5 Lire 1808 en 1811. Leuk kavel! (25)

120

1575 Italië (Koninkrijk) [1878-1936]. Verzameling naslagen met 5 Lire 1878 K.M.: 20 ZFR, 20 Lire 1936 K.M.: 81 ZFR, 20 Lire 1927 en 1928 K.M.: 69 FR/ZFR en 100 Lire 1925 K.M.: 66 ZFR. Alle naslagen! (5)

120

1576 Italië (Koloniën) Eritrea-Ethiopië [1890-1891]. Verzameling van 50 Centesimo/ Centesimi t/m 5 Lire met o.a. 50 Centesimo/Centesimi 1890 FR, 5 Lire 1891 ZFR- en 5 Birr naslag? FR. Gemiddeld ZFR-. (6)

80

1577 Italië (Koloniën) Somalië-Somaliland [1910-1950]. Verzameling van 1 Centesimo/Centesimi t/m 1 Rupia met o.a. 1/4 Rupia FR , ½ Rupia FR en 1 Rupia FR. Gemiddeld FR/ZFR-. (10)

80

1578 Italië (staten) Lombardije-Venetië [1311-1862]. Verzameling van 1 Centesimo/Centesimi t/m 1 Lira met o.a. zilveren Grosso's, ½ Lire en 1 Lire. (3)

1579 Italië [1927-1929]. 10 Lire 1927 (2) FR en ZFR, 1928 FR+ en 1929 VG. K.M.: 68.1. (4) 40

1580 Japan [1882-1887]. Verzameling 1 Yen stukken 1882,1883,1885,1886 en 1887. Gemiddeld ZFR. (5) 150

Page 62: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1581 Laos primitiefgeld. Koninkrijk van Lanchang, waarschijnlijk gebruikt tot ca. 1707. (2) 20

1582 Oostenrijk [ca. 1959-1973]. 50 Schilling (24) en 100 Schilling (2). Bruto gewicht zilver 528 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 462 gram. (26)

120

1583 Oostenrijk [ca. 1956-1972]. 25 Schilling (30). Bruto gewicht zilver 390 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 312 gram. (30)

80

1584 Rusland [1970]. Verzameling met 1 Kopek 1970 K.M.: Y#126a, 2 Kopek 1970 K.M.: Y#127a, 3 Kopek 1970 K.M.: 128a, 5 Kopek 1970 K.M.: Y#129a, 10 Kopek 1970 K.M.: Y#130, 15 Kopek 1970 K.M.: Y#131, 20 Kopek 1970 K.M.: Y#132, 50 Kopek 1970 K.M.: Y#133a.2 en 1 Roebel 1970 K.M.: Y# 134a.2. Zeer hoge cataloguswaarde, schaars! PR /UNC. (9)

200

1585 Sarawak [1863-1927]. Verzameling van ½ Cent t/m 10 Cent met o.a. mooie ½ Cent 1879 en 1 Cent 1889. Gemiddeld ZFR. (8)

1586 Brits Noord Borneo [1882-1891]. Verzameling van ½ Cent t/m 1 Cent met ½ Cent (2) en 1 Cent (6). Gemiddeld ZFR. (8)

1587 Vaticaan [1850-1932]. Verzameling van 1 Baiocco t/m 2 Lire, met mooie 1 Lire 1866. Gemiddeld ZFR. (12)

Papiergeld verzamelingen Nederland

1600 Nederland papiergeld [ca. 1938-1973]. Verzameling met o.a. 5 Gulden Vondel II Av.: 19 UNC (2), 10 Gulden Frans Hals Av.: 37 UNC (2) en 25 Gulden Christiaan Huygens Av.: 55.1b en Av.: 55.1a.2 ZFR (2). Gemiddelde kwaliteit FR/ZFR. (26)

1601 Nederland papiergeld [1916-1930]. Verzameling met 2 Zilverbonnen AV.: 2.1b (2) FR & ZG/FR-, 10 Gulden Arbeid en Welvaart I AV.: 25.3b (1) FR/ZFR, AV.4b beide FR/ZFR- (2) en 10 Gulden Zeeuws Meisje AV.: 28.1b2 (2) ZFR- en 100 Gulden Luit Spelende Vrouw AV.: 81.3a ZFR- (8)

250

1602 Nederland papiergeld [1931-1989]. Verzameling 25 Gulden met o.a. Mr. Mees AV.: 48.2a ZFR , Het Prinsesje II AV.: 50.1a FR en AV.: 50.1b ZFR , Meisje in het Blauw AV.: 52.1a FR, Christiaan Huygens AV.: 55.1a.2 FR/ZFR en Sweelinck AV.: 56.1b.2 ZFR. (11)

200

1603 Nederland papiergeld [1924-1997]. Verzameling 10 Gulden tussen nr. AV.:28 en nr. AV.: 38 met o.a. Zeeuws Meisje AV.: 28 FR (3), Grijsaard AV.: 29 FR, Staalmeester AV.: 32.1 AU, Koning Willem I AV.: 35.1a en 35.1b FR/ZFR (2) en Koning Willem I AV.: 35.1a ZFR. Alle verschillende typen. (17)

130

1604 Nederland papiergeld [1930-1992]. Verzameling 100 Gulden met Luitspelende Vrouw AV.: 81.4b.1 AU, Adriaentje Hollaer AV.: 84.1 FR/ZFR, Erasmus AV.: 85.1b.2 PR, De Ruyter AV.: 86.1b.2, Snip AV.: 87.1b ZFR en Steenuil AV.: 88.1d AU. (6)

130

1605 Nederland papiergeld [1917-1938]. Verzameling 2½ Zilverbonnen AV.: 9.3a, 2½ Gulden AV.: 10.6 en AV.: 10.7, 2½ Gulden AV.: 11.1a en AV.: 11.1b. Gemiddeld FR/FR+. (5)

1606 Nederland papiergeld [1929-1982]. Verzameling 50 Gulden met Minerva AV.: 64.1b ZFR, Oestereetster AV.: 65.1 ZFR en Zonnebloem AV.: 68.1b AU. (3)

1607 Nederland papiergeld [1938-1997]. Verzameling van 1 Gulden Zilverbon t/m 100 Gulden Erasmus met o.a. 10 Gulden Hugo de Groot AV.: 36.1b ZFR-, 25 Gulden Mr. Mees AV.: 48.2d ZFR, 25 Gulden Christiaan Huygens AV.: 55.1a.2 ZFR+ en 100 Gulden Luitspelende Vrouw AV.: 81.4 FR. (21)

90

1608 Nederland papiergeld [1926-1955]. Verzameling 20 Gulden met Roerganger AV.: 40.1a FR, Koningin Emma AV.: 41.1b PR, Willem III AV.: 42.1 FR/ZFR en Boerhaave AV.: 43.2 ZFR. (4)

90

1609 Nederland papiergeld [1938-1997]. Verzameling van 1 Gulden Zilverbon AV.: 4.1b t/m 100 Gulden Erasmus AV.: 85.1b, met o.a. 2½ Gulden Zilverbon AV.: 11.1b FR en FR+ (2) 2½ Gulden Muntbiljet AV.: 14.1a AU, 10 Gulden Staalmeester AV.: 32.1 ZFR+ en 20 Gulden Koningin Emma AV.: 41.1b ZFR+. (22)

90

1610 Nederland papiergeld [1938-1945]. Verzameling met 1 Gulden Zilverbon Av.: 4 FR, 10 Gulden Emma Av.: 30 FR, 10 Gulden Schone Herderin Av.: 31 FR, 20 Gulden Emma Av.: 41 FR+, 20 Gulden Boerhaave Av.: 43 FR en 25 Gulden Meisje in het Blauw Av.: 52 FR-. (6)

80

1611 Nederland papiergeld [1944-1973]. Verzameling 5 Gulden Zilverbon met AV.: 17.1a FR, 5 Gulden Zilverbon AV.: 17.1b.1 ZFR, 5 Gulden AV.: 18.1a AU en 5 Gulden AV.: 19.1b.2 AU. (4)

80

1612 Nederland papiergeld [1914-1920]. Verzameling Zilverbonnen met 1 Gulden AV.: 1.1c ZFR, 1 Gulden AV.: 2.3 en 1 Gulden AV.: 3.1 beiden FR. (3) Foto

80

Page 63: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1613 Nederland papiergeld [1943-1945]. Verzameling Muntbiljetten met 1 Gulden AV.: 5.1, 1 Gulden AV.: 9.1C.2 en 2½ Gulden AV.13.1A.2. Alle vrijwel UNC. (3) Foto

70

1614 Nederland papiergeld [1989-1997]. Verzameling met 10 Gulden AV.: 38 IJsvogel (3) en 25 Gulden AV.: 57.1 Roodborstje (2). Gemiddeld PR. (5)

1615 Nederland papiergeld [1966-1997]. Verzameling met o.a. 5 Gulden Vondel I Av.: 18 UNC, 25 Gulden Sweelinck Av.: 56 UNC en 25 Gulden Roodborstje Av.: 57 UNC. Alle prachtige kwaliteit. (6)

1616 Nederland papiergeld [1949]. Verzameling met 1 Gulden Muntbiljet AV.: 7.1a.2 AU en 2½ Gulden Muntbiljet AV.: 14.1a. Beiden AU. (2)

1617 Nederland papiergeld [1924-1982]. Verzameling van 1 Gulden t/m 50 Gulden met 1 Gulden AV.: 4 en 7 (2), 2½ Gulden AV.: 11, 5 Gulden AV.: 18 en 19 (3), 10 Gulden AV.: 28 en 37 (2) en 50 Gulden AV.: 68. Gemiddeld FR+. (12)

1618 Nederland papiergeld [1927-1929]. Verzameling 25 Gulden Willem van Oranje AV.: 47a.1 FR+ en AV.: 47b.1b ZG. (2)

1619 Nederland papiergeld [1940-1968]. Verzameling met 10 Gulden AV.: 31.2, 10 Gulden AV.: 36.1b, 10 Gulden AV.: 37.1A.2 en 10 Gulden AV.: 37.1C.2. Vrijwel UNC. (4)

1620 Nederland papiergeld [1938-1945]. Verzameling met 1 Gulden AV.: 7.1A.1, 2½ Gulden AV.: 11.1B, 2½ Gulden AV.: 12.1 en 2½ Gulden AV.: 14.1A. Gemiddeld ZFR. (4)

1621 Nederland papiergeld [1941-1973]. Verzameling met 5 Gulden AV.: 19.1B.2, 10 Gulden AV.: 31.1 en AV.: 37.1B, 20 Gulden AV.: 41.1B en 25 Gulden AV.: 56.2B. Gemiddeld ZFR+. (5)

1622 Nederland papiergeld noodgeld [1914-1918]. Verzameling Noodgeld W.O I. 1 Gulden Rotterdam. PL831.1.c. ZFR, 2½ Gulden Rotterdam. PL831.2.b. ZFR en 25 Cent Enschede. PL395.4. Biljet onvolledig geen serienummer. UNC. (3)

55

1 Gulden 1623 Nederland papiergeld [1938]. 1 Gulden Zilverbon AV.: 4.1b. AU. 20

1624 Nederland papiergeld [1943]. 1 Gulden 1943 Av.: 5 en 2½ Gulden 1943 Av.: 15. Beiden prachtig. (2) 45

5 Gulden 1625 Nederland papiergeld [1944]. 5 Gulden Zilverbon AV.: 17.1B.1. Gevouwen geweest. FR. Foto 30

1626 Nederland papiergeld [1966]. 5 Gulden AV.: 18.1A en 5 Gulden AV.: 18.1D.2 Vondel I. Beiden zeer mooi. Vrijwel UNC. (2) Foto

10 Gulden 1627 Nederland papiergeld [1949]. 10 Gulden koning Willem I AV.: 35A.1A. Gevouwen geweest. ZFR. Foto 30

1628 Nederland papiergeld [1968]. 10 Gulden AV.: 37.1A.2 Frans Hals achterzijde met bulls eye en 10 Gulden AV.: 37.1C.2. Mooie kwaliteit, vrijwel UNC. (2)

1629 Nederland [1953]. 10 Gulden Hugo de Groot 1953. AV.: 36.1b. ZFR. 20

1630 Nederland papiergeld [1968]. 10 Gulden Frans Hals AV.: 37.1c, PL47.e2. UNC. 15

1631 Nederland papiergeld [1968]. 10 Gulden Frans Hals Av.: 37.1a.2. UNC. 40

1632 Nederland papiergeld [1945 I]. 10 Gulden Lieftincktientje. AV.: 34.1b. ZFR. 80

1633 Nederland papiergeld [1933]. 10 Gulden Grijsaard AV.: 29.1b. ZFR+. Foto 40

1634 Nederland papiergeld [1940 II]. 10 Gulden Schone Herderin AV.: 31.2. AU. 20

1635 Nederland papiergeld [1945 I]. 10 Gulden Lieftincktientje Av.: 34. FR+. 30

1636 Nederland papiergeld [1945 I]. 10 Gulden Lieftincktientje. AV.: 34.1a. PR. Foto 120

Page 64: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

20 Gulden 1637 Nederland papiergeld [1939]. 20 Gulden koningin Emma AV.: 41.1B. Gevouwen geweest. Overigens

ZFR+. 25

1638 Nederland papiergeld [1955]. 20 Gulden Boerhaave AV.: 43.1. PR-. Foto 120

1639 Nederland papiergeld [1955]. 20 Gulden Boerhaave AV.: 43.1. PR+. Foto 150

1640 Nederland papiergeld [1955]. 20 Gulden AV.: 43.1 Boerhaave (8). Gemiddeld FR /ZFR-. (10) 180

25 Gulden 1641 Nederland papiergeld [1955]. 25 Gulden Christiaan Huygens Av.: 55.1a.1. UNC. 50

1642 Nederland papiergeld [1955]. 25 Gulden Christiaan Huygens AV.: 55.1A.2 en 25 Gulden AV.: 55.1B. Beide gevouwen geweest.ZFR-. (2)

1643 Nederland papiergeld [1949]. 25 Gulden Koning Salomo AV.: 54.1. Enige verkleuringen, doch een zeer mooi exemplaar. ZFR/ZFR. Foto

1644 Nederland papiergeld [1943I]. 25 Gulden het Prinsesje II AV.: 50.1A. Serienummer: 5AS 06615. Zeer mooi exemplaar, vrijwel UNC. Foto

1645 Nederland papiergeld [1955]. 25 Gulden Christiaan Huygens 1955. AV.: 55.1a.2. PR/UNC. 50

1646 Nederland papiergeld [1949]. 25 Gulden Koning Salomo AV.: 54.1. Enige vlekjes op de achterzijde van het biljet. ZFR.

1647 Nederland papiergeld [1947]. 25 Gulden Flora AV.: 53.1. ZFR. Foto 40

1648 Nederland papiergeld [1940]. 25 Gulden Het Prinsesje I AV.: 49.1. ZFR /PR. Foto 120

1649 Nederland papiergeld [1931]. 25 Gulden Mr. Mees AV.: 48.2d. PR. Foto 40

40 Gulden

1650 Nederland papiergeld. Bankbiljet 40 Gulden AV.: 59.9b met handtekeningen van Delprat en Vissering en serienummer: AF 032660. Diverse vouwen, doch algehele conditie zeer mooi. Uiterst zeldzaam! FR+/ZFR. Foto

1500

50 Gulden 1651 Nederland papiergeld [1941]. 50 Gulden Oestereetster AV.: 65.1. Serienummer: AM 019534.

Gevouwen geweest, licht gevlekt doch redelijke kwaliteit. ZFR. Foto 30

1652 Nederland papiergeld [1931]. 50 Gulden Minerva AV.: 64.1B. Gevouwen geweest en wat verkleurd. ZFR-. Foto

1653 Nederland papiergeld [1945]. 50 Gulden Stadhouder Willem II AV.: 67.1. ZFR/ZFR+. Foto 100

60 Gulden

1654 Nederland papiergeld. Bankbiljet 60 Gulden AV.: 70.6 met handtekeningen van De Hoop Scheffer en Van Den Berg en serienummer: GX 1429. Diverse vouwen, doch een zeer mooi exemplaar. Uiterst zeldzaam zeker in deze kwaliteit. FR/ZFR. Foto

2500

100 Gulden

1655 Nederland papiergeld [1953]. 100 Gulden Desiderius Erasmus AV.: 85.1B.2. Serienummer: 4QN 007523. Gevouwen geweest, doch een net exemplaar. ZFR.

Page 65: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1656 Nederland papiergeld [1992]. 100 Gulden Steenuil AV.: 88.1C. Dit is de variant met het kleine copyright teken en barcode en 100 Gulden Steenuil AV.: 88.1D. Dit is de variant met het grote copyright teken en barcode. Beide vrijwel UNC. (2)

80

1657 Nederland papiergeld [1947]. 100 Gulden Adriantje Holaer AV.: 84.1. Serienummer: 2AK 048575. Mooie exemplaar. Vrijwel UNC. Foto

80

1658 Nederland papiergeld [1953]. 100 Gulden Erasmus 1953. AV.: 85.1b. (gevouwen) FR. 25

1659 Nederland papiergeld [1921]. 100 Gulden Grietje Seel AV.: 80.1b.2 ZG en 100 Gulden AV.: 80.1b.5. FR. (2) Foto

1660 Nederland papiergeld [1953]. 100 Gulden Desiderius Erasmus AV.: 85.1b. PR. 100

250 Gulden 1661 Nederland papiergeld [1985]. 250 Gulden Vuurtoren AV.: 93.1. UNC. 90

1662 Nederland papiergeld [1985]. 250 Gulden Vuurtoren AV.: 93.1. UNC. Foto 90

1000 Gulden 1663 Nederland papiergeld [1938]. 1000 Gulden Grietje Seel AV.: 106A3. ZFR/PR. Foto 40

1664 Nederland papiergeld [1994]. 1000 Gulden Kievit AV.: 110.1. PR. Foto 350

1665 Nederland papiergeld [1972]. 1000 Gulden Spinoza AV.: 109.1b. ZFR . Foto 350

1666 Nederland papiergeld [1921]. 1000 Gulden Grietje Seel AV.: 106a.1 en 1000 Gulden AV.: 106a.2. FR+. (2) Foto

80

1667 Nederland papiergeld [1956]. 1000 Rembrandt Gulden AV.: 108.1a. Schaars! ZFR-. Foto 600

Papiergeld Overzeese Rijksdelen

Papiergeld Nederlands Indië

1668 Nederlands-Indië, Jap. bezetting en iets Nieuw Guinea Papiergeld [ca. 1930-1948]. Verzameling van ½ Gulden t/m 100 Gulden met mooie 2½, 50 en 100 Gulden Nederlands-Indië. Leuke gevarieerde koop, waarbij iets AU. (67)

150

1669 Nederlands-Indië Papiergeld [191-1943]. Verzameling met 50 Cent 1943. P.: 110, ZFR. 1 Gulden 1919. P.: 100, ZFR. 1 Gulden 1920. P.: 103, FR-. 1 Gulden 1940. P.: 108b, ZFR . 1 Gulden 1943. P.: 111, ZFR. (5)

1670 Nederlands-Indië Papiergeld [1930-1940]. 2½ Gulden 1940 Mev.: 166 AU en 100 Gulden 1930 Mev.: 136.c FR. (2)

1671 Nederlands Indië Papiergeld [1940]. 2½ Gulden muntbiljet 1940. Mevius 166 P.: 109. ZFR. (2) 25

Papiergeld Nederlandse Antillen en Aruba

1672 Nederlandse Antillen en Aruba papiergeld [1962-2003]. Verzameling van 1 Gulden t/m 50 Gulden met o.a. 1, 2½, 10 en 50 Gulden Nederlandse Antillen en 5, 10 en 50 Florin Aruba. Kwaliteit FR+/UNC. (25)

90

Page 66: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Papiergeld buitenland

1673 Australië papiergeld [1992-2003]. Verzameling met 5 Dollar P.: 50 en 56, 10 Dollar P.: 58, 20 Dollar P.: 53 en 50 Dollar P.: 53. Toegevoegd wat diverse. Gemiddelde kwaliteit ZFR. (10)

70

1674 Zuid-Afrika Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £1,- Pick 54b, £5,- Pick 55b, £10,- Pick 56b (2) en £20,- Pick 57b. Alle FR/FR+. (5)

90

1675 Zuid-Afrika Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £1,- Pick 54b, £5,- Pick 55b, £10,- Pick 56b (2) en £20,- Pick 57b. Alle ZFR. (5)

90

1676 Zuid-Afrika Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £1,- Pick 54b, £5,- Pick 55b, £10,- Pick 56b (2) en £20,- Pick 57b. Alle FR/FR+. (5)

90

1677 Zuid-Afrika Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £1,- Pick 54b, £5,- Pick 55b, £10,- Pick 56b (2) en £20,- Pick 57b. Alle FR-/FR. (

90

1678 Zuid-Afrika Republiek ZAR papiergeld [1900]. Gouvermentsnoot serie van £1,- Pick 54b, £5,- Pick 55b, £10,- Pick 56b (2) en £20,- Pick 57b. Alle ZFR-/ZFR. (5)

90

Verzamelingen in albums

Antiek

1801 Antiek Romeins [27 BC- 400 AD]. Collectie van (AU AR AE). Opgezet in 3 12 vaks Hartberge albums met daarin een overzicht van de gehele muntslagperiode van het West- en Oost Romeinse Rijk vanaf de republiek tot en met ca. 400 AD. Prachtige verzameling met goud (7), zilver (197) en brons (± 100) op chronlogische volgorde in 8 rubrieken. De rubrieksindeleing van deze collectie * Republiek 27BC-27AD, Julische Claudische dynasty 27-68, 3 soldaten Keizers 68-69, Militaire Dynasty 193-235, Militaire Anarchie 235-285, Tetrarchie 286-312, Constantijn de Grote – Arcadius (Oost) en Honorius (West) Enkele highlights Aureus Nero S.668, Denarius Galba S. 721, Denarius Vitellius S. 755, Denarius Orbiana S. 2299, Solidus Constatntius S. 3988, Theodosius I. S. 4168, Solidus Arcadius S. 4219. Denarius Lepidus L+A-2c, Denarius Nero S. 673, Solidus Honorius S. 4242, etc. etc. Zie voor een indruk van deze verzameling de uitgebreide foto presentaite op internet. Het collectie gedeelte bevat ca. 250 beschreven munten in een meer dan gemiddelde kwaliteit (ruim ZFR) en vrijwel alle één voor één op kwaliteit aangeschaft op veilingen, beurzen en bij de handel. Toegevoegd een studiegedeelte (ruim 50 ex.) eveneens deels beschreven en uitsluitend AE. Beschrijving en specificatie van de aanwezige munten als Excel-sheet beschikbaar, welke wij u op aanvraag graag toe sturen. Prachtig object voor de gevorderde verzamelaar in de zin van kwaliteitsverbetering of een ideale startcollectie met gelijk een prachtig overzicht ten aanzien van dit boeiende verzamelgebied. In overleg met de inzender bieden wij deze collectie als één lot aan! Neemt u ruim de tijd voor bezichtiging! Foto

12.500

Jetons 1802 Jetons/Reken penningen [ca. 1600-1800]. Onuitgezochte verzameling in ringband vnl. AE en messing

op 4 albumbladen in diverse kwaliteit. Zeer avontuurlijk! (74) 300

Page 67: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Koninkrijk Nederland

1803 Nederland [1891-1944]. Verzameling Wilhelmina in album met o.a. 1 Cent 1924, 5 Cent 1909, 5 Cent 1932 en 5 Cent 1943. Waarbij wat zilver. Diverse kwaliteiten van FR tot ZFR. (ca. 190)

200

1804 Nederland [ca. 1874-1993]. Verzameling in 2 albums van 1 Cent t/m 50 Gulden met o.a. mooie 2½ Gulden 1874. Toegevoegd iets O.R. en buitenland. Bruto gewicht zilver ca 650 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 530 gram.

150

1805 Nederland [ca. 1849-1997]. Verzameling Willem III, Wilhelmina, Juliana en Beatrix in 2 albums van 1 Cent t/m 50 Gulden met o.a. 2½ Gulden 1849 en een leuke afdeling zilver. Bruto gewicht zilver ca. 450 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 335 gram.

150

1806 Nederland [ca. 1819-1890]. Verzameling Willem I, II en Willem III in album met o.a. mooie 5 Cent 1863 en 1869, 10 Cent 1890 en 2½ Gulden 1842. Leuk kavel.

150

1807 Nederland [1848-1980]. Verzameling tussen ½ Cent en 2½ Gulden in ringband waarbij beter materiaal. Kwaliteit FR/ZFR. Tevens wat zilver.

150

1808 Nederland [ca. 1886-2003]. Verzameling Wilhelmina, Juliana en Beatrix in 2 albums van 1 Cent t/m 50 Gulden met o.a. 1 Gulden (17), 10 Gulden (11) en 50 Gulden (5). Bruto gewicht zilver ca. 600 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 460 gram.

150

1809 Nederland [ca. 1892-1948]. Collectie Wilhelmina tussen ½ Cent en 2½ Gulden in 2 luxe Hartberger ringbanden met mooie ½ Gulden en wat zilver. Gemiddeld FR/ZFR

150

1810 Nederland [ca. 1891-1945]. Verzameling Wilhelmina in 1 album met o.a. 10 Cent 1894, 1 Gulden 1924 en 2½ Gulden 1933. Gemiddeld ZFR. (ca. 200)

130

1811 Nederland diverse. Ringband met vnl. Nederland alsmede wat buitenland, met veel zilver. Bevat ca. 600 gram bruto zilver in diverse gehalten.

120

1812 Nederland [ca. 1948-1997]. Verzameling Juliana en Beatrix in 1 album met o.a. 1 Gulden (10), 2½ Gulden (7) en 50 Gulden (9). Bruto gewicht zilver ca. 520 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 425 gram.

110

1813 Nederland zilver. Album met 1 Gulden (30), 2½ Gulden (11) en 10 Gulden (9). Toegevoegd wat diverse. Bruto gewicht zilver 584 gram, verschillende gehalten, netto gewicht 420 gram.

1814 Nederland [1848-2001]. Verzameling in album van 1 Cent t/m 50 Gulden met o.a ½ Gulden 1905, 10 Gulden (9) en 50 Gulden (4). Bruto gewicht zilver ca. 395 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 310 gram.

90

1815 Nederland [1980-1994]. Verzameling Beatrix in album met o.a. 10 Gulden (5) en 50 Gulden (12). Bruto gewicht zilver ca. 375 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 335 gram. (ca.170)

80

1816 Nederland [1948-1980]. Verzameling Juliana in album met o.a. 1 Gulden (10), 2½ Gulden (7) en 10 Gulden (2). Bruto gewicht zilver ca. 220 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 155 gram. (ca.160)

Penningen Nederland

1825 Nederland zilver Canon / Rembrandt. Verzameling penningen van de Canon van Nederland en Rembrandt en zijn leerlingen. Bruto gewicht zilver 817 gram, 800/1000, netto gewicht zilver 653 gram. (86)

220

1826 Nederland penningen [ca. 1990-2006]. Verzameling met vnl. Rijksmunt penningen met ruim 225 exemplaren vrijwel allemaal verschillende. Veelal brons en messing met o.a. dag van de munt, nationale museum weekend, visite kaartjes penningen en Rai Amsterdam. Veel zelf geslagen penningen van vele bezoeken aan Rijksmunt. Zeer uitgebreide verzamelingen op deze manier vrijwel enige in zijn soort. Leuke verzameling. Zeker bezichtigen! (289)

180

1827 Nederland zilver. Collectie "Beroemde Nederlandse postzegels in massief zilver" in presentatiecassette. Bruto gewicht zilver ca. 660 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 610 gram. Proof. (50)

150

Page 68: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

1828 Nederland penningen [ca. 1930-1990]. Album met verschillende penningen vnl. van de VPK met o.a. Erasmus, Landbouw in Nederlands-Indië, Lodewijk van Deyssel, P.C. Hooft, het Woord op Afstand, Ruimtevaart en Atheneum Illustre Amsterdam. Tevens wat diverse o.a. 400 jaar herdenking Willem van Oranje. (38)

1829 Nederland penningen. Verzameling in 2 albums met afbeeldingen van schilderijen, schilders en belangrijke gebeurtenissen in de Nederlandse geschiedenis. Bevat deels zilver. Hoge aanschafwaarde. Proof. (25)

1830 Nederland penningen zilver. Verzameling Rembrandt en zijn leerlingen. Bruto gewicht zilver ca. 335 gram, 800/1000, netto gewicht zilver ca. 270 gram. Proof. (36)

75

Munten buitenland

1840 Wereld zilver "Historische zilveren betaalmunten en van Gulden naar Euro in een eeuw". Verzameling in 3 luxe albums met o.a. Nederland, België, Amerika (V.S.), Venezuela, Polen en Nederlandse Antillen. Bruto gewicht zilver ca. 865 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 640 gram. (153)

210

1841 Diverse. Album vol munten waaronder Nederland, Engeland, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Wisselende kwaliteit met iets zilver.

1842 Italië [ca. 1958-1996]. 2 albums met 5 Lire t/m 10.000 Lire met o.a. leuke afdeling 500 Lire stukken veel zilver. Bruto gewicht zilver ca. 720 gram, 835/1000, netto gewicht zilver ca. 600 gram. (ca. 260)

250

1843 Italië [ca. 1823-1940]. Verzameling in 1 album van 1 Centesimo/Centesimi t/m 5 Lire met o.a. 20 Centesimo/Centesimi 1863 (2), 1 Lire 1887 en 2 Lire 1911 en 1915. Met leuke afdeling 5 Lire stukken (10). Veel zilver. Leuke koop. Zeker bezichtigen! (ca. 220)

250

1844 Oostenrijk [ca. 1956-1980]. Verzameling in ringband met 25 Schilling (11), 50 Schilling (12), 100 Schilling (50) en 500 Schilling (7). Bruto gewicht zilver ca. 1750 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1200 gram. Nominale waarde inwisselbaar € 680,-.

450

1845 San Marino [ca. 1869-1997]. Album met daarin 5 Centesimo/Centesimi t/m 10.000 Lire met o.a. 5 Centesimo/Centesimi 1869 en 1894 en 10 Centesimo/Centesimi 1875 en 1894. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 330 gram, 835/1000, netto gewicht zilver ca. 275 gram. (100)

150

1846 IJsland [1922-1995]. Ruim 70 verschillende munttypen als voorraad op jaartal opgezet in munthouders in rinband, waarbij behoorlijk deel vooroorlogs. Prachtkoop met betere jaren gemiddeld ZFR en beter, mooie koop! Toegevoegd muntje van Thule (schaars). (400)

180

Papiergeld

Papiergeld Nederland en overzeese Rijksdelen

1850 Nederland papiergeld [1916-1985]. Verzameling tussen 1 Gulden Zilverbon en 250 Gulden Vuurtoren

o.a. met Zilverbonnen 1 en 2½ Gulden, 10 Gulden Willem I en 20 Gulden Boerhaave. Met beter genoteerd. Toegevoegd imitatie Euro's. Waarbij doubletten. Gemiddeld FR/ZFR.

450

1851 Nederland papiergeld [1926-1989]. Verzameling van 1 Gulden t/m 100 Gulden met o.a. 20 Gulden AV.40.1a en 25 Gulden AV.48.2c. Kwaliteit van ZG t/m UNC. (20).

1852 Overzeese Rijksdelen. Insteekboek met name Nederlands-Indië en Japanse Bezetting. Gevarieerde kwaliteit van ZG tot PR. (ca. 50)

1853 Suriname papiergeld [1960-2004]. Verzameling in 1 album van 1 Gulden t/m 10.000 Gulden met o.a. mooie 100, 250, 500, 2000, en 10.000 Gulden. In diverse kwaliteit FR+/UNC. (ca. 60)

150

Page 69: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Papiergeld buitenland

1854 Diverse Europese landen papiergeld. Verzameling in 3 goed gevulde ordners van oud tot modern diverse landen goed vertegenwoordigd zoals Rusland, Joegoslavië en Duitsland.Met enorm aantal. Leuke uitzoek koop! Zeker bezichtigen!

450

1855 Afrikaanse landen papiergeld. Interessante collectie van Algerije t/m Zimbabwe in dikke ordner met velerlei landen o.a. Ghana, Egypte, Fransen koloniën, etc. Leuke koop van oud tot modern in diverse kwaliteit. Vele honderden biljetten.

400

1856 Zuid- en Midden-Amerika papiergeld. Leuke collectiepartij van Argentinië tot Uruguay in 2 ordners met vele landen o.a. Brazilië, Argentinië, Costa Rica en Paraguay. Bevat vele honderden biljetten van oud tot modern in diverse kwaliteit.

300

1857 Wereld papiergeld [ca. 1838-1977]. Album met vnl. Italië maar ook iets Duitsland, België en Polen. Met iets beter genoteerd zoals 100 Lire 1926, 500 Lire 1926 en 1000 Lire 1947. Leuke koop! (ca. 350)

120

1858 Papiergeld. Vol insteekboek met o.a. Duitsland, China, Engeland nominaal en 5 Dollar Amerika (V.S.) military money. Gevarieerde kwaliteit van ZG tot PR. (ca.300)

80

1859 Amerika (V.S.) papiergeld. Verzameling in ordner van oud tot modern. Met militair geld en state money zoals Texas. Leuk kavel.

90

1860 Canada papiergeld. Verzameling in ordner van oud tot modern met o.a. Nova Scotia, Toronto en Ottawa. Leuke koop. Gemiddeld FR/FR+. (ca. 40)

1861 China papiergeld. Verzameling in map van oud tot modern in veelal goede kwaliteit. Met ook beter genoteerde biljetten. (Ruim 180 stuks).

170

1862 Duitsland papiergeld noodgeld en inflatiegeld. Verzameling in ordner met Reich en vele steden. Leuk kavel met honderden biljetten. Zeker bezichtigen!

120

1863 Kampgeld Theresienstadt [1943]. Verzameling papiergeld van 5 Kronen t/m 100 Kronen S en B 703 t/m 707 (3 x 10 Kronen en 2 x 50 Kronen). Gemiddeld ZFR. (8)

1864 Indonesië papiergeld [ca. 1945-1999]. Verzameling in dikke ordner van 1 Rupia t/m 100.000 Rupia, waarbij begin periode. Variërend in kwaliteit van FR/UNC. (ca. 170)

350

1865 Taiwan papiergeld. Verzameling in map met oud tot modern in veelal redelijke kwaliteit, met iets beter genoteerd. (ca. 60)

80

Page 70: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

Verzamelingen in dozen en doosjes

Gouden munten in originele verpakkingen Nederland 2201 Nederland Dubbele Dukaat goud [1988]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 340

2202 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2203 Nederland Enkele Dukaat goud [1986]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 170

2204 Nederland 5 Gulden goud [1912]. Wilhelmina. Toegevoegd verbronste/nikkelen 5 Gulden. In doosje. (2)

75

2205 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2206 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In originele doosjes. Proof. (5) 1650

2207 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In originele doosjes. Proof. (5) 1650

2208 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2209 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2210 Nederland Enkele Dukaat goud [1985]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. 85

2211 Nederland 10 Euro goud en 5 Euro zilver [2003]. Beatrix. Vincent van Gogh. In origineel doosje. Proof. (2)

160

2212 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele en Dubbele Dukaat goud en Zilveren Dukaat. In origineel doosje. Proof.

260

2213 Nederland 10 Euro goud [2006]. Beatrix. Rembrandt tientje. In origineel doosje. Proof. 150

2214 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1985-1986]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 170

2215 Nederland 1 Gulden goud Beatrix [2001]. In origineel doosje. Proof. 330

2216 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2217 Nederland 10 Euro goud [2006]. Beatrix. Australië tientje. In origineel doosje. Proof. 150

2218 Nederland 10 Euro goud [2008]. Beatrix. Architectuur tientje. In origineel doosje. Proof. 150

2219 Nederland 10 Euro goud [2002]. Willem Alexander. Huwelijksmunt. In origineel doosje. Proof. (2) 160

2220 Nederland Dubbele Dukaat goud [1988]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 175

2221 Nederland Enkele Dukaat goud [1985-1986]. Beatrix. In originele mapjes. Proof. (2) 175

2222 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1986-1988]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 260

2223 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. 1 Gulden goud. In origineel doosje. Proof. 330

2224 Nederland Dubbele Dukaat goud [1988]. Beatrix. In origineel mapje. Proof. 175

2225 Nederland Enkele Dukaat goud [1990]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 85

2226 Nederland 10 Euro goud [2002]. Willem-Alexander. Huwelijksmunt. In origineel doosje. Proof. 150

2227 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele en Dubbele Dukaat goud en Zilveren Dukaat in origineel doosje. Proof. (3)

260

2228 Aruba [1991]. 50 Florin goud Beatrix. In origineel doosje. 150

2229 Nederland [1988]. Doosje met een set uitgegeven door Rijksmunt Utrecht t.b.v bezoek van Beatrix aan Canada. Met 1 gouden penning. Bruto gewicht goud 6,7 gram, 918/1000, netto gewicht goud 6,15 gram. 1 zilveren penning. Bruto gewicht zilver 24,86 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 22,99 gram en 1 penning onedel materiaal. In origineel doosje. (3)

160

2230 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1989]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 260

2231 10 Euro goud [2006] Australië tientje. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 250

2232 Nederland - Japan 10 Euro goud [2009]. Beatrix. 400 jaar handelsbetrekking tussen beide landen. In origineel doosje. Proof.

150

2233 Nederland Dukatenset [1992]. Beatrix. Enkele en dubbele Dukaat goud en Zilveren Dukaat in origineel doosje. Proof. (3)

260

2234 Nederland 10 Euro goud [2009]. Beatrix. Manhattan tientje. In origineel doosje. Proof. 150

Page 71: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2235 Nederland Enkele Dukaat goud [1985-1986]. Beatrix. In originele mapjes. Proof. (2) 175

2236 Nederland 1 Gulden goud [2001]. Beatrix. In origineel doosje. Proof. 330

2237 Nederland Enkele en Dubbele Dukaat goud [1989]. Beatrix. In originele doosje. Proof. (2) 260

2238 Nederland Enkele Dukaat goud [1989-1990]. Beatrix. In originele verpakking. Proof. (2) 170

2239 Nederland 10 Gulden goud [1917]. Wilhelmina. Toegevoegd 2 zilveren penningen, ½ Gulden en enkele onedele munten. Bruto gewicht zilver 55 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 49,85 gram. In origineel doosje. ZFR+. (8)

160

2240 Nederland Enkele Dukaat goud [1990-1992]. Beatrix. In originele doosjes. proof. (3) 260

2241 Nederland 20 Euro goud [2004]. Beatrix. Geboortemunt. In origineel doosje. Proof. 190

2242 Nederland penningen goud [2003]. Geboorteset Prinses Amalia. Doosje met: 1 gouden en 2 zilveren penningen. Bruto gewicht goud 3,5 gram, 916/1000, netto gewicht goud 3,2 gram. Bruto gewicht zilver 36,9 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 34,13 gram. In origineel doosje. Alle Proof. (3)

85

2243 Nederland Dukatenset [1989]. Beatrix. Enkele en Dubbele Dukaat goud en Zilveren Dukaat in origineel doosje. Proof. (3)

260

Gouden penningen in originele verpakkingen

2244 Nederland penningen goud. Verzameling "Het waardevolste goud van Nederland", in luxe presentatiecassette. Bruto gewicht goud ca. 63 gram, 585/1000, netto gewicht goud ca. 37 gram. Proof. (18)

920

2245 Nederland penningen goud. Verzameling van de complete koninklijke stamboom in gouden 5 Guldens. Bruto gewicht goud 7,57 gram, 585/1000, netto gewicht goud 4,42 gram. Proof. (11)

110

2246 Nederland penningen goud. Verzameling van "Het verdwenen goud van Nederland", in luxe presentatiecassette. Bruto gewicht goud 50,87 gram, 585/1000, netto gewicht goud 29,76 gram. Proof. (14)

740

Prestigesets 2247 Nederland 100 jaar Muntgebouw Prestige-set [2011]. 10 Gulden goud 1911 Wilhelmina. 10 Euro

goud Beatrix. Toegevoegd 5 Euro zilver (2). In originele doos. Oplage slechts 444 sets. Proof. (4) 300

2248 Nederland 400 jaar handelsbetrekking Nederland-Japan Prestige-set [2009]. 10 Euro goud. Toegevoegd penning en 5 Euro zilver. tevens koperen en vergulde penning. In originele doos. Oplage slechts 500 sets. Proof. (5)

250

2249 Nederland / Manhattan Prestige-set [2009]. 400 jaar Manhattan-Nederland. 10 Euro goud. 5 Dollar goud. Toegevoegd 3 zilveren munten in originele doos. Oplage slechts 500 sets. Alle Proof. (5)

250

Diverse 2250 Diverse goud [1999-2004]. Doosje met 3 gouden penningen van Nederland, Turkije en Nauru. Bruto

gewicht goud ca. 3,77 gram, 999/1000, netto gewicht goud ca. 3,76 gram. (3) 100

Gouden munten in originele verpakkingen buitenland

2251 Cook Island. 100 Dollar goud 1977 Elizabeth II. K.M.: 19. Oplage slechts 562 exemplaren! In origineel mapje. Proof.

220

2252 Belize. 100 Dollar goud 1977 Kinich Ahau zonnegod. K.M.: 53. Oplage slechts 7859 stuks. In origineel doosje. Proof.

80

2253 Britse Maagden eilanden. 100 Dollar goud 1976(p) Elizabeth II. K.M.: 8. Oplage 12.000 exemplaren. In origineel doosje. Proof.

160

2254 Britse Maagden eiland. 100 Dollar goud 1982 Elizabeth II. K.M.: 34. Oplage slechts 620 exemplaren! In origineel doosje. Proof.

160

2255 Cayman Eilanden. 100 Dollar goud 1982 Elizabeth II. K.M.: 71. Oplage slechts 585 exemplaren! In origineel doosje. Proof.

120

Page 72: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2256 China. 400 Yuan als set totaal 4 munten. K.M.: PS1. 1e proof set van China. Oplage 70.000 exemplaren. Oplage nummer 5123. In origineel doosje. Proof. (4)

1600

2257 Engeland. 1 Sovereign goud 1980 Elizabeth II. K.M.: 919. Oplage 91.000 exemplaren. In origineel doosje. Proof.

180

2258 Griekenland. 2500 Drachme goud 1981 Olympiade. K.M.: 128. In origineel doosje. Proof. 150

2259 Griekenland. 5000 Drachme goud 1981 Zeus. K.M.: 129. Oplage 75.000 exemplaren. In origineel doosje. Proof.

280

2260 Gibraltar. 25, 50 en 100 Pond als set. (1e Proof set van Gibraltar). K.M.: MS1. Oplage slechts 1626 exemplaren. Nummer 1585. Proof.

1250

2261 Liberia. 100 Dollar goud 1979 Afrikaanse eenheid. K.M.: 38. Oplage niet bekend. In originele verpakking. Proof.

250

2262 Panama. 500 Balboas goud 1976. K.M.: 42. Oplage 2669 exemplaren. In origineel doosje. Proof. Foto 1000

2263 Papua nieuw Guinea. 100 Kina goud 1980. K.M.: 17. Oplage 1118 exemplaren. In origineel doosje. Proof.

210

2264 Rusland. 100 Roebel goud 1978 Olympische spelen. K.M.: Y#162. In origineel doosje. Proof. 390

2265 Zuid-Afrika. 1 Krugerrand goud 1973 Paul Kruger. K.M.: 73. Slechts 10.000 exemplaren, dit is nummer B.: 1285 met certificaat. In origineel doosje. Proof. Foto

1500

2266 Zwitserland. Goudbaartjes. Vz.: opschrift "Valcambi Suisse 999.9. 2,5 gram". ø 19 x 11. Proof. Toegevoegd zilveren ketting met hanger met miniatuur Bijbeltje. Bruto 5,91 gram, 925/1000. netto ca. 5,47 gram. Lengte 25 mm.

65

Zilveren kilomunten

2267 Australië [2012]. Year of the Dragon 30 Dollar zilver (1000 gram 999/1000) K.M.:- In capsule. (Netto gewicht zilver 999 gram). Geslagen in Perth. Proof doch lrs.

400

2268 Australië [2009] Koala. 30 Dollar zilver (1000 gram 999/1000) K.M.: 1112. In capsule (netto gewicht zilver 999 gram). Geslagen in Perth. Proof doch lrs.

400

2269 Australië [2009] Koala. 30 Dollar zilver (1000 gram 999/1000) K.M.: 1112. In capsule. (netto gewicht zilver 999 gram). Geslagen in Perth. Proof doch lrs. Foto

400

2270 Mexico [2010]. Mexicaans wapen 100 Dollar zilver (1000 gram 999/1000). Vz.: Mexicaans wapen. Kz.: Azteekse kalender. K.M.: 677. In capsule met presentatiestandaard en origineel boekje. Netto gewicht zilver 999 gram. Proof.

400

Zilveren munten en penningen in sets en originele verpakkingen

2271 Nederland zilver uit de kluizen van Rijksmunt "Stadhouders van Oranje 1584-1772". Incomplete verzameling zilveren penningen met afbeeldingen van stadhouders o.a. van Frederik Hendrik, Johannes van Oldenbarnevelt, Willem III en Maurits. Bruto gewicht zilver 150 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 138 gram. In originele doos. Proof. (6)

2272 Nederland zilver uit de kluizen van Rijksmunt "Cultureel erfgoed vanaf 1838". Complete verzameling zilveren penningen met afbeeldingen van gebouwen op het cultureel erfgoedlijst o.a. van de Ridderzaal, Paleis voor de Volksvlijt, Staatsmijnen in Limburg en Rijksmuseum. Bruto gewicht zilver 487 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 450 gram. In originele doos. Oplage slechts 2500 exemplaren. Proof. (12)

160

Page 73: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2273 Nederland zilver uit de kluizen van Rijksmunt "Glorius revolution 1688-1702". Complete verzameling zilveren penningen met afbeeldingen van bijzondere gebeurtenissen tussen 168-1702 o.a. met mislukte aanslag op Willem III, overlijden van Willem III, zeeslag bij Cape de la Hogue en Slag van Neerwinden. Bruto gewicht zilver 564 gram, netto gewicht zilver 531 gram. In originele doos. Oplage slechts 2500 exemplaren. Proof. (12)

200

2274 Nederland zilver uit de kluizen van Rijksmunt "Het Nederlandse koningshuis 1813-1909". Complete verzameling zilveren penningen met alle afbeeldingen van leden van het koningshuis o.a. van Willem I, Willem II, Willem III, Prinses Emma en van de Nederlandse maagd met het Koningskind. Bruto gewicht zilver 565 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 522 gram. In originele doos. Alle proof. Oplage slechts 2500 exemplaren. Proof. (12)

200

2275 Nederland zilver uit de kluizen van Rijksmunt "Zeehelden tot bruggenbouwers vanaf 1572". Complete verzameling zilveren penningen met afbeeldingen van bruggenbouwers en zeehelden o.a. van Willem Ruys, Waalbrug, Willem III en koningin Emma. Bruto gewicht zilver 420 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 388,5 gram. In originele doos. Proof. (11)

140

2276 Nederland zilveren Dukaten [2001-2011]. Verzameling Dukaten van de 7 Provinciën en de 12 Provinciën. De 7 Provinciën compleet, de 12 Provinci

120

2277 Wereld penningen zilver. Verzameling met o.a. Nederland, O.R. en herslagen van diverse munten. Bruto gewicht zilver ca. 670 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 615 gram. Proof. (26)

150

2278 Nederland zilver. Twee cassettes met replica's van bijzondere munten uit de Nederlandse geschiedenis, met zilveren en vergulde munten. Bruto gewicht zilver ca. 940 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 865 gram. Proof. (38)

220

2279 Nederland zilver. Presentatiecassette met o.a. penningen van het Koningshuis (8), 50 Gulden (6) en 10 Gulden (3). Bruto gewicht zilver ca. 400 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 370 gram. ZFR . Totaal ca. 22 stuks.

90

2280 Nederland penningen zilver. Complete verzameling penningen in luxe presentatiecassette met verschillende Nederlandse zilveren munten door de jaren heen uitgegeven. Bruto gewicht zilver ca. 1035 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 950 gram. Proof. (36)

240

2281 Nederland penningen zilver. Verzameling met vnl. Nederland en ook iets buitenland. Bruto gewicht zilver ca. 790 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 710 gram. Proof. (32)

180

2282 Nederland penningen zilver. Complete verzameling penningen van leden van het koninklijkhuis. In luxe presentatiecassette. Bruto gewicht zilver ca. 920 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 850 gram. Proof. (36)

200

2283 Europa zilver. Doos met verschillende Europenningen van diversen landen o.a. van Hongarije, België en Denemarken. Bruto gewicht zilver ca. 740 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 660 gram.

160

2284 Nederland zilver. "Oranje Boven collectie". Verzameling met penningen van leden van het Koninklijk Huis. Bruto gewicht zilver ca. 700 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 670 gram. (36)

170

2285 Nederland zilver "Leve Oranje, ons koningshuis van Willem van Oranje tot Willem-Alexander". Complete collectie van 36 penningen uitgegeven door Muntpost, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van leden van het Nederlandse Koninklijk Huis. Bruto gewicht zilver ca. 1130 gram, verschillende gehalten, netto gewicht ca. 1050 gram. Alle Proof. (36)

360

2286 Nederland zilver "Leve Oranje". Collectie van 29 penningen uitgegeven door de Koninklijke Nederlandse munt, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van leden van het Koninklijk Huis. Bruto gewicht zilver 927 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 857 gram. Alle Proof. (30)

270

2287 Nederland zilver "Het leven van Juliana". Complete collectie van 24 penningen uitgegeven door Muntpost, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van gebeurtenissen uit het leven van Juliana. Bruto gewicht zilver 755 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 698 gram. Alle Proof. (24)

240

2288 Nederland zilver Willem-Alexander "Op weg naar de troon". Collectie van 22 penningen uitgegeven door de Nederlandse Munt, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van officiële bezoeken van Willem-Alexander. Bruto gewicht zilver ca. 680 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 625 gram. Oplage slechts 5000 exemplaren. Alle Proof. (22)

230

Page 74: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2289 Nederland zilver "Wereldnieuws in het zilver". Complete collectie van 24 penningen uitgegeven door Muntpost. In een mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van wereldnieuws door de jaren heen o.a. Nederland wint het E.K, aanslag op het World Trade Center, eerste vlucht gebroeders Wright, ramp met de Hindenburg en de invasie van Normandië. Bruto gewicht zilver 600 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 555 gram. Alle Proof. (24)

210

2290 Nederland zilver "Het leven van Prins Bernhard". Complete collectie van 24 penningen uitgegeven door Muntpost, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen uit het leven van Prins Bernhard. Bruto gewicht zilver 755 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 698 gram. Alle Proof. (24)

240

2291 Nederland zilver "Hommage aan de Gulden". Collectie van 36 penningen en replicamunten van diverse formaten uitgegeven door Muntpost, in mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen van diverse Gulden munten door de jaren heen. Bruto gewicht zilver 440 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 405 gram, waarbij enkele vergulde munten. Alle Proof. (29)

140

2292 Nederland zilver Willem-Alexander "Van Prins tot Koning". Collectie van 18 zilveren penningen uitgegeven door de Nederlandse Munt. In mooie presentatiedoos. Penningen met afbeeldingen met daarop de bezigheden van Willem-Alexander. Bruto gewicht zilver ca. 555 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 510 gram. Alle Proof. (18)

180

2293 Nederland / Amerika penningen Euro / Dollars. Verzameling penningen met o.a. afbeeldingen van Dwight David Eisenhower, John F. Kennedy, Marlene Dietrich en Alfred Hitchcock. Bruto gewicht zilver 405, 925/1000, netto gewicht zilver 375 gram. (12)

140

2294 Nederland zilver [1954-1973]. Verzameling met 1 Gulden (40), 2½ Gulden (28) en 10 Gulden (8). Bruto gewicht zilver 880 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 633.6 gram. In 4 presentatiecassette's. (4)

160

2295 Wereld penningen zilver. Verzameling penningen met afbeeldingen van Prinses Diana van Wales. Bruto gewicht zilver 375 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 360 gram. Proof. (12)

90

2296 Griekenland penningen zilver [2004]. Verzameling uitgegeven ter gelegenheid van de Olympische Spelen van 2004. Bruto gewicht zilver 394 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 365,9 gram. (12)

95

2297 Nederland 400 jaar Rembrandt / zilverset [2006]. 400 jaar Rembrandt. In originele doos en verpakking. (6 sets)

2298 Nederland Michiel de Ruyter / zilverset [2007]. Held van Nederland "Michiel de Ruyter". In originele doos en verpakking. (6 sets)

2299 Nederland. Doos met o.a 5 Euro coincard (21), 10 Euro coincard (1) en sets Euro's (8). Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 220 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 190 gram. Nominale waarde €155,-.

140

2300 Nederland zilver [ca. 1959-2001]. Doosje met 1 Gulden (15), 2½ Gulden (28), 10 Gulden (28), 50 Gulden (17) en zilveren Dukaten (18). Bruto gewicht zilver ca. 1565 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1290 gram. (92)

320

2301 Nederland zilver Juliana/Beatrix. Kistje met o.a. 10 Gulden (9), 2½ Gulden (40) en 1 Gulden (97). Bruto gewicht zilver ca. 1515 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1100 gram.

270

2302 Nederland zilver Wilhelmina/Willem II en III. Kistje met o.a. 2½ Gulden 1848 en ½ Gulden 1865. Toegevoegd wat Provinciaal o.a. 1 Stuiver 1738 Holland en 2 Stuiver 1723 Holland.

2303 Nederland zilver. Kistje met 1 Gulden (20), 2½ Gulden (14) en 10 Gulden (12). Bruto gewicht zilver 623,5 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 451,3 gram. (46)

110

2304 Nederland zilver. Kistje met 10 Gulden (12). Bruto gewicht zilver 300 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 216 gram. (12)

2305 Nederland zilver [1973-2004]. Kistje met 1 Gulden (33), 2½ Gulden (21), 10 Gulden (9), 5 Euro (5) en 10 Euro (1). Bruto gewicht zilver 844,5 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 614 gram.

150

2306 Zwitserland zilverbaartjes. Zilver Baartjes elk 31,1 gram, totaal 217,7 gram, 999/1000, netto gewicht 217 gram. ø 25 x 45 mm. Proof. (7)

65

2307 Nederland zilver. Doosje met 1 Gulden (6), 2½ Gulden (2), 10 Gulden (18) en 50 Gulden (3). Bruto gewicht zilver 544 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 411 gram.

2308 China [1986]. 5 Yuan zilver. Vz.: grote muur. Kz.: the Empress of China, eerste Amerikaanse schip met een handelsmissie maakten naar China. Bruto gewicht zilver 26,6 gram, 900/1000, netto gewicht zilver 23,90 gram. Met certificaat. In origineel doosje. Proof.

Page 75: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2309 Nederland zilver Wilhelmina. Kistje met 10 Cent (52), ½ Gulden (26), 1 Gulden (50) en 2½ Gulden (10). Bruto gewicht zilver 950 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 675 gram.

170

2310 Wereld zilver. Doosje met o.a. 10 Gulden 1970 (2), 1000 Yen (3) en 2½ Gulden (2). Bruto gewicht zilver ca. 155 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 130 gram.

2311 Nederland zilver. Doosje met 1 Gulden (44), 2½ Gulden (21), 10 Gulden (6) en 50 Gulden (30). Bruto gewicht zilver ca. 880 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 685 gram.

170

2312 Nederland zilver. 10 Gulden 1970/1973 Juliana. In originele rollen van Rijksmunt. Bruto gewicht zilver 3000 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 2160 gram. (6)

540

2313 Nederland zilver. Doosje met o.a. 1 Gulden (89) en 2½ Gulden (16). Bruto gewicht zilver ca. 1190 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 890 gram.

220

2314 Nederland zilver. 10 Gulden 1973 (100) Juliana, in originele Rijksmunt zak met draad doch beschadigd. Bruto gewicht zilver 2500 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 1800 gram.

450

2315 Nederland zilver. Doosje met 1 Gulden (112), 2½ Gulden (36) en 10 Gulden (20). Bruto gewicht zilver 1768 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 1272 gram. (168)

320

2316 Nederland zilver [1954-2005]. Verzameling munten in 2 luxe presentatiecassettes met Beatrix in zilver en zilverschat van Juliana. Uitgegeven door Koninklijke Nederlandse Munt. Bruto gewicht zilver 334 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver 262 gram. Totaal 25 munten.

2317 Nederland zilver. Set Dukaten van de 7 provincies en een mapje met verschillende replica's van Dukaten. Bruto gewicht zilver 282 gram, 873/1000, netto gewicht zilver 246 gram. (10).

2318 Wereld zilver. Doos met koningin Beatrix onze Vorstin, Oranje boven en Olympiade set Montreal 1976 compleet. Bruto gewicht zilver ca. 2300 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 2100 gram.

530

2319 Europa zilver. Doos met 3 cassetes en 1 album met daarin 31 munten o.a. van het koninklijkhuis en Europa. Bruto gewicht zilver ca. 580 gram, verschillende gehalten,netto gewicht zilver ca. 523 gram.

130

2320 Europa zilver [2006-2012]. Doos met 9 Lindner laden met o.a. zilveren munten van Duitsland, Nederland, Slowakije en Finland. Bruto gewicht zilver ca. 2070 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1900 gram. (107).

600

Literatuur 2321 European Crown size coins and their multiples: Vol I Germany 1486-1599 / J. de Mey, 1975, 331 pag. 25

2322 Soldi d'Italie: un secolo di cartamoneta / Luciano Silingardi, 1996, 386 pag. 12

2323 Historic gold coins of the world / Burton Hobson, 1971, 192 pag. 15

2324 Akeredam: the story of the Runde threasure / Bjørn R. Rønning, 1979, 92 pag. 15

2325 Muntboek: van de munten van Holland en Zeeland van 1576-1795 / P.Ch.de Vries, 1969, 70 pag. 25

2326 The Harald Salvessen collection of Trade Dollars: and Trade coinage of the world / Spink & Son, 1988, 45 pag.

2327 De Utrechtsche munt: uit haar verleden en heden / C. Hoitsema en Jhr. F. Feith, 1912, 126 pag. 15

2328 The Coinage of Ethiopia, Eritrea and Italian Somalia / Dennis Gill, 1991, 342 pag. 25

2329 The coin atlas: the world of coinage from its origins to the present day / Joe Cribb, Barrie Cook and Ian Carradice, 1990, 337 pag.

2330 De schat van het vliegend hert: compagniegeld en smokkelgeld uit een VOC schip / Arent Pol, 1993, 80 pag.

2331 De poststempelfabriek bij Rijksmunt: 1865-1901 / A.P. de Goede, 2002, 184 pag. 12

2332 Coins: an illustrated survey 650 BC to the present day / Martin Jessop Price, 1980, 320 pag. In een slipcase.

2333 Die Aufklärung in munt en medaille 1683-1794: Europalia 87 Österreich / Jean Godeaux, 1988, 544 pag.

Page 76: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2334 De stedelijke munt van Nijmegen / Tom Passon, 1980, 69 pag. 20

2335 Silver and gold commemorative coins: 1892 to 1954 / Anthony Swiatek and Walter Been, 1981, 362 pag.

2336 Het Nederlandse bankbiljet en zijn vormgeving / Jaap Bolten, 1987, 327 pag. 20

2337 Gold coins of the world: from ancient times to the present / Arthur L. and Ira. S. Friedberg, 1992, 723 pag.

2338 Muntende ministerialen: in oversticht en Holland gedurende de 13e en 14e eeuw / J.J. Grolle, 2002, 308 pag.

2339 Prisoner of war and concentration camp money: of the 20th century / Lance K. Campbell, 1989, 144 pag.

2340 Le Béneluxe d'or: De gouden Benelux / A. Delmonte, 1978, 241 pag. Met supplement, los in band. 40

2341 Muntboek: bevattende de namen en afbeeldingen van munten, geslagen in de 7 voormalig vereenigde Nederlandsche provincien / P. Verkade, 1848, 228 pag. Reprint.

2342 Partij in de marge: oorlog, goud en de Nederlandse bank / Corry van Renselaar, 2005, 382 pag. 10

2343 Coins and banknotes of Sweden / Spink & Son Numismatic, Deel I 1989, pag. 178 en Deel II 1990, 198 pag.

2344 Muntgewichten voor munten van de Nederlanden / G.M.M. Houben, 1981, 76 pag. 10

2345 Historiografie en economie van de "muntchaos" de munt productie van de Republiek 1606-1795 / M.S. Polak, Serie II 1998, pag. 224 en Serie III, 1998, 312 pag. (2)

2346 Stevensweert: munten en kaarten / M. Hendrickx, H. Rutten L. Jansen en H. Sangers, 1982, 264 pag. 20

2347 De muntslag ten tijde van koning Willem II: ontwerp en productie van de Nederlandse munten 1839-1849 / M. van der Beek, 1999, 276 pag.

2348 De Nederlandse munten: Het complete overzicht tot en met de komst van de Euro / Dr. H. Enno van Gelder, 2002, 296 pag.

2349 Wat Friese munters sloegen: een korte geschiedenis van het Friese muntwezen / S.J. van der Molen, 1974, 104 pag.

2350 Penningen: uitgegeven door de Rotterdamse Vroedschap / N.L.M. Arkensteijn, C.J.F. Klaassen en H.J. van der Wiel, 1982, 53 pag.

2351 Om de kwaliteit van het geld: het toezicht op de munt productie in de Republiek en de voorziening van het kleingeld in Holland en West-Friesland in de 18e eeuw / Albert A.J Scheffers, 2013, 528 pag.

2352 De muntslag ten tijde van koning Willem I: ontwerp en productie van de Nederlandse munten 1814-1839 / M. van der Beek, 1997, 235 pag.

2353 Nederlandse munten: 1795-1975 / Jacques Schulman, 1975, 240 pag. 20

2354 De Driesteden muntslag: Deventer, Kampen en Zwolle / J. Fortuyn, 1986, 36 pag. 15

2355 De vorstelijke en de stedelijke muntslag te Deventer / J. Fortuyn Droogleever, 1982, 48 pag. 15

2356 De munten van de Nederlansche gebiedsdelen overzee: 1601-1948 / C. Scholten, 1951, 196 pag. Los in band.

2357 De munten van Holland in de 13e eeuw / C. van Hengel, 1986, 83 pag. 10

2358 Het munttarief van 1499 / Numismatischekring Rotterdam, 1978, 27 pag. 10

2359 Over de loden last van het koperen fietsplaatje / Ferdinand H.M Grappenhaus, 2005, 88 pag. 12

2360 Geld in Alkmaar / M.L. Pop-Jansen en C. Streefkerk, 1993, 139 pag. 10

2361 French gold coins: the "Gallia" collection / Christie's London, 1987, 97 pag. 15

2362 Centuries of gold: the coinage of medieval Islam / Gabrielle Moore, 1986, 63 pag. 20

2363 Munten van de stad Utrecht / Frank Pietersen, 1987, 28 pag. 20

2364 Bank of Israël currency department: banknotes and coins of Israël / 1990, 110 pag. 15

2365 Munten en penningen in Bourgondisch Vlaanderen / J. Taelman, 1982, 223 pag. 20

2366 Sotheby's the brand collection: part 6 coins of the Netherlands from the collection of Virgil M. Brand sold by order of the executors of the estate of Jane Brand Allen / 1984.

Page 77: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2367 The celebrated collection of Dutch coins 1795-1984 formed by Mr. Joop Berkman / Christie's Amsterdam, 1988, 142 pag.

2368 Penning voor de Hondenbelasting in het Belastingmuseum / Prof. Dhr. van der Poel, 1982, 88 pag. 10

2369 Vom Schilling zum Euro: kontinuität und stabilität / Klaus Liebscher und Wilfried Seipel, 2002, 295 pag.

2370 Monnaies antiques: collection Armand Trampitsch. / Monaco 13-14-15 Novembre, 1986, ongepagineerd.

2371 De Gulden: geschiedenis van Nederlands nationale munt / Henk Provée, 2001, 143 pag. 20

2372 Dukaten, Daalders en Duiten: een geschiedenis van het geld / Ton Kappelhof,2006, 104 pag. 10

2373 Das russische Münzsytem / Iwan Georgewitsch Spasski, 1983, 248 pag. Stof omslag iets beschadigd. 20

2374 Jaarboek 2014: geslagen te Dordrecht terugblik op de munt van Holland / vereniging oud-Dordrecht, 2014, 272 pag.

2375 Die Städtische Münzprägung zu Deventer und Nimwegen 1528/43-1591: städtischer Partikularismus gegen Habsburger Zentralismus in den östlichen Niederlanden / Stefan Gropp, 2001, 326 pag.

2376 De muntslag van de Graven van Holland: tot 1434 / J.J. Grolle, Deel I 2000, 195 pag. Deel II 2000, 257 pag. en Deel III 2000, 333 pag. In slipcase.

Literatuur verzamelingen 2377 De medailles van de verzekering [1992-1997]. / Giacomo Landi, 7 banden met betrekking tot

verzekerings penningen van verschillende landen België 95 pag, België en Luxemburg pag. 181, Italië 127 pag, Portugal 119 pag, Spanje 124 pag, Zweden pag. 188 en Zwitserland 85 pag. (7)

2378 Schotland., Diverse boeken o.a. Coinage of Scotland, Scottisch coins en coins and tokens of Scotland. (6)

2379 Bronnen voor de vaderlandse muntgeschiedenis [1997-2003]. Deel 1 t/m 11, 12 bandjes geïllustreerd. (12)

2380 Nederland. Doos met o.a. de laatste Gulden, geld van het koninkrijk, gewogen of bedrogen, geld door de eeuwen heen, de vrede van Munster en de geschiedenis van de Gulden. (25)

2381 Encyclopedie. Munt en bankbiljetten 3 ordners geïllustreerd. (3) 20

2382 Europees Genootschap voor munt en penningkunde [1984-2007]. / KNGMP 19 bandjes geïllustreerd. 25

2383 Wereld. Doos met o.a. keizer Karels geldbeurs: geld en financiën in de XVIe eeuw, koninkrijk kabinet van schilderijen, een munt voor Europa, geld uit de grond, de munt omloop in Vlaanderen en atlas der munten van België. (30)

2384 Jaarboek voor munt en penningkunde [1980-2013] / KNGMP (1980/67 t/m 2013/100). 33 bandjes geïllustreerd. (33)

2385 Nederland. Doos met wat ouder materiaal o.a. met numismatische verzameling van het genootschap van wetenschap, muntheer en muntmeesters, vals geld bestrijding, Cat deel II zilveren munten geslagen door de 7 provinciën der Nederlanden 1606-1795, het geld vroeger en nu en muntwijzer voor de Romeinse tijd. (ca. 70)

2386 Jaarverslagen Rijksmunt [1907-2003]. 1907-1915, 1923, 1925, 1927, 1932, 1934-1954, 1976-1982, 1988-2003. 55 bandjes geïllustreerd. (55)

2387 Tijdschriften Beeldenaar [1977-2012]. / KNGMP ca. 250 uitgaven van dit tijdschrift in grote verhuisdoos. Toegevoegd 2 registers. (Ca. 250)

2388 Duitsland. Doos met o.a. Lexikon der Numismatik, Münzen in Brauch und Aberglauben, das Geld, Münzen en Münzen en Medaillen. (ca. 80)

Page 78: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2389 Literatuur [1610]. Beeldenaer ofte Figuur-boeck / Diende op de nieuwe ordonnatie van der munten / gearresteer ende muntgegeven by de hogoe ende moogende heeren / de staten Generaal der Verenichde Nederlanden / op den July 1610 / In welke gepresenteert zijn / alle de figuren van Gouden ende Zilveren munten / cours ende ganck hebbende in crachte der selver ordonnantie / ende boven welke gheene tot andere prijze ontfanghen ofte belteer zullen moghen werden. De ordonnantie telt 72 pagina's en is gedrukt in 1610 bij de Weduwe en Erfgenamen van wijlen Hillebrangt Jacobssz-van Wouw. De titelpagina heeft een houtsnede in vignet. De overige houtsnedes zijn van de kop- en muntzijde op ware grootte van 296 gouden en 152 zilveren munten die erkend werden door de Staten Generaal. Een eerste Beeldenaer werd gepubliceerd in 1586 door Cornelis Claesz. Der eerste versie van Hillebrant Jacobsz. Van Wouw verscheen in 1601 en werd meermaals herdrukt. Zie voor verdere beschrijving bij Cat. Kress 423 en Enno van Gelder. Opnieuw ingebonden omslag iets smoezelig, achterin iets roestvorming overigen zeer netjes. ZFR+. Foto

250

Muntenkabinetten 2390 Art Deco stijl muntenkabinet. Stevig houten afsluitbaar muntenkabinet. Formaat: breedte 30 cm x

diepte 39,5 cm x hoogte 90 cm met 31 laden, compleet, in 1 rij. Afmeting van 30 Laden (250 breed x 340 lang x 6 mm diep). Afmeting van onderste lade ( 250 breed x 340 lang x 85 mm diep). Het geheel keurig donker gelakt en elke lade met vilt bekleed en met 2 messing knopjes wat het uitnemen vergemakkelijkt. Inliggend deurtje voorzien van 2 scharnieren en een slot met 2 sleutels. Het geheel op 4 pootjes welke door booguitsparingen zijn gemaakt om zo min mogelijk verbinding te hebben wat de stevigheid ten goede komt. Strak en stijlvol object dat plaats biedt aan zeker ca. 600 (crownsize) munten of 450 ( 60 mm) penningen. Mooie koop! Dit kavel zal in verband met het gewicht, omvang en kwetsbaarheid niet worden verzonden, derhalve zelf afhalen ten kantore. Foto

125

2391 Chinese stijl muntenkabinet. Stevig houten afsluitbaar muntenkabinet. Formaat: lengte 76 cm, breedte 39 cm, hoogte 108 cm, met 41 lades (1 ontbreekt) in 2 rijen van elk (33x31x3 cm) hoog en 2 laden (onderin) van elk (33x31x6 cm) hoog. Buitenzijde aan de zijkanten en voorkant houtsnedes in de panelen met een komende en gaande groep mensen bij huizen in Chinese stijl die symboliseren het komen en gaan van gasten en het brengen en halen van geschenken. Het geheel op gekrulde pootjes. Beide deurtjes en de kasten met versiering in lotusbloemen in metaal/brons figurativen op alle hoeken. Speciale pensluiting waarmee de kast kan worden afgesloten. Prachtig authentiek geheel. Met ca. 50 munten/penningen per lade kunnen er probleemloos meer dan 2000 stukken zeer representatief worden opgeborgen. Een buitenkans voor de connaisseur! Mooie koop! Dit kavel zal in verband met het gewicht, omvang en kwetsbaarheid niet worden verzonden, derhalve zelf afhalen ten kantore. Foto

250

Papiergeld buitenland 2392 Azië papiergeld. Verzameling in 6 ordners met oud tot modern met landen zoals Taiwan, China, Syrië,

Bangladesh en Brunei. Enorm aantal biljetten. Leuk spannend kavel! Zeker bezichtigen! 500

Penningkabinetten

2393 Penningen Diverse landen [ca. 1600-1910]. Avontuurlijke partij in cassette (32 cm x 28 cm x 7,2 cm)

met daarin 5 laden met diverse vakverdelingen elk met vilt bekleed. Leuk geheel met voornamelijk Nederland, Engeland, België, Duitsland en Frankrijk met meest brons, aluminium en tin. Grotendeels tussen 1800 begin 1920 met o.a. Napoleon III, Eeuwfeest Utrechtse Hogeschool, Amsterdamse Tentoonstelling, Otto van Bismarck, Manifestatie in Düsseldorf, Koninklijke Scherpschutters Vereniging, Royal Exchange in Londen, Patriottenbund, Tentoonstelling in Londen, General Tom Thumb. Prachtkoop. Zeker bezichtigen! (138) Foto

600

Page 79: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2394 Penningen Diverse landen [ca. 1790-ca. 1940]. Prachtige verzameling in grote opbergkist (52 cm x 37 cm x 38 cm) met daarin 6 diepe met vilt beklede laden elk met een groot aantal penningen van diverse landen o.a. Nederland, Frankrijk en België veelal van koper, tin en aluminium. Vele diverse formaten en thema's o.a. Jubileum en Koningshuizen zoals 100 jarig bestaan Kweekschool der Doopgezinden, overlijden van Koningin Frederica Louisa, Academische penningen, 50 jarig en 100 jarig bestaan van de Utrechtse universiteit, Geboorte Henri V 1820, Edmond Willem van Dam van Isselt en Wereldtentoonstelling (o.a. Parijs 1867). Prachtkoop! Zeker bezichtigen! Dit kavel zal in verband met het gewicht omvang en kwetsbaarheid niet worden verzonden, derhalve zelf afhalen ten kantore. (Enige honderden). Foto

500

Weegschalen

2395 Munten weegschalen [ca. eind 1800 begin 1900]. Oude Engelse hand-munt-weegschaal met pendel en 2 schaaltjes, hanger 14x7 cm, diameter van de schaaltjes elk 62 mm, elk hangend aan 3 koortjes (enkele los). Met 4 muntgewichtjes (one scruple, half 4s dram, two scruples, one 3 j Dram alle Standaard W&TA) met 3 ijkingsplaatjes in origineel houten doosje.

2396 Brievenweger [ca. eind 1800 begin 1900]. Oude Nederlandse brievenweger (86x45x133 mm) met tarief en gewichtsaanduiding op het bovenste weegplaatje voor Nederland, Buitenland & Oost en West Nederlands Indië, schaalmaat in grammen. Bijstelknop om het weegschaaltje in hoogte te verstellen, behoorlijk sleets.

2397 Muntenweegschaal [Eind 1800 - begin 1900]. Oude muntweegschaal in presentatie / showkast breed 34 cm, hoog 28 cm, diep 16,5 cm, iets verweert en beschadigd, kast met lade inclusief vakindeling (9 vakken) waarin muntgewichten opgeborgen kunnen worden. Verstelbare weegschaal met hanger, 19 cm breed, pendel aan koortje boven evenwichtspunt, ca. 20 cm hoog hefboom met 2 schalen en stelknop aan de buitenzijde. Beide schaaltjes 8x3 cm voorzien van kunststof oplegschaaltjes ø 60 mm. Evenwichtswijzer voorzien van opschrift "Becker en Son's Rotterdam". Waterpas stelknoppen aan de onderzijde van het kastje. Leuk en zeer decoratief geheel. Foto

120

Diverse avontuurlijke partijen in dozen

2398 Diverse landen [ca. 1700-1950]. Avontuurlijke partij in afsluitbaar houten muntenkabinet (44 cm x 21 cm x 23 cm) met daarin 7 laden elk met een aantal munten van vele diverse landen, veel Europese landen met Frankrijk, Engeland, België en Griekenland maar ook Zuid- en Midden-Amerika met Uruguay, Mexico en wat Azië waarbij India, Hong Kong en enige stukjes kogelgeld. Gevarieerd geheel waarbij her en der wat zilver. Mooie koop! Zeker bezichtigen! Foto's zie internet (ca. 350) Foto

200

2399 Duitsland (Staten,Weimar,Reich) [ca.1700-1930]. Avontuurlijke partij in houten muntenkabinet (37 cm x 24 cm x 41 cm) met daarin 6 laden met glasplaat elk met een groot aantal munten van vele diverse typen en soorten, zeer overwegend Duitse Rijk maar ook wat ouder materiaal. Leuk geheel in diverse kwaliteit met voornamelijk brons/koper! Totaal enige duizenden munten! Prachtige uitzoekpartij. Zeker bezichtigen! Foto's zie internet. Foto

200

2400 Diverse landen. Partijtje in doosje met o.a. Frankrijk, Amerika (V.S.), Ierland, Iran en Italië. Met wat zilver. Gemiddelde kwaliteit ZFR+.

2401 Australië [ca. 1912-1952]. Doosje met o.a. beter genoteerde penny stukken (13) en 1 Florin (7). Incl. wat zilver.

2402 Oostenrijk [ca. 1858-1964]. Partijtje in doosje met o.a. Schillingstukken en veel oudere munten. Leuk doosje. Gemiddel FR+.

2403 Nederland penningen [2001]. Verzilverd AE. Willem Verbon. Herdenking van de overtocht naar Engeland van Willem III in 1688. Vz.: Admiraliteitsgebouw Hellevoetsluis met daaronder een gekroonde "W", portret Willem III en zeilschip. Kz.: "Rotterdam", handtekening Willem Verbon. 274 gram, ø 80 mm. Door Willem Verbon. PR. (2)

2404 Nederland jaarsets [1974-1975]. Gulden jaarsets van 1 Cent t/m 1 Gulden. In originele Rijksmunt verpakking. (10)

90

Page 80: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2405 Nederland-Japan 400 jaar handelsbetrekking [2009]. Doosje met 5 Euro zilver en verschillende onedele Japanse munten. In origineel luxe presentatie doosje. Oplage slechts 55.000 exemplaren. Proof.

2406 Diverse wereld. Kistje met o.a. Antiek, Zwitserland, Duitsland en iets zilver. 30

2407 China. Warring state's mesgeld. (2) Voorzichtig! Uiterst kwetsbaar! ZFR-. 20

2408 Oostenrijk. 25 Euro Bi-metallic. Buitenste ring zilver, binnenste ring Niobium. Vz.: man bezig met een gaslamp. Kz.: Welsbach. Oplage slechts 65.000 exemplaren. In origineel doosje. Proof.

2409 Arabische landen. Doosje met verschillende Arabische munten div. Ropij stukken en veel zilveren munten.

80

2410 Italië [ca. 1799-1949]. Partijtje in doosje met o.a. 10 Centesime en 2 Franc stukken. Leuk uitzoekdoosje met wat zilver. Toegevoegd 5 Franc 1874. Gemiddeld FR+,

2411 Duits noodgeld [ca. 1913-1920]. Doosje met verschillende munten van 5 Pfenning t/m 50 Pfenning, in wisselende kwaliteit van FR t/m ZFR. Veel zink.

2412 Nederland Euro's [2007]. Originele rol met herdenkings 2 Euro munten "50 jaar Verdrag van Rome". Nederlandse munt. Nominale waarde €50,-.

2413 Nederland penningen [2002]. 2 penningen t.b.v. het overlijden van Prins Bernhard. 1 zilveren penning in origineel doosje en 1 bronzen penning in capsule. Vz.: beeldenaar van de Prins. Kz.: globe refererend aan de betrokkenheid van de Prins met ontwikkelingssamenwerking. Bruto gewicht zilver 31,47 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 29,1 gram. Proof. (2)

2414 Diverse. Kistje met 1e en 2e gehalte en verzilverde sieraden waarbij slavenarmbanden, kettingen, hangers met diversen voorstellingen o.a. religie, Koningshuis, tevens wat ringen, oorbellen en plaatjes. Leuke gevarieerde koop! (ca. 40)

80

2415 Duitse staten [ca. 1658-1870]. Doos met o.a. Anhalt, München en Brunswich. Gemiddelde kwaliteit FR. Leuk doosje met heel veel avontuur.

2416 Nederland [1995-1996]. Doosje met muntrol pakketten van 5 Cent (80), 10 Cent (100), 25 Cent (80), 1 Gulden (100), 2½ Gulden (80) en 5 Gulden (80). In originele rol Nederlandse Munt. (520)

2417 Nederland [2000]. 5 Gulden 2000 (E.K vijfje) Nordic gold, Beatrix. Met groot en klein muntmeesterteken. In originele doosjes. Proof. (2)

2418 Nederland [2000]. 5 Gulden 2000 (E.K. vijfje), Nordic gold. Beatrix. Klein muntmeesterteken in origineel doosje. Proof.

2419 Nederland penningen [Z.J.]. AE. Internationale vredesconferentie. Vz.: Vredespaleis te Den Haag met onderschrift "SI VIS PACEM COLE JUSTITIAM". Kz.: opschrift "ACADEMIE.DE.DROIT.INTERNATIONAL.DE.LA.HAYE.ETABLIE.AVEC.LE. CONCOURS.DE.LA.DOTATION.CARNEGIE.POUR.LA.PAIX.INTERNATIONALE." Onderschrift "UN.JOUR.LE.DROIT.SERA.LE.SOUVERAIN.DU.MONDE (MIRABEAU). 162 gram, ø 87 mm x 65 mm. In origineel doosje van Kon. Begeer Voorschoten. PR.

2420 Duitsland porselein geld [ca. 1620-1922]. Origineel van Ulmer porseleingeld in een doosje met o.a. van Meissen en Grunberg. (9)

2421 Nederland Euro's. Doosje met 5 Euro CoinCard (22), 10 Euro CoinCard (3), 5 Euro los (5) en 10 Euro los (2). Hoge nominale waarde. (32)

2422 Diverse zilver. Kistje met veel zilver, waarbij Duitsland 3 Mark (1), 5 Mark (5) en 10 Mark (18). Bruto gewicht 1350 gram, diverse gehalten. Toegevoegd enig onedel.

230

2423 Nederland muntsets [1995-1997]. Doosje met set van het V.O.C schip "De Campen" en het Vliegend Hert, in speciale verpakkingen met elk een provinciale munt, halve en hele Leeuwendaalder en Zilveren Rijder of Dukaton. (3)

120

2424 Diverse. Kistje met vnl. Nederland en tevens iets buitenland incl. wat zilver. Leuk uitzoekkavel. Toegevoegd iets provinciaal.

65

2425 België [ca. 1870-1930]. Doosje met verschillende munten met veel zinken munten en betere 5 Franc stukken (4).

2426 Diverse landen. Doosje met o.a. Duitsland en Nederlands-Indië met o.a. 1 Cent Amerika (V.S.) 1802. 50

2427 Nederland [ca. 1735-1795]. Doosje met Provinciaal 6 Stuiver en Muntmeester penning, Nederlands Indië en V.O.C munten, waarbij wat zilver. Avontuurlijk doosje. Gemiddeld FR+.

150

Page 81: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2428 India [ca. 1840-1940]. Doosje met o.a. ½ Rupee en 1 Rupee stukken. Bevat o.a. mooie 1 Rupee 1840. Gemiddeld ZFR.

2429 Amerika (V.S.) penning [1980]. AE. Door James Ferrel. Vz.: boer kijkend naar links met in zijn linkerhand graan en in zijn rechterhand een zeis. Kz.: kalender versierd met bladkrulornamenten centraal boven 1980. 294 gram, ø 74 mm. In origineel doosje. PR+.

2430 Brazilië/Argentinië [ca. 1884-1920]. Doosje met o.a. 2 Centavos (7), ook beter genoteerd, waarbij iets zilver. Gemiddelde FR+.

2431 Penningen wereld. Doos met verschillende penningen van Nederland en Duitsland met o.a. Steunpenning 1914, Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw, Verzekeringspenning, Visserij Tentoonstelling Enkhuizen en verschillende munten. (34)

2432 Nederland penningen [1913] AE. Plaquette n.a.v. XVIIIe. Interparlementaire Conferentie Den Haag 1913. Vz.: buste van Wilhelmina naar rechts tussen 2 met bloemen versierde wapens, links het wapen van Nederland, rechts het wapen van de stad Den Haag. Kz.: afbeelding van het Vredespaleis met tekst onder afsneden "SI VIS PACEM COLE JUSTITIAM". 184 gram, 85 mm x 65 mm. In origineel gewatteerd doosje met druksluiting van Begeer Utrecht. ZFR/PR.

2433 Luxemburg penningen [Z.J.]. AE. Erepenning van het Luxemburgse leger. Vz.: Charlotte van Luxemburg naar links gewend, rechts van haar een monogram gekroonde "C". Kz.: opschrift "AVEC LES HOMMAGES DE L'ARMEE LUXEMBOURGEOISE". Door Julien Lefevre. 266 gram, ø 89 mm. In origineel doosje. ZFR+.

2434 Uzbekistan [1998]. AR. Een mooi presentatie doosje met een goudkleurig zegel, met 4 munten elk een waarde van 100 SO'M met verschillende afbeeldingen van monumenten. Bruto gewicht zilver 124.4 gram, 999/1000, netto gewicht zilver 124.2 gram. In origineel doosje. Proof. (4)

2435 Frankrijk [ca. 1850-1950]. Doosje met veel zinken munten in wisselende kwaliteit van FR t/m ZFR. Leuk uitzoekdoosje.

2436 Nederland "Holland Coinfair herdenkingssets" [1992-2001]. Gulden jaarsets uitgegeven tijdens de Holland Coinfair. In originele verpakking. (10)

90

2437 Frankrijk [2004-2007]. 3 proofmunten en 2 Euro sets special uitgegeven t.b.v de verjaardag van Kuifje. In originele verpakkingen. Leuk kavel, weinig aangeboden. (5)

55

2438 Nederland [ca. 1853-1985]. Doosje met o.a. 1 Gulden (22), 2½ Gulden (20) en 10 Gulden (8). Bruto gewicht zilver ca. 715 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 515 gram.

130

2439 Nederland penningen [Z.J.]. AR. Erepenning van de stad Nijmegen. Vz.: een adelaar kruist de tekst "NIJMEGEN". Kz.: gezeten figuur met een oorkonde in zijn rechterhand en een bol in zijn linkerhand met als opschrift "CIVS BONI PARTIBVS FVNC TVS ES". 214 gram, ø 87 mm. In origineel doosje. PR. Foto

2440 Nederland. Doos met o.a. 2½ Gulden 1930, zilveren Dukaat (2) en 50 Gulden (8). Toegevoegd wat diverse. Bruto gewicht zilver ca. 305 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 280 gram.

70

2441 Onderscheidingen/Medailles. Doosje met o.a. verschillenden wandel-, schaats- en wielrenmedailles alsmede wat draagtekens. Toegevoegd een stempel met de initialen L en M.

2442 Papiergeld. Doos met vnl. Duitsland en Duits noodgeld, ook wat Polen en Indonesië. Leuk uitzoekdoosje!

2443 Nederland penningen [1962]. AE. Vz.: anoniem vrouwelijk figuur met in haar rechterhand een schild met ooievaar en in haar linkerhand een blad omschrift "UW ARBEID SCHONKT GIJ 'S GRAVENHAGE". Kz.: Johanna Greive 31 Augustus omschrift "AAN HET GEMEENTE BESTUUR'S GRAVENHAGE". 218 gram, ø 79 mm. In origineel doosje. ZFR+.

2444 Nederland Euro's "Holland Coinfair herdenkingssets" [2012]. Speciale uitgiften met Euromunten en speciale penningen. Gehele serie compleet. (11)

120

2445 Diverse wereld. Doos met o.a. Nederland, Engeland en Frankrijk. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca 615 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 470 gram.

120

2446 Nederland V.O.C/zilverset [2002]. 400 jaar V.O.C. set. In origineel doosje en verpakking. (6 sets) 35

2447 Nederland V.O.C/zilverset [2002]. 400 jaar V.O.C. set. In origineel doosje en verpakking. (6 sets) 35

2448 Nederland V.O.C/zilverset [2002]. 400 jaar V.O.C. set. In originele doosjes en verpakking. (12 sets) 80

2449 Nederland "Munthuizen der 7 Provinciën". Complete serie uitgegeven door Muntpost. Met origineel doosje en in originele verpakking. Nummer 5 dubbel "Gelderland". (Totaal 9 sets)

Page 82: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2450 1892 Orde van Oranje Nassau ridder. Gekroond Maltezer kruis. Zilver geëmailleerd. Vz.: leeuw "Je maintiendrai". Kz.: gekroonde "W", "God zij met ons". Lint met 5 banen (blauw/wit/oranje/wit/blauw) horizontaal 37 mm. Ø 46 mm. MMW.: pag. 34-35, Evers: pag. 126.

90

2451 Nederland jaarsets [1997-2003]. Schoenendoos met o.a. Vrede van Münster, Vincent van Gogh, de Friesche Elfstedentocht. Met beter genoteerd. (15)

2452 Diverse wereld. Schoenendoos met o.a. Euroset (2), los materiaal en verschillende Proofmunten. Tevens wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 145 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 120 gram.

2453 Wereld diverse. Doosje met o.a. munten van Israël, Nederland en Duitsland. Toegevoegd wat zilver en Peace medal United Nations.

2454 Spanje Euro's. Proofsets in originele doosjes van 2002 en 2007, beide met certificaat. (2) 30

2455 Curaçao/Antillen. Schoenendoos met verschillende jaarsets, proofmunten en wat zilver. Bruto gewicht zilver 307 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 235 gram.

2456 Italië. Carnaval of Venice set met 50 Lire (6) met gekleurde achterkant met daarop o.a. Bauta, Jolly, Volto en Zanni. Speciaal uitgegeven voor het Venetiaans carnaval. (6)

2457 Frankrijk zilveren Euro's [2006-2008]. Verzameling proofmunten. Alle uitgegeven door Monnaie de Paris met o.a. speciale 2 Euro munt, Coupe du Monde (rugby) en Grand Prix. Bruto gewicht zilver 146,2 gram, 900/1000, netto gewicht zilver 131,5 gram. In originele doos. (8)

2458 Ierland [2006]. Proofset Euro's in origineel doosje uitgegeven door Central Bank en Financial Services Autority of Ierland. Oplage slechts 5000 exemplaren, dit betreft uitgave nummer 3221 met certificaat. Proof.

2459 Finland Olympiade set [2005]. 20 Euro goud. Bruto gewicht goud 1,73 gram, 900/1000, netto gewicht goud 1,56 gram. Toegevoegd 50 Markkaa. Bruto gewicht zilver 22 gram, netto gewicht zilver 11 gram. Tevens Cupro-Nikkel munt en speld. In origineel doosje. (4)

2460 Nieuw-Zeeland [2008]. 1 Dollar zilver uitgegeven t.b.v overlijden van Sir Edmund Hillary. K.M.: 311. Bruto gewicht zilver 31,14 gram, 999/1000, netto gewicht zilver 31,11 gram. In origineel doosje. Proof.

2461 Engeland [ca. 1797-1950]. Doosje met o.a. ½ Penny 1806 en 1826, 6 Pence 1819 en 1 Penny 1797. Toegevoegd verschillende zilveren munten. Leuk avontuurlijk uitzoekdoosje.

70

2462 Nederland [ca. 1898-1970]. Doosje met o.a. 1 Gulden (4), 2½ Gulden (16) en 10 Gulden (9). Met mooie 2½ Gulden 1930 en 1932. Bruto gewicht zilver 870 gram, 720/1000, netto gewicht zilver ca 625 gram. Toegevoegd wat diverse.

160

2463 Nederland zilver. Doosje met o.a. 2½ Gulden (15), 10 Gulden (6) en 50 Gulden (9). Bruto gewicht zilver ca. 890 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 680 gram.

170

2464 Wereld diverse. Doosje met o.a. jaarsets, Nederland en wat penningen. Toegevoegd Euro's, nominaal ruim € 25,-.

2465 Nederland. Doos met kistje en album met vnl. Nederland en iets O.R, waarbij wat zilver. Bruto gewicht zilver 460 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 350 gram.

90

2466 Frankrijk [2008]. 1 Proofmunt en 1 Euro set. Speciale uitgaven t.b.v de verjaardag van Robbedoes. In originele verpakking. (2)

2467 Diverse wereld. Doos met munten van o.a. Amerika (V.S.), Nederland en Canada. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 460 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 345 gram, tevens 2 gouden muntjes.

120

2468 Nederland Juliana Guldens [1954-1967]. Doosje met 1 Gulden (125) en 2½ Guldens (26). Toegevoegd Juliana Centen. Bruto gewicht zilver ca. 1200 gram, 720/1000, netto gewicht zilver ca. 860 gram.

220

2469 Nederland zilver. Doosje met o.a. jaarsets, proofmunten en muntsets. Bruto gewicht zilver ca. 610 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 530 gram. Toegevoegd iets diverse.

130

2470 V.O.C. [ca. 1735-2002]. Verzameling V.O.C. Duiten in 3 luxe presentatiedoosjes met Duiten van Zeeland, Holland, West-Friesland, Gelderland en Utrecht. Alle in capsules. Elk doosje met 1 zilveren V.O.C. penning. Totaal 18 munten.

2471 Euro's. Doos met Eurosets o.a van Duitsland, Luxemburg en Spanje (9), 5 Euro munten (27) en 10 Euro munten (15). Hoge nominale waarde.

160

Page 83: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2472 Europa Euro's "10 jaar EMU" [1999-2009]. Doosje met 16 Proofmunten van 2 Euro in origineel mapje met o.a. van Malta, Portugal, Nederland, Slovenië en Duitsland. Proof. (16)

2473 Diverse landen. Doosje met o.a. Frankrijk, Zwitserland en Nederland. Toegevoegd iets zilver. 50

2474 Diverse wereld. Doos met o.a. Zwitserland, Nederland, België en Duitsland. Toegevoegd wat penningen en 20 Euro nominaal.

2475 San Marino Euro sets [2004-2009]. Doosje met verschillende sets van 2004 t/m 2009 alle verschillend, waarbij meerdere van 2004 (2), 2006 (3), 2007 (2) en 2009 (2). Met enig zilver. Cat. waarde ruim €700,-. (11)

2476 Nederland penningen. Complete verzameling penningen van Guldens door de jaren heen in zilver. In luxe presentatiecassette. Bruto gewicht zilver ca. 835 gram, 925/1000, netto gewicht zilver ca. 775 gram. Proof. (36)

190

2477 Nederland Guldens [1892-1944]. Verzameling Wilhelmina Guldens in luxe presentatiecassette met o.a de beteren jaren 1898, 1910, 1911, 1916, 1917 en 1944. Gemiddeld ZFR. Totaal 29 stuks.

180

2478 Fiji Mythologies of the world "The Muse" [2011]. Collectie van 12 zilveren munten. Set samengesteld door de Koninklijke Nederlandse Munt. Met afbeeldingen van mythische goden. Deze munten vertellen het verhaal van de 9 musen: Calliope, Clio, Erato, Euterpe, Melpomene, Polyhymnia, Terpsichore, Thalia en Urania, en 3 die dicht bij hen stonden: Mnemosyne, Orpheus en Apollo. De 9 musen zijn de dochters van Zeus. Zij groeiden op onder de hoede van de Olympische God Apollo. Om hun talenten verder te ontwikkelen, begeleidde hij hen. Bruto gewicht zilver 300 gram, 999/1000, netto gewicht zilver 299,7 gram. In luxe originele doos. Proof. (12)

200

2479 Nederland ½ Guldens [1898-1930]. Verzameling ½ Guldens van Wilhelmina met o.a. de betere jaren 1898, 1904, 1905, 1906, 1909 en 1910. In luxe presentatiecassette. Gemiddeld ZFR. Totaal 16 stuks.

150

2480 Diverse penningen. Doosje met verschillende penningen waaronder van Paleis Soestdijk, Verzekeringspenning, zelfportret van Shakespeare en The great 2000 Jubilee (Israël). Gemiddeld ZFR. (15)

80

2481 Diverse wereld. Doos met o.a. Nederland, Engeland en Duitsland. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 260 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 190 gram.

2482 Nederland zilver. Doosje met o.a. 1 Gulden (5), 10 Gulden (13) en 50 Gulden (8). Bruto gewicht zilver ca. 805 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 645 gram. Toegevoegd wat diverse munten.

160

2483 Nederland 200 jaar Belasting Prestigeset [2006]. 10 Euro goud. Toegevoegd 4 zilveren munten. In originele doos. Alle Proof. (5)

250

2484 Diverse wereld. Doosje met Nederland, Nederlandse Antillen, Aruba, Engeland en Canada, incl wat zilver.

2485 Nederland Euro's "Jaarsets dag van de munt" [2002-2015]. Toegevoegd Guest of Honor sets met België, Oostenrijk, Frankrijk, Luxemburg en Malta. Cat. waarde, ruim €1260,-. (Totaal 15 sets)

140

2486 Nederland zilver / verzilverde Euro's. Doosje met 5 Euro los (7), 10 Euro los (5), Nederland-Japan 5 Euro, Mapje met 5 Euro (15) en mapje met 10 Euro (2). Nominale waarde €195,-. Grotendeels in originele verpakkingen (30).

160

2487 Nederland [1868-1991]. Doos met 5 kleine albums, 3 doosjes, 17 Proofmunten en nog wat los materiaal. Met o.a. 2½ Gulden 1868, 1874, penningen en verschillende zilveren Guldens. Bruto gewicht zilver ca. 1575 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1320 gram.

330

2488 Nederland zilver. Doos met o.a 1 Gulden 1840 Nederlands Indië, 10 Gulden (2), 50 Gulden (4) en 5 Euro coincard. Toegevoegd 2 penningen Beatrix en enkele Engelse munten. Bruto gewicht zilver ca. 210 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 170 gram.

2489 Nederland [1980-1995]. Krat met jaarsets en zilveren munten. Bruto gewicht zilver 300 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 216 gram.

2490 Diverse landen. Doos met o.a. China, Ierland, Engeland, Denemarken en verschillende penningen. Leuke uitzoek partij, Enorm aantal munten. Gewicht ruim 8 Kilo!

2491 Nederland Euro's [2004-2011]. Kistje met proofset Euro's in luxe originele kistjes. Alle Euro's in proof kwaliteit. (8)

80

Page 84: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2492 Suriname, Curaçao en Sint Maarten [2001-2012]. Doosje met o.a. Gulden jaarsets Suriname 2005-2010 en Curaçao 2004-2005-2006-2009 (2) en 2012. Tevens verschillende Proofmunten. Bruto gewicht zilver 300 gram, 925/1000, netto gewicht zilver 277,5 gram.

90

2493 Gibraltar [1993]. Doosje met complete verzameling penningen uitgegeven ter herdenking van de landing in Normandië, met alle een afbeelding van een schip met de naam ernaast. Bruto gewicht zilver 345.6 gram, 999/1000, netto gewicht zilver 345.2 gram. In origineel doosje. Proof.

90

2494 Nederland [1954-1970]. Doosje met 1 Gulden (10), 2½ Gulden (7) en 10 Gulden (2). Bruto gewicht zilver 220 gram, 720/1000, netto gewicht zilver 158.4 gram. In origineel doosje. ZFR. (19)

2495 Antiek [Z.J.] Collectie Bijbelse munten en Romeinse munten. Sets uitgegeven door de Koninklijke Nederlandse Munt. Met o.a. zilveren Antoninianus, bronzen Antoninianus, zilveren 1/8 Sjekel en Lepton van Alexander Jannaus. Alle in capsule, in 2 luxe presentatiecassettes. Diverse kwaliteit. (9)

2496 Nederland Euro's muntmeestersets [2003-2006]. Doos met originele luxe kistjes uitgegeven door de Koninklijke Nederlandse Munt. Alle Euro's in proofkwaliteit. (4)

2497 Diverse wereld. Doosje met 3 albums o.a. met Engeland, Nederland, Portugal, Italië, Duitsland en verschillende provinciale munten. Bevat oud tot modern en iets zilver.

120

2498 Diverse wereld. Doosje met o.a. Engeland, Kenia, Nederland, Brunei, Turkije en Maleisië. Leuke variatie.

80

2499 Diverse. Doos met 3 albums en 4 doosjes met o.a. Nederland, België, Spanje, Oostenrijk en Duitsland. Met leuk doosje zilveren vorsten en 2½ Gulden 1870. Bruto gewicht zilver ca. 620 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 475 gram.

200

2500 Nederland [1970-2000]. Verzameling waarbij o.a. proofsets (8) inclusief 1982, FDC sets (11), 1 Gulden t/m 50 Gulden (9) en wat diverse waaronder buitenland.

2501 Nederland Euro's. Doos met coincards 5 Euro (26), 10 Euro (5) en Eurosets (32). Hoge nominale waarde.

220

2502 Diverse. Doos met verschillende penningen, papiergeld, nominaal en iets diverse, incl. iets zilver. Nominaal €70,-

70

2503 Wereld zilver. Doos met o.a. 10 Gulden Juliana (11), 10 Gulden Beatrix (3), Piekenset en verschillende penningen. Toegevoegd enkele betere muntsets. Bruto gewicht zilver ca. 690 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 561 gram.

200

2504 Nederland zilver. Doos met vnl. Nederland zilver iets buitenland en wat onedel. Met verschillende Guldens, penningen en ook wat nominaal (€45,-). Bruto gewicht zilver ca. 660 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 545 gram.

140

2505 Diverse. Doos met 4 albums vnl. Nederland ook iets Buitenland o.a. met 1 Gulden (14), 2½ Gulden (11), 10 Gulden 1970/1973 (3) en 10 Gulden (4). Bruto gewicht zilver ca. 440 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 330 gram.

110

2506 Nederland Euro's. Doos met o.a. 5 Euro coincards (12), 10 Euro coincards (5), en Eurosets (27). Nominale waarde € 384,-

300

2507 Diverse. Doos met vnl. Nederland en ook iets buitenland in 4 doosjes met o.a. papiergeld, iets zilver en verschillende sets.

65

2508 Nederland penningen "Hollandse helden en Beatrix collectie". 2 Complete series met o.a penningen van Jan van Galen, David Vlugh, Cornelis Evertsen en Johan Arnold Zoutman. In 2 originele verpakkingen. (30)

2509 Diverse. Doos met o.a. Gulden jaarset 1972, 1973 (3), 1974 (3), 1975 (3), 1976 (3), 1978, 1979 en 1984 en 2 albums met o.a. Duits Oost-Afrika, Nederland en Frankrijk. Toegevoegd iets zilver.

70

2510 Diverse wereld. Doosje met o.a. Oostenrijk 100 Schilling (16), Nederlandse Antillen 10 Gulden (2) en doosje diverse munten. Bruto gewicht zilver ca. 510 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 340 gram.

90

2511 Nederland. Doos met verschillende setjes penningen, 2 koperen platen, doosje diversen muntjes en 1 album met Nederlandse munten.

2512 Nederland [ca. 1884-1985]. Doos met o.a. verschillende Gulden jaarsets o.a. van 1972, proofmunten en zilveren munten. Bruto gewicht zilver ca. 1300 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1020 gram. Toegevoegd 5000 Francs van West-Afrika en Olympiade set van Amerika.

260

Page 85: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2513 Nederland [ca. 1896-2000]. Doos met o.a. zilver, jaarsets en iets beter genoteerd o.a. met 1 Gulden 1896. Bruto gewicht zilver ca. 500 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 390 gram. Toegevoegd penning van Amsterdam.

2514 Diverse. Blik met o.a. Oostenrijk, Frankrijk, Nederland, China en Peru. Leuke uitdagende uitzoekpartij met vele honderden munten. Toegevoegd wat zilver. 14 Kilo wordt niet toegezonden i.v.m gewicht!

80

2515 Diverse wereld. Doos met o.a. 2 albums, proofmunten, jaarsets en los materiaal in 2 doosjes o.a. met Nederland, Engeland, Frankrijk en Zwitserland. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 590 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 370 gram.

2516 Wereld diverse [ca. 1980-2001]. Doos met o.a. jaarsets van 1984 t/m 2001 (ca. 90) en 2 albums met diverse munten, waarbij iets zilver.

2517 Nederland zilver [ca. 1826-2002]. Doos met 2 albums en wat los materiaal met o.a. 10 Cent 1826, 10 Cent 1896 en 10 Cent 1903. Bruto gewicht zilver ca. 480 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 380 gram. Toegevoegd 2 penningen en wat jaarsets.

2518 Diverse wereld. Doos met o.a. Maxi Gulden, 5 Euro zilver en iets papiergeld tevens diverse. Ruim 9 Kilo!

2519 Nederland Euro's [1999-2005]. Doos met Euro Proofsets incl. presentatiestandaards met 1999 (2), 2000 (2), 2001 (2), 2002 (3), 2003 (2), 2004 (2) en 2005 (1). Nominaal € 50,-

2520 Nederland en O.R. zilver [ca. 1990-2002]. Doos met o.a. 10 Gulden, 25 Florin, 50 Gulden en verschillende penningen. Toegevoegd enkele jaarsets en onedel materiaal. Bruto gewicht zilver ca. 2065 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 1870 gram.

470

2521 Nederland. Doos met o.a. 5 Euro coincard (4), 10 Euro coincard (2) en Euro muntsets (7). Toegevoegd verschillende munten. Nominale waarde €65,-.

2522 Literatuur wereld. Doos met o.a. grote geld vervalsingen van het Derde Rijk, gold warriors, goud, cat. Britisch coins, de Europa ramp treft ons allemaal, verschillende foto's en penning foto's en Vente al' amiable. (ca. 30)

2523 Diverse wereld. Doos met o.a. collectie kleinste zilveren munten, sets met penningen (5) en proofmunten (11). Bruto gewicht zilver ca. 700 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 640 gram.

160

2524 Diverse. Doos met 3 sigarenkistjes vol met verschillende muntjes o.a. van Amerika (V.S.), Duitsland en Nederland, Bordeaux Gulden jaarsets, 2 albums en 33 Euro sets. Toegevoegd wat zilver.

70

2525 Nederland. Doos met o.a. jaarsets, proofmunten en zilver. Bruto gewicht zilver ca. 705 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 600 gram.

150

2526 Nederland [ca. 1892-2003]. Verzameling Wilhelmina, Juliana en Beatrix in 4 albums incl. proofmunten en iets los materiaal in een doosje, met o.a. 10 Cent 1897, ½ Gulden 1898 en 1 Gulden 1892 en 1898. Tevens veel zilver. Bruto gewicht zilver ca. 1110 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 830 gram. Met beter genoteerd materiaal. Leuk kavel. (ca. 250)

250

2527 Europa Euro's [ca. 2002-2009]. Doos met o.a. album met Euro's en Eurosets. Van o.a. Nederland, België, Duitsland en Spanje. Nominale waarde € 610,-.

500

2528 Nederlandse Antillen/Aruba [ca. 1986-2000]. Doos met Gulden jaarsets. Toegevoegd zilveren 25 Guldenstukken (11).

2529 Nederland Guldens [ca. 1987-2001]. Doos met Gulden Bordeaux set, Proof Guldens en Gulden jaarsets. (ca.40 stuks)

2530 België Euro muntsets [1999-2009]. Doos met Eurosets (10) in origineel luxe kistje. Alle sets in proofkwaliteit. (10)

2531 Europa Euro sets. Doos met Eurosets van Duitsland (26), Spanje (7), Slovenië (2), Griekenland (1), Portugal (2), Cyprus (2), Finland (11), Malta (2), Nederland (3), Frankrijk (9), België (8), Ierland (7), Oostenrijk (9), Bulgarije (1), Italië (2) en Luxemburg (7). Nominale waarde ca. €380,-. (ca. 100 sets)

300

2532 Diverse. Doos met album papiergeld en diverse presentatiecassettes met munten van o.a. Slovenië, Litouwen en 2 presentatiecassettes met brons vergulde munten. Toegevoegd diverse munten in doosje.

2533 Nederland. Doos met o.a. Literatuur, Jaarsets en Euro's. Toegevoegd zilver. Bruto gewicht zilver ca. 565 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 505 gram. Nominale waarde € 30,-.

120

Page 86: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

Nr. Taxatie

2534 Nederland Euro's. Doos met complete sets (78), 5 Euro munten (6), 10 Euro munten (3), set van 3 x 2 Euro (14) en 2 Euro proof België 2008. Toegevoegd losse Euro's in doosje. Nominale waarde ruim €420,-.

360

2535 Nederland diversen. Grote doos met o.a Bordeaux en blauwe Gulden sets, FDC muntsets en wat Euro's. Nominale waarde € 31,-

2536 Diverse. Doos met 2 albums en los materiaal met o.a. album papiergeld en Australische munten. 60

2537 Wereld diverse. Verhuisdoos met o.a. Nederland, België, Portugal, Frankrijk en Engeland. Toegevoegd wat zilver. Bruto gewicht zilver ca. 435 gram, verschillende gehalten, netto gewicht zilver ca. 390 gram.

2538 Diverse wereld. Doos met o.a coins of the world albums (7), zilveren Daalders, (5), Gulden jaarsets (7) en Gulden stamboom. Bruto gewicht zilver ca. 230 gram, 800/1000, netto gewicht zilver ca. 185 gram.

2539 Diverse [1700-1950]. 2 grote dozen met o.a. Amerika (V.S.), België, Canada, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Grote variatie in type en jaartal alle verschillend. Van vrij oud tot modern, van nikkel tot iets zilver. Grote zware partij deze zal in verband met het gewicht en de omvang niet worden toegezonden, derhalve alleen ten kantore afhalen.

220

2540 Nederland. Doosje met 2½ Gulden muntbiljet Av.: 14, 10 Gulden Hugo de Groot Av.: 36 en 1 Dollar (V.S.). Toegevoegd wat diverse.

EINDE VEILING 399

(± 21.30 uur)DANK VOOR UW AANDACHT!

WIJ WENSEN U EEN PRETTIGE JAARWISSELING EN EEN VOORSPOEDIG 2016.

WIJ HOPEN U OP ONZE VOLGENDE MUNTENVEILING DIE IN JUNI 2016

ZAL WORDEN GEHOUDEN TE MOGEN BEGROETEN.

INZENDINGEN WORDEN PER HEDEN AANGENOMEN

Opbrengsten van deze veiling komen (na controle) z.s.m. online op onze website

http://www.rietdijk-veilingen.com/muntveilingen-opbrengstlijsten.php

U kunt de veiling live volgen op

http://www.rietdijk-veilingen.com/veilingzaallive.php

TEAM VAN RIETDIJKVEILINGEN B.V.

John Kuin, Arie Benschop, René Roelandse & Sven Rombouts

Page 87: Postzegel- en muntenveilingen B.V....+31 (0) 70 – 364 79 57 (office) +31 (0) 6 – 20 47 95 85 (mobile) N.B.: * Veilingzaal open circa 20 minuten voor aanvang van de zittingen. *

«paginakoptekst» 2e zitting Nr. Inzet

Nr. eind

1000000