Post on 06-Feb-2018

232 views 3 download

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 11Kavel:

1 1x Sluitgewicht 1 pond A'dams, huis met 2 pijlen 8 en 4 lood, geijkt eind 18e eeuw, sluiting defect

3 1x Taps messing gew. 5 NED.ONCE, Kuyper 1820; Hulpijker Assen (hartje) 1822-1828; v/d Weyden 1829 e.v.; Staal,Zwolle 1849-1852

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 25Kavel:

5 1x Blokgewicht 1/4 A.dams pond (brons ?), ca. 17x geijkt Groengraft 1731 t/m 1755

6 1x Ned.Indie, messing knopgewicht 1 KATI, 9x geijkt t=1926 t/m g=1937

7 1x Krukgewicht Groningen, 1/2 Gronings pond (ca 246 g) geijkt 1772

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 311Kavel:

11 6x Louwmans messing knopgewichten 5, 2 (2x), 1 (2x) HG en 5 DG

19 1x Blokgewicht 1/2 Amsterdams Pond, ijker Jan Adriaansz van Keulen (I..A), 1654

20 1x Blokgewicht 4 Amsterdams Ons (1/4 pond), ijker I A, gemerkt 1669 en 1675

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 421Kavel:

21 1x Blokgewicht 2 Amsterdams Ons (4 lood = 1/8 pond), ijker I A , 1658, 1700 ?, 1708 ?, 1709, 1711, 1712 + letter E=1659

22 1x Blokgewicht 1 Amsterdams Ons ( 2 lood = 1/16 pond), ijker I A, X=1676 en Y=1677

23 1x Blokgewicht 1 Amsterdams Lood (1/2 ons/ = 1/32 pond, ijkmerk Amsterdams wapen

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 524Kavel:

24 1x Blokgewicht 1/2 Amsterdams Lood (1/4 ons = 1/64 pond), ijkmerk Amsterdams wapen

25 6x De zes voorgaande kavels tesamen ( 1/2 , 1/4 , 1/8 , 1/16 , 1/32 en 1/64 Amst. Pond)

26 1x Complete kist gewichten 1 g t/m 2 hektogram, Beckers Rotterdam, kant. 6, ijk t=1912/1913

27 8x Medicinale gewichten DR 1/2 (1,9225 g) m/ Antwerpse / Turnhoutse jaarl. D=1823 + set karaatgew. 1/64 t/m 1 karaat ( 6 plaatjes en 1 knopgew.van 1 karaat )

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 628Kavel:

28 7x Medicinale gewichten LIBR.MEDIC. 1 + UNCIA 6 , 3, 1 met leeuw in vierkant stempelveld, (regio Maastricht / Luik)en 23 jaarletters kant. 7 en Hasselt, tussen I=1828 en Delta=1864; UNCIA 1, ijker Mansvelt 6x geijkt tussen D=1823 t/m R=1836t; DR 4 A'damse ijker R=1836; DR 2 ,leeuw (Maastricht/Luik) 31x geijkt tussen E=1824 en Gamma=1859

29 3x IJzeren loodkop gewichten, NED:POND:KILO, geijkt A'dam A=1869; 2 NED:POND:KILO A'dam geijkt A=1869; 3 NED;POND:KILO , A'dam x=1867 , z=1868 en A=1869

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 736Kavel:

36 1x Kist met 9 druppelknopgewichten voor fijne weging, 1 kilogram 1000 gram, fabrikant W.L., 2x afslag ijkkantoor 9 en5 hektogram 500 gram - 1 decagram 10 gram, fabrikant v.Z., 2x aFSLAG ijkkantoor 14, alle gewichten identiek geijkt 5x, periode D = 1872 - h= 1898/1899. Bovenin de kist een pincet, onderin de kist een laatje met daarin diverse milligram gewichten

37 1x Birma, pagode gewicht 1 Kyat

38 1x Sluitgewicht Wenen, weens pond 1833, sluiter mist

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 839Kavel:

39 2x Engeland, ijzeren bellweights met rechte kruk, 4 oz, 2 Lb

40 1x 8-kantig messing gewicht met oog (kruk) mogelijk spaans, vele malen geijkt v.a 1840

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 941Kavel:

41 1x Engeland, messing open sluitgewicht 16 oz Troy, geijkt met gaande leeuw, compleet 6 pijlen + sluiter

42 1x Bronzen cased krukgewicht ca 450 gram, herkomst onbekend, mogelijk engels

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1044Kavel:

44 1x Engeland, messing (brons ?) schijfgewicht 1 Lb, geijkt GR bovenzijde = George II 1727 - 1760)

45 1x Engeland, messing vierkant Testweight 1 Lb property W&T Avery Ltd, Birmingham

46 3x Engeland, taps zeshoekige papiergew. Nr. 480 voor 28 Lb, 56 Lb en 112 Lb papier

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1148Kavel:

48 3x Engeland, ijzeren gewichten: vierkant blokgewicht 2 (Lb) + cylindrisch gewicht 1 Lb + bellweight 1 Lb

49 1x Engeland, bronzen bellweight met rechte kruk 1 Lb

50 1x Engeland, rechthoekig ijzeren gew. Met ring 7Lb (geen aanduiding ) 1e helft 18e eeuw, George I (1714-1727), George II 1727-1760)

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1254Kavel:

54 4x Engeland, diverse messing gewichten 8 oz APOTHRY, 2 oz APOTH, Troys 10 oz en 4oz

55 4x Engeland, bellweights met knop, messing 4 Lb en 1 Lb en witmetaal (gunmetal) 4 Lb en 2 Lb

57 1x Engeland, messing sluitgewicht 8 oz Troy, sluiter ontbreekt

58 1x Malta, kegelvormig messing gewicht

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1359Kavel:

59 1x Franrijk, vierkant taps gewicht met ring, voormetriek, periode1789 - 1793 1 Livre (2mark ca, 489 g)

61 2x Engeland, ijzeren gewichten, bellwt. Lb 1 en cylindrisch gewicht 1 Lb

62 4x Engeland messing schijfgewichten convex model 1 Lb , 8 , 4 en 2 oz

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1463Kavel:

63 1x Franrijk kegelvormig messing gewicht 200 GRAMMES

64 1x Engeland, porseleinen gewicht Imperial 2 oz

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 1576Kavel:

76 1x Engeland bronzen bell weight met rechte kruk, 14 LB T(roy), geijkt GR (George IV, 1820-1830)

104 1x Engeland, winkelweegschaal ( ca. 1900) - the "Empire" scale- gemerkt W&T AVERY Ltd , op eikenhouten box m/marmeren dekplaat, messing gewichten plateau en porseleinen weegplateau "the working parts are enclosed in theOak Case and thus protected from dirt etc."

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 16105Kavel:

105 7x Kavelnummers 101 t/m 104 tezamen

125 1x Ned. RVS melkmaat met laag handvat, 1/2 Liter, fabr. SH, geijkt E=1969/70 ijkkantoor 9

133 1x Messing "Standaard der Nederl.: KAN (LITRE) uit 1823 in originele kist (reg. nr. ijkwezen, ijk 469 ) 2 afslagen v/h/ Rijksstempel (leeuw in ovaal stempelveld) + Handgeschr. Briefje betr onderhavige maat "Onderzoek van 12 feb. 1895")

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 17137Kavel:

137 1x Engeland, zesdelige steeklijn m/messing beslag, lengte 60 inch

144 1x Engeland, metalen "japanned" (japanlak) muntgewicht doosje met balansje en 2 gewichten 1 sovereign ( 5-8) en half sovereign (2-8)

153 1x Birma, houten etui met kleurig houtsnijwerk "Papegaai" inhoud messing balansje

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 18154Kavel:

154 1x Huis van graanbalans m/sierringen 1/8 kop voormetriek

155 1x Huis van graanbalans 1/4 kop voormetriek

158 1x Engeland kistje met balansje met messing schaaltjes en 7 gew. 4 - 2 - 1 en 1/2 Drachm, 2 - 1 en 1/2 Scrupel ( 1 Drachm= 3 Scrupel ; 1 Scrupel=20 grains)

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 19160Kavel:

160 1x Engeland , universele messing graanbalans op standaard (Chondrometer) nr 2009, ( type stokbalans), voor agentschap Runnicler & Nicopolo Agent, Braila, Roemenie, Inhoud weegbeker 1 Pint, loopgewicht met 3 schaalverdelingen: Lbs per Bushel, 10-80 / Kilo's per Hectolitre, 20-100 / Kilo's per Charge, 30-160 (Bushel=8 Gallons; Charge=3 Cwts=336 Lbs )

161 1x Nederlandse netrieke graanbalans 1/2 Ned. Kop, geijkt Allemans?, Dordrecht, D=1823, met messing balansjuk en3 graangewichten 10 - 5 en 4 G.G.

162 1x Rusland, Graanbalans in kist, compleet met vul - en weegaparatuur, omrekentabellen aan binnenzijde deksel, 6 messing gewichten 60 - 40 - 20 - 10 - 10 en 5 eenh. +3 zinken gewicht plaatjes 2 - 1 en 1/2; balansjuk geijkt PR 1911,fabrikant Pav. Raase, Riga + wapenschild m/sleutels, nr. 24476

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 20163Kavel:

163 1x Engeland verplaatsbare Box lever weighingmachine (bascule principe) met beveiligingspen voor het weegplateaubij transport, compleet met 3 ijzeren (1 - 1/2 en 1/4 CWt) en 4 messing gewichten (14 - 7 - 4 en 2 LBS proportional wts), fabr. Lewis & Son by Royal Letters Patent sole manufacturers, weegverm. 2 CWT (224 Lb)

168 1x Toonbankweegschaal met messing schalen, systeem Phanzaeder- of Pfitzerweegschaal (beide weegplateaux onderlangs met elkaar gekoppeld)

171 1x Nederlandse zware messing toonbank maatstok, lengte 1 meter

173 1x Messing zeshoekig proportional hanggewicht met ophangoog voor 70 KILOG

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 21174Kavel:

174 5x Engeland Prodeval reclame gewichten 1 Lb , 8 - 4 - 2 - 1 Oz

178 2x Boeken in nieuwstaat: F.J. Stamkart (1855) ," Over de korenschalen" + NN. (1859)" Instructie op den ijk der Nederlandsche vochtmaten"

Beeldcatalogus GMVV veiling 104 van 25 maart 2017 p. 22179Kavel:

179 2x Boeken in nieuwstaat: A.E. Kennelly (1928) ," Vestiges of pre-metric weights and measures persisting in metric-system in Europe (1926-1927)" , ingelegd : A.L.Benedict (1916) "the War of the Metric System" + W.H.Rockstuhl (1997) "Handbuch alle Thueringsche , Preusische , Saechsische und Mecklenburgische Masze und ihre Umrechnung"

Samenstelling: R.J. Holtman 25-02-2017

LET OP de tijden: • inbreng tot 10.00 uur • bezichtiging vanaf 11.00 uur • veiling vanaf 12.00 uur