· Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We...

19
Lesbrief CmK

Transcript of  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We...

Page 1:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Lesbrief CmK

Page 2:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Titel Project: leef je in, leef je uit

Baandert3 lessen voor groep 4 t/m 83 lessen voor groep 1 t/m 3

Ontwikkeld door: De Snelbinders

Korte beschrijving project:

Midden en Bovenbouw:Bewustwording van wie je bent en welke eigenschappen kinderen hebben. Soms zullen er overeenkomsten en verschillen zijn. Hoe ga je daarmee om? Jezelf kunnen presenteren in een nieuwe situatie en belangstelling tonen voor de ander in nieuwe situatie. Elkaar kunnen presenteren, door je in te leven in de ander.

Doel project:Thema: inzoomen op eigenschappen en karakter en dit kunnen presenteren aan elkaar en met elkaar door je in te leven in de ander.

Page 3:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Sluit aan bij de volgende kerndoelen:

onderwijsgebieden disciplines 21e Eeuwse vaardigheden

☒ Taal/lezen☐ Rekenen☐ Wetenschap/techniek☒ Handvaardigheid☒ Tekenen☐ Muziek☒ Drama☒ Sociaal-emotionele ontwikkeling☐ Wereldoriëntatie

☒ Beeldende Kunst☐ Dans☐ Erfgoed☒ Foto/Film/Video☐ Literatuur☐ Muziek☒ Theater

☒ Communiceren☒ Creatief denken☐ ICT basisvaardig- heden☐ Informatievaardig- heden☒ Kritisch denken☐ Mediawijsheid☒ Samenwerken☒ Eigenaarschap

Les 1Doelgroep: 4 t/m 8 Locatie: eigen klas Lesduur: 45 minuten

Beginsituatie:Aantal leerlingen tussen de 20/28 ll.Voorkennis: Ze zijn bekend met het regiemodel van de Snelbinders. Ze zijn gewend met situaties spelen in de klas en toonmomenten.

Lesdoel:Leren om naar jezelf te kijken en naar de ander.Ontdekken wie ben ik en wie is de ander.

Introductie Tijdsduur: 20

Omschrijving:Intropraatje:Scène met het welbekende regie bord:Eigenschatten interview door journalist: vraag eens wie ik ben? Joan interviewt Han.

- Hobby/vrije tijd- Gewoontes- Eigenschappen

Materialen door school/leerkracht:regiebord

Materialen door gastdocent:

Page 4:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

- Wat doe je graag met een ander?Interviews:Maak 2 tallenNr 1 interviewt nr 2 50 sec:Nr 1 presenteert de geïnterviewde nr 2 aan de groep.En wissel en herhaal: de interviewer wordt geïnterviewde.

Kern Tijdsduur: 20Omschrijving:1) Filmpje kijken over museum van jezelf

2) Snelbinder Hanneke laat haar museum zien.Wat zijn Eigenschatten? Denk aan je interview: waar zitten die in het museum?

- Hobby/vrije tijdWat doe jij in je vrijetijd?

- GewoontesWat doe je vaak hetzelfde

- EigenschappenHoe pak jij dingen aan? Waar ben jij trots op?

- Wat doe je graag met een ander?Samen: wat vind jij leuk om met anderen te doen en wat vinden anderen leuk om met jou te doen (familie vrienden klasgenoten)

-3)Uitdelen Eigenschat zoeken formulier.Invullen per persoon het formulier.Docent en Snelbinders lopen rond.Eventueel een inspirerende/prikkelende opmerking klassikaal tussen door.

4) Eigenschatten verzameling :Docent laat zijn eigen verzamelde spullen /eigenschatten zien.

Materialen door school/leerkracht:Docent neemt 10 eigen spullen mee van thuis om zijn/haar persoonlijkheid te laten zien.

WIE BEN IKMaak je eigen eigenschat formulier, aan de leeftijd aanpassen.(eigenschatten voor in je eigen schatkist/museum)Zie bijgesloten voorbeeld.

Voor groep 4 en 5 eigenschappen eenvoudiger maken:Ik help graag bij …Ik word vrolijk van …Ik moet huilen als …Ik word boos van …Ik vind het spannend om …Ik ben heel voorzichtig met …

Eigenschappen kaart in de klas helpt de leerlingen ook.

Materialen door gastdocent:

Page 5:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Filmpje Museum van jezelf

Afsluiting Tijdsduur: 5 minutenOmschrijving:Opdracht voor een eigen museum. Hanneke laat haar eigen museum zien: klapbord start presentatie.

Uitleggen in verband met nieuwe locatie/ nieuw schooljaar: het is fijn om te weten wie je bent en wat je te bieden hebt.Dat je leert dat anderen te vertellen en ook naar anderen te luisteren.

Materialen door school/leerkracht:Klapbord regie

Materialen door gastdocent:

Eigen museum Hanneke

VerdiepingOmschrijving:De klas gaat museums van zichzelf maken met de leerkracht.

Materialen door school/leerkracht:DozenKnutselmateriaal om het museum te versieren.Materialen door gastdocent:

Les 2 midden bovenbouwDoelgroep: 4 t/m 8 Locatie: eigen klas Lesduur: 45 minuten

Beginsituatie:Aantal leerlingen tussen de 20 / 28 ll.De leerlingen zijn gestart met het maken van een museum van zichzelf.

Lesdoel:1) Museum van jezelf: Wie ben ik visueel te maken.2) verdieping van regiemodel: Om met plezier na te denken over gewenst en ongewenst gedrag.

Introductie Tijdsduur: 10 min Omschrijving:- We bekijken hoever ze zijn gekomen met de eigenschattenlijsten en de musea.-Inventariseren waar ze tegen aan lopen.

Materialen door school/leerkracht:

Page 6:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

-Ondersteunen e ll. in overgang van op papier naar concrete materialen voor in het museum.

WAT NEEM IK MEEWoordspinZie bijgesloten foto’sBij de middenbouw besteden we de aandacht vooral aan de hobby’s.(eigenschappen is nog te hoog gegrepen)Bij de bovenbouw leren we ze de abstracte begrippen van eigenschappen te concretiseren naar visueel materiaal.

Bord

Materialen door gastdocent:Eigen museum van Hanneke

Kern Tijdsduur: 20Omschrijving:Nep Nieuws1) oefenen met de Freeze.Je geeft een handeling bijv. ijsje eten.Klapt in de handen … iedereen bevriest.2) je geeft een handeling als een verhaaltje.Bijvoorbeeld: Foto 1 – 2 – 3 – 4!

Foto 1: Waar ben je en wat ben je aan het doen.Bijvoorbeeld: je eet een ijsjeFoto 2: Er ontstaat een probleemBijvoorbeeld :er valt een bolletje van je ijsje.Foto 3 NEP NIEUWS: Er komt een goeie afloopBijvoorbeeld: je ruimt het bolletje netjes op.Foto 4: MAAR WAT ER EIGENLIJK GEBEURDEBijvoorbeeld: Je likte het ijs van je trui.Je oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden.

3) Groepjes maken van 4/5 leerlingenMiddenbouw : Je geeft de situatie / handeling van foto 1, ze krijgen 1 min. Overleg tijd je klapt in je handen en ze laten allemaal (alle groepjes) de foto 1 zien.Je geeft de situatie / handeling van foto 2, ze krijgen 1 min. Overleg tijd je klapt in je handen en ze laten allemaal (alle groepjes) de foto 2 zien. Enz. Foto 3 en 4.

Materialen door school/leerkracht:Lijstje met handelingen:ijsje eten – valt een bolletje af- net jes opruimen -trui aflikkentoets maken – lukt niet – vragen aan de juf- spiekenvoetballen – penalty – je scoort - je mistgymles – ruzie – goed maken - vechtenenzovoort

Materialen door gastdocent:

Page 7:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Bovenbouw:Je deelt kaartjes uit met de situaties.De groepjes gaan zelfstandig aan de slag om de foto serie 1 2 3 4 te maken.De groepjes presenteren de foto serie aan elkaar.

Kaartjes van situaties :Schoolplein – VoetballenPauze in de klas – Lunchen / etenIn de gang – Jassen uitdoenIn de Klas – tijdens een toetsIn de Gymzaal – omkleden/op de bank zittenIn de Gymzaal – sportenIn de gang – zelfstandig werken op de computers

Afsluiting Tijdsduur: 5 minutenOmschrijving:We bespreken de foto series. Geven aan dat we er volgende week mee door gaan.En als huiswerk krijgen ze het afmaken van de musea.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

VerdiepingOmschrijving:Docent werkt verder met de leerlingen aan de musea.Zoveel mogelijk uitbreiden. Zoveel als je zelf wilt.In het museum eventueel een interactief element inbouwen voor de kijker zoals: ruiken / proeven / voelen etc..

Materialen door school/leerkracht:Afmaken van de museums

Materialen door gastdocent:

Les 3 midden bovenbouwDoelgroep: 4 t/m 8 Locatie: eigen klas Lesduur: 45 minutenBeginsituatie:Aantal leerlingen tussen de 20 / 28 ll.De leerlingen hebben een museum van zichzelf gemaakt.

Lesdoel:1) Het doel is vooral je aan elkaar presenteren door middel van het museum van jezelf.Door juist de ander jou te laten presenteren door middel van jouw museum.Overeenkomsten zoeken: wat deel je wel / niet met elkaar.

2) Kinderen geven aan het moeilijk te vinden om anderen terug te geven als ze iets niet leuk vinden. Ze zijn bang dat het erger wordt/ ze uitgelachen zullen worden of niet meer aardig gevonden worden. Evt. “doos van gevoelens” maken waar zorgen in kunnen die kinderen op het moment zelf niet kunnen of durven te verwoorden.

Introductie Tijdsduur: 10

Page 8:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Omschrijving:De Snelbinder Joan interviewt Hanneke naar aanleiding van haar museum.Vervolgens presenteert Joan het museum van Hanneke terwijl Hanneke in of naast haar museum staat.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:Museum van Hanneke

Kern Tijdsduur: 25Omschrijving:1) Museum van Jezelf: (leer elkaar kennen)Interview in duo’s met behulp van het museum van jezelf.Maak groepjes van 2.Je krijgt 2 minuten de tijd om de ander vragen te stellen over zijn museum.Bijvoorbeeld:Waarom heb jij in je museum een voetbal shawl liggen?De ander legt uit waarom.Vervolgens2) Vloggende een vertelt in een vlog over de ander naar aanleiding van het interview met het museum.1) oefenen2) wisselen3) echt filmen!Bij groepen groter dan 20 LL is het raadzaam om de groep in 2 groepen verdelen.

Materialen door school/leerkracht:Telefoon of ander film apparaatMuseums

Materialen door gastdocent:Hannekes museum

Afsluiting Tijdsduur: 10Omschrijving:3) Hoe is het om van school te veranderen / nieuwe vriendschappen makenDitte kijkt in het Museum van Hanneke en ziet iets interessants in het museum Hanneke liggen.Ze vraagt wat het voorstelt.Hanneke vertelt dat ze 4 keer van basisschool is veranderd. En hoe dat was.Hanneke praat er niet makkelijk over … Joan stelt vragen.Kiezen – klikken – voor jezelf opkomenJoan vertelde over haar fijne ervaringen met de gevoelsdoos op haar basisschool.

4) Advies vragen aan de klasZou een gevoelsdoos iets voor jullie zijn?Of hebben jullie een ander idee?

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

Eigen museum van Hanneke

Verdieping

Page 9:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Omschrijving:“doos van gevoelens” maken

Naar aanleiding van de foto series te bespreken, je hebt gewenst en ongewenst gedrag:je hebt een keuze in hoe je reageert.

Tentoonstellen van de museumstukken: ouders uitnodigen

Vlog filmpjes aan elkaar laten zien in de klas.

Materialen door school/leerkracht:

doosje gevoel

Materialen door gastdocent:

Kleuters: leef je in, leef je uitLeerkrachten hebben behoefte aan creatieve ideeën in de illusie om gedrag te veranderen i.p.v. politie agent te moeten spelen.1. Luisterhouding. Ook de overgang van instructie naar het uitvoeren van een opdracht.2. Het pakken van de jas en tas gaat vaak niet rustig. Kinderen trekken of duwen anderen aan de kant.3. Het maken van een rij4. De onrust tijdens het omkleden bij de gym. Vooral als kinderen moeten wachten, omdat de juf nog andere kinderen aan het helpen is.

Les 1

Doelgroep:kleuters

Locatie:klas

Lesduur:40

Beginsituatie:20/ 30 kleutersGewend om voor de klas situaties te spelen.

Lesdoel:Het pakken van de jas en tas gaat vaak niet rustig. Kinderen trekken of duwen anderen aan de kant.

Introductie Tijdsduur: 10

Omschrijving:Hanneke komt binnen met en carnavals muziekjeJoan is Prins carnaval komt binnen met een kapstok.Klaagt over het rommeltje bij de kapstok:Blauw oogRuzie

Materialen door school/leerkracht:

Foto van de volgorde van de namen bij de kapstok

Materialen door gastdocent:

Jassen

Page 10:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Op de tenen staanElleboog

Wat gebeurt er bij de kapstok: juf en Hanneke hebben de jas aan en spelen het voor.Dat hoort niet bij carnaval: is juist plezier!

Verrijdbare KapstokCarnavals steekGeluidsboxje met muziekCarnavals instrumentje voor ritmeClipbord voor lijst met volgorde kapstokken

Kern Tijdsduur:Omschrijving:Voor hun carnavals medaille gaan we oefenen jas aantrekken zonder gedoe.Samen de problemen in kaart brengen bij de kapstok.1) Kinderen oefenen zelf hoe het fout gaat bij de kapstok.2) Met z’n allen in optocht naar de gang in de goeie volgorde van de kapstok (namen).Prins constateert dat er ook niet genoeg ruimte is. Daarom gaat het verkeerd.3) We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht (maar zou ook de Prins (rol voor leerkracht)).4) Oefenen met de optochten op muziek naar de gang naar de kapstok. Kleuters die niet aan de beurt zijn mogen meezingen op de muziek. (Carnavals hit van dat moment)

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

JassenVerrijdbare KapstokCarnavals steekGeluidsboxje met muziekCarnavals instrumentje voor ritmeClipbord voor lijst met volgorde kapstokken

Afsluiting Tijdsduur:Omschrijving:Prins was heel trots op de 3 optochten.Zonder akkefietjes.

Prins laat zijn Muts en kapstok achter.Daar kunnen zij dan mee oefenen.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

VerdiepingOmschrijving:Docent speelt in de rol van Prins Carnaval de kapstok scenes met de kinderen.

Materialen door school/leerkracht:

Page 11:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

De kapstok staat in een speelhoek om de kinderen zelf te laten spelen.

De optochten worden gebruikt bij allemomenten waarbij ze de jassen moeten aantrekken.

Bij ieder thema valt een illusie te bedenken: bij sinterklaas zijn ze zwarte pieten die heel voorzichtig moeten doen om elkaar niet van het dak te stoten.Bij kerstmis mogen de kerstballen niet breken in hun rol als kerstboom.Bij Pasen mogen ze hun eitjes niet breken als paashaas.

Materialen door gastdocent:

Les 2 onderbouw

Doelgroep:kleuters

Locatie:klas

Lesduur:40 min.

Beginsituatie:20/ 30 kleutersGewend om voor de klas situaties te spelen.

Lesdoel:Luisterhouding. Ook de overgang van instructie naar het uitvoeren van een opdracht.Het maken van een rij.

Introductie Tijdsduur: Omschrijving:We komen binnen … “weten jullie wat magneten zijn?” Laten aanwijzen in de klas.Wat doen magneten dan?

Snelbinders introduceren de afstandbediening.Afstand bediening aan / uit knop

Handen worden magneten.Blijven plakken:

Materialen door school/leerkracht:Magneten in de klas

Materialen door gastdocent:

Zelf gemaakte afstandsbediening

Page 12:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Bijvoorbeeld aan de tafelLosmaken

Kern Tijdsduur:Omschrijving:1)Oefenen in de rij staan.Handen zitten met magneten vast aan elkaar. (hand in hand)Voeten zitten met magneten vast aan de vloer.

Afstand bediening zet de rij in beweging.Docent bedient de “grote” afstandbediening.

2) Lopen in de Rij: Stappenplan LOPEN ALS …:Is een Bord met plaatjes die je kunt aanwijzen.Het zijn verschillende manieren van stappen.Bijvoorbeeld: lopen als …Rustige locomotiefKeurige KaboutersBrave BerenEtc..

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:Afstand bedieninghet stappenplan

Afsluiting Tijdsduur:Omschrijving: We laten de afstandsbediening en het stappenplan achter in de klas zodat de leerkracht er zelf mee kan werken

Materialen door school/leerkracht:AfstandsbedieningstappenplanMaterialen door gastdocent:

VerdiepingOmschrijving:Leerkrachten bedenken zelf.Functies / extra knoppen voor de afstandsbediening.En breiden het stappenplan uit.

Daar kunnen ze dan mee oefenen.

Materialen door school/leerkracht:afstandsbediening

Materialen door gastdocent:

Les 3 onderbouwDoelgroep:Kleuters

Locatie:klas

Lesduur:40 min

Beginsituatie:20/ 30 kleutersGewend om voor de klas situaties te spelen.

Lesdoel:

Page 13:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Groep 1/2: de onrust tijdens het omkleden bij de gym. Vooral als kinderen moeten wachten, omdat de juf nog andere kinderen aan het helpen is.

Introductie Tijdsduur: Omschrijving:WACHTENHanneke en Ditte spelen een scène waarin ze lang moeten wachten bij de gym.Hanneke gaat voor zichzelf een hand gedichtje doen.Hompeltje en pompeltje doen….

Joan doet het na.

De scene nabespreken met de leerlingen.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:1) Handgedichtje:Hompeltje en PompeltjeHompeltje en pompeltje, die klommen op een berg. Hompeltje is een kabouterman en Pompeltje en dwerg. Ze klommen hoog tot in het topje. En ze schudde, schudde met hun kopje. Toen zijn ze in de berg gekropen. En niemand zag ze ooit meer lopen. Ze slapen heel de winter door.Zachtjes op één oor......SSsssssstttt, Ik geloof dat ik zeg hoor ............................................... TJOEPIE! ..... daar zijn ze weer.

Kern Tijdsduur:Omschrijving:We hebben de scene herhaald.Terwijl de kinderen meededen met het gedichtje.

10 stoelen op 1 rij voor de klas.Wie doet Joan na?Wie doet Hanneke na?De scene naspelen.De Juf speelt mee.Herhalen tot dat iedereen aan de beurt is geweest.

Handjeswat kan er nog meer met de handjesworden muisjes

Hanneke en Ditte spelen een scène waarin de hand van Ditte opeens een pop/muis wordt, muis is moe en wil gaan slapen: Ditte verzorgt hem.Hanneke wil ook een muis…Hé zij maakt ook een muis: die begint aan de dag.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

Page 14:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

Willen jullie meedoen?

Dagritme: muisje slaaptmuisje wordt wakker makenmuisje wassen + afdrogenmuisje ontbijtenmuisje tandenpoetsenmuisje gaat naar school

3) wat doet het muisje?Eerst voed je het muisje opdan voedt het muisje jou op

Hanneke en Ditte spelen een scène waarin de muis een commentaar muis wordt een muis met kritiek of ideeën die je afleidt van de juf.Bijvoorbeeld het muisje zegt:Je moet naar buiten kijken daar gebeurt iets leuks!Joan zegt tegen de muis:Neee, Ik moet opletten van de Juf!

We gaan muis opvoeden: hoe moet je je gedragen als de juf uitlegt? En als je zelf aan het werk mag?

Afsluiting Tijdsduur:Omschrijving:Afscheid nemen van de snelbinders.Kort herhalen wat we allemaal gedaan hebben dit jaar.

Nog 1 verzoeknummer spelen.De kinderen wilden graag slapende Joan niet wakker maken en voorzichtig boeken bij haar neerleggen.

Materialen door school/leerkracht:boeken

Materialen door gastdocent:

VerdiepingOmschrijving:Gewenst gedrag oefenen door middel van de hand muizen.Helder krijgen van hun interne dialogen.

Materialen door school/leerkracht:

Materialen door gastdocent:

Evaluatie:Danielle de IC er heeft collega’s kort geïnterviewd evenals de kinderen van alle units.

Tips:Formulier eigenschappen vereenvoudigen: is gebeurd in deze les brief.Als jullie het doen werkt het soms toch

Tops:Museums werken heel goed.Gaan we gebruiken in de Gouden weken, naast het regie model.

Page 15:  · Web viewJe oefent met de klas 5 of 6 voorbeelden. 3) Groepjes maken van 4/5 leerlingen. ... We maken 3 optochten … kinderen stellen zelf voor … politie voor en achter de optocht

beter…Film voorbeelden van oefeningen zou leuk zijn ipv lesbrief omdat drama echt vraagt om de manier waarop je een oefening aanbiedt: dat trekt kinderen over de streep.Van de hele school was er 1 meisje dat niet mee wilde doen, drama niet aan kon. Door zijtaakjes toch nog enigszins betrokken geraakt.

Zeer betrokken de leerlingenVeel plezier in de fotoseries: leuke manier om gewenst gedrag te laten spelen en toch ook het ongewenste gedrag.Manier waarop de Snelbinders het aanbieden is wel de “jus”: werkt aanstekelijk.Leerlingen geven aan aha momenten te beleven over hun gedrag.