18 3 VEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10, 6004 CT in Weert Telefoon: 0495 - 452513 De zaal is open vanaf 19.30 uur AGENDA • Opening door de voorzitter • Mededelingen van het bestuur, c.q. de leden • Verslag van de bijeenkomst van 15 februari • Rondvraag • Trekking prijzen van inzenders van de puzzel • Verkoop loten grote loterij ( prijs 0,50 per lot ) • Trekking prijzen grote loterij • Veiling door ons veiling team. Zie laatste pagina • Ruilen, kopen, verkopen, postzegelpraat etc • Belgische boekjes en Bontes boeken en dozen • Trekking prijzen gratis loterij • Einde van de avond ca 22.30 uur Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering 1 Davo omslag Italië Bod 2 Michel catalogus 2002/2003 € 1.00 3 Verzameling stempels in luxe album Bod 4 Kaartje Nederland XX nr 870/874 Bod 5 Doos zegels Kantoorpost Bod 6 Leeg Insteekboek Bod 7 Davo album Vaticaan 1929/1972 Bod 8 Insteekkaartje Zwitserland Bod 9 Verzameling dienstzegels Zwitserl. Bod 10 Insteekblad Treinen Locomotief Bod 11 Doosje met zegels Bund Bod 12 Davo alb. Nederl. met bladen Leucht Bod 13 Klemband met zegels USA € 5.00 14 2 doosjes met zegels € 1.00 15 Kaartje Nederl.gebruikt nr 602/606 € 2.00 16 Zakje zegels Finland onafgeweekt Bod 17 Davo alb. Frankrijk 1862/1980 leeg Bod 18 Insteekb. modern Zweden hoge Cat Bod 19 Kaartje Nederl. postfris nr 849/853 Bod 20 Gespecialis.verzl Böhmen + Mahren Bod 21 Doosje met zegels € 1.00 22 Insteekboekje met automaatzegels Bod 23 Briefkaarten en Verhuiskaarten Bod 24 Catalogus Postwaarde stukken Bod 25 Ongeveer 4 KG modern Noorwegen Bod

Page 1: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

18 3

VEILING MAART UITNODIGINGVoor de ledenbijeenkomst op

dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal

CAFE / ZAAL CARDINAALBeemdenstraat 10, 6004 CT in Weert

Telefoon: 0495 - 452513De zaal is open vanaf 19.30 uur

AGENDA• Opening door de voorzitter

• Mededelingen van het bestuur, c.q. de leden• Verslag van de bijeenkomst van 15 februari

• Rondvraag• Trekking prijzen van inzenders van de puzzel • Verkoop loten grote loterij ( prijs 0,50 per lot )

• Trekking prijzen grote loterij• Veiling door ons veiling team. Zie laatste pagina

• Ruilen, kopen, verkopen, postzegelpraat etc• Belgische boekjes en Bontes boeken en dozen

• Trekking prijzen gratis loterij• Einde van de avond ca 22.30 uur

Volgende clubavond 12 april is jaarvergadering

1 Davo omslag Italië Bod2 Michel catalogus 2002/2003 € 1.003 Verzameling stempels in luxe album Bod4 Kaartje Nederland XX nr 870/874 Bod5 Doos zegels Kantoorpost Bod6 Leeg Insteekboek Bod7 Davo album Vaticaan 1929/1972 Bod8 Insteekkaartje Zwitserland Bod9 Verzameling dienstzegels Zwitserl. Bod10 Insteekblad Treinen Locomotief Bod11 Doosje met zegels Bund Bod12 Davo alb. Nederl. met bladen Leucht Bod13 Klemband met zegels USA € 5.0014 2 doosjes met zegels € 1.0015 Kaartje Nederl.gebruikt nr 602/606 € 2.0016 Zakje zegels Finland onafgeweekt Bod17 Davo alb. Frankrijk 1862/1980 leeg Bod18 Insteekb. modern Zweden hoge Cat Bod 19 Kaartje Nederl. postfris nr 849/853 Bod20 Gespecialis.verzl Böhmen + Mahren Bod21 Doosje met zegels € 1.0022 Insteekboekje met automaatzegels Bod23 Briefkaarten en Verhuiskaarten Bod24 Catalogus Postwaarde stukken Bod25 Ongeveer 4 KG modern Noorwegen Bod

Page 2: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

VERSLAG VORIGE MAAND

17

Datum: 15 februari 2011Aanwezig: 47 personen ( volgens presentielijst ) 58 personen ( volgens lootjes )Afgemeld: de dames Houdiarne en Melis en de heren Otto, G.Teunissen,Westerhoff, Zijlstra, Westerhoff, Vergeest en Huiberts; (Piet nogmaals sterkte en wij horen van je).

Het is ruim 20.15 uur, als de ledenbijeenkomst wordt geopend door Theo; hij verzoekt iedereen plaats te nemen en in verband met een aantal ernstige mededelingen vraagt hij de leden om tenminste 15 minuten de mond te houden. Vanwege de Carnaval is de zaalindeling wat anders en kijkt het bestuur vanuit de hoogte toe op de zaal.Theo vervolgt: “Op donderdag 5 februari ben ik gebeld door een kennis, die mij mededeelde, dat Carine van Andel ernstig ziek zou zijn. Ik heb vervolgens de telefoon gepakt en heb gebeld met Henk Simons, die mij vertelde, dat het zeer erstig was en dat de doktoren niets meer voor Carine konden doen. Ik sprak met Henk af dat ik begin volgende week Carine zou komen opzoeken. Op zaterdag 5 februari kreeg ik een telefoontje van eerder genoemde kennis, dat Carine reeds was overleden. Op dinsdag 8 februari kreeg ik de bevestiging middels een rouwbrief en een advertentie in de krant.Op donderdag 10 februari is Carine gecremeerd. Tijdens de crematiedienst heeft Bert Goossens namens vereniging en bestuur een toespraak gehouden. Een ruime afvaardiging van de verniging was tijdens de crematiedienst aanwezig.” Theo verzoekt vervolgens de leden op te staan om Carine en de óók overleden mevrouw Duijndam - Rietman met een ogenblik stilte te gedenken. Vervolgens was het inderdaad een ogenblik indrukwekkend stil, waarna Theo het officiële gedeelte vervolgt.1. Denk aan het inleveren van de kavellijsten voor de veiling van 27 maart uiterlijk op 21 februari;2. Kavels voor de gewone clubveilingen zijn nog steeds welkom;3. Franz Twardy wordt welkom geheten als nieuw lid en wordt veel postzegelplezier toegewenst;Dan is het woord aan de secretaris:a. Bondsbrief 94 met daarin een flyer over FILANUMIS 2011, een beurs voor filatelie en numismatiek, te houden in Houten in EXPO HOUTEN op 16 april van 9.30 - 16.00 uur;b. Bondsbrief 95 met daarin richtlijnen voor de kascontrole;c. Grote verzamelbeurs te Nunspeet op 7 mei 2011 in Sportcentrum “de Brake “ van 10.00 - 16.00 uur;

AGENDA RUILBEURSEN

Verzamelaars vereniging“St Martinus”

Weert

Ruilbeurs op 13 maart 2011 inGemeenschapshuis Groenewoud

Kesselstraat 28 Weert.

Van 09.30 tot 13.00 uur.Inlichtingen 0495-532371

Postzegel & MuntenvereningingKessel

Ruilbeurs op 3 april 2011 inGemeenschapshuis de Paort

Markt 2 Kessel.

Van 09.30 tot 13.00 uur.Inlichtingen 077 4622302

Ruilclub“Kruispunt”

Lommel-Barrier

Ruilbeurs op 5 maart 2011 inParochiezaal Lommel Barrier.

Lommel Belgie

Van 12.00 tot 16.00 uur.Inlichtingen 0472-557173

Ruilclub “De Grensvrienden” Hamont

Ruilbeurs op 20 maart 2011 inParochiezaal Hamont-Lo

Leeuwerikstraat 6 3930 Hamont Belgie.

Van 09.00 tot 12.00 uur. Inlichtingen 0032-11-621797

woensdag, 26 januari 2011DEN HAAG

Alle Nederlandse postzegels onlineHet Museum voor Communicatie in Den Haag heeft alle Nederlandse postzegels online gezet. Het museum lanceert vanmiddag om 16 uur de website www.postzegelontwerpen.nl. Op de site staat een beschrij-ving van ruim tienduizend postzegels, ontwerpen en drukproeven. Op de website zijn de postzegels terug te vinden via een tijdlijn, te beginnen met de eerste zegel, die in 1852 werd gedrukt.

Page 3: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

516

d. Nieuwsbrieven KNBF 009 en 010 ( ieder lid kan zich daarop zoals reeds eerder gemeld gratis abonneren);e. De nieuwe website is al enige tijd in de lucht, maar onduidelijk is of deze óók daadwerkelijk door de leden wordt bezocht; er wordt verzocht om respons door de ( amateur ) webmasters Giel en Bert;Op het verslag van de ledenbijeenkomst van 11 januari 2011 heeft niemand commentaar, dus wordt Bert bedankt voor de moeite en geen van de leden wenst desgevraagd in te tekenen voor de rondvraag. Vervolgens ontvangen 15 gelukkigen van de 36 goede oplossers, oplossing FIETSBEL, een leuk prijsje, waarna het tijd is voor praten, paffen, postzegelen en voor wat verder zoal wordt gedaan in een pauze. Na de pauze wordt de bijeenkomst hervat met de grote verloting. De hoofdprijs valt dit keer bij de heer Frenken,terwijl de bestuurstafel met slechts 2 prijzen maar karig wordt beloond. Alle veilingkavels veranderen ditmaal van eigenaar met een totaal opbrengst van € 108,50. Jeroen van Helden is helaas te vroeg weg, zodat de doos Bund ( kavel 22 ) tijdens de volgende ledenbijeenkomst met hem zal worden afgerekend. Met de gratis verloting komt vervolgens een einde aan de ledenbijeenkomst van februari. Theo bedankt de leden voor hun aanwezigheid, hoopt iedereen weer gezond terug te zien op de ledenbijeenkomst van maart en sluit vervolgens de bijeenkomst.

Bert Goossens secretaris

BELANGRIJKE MEDEDELINGOp dinsdag 12 april a.s. wordt de jaarvergadering gehouden van Filatelica Weert e.o. Traditiegetrouw zullen dan ook weer bestuursverkiezingen plaatsvinden. Aftredend zijn dit jaar Miranda Vossen-Kursten, Bert Goossens en Wien Hendrikx. Bert heeft te kennen gegeven zich herkiesbaar te stellen, terwijl Miranda inmiddels is afgetreden als bestuurslid en Wien zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Indien de leden tegenkandidaten wensen voor te dragen, moet rekening worden gehouden met het bepaalde in artikel 9 lid 2 van de statuten. De kandidaatstelling van tegenkandidaten dient te geschieden door ten minste 25 leden en te worden vergezeld van een schriftelijke verklaring van de kandidaat, dat hij of zij de benoeming zal aanvaarden. Zij geschiedt voorts schriftelijk bij de secretaris en ten minste twee weken vóór de algemene ledenvergadering, in dit geval dus uiterlijk vóór 29 maart 2011. Tevens roept het bestuur leden op zich kandidaat te stellen als bestuurslid voor de inmiddels ontstane vacatures. Ook deze kanddidaatstelling kan schriftelijk geschieden bij het secretariaat of mondeling bij een van de bestuursleden.

de Chinese staat trouwens een monopolie, ieder die iets wilde drukken had toestemming van de overheid nodig. Een grootse verbetering ontstond toen men op het idee kwam om losse letters samen te voegen tot een geheel. Op die manier kon één drukplaat voor een complete pa-gina worden gemaakt. Men kon dan tevens gemakkelijk een tekening aanbrengen tussen de letters van de plaat. Na het drukken kon men de letters hergebruiken om een nieuwe pagina samen te stellen. De letters waren ver-deeld in hoofd- en kleine letters. De hoofdletters stonden bovenin en de kleine onderin de letterkast,

daar komt dan ook de naam bovenkast- en onderkastletters vandaan, een term die nog steeds gebruikt wordt. De productie-snelheid nam nog verder toe. Men ging losse letters in lood gieten met behulp van mallen. Dit was te-vens een goedkopere methode dan blokdruk. Tot aan de industriële revolutie, waarmee de omschakeling van handmatig naar machinaal vervaardigde goederen wordt bedoeld, bleef het drukproces onveranderd in deze vorm bestaan. In de twintigste eeuw werden nog snellere processen uit-gevonden. Sindsdien wordt vlakdruk, waartoe de steendruk en offset worden

gerekend, het meest toege-past in de grafische industrie. Boekdruk wordt tegenwoor-dig nog zelden toegepast. Het is nu meer weggelegd voor hobbyisten om er mooie drukwerken mee te maken. In de zeventiende eeuw kende men in onze contreien de grootste bloei in de boekdruk-

kunst. In die tijd werden de producten van drukkers als uiterst superieur be-schouwd. Het eigen karakter van de Nederlandse boekdrukkunst werd bewaard, maar de industrie ging mee in de teloorgang van die tijd. In Nederland was niet

langer sprake van een brede toonaangevende rol in de boekdrukkunst. De eigen kenmerken gingen verloren tot er een bewuste poging werd gedaan deze te herscheppen. In deze vernieuwing waren de bijdragen van drukkerij Enschedé en die van lettergieterij Tetterode van groot belang. Het Ste-delijk Museum van Amsterdam bezit die lettercol-lectie. ( Uit het Vizier)

Page 4: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

nen zijn dat men, ongeveer gelijktijdig en onafhankelijk van elkaar, de uitvinding heeft gedaan. De enige die historisch daadwerkelijk aanspraak kan maken op de belangrijke uit-vinding is de Chinees Pi Chang die al in de elfde eeuw Chinese karakters drukte. In de oudheid was het principe van het drukken van afbeeldingen al bekend. Het bewijs hiervoor is terug te vinden in vondsten van rolci-linders in de streek tussen de rivieren Tigris en Eufraat, een gebied in de hedendaagse staat Irak. Ze waren gegraveerd met afbeeldingen in spiegelbeeld en in spijkerschrift. Het spij-kerschrift werd tientallen eeuwen geleden ontwikkeld. Het was een methodiek die werd gebruikt om aantallen uit te

drukken. Het werd geschreven op plakken klei waarop men met scherp riet groe-ven kerfde waarmee beeldschriften werden nagebootst. Ie-dere tekening stond voor een lettergreep. Vanaf 1400 voor Christus werd geschreven met een vorm van het schrift dat slechts 30 tekens kende en dat zich ontwikkelde naar een volwaardig alfabetisch schrift. De rolcilinders met afbeel-dingen in spiegelbeeld doen vermoeden dat er van nega-tieve afbeeldingen, positieve afdrukken werden gemaakt. Een bewijs is te vinden in gevonden kleitabletten waarop de afbeeldingen inderdaad zo staan afgedrukt. Een andere vorm van drukkunst was het gebruik van een zegelring. Hooggeplaatste personen droegen deze van edelmetaal vervaardigde ringen, welke aan de rugzijde voorzien waren van een gravure. Die gravure kon gebruikt worden om een afdruk te maken in zegellak, om zodoende belangrijke documen-ten van hun signatuur te kunnen voorzien. Vanaf het jaar 1000 zijn in Europa al boeken bekend met blokdruk, een drukmethode die is ontstaan in China. Daarbij werden tekst en afbeeldingen in hout uitgesneden waarna ze handmatig kon-den worden afgedrukt. Deze techniek paste men in Europa pas in de 15e eeuw toe. Snel hierna werd in Europa de boekdruk uitgevonden. Iedere pagina van een boek werd voortaan uitgesneden in een houtblok. De productie van de ge-schriften was hierdoor een arbeidsintensieve en tijdrovende bezigheid. De mas-saproductie van bidprenten, heiligenafbeeldingen en vlugschriften door middel van blokdruk werd populair, omdat hiervoor maar enkele simpele blokken nodig waren. In het westen was het drukken met losse letters een groot succes en

verspreidde zich razendsnel. De belangrijkste oorzaak van dat succes was, dat het westerse alfabet maar een beperkte hoeveelheid tekens kende. De Chinese taal daarentegen had veel karakters, waardoor de samenstelling van tekst zeer arbeidsintensief was. Hierdoor had de mechanisatie van de boekproductie aan-vankelijk weinig zin. Op de druktechniek had

Page 5: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

7144 17

All Office KnapenMolenstraat 15,6001 GW WeertPostbus 93,6000 AB WeertTelefoon 0495 53 43 65Telefax 0495 53 21 95

Internet www.knapen.nl E-mail [email protected]

FILATELICA WEERT PR-Acitiviteiten: G. Hendrikx, Graafschap Hornelaan 19, 6001 AA Weert. Tel.: 0495-533862

POSTZEGELRUILBEURSmet GROTE VEILING

Verder aanwezig jeugdhoek,

grote tombola,en de gebruikelijke handelarenstands.

Veiling met veel bod kavels

ZONDAG, 27 MAART 2011 Begin: 09.30 u. Einde: 15.30 u.

Plaats: Scholengemeenschap PHILIPS van HORNE

Wertastraat 1 (wijk Groenewoud) WEERT.

Entree: “Volwassenen” 1,50. Jeugd gratis.

Aanvang veiling: ca. 12.45 u.De veilingkavels kunnen vanaf

ca. 10.00 u. tot 12.30 u. worden bezichtigd.

Volgende RUILBEURSDAG OP ZONDAG, 27 NOVEMBER 2011.Informatie t.b.v. handelaren: J. Willems, Irenelaan 29, 6006 HB Weert. Tel: 0495-534357

Th. Verheyen, Molenveldstraat 31, 6001 HH Weert. Tel: 0495-541666, E-Mail: [email protected]: E. Goossens, Onder de Wieken 9, 6093 HD Heythuysen. Tel: 0475-494086

Page 6: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

8 13

Laurens Janszoon Coster niet de uitvinderBoekdrukkunst een proces van vele eeuwen

Er bestaan twijfels over de ware uitvinder van de boekdrukkunst. Men leerde op school dat het Lau-rens Janszoon Coster zou zijn geweest. Er zijn echter meerdere nominaties voor die eer, want de vinding wordt aan diverse personen toebe-dacht. Jarenlang hebben ze in Haarlem onterecht gedacht dat het Laurens Janszoon Coster was die de boek-drukkunst uitvond. In die stad staat dan ook een reusachtig standbeeld van hem op

de Grote Markt. Zelfs koningen krijgen maar zelden zo’n imposant eerbetoon. Maar het verhaal over Coster blijkt alleen maar een romantisch verzinsel te zijn, al zegt de legende wel veel over hoe onze voorouders met de geschiedenis omgingen. In wezen is het drukken van boeken in Europa rond het jaar 1455 uitgevonden door Johannes Gutenberg uit Mainz. Uit Nederland is geen drukwerk bekend van vóór 1473 en het eer-ste boek in de Nederlandse taalverscheen pas in 1477. In de westerse wereld wordt dus Johan-nes Gutenberg, en niet Laurens Coster, gezien als de uitvinder van de boekdrukkunst. Het staat vast dat men vele eeuwen eerder in het Oosten de drukkunst al toepaste. De theorie dat de Eu-ropese uitvinders geplagieerd zouden hebben, is onmogelijk vast te stellen. Het zou kunnen zijn dat men, ongeveer gelijktijdig en onafhankelijk van elkaar, de uitvinding heeft gedaan. De enige die historisch daadwerkelijk aanspraak kan maken op de belangrijke uitvinding is de Chinees Pi Chang die al in de elfde eeuw Chinese karakters drukte. In de oudheid was het principe van het drukken van afbeeldingen al bekend. Het bewijs hiervoor is terug te vinden in vondsten van rolcilinders in de streek tussen de rivieren Tigris en Eufraat, een gebied in

de hedendaagse staat Irak. Ze waren gegraveerd met afbeel-dingen in spiegelbeeld en in spijkerschrift. Het spijkerschrift werd tientallen eeuwen geleden ontwikkeld. Het was een me-thodiek die werd gebruikt om aantallen uit te drukken. Het werd geschreven op plakken klei waarop men met scherp riet groeven kerfde waarmee beeldschriften In de westerse we-reld wordt dus Johannes Gutenberg, en niet Laurens Coster, gezien als de uitvinder van de boekdrukkunst. Het staat vast dat men vele eeuwen eerder in het Oosten de drukkunst al toepaste. De theorie dat de Europese uitvinders geplagieerd zouden hebben, is onmogelijk vast te stellen. Het zou kun-

Page 7: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

A u t o s e r v i c e W e e r t

Otto vd Werken

Graafschap Hornelaan 136L 6004 HT WeertM. 06 - 22 555 887T. 0495 - 545 701

Openingstijden: 8.00 - 17.00 uur of in overleg

vd Werken

Werkt graag aan uw auto!

Voor onderhoud (alle merken)

Algemene Periodieke Keuring (APK)

Schadeherstel

ONZE PUZZELLos onderstaande kruiswoordpuzzel op en breng de letters over naar de balk. U leest dan een woord. Schrijf dat op een briefje en adres-seer dit aan: Theo Verheyen Molenveldstraat 31 6001 HH Weert of mail het naar [email protected]. of breng de oplossing mee naar de bijeenkomst op 12 maart 2011 in cafe/zaal CARDINAAL

14 27 23 66 5 16 28 11 35 64

HORIZONTAAL1 babbelaar, 6 niet bezet, 12 Spaanse uitroep, 14 natuurgeest, 16 buur, 18 zangstem, 20 einde, 22 april (afk.), 23 klein kind, 25 kapitein, 27 te genvaller, 28 selenium (afk.), 29 Javaanse dolk, 31 cilinderinhoud, 33 wijnlokaal, 36 rondedans, 37 rust, 40 plus, 41 idem (afk.), 42 persoonlijk vnw., 43 muzieknoot, 44 hoogste prestatie, 47 damterm, 49 briefje voor een geneesmiddel, 52 ruimtelijke ordening, 53 schaden, 55 en anderen, 56 roem, 58 Indon. gerecht, 60 ogenblik, 62 algemene

periodieke keu-ring (afk.), 64 vreemde taal, 65 oude doek, 67 uitgave v.e. boek, 68 ivoor, 70 gekkekoei-enziekte, 71 verbaasd, 72 gesnapt.

VERTICAAL2 ongelogen, 3 kort en beslist, 4 beschroomd, 5 water in Friesland, 7 natrium (afk.), 8 stuk papier,

9 fi nanciële term, 10 heldendicht, 11 gene tische stof, 13 deciliter, 15 politieke partij, 17 Tibetaans leeuwhondje, 18 liefdesgod, 19 versiersel, 21 windrichting, 24 rijksgrond (afk.), 26 peuter, 28 Spaanse aanspreektitel, 30 bereide huid, 32 plusminus, 33 kroeg, 34 december (afk.), 35 Algemene Inspectiedienst (afk.), 37 Sociaaleconomische Raad, 38 watering, 39 Europeaan, 45 wild zwijn, 46 snurker, 47 vloerbedekking, 48 broos, 50 hetzelfde, 51 populair, 53 dominee (afk.), 54 naamloze vennootschap, 56 ik (Lat.), 57 godsdienstig gebruik, 59 deel v.e. kachel, 61 droogoven, 62 Maleise dakbedekking, 63 steen, 66 ondernemingsraad (afk.), 69 naschrift (afk.), 70 dierengeluid.

Page 8: VEILING MAART UITNODIGING 2011.pdfVEILING MAART UITNODIGING Voor de ledenbijeenkomst op dinsdag 15 maart om 20.00 uur in ons verenigingslokaal CAFE / ZAAL CARDINAAL Beemdenstraat 10,

10 11

Toespraak gehouden bij het afscheid van Carine Simons - van Andel op 10 februari 2011

door Bert Goossens.

Lieve Carine, Beste Henk, Geachte Familieleden, Vrienden en Bekenden van Carine.

Geen van de leden van Postzegelvereniging Filatelica Weert En Omstreken had tijdens de ledenbijeenkomst van 11 januari jl. kunnen bedenken, dat dat de laatste ledenbijeenkomst zou zijn, waarin jij,Carine, in levende lijve aanwezig was. Goed Carine, je zag er misschien toen al niet al te best uit, maar dat kwam wel vaker voor. Sorry voor dit laatste, maar Carine, je weet wie het zegt. Want wie de laatste verslagen van de ledenbijeenkomsten goed heeft doorgelezen, beseft nu, dat jij en ik samen eigenlijk iets speciaals hadden. Jij daagde mij uit en in het volgende verslag reageerde ik weer op jouw eerdere opmerkingen. Jij vond, dat er in de ledenbijeenkomsten best af en toe tijd kon en mocht zijn voor een vrolijke noot. Tussen jou en mij ontstond een wisselwerking, die steeds weer was terug te vinden in de verslagen. In mijn laatste verslag heb ik verhaald hoe jij reageerde op mijn verslag van de ledenbijeenkomst van 21 december. Inderdaad, jij zei geen grote mond te hebben, maar gaf tegelijkertijd aan assertief te zijn. Ik vind het jammer dat jij niet meer kunt reageren op mijn verslag van de ledenbijeenkomst van 11 januari, waarin ik heb aangegeven in het vervolg alert te zijn op jouw assertiviteit. Ik vind het echter vooral jammer, dat jouw assertiviteit en jouw kenmerkende lach in de ledenbijeenkomsten voortaan zullen ontbreken. Maar wij als bestuur en ook de leden zullen meer moeten missen. Soms klonk er van achter uit de zaal een luide kreet ,Yes !!!, gevolgd door die van jou zo kenmerkende lach en dan wist iedereen, dat jij, Carine, weer een prijs had gewonnen. Carine die kreet en die vrolijke lach zullen wij óók nooit meer horen. Volgens de ledenadministratie ben jij op 1 mei 1999 lid geworden van onze vereniging, jij was dus ruim 11 jaar lid van Filatelica Weert. Ik zelf heb daarvan 9 jaar, waarvan 3 jaar als secretaris, mogen meemaken. ik heb jou leren kennen als een vrolijke spontane meid, die haar hart altijd op de juiste plaats had en daarnaast niet op haar mondje was gevallen. Als het bestuur een beroep op de leden deed om hand - en spandiensten te verrichten, was jij meestal de eerste die zich beschikbaar stelde. Een beurs met veiling evenals ook de laatstelijk gehouden tentoonstelling was ondenkbaar zonder jouw hulp, steun en medewerking. Jij was de koningin van de tombola op

alle beurzen en onze tentoonstelling van 23 en 24 oktober, jij was onze koningin. Jij was daarnaast het levende bewijs, dat onze vereniging geen vereniging is van alleen maar grijze duiven en oude saaie mannen. Jij was de verpersoonlijking van het jeugdig elan en het bewijs, dat ook vrouwen zich in onze vereniging kunnen thuis voelen. Carine jij hebt ons vaak verrast, zoals jij ons ook nu weer verrast hebt. Wellicht wist jij al langer, dat jij ernstig ziek was, maar dacht jij vervolgens ,och, dat gaat wel weer over. Toen wij als bestuur vorige week van de voorzitter een mailbericht ontvingen, dat jij ernstig ziek was en hoop op genezing was uitgesloten, hebben wij gedacht, dat zal zo’n vaart niet lopen. Maar de wegen van onze schepper zijn helaas ondoorgrondelijk en voordat wij het wisten was jij ons ontglipt. Gelukkig is jou een lang lijden bespaard gebleven, laat dat een troost zijn voor hen die je achterlaat. Lieve Carine, wij danken jou voor jouw spontaniteit, behulpzaamheid, steun en toeverlaat. Wij wensen jouw man Henk en jullie beider families heel veel sterke de komende tijd. Wij gaan ervan uit, dat hierboven of waar jij dan nú ook bent een ruimte is waar jij verder kunt met jouw postzegelhobby. Carine, het ga je goed !!! Wij zullen jou nooit vergeten, bedankt voor alles !!!

CarineWie haar heeft meegemaakt weet dat de voettocht naar haar stad vol aanspreekpunten zat. Ze kende ieder en niemand. In haar universum geen overbodige namen of woorden. Het was haar genoeg zichzelf te stemmen.

Voor haar telde alleen de glans in je ogen, vraag het maar de egel die uit een deur van de nacht aan kwam lopen en in de holte van haar hand zich zacht trok.

Waar het vertrouwd was riep ze ‘Gaia’ en schonk opnieuw het volle leven in,ascese was voor later. Het is er niet van gekomen. Plots was de wind gaan draaien toen Gorgonisch trilveen door long en lever groeide en zijn weg vond in kwellende uitzicht.

Al wat steun gaf werd poreus zodat ook de Japanse kerrie, naar haar glasraam gebogen, geen tijd kreeg met haar de lente te delen.

Nu ze zo ver is, kan ik niets anders dan telkens opnieuw beelden te herschikken.

Henk Simons 10 februari 2011