Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! Uitgeest - Je zult maar als jeug- dige speler bij FC Uitgeest voet- ballen en tijdens of na een wed- strijd hoge nood hebben. Dan was tot nu toe de kans groot dat je met paniek in de ogen een homerun moest maken richting toiletten aan de andere kant van het terrein. Een onzekere toe- stand en dan… stel dat je het niet redde? Het bestuur vond dat hier iets aan gedaan moest wor- den, want nadat 3 jaar geleden het voetbalcomplex achteraan werd verrijkt met kunstgrasvel- den en extra trainingsfaciliteiten, bleek er grote behoefte te be- staan aan een toiletgebouw voor de jeugd. Maar geld was voor een dergelijk toiletgebouw niet zo snel beschikbaar en dus werd naarstig gezocht naar een oplos- sing voor dit nijpende probleem. Jan de Wit kwam met het lumi- neuze idee om het met een vei- ling voor elkaar te krijgen en be- sprak zijn plan met Jacob Groen. Gekeken werd hoe verschillende andere clubs zo’n veiling had- den georganiseerd en hieruit werden de pluspunten gepikt. Jacob: “We bekeken draaiboe- ken en vroegen ons af of dit bij ons zou aanslaan want het ging niet alleen om geld, de men- sen moesten ook een gezellige avond hebben.” Vooral Limmen had een prima draaiboek en Jan de Wit vond bij deze voetbalclub voorzitter Nico Beentjes bereid om als veilingmeester op te tre- den. Vrijdagavond 23 november was het zover. Bij binnenkomst van de kanti- ne werden de bezoekers wel- kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden en duidelijk maak- ten waar je je jas diende te la- ten. Het was het begin van een avond waar nog lang over ge- sproken zal worden. In zijn openingswoord wist Jan de Wit zich blij verrast door de hoge opkomst en hij hoopte dat het oer-Hollandse ‘kijken, kij- ken en niet kopen’ hier niet op zou gaan. De Uitgeester mid- denstand maar ook particulie- ren hadden voor prachtige prij- zen gezorgd voor zowel de klei- ne als de grote beurs. Op de katheder hees hij het jon- ge spelertje Jasper van Assema die samen met hem de eerst ka- vel mocht veilen. Daarna nam Nico Beentjes het over en het tempo werd aangepast aan de hoeveelheid prijzen. Het publiek bood eerst nog licht aarzelend maar naarmate de avond vorderde, kwam het en- thousiasme goed op gang. Het populairste cadeau was de VIP behandeling door het da- mesteam, deze kavel kwam zelfs door voor 750 euro. De kavel ‘wedstrijd Barcelona-Mallorca’ inclusief vlucht en hotel, bracht verreweg het meeste geld op. Het bedrag dat bij elkaar geveild werd (bruto 22.000 euro, en de loterij ook nog eens 4000 eu- ro), is meer dan gehoopt en ver- wacht en zo zal de jeugd bin- nenkort, zonder sprintje, gebruik kunnen maken van een nieuw toiletgebouw. (Monique Teeling) Loterij Uitgeest - De hoofdprijs van de loterij op deze vei- lingavond (2 fietsen, be- schikbaar gesteld door Fietsshop Uitgeest) gaat naar lotnummer 914. Het door international Adam Maher getekende wed- strijdshirt van AZ viel op lot 1850. De derde prijs, een diner voor twee bij Restaurant Havenrijk is voor lot 791. De overige prijzen en lot- nummers: 244: getekend wedstrijdshirt NEC; 1798: paar pantoffels; 505: Hol- land bureau agenda 2013; 2022: leren knikker; 1401: getekend wedstrijdshirt Lierse SK; 1680: BBQ set; 1065: Uitgeester dranken- pakket; 735: bloembollen- pakket; 1544: sportsokken Prijswinnaars kunnen zich melden bij secreta- ris Ben Vredenburg, Prin- ses Beatrixlaan 59, tel. 314172. Jasper van Assema en Jan de Wit bij het veilen van de eerste kavel ZE KUNNEN HET DAK OP! Dit pietentaartje past namelijk in elke schoorsteen. Banketletter Borstplaat Kruidnootjes Gevuld speculaas Chocolade- letters Amandel marsepein PIETENTAARTJE 8 PERSONEN VAN 14. 95 12. 95 28 november 2012 Tel. 0255-520456 www.uitgeestercourant.nl 13 De leukste krant van uitgeest

Page 1: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch!

Uitgeest - Je zult maar als jeug-dige speler bij FC Uitgeest voet-ballen en tijdens of na een wed-

strijd hoge nood hebben. Dan was tot nu toe de kans groot dat je met paniek in de ogen een

homerun moest maken richting toiletten aan de andere kant van het terrein. Een onzekere toe-stand en dan… stel dat je het niet redde? Het bestuur vond dat hier iets aan gedaan moest wor-den, want nadat 3 jaar geleden het voetbalcomplex achteraan werd verrijkt met kunstgrasvel-den en extra trainingsfaciliteiten, bleek er grote behoefte te be-staan aan een toiletgebouw voor de jeugd. Maar geld was voor een dergelijk toiletgebouw niet zo snel beschikbaar en dus werd naarstig gezocht naar een oplos-sing voor dit nijpende probleem.Jan de Wit kwam met het lumi-neuze idee om het met een vei-ling voor elkaar te krijgen en be-sprak zijn plan met Jacob Groen. Gekeken werd hoe verschillende andere clubs zo’n veiling had-den georganiseerd en hieruit werden de pluspunten gepikt. Jacob: “We bekeken draaiboe-

ken en vroegen ons af of dit bij ons zou aanslaan want het ging niet alleen om geld, de men-sen moesten ook een gezellige avond hebben.” Vooral Limmen had een prima draaiboek en Jan de Wit vond bij deze voetbalclub voorzitter Nico Beentjes bereid om als veilingmeester op te tre-den. Vrijdagavond 23 november was het zover.Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden en duidelijk maak-ten waar je je jas diende te la-ten. Het was het begin van een avond waar nog lang over ge-sproken zal worden.In zijn openingswoord wist Jan de Wit zich blij verrast door de hoge opkomst en hij hoopte dat het oer-Hollandse ‘kijken, kij-ken en niet kopen’ hier niet op zou gaan. De Uitgeester mid-denstand maar ook particulie-ren hadden voor prachtige prij-zen gezorgd voor zowel de klei-ne als de grote beurs.Op de katheder hees hij het jon-ge spelertje Jasper van Assema die samen met hem de eerst ka-vel mocht veilen. Daarna nam Nico Beentjes het over en het tempo werd aangepast aan de hoeveelheid prijzen.Het publiek bood eerst nog licht aarzelend maar naarmate de avond vorderde, kwam het en-thousiasme goed op gang.Het populairste cadeau was de VIP behandeling door het da-mesteam, deze kavel kwam zelfs door voor 750 euro. De kavel ‘wedstrijd Barcelona-Mallorca’

inclusief vlucht en hotel, bracht verreweg het meeste geld op.

Het bedrag dat bij elkaar geveild werd (bruto 22.000 euro, en de loterij ook nog eens 4000 eu-ro), is meer dan gehoopt en ver-wacht en zo zal de jeugd bin-nenkort, zonder sprintje, gebruik kunnen maken van een nieuw toiletgebouw. (Monique Teeling)

LoterijUitgeest - De hoofdprijs van de loterij op deze vei-lingavond (2 fietsen, be-schikbaar gesteld door Fietsshop Uitgeest) gaat naar lotnummer 914. Het door international Adam Maher getekende wed-strijdshirt van AZ viel op lot 1850. De derde prijs, een diner voor twee bij Restaurant Havenrijk is voor lot 791. De overige prijzen en lot-nummers: 244: getekend wedstrijdshirt NEC; 1798: paar pantoffels; 505: Hol-land bureau agenda 2013; 2022: leren knikker; 1401: getekend wedstrijdshirt Lierse SK; 1680: BBQ set; 1065: Uitgeester dranken-pakket; 735: bloembollen-pakket; 1544: sportsokken Prijswinnaars kunnen zich melden bij secreta-ris Ben Vredenburg, Prin-ses Beatrixlaan 59, tel. 314172.

Jasper van Assema en Jan de Wit bij het veilen van de eerste kavel

ZE KUNNEN HET DAK OP!

Dit pietentaartje past namelijk in elke schoorsteen.

Banketletter

Borstplaat

Kruidnootjes

Gevuldspeculaas

Chocolade-letters

Amandelmarsepein

PIETENTAARTJE8 PERsoNENvAN 14.95 12.95

28 november 2012 Tel. 0255-520456 www.uitgeestercourant.nl 13

De leukste krantvan

uitgeest

Page 2: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 20122

Voorzitter Theo Duivenvoorden van de Vereniging Oud Uitgeest ver-blijdde vorige week tijdens een receptie in het gemeentehuis oud-voorzitter van toneelvereniging Vondel mevrouw An van Hoolwerff-Meijer met het eerste exemplaar van de nieuwe Hutgheest. Het jaar-boek van de vereniging schenkt veel aandacht aan het 140-jarig be-staan van Vondel (foto: gemeente Uitgeest)

Uitgeest - In de hal van het ge-meentehuis van Uitgeest is tot 4 januari 2013 een expositie te zien van de plaatselijke toneel-vereniging Vondel. De jubileum tentoonstelling is een selectie uit het archief van Vondel en omvat foto’s, affiches, programma’s en tekeningen. Het materiaal is in twaalf grote lijsten gerangschikt tot tableaus.Van de toneelgroepen die in de jaren dertig tot en met de ja-ren vijftig stukken hebben op-gevoerd zijn op een overzichte-lijke manier foto’s, tekeningen en namenlijsten van de spelers te zien. De oudste foto’s zijn in zwart/wit afgedrukt, latere foto’s zijn in kleur. Van de recente uitvoeringen zo-als Anne Frank en De Jantjes

worden mooie toneelopnames en close-ups getoond.Een heel bijzonder tentoonstel-lingsattribuut is het vaandel van de vereniging. Het werd in 1922 aangeboden “door de burgerij”. Op een zwart fluwelen achter-grond zijn het gemeentewapen. maskers een fakkel en een harp kleurig opgestikt. Medailles, gouddraad en decoratieve kwas-ten maken het geheel compleet.

De expositie is georganiseerd en samengesteld door de Histo-rische Vereniging Oud Uitgeest.De openingstijden van het ge-meentehuis Uitgeest: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur, woensdag van 13.30 tot 16.00 uur. Op donderdag-avond van 18.30 tot 20.00 uur.

Nieuws van de BridgeclubUitgeest - Van de Tao, u weet wel, die tekst van Lao Tse, wordt wel eens gezegd dat hij nogal esoterisch is. Dat geldt niet voor alle hoofdstukken. Neem nou het begin van hoofdstuk 33:‘Ken je de ander dan ben je slim,ken je jezelf dan ben je wijs.’Als je bij bridgen je tegenstan-ders een beetje kent dan kan dat je veel voordeel opleveren. Wij weten dat sommige koppels de vinger aan de trekker heb-ben (nee, we hebben het niet over Mark Rutte met zijn gela-den pistool). Bied je éven iets te hoog, dan heb je een dou-blet aan je kont en als je dan ook nog weet dat zij goed tegenspe-len dan laat je het wel om ál te competitief bezig te zijn. Van an-dere koppels weten we dat di-rect hoog tussenbieden hun sy-steem ontregelt. Misschien ga je zelf wel voor -100 down maar zij hadden met gemak 110 of 140 kunnen scoren. En kennis van jezelf, ook bij bridge helpt dat. Als je van je-

zelf weet dat je nogal impulsief kunt bieden als de tegenpar-tij snel hoog biedt, waarschijn-lijk op weinig punten maar met een goede verdeling, dan kan het lonen om eens een keer dee-moedig de biedkaartjes in de biedbox te laten. De tegenpartij neemt jullie goede manchebod uit, en daarover heen zou jij de tegenpartij weer gaan uitnemen. De tegenstander, in het vuistje lachend, past vervolgens tevre-den, en jij scoort de nul; Wees wijs, doe dat niet!U ziet, om de Tao te begrijpen hoef je geen doctorandus te zijn. Hieronder ziet u de bridgekop-pels die, in ieder geval afgelo-pen woensdag, de tegenstander goed kenden én zichzelf in de hand hielden. Het is overigens toeval (of niet?) dat daar wel een paar doctorandussen tussen zit-ten.Drie regels verder in hoofdstuk 33 lezen we nog een regeltje dat voor alle bridgers van de BCU opgaat na de wekelijkse wed-

strijdavond, ook voor hen die niet hieronder staan: ‘Wie voldoening kent is rijk’.

De uitslagen:

A-lijn: 1 Aad Visbeen-Simon Wij-te 62,85%; 2 Hans Wijte-Paul Wijte 61,46%; 3/4 Harry Twaalf-hoven-Eric Molenaar 60,76%; 3/4 Fred v Andel-Ruud Berkhout 60,76%.B-lijn: 1 Gré Appelman-Tineke v Sambeek 60,42%; 2 Nelleke vd Kraats-Joke Mooy 55,83%; 3 Riet Schafgans-Leo Tromp 55,42%.C-lijn: 1 Joke Jacobs-Jeanne Admiraal 60,76%; 2 Floor Twisk-Theo Vijn 56,25%; 3 Auke Huls-hof-Gonny Hulshof 53,13%.D-lijn: 1 Ans Andringa-Ria de Wildt 61,98%; 2 Frans Jacobs-Ton v Wijk 54,69%; 3 Ineke Pabon-Martin Pabon 54,17%.E-lijn: 1 Nel v Bergen-Wies de Wit 64,06%; 2 Guurtje Braken-hoff-Ton Brakenhoff 56,25%; 3 Gert Willemse-Jaap Zonneveld 55,21%. (Paul Wijte)

Uitgeest - Deze boom van cir-ca 15 meter hoogte op de Lan-gebuurt in Uitgeest heeft zon-dag de storm niet overleefd. De boom stond op grond van de voormalige Nettenmakerij Berk-hout. Nadat hij gezwicht was lag hij deels op het toegangspad van de R.K begraafplaats. De komst van de brandweer was voor deze

stormschade niet nodig.De brandqweer moest wel uit-rukken voor een losgeraakt zeil dat aan de Vrijburgschool beves-tigd was. De brandweer werd rond half 10 s`morgens opgeroepen, en heeft het zeil met wat extra touwen vastgemaakt. (foto: Rico Berk-hout, 112-uitgeest.nl)

Tentoonstelling 140 jaar toneelvereniging Vondel

Trainer Jurg Bosman verlaat FC UitgeestUitgeest - Hoofdtrainer Jurg Bosman heeft te kennen gege-ven na 5 seizoenen aan het eind van deze competitie de samen-werking met FC Uitgeest te be-eindigen. Zowel van de kant van Jurg als van het bestuur van FC Uitgeest bestond de wens om daar zo vroeg mogelijk duidelijk-heid over te scheppen.Het dienstverband is naar vol-le tevredenheid verlopen, maar na 5 seizoenen is Jurg toe aan een nieuwe uitdaging. Jurg Bos-man heeft aangegeven dat hij wil doorgroeien als hoofdtrainer en hij zal zich derhalve inschrij-ven voor de opleiding TC1. Het karakter van een vereniging als FC Uitgeest en in het verlengde hiervan de ambitie van de ver-eniging, vormen een belemme-ring voor het bereiken van deze doelstelling. Jurg Bosman was en is bij FC Uitgeest een zeer succesvolle trainer. Onder zijn leiding wist FC Uitgeest 1 in drie seizoenen te promoveren van de 4e Klasse naar de 1e Klasse. Te-vens wist het 2e elftal te promo-veren naar de reserve 1e klas-se. In de 1e Klasse draait FC Uit-geest uitstekend mee, met goed verzorgd voetbal worden prima resultaten gehaald. Het bestuur van FC Uitgeest heeft er alle ver-trouwen in dat dit zich in de rest van het seizoen zal voortzetten.FC Uitgeest neemt afscheid van een verenigingsman die hiervoor al vele jaren jeugdtrainer was bij de vereniging. Naast zijn functie als hoofdtrainer, was Jurg de af-gelopen twee seizoenen samen met Frans Stam Hoofd Jeugdop-

leidingen. In deze functie heeft hij een belangrijke bijdrage ge-leverd aan het voetbaltechnisch en organisatorisch naar een ho-ger plan brengen van de jeugd-afdeling. Jurg heeft aangegeven dat hij ook met deze functie zal gaan stoppen.Voor het volgende seizoen gaat FC Uitgeest op zoek naar een nieuwe trainer die op de ingesla-gen weg verder gaat, en in het bezit is van een TC 1 diploma. Met de huidige spelersgroep, een mix van routine en talentvol-le jeugdspelers verwacht de ver-eniging een rol te kunnen spelen in de 1e Klasse. Het bestuur van FC Uitgeest dankt Jurg voor zijn tomeloze inzet in de afgelopen jaren en wenst hem veel succes toe in zijn verdere loopbaan.

Foto: vjphoto

Uitgeest - In dorpshuis De Zwaan wordt zaterdag 1 decem-ber weer een Open Podium ge-organiseerd. Ook dit maal is er een zeer gevarieerd program-ma. Zo treedt onder meer Johan Kruizinga op. Deze ras muzikant treedt al sinds 1999 op. Eerst in een aantal bandjes, maar toen hij de muziek van James Taylor hoorde was hij verkocht. Dat was de muziek die hij wilde maken. Meer informatie over deze muzi-kant is te lezen op zijn website www.johankruizinga.nl.Naast het optreden van Johan Kruizinga valt er nog veel meer te genieten van gitaar en zang door diverse andere muzikanten. Ook komt dit maal de muziekstijl Jazz aan bod (piano, sax en bas-gitaar).Maar het Open Podium biedt ook ruimte voor andere podium-kunsten. Deze keer komt bijvoor-beeld de poëet Gershwin Bo-nevacia voor een optreden.Voor muziek geldt de voorwaar-de dat deze uitsluitend akoes-tisch worden versterkt. Een ideale gelegenheid voor een heerlijk avondje uit! De zaal aan de Middelweg 5 is voor het pu-bliek open vanaf 20.30 uur en de toegang is gratis.

Open podium in De Zwaan

Klaverjassen bij StormvogelsUitgeest - Vrijdag 30 november is er weer een klaverjasdrive in de kantine van Stormvogels aan de Niesvenstraat. De kaarten worden om 20.00 uur geschud. Er zijn leuke prijzen te winnen met het kaarten en de loterij. Iedereen is welkom.

Reus door storm geveld

Page 3: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 20124

Beste vrienden spelen Jakopje

Castricum - Twee beste vrien-den uit groep 7 van De Sokker-wei spelen de rol van Jakopje in de nieuwe productie van Musi-calgroep The Cast: Björn en Jes-per. Op 31 januari gaat Beauty and the Beast in première in het Ken-nemer Theater in Beverwijk.

Vanwege de arbeidstijdenwet wordt de rol van Jakopje om de beurt door de twee vrienden ge-speeld. Björn mag het spits afbij-ten op donderdagavond en hij is op zaterdagmiddag weer aan de beurt. Jesper neemt de voorstel-lingen op vrijdag- en zaterdag-avond voor zijn rekening.

Castricum - Woensdag 5 de-cember is op Radio Castricum 105 een nieuwe aflevering van Ondernemend Castricum te be-luisteren. Mariska Tauber van

clubMariz op radio clubMariz is ditmaal te gast in de studio. Mariska vertelt over de geschiedenis van het bedrijf, het reilen en zeilen in de huidige tijd en de toekomstplannen. De uit-zending wordt herhaald op 12 en 19 december en 2 januari.

Castricum - Het Plusactiviteiten Winterprogramma wordt huis-aan-huis bezorgd in de hele re-gio. Het cursusboekje bevat een breed cursusaanbod op gebied van leren, ontwikkelen, ontspan-nen en ontmoeten voor jong en oud: computerlessen, talen, cre-ativiteit, educatie, gezondheid, hobby, koken, muziek, sport, le-zingen en workshops. Voor meer informatie: tel. 0251-671837of www.plusactiviteiten.nl.

Plusactiviteiten

donderdag 20.45 uurvrijdag & zaterdag 18.30 & 21.30 uur

zondag 15.15 & 20.45 uurmaandag, dinsdag 20.45 uur

woensdag 20.00 uurAlles is Familie

donderdag 20.00 uurvrijdag & zaterdag 21.30 uurzondag 15.15 & 20.00 uur

maandag, dinsdag & woensdag 20.00 uurSkyfall - 007

donderdag & vrijdag 18.30 uurzaterdag 15.15 & 18.30 uur

zondag, maandag & dinsdag 18.30 uurTwilight - Breaking Dawn Part 2

dinsdag 14.00 uurDe Marathon

dinsdag 14.00 uurIntouchables

woensdag 15.45 uurKoning van Katoren

zaterdag 12.45 & 15.15 uurzondag 12.45 uur

woensdag 15.00 uurSint & Diego en de bron van Myra

zaterdag & zondag 12.45 uur woensdag 13.30 uur

Mees Kees

Dorpsstraat 70 • Castricum

Programma 29 nov t/m 5 dec 2012

5 halen 4 betalen Kusmi thee

25 gramaanbieding 5 x 25 gram

€ 19,80 Ook de Sint

koopt bij Gusto

______________________

Dinsdag & Woensdag 11.00 tot 18.00 uurDonderdag van 11.00 tot 21.00 uur

Vrijdag & Zaterdag 10.00 tot 18.00 uurZondag & Maandag gesloten

Dorpsstraat 66 • Castricum Dorpsstraat 66a • Castricum

Ook voor de lunch bent u welkom bij

Pincho______________________

Combineer uw eten met een bioscoopbezoek

Proeverij van de kaartPompoensoepje en wildbouillon

Hertenbiefstuk met kastanjemousseline,

seizoensgroente en een rozemarijnjus

Bioscoopkaartje

€ 32,50 per persoon

Dorpsstraat 66a • Castricum

Reserveren: 0251-659722www.pinchocastricum.nl

Dorpsstraat 70 • Castricum

Reserveren: 0251-652291www.corsobioscoop.nl

Zondag & Maandag gesloten

Dorpsstraat 66 • Castricum

www.gustocastricum.nl

Romantiek en heel veel lachen in Alles is FamilieIn Alles is familie is iedereen bin-nen de familie de Roover op een punt in het leven beland waar-in het maken van cruciale keu-zes onvermijdelijk is. Zo wil Win-nie een baby, haar man Rutmer wil dichter bij zijn gevoel ko-men, zijn broer Charlie wil voor-

al geen verantwoordelijkheid en hun zwager Dick wil zijn over-leden vrouw terug. Pater famili-as Arend wil gelukkig zijn. En zijn vrouw Jeanette wil dat iemand haar wil. Je kunt niet kiezen wie je ouders zijn. Je kunt wél kiezen hoe je ouder wordt.

De oude koning van Katoren is stervende en vertelt aan zijn vriend en kamerheer Gervaas dat de ministers de macht zul-len grijpen wanneer hij dood is. In zijn laatste woorden smeekt hij Gervaas om een nieuwe ko-ning te vinden. Diezelfde nacht wordt Stach ge-boren. Zeventien jaar later stelt

Wordt Stach koning van Katoren?Stach de vraag die niemand durfde te stellen: wat moet ie-mand doen om koning van Ka-toren te worden? De ministers zitten in het nauw vanwege de aandacht van de pers en beslui-ten om de jonge lastpost vijf on-mogelijke opdrachten te geven. Onderweg ontmoet hij de ambi-tieuze journalistiekstudente Kim.

Limmen - Ook dit jaar ontbreekt de Limmer Taaltest niet op het programma van Limmen Cultuur. De tiende editie wordt gehouden op donderdag 13 december van-af 19.45 uur in de bovenzaal van Cultureel Centrum Vredeburg. De tekst is samengesteld door Henk Brandsma. Ook dit jaar is het mogelijk om individueel of per team deel te nemen. Zo’n team bestaat uit drie of vier personen die indi-vidueel aan de test meedoen, waarna het resultaat gemiddeld wordt. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Henk Brandsma, tel.: 072 5052052 of per e-mail [email protected]. De entree be-draagt 6,00 euro.

Limmer Taaltest

Castricum - Ze is nog maar net twaalf jaar oud en uitgekozen om samen met vijf andere ta-lentvolle meisjes de hoofdrol te spelen in een nieuwe versie van de musical Annie van Albert Ver-linde. Zoë Rijk is dit voorjaar ge-kozen uit honderden meisjes die auditie hebben gedaan voor de rol van Annie. De zoektocht naar Annie was ook te zien op televi-sie bij Koffietijd en het program-ma ‘De beste musicalkids van Nederland’. De première van het

verhaal rond het kleine, bruta-le weesmeisje met een hart van goud was afgelopen weekend in Den Bosch. De musical is door het hele land te zien en de laat-ste voorstelling is in Carré.

Het meisje, dat in het gewo-ne leven brugklasleerling is op het Jac. P. Thijssecollege, debu-teerde op haar zevende in The Sound of Music. Daarna volgden rollen in Joseph!, Kruimeltje en Droomvlucht.

Zoë speelt hoofdrol in musical Annie!

Page 4: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 20126

En nu ik!,,Een glimlach aan de telefoon doet wonderen”

Op haar dertiende stond Marian-ne van de Water op zaterdag op de Zwarte Markt in Beverwijk om haren te vlechten. Daar verdien-de ze een aardig zakcentje mee. Het ondernemen zit Marianne in het bloed. Enthousiast en ener-giek vertelt ze over haar eigen

bedrijf dat ze zeven jaar gele-den is gestart. Daarvoor werkte ze onder andere als secretares-se en receptioniste en als assi-stent makelaar in Castricum. Tij-dens die periode werd duidelijk dat Marianne aan de telefoon een grote overtuigingskracht heeft. Nadat ze gevraagd was door een bevriend makelaar om telefonische afspraken voor hem te maken - ‘je bent altijd zo pit-tig aan de telefoon’ - breidde het werk steeds verder uit. ,,Simpel gezegd zou je kunnen zeggen dat ik hetzelfde doe als mensen in een callcenter, maar mijn ma-nier is heel anders. Ik verkoop niets, ik maak alleen afspraken voor mijn cliënten met organi-saties en bedrijven die zij willen benaderen. Ik heb hier geen op-leiding voor gedaan. Ik vind het bellen écht leuk en ben écht ge-interesseerd in mensen, zij voe-

len mijn energie, ook door de te-lefoon; een glimlach aan de tele-foon doet wonderen. Als je maar integer bent en nooit manipu-leert. Daarnaast kan ik me goed inleven in de ander en zijn of haar bedrijf én mijn stemgeluid is zodanig dat iedereen weet dat ik gebeld heb. ,,Een gave”, zeg ik. Marianne: “Zeker, maar ik buit hem wel uit.” Marianne heeft ook Masterclasses acquisitie gege-ven aan de VU en de Rabobank. Binnenkort volgt een workshop acquisitie bij Plusactiviteiten. Zij woont samen met haar man, dochter en zoon in Castricum en is zomers vaak op het water te vinden, zeilen is haar passie. “Ik mag graag de regie hebben,” be-eindigt ze het gesprek lachend. “Maar bij zeilen ben je niet altijd de kapitein, dat is voor mij ook wel eens leerzaam.”Marie Kiebert.

Concert van O’BranonsLimmen - Op zondag 9 decem-ber organiseert Limmen Cultuur een middagconcert met de Ier-se band O’Branons in de pro-testantse kerk aan de Zuid-kerkenlaan. Kenmerkend voor O’Branons is naast het afwisse-lende en energieke spel, de in-terpretatie van de pure traditi-onele Ierse muziek. De instru-menten die bespeeld worden

zijn: de Ierse houten dwarsfluit, low- en tinwhistles, uilleann pi-pes (de Ierse doedelzak; zeer spectaculair om te zien én te ho-ren!), accordeon, bodhrán (Ierse trom), de fiddle, gitaar en de Ier-se bouzouki. Aanvang 15.00 uur, entree 10 euro. Voor kaarten: tel: 072-5052235, of [email protected] en bij de kerk voor aanvang van het concert.

Kerstmarkt en activiteiten in SantmarkCastricum - Op zondag 9 de-cember vindt in woonzorg-centrum De Santmark een kerstmarkt plaats van 11.00 tot 15.30 uur. Iedereen is wel-kom. Voor 65-plussers worden de hele maand december activiteiten ge-organiseerd. Op zondag 16 de-cember van 10.00 tot 11.30 uur, treedt het gemengde koor van

de Pancratiuskerk op. Het koor brengt een kerstprogramma ten gehore. De toegang is gra-tis. Op dinsdag 18 december kan men vanaf 10.15 uur kerststukjes maken. Dinsdag 18 december treedt het koor Cantare op van-af 19.30 uur. Donderdag 20 de-cember biedt de Santmark een luxe viergangen kerstdiner aan. Het diner wordt muzikaal om-

lijst door Jan van der Schaaf (pi-ano) en Theo Moorman (zang). Op donderdag 27 december is er bingo vanaf 14.00 uur. Op maan-dag 31 december is er ‘Muzikaal theater aan Huis’. De voorstel-ling begint om 14.30 uur. Aan-melden kan op werkdagen via tel.: 0889957500. Men kan mai-len naar [email protected].

Smaakvolle cadeautjesGusto en hoe goed koffie en thee drinken kan zijnCastricum - Gusto heeft drie maanden geleden haar deuren geopend en nog dagelijks wordt het assortiment uitgebreid. Zo is de langverwachte en exclu-sieve Kusmi Thee binnengeko-men. Vanuit Parijs naar Castri-cum! Om dat te vieren is de Kus-mi deze week in de aanbieding. Ook wordt sinds afgelopen week de toonbank in Gusto verfraaid door de unieke ‘Spirit’ koffiema-chine van Kees van der Westen.Deze machine met oogverblin-dend design staat er niet al-

leen als eyecatcher, maar pro-duceert ook een heerlijk gezet-te koffie. Door de perfecte druk en een constante temperatuur van 93 graden kan iedereen bij Gusto beleven hoe goed koffie drinken kan zijn. En Gusto ver-koopt smaakvolle cadeaus. Denk dan aan theeknijpers, koffiesiro-pen van Monin en combinatie-pakketten die leuk zijn om weg te geven. Binnenkort worden ook prachtige theeblikken aan het assortiment toegevoegd. Het adres is Dorpsstraat 66.

Limmen - Britt Zeeman van Schoonheidssalon Beauty by Britt maakt iedereen mooier en in de maand december wor-den daar bovenop cadeaus uit-gedeeld. Bij het boeken van een luxe behandeling wordt een massage cadeau gedaan van twintig minuten. Men kan kie-zen uit een hotstone of manuele massage, waarbij de rug, nek en schouders worden gemasseerd, of voor een voetmassage. Bij het boeken van een complete be-

Gratis massage bij behandelingFeestmaand bij Beauty by Britt

handeling krijgt men een mas-sage cadeau van vijftien minu-ten en bij de basisbehandeling is dat tien minuten. De feestaan-bieding is nu al verkrijgbaar als cadeaubon. Leuk idee voor de feestdagen! Schoonheidssalon Beauty by Britt biedt diverse ge-zichtsbehandelingen, lichaams-behandelingen en massages. Het adres is Kerkweg 2, Limmen, tel: 06-51936890. Neem ook eens een kijkje op www.beauty-bybritt.nl.

Jubileumacties De Graaf Tegels en SanitairCastricum - De Graaf Tegels en Sanitair én De Graaf Vloerte-gelspecialist aan de Dorpsstraat bestaan binnenkort twintig jaar. Deze winkel heeft zich gespeci-aliseerd in sanitaire ruimten en keramische en natuursteen vloe-ren. Sinds 1992 wordt het concept ‘alles onder een dak’ gehan-teerd. Niet alleen voor een vak-kundig ontwerp ook voor een persoonlijke begeleiding in de winkel waar een keuze kan wor-

den gemaakt passend voor ieder budget. Meer dan 25 opstellin-gen op realistische oppervlakten in verschillende prijsniveaus ge-ven een goed idee van de moge-lijkheden. Tegels en sanitair zijn halffabri-katen en pas door de juiste ver-werking krijgen ze hun duur-zaamheid en uitstraling. Beiden zijn noodzakelijk voor een resul-taat waar jarenlang plezier aan beleefd kan worden. Daarom is het voor De Graaf belangrijk de

uitvoering van nagenoeg alle werkzaamheden met eigen ver-trouwde vakmensen uit te voe-ren. Dit concept wordt door klan-ten zeer gewaardeerd omdat de uitvoering in een korter tijdsbe-stek plaatsvindt en de kwaliteit is gewaarborgd. Ook kan men hier terecht voor kleinere aanpassin-gen, bijvoorbeeld het bad ver-wijderen en een praktische dou-cheruimte installeren. Ook voor tegelvloeren is men hier aan het juiste adres; een mooi assorti-ment met een goede prijs/kwa-liteitsverhouding staan garant voor een mooi resultaat.En een tegelvloer is de meest ideale vloer voor toepassing van vloerverwarming. Mits goed aangelegd bespaart men door-gaans op de gasrekening door de toepassing van vloerverwar-ming in vergelijking met traditi-onele radiatoren.

Om het twintigjarige bestaan te vieren heeft De Graaf in decem-ber feestelijke en interessante aanbiedingen.

Page 5: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 20128

Tevredenheid onderhoud leidt tot aankoop twee nieuwe auto’s bij Liefting Schermer

Castricum - Wat doe je als eige-naar van een rijschool als twee lesauto’s na zo’n 400.000 km toe zijn aan vervanging? Dat ga je naar het bedrijf dat het on-derhoud aan het wagenpark al-tijd naar volle tevredenheid heeft uitgevoerd. Caspar Boeschoten van Rijschool De Barones heeft twee nieuwe lesauto’s aange-schaft bij autobedrijf Liefting Schermer; een Toyota Yaris en de Nissan Pixo, een automaat.,,In de toekomst rijdt iedereen in een milieuvriendelijke auto-maat”, voorspelt Caspar. “Wie niet hoeft te schakelen heeft meer tijd om op het verkeer te letten en zal merken dat het rij-den een stuk minder inspannend is.” Deze rijschoolhouder uit Hei-loo beschikt ook over een Por-

sche 911 Carrera. ,,De Porsche is het paradepaardje van onze rij-school. Dankzij deze auto zijn wij aan onze naam gekomen; de au-to is van een barones geweest.” De rijschool heeft mooie aan-biedingen tot 1 januari. De au-to’s van de rijschool worden on-derhouden door het vakkundige personeel van Liefting Schermer en Caspar tankt hier ook. ,,Het is heel handig dat dat 24 uur per etmaal kan en met de specia-le klantenkaart is het extra voor-delig.”Extra voordelig is ook de APK-keuring bij Liefting Schermer in de maand december. Die kost dan slechts tien euro. Hans Lief-ting: ,,En op zaterdag 1 decem-ber kan iedereen terecht voor een gratis wintercheck. De au-

to wordt gecontroleerd op zo’n dertig punten zodat onze klanten veilig de winter ingaan. Op die dag vullen we de koel-, rem-, en ruitensproeivloeistof bij en ver-vangen we alle gewone lampen als dat nodig is. Helemaal gratis.”Naast onderhoud aan alle mer-ken auto’s, verzorgt Liefting Schermer APK-keuringen, het vervangen van banden, accu’s en uitlaten en er worden scha-dereparaties en taxaties uitge-voerd. Het bedrijf heeft zich ver-der gespecialiseerd in de in- en verkoop van nieuwe en gebruik-te auto’s. Er is een groot aanbod in alle prijsklasse en merken. Kijk voor meer informatie op www.lieftingschermer.nl. Het adres is Castricummerwerf 22, Castri-cum, tel.: 0251-656334.

Accessoires halve prijsTwice pakt uit in december

Castricum - De december-maand wil Wendy Tromp van da-mesboetiek Twice gebruiken om eens flink uit te pakken! De hele maand december zijn alle acces-soires met vijftig procent afge-prijsd. Mooie tassen, diverse sie-raden en prachtige shawls gaan voor de helft van de prijs de deur uit. Deze actie geldt niet op de nieuwste riemen, telefoontasjes, horloges en de zilveren siera-den. Het adres is Torenstraat 36 in Castricum. Kijk ook op www.twice-clothes.nl.

Sunday Fair Winter Edition

Beverwijk schittert heel weekend langBeverwijk - Winkelstad Be-verwijk organiseert een schit-terend decemberfeest en ie-dereen is van harte uitgeno-digd. In de winkels en horeca wordt het een glanzend feest van licht in de donkere dagen voor Kerstmis.

Beverwijk laat zich van haar bes-

te kant zien met een glinsteren-de etalagewedstrijd in meer dan 100 etalages. De feestelijke ont-hulling vindt plaats op vrijdag 7 december om 17.00 uur. Het pu-bliek is de belangrijkste jury, want zij bepaalt de winnaar van de Publieksprijs. Door de enquê-te in te vullen maakt men kans op een gigantisch kerstpakket.

Feestvieren in steakhouse Bij de Buurvrouw

Heemskerk - Gerechten die bereid zijn op de houtskoolgrill; het zijn vooral de vlees- en vis-liefhebbers die volledig aan hun trekken komen in steakhouse Bij De Buurvrouw. Dit populaire restaurant biedt samengestelde menu’s voor groepen die iets te vieren heb-ben. Een familiediner bijvoor-beeld of een bedrijfsuitje om het nieuwe jaar op gepaste wijze in te luiden met een lekkere maal-tijd in een sfeervolle omgeving. Het is bovendien mogelijk hier een (nieuwjaars)receptie/feest-avond te houden voor een gezel-schap tot zestig personen.

Bij de Buurvrouw beschikt ook over een ‘klein restaurant’ dat

zeer geschikt is voor besloten feesten en partijen voor groepen vanaf twintig personen.Dinerbonnen kunnen voor elk gewenst bedrag worden uitge-schreven en dat is een heel leuk idee om cadeau te doen. Want wie houdt er nu niet van gezellig uit eten gaan?

Het restaurant is zeven dagen per week geopend vanaf 11.30 uur, zodat het steakhouse ook een goede plek is om te lunchen. Alleen op 31 december is het restaurant een dagje gesloten. Het adres is Communicatie-weg 4d in Heemskerk, tel.: 0251-235579. Kijk voor een smakelijk voorproefje op www.bijdebuur-vrouw.nl.

Dan begint het feest in de win-kels, met hapjes en drankjes tij-dens de extra koopavond, daar-na is iedereen welkom in de ca-fés en bars voor de schitterende after-party. Op zaterdag 8 december gaat het sfeervolle decemberfeest en de wedstrijd verder in de win-kels en in de restaurants ser-veert men ‘schittermenu’s’. Op de koopzondag 9 december staat de Sunday Fair Winter Edi-tion op de Breestraat. Vele ver-sierde kraampjes en het mooiste wint een prijs, dat wordt een lust voor het oog. En… gratis par-keren! Beverwijk Schittert heeft ook aandacht voor een goed doel; Local Request.

Castricum - Klim in de boomhut in het donkere sprookjesbos en luister naar de geluiden van die-ren in de nacht.

Nachtdieren is een expositie voor kinderen van vier tot en met acht jaar. De tentoonstelling ‘Over nachten’ wordt gehouden van 6 december tot en met maart in De Hoep. Gratis entree.

Nachtdieren

Feest bij nieuwe Albert Heijn Rijksstraatweg

Heemskerk - Een pietenfesti-val, een kerstmarkt en een spe-ciale koopavond met proeverij-en op de zaterdag voor kerst. Er is in deze feestmaand weer ge-noeg te doen bij Albert Heijn aan de Rijksstraatweg in Heemskerk!De afgelopen weken hebben al veel klanten uit de omtrek deze winkel ontdekt, maar menigeen herkent door de fraaie architec-tuur de winkel vanaf de weg niet direct. Albert Heijn aan de auto-boulevard in Heemskerk is zeer goed bereikbaar en heeft vol-doende parkeergelegenheid om en onder de winkel. Een makke-lijke tussenstop voor de autofo-rens om de avondmaaltijd on-

derweg naar huis mee te nemen. De openingstijden zijn dagelijks van 8.00-21.00, alleen op zondag is de winkel gesloten. De vraag voor zondagopening voor 2013 al bij de gemeente neergelegd.Maar liefst twintig pieten komen naar het pietenfestival op zater-dag 1 december van 14.00-16.30 uur in en om de winkel. Het wordt een groot feest! ijdeltuit-piet op de foto. Rond de feest-dagen staan er nog meer activi-teiten op het programma die op een later moment bekend wor-den gemaakt. “En wie nog leuke ideeën voor onze winkel heeft, we horen het graag”, aldus su-permarktmanager Sander Kager.

Page 6: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 201210

Ook Hobbyvereniging Fado in de prijzen

Sailability Uitgeest grote winnaar Rabo DichtbijFonds

Uitgeest - Tijdens een span-nende finale in het volle Kenne-mer Theater in Beverwijk hebben de leden van Rabobank IJmond Noord Sailability Uitgeest op dinsdagavond 20 november uit-geroepen tot winnaar van de Ra-bo DichtbijFonds Wedstrijd. De stichting nam een cheque ter waarde van 7.500 euro in ont-vangst. Met dit geld willen de vrijwilligers een elektrische be-sturing aanschaffen voor hun zeilboot, zodat mensen met een beperking zelfstandig kunnen

zeilen. Voor Hobbyvereniging FADO uit Uitgeest was de derde prijs weggelegd: 2500 euro.In totaal dongen negen finalis-ten mee naar de hoofdprijs. En iedereen ging met een cheque naar huis, want in totaal was er 20.000 euro prijzengeld be-schikbaar gesteld door het Ra-bo DichtbijFonds. In de afgelo-pen maanden konden vereni-gingen en stichtingen uit Bever-wijk, Wijk aan Zee, Velsen Noord, Heemskerk en Uitgeest een film-pje insturen met daarin de mo-

tivatie waarom hun project een geldbedrag verdient. Met 40 in-zendingen was de animo over-weldigend. Uiteindelijk brach-ten 15.000 mensen via de websi-te van Rabobank IJmond Noord een stem uit op hun favoriete ini-tiatief.De negen finalisten konden tij-dens de finale in een korte pitch nog één keer aan de volle zaal uitleggen waarom juist hun pro-ject het beste was. De leden van de bank waren massaal naar het Kennemer Theater gekomen

om hun stemrecht te laten gel-den. Middels stemkastjes kozen zij hun drie favoriete initiatieven. Sailability Uitgeest, Waterscou-tinggroep Mees Toxopeus en FABO Uitgeest wisten de meeste leden te overtuigen.

Met de wedstrijd viert Rabo-bank IJmond Noord de nieu-we naam van de drie coöpe-ratiefondsen. Die heten voort-aan het Rabo DichtbijFonds Be-verwijk | Velsen-Noord, het Ra-bo DichtbijFonds Heemskerk en het Rabo DichtbijFonds Uitgeest. Via de donaties uit deze fond-sen, draagt de bank bij aan so-ciaal-maatschappelijke, sportie-ve en culturele initiatieven in de regio. Naast de wedstrijd kunnen verenigingen en stichtingen een aanvraag indienen bij één van de fondsen of meedoen aan de Ra-bo Fietsdag om geld te verdie-nen voor de club.

De uitslag van de Rabo Dicht-bijFonds Wedstrijd: 1. Sailability Uitgeest: elektri-sche besturing voor een zeil-boot - 7.500 euro; 2. Waterscou-tinggroep Mees Toxopeus: nieuw opleidingsgebouw - 5.000 euro; 3. Hobbyvereniging FABO Uit-geest: nieuw gereedschap - 2.500 euro; 4/5 (gedeelde vier-de plaats) Heemskerk FM: nieuw mengpaneel - 1.250 euro en RK-VV DEM: organiseren G-voet-baltoernooi - 1.250 euro; 6. BHC Overbos: materiaal voor G-Hoc-keyteam - 750 euro; 7. OBS De kariboe, Woonzorgboerderij De Reigershoeve en St.Art26: moes-tuin, plantenkas en dierenstal voor jong en oud - 750 euro; 8. Stichting Kunst & Cultuur in Be-verwijk: theaterwandeling Mid-zomernachtdroom 500 euero; 9. Gemengd koor Songs for You uit Wijk aan Zee: nieuwe kleding voor jubileumconcert - 500 euro.

Diede verzint winnende naamUitgeest - De zesjarige Diede Roest heeft volgens een deskundige jury de leukste naam bedacht voor het nieuwe pannaveldje in Waldijk, dichtbij basisschool Kornak. Diede kwam als winnares uit de bus met de naam ‘Pannakeet’. Wethouder Wil Spaanderman, die de prijsvraag bij de opening van het pannaveldje had uitgeschreven, bedacht haar met een toepasselijke prijs. Een ‘vijfje’ van een bekend merk, maar dan wel in een echte meisjeskleur. Diede kreeg de prijs nadat zij met de wethouder een bord met de nieuwe naam had onthuld (foto: gemeente Uitgeest).

Binnenkort controle op het bezit van honden

Uitgeest - In de gemeente Uit-geest moet iedereen, die een of meer honden heeft, hondenbe-lasting betalen. De hondenbe-zitter is wettelijk verplicht daar-van zelf aangifte te doen. De ge-meente heeft aan de firma ATMP uit Almere opdracht gegeven om binnenkort een hondencontrole uit te voeren. Aan de hand van de belastingadministratie zal een aantal hondencontroleurs de aanwezigheid van honden con-troleren.

De hondencontroleur kan dus binnenkort bij u aanbellen en u enkele vragen stellen. Als u niet thuis bent, zal de hondencontro-leur ter plaatse een beoordeling maken over het wel of niet aan-wezig zijn van één of meer hon-den. In voorkomende gevallen zal de hondencontroleur bij u een informatiebrief met een aan-giftebiljet hondenbelasting ach-terlaten. Vanzelfsprekend kunnen de hondencontroleurs zich legiti-meren door het tonen van een door de gemeente verstrekt le-gitimatiebewijs. Volgens de Ver-

ordening Hondenbelasting 2012 bedraagt het tarief voor de eer-ste hond 52,35, voor de tweede hond 92,15 en voor iedere vol-gende hond 138,90. Het kennel-tarief bedraagt 662,45.Het kan zijn dat u sinds kort een hond hebt en nog niet in de ge-legenheid bent geweest daarvan aangifte te doen. De gemeente adviseert u niet te lang te wach-ten met het doen van aangifte. Wanneer u geen aangifte doet, en de hondencontroleur treft wel een hond aan, dan riskeert u een ambtshalve aanslag hondenbe-lasting verhoogd met een wette-lijke geldboete.

U kunt een aangiftebiljet hon-denbelasting:a. telefonisch aanvragen bij de afdeling Belastingen en Invorde-ring van de gemeente, telefoon 0255-567400;b. invullen als digitaal formu-lier op de gemeentelijke website www.uitgeest.nl, onder Gemeen-tehuis, Producten en Diensten;c. invullen bij de receptie van de gemeente Uitgeest, Middelweg 28, 1911 EG Uitgeest.

Page 7: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 2012 11

6AMO-collecte voor

internaat in HondurasUitgeest - In het weekend van 1 en 2 december en ook in het weekend van 15 en 16 decem-ber zal de AMO-groep na afloop van de H. Mis in de R.K. kerk de jaarlijkse buitendeurcollectes voor de Adventsactie houden. Dit jaar is gekozen voor een pro-ject in Honduras, het land waar ook pastoor Ivan vandaan komt.Armoede, drugsgeweld, verlaten zijn door je ouders, de verleiding lid te worden van een straatben-de: het kenmerkt het dagelijks leven van veel kinderen en jonge mensen in Honduras. Veel gezin-nen zijn ontwricht en door de ve-le onderwijsstakingen zitten de kinderen ook weinig op school. Zeven zusters Franciscanes-sen in de hoofdstad Tegucigal-pa ontfermen zich over de kin-deren. In hun internaat bieden ze de kinderen (op dit moment 50 meisjes) structuur, een op-leiding , hulp bij het maken van huiswerk, religieuze vorming, een menswaardige omgeving en

vooral veel liefde. Zo geven ze de aan hen toevertrouwde kinderen een goede basis mee, van waar-uit ze zich sociaal en spiritueel kunnen ontwikkelen tot uitge-balanceerde volwassenen met kans op een betere toekomst dan hun ouders. Het internaats-gebouw is dringend aan een re-novatie toe; een lekkend dak en een uiterst onveilige en brand-gevaarlijke elektrische installa-tie vragen om actie. Ook willen de zusters het gebouw graag uit-breiden met een extra verdieping zodat ze nog meer kinderen kun-nen opvangen.In het weekend van 15 en 16 de-cember zal de viering speciaal in het teken van Honduras staan, waarbij pastoor Ivan ook zal ver-tellen over zijn eigen land.Indien u de collectes niet kunt bijwonen, maar toch graag wat wilt geven, kan dat via een bij-drage op het rekeningnummer van de AMO: 1521 01 950 o.v.v Adventsactie.

Uitgeest - Het derde team van Tafeltennisvereniging Uitgeest kwam deze week uit zonder kop-man Dennis Janssen. Maar dat was voor de anderen geen re-den pessimistisch te zijn, want de heren behaalden een pri-ma 7-3 overwinning op Fusia uit Ijmuiden. Vooral Nico Baltus was in vorm, want hij zorgde voor drie enkelspeloverwinningen en de dubbel met Marcel Couwen-berg. Deze kwam zoals al va-ker dit seizoen maar moeizaam tot één winstpartij, terwijl And-re Hermans net als vorige week twee belangrijke punten binnen-sleepte.

Team 1 behaalde een afgeteken-de 9-1 tegen Nootwheer 5, de hekkensluiter van de poule. Al-leen Pim Koelman ging een keer onderuit. De andere spelers van het team, Patrick Schuddeboom en Henk Spoelstra, gingen steeds met de volle winst van ta-

fel, hoewel niet één keer het ge-makkelijk ging.Het tweede team kon bij US13 het verlies beperken tot 6 te-genpunten. De Amsterdammers hadden duidelijk hun sterkste vierde man in het veld gebracht, die dan ook driemaal zegevierde en in de dubbel tegen Henk Pel en Ruud Pel een hoofdrol speel-de. Na een 4-0 achterstand kon-den de Uitgeesters uiteindelijk vier tegenpunten scoren, daar-mee wonderbaarlijk genoeg nog steeds de tweede plaats in de poule innemend.Team 4 ging gehavend naar het Amsterdamse JOVO 9. Het team kon helaas slechts beschikken over Eugenie Rasch en Patrick Rasch. De andere teamleden zijn allemaal uitgeschakeld. Eugenie kon de sterke Amsterdammers maar niet van zich afschudden, maar Patrick wist toch tweemaal knap te winnen, daarmee het verlies tot 2-8 beperkend.

tafeltennisnieuwsNico Baltus redt zijn

team met vier triomfen

Onderhoud fiets- en voetgangersbruggen

Uitgeest - De gemeente Uit-geest gaat vanaf maandag 3 de-cember tot het einde van het jaar onderhoud uitvoeren aan houten fiets- en voetgangers-bruggen. Twee bruggen in het fietspad tussen Uitgeest en Akersloot worden opgeknapt waardoor dit fietspad gestremd

is. Fietsverkeer tussen Uitgeest en Akersloot wordt met bor-den via de Molenweg, Limmer-weg en het bedrijventerrein om-geleid en andersom. Gelijktijdig worden de voetgangersbruggen tussen Penningblad-Koogdijk en Zevenblad-Koogdijk afgesloten vanwege onderhoudswerk.

Uitgeest - Bij het Noord Hol-lands Dagblad is momenteel de titelstrijd gaande voor ‘IJmonder van het Jaar’. Onder de kansheb-bers is ook een Uitgeestse, Ry-an Buys. ‘’Deze actieve alleskun-ner zet zich al 20 jaar in voor het Eetproject voor alleengaanden’’, meldt Marian Rodenburg, die graag in deze krant een oproep doet om stemmen voor Ryan te verzamelen. Iedere derde vrij-dag van de maand bereidt Ry-an voor zo’n 45 gasten een di-ner in De Klop. Voor dit eetpro-ject doet ze samen met de koks boodschappen. Ryan bedenkt het menu voor het driegangendi-ner en maakt daarbij kunstwerk-jes van de menukaarten. Ook gebeurt het wel dat ze mensen

die slecht ter been zijn ophaalt en weer thuisbrengt. En dat is nog niet alles: ruim 30 jaar regelt zij de Lourdesreizen voor Alk-maar en omgeving. In Uitgeest is zij medeoprichter en voorganger van ‘Kerk- in- Beweging’. ‘’Voor al deze activiteiten zet Ryan zich belangeloos in en daarom ver-dient zij de titel IJmonder van het jaar’’, vindt Marian. Bent u het hier ook mee eens: stem op haar! Dit kan via de website van het Noord-Hollands Dagblad: www.nhd.nl, doorklik-ken naar Kennemerland. of met een sms’je met KRANT en naam kandidaat naar 4999. Je kunt slechts eenmaal stemmen; mo-biele nummers en mailadressen worden gecontroleerd.

Stemmen kan nog op Uitgseestse

Ryan Buys maakt kans op titel IJmonder van het Jaar

Johan Goossens in de ZwaanUitgeest - Johan Goossens, on-langs te zien geweest bij Pauw en Witteman aan tafel, is vrijdag 30 november te gast in Theater de Zwaan met zijn show ‘Leer mij de mensen kennen!’.Het is crisis en Johan solliciteert bij een ROC. Heb je ervaring? vraagt de directeur. Nee. Een di-ploma dan? Ook niet. Goed, je kunt morgen beginnen. Je hebt dertien klassen.Een jaar lang gaat Johan door detectiepoortjes naar zijn werk.Van de jongeren die hij les-geeft, heeft de helft een taak-straf. En de rest een enkelband. Geen boeken en geen pen, maar wel een pistool. En Johan? Johan mag ’t kofschip uitleggen…

Deze bijzondere show trok de aandacht van Pauw en Witte-man, daarom zat Johan onlangs aan tafel. Niet alleen het onder-werp werd besproken maar Jo-han liet ook een fragment zien uit ‘Leer mij de mensen kennen’.Vrijdag 30 november om 20.15 uur in theater de Zwaan, Mid-

delweg 5 in Uitgeest. Kaartver-koop: www.dorpshuisdezwaan-uitgeest.nl of via e-mail: [email protected]. Ook voorverkoop bij boekhan-del Schuyt, Middelweg 139 in Uitgeest. Toegangsprijs is 10,00 euro.

Uitgeest - Sinds maandagavond wordt Ronald de Jonge (55) uit Uitgeest vermist. Ronald heeft in verwarde toestand zijn huis ver-laten en is daarna niet terugge-keerd. Ronald heeft een gezet postuur, een dikke buik en een enigzins getinte huidskleur. Hij is 1.75 meter lang, heeft donker-blond haar en blauwe ogen.Op het moment van zijn verdwij-ning droeg Ronald een licht-blauw overhemd, een mokka-kleurige broek, een blauwe zo-merjas en zwarte schoenen (sandaal model). Ronald reed in een grijze Kia Ceed stationwa-gon met het kenteken 72-GZZ-4.Hebt u informatie over deze ver-missing, neem dan contact op met de politie van Kennemerland via 0800-6070.

Vermist

Aangehouden voor

beledigingUitgeest - Tijdens surveillan-ce zagen politiemensen in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 03.35 uur bij een ho-recagelegenheid aan de Lange Buurt een paar lastige klanten. Vlak hierop zagen ze een jonge vrouw achteruit op haar hoofd vallen. De vrouw is even buiten bewustzijn geweest en één van de agenten verleende direct eer-ste hulp. Op het moment dat de vrouw bijkwam begon een man zich ermee te bemoeien en deze beledigde de agent die de vrouw eerste hulp verleende. De andere agent wilde de man aanhouden voor belediging. Hierbij verzet-te de man zich hevig. De politie-agent die bezig was met de hulp-verlening werd plotseling aange-vallen door de vrouw, maar wist zich los te worstelen en schoot haar collega te hulp. De gewon-de vrouw begon zich vervolgens met de aanhouding van de man te bemoeien. Uiteindelijk zijn beiden aangehouden en inge-sloten voor belediging, mishan-deling en ambtsbelemmering. De verdachten zijn een 21-jari-ge Beverwijkse en een 25-jari-ge Heemskerker. De Beverwijk-se is eerst nog vervoerd naar een ziekenhuis voor behandeling van haar hoofdwond. Hierna is ook zij ingesloten voor verhoor. De politie maakt proces-verbaal op.

Page 8: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 201212

Uitgeest - Onderstaand de activiteitenkalender van de-cember van de Stichting Uit-geester Senioren.Wanneer een activiteit plaats vindt in Dorpshuis de Zwaan is dit aangegeven met ZW. Soosactiviteiten zijn dagelijks van maandagmiddag tot en met vrijdagmiddag.

Voor inlichtingen over de Soos kunt u bellen met 0251-312127. Voor inlichtingen betreffen-de de ANBO, bel met 0251-821105. Voor overige activiteiten van de Stichting Uitgeester Seni-oren kunt u zich telefonisch aanmelden op nummer 0251-311136. Activiteitenkalender de-cember

Maandag 3, 10, 17:10.00 -13.15 uur: ZW: koffie-plus.13.30 -17.00 uur: ZW: Soos/biljarten en bridgen (geen bridge op 17 december).14.30 -16.30 uur: Geester-heem: sociale activiteiten Ro-de Kruis, ook verkoop, inl.: 312712.

Maandag 3, 17:09.00-10.30 uur/10.30-12.00 uur: ZW: computerkennis.14.00-16.00 uur: ZW: Paint-shop-pro.

Maandag 17:10.00-12.00 uur: ZW: schrij-verskring.

Dinsdag 4, 11, 18:09.00-10.00 uur: ZW: yoga.10.45-11.45 uur: ZW: T’ai Chi. 13.30-17.00 uur: ZW: soos/biljarten en klaverjassen, ook bridgen van 14.00-16.30 uur.

Dinsdag 18:09.30-11.30 uur: ZW: fotogra-fie (ANBO).

Dinsdag 4, 11:09.00 tot 10.30 uur en van 10.30 tot 12.00 uur: ZW: com-puterkennis en ‘s middags van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur.

Woensdag 5, 12,19:09.30-10.15 uur: De Klop: Sportfit, ook van 10.45-11.30 uur. Inl.: 310370.10.00-12.00 uur: ZW: koers-bal (ANBO).09.00-10.30 uur/10.30-12.00 uur: ZW: computerkennis. 13.30-17.00 uur: ZW: Soos /biljarten.14.00-16.00 uur: ZW: scha-ken.19.45-21.30 uur: Geester-heem: “Die Geestersangers”, inl.: 313401.

Woensdag 5:14.00 uur: ZW: Bingo (AN-BO), zaal open: 13.30 uur.

Woensdag 19:15.00 uur: ZW: kerstkoffieta-fel 73+.

Woensdag 12:09.00-10.30/10.30-12.00 uur: ZW: bewerking digitale fo-tografie.14.00-16.30 uur: ZW: teke-nen/schilderen.13.30-15.30 uur: ZW: kaarten maken.14.00-15.30 uur: ZW: Engelse conversatie.

Donderdag 6, 13, 20, 27:Wandelen in 2 groepen:09.30-11.30 uur: ZW: 2 uur wandelen en 09.30-10.30 uur: ZW: 1 uur wandelen.10.00-12.00 uur: Jeu de Bou-les: terrein Castricummer-weg, inl. tel.: 311240.09.30-12.00 uur: ZW: Soos met biljarten voor beginners.13.30-17.00 uur: ZW: Soos/biljarten, tevens rummicub (Soos) en scrabble (ANBO). 14.00-15.30 uur: ZW: Fifty-fit.

Donderdag 13 en 20:09.00-10.30/10.30-12.00 uur: ZW: computerkennis.09.30-11.30 uur: ZW: drie di-mensionaal, beeldhouwen/boetseren.10.00-11.30 uur: ZW: Engelse conversatie.

Donderdag 13:09.30-11.30 uur: ZW: thee-zakjes vouwen.

Donderdag 20:09.30-11.30 uur: ZW: quilten.

Vrijdag 7, 14, 21, 28:09.00-10.00 uur: ZW: yoga, ook van 10.15-11.15 uur. 10.00-11.30 uur: zwemmen in Beverwijk, inl.: 311117.13.30-17.00 uur: ZW: Soos/biljarten.13.30-15.30 uur: ZW: ‘De zin-gende Zwanen’ (ANBO).13.30-16.00 uur: ZW: bridge (niet op 28).

Vrijdag 21:14.00-16.00 uur: ZW: kerst-middag.

Zaterdag 8, 15, 21, 29:13.30-15.30 uur: ZW: coun-try-line dancing (ANBO).

De S.U.S. is bereikbaar op maandag tot en met vrij-dag van 9.00 tot 12.00 uur in Dorpshuis de Zwaan. Voor informatie betreffen-de activiteiten van de Stich-ting Uitgeester Senioren: me-vrouw E. Hendriks en me-vrouw R. Prigge, tel.: 0251-311136.

Activiteiten Stichting Uitgeester Senioren

Volleybalclub VoluitUitgeest - Huppelend komt een 10-jarig meisje Sport- en Ten-niscentrum Uitgeest binnen met haar vader. Ze heeft duide-lijk veel zin in de volleybaltrai-ning die iedere woensdagavond plaatsvindt van half zes tot ze-ven uur. In de Sporthal houden al aardig wat kinderen een bal-letje hoog terwijl trainster Inge Heijne, tevens bestuurslid, alle spullen bij elkaar zoekt en zich prepareert voor de training.Met een lach roept ze veront-schuldigend: “We beginnen al-tijd heel chaotisch!” Toch ziet het er verre van chaotisch uit, de kinderen lijken te weten wat ze moeten doen en zijn enthousiast bezig. Volleybal Vereniging Voluit is opgericht op 22 mei 1969 en bestaat volgend jaar dus 45 jaar. De vereniging heeft een mix team 12-13 jaar en nog een mix team van 6 tot 11 jaar waar nog wat kinderen bij zouden kun-nen. Verder zijn er 2 herenteams en maar liefst 5 damesteams. Hoe houdt deze vereniging zich staande tussen al het voetbal, dat de laatste jaren ook bij meis-jes aan populariteit wint?Inge: “Ieder jaar organiseren wij een scholenvolleybaltoernooi dat zeer goed bezocht wordt. De kinderen raken door dit toer-nooi enthousiast en vaak hou-den we er wel wat jeugdspelers aan over.”Roos, 11 jaar, keek vaak bij de wedstrijden van moeder Hedwig en besloot dat dit haar sport was. “Ik heb de techniek zelf snel aangeleerd en daarom kan

Sportclub in het spo(r)tlicht

ik nu al bovenhands serveren en smashen. We beginnen al-tijd met de warming up en ren-nen twee rondjes om het veld, daarna moeten we kruiswaarts lopen. Voor de pauze oefenen we het serveren, dan gaan we iets drinken en tot slot doen we een partijtje. Dat vind ik het al-lerleukst, ik kan wel tegen mijn verlies hoor maar ik ben heel fa-natiek” aldus Roos. Iris van 10 vertelt dat ze al heel lang bij Voluit speelt, zeker acht weken!Iris:” Ik ben op volleybal gegaan omdat het mij een samenwer-kingssport leek maar ook omdat je leert je te concentreren. Ver-der moet je de bal beheersen en snelheid is heel belangrijk.” Pein-zend kijkt ze voor zich uit: “Ik ben wel heel snel eigenlijk.” Op de vraag of er ook nadelen zijn aan volleybal, roept ze meteen: “Ja, we mogen niet op de tri-bunes klimmen, dat is wel jam-mer.” Maar ze zit er niet echt mee want meteen erachter aan vertelt ze met glimmende ogen dat de wedstrijden het leukst zijn, hoe-wel ook steeds moeilijker.Inge Heijne denkt dat het ple-zier beleven aan de sport bij Vol-uit hoog in het vaandel staat, zo-wel bij de jeugd als bij de senio-ren. Inge: “Het geven van trainin-gen aan een groep enthousias-te kinderen is erg leuk en daarbij willen wij ze natuurlijk het één en ander leren zoals gevoel voor de bal, bewegen en samenwerken. Volleybal is een teamsport en het komt ook op techniek aan. Als ze

wat ouder zijn, komt ook de tac-tiek om de hoek kijken.”Volgens Inge gaat de ontwikke-ling van de kinderen met spron-gen vooruit zodra ze ook wed-strijdjes gaan spelen en dat is heel leuk om te zien.Iris wil graag nog even kwijt dat ze aan het eind van iedere trai-ning een jel roepen, of ze hem even moet voordoen? “JEL JEL JEL, WE REDDEN HET WEL”. En zo is het maar net!Voor meer informatie: www.vv-voluit.nl. (Monique Teeling)

SpeelschemaUitgeest - Het wedstrijd-overzicht van de dames- en herenteams van Voluit ziet er als volgt uit:Woensdag 28 november: The Setfighters DS 1 - Voluit DS 2, 19:30 uur.Donderdag 29 november: Be-vok HS 6 - Voluit HS 2, 20:00.Vvrijdag 30 november: Zaan-stad DS 7 - Voluit DS 5, 19:15 uur; Clam Dycke DS 6 - Voluit DS 3, 21:15 uur.Zaterdag 1 december: Voluit XC 1 - Amstelveen JC 1, 11:00 uur; MOVE DS 2 - Voluit DS 1, 14:00 uur; VCC’92 DS 4 - Vol-uit DS 4, 17:00 uur.Maandag 3 december : Voluit DS 3 - Niemand DS 1, 19:00 uur; Voluit DS 5 - VIP DS 4, 20:30 uur.Dinsdag 4 december: Voluit HS 1 - Antilopen HS 1, 21:00.

Page 9: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 201214

Onverwachte nederlaag Vitesse’22

Castricum - In stormachtige omstandigheden moest het in-haalduel tussen Vitesse en Zil-vermeeuwen worden afgewerkt. Beide ploegen bivakkeerden een week of vier geleden in de on-derste regionen van de tweede klasse, maar hadden beide een opmerkelijke opmars in gang ge-

zet. Zodanig zelfs, dat de even-tuele winnaar zich vast en zeker in de middenmoot zou nestelen, met de kans op aansluiting bij de (sub)top. Vitesse begon sterk aan de wedstrijd en leek voor het succes te gaan, maar in de twee-de helft wist Zilvermeeuwen on-danks het windnadeel het duel

terecht in hun voordeel te beslis-sen. Na rust was het niet Vitesse maar Zilvermeeuwen dat het ini-tiatief pakte. Al na een minuut of vier spelen eindigde een aanval over links in een schot op doel, maar de inzet kwam via een ver-dediger voor de voeten van Rick Dijkstra, die vervolgens doel-treffend uithaalde: 0-1. Omdat linksback Tanno van den Berg-he naar de linkerspitspositie was gestuurd, was een van de Zaan-se spitsen de ontregelde verde-diging van Vitesse te snel af en zijn perfecte voorzet werd op su-blieme wijze op de pantoffel ge-nomen door Erkan Guzhan. De goed keepende Hans Veldt was volstrekt kansloos op die magi-strale inzet: 0-2. Volgende week zal Vitesse zich in het lastige uit-duel tegen OFC moeten revan-cheren voor deze toch wel on-verwachte nederlaag. Foto: Joop Hollenberg.

Zilver voor Daniëlle DamCastricum - Op 24 en 25 no-vember deed sportvereniging Ti-os mee met de eerste rayoncom-petitiewedstrijden in Beverwijk. Daniëlle Dam wist hier de zil-

veren plak binnen te halen. Op zondag wisten Mila Dekker en Nina Burgering een vierde plaats te bereiken, wat beloond werd met een medaille.

Start korfbal fit bij HeliosCastricum - Helios start in ja-nuari met korfbal fit. Korfbal fit is speciaal ontwikkeld voor vol-wassenen die graag korfbal wil-len uitproberen en bestaat uit oefeningen op laag recreatief ni-veau om gezellig met elkaar te sporten.

De trainingen zijn elke dinsdag-avond van 20.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van het Clusius Col-lege, waar belangstellenden vrij-blijvend een keer mee kunnen doen. Voor meer informatie: Ni-colette Lambriks, [email protected]

Nationale toptijd voor Lisanne Schoonebeek

Castricum - De twaalfjarige Li-sanne Schoonebeek heeft afge-lopen zaterdag bij indoorwed-strijden in Amsterdam de 60 me-ter hordenloop in 9.61 seconden afgelegd.

Dat is de vierde tijd ooit in Ne-derland gelopen op dit onder-deel door een D-meisje. Onlangs wist ze bovendien in Utrecht al drie clubrecords van AV Lycur-gus op haar naam te brengen: 1.50 m bij het hoogspringen, 11.10 m bij het kogelstoten en 8.41 s op de 60 meter sprint.

Met deze prestaties staat ze nu ook al genoteerd in de nationale ranglijsten van dit indoorseizoen. Door haar prestaties is de Cas-tricumse meerkampster kort ge-leden uitgenodigd voor selectie-trainingen van de Atletiekunie.

Pijnlijke nederlaag CasRC Castricum - De formatie van de Castricumse RC heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden. Tijdens de uitwedstrijd tegen de Haagsche RC, een directe con-current voor de top zes, kwamen de bezoekers niet verder dan een 11-6 uitslag. De ploegen hielden

elkaar in de eerste helft prima in evenwicht. Fouten, bestraft met penalty’s brachten scores voor beide teams. Vlak voor het rust-signaal hadden de Duinranders de 6-0 achterstand omgebogen naar een gelijke stand. Een de-fensieve blunder van de bezoe-

kers bracht de 11-6 voorsprong voor de thuisploeg. De Castri-cummers houden een punt over aan deze wedstrijd en zullen zich moeten herpakken in hun strijd om de top zes. De volgende ron-de in de ereklasse staat gepland op 6 december.

Walvis in blik

Castricum - Vrijdag 23 no-vember was de eerste edi-tie van de nieuwe volleybal-derby tussen Jonas en Croo-nenburg. Vanwege het bela-den karakter van deze wed-strijd werd deze op neutraal terrein in de Mariaan afge-werkt. Croonenburg begon de eerste set met de gebrui-kelijke opstelling. Het in groten getale toege-stroomde publiek zag dat de formatie uit Castricum uiteindelijk aan het langste eind trok en de set binnen-sleepte. De tweede set ging weer lange tijd gelijk op tot het moment dat Bas afgeleid werd. Zijn passes vlogen alle kanten op met een noodza-kelijke wissel als gevolg. Een sterke invalbeurt van Au-ke kon het tij niet meer ke-ren en de tweede set was voor de Walvisploeg. De der-de en vierde set vertoonde hetzelfde spelbeeld. Beide sets werden uiteindelijk ver-diend gewonnen. Met deze overwinning wist Croonen-burg de tweede plek binnen te slepen die volgende week verdedigd moet worden in de volgende kraker uit de top van de promotieklasse, de wedstrijd tegen VIP.

Castricum - Op zondag 2 de-cember staan weer vier hard-loopafstanden op het program-ma. Voor de jeugd de 2,3 km en voor de jeugd en de volwasse-nen de 4 km. Beide routes lo-pen door het bos. De 10,5 km en de 15,0 km voor de volwassenen gaan over het strand en door de

duinen. De start van de 2,3 km en 4 km is om 10.15 uur. Om 10.45 uur is de start van de 10,5 km en 15 km. De start is bij AV Castricum aan de Zeeweg.

Voorinschrijven is tot 25% goed-koper en kan tot vrijdag 30 no-vember 24.00 uur op de site.

Castricum - Rugbybondscoach Gareth Gilbert heeft dinsdag 20 november persoonlijk een trai-ning verzorgd voor de Benjamin-meiden (7-11 jaar) van CasRC. Hij werd ondersteund door leden van zijn eigen Nederlands Da-mes Sevens rugbyteam. De sfeer was enorm positief en Gilbert

wist er behoorlijk de vaart in te houden met leerzame oefenin-gen en spannende uitdagingen.

Meer weten over rugby (ook voor jongens)? Kijk op www.cas-rc.nl of kom meedoen op dins-dag of donderdag van 18.15 tot 19.15 uur.

Rugby BN-er bij CasRC

Strand- en duinloop AVC

Page 10: Opbrengst veiling FC Uitgeest gigantisch! - castricummer.nl · Bij binnenkomst van de kanti-ne werden de bezoekers wel-kom geheten door vriendelijke dames die consumptiebonnen uitdeelden

28 november 2012 19

Unitas begint het turnseizoen uitstekendUitgeest - In het weekend van 24 en 25 november was het weer het eerste weekend waarin de Rayonwedstrijden voor de 5e en 4e divisie werden gehouden voor turnvereniging Unitas. Voor de instapmeisjes was het hun eer-ste grote wedstrijd en de meisjes hebben zeer goed gepresteerd. Zoe Guit werd eerste met een 13.90 voor sprong en een 13.50 op balk. Chiara Garita en Britt Scholten hebben het ook pri-ma gedaan door tweede en vier-de te worden in dit niveau. Chi-ara had een 13.30 op sprong en een 13.15 op vloer en Britt had ook een 13.30 op sprong en een 12.60 op balk.Elize Brinkman had de laatste tijd wat minder kunnen trainen door een lichte blessure, maar ging toch met een medaille naar huis. Elize had een mooie 11.90 voor haar balkoefening gekre-gen.Maar er waren nog meer prijzen, zo gingen later op de dag de pu-pillen 1 turnsters Carmen Chezan, Yente Blaauw en Quinsey van der Kleij met een tweede, derde en vierde prijs naar huis. Zo kreeg Carmen een 14.05 voor haar brug en Yen-te een prachtige 13.60 voor haar vloer en Quinsey had een 14.00 voor haar brug. De pupillen 2 meisjes hebben het ook erg goed gedaan en Bil-lie Boyle was, ondanks een val op brug en balk, de beste met een tweede plaats. De andere turnsters in deze groep waren Cleo Schoute (8), Jamie Beentjes (9) en Silke Ham eindigde ten-slotte op een 13e plaats. De laat-ste 3 meisjes hebben wat punten laten liggen op balk.De Senioren Isabella Flierman en Laura Langendijk lieten ook goed turnen zien en Laura turn-de onder andere een hoge score op sprong (12.40) en werd twee-de. Isabella kwam net 0.30 tekort en eindigde op een prima vier-de plaats met een hoge score op vloer (11.70). Laura Langen-dijk heeft net haar jurybrevet ge-haald en heeft eerst 2 wedstrij-den gejureerd voordat ze haar eigen wedstrijd kon gaan turnen.Op zondag was het de beurt voor de divisie 4 turnsters. Het wordt

dit jaar een spannende strijd tussen de jeugdturnsters Lea van Diemen, Eva Schimmel, De-mi Hanssen en Janouk Scholten. Dit keer werd Lea van Diemen eerste met een hoge 11.80 voor balk, Demi Hanssen 11.30 balk en Eva Schimmel 11.35 brug werden beiden derde. Janouk Scholten werd, ondanks een val van balk, zevende. Merel Schouten turnde bij de pupillen 2 en kreeg voor haar sprong een 12.80 en vloer een 11.95 en werd dit keer 17e.De pupillen 1 turnsters moes-ten, naar aanleiding van de be-haalde resultaten van vorig jaar, verplicht doorstromen naar de vierde divisie. Het was dus best spannend om in een hoger ni-veau uit te komen, maar de turn-sters hebben het geweldig ge-daan. Sarah Dumpelmann draai-de een prima wedstrijd en werd knap tweede. Elina Muyskens werd, ondanks een val van de balk, vijfde en kreeg ook een medaille. Quirine Zonneveld werd 11e van de 30 turnsters en had voor haar brugoefening een 13.20.Bij de senioren was het Evelien Schouten die het hoogste plek-je in nam mede door de hoog-ste score op sprong (11.50) en brug (11.70). Josephine Gilissen eindigde tenslotte op een der-de plek met de hoogste score op balk (12.30).De turnsters van Unitas hebben zich uitstekend laten zien.

FC Uitgeest JG1 in de mist tegen Only FriendsUitgeest - Het was zaterdag be-hoorlijk mistig in Amsterdam, maar de jongens van FC Uitgeest JG1 deden ontzettend hun best. Mooi om ze iedere wedstrijd te zien groeien. In de verdediging houdt Mark steeds meer ballen tegen en Rens, eerst nog aan de hand van een begeleider vanwe-ge zijn beperkte zicht, durft nu alleen het veld op en doet ont-zettend goed mee. JG staat voor jeugd G-team. De G in de naam G-voetbal slaat overigens niet op ‘gehandicap-ten’, zoals weleens wordt veron-dersteld. Voordat de G-categorie er was, liep de indeling van de voetbal- categorieën tot en met F, de aanduiding voor de jong-ste groep voetballers. Toen zo’n twintig jaar geleden een nieu-we categorie moest worden be-noemd, gebeurde dit automa-tisch met de letter G.In ons team spelen gewone jon-gens en meisjes, maar dat zijn wel kinderen die net iets meer begeleiding nodig hebben. Zo hebben wij een motorisch be-perkte jongen in het team die iets moeilijker loopt, een jongen met slecht zicht, maar ook kids met autisme of adhd. Maar terug naar de wedstrijd. Voorin raken Quint, Jesse en Ja-mie steeds meer op elkaar inge-speeld en dat resulteert gere-geld in een mooi doelpunt. On-danks de tegentreffers in het be-gin van de wedstrijd, bleef Uit-

geest goed combineren en ver-dedigen en hadden ook wij een aantal mooie kansen. Zowel Quint als Jamie was doeltref-fend. Op het middenveld deed Bink enorm zijn best de spelers van Only Friends af te stoppen. Het lukt hem steeds beter. En zo-als elke wedstrijd was Quint op

het hele veld te vinden. Voor-in om mooie passes te geven aan de spitsen, maar ook ach-terin om te helpen met verdedi-gen. Het was een leuke, vrij ge-lijk opgaande wedstrijd maar die helaas voor Uitgeest wel met 8-4 werd verloren.Mocht je iemand (tussen 8 en 15 jaar) weten die ons team wil ko-men versterken, dan is hij of zij zeer welkom. Kom maandag-avond van 18.00-19.00 eens kij-ken of meedoen aan een proef-training!

Uitgeest - Het speelschema van de jeugdhockeyers van MHCU ziet er komende za-terdag alsvolgt uit:

Thuis09:00 MF2 - Alkmaar MF5 09:00 M8D1 - HBS M8D1 10:15 JE3 - Amstelveen JE210:15 ME2 - HIC ME1 10:15 ME4 - Bloemendaal ME6 10:15 JE1 - Rood-Wit JE1 11:30 MD1 - Alkmaar MD2 13:00 MC1 - Bloemendaal MC4 14:30 JC1 - Overbos JC3 16:00 MB2 - Myra MB4 17:30 MA1 - Amsterdam MA3

Uit 09:00 JD1 - Strawberries JD1 09:00 JE2 - Hurley JE4 09:15 ME1 - WFHC Hoorn ME1 09:30 ME3 - Kraaien ME3 09:30 M8D2 - HBS M8D4 10:00 MF1 - Magnus mix F1 10:30 JD2 - Kikkers JD3 12:00 MC2 - Hisalis MC5 12:30 JB1 - Bloemendaal JB3 16:00 MB1 - Castricum MB2

Speelschema jeugd MHCU

Dinsdag 27 november junioren:Uitgeest A1-Zouaven De A1 19:30Senioren:Uitgeest 1-AZ A1 (onder de 19 jaar) 19:30

Zaterdag 01 december pupillen:Uitgeest D1-IVV D1 10:15Uitgeest D2-Vitesse 22 D1 10:15Uitgeest D3-Zaandijk D1 13:00Uitgeest D4-Koedijk D5 11:30Castricum D4-Uitgeest D5 11:00Uitgeest D6-Victoria O D4 12:00Uitgeest D7-KSV D7 11:00Duinrand S D3-Uitgeest D8 12:00KFC E1-Uitgeest E1 09:45Castricum E2-Uitgeest E2 10:00Uitgeest E3-Foresters de E4 10:15Zeevogels E2-Uitgeest E4 10:30Meervogels 31 E3-Uitgeest E5 09:00Uitgeest E6-Helder Den FC E6 11:30Vrone E6-Uitgeest E7 09:15Alcmaria Victrix E4-Uitgeest E8 10:30Uitgeest E9-Blauw Wit (W) E1 10:15Egmondia E3-Uitgeest E10 09:30Uitgeest E11-Graftdijk E2 11:30Uitgeest F1-Kon. HFC F1 09:00Meervogels 31 F1-Uitgeest F2 09:00Uitgeest F3-Limmen F2 09:00Uitgeest F4-ODIN 59 F3 10:15ADO ‘20 F4-Uitgeest F5 09:15Uitgeest F6-Koedijk F5 10:15Foresters de F8-Uitgeest F7 09:00Uitgeest F8-Meervogels 31 F3 09:00Uitgeest F9-Meervogels 31 F4 09:00Duinrand S MP1-Uitgeest MP1 09:00Terrasvogels MP1-Uitgeest MP2 10:00Junioren:Uitgeest B1-Diemen B1 14:45Uitgeest B2-Zouaven De B3 13:00

Jong Holland B3-Uitgeest B4 17:00Vrone B3-Uitgeest B5 14:30Uitgeest C1-VSV C1 12:45Uitgeest C2-Berdos C2 14:45Uitgeest C3-Fortuna Wormerv. C2 13:00IVV C3-Uitgeest C4 13:30Hercules Z`dam sc C4-Uitgeest C5 12:00Saenden C1G-Uitgeest C6 12:00G-team:Uitgeest G1-Batavia ‘90 G1 14:30Uitgeest G2-Argon G2 14:30Meisjes: Uitgeest MB1-Kwiek 78 MB1 14:30Castricum MC1-Uitgeest MC1 11:30Jong Holland MC2-Uitgeest MC2 11:00LSVV MD1-Uitgeest MD1 10:45Uitgeest MD2-Castricum MD1 09:00VVS 46 ME3-Uitgeest ME1 10:45

Zondag 02 december senioren: Uitgeest 1-Pancratius 1 14:00Uitgeest 2-AFC 3 11:00Velsenoord 2-Uitgeest 3 11:00KSV 3-Uitgeest 4 11:30Kolping Boys 5-Uitgeest 5 10:00Uitgeest 6-HSV 5 13:30Uitgeest 9-DTS 5 12:45DTS 6-Uitgeest 10 12:00Uitgeest 11-Zeevogels 5 10:30Uitgeest 12-Kennemers 8 10:30Uitgeest 13-Alcmaria Victrix 5 13:30Junioren:Castricum A1-Uitgeest A1 13:00Uitgeest A2-Alcmaria Victrix A1 10:30Adelbert St A1-Uitgeest A3 14:00Dames:Saenden VR1-Uitgeest VR1 12:00Meisjes:Uitgeest MA1-IVV MA1 13:30

Zoe Guit, Chiara Garita en Britt Scholten

Elina Muyskens, Evelien Schou-ten, Josephine Gilissen en Sarah Dumpelmann