maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster,...

12
Les 7 – Andere nanodeeltjes Docentenhandleiding Doelgroep: Middelbare school leerlingen (leeftijd: 12-17) Duur: 2 x 40 minuten Fundamentele concepten: Toepassingsgebieden van verschillende nanodeeltjes Mogelijkheden en risico's van verschillende nanodeeltjes Leerdoelen Leerlingen zijn in staat: Toepassingsgebieden te benoemen van verschillende nanodeeltjes. Onderscheid te maken tussen de voordelen en de risico's van verschillende nanodeeltjes. Benodigdheden/Materialen: Werkblad voor les 7 Les_7_APPENDIX-1_Article1 “Biological applications of gold nanoparticles (AuNP) )” Les_7_APPENDIX-2_Article2 “Introduction to Nanomaterials” Les_7_APPENDIX-3_Article3 “Review on - Nanotechnology Applications in Food Packaging and Safety” Les_7_APPENDIX-4_Article44 “Applications of gold nanoparticles in cancer nanotechnology” Les_7_APPENDIX-5_Article5 “Iron oxide nanoparticles” Les_7_APPENDIX-6_ Article6 “Opportunities and risks of nanotechnologies” Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt. 1

Transcript of maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster,...

Page 1: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Les 7 – Andere nanodeeltjesDocentenhandleiding

Doelgroep: Middelbare school leerlingen (leeftijd: 12-17) Duur: 2 x 40 minutenFundamentele concepten:

Toepassingsgebieden van verschillende nanodeeltjes Mogelijkheden en risico's van verschillende nanodeeltjes

LeerdoelenLeerlingen zijn in staat:

Toepassingsgebieden te benoemen van verschillende nanodeeltjes. Onderscheid te maken tussen de voordelen en de risico's van verschillende

nanodeeltjes.Benodigdheden/Materialen:

Werkblad voor les 7 Les_7_APPENDIX-1_Article1

“Biological applications of gold nanoparticles (AuNP) )” Les_7_APPENDIX-2_Article2

“Introduction to Nanomaterials” Les_7_APPENDIX-3_Article3

“Review on - Nanotechnology Applications in Food Packaging and Safety” Les_7_APPENDIX-4_Article44

“Applications of gold nanoparticles in cancer nanotechnology” Les_7_APPENDIX-5_Article5

“Iron oxide nanoparticles” Les_7_APPENDIX-6_ Article6

“Opportunities and risks of nanotechnologies” Les_7_APPENDIX-7_ Article7

“ZnO nanoparticles and their applications – New achievements” Artikel getiteld “Open Access Policy”. Het originele artikel komt van de website van de

Vereniging voor Voedsel Technologie:http://www.gidadernegi.org/EN/Genel/BelgeGoster.aspx?17A16AE30572D3137A2395174CFB32E147A337D504B23756

Aanvullende bronnen: Introduction to Nanotechnology

https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=Introduction+to+Nanotechnology+Bharat+Bhushan

Strengthening bone with silica nanoparticles:https://www.youtube.com/watch?v=ZExvqYZpVBw

Fighting cancer with nanomedicine (3D-Animation):

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

1

Page 2: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

http://www.magforce.de/en/home.html Five things worth knowing about nanodeeltjes and sunscreens:

https://www.youtube.com/watch?v=VV0cCg4clMw Nanomaterials and nanoparticles

http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/0801/0801.3280.pdf Nanotechnology applications in food packaging

http://www.ilsi.org/Europe/Documents/PMWS2012/S2.3%20WSPM12%20Chaudhry.pdf Applications of nanotechnology in food packaging and food safety

https://iit.edu/ifsh/news_and_events/press/pdfs/duncan_jcis_feature_2011.pdf Novel applications of nanotechnology in medicine http://medind.nic.in/iby/t09/i12/ibyt09i12p689.pdf What are potential harmful effects of nanodeeltjes?:

http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/opinions_layman/en/nanotechnolo

gies/l-2/6-health-effects-nanodeeltjes.htm

Opmerking: In plaats van bovenstaande bronnen, kun je ervoor kiezen om Nederlandstalige stukken te gebruiken.

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

2

Page 3: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Deel1

Inleiding:

Verdeel de klas in groepen van 3 of 4 leerlingen.

Deel de werkbladen en het artikel “Biologische toepassingen van gouden nanodeeltjes

(AuNP) uit (Daglar, 2009)” (Zie Les_7_APPENDIX-1_ Article1) uit.

Voor leerlingen in de lagere klassen van de middelbare school:

Bespreking van het artikel (20 minuten):

Vraag de leerlingen om het artikel individueel te lezen. Vraag ze daarna om het artikel met

hun groepjes te bespreken, waarbij ze vooral moeten letten op de volgende aspecten van

gouden nanodeeltjes voordat ze vraag 1 op het Werkblad beantwoorden.

o eigenschappen

o toepassingsgebieden

o voordelen

o risico's

Een presentatie voorbereiden (20 minuten):

Vraag de leerlingen om een presentatie voor te bereiden met hun groepje over de

eigenschappen, toepassingsgebieden, voordelen en risico's van de nanodeeltjes die in het

artikel genoemd worden. Laat hen vraag 2 op het Werkblad beantwoorden, om zo

aantekeningen te maken voor de presentatie. Vraag de leerlingen dan om hun presentatie

te uploaden naar het relevante Opdrachtendeel op de Edmodo Nanoclub pagina.

Opmerking: Stel voor dat de leerlingen voor hun presentaties gebruikmaken van de

programma's Prezi of Glogster .

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

3

Page 4: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Voor leerlingen in de hogere klassen van de middelbare school:

Bespreking van het artikel (20 minuten):

Vraag sommige groepjes om de eigenschappen van AuNPs te bespreken, sommige om de

toepassingsgebieden van AuNPs te bespreken, sommige om de voordelen van AuNPs te

bespreken, en sommige om de risico's van AuNPs te bespreken.

Geef ieder groepje een ander artikel van onderstaande lijst. Zorg ervoor dat ieder groepje

tenminste twee artikelen krijgt:

o Introduction to Nanomaterials. Opvraagbaar bij: https://nccr.iitm.ac.in/2011.pdf(Zie Les_7_APPENDIX-2_Article2)

o Review on - Nanotechnology Applications in Food Packaging and SafetyOpvraagbaar bij: http://www.ijer.in/ijer/publication/v3s11/IJER_2014_1105.pdf(Zie Les_7_APPENDIX-3_Article3)

o Applications of gold nanodeeltjes in cancer nanotechnology

Opvraagbaar bij: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3808249/

(Zie Les_7_APPENDIX-4_Article4)

o Iron oxide nanoparticles

Opvraagbaar bij: http://www.intechopen.com/books/nanomaterials/iron-oxide-

nanodeeltjes

(Zie Les_7_APPENDIX-5_Article5)

o Opportunities and risks of Nanotechnologies. Report in co-operation with the OECD

International Futures Programme.

Opvraagbaar bij: http://www.oecd.org/science/nanosafety/37770473.pdf

(Zie Les_7_APPENDIX-6_Article6)

Opmerking: Geef het tweede en derde deel van dit rapport aan één groep, en het

zesde deel aan een andere groep.

o ZnO nanoparticles and their applications – New achievements. NanoCon.

Opvraagbaar bij:

http://konsys-t.tanger.cz/files/proceedings/nanocon_10/lists/papers/472.pdf

(zie Les_7_APPENDIX-7_Article7)

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

4

Page 5: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Vraag de leerlingen om groepsgewijs de toebedeelde artikelen te lezen, waarbij ze de

volgende aspecten bespreken van nanodeeltjes zoals genoemd in het artikel alvorens vraag

1 op het Werkblad te beantwoorden.

o eigenschappen

o toepassingsgebieden

o voordelen

o risico's

Een presentatie voorbereiden (20 minuten):

Vraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden

met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden, voordelen en risico's van

de nanodeeltjes die in het artikel genoemd worden. Laat hen dan aantekeningen maken bij

vraag 2 op het Werkblad en de presentatie uploaden naar het relevante Opdrachtendeel

van de Edmodo Nanoclub Pagina.

Opmerking: Suggereer dat de leerlingen gebruikmaken van de programma’s Prezi of

Glogster voor hun presentaties

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

5

Page 6: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Deel 2

Opmerking: Dit is het einde van de naar leeftijd gedifferentieerde taken.

Vraag ieder groepje om hun presentatie te geven.

Vraag de leerlingen na de presentaties de onderstaande vragen met hun groepje te

bespreken en vraag 3 op het Werkblad te beantwoorden:

Wat vind je van de voordelen van nanodeeltjes?

Wat vind je van de risico's van nanodeeltjes?

Wie zou beslissingen moeten nemen over de toepassing van nanodeeltjes in

verschillende producten (zonnebrandlotion, voedselverpakkingen, etc.) Waarom?

Zou je meer willen leren over het gebruik van nanodeeltjes? Waarom?

Zoals je hieronder kunt zien, heeft de Vereniging voor Voedsel Technologie een

verklaring gepubliceerd getiteld "Open Access Policy" op hun website. Wat denk je dat

"Open Access Policy" betekent?

http://www.gidadernegi.org/EN/Genel/BelgeGoster.aspx?

17A16AE30572D3137A2395174CFB32E147A337D504B23756

Opmerking: Je kunt de QR code hier onder gebruiken om de website te openen.

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

6

Page 7: maken.wikiwijs.nl€¦ · Web viewVraag de leerlingen om een presentatie (PowerPoint, poster, Prezi, etc.) voor te bereiden met hun groepje over de eigenschappen, toepassingsgebieden,

Literatuuropgave:Alagarasi, A. (n.d.) Introduction to Nanomaterials. Opgeroepen van https://nccr.iitm.ac.in/2011.pdf

Cai, W., Gao, T., Hong, H., & Sun, J. (2008). Applications of gold nanoparticles in cancer nanotechnology. Nanotechnology, Science and Applications. Dove Medical Press. 1, 17-32.

Daglar, B. (2009). Altın Nanoparçacıkların Biyolojik Uygulamaları. Bilim ve Teknik, 543, 72-75.

Nohavica, D., & Gladkov, P. (2010, October). ZnO Nanoparticles and their Applications - New Achievements. International Conference on Nanomaterials – Research & Application. Olomouc, Czech Republic. Opgeroepen van http://konsys-t.tanger.cz/files/proceedings/nanocon_10/lists/papers/472.pdf

Organization for Economic Co-operation and Development. (n.d.). Opportunities and risks of Nanotechnologies. Report in co-operation with the OECD International Futures Programme. Opgeroepen van http://www.oecd.org/science/nanosafety/37770473.pdf

Rahman, M. M., Khan, S. B., Jamal, A., Faisal, M., & Aisiri, A. M. (n.d.). Iron Oxide Nanoparticle. ISBN: 978-953-307-913-4.Opgeroepen van http://cdn.intechopen.com/pdfs/25341/InTech-Iron_oxide_nanodeeltjes.pdf

The Association of Food Technology. (n.d.). Open Access Policy of The Association of Food Technology; Turkey. Opgeroepen van http://www.gidadernegi.org/EN/Genel/BelgeGoster.aspx?17A16AE30572D3137A2395174CFB32E147A337D504B23756

Wesley, S. J., Raja, P., Raj, A. A., & Tiroutchelvamae, D. (2014). Review on - Nanotechnology Applications in Food Packaging and Safety. International Journal of Engineering Research. 3(11), 645-651.

Alle rechten verbonden aan dit document behoren tot de Project Irresistible onderzoeksgroep. Niets uit deze module mag zonder toestemming worden gebruikt.

7