Kunstveiling Koppig Eeklo

ZATERDAG 25 MEI 2013 KUNSTVEILING KOPPIG EEKLO CATALOGUS KUNSTACADEMIE, PASTOOR DE NEVESTRAAT 26, EEKLO VEILING TEN VOORDELE VAN HET ONDERZOEK TEGEN DEMENTIE DOOR PROFESSOR VAN BROECKHOVEN

Zaterdag 25 mei 2013 organiseert de Kunstacademie van een Eeklo een grootse veiling ten voordele van het onderzoek tegen dementie door professor Van Broeckhoven.

Transcript of Kunstveiling Koppig Eeklo

Page 1: Kunstveiling Koppig Eeklo

k k k ppigppigppigppigk ppigppigppigppigppigppigppigppigZATERDAG 25 MEI 2013KUNSTVEILING KOPPIG EEKLO CATALOGUSKUNSTACADEMIE, PASTOOR DE NEVESTRAAT 26, EEKLO

VEILING TEN VOORDELE VAN HET ONDERZOEK TEGEN DEMENTIE DOOR PROFESSOR VAN BROECKHOVEN

INTERESSE IN DEZE WERKEN? Kom eens langs tijdens de tentoonsteling in Kunstacademie, Pastoor De Nevestraat 26 te Eeklo van zaterdag 18 tot vrijdag 24 mei of doe een bod tijdens de kunstveiling op zaterdag 25 mei. Alle aankopen boven 40 euro zijn fi scaal aftrekbaar. De opbrengst gaat integraal naar het onderzoek tegen dementie door professor Van Broeckhoven.

92. Zonder titel, 27x40, aquarelMagda Van Der Poel

92. Zonder titel, 27x40, aquarel92. Zonder titel, 27x40, aquarel

116. Zonder titel, 30x30, aquarelAnne Rimelin

84. Eva, 64x48, zeefdrukMartha Verschaffel

93a-b. Dampoort sneeuwlandschap, 36x53, acryl aquarel

95a-b. Bos / Bergen, 18, acquarelPeter Denissen

117. Stilleven met groenten, 42x30, pastelkrijt op papierGonny Mullaert - Dierickx

85. Voortgang, 12x16x16, ijzer-gipsMarijs Kempynck

118. Glas stilleven, 55x37, pastelkrijt op papierGonny Mullaert - Dierickx

86. Verbinding, papier porseleinRosy Medina

119. Zonder titel, 185x90, gemengde techniek gereramoufl eerd op plaat, Lucie De Zutter

87. Ondersteuning, 8x7, keramiekChrista Steyaert

94. Huilt het alleen zijn, 40x40, acryl op doekMarleen Bauwens

94. Huilt het alleen zijn, 40x40, acryl op doek 95a-b. Bos / Bergen, 18, acquarel93a-b. Dampoort sneeuwlandschap, 36x53, acryl 93a-b. Dampoort sneeuwlandschap, 36x53, acryl

117. Stilleven met groenten, 42x30, pastelkrijt op papier117. Stilleven met groenten, 42x30, pastelkrijt op papier

85. Voortgang, 12x16x16, ijzer-gips

118. Glas stilleven, 55x37, pastelkrijt op papier

86. Verbinding, papier porselein

119. Zonder titel, 185x90, gemengde techniek

87. Ondersteuning, 8x7, keramiek87. Ondersteuning, 8x7, keramiek

104. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

105. De breekbaarheid en schaduw, 55x43, MM op papierReniere&Depla

106. Sporen, 45x35, gemengde techniek op papierElie Baaijens

107. Jonge dame, 50x40, viltstift op golfkartonVan Eerdenburgh

105. De breekbaarheid en schaduw, 55x43, MM op papier 107. Jonge dame, 50x40, viltstift op golfkarton76. Schimmen en fantomen, 27x22, papier en inkt - linoRoos Vandevelde

77. Thinking! , 15x15, kopererts + aquatintAnnie Van Vlaanderen

78. Oostende, 20x23, koperertsHubert Stevens

79. Vrijdag, 28x40, papier-zeefdrukMarcel Van Oost

77. Thinking! , 15x15, kopererts + aquatint 78. Oostende, 20x23, kopererts 79. Vrijdag, 28x40, papier-zeefdruk76. Schimmen en fantomen, 27x22, papier en inkt - lino

112a-b-c. Glazen, 12x17, aquarel op papierKo Lynse

113. Landschap, 30x15, aquarel (blauw)Arlette Rottier

114. Portret, 50x40, pastelAgnes De Buysser

115. Zonder titel, 21x29, pentekeningMarian Paardekooper

113. Landschap, 30x15, aquarel (blauw)113. Landschap, 30x15, aquarel (blauw) 114. Portret, 50x40, pastel 115. Zonder titel, 21x29, pentekening115. Zonder titel, 21x29, pentekening

80. Headache, 21x33, japanse houtsnedeGuy Buyck

81. Industrieel landschap, 80x80, acrylGuido Steenkiste

82. Radiografi e in vrachtwagen, 60x50, acryl op houtGuido Steenkiste

83. Op rust, 43x33, droge naaldChristine Verstuyf

81. Industrieel landschap, 80x80, acryl 82. Radiografi e in vrachtwagen, 60x50, acryl op hout82. Radiografi e in vrachtwagen, 60x50, acryl op hout 83. Op rust, 43x33, droge naald80. Headache, 21x33, japanse houtsnede

116. Zonder titel, 30x30, aquarel

84. Eva, 64x48, zeefdruk

72. Heldenpark, 50x50, aquarelTrees Verborgh

73. Ets + aquatint, 17x25, papierLaurette Van Peteghem

74. Demente koe! , 50x70, acryl op papier in lijstEmmy Schutte

75. Zonder titel 2, 47x34, zeefdruk (monotype)Anita Roets

73. Ets + aquatint, 17x25, papier73. Ets + aquatint, 17x25, papier 74. Demente koe! , 50x70, acryl op papier in lijst 75. Zonder titel 2, 47x34, zeefdruk (monotype)72. Heldenpark, 50x50, aquarel

108. Storm, 40x40, LinnenJohnny van Voren

109. Zonder titel, 30x40, pastelChristiana Pielat

110. Blauw paard, 60x80, olieverf op doekAnnemarie Vos

111. Zonder titelChristine Van Laere

110. Blauw paard, 60x80, olieverf op doek110. Blauw paard, 60x80, olieverf op doek108. Storm, 40x40, Linnen 109. Zonder titel, 30x40, pastel 111. Zonder titel

88. Marcelles, 70x100, acrylWintraaken

89. Woonvormen op vuilnisbelt in de winter, 80x100, acryl op hout, Wil Houtermans

91. Moeder met kinderen, witte cement gepatineerdHerman Staute

91. Moeder met kinderen, witte cement gepatineerd90. Kindernocturne, 38x50, zeefdrukBarbara Verstraete

90. Kindernocturne, 38x50, zeefdruk89. Woonvormen op vuilnisbelt in de winter, 80x100,

106. Sporen, 45x35, gemengde techniek op papier

96. Tenerife, 39x23, acquarelPeter Denissen

96. Tenerife, 39x23, acquarel 97a-b. Huysmanhoeve, bisterPeter Denissen

99. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

98. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

97a-b. Huysmanhoeve, bister 98. Zonder titel, 60x42, acquarel 99. Zonder titel, 60x42, acquarel

103. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

101. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

102. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

100. Zonder titel, 60x42, acquarelMarcel Motet

102. Zonder titel, 60x42, acquarel100. Zonder titel, 60x42, acquarel 103. Zonder titel, 60x42, acquarel101. Zonder titel, 60x42, acquarel101. Zonder titel, 60x42, acquarel

vanaf

€ 20

vanaf

€ 20vanaf

€ 20

vanaf

€ 500

Page 2: Kunstveiling Koppig Eeklo

Je hebt vast nog wel een stukje muur waar je al lang

een tekening of schilderij wil hangen. Of op je kast ont-

breekt nog een beeld of een keramisch kunstwerkje.

Dan moet je zeker afzakken naar de hal van de Kunst-

academie, Pastoor De Nevestraat 26 te Eeklo op

zaterdag 25 mei en meebieden om net dat kunst-

werkje te bemachtigen dat een plaats kan krijgen op

die lege plek!

Je bied mee en wie weet ga je naar huis met een prach-

tig kunstwerk én een goed gevoel want je steunt het

onderzoek naar dementie!

Timing

Werk nr. 1 tot nr. 67 van 14.00 stipt tot 15.15 uur

Werk nr. 68 tot nr. 104 van 15.45 tot 17.00 uur

Doorlopend bar en pannenkoeken

Ook daar gaat de winst naar het onderzoeksproject

dementie.

en meebieden om net dat kunst-

onderzoek naar dementie!

zaterdag 25 mei

die lege plek!

onderzoek naar dementie!

In België leven ruim 130.000 personen met dementie.

Dit aantal zal verdrievoudigen tegen 2050. De Koning

Boudewijnstichting lanceerde een campagne om te

komen tot een meer dementievriendelijke samenleving.

In 2011 werd Eeklo erkend als dementievriendelijke

gemeente met het project Eeklo Koppig.

In een dementievriendelijke gemeente ontstaan er

mogelijkheden tot ontmoeting tussen de gemeen-

schap en mensen met dementie. Het isolement van

mensen met dementie wordt doorbroken en ze kunnen

zo lang mogelijk in hun vertrouwde omgeving blijven

leven. Dat is trouwens meestal hun uitdrukkelijke wens.

Mensen met dementie en hun mantelzorgers krijgen er

de kans om te blijven deelnemen aan het openbare le-

ven in hun buurt of gemeente.

Eeklo Koppig neemt hierin de handschoen op door

samen met verenigingen, winkeliers, handelaars, de

culturele sector, het onderwijs, de politie en de zorg-

sector samen een dementievriendelijk klimaat te

realiseren. In 2011 en 2012 werden de accenten bin-

nen het project gelegd op ondersteuning van bestaan-

de initiatieven (praatcafé dementie, geheugenkoor,

praatgroep dementie), sensibilisering (theatervoorstel-

ling, verspreiding van de dementiewijzer) en vorming

(stadsmedewerkers, ocmw, politie).

Het thema van het project voor 2013 is een dementie-vriendelijke straat. De zorgsector en de culturele sec-

tor hebben de krachten gebundeld en het project

Kunstig Koppig Eeklo uitgewerkt. Dit is een perma-

nente tentoonstelling verspreid over verschillende

lokaties in de stad waar naast kunst informatie betref-

fende dementie wordt aangeboden. Dit project loopt

van 20 april tot 25 mei.

meer infowww.eeklo.be/koppig

VRIENDELIJKEOPROEP

WAT IS DEMENTIE?

Alle aankopen boven 40 euro zijn fi scaal aftrekbaar.

ZAT 18 MEI TOT VRIJ 24 MEI TENTOONSTELLING KUNSTVEILING

Elke dag van 16 uur tot 20 uur, zaterdag van 9 uur tot 12 uur, KA!

ZAT 25 MEI KUNSTVEILING MET WERKEN VAN LEERKRACHTEN, LEERLINGEN & VRIENDEN KA! De veiling wordt gedirigeerd door de heer Mon Bernaerts sr., veilingmeester van het gekende veilingshuis Bernaerts, en staat onder toezicht van notaris Demolder.

1. Naamloos, aquarelSonja De Waele

1. Naamloos, aquarel

4. Moeder en kind, 70x90, zeefdrukLuc Degryse

Sonja De Waele

4. Moeder en kind, 70x90, zeefdruk32. Portret, 50x60, acryl op hout

Marcel Hemgenbergs32. Portret, 50x60, acryl op hout

2. Cherchez la femme, aquarelThea Strobbe

2. Cherchez la femme, aquarel2. Cherchez la femme, aquarel

5. Zonder titel, 50x40, gemengede techniek op doekNico De Guchtenaere 33. Zonder titel, 70x50, acryl

Vera Willems

3b. Movin’ on Movin’ on n° 47, 11x17,5, plastiek & etsLivina Vereecken

3b. Movin’ on Movin’ on n° 47, 11x17,5, plastiek & ets

7. Marcel, olieverf op paper / gemaroufl eerd op paneelDidier Creëlle

7. Marcel, olieverf op paper / gemaroufl eerd op paneel

3a. Movin’ on Movin’ on n° 46, 11x17,5, plastiek & etsLivina Vereecken

3a. Movin’ on Movin’ on n° 46, 11x17,5, plastiek & ets

6. Eenzaam in het bos, 30x25, doekJeannine Van Landschoot

6. Eenzaam in het bos, 30x25, doek5. Zonder titel, 50x40, gemengede techniek op doek33. Zonder titel, 70x50, acryl

8. Porseleinvorm, 10x15, porseleinDirk Van den Saffele

8. Porseleinvorm, 10x15, porselein 9. Obama, 80x70, acryl op doekRanja Spaens

11. Gent-St.-Pieters, 100x80, acryl op doekRanja Spaens

11. Gent-St.-Pieters, 100x80, acryl op doek10. Trein 2-luik, 80x100 (2x), acryl op doekRanja Spaens

9. Obama, 80x70, acryl op doek

12. Trein, 100x80, acryl op doekRanja Spaens

13. Wolkentemmer, 23x17, terracottaGisi Lyon

14. Pijn, 30x7, terracottaGisi Lyon

15. Rustend naakt, 20x9, terracottaGisi Lyon

13. Wolkentemmer, 23x17, terracotta13. Wolkentemmer, 23x17, terracotta 15. Rustend naakt, 20x9, terracotta12. Trein, 100x80, acryl op doek12. Trein, 100x80, acryl op doek

40. Capsule, 30x20x15, ijzer porselein en krimpfolieCatherine De Waele

20. Portret, 25x34, ets-vernis mouJosine Vanden Berghe

21. Vederlicht, 53x43, zeefdrukMary Aimée

22. Zonder titel, 14x18, olieverf op M&FPeter Colpaert

23. Bieke ‘2004’, 20x28, analoog foto op barietpapierPiró Pallaghy (50 euro)

21. Vederlicht, 53x43, zeefdruk21. Vederlicht, 53x43, zeefdruk 23. Bieke ‘2004’, 20x28, analoog foto op barietpapier20. Portret, 25x34, ets-vernis mou

24. Broche “Koppig”, 5x4, zilver 925Annika Ingelaere (50 euro)

25. Stilleven, 30x40, aquarel met calligrafi e-inktYvan Vyncke

26. Naar redouté, 40x30, zeefdruk 1/1Saar De Buysere

27. Zelfportret, 29,5x20, potlood op kartonMaya Cools

25. Stilleven, 30x40, aquarel met calligrafi e-inkt 26. Naar redouté, 40x30, zeefdruk 1/1 27. Zelfportret, 29,5x20, potlood op karton24. Broche “Koppig”, 5x4, zilver 925

16. Zeewier, 60x80, olieverf op doekErna Claeys

17. Fiets, 100x80, acryl en houtskool op doekKoen Willems

18. Zonder titel 1, 46x38, acryl en houtskool op doekKoen Willems

19. Zonder titel 2, 46x38, acryl en houtskool op doekKoen Willems

17. Fiets, 100x80, acryl en houtskool op doek17. Fiets, 100x80, acryl en houtskool op doek 18. Zonder titel 1, 46x38, acryl en houtskool op doek18. Zonder titel 1, 46x38, acryl en houtskool op doek 19. Zonder titel 2, 46x38, acryl en houtskool op doek

28. Edward De Geest, 21x30, pastel & houtskool op papier Olga Walters

28. Edward De Geest, 21x30, pastel & houtskool op papier 29. Bos, 55x36,5, acryl op papierKatleen Lybaert

29. Bos, 55x36,5, acryl op papier 31. Zonder titel, 40x40, acryl op doekMieke Bossu

31. Zonder titel, 40x40, acryl op doek30. Mijn kapelleke, 30x22,5, aquarel + inktCorrie Ham

30. Mijn kapelleke, 30x22,5, aquarel + inkt

52. Looking for..., 40x42, zeefdrukAnnie Matthys

53. Verward, 20x30x20, wit marmerHerman Bizot

54. Zonder titel, 31x41, acryl- plakkatverf & stiksels Catalina Blaton

55. Lissa, gips gepatineerdHerman Staute

53. Verward, 20x30x20, wit marmer 55. Lissa, gips gepatineerd52. Looking for..., 40x42, zeefdruk

56. Zonder titel, 50x60, zeefdrukVera Dedeurwaerdere

56. Zonder titel, 50x60, zeefdruk 57. Potsculptuur, 20x17, keramiek steengoedCarine De Muynck

59. Oude baksteen, 25x12x5, Roodbakkende kleiAnja Van Veen

59. Oude baksteen, 25x12x5, Roodbakkende klei58. Licht-knoop Knoop-licht, 18x12, kunststof - Bonechine porselein, Therèse Reychler

58. Licht-knoop Knoop-licht, 18x12, 58. Licht-knoop Knoop-licht, 18x12, 57. Potsculptuur, 20x17, keramiek steengoed

64. Tulpen, 60x50, acrylAnita Vandenhende

64. Tulpen, 60x50, acryl 65. Zonder titel, 120x50, acryl op paneelAnne Reinhard

67. Ronse, 21x15, plakkaatverf & grafi et op MDFMichel Mathus

67. Ronse, 21x15, plakkaatverf & grafi et op MDF66. Lichtpunt, 50x70, monotype - grafi ek onder glasAnne Reinhard

65. Zonder titel, 120x50, acryl op paneel 66. Lichtpunt, 50x70, monotype - grafi ek onder glas66. Lichtpunt, 50x70, monotype - grafi ek onder glas

68. Porselein in aarde, 9x14, porseleinWies De Vuldere

69. Druppelkot, 14x22, pentekeningChristine Poppe

70. Mieke, 61x21, gips en aluminium cementJos Notteboom

71. Zonder titel, 40x50, zeefdruk 1/1Paul De Doncker

69. Druppelkot, 14x22, pentekening 70. Mieke, 61x21, gips en aluminium cement 71. Zonder titel, 40x50, zeefdruk 1/168. Porselein in aarde, 9x14, porselein

60. De teloorgang van de natuur, 54x44, aquarelRita Van den Berghe

60. De teloorgang van de natuur, 54x44, aquarel 61. I have nothing to say, japanse houtsnede op papierPiet Pollet

63. Natwerpen, 8x11, aquateintAndré van Opdorp

63. Natwerpen, 8x11, aquateint62. Oervorm 2008, 12x19x6, lindehout + harsJo Van Rijckeghem

62. Oervorm 2008, 12x19x6, lindehout + hars61. I have nothing to say, japanse houtsnede op papier

vanaf

€ 350

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 100

Page 3: Kunstveiling Koppig Eeklo

die lege plek!

onderzoek naar dementie!

Timing

dementie.

onderzoek naar dementie!

zaterdag 25 mei

die lege plek!

onderzoek naar dementie!

ven in hun buurt of gemeente.

van 20 april tot 25 mei.

meer infowww.eeklo.be/koppig

VRIENDELIJKEOPROEP

WAT IS DEMENTIE?

1. Naamloos, aquarel

Sonja De Waele

Vera Willems

vanaf

€ 350

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 100

Page 4: Kunstveiling Koppig Eeklo

die lege plek!

onderzoek naar dementie!

Timing

dementie.

onderzoek naar dementie!

zaterdag 25 mei

die lege plek!

onderzoek naar dementie!

ven in hun buurt of gemeente.

van 20 april tot 25 mei.

meer infowww.eeklo.be/koppig

VRIENDELIJKEOPROEP

WAT IS DEMENTIE?

1. Naamloos, aquarel

Sonja De Waele

Vera Willems

vanaf

€ 350

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 50

vanaf

€ 100

Page 5: Kunstveiling Koppig Eeklo

84. Eva, 64x48, zeefdruk

vanaf

€ 20

vanaf

€ 20vanaf

€ 20

vanaf

€ 500

Page 6: Kunstveiling Koppig Eeklo

84. Eva, 64x48, zeefdruk

vanaf

€ 20

vanaf

€ 20vanaf

€ 20

vanaf

€ 500