BAS - Alfa Accountants en Adviseurs BAS Melkvee Plus Q1-2018 Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 1 -...

download BAS - Alfa Accountants en Adviseurs BAS Melkvee Plus Q1-2018 Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 1 - Bedrijfsstructuur

of 16

  • date post

    03-Feb-2020
  • Category

    Documents

  • view

    3
  • download

    0

Embed Size (px)

Transcript of BAS - Alfa Accountants en Adviseurs BAS Melkvee Plus Q1-2018 Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 1 -...

  • BAS

    Melkvee Plus

    Q 1 - 2018 Fiscaal

    Voorbeeldrapport Melkvee

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee t.a.v. de firmanten Agro Business park 85 6708 PV Wageningen

    Klantnummer: 01234

    Datum: 20 juni 2018

    OPDRACHT EN VERANTWOORDING Conform uw opdracht hebben wij het BAS Melkvee Plus rapport van uw onderneming over het eerste kwartaal van 2018 opgesteld. Tevens hebben wij aan de hand van de door u verstrekte gegevens een begroting gemaakt voor het komende jaar. De (financiële) informatie is gebaseerd op de van u verkregen informatie. De verantwoordelijkheid voor de juistheid en volledigheid berust bij u.

    De aard van de opdracht brengt met zich mee dat deze informatie uitsluitend voor intern gebruik is, en met uitzondering van uw huisbankier niet aan derden ter beschikking gesteld mag worden. De resultaten en andere uitkomsten die in dit rapport gepresenteerd worden kunnen afwijken van de resultaten en andere uitkomsten in de definitieve jaarrekening. Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u vragen hebben over dit rapport neem dan contact op met uw bedrijfskundig adviseur.

    GEHANTEERDE AFKORTINGEN GAD = gemiddeld aanwezige dieren, VAK = volwaardig arbeidskracht, kVEM = kilogram voedereenheid melk ha. = hectare, antl = aantal, kg = kilogram, mg = miligram, dgn = dagen

    INHOUDSOPGAVE

    1Bedrijfsstructuur en KPI's

    2Liquiditeitsmarge en werkkapitaal

    3Reserveringscapaciteit en investeringen/financiering

    4Fiscale balans

    5Fiscaal saldo eigen ruwvoer

    6Fiscaal saldo voer

    7Fiscaal resultaat

    8Fiscaal saldo eigen ruwvoer (cumulatief)

    9Fiscaal saldo voer (cumulatief)

    10Fiscaal resultaat (cumulatief)

    11Fiscaal saldo eigen ruwvoer vorige periode

    12Fiscaal saldo voer vorige periode

    13Fiscaal resultaat vorige periode

    14Veestaat

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 1 -

    Bedrijfsstructuur en KPI's

    2018

    Q1

    2018

    Q1 t/m Q1

    2018

    Begroting

    2017

    Q1 t/m Q1

    Grond Grond in eigendom ha.20,70ha.20,70ha.20,70 Pacht, huur en ov. grondtitels ha.31,83ha.31,83ha.31,83 Totaal grond ha.52,53ha.52,53ha.52,53

    Bouwplan Grasland melkvee (incl. beperking) ha.52,53ha.52,53ha.52,53 Totaal bouwplan ha.52,53ha.52,53ha.52,53 Waarvan effectief ha.52,53ha.52,53ha.52,53 test

    Arbeid Ondernemer(s)/meewerkend gezin VAK1,8VAK1,8VAK1,8 Betaalde arbeid VAK0,0VAK0,0VAK0,0 Totaal arbeid VAK1,8VAK1,8VAK1,8 Totaal berekende arbeidsuren uur1.216uur4.160uur1.216

    Bedrijfsvoering GangbaarGangbaar Voedervoorziening systeem WeidenWeiden Melkrobot JaJa Melkfabriek FrieslandCampinaFrieslandCampina test

    Veestapel Melkkoeien GAD108,4GAD96,8GAD105,5GAD105,5 Jongvee < 1 jaar. GAD32,7GAD27,0GAD21,9GAD21,9 Jongvee > 1 jaar. GAD32,0GAD29,5GAD33,7GAD33,7

    Productiegegevens Geleverd aan fabriek kg233.705kg835.055kg224.996kg224.996 Vervoederd, verloren en/of verzuivelde melk kg0kg0kg0kg0 Totale melkproductie kg233.705kg835.055kg224.996kg224.996 Totale geproduceerde meetmelk kg252.450kg902.360kg242.395kg242.395 Melk per koe kg2.157kg8.627kg2.134kg2.134 Gecor. productie meetmelk (incl. jongvee) kg298.359kg1.085.591kg283.670kg283.670 Melkproductie per VAK kg129.836kg471.782kg124.998kg124.998 Melkproductie per arbeidsuur kg192kg201kg185kg185

    Vet %4,64%4,60%4,51%4,51 Eiwit %3,41%3,50%3,61%3,61 Lactose %4,52%0,00%4,54%4,54 Ureumgehalte mg24,17mg22,00mg20,00mg20,00 Celgetal antl208antl208antl242antl242

    Kritieke prestatie indicatoren Melkprijs fabriek (per 100kg geleverd) €33,02€30,96€36,03€36,03 Saldo melkvee (per 100kg geprod.) €18,16€14,44€23,96€23,96 Kasstroom (excl.incidenteel) (per 100kg geprod.) €7,71€8,82€14,24€14,24 Kritieke melkopbrengst (per 100kg geprod.) €35,13€35,89€33,18€33,18 Reserveringscapaciteit (per 100kg geprod.) €5,86€4,12€12,06

    Intensiteit per hectare effectief Kilogram geproduceerde melk kg4.449kg15.897kg4.283kg4.283 Kilogram geproduceerde meetmelk kg4.806kg17.178kg4.614kg4.614 Gecor. productie meetmelk (incl. jongvee) kg5.680kg20.666kg5.400kg5.400 Graasdiereenheiden (GDE) antl3,20antl2,87antl3,06antl3,06

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 2 -

    Liquiditeitsmarge en werkkapitaal

    Liquiditeitsmarge 2018 Q1

    €/100kg 2018

    Q1 t/m Q1 €/100kg

    2018

    Begroting €/100kg

    2017

    Q1 t/m Q1 €/100kg

    Kosten melkvee 1,242.9072,5821.5172,375.3262,375.326 Eigen voerkosten 2,676.2522,5221.0421,533.4451,533.445 Aankoop voer 12,1428.36613,24110.52711,2625.34411,2625.344 Loonwerk voeren 0,081890,0000,102200,10220 Mestafzet 0,0000,564.6810,0000,000 Niet-toerekenbare variabele kst 8,7620.4706,8657.2487,2516.3167,2516.316 Uitgaven procesniveau (a) 24,9058.18525,75215.01422,5150.65222,5150.652

    Pacht/huur en lease 0,194481,5212.7320,0000,000 Financiele baten en lasten 3,157.3503,0125.1652,575.7712,575.771 Privé regulier 1,854.3314,7039.2482,184.9082,184.908 Reguliere aflossingen 5,7613.4646,7556.3387,4216.7047,4216.704 Vervangingsinvesteringen 2,205.1502,3019.2441,784.0131,784.013 Uitgaven kapitaal + privé (b) 13,1530.74218,29152.72813,9531.39613,9531.396

    Uitgaven bedrijfsniveau (a+b) = (c) 38,0588.92744,04367.74236,4782.04836,4782.048

    Overige opbrengsten 1,653.8575,7848.2760,092090,09209 Omzet, aanwas en opfok 1,282.9802,3719.7523,197.1833,197.183 Ontvangsten excl. melk (d) 2,936.8388,1568.0283,297.3923,297.392

    Kritieke melkopbrengst (c-d) = (e) 35,1382.08935,89299.71433,1874.65633,1874.656

    Melkopbrengsten (f) 33,0277.16530,96258.56636,0381.07236,0381.072

    Liquiditeitsmarge (f-e) -2,11-4.925-4,93-41.1482,856.4152,856.415

    Werkkapitaal + ontw. liq. mid. 2018 Q1 t/m Q1

    2018

    t/m Q1

    2017

    Q1 t/m Q4

    mutatiemutatieOntwikkeling liquide middelen Fiscaal resultaat (incl. incidenteel) €106.230€21.398 Fiscale afschrijvingen €42.266€10.642 Mutatie werkkapitaal €6.926€22.270 Kasstroom uit bedrijfsoperaties (g) €155.422€54.310

    Saldo financiering (h) €52.247€16.704 Saldo investering (i) €33.027€-1.792 Saldo privé regulier (j) €44.801€4.908 Saldo privé incidenteel (k) €0€0 Ontwikkeling liquide middelen (g-h-i-j-k) = (l) €25.347€34.490

    standstandmutatieWerkkapitaal (Balans) Voorraden en onderhanden werk €48.182€45.062€-3.120 Kortlopende vorderingen €74.913€43.484€-31.429 Kortlopende schulden €-23.580€-11.301€12.279 Werkkapitaal €99.514€77.244€-22.270 Liquide middelen €27.131€21.621€-5.510 Netto werkkapitaal €126.646€98.865€-27.780

    Schulden aan kredietinstellingen €806.858€790.153€-16.704 Langlopende schulden €806.858€790.153€-16.704

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 3 -

    Reserveringscapaciteit en investeringen/financiering

    Reserveringscapaciteit 2018 Q1 t/m Q1

    €/100kg

    17 18 .

    Q2 t/m Q1 €/100kg

    2017

    Q1 t/m Q1 €/100kg

    Kasstroom (excl. incidenteel en mut. werkkapitaal) 7,7118.02017,24164.06114,2432.040

    Aflossing -5,76-13.464-7,15-68.030-7,42-16.704

    Vervangingsinvestering -2,20-5.150-2,05-19.462-1,78-4.013

    Saldo privé regulier -1,85-4.331-4,77-45.378-2,18-4.908

    Liquiditeitsmarge -2,11-4.9253,2831.1922,856.415

    Financiële lasten 3,157.3502,8126.7632,575.771

    Aflossingen 5,7613.4647,1568.0307,4216.704

    Betaald aan financiers 8,9120.8149,9694.7939,9922.476

    Liquiditeitsmarge -2,11-4.9253,2831.1922,856.415

    Betalingscapaciteit 6,8015.89013,24125.98512,8428.891

    Aflossingen 5,7613.4647,1568.0307,4216.704

    Vervangingsinvestering 2,205.1502,0519.4621,784.013

    Liquiditeitsmarge -2,11-4.9253,2831.1922,856.415

    Reserveringscapaciteit 5,8613.68912,47118.68312,0627.132

    Investeringen & Financiering 2018 Q1 t/m Q1

    €/100kg

    17 18 .

    Q2 t/m Q1 €/100kg

    2017

    Q1 t/m Q1 €/100kg

    Investeringen Inventaris -7,21-16.848-2,02-19.2500,000

    Investeringen Levende have 2,565.993-0,12-1.1300,801.792

    Totaal saldo investeringen -4,64-10.855-2,14-20.3800,801.792

    Opgenomen leningen/kredieten 5,3712.5420,0000,000

    Reguliere aflossingen -5,76-13.464-7,15-68.030-7,42-16.704

    Totaal saldo financiering -0,39-922-7,15-68.030-7,42-16.704

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 4 -

    Fiscale balans

    2018

    Q1 t/m Q1

    % van

    totaal

    2017

    Q1 t/m Q4

    % van

    totaal

    Grond en teelten 701.447.078721.447.078

    Gebouwen 9176.7109175.693

    Installaties 464.979360.974

    Machines en werktuigen 110.40609.753

    Inventaris 487.579482.612

    Levende have 6120.9366119.145

    Vaste activa 931.907.689951.895.255

    Voorraden en onderhanden werk 348.182245.062

    Kortlopende vorderingen 274.913243.484

    Liquide middelen 227.131121.621

    Vlottende activa 7150.2265110.167

    Totaal activa 1002.057.9141002.005.421

    Eigen vermogen 571.227.476601.203.966

    Leningen o/g 42806.85839790.153

    Lang vreemd vermogen 42806.85839790.153

    Overige kortlopende schulden 123.580111.301

    Kort vreemd vermogen 123.580111.301

    Totaal passiva 1002.057.9141002.005.421

  • BAS Melkvee Plus Q1-2018

    Voorbeeldrapport Melkvee v4.4 - 5 -

    Fiscaal saldo eigen ruwvoer

    2018